גמזו לטובה


מה, נתניהו לא יודע מה זה אומר מתכנתים מהודו שעובדים בדולר לשעה, שהוא מציע להביא רופאים מהודו?

שני עיתונים מביאים כותרת ראשית וצבעונית, הלקוחה מהדברים שאמר נתניהו למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' רוני גמזו. גם בישר"ה אפשר למצוא אזכור למשפט, אבל בתוככי הידיעה.
רן רזניק, כרגיל, ממשיך לנזוף ברופאים, והיום נוסף לסל הנזיפות גם פרופ' גמזו, שאינו כשיר להתערב במו"מ, כך לדעת רזניק, כי הוא מחובר לקולגות הרופאים שלו (גמזו הגיע למשרד מאיכילוב, שם היה המנכ"ל).
לשרית רוזנבלום בידיעות אומר גמזו שהוא לא שולל את האפשרות שיפטרו אותו, בגלל הסכסוך שלו עם פקידי האוצר. אבל סגן שר הבריאות אומר הבוקר שגמזו ימשיך בתפקידו. גם בישראל היום מופיעה ההכחשה. מי ש"חשף" את הפיטורים האפשריים הוא בן כספית.
מעריב מתגאה הבוקר  בחשיפת כוונת רה"מ למנות את פרופ' שלמה מור יוסף כפרויקטור לניהול המאבק במקום גמזו, שנחשב למבקר המתמחים.
בהארץ הכות' הראשית (וגם בע' 2) היא שגמזו הודח מניהול המשבר, אבל התמונה בשער כולה פיוס: גמזו ומור יוסף אתמול, בכינוס רופאים בים המלח, כשגמזו מחייך באושר.

הראיונות עם קצב: עוד פעם "מסרקות של ברזל"?

מה עבר למעצבי השער של ידיעות בראש, שחשבו לפנק את קוראיהם בשתי תמונות של קצב ולא באחת?

מעריב, בשער, לא מתגאה במילה "ראיון". לפי ההפניה הוא רק ממתין למאסר ומתנצל.
אבל בשער מוספשבת: "ראיון מיוחד".
מה בדיוק מיוחד בראיון הזה? קצב חוזר על דבריו בעקביות כבר שנים. אין אף מילה חדשה. אפילו לא אחת. מה טעם מצאו העיתונים להעלות למען קוראיהם את התכולה המעוכלת הזו שוב?

נניח הביטוי "סורקים את בשרי במסרקות של ברזל", שהוא אומר במעריב ובידיעות היום.
את הביטוי הזה אמר ב-2009 ובאוגוסט 2011.

והנה ראיון מוקלט של ידיעות.

והראיון המוקלט של מעריב, אבל באיכות הרבה יותר גרועה. מה מנסים לרמוז שני העיתונים האלו? למה הם מפליגים בראיות לקיום הראיונות?

גם החשש שה/יתאבד לא חדש. ב-2009 הוא דיבר על כך.

קצב שופך שוב את הנאום המוכר שלו. לא צריך היה עיתונאי שיישב איתו תריסר פעמים בחמש השנים האחרונות. אפשר היה לשים שם מכשיר הקלטה ולתמלל לאחר מכן. רק שאלה וחצי הוא נשאל במעריב, בדחילו ורחימו, אם יכול להיות שהקו שלו, שלפיו לא היו שום יחסים, הוא מוטעה. אותו דבר פחות או יותר קורה בראיון של איילה חסון, 45 דקות, עם האסיר לעתיד משה קצב.
כלום, שום אונס, שום כלום. המגע היחיד שהיה בינו לבין הנשים האמורות הוא חיבוק אבהי או סבאי. זהו.

והראיון האחרון בינתיים, שמעון שיפר בהמוסף לשבת של ידיעות.
פה מנסים להוכיח לנו ששיפר עשה יותר מהעיתונאי של מעריב, והנה מדבקה: "מיוחד – יומיים עם הנשיא המורשע".
לא מספק אותי. אני הייתי רוצה לדעת שהם ישנו באותה מיטה והתקלחו ביחד.

שלשום, ביום רביעי, פרסמו שני הצהובונים שער את תמונתו של קצב, והתברר ששניהם נאבקו על חסדיו וזכו בהם.
שיפר מסביר היום שבילה בבית המשפחה יומיים, שלישי ורביעי (לא, לא נשאר ללון, מתברר).
אז מתי היה שם ההוא ממעריב? קפץ בשני לכמה שעות?

שיפר שואל אותו ישירות אם יסכים להודות בביצוע עבירות מין ולהביע עליהן חרטה כדי שינוכה שליש מהמאסר, וזה משיב:

"לא אנסתי ולא ביצעתי שום עבירת מין".

בידיעות מוזכרת גם נגיעה בברך או נשיקה על הלחי, אבל הוא חוזר ואומר, בתשובה לשאלות שיפר:

"אני יכול לומר לך בהן צדק – ואני אדם דתי, מתפלל כל יום – שלא פגעתי מעולם באיש. לא בכבודו, לא בגופו, לא בעקיפין ולא במישרין. אני מתחייב בפניך בשבועה, בתקיעת כף, מעולם לא פגעתי באיש. וגם לא בנשים הללו".

למה החליטו לצאת נגדו? בגלל שהסיתו אותן, או כנקמה על שסירב לקבלן לעבודה בבית הנשיא או שפיטר אותן.

הפסיכולוג והפסיכיאטר הלאומי אילן רבינוביץ' התראיין אתמול אצל קירשנדון, ואמר שמצבו של קצב רעוע מאוד (דקה 11:20) ושראוי שמקורביו יקחוהו לייעוץ.

הפוליטיקאים העשירים בישראל

יש עוד אספקט מצחיק לסיפור: את הכתבה בפורבס על הפוליטיקאים העשירים כתבה טל שניידר (שגם מתראיינת על כך בלילה כלכלי) לפני כחודש בערך (עברו כמה שבועות עד שהעיתון הודפס). בצירוף מקרים קוסמי (כלומר המתאים להוויה הפרילנסרית בישראל), היא ראיינה השבוע גם את הבלוגר סילברסטיין (וחטפה נאצות על שהיא מראיינת את שונא ישראל).
סילברסטיין הוא שכתב אתמול תיאוריה לא סבירה עד מאוד במילים עדינות על נתניהו וסילבן שלום ואיומים ב"שלילת רישיון" אם ייחשפו סודות העושר. הייתי מטלטלת את המקור שלו בעוז אם הייתי נתקלת בו.


הגיליון נמצא למכירה בחנויות הספרים. עולה 39 ש'.
לא, אין לפורבס אתר. לא נמצא ברשת.
והסיבה, אגב, לכך שברק בשער ולא שלום היא כנראה כי הוא לא התחתן עם אישה עשירה ואף לא בנה את הונו במשך עשרות שנים כאיש פרטי (יעקב נאמן).
ברק, כמו גם נתניהו, הוא איש ציבור כל חייו, מלבד הפסקה של שבע שנים בין ראשות הממשלה לחזרתו לממשלה.

טל ענתה בבלוג שלה לתהיית אחד המטקבקים:

לגבי הראיון היומי במעריב, אני זו שהחליטה על דעת עצמי מה לשאול את האיש, ביודעי שיש מגבלות מקום וזמן (הכל נעשה בשעת ערב מאוחרת, בשל הפרשי השעות). ושאלתי אותו מה שלדעתי, דעתי בלבד, הוא מעניין. רציתי לדעת על מה הוא מבסס את סיפוריו. וקיבלתי תשובה. זה היה חלק מן הראיון. וגם, חשבתי, מתוך ההיכרות שלי איתו שאולי הוא מסתמך על דברים שאומרים לו עיתונאים מישראל. הוא השיב בהסתייגות. כאמור היו עוד שאלות ועוד תשובות, שחלקן נערכו החוצה מפאת מקום, חלקן הוגבלו על ידי צנזורה. והיו גם דברים שהוא אמר אוף דה רקורד. מה לעשות, יש כללים ולא הכל נכתב בעניין.
באשר לאייטם של סילברסטיין על פורבס… א. אני העיתונאית שכתבה את הכתבה עבור פורבס. צירוף מקרים מוזר הביא את שני הדברים הללו להתכנס לדיון תקשורתי בהפרש של כמה ימים. ב. מבחינתי אין שום קשר בין הדברים ולא סילברסטיין או אף אחד עד עתה פנה לשאול אותי על הכתבה הזו (למעט שרון גל שראיין אותי). ג. אין לי  מידע בנוגע לסיבה שגלובס העלו או הורידו את זה. באמת שאין לי (ואת זה הסברתי אני: מכתב "מפחיד" מהעו"ד של שלום, V).
אני חושבת שהדיווח של סילברסטיין על המעורבות של ביבי כביכול, מטעמו של שלום כדי להסיר כתבות, בתמורה להצבעה בנושא איראן, הוא דיווח מוזר ושגוי.

לחם עבודה

לעיתון העיתונאיםהקואופרטיב שמקים טובי פולק יקראו מגפון.
וזה הלוגו שלו.

מגפון, לא מגפון

מתי יעלה לאוויר? כנראה בתחילת 2012.

על פי ההערכה, ישראל היום מופץ ל-10-15 אלף מנויים.

רביב דרוקר ומיקי רוזנטל עובדים על תחקיר בנושא מונופול המלט נשר. מכתבי האיומים מעורך הדין מתרוצצים הלוך ושוב.

חזי בצלאל רוצה להשקיע בערוץ 10.

מנכ"ל מעריב, ישראל גולדשטיין, פרש מתפקידו. מחליף אותו אחד מאנשי נוחי דנקנר (כלל פיננסים), טל רז, מתנת יומולדת נאה מהבוס.

ענת קם תתחיל לרצות את עונשה ביום ראשון, דווח אתמול אחה"צ.

בלילה זה השתנה: ביום רביעי. מתי יישמע ערעורה עוד לא ידוע.

הודעה לעיתונות:
לקראת ינואר, שאז מתקיימים המבחנים למתגייסים לאשכול מקצועות התקשורת בצה”ל, נפתח קורס הכנה למלש"בים.
את הקורס יוזמים ומעבירים:
1. טל בשן
, הכותבת ועורכת מזה שלושים שנה, מרצה בכירה בכותרת.
2. נטע מגן, עיתונאית לשעבר, בוגרת גל"צ, עסקה במדיה הכתובה והמשודרת, שימשה בתפקיד מודיעיני במשרד ראש הממשלה.
3. עופר לפלר, שירת יותר מעשור בדו"צ, הקים את מערך ההסברה במשטרת ההגירה והיה דובר שב"ס. דוברם של שני שרים לביטחון פנים. מרצה בכיר לתקשורת.
4. משה שי, מבכירי צלמי העיתונות בישראל, מלמד צילום במוסדות אקדמיים.
בצוות ההדרכה ישתלבו בוגרי דו"צ, במחנה וגל"צ. הקורס ייערך בבית העיתונאים בתל-אביב ויתמקד בהעמקת הידע הכללי לקראת המבחנים, יסודות הכתיבה החדשותית והמגזינית וכלים ועוגנים לעבור את הראיון האישי.
כמה כמה? 1,800 ש'.
yeshmatzav2012@gmail.com

לפני פיזור

לוגוגל:
יומולדת ללואי דאגר, ממציא הדאגרוטיפ.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה בלוגלנד, הודעות לעיתונות, לחם עבודה, שישי קצר, שערים, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

75 תגובות על גמזו לטובה

 1. הלל הגיב:

  טום החתול חמוד וצודק. אבל לפיד לא אמר שהוא ברשימה שלו לכנסת?

  אהבתי

 2. רק מילה הגיב:

  מה שטוב לסופיה- טוב גם לנו.

  אהבתי

 3. בוקר טוב הגיב:

  בלילה חלמתי על המפויוזו לבייב. המשדר של אילנה דיין חדר לי לחלום. אז מה הוא עשה? ככה עובדים ביהלומים, לא? גבי שיטרית נראה לי חלקלק אבל לא הצלחתי לתהות על קנקנו. מי דובר אמת שם?

  אהבתי

 4. T הגיב:

  אז כמו שיש קורסי הכנה לקרבי, יש עכשיו קורסי הכנה למקצועות העיתונאיים בצה"ל. עוד נתון שיחזק את הפרופיל של ילדי שמנת שבכל מקרה יש ביחידות התקשורת של הצבא. לא מאמינה שהמשפט הזה הולך לצאת לי מהמקלדת, אבל הגיע הזמן לסגור את כל השטויות האלו.

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   לא יודע מה יותר גרוע בקורס הזה:
   חבורת העיתונאים שהחליטו לעשות קופה על גב ילדים תמימים עם שאיפות גדולות, או ההורים שמשתפים עם זה פעולה.

   אולי אני אאסוף כמה מחבריי ונקים קורס הכנה למבחני מיון לתפקידים נחשקים בחיל המודיעין.

   אהבתי

   • מהנדס בהייטק הגיב:

    הסילבוס שלך עלול להפסל בשב"כ אבל קורס טכנולוגיות במודיעין יזכה באקזיט מרשים בסיליקון וואלי

    אהבתי

 5. נו באמת הגיב:

  1. קצת מוזר שסילברסטין הפך להיות התחקירן הישראלי הראשי
  2. בהארץ הדלפה של מבקר המדינה על מה צפוי בדו,ח על השריפה בכרמל. במעריב כתבת נהי ובכי על הילדים שנולדו אחרי השריפה לאלמנות. תחליטו אתם מה יותר מעניין ויותר חשוב: מה יותר חשוב
  3. לבי לבי על ערוץ 10 אם חזי בצלאל יהיה בעל המניות הראשי. אין לו מספיק כסף כדי להחיות לבד את הערוץ, אין לו שום הבנה עסקית בסדר גודל כזה ושום הבנה תקשורתית בכלל. עצוב היום שבו סוחרי נשק נכנסים לערוץ טלוויזיה, תראו מה היחס בבריטניה לסוחרי נשק ומה היחס אליהם כאן. מדינת זבל. נראה את דרוקר מרי את התחקיר האמיתי על בצלאל, אלוהים אלוהים איזה סיפורים הוא ימצא. היחצנים שלו רצו לתקשורת עם הסיפור על היאכטה רק כדי לפאר ולהלבין את שמו של בצלאל אבל לא יצליחו להסתיר לאורך זמן את הפרשיות האמיתיות הקשורות בו

  אהבתי

  • שקוף הגיב:

   גם מילצ'ן היה סוחר נשק. ככה המדינה פועלת, כל הזבל של העולם מתנקז לכאן ואיש אינו פוצה פה מפני שאין כאן יותר תחקירים רק כתבות על אלמנו ויתומים

   אהבתי

  • יוני הגיב:

   נו באמת, גם את שמך אינך מגלה, אז אתה "יודע" על חזי בצלאל. קל להשמיץ בעילום שם.

   אהבתי

   • אנטבה הגיב:

    זו לא השמצה, זו הצעה רצינית לתחקיר שכנראה לא תתממש בעידן הזה. לפני חמש שנים תחקיר על הבצלאל היה מתפרסם לפני שהוא פישל בצורה כל כך מביכה במכרז של הסלולאר והוא בכלל לא היה מגיע לשלב הסופי. בדה מרקר עשו עליו מיני תחקיר מצוין שפירט שקרים שלו אבל רולניק היה כל כך נחוש לתמוך במכרז של הסלולאר כדי לדפוק את נוחי דנקנר שהוא התעלם מתחקיר שפורסם בעיתון שהוא עורך. וזו רק ההתחלה. מדובר בסיפורים שאזניים תצילנה או תצלצלנה או מה שזה לא יהיה, אבל אף אחד לא יעז לכתוב על זה והבצלאל כנראה ימשיך לעשות לעצמו יחסי ציבור. בית"ר צודק, במדינה שבה שולטים זוג הקיסרים הכול אפשרי, גם בצלאלים. חבר'ה, הכי טוב לנטוש, בתוך עשרים שנה מדינת ישראל תהיה כמו לבנון, כולם ברחו ונשארו רק העניים ביותר שאין להם כסף לכרטיס טיסה

    אהבתי

   • חנוך לנער הגיב:

    איך מישהו שקרוי מבצע יהונתן (נתניהו) יכול לקרוא לנו לנטוש ? איפה המורשת, גאוות היחידה ?

    אהבתי

   • רק מילה הגיב:

    מלח הארץ.

    אהבתי

 6. עד עכשיו הייתי בטוח שמדובר בקצב מלשון rhythm.
  חשבתי שהלשעבר ייכנס לכלא בצעד גרובי כזה.

  לא ידעתי שמדובר בקצב כמו ההוא עם החלוק שמפרק עופות.

  דרך אגב, סופסופ מצאתי אטליז וגיליתי:
  שיש קצבים שמגלחים בסכין גילוח את העור של הפולקה.
  שקשה למצוא גרונות עוף.

  רגליים- בכלל אין מה לדבר. (החלק הצהבהב עם האצבעות)
  וגרוע מזה, אפילו הקצב עצמו לא יודע מה קורה לרגליים בבית המטבחיים ואיפה שמים אותם אחרי הפירוק.

  אהבתי

  • יונה עם עלה של זית הגיב:

   חשבתי שיונה על גלי האתר (רשת ב' ??) היא צמחונית ולא מתקרבת לבית מטבחיים, על כל פנים הקצב הזה אכן מתאים לגזר הדין של החלוק שמפרק עופות, רק מן הצד השני

   אהבתי

   • את,
    ידעתי שלא תביני, בגלל העניין עם ה B12.

    רציתי בכלל לכתוב את השם המלא,
    (שהיה נכון לתקופה ההיא, יונה באתר- Pigeon in Ether).
    ומיד הייתם קופצים כעדר נחשים:
    ? Pigeon on our website

    והייתם מזמינים לוכדי יונים
    -והייתם פורשים רשתות
    ותיל קוצני
    ודבקים מבהילים שיידבקו לי בין האצבעות השחורות של הרגליים,
    או יותר גרוע
    מביאים את הממושקף המבהיל ההוא מהמכון הפתולוגי שיבדוק לי את הקורקבן כשאני בכלל חיה. שזה בעיני הכי-הכי שררה ומרות ומעמד.

    אין, ליונים אסור לעצום עיניים.
    למרות שכאילו יודעים שאני עפה בשלום ומלאת אהבה– אז למה באלימות ?

    אהבתי

   • יונה עם עלה של זית הגיב:

    פעמיים זה כמו הזמנה לריקוד, לא ??

    אהבתי

   • יונה עם עלה של זית הגיב:

    התכוונתי, פעמיים Je t'aime moi non plus באותו ניק, לא כן ??

    אהבתי

  • רק מילה הגיב:

   הרסת לי את התיאבון.

   אהבתי

  • אורן אוטומטי להמונים הגיב:

   מה הסיפור של היונה. קופצת שורות, מברברת ללא הקשר, מקשרת לגניחות. מפרסמת את האתר בעל השם הטפשי שלה.
   מצד שני אתר ימני גאה, או פארודיה על ימני
   גאה.
   קשה באמת להבין.

   אהבתי

   • שירות לקוחות לאורן הגיב:

    המשמרת שלך, יונה מקשקשת, הולנדים מוזרים, הצעות מגונות, מישהו יצא משליטה בקבלת שבת.

    אהבתי

 7. מיטל הגיב:

  וולווט את שואלת למה ידיעות אחרונות נתנו בשער של המוסף שתי תמונות של קצב, אז אני חושבת שיש תשובה. קודם כל, ידיעות צילמו אותו השבוע אחרי שהערעור נדחה. במעריב כל התמונות תמונות ארכיון. דבר שני, בתמונה אחת העיניים שלו פתוחות ובאחת סגורות. זה מעניין. בכלל, ידיעות הבליטו יותר טוב במוסף את הדברים החשובים שאמר

  אהבתי

 8. שועלן הגיב:

  סקופ: לא רק שהרופאים אינם נקיי כפיים, לחלק לא מבוטל מהם יש דם על הידיים!

  אהבתי

 9. חיליק הגיב:

  אגב,
  נבלעה החדשה הבאמת מרעישה של הימים האחרונים:
  רופאים, קצב, אירן – אאוט.
  עגלושון שחור גחון – אין.

  האם קרן הטבע העולמית תהיה פחות פסימית הפעם, לאור הממצאים האחרונים? פחחח.

  אהבתי

 10. עטל הגיב:

  אכן "מגפון" – שם בעייתי (לא בהגיה. ב"נראות בפרינט")

  אולי (ואני שואל אותך: את המומחית…) צריך להוסיף מקף מחבר?
  כך: "מגה-פון"?

  או להוסיף ויזואל עם… מגפון?
  כרגע בלוגו יש רק איורון מרמז מעל האות "מ"….

  אהבתי

 11. שאול הגיב:

  אתמול בכסף הכל כסף כתבת על זה שתהיה ביקורת על בייגלה בישראל היום.
  אולי לא מצאת אותה, הנה היא.
  אם הטרחת אותנו לכל מני פוסטים של הזוג פוצי ומוצי כתבה מעין זו יכולה להזחיר את מיצי הקיבה של הקוראים האנינים חזרה למקומם הטבעי.

  אהבתי

 12. עובר אורח הגיב:

  אולי הקדמתי את המאוחר בחדירתי ל"אצבעות שחורות" אבל היום, ב 7 לילות בעמ' 6 פתר לי
  מאיר שלו בעייה שמטרידתיני זמן רב. לפני שנים בלכתי בעמק בשבילי נהלל והנה פתע מרפת העגלות במשק משפחת… עגלה רכה פועה לעברי באהבה: "שלום אבא", ומייד פרה ברפת גאתה במוווו רבתי
  "שגית ילדתי הוא זר, לא מכאן" ולא ידעתי פשר הפעייה והגאייה. היום כותב שלו: "שם ילדים בגיל עשר היו מרביעים את הפרות בעצמם", נתיישבה עלי דעתי. ורק חשבתי כמה כסף הם חסכו בדמי הרבעה וכמה עצובים היו הפרים.

  אהבתי

 13. באבא בובה לשבת הגיב:

  "על שלושה פשעי דמשק ועל ארבעה לא אשיבנו" (עמוס, א' ג), מתאים גם לחילונים

  אהבתי

 14. איצ'יק דאנה הגיב:

  צודקת הדבורית. מתכנת הודי עובד עבור דולר לשעה ולא יודע ליילד. רופא ישראלי עובד עבור 7 דולר לשעה ויודע גם ג'וגלינג.

  אהבתי

 15. אחלה וסבבה הגיב:

  אחלה עיתון ישראל היום: תחקיר ענק, מושקע, עמוק, אינטליגנטי, על האתר בייגלה. תמשיכו ככה, זה בדיוק מה שהקיסרית אוהבת, התעסקות בבייגלה במקום בשאלה איך קרה שמשלם המסים מימן את שהותו של אביה בבית ראש הממשלה

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   מי אמר לך שמשלם המסים "מימן את שהותו של אביה בבית רה"מ"?
   למה הכוונה, למטפל/ת?
   כי לידיעתך, ככה בכללי, דווקא בטל"א מממן חלק גדול משכר המטפלים (בהתאם לזכאות).
   אבל אני משוכנעת שאת/ה מבסס/ת את דבריך על מסמכים שונים.

   אהבתי

  • רק מילה הגיב:

   תמונות מהלויית ש.בן ארצי ז"ל. בעוד ביבי מצטלם בהבעה מס.8 מקטלוג ההבעות. מופיעה בראש העמ' של האתר הסיסמא:ביבי כבר לא טוב ליהודים.

   אהבתי

 16. אני רק שאלה הגיב:

  דבורית, האם יש קשר בין רועי פלד שהכריז על כנס חירום לתקשורת הישראלית
  https://velvetunderground.co.il/?p=11468
  ובין רועי פלד שנאבק להסגרת הפושעים הרוצחים מצרפת ? קשר לא-מודע ?

  אהבתי

 17. שועלן הגיב:

  אותי הפתיעה צורת המחאה הגזענית הזו.
  במיוחד כשהיא באה ממגזר שדי חופף למגזר שבעד ה"פליטים" וכו'.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s