נשיאים מחורפנים

שלושה עיתונים, הפופולריים מבין החמישה, לא התאפקו, והביאו בשער את מספר האסיר של קצב. למה? למה זה כל כך חשוב? כדי להראות שזה done deal. שהנה, הוא בפנים. יש לנו הוכחה. צרבנו את בשרו במספר, כאותה פרה ברפת. זהו. לא עוד נשיא או נשיא לשעבר. מהאזרח משה קצב נשאר עכשיו רק מספר. 1418989. מספר קליט לאללה. יותר מ-496351.
בהארץ גמרו עם הפסטיבל. ידיעה בע' 4.
האם כשקצב אומר שהמדינה הוציאה להורג אדם חף מפשע הוא מרמז להתאבדות קרובה?

במעריב יש צילום מדהים: קהל סקרנים הגיע לראות את קצב נכנס לכלא. מי הם האנשים האלו, שזה מה שמצאו לנכון לעשות ביום רביעי בבוקר?

למקור ראשון יש, אולי, סקופ: נתניהו זומם בחירות ביוני? ע"פ אריאל כהנא, "נתניהו משוכנע שאם אובמה יישאר בבית הלבן הוא ינסה לגרום לתבוסתו בבחירות, כפי שניסה לזעזע את ממשלתו בתחילת הקדנציה…". טוב שלא רק אני פרנואידית.
"… זאת ועוד, רה"מ מעריך שהמשבר בכלכלה העולמית ייתן את אותותיו במשק הישראלי בחודשים הקרובים, ולכן הוא מעוניין ללכת לבחירות כאשר המצב הכלכלי עדיין משופר יחסית…"

אפרופו הווידוי של דן שילון אתמול בבוקר, על כך שאשתו מירי הייתה קורבן לנסיון אונס, ראיון עם הזוג שילון מלפני שש שנים וחצי בו הם מספרים איך הכירו ואצל מי עבדה מירי בחו"ל.
וזה הקטע מתוכנית הבוקר. בידיעות אומר שילון שהמקרה אירע בשנות השמונים. האיש אינו בין החיים.
במעריב המודפס אומרת שילון למיה מנע:

"לא התלוננתי כלפי האישיות, כי הייתי אז בחו"ל. הייתי צעירה וזה היה מקור הפרנסה של, ולא היה לי כל סיכוי. גם היום אין סיכוי לאף אישה שמתלוננת: אם היא מתלוננת, היא אוכלת אותה ביג טיים, כמו שקרה לנשים שהתלוננו במקרה הזה. כל מי שהיה מקורב לאותה דמות יודע את הסיפור, כולל המשפחה שלו".

Case Close.
הוא המשיך לדון בכך בתוכנית הבוקר.

כותרת ראשית שנייה השבוע העוסקת באפליה: הראשונה הייתה בידיעות, גני הילדים אליהם נדחסים הילדים ממוצא אתיופי בבית שמש, והבוקר בהארץ, עתירה נגד משרד החינוך בדרישה לביטול מכסות שמגבילות קבלת תלמידות ממוצא ספרדי לסמינרים חרדיים.

טעיתי. בישראל לא מאוד התרגשו מהראיון של ברברה וולטרס עם בשאר אסד. חצי מע' 6 בידיעות, ע' 11 בישראל היום, רק במעריב יש הפניה בשער (לע' 8), והמשך הבוקר. בארה"ב אומרים שהוא משוגע או מנותק מהמציאות. בהארץ הוא מופיע במדור חדשות העולם, ע' 9. ופה: הוא נראה מנותק.
לפני ארבע שנים אמרה וולטרס שאסד מקסים ואינטליגנטי. נו, מותר לה לשנות את דעתה.

אה, קשור רק חלקית: נשיאי ארה"ב חיים יותר.

מסגד הוצת בכפר ברוקין שבשומרון. הידיעה מופיעה בשער הארץ.
בישר"ה יש ידיעונת בטור צד, ובמעריב בע' 10, על המסגד רוסס שם ראש המח' היהודית בשב"כ בתוספת "הגבר".
ח"כים מהימין רוצים לבטל את כריזת המואזינים בטיעון של "איכות הסביבה". למען איכות הסביבה אני רוצה רכבת בשבת.

קצה האצבעות

אשר שכטר מראיין את נעמי וולף במארקרוויק.

עינב גלילי סוגרת עונה של חדר 101 ומתראיינת לעכבר העיר ומספרת שאלדד קובלנץ, מנכ"ל החינוכית המיועד, רוצה להפוך את החינוכית לערוץ לילדים ולנוער עד שעות הערב. היא לא יוצאת למאבק נגד סגירת החינוכית אבל "שמחה לעבוד שם". אלא שלא משנה לה אם התוכנית תהיה "בחינוכית, בערוץ 8 או ב-yes".

כתבת השער של מוסף כלכליסט: החיים כפטנט. איתי להט.

לחם עבודה

לילך סיגן כתבה כבר שני טורי דעה בדעות מעריב מתחילת דצמבר. בינתיים זהו זהו. נראה אם יתפתחו היחסים.

משה כחלון, איתן ששניסקי ומירב ארלוזורוב הם אבירי איכות השלטון.

עד אתמול העבירו המפיקות/ים במעריב את סיכום תשלומי שכר הסופרים החודשיים ליואב גולן, אחד משלושת הסגנים של העורך הראשי, ניר חפץ. מאתמול עליהם להעביר את הדיווחים לעוזרו החדשדש של חפץ, ירדן גולן. נו טוב אולי הוא אחיו הקטן של הסגן (סתם, סתם).

אורי משגב מידיעות זומן לשימוע שלפני פיטורין. מעניין אם זה קשור לפעילותו בארגון כנס המחאה של העיתונאים, או בהתכתשות בעניין עמוד הדעות של העיתון על הטקסט שכתב קודם לאירוע. לא יכולהיות.

פיל גריפין, נשיא MSNBC בראיון למארקר: לעיתונאים שלנו מותר להביע דעה.

חזי בצלאל יזרים כסף לערוץ 10.

יש עורכים בבית?

יש מקומות בהם ליברמן הוא ראש ממשלה, לא עלינו.

בקריקטורה בידיעות נראה קצב יושב בתאו בכלא, מביט בטלוויזיה, רואה את בני-ברק וקורא: "בושה וחרפה היחס שלהם לנשים".
אלא מה, באגף התורני אין טלוויזיה.

תעלומה בחשבון. בשער האחורי של ידיעות מדווח על גיליון דצמבר של בלייזר, בו נבחרה, שוב, בר רפאלי לתפקיד האישה הסקסית בתבל. היא שרועה שם בעירום, כשעצם הזנב שלה והמותן הפונה לחזית מפוקסלת משומה. קימור הישבן לגמרי חשוף.
על פי הידיעה, 110,000 איש הצביעו השנה כדי להכריע בסוגייה. מתוכם קיבלה רפאלי 2,463 קולות. למקום השני הגיעה עדי הימלבלוי עם 1,259 קולות. זה לא קצת מוזר, מתוך 110 אלף איש רק 2,463 הצביעו לברפאלי?

בלוגלנד/ פייסבוק/ רשת

ישמעל זרח חזה את הנולד (כלומר את הכותרת של היום).

הנשיא שמעון פרס נתן היום ראיון ראשון לבלוג ישראלי, חורים ברשת, ב-10:40. שידור חי. הנושא: החללית הישראלית הראשונה שתוזנק ב-2013.
על פי ידיעות, נתניהו יערוך בקרוב צ'טים בפייסבוק ובטוויטר, ויענה על שאלות גולשים ממדינות ערב.

יש מי שעושים תעבודה בעוד אני מקטרת למה צבי יחזקאלי הזדקן. הנה התשובה בבחדרי חרדיות.

מעריב דיווח אתמול על מעצר הבלוגר הרוסי חושף שחיתויות המשטר, אלכסיי נבאלני. בהארץ היה עדכון מ-NYT. היום הארץ כותב על כך (תרגום מהגרדיאן).
הנשיא הרוסי מדבדב (האומנם?) מצייץ על הבלוגוספירה הרוסית.

מהדורת החדשות השבועית של הטלוויזיה החברתית.

לפני פיזור

לוגוגל: יומולדת לצייר המקסיקני דייגו ריברה.

כתיבת שלושת הפוסטים אתמול ברצף, מהבוקר עד הצהריים, סחטה אותי טוטל. לא יכולתי לכתוב מילה אחר כך כל היום, ואני צריכה לכתוב ועוד איך. התפרקדתי לשעות מול שדח"זים של Friends, הפינה קולדה העכשווי שלי. מצד שני, נחשפו אתמול לבלוג לא מעט קוראים חדשים בזכות חורים ברשת ו-debuzzer. נראה אם ימשיכו ליהנות.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

210 תגובות על נשיאים מחורפנים

 1. מיקי הגיב:

  מי הם האנשים הללו שבאו לחזות בקצב המוקצב?
  נו, באמת קשה לדעת. לדעתי, רכלנים וחטטנים ישראלים סטנדרטיים

  אהבתי

  • ^ הגיב:

   ייש סוג ישראלים כאלה. בזמן המלחמה בעזה כתבים זרים כינו את הגבעה ממול, ״גבעת הבושה״, בגלל כל הישראלים שבאו לראות את העזתים הכלואים חוטפים ללא רחם.

   אהבתי

   • מיקי הגיב:

    אין שמחה כמו השמחה לאיד.
    במקרה של קצב זה בולט מאוד גם בתקשורת.
    מודה שגם אצלי זה קיים לפעמים, אך לא במקרה של קצב.
    אני לא בטוח שנשיא אחר (…) היה מקבל את אותו גזר דין

    אהבתי

   • רק מילה מהזבוב הגיב:

    אני שמחה לאידם של כל מי שגרמו לקצב להבחר לנשיא.

    אהבתי

   • Enter your name... הגיב:

    לא קצב נבחר כמו שפרס הפסיד. לא הייתה ברירה אחרי התופת של האינתיפאדה השניה. זה היה או הוא או פרס. בושה לכל ישראלי שעדיין נשבע בשמו של פרס וה״שלום״ שהוא הביא. יהודים כאלה גם עלו על הרכבות בניחותא כי היודנראט הבטיח שהכל בסדר.

    אהבתי

   • אורן מתקן הגיב:

    לא רק נשיאים מחורפנים.

    אהבתי

   • עברי הגיב:

    הידד! הרבה זמן לא היתה תגובת "ad Hitlerum"… תודה למגיב היקר, התגעגעתי

    אהבתי

   • חייל פשוט הגיב:

    Enter Your Name, כדי שנוכל לזהות אותך בהתחרפנותך

    אהבתי

   • ^ הגיב:

    אני עד לפני זמן לא רב הייתי כמעט בטוחה שהוא לא ייכנס ויסגרו איתו עבודות שירות או משהו, מפאת מעמדו, הרי בכל זאת הוא שרת כסמל המדינה. אחותי אמרה לי, בציניות מפוקחת, את טועה, ״הוא מזרחי״. היא לא אמרה את זה במרירות או כמחאה אלא סתם כציון עובדה. לא קיבלתי את זה והנה טעיתי בגדול.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    צודקת, אשכנזי היה חותם על עסקת הטיעון.

    אהבתי

   • ^ הגיב:

    גם על אריה דרעי טיפסו רק אחרי התרגיל המסריח (בתחקיר של מרדכי גילת בידיעות) עד אז הוא היה הבן יקיר לי, דוס המחמד של האליטות.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    אם התרגיל המסריח היה מצליח דרעי היה הופך לאתרוג מהודר

    אהבתי

   • רק מילה הגיב:

    אחותך אמרה?

    אהבתי

   • ^ הגיב:

    כן, יש הרבה נשים שלא קונות את הפמיניזם האשכנזי המורעל שבו גבר הוא אויב מועד.

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    לולא הפמיניזם האשכנזי היו אחיותינו המזרחיות נאלצות לחיות על פי התכתיבים של האבות והאחים שלהן, בדומה לבנות הדודות, המוסלמיות, שלנו. מעניין שחלק מהמזרחיים בחרו להגדיר את עצמם כממשיכי דרכה של החסידות האשכנזית המדירה נשים מן המרחב הציבורי, מנצלת אותן ככוח עבודה זול בשרות הגברים הנמנעים מלקחת חלק בעול פרנסת המשפחה. הן משמשות כמפעל הולדה בשרות העם. חבל שרק כך הן רואות את עצמן ראויות

    אהבתי

   • אנטי הגיב:

    תנוח דעתך. נשים מזרחיות היו חופשיות ומשוחררות כבר בשנות השישים, ומכאן השם שניתן להם ״פריחות״. הפמיניזם האשכנזי כמו הסוציאליזם המרקסיסטי צריך אנטי גיבור כדי לפעול. הפועלים רצו את זכותיותיהם גם בלי הטרור של מלחמת המעמדות. הנשים רוצות את זכויותיהם גם בלי הווג׳עראס המורעל של האויב הגברי.

    מה נסגר עם הסוציאליזם שפעם אבותיכם התאבדו עליו? קרס? הוכח כמופרך? הפמיניזם המופרך הזה יקרוס כמו הסוציאליזם המרקסיסטי והקיבוץ. אין זהות בין זכויות הנשים והאידאולוגיות המסוממות שלכם.

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    גדלתי בבית שמש בשנות השישים וראיתי את מצבן של הנשים מקרוב. בכל מקרה, על העולים שהגיעו מארצות המזרח הופעל לחץ לשנות את ההיררכיה בתוך המשפחה. בעצם, אין לנו צורך ללכת כל כך רחוק . די לנו אם נתבונן במתרחש בקהילה של העולים מאתיופיה, בשינוי המתחולל בקירבם בכל מה שנוגע לזכויות הנשים שממהרות לנצל את האפשרויות שנפתחות בפניהן. לגברים קשה לקבל זאת ויש הטוענים שצריך להאט את ההתקדמות של הנשים במקום להבהיר לגברים ששלטונם המוחלט תם ונשלם. ולעניין הסוציאליזם; כאמור גדלתי בארץ בתקופה שבה שלטה האידאולוגיה הסוציאליסטית. אני יכולה להעיד שהמדינה דאגה לי ולאחרים כמוני, לבית, לאוכל בבית הספר ( ארוחות חמות) ללימודים בפנימיה, בחינם, ללימודי הוראה, בחינם. עד כמה שאני מבינה הפגנות המחאה שקראו לצדק חברתי ביטאו מסר סוציאליסטי.

    אהבתי

   • חייל פשוט מאד הגיב:

    אחותך אמרה שהוא מזרחי ? וכי לא ידעת ? הרי הציעו לו עסקת טיעון והוא דחה אותה, רצה להיות "גבר" עד הסוף, להראות להם, להוכיח להם שהוא מעל לחוק, שהוא מעל לבתי המשפט. אז היא טעה וזאת לא אשמתך. גם אחותך אמרה.

    אהבתי

   • הכוונה שאיתו ימצו את הדין.

    אהבתי

   • יונה הגיב:

    "בציניות מפוכחת"

    אהבתי

   • בונד ג בונד הגיב:

    התבלבלת… השם ניתן מסיבה אחרת: עיתונאים מהעולם לא הורשו להכנס לעזה ולדווח ממנה בימי "עופרת יצוקה", ולכן דיווחו מהגבעה ומשום כך נתנו לה את שמה.

    אבל נכון, יש ישראלים כאלה. יש גם לא ישראלים כאלה.

    אהבתי

   • בונד, כתב סקיי כותב באינדיפנדנט הבריטי:

    There were only one or two places where we were allowed to film live that had a view of Gaza. We nicknamed one the Hill of Shame, a mound a mile or two outside the northernmost tip of Gaza. On it was camped a circus of news crews more than 100 strong. On weekends, Israeli war tourists – there is no other way to describe them – joined the scene, cheering the large explosions in the distance. I wondered how Israelis would view Palestinians doing the same. And during the week, a constant parade of Israeli experts and officials was on hand to spin the way they wanted us to view the war.

    אהבתי

   • באבא הגיב:

    שאני אבין.
    כתב שעומד על הגבעה לראות מה קורה בעזה הוא שליח ציבור, וכל הכבוד לו.
    אדם מתוך ציבור שמוותר על השליח ובא לראות בעצמו מה קורה הוא תייר מלחמה, וצריך להתבייש.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    צודק.
    זה בדיוק כמו ההבדל בין שימוש עצמי לסחר.

    אהבתי

   • ר/ק וכו' הגיב:

    וכולם כולם מתעלמים, כמובן, מהעובדה שהעזתים לא נתנו לצלמים לצלם חופשי בשטחם אלא רק מבחוץ או רק יעדים 'נבחרים' בפנים. מזה הכי קל להעלים עין.

    אהבתי

   • בונד ג בונד הגיב:

    אכן:

    There were only one or two places where we were allowed to film live that had a view of Gaza. We nicknamed one the Hill of Shame, a mound a mile or two outside the northernmost tip of Gaza.

    הדברים נכתבו בעוד הרבה מקומות, למשל:

    The ‘Hill of Shame' referenced in the headline is how the press corp referred to the hills overlooking the Gaza from where they were forced to watch the action from afar as they were denied entry to the Gaza. It was a contentious position taken by Israel to deny journalistic access.

    וגם

    I cover this war in Gaza entirely from Israel, sometimes from a hill a mile or two away — at peak filing times, perhaps a hundred journalists crowd this hill — some of us are starting to call it the "hill of shame." It is enormously frustrating. From there we peer into Gaza using or long lenses to observe the puffs of smoke and listen to the sounds of Israeli artillery and helicopters shooting. (כאן)

    – – –

    הכי אהבתי בציטוט שהבאת את "I wondered how Israelis would view Palestinians doing the same."

    פלסטינים? בחיים לא! שם רק חוגגים, מחלקים ממתקים ויורים זיקוקים אחרי שנרצחות משפחות.

    אהבתי

   • בנוגע לסיפא שלך, באמת אין הבדל בין הישראלים המכוערים האלה וריקודי הגגות בזמן הסקאדים של סאדאם.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    האינדיפנדט וכתביו בייחוד כתביו מהמז"ת, ביניהם בולט פיסק היושב בלבנון,
    עוסקים זה שנים ביצירת שנאה מתוחכמת ומחושבת לישראל. כמעט כל המידע
    העוסק במזה"ת, כמובן בוייסות עדין ומתחוכם של "מה יאמרו", עוסק כך כך
    או אחרת בהשטנת ישראל.

    אהבתי

   • Enter your name... הגיב:

    היהודים תמיד היו רגישים לדעתם של הגויים עליהם, זאת הדרך היחידה לבייש אותם. נראה שאין לך בעיה מכך שישראלים הריעו כאשר עזתים נחנקו ונשרפו בפצצות זרחן בגיטו שלהם, העיקר שהגויים רואים את זה.

    אהבתי

   • חייל פשוט מאד הגיב:

    Enter Your Name, ואתה לא רגיש לאיזכור שמך בכותרת ?

    אהבתי

  • שועלן הגיב:

   מי הם האנשים הללו שבאו לחזות בקצב המוקצב?

   אותם אלה שהפכו את השריפה בכרמל לבילוי סופ"ש.

   אהבתי

 2. סובלי הגיב:

  הסקופ של "מקור ראשון" פורסם בדיוק לפני שבוע ב"ישראל היום", על השער ובפנים, בסיפור של מוטי גילת. לזכותם ייאמר שהכותב במקור ראשון, אריאל כהנא, בהחלט הצליח לחזור על הסיפור של מוטי גילת בשביל "מקור ראשון" זה בהחלט הישג

  אהבתי

 3. מיקי הגיב:

  פרינדס הם גם כוס הדיבאזר שלי. אני רואה את זה עם הילדים הגדולים. הסדרה מצוינת, אבל… זה גרם לי להבחין עד כמה אובססיבית הסדרה הזו לסקס לסוגיו. כמעט אין פרק שבו לא מדברים על צילומי עירום, הומואים, לסביות, הפטמה השלישית של צ'נדלר (הוא "מיסטר ביג" – זה מוניקה אמרה), איך ג'ואי במיטה, האם פיבי יכולה לנשוך את הישבן של הבחור שבא למסאז' או לצאת עם שניים באותו זמן, וכו' וכו'…

  אהבתי

 4. מיקי הגיב:

  אם ידיעות יפטרו את אורי משגב, אז הם אפילו יותר מטומטמים משחשבתי…
  לצערי אני עוד קורא את הזבלון בימי שישי (מסיבות משפחתיות), משגב הוא אחד הכותבים המוצלחים שעוד נותרו להם

  אהבתי

 5. סיימון הגיב:

  החדשות האמיתיות בנושא האתיופים השבוע היו אלה שחשפו שהטררם בפירוק בי"ס המופלה 'נר עציון' בפ"ת לא הועיל לתלמידים, ואולי אף הזיק. מה שמעורר שאלות לגבי השירות לציבור שעושים העיתונאים עם כל החוכא ואיטלולא שלהם.

  אהבתי

  • אוי יוי יוי הגיב:

   צריך קצת לדייק: ראשי מערכת החינוך בפתח תקווה, שהיו אחראים לאפליית האתיופים וריכזו אותם ב"נר עציון" – הם שאומרים שהסגירה גרמה נזק לאתיופים.

   אהבתי

 6. אוי יוי יוי הגיב:

  הרבה זמן הסתובבה שמועה שיש מישהו שקורא אותו, אבל עד היום לא ידעו מי זה

  אהבתי

 7. זה מגיב אחרי מיקי הגיב:

  סקופ!!!! באגף התורני אין טלוויזיה.
  נו, שויין, באמת, איך דניאלה לונדון עשתה עוול כזה לאמת העיתונאית.
  הרבה דברים קטנוניים כתבת בבבלוג הזה, כשאת מפגינה לדעתי גם לא פעם חוסר הבנה במה שמתרחש במאמת במערכות העיתונים ובדרך שבה מתקבלות החלטות עריכתיות.
  אני חושב שזו באמת אחת האמירות הקטנוניות ביותר שקראתי כאן.
  ותשאלי ודאי: "אז למה אתה ממשיך לקרוא?" לא יודע. שאלה טובה.

  אהבתי

 8. שאלה לדבורית הגיב:

  ב"ה

  ייתכן ששכחת ללנקק את הראיון עם בני הזוג שילון?

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   הצדק איתך, שכחתי את הלינק. הוספתיו עתה.

   אהבתי

   • ויצמן עם יוד אחת הגיב:

    מה שמחזק עוד יותר את השמועה שזה היה עזר ויצמן כי כידוע הוא היה ראש מיחלק במשלחת הרכש בניו יורק.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    לא בכדי כתבתי בפוסט
    Case Closed

    אהבתי

   • שילון כמו וייצמן בא מאותו מיליה מאצ׳ואיסטי של חיל האוויר. ההתבכיינות שלו היום רק מעידה על הפמיניזאציה שעברה כל האליטה הפוסט ציונית. בזמנו הוא לא התנהג אל נשים בצורה אחרת. מה הסיפור הזה בא להוכיח? שהאידאולוגיה הפמיניסטית היא הקיבוץ החדש לכל החברה הטובים שאין להם במה להאמין יותר? אבל למה לעזאזל תמיד רק עם הפרענקים ממצים את הדין?

    אהבתי

   • חייל פשוט מאד הגיב:

    אבל למה לעזאזל תמיד אותן הערות ממשתמש אנונימי (לא מזוהה) ? יש לך בעיה עם מה שאתה כותב ?

    אהבתי

   • כנפיים הגיב:

    דן שילון לא בא משום מילייה שקשור לעזר ויצמן. לא הוא שהודח מקורס טיס בשלבים מוקדמים ולא שירת בחיל האוויר ולא אחיו שסיים לימודי הנדסה אווירונאוטית בטכניון ושירת בח"א עשרות שנים בסדיר ובמילואים ביחידת מודיעין של החיל. הקשר של דן שילון למילייה של עזר ויצמן שהתאמצת להוכיח את קיומו קיים רק בדמיון שלך. אתה קשור למילייה הזה אפילו יותר כי אתה נושם אוויר, אותו אוויר שעזר ויצמן טס בו.

    אהבתי

 9. נילי הגיב:

  לעיתונאים של msnbc מותר להביע דיעה.
  יופי.
  ולעיתונאים אצלנו אסור? ואלו שאסור להם על פי כללי האתיקה של הגוף בו הם עובדים, שמים על זה @#$%? ומישהו שאי פעם ניסה להתלונן על עירוב בין דיעה לידיעה- זה עזר לו?
  לא, לא ולא.
  הפחיתו דאגתכם מיד- שאלו אותי כיצד….

  אהבתי

 10. יומטוב הגיב:

  יתכן – גב' שרגל – ש'הדרת'(…) אורי משגב מהעיתון-לשעבר-של-המדינה, היא על שום נוקשות היחס של נוני לעובד שהתעסק מהצד עם נישה אחרת שלא מוצאת-חן בעיניו – במקרה זה: השתתפות בשעשועון 'לעוף על המיליון' בערוץ 10 לפני כחודשיים – שמוכרת לך ממקרה מירב בטיטו ועוד שאיני זוכרם כרגע ?

  אהבתי

 11. הינשוף של מינרווה הגיב:

  א. עצוב לראות שהשב"ס, בדומה לחברות הסלולר, נותן "מספרים יפים" לסלבס.
  ב. נוכח יראת השמיים של האסיר ועדת נאמניו, הרצתי את מספרו במחשבון גימטריה.
  להלן התוצאות הרלוונטיות:
  1. עוגבני (141) נטל (89) גוף (89).
  2. דיאט עמבה (141) אחלה בחלה (89) בובי כלב טוב (89).

  אהבתי

 12. א. הגיב:

  יאללה, תחרות "מהדורה מוקדמת" לניחוש הכותרות של מחר. המטקבק הכי קרוב יזכה לאיזכור למחרת.

  אהבתי

 13. טל הגיב:

  התכוונת ללנקק לראיון הישן של הזוג שילון?

  אהבתי

 14. אורן.י.ש. הגיב:

  כלא מעשיהו ממוקם בצמוד לכביש תוך עירוני בין לוד לרמלה,מסביבו בתים עם אנשים,גם מפעלי תעשייה ובתי עסק שונים יש בצמוד לכלא,אז מה ?יצאו כמה סקרנים?מה,זה הגביר לך את גן ההתנשאות האשכנזיאורבני שלך?דוחפת בכח כל פיפס על קצב בכותרות ראשיות ואז באה בטענות לנייטיבס,וואלה יופי,אפשר לחשוב שאם האנס היה עובר מתחת לביתך , לא היית מציצה עליו מבעד לזכוכית המוחשכת של חלונך.
  אבל מה התנשאות עושה נעים בגב,אפשר אפילו להוציא איתה שחורים.

  אהבתי

 15. חיליק הגיב:

  לאור מזג האוויר המעצבן, כותרת הפוסט מקבלת משמעות כפולה.

  אהבתי

 16. אורן הגיב:

  My Prime Minister can beat up your Prime Minister
  הצלם אלקסי דרוז'ינין חולק משפחה שם עם הסופר ומתרגם שייקספיר לרוסית מהמאה ה-19. הוא גם עומד מאחורי מרבית צילומי פוטין המפורסמים. יש אנשים שהסיוט שלהם הוא ליברמן ראש ממשלה, יש המזהים את הפוטנציאל. ופוטין מה יהיה איתו, ריצ'ארד השלישי או המלך ליר.

  אהבתי

 17. ישמעאל זרח הגיב:

  חן חן על הקרדיט [אפרופו מלחמות הקרדיטים "בחמש שאלות.."]

  אהבתי

 18. אמרו עליו על ר"א בן דורדיא, שלא הניח זונה אחת בעולם שלא בא עליה.
  פעם אחת שמע שיש זונה אחת בכרכי הים והייתה נוטלת כיס דינרין בשכרה, נטל כיס דינרין והלך ועבר עליה שבעה נהרות.
  בשעת הרגל דבר הפיחה, אמרה: כשם שהפיחה זו אינה חוזרת למקומה, כך אלעזר בן דורדיא אין מקבלין אותו בתשובה.
  הלך וישב בין שני הרים וגבעות,
  אמר: הרים וגבעות בקשו עלי רחמים,
  אמרו לו: עד שאנו מבקשים עליך נבקש על עצמנו, שנאמר (ישעיהו נד): "כי ההרים ימושו והגבעות תמוטינה".
  אמר: שמים וארץ בקשו עלי רחמים,
  אמרו: עד שאנו מבקשים עליך נבקש על עצמנו, שנאמר (ישעיהו נא): "כי שמים כעשן נמלחו והארץ כבגד תבלה".
  אמר: חמה ולבנה בקשו עלי רחמים,
  אמרו לו: עד שאנו מבקשים עליך נבקש על עצמנו, שנאמר (ישעיהו כד): "וחפרה הלבנה ובושה החמה".
  אמר: כוכבים ומזלות בקשו עלי רחמים,
  אמרו לו: עד שאנו מבקשים עליך נבקש על עצמנו, שנאמר (ישעיהו לד): "ונמקו כל צבא השמים".
  אמר: אין הדבר תלוי אלא בי, הניח ראשו בין ברכיו וגעה בבכיה עד שיצתה נשמתו.
  יצתה בת קול ואמרה: ר"א בן דורדיא מזומן לחיי העולם הבא…
  בכה רבי ואמר: יש קונה עולמו בכמה שנים, ויש קונה עולמו בשעה אחת.
  ואמר רבי: לא דיין לבעלי תשובה שמקבלין אותן, אלא שקורין אותן רבי. (תלמוד בבלי מסכת עבודה זרה דף יז, א)

  אהבתי

 19. בונד ג בונד הגיב:

  1. כל הכבוד להארץ (וגם למקור ראשון) שהתאפק ולא כלל את מס' האסיר בשער.

  2. ידיעות – מה זה, לעזאזל, "האזרח מספר"??? (כן הבנתי, כאילו פעם הוא היה האזרח מס' 1… נו'במת…)

  3. מעריב – מילה טובה. אתמול ק. היום סג"ל, שכותב: "הרושם שלי הוא שהציבור הישראלי מורעל לא באמצעות גל חקיקה אנטי-דמוקרטי, אלא באמצעות התקף חמור של היפר ונטילציה, בורות, דמגוגיה ומסע דהלגיטימציה לממשלה נבחרת." מדויק. חבל שרק במעריב. חבל שבעיתונים אחרים בד"כ רק מסלפים ביודעין, מטעים את הציבור וגורמים להיסטריה שלא לצורך. חבל שבשני המקרים הנ"ל מדובר בכותבים מהימין (בנוסף לאבי יצחק ואחרים), מה שנותן תוקף לדברי סג"ל. כאיש שמאל, אני רוצה לראות יותר כותבים "משלנו" שמתייחסים לחוק (המיותר הזה) בצורה אחראית, בפרופורציה ולא בהיסטריה חסרת רסן, שמטעה את הקורא ומקדמת בורות ופחד.

  4. "בחינוכית, בערוץ 8 או ב-yes". כאן הבעיה. הגיע הזמן להגדיר מחדש את תפקידו של הערוץ ואת התכנים שאמורים להיות משודרים בו.

  5. מגיעה לך מנוחה!
  ———-
  V: תודה, בג"ב

  אהבתי

  • גיל הגיב:

   זמורה יבשה (גם אני יכול).
   נזקו של האקטיביזם החקיקתי שחוק לשון הרע הוא רק חלק (נוסף ומיותר) ממנו הוא בעיקר בזירה הבינלאומית. מה עשית כ"כ הרבה שנים בשירות הוד מלכותה? נשנשת כריכוני מלפפונים?

   חמור מזה, לא רק שהוא ממשיך את הקו הנושן של בנג'מין דה סופר טאנקר ומלחמתו הצודקת באליטות. הוא מסגיר חוסר הבנה לגבי מהי דמוקרטיה, מהו חוק (החוק מטבעו עיוור פוליטית. חקיקה "אנטי- שמאלנית" יכולה בקלות, לחזור ולנגוס בישבן של כבוד המחוקק עצמו). היא גם מסגירה חוסר הבנה מוחלט וחוסר התמצאות מטריד בעולם שבו אנחנו חיים. יו קנט פייט דה אינטרנט. סאק איט אפ.

   ברוח התגובה, את המשפט שהתחיל במילים "כאיש שמאל…" אפטור ב ROTFLMAO

   אהבתי

   • בונד ג בונד הגיב:

    התייחסתי כאן לחוק לשון הרע. זהו. הדברים מדויקים. אם לא קראת, ממליץ על מה שכתב בעניין אבי יצחק. כדאי גם לקרוא את הצעת החוק עצמה.

    שמח שהתגלגלת 😆 מזכיר לי חרדי שפעם, בהפגנה בה השתתפתי, צחק כשאמרתי שאני יהודי. תמיד משעשע.

    אהבתי

   • גיל הגיב:

    קראתי.

    על המשל על רבי טרפון והעז בהפגנה, דילגתי. ברשותך.

    אהבתי

   • בונד ג בונד הגיב:

    דלג. עלי.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    ברצינות בונד. יש הבדל בין נזק לא ממוני לבלי טענת נזק. פשוט דברים שונים.
    לא ברצינות. סג"ל תמיד בולט במתינותו.

    אהבתי

   • בונד ג בונד הגיב:

    נו, גם אתה בפאניקה???

    גם אתה לא קראת את הצעת החוק לעומת החוק הנוכחי (שים לב לתיקון של ח"כ שטרית – ס' 7א')? את דבריו של עו"ד דן אבי יצחק?

    אם אתה, שקורא בלוגים ומתעניין בתחום לא מבין את העניין, מה יגיד הקורא/צופה הממוצע שכל היום מפמפמים לו על קץ הדמוקרטיה וחופש הביטוי?

    סג"ל? מתון? לא! להיפך. ימני מאד לא מתון. וזה בדיוק מה שמדכא – שאדם לא מתון בעליל, כמוהו, כותב על הדברים בפרופורציה המתבקשת ומעמיד דברים על דיוקם.

    דווקא אנשים הנחשבים למתונים, כותבים ומדברים על הצעת החוק בהיסטריה, במונחי אפוקליפסה, מסלפים ביודעין ומעודדים פחד ובורות. זה מה שמדאיג אותי בסיפור הזה.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    לכך התכוונתי. אלה השינויים, הועלה הסכום ללא הוכחת נזק. ישפיע בעקבותיו על פיצוים על נזק לא ממוני. בנוסף נוספו החמרות למפרסם. הטיעונים מוזרים, לא השתנה ממש, למרות שלא השתנה נמתן בקריאות הבאות.
    המוזר מכל, לא היתה בעיה של גל פרסומי לשון הרע, שהובילו לצורך בחוק מתוקן. סתם סנוקרת לתקשורת.

    אהבתי

   • בונד ג בונד הגיב:

    נו? תואם את ההתלהמות ההיסטרית?

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    עפ"י הדוגמא הבריטת, בהחלט כן.

    אהבתי

   • בונד ג בונד הגיב:

    וואלה. בבריטניה כבר אין דמוקרטיה, מפגה פאשיסטית חשוכה תפס את השלטון (כמו במשטרים חשוכים…) והצהובונים כבר לא כותבים כלום על אף אחד.

    באסה.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    בבריטניה הקשיחו את החוקים בגלל הצהובונים, אך הם לא נפגעו. נפגעו אנשים כמו סינג, במשפט של שלוש שנים. נפגעה היכולת לבצע תחקירים. החלה תיירות תביעות.

    אהבתי

   • בונד ג בונד הגיב:

    מדוע לא נפגעו הצהובונים?

    כל מה שתכתוב לא יצדיק את ההיסטריה במאמרים שכותבים "דיקטטורה", "פאשיזם", "משטרים חשוכים" וכו' וכו'.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    לצהובונים היו המשאבים והמנגנון, להלחם ולעיתים להתפשר. בדיעבד מתברר שהיו גם ההאזנות ושלל מעללים.

    אהבתי

   • דרור הגיב:

    מה זה השטות הזאת "אקטיזיבם חקיקתי" , אני מוכן להישבע שזה מושג שהרגע המצאת .

    אהבתי

   • גיל הגיב:

    למה להשבע אם אפשר פשוט לגגל.
    (ולא. לא בא לי לעשות את זה בשבילך ) 😕

    אהבתי

   • דרור הגיב:

    אז תן לי לגלות לך משהו , הח"כ נבחר בשביל אקטיביזם חקיקתי , זה עדיף על אקטביזם גרגרני במזון הכנסת .

    אהבתי

  • דרור הגיב:

   יד את בן דרור ימיני שהוא מהשמאל ויודע לכתוב יפה נגד המגמות הללו. לזכותו של מעריב יאמר שהוא נותן לבן דרור את כמות המילים שהוא ראוי לה.

   אהבתי

   • בונד ג בונד הגיב:

    נכון.

    ובגלל דברים כאלה אנשים כמו גיל קוראים לו ימני… כתבתי על זה בעבר. אולי אכתוב פעם פוסט אורח על התופעה, אם דבורית תאשר.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    בן דרור ימיני הוא איש מרכז, שלא סובל שמאליים ממנו. הוא גם תמיד יודע להסביר לאנשים מה הכוונות הנסתרות שלהם. כמו כן מרבה להסתמך על בלוגים של ימין קיצוני גזעני מחו"ל.

    אהבתי

   • דרור הגיב:

    ההגדרה של שמאל מדיני לפי ויקידפה זה שמאל שתומך בחלוקת הארץ ופינוי התנחלויות . בן דרור עונה להגדרה הזאת . זה שהשמאל , כמו הימין, מתחלק להמון פלגים שחלוקים זה כבר משהו אחר .

    אהבתי

   • אורן התקוממות עממית הגיב:

    תצביע לויקיפדיה. ימיני מוכן לפשרה היפותטית. ככלל בשל השימוש בשפת טוקבקיסטים ירודה, הגישה האנטי האינטלקטואלית, הרדיפה המקרתיסטית ושנאת חופש הביטוי, הרוויח ביושר את אהדת אנשי ימין כדרור.

    אהבתי

   • בונד ג בונד הגיב:

    עוד פעם (איזה כיף שאפשר למצוא בגוגל ולהדביק):

    תמיד מצחיק אותי איך אנשים (כולל חברים, עם דעות דומות לשלי…) אוהבים לכנות את ימיני "ימני" (או הפעם, איש מרכז).

    אולי שם משפחתו מבלבל אותם?

    "מרבה להסתמך על בלוגים של ימין קיצוני גזעני מחו"ל"? קשקוש! זה שהוא הביא פעם או פעמיים ציטוט (נכון) מאתר מחו"ל, שמזוהה עם הימין (בחו"ל) לא הופך אותו לפחות שמאלני.

    אולי זה בגלל שלצד ביקורת חריפה על מפעל ההתנחלויות (דוגמה אחת) הוא גם מבקר את השמאל הקיצוני הפוסט/אנטי ציוני?

    זה די תמוה, האמת… אין הרבה עיתונאים שיצוקים כ"כ עמוק בשמאל החברתי. ימיני פעל רבות לטובת צדק חברתי ("הפטיש" הלוחמני הוא רק דוגמה אחת) ולדו קיום: ימיני פעל לקידום לימוד השפה הערבית בישראל והשתתף בתכנית ללימוד ערבית בטלוויזיה הלימודית – בעיני, אין חשוב יותר מלימוד שפת השכנים לקירוב האוכלוסיות (לצערי, אינני שולט בשפה הערבית. אולי יום אחד…).

    בהשוואה אליו, רוב הכותבים המובילים שנחשבים לשמאל (ב"הארץ" ובעיתונים אחרים) מעולם לא פעלו חברתית בצורה שאפילו מתקרבת – לא בצעירותם ולא בבחרותם – ומעולם לא ניסו ללמוד את שפת השכנים, אותם הם מסקרים במשך שנים. בהכללה גסה אומר שלהפגנות פוליטיות הם יגיעו, על מנת להראות, אבל לא יוותרו על האספרסו בשביל הפגנה חברתית אמיתית, בעיירת פיתוח נידחת. בשביל מה? אפשר להפגין למען המסתננים הזרים ממש ליד בית הקפה (ואני לא מתכוון לפליטים אלא לאלה שהגיעו ממדינות שאין בהן כל סיכון, אף מדינה בעולם המערבי לא מקבלת כ"פליטים" והם לא נחשבים לכאלה עפ"י שום קריטריון).

    אבל עזבו חברתי… כאמור, ימיני מתנגד חריף למפעל ההתנחלויות, תומך במדינה פלסטינית, תומך בחלוקת י-ם, תומך בהסכם ג'נבה (למעט הסתייגות בעניין הפליטים)… זה מרכז? אז מה זה שמאל?

    ולמרות כל הנ"ל, אנשים מכנים אותו "ימני" (או איש מרכז) רק בגלל שהוא לא נכנס למגירה – ברוחב, אורך וגובה מדויקים ברמת המ"מ – שלהם. הוא מבקר את גדעון לוי? הוא ימני!

    זה לא פחות ממדהים. אם מתנגד חריף למפעל ההתנחלויות ותומך נלהב במדינה פלס', כולל חלוקת י-ם, כפתרון לסכסוך נחשב "ימני", אז מה היה יצחק רבין ז"ל? פשיסט ימני קיצוני?

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    ובכן הוא משתמש בכינוי סמול, הוא לא מבקר את לוי, הוא קורא לו חבר בתעשית השקרים, הוא גזעני כלפי זרים, מאמין בקונסיפרצית האיסלמאציה של ארופה. מתנגד לארגוני זכויות אדם. הוא רואה באונס טרור על רקע אתני. מתנגד לשמירת זכויות המיעוט ע"י בית המשפט. מושפע מהקונסרבטיזם המשפטי האמריקאי. לא מאמין לאנשי שמאל חברתי, כאשר ממוקמים שמאלה מדינית. ועוד דברים שהפכו אותו לחביב טוקבקי הימין.

    אהבתי

   • בונד ג בונד הגיב:

    שמאל מול סמול. נכון וראוי. היינו שם כבר וכנראה שלא נסכים.

    לוי אכן חבר בתעשיית השקרים. יש אינספור דוגמאות לכך – האחרונה היתה רק לפני כשבועיים בכתבה על ג'אבר – שקר 1: מיקום הרצח (לא ברחוב כנקמה, אלא במערת המכפלה). שקר 2: הוא כן היה חבר בחמאס. שקר 3: המסכן הבלתי אלים דקר את מנהל כלא נפחא ופצע קל שני סוהרים נוספים.

    גזעני כלפי זרים? דיבה, עד שתביא דוגמאות.

    קונסיפרצית האיסלמאציה של ארופה? למרבה הצער הדברים מדויקים. האיסלמאציה חיה ובועטת, מהיכרות אישית קרובה.

    מתנגד לארגוני זכויות אדם? שוב דיבה. האיש תומך מוצהר בארגוני זכויות אדם אמיתיים, שאינם מונעים מרצון בקצה של ישראל כמדינה יהודית.

    אונס כטרור על רקע אתני – מה לעשות שזה נכון? דבר עם האנסים שרובם המוחלט אונסים על רקע אתני.

    מתנגד לשמירת זכויות המיעוט ע"י בית המשפט – דוגמה!

    מושפע מהקונסרבטיזם המשפטי האמריקאי – וזה אסור, או ששם אין דבר כזה, שמאל?

    לא מאמין לאנשי שמאל חברתי, כאשר ממוקמים שמאלה מדינית – שטויות! הוא עצמו איש שמאל חברתי, רק שהוא תומך יותר במחאה בג'סי כהן ושכונת התקווה ופחות בשד' רוטשילד.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    היחס לפליטים ומהגרי עבודה גזעני הם אינם קבוצה, הגירת העבודה היא מעשה של פרטים, קיבוצם היא תוצאה של גזענות בחברה הקולטת. אונס הוא מעשה פלילי של פרטים, מלבד בפשעי מלחמה, הבחנות אתניות היא צורת גזענות בזויה, המשותף היחידי לאנסים, שרובם גברים. להכליל כל מוסלמי בארופה כג'יהאדיסט וסכנה זו גזענות.
    לא מכיר את פרטי המקרה, שצינת בהקשר ללוי, אך אין להאשימו בשקרים בזדון, מקסימום בטעויות.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    ושכחתי, הקוסרטיביות המשפטית באמריקה היא בהחלט תנועת ימין.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    בונד, הוא מקשר לאותם קישורים של ימיני, הבלוג של הקיצוני הימני שטוען גם נגד שחורים באמריקה. הדו"ח שנתוניו סולפו. ומוסיף את הטעם המיוחד של שפתו המכוערת.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    הנה הדיון מ31/7

    אהבתי

   • בונד ג בונד הגיב:

    על מה אתה מדבר? הוא מקבץ את הפריטים? הבא דוגמה למשפט גזעני מבן ימיני.

    כשרובם המוחלט של האנסים הוא מוסלמי, כל הנאנסות הן נוצריות והאנסים טוענים שאללה צווה עליהם לעשות כך כנקמה בכופרים, יש כאן אלמנט אתני. לא יעזור לך.

    יש אינספור דוגמאות לשקריו של לוי. שהוא אומר בהרצאה שישראל רוצחת פלסטינים חפים מפשע, ללא הבחנה, מדי יום, זאת לא טעות…

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    המשפט שלך על האנסים, שקרי. המצאות של תעמולה גזענית. עלילות של בורים וסהרורים.
    וכבר הוכחתי את זה בעבר בבלוג. ימיני ציטט מבלוגרים של הימין הגזעני.

    אהבתי

   • בונד ג בונד הגיב:

    קראתי את זה במספר מקורות.

    שקרי? תוכיח!

    אהבתי

   • בונד ג בונד הגיב:

    קרא את זה (עד הפסקה האחרונה), כולל הלינקים לפוסטים נוספים והוידאו (כולל מהטלויזיה הנורבגית), והפרך, בבקשה.

    כותב בלו: "אל תתעצלו, היכנסו לגוגל טרנסלייט ותרגמו לאנגלית באמצעות השירות את הכתבות המקושרות מדף זה – לא אחת, את כולן. כל מילה וכל משפט המובאים פה הינם העתק כמעט מדויק בעברית לדברים הכתובים בנורבגית. בניגוד לאותם אנונימיים, שמי מצוין ככותב שורות אלה, ואמינותי מונחת על הכף." יאללה, לעבודה.

    היינו שם פעם, לא?

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    הינו בדיון הזה לפני כמה חודשים, ימיני ציטט משני מקורות ימין קיצוני, אחד המקורות שלו כתב במאמר אחר דברים דומים על שחורים באמריקה, השני הרוצח הנורווגי הגדירו מקור השראה. הנתונים, שהציג היו מסולפים. שקר שעבר והזין שלל אתרי ימין קיצוני. הגל היה חמישה מקרים של סעיף אחד בחלוקה של כלל מקרי האונס. וכל זה היתה הדרך שלו לשלוח ניחומים על הרג הילדים הנורווגים.

    אהבתי

   • בונד ג בונד הגיב:

    כבר קראת וראית הכל? הערוץ הנורבגי גם הוא ימני קיצוני?

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    בחייך אל תביא את הבלוג המאוס הזה. בדיוק על זה דיברתי, קראתי את הדו"ח , ראיתי את הקליפ שנודד באתרי הימין. הדיון היה פה, וזה מה שציינתי. כדאי שתברור את המקורות שלך.
    אלה דברים ברמה של מצות של פסח. ברצינות.

    אהבתי

   • בונד ג בונד הגיב:

    שמע, אתה לא רציני.

    יש שם לינקים לאתרים ועיתונים נורבגים – בנורבגית. גוגל מתרגם…

    אם הכל שקר, הבא הוכחות – ממקור אמין. אם תצליח בכך, תוכיח שימיני נפל בפח.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    שוב הדיון מה31/7. אף נקודה אישר. נתוני הדו"ח סולפו בבלוגים של הימין הקיצוני.

    אהבתי

   • גיל הגיב:

    אנשים כמו גיל

    ???

    לאנשים כמו דרור סתם אין לי כח.

    מאנשים כמוך, אני מצפה לקצת יותר.

    ולא, אני לא חושב שבן דרור ימני. אבל תודה על נסיון להפוך אותי לנער הפוסטר של השמאל נטול המוח. אתה גורם לי להרגיש נורא מיוחד…

    אהבתי

   • דרור הגיב:

    בטח שאתה לא יכול לצפות לכלום מאנשים כמוני , בורים שלא יודעים אפילו מה זה אקטביזם חקיקתי.

    אהבתי

   • בונד ג בונד הגיב:

    לא הפכתי אותך לשום דבר. התהפכת לבד.

    אהבתי

   • גיל הגיב:

    כאמור מיוחד וזה.

    קצת מתפלא על תשפוכת המילים שנועדה לנעוץ את ימיני עמוק בשמאל. אלא אם כן אתה אחד מאנשי השמאל האלו שלא בוחלים בשעשועי הפארודיא.
    מימי הפטיש והאקטיביזם החברתי (ביטוי שכולי תקווה שלא יקים עלי שוב את דרור) נותרו לאיש בעיקר זיכרונות מרים. יחסו לקרן (ושוב, אל תעיר את דרור) בלא צורך לאזן את התמונה ומי כמוהו יודע על מפעלות הקרן, יעידו ע"כ.

    אהבתי

   • בונד ג בונד הגיב:

    נו, מי שוב הופך עצמו לנער הפוסטר של השמאל נטול המוח – המיוחד?

    "יחסו לקרן (ושוב, אל תעיר את דרור) בלא צורך לאזן את התמונה ומי כמוהו יודע על מפעלות הקרן, יעידו ע"כ."

    כשאתה כותב על חוסר איזון אתה בטח מתכוון ל"הקרן תומכת גם בעמותות ראויות", "הקרן עושה גם עבודה ראויה. פעילות נהדרת בתחום מעמד האישה וזכויות האדם. סיוע לעמותות לגיטימיות. פה ושם, רחמנא ליצלן, אפילו לגופים ציוניים." וכאלה…

    בנאדם, אתה פונדמנטליסט עיוור. בדיוק כמו החרדי ההוא, עליו דילגת, וחבריו שמנסים לקבוע מיהו יהודי ומי לא.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    כנ"ל ממיין זכויות אדם סלקטיבית, ותוקף את הקרן במקביל לתנועת החברתית הידועה "אם תרצו", אם היה תומך בקרן היה יוצא להגנתה. בעצם "אם תרצו" גם לא ימין.

    אהבתי

   • בונד ג בונד הגיב:

    נו, אז "אם תרצו" הוא ארגון ימני. אפילו ימני קיצוני בשבילך.

    אז? אין מצב שחלק, לפחות חלק, מהביקורת שלה על הקרן מוצדק (מנקודת השקפה שמאלנית-ציונית)?

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    ציונות, אני מקווה, אינה הגבול של חופש הביטוי וזכויות אדם. "אם תרצו" מתרכזת בסתימת פיות, והוצאה מחוץ לחוק. רואה בציונות עיקרון מעל הדמוקרטיה. מותר להיות ציוני, שמאל או לא, במידה ומקבלים שציונות היא דעה כמו כל דעה, גם אם מאפיינת את הרוב.

    אהבתי

   • בונד ג בונד הגיב:

    עכשיו אתה מבלבל.

    שמעת פעם את בן דרור ימיני מדבר על הוצאה מחוץ לחוק?

    ימיני חושף את תמיכת הקרן בארגונים אנטי ציונים, למרות שאנשיה מצהירים שהם לא עושים זאת.

    אהבתי

   • גיל הגיב:

    הגדר אנטי ציוניים. האם גם אתה מבלבל בין חוק לצדק?
    (קח אויר. נסה לא לירוק עלי את המרטיני שלך או לכנות אותי פונדומנטליסט עיוור).
    אורן מעמיד את שלטון החוק והדמוקרטיה כערכים עליונים.
    איפה אתה בסוגיות האלו?

    (לא הלכתי לישון. ואף פרשתי מהבלוג שמונה פעמים בקירוב. מדובר בתגובת פלסבו).

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    ראוי היה שייגן על בעלי דעה שונה משלו, כאשר פועלים לסתימת פיות.

    אהבתי

   • בונד ג בונד הגיב:

    לא מדובר בבעלי דעה שונה משלו!

    מדובר בכאלה ששוללים את זכויותיו.

    אהבתי

   • בונד ג בונד הגיב:

    בקרן הצהירו: "ארגונים ששוללים את הצורך של העם היהודי להגדרה עצמית במדינתו הריבונית לא יקבלו כסף מהקרן".

    למרבה הצער הם לא עומדים בכך. ימיני חושף זאת. הוא לא קורא להוצאה מחוץ לחוק של ארגונים כאלה.

    קיימת עמדה אחרת הטוענת ששלילה כזאת (של העם היהודי, ורק הוא, לריבונות) היא גזענות, וכמו שהוציאו את תנועת כך מחוץ לחוק, צריך להוציא גם ארגונים כאלה.

    שלטון החוק והדמוקרטיה הם בהחלט ערכים עליונים, כולל חוקים שאינך מסכים עמם.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    הוא לא מבדיל בין הבעת דעה של חברים בארגון, לפעילותו העיקרית של הארגון. בנוסף רואה בפעולה למען זכויות יחידים, באיחוד משפחות, פליטים וכד' קונספירציה לביטול הריבונות.

    אהבתי

   • בונד ג בונד הגיב:

    מבדיל בהחלט.

    אבל כבר כתבת כאן שאינך קורא את מאמריו…

    אהבתי

   • גיל הגיב:

    הוא לא קורא להוצאתם מחוץ לחוק. הווא נוקט במהלך דיסקורסיבי מתוחכם והרסני בהרבה. הוא מציג אותם כמוקצים מחמת מיאוס או במקרה הרע יותר- עוכרי ישראל.
    הקרקע בשלה מראש לקליטתם ככאלו.
    הרי כל ילד בגן יודע שהאליטות הן האויב.
    וכן, בספר שלי זה נקרא סתימת פיות. הדיון הוא ראוי. קיוימו הכרחי. בהקשר הזה, הדיפולט הפאבלובי הוא מפלטו של הנוול.
    מבחנה העליון של הדמוקרטיה הוא בדיוק במקום שבו אתה חש בחוסר נוחות נוכח דעות שאינן מתיישבות עם אלו שלך.
    השמאל שלך הוא שמאל שקיבל את השיח הנתניהוהי כנתינתו. טול קורה.

    (הכותב אולי שכח מה זה להיות יהודי אבל זוכר משהו במעומעם משיעורי אזרחות).

    אהבתי

   • בונד ג בונד הגיב:

    מה לא הבנת ב -בקרן הצהירו: "ארגונים ששוללים את הצורך של העם היהודי להגדרה עצמית במדינתו הריבונית לא יקבלו כסף מהקרן".

    למרבה הצער הם לא עומדים בכך. ימיני חושף זאת. הוא לא קורא להוצאה מחוץ לחוק של ארגונים כאלה.
    ?
    הוא כותב, אל תשקרו. אתם לא תומכים רק בארגוני זכויות אדם. אתם תומכים גם בארגונים שמתנגדים לזכויות של יהודים.

    סתימת פיות? לומר את האמת ולא להצהיר דבר אחד ולבצע, בפועל, דבר הפוך? טוב, אם אתה מצהיר שזהו "הספר שלך"…

    "מבחנה העליון של הדמוקרטיה הוא בדיוק במקום שבו אתה חש בחוסר נוחות נוכח דעות שאינן מתיישבות עם אלו שלך."

    יפה!

    לא עם דעות ששוללות את זכויותי ואת עצם קיומי!

    אינך יודע דבר עלי, על הרקע שלי ועל השמאלנות שלי.

    אתה, שכל מי שלא חושב בדיוק, אבל בדיוק ברמת המ"מ, כמוך, מגלגל אותך על הרצפה. ככה זה פונדמנטליסטים. שמאלנים, ימנים, חרדים או סלפים.

    אהבתי

   • גיל הגיב:

    אתה אכן רחום וחנון.
    (גם אם אינך יודע דבר על הרקע שלי או השמאלנות שלי).
    אין לך עוד צורך לשלול את זכותי ועצם קיומי שהרי אני למצער, פונדומנטליסט.
    עולמך אמנם, בחוש אך לא מעורב.

    ביום שאזדקק לתעודת הכשר ממך צפה למייל.
    עד אז אני מניח ששירת קומבייה בשני קולות לא באה בחשבון. אוו וול….

    אהבתי

   • בונד ג בונד הגיב:

    "(גם אם אינך יודע דבר על הרקע שלי או השמאלנות שלי)." – לא התיימרתי.

    מי שפקפק, התגלגל על הרצפה והוציא עצמו פונדמנטליסט לא הייתי אני.

    אני אף פעם לא עושה דברים כאלה בדיונים מול אנשים שאינני מכיר. גם לא עם אנשים שאני מכיר. אני גם לא נותן תעודות הכשר ובכל מקרה אין לך האימייל שלי.

    עכשיו תורי להקדים לילה טוב (ואני, כשאני מקדים לילה טוב, אני הולך לישון).

    אהבתי

   • גיל הגיב:

    רימזתי על נטיה לפופוליזם וחד מימדיות. תכונות שלא מאפיינות בהכרח צד אחד של המפה הפוליטית. לראיה תגובתך הנפחנית שלהלן. הנה, גם איש שמאל נופל בזה.
    ליל"ט.

    אהבתי

   • בונד ג בונד הגיב:

    תענוג. לילה טוב גם לך.

    אהבתי

 20. חייל זקן הגיב:

  הצלם של גלובס אינו שונא נשים

  אהבתי

 21. שועלן הגיב:

  מדבריו של צביקה יחזקאלי:

  "יש לי ציצית מתחת לחולצה וכיפה בכיס בזמן השידור, ולאחר מכן אני חובש את הכיפה על ראשי"

  אני בשוק. ואין אתאיסט ממני.
  האם כיפה עושה רע לרייטינג? היו כמה כבר סדרות שהוכיחו שלא…
  איך זה שבבחדרי חרדים אף אחד לא הרים גבה?

  אהבתי

 22. ר/ק וכו' הגיב:

  כתבת העורכת (ורד רמון-ריבלין) של ליידי גלובס היא על החותמות שנדמה לנו שאנחנו צריכות.
  מצחיק לקרוא את זה מבחורה שגם היא השיגה את החותמת שלה בהינשאה לאותו בחור שדחף לשון שובבה, בקונוטציה מינית – כך קבע בית המשפט, לבחורה אחרת כשהיה מאורס אליה.
  טלי קורה מבין עינייך.

  בנימה אחרת. מי נתן לאפרת גוש את ההרגשה השגוייה שהיא סמל מין?

  אהבתי

 23. שועלן הגיב:

  הדברים ההם של וולטרס לאחר מפגש עם אסד מסבירים למה הוא בחר בה לראיון כעת.
  אגב, אז היא לא רק פיארה את אישיותו המלבבת, היא גם הגנה על משטרו, ותיארה את סוריה בצבעים ורודים.
  מזרח תיכון חדש, רק לא מה שחשבתם.

  אהבתי

 24. ר/ק וכו' הגיב:

  תעלומה בחשבון.
  אולי פשוט יש איזה אפס מיותר ומדובר בסה"כ ב-11 אלף מצביעים.

  אהבתי

 25. שועלן הגיב:

  המספר המקומבן של קצב מוכיח:
  בג"צ אולי עבר את מבחן בוזגלו, אבל השב"ס לא.
  (הערה: ב"בוזגלו" התכוונתי למעמדו. אפשר להתייחס לבוזגלו כאל מוצא, ואז זה בדיוק להיפך…)

  אהבתי

 26. דרור הגיב:

  ערוץ 10 בסרטון כאילו-מרגש מונה את כל האירועים הגודלים שהעורץ עומד מאחוריהם . מה שלא מציינים בסירטון זה שאת חלק מהאירועים אפשר היה למצוא גם בערוץ 1 ו-2 , ושבין האירועים שהם כבר בלעדיים לערוץ 10 יש פער ממוצע של שנתיים וחצי .

  אהבתי

 27. דרור הגיב:

  הלינקג' שאת מנסה לעשות בין המואזינים לחוסר תחבורה ציבורית בשבת הוא פתטי. תביני כבר שרוב הימין אינו דתי , ולמעשה המתנגדים הבולטים לתחבורה ציבורית בשבת הם החרדים .

  אהבתי

  • דרור הגיב:

   גם הספקלוציות,שלא לאמר קונספירציות , כאילו אורי משגב יפוטר בגלל כנס כזה או אחר או ביקורת כזאת או אחרת לא מוסיפות לך הרבה. אורי משגב מפוטר בגלל שהוא עיתונאי שולי שלא הביא מימיו סקופ ושנוהג לנהל ראיונות מלטפים (שלא לאמר סירקל-ג'רקס) עם חבריו מהשמאל .

   אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   לא רוצה לשמויעה מואזין? גור בבני ברק. משונה שמי שעושים כמיטב
   יכולתם לגור בסביבה מוקפת מסגדים ומואזינים מציעים הצעות מסוג
   של סתום להם את הרמקול. בכלל, אם תלחץ את הבננה יותר מדי, וגם
   את העגבניה, תקבל מיץ בפנים כנ"ל ערבים פלסטינים אזרחי ישראל
   ואחרים. אם כבר התחילו לצצט מקורות משניים, אגדיים, כתוב, מצווה
   ישר מהחומש: "וגר, לא תלחץ; ואתם, ידעתם את-נפש הגר–כי-גרים
   הייתם, בארץ מצריים". שמות כ"ג ט.

   אהבתי

   • דרור הגיב:

    תושבי לוד לא בחרו לגור ליד ערבים, הם בחרו לגור בישראל , בדיוק כמו תושבי גבעתיים . ולפי תקנות הרעש בישראל הם זכאים שלא יפריעו להם ב-4 בבוקר בדיוק כמו הגבעתיימים.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    עובדות החיים מעל משחקי מילים. יהודי שבוחר לגור בישראל
    בוחר לגור ליד ערבים מוסלמים ונוצרים והוא והם צריכים למצוא
    דרך לחיות כדרכם כאנשים חופשים ושווי זכויות במקום אחד צפוף
    מאוד בלי למרר אחד את חיו של האחר. זה ניתן לעשות, במקרה
    של קריאות מואזין, בדרכי נועם. כפי שכתבתי כאן במקום אחר.
    עוד חוק ועוד חוק לא יועילו. גם כך בישראל שפע של חוקים בכל
    נושא שאיש אינו מקיים.

    אהבתי

   • דרור הגיב:

    אין לי בעיה לגור ליד ערבים, יש לי בעיה עם הפרעות רעש בשעות השינה . המדינה לא יכול להפריד בין הפרעת רעש אחת להפרעת רעש שניה , אם היא אוסרת על מסיבה רועשת היא צריכה לאסור גם על קריאת מואזין .

    אתה כותב שממילא לא אוכפים חלק מהחוקים , זאת בהחלט בעיה, אבל זה כבר דיון אחר.

    אהבתי

   • רק מילה הגיב:

    לדרור-

    אין לי בעיה לגור ליד ערבים,

    BUTNIMBY

    אהבתי

   • דרור הגיב:

    כתבתי לגור *ליד* ערבים , לא *עם* רבים. אגב גם הם לא ממש היו חפצים לגור איתי אז זה בסדר.

    למעשה חוץ מגוש שלום (שגם יש לפעמים בעיות,והיהודים הם תמיד אלה שמתכופפים) אין שום ישוב שהוא דו-לאומי . גם ברמלה ולוד יש הפרדה בין השכונות היהודיות לערביות . ככה שאם אני גזען משוגע, זה עושה אותי אחד מתוך 7 מיליון כאלה.

    אהבתי

   • דרור הגיב:

    התכוונתי כמובן לנווה שלום .

    אהבתי

   • דרור הגיב:

    והציטטה שלך על הגרים מגוחכת עוד יותר . הרי גם בסעודיה יש תקנות נגד רעש במסגדים , אז מה תגיד? שגם שם רודפים ערבים ?

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    1. בכל ארצות ערב רודפים ערבים ומוסלמים אם אינם מתאימים לשבלונה.
    ישראל, עדיין , אינה ארץ ערבית. חלק מהמחוקקים כאן בישראל כוונתם
    וזה הם אומרים, חברים במפלגתו של ליברמן למשל, לגרום לערבים לעזוב
    את ישראל גם ע"י מירור חייהם – לחץ בלשון המקרא. כך אני רואה את החוק
    הזה. עובדה שבדרכי נועם מוצאים ערבים ויהודים דרך להסתדר עם מצוות
    המוסלמים להכריז לתפילה. ראה יפו, ראה חיפה, ראה עכו. החוק הזה ככל
    החוקים המטופשים יצור בעיות ולא יפתרם.י

    אהבתי

   • דרור הגיב:

    אם אפשר לפתור את הבעיה הזאת בדרכי נועם אז מדוע היא לא נפתרה עד היום?

    לקחתי את סעודיה , כי אתה טוען שהחוק הוא גזעני כלפי ערבים , אז האם מלך סעודיה שהוא בעצמו ערבי גם גזען כלפי ערבים? נו באמת …….

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    איני יודע את פירוש המונח "נפתרה". אבל בעכו, תרשיחה-מעלות, חיפה
    איזור נצרת, ג'יסר זרקה, פרדייס, לוד, יפו ובודאי עוד, גרים יהודים
    ומוסלמים בשכנות. המוסלמים קוראים לתפילה ומתפללים לפי דתם
    וטרם שמענו זעקה נוראה בלתי פוסקת + דיבורים בכנסת + הצעות
    חוק של מומחים לרעש ולאוזניים בעניין קריאות המואזין. מסתדרים.
    אלו החיים.

    אהבתי

   • דרור הגיב:

    הם גרים בשכונות נפרדות , זה לא נקרא שכנות , בדיוק כמו שכפר סבא וג'לג'וליה הן לא שכנות.

    אם לפי דבריך לא נשמעה שם זעקה אז מנין מגיע החוק הזה? הרי חבר כנסת לא יחוקק חוק שאין לו שום דרישה אלא אם הוא איבד פתאום את השפיות שלו. החוק מגיע מזה שאנשים לא אוהבים שמפריעים להם לישון באמצע הלילה כשהם צריכים לקום ב-8 לעבודה . לא מובן לי למה מסיבה רועשת באמצע הלילה מצדיקה משטרה , אבל כשמדובר במואזין שעושה לא פחות רעש פתאום "צריך להתחשב בחופש הדת של הערבים"(כאילו שמערכת כריזה זה ציווי מהקוראן).

    אהבתי

  • רק מילה הגיב:

   יתכן שרוב הימין אינו דתי (לא בדקתי), אבל רוב (כמעט מוחלט) הדתיים
   הם ימנים.

   אהבתי

   • באבא הגיב:

    המממ… מאד תלוי בהגדרה של דתי ושל ימין.
    יש לא מעט דתיים שמצביעים למפלגת מרכז כמו הליכוד, שמנהיגה הכריז "שתי מדינות לשני עמים". לעומת זאת מפלגה דתית כמו יהדות התורה לא התנגדה לתוכנית ההתנתקות.

    אהבתי

   • דרור הגיב:

    משחקי המילים שלך לא מעניינים . היא אמרה שמי שמתנגד למואזין (שזה לא רק ימנים אגב) גם מתנגד לתחבורה ציבורית בשבת . זה עובדתית לא נכון .

    אהבתי

   • דרור הגיב:

    "במתנגד למואזין" אני מתכוון כמובן לרעש המוגזם

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    אם לא היה מעניין אותך לא היית שב ועוסק
    בזה ללא הרף.

    אהבתי

 28. שועלן הגיב:

  הכנות למהפכה נוספת במצרים.
  הפעם: החלפת העם.

  אהבתי

  • דרור הגיב:

   באופן אירוני הוא די צודק. הבחירות באמת סותרות את הרצון העם . בסופו של דבר המפלגות שנבחרו יביאו לדיקטטורה , והרי דיקטורה היא מה שהביאה את העם לכיכר תחריר .

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אתה צוחק, נכון?
    "העם" התנגד לדיקטטורה של מובראק.
    זה עדיין לא אומר שרוב העם רוצה דמוקרטיה ליברלית.
    מי ששנא יותר מהליברלים את הדיקטטורה של מובראק הם האיסלאמיסטים, שעליהם הוטלו המגבלות החמורות ביותר.
    הגיע הזמן להפנים שכמו בכל המזה"ת, רוב העם במצרים מורכב מאיסלאמיסטים בורים וקיצוניים.
    מה שהם רוצים זה שלטון הלכה, עם כל מה שבא עם זה. אם בשמאל הקיצוני אומרים שישראל לא דמוקרטית כי היא גם "יהודית", אז איך אומרים, שיהיה להם בהצלחה עם מצרים דמוקרטית ואיסלאמית.

    אהבתי

   • דרור הגיב:

    המחאה הזאת היתה אותנטית לחלוטין ,לא היה שום גורם מאורגן מאחוריה והדלק שלה היה פשוט זעם של מיליונים שמאסו בדיקטטורה, בשחיתות ובנפוטיזם של המשטר. בתמיכה שלהם כעת באחים המוסלמים נובעת מזה שהוא היה גוף הרווחה הגדול ביותר שתמך במדוכאים ועכשיו הם זוכרים לו חסד נעורים . כמו שאצלנו יש הרבה לא-חרדים שגרים בפריפריה ובגלל מערכת חינוך יקרה מדי מעדיפים לשלוח את הילדים שלהם למערכות חינוך של ש"ס ובעקבות כך גם מצביעים למפלגה.

    אתה צודק שהם בורים , בורים שלא מבינים שמדינת הלכה תיהיה דיקטטורה הרבה יותר נוראה ממה שהם הורגלו אליו עד עכשיו (כמו איראן , סודאן או אפגניסטן של עד 2004)

    אהבתי

   • דרור הגיב:

    ואגב אני לא אומר שהמשטר של מוברק היה טוב להם , הוא בפירוש לא . אבל אם כבר להפיל אותו אז לפחות שיעלו מפלגה דמוקרטית שתביא לרפורמות שלטוניות ולשיפור המצב הכלכלי , מה שהמוחים בתחריר עשו זה ללכת צעד אחד קדימה ו-4 עשורים אחורה .

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אני לא קונה את התיאוריה הזאת.
    זה נכון שאת גל המחאה הובילו הצעירים הליברלים המשכילים של קהיר. אבל הם מיעוט בכל מצרים.
    הם לא תומכים פתאום באחים המוסלמים. הם ה-15% שתמכו במפלגה הליברלית.
    ברקע המחאה ישבו להם כל הזמן בשקט האחים המוסלמים (שלא לדבר על הסלפים) וחיככו את ידיהם בהנאה.
    הם ידעו שברגע שהמדינה תיפתח לבחירות חופשיות סוף סוף, הם יתפסו את השלטון. זה לא בגלל שהם התנועה היחידה שמאורגנת, אלא כי רוב העם באמת מאמין בדרכם.
    כל זה היה צפוי וברור מראש. יש סיבה שאין שום מדינה ערבית דמוקרטית, והיא לא בגלל דיקטטור זה או אחר. רק רומנטיקנים, אופטימיים חסרי תקנה וסתם אנשים שאין להם מושג חשבו שבמצרים יהיה אחרת.

    אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   אני מניח שדרור ושועלן קוראים וכותבים ערבית מצרית (אני לא)
   להוציא מהבא עכשיו את דרור ושועלן כל העולם ובן דודו נהיו מומחים
   לרצון העם המצרי. 85 מיליון איש. חציים ויותר אנלפבתים. מי
   שהפגין זה אספסוף עירוני (שמענו על מעשי האונס בכיכר) ועוד כמה
   אלפי אינטלקטואלים מבולבלים שעצם התעלמותם מגורל מקביליהם
   באירן, קמבודיה וסין מעיד על טמטומם.לכמה אנשים ממיליונים האיכרים
   במצרים עילית יש בכלל סמרטפונים? מצרים מנוהלת בשלטון מרכזי
   ויד חזקה זה כחמשת אלפים שנה, זה הכלכלה, המים, המדבר מסביב.
   ללא שלטון מרכזי חזק (אונס בכיכר העיר, זוכרים) יהיה שם גיהנום
   אמיתי. בטוב או ברע במוקדם או מאוחר זה מה שיהיה – גהינום או
   דיקטטורה. מי שאינו חי את השפה והחברה הערבית + השכלה
   אקדמית במדעי החברה סתם מברבר וגם הלא מברברים לא יודעים
   מה הולך עכשיו ומה ילד יום במצרים.

   אהבתי

   • אורן הגיב:

    יותר מדי הכללות, ואתה מאשים אחרים בגזענות, מדעי החברה הם לא אוסף הכללות.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    לאורן שלומות
    1. קלעת, אכן כתבתי בהכללות. זה מה שעושים רוב רובם
    של הכותבים ומדברים על המתחולל במצרים. גם מי שקרויים
    מומחים גם מי שמקבלים כסף טוב עבור דעתם
    2. היכן מצאת בכתיבתי גזענות אנא פרט ואבקש סליחה, ברצינות.
    3. אני מסכים בהחלט מוחלט שמדעי החברה אינם בהחלט אוסף
    של הכללות. עד כמה שאני מבין, ובדקתי, לא אמרתי כך. אולי,
    אם הייתי מומחה למדעי החברה, הייתי מבין טוב יותר את המתחולל
    במצרים אבל מעולם לא למדתי את אלו בצורה מסודרת.
    תודה

    אהבתי

 29. אורן מתקן הגיב:

  מנחם בן חושב שקצב נשא נאום שיקספירי,טוב. אני מצא דווקא אזכור לאדגר אלן פו.

  אהבתי

 30. באבא הגיב:

  הצעת החוק האנטי-מואזינית מזכירה לי קצת את חוק שי דרומי. כלומר חוק ממשפחת "ריד מיי ליפס". למה אני מתכוון? עקרונית, אדם שהרג בהגנה עצמית היה פטור מאחריות פלילית כבר מימים ימימה. אלא שפרשנות עלובה של החוק ע"י מערכת המשפט גרמה לאנשים לסכן את חייהם, ובלבד שלא יסתבכו עם החוק. צוער הימ"מ צ'רלי שלוש, לדוגמא, ירה ברגליו (ולא בגופו או בראשו) של מחבל חמוש שהסתער עליו. למרות הפגיעות המדוייקות, המחבל הגיע אליו ודקר אותו למוות.
  הגישה הזו הובילה לאמרות כנף כגון "מוטב עו"ד גרוע על פני חזן טוב" או "עדיף לשבת מאשר לשכב".

  בסופו של דבר, העמדתו לדין של דרומי גרמה למחוקק החליט שהגיעו מים עד נפש, והוא הבהיר למערכת החוק בהאי לישנא: אי אפשר שאדם יפחד להגן על עצמו בביתו שלו, ואם אתם במערכת החוק לא מצליחים להבין את כוונת המחוקק בחוק הקיים, אז ריד מיי ליפס – מותר לו.

  במאמר מוסגר אציין, שלמרות ההפחדות הרבות שהופצו בתקשורת, לא שמעתי על גל של הוצאות להורג של פורצים.

  זה גם המקרה עם חוק המואזין. חוקים נגד רעש מופרז היו קיימים לפני עשרות שנים, כשגלעד ארדן עוד היה פתק בכותל. אלא שלא טרחו לאכוף אותם, במיוחד במקומות מפחידים כמו כפרי הגליל. אז עכשיו התגבשה יוזמה שמבהירה למשטרה, לפרקליטות ולבתי המשפט שהמחוקק באמת התכוון למה שהוא אמר בחוק המקורי.

  במצב העלוב הנוכחי של המשילות בישראל, לא אתפלא אם יחוקק בקרוב חוק איסור-נהיגה-פרועה-דרומית לבאר-שבע, וחוק אל-תעשנו-בקניון-אבל-הפעם-ברצינות.

  הנה, פרקתי.

  אהבתי

 31. חייל זקן הגיב:

  דווח בטמקא על כנס של עתונאים ערביים.
  ותגובה הולמת של טוקבקיסט ידען:

  כשהיתה המהפכה הקומוניסטית ברוסיה, שאלו את ביאליק "נו, מה דעתך?"
  והוא ענה: "החזיר הרוסי שכב שנים בבוץ על צד ימין. עכשיו הוא ישכב שנים על צד שמאל". זה בדיוק מה שיהיה בעולם האיסלמי-ערבי הפרימיטיבי החאמולתי, העדרי

  אהבתי

 32. עובר אורח הגיב:

  זו תגובה להכנס שמך 8 דצמבר 18:43
  כל אמירה שמתחילה ב: היהודים תמיד… הערבים תמיד….
  השחורים תמיד… האשכנזים תמיד… הספרדים תמיד..
  היא אמירה גזענית מתועבת ושפלה מכל בחינה שהיא.
  וכך פתחת את טיעונך. כולנו בני אדם טובים ורעים ואין
  תכונה אנושית שנגועים בה או מאושרים בה ת-מ-י-ד
  כל קבוצה אנושית. יש יהודים ששמחים לסבל ערבי ויש
  מי שאינם שמחים כפי שיש בין עמים אויבים בד"כ. אתה
  יוצר תמונת כזב כאילו ישראל תקפה בעוצמה ובריכוז גבוה
  על ידי שימוש נרחב בבמזיד בפצצות זרחן נגד אזרחים.
  בשום דו"ח של האו"ם לא עלתה טענה כזו ודאי לא אצל
  גולדסטון. כאמור אכן היה שימוש חוקי כבכל צבא בעולם
  בפצצות זרחן למיסוך והיו פגיעות באזרחים וזה רע ויש
  לעשות שזה לא יקרה שנית.אתה מכנה את עזה כגטו גם זה
  שקר מתועב. מטרתך השקרית הברורה לעשות אנלוגיה
  שקרית בין גטאות אירופה במ"ע 2 ועזה. לעזה נכנסים
  בני אדם ויוצאים ממנה בני אדם, גם לטיפול רפואי בישראל.
  בעזה עשרות זרים המדווחים לכל העולם. בעזה מזון מכל
  סוג ומין אין שם ולו שמץ של רעב או חוסר במזון. יש משם
  קשר טלפוני ואחר לכל העולם. אין שם אקציות והעברה
  למחנות מוות. השימוש במילה גטו לעניין זה הנו שיא
  השקרנות והשיפלות.

  אהבתי

 33. דרור הגיב:

  בכתבה של וואלה על חוק המואזין (שלמעשה ממחזר נהלים שכבר קיימים) כתוב בפסקה הראשונה שהחוק מעורר זעם בקרב יהודים שגרים בסמוך לערבים . בשביל "להוכיח" את זה וואלה מביא 2 יהודים שגרים בסמוך לערבים , שניהם שמאלנים ידועים .

  אהבתי

  • אורן התקוממות עממית הגיב:

   ימצאו להם מיעוט ח"כי הימין, אלה שאינם שרים/ ס.שרים, תחביבים הולמים. העניין של לחוקק חוקים, שבעצם קימים, ולא משנים כלום, יצא מהאף.

   אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   אבל הנה כבר מתחילה תנועה לחיקוק חוק
   חדש, שמאלנים ידועים פסולים לעדות בעיניני
   שמיעת מואזינים.

   אהבתי

   • דרור הגיב:

    הכוונה שלי היתה שאתה לא יכול לכתוב "הציבור היהודי מתקומם" וכדי להראות מי זה בדיוק "הציבור היהודי" אתה מראיין 2 שמאלנים כאילו שדעתם מצייגת את דעת אותו ציבור יהודי . זה סילוף מוחלט שבא להראות כאילו כולם נגד החוק הזה , למעט כמה כהניסטים (שאותם אי אפשר לראיין לכתבה כי הם פנטים מדי).

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    לדברי טיבי, "אם מדברים על גיחוך, אז גם לערבים יש דברים שמאוד מפריעים למנוחתם – תקיעת השופר, ההכרזות על כניסת ויציאת השבת. והמפגע הבריאותי הקשה מכולם: קומזיצים ביום העצמאות, שגורמים לפגיעה במערכת הנשימה של הערבים, ואני אומר זאת גם כרופא וגם כערבי".

    א. אם כבר, אז ל"ג בעומר.
    ב. ערבים עושים לא פחות על האש מיהודים. בעצם יותר.
    ג. קודם שיפסיקו עם הנרגילות, אח"כ שידברו על עישון פסיבי בגלל היהודים.
    ד. מה הקשר להיותו ערבי? צריך להיות ערבי כדי לזהות פגיעה במערכת נשימה של ערבי?
    ה. לא ידעתי שערבים נושמים מהוגינה. אולי בשביל זה צריך להיות גם רופא וגם ערבי…

    אהבתי

   • דרור הגיב:

    ב. ערבים עושים לא פחות על האש מיהודים. בעצם יותר.

    😆

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    יהודים מסתבר החלו לעשות מסגדים על האש, צריך חוק נגד הצתת מסגדים.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    העסק הולך ומשתפר
    מי אמר שאני לא יכול לכתוב? הנה אני כותב, ואפילו בלי שני שמאלנים,
    "הציבור היהודי מתקומם". הנה כתבתי ! אני כן יכול ! ולעניין: אז כתב,
    אז אמר, אז חיקק, אז נסע לפוטין, אז.. אז.. אז. המואזינים ימשיכו לקרוא
    היהודים יתרגלו. יהודים חכמים ימצאו דרכי נועם להסתדר עם השכנים, כנ"ל
    מוסלמים חכמים. שוטים מסוכנים משני הצדדים ינהגו באלימות אם יהיו יותר
    מדי שוטים ויותר מדי אלימות כולנו בסוף דבר נגמור כמו חררה חרוכה רדיו-
    אקטיבית.

    אהבתי

 34. עובר אורח הגיב:

  והנה מגיע משפט השבוע. אכן כן כך נכתב למעלה היום בבלוג זה:

  מנין מגיע החוק הזה? הרי חבר כנסת לא יחוקק חוק שאין לו שום דרישה אלא אם הוא איבד פתאום את השפיות שלו.

  נ.ב. יש כאן אפס קצה של זנב גניבה ספרותית מאסעד רופא העינים. שאמר בערך כך: רק שליט שאיבד את שפיות דעתו יטבח בבני עמו. לא הצלחתי לברר אם שם בסוריה השפיות היא נגזרת
  של איבוד פתאומי ואם גם איבוד איטי תופס.

  ראה גם 265 עמודים של הגדרת האו"ם למחלות נפש:

  יש ללחוץ כדי לגשת אל bluebook.pdf

  אהבתי

 35. נופר הגיב:

  רק שאלה קטנה, ואולי גם קטנונית [או מטופשת]:
  למה "נשיאים" בכותרת?
  נשיא אחד, אחד בלבד נמצא כעת בכלא.
  וגם הוא לשעבר. לא בהווה.
  למעט קצב, יש עוד נשיא אחד לשעבר, שלמיטב ידיעתי אמנם קשיש, אבל זכור לטוב – נבון שמו.
  אז למה נשיאים?
  היה קשה מדי, או מעט מדי לכתוב נשיא מחורפן?

  נ.ב.
  ייתכן שאני לא ירדתי לסוף דעתך ואולי בעצם הכוונה ב-נשיאים היא לעננים, כפי שמופיע במשלי "נְשִׂיאִים וְרוּחַ וְגֶשֶׁם אָיִן". האמנם?

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   כי יש בפוסט שני נשיאים מחורפנים. אסד וקצב.
   אפשר לא להתלהב מהכותרות שלי, אבל תאמיני לי שהן זוכות לתשומת לב רבה. מצדי לפחות.

   אהבתי

   • חיליק הגיב:

    אה, אני חשבתי שהתכוונת גם לנשיאי ארה"ב החיים בממוצע שנים רבות יותר,
    ונופר, על פרוש הנשיאים כעננים רמזתי בתגובה הקודמת, עייני שם.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אני גם חשבתי עם עצמי מיהם כל הנשיאים המדוברים, ומניתי עוד לשעבר אחד שמסתתר בפוסט…

    אהבתי

 36. נופר הגיב:

  לרגע לא חשבתי שיש איזה שהיא אי השקעה באיזה שהוא חלק של הטקסטים שלך וכמו שראית הכותרת זכתה גם לתשומת הלב שלי בעיקר כי ניסיתי להבין את הרעיון שעמד מאחוריה.

  [נו טוב, יש לפעמים מקרים שהבנת הנקרא שלי לוקה בחסר… קורה :-)]

  בשורה התחתונה – תודה על ההסבר וסופ"ש טוב.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s