מה הייתם עושים בלי הבלוגר האמריקאי?


פוסט מורטם

– נכון תהיתי אתמול אם העיתונים ישגררו את ביסמוטיהם לתחריר אחרי אלדד בק מידיעות? אכן שגררו. ביסמוט הבוקר בראשית של ישראל היום. והוא אפילו מצטלם עם האחים המוסלמים. דעו: "קהיר היא עיר מאוד לא שמחה בימים אלה". וגם אנשיל פפר בקהיר.

– נכון סיפרתי שדו"צ הכחיש אתמול את הראשית של מעריב? בצהריים נזכרו מדורי הברנז'ה לדווח על כך.

– נכון שאלתי אתמול מי יעמוד בפני השוקת השבורה של אורלי קסטל-בלום? והנה, נכנסה היא לחמישייה הסופית של פרס ספיר.
אני במקום מי שלא נכנס הייתי מקימה זעקה. אממ. בעצם לא. שהרי מי יהין אחרי שקרא על מצבה.
כרמית ספיר-ויץ מדברת עם שרת החינוך (תיקון: לשעבר) לימור לבנת, שמתכוונת לקדם את החוק הצרפתי. "החוק יאפשר תקופת הגנה של שנה לכל מהדורה ראשונה של ספר".

דמוקרטיה, פיצוצים, תקציבים ומזרחיים

– כותרת ראשית מהפכנית למעריב: מה עומד מאחורי גל החוקים הימניים? דו"ח מטות ערים, לפיו הח"כים צריכים להצטיין בפעילות קיצונית כדי לרכוש את אהדת הציבור הרלוונטי. והנה תגובות השמאל הזועם. והנה הטבלאות.

– להארץ, ידיעות וישראל היום יש שליחים במצרים. שלושתם מביאים את הנעשה שם בשערים, ידיעות וישר"ה בכותרת הראשית. שלושתם בעמודים הפותחים של העיתון. במעריב לא רק שאין מילה בשער על מצרים, אין גם אף ידיעה בשומקום בעיתון. מה, אחרי הפדיחה של אתמול? ידיעונת אחת בע' 10 מדברת על כוננות בדרום.

– פיצוץ מסתורי במחסן תחמושת של חיזבאללה אירע אתמול. ריצ'רד סילברסטיין כותב בתיקון עולם שאחראי לו מל"ט ישראלי, והתקשורת המקומיתאחריו. בידיעה השנייה, מאמש, טוען חיזבאללה שהפיצוץ לא היה במחסן תחמושת שלו (וסילברסטיין זוכה לכינוי "בלוגר נודע"). גם רוני שקד ובנימין טוביאס מצטטים אותו בידיעות ומזכירים שלפני שבועיים טען שהמוסד הוא האחראי לפיצוץ בבסיס הטילים האיראני. כך גם עמית כהן במעריב.

נתניהו מגן על התיקון לחוק לשון הרע, ואומר "זהו החוק לפרסום האמת" (ישר"ה, 7). בדרך הוא גם מלגלג על משמיציו.
דרור אידר נחפז להפריך את אמירותיהם של מופז ושל לבני.
גדעון סער מצהיר שהחינוכית לא תיסגר במשמרת שלו.
מיה מנע במעריב: "איש גם לא יכול להסביר את ההיגיון מאחורי ההצעה לקחת גוף קטן ומאוזן כמו הטלוויזיה החינוכית, שכל תקציבו עומד על 80 מיליון ש' בשנה, ולמזג אותו עם גוף מסואב וחולה. בחינוכית… משקיעים בהפקות מקור כמחצית מהתקציב השנתי: 40 מיליון ש' – סכום יוצא דופן ביחס לגופים אחרים בישראל".
מה? מאיפה השטות הזו? כדאי לקרוא את מה שכתב ערן סויסה ב-nrg במאי האחרון על הפקות מקור של גופים אחרים.
מהו תקציב החינוכית? בהמגזין – כ-100 מיליון. בעמודי החדשות, כ-130 מיליון. תחליטו.

עמרי מניב כותב במעריב על ה"בהלה" שאוחזת בלומדים לפסיכומטרי מפני המבחן בחיבור, ולכן הם מזדרזים להירשם למועדים שלפני הרפורמה. המכונים המכינים את התלמידים לפסיכו לא יודעים איך להכין אותם למבחן הזה.
מביך ביותר, שלא לדבר על בורות המרואיינים שלו. אומרת אחת: "אני חוששת שייצאו לי מילות סלנג או כל מיני קיצורים בלי לשים לב".

– אי נוחות קשה למקרא הידיעה הזו על השופטים המזרחיים המועמדים לעליון.
למשל:

שופטת המחוזי בתל אביב, מיכל אגמון (50), שנולדה בירושלים בשם מיכל אדוני, בת למשפחה יוצאת טולדו;

חו"ח תחשדו בה שהיא אשכנזייה צפונבונית עם השם הזה. היא בת למשפחה יוצאת טולדו!
הילדים שלה, שאולי אביהם ממזרח אירופה, טפו, אולי לא יזכו לכהן כשופטים מזרחיים, אבל היא, עדיין טהורת גזע, לא נתערבבה בשיקוץ!
על השופטים המזרחיים בהארץ.

– בידיעות לא ממש מחבבים את שלי יחימוביץ' ומשתדלים לכתוב עליה כמה שפחות, אלא אם היא משמיצה את רה"מ:

"הכוונות שלו מעידות כי הוא לא ינוח עד שכל כלי התקשורת במדינה יהיו כפופים למרותו ולגחמותיו".

ישראל הראל אומר שהתקשורת היא זו שצריכה לעשות חשבון נפש.

ישראל היום וידיעות תוהים, באשר לפרשת מרגלית צנעני, אם ההר הוליד או יוליד עכבר. גם הארץ ומעריב מביאים את הידיעה בשער. מה שמעניין זה שלרוב, כשחשדות/ אשמה מופחתים כלפי מי שכיהנו בכותרות הראשיות בתוקף היותם חשודים, הידיעות על כך מופיעות בעמודים האחוריים, בצנעה. ופה, אולי בגלל איזו אהדה ציבורית/ תקשורתית לצנעני הסדר הטיעון המסתמן (מסתמן, עוד לא נחתם) מובא בגדול. מבחינת ידיעות, החוגג הראשי, זה מנוי וגמור: הפניה ספרותית בשער ו"מרגול לא תשב בכלא", בכפ' 4-5. יש אפילו טור פרשנות של רז שכניק:

"…לאן נעלם הכל? איך התמוטט מגדל הקלפים שבנתה המשטרה מבלי לחשוף שום אס? ולמה היה צריך להשפיל את מרגול מאחורי הסורגים באותם ימים שבהם הפכה לגרסה נשית של דון קורליאונה?…"

– לטקס פתיחת הבימה המחודש לא הוזמנו כתבי האדריכלות. ואלו שהגיעו בכ"ז, למשל אסתר זנדברג, סולקו.

בהשוואה לחשרת החקיקה המתבשלת בימים אלה במסדרונות השלטון, הצנזורה הסלקטיבית נגד כתבי אדריכלות היא לכאורה לא יותר ממכה קלה בכנף. אבל למעשה זהו עוד ניסיון להשתיק קול ביקורתי בתחום שחשיבותו מכרעת לחיי היום-יום של כל אדם – התחום העוסק במרחב הציבורי ובעיצובו, בקבלת החלטות בתחום, בחלוקת משאבים. והדברים עלו על לא מעט שולחנות עגולים בקיץ המתוק והכמעט נשכח כבר של המחאה החברתית. העם דורש גם צדק מרחבי.

תגובת הבימה:
"מדובר בסיור טכני שנועד לכתבי תרבות בלבד. לאור זאת הוזמנו אך ורק כתבי תרבות".

מהו סיור טכני? מה לכתבי תרבות ול"טכני"? הם לא צריכים לצפות בהצגות, כתבי התרבות? ועכשיו מה, ייערך סיור לכתבי האדריכלות?
אבל לא משנה, תרכוש זנדברג את הזול בכרטיסים לזולה שבהצגות, ותערוך לעצמה סיור ארוך ומתון.
אגב, גם תיאורה את מעשיו של האדריכל כרמי, על פי דבריו, משעשעים ביותר.

– פולואו של הארץ לסיפור אונ' בן גוריון והמל"ג מאתמול בידיעות.

מעריב שלום

– איך פועל המנגון העסקי של אנשי הכספים? מה מביא אותם להזניק לתפקיד בכיר אדם אחד בעלות מטורפת ולפטר תוך כדי 30 איש, כדי להתקזז עם המשכורת ההיסטרית שלו? זה לא שמעריב הוא היחיד כמובן. מנכ"ל שלכיסו משולשלים מיליונים, שמטרתו להבריא חברה על ידי קיצוצים ופיטורי אי אלו עשרותמאותאלפי עובדים זו גרסה שכיחה במשק הישראלי. אולי בגלל שאני לא מבינה את ההיגיון החולני הזה לעולם לא אהיה אשת עסקים? זה מה שלומדים, אגב, בבתי ספר למנהל עסקים? ככה עושים את זה נכון?
בין אלו שזומנו לשימוע במעריב: רותי סיני ושלום ירושלמי וכן גיא בן סימון, כתב שוק ההון החדש.

שמעון איפרגן נעלם זמנית ממעריב, ככל הנראה בשל טעות באחד מדיווחיו.

– אחחח, מעריב מעריב, מנגנון פסיכולוגיסטי כל כך בסיסי. מה עם צינון קל של הנקמה? בזריזות מפתיעה, הוקוס פוקוס, טור דעה המכפיש את ח"כ עינת וילף. זה חופש ביטוי וזו דמוקרטיה. וילף פרסמה ברבים את התנהלות עורכי מעריב עסקים? יאללה נכניס לה. היא כבר תראה מה זה, לכתוב מה שמתחשק לה. תוס': רק שכחו במעריב את הכתבה שהתפרסמה בזמן אמת בזמן תל אביב.
כמה מיותרת נראית התגובה של העיתון למארקר בעקבות דברי וילף.

"הטענות משוללות יסוד. חברת הכנסת וילף יכולה ואף מוזמנת לשתף פעולה עם מעריב כמו כל פוליטיקאי אחר ולקבל על כך קרדיט כמקובל. אנו שמחים, שגם לדעתה של וילף הכתבה שבה מדובר הציפה נושא חשוב, שהרי זהו תפקידו המהותי של עיתון. צר לנו ש-TheMarker נותן במה לטענות כה מופרכות – וסיבותיו עמו".

עלק משוללות יסוד.

תגובת עורך ערוץ דעות, תומר ברנד, 15:36

אני עורך את ערוץ הדעות ב-nrg מעריב כבר 7 חודשים. מעולם לא העליתי מאמרי דעה כדי לסגור חשבונות וגם במקרה של ח"כ עינת וילף אין זה המקרה.
הכותבת, מיכל אהרוני, כתבה את המאמר על דעת עצמה, היא לא חלק ממעריב ולא מקבלת משכורת ממעריב ולכן אין לה שום סיבה לכתוב דעות נקמניות.
היא הציעה לי את מה שכתבה ואני פרסמתי את המאמר אך ורק בגלל שהוא הציף נושאים חשובים, בלי שום רצון לנקום. לאחר הפרסום פניתי לח"כ וילף והצעתי לה לכתוב לי מאמר תגובה שיענה לאהרוני. בינתיים לא קיבלתי תשובה.
בכל מקרה, לא הייתה כאן שום כוונה נסתרת או סגירת חשבונות והדברים הוצאו לחלוטין מהקשרם.

לחם עבודה

לילך סיגן עוזבת את רשת אחרי חמישה חודשים כי אין תקציב לפתח את אגף האקטואליה, והרי לשם כך הגיעה.

אולי מעריב מציג פה את היומן המלא מלא של דן מרידור מקמפ דיוויד, אבל גם הארץ לא טמן ידו בצלחת והציג את היומנים בהרחבה ביולי האחרון.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק/ טיוי

יהודה בלו כתב לפני עשרה ימים על תסקיר קצין המבחן על ענת קם שהגיע לידיו מ"עוד ענת קמית" אך הוא השמידו, כי הוא אזרח שומר חוק והוא גם לא אורי בלאו. התגלית שלו היא שבגלל שלא הצליחה לייצר שירות צבאי מפואר, נקמה. אלא שאין בכך חידוש, על הדחתה מקורס קצינות ומקורס טיס נכתב בפומבי, כך שאין חשיפה.
לפיכך טועה מנחם רבוי בייחסו את התסקיר לקצין המבחן של שב"ס.
ואגב, משפט מתוך ישר"ה: "…היא (קם) עשויה להשתלב כתופרת או מקפלת קרטונים".

מאחר שרבים מכם, כך מתברר, לא נכנסים ללינקים או לא לכולם, ודאי החמצתם את הלינק הפלאי הזה, העז המתארחת בערב חדש, אותו הבאתי כבר בתחילת דרכו ברשת, ביום שני, ואף רמזתי לכך בכותרת הפוסט. איך אומרת הכותרת? "אנחנו מראיינים עז!"

צחוקים בכותרים

קצה האצבעות

אורן פרנק במדור מדויק על קינות הישראלים הבאים לבקר אותו בניו יורק, ומרחרחים מה מצב חדר האורחים שלו (90% תפוסה).

כבוד ליאיר לפיד שלא טומן את ראשו בחול ומתייחס לקרב האגרוף עם צדוק טייסון כהן וגם יורד על עצמו.
ולטובת מי שהיו בקומה והתעוררו:

דנה ספקטור עם ציפי לבני. אני מקווה שבראיון יש קצת יותר מזה.

עוד ראיון עם שלום חנוך. הפעם ב-7 לילות. גם הראיון הקודם היה בידיעות: במרץ 2010 ב-7 ימים. שער.
הכותרת אותה כותרת: מלחמה ושלום. הידד.

פרק ראשון מהביוגרפיה של גלעד שרון (7 ימים). גם הכותרת פה יכולה להיות מלחמה ושלום.

מח' הגהה

פאונדס, שעקעלס, מה ההבדליישן.ישראל היום, ספורט. אורן מסביר: לא. דווקא פרר ניצח.

שיא השיאים (ישר"ה, 3).

הבדל קטן.

– "הטלוויזיה זוכה לשידורי צפייה אפסיים" (ידיעות, 12). צ"ל "אחוזי".
– "מיכל אגנמון-גונן" (מעריב, 3)

לפני פיזור

כתבתי וכתבתי ואחזור: לכתוב שלושים תגובות בשלושים ניקים בפוסט זה רע, ירוד ומעיק. לא מוסיף שום כבוד לטוקבקים פה. וגם לא לבלוג. להפך.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

96 תגובות על מה הייתם עושים בלי הבלוגר האמריקאי?

 1. יונתם הגיב:

  היום בבוקר בסביבות השעה 8:30 בתכנית הבוקר של אורלי וגיא הסביר שי גולדן את מצבה הקשה של קסטל-בלום. למדתי, הוא אומר, במהלך הכנת הכתבה, שהסופרת נאלצה עקב חובות למכור את ביתה במעוז אביב וכל מה שנשאר לה למחייתה, עד סוף ימיה, הם מיליון ש"ח.

  המנחים היו בהלם, העירו הערה מהירה על כך שמיליון שקלים זה ממש לא מעט, וגולדן הסביר, אבל אין לה נכסים חוץ מזה, או משכורת קבועה, היא תצטרך לחיות מזה עד סוף ימיה.

  חישוב מהיר שלי העלה שאם היא תוציא 10,000 ש"ח לחודש, כל חודש, במשך 8 השנים הבאות, מבלי להרוויח שקל בודד, היא אכן תיתקע עוד 8 שנים בלי שקל על התחת (הכוונה כמובן לתחת מטאפורי במובן של ארנק, ולא תחת גס במובן של יש תורך לצנזר התגובה).

  חיש מהר יצאה התכנית להפוגת פרסומות שלאחריה חזרו לנושא קסטל בלום אבל לא לנושא המיליון.

  עכשיו קצת קשה לי לרחם עליה, גם לפני פרס ספיר.

  מעבר לכך, מאחר והיא סופרת די מוצלחת וגורמת לאנשים אושר בכתיבתה (גם אם לא כוס התה שלי, כי אין לה מספיק חלליות וחייזרים בספרים), איני צר בכיסה, אך גם כיסה, מסתבר אינו צר עד כדי שיש לרחם עליו.

  אהבתי

  • מיקי המקורי הגיב:

   אכן, חיים קשים. סופרת מצליחה, מיליון שקל בבנק (המספר הזה מעט עגול מדי ולכן חשוד), גרה אצל אמא וכו'.
   עכשיו נותר רק לברר כיצד היא נכנסה לחובות כאלה

   אהבתי

  • שועלן הגיב:

   לא הבנתי.
   נשאר לה מיליון ש"ח לאחר כיסוי חובות של מיליון ש"ח?
   כלומר, היא לא בחובות, אלא ביתרה?
   על זה הנהי?

   אהבתי

   • מיא עשת הגיב:

    כן, זה מה שנקרא בישראל 2011 קבצנית. לכן אני נקראת פסיכית, בממשלה יושבים נורמלים, עולם הפוך כמנהגו נוהג.

    אהבתי

   • זאת עם אלף השמות הגיב:

    כלומר היתה לה דירה ששווה 2 מילון ש', בערך 550 אלף דולר.

    התחקיר האמיתי צריך להיות איך היא הגיעה להיות בעלת כזה רכוש מהגרושים (לדבריה) שקיבלה מהוצאות הספרים.

    אהבתי

   • יונתם הגיב:

    עדכון קל מהרשת –

    למי שתהה, הכסף של ק"ב לא הגיע מהספרים אלא ממכרות היהלומים באפריקה ששיכים למשפחה שלה.

    מתוך כתבה ב- ynet מיום 13.3.2009 שכותרתה "סלבס במיתון":
    "עלי המיתון בכלל לא משפיע. אני ממשיכה לשפוך כספים כיד המלך, מכל הבא ליד – בעיקר מכוניות פאר ומכשירי חשמל. בחיים לא אקצץ במסאז' היומי". כך הכריזה באוזנינו הסופרת אורלי קסטל-בלום.

    עכשיו אני מכריז על יום ללא רחמים לאק"ב. מי שבזבזה הון יהלומים על מכוניות פאר ומסאז'ים ונשארה רק עם מיליון ש"ח ביד, אינה ראויה לקום ולצעוק שסופרים בארץ מסכנים והיא הדומה לכך.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    בחייאת, אל תהיה כמו קוראי האתר ההוא, שלא מבינים אירוניה, סרקאזם או סתם בדיחה.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אני מקווה מאוד שזו היתה בדיחה של יונתם, כי אפילו לא צריך להבין, מספיק לקרוא עד הסוף.

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    שם ב2009, כתוב שא.ק.ב נותנת סדנאות כתיבה וגם מרצה כדי לקדם את סיפרה. כלומר, יש לה הכנסה נוספץת, גם אם לא גדולה. לי בעיקר הפריעה מה שאני רואה כמניפולציה על חברי ועדת פרס ספיר.

    אהבתי

   • א. הגיב:

    לינק! לינק! לינק!

    אהבתי

   • א. הגיב:

    מצאתי לבד. וכן, זה סרקזם טהור.

    אהבתי

   • יונתם הגיב:

    קצת סרקזם לא הזיק לאף אחד. כמו שהעליתי קודם, לפני הניסיון הבלתי מוצלח שלי לעשות שימוש בהומור של קסטל בלום עצמה (מה לעשות, אני אפילו לא סופר, שלא לדבר על מוצלח), עדיין העובדה היא (אם ניתן להתייחס לדברי גולדן בשידור היום כעובדה) שלגברת יש כספים שרבים מאיתנו היום חולמים שיהיו להם כ"גב" לימים קשים.

    אני לא יכול לעבור חודש מבלי לייצר כסף שימלא ויתרוקן מחשבון הבנק שלי. היא סופרת את הכסף שאין בפומבי, ממש במקרה לפני פרסום מועמדויות לפרס ספיר, ורק במקרה התגלה הכסף שיש.

    גם אם אין ולו יהלום בודד בעברה המשפחתי, הרי שטוב מיליון שקל בבנק מאשר יהלומים בכתבה סרקסטית.

    אהבתי

  • velvet הגיב:

   אם אני לא טועה (טרם זכיתי), אדם שיש לו מיליון שקל יכול להרוויח מכך ריבית נאה, אולי אפילו לחיות מהריבית, או להגדיל את הונו, לא? אני מקווה שהיא לא שומרת את הכסף במזרן.

   אהבתי

   • בצלאל הגיב:

    אז"ש, נשמע ככה, נכון?
    עשיתי בשבילך בדיקה זריזה. נכון להיום, הפקדה של מיליון ש"ח בתוכנית להכנסה חודשית בבנק לאומי (רק לשם הדוגמה), צמודים למדד ל- 15 שנה, תזכה אותך בריבית שנתית של 2.5%.
    כלומר בחישוב זריז: כ- 2084 ש"ח בחודש. לפני מס.
    יש אנשים שצריכים לחיות מסכום כזה, אבל אני לא חושב שזה מצב אופטימלי.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    עזוב. לא ארחם בשיט על מי שבבנק יש לו מיליון ש' והוא לא יודע איך לתמרן את חייו.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    למה לא יודע לתמרן?
    הנה, עשתה יופי של תמרון.

    אהבתי

   • אורי הגיב:

    בהשקעה בתוכנית בריבית סבירה היא יכולה להפיק הכנסה של כ-5,000 שקל לחודש ל-30 השנים הקרובות מההכנסה הזו.

    אהבתי

 2. חיליק הגיב:

  בטבלת החכי"ם המשפיעים בחקיקה ימנית, מופיעים כל ארבעת חברי סיעת האיחוד הלאומי, שנמצאת בכלל באופוזיציה. לפחות הפתק שלי בקלפי לא הלך לריק.

  אה, מה הפלא שאפשר לראיין עז, אם אפשר אפילו לעצור אותה?

  אהבתי

 3. סיימון הגיב:

  לא הבנתי: "ח"כים צריכים להצטיין בפעילות קיצונית כדי לרכוש את אהדת הציבור הרלוונטי"- ח"כים שרוצים להצטייר כקיצוניים בעיני ציבור המצביעים הקיצוני שלהם, מחוקקים חוקים קיצוניים.
  אם מתעלמים מהפרשנות המוטה ("קיצוני") של החוקים האחרונים, נדמה לי שהכנסת נועדה בדיוק בשביל זה- שנבחרי ציבור יפעלו בחקיקה למען הציבור שבחר אותם.
  למה זה מודגש כסנסציה ושחיתות במעריב?

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   לא כך, בודאי שהם צריכים לדאוג לשולחיהם אך זו אינה יכולה להיות כל פעולתם כנבחרי ציבור. הנחת הבסיס של שלטון נציגים היא שדברים שרואים מכאן לא רואים משם. לתוך השיקולים הסקטוריאליים של מי שבחרו בהם הנציגים אמורים להכניס שיקולים של דאגה לעיניני הציבור כציבור, אולי אפילו, איזה רעיון עיוועים, לפנות אל מי שבחרו בהם ולהסביר שלפי מגעים ( אינטלקטואליים !! ) עם נבחרי הציבור המקבילים, ולאור המידע שנחשף לפניהם עכשיו בתוקף תפקידם הם מבקשים מהציבור שבטח בהם כשליחים שישנה מדרכיו,או שיפחית מדרישותיו, או שימתין לזמנים טובים יותר. אכן מחשבות מטורפות המנותקות לחלוטין מההוויה הישראלית.

   אהבתי

  • נילי הגיב:

   החשיפה הבאה: העם הוא זה שהטה את תוצאות הבחירות האחרונות

   אהבתי

 4. זאת עם אלף השמות הגיב:

  מאיר שלו כתב (הכניס) בסיומת של הטור שלו בשישי האחרון בידיעות 'קטנה' על ברק ואמרותיו על מה היה עושה לו היה אירני או פלסטיני. ממש לא חובה לתמוך בברק (ואני לא) כדי לא להסכים עם התהייה הנוספת של שלו שמבקש מברק לגלות לנו מה ברק היה עושה (ומה היו שאיפותיו) בתור ישראלי?
  האם ברק בפעילותו במשך עשרות שנים בצבא ומחוצה לו לא הראה לנו כולנו מה הוא עשה בתור ישראלי? כאילו דהההה

  אהבתי

  • מיקי המקורי הגיב:

   מדובר על תכניותיו לעתיד, שאותן שליו לא יודע.
   גם אני חושב שזה כאילו דההה… תוכניותיו של ברק לעתיד הן לעשות עוד כסף. בקרוב הוא קופץ לווייטנאם, מעניין איזה עסקאות ייחתמו איתם בהמשך

   אהבתי

 5. זאת עם אלף השמות הגיב:

  בקריאה ראשונה, לקריאה ראשונה – קטנוני משהו, קצת יותר מהרגיל.

  אהבתי

  • עברי הגיב:

   הטור על "השופטים המזרחיים" פשוט מעורר חלחלה. למה באמת לא מקימים ועדה "מיהו מזרחי". אני למשל חושב שהס"טים (נניח במקרה "משפחה יוצאת טולדו") הם סנובים מדי. וגם "ברוך אזולאי" יליד מרוקו קצת חשוד בעיני, שכן מרוקו נקראת בשפתה הרשמית "המערב" ואכן נמצאת כמה אלפי קילומטרים טובים מערבית לפולין למשל. אז גם לא עובר.
   דומני שהגרמנים טובים בקטלוג גזעי, אולי נייבא משם ועדת מיון

   אהבתי

 6. רק מילה הגיב:

  כותרת המאמר של אורן פרנק הבוקר במודפס ובאתר היתה הכינו את הדרכונים. עכשיו שונתה הכותרת במפתיע ל תיאוקרטיה של נשים שותקות וגזענות מעוגנת בחוק
  . אתמהה.

  אהבתי

 7. רק מילה הגיב:

  האם קיים אדם בשם בועז ביסמוט או שזה שם גנרי?

  אהבתי

 8. שועלן הגיב:

  על מה הרעש והמהומה?
  דו"חות מסוג זה מתפרסמים כל הזמן ע"י מכונים שונים, בלוגרים, האקדמיה, עמותות, ואף ע"י הכנסת עצמה.

  אז מה? לדרג את חברי הכנסת ה"חברתיים" ביותר או "הירוקים" ביותר זה לגיטימי, ואת ה"לאומיים" ביותר זה לא לגיטימי?

  אהבתי

 9. אגנוס הגיב:

  ריצ'רד סילברסטיין. כי גם לדוברי האנגלית מגיע תיק דבקה משלהם.

  אהבתי

 10. שועלן הגיב:

  כמו שאורן פרנק אומר בעצמו, הוא רואה מדגם לא מייצג של האוכלוסיה הישראלית.
  מדובר בחבורה סגורה שמזינה את עצמה ברעל, ונמצאת בתחרות פנימית מי יציג את המציאות בצבעים הקודרים ביותר. זה תהליך עם משוב חיובי, וכמובן שסופו להתפוצץ.
  מה שהכי מצחיק זה שהכסילים האלה חושבים שהעתיד בארה"ב יותר טוב מבארץ.
  אורן, אולי חוץ מלהתעדכן מהם מה קורה בארץ תדאג גם לעדכן אותם לגבי המצב בארה"ב?

  אהבתי

  • רק מילה הגיב:

   את מי כינית "כסילים"?

   אהבתי

  • רק מילה הגיב:

   שועלן, או שאתה חי במגדל שן, או גרוע מזה- אתה נהנה מהמצב.

   אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   שלום לשועלן
   אתה מגזים בציונות בוטה, מוחצנת וכוללנית. אין דין פלוני כדין אלמוני. יש רבים ששיפרו חייהם
   בירידה לארה"ב ויש מי שאימלל עצמו וקרוביו הכרתי כאלו וכאלו. אין איש יודע מה יהיה עתידה של ארה"ב גם לא עתידה של ישראל. לקבוצות גדולות ושונות מאוד זו מזו של ישראלים נראה שהעתיד
   בארה"ב מבטיח יותר. לדעתי, המוגבלת-מצומצמת, הממשל הנוכחי בישראל מרבה הן את מספר הקבוצות הללו והן את חבריהם. סימן טוב לעתיד ישראל זה בודאי לא.
   תודה

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    מכיוון ששנינו חובבים אירוניה:
    החבר'ה שאורן פרנק מתאר נשמעים חבר'ה שמאלנים (ואני לא אומר זאת כגנאי), מהסוג שיצא להפגנות בקיץ האחרון נגד הממשלה ובעד צדק חברתי.
    האם את הצדק החברתי והסולידריות הם ימצאו בארה"ב?
    או שמה שהם ימצאו שם זה מיסים נמוכים שישאירו להם יותר כסף בכיס, בניגוד למה שהם רצו לעשות כאן?

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    תודה על התגובה
    מיסים נמוכים וכסף בכיס מניעים גם את השמאלן הכי שמאלי. ראה הסופרת
    המתלוננת לעיל. צדק חברתי וסולדיריות כמוטו ממשלתי חברתי אין כאן ושם.
    נוסיף לכך כאן מילואים, גיוס חובה לאותו חלק מהאוכלוסיה שאותו הגדרת,
    חוקים דתיים מתגברים, יחסי אנוש הולכים ומשתבשים. הרס של הסביבה
    חיות וצמחים וחוף הים הרבה כאן ומעט שם; שמירת החוק פשוט כמשמעו
    כאן ושם. אני מכיר אישית אנשים שהחזירו כרטיס ירוק כאן בשגרירות, פעם.
    סבורני שזה לא קורה הרבה עכשיו. רצוי לדבר ולכתוב על כך ולראות מה
    עושים בעניין.

    אהבתי

   • אורן שחור בשישי הגיב:

    צודק שועלן, בארה"ב אנשים עומדים כל הלילה בתור לחנויות. לעתים אף מתפתחות מהומות בתור.

    אהבתי

   • אורן שחור בשישי הגיב:

    אם הייתי מישהו אחר, הייתי מתלהב מעצמי, אבל אני לא.

    אהבתי

   • אורן פרנק מתאר ישראלים שמאלנים שרואים הכל שחור פה ורוצים לרדת. למה למנוע מהם? הרי צפוף פה ויש פה כבר 7 מיליון איש. למה להחזיק בכח אנשים שלא רוצים לחיות פה? במה הם תורמים למדינה? המדינה הוקמה על ידי מפא״י, נכון. אבל החברה האלה בקושי משרתים ותרומתם התרבותית והאקדמית גם היא מפוקפקת. מי צריך תרבות שמערערת את ביטחוננו העצמי בשלל תיאוריות פוסט ציונות למיניהם.

    אנחנו נרתעים מיורדים וירידה כדרך מצוות אנשים מלומדה ובכך אנחנו משחקים לידיהם ונותנים כח בידיהם לאיים עלינו. אבל מי צריך אותם? הרי זה לא שכל העם היהודי התקבץ פה . נו, אז יהיו עוד יהודים גלותיים בתפוצות.

    כבר שנים שיש בארץ התמרמרות וניכור כלפי התוצר התרבותי שמייצרים התיאטראות, הקולנוע, הספרות והעיתונות בארץ. אולי אם ירדו הם, תהיה התחדשות בתרבות הישראלית והניכור יעלם?

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אני מניח שהטקסט שלך סרקסטי, אז אומר רק זאת:
    מי מחזיק אותם בכח?
    שכל אחד יעשה מה שהוא חושב שטוב לו.
    בתור צופה מהצד קצת מצחיק אותי לראות חבורת אנשים שהצליחו לשכנע את עצמם שכל כך רע פה, והם באמת מאמינים שהמדינה הופכת ל"תיאוקרטיה של נשים שותקות וגזענות מעוגנת בחוק", כשהמצב בפועל והמגמה הם בדיוק הפוכים, עד שהם מחליטים להגר למדינה שערכיה החברתיים הם קיצוניות הפוכה לחלוטין מזו שהם ביקשו להחיל פה אך לפני חודשים ספורים.

    אהבתי

   • לא סרקסטי הגיב:

    שועלן, ממש לא סרקסטי. אני לגמרי רציני. אני לגמרי חושב שהידלדלות שורות השמאל בישראל (אפילו דרך ירידה מאסיבית מהארץ) יכולה לחדש את פני התרבות הישראלית שמאז 67 איבדה כיוון.

    לא הבנת אותי. לא אני חושב שהכל שחור פה, אבל כשמאלנים אפשר להבין למה הם לא מרוצים. למה להיבהל מכך שהם רוצים לרדת? שירדו!

    אהבתי

   • רק מילה הגיב:

    עובר אורח- תודה על הסיוע. איכות החיים נמדדת לא רק דרך החור בסנט. ישראל היום דומה יותר לארצות הברית של תחילת שנות ה-50.משונה בעיני שאנשים נאורים לכאורה מוצאים מקום להתוכח בנושא הזה בזחיחות רק לשם הויכוח.

    אהבתי

  • אורי הגיב:

   לגבי כמה העולם הזה סגור בתוך עצמו: בשנים 2006-2009 ההגירה מישראל הצטמצמה ממאזן נטו (יציאות מינוס חזרות) של 12.8 אלף ל-4.9 אלף. החישוב לא כולל עולים אלא רק ישראלים מהגרים החוצה וחוזרים.

   אהבתי

   • ^ הגיב:

    לא הבנתי. זה אומר שיש פחות ישראלים יורדים?
    אגב, חשוב שרבים מהעולים הלא יהודים מרוסיה שניצלו את המדינה ישובו לארצם. האם אתה מחשב את זה בירידה?

    נכון שאי אפשר לשפוט אותם שרצו לברוח מרוסיה אבל מדינת ישראל היא פיתרון לעם היהודי לא לגויים מכל העולם. מי האמין פעם שיהיו פה תופעות של ניאו נאצים.

    אהבתי

   • אורי הגיב:

    המשמעות היא שיש הרבה פחות ישראלים יורדים. הירידה של רוסים מהארץ די זניחה, מספרית. הנתונים לגבי השנים האחרונות (לא סופיים) הם 1,700 לשנה, בשנתיים האחרונות ובניכוי ההגירה חזרה לרוסיה הסיכום הסופי הוא של הגירה חיובית בשיעור זעיר של כאלף איש לשנה (כלומר, כאלף ישראלים חוזרים לישראל יותר משמהגרים ממנה).

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    ^: מומלץ לך לקרוא את לפני פיזור.

    אהבתי

 11. שועלן הגיב:

  מעריב לא מפסיקים להזין את וילף בחומרים שישרתו אותה בוועדות נגד הריכוזיות בתקשורת.
  נראה לי שיש לה מישהו מבפנים.

  אהבתי

 12. זאת עם אלף השמות הגיב:

  למען הדיוק ההיסטורי (שלא להגיד ההיסטרי משהו) הרי שההצפה לאחרונה באלפי שמות היא ממש לא ממני.

  אהבתי

 13. חייל זקן הגיב:

  מקווה שבנוסף לכתבי האדריכלות גם נציגי ככר השבת ובחדרי חרדים לא הוזמנו. 100,000,000 השקלים האבודים עלולים להקשות על אסכולת הכו במתנחלים ובחרדים והצילו את ציון

  אהבתי

 14. שועלן הגיב:

  זה שנרג' בחרו לשים תמונה ענקית של אק"ב (בלבד) בידיעה על הרשימה הקצרה לפרס ספיר – זה בקטע של "תראו! הפרסום במעריב עובד!"?

  אהבתי

 15. בונד ג בונד הגיב:

  בפוסט של אורן פרנק יש תמונה של מצבתו המחוללת של רבין ז"ל ועליה המילים "תג מחיר". האם הפרטים על האחראי למעשה וסיבותיו לא הגיעו לניו יורק?

  אהבתי

 16. בונד ג בונד הגיב:

  ראיתם את הפרומו ל"עובדה"? "סודותיו של אריק שרון נחשפים"… חשבתי תחקיר מעניין, עד שראיתי שבנו הוא "חושף" הסודות. מה נראה לכם? יחשפו שם סודות על הקשרים עם סיריל קרן ושאר החבר'ה?

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   רק תכנית תחקירים אמיתית כמו עובדה מצליחה לגייס כמקור את בנו של רה"מ לשעבר כדי לחשוף את סודותיו האפלים. כל הכבוד!

   אהבתי

  • זאת עם אלף השמות הגיב:

   כולה כתבת קידום מכירות סטנדרטית במסגרת תוכן שיווקי כדי לנסות למכור עוד מהדורות מהספר של שרון ג'וניור.

   אהבתי

 17. שואל הגיב:

  האם יכול להיות שיהיר לפיד הביא לפירסום סרטון קרב האיגרוף כדי "לצאת גבר". "תראו לי מועמד שלא מפחד להיכנס לזירה, לחטוף ולהחטיף."
  מהלך חכם מבחינתו. ואיך ממש במקרה הוא "נדרש" לנושא.

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   תומר ברנד היקר,
   לא רק ששברת שיא חדש של היתממות, אתה גם לא הגון.
   למה תגובה שהעליתי אתמול בלילה לטור של אהרוני שכל חטאה היה שהפנתה לפוסט של וילף אצל ולווט לא פורסמה?

   אודה לתשובתך הכנה.

   מצורפת התגובה המצונזרת:
   מאת: ש-ן
   נושא: נכון מאוד!
   תוכן: טור מעולה.
   סוף סוף נחשפת התמונה האמיתית.
   ראו בהקשר ישיר גם:
   https://velvetunderground.co.il/?p=11852

   אהבתי

 18. בונד ג בונד הגיב:

  מה היתה הטעות של שמעון איפרגן?

  אהבתי

 19. עובר אורח הגיב:

  על סילברסטיין.
  אם יהיו עוד חוקים מטופשים בכנסת יהיו עשרות כמוהו גם בעברית גם לא רק מארה"ב. למה לא מירדן או אירן, או אבו דהבי, וכ"ו?. בהנחה שאנחנו והעולם במהפכת מידע מתרחב, ראה ארצות ערב, שוטי הכנסת מניחים כאן שדה מוקשים שעשוי להתפוצץ בימים קשים, בצורת חרושת שמועות, ולא יהיה מציל. על האיש? אני מכיר את בלוגו לפני שהכרתי בלוג זה. הוא אינו תורם לאהדת ישראל. בעבר לא היה ניתן לסמוך עליו יותר משעל "דבקה", לדעתי פחות, אך ניתן לויכוח. האיש נפוח מחשיבות עצמית, מכיר את ישראל הרבה פחות מהתימרויותיו, מתנשא להפליא ומסרב לתקן עובדות שגויות שפרסם. איני יודע מקורותיו וראוי לנהוג בו את הפתגם חשדהו בלי החצי השני.

  אהבתי

  • רק מילה הגיב:

   סילברסטין הוא מין הכלאה בין ויקטור אוסטרובסקי וג'וליאן אסאנג'.

   אהבתי

  • לא על הלוף לבדו הגיב:

   כשקוראים את הסיפור על המזל"ט הממולכד מבינים עד כמה חסר לו שירות צבאי. גם הברון מינוכהאוזן לא היה ממציא סצנריו כל כך אווילי. מצד שני, מאז פרישתו של ריכרד לוי המקורי, התפנה מקום ליצרן לוף מעודן. יכול להיות שזילברשטיין חותר לג'וב הזה בדרכו המוזרה.

   אהבתי

 20. עובר אורח הגיב:

  בשביל שנדע באיזה עולם אנחנו חיים. סוריה נבחרה כחברה בגוף המנהל את ועדת זכויות האדם של האו"ם.
  http://www.a1social.com/2011/11/syria-elected-to-u-n-human-rights-committee/

  אהבתי

 21. תוהה הגיב:

  סתם תהיה: מישהי יודעת לאן נעלם אהוד יערי?

  אהבתי

 22. ר"ג הגיב:

  תיקון בקטנטונת, לבנת לא שרת החינוך

  אהבתי

 23. ר/ק וכו' הגיב:

  מאמר המערכת (ללא זיהוי שמי) של ז'ורנל מהיום, מדוייק.

  אהבתי

 24. נילי הגיב:

  אני רק הבהרה בעניין הטלוויזיה החינוכית-
  למי ששכח אולא ידע, תקציב טח"י יוצא הישר מתקציב משרד החינוך. במקום לכיתות/מורים/ספרים/ציוד לבתי ספר- כסף ציבורי הולך לתכניות בישול, תיירות, שמעון פרנס וכן גם הקטע המאלף של העז באדיבות ערב חדש.
  כולן תכניות שיכולות למצוא בית בכל ערוץ אחר ואין להן בדל קשר למשרד החינוך, לתכניות הלימודים ולמטרות שלשמן הוקמה התחנה. הפקות מקור כמעט ואין לטח"י הרוב רכש ואחוזים נכבדים בלוח המשדרים הם רק שידורים חוזרים.
  ומי מפקח איך מבוזבזים כספים אלו? אף אחד. אני חוזרת, אף אחד. אין מועצה/דירקטוריון/ועדה ציבורית כלשהי. מנכ"ל טח"י כטוב בעיניו יעשה. וכטוב בעיני שר החינוך שיש לו תחנה טלוויזיה פרטית. ובל נשכח את מבנה התחנה היושב ברמת אביב על נדל"ן ששווה הון עתק.
  להכפיף את טח"י לרשות השידור אין פירושו שממחר קישקשתא דופק כרטיס ברוממה או חולק חדר עם אריה גולן. אלא, שאם החינוכית היא שידור ציבורי כפי שהיא מתיימרת להיות, היא צריכה להשתייך אליו גם מבחינת חקיקה, חובות, פיקוח על תכנים וכספים וכן הלאה. אם לא, והיא מסחרית, תתכבד ותהפוך לרישיון בפיקוח תחת הרשות השניה.
  האנומליה בקיומה של טח"י (קצת כמו גל"צ במשרד הביטחון), צריכה היתה להסתיים ממזמן.

  אהבתי

 25. מנחם רבוי הגיב:

  הרשימה "הבלוגר שהציץ לענת קם" http://wp.me/pK9OG-hT3 הצביעה על החירות שנטל לעצמו בלוגר ופרסם ,כך כתב, פרטים מתוך תסקיר של קצין מבחן על ענת קם,שהוגש לבית המשפט ולא פורסם. הפרטים שפירסם מתוך התסקיר קצין המבחן כוללים לדבריו,כך כתב את היסוד הנפשי לפשע [של קם.] הוא ממשיך ומתאר כי החומר הגיע אליו מפקידה במערכת שהדליפה לו. הוא ממשיך וכותב כי כדי שלא להפליל את המדליפה, ומשום שאין לו חסיון עיתונאי, השמיד את החומר.והשאלה שהועלתה ברשימה אודות הבלוגר שהציץ…הייתה "האם זה בסדר שכל "פקידה שעבודתה החלה לשעמם אותה"…, בלשונו של הכותב, תפזר ברבים מסמכים חסויים שהגיעו אליה במסגרת עבודתה?" וגם על הקלות בה אפשר להשיג מתוך תיקי בית המשפט מסמכים חסויים לפרסם אותם, לחדור לצנעת הפרט של אדם [גם אם הורשע בדין] ועוד להתפאר בכך.

  התסקיר האמור לא יוחס ברשימה לשב"ס.נאמר רק שהוגש לבית המשפט וגם שהכנת תסקיר של קצין מבחן לאסירים היא נוהל מקובל שם. אז באמת אולי הכינו עוד אחד. השאלה היא האם ראוי הפרסום מתוך התסקיר, אם בכלל כל המסופר הוא נכון. זה לא משנה כי פרטים על קם פורסמו בעבר בתקשורת וחלקם היו כלולים בתסקיר.
  בכל מקרה תודה לוולוט – בזכותה היו כניסות נוספות לבלוג שלי.

  אהבתי

  • captain beefheart הגיב:

   אותי מסקרנת השאלה מה עובר במוחו של אדם שמקדיש כל כך הרבה זמן ומחשבה ב"להיכנס לראש" של ענת קם. החפירה שהוא מרביץ שם היא ברמה של קו מז'ינו 1916.

   לפיכך גם הצצתי בבלוגו. מעניין לפרקים, אבל גם עמוס פרטי טריוויה שמתחזים לעובדות.

   אהבתי

 26. captain beefheart הגיב:

  יש ימנים בבית?

  חוץ מהלל אינני מזהה כאן מישהו כימני אדוק, אבל באמת מעניין אותי לדעת מה חושבים "ימנים" שכותבים כאן על התופעה הזו:

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4152834,00.html

  אהבתי

  • נילי הגיב:

   קפטן יקר, הפעם לא מדובר כאן בסוגיה של ימין-שמאל, אלא של דת. על פי היהדות, הנצרות 'גרועה' מן האיסלם ומסווגת כעבודה זרה. באיסלם מאמינים באל אחד כמונו, בנצרות יש את עניין השילוש הקדוש, לאלוקים יש בן ועוד את זו שנתעברה ממנו…
   על כן באופן מסורתי, יש רתיעה עצומה וותיקה מכל מה שנוצרי ומריח ככזה. החשש הבסיסי והקדמוני הוא ממיסיונריות. וגם כשאין מסיון בפועל, ההרגל נשאר.
   היית מוצא את אותה תגובה כנראה בכל מקום בו מתגוררת קבוצה משמעותית של דתיים.

   האם ליד איסלמים היו גרים בשכנות טובה יותר? כנראה שלא, אבל אז זה באמת מהסיבה הפוליטית

   אהבתי

 27. נאג'ס הגיב:

  "הטלוויזיה זוכה לשידורי צפייה אפסיים". צריך להיות "שיעורי".

  נ.ב.
  באופן דומה, לא "אחוזי הצבעה", אלא "שיעור הצבעה".

  אהבתי

 28. אורן עוצר נשימה על קצות האצבעות הגיב:

  לא ממש מחכה להכיר את הצד החדש של ליבני. זה שמתראיין לספקטור. אמונה מדכאת בקרב יועצים פוליטים קובעת שפוליטיקאית רכה עדיפה על דעתנית. מכאן שצפוי לנו גל פרטים לא רלוונטים בקרב בין לבני ליחימוביץ.
  עוצר נשימה, אגב, לא נכתב באירוניה.

  אהבתי

 29. רק מילה הגיב:

  בהארץ נזכרים ההבוקר באחד -דן מרידור

  אהבתי

 30. Gal LA הגיב:

  Yordim Lehatkafa… love everybody that know-feel-direct the 500.000 or so x-Israelis in the US. Shavua Me'ule lekoo-lam

  אהבתי

 31. אלעד הרשקוביץ' הגיב:

  וואללה? עשית לנו את היום.

  באמת הגיע הזמן שגם מעריב יראה את הדלת לרותי סיני הצדקנית המתלקקת!

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s