פחד


שערי העיתונים מקושקשים ומכוערים היום במיוחד. עם כל ההפניות לגליונות סו"ש השמנמנים לקראת פורימפסח קשה לאסון ביפן לבלוט. היחיד ששומר על ארשתו הקבועה הוא הארץ, שמתחילת השבוע ועד סופו מסקר את האסון בכותרת הראשית.

בועז ארד (העיתונאי הישראלי האחרון שם?) מספר איך קיבל טלפון מהמערכת והתבקש להתפנות מטוקיו לכיוון אוסקה. למרות שניסה להתמרמר אמרו לו שאין ויכוח ויאללה לזוז. אמא שלו מבסוטה.

– על פני כל ע' 19 בידיעות מדווח דוד רגב, כתבנו לענייני רווחה, על פרויקט לאומי שנועד למנע התאבדויות בקרב האוכלוסייה. שותפים לפרויקט משרדי הבריאות, הרווחה, הקליטה, הג'וינט ואחרים.
חוזרת על דעתי: הזכות למות צריכה להיות זהה לזכות לחיות. אני מתכוונת לבגירים. לא לילדים/בני נוער.

הפרויקט, כפי שתראו, לא חדש. אני לא יכולה להביא לינק ל-PDF אבל לפי התמונה תוכלו להגיע אליו.

מעריב ממשיך לצהול בשער ובע' 10 על השגיאה שעשה ראש אכ"א אלוף אבי זמיר, כשאמר שהאזרח ק', כתב העיתון, לא התייצב לשירות מילואים משנת 2005.
אוקיי, זמיר חטא. עכשיו בואו נדבר רגע על ימי המילואים בהם כה מתגאה הכתב האמיץ. משנת 2000-2010 נצברו לזכותו לא פחות מ-37 ימי מילואים. וואוו. חתיכת חייל.
בשנים העומדות על הפרק, שבהן טעה (במזיד! במכוון!) זמיר, מוצג בעיתון מסמך ממנו עולה שבשנת 2008 עשה האזרח חמישה ימי מילואים (מפוצלים לשני מועדים) ובשנת 2007 שישה ימים, מפוצלים לשני מועדים. וואוו 2. איזה מילואימניק טחון.

– צעירה נמצאה חבולה קשה בשכונת מונטיפיורי. קשר למשוספת משד' ח"ן? זה קרה בדיוק לפני חודש.

לחם עבודה/ מעברים

ידיעה משמחת התקבלה בבית מש' סרנה אתמול: יגאל סרנה לא יפוטר מידיעות. כנהוג לומר באתרים אחרים, פה קראתם על פיטוריו לראשונה. וזה המכתב מ-15 במרץ 2010 בו מודיע הוועד לחבריו שאיש מחבריו לא יפוטר בידיעות בשנה הקרובה.
איך בוטלה הגזירה? סרנה חתום על חוזה קיבוצי, מה שאומר שמאחוריו עומד ועד העובדים. על פי החוזה, אסור להנהלת העיתון לפטר מישהו מבלי שתהיה הסכמה מצד הוועד, ואם הוועד מתנגד מכונסת ועדה פריטטית. הוועדה כונסה, הוועד נלחם, ורון ירון, עורך העיתון, נאלץ לקבל את דין התנועה והודיע לסרנה אתמול שהוא נשאר.
אני מנסה לחשוב איך זה להמשיך לעבוד במקום שבו אתה עצם בגרונה של ההנהלה. מה יעלה בגורלו? האם הכתבות שיכתוב יאופסנו בבוידעם הכתבות ולא יראו אור? האם יוציאו את נשמתו שערה שערה פינצטה פינצטה?

בנוסף לסרנה ניהלו מאבק על פיטוריהם מיכל גולדברג, צבי זינגר ואריה אגוזי. מה עלה בגורלם? זאת לא כתוב בשומקום.
תזכורת לסיפור אחר לגמרי בידיעות, פיטוריה של גאיה קורן לפני עשור בדיוק. קורן עובדת בעיתון עד היום.

גם אמיר בוחבוט, הכתב הצבאי של מעריב הצטרף לרשימת המפוטרים של העיתון.

האח הגדול

מתברר שהחמצתי משהו מהותי השבוע בענייני האח הגדול: יאיר לפיד קרא למשתתפים אידיוטים, כל אמצעי התקשורת ביקשו שיבקש סליחה, והוא, לא בא לו.
תגידו, נו, הכל בגלל ידיעות וקשת. דווקא לא נראה לי. נראית לי סתם דעתו של האיש על התופעה.

7 לילות

שמחה בביצה. רז שכניק וגבי בר-חיים יצאו לבדוק אם ואיך מתעלל הפסיכיאטר ד"ר אילן רבינוביץ' במטופליו והורס להם את החיים: "כל מה שד"ר אילן רבינוביץ', הפסיכיאטר של הסלבריטאים, לא רוצה שתדעו עליו".

איור: יעל בר
מהכתבה עולות טענות רבות של מטופלים על טיפול תרופתי שלא מתאים להם לדעתם, או על חשיפת זהותם של מטופלים ובעיותיהם בפני מטופלים אחרים, או על אבחון סיטונאי דומה לכמה אנשים. רבינוביץ' שולל זאת מכל וכל באמצעות עו"דו רונאל פישר.
כמו כן יש לכותבים הזדמנות לרדת קצת על האח הגדול, שמשתתפיו זקוקים לטיפול תרופתי, אז למה לא.

הופתעתי מהדיווח של בר-חיים על הביקור אצלו, ועל האבחון לכאורה. לפני שפצח, אומרת הכותבת שרבינוביץ' אמר לה:

"אני רוצה לשחק איתך משחק… אני אבנה דמות דמיונית, וירטואלית, ואתן לה תכונות מוקצנות כמו בטלנובלה, כשהכל גדול מהחיים. את תקשיבי עד הסוף, ותגידי אם משהו בדמות הזאת דומה לך".

ואז הוא מנתח דמות כלשהי, לכאורה הכותבת. אבל האם לא נאמר מלכתחילה שמדובר במשחק ובהקצנה?

בעקבות זאת כתבה מיא עשת, מטופלת, פוסט המספר איך הציל את חייה (היא צריכה הייתה להסביר את העילה לטיימינג). באשר לאותנטיות, אני חותמת על הפוסט במאה האחוזים. הייתי שם (לא בחדר הטיפולים) כשזה קרה, ואני יודעת שכל מילה שלה אמת, ונאמרה גם מאותה נקודה בזמן אותה היא מתארת ועד היום הזה. אין כאן שחזור מחדש של המציאות אותה חוותה.

להגיד שאני מתלהבת מההפניה הפרובוקטיבית הזו ב-HP של הארץ? ממש לא. היא לא עושה חסד עם אף אחד מהצדדים.
עדכון, שבת, 13:22
היי, יש תמורה לאגרה, ההפניה שונתה:

בלוגלנד/ ברשת/ פייסבוק

עידן לנדו תמה איך הגיע הפוסט שלו על איתמר ל-15,000 צפיות (פי 12 מהשיא הקודם שלו ממוצע). בשורה אחת, התשובה שלו היא שאנשים צמאים למידע אמיתי, ושהציבור חש במניפולציה שעושים עליו בפרשת איתמר. אני חושבת שלנדו, שאומנם מודה לשירותי ההפצה של רוטר, לא ממש מכיר בערך של פייסבוק ובהפצה שנעשתה דרכו. זאת ועוד: אני קישרתי לפוסט ואני לא יודעת כמה בלוגרים נוספים עשו את זה, אבל אני מניחה שכל הקישורים והקישוריות עשו את העבודה.

"if public broadcasting went away, there are people in small towns that would not have access to news"
(סלייט, שאול חנוכה קרא)

ניב ליליאן כותב בבלוג שלו, מתקוון, תשובה לגדי להב, הטוען כי פתיחות האנדרואיד הופכת אותו פגיע לווירוסים.

סדרת אינטרנט חדשה של שבועון הנוער ראש 1 מבית ידיעות תעלה בקרוב בעמוד הפייסבוק של המגזין. בסדרה, שתיקרא המערכת, "ייחשפו הצופים אל מאחורי הקלעים של מערכת השבועון, ישתתפו בישיבות, יזכו להצצה בלעדית לתכנים בגיליונות הקרובים ויכירו את הפרצופים שמאחורי המגזין. פרק חדש צפוי לעלות מדי שבוע בחסות מצלמות הווידיאו של חברת flip" (ידיעות, 22, מתחת לדיווח הנרגש על הטלנובלה כמעט מלאכים ומעריציה).

מח' הגהה

המגיהה הוותיקה א"א כתבה לי מייל ובו היא מזכירה לי שבעבר הרחוק התווכחנו אם כותבים עלק או אלק (לא זכרתי). היא אומרת אלק, אני אומרת עלק.
והנה ההסבר שמצאה למה צריך לכתוב אלק:

"'עלק' היא פיתוח ישראלי של הביטוי ערבי 'אָאלַ לַךּ' מילולית "אמר לך", בלהג פלסטיני שבו א' מחליפה את ק'. כאשר אדם מצטט סיפורי נפלאות של אדם אחר על עצמו אומרים לו 'אאל לך', בזלזול, כלומר, הוא אמר לך, אבל אין בדברים ממש. בשימוש הישראלי המילים התהדקו למילה אחת: אָלֶק או עָלֶק. אפשר לשמוע גם את הגירסה בק': קָלֶק. ביידיש קיימת גירסה זהה לאותה משמעות מבטלת: הָאסט ער געזוגט, הוא אמר לך".

"אני חושבת", כותבת א"א, "שכדאי שכולם יכתבו אלק. אנשים שמבחינים בדיבור בין ע' לא' יישמעו מגוחך אם יגידו עלק".

לפני פיזור

מה צריך כדי ליצור ולקבל ראיון טוב? נושא שמעניין את המראיין ונמצא גם באיזשהו דיון ציבורי, מרואיין ורבאלי ובעל תובנות ומראיין שמקשיב לו ויוצר דיאלוג. לעניות דעתי הבלתי משוחדת כל התנאים האלו התקיימו בראיון שערכתי אתמול עם ליסה גולדמן, הבלוגרית שגייסה 4,000 דולר, והמונה ממשיך למנות: מצב העיתונות בעולם; קשיי פרנסה של כותבים מוצלחים, בעלי מקצוע מיומנים שתורתם אומנותם; הדרך החדשה והמצוינת בעיני – צריך רק להתנער מדפוסי מחשבה מיושנים – לקבל את הכסף ישירות מהקוראים במקום מפטרון גחמני ורודף בצע; ויכולת הסיקור הדלה והמוגבלת של התקשורת את מוקדי העניין והתסיסה השונים בעולם. אם פספסתם את הראיון בגלל ההכנות למסיבות פורים והוללות ליל אמש, הנה הוא.

תזכורת לאצבעות מחר:
מוזמנים אתם לשגר בכל פורמט שהוא דיווח, ולו של כמה שורות, על דבר אחד (ברור שאפשר יותר) אותו קראתם בסו"ש ויש לכם מה לומר עליו.
אם המיזם יצליח אעשה (גם) אצבעות קוראים.
חג"ש ושב"ש.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה אצבעות שחורות, בלוגלנד, לחם עבודה, מח' הגהה, מעברים, שישי קצר, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

61 תגובות על פחד

 1. קורא הגיב:

  טעות עברית קלה אצלך, ארשתו הקבועה, לא ארשתו הקבוע.

  אהבתי

 2. דן הגיב:

  שמחה רבה בביצה על הצלתו של יגאל סרנה מנבילה. ימיו הגדולים אם אכן היו כאלה לדעת כמה מזקני הדור ,הרחק מאחוריו, ראו כתבה מביכה על אהבותיו בחייו ,אמו ,גרושתו ונועתו. יפה לו שנאחז בקרנות המזבח, מעציב שאדם לא יודע לומר: עד כאן. נגמר. לא רוצים אותי- אולי יש סיבה. גאל אותנו יגאל מהיותך פאתטי בזקנתך…

  אהבתי

 3. - הגיב:

  זה בלוג בקורת תקשורת או בלוג "וואו כמה שאני מתעבת את קלמן ליבסקינד"? מה זה חשוב כמה ימי מילואים עשה ליבסקינד? מה שחשוב זה העניין העקרוני. במדינה דמוקרטית קצין בכיר העיף מהמילואים עיתונאי שעשה חובתו. במדינה דמוקרטית קצין בכיר שיקר כנראה כשנדרש לעניין הזה. ליבקינד עיתונאי אדיר שסוחב על גבו עיתון שלם ומנחם בן אחד.

  אהבתי

 4. לא רואה האח הגדול הגיב:

  בעניין יהיר לפיד ודבריו על המשתתפים האידיוטים באח הגדול.

  אני די מסכימה עם דבורית שזו "סתם דעתו של האיש על התופעה" אבל לא ממש בטוחה, ודי תמהה, האם הוא היה יוצא ביציאה הזאת במידה והיה קשר כלשהו בין התוכנית לבין המקום שממנו הוא מתפרנס (בין השאר – הקנאה, הו הקנאה) או שהיה שומר את מחשבותיו עמוק עמוק בלב כסוד כמוס בהחלט.

  אהבתי

  • ידיעותית הגיב:

   טועה גם טועה.
   יאיר לפיד כותב מה שבא לו ושולח לעיתון בחמישה לסגירה. לחשוב שיאיר לפיד הסתלבט על הטמטום של האנשים שבכלוב בהוראת רון ירון זה פיגור לשמו.

   אהבתי

   • לא רואה האח הגדול הגיב:

    (כן כן, אנחנו חיים פה).

    מעניין איך את מבינה מה שבא לך ולא מה שכתוב.

    לא כתוב בשום מקום שהוא לא כותב מה שבא לו. בטוח שהוא כותב מה שבא לו.
    לא כתוב בשום מקום שמצנזרים אותו, בטוח שלא.
    לא כתוב בשום מקום שהוא כותב בהוראת רון ירון. בטוח שלא.

    כתוב שאם זה היה המקרה הוא מעצמו לא היה כותב כך.

    פיגור זה גם אי יכולת הבנה של דברים פשוטים.

    אהבתי

 5. הלל הגיב:

  כאיש מילואים ביחידת מודיעין בעצמי – זה סדר הגודל. אנשי מילואים נקראים לתרגילים שנתיים (פלוס קצת ימי עיון לפעמים, קורה גם שיש שני תרגילים בשנה), כל תרגיל נמשך חמישה ימים לכל היותר. זהו.

  ההתקטננות על "מילואימניק טחון" בכלל אינה במקום. אתה בא לצה"ל לפי כמה שהוא קורא לך וצריך אותך (וימי מילואים עולים לצה"ל המון כסף, אז הוא משתמש בהם בקמצנות). הטענה שלו הייתה אחרת לגמרי – ששחררו אותו ממילואים בגלל התנכלות של המפקד שלו על מילוי תפקידו העיתונאי. זה הכול.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   האם לא הזכרתי את הטענה שלו אלף פעם פה?
   האם מדבריי עולה ששכחתי את הטענה שלו?
   האם מדבריי עולה שהצדקתי את ראש אכ"א?
   האם לא הבאתי לינק אחר לינק שמביא את סיפורו?

   אהבתי

   • הלל הגיב:

    מדברייך עלתה התקטננות עם ק' שאין לה מקום לדעתי. מה לעזאזל זה משנה כמה ימי מילואים הבנאדם עשה? איך זה קשור לנושא כלשהו?

    אהבתי

   • ב הגיב:

    משנה שק' הוא כנראה אבדה מאוד קטנה ליחידה בה ממילא בקושי תרם יומיים אימון פה ושם ובשנים האחרונות ממילא התחמק מתעסוקות שהן עיקר הנטל על אנשי המילואים, אז שיסתום ק' ולא ישתמש בהירואיות באידאולוגית המילואים הגזולים שלו כי אני כקצין שלישות שיחררתי הרבה חיילים מסוגו של ק' שרק מהווים נטל על המערכת ולא תורמים תרומה משמעותית בחלוקת הנטל עם חבריהם

    אהבתי

  • קטנטן מתקטנן הגיב:

   לדעתי ההתקטטנות על מכסת ימי המילואים די במקומה. בזמן שליבסקינד "הטחון" צבר בעשר שנות מילואים 37 ימי מילואים, צבר כל מילואימניק שמקצועו טייס/נווט/מכונאי מוטס בחיל האוויר פי 2 עד פי 3 מזה, בשנה אחת! שאל את אחיך. גם זה חשוב ולו רק בעבור הפרופורציה.

   אהבתי

   • הלל הגיב:

    מה הקשר? מי דיבר על "טחון" או "לא טחון"?

    אהבתי

   • קטנטן מתקטנן הגיב:

    התחנפות לדבורית ע"י סיגול הסגנון השגרתי שלה מרוויח אצלה מעט מדי נקודות. או שאתה לא מבין את המונח "טחון" או שתה צריך לשלוח בדחיפות את מודול הזכרון שלך לשיפוץ. א-ת-ה דיברת על התקטננות בענין "טחינת ימי מילואים" בשעה 15:57.

    אהבתי

 6. הלל הגיב:

  אנשים נכנסו לבלוג של לנדו בשביל להיווכח במו עיניהם עד היכן יכולים הטמטום והנבזות האנושיים להידרדר.

  אהבתי

  • רדיו רוסקו הגיב:

   נכנסתי לפוסט של לנדו בהסתייגות, שהרי הרצח זיעזע את כולנו.
   אבל אין מה לעשות – הפוסט מבריק – ומאיר עיניים. מעורר מחשבה שמיד נהיית מובנת מאליה.

   זהו מעגל דמים שלא התחיל אתמול ולא יסתיים מחר. ההבדל היחיד הוא שהפעם היו בו תינוקות וילדים, וזה קורע את הלב. לולא כן – איש לא היה מתייחס בכזו חומרה לעוד פרק במערכת היחסים הארוכה והמדממת של היישוב איתמר עם שכניו.

   אהבתי

   • הלל הגיב:

    מלבד ה"עובדות" המפוקפקות (למשל ארבעת הרוצחים הם בסך הכול רוצח אחד מורשע בדין ועוד דמיונות של הכותב), וההתעלמות המכוונת מההתנכלות הרצחנית הפלסטינית לאיתמר, יש כן נקודה קריטית בהרבה:

    מדובר לא באיזה הצתה של שדה של מישהו מאיתמר, או אפילו יידוי אבנים. מדובר על אדם שחדר ליישוב, נכנס לבית, רצח ילד, עבר לעוד חדר, רצח עוד ילד, עבר לעוד חדר, ורצח את ההורים ואת התינוקת.

    זה הסיפור. זה, ושהרצח הזה הועלה על ראש שמחתם של ידידינו בעזה. כלומר זו דרכם, זו שיטתם, זהו "מעגל הדמים" לשיטתם. קח ילד, דקור אותו בסכין כמה פעמים, ודא שהוא מת. עשה זאת עם עוד ילד, ועם עוד ילד.

    ואל תדאג: ידידיך בשמאל הישראלי ההזוי יגנו את הרצח הנפשע, אבל ינצלו את ההזדמנות גם להזדהות עם מטרותיך ולקדם אותן.

    אהבתי

  • ב הגיב:

   הלל -כוונתך לטמטום של ממשלת ישראל שמיקמה בלב אוכלוסיה עויינת את המתנחלים הקיצוניים ביותר ולא צפתה לאן זה יכול להתדרדר?

   אהבתי

   • המקורי הגיב:

    איתמר רחוק מאוד מתדמית הקיצונים שהודבקה לו
    אבל אני מניח שכל מי שכותב עליו – כולל בהעל הפוסט המהולל מעולם לא היה שם או דיבר עם מישהו שם – אבל כולנו יודעים כמה הם קיצונים…
    הפוסט "המבריק" הוא סתם אוסף שטחי של חיבור תיאוריות עם השערות עם הפיכת כל סכסוך שכנים למשהו מזעזע. גם במקמות שהגיע לבית המשפט וזוכה בעל הבלוג כל כך חכם שהוא יודע יותר מבית המשפט – הם הרי מאיתמר – בטוח שהם אשמים.
    בכלל המונח "הגנה עצמית" לא קביל בעינין – הרי ממי יש להתגונן שם? כולם ערבים של גדעון לוי – שוחרי שלום אלק.
    אז הנה כמה דברים שלא נאמרו בו – ההתנכלות לחקלאי איתמר מהכפרים באיזור היא יומיומית – גניבות, הצתות, וכו
    20 הרוגים מפיגועים היו באיתמר בשנים האחרונות. כל זה בישוב של 120 משפחות. תעשו את ההשוואה לגוש דן ותקבלו 200 אלף הרוגים. ועכשיו שימו יד על הלב ותגידו מה היה קורה אם היה לנו כאן 200 אלף הרוגים? לדעתי בשלב הזה כבר היינו כובשים את אפגניסטאן אחרי שטרנספרנו כל ערבי בדרך

    אהבתי

 7. בת הטוחן לשעבר הגיב:

  א"א – המגיהה הוותיקה – האם זו ידידתי משכבר ימים ***?
  כי א"א – המגיהה הוותיקה אורנה אושרי – כותבת ותכתוב:
  עלק
  עלק
  עלק.
  !

  אלמנטרי שזה בע'.
  – – – – –
  אפרופו מילים שמקורן בשפות זרות – אשמח לשמוע מן המגיהה הוותיקה מדוע ממשיך עיתון "הארץ" לכתוב מוסיקה ולא מוזיקה (דבר שמשפיע עלי עד היום), על אף שמקובל שמילים דומות שמקורן ביוונית וצלילן z, נכתבות ב-ז'. למשל, מוזיאון, פיזיקה (ב"הארץ": מוסיאון? פיסיקה?).
  – – – – –
  – – – – –
  – – – – –

  ובמילים אחרות: כשעיתון "הארץ" יוריד את הא' מיפאן – אני אשקול לשים אותה באלק. ( :

  אהבתי

  • 5 הגיב:

   וכמובן –

   ואשינגטון

   אהבתי

   • המגיהה הוותיקה (איך נהייתי?) הגיב:

    ב.ה.ל (בת הטוחן לשעבר),
    לא הצלחתי בעבר ואני לא מצליחה להבין עכשיו למה את רוצה כל כך לשמר את עלק למרות שזה לא נכון.
    לא שאני לא מזדהה עם צער הפרידה מהרגלים, אבל יש כאלה שאי אפשר לוותר עליהם. זה אחד מהם. אני מזכירה שוב את עניין הגיית המילה.
    אנא מסרי למגיהה המוערכת אורנה אושרי שאני מבקשת שהיא תתחיל לכתוב אלק, ושתעביר את זה הלאה.
    אה, ויש חלק אחד ב"הארץ" שכבר מזמן כותב מוזיקה ויפן, והוא מקווה שזה ויראלי ויום יבוא וכל החלקים האחרים ינהגו כך גם הם

    אהבתי

   • המגיהה הוותיקה (איך נהייתי?) הגיב:

    וכמובן וושינגטון

    אהבתי

   • בת הטוחן לשעבר הגיב:

    ציטוט א"א:
    "לא שאני לא מזדהה עם צער הפרידה מהרגלים, אבל יש כאלה שאי אפשר לוותר עליהם. זה אחד מהם" –
    – – – —

    הוא שכתבתי: הרגל שאי אפשר לוותר עליו. ( :

    אהבתי

   • המגיהה הוותיקה (איך נהייתי?) הגיב:

    קיוויתי שתוותרי לי על זה. oh well! 🙂

    אהבתי

   • בה"ל הגיב:

    טוב, ברצינות. אני חושבת שיותר מתאים לי "עלק" בע', בגלל שזה נשמע לי יותר כמו ע'רבי, מע'פן, יע'נו. בקיצור, מזרחי. אבל אשקול ויתור על ההרגל הזה, ולו בגלל שאני מרגישה שלך זה יותר חשוב..

    אהבתי

  • דני הגיב:

   יכול להיות שדווקא זה המקור לביטוי "אלק", בעקבות מישהו שהוא כאילו-חכם?
   http://en.wikipedia.org/wiki/Smart_alec

   אהבתי

 8. עיתונאיש הגיב:

  מוזר שאת חושבת שהזכות לחיים וה'זכות' למות שוות ואז תומכת בלהט במיא עשת שאיזה איש מקצוע הציל את חייה. הרי לדעתך היה לה זכות מלאה לבחור במוות. אם היית מבינה קצת מה זה דכאון היית קולטת שחלק מהאנשים שעוברים דכאון רוצים באמת ובתמים למות אבל יוצאים מזה ואחר כך חיים ואוהבים את זה. לגבי המתת חסד אולי אפשר לפתח דיון יותר רציני מלזרוק ססמה כמו שעשית לעיל.

  אהבתי

  • הלל הגיב:

   דברים כדרבונות.

   אהבתי

   • velvet הגיב:

    1. לא תמכתי במיא בשום להט. אמרתי שדבריה אמת. קרא שוב.
    2. מיא בחרה ללכת לפסיכיאטר ולשפר את איכות חייה.
    אם הייתה בוחרת להתאבד זה היה מקובל עלי באותה מידה.
    3. להגיד לי "אם היית מבינה קצת מה זה דיכאון" זו אחת הבדיחות הכי גדולות שקראתי אי פעם בתגובות. והמבין יבין.

    אהבתי

   • רג'י הגיב:

    יקירתי – כאחת שטיילה הלוך וחזור לא מעט פעמים בואכה מחוזות הגיהנום הנפשי כולל שלושה ניסיונות התאבדות והצלה מהם – אומר כך: את צודקת בכך שזכותי להתאבד.
    אבל בהחלט זכותה של החברה לנסות ולארגן "פרויקט לאומי למניעת התאבדויות". זכותי לנסות, זכותם לנסות לעצור מבעדי.
    והיי – אני מה זה מרוצה עכשיו!

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    אני חולקת על זכותה של החברה לקבוע לי שרע מותי מחיי ולהפך.

    אהבתי

   • נתנאל הגיב:

    נכון מאוד.
    אנחנו בתחילת העשור השני לאלף השלישי. וכבר מזמן הגיע הזמן שמשפט לגיטימי כמו זה יתקבל ברוגע. בלי לייצר מינה וביה את התגובה הפאבלובית של איך ההיפך מזה הרבה יותר נכון, ידה,ידה, ידה..

    אהבתי

 9. אורי הגיב:

  הפוסט של לנדו גרם למהומת אלוהים בעל מקום שהגיע.
  טוב שכך.
  הוא חכם ומעצבן ומעורר מחשבה ובעייתי.

  אהבתי

  • - הגיב:

   תקציר מנהלים של הפוסט המדובר: היה רצח נוראי אבל מגיע להם. זה מה שהיה דחוף כל כך ללנדו להעביר ולנדו אחד שמתפרנס ממילים פשוט עטף את המסר הזה בכל כך הרבה שכבות שגם טוקבקיסטים שמצטלמים עם תינוק קטן לא שמים לב לאירוניה.

   אהבתי

   • רדיו רוסקו הגיב:

    תקציר מנהלים של הפוסט המצוין של לנדו:
    לאיתמר היסטוריה מדממת ומתעמרת בכל היישובים הפלסטינים שמסביב. יצאו מן הישוב – רוצחים, ונדלים, רומסי מוסקים וסתם בריונים. הרצח באיתמר הוא עוד פרק בסאגה הזו, שהוצא מהקשרו מכיוון שהיו בו תינוקות והוא בהחלט פרק מזעזע שמתעלה על קודמיו. אבל, הוא רק חוליה.

    אהבתי

   • ב הגיב:

    התחקיר של לנדו לא כתב ש"מגיע להם" אלא הראה שהמציאות שם היא מורכבת וסבוכה וגלגל הדמים לא התחיל אתמול

    אהבתי

   • המקורי הגיב:

    הפוסט שלו שטחיודבילי

    ורחוק מלהציג את האמת סתם כתב פלסתר נגד הישוב שמתעלם כרגיל מכל הקשר או מה קורה.
    בא נעשה פוסט דומה על תל אביב או הרצליה ביחד – מוזמנים לעזור לי
    בשנת XXXX יצאו משם שני נערים שרצחו נהג מונית בשביל כסף
    בשנת XXXX 8 נערים ובגיר אנסו ילדה במשך 3 שנים
    בשנת XXXX בערך אותו דבר רק ילדה אחרת
    ועוד פעם – שוב ילדה אחרת
    בשנת XXXX רצח מישהו בגלל חניה
    ועוד פעם – הפעם כי פזל לו אל הבחורה
    רוצים להמשיך??

    אהבתי

 10. חנוך הגיב:

  מה זה HP
  —-
  V: Home Page
  עמוד הבית, העמוד הפותח של כל אתר/בלוג שמשם מתנתבים לאתר פנימה.

  אהבתי

 11. עובר אורח הגיב:

  אני רק שאלה
  מי בדיוק מחיילי צה"ל זרק אבנים וכיוון ליזר אל חילים האו"ם בצד הלבנוני ל הגבול?

  אהבתי

 12. - הגיב:

  עם כל הכבוד למיה (איך הצטלמתי עירומה עם עלה חסה בין הרגליים ומאז אני מאושרת כפרח) עשת, במידה ורבינוביץ אכן התראיין לגבי מצבו הנפשי של טופז בזמן שזה האחרון היה מטופל אצלו, צריך לקחת לו את הרשיון ןלשים אותו באותו מקום בו מונח היום עלה החסה האומלל.

  אהבתי

 13. חיים חובה הגיב:

  פסיכי- אטור שמלעיט בכדורים, זה כמו למרוח וזלין על חצ'קון שיוצא לחולה סרטן.
  (לא עלינו)

  אהבתי

 14. אסף הגיב:

  אילן רבינוביץ' עוד יהפוך לנער הפוסטר של התנועה האנטי-פסיכיאטרית. לא אתפלא אם אלפי עותקים של הכתבה העוסקת במעלליו יחולקו בידי פעילי כת הסיינטולוגיה. העובדה שהממסד הרפואי אינו עושה די כדי לבלום את התופעה תהיה , בסופו של דבר, בעוכריו. מה חבל שעוד לא פיתחו טיפול ביוכימי יעיל לנרקיסיזם ממאיר; באקלים התרבותי הנוכחי, הוא נחוץ עוד יותר מתרופה לסרטן.

  אהבתי

  • דוקטור הגיב:

   כמה צודק אסף, בדבריו על רבינוביץ'. האיש נרקסיסט ומכך נובעות התופעות הממאירות שמתוארות בכתבה בידיעות. באותו הקשר, הפוסט של עשת מבחיל בעיני. כולו מופע של נרקיסיזם, כולל תמונות העירום והחסה ואלוהים יודע מה. אגב, יפה שהיא מכנה את רבינוביץ אלוהים ("ממעמקים קראתיך אילן" זה פרפראזה על "ממעמקים קראתיך יה", כנראה). העובדה שגברת עשת לא זכתה להנות מהצד הפחות מוצלח של האיש הזה לא אומר שכך הוא התנהג גם אם אחרים. ודבורית, כמה מילים גם אלייך: האם בגלל שחברתך עשת נהנתה מרבינוביץ את מסיקה שהכתבה לא נכונה? האם פסיכיאטר אמור לשחק משחק עם מטופל, או לתת לו להגיד למה הוא בא לטיפול? לא ממש הבנתי את הביקורת שלך בעניין הזה

   אהבתי

   • velvet הגיב:

    דוקטור שלום
    איפה כתבתי שהכתבה לא נכונה? אחד הדברים שאני לא יכולה להיות סובלנית אליהם זה כשמכניסים לי מילים לפה. כלומר לבלוג.
    לא אמרתי שהכתבה לא נכונה בשום נקודה בזמן.
    ציינתי את הפוסט של מיא, שעברה אצלו כך וכך.

    איך אני יכולה לצאת נגד עדויות של כמה וכמה אנשים? למה, חקרתי את המקרים? אני יודעת משהו על קוקטיילים של תרופות? לא, לא ועוד פעם לא.

    באשר למשחק במרכאות עם הכתבת/המטופלת: יש המון שיטות טיפול, והצורה המוקצנת בה הוא צייר לה את עצמה נראית לי (כמטופלת בעלת קילומטראז' אדיר), נחמדה מאוד.
    פעמים רבות, כשמטפלים הציגו לי את עצמי בצורה הומוריסטית כזו, גם כשהייתי בשפל של חיי, צחקתי על עצמי יחד איתם.

    אהבתי

 15. - הגיב:

  תחקיר מעולה ומטריד של עיתון האראץ
  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1220986.html

  אהבתי

 16. עידן לנדו הגיב:

  שלום ולווט,

  קודם כל, תודה על הקישור.

  שנית, תיקון: כמות הצפיות (נכון לעכשיו כבר יותר מ-16,000) היא פי 12 מהממוצע, לא מהשיא הקודם. היא פי 4 וקצת מהשיא הקודם.

  הסבר הפייסבוק לא תופס. כל הפוסטים שלי בחודשים האחרונים, דרך קבע, מופצים בפייסבוק. גם הקישור אצלך לא מסביר את הכמות הזאת – כי בעבר כבר קישרת לפוסטים שלי.

  אני מזמין את הקוראים לעיין בתגובות לפוסט האחרון שלי לקבל הסברים אפשריים.

  V: אב"מ. ותוקן

  אהבתי

  • שלומי הגיב:

   לי יש שני הסברים לתופעה: הרבה מאוד ימנים באו לקרוא את הפוסט,
   שנכתב בעקבות הרצח המזעזע, כדי להזדעזע עוד קצת(אני מכיר כמה כאלה).
   חוץ מזה, אני חושב שמכיוון שדיווח על ארועים מזעזעים בחדשות
   (פיגועים,אסונות ומעשי פשע מזעזעים) כבר מזמן נושקת לפורנוגרפיה,
   הרי שכל התייחסות לארוע שכזה בזמן אמת תביא לעליה בחשיפה לבלוג,
   בדיוק כמו כל התייחסות פיקטיבית לסקס ופורנוגרפיה.

   אהבתי

 17. מיא עשת הגיב:

  סליחה, לא הייתי בדיכאון, הייתי בעצבים!

  הארץ הצחיקו אותי עם הכותרת הפרובוקטיבית, לפיה רבינוביץ' שכנע אותי להצטלם בעירום, אבל שוין. הוא פשוט הביא אותי למקום של שמחה וביטחון עצמי שאפשרו את זה.

  מזמן רציתי לכתוב על התהליך שעברתי אצלו, והעליהום שעשו לו בידיעות נראה לי עיתוי מתאים. הבנאדם לא צד לקוחות ברחוב ונהפוכו, תעריפיו יקרים כאמור ואפשר פשוט לא ללכת אליו. אין אונס.

  מעולם לא נתקלתי אצלו בגילוי של חוסר דיסקרטיות, ושיטות הטיפול שלו מן הסתם לא מתאימות לכל אחד – אבל הן מתאימות לאמיצים שמוכנים לעשות שינוי בחייהם. אני רואה מסביבי קורבנות אינספור של פסיכיאטרים אחרים, שאיש לא טורח להיטפל אליהם (לפסיכיאטרים), כי הפרופיל הציבורי שלהם נמוך מים המלח, ועוד יותר מזה – קורבנות רבים כתוצאה מאי טיפול – לדוגמה פוליטיקאינו הנפלאים והמבריקים.

  אהבתי

 18. מיא עשת הגיב:

  אה, וכשכתבתי הציל את חיי לא התכוונתי במובן שרציתי להתאבד, כך שהוויכוח שלכם די מיותר, אלא במובן של איכות חיי, והפך אותי מאדם אומלל לאדם ממש מאושר בכל קנה מידה.

  אהבתי

  • הדר הגיב:

   לא חייבים תרופות פסיכיאטריות כדי לשנות את איכות החיים.
   אולי זו הדרך הקלה ביותר,
   אבל יש היום מספיק דרכים ושיטות, תודעתיות בעיקרן,
   לשנות את המיינד למען איכות החיים.
   העבודה צריכה להעשות מבחוץ פנימה,
   ולא בהטמעת חומרים כימיים שזמנן השפעתם מוגבל.

   אהבתי

  • velvet הגיב:

   אני יודעת, מיא, לא אני דחפתי אותך למשוואה המשונה, וזכותך כמובן וכו'.

   אהבתי

 19. אסף הגיב:

  “better to be a human being dissatisfied than a pig satisfied”

  'John Stuart Mill, ‘Utilitarianism

  (ולא שהציטוט הזה חל על הגב' עשת. בשום פנים ואופן לא)

  אהבתי

 20. קראנית הגיב:

  פריצי רציני לשם שינוי. האם יש לנו פה עוד שחיתות הון/שלטון/כסף?

  אהבתי

 21. פינגבאק: ולווט אנדרגראונד - בלוג ביקורת התקשורת של דבורית שרגל » אצבעות שחורות 18.3.11‏

 22. גיא הגיב:

  ראיתי השבת מאמר מעניין של מזרחן על העניין הרב שסיפור המגילה מעורר עד היום באיראן ושהשלטונות עושים בו שימוש בתור השואה שאבות הציונים ביצעו באיראן, כולל הפגנה לא מזמן עם שלטים על 77,000 הנרצחים ודרישה לנקמה, ליד האתר שבו קבר מרדכי ואסתר בהאמאדן.
  תכל'ס, לנדו, זה שווה פוסט. אני חושב שבהקשר הזה אפשר להבין הרבה יותר את הרצון האיראני להוריד כאן איזה אטום קטן. חשוב מאד לראות את התמונה הכוללת ולא להסתכל רק על כמה תלביבים תמימים שהם אמנם קורבנות מיותרים (הוסף כאן כמה הסתיגויות רפות כדי שכולם יבינו שלא באמת מזיז לך מהם, שלא לומר שאתה מזדהה קצת קצת, בלי שירגישו), אבל אומה כל כך רצחנית חייבת להבין שיש מחיר להתנהלות ההיסטורית שלה ולא להיתמם.

  אהבתי

 23. פינגבאק: ולווט אנדרגראונד - בלוג ביקורת התקשורת של דבורית שרגל » רצח והתאבדות בלי שמות‏

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s