שלי שלך שלנו

גם שלום ירושלמי וגם אלי ברדנשטיין הם שליחי מעריב לניו יורק.
נניח שבן כספית בחופשה. למה דווקא בעת האירועים הללו, לחם חוקו? כמי שמוצאה מתפוצה מסוימת אני דואגת פן קרה משהו. בבירור.
עדכון: לא קרה כלום. יהודי בחופשה.
מעריב משווה (ע' 6) בין נאום אובמה בקהיר לפני שנתיים, לבין נאומו באו"ם אתמול. לא הבנתי. למה הוא צריך לחזור על מה שאמר בקהיר? למה שלא ירענן את דעותיו, ניסוחיו, דבריו?

אלון פנקס אמר אתמול בקירשנדון שברק אובמה תמיד היה בעד ישראל, בניגוד לטענות המשמיצים השונים. אני מסכימה כמובן. אלא שהבוקר במעריב הוא מעדיף להדגיש שנמאס לאובמה מאיתנו. נו, גם לי.
העיקר שבן דרור ימיני מבסוט.

כתב מעריב, צח יוקד, הסתחבק בפראות עם ארדואן, שלא הרפה מידו. אמממ. שימו לב להתרחשות עם ה-FBI.

הארץ ב-2 מיליון פרשנויות לנאום: "הדרך לפלסטין לא עוברת באו"ם" ומאמר מערכת.
מהנשיא ברק נתניהו ("ברווז צולע"), דרך יעל שטרנהל שקוראת לאובמה "מנהיג מוכה",  חמי שלו שעבר מישר"ה להארץ, גדעון לוי המשווה בין הפלסטינים לישראלים, וארי שביט שחובט עוד קצת בנתניהו.

ובישראל היום – "שביעות רצון בפמליית רה"מ". פרופ' אברהם בן צבי מדבר על "הוויה פוליטית פנימית חדשה".

והקריקטורה של דניאלה לונדון דקל שכן התפרסמה אתמול בידיעות, לעומת זו שלא התפרסמה.

זאת שלא

בשער ידיעות כותבים נחום ברנע ושמעון שיפר יחדיו שעליצותו של רה" מוצדקת. ב-2-3 הנאום של אובמה כולו, ממורקר למעננו.

זאת ועוד
– שלי יחימוביץ'
היא יו"ר העבודה. חבל שעוד לא הטמיעה את נאום הניצחון באתר שלה. לא מתאים למי שמבינה בחשיבותו.
כותרות נבחרות:
"העבודה שלי"
"(שלי) עשתה את העבודה" (ידיעות וישר"ה)
שני האחרים לא השתננו.

למה התקשורת מסתירה את עיסוקו ואת מעסיקיו של עו"ד דניאל מעוז?

תוס': קטע מעניין. למה מסתירה התקשורת את העובדה שדניאל מעוז היה עו"ד מן המניין? כדי להגן על המשרד בו עבד? מתי עוד זוכים מעסיקים של חשודים לפריווילגיה כזו?
וזה הטוקבק של דנון:

ציפיתי ממך או בכלל לשמוע מילה על משהו שמפריע לי – הצנעת היות דניאל מעוז עורך דין. יש כאן נסיון לציירו כרומן זדורוב 2, אבל לי נראה שכוחות גדולים מפעילים כוחות אדירים להצניע את העובדה הזו (מעוז עבד במשרד של עו"ד ד"ר שלמה כהן). כבר לא ניתן להיכנס לעמוד (באיזו קלות מוחקים אדם), אבל אם מחפשים בגוגל יש Cache דרכו ניתן לראות שהיה עורך דין שותף (!) במשרד מכובד זה.
חיפוש פשוט נוסף מראה כי היה מתמחה במשרד מכובד נוסף. האם חשש מפגיעה במוניטין גורם להפעלת לחצים להצנעת עובדת היותו עורך דין? הרי יש כאן הבלטה של כל פסיק מאישיותו… אבל תמיד מסרים עלומים כגון "איש מקצוע מעולה", ואולי "בוגר משפטים". בידיעות כתבו "משפטן" – רבותי – עורך דין מן השורה, וכל חוקר תקשורת צריך לבדוק טוב מה לא מספרים באותה מידה כמו מה כן מספרים. נראה לי שלכתוב עורך דין חשוד בצח זו פיקנטרייה לא קטנה, ובכל זאת לא נכתב – ייתכן שיש פה מסכת לחצים בסגנון עובדה/ערוץ 10 וכו'?

 

ב-ynet הופיעה כותרת הביניים הזו:

"אדם מבריק, עשה סטאז' אצל החתן של רבין"
אבל אין למשפט זכר בטקסט.

(מוסיף עומר מן)

וגם:

למה כל ההסתרות האלו? במה זכו מעסיקיו המכובדים.
—————–

משפטו כבר הסתיים, לידיעתכם:

שמתם לב כמה עבודת העיתונאים נעשתה קלה? חלפו הימים בהם צריך היה להתקשר לאנשים שבחדשות. פשוט נכנסים לעמוד הפייסבוק שלהם, מעתיקים את דבריהם ומביאים אותם לכותרת הראשית. והפעם, דברי אחותו של החשוד ברצח, תמר מעוז. והנה בדיוור ישיר הקיר שלה וההצהרה.

אתמול נדהמנו לגלות כי שלושה ימים לפני מעצרו בחר דניאל מעוז להתראיין ולמסור בין היתר דברים בשמנו, וזאת למרות החלטה מפורשת ומשותפת של המשפחה שלא להתראיין.
לאורך השבוע האחרון התלבטנו בשאלת התמיכה בדניאל, שהפך באחת מאחינו לחשוד ברצח הורינו.
לאור התפתחות החקירה ולאור הממצאים שהובאו בפנינו ופסיקת השופט על הארכת המעצר שלו, החלטנו כי התמיכה שניתנה על ידינו למימון עלויות הגנתו תיפסק באופן מיידי, ואף מסרנו על כך הודעה לעורך דינו.
חשוב לנו להבהיר כי נוכחותנו באולם הדיונים היתה על מנת לקבל תמונה מלאה על התקדמות החקירה וההליך המשפטי בטרגדיה הנוראית שהפכה את עולמנו, ולא משום סיבה אחרת.
אנו רואים בחומרה את דברי הכתב משה נוסבאום אשר ייחס לנו תמיכה או אהדה לחשוד ברצח הורינו, ללא כל שיחה או בירור העובדות עימנו.
אנו מבקשים להביא את הודעתנו בפני הציבור באופן מיידי ולא לגרום למשפחה עוגמת נפש נוספת. המשפחה לא תמכה ולא תתמוך לעולם במי שחשוד במעשה עוולה כגון זה.

 

– לא נכון. לא תגידו לי שבאמת תדהמה פשתה במס הכנסה משהתברר ש-90% מהבסטונרים מעלימים הכנסות (כתוב "באשקלון ובאשדוד", אבל יש לי חשד שזה לא שונה בשומקום אחר).

– מאות אנשים הגיעו אתמול להפגין מול שגרירות צרפת בדרישה למצות את הדין עם דורסי לי זיתוני.
אני מבינה שהכוונה להפגנת המאה אלף לא עלתה יפה.

בלוגלנד/ פייסבוק/ רשת/ טיוי

– למה שידורי ערוץ 1, 2, 10 מניו יורק אמש נראו כמו השידורים שנהגו להראות לנו מזירות פיגוע לפני כמה שנים, שידורים שהועברו דרך דור שני וחצי או דור שלישי ורבע של סמארטפונים בראשית דרכם? בלט בפיקסוליו ערוץ 10. איך ייתכן ששלושת ערוציה של מדינת ישראל הכה מפותחת טכנולוגית לא יכולים להעביר שידור חי-חד מהאו"ם?

– דיברתי אתמול בפני פרחי גל"צ. היה כיף. למאותגרי פייסבוק, או למי שלא בא להם להיכנס ללינק המשובב (וגם לקרוא את התגובה של עוז אלמוג), הנה התגובה הכי מצחיקה לסטטוס:

– אני לא מעידה פה על עיסתי, אף שאין לי שום בעיה עם זה ביומיום, אלא ממליצה להמשיך ולקרוא את התגובות הלא נגמרות, הבאות מכל קצות קשת הדעות, על בגיל ארבעים תיזרקו לכלבים.

קיבלתי את ההזמנה הזו:

נשמח להזמינכם להרצאה בגרמנית מאת פרופ' משה צימרמן:
"הנס פאלאדה וברלין שלו", ביום שני ה- 26 בספטמבר 2011 בשעה 19:00 במכון גתה ירושלים.

אני מודה על האמון, אבל אני בקושי מבינה יידיש רצוצה. כך ש.

קצה האצבעות

לעכבר העיר מצורף אלבום הסולו החדש של גלעד כהנא. בקיצור, שווה לקנות השבוע את העכבריר תמורת עשרה ש'. יש בו גם כתבת סיכום לרייטינג (נטע הלפרין). ע' לפני פיזור.

http://c.brightcove.com/services/viewer/federated_f9?isVid=1&isUI=1

– שמחה גדולה בשבוע הבא: ערה"ש יוצא ביום רביעי, כך שעיתוני החג ועיתוני הסו"ש חד הם. כלומר, מיום רביעי אוכל לפרוש את ההתייחסות לעיתונים ע"פ ארבעה ימים תמימים! ובנוסף, פחות עיתונים ייערמו בביתי!
שני דברים שיקרו בעיתונים בערב החג: מעריב ייצא במוסף התרבות החדש שלו, שיתחרה בגלריה, ושלמה ארצי יתחיל לכתוב את הטור החדש שלו בידיעות.

גיא רולניק מסכם במארקרוויק את כתבות הריכוזיות והתחרותיות, ומסביר למה זה צעד גדול ולמה זה צעד קטן.

חיים יבין מתראיין ל-7 ימים.

– זוכרים את התמונה אתמול בשער מעריב של גבי אשכנזי עם הדג הגדול, והבטחה שנראה מחר דברים שלא ראינו?
אז התשובה מופיעה היום בידיעות, 12, עם אותה תמונה והכיתוב שלה הוא "אשכנזי בקריביים בתמונה שהתפרסמה לראשונה בידיעות אחרונות". אהה. ככה מתכתבים העורכים בינם לבין עצמם, כשקוראיהם התמימים כלל לא יודעים במה מדובר.
מהידיעה עולה שאשכנזי נסע בסוף שבוע האחרון "לנפוש במלון המועדף עליו, מצפה הימים שליד ראש פינה". גם עלי. מי יקח אותי?
ופתיח הידיעה של נחמה דואק ממשיך: "איתו היו החברים הטובים שעטפו אותו באהבה. רק בפניהם הוא פותח את צפונות לבו". בפניהם ובעזרתם בפני כל עם ישראל, בתיווכה של דואק. קראו מחר בהמוסף לשבת, וגם במעריב, על מסעותיו בנכר, כן?
אשכנזי כועס שמחטטים בחייו, מדווחת דואק מפי אוהביו, ומספר שמעולם לא הסתכל על המסרונים של רעייתו רונית, ושהרמזים על רומן שלה עם הרפז מעוררים שחוק.
ככל שאני זוכרת, דווקא איילה חסון חזרה ואמרה שלא מדובר בשום רומן.

– ידיעות ממשיך בשיווק העצמי בשער האחורי. הפרק הראשון של ספר ההמשך לבאדולינה של גבי ניצן יתפרסם מחר ב-7 ימים. ההוצאה – ידיעות ספרים. מהדורה דיגיטלית הורידו מאתר e-vrit של ידיעות. על החתום: אילנה שקדי, יחצ"נית ידיעות ספרים. האמת, צעד יפה. למה לתת לכתב את הקומוניקט, שיעתיק ויחתום עליו? תחתום כבר כותבת הקומוניקט.
אני מציעה לשאר העיתונים לנקוט בדרך זו. זה סוג של גילוי נאות די מצוין.

לפני פיזור

זה שער הגיליון האחרון של רייטינג, שיחולק מחר לקוראי מעריב.
רייטינג, למי שלא יודע או שכח או הדחיק, הוא העיתון האחרון בו עבדתי. שבע שנים מחיי הקדשתי לו. חלקן בעבודת סופר-דופר פרך. עבדתי בו בשתי משרות: מבקרת הקולנוע של המגזין וסגנית העורך. בעבור שתי המשרות הרווחתי משכורת אחת, כרגיל במקומות כאלו. רייטינג הביא להרבה שינויים בחיי. אחד מהם הוא החזרה לקולנוע, אהבתי הראשונה. אבל רק אחרי שעזבתי והפסקתי לכתוב ביקורות, רק אז תקף אותי חיידק העשייה הקולנועית.
השינוי השני הוא שבעקבות האכזבה הקשה, כשלא קיבלתי את משרת עורכת העיתון, פתחתי את הבלוג, ובעקבות זאת, ובחלוף השנים נגמלתי מעיתונות לגמרי. כמו שאני חוזרת וכותבת ונואמת – מיציתי, ואין לי שום עניין, גם אם יציעו לי עכשיו משרת עריכה או כתיבה כבודה עד אחרית ימי. לא, לא ולא.
אם הייתי נוהגת לקעקע את גופי הייתי חורטת לי על זרוע שמאל "אין מחיר לחופש" עם גדר תיל סמלית מסביב, ונכנסת לאות הזדהות ללילה באיזה בית מעצר קטן. אבל מכיוון שאני מתעבת קעקועים, אני סתם אומרת את זה כאן מדי יום באלף דרכים שונות.
תהי נשמתו של רייטינג צרורה בצרור נייר כלשהו.
לא תמצאו אותי מתראיינת או כותבת עליו בשום מקום.

מעניין, מעריב מתעלם מהגיליון האחרון הזה בקדמו באתר את גליונות הסו"ש. גם בדוכנים בעיר בהם מציג היום מעריב את מרכולתו אין זכר לגיליון סוף. בכ"ז פדיחה, נו.

– ולהבדיל REM מתפרקת אחרי 31 שנים. עכשיו יגיעו ההספדים.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה בלוגלנד, הודעות לעיתונות, טלוויזיה, צרות בכותרות, קצה האצבעות, שערים, תוכן שיווקי, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

77 תגובות על שלי שלך שלנו

 1. עומר מן הגיב:

  אני ממתין להסבר ממישו ששונא את נתניהו מדוע לא ייתן לו רגע של פירגון?
  לדעתי צריך להודות – הוא ניהל את המשבר/המפץ הפוטנציאלי בצורה מקצועית ובהצלחה.
  (וגם עוד כמה משברים מדיניים וכלכליים בזמן האחרון).

  אחרי כל הפירשונים על אובמה, הקול היהודי, גבון, ניגריה וכו' וכו' –
  תכלס, לא ראיתי פרשן אחד שחזה שהענין באו"ם ייגמר כך.
  כל הכותרות והכיתוביות "בדרך למדינה" וכאלה – התאדו בקול ענות חלושה.

  בynet היתה אתמול כותרת (שנעלמה בינתיים מרשימת הכתבות): הפלסטינים הובסו.
  (אני הייתי מעלה את רמת ההתראות על אינתיפאדה שלישית כעת, אבל זה ענין אחר).

  אהבתי

  • דרור הגיב:

   הדבר המצחיק הוא שהם איימו בהתלהבות שפלסטין או-טו-טו קמה ורק אחרי כמה זמן הם פיתאום גילו שיש איזה סעיף "קטן" שאומר שאם אחת מהמדינות שבמועצת הביטחון (כלומר ארה"ב) יכולה להטיל על זה וטו, שזה דבר שאתה מצפה שיהיה אלמנטרי לכתב שמסקר את ארה"ב, אבל כמו שאמר אלמוג הולך ופוחת הדור .

   אהבתי

  • וואלדורף וסטאטלר הגיב:

   היה ברור שכך יהיה. זה כמובן טרם הסתיים, התהליך ארוך. נתניהו לא ניהל, אלא נוהל. תפנים, הוא לא מנהיג, הוא סחבה לכל היותר

   אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   השמועה האחרונה היא על מאבק נוראי בין כותבי מאמרי "הארץ". גדון לוי טוען שזה הכל
   אישי והוא תמיד ידע שאובמה הגזעני שונא אותו אישית וכל זה נועד לפגוע בו, גדון, אישית
   ועכשיו כמובן כתוצאה אובמה איבד לחלוטין את תמיכתו של גדון. יוסף שריד טוען שגדון טועה ושכל הנאום של אובמה היה מיועד ממש ממש לפי כל הסימנים התחביר ואוצר המילים לפגוע דווקא
   בו ביוסף וזו נקמת אובמה ביוסי על המאמר של יוסי נגד שלי יחימוביץ. יש אומרים במערכת שכל הנאום
   מחצין מקרה חמור ביותר של שנאה עצמית שעד כה הייתה מיוחסת ליהודים עכשיו נראה שגם
   שחורים מוסלמיים לשעבר נגועים בה. יש גם שמועה שנמצאו במערכת "הארץ" זנבות של גפרורים שרופים וייתכן בחלט שמישהו שם רצה לשרוף צילום של פסל החרות ב NY שעכשיו בודאי ארה"ב לא ראויה לו.

   אהבתי

 2. הללויה הגיב:

  מה פתאום מצפה הימים, תגידי? התחלקת על השכל?
  את באמת רוצה לשבת שם בחלוק הלבן עם העשירים הממורמרים מזה שכל העולם מקנא בהם?
  ולשתות עלים כל היום?
  בחייאת ראבק?

  אהבתי

 3. עברי הגיב:

  התגובה לפוסט על גל"צ שלחה אותי לקרשים בצחקוקים. מי זה אבי סגל? איך מגיעים אליו ?! וכו' (סתם סתם בצחוק :-))

  אהבתי

 4. אחד הגיב:

  מה הבעיה במה שווינט כתבו על הרצח?

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   דניאל מעוז בגדר ח ש ו ד.
   הכותרת: "שיסף את גרון אביו".

   אהבתי

   • אחד הגיב:

    שמעת רדיו אתמול? צפית בטלוויזיה? כולם מדברים ככה. זה הז'רגון. כאשר תפסו את הרוצחים מאיתמר, למשל, כתבו: פני הרוע, עוד לפני שהורשעו. ההטפלות לוינט בעניין זה מוזרה מעט…

    אהבתי

 5. איתמר הגיב:

  למה בן כספית בחופש? כי זה היום היחיד שבו הוא לא יכול להתלכלך על נתניהו..
  סתאאאאםםם… סמכו עליו… גם היום הוא יסתדר

  אהבתי

 6. אגנוס הגיב:

  אדון/גברת נכבד/ה,

  קיבלתי את הזמנתכם ל"הרצאה בגרמנית מאת פרופ' משה צימרמן: "הנס פאלאדה וברלין שלו", ביום שני ה- 26 בספטמבר 2011 בשעה 19:00 במכון גתה ירושלים", ורציתי לשאול אתכם: מה זה לעזאזל ירושלים?

  אהבתי

 7. דנון הגיב:

  VELVET,

  ציפיתי ממך או בכלל לשמוע מילה על משהו שמפריע לי- הצנעת היות דניאל מעוז עורך דין.
  י שכאן נסיון לציירו כרומן זדורוב 2, אבל לי נראה שכוחות גדולים מפעילים כוחות אדירים להצניע את העובדה הזו. ראה:
  http://www.shlomocohen.co.il/en/professionals/daniel_maoz
  כבר לא ניתן להיכנס לעמוד(באיזו קלות מוחקים אדם…), בל עם מחפשים בגוגל , יש CASH דרכו ניתן לראו שהיה עורך דין שותף! במשרד מכובד זה.
  חיפוש פשוט נוסף מראה כי היה מתמחה אצל משרד מכובד נוסף. האם חשש מפגיעה במוניטין גורם להפעלת לחצים להצנעת עובדת היותו עורך דין? הרי יש כאן הבלטה של כל פסיק מאישיותו, החל מאחותו שחקנית הכדורסל והתכתביותיהם בפייסבוק על הטלוויזיה שהוריהם נותנים להם, אבל תמיד מסרים עלומים כגון "איש מקצוע מעולה", ואולי "בוגר משפטים". בידיעות אחרונות כתבו "משפטן"- רבותי- עורך דין מן השורה, וכל חוקר תקשורת צריך לבדוק טוב מה לא מספרים באותה מידה כמו מה כן מספרים. נראה לי שלכתוב עורך דין חשוד ברצח זו פיקנטרייה לא קטנה, ובכל זאת לא נכתב-ייתכן שיש פה מסכת לחצים בסגנון עובדה/ערוץ 10 וכו?

  אהבתי

  • דנון הגיב:

   ולמי שלא מאמין- קחו תרגיל- פיתחו את כל הכתבות האינטרנטיות החושפות את היות הבן חשוד ברצח, עשו קונטרול F וחפשו עורך דין. נראה אם תמצאו (ולא את עורך דינו של מר מעוז).

   אגב- חיפוש בגוגל יראה שהיו כתבות בנענע שחשפו את החשוד ב"עו"ד דניאל מעוז", אך כניסה לכתבות מראה שיד נעלמה הורידה את הטייטל. קונספירציה זה כאן…? אולי, אבל מוזר ומציק- בהחלט. 😡

   אהבתי

  • velvet הגיב:

   צודק לגמרי. אוסיף את דבריך.

   אהבתי

   • דנון הגיב:

    להוסיף זה מעולה. בעיקר מסקרן אותי מה את חושבת? ובכלל- מה קוראי הבלוג חושבים? לא יכול להיות שרק ללי צורם הדיסונס הזה שבין עורך דין מכובד והצגתו כמכור להימורים שפל ללא הסגרת מקום עבודתו הנוכחי וכו.שלא לדבר על המנטרה השחוקה שלכל הרוחות- עוד לא התחיל המשפט?? התקשורת כשומרת הסף…קצת משתוללת ?
    😯

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    זה לא נכון שעורכי דין שחשודים במשהו מוסתרים מהציבור.
    ראה למשל גור פינקלשטיין, רק באחרונה.
    אבל כנראה שמעסיקו ביקש יפה. ברור שזה מחפיר. הולך בלי לדבר.
    מצד שני, הוא לא מופיע ברשימה הזו.

    אהבתי

   • הלל הגיב:

    לא חיפשת במקום הראשון. מה שקישרת אליו זו סתם רשימה. בספר עורכי הדין של לשכת עורכי הדין, הוא בהחלט מופיע.

    אהבתי

  • ר/ק וכו' הגיב:

   הנה הקישור הנכון לעו"ד דניאל מעוז אצל עו"ד שלמה כהן.

   אהבתי

  • בן רימוז' הגיב:

   מאיפה הבאת את זה שהוא היה שותף במשרד של שלמה כהן? הוא עורך דין רק מ-2010. לוקח קצת יותר זמן להישתף.
   לא ברור לי מתי הוא היה אצל שלמה כהן. בפרופיל הלינקדאין שלו מופיעים שני משרדים אחרים (שדות ובן שחר, לקנר) כשבחלק מהתקופה הוא עבד סימולטנית בשניהם…
   http://www.linkedin.com/pub/daniel-maoz/12/4a6/77a

   אהבתי

 8. ר/ק וכו' הגיב:

  התדהמה שפשתה במס הכנסה משהתברר ש-90% מהבסטונרים מעלימים הכנסות היא כי כולם שם היו בטוחים שכל ה-100% עושים את זה. התדהמה היא לטובה כי עכשיו הם צריכים לבדוק לעומק רק 90% ובמעשי יבדקו אולי 7%.

  אהבתי

 9. בונד ג בונד הגיב:

  הדבר הכי מדהים/מרעיש/מהמם/מזוויע/מטורף/פסיכי (מחק את המיותר) שקראתי אתמול הופיע בעמוד הראשון(!) של ה-nyt: שלטון אומבה פונה לנתניהו על מנת שזה יסייע לו בקונגרס מול אוהדי ישראל.

  אהבתי

  • גיל הגיב:

   קרא בעיון את הידיעה.

   קרא גם את אחת התגובות:
   As an American, I'm personally mortified that a foreign political leader is being enabled by one of our major political parties to subvert the foreign policy of the United States. As an American Jew, I'm especially mortified that that leader is a member of my own ethnic group and the leader of a nation to which I feel a strong personal affinity. This isn't good for America, and the eagerness of the GOP to take this stance is disturbing. And it isn't good for American Jews, and the shortsightedness of members of my ethnic group in working against their own long-term best interests is alarming.

   זה עלול להפתיע אנשים. אבל אובמה יודע בדיוק מה הוא עושה.

   אהבתי

   • עברי הגיב:

    בהחלט, מה שקרה הוא כך –

    ההפסד לקונגרס ב NY 19 הכה את הדמוקרטים בהלם ובאלם, אין הרבה מחוזות קונגרס יותר "כחולים" (=דמוקרטים) מזה. וכל העניין שם הוא שאד קוץ' הקשיש ועוד כל מיני יהודים ניויורקים החליטו ש"אובמה רע ליהודים". כמו שאצלנו עובדים לפי המון פירכות פולטיות שאבד עליהן הכלח, גם באמריקה נוטים לייחס לקול היהודי כוח הרבה יותר גדול ממה שיש לו באמת. לא שזה רע בהכרח, בזכות זה מדינת ישראל עוד כאן איתנו

    אהבתי

   • גיל הגיב:

    עברי התפלק לך 1.
    קבל.

    אהבתי

 10. בונד ג בונד הגיב:

  יכול להיות שמישהו שהתחיל לעבוד במעריב לא מזמן (לא משנה מי), החליט שמישהו אחר (לא משנה מי) יפסיק לכתוב אודות ראש ממשלה מסויים?

  אהבתי

 11. עומר מן הגיב:

  שימו לב לענין הצנעת דניאל מעוז כעו"ד:

  חפשו בגוף הטקסט בכתבה בynet את מה שנכתב בכותרת (וכנראה נמחק ונערך אחר כך, אבל את הכותרת שכחו). "מעסיקים", "משרד" "סטאז'" – אף מילה על עריכת דין.

  "אדם מבריק, עשה סטאז' אצל החתן של רבין"

  למרות אותה הסתבכות, גם האבא לא האמין לרגע שהנפילה של דניאל תהיה כה גדולה. "מעולם לא חשבתי שהוא מסוגל לדבר כזה, לא חלמתי בחיים שתתרחש טרגדיה כזו. הוא אדם מבריק, מי יכול לחשוב על כזה דבר?".

  עם תחילת עבודתו במשרד בתל-אביב, עבר מעוז להתגורר בתל-אביב. אחד המעסיקים שלו באותה תקופה כינה אותו "יעיל ומצוין", ואיש לא ציפה את שהתרחש בעתיד.

  אהבתי

 12. אמיר הגיב:

  אם כבר לקעקע, תוסיפי "לא שונאת את מעריב"

  אהבתי

 13. נעמי הגיב:

  שווה לקורא את הכתבה על המחסור החמור של נשים בדירקטוריונים של רוב החברות הגדולות. זה בכלכליסט שהיום לפחות אפשר לזכות בתואר פמיניסט 😆

  אהבתי

 14. BlackBerry הגיב:

  גם אני דאגתי פן קרה לך משהו, בבירור כשנסעת ליום עבודה בדרום ושועלן אמר שמסוכן לנסוע לסיני או לדרום סודאן, ואני בכלל לא פולני, או מתפוצה כזאת, מסוימת. רפואה שלמה לבן כספית.

  אהבתי

 15. ירון דורון הגיב:

  שתי הבהרות לגבי סיקור דניאל מעוז: ראשית, עיסוקו לאפורסם מכיוון שבית המשפט אסר בצעד חריג לפרסם זאת. שנית, הכתבים לא נכנסו סתם כך לפייסבוק של תמר מעוז. נציגת המשפחה פנתה וביקשה לפרסם את הדברים.

  אהבתי

 16. Yair OLmert הגיב:

  אי אפשר באותה נשימה להגיד שעופר עייני הוא הבעיה ושלי יחימוביץ׳ בת טיפוחיו היא הפתרון. בני הברית ההסתדרותיים הם עצם בגרונה של המהפיכה

  אהבתי

  • אלעד הגיב:

   עופר עיני הוא ממש לא הבעיה, ומי שמטיח את זה בו לא מבין על מה המהפכה הזו קמה. נערי האוצר ומעריציהם הרבים היו אמנם מעדיפים לראות נמל בשליטת טייקון שמעסיק עובדים בשכר מינימום, מה לעשות שכרגע זה לא המצב והעושר מתחלק אחרת, בצורה שוויונית יותר. לומר שפירוק הנמל (כמשל) זו המהפכה זו שטות מוחלטת, שמקורה באוצר שהמהפכה הופנתה בכלל נגדו, והוא בתורו ניסה להסית את המהפכנים נגד שנואי נפשו, העבודה המאורגנת, והמעסיקים הגדולים המקומיים.

   אהבתי

 17. דרור הגיב:

  פשוט מדהים לראות איך ברגע שאובמה גילה ניצוץ פרו-ישראלי הוא פתאום "ברווז צולע" וארצות הברית היא בכלל "אימפריה בשקיעה" .

  אהבתי

 18. עומר מן הגיב:

  אם יש רגע של נחת הרי הוא הבכיינות של פובליציסטי "הארץ"
  נוכח התפוגגות "חלום" המדינה הפלסטינית.
  כי את הפלסטינים אני מבין, אבל את חבורת הישראליים האנטי ישראליים ממש לא.

  אהבתי

 19. כ הגיב:

  דווקא כאחד שמעריץ עד מאוד את גאונותה היחסית של דניאלה לונדון דקל,
  שתי הגירסאות של הקריקטורה ממש בלתי מצחיקות, או שאני ממש לא מבין את הפאנץ'.

  אהבתי

 20. וואלדורף וסטאטלר הגיב:

  רייטינג היה עיתון מוצלח מאוד ואינטליגנטי למדי כשיצא לראשונה. לאורך השנים המצב הידרדר, הצהבה, פפראצי וכתיבה קלוקלת פשו במגזין.
  כעת כבר אין בו צורך כנראה

  אהבתי

  • יובל נתן היה הרוח החיה. אחר כך שכהלך לטלויזיה מיסחרית העסק הלך והדרדר. כל כל נשבתי באותם שנות זוהר ראשונות וספורות שהמשכתי לקנות אותו מהגיליון הראשון ועד כמעט אחרון גם כאשר התלוננתי וידעתי שהוא הדרדר. כוחו של מותג. יובל נתן חסר לעיתונות.

   אהבתי

 21. י"א הגיב:

  אכן הוצא, בהחלטה הזויה יש לומר, שיש צו איסור פרסום בדבר עיסוקו של דניאל מעוז. הקונספירציות של דבורית שרגל לא במקום במקרה זה. זו עובדה ובגלל זה כל הכלי תקשורת רמזו שהוא משפטן ושלמשפחה היה עורך דין ועוד הרבה טכניקות כאלו ואחרות.

  לא יעזור לך דבורית, הפעם אין שום קונספירציה של כתבים ושום ניסיון להציג את דניאל מעוז כ"מפלצת".

  אהבתי

 22. Gal from LA הגיב:

  about the jewish vote
  Yes they are only less then 2% of the US population BUT
  They donate BIG money to politcal issues, mainly Democrats
  AND they have a very big numbersof voters in what called here MEDINOT MAFTECH – states that usually determent the elections results like Florida, Penselvenia and Ohio

  אהבתי

 23. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 😛 😈 😈 😈

  אהבתי

 24. מעגלים הגיב:

  אידלה חזר הביתה.

  אהבתי

 25. שועלן הגיב:

  בקצרה, בנקודות:

  1. הקריקטורה שפורסמה על הפנים. איך אפשר לפרסם כזה דבר אחרי נאום אובמה. הפירוש הסאטירי היחידי שיכול להיות לה הוא מטא-גיחוך על אלו שחשבו שיש לנו תמיכה רק ממדינות כמו גאבון ושות', כשבפועל ארה"ב והחשובות של מע' אירופה איתנו. שלא לדבר על אופציה נוספת של פירוש גזעני אובמה=גאבון. ברור לי שלא זו ולא זו כוונת המקרקטרת. גם הקריקטורה שלא פורסמה לא טובה, כי היא דרך לא טובה להביע את דעת המאיירת. הרי ברור שביבי לא אומר זאת, אלא המאיירת. אם המאיירת רוצה להעביר את הפאנץ' הזה, היא היתה צריכה לחשוב על דרך יותר מתוחכמת, כי זו פשוט לא עובדת.

  2. עו"ד מעוז הוא עו"ד מסחרי. הוא לא עוסק בפלילים, ואפילו לא בדיני אישות. לכן אני לא מבין למה כ"כ חשוב לפרסם את עיסוקו. זה בערך ברמה של איש שיווק או כספים, ובעלי תפקידים כאלה לא הייתם ממהרים להתלונן על כך שמקצועם לא פורסם. זה לא שהוא אמור להיות אדם מוסרי יותר מהאדם הפשוט או כל דיסוננס אחר שנוצר מהמחשבה עו"ד-פושע. מצד שני, אם אכן הוצא צו איסור פרסום על מקצועו, זה עוד יותר תמוה. לא מבין במה זה יכול לפגוע פרט לשם הטוב של מעסיקו. יש חשש לסוג של נפוטיזם מקצועי בהחלטה על הצא"פ (אם אכן הוטל כזה).

  3. עם כאלה חברים, מי צריך אויבים.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   כל תולדות חייו מפורסמים, כמו כל קורותיו של מי שחשוד ברצח שני הוריו, או בפרשות מסעירות ומחלחלות אחרות. כמו בכל פעם שמציירים פרופיל של מישהו לא משנה מאיזה סיבות. הרי האיפול הוא-הוא המוזר. הדילוג מעל הנקודה הזו בכל הפרסומים הארוכים.

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אני מסכים, וגם כתבתי שזה תמוה.
    רציתי רק לחדד שאין פה (לפחות מבחינתי) דיסוננס עו"ד-פושע (אם יש כזה בכלל מלכתחילה). עו"ד מסחרי זה סתם עוד תפקיד שעוסק בביזנס, ולא בחוק (לפחות לא בחוקים שקשורים למוסר וכו').

    אהבתי

   • דנון הגיב:

    "עו"ד מסחרי זה סתם עוד תפקיד" -איך לאמר- נראה לי שאתה קצת ממעיט בערכם של עורכי דין.
    עורך דין הוא עורך דין נקודה. התמחות באה אחר כך- אבל במהות, כולם למדו באותו בית מדרש את אותה אסכולה. זה ממש לא כמו "איש שיווק". ולכן יש חשיבות להיותו עורך דין אשר חשוד בתכנון רצח, וודאי שהוא בקיא בהלכות דין פלילי הרבה יותר מ"כל איש שיווק " או אדם מן היישוב.

    אהבתי

  • חקלאי פיכח הגיב:

   אכן, קריקטורה חלשה – אבל זה קורה לכולם

   אהבתי

 26. שועלן הגיב:

  מה הקטע עם האינפלציה בשימוש במילה "חיבוק"?
  מי החדיר אותו ללקסיקון האקטואלי, ולמה הוא התפשט?
  זה נועד לעשות קונוטציות של אמא ארה"ב מחבקת את הילד ישראל החבול והמוכה ונותנת לו נשיקה בבובו?

  אהבתי

  • חקלאי פיכח הגיב:

   זה כמו האינפלציה בשימוש במילים חמלה, רגש ואהבה בכל הנוגע לתאגידים שתלטניים ולממשלות רופסות.
   אגב, האם אתה מאמין שהאינפלציה השנה היתה סביב 2 אחוז בלבד? על מה כולם מתלוננים?

   אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    אכן, מדד הפלאפל בגוש דן, שהרבה יותר אמין, מדעי, אויביקטיבי, סביר
    וזמין מהלשכה המרכזית לסטיסטיקה (אם זה עוד השם של המוסד) מראה
    על אינפלציה במזון שלפחות עשרה אחוז, כנ"ל סיפור הקוטג' .ההפגנות
    מראות שהאינפלציה בהוצאות דיור גם לפחות באותו טווח, מעניין רק
    מבחינה מדעית טהורה מה הוריד את הממוצאים ואיך הגיעו למספרים
    הרשמיים. אבל אם כבר יש איזה שמיציג של הצופציך של החרתוך שטס
    יותר מהר האור, הכל ייתכן.

    אהבתי

 27. שועלן הגיב:

  נראה לי רעיון טוב לעשות הגהה לטוקבקים שאת מעלה לפוסט. קצת מביך.

  אבל עם מחפשים בגוגל יש CASH

  אהבתי

  • דנון הגיב:

   מסכים אגב. אפילו שזה טוקבק שלי. הגהה היא תמיד מבורכת, ונאמנות למקור אינה מקודשת על חשבון טעויות כתיב…

   אהבתי

  • לשועלן הגיב:

   בציטוט לא משנים כלום שהרי אם יש שינוי זה כבר לא ציטוט. המבוכה, עם היא קיימת, היא של המצוטט.

   אהבתי

   • אורן ירוק הגיב:

    כל האומר דבר בשם אומרו מביא גאולה לעולם, נאמר על אסתר המלכה שצצטה את מרדכי במדויק.
    השאלה היא טכנית: אם וולווט תפעיל הגהה או איות אוטומטי יהיה עיכוב בתגובות, וחבל.

    אהבתי

   • אורן ירוק הגיב:

    אסתר המלכה צטטה ולא צצטה, איפה האיות האוטומטי כשצריך אותו ?

    אהבתי

   • ר/ק וכו' הגיב:

    מן הסתם אין כוונת שועלן להגהה כלשהי על התגובות (ודבורית בטח לא תטרח – יש לה מספיק משלה – אם זה חשוב למגיבים אנא יטרחו לעשות כך) אלא להגהה על תגובות (או חלקן) שמועלות לפוסטים.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s