השתן עלה לראש וירד לקטטר


אני ממש חייבת שייצא לאור עוד עיתון יומי מודפס, שיסגור לי תפינה. חוסר הסימטריה הזה מחרפנני.

תמונתו של פרופ' משה סלעי, מנהל האורתופדיה באיכילוב מתנוססת בשערי שני עיתונים: ידיעות והארץ. בידיעות הוא כותב את הידיעה הפותחת, ומסביר שהוא לא כועס על המתמחים. הם כמו ילדים שלו. מזל שהחליף חולים בין העיתונים.

ב-29 באוק' הפגנה. ב-1 בנוב' שביתת עם.

תלושי השכר של האנשים אליהם בחרו מנהיגי המחאה לחבור בקיץ.

 רן רזניק נחוש בדעתו, from day one, שהמתמחים מגזימים, ושהולכים ורבים השותפים לדעה זו, גם במערכת הרפואה.

אמנם מרבית הציבור לא מודע לכך ומרבית העיתונאים מתעלמים מכך, אולם מאחורי מחאת הרופאים המתמחים עומדים מנהלי בתי החולים הגדולים והחזקים במרכז, אשר לא מוכנים להשלים עם הסכם השכר של הרופאים שנחתם לתשע שנים ולא כולל הפעלת שירותי רפואה פרטיים בבתי החולים הציבוריים.

באותו עיתון עצמו, שני עמודים לאחר מכן כותב ד"ר מיקי הייפלר על המניפולציות של האוצר. קשה לדעת כמה מהעובדות שהוא כותב נכונות, מאחר שמצאתי לפחות שתי טעויות חשבון במשפט אחד הקצרצר שלו:

בתום ההסכם אני ארוויח 40 שקלים לשעה. האם הגיוני כי לאחר שבע שנות לימודי רפואה שש שנות התמחות ושתי שנות התמחות משכורתי תהיה כמשכורתו של מאבטח?

1. מאבטחים מרוויחים 25 ש' לשעה ולא 40
2. מה זה 7 שנות לימוד, 6 שנות התמחות ו-2 שנות התמחות

ועוד שיאני שכר בשירות הציבורי. כולל רופאים. גם לידיעות יש עמוד נאה על שיאני שכר. למשל, יו"ר מועצת אגוזי האדמה מרוויח 24 אלף ש' בחודש. מנהל הכספים בקופ"ח מאוחדת, רו"ח גיל חיימוביץ' – 80 אלף. "גם השנה הרופאים כובשים את טבלת שיאני השכר". אין פה איזשהו פרדוקס שאני פשוט לא מבינה? שיאני השכר מופיעים בעסקים מעריב ופה אין דגש על שכר הרופאים.
האמת? לא מבינה את הסיפור הזה לגמרי (המתמחים, הרופאים, ההתפטרות, השביתה).

אגב, בע' 4 בידיעות מספר רופא בכיר, ד"ר נתן ווטמברג, ש-15 שנה לא הכניס אינפוזיה ושכח איך עושים זאת. הייתי אומרת שזה מדאיג. האם הוא שכח למשל גם איך עושים החייאה על שפת הים? ווטמברג מדבר גם עם הארץ. איך זה שאותם אנשים מדברים לכל העיתונים? הרי יש אלפי רופאים?

שרית רוזנבלום כותבת בידיעות שמדובר במשחק פוקר שקשה לנצח בו. גם התייחסותה למתמחים מסויגת. היא כותבת שאת הפתרון ההגיוני ביותר הציע סגן שר הבריאות יעקב ליצמן שהציע למתמחים "אפשרות להשתכר יותר תמורת עבודה נוספת במערכת הציבורית… מתחילת מאבקם טוענים הרופאים שהם נלחמים למען עתיד טוב יותר למערכת הבריאות הציבורית. ההחלטה אם לקבל את ההצעה או לדחות אותה תוכיח אם הם באמת מתכוונים לכך".

ועוד קצת רפואה ועיתונות: שימו לב מה חושבים באגודה הישראלית לאנדוקרינולוגיה על עיתונאים בעניין התרוקסין (תוס' ) – ותרופתו, אלטרוקסין.
הידיעה ב-ynet. וההתקוטטות עליה ב-News1.

קצה אצבעות חג

במוסף החג של ידיעות מחר, תיק החקירה של עו"ד דניאל מעוז החשוד ברצח הוריו, ש"התגלגל" לידי שוש מולא. מולא מספרת שמהמסמך המשטרתי עולות תהיות שמא מדובר בשני רוצחים. ד"ר קונסטנטין זייצב, פתולוג באבו כביר, שהתייעץ עם פרופ' יהודה היס, כתב "פצעי הדקירה אמנם דומים, אך תעלות הדקירה של המנוחה עמוקות יותר לעומת תעלות הדקירה של בעלה. מכאן ניתן להסיק שלא מדובר בסכין אחת".
מאחר שנפתחה כאן אתמול מז"פ, אני רוצה לשאול: אולי זה בגלל שנורית מעוז דלת בשר היא יחסית לבן זוגה המנוח נח מעוז?
עוד כותב זייצב "לאחר בחינת פצעי ההתגוננות… עולה כי לא ייתכן שמדובר בתוקף אחד…"
"האם זה יהיה חלק מקו ההגנה בו ינקוט מעוז?" תוהה בתום לב מולא, ומוסיפה מיד הכחשה של מעוז את הרצח באמצעות פרקליטו האהוב עליו לפחות כמו הוריו, עו"ד אריאל עטרי שתמונתו מתנוססת בידיעה. ובכן, אביה של הידיעה ושל הכתבה ברורים לכל, נכון?
סוביודיצה? מה פתאום.

אמנון אברמוביץ' Vs איילה חסון

באמת תהיתי אם אחרי דבריו המעורפלים של אמנון אברמוביץ' בידיעות ביום שישי, תגיב אילה חסון (או איילה, לא יודעת), שלא מוזכרת בשמה בדבריו של אברמוביץ, אבל רוחה מרחפת. והנה חסון מגיבה. בישראל היום. וגם היא לא מזכירה את שמו של הצ'ילבה. לפחות היא אומרת שכתב בידיעות, ושהוא מגיש באולפן שישי של ערוץ 2.

הפרשה היתה מניפולציה שנועדה להביא להארכת כהונתו של גבי אשכנזי, ובאותה העת לפסילתו של גלנט. צריך לזכור: לא מדובר בעיתונאי טירון שיושב בבית קפה, מקבל מעטפה ורץ לטלוויזיה. מי שנפל בפח הוא עיתונאי ותיק, מנוסה. לכן לא נמתחה אז ביקורת יוצאת דופן. מה עוד שהעיתונות ממעטת לבקר קולגות מקושרים שעובדים בכלי תקשורת חזקים. היחיד שאזר אומץ היה ראודור בנזימן, שהעז לכתוב במילים מפורשות: "פרסום מסמך גלנט הוא הפלופ העיתונאי של השנה".
כמה חודשים אחרי, ורכבת האמת, עמוסה בפרטים, יצאה לדרך. צריך להיות תמים, טיפש או בעל עניין כדי לעוות אותה באמצעות חידודי מילים ופלפולי פלפולים. ודאי למי שמתיימרים להכיר את תיק החקירה. אבל הקרב שמנהל מאז העיתונאי הוותיק מעורר אי נוחות קשה, בעיקר בשל טענתו שהוא בקיא בתיק החקירה. באופן עקרוני נשאלת השאלה אם הוא מגן על אשכנזי או על "היצירה" העיתונאית שלו? או שייתכן שהדברים כרוכים זה בזה?

לטובת הציבור, דבריו של אברמוביץ': מוסף חג ידיעות, 7 באוק', ע' 7:

מח' מודעות

מתברר שמודעת אנחנו לא מיינסטרים של תרבות מעריב, כלומר פרומו, ר"ל ז'ורנל, הממה חלק ממוחות המיינסטרים התועים והטועים בעיתונים, ולפיכך הם יצרו את מודעת התמיכה הזו לז'ורנל, וחסכו עבודה לקריאייטיב של The Brief. אין צורך לשלם, זה שירות לקהילה ולנ"ד.

(כזכור, לוחצים ומגדילים. בחינם)

לחם עבודה/ מעברים/ תיקונים

נמשכות התזוזות בצמרת הגרפית של מעריב/ידיעות:
נועה שניר, מעצבת סופשבוע של מעריב הודיעה על התפטרותה, ותחזור לידיעות, שם תשמש כמעצבת 7 ימים במקום לילך פאר, שכפי שכתבתי, תהיה העורכת הגרפית הראשית של מעריב, במקום נמרוד קרן, שהודיע על עזיבה.
עזיבתם של שניר וקרן סוגרת את רשימת המעצבים שהביא למעריב עמיר חדד, ושפרשו.
קדמו להם ענבר פרינטי (סגנון), וטל טנא (מוספשבת).

מיום שישי הקרוב יחתום נטע ליבנה על עריכת סופשבוע. בוקסית הקרדיטים הכללית בעיתון עוד לא השתנתה.

ובעניין המגזין, שלפני שבועיים נחתך מ-16 ל-8 עמודים, ועורכו, כפי שכתבתי אתמול (תיקון, 18:22) ביקש לסיים את תפקידו, התפרסמה ידיעה שהוא ישודרג שוב, הפעם ל-12 ע' אותם יערוך רועי בהריר. מעניין איזה עוד תהפוכות יעברו עלהמוסף האומלל שכבר הוספד כחמישים פעם בשנה האחרונה, ועבר הצרת והרחבת קיבה פעם ועוד פעם.

לאן נעלם מוסף הספורט בן 8 העמודים של הארץ? במקומו יש שני סדינים בעמודי החדשות.

ויונית לוי ועידו רוזנבלום מתחתנים הערב. אבל במעריב מתעקשים על בלעדיות.


(ישראל היום מתקן)

לעורכי ישראל היום: לכתב שלכם קוראים ערן סויסה ולא סוויסה (ע' 13). אנשים מתחרפנים כשמשבשים להם את השם.

לראשונה בתולדותיה? הנה אחד מלפני שלושנים. סתם דוגמה.


(וואלה!)

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק/ תרבות

תוס': ואם כבר הכותרת צהובה, הנה עוד: עדלאי והפרטנרים שלו.

ניר נתן מכלכליסט שמע את אריאנה האפינגטון בכנס בנקאים.
לא נתן ולא כלי התקשורת האחרים כתבו על השקת האפינגטון פוסט הצרפתי בשיתוף לה מונד לקראת סוף השנה. מוזר.

ממשלת יפן תעניק 10,000 כרטיסי טיסה לתיירים כדי לשקם את התיירות הקורסת מאז הצונאמי והאסון הגרעיני. אני ממש חייבת להשיג אחד. זה נחוץ לי לאחד מתחקירי הדוקומנטריים, ואני מבטיחה סדרת כתבות מלבבת. פליז!

נכון סיפרתי שבעל זבוב יצא בתרגום מחודש? אהרון לפידות כותב עליו.

מאות הגיעו לבית העם כדי לחתום על היותם חסרי דת. רק לא הבנתי: רק עכשיו אפשר לצאת מהארון ולהגיד אני אתאיסט? ומה קרה עד היום? היו עוצרים אותך אם היית אומרת זאת?

זה מה שפייסבוק הציע לי הבוקר:

זיו לנצ'נר התעצבן, כמוני, מהאמירות של דפני ליף. והציבור רוגש, מהממליצים ועד המתנגדים.

אבל עידן לנדו מתעצבן על המילה אחריות, וגם על הטענה שלליף עלה השתן לראש.

אני המומה ושמחה (לטובה. בחיי) ממאמר המערכת של ז'ורנל היוצא אף הוא נגד אמירת ה"יצא גבר" של ליף על אלי ישי.
וגם:

"…מההתנגדות הנחרצת והקולנית של ליף ושל חבריה ליישום דו"ח טרכטנברג, מבלי להיכנס לדיון כלכלי, עולה החשד כי אור הזרקורים, שערי המגזינים והפקות האופנה מכתיבים את צעדיהם לא פחות מהדאגה למעמד הביניים ולשכבות החלשות…".

יהיה חצוף מצדי לשמוח שהייתי בין הראשונים (לא אחטא ואגיד "ראשונה", למקרה שאני לא מדייקת) שיצאו נגד השיח הציבורי הקלוש של מנהיגי המחאה, שאיש לא מפקפק בראשית דרכם ובנחישותם ובמקומם בדפי ההיסטוריה?

ושוב, סחתיין לבידרמן.

"אי אפשר שאוכלי הסושי יקבעו את מחיר הלחם".

רגע, אז מי כתב על נפילת הבלקברי אתמול? מעריב, ידיעות, כלכליסט, המארקר, גלובס וישראל היום – לא.
הם לא שכחו לספר שהאייפון ארבע וחצי שלכם מכר מיליון חתיכות. מזל שאני קיימת.
(עדכון: אבוי ואוי.  12:56, והבלקברי שוב נדם).

לפני פיזור

מתוך פסקול הליכת הבוקר שלי.
Spirits in The Material World/ Police
השנה: 1981. אני נערת אייטיז, כבר אמרתי.

אני לא משוכנעת שזו הגרסה העדיפה (השיר מתחיל בדקה 1:03. לפניו יש דחקוקים).
אולי הופעה חיה עדיף.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה בלוגלנד, הודעות לעיתונות, התיקונים, מעברים, שערים, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

94 תגובות על השתן עלה לראש וירד לקטטר

 1. קישקשתא הגיב:

  מי זה נ"ד?

  V: נ. דנקנר

  אהבתי

 2. אורן קטנוני הגיב:

  יהיה חצוף מצדי לשמוח שהייתי בין הראשונים (לא אחטא ואגיד "ראשונה", למקרה שאני לא מדייקת) שיצאו נגד השיח הציבורי הקלוש של מנהיגי המחאה שאיש לא מפקפק בראשית דרכם ובנחישותם ובמקומם בדפי ההיסטוריה?

  מעט אדי שתן חוצים את קו המתניים שלך, ומיד נושרים לך הפסיקים.

  אהבתי

 3. שועלן הגיב:

  נא לא ליפול לספין של המתמחים בנושא השכר לשעה.
  להגיד שמתמחה משתכר כיום כמו מאבטח זה לעג לרש (והרש הוא לא המתמחה).
  כמו כל עובדי המגזר הציבורי, תלוש השכר של המתמחים מכיל הרבה מאוד מרכיבים שונים ומשונים, ושכר הבסיס לשעה הוא רק חלק אחד ממנו.
  אם רוצים לעשות מהפכה אמיתית, שהממשלה תעשה רפורמה כללית בחישובי השכר, תבטל את כל התוספות המשונות שנחתמו כדי לסיים שביתות היסטוריות, ותקבע מחדש שכר גבוה לפי שעה + תוספות הכרחיות בלבד (דמי נסיעה, טלפון וכד'), כנהוג בשוק מתוקן.

  אהבתי

  • . הגיב:

   דומני שפה נעוצה הבעיה. שכר שעה גבוה יותר מחייב הפרשה גבוהה יותר לפנסיה. את זה האוצר רוצה למנוע.

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אפשר להגיע לפשרה של פחות נטו יותר פנסיה.
    מעניין, אגב, אם המתמחים היו תומכים במהלך כזה.
    הבעייה העיקרית היא שמהלך שכזה יצטרך לחול על כל המגזר הציבורי.
    הדבר הראשון שצריך למחות עליו הוא על הסקטור הציבורי. זה המקום הראשון שדורש ריסטרט כולל.

    אהבתי

   • . הגיב:

    אני חושב שהמתמחים יותר מכולם צריכים לדעת שזו עסקה לא רעה בכלל בהתחשב בעובדה שהמין האנושי פחות או יותר מפסיק למות. לא בטוח שזו עסקה טובה לאוצר. למשל, אנשי אקדמיה מתים לאט מאוד, הרבה יותר לאט מכלל האוכלוסיה, וכבר היום העומס הכלכלי על האוניברסיטאות כתוצאה מההפרשות לפנסיה כבד מנשוא.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    "אנשי אקדמיה מתים לאט מאוד, הרבה יותר לאט מכלל האוכלוסיה"
    מי עשה להם זאת? זו אחת הצרות הכי נוראות שיש. לא מאחל זאת
    לשונאי. אבל האמת, לפעמים כשבדרך החצי ז"ל מקבל משכורת יפה
    וגימלת נכות מצה"ל ופנסיה גרמנית ועוד איזו גימלה תקציבית שהחצי
    ז"ל קושש בדרך, אז לקרובים זה יכול להיות עסק לא רע.

    אהבתי

  • פנדה הגיב:

   המתמחים מרוויחים פחות מאשר מאבטח. האמת, כשמבדילים בין מאבטח לשומר, מין דירוג איכותי-מקצועי-סנוביסטי בתחום, מתמחים מרוויחים פחות משומר (מי שלא שירת בהכרח ביחידה קרבית, הוכשר במשך מספר ימים מועט ולמשימות פשוטות יותר).
   כדאי שאסביר, לפני שיפשטו את עורי הנדיר והמוגן. מתמחים אינם מועסקים באמצעות חברת כוח אדם (הון או און אנוש), אלא ישירות. השכר שמשלמים בעלי עסקים לחברות שמירה עבור אבטחת המפעל או בית הקפה (שני שקלים לסועד, לא מיותר כבר?) מגיע ל-40 לפחות, לשומר.
   יש מי שיחשוב שאני מתחכם, אבל אם שומרים היו מועסקים ישירות, הם היו צריכים להשתכר כמו מתמחה, לפחות.

   אהבתי

 4. Shriki הגיב:

  דפני ליף נפלה לבור הכי רדוד בסביבה. התוצאות של פגישת טירון פוליטי עם פוליטיקאי משופשף ודברן בלתי נלאה כישי הן תמיד דומות – הטירון יוצא בהרגשה טובה. הוא חש שטענותיו נפלו על אוזניים קשובות ושהפוליטיקאי המשופשף באמת מתכוון רק לטוב, ועושה כמיטב יכולתו במסגרת המגבלות, בלה בלה בלה.
  האמירה "אחלה גבר" היא סלנג – מותר אפילו לדפני ליף לדבר בסלנג

  אהבתי

 5. שועלן הגיב:

  למה לקשר להעתק של ידיעה של דה-מרקר ב-news1 ולא לידיעה המקורית?

  אהבתי

 6. Shriki הגיב:

  המודעה השנייה של ז'ורנל נבצרת ממני… לא מבין את הבדיחה, או אם זו בדיחה בכלל. גם הראשונה, בעצם

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   המודעה השנייה היא לא מטעם ז'ורנל, נכון?
   למה את לא כותבת מה המקור שלה?

   אהבתי

   • velvet הגיב:

    האם קראת את השורות שבין המודעות?
    האם לא ברור שהיא נשלחה אלי מבלי שיוצריה רוצים בפרסום זהותם?

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    כן, הבנתי את זה רגע אחרי ששלחתי את התגובה.
    בהתחלה עוד הייתי קצת מבולבל אם זו מודעה רשמית בקטע היפסטרי מודע לעצמו. היו יוצאים גברים (כמו שאומרים היום).
    2?

    אהבתי

   • מיקי הגיב:

    גם המודעה הראשונה היא בקטע היפסטרי מודע לעצמו. יש משהו שהוא לא?

    אהבתי

  • אורי הגיב:

   הכי בקיצור: המודעה הראשונה אמרה "אנחנו צ'יקי" והשנייה אמרה: "פחחחח."

   קצת פחות בקיצור: המודעה הראשונה אמרה: "אנחנו יוצרים מגזין לאנשים מיוחדים ומגניבים שלא זורמים עם הזרם, ולכן עיצבנו מודעה שמדגישה מגניבות זו – כל מי שמרגיש מגניב ומיוחד מוזמן."

   המודעה השנייה אמרה: "המודעה הראשונה אמרה, למעשה, שאתם יוצרים מגזין פלצני לשלושה ורבע פלצנים, ומשתינים בקשת על כל השאר ולכן כל השאר לא יבואו וגם הפלצנים לא יבואו (כי ברוב פלצנותם, הם חושבים שזה מיינסטרים לקרוא מגזין שאומר שהוא לא מיינסטרים."

   אהבתי

   • Q הגיב:

    מת לדעת את השיקול המסחרי של נוחי. למה הוא חושב שלמגזין היפסטרי יש יותר קהל פוטנציאלי מלקהל של רייטינג? רק בגלל שעמית שוהם שיכנע אותו? חשבתי שכל ההיפסטרים נמצאים בימים אלה בכלל בברלין. בשבועות הקרובים נגלה. הם הרגו את חבילת יום שישי הגדול שלהם עם הרייטינג ואת. הם יכולים לקפל גם את הנפיחה הזאת.  

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    אני מצטער, שדנקנר לא משתף אותך בשיקוליו. ככה ממלאים את עמודי העיתון, בנסיון להסביר אנשים לא ברורים. נכון שהגיוני יותר היה להעביר את רועי צ'יקי ארד, תמורת משכורת משולשת משל גולדן. כרנטגן של צ'יקי, היתי מקבל את חלקי. לא הסתיע. דנקנר בחר באסטרטגית עשרת האינדיאנים. מביאים עורכים, סגני עורכים, כותבים מהירי הספק, להבין שאין מקום לכולם, ולעבור לשלב הדילולים.

    אהבתי

   • אתם מקבלים איזשהו פידבק ציבורי במכירות או מצד הקוראים והמנויים? האם במיסדרונות מרוצים או לועגים?  

    אהבתי

   • מיקי הגיב:

    לעמית שוהם יש כושר שכנוע מדהים – אחרת קשה להסביר את הקריירה שלו (וגם שנתנו לו להופיע בטלוויזיה)

    אהבתי

   • מיקי הגיב:

    תודה על התרגום מהיפסטרית לעברית

    אהבתי

 7. אורן הגיב:

  מעניין, בידרמן ועדלי חולקים עכשיו פוסט. זואי חושבת, שיש בדיחות המצחיקות מרוב שהן טפשיות, אך זו לא אחת מהן.

  אהבתי

 8. שועלן הגיב:

  מבלי שנכנסתי לעובי הקורה בסיפור התירוקסין, זה נשמע לי כמו אפקט פלצבו הפוך. אנשים שמו לב שהשתנו להם התרופות (מבחינה חיצונית), ועוד מבלי להגיד להם (מגביר את אפקט החשש), ומשם הכל החל להידרדר (כולל ברמה הפיזית).

  אהבתי

  • אליה (המקורית) הגיב:

   שני דברים בנוגע לתרוקסין:
   א. אתה טועה. נתקלתי בתלונות על תופעות הלוואי ועל חוסר האיזון הפיזיולוגי מפי מקורבת החל מלפני חצי שנה. לפתע נהייה גורם סיבתי לתלונות הללו. לא פלסבו הפוך ולא נעליים.
   ב. צודקים האנדוקרינולוגים בדבר אחד (אבל לא בזה שהתכוונו לשים עליו את הדגש). זאת לא הפעם הראשונה שמשתמשים בתרופות כרוניות מתלוננים על הפרת איזון ותופעות לוואי מוגברות אצל תחליפים גנריים, תוך התקלות בתגובה אטומה של רוקחים ורופאים כי מדובר בהרכב כימי זהה ולפיכך הם (החולים) מדמיינים. רופאי קופות החולים והרוקחים חייבים לדבוק בנראטיב זה שכן התחליפים הם זולים יותר עבור קופת החולים שגורפת את ההפרשים לכיסה, בעוד שהחולים משלמים מחיר זהה הן למקור והן לתחליפיו. רבים לא יודעים, אבל הפתרון לכך הוא להגיש למשרד הבריאות בקשה לאישור מיוחד לרכוש אך ורק את התרופה המקורית, בתנאי שכמובן לא הפסיקו לחלוטין לרכוש אותה. האישור הוא אקסקלוסיבי ואין שקיפות בנוגע לפרמטרים לקבלתו.

   אהבתי

   • יוני הגיב:

    הרוקח שלי הזהיר אותי כשנתן לי את האלטרוקסין החדש ואמר שצריך לעבור בדיקות דם אחרי שמחליפים את התרופה.
    כל רוקח צריך להגיד את זה לפציינט. זה תפקידו.

    אהבתי

 9. שועלן הגיב:

  תוצאות המז"פ: אם המנוחה דלת בשר יחסית למנוח, עומק הדקירה אצלה צריך להיות נמוך יותר, לא גבוה יותר.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   למה? 🙄
   אני אומנם פולשת למקצועות מהם נפרדתי בכיתה י', אבל אם אותו כוח מופעל על שני אנשים, האחד בעל רפידות והשני לא, למה שאצל המרופד יהיו הדקירות עמוקות יותר?
   כ"כ, ככל שאני מבינה, הראשון הותקף בשנתו, יענו כששכב פרקדן, והשנייה עת עמדה, וירדה מהקומה השנייה לזירה.

   אהבתי

 10. עובר אורח הגיב:

  טקס חשיפת משכורת הנתבים הפך לאחד הטקסים היותר מוקפדים
  במסורת ישראל. מי יודע מה עושה נתב, מה הכשרתו, היכן נבחן,
  מה מידת אחריותו, כמה נתבים יש בישראל, מה עושה נתב ביוצאו
  לגימלה יחסית לבכירי האוצר, למשל. מה מידת אחריותו, אורך
  הכשרתו ותנאי עבודתו יחסית למנהל הבנק שלכם או מנהל קופת הגמל
  שהפסיד לכם יותר מ 5% מחסכונותיכם השנה. מה משכורתם של אלו.
  בכלל מה אנחנו יודעים על ההיסטוריה התעסוקתית של בכירי האוצר ובנק
  ישראל. איך שהוא העדרותם של אלו מרשימת מקבלי המשכורות הגבוהות
  נשמעת לי אמינה בערך כמו אמינות אינדקס יוקר המחייה. היה שם פעם
  סיפור על ספרן וכ"ו.

  אהבתי

 11. שועלן הגיב:

  508 חברים משותפים עם דפני ליף.
  כמה מהם את מכירה? כמה היא?

  זה שאת חושבת שאת מראשוני הדוברים נגד השיח של מנהיגי המחאה מעיד על הבועתיות שאת חיה בה. גם ה-508 מעיד על זה. אני לא אומר את זה במובן רע (גם אני חי בבועה של גוש-דן), רק צריך להיות מודע לכך.

  אגב, זו היתה תגובתי לפוסט הראשון בנושא רוטשילד. צדקתי או לא צדקתי?

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   העירו לי שהווכחנות שלי עם המגיבים לא לעניין, ושעלי לסתום, באופן כללי.

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    ואת מקשיבה "להם"?

    אהבתי

   • בורגר הגיב:

    אני גם כן לא מבין את השיח נגד נגד המחאה. אני יכול להבין את אוהדי ביבי שפוחדים מהמחאה. אפשר גם להבין את הישראלים שקצה זנבו של אנרכיסט בילעיני מעלה לו את הגירה. אבל למה שאחרים יסלדו מהמחאה?

    נ.ב אתמול ראיתי משהו מוזר (אך אופייני) לביביתון ״ישראל היום״. יש להם פינה שבודקת את יוקר המחיה בארץ לעומת העולם. הם מצאו שנוטלה בארצות הברית יותר יקר! בכל מקום עיתון הוא שרות לחברה שמגן על האזרח מפני הרשויות . ״ישראל היום״ המציא את הגלגל מחדש והוא מגן על הממשלה מפני העם. מה יש הם לא רוצים מחירים נמוכים?

    אהבתי

  • אורן הגיב:

   שועלן, האפשרות שלא צדקת אינה קיימת ביקום המוכר למדע. מנגד לשאול "צדקתי או לא צדקתי", זו הזנחה עצמית רטורית, הדורשת מינוי אפוטרופס. הבועה היא תל אביבית, אתה לא יכול להרחיבה ללא אישור ההנהלה. רמת גן? אה, מעניין.
   ולווט, הפייסבוק חושב שאת גבר, תגידי לו לסתום. באשר לווכחנות, היא לא הבעיה, אלא הוויתור על סגנון, הומור עצמי, הישגי התרבות המודרנית. עדיף לטעות יפה, מלהיות צודקת מתישה.

   אהבתי

 12. מלחיית הארץ הגיב:

  מכירה טיפה'לה את מערכת הרפואה הציבורית בארץ. מקרוב. בעצם, כל כך מקרוב שזה מתוך חשבון הבנק האישי שלי.
  המניפולציות של האוצר/ליצמן בזויות, וטוב שהתחיל הציבור להבין שהם שולפים את קלף שיאני השכר בכל מצב שבו אין להם באמת מה לומר.
  דברי הרופא נכונים ומדויקים. בן זוגי, שיחיה, מומחה (התמחות בסיס אחת (פנימית) ועוד שתי התמחויות על) מרויח – הכינו את התופים והמצילות – 41.27 ש"ח לשעת עבודה. זה השכר שממנו נגזרת ההפרשה לפנסיה. מעבר לכך הוא כונן (לפחות 8 לילות בחודש ועליהן צריך לריב עם שאר המומחים שגם הם רוצים להתפרנס קצת), כוננויות שמביאות אותו לשכר המסעיר והמרגש של (שוב תופים ומחולות) – פחות מ-17000 ברוטו לחודש בממוצע.
  תמורת השכר הנפלא הזה הוא מתחיל את יום עבודתו ב-7:30 בבוקר אם לא לפני כן, ומסיים… טוב. כשהוא מסיים. בטח לא בשלוש או בארבע כמו שנוח לאנשי האוצר לדווח. לרוב זה לקראת שש. כשהוא מסיים את יום העבודה הזה הוא פונה למרפאת קופת חולים עד לשעה תשע וחצי בערב, כדי "להשלים הכנסה" וכדי לאפשר לנו מרווח נשימה מסוים. העבודה בקופת החולים היא המשרה השניה שלו. שמבוצעת אחרי שעות העבודה של המשרה הראשית בבית החולים.
  אם עושים תחשיב של שעות העבודה השבועיות שלו – רק בבית החולים, ללא הקופה, מדובר בכ-11 שעות ליממה, חמישה ימים בשבוע, ועוד 5 שעות לערך בשישי = 60 שעות לשבוע. לא כולל כוננויות (בגלל אופי התמחות העל שלו הוא מוקפץ לבית החולים באחת משתי תורנויות בממוצע). 60 שעות לשבוע כפול ארבעה וחצי שבועות יוצא משהו כמו 270 שעות לחודש. אחלה משכורת תמורת ההשקעה הזו, לא?

  עכשיו, באים אנשי האוצר וביבי ואומרים למתמחים – בואו ניתן לכם יותר כסף תמורת עבודה רק במערכת הציבורית. סבבה. אלא מאי?
  1. מתמחים לא יכולים לעבוד ממילא מחוץ למערכת הציבורית. זה אופיה של ההתמחות. ולכן כנראה שביבי מתכוון שכולם יקבלו תוספת גורפת (הללויה!), אבל לא נראה לי שזו כוונת האוצר.
  2. אפשרות שניה – באותיות הקטנות ככל הנראה כתוב בהסכם שהרופאים יקבלו תוספת תמורת *עוד* עבודה במערכת הציבורית. מעולה. אני בטוחה שבן זוגי וחבריו ישמחו לעבוד בבית החולים במקום לרוץ ממרפאה למרפאה. השאלה היא מה, כמה, ולמה. על מה יקבלו תוספת, מה ידרש מהם, ומה הצד השני של המשוואה (כלומר, מאיפה יתקע להם האוצר את ה….).

  דבר נוסף, תיכף יצעקו עלי בגלל אי החתמת כרטיסי הנוכחות. ואני אומרת – דברו עם הרופאים. תשאלו אותם אם הם מוכנים להחתים כרטיס. אני מניחה שתופתעו מהתשובות. אלא שתנאי להחתמת הכרטיס הוא שבמקביל להפחתת שכר על העדרות ינתן גם תשלום על שעות נוספות. אלא שהאוצר מתנגד לזה כמובן, והשימוש בכרטיסי הנוכחות יהיה חד צדדי בלבד. הגיוני? חוששתני שלא, אבל היי -מדובר באוצר. ההגיון שלהם ושלנו לא עובד באותם אפיקים.

  אהבתי

  • אורי הגיב:

   פחות מ-17,000 ברוטו, בממוצע? אני חייב לומר שאני מזועזע, דומע, וסובל מנשירת גבות ומבריחת שתן. בית שבו בעל ואישה מתמחים צריך, לפיכך, להימנות עם העשירון העליון בישראל – אויה! מה נורא מצבכם!

   לא ברורה לי עילת הבכייה המתמשכת. הרי מתמחים, וזה ידוע, עובדים קשה ובתנאים ירודים בכל העולם, וזאת אחרי הכשרה מקצועית מתמשכת – כשבעת ההתמחות הם יחזיקו בשכר גבוה ואחריה יחזיקו, בתנאים טובים יותר, במקצוע מבוקש ובשכר גבוה מאוד (וראוי, אם יותר לי).

   אהבתי

   • . הגיב:

    או שאינך קורא או שאינך יודע חשבון.

    "אם עושים תחשיב של שעות העבודה השבועיות שלו – רק בבית החולים, ללא הקופה, מדובר בכ-11 שעות ליממה, חמישה ימים בשבוע, ועוד 5 שעות לערך בשישי = 60 שעות לשבוע. לא כולל כוננויות (בגלל אופי התמחות העל שלו הוא מוקפץ לבית החולים באחת משתי תורנויות בממוצע). 60 שעות לשבוע כפול ארבעה וחצי שבועות יוצא משהו כמו 270 שעות לחודש"

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    ובוא נסיים את החשבון עד הסוף.
    17,000 לחלק ל-270 = 63 ש"ח לשעה.
    'בנתם?

    אהבתי

   • מלחיית הארץ הגיב:

    ממש, אבל ממש לא.
    הבנת הנקרא טייק 2 – 16432.81 ש"ח בחודש שעבר.
    זה על 270 שעות עבודה לערך *ועוד* 7 תורנויות (היה חופש גדול, נו. ילדים. אי אפשר לעשות את כל התורנויות שרוצים) שבהן הוא שהה בבית החולים בלילה. מעבר לשעות העבודה הרגילות. התורנויות לא נכללות בהפרשות לפנסיה.
    שכר השעה הוא בדיוק כפי שציינתי.

    אהבתי

   • יוני הגיב:

    ברוטו

    אהבתי

   • מלחיית הארץ הגיב:

    יש טעות אחת, פעוטה, בהנחה שלך –
    מומחים שעובדים בבית החולים מאבדים חלק מהתוספות שמקבלים מתמחים. בעקבות הסכם 2000 המתמחים קיבלו תוספת שכר (שאינה נכללת בשכר הבסיס, וכמובן אינה נכללת בשכר המחושב לפנסיה) של כמה מאות שקלים לחודש. ברגע שמתמחה מסיים את ההתמחות והופך למומחה צעיר, הוא מאבד את התוספת הזו.
    המומחים – אלה שלא יכולים לעשות בוכטות בקליניקה פרטית (ותאמין לי, אין הרבה גם מקרב המומחים הותיקים והמוערכים שמצליחים בכך), הם אלה שנדפקים יותר מכל שאר הרופאים. העבודה בבית החולים למעשה מסובסדת על ידי המשרה השניה שכולם מחזיקים בה (בין אם בשר"פ, כמו בירושלים, ובין אם בקופ"ח כמו רוב הרופאים).

    אהבתי

   • מלחיית הארץ הגיב:

    זה שכרו של מומחה. עם שתי התמחויות-על.
    לא של מתמחה. זה אופק ההשתכרות שלו בשנים (עשורים?) הקרובים.

    אהבתי

  • דרור הגיב:

   למה בן אדם עם שכר של 41 שקל לשעה צריך השלמת הכנסה? מה יש לכם 8 ילדים לפרנס?

   אהבתי

 13. אחד הגיב:

  מה זה 7 שנות לימוד, 6 שנות התמחות ו-2 שנות התמחות

  7 שנות לימוד זה תואר ראשון במדעי הרפואה + תואר M.D. שכולל שנת סטאז'. אחרי 7 שנים הופכים ל"רופא".
  4 עד 7 שנים התמחות בסיס. אחריה הופכים ל"רופא מומחה".
  שנתיים-שלוש נוספות של התמחות על. אחריה הופכים ל"רופא מומחה בכיר".

  http://www.ima.org.il/trainees/web/category.asp?catid=5

  http://www.ima.org.il/MainSite/ViewCategory.aspx?CategoryId=2253

  אהבתי

 14. חיים חובה הגיב:

  מערכת הבריאות תקרוס וטוב שכך. הגיע הזמן.
  החלק הארי של הרפואה הקונבנציונאלית הוא בלוף. היא מטפלת רק בסימפטומים וממכרת בני אדם למשכחי כאבים. בבתי החולים נערכים ניסויים על קשישים חסרי ישע, מאשפזים אנשים לתקופות ארוכות ללא כל צורך וממכרים אותם לתרופות שמנציחות את מחלותיהם.
  המפתח לבריאות מצוי בנקיון החשיבה (פחות רדיפת חומר ויותר נתינה), תזונה נכונה ופעילות גופנית.

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   סתם לשם עניין, האם הרבה חושבים כמו האיש הזה? על ניסויים בבתי חולים וכ"ו
   על רפואה מודרנית בכלל? טיפול רק בסימפטומים? מי מוכר דעות כאלו? מי קולט
   ומעביר הלאה?

   אהבתי

   • . הגיב:

    ממ.. קצת יותר ממיליארד אני חושב
    http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A1%D7%99%D7%9F

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    תודה
    עברתי על הקישור, אין שם שום אמירה משמעותית על רפואה, אנא נסה שנית.
    שוב תודה

    אהבתי

   • אל תיתמם. רפואה סינית, רפואה טבעית. תזונה בריאה. עבודת המידות והנפש. פנימיות יהודית. ווכל חברות התרופות המושחתות יכולות להיסגר.

    אהבתי

   • . הגיב:

    דומני שהבדיחה עברה לך מעל הראש. העקרונות שאדון חובה מציין הם עקרונות הרפואה הסינית.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    לא צריך לנסוע לסין, מחשבות פוזיטביות,
    עשיית חסד, מזון נכון, פעילות גופנית
    מומלצים גם ברפואה מודרנית, ברפואה
    מוסלמית, הודית וגלנית אין כאן שום ייחוד.
    אני מדבר על הציטטה:
    "בבתי החולים נערכים ניסויים על קשישים
    חסרי ישע, מאשפזים אנשים לתקופות
    ארוכות ללא כל צורך וממכרים אותם
    לתרופות שמנציחות את מחלותיהם".
    רק זה מה שעושים בבתי חולים?
    משום כך יש למוטט את מערכת
    הבריאות בישראל?

    אהבתי

   • אחד הגיב:

    אין מה להתייחס לשטויות האלה. רפואה מודרנית היא בלוף?

    אז איך מסבירים את זה:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Life_expectancy#Life_expectancy_variation_over_time

    אנרגיות חיוביות?

    אהבתי

   • חיים חובה הגיב:

    לתוחלת חיים, כמו לכל דבר, יש (לפחות) שני פנים:
    חוקרים מטעם אגף המחקר של אגודת הסרטן הלאומית הבריטית פירסמו באפריל 2005, דו"ח שהראה כי מספר מקרי סרטן השד והריאה בעולם הוכפל בשלושת העשורים האחרונים, הרבה יותר מקצב הגידול של האנושות, שגדלה באותם עשורים פי 1.5 בלבד.
    החוקרים הבריטים מייחסים את הגידול החריג לעובדה ש"תוחלת החיים עלתה בכל חלקי העולם". לפי הדו"ח, אנשים בגיל 60 ויותר הם כ-10% מהאנושות, וההערכה המקובלת היא שבשנת 2050 הם יהיו 22% ממנה. "ככל שאתה מתבגר, אתה עולה בסולם הסיכונים של הסרטן", כותבים החוקרים בדו"ח. "לכן באוכלוסייה מבוגרת יותר נראה יותר ויותר מקרי סרטן".

    אהבתי

   • אחד הגיב:

    מה זה קשור לדיון?!

    אהבתי

   • חיים חובה הגיב:

    תבדוק את הקצב ההולך ומואץ של עליית שיעור חולי הסרטן באוכלוסיית העולם המערבי ותבין מה שווה מערכת הבריאות הקונבנציונאלית.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    צודק.
    צריך לחזור לתקופה של לפני הרפואה המערבית, ולמות בגיל 50 לפני שמפתחים סרטן.

    יש לך בעייה לוגית רצינית.
    הסיבה שיש היום יותר מקרי סרטן היא בגלל שבזכות הרפואה המערבית, אנשים מגיעים לגילאים מתקדמים יותר, בהם, מה לעשות, הגוף נוטה לפתח סרטן בשיעורים גבוהים יותר.

    להגיד שבגלל הרפואה המערבית יש יותר סרטן זה כמו להתלונן על זה שאתה משלם מס גבוה יותר ככל שאתה מרוויח יותר.

    אהבתי

   • חיים חובה הגיב:

    תוחלת החיים עלתה בגלל התפתחות המודעות להגיינה אישית ולא בגלל הרפואה.
    כעת, בגלל סגנון החיים המערבי, המתאפיין בעיקר ברדיפת חומר אגואיסטית – אינדיבידואליסטית, תוחלת החיים במערב הולכת שוב ויורדת.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    תוחלת החיים במערב במגמת ירידה?
    בוא נראה אותך מגבה את האמירה הזו בנתונים.

    אהבתי

   • חיים חובה הגיב:

    ציטוט מויקיפדיה. ערך: "תוחלת חיים":

    " האטה נוספת בגידול תוחלת החיים במדינות מתפתחות ומפותחות נגרמה בשנים האחרונות כתוצאה מעלייתה של השמנת היתר [דרוש מקור] כבעיה רצינית של בריאות הציבור. סבורים שהשכיחות של השמנת יתר הקטינה גידול פוטנציאלי רב יותר בתוחלת החיים בכך שתרמה לעלייה בתחלואה בסרטן, מחלות לב וסוכרת [דרוש מקור] בעולם המפותח…"

    חפש לבד את המחקרים, יש לי דברים חשובים יותר לעשות.

    אהבתי

   • ר/ק וכו' הגיב:

    עזוב, חרטטנים.
    הוא בטח מתכוון לירידה בעלייה.

    (נשבעת בשארית שערות ערוותי שזה נכתב לפני שהוא הגיב).

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    א. האטה בגידול זה לא ירידה. אבל לא מפתיע אותי שאתה לא ער לדקויות שכאלה.
    ב. מה הקשר בין השמנה לרפואה מערבית? ההשמנה היא לא תוצאה של הרפואה המערבית, היא תוצאה של תרבות השפע שקיימת במערב ללא קשר.

    אהבתי

   • חיים חובה הגיב:

    1. האטה שתביא לירידה. (חפש מהו הצפי לאחוז חולי הסרטן בארצות הברית בעוד חמש ועשר שנים וההצערה ההולכת וגדלה בקצב מבהיל של פריצת המחלה. גם בישראל).
    2. ודייק, זה מה שאמרתי: הרפואה המערבית מטפלת רק בסימפטומים של מחלות ששורשן הוא אורח חיים מעוות הנובע מחומרנות אגואיסטית. גם המערכת הרפואית המערבית נגועה בחומרנות אגואיסטית – כמו כל המנגנונים הממסדיים.

    אהבתי

  • יוני הגיב:

   למשככי

   אהבתי

  • אני רק מלה הגיב:

   An apple a day keeps the doctor away
   Apple in the morning – Doctor's warning
   Roast apple at night – starves the doctor outright
   Eat an apple going to bed – knock the doctor on the head
   Three each day, seven days a week – ruddy apple, ruddy cheek

   אהבתי

 15. דרור הגיב:

  במעריב היום זריקת האבנים על הרכבת הקלה זוכה לריבוע קטן בעמוד 18 , שזה 6 עמודים אחרי שהקורא מסיים את ארוחת הבוקר ומניח את העיתון בצד . מקומם כמשווים את לסיקור של השחתת הקברים ,ששם כאמור לא היה מדובר בסיכון חיי אדם .

  אהבתי

  • ירושלמי הגיב:

   רק לסבר את האוזן. לי אין חשק לעלות על הרכבת הקלה אחרי שבפעם שעליתי (לפני כחודש) הייתי מופתע מין הכמות העצומה של חרדים וערבים שעולים עליה. חשבתי אז לעצמי על העבודה של המאבטחים ואכן מיד היו סיפורים על הצקות של נוסעים ערבים בידי המאבטחים. מי יודע אם ידוי האבנים זה לא איזו תגובה שגם את זה העיתנות שלנו לא טורחת לספר. המסלול שמקיף גם את השכונות הערביות הוא מיותר. אבל ירושלים היא העיר שחוברה לה יחדיו. אז נאכל אותה כולנו. אני לא עולה עליה.

   אגב התגובה המינורית של מעריב אינה מפתיעה. ירושלים כל כך רחוקה מקרליבך, שוקן ומוזס.

   אהבתי

 16. עובר אורח הגיב:

  הרהורים
  היום ב"הארץ"חלק ב' עמ' 1 שטרסלר. כותרת "הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם" קטע ספרותי בפנים:
  "כל הציבור נהנה מהמהלך כי המוצרים שנחשפו ליבוא – ביגוד, הנעלה, מוצרי חשמל, צעצועים, ריהוט, כלי בית, כלי אוכל, כלי מיטה, מוצרי רחצה ועוד הוזלו בעשור האחרון ב 20% עד 40% והכמות הנצרכת מהם גדלה בעשרות אחוזים מה שהעלה את רמת החיים ורמת התעסוקה במשק".
  שטרסלר לא יגיד, זה גם שמר על אינדקס נמוך ומנע תוספת יוקר. גם נציגו של שוקן לא יספר כי במקביל עלתה רמת ההוצאה הפרטית לתרבות, בריאות, חינוך, תחבורה, דיור ועוד. היה צריך שטיפת מוח יסודית לשכנע אנשים שיסכימו עם שטרסלר על מה זה רמת חיים ואיכות חיים. למשל: שעשרים צעצועים מפלסטיק בפח הזבל מסמנים רמת חיים גבוהה יותר ממעט צעצועי עץ ובד שעוברים מדור לדור. למשל זה שיש לך חמש חולצות שתפרו עבדים בסין ובעבר היו לך שלוש שנתפרו בגליל ועכשיו מי שתפרן מובטל או מובטלת זה שיפור רמת החיים. אבל התשלום בו יבוא והכותרת צודקת. כמה מבני משפחתי הצעירים כבר עברו למקומות שבהם מגדירים רמת חיים אחרת משטרסלר ולהרגשתי גם הרבה רופאים צעירים בדרך לשם.

  אהבתי

 17. סתמאחת הגיב:

  לגבי ד"ר מיקי הייפלר סביר להניח שהשנתיים הנוספות הן תת התמחות. בהתחלה התעצלתי לפתוח את הכתבה, אבל עכשיו ראיתי שהוא כירורג ואכן כירורגיה זו התמחות כללית שאחריה ממשיכים לתת התמחות.
  אני לא יודעת מה השכר לפי שעה של רופאים, אבל ראיונות עם מספר רופאים מתמחים ורופאים בכירים בתקשורת בתקופת המחאה החברתית הראו תלושי שכר מאוד נמוכים ביחס לעבודה שלהם ולחשיבות שלה. אמירת המאבטח (לפני כמעט עשור בי-ם קיבלו 40 לשעה כי אף אחד לא רצה לאבטח) אולי מקוממת אבל הציפיה לקבל שכר גבוה היא מאוד הוגנת.

  אהבתי

 18. אורן הגיב:

  כאתאיסט, יש חשיבות מבחינתי לדת, שאני בוחר לא להאמין בה. הצעד של קניוק, נועד כהתרסה כנגד המדינה הנחותה, השוללת מאזרחיה את דתם. היתי ממשיך את ההליך, בני זוג, יכריזו על עצמם חסרי דת, ויוכלו להרשם לפי חוק ברית הזוגיות. יחסוך לפחות את הבדיחות של הרב.

  אהבתי

 19. דרור הגיב:

  זוכרים את ה"לינץ' בענתות"? זה שהזכיר לתקשורת "ימים חשוכים בהיסטוריה היהודית"? אז עכשיו לראשונה נזכרו לספר לנו בתקשורת הממוסדת (וגם כן באתר האינטרנט ולא בעיתון עצמו) שהתמונה היא הרבה יותר "מורכבת" (בלשון המעטה). מסתבר שהפלסטיני ה"תמים" שנמנה ממנו לעבוד בישוב ישב 17 שנה בכלא על אונס , ולטענת תושבי ענתות הטריד ילדים רבים מהישוב . מסתבר גם ש"פעילי השלום" שבאו ללוות אותו היו מצויידים באלות (מזכיר פעילי שלום ממקום אחר לא?).

  http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/295/104.html?hp=1&cat=402&loc=2

  אהבתי

 20. שועלן הגיב:

  ביבי ידע למה הוא מבקש מהמתמחים עוד כמה ימים.
  זהו, הלך עליהם.

  אהבתי

 21. אני רק מלה הגיב:

  "חדשות מדיני-ביטחוני אחרי 1934 ימים בשבי || הושגה עסקה לשחרור שליט; הממשלה מתכנסת להצביע על אישורה "

  נשק יום הדין של ביבי למקרה של ירידה דרסטית בפופולריות.בכל מקרה – הלואי!

  אהבתי

 22. ריב על השלט.

  א: אני רוצה לראות מה אומרים על עיסקת שליט.
  ב. אבל שמענו כבר. הם ישגעו לי את השכל עכשיו. כמה אפשר לשמוע את זה שמענו כבר!!!!

  מי המציא את המשדרים הפתוחים וכל הלופים למיניהם? למה זה טוב?

  אהבתי

 23. מיקי הגיב:

  עמיר פלג מצוין כרגיל, גם אם אתם לא מתים על ספורט

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4133753,00.html

  אהבתי

 24. אני רק מלה הגיב:

  יוסי קליין בדורונרוזנבלומית

  http://www.haaretz.co.il/opinions/1.1521594

  אהבתי

 25. שמעון הגיב:

  בוקר טוב
  רוב עיתוני הבוקר עוסקים בפרשת שליט.

  אהבתי

 26. ר/ק וכו' הגיב:

  עזוב, חרטטנים.
  הוא בטח מתכוון לירידה בעלייה.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s