לדאוג זה בריא

שביתת הפתע ברכבות מככבת בכותרות הראשיות של שלושה מהעיתונים. בהארץ הידיעה מופיעה רק בע' 12 (למעט הפניונת) כשהראשית מוקדשת לשליט (ע"ע).
הסיבה לשביתה: מעצר יו"ר הוועד ועוד שמונה עובדים. התפוג השביתה? עוד לא. ב-ynet ובידיעות מקפידים על כותרת זהה: ירדו מהפסים.

מעריב הפיק כפולת רכבת פותחת (יחד עם הרופאים והאוצר), ידיעות דבק עדיין במחאת שליט ומקדיש לה את הכפולה הראשונה. בישראל היום מודאגים מהנכבה (ע"ע). בהארץ תסכול הרופאים.

מחאת שליט

"משפחת שליט לא נבחרה לנהל המדינה", כך הכותרת (ע' 11), ציטוט של ח"כ יעקב כ"ץ. הסאבטקסט, או למעשה החלק השני של המשפט שלא נאמר: "… ומשפחת נתניהו – כן". בשלהי הדברים מוזכרת תמיכתה של ציפי לבני במשפחה בעת הטקס, אבל הדברים כבר נכתבו בעיתוני אתמול.

בשורה מרה בשער הארץ: אין סיכוי לשחרר את שליט בפעולה צבאית וגם "קשה לנהל מו"מ מול ארבעה ראשים… הגענו לסיכומים עם מספר גורמים בחמאס לגבי העסקה, אך חלק אחר בתנועה טרפד אותה".

כיתוב תמונה בהארץ (11): ותיקי מלחמת העולם השנייה הגיעו למאהל שליט כדי לעודד. היוזמה של ח"כ נינו אבסדזה מקדימה.

ידיעות בכותרת גג בשער: סקר של העיתון יחד עם מינה צמח ודחף: "62% בעד הזעקה של יואל שליט"; "58% בעד שחרור הרוצחים" – ולרגל החדשות המשמחות כפולת 2-3 מוקדשת גם היום לסיקור העניין.

מעריב: משפחת שליט החליטה להחריף את המחאה (ע' 6). בין הצעדים – חסימת משאיות הבריקנס המובילות מדי חודש מיליוני דולרים לעזה.

כלבים ועוד
מאות הפועלים הפלסטינים המסתננים לעבודה בישראל מאוימים על ידי כלבים שהחיילים שולחים לעברם (גדעון לוי, שער הארץ).
על שיסוי הכלבים נכתב במרכז לאינפורמציה אלטרנטיבית ב-4 במאי (וקישור הובא בתגובות גם פה).
דו"צ הודה בשימוש בכלבים – לטובת הספקנים שבכם.

קצינים בכירים, בהם דו"ציניו, חתרו תחת הדרג המדיני ופעלו לסיכול בחירת יואב גלנט לרמטכ"ל – כך טוען משרד הפרסום מקאן אריקסון בכתב ההגנה, בתגובה לתביעת אבי בניהו (עפרה אידלמן, הארץ).

מה קורה עם המדורות?

הרבנים הראשיים הורו לדחות, אבל במערכת החינוך אמרו לא. לפי הכות' במעריב: המדורות נדחו ביום. בהארץ מתעצבנים בשער: "על חשבון הבגרות במתמטיקה: הרב יוסף החליט לדחות את ל"ג בעומר". על פי גלובס הוא מבקש לדחות. בידיעות לא מוטרדים כלל ומתעלמים.

ומה עם הנכבה?

בידיעות "מתחמשים באיפוק" (כותרת יפה). במעריב דואגים להפחיד בשער עם האזהרה של דיסקין ה"מודאג מאוד". כפולה שלמה במעריב (4-5) לעניין, כשבכותרת המשנה "במערכת הביטחון לא לוקחים סיכונים לקראת אירועי 'האסון' הפלסטיני שיחלו מחר…"
דאגתו של דיסקין בכפולה הפותחת בישראל היום.
בהארץ מעדיפים צפירת הרגעה: גם צה"ל וגם הפלסטינים מבטיחים: האירועים לא ייצאו משליטה. אמן.

קצה האצבעות

– סוד החיים הארוכים: דאגנות. מוסף כלכליסט מסביר. נו, סוףסוף יש לי תקווה ועתיד ורוד. אתעמק בהמשך, כשאהיה פחות מודאגת.

– נכון הבטחתי לכם שמעריב מראיין כל אחד מראשי מפלגת העבודה? אז הנה ראיון שער בסופשבוע עם עמיר פרץ (שרי מקובר-בליקוב).

טיים אאוט בפרויקט חברתי – ילדי העובדים הזרים המועמדים לגירוש מצטלמים עם סלבז. כולל השרה, כפי שכבר קראנו.

בעולם

– משפחות העצורים בכלא גוונטנמו יורשו לבקרם.

– ראש ממשלת יפן יוותר על שכרו עד תום המשבר. חמוד מצדו.

– עשרה הרוגים ברעש אדמה בספרד. טורון בע' 28 בידיעות, אפס במעריב, דיווח באתר הארץ אמש.
ואחד עדכני מהבוקר בחדשות 2.

יש עורכים בבית?

אי ידיעת העברית מובילה לתקריות מצחיקות, כמו זו למשל (ישראל היום, 11).

הטיל מימיו = השתין.

אני אוהבת כבר זמן רב את רגב קונטס, את הסרט שלו ואת המדור שלו בעכבריר, ואז פתאום הוא נהיה סלבסקס. הבוקר הוא כותב על האלמנט השלישי אותו הזכרתי, ובסיום המדור מאחל יום עצמאות שמח לקוראיו. ככה זה עם הסגירות המוקדמות האלו.

התיקונים
אממ, מעניין שזה התיקון היחיד.

בלוגלנד/ פייסבוק/ רשת

רבי ג'ייסון מילר מג'ואיש וויק כותב על צילומי תל אביב המעובדים של רון שושני.
שימו לב לזה.

ואת האתר של ג'רי סיינפלד ראיתם? או לפחות קראתם עליו?
מדובר בארכיון אישי שלו, והוא מעלה לשם מערכונים במשורה.

יש בשביל מה לחיות ואיך לבלות את השנים שנותרו לכם.

לחם עבודה

שמונה דרכים לקבל מהבוס מה שאתם רוצים. כן, בטח.
מבחינתי המילה בוס היא הכי דוחה שאפשר לתאר, ומהבהבת באלפי אורות: להתרחק, להתרחק, להתרחק.

שאול אולמרט עזב את העבודה. הצעות, מישהו?

מח' מנויים

נכון תמיד אני מביאה סיפורים מזעזעזעזעים איך עשו לי ולקחו לי ולא נתנו לי? הנה סיפור חיובי שהגיע במייל:

"ההורים שלי, שגרים בקריית אונו, התקשרו להארץ ואמרו שהם רוצים לבטל את המנוי בן עשרות השנים כי הפסיקו לשלוח להם את העיר וביקשו מהם עבורו תוספת של 12.5 ש' בחודש. והתוצאה – פרגנו להם העיר חינם!

לפני פיזור

אין כמו לקום לפני עלות השחר כדי להתייצב ב-6:45 להסעה לתוכנית הבוקר של קשת, יום חדש, שם דיברתי טיפל'ה (תוך שדן שילון גונב לי זמן מסך יקר) על ישראל היום/ידיעות לקראת החלק השני של התוכנית של חיים הכט הערב, בת 63, במצב טוב?
פעם היו מסמסים לי, היי, ראיתי אותך, או מתקשרים אלי הביתה. היום מפייסבקים לי. הכי עדיף.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה התיקונים, טלוויזיה, יש עורכים בבית?, צרות בכותרות, קצה האצבעות, שערים, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

14 תגובות על לדאוג זה בריא

 1. יהוסף הגיב:

  ולו רק כדי שהלל ירגיש טוב ויוכל להגיב בלי להיות הראשון, אני אהיה הראשון (או שמא בזמן שכתבתי הוא כבר סיים לכתוב ?)

  אהבתי

  • הקיד הגיב:

   מילא לא מצחיק, אבל גם לחזור על מה שכבר היה אתמול?

   מעניין מאד כמה מהווטרנים תומכים במתווה העיסקה. לי יש תחושה שבוגרי מלחה"ע השנייה, ובטח ובטח החינוך הסובייטי לא משתייכים לאחוזים בסקר של מינה צמח.

   אהבתי

 2. צלמצ'יק הגיב:

  רון שושני עשה לדעתי, אפאס, עבודה חסכנית. כדי להראות את האפקט של עננים זזים בכיוון ההפוך הוא לא חיכה עד שתהיה רוח מתאימה אלא פשוט הפך את סדר הצילומים ויצר מעין סמטוחה של תנועת מכוניות ברברס. לא מושלם וצורם (לי לפחות).

  אהבתי

 3. דניאל הגיב:

  'הטילו מים על ההודעה' נשמע שזו לא ממש אי ידיעת העברית אלא פשוט תיאור ציורי של הפעולה אותה עשו ילדים קטנים בראשית הקמת המדינה בסוף המדורה "כיבוי צופי" = הטלת מים, השתנה קבוצתית.

  ואולי זו הכוונה העמוקה של הטקסט, משרד החינוך כיבה את ההצעה לדחות את ל"ג בעומר ואם נדייק: משרד החינוך משתין על הרב יוסף שזה כשלעצמו מעשה ראוי וחשוב.

  לגבי הבערה החדשה מתי מדליקים מדורה ? זו בהחלט ידיעה חדשותית המתאימה למאה 21 במדינה הרואה את עצמה חברה במדינות המתפתחות בעולם.

  אהבתי

 4. . הגיב:

  מחקר הדאגנות. אני מכיר לפרטיה את עבודתו של פרידמןוהיא אמנם שאפתנית ביותר אבל כנראה מעוטת ערך אולי אפילו חסרת ערך לחלוטין. יש לכך כל מיני סיבות וחלקן מוזכרות בכתבה. הסיבה העיקרית היא שפרידמן לקח קבוצה של ילדים שנדגמה לצורך מסויים והסיק מתוכה לגבי כלל האוכלוסיה על אלמנטים שהתפלגותם באוכלוסיה שלא נדגמה עשויה להיות שונה. בכך הוא הפר לחלוטין את הנחת מקריות הדגימה. זה בערך כמו שמינה צמח תבנה דגימה של חרדים לצורך סקר בחירות על הרגלי ההצבעה שלהם ותשתמש בנתונים כדי להסיק על עמדות לגבי הפלאפל של מקדונלדס בכלל האוכלוסיה. אי אפשר לעשות את זה.

  אהבתי

 5. יגאל כהן הגיב:

  הפחד הכי גדול של הימין (פחד שביבי ולוויניו עסוקים בטיפוחו והאדרתו ) הוא שבעקבות שחרור אסירים תמורת גלעד שליט יהיו לנו קורבנות בנפש. מעבר לדמגוגיה ולמניפולציה העניינית והרגשית שבבסיס הפחדים הקמאיים האלה שרק בגינם הייתי משליך את הטענה לפח האשפה יש לי דרך לפתור אותם מפחדיהם. אני מציע שתמורת גלעד שליט נמסור גם את האסירים וגם את כל ההתנחבלויות. זה בוודאות יפסיק את הטרור ואף מתנחבל לא יהרג וגם תושבי שייך מוניס התמימים לא ישלמו בחייהם בגלל ההתנחבלויות. ככה הם לא ימותו בגלל גלעד שליט ואנחנו לא נמות בגללם. דיל?

  אהבתי

  • דניאל הגיב:

   יגאל הפעם אתה טועה כי הפחד איננו כפי שאתה טוען 'פחדים קמאיים' מאיר דגן ראש המוסד הקודם אמר באוניברסיטה בירושלים בהופעה פומבית ראשונה מאז שסיים את תפקידו, כי מבדיקה שערך כתוצאה מעסקת טננבאום נרצחו 231 ישראלים, יש כאלו הטוענים למספרים נמוכים יותר כ 27 ישראלים שנרצחו בעקבות שחרור אותם אסירים.

   כך שהפחד הוא אמיתי, אבל אני מסכימה אם הטענה שלך שיש לתת בתמורה לגלעד שליט את אחד היישובים ,איתמר או בית אל או גוש של התנחלויות אחר במקום אסירים ביטחוניים היכולים להוות סכנה בשחרורם.

   זוהי בהחלט אופציה לגיטימית ויצירתית שאף אחד עדיין לא מדבר עליה וחבל.

   אהבתי

  • מרא"ה הגיב:

   תגיד טמבל, אתה חושב שכולנו סתומים כמוך? שלקינו בדמנציה? שאנחנו לא יודעים שמי שסרב לעיסקה עם חמאס היה הבוס שלך? שגם הוא הבין מה מחיר הדמים של העיסקה? מילא שאתה אובססיבי אבל כמה סתום אפשר להיות? "בוודאות יפסיק את הטרור"… כן, כמו שהניסיון של הבוסים הקרימינלים שלך לברוח מתיקים פליליים באמצעות מסירת יישובים (מן הסתם ציטטת היטב את רוח הדברים של משלמי אתננך- "נמסור כמה התנחלויות ואז בוודאות הפרקליטות תוותר לנו על התיקים וגם לא יהיה טרור מעזה")

   אהבתי

 6. עובר אורח הגיב:

  אלו סודות מערכת הביטחון שלא מספרים לאיש. זה קרה אתמול ועד כמה שאני יודע הוסתר והוחבא על ידי מערכת הביטחון מה שמראה על זלזול חמור בחופש העיתונות. רק בעזרת העיתונות במדינה חופשית משוחרת ודימוקראטית כלבנון אנחנו יכולים לדעת את האמת הנוראה על הפשלות של צה"ל.

  4:19pm Sources in the South to VDL (93.3): A number of Israeli technical workers set up surveillance cameras for the Israeli army along the border fence adjacent to Adeisseh, while its soldiers cursed at a number of Lebanese reporters present at the scene.

  מחר תקראו בעיתונים מסויימים מאמר ארוך על הישראלי המקלל ואיך הוא מחרב את השלום במזרח התיכון.

  אהבתי

 7. אוח, לומשנה הגיב:

  משובב נפש, יגאל. לפסול טיעון לגיטימי בגין דמגוגיה, ותכף לפצוח בדמגוגיה כפול שבע. מעניין אם הגמל יודע שיש לו דבשת.

  בהזדמנות תסביר מה כל כך דמגוגי בלפחד שרוצחים ירצחו. לא, עזוב. בעצם תסביר משהו אחר: למה לדעתך די במילה דמגוגיה לבטל טיעון? אפשר לבחור מילה אחרת? נגיד אבטיח? אם נצעק אבטיח כל פעם שמישהו יציין שהוא פוחד שרוצחים ירצחו, גם זה יהפוך את סכנת הרצח ללא קיימת?

  אהבתי

 8. זיגזג הגיב:

  תחושה מוזרה שאמצעי התקשורת, בראשות גלי צה"ל, אינם מצדדים במאבק עובדי הרכבת. כמובן, אלה רק עובדים – למה שיהיו להם זכויות?
  בואו נפריט גם אותם

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   בכלל גלי צה"ל זה סתירה מהותית. מערכת ממשלתית צבאית ע"ח הציבור. ברוב רובם של
   הדיונים הכלכליים במדיה זו הקו המוביל זה הפרטה. דומה שאחרי שיופרט הכל, האוויר, המים, האדמה, המשטרה, הכבישים, הכנסת, בתי המשפט, גולני, גבעתי חיל הים הדבר האחרון שיתקיים מכספי המיסים, שימשיכו לעלות, יהיה גלי צה"ל.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s