עידן לנדו הוציא אותי מדעתי/ פוסט אורח

מאת (.)

אל תתנו לתגובותיי העדינות אתמול והיום להטעות אתכם. עידן לנדו הוציא אותי מדעתי.
למה? אנחנו, החוקרים באקדמיה (בהנחה שהבריאות תקינה והאישה עדיין אוהבת), האנשים בני המזל בעולם כולו. וזה על מה? משום שאנו חבורה של אנשים מבוגרים שמשחקים בארגז חול ועוד מקבלים על זה, ישירות מכיסו של הציבור, שכר יפה וביטחון סוציאלי מלא.

צריך להבין כמה דברים לגבי מחקר אקדמי. המחקר האקדמי רובו ככולו עוסק בנושאים שאין להם כל ערך מעשי, ובנוסף, תרומתם לגוף הידע הבסיסי היא אפסית. רוב הפרסומים האקדמיים, בכל התחומים, אינם מעניינים איש זולת אותו אדם שפרסם אותם ועוד קבוצה מצומצמת שמהווה את קבוצת ההתייחסות של אותו החוקר (שותפיו לארגז החול). תוחלת החיים של פרסום אקדמי היא שנים בודדות ואז הוא נשכח כלא היה. כמות הפרסומים חסרי הערך היא כה רבה, עד שלא ניתן לעקוב אחרי כולם, ולא אחת קורה שממצא מסוים מתפרסם כאילו הוא חדש לגמרי ואיש לא שם לב שעשרים שנה קודם לכן מישהו כבר אמר אותו הדבר. וזה בסדר. זה לגמרי בסדר כי אותם, נניח, 5% של פירות העבודה המדעית שיש להם ערך, הם אלה שעליהם מושתתת התרבות האנושית.

אלא מה, ההמון לא מבין את הדקויות האלה והוא לא מבין שהא בהא תליא. ואם אנחנו, שנפלה בחיקנו הזכות הקדושה והנפלאה הזו נתנהג כחזירים הבית יחרב על ראשינו ועל ראש התרבות האנושית כולה. לבוא ולבקש שכר על תקופה בה ישבת בכלא, ואפילו בטענה שעסקת במחקר באותו הזמן, היא בדיוק אותה התנהגות חזירית עליה אני מדבר. אולי לנדו באמת קרא מאמרים בזמן כליאתו, אולי עבר שם הארה שתסביר לכולנו מאיפה לעזאזל הגיעו הפסיקים, אולי. אבל מה יהיה על מראית העין? הרי זה אבסורד.
רוצים אבסורד? הרי לכם אחד. לנדו מספר שישן יותר מכרגיל בזמן שהותו בכלא. למה לא לבקש תוספת שכר בגין אותה שינה עודפת? הרי כולנו מכירים את הסיפור על פרידריך אוגוסט קקולה שהגה את המבנה של מולקולת הבנזן בזמן חלום.

הרשו לי לסכם. הניסוי המדעי הקטן של לנדו הוכיח שבסך הכל הוא צודק. אפשר לחשוב בכל מקום. אפילו על המקפצה. מה שכן, נראה שברגע שאתה מתחיל להשתין משם, אתה כבר לא יכול לחשוב יותר.

(.)

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה פוסט אורח, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

45 תגובות על עידן לנדו הוציא אותי מדעתי/ פוסט אורח

 1. יונה בדבש הגיב:

  מסכים עם המהות. הבעיה שהחולה מחובר דרך אינפוזיה לארנקים שלנו וחי בעולם שכולו דבש. תועלת לציבור שמעסיק אותו או יושרה מינימלית הם לא העניין. נאורות במיטבה.

  אהבתי

 2. מלקט עובדות הגיב:

  הרי יש פה התחסדות הכי בסיסית. הדעות הפוליטיות של לנדו לא מוצאות בעיניכם, אז אתם מטנפים. מה רע? למה עובדות?
  אני לא קרוב משפחה שלו ולא עמדתי לצדו בשום הפגנה, אבל מה שאי אפשר – אי אפשר כי אי אפשר – להתווכח איתו זה שהוא מבסס את טיעוניו על עובדות. עובדות זה משהו שאי אפשר להתווכח עליו.
  לגבי חשיבות המחקר האקדמי, אורך חייו, מיני אמירות חנפות אך גם מופרכות ברמה העקרונית (מה לא ברור בעצם חשיבות קיומה של האקדמיה ואופן התנהלות הביותריתמוס שלה?), נניח שאין לזה קשר למחקרו של לנדו, שאני לא יודע עליו די, אבל אני יודע די בשביל לומר באחריות שהוא לא שולי בתחומו.
  בקיצור: סתמו עד שתרכשו אינטגריטי

  אהבתי

  • אגנוס הגיב:

   אחד יגיד שבגלל שהדעות הפוליטיות של לנדו לא מוצאות חן בעיני הצד השני, מטנפים אותו. הצד השני יגיד שמתארגים אותו בגלל שהדעות הפוליטיות של לנדו דווקא כן מוצאות חן בעיניהם.

   יש לי רעיון: אולי נתחיל לדון לגופו של עניין?

   אהבתי

  • יונה בדבש הגיב:

   לזעוק שהפעם לא שילמו כשהייתי עסוק בשינה בכלא ופעמים קודמות כן, ולהצביע על העדר שעון נוכחות או בדיקת שעות עבודה בפועל כנורמת התנהלות במוסד שממנו אני משלם את החלב,קמח ביצים שלי וועוד לצייץ על האפשרות התיאורטית שיכל בעצם לעבוד מהכלא…-לזה אתה קורא אינטרגריטי ?!

   נרקסיזם נועם, נרקסיזם. מופיע לרוב בליווי צחנת ביצה כבדה.
   עד שהמציאות תשטוף שוב.

   אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   שלום
   הכותב שאני מגיב לו אינו יחיד. ברור לכל הקוראים בבלוג של וולוט שפרשת עידן שיגעה גם אותי – מאוד מאוד, ממש הטריפה. אז על איטגריטי וזה יקח כמה שורות. בהמשך למי שאני מגיב לכתבתו שעסק בעיקר במחקר, באוניברסיטה חוקרים ומלמדים. בניגוד לפוסט האחרון של עידן לנדו בבלוגו, חוקר טוב, בכל הנושאים שבעולם, חייב מגע אישי עם חוקרים אחרים בשטח המצומצם שלו. מדריך, קולגות, סמינרים, קונגרסים, שיחות בחדר, במסדרון, בסמינר, בכנס. אף מדען בשום שטח לא יכול ליצור משמעותית בכלא ולו רק משום שבכלא אין חופש מדעי, לא ניתן לתפוש שיחה במסדרון או לרוץ לספריה או לחפש גיבוי ברשת להברקה פתאומית. מכאן שאוניברסיטה, כלומר הצירוף של תלמידים, מורים וחוקרים מלומדים, בתחילת הדרך וסופה, צוותות עזר מנהלנים, ספרנים, אסיסטנטים יוצר ס"ה שהוא יותר מצרוף של המרכיבים הבודדים, זה אין בכלא. מלבד מחקר האחריות של חבר סגל וצוותות עזר היא לתלמידים. רבים באוניברסיטה שוכחים שמשלם המיסים משלם להם גם עבור חינוך בנותיו ובניו והקניית מקצוע להם. קראתי את מכתב העזיבה של עידן וזה הוסיף כעס להשתגעותי. הוא !! והוא יעזוב כשהוא יחליט ובינתיים הוא ימשיך. אבל כל העסק האוניברסיטאי הוא המשכיות זה לוקח עשרות שנים רבות של אנשים שהמשיכו מסורת לימודית באותו מקום במשך חיים שלמים. בסדר, עוזב, כאן האינטגריות, הייתי מצפה באותו מכתב עזיבה לאמירה שהעוזב יעשה כמיטב יכולתו שלא יפגעו תלמידים, שותפים למחקר, המחלקה, והאוניברסיטה. אכן בתהליך הקידום של אקדמאי, למרות מה שכתבתי, אנשים עוברים ממוסד למוסד, ראיתי גם ראיתי מכתבי עזיבה, מכתב כה אגואיסטי כה מרוכז בעצמו ובעינינו כה כספי וחומרני, לא ראיתי. ראה תגובת קפטיין ביפאהרט בפוסט קודם.
   זה חוסר איטגריטי מובהקק ובוטה, אני ואפסי עוד. אוסיף עוד פרט, לא שולי, שכתבתי במקום אחר.
   עבור סטודנט לתואר מתקדם עזיבת המדריך היא אסון אמיתי וליבי לתלמידיו של עידן לתואר שני ושלישי. הערתי גם על תכנית הלימודים לסמסטר הבא שהוא מקשה על הכנתה וניתן עוד הרבה להוסיף. תגובתי הייתה ראשית אינסינקטיבית ורק לאט החלתי להבין מדוע הגבתי כך. יש עוד הרבה מה להוסיף. לא הרחבתי בכך שככל שאני חושב על העניין אני יותר ויותר משתכנע שעשויות להיות כאן עדויות לרצון להרע ולפגוע, אולי ייתכן. אבל כבר כתבתי יותר מדי. אני מודה לבעל הכתבה הזו ולבעלת הבית על ההזדמנות להביע את דעתי.

   אהבתי

 3. נועם הגיב:

  אורח שלא מזדהה, ומשמיץ בגסות וכותב שטויות על המחקר האקדמי? נו טוב.

  אהבתי

  • אחד הגיב:

   התיאור קולע. לדעתי, 5% הוא מספר נדיב ביותר.

   מאוד דומה לפרסום. כמו שדויד אוגילבי אמר: 50% מהפרסום הוא חסר ערך. אנחנו פשוט לא יודעים איזה 50%.

   אם נניח להלקאת המחקר האקדמי, אני חושב שהפואנטה של הפוסט היא שלנדו הוא סופר בר-מזל ובמקום לקבל את גורלו המתוק בענווה הוא מנקר עיניים.

   בכלל לא רלוונטי מי צודק במאבק הפוליטי בין לנדו לצבא או במאבק הבירוקרטי בין לנדו לאוניברסיטה. אם מצבך כל כך טוב שאתה יכול להרשות לעצמך לבצע מחאות פוליטיות אישיות כמו ישיבה בכלא, אל תתלונן על שכר שהאוניברסיטה לא משלמת לך באותו הזמן.

   לפעמים צריך לדעת מתי לסתום את הפה.

   אהבתי

 4. פנדה הגיב:

  "ההמון לא מבין את הדקויות האלה והוא לא מבין שהא בהא תליא".
  לא הבנתי.

  אהבתי

 5. איה הגיב:

  קח כל דבר שבעולם ותגלה שרק אחוזים בודדים שלו מפיקים תועלת, וזה כולל את המוח שלך (טוב, במקרה שלך אני אניח מקום לאומדן של עשיריות האחוז). אבל ככה זה עם דברים, כל חומר פעיל דורש חומר בלתי פעיל כדי להתקיים, כל תמצית זקוקה למשהו להתמצות מתוכו. וכל הדרשה הטיפשית שלך, לגבי מדע ומחקר והחיים בכלל באה כדי לומר, מה בעצם? שלנדו חזיר כי הוא דורש את מה שמגיע לו בדין? יחי הדמגוגיה.

  אהבתי

 6. אורן נקודה רגועה הגיב:

  העניין שלך עם עידן לנדו פוליטי, אתה מתנגד לדעותיו, ולכן מוציא אותך מדעתך. בשבוע בו נחשפת אוניברסיטת עילית כפועלת ככנסיה הקתולית, אתה בוכה על השבוע האבוד של הפרופסור בכלא הצבאי. משטרת הזמן שלך יכולה למצוא בזבזנים גדולים יותר. האבחון שלך של מחקר שטחי ומוטעה. מחקר או פתוח מתודות, והתמחות בהן. חשיבה יצירתית בשאלת המחקר, והיכולת למצוא את דרך הנכונה בבדיקתה. גם הודעה בכשלון המחקר, היא הישג. וממילא לאורך הזמן, שהגבת בבלוג, הוכחת סבלנות נמוכה למדעי החברה והרוח, כך שבונשא מחקרו של לנדו, אין לך עניין. מקווה שעידן לנדו בוולווט ימשיך להדהד במשך כל סמסטר החורף. אתה במילא אנונימי, לכן אין סיכוי שתדרש לפצות את מעסיקיך על הזמן, שאתה משקיע בבלוג. בנתיים תנשום עמוק, יש עוד הרבה שמאלנים באקדמיה, חבל שתערער את עצביך.
  מקווה שוולווט לפחות נחשפה לשמך המלא, ומעמדך המקצועי.

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   אני לא חושב שפוליטי. אקדמי יתכן.

   אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   לאורן שלום
   ניתן להתנגד לדעות ובכל זאת לתמוך בהחצנתן – הפגנתן. דעתי על סרבנות מימין או משמאל שהיא ביטוי לעמדה לגיטימית אך סביר וטבעי שהחברה תעניש או תקנוס את הסרבן אם עבר על חוק כתוב ומפורש וגם העונש חייב להיות מידתי, אלו הם לפי הבנתי חלק מכללי המשחק הדימוקראטי. האיש הכניס עצמו לכלא בעצמו, האוניברסיטה לא הייתה מעורבת בכך בכלל.
   מתברר שלפי החוק הישראלי בו חלק ממשכורת איש המילואים משולם ע"י הביטוח הלאומי אך לא עבור ישיבה בכלא צבאי, חלק זה לא ישולם לעידן. בקצת רצון טוב מצידו, נניח תרומת ימי חופשה או אפילו ויתור על סכום זה העניין היה נפתר. בכל מקרה זה מהברוטו כלומר מבחינתו הסכום עוד קטן. תשלום סכום זה מקופת האוניברסיטה מאיזה חשבון? או סעיף? היה מסבך את האוניברסיטה. אולי יש הרבה מרצים שמאלניים אך אין מספיק חברי כנסת כאלו. אין לי ספק שעידן מודע לבעיות אלו. הקטוליות הכאילו דתית והעמידה על קוצו של יוד מצדו עשויים לסבך את אוניברסיטת באר-שבע שגם כך מצויה על הכוונת. העקשנות הדווקאית היא מצידו. דעתי הייתה הפוכה אם למשל הוא היה מציע פתרון פשרה הגיוני והאוניברסיטה הייתה דוחה אותו.
   מבחינתי לכל זה מתלווה טעם מר של פגיעה בתלמידים ומורים ובסדר האוניברסיטאי שאינם צד בעסק בכלל. גם הדרישה להמשיך ולהיות מועסק באוניברסיטה והוא יחליט על מועד העזיבה היא קיצונית ופוגעת. לא ניתן לנהל כך שום ארגון. ייתכן בהחלט שברקע הנעשה והנכתב יש השפעה של עמדה פוליטית של נשיאת האוניברסיטה, של הכותב של פוסט זה, שלי ושלך אך לטעמי גם העמדה הפוליטית של ד"ר עידן משחקת תפקיד לא מבוטל בכל החגיגה. הוא אינו קרבן תמים של רשע מכוון כנגדו. כמובן ניתן להפחית או להשגיב את חלקו אך לא לבטלו לחלוטין.

   אהבתי

   • אורן נקודה רגועה הגיב:

    לנדו עשה מעשה פוליטי זכותו, לא רוצים להתוכח אתו, תשלמו. במקום זה אנשים קטנים מתחבאים מאחורי סעיפים קטנים של חוקי הביטוח הלאומי. בודקים בסטופר את התפוקה שלו בכלא, עפ"י פוסט ישן, כמו סטודנטים שנה א' בהנדסת תעשיה וניהול. חוזרים בצעקת מצאתי, כאילו זו החשיפה הגדולה ביותר מאז פרשת היש הריון/ אין הריון של ולווט/ גל גדות. אוניברסיטאות נמדדות במדדים בין לאומיים, ולא ע"י יריב לוין. בהנחה שקיים באמת ח"כ בשם זה.

    אהבתי

 7. שועלן הגיב:

  את מי מעניין מאיפה הגיעו הפסיקים?
  מה שמעניין זה מאיפה מגיעות הנקודות…

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   V, עריכה בבקשה.
   את מי מעניין.
   תגובה זו תשמיד את עצמה בעוד 5… 4… 3…

   V: תוקן. אני לא יכולה למחוק אותה כי זה יפגע בשרשור

   אהבתי

   • אורן בעירה ספונטנית הגיב:

    אני מגיב לתגובה המתפוצצת, הבעיה העיקרית שלי עם נקודה, אינה פוליטית או אקדמית. היא סגנונית, האלמוני משמים. הפואנטה הכי טובה, שהוא מסוגל אליה זה מטאפורת המשתין מהמקפצה. הוא גם וכחן גרוע, ולא מבין בסטטיסטיקה. אירוניה לא יזהה גם אם תקפוץ עליו בלילה, ותמטיר עליו את כל כתבי תומאס פרידמן. עכשיו התגובה המיותרת משמידה את עצמה.

    אהבתי

   • רק מלה הגיב:

    עוד בענין המקפצה.
    מומלץ לקופץ לברר קודם אם הבריכה אינה ריקה או אם אין בה כרישים.

    אהבתי

 8. גונן הגיב:

  אני באופן אישי הייתי סופג את זה ועובר הלאה, אבל זו זכותו להתפטר אם זה לא נראה לו. על מה כל המלחמה הזו? לי לא היו משלמים אם הייתי יושב בכלא ואני עוסק בכתיבה. גם אם הצדק איתו, אני לא מבין מה המטרה שלו. שהאוניברסיטה תחזור בה? גם אם נגיד שהוא צודק, וכנראה הוא רק חצי צודק, על זה הוא שובר את הכלים ומוותר על משרה מלאה? אולי יש לו עוד שיקולים פה? לא מבין מה העניין. אם הוא רוצה להתפטר, שיתפטר.

  אהבתי

 9. אני רק שאלה הגיב:

  מעניין איך היו מגיבים כל אותם אלה שמגינים על לנדו אם היה מדובר במקרה דומה אבל של אדם שמוכר כפעיל ימין קיצוני. האם יש סברה למחשבה שבכזה מצב אותם 'יפי נפש' היו משנים את דעתם?

  אהבתי

 10. Tc הגיב:

  מה נעשה בלעדיך, תקוותינו לפרס נובל בספרות מתרחקת והולכת. איך נוותר על הכבוד
  ספרי הלימוד שלך נמכרים במליונים, איך נוותר על ההכנסה.

  חברה, אין לכם חיים שאתם מגיבים לאידיוט הזה. ולמחבר הנכבד, כבר הגשת את כל הגרנטים
  אין מאמרים לכתוב
  אין מחקרים לבצע
  אין סטודנטים

  אהבתי

 11. רק מלה הגיב:

  הארץ-כתבה פותחת-בידרמן במיטבו

  אהבתי

 12. רועי הגיב:

  כחוקר באקדמיה, אני מרשה לעצמי לומר שכל מה שכתבת על מחקר אקדמי מדויק. כך גם כל מה שכתב לנדו. אני לא רואה את הסתירה בין השניים.

  לעניין הפרשה הנוכחית – יש לך כשל בסיסי בתיזה. לנדו לא ביקש כסף עבור התקופה בה היה בכלא. הוא לא ביקש כלום. האוניברסיטה יזמה את המהלך החריג של קיזוז הכסף בגין תקופה בה לא היה בפקולטה. זה הצעד שמחייב התייחסות פה, לא שום בקשה מצד לנדו.

  אהבתי

 13. חיים חובה הגיב:

  האקדמיה הפכה לבלתי רלוונטית מכיוון שהיא פועלת נגד הטבע האנושי: האדם מחפש את השורש המאחד לכל המציאות, את הקוד המשותף, את שפת המכונה הראשונית, ואילו המחקר האקדמי מפרק את המציאות לרסיסי רסיסים של ענפים ותתי ענפים חסרי כל משמעות.
  האקדמיה תחזור להיות רלוונטית כשתתחיל לחבר את הרסיסים לשלם אחד, כשהמחקרים יהיו שיתופיים, כשבפקולטות יחברו דיסציפלינות (למשל: חוג לטכנולוגיה חברתית בטכניון) , אבל כדי שזה יקרה צריך לגלות את התרופה לאגואיזם והנרקסיסיזם. זה קשה מאד במקום בו הפרנסה היא תלויית קרדיט.

  אהבתי

  • אורן הגיב:

   תתלונן לאריסטו.

   אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   בלתי רלוונטי?
   ייתכן בהחלט שההשגים של רק חלק מעולם האקדמאים והאקדמיה
   אלו שמצויים באירן, למשל, הנם הדבר הכי רלונטי בחיים של כולנו.
   בכל מקרה הם אינם בלתי רלוונטים.
   באשר להצעות לתכניות למודים באוניברסיטאות בישראל
   ופקולטות חדשות, היות והנושא יועבר בקרוב לכנסת
   אני מניח שעוד מעט יוצע קורס בהתכתבות לניתוח לב פתוח
   לפי הרמב"ם שיועבר מישיבת הסדר בהאחזויות ביצי ראמים
   וקרני כינים.

   אהבתי

 14. חייל זקן הגיב:

  סולם ענישה באר שבעי:
  ישיבה בכלא עקב סרבנות = אובדן שכר לתקופת המאסר
  דיבור בגנות הומואים = פיטורין
  מעניין מה דעתו של פרופסור לנדו על ד"ר לויט

  אהבתי

 15. עדי הגיב:

  אתייחס רק לפתיח של הפוסט, בעניין הרלוונטיות והתועלת של מחקרים אקדמיים. אחת הסיבות העיקריות לחזרה על מחקרים שכבר נעשו ולמחקרים שאיש חוץ מכמה נוגעים בדבר אינו קורא, היא המערכת הסגורה של האקדמיה, שאינה מאפשרת פרסום פתוח של מחקרים שיהיו נגישים לכל. האוניברסיטאות שומרות את המידע הזה מפני עיניים חיצוניות – מעשה שלגמרי לא מתאים לעידן שבו אנו חיים. הנה, למשל, הסיפור המרתק של אהרון שוורץ, שפרץ למערכות מידע אוניברסיטאיות כדי להנגיש את המידע שהן אוגרות לקהל הרחב.

  אהבתי

 16. captain beefheart הגיב:

  לכותב: אתה לגמרי, אבל לגמרי מגילמן. נכון?

  אם היית בוגר שנקר או אורנשטיין, לא היית כותב את דבר ההבל על ה"מחקר האקדמי".

  עם כל הכבוד – מי שלא עוסק במדעים מדוייקים לא יכול להיקרא "חוקר". בעצם הוא יכול. כמו שפעם במעריב כל כתב היה "סופר"

  (עם הקוראים שאינם תוצרת TAU הסליחה)

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   אתה בטוח שרצית לצמצם את זה למדעים מדוייקים בלבד?

   אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    הגבול אכן מטושטש, שכן יש תחומים ראויים לחקירה שאינם בדיוק "מדעים מדוייקים". לא ניכנס כאן לויכוח, כי עמדתי היא שהמדינה צריכה לממן מדע בלבד, ולכל ענייני הרוח שימצאו ספונסרים פרטיים.

    כותב הפוסט הזה מעמיד מצג שווא כאילו מי שעוסק בעגנון / בלשנות / תסרוקות באפריקה / "חקר" המקרא / "מגדר" / תולדות התנועה הקיבוצית וכו' עושה עבודה "מדעית". הוא קורא לזה "מחקר אקדמי" ובכך מעוות את המושג ואת המציאות. מבחינתי – אין הבדל בין עידן לנדו ו"מחקרו" לרב עובדיה ותלמידיו. אלה כאלה אינם מקדמים את האנושות.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    זה לא כזה מטושטש.
    קו הגבול נמתח מסאקלר ועד בניין כיתות של הנדסה.
    ובשביל לא לעשות הפרדה בינארית, ניתן גם לומר שהתרומה לאנושות היא ביחס הפוך למרחק מהדשא של גילמן.

    אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    בהחלט הצד המזרחי שולתתת11!

    אהבתי

  • ניימן הגיב:

   פפפפפפפפפף. "מדויקים".

   (על החתום: מתמטיקאי 😉 )

   אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    מכיר את ההשקפה מצד הפיזיקאים. בתואר הראשון מתלהבים, בשני מגלים ש"בעצם אנחנו לא יודעים כלום", בדוקטורט אין להם זמן לדבר איתך ובפוסט הם בכלל לא כאן.

    מניח שהבנת למה אני מתכוון, הר ניימן

    אהבתי

   • ניימן הגיב:

    עשית הר מעכבר. תרתי משמע. סתם זרקתי בדיחה :]

    אהבתי

 17. אורי הגיב:

  עידן לנדו צודק. לא לחלוטין, אבל צודק. הנזק שנגרם לאוניברסיטה בגלל כליאתו היה אפסי ועניינים כאלה היה ראוי לפתור ברמה אישית ופשוטה (לדוגמה, לזמן אותו לשיחה ולתבוע ממנו לבצע אקסטרא כלשהי, לא באופן רשמי, על חובותיו הרגילות).

  התחושה שלי היא כי בכל זאת נבלל כאן בשיפוט הכולל עניין אישיותו של לנדו וההשלכות של כוונתו לעזוב. הבלוג של לנדו, כמו גם הודעתו, נראים לי דוחים ואגוטיסטיים, וכנראה שמכיריו סבורים כי תכונות אלו נמשכות מן הבלוג וההודעה גם במציאות; ואני מנחש שמחקריו של לנדו על שורשי הלופט-געשעפט לא הותירו רושם רב בלב עוברי אורח אקדמיים – אך הדבר אינו צריך לגעת למידת צדקתו כאן.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s