קרבות פילים


המלחמות עם החרדים * הנבואה שלי על יועז הנדל * הספין של אוטובוסים בשבת * הכותרת המעצבנת על דנקנר * הבלוגרים הולכים לפוליטיקה * וכבוד לשושנה חן

חגיגות בכותרות: כולם מבשרים על פסילת בג"ץ את חוק טל. כולם מאושרים, אבל רק לשנייה, ופוסקים בוודאות שאין לנתניהו שום סיכוי לפתור את הפלונטר, שהרי בזרמים חברתיים עמוקים מדובר, והרעיון של הכנסת אלפי בחורי ישיבות שאינם משרתים בצבא לכלא, לא ישים.
ידיעות דבק בפאתוס: "אחיכם יבואו למלחמה ואתם לא?"

במעריב צוהל בן כספית: "סוף לקלון" (ובידיעה עצמה, כולל בעיתון: "פצצה מתקתקת"). כספית, כמו כולם, שואל אותה שאלה: מה יעשה נתניהו עם התפו"ד (או תפו"ג, תפוח אדמה גרעיני, כלשון הכספית) הזה עכשיו? כספית לא אופטימי, אומר שנתניהו "ינציח את הכלום" ושהקדמת הבחירות ודאית כעת. ולקינוח לא שוכח לתקוע לו על ענייני הלשכה. נועם שרביט מחדד את דעת המיעוט  של נשיא ביהמ"ש העליון לעתיד, אשר גרוניס, ועפר שלח גורס שהכל בזכות מחאת הקיץ. וזעם בעולם החרדי.

ישראל היום מרגיע בכות' הגג בשער: "נתניהו: נגבש חוק שיביא לשינוי צודק יותר בנשיאת הנטל". הוא מזכיר, שבלי קשר להחלטת בג"ץ הודיע שהחוק לא יימשך. דן מרגלית מונה את מספר המשתמטים מאז פרוץ החוק. ד"ר אביעד הכהן: הצהלה מוקדמת. דובר ש"ס לשעבר קורא לציבורו למש"פ.

בהארץ מזהיר יוסי ורטר שבשבועות הקרובים צפוי מבול של הצעות חוק. בכנסת סוברים שעתיד הקואליציה בסכנה.

גם כספית גם קדמון כותבים שהבג"ץ הוציא לנתניהו את הערמונים מהאש.
התמונה האופטימית ומשרת השלום ביותר בנושא היא בשער מעריב.
בהארץ מזכירים שדורית ביניש היא הכוכבת.
בידיעות נראים חרדים יוצאים מלשכת הגיוס.
בישראל היום חיילים וחרדים מתפללים בכותל.
במקור ראשון, שופטי בג"צ.

חגיגה בלשכה

מה כתבתי על יועז הנדל ושות' ב-3 בספטמבר?

ברק רביד כותב בהארץ על התנהלות דוברי נתניהו. זו לא הכתבה הראשונה על התנהלות הלשכה, ואין פה הרבה חידושים, למעט הדמויות החדשות. אבל שוב, אי אפשר שלא לתהות: מה מביא אנשים לקבל את ההצעה של נתניהו ולהצטרף ללשכה שלו? הרי כל מי שהסכימו לכך במהלך השנים האחרונות אינם טמבלים גמורים. להפך. האם המחמאה שבהצטרפות למרכז הכוח הלאומי, הגדרת התפקיד והכסף (הסביר, כנראה), אלו הסיבות שגורמות לאנשים לקפוץ ראש לשלולית שורצת המלריה הזו? לא יכול להיות. מה שווים השכלתם ותואריהם, אם הם כל כך שוגים בקבלת החלטות? הרי יועז הנדל ולירן דן ודאי לא רוצים להיכשל בתפקיד החדש שלהם, אלא שכל כך בטוח שהם יפרשו – פחות או יותר, אל תעמדו לי עם סטופר – תוך שנה מהיום? ואז מה, תהיה להם שורה להוסיף לרזומה, ושנה של עצבים, ייאוש, תסכול ולילות חסרי שינה? כמה משונים הם בני האדם.

מתוך הכות' והמש' בתחתית שער ישראל היום (וכל ע' 7) אפשר להבין בבירור: נתניהו הוא זה שהביא לפרישת ד"ר יועז הנדל מהלשכה. וכפי שהזכרתי כל השבוע, כבר ב-15בפב' נכתב בעיתון שצבי האוזר והנדל כנראה לא יישארו. יוחנן לוקר ממילא מסיים את הקדנציה בעוד חודשיים, מזכיר העיתון. לפי כמה מקורות, כך בידיעה, נתניהו אמר  להאוזר ולהנדל "מעתה אין לי אמון בכם", אבל לירן דן, דובר הרה"מ, מכחיש.
האוזר, לפי הידיעה, "הכחיש פרסומים לפיהם הוא נמצא בדרכו החוצה"
גם מתי טוכפלד בטור הפרשנות מסביר שנתניהו צודק, ומזכיר שמועות שבעבודת הדוקטורט של הנדל יש פרק על קרבות פילים, ומטיח בו:

בין שהיה פרק כזה ובין שלא, נראה שבלשכת ראש הממשלה עסק הנדל פחות בהסברה הלאומית ויותר בקרבות פילים.

על קובלנות יו"ר קדימה כותב טוכפלד:

אתמול האשימה ציפי לבני את נתניהו בכך שהתנהלותו העבירה מסר בלתי ראוי הן למוטרדות והן לחושפי הטרדות. מעט משונה לשמוע זאת ממי שמינתה עבריין מין מורשע לשמש יו"ר מועצת מפלגתה ובכיר יועציה במטה הבחירות שלה.

בשער הארץ (הידיעה מופיעה רק שם, מתחת לקיפול, לא בתוך העיתון, תמונת המצב שונה: "קרע בלשכת נתניהו: רה"מ ביקש מהנדל לדחות את התפטרותו.
לפי הידיעה, "האוזר… יודיע גם הוא בקרוב על התפטרות"

לטעמי, להגדיר את הבקשות החוזרות של נתניהו לסגירת הדלת כ"התנהגות משפילה" זו הגזמה פרועה מצד שלי יחימוביץ'. אין שום דבר לא ראוי בפנייה של נתניהו (המצונן) להאוזר.
גם אביעד פוהורילס בביקורת הטלוויזיה במעריב חושב שמדובר במופע זוועה, ואיתמר אייכנר בידיעות חושב שזו השפלה. תרשו לי לחלוק, והנה הקטע לשיפוטכם.

גם בשער מעריב הידיעה מופיעה בתחתית: "נתניהו נזף והיועץ הבכיר התפטר". לפי הידיעה, הנדל יעזוב תוך 24 שעות וגורמים בלשכה ביקשו ממנו להמתין כמה ימים ואילו האוזר "נוטה להישאר".
לפי אלי ברדנשטיין, "הנדל ניסה בשבועיים האחרונים להיפגש מספר פעמים עם ראש הממשלה כדי להציג בפניו את התוכנית השנתית של מערך ההסברה לשנת 2012, אך נתניהו דחה שוב ושוב את הפגישות".
ועוד מידע שונה: "יש גורמים בלשכת רה"מ שסבורים… שהיועמ"ש הוא זה שהנחה לא לעדכן את רה"מ בדבר התלונה לאחר הגשתה".

לידיעות, הלוחם במרץ נגד נתניהו יש לכאורה סוסון או פילון מנצח: הנדל כתב בעיתון לפני שפרש ללשכה הקרירה, כך שלכאורה הוא יזכור לעיתון שלו, לשעבר ואולי גם לעתיד, חסד נעורים, ויספר מפיו מה בדיוק נאמר ומתי ולמי וממי.
הופתעתי שזו לא כותרת ראשית (רק בגלל שאפשר היה להתחרע על חוק טל), אבל גם כך הכותרת היא בנוסח מגילת אסתר.
כותרת הגג: "כך ייעשה למי שהתלונן על נתן אשל"
והכות': "צדק נוסח נתניהו".
והמש': "זובור בלשכת רה"מ".
אין, גברים שם כולם בלשכה.
סימה קדמון כותבת (ע' 6): "ספין מכוער", "סקנדל". את הנדל היא מכנה "מת מהלך". קדמון משרבבת לטור התעמולה, את השרה. "נתניהו שם לשלושת הבכירים אקדח על השולחן. הוא זה שלחץ עליהם להגיש את התפטרותם… הנדל השיב שישקול להתפטר ואמש הופתע לגלות שהידיעה על התפטרותו כבר הודלפה ושודרה".
קדמון (כלומר ידיעות), גם לא מאמינה לנתניהו, שאמר לבכיריו שהיה כמובן מגיש תלונה על "איש סודו", כמקובל.
"זה המסר שמעביר נתניהו לעובדי המדינה ולעובדי ציבור: אם תתלוננו – תפוטרו". החלק השני של העמוד מתייחס למלכוד חוק טל בו נמצא נתניהו.
בעמוד הבא טלי בן עובדיה קוראת ללוקר ולהאוזר לא להתפטר. ולפי הידיעה הבאה הוא אמר לחבריו שאין לו שופ סיבה להתפטר. איתמר אייכנר כותב שהבכירים הודו שאם היו מדווחים לנתניהו על התלונות היה רץ מיד לאשל, וזה היה מחבל בחקירה. ובכן, אני שואלת, אם באמת אין אמון בין הבכירים לבוס, מה יש להם לעשות שם?
בידיעה התחתונה בעמוד מובא הסדר הפרישה של אשל. לפיו הוא "יקבל 120 אלף ש' פיצויים ורכב שרד עד מרס".
מנציבות שירות המדינה נמסר כי אלו התנאים בתקשי"ר (הכסף). באשר ל"רכב השרד עד מרס". אני רוצה להזכיר שהתאריך היום הוא 22 בפברואר, חודש בן 29 ימים. זה נקרא "רכב שרד עד מרס".

בשער מקור ראשון: "זעזוע בלשכת רה"מ"
אריאל כהנא מזכיר שבקדנציה הנוכחית עזבו את נתניהו שמונה יועצים:
אודי הרו, איל גבאי, עוזי ארד, יוסי לוי, ניר חפץ, גידי שמרלינג, הנדל ונתן אשל.

זאת ועוד

אבי יששכרוף אומר שסוד הניצחון של חאדר עדנאן הוא בכך שנקט באקט התנגדות לא אלים. שביתת רעב היא דווקא אקט ששייך לקטגוריית הפסיב-אגרסיב, אאל"ט. הידיעה הופיעה לראשונה באל ג'זירה (תודה לשאול).
גם ידיעות, מעריב וישר"ה מדווחים בהרחבה יחסית על השביתה המסתיימת.

דניאל שמיל בהארץ – אפילו בעירייה לא מאמינים בתחב"צ בשבת.
מקור ראשון (נטע סלע) – זה ספין של מרצ, אומר חבר מועצת העירייה מטעם ש"ס, בנימין בביוף. לדבריו, ניסה להסביר זאת אתמול לכתבים, אבל הם אמרו לו "התגובה שלך לא טובה, תן תגובה אחרת".
בקיצור, כמו שכתבתי אתמול בקצרה, פחחחח. אז מה אם ידיעות החליט על כותרת ראשית שמחה.

מלי גרין, זאת עם ה-11 ילדים, מוציאה ספר חדש בהוצאת ידיעות, מילים מהבטן. אז את מי שלחו לראיין אותה (זמנים מודרניים)? את רענן שקד, שכתב עליה טור עוין לפני חצי שנה. ובכן, הוא חזר מאוהב. אם חשבתם שהראיון יהיה עמוס בתובנות עומק על גידול ילדים, אז לא: "כל ילד הוא נס. אני מיד רוצה עוד אחד. שני ילדים זה בית ריק. אתה צריך עוד ארבעה", וכן הלאה.

לחם עבודה

עדי פולק, ראש דסק, עזבה את מעריב. ים יהושע, עורך בדסק, החליף אותה.
זה הסיבוב השני של פולק במעריב. בפעם הקודמת עזבה ב-2007, עת הייתה עורכת פרומו (הקרוי היום ז'ורנל). קודם לכן ערכה פולק בידיעות במשך שמונה שנים בדסק החדשות ואת מוסף פיוז המנוח. בסיבוב הקודם הצטרפה לחב' ההפקות של אלעד קופרמן. מעניין מה עכשיו.

רונן דמארי, כתב מעריב בדרום עוזב אף הוא.

שרון שפורר תקבל את פרס העיתונאי הצעיר ע"ש דב יודקובסקי, ע"ס 10,000 ש' מטעם בי"ס כותרת.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

עו"ד יהונתן קלינגר ודובי קננגיסר רצים יחד לפריימריס בעבודה. כתב קלינגר:

בתור אזרח בישראל, אני לא מאמין שיש לי הרבה עתיד אם אני לא אהיה חלק מהמשחק הפוליטי.

זה אומר שמי שחפץ בעתיד צריך להצטרף למשחק הפוליטי?

למה לו פוליטיקה?

צריך שמישהו שמבין משהו בנושאים של חופש ביטוי, השתתפות פוליטית ואיך שהאינטרנט והתקשורת שינו את החברה יגיעו לכנסת. חשוב שלא יהיו כל מיני דני דנונים שמנסים להקים רשות ממלכתית לאינטרנט או אריאל אטיאסים שרוצים לסנן אתרים שיש בהם עירום אומנותי. חשוב גם שתהיה בכנסת תשובה למאיר שטרית שרוצה להקים מאגר ביומטרי, ומישהו שישב ויסביר טוב לשאר חברי הכנסת על מה הם חותמים.

Google יחד עם שורה של שותפים, בהם משרד התמ"ת, iDigital, דואר ישראל וכאל עסקים, השיקו היום יוזמה משותפת בשאיפה להעלות לרשת 20,000 עסקים קטנים ובינוניים תוך שנה, ולהקנות כלים לשם צמיחתם. במסגרת היוזמה, יקבלו בעלי העסקים סל של כלים והטבות בחינם:
– אתר אינטרנט מקצועי, מתוך מגוון פורמטים ועיצובים
– כתובת אתר (Domain) – חינם לשנה
– אחסון (Hosting) – חינם לשנה
– תמיכה טלפונית ואונליין בשלב הקמת האתר
– כרטיסי ביקור המכילים את כתובת אתר האינטרנט
– הדרכה הכוללת תכנים וטיפים לצמיחה ברשת.
(הודעה לעיתונות)

לוגוגל נייד, לראשונה בולווט!: יומולדת 155 להנץ רודולף הרץ.

המלצות
רחל: עוד כתבה על סינדרום ירושלים, הפעם ב-Wired.

לפני פיזור

צרות בכותרות: "מר ריכוזיות במאבק הישרדות" (שער המארקר).
ובעיתון: "כשנוחי דנקנר מבקש להשתתף בהנפקה – הרוב לא אומרים לא"
"היום ההנפקה של אי.די.בי" (שער כלכליסט)
"גיוס באי.די.בי" (שער מעריב עסקים)


ח"ח לשושנה חן בממון, שמשביתה את שמחת הפסק זמן ומזכירה, סליחה, מה נהיה? מדובר בפריט מזון משמין ולא מזין.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

39 תגובות על קרבות פילים

 1. סיימון הגיב:

  מצטרף לדעתך בעניין ה'השפלה' של האוזר. מכירה את הילדים האלה שמחממים בלי קשר? אז ככה התקשורתנים.

  אהבתי

  • רקמילה הגיב:

   היתה השפלה. גער בו כמו בדרדק סורר. השליך את ניר הטישו בהפגנת זלזול. כאשר נתניהו רוצה שדבריו לא ישמעו הוא לוחש באוזן ומכסה את פיו.

   אהבתי

   • ראיתי בוסים עושים גרוע מזה בהרבה. סליחה. הוא בוס, הוא (כך משתמע מדבריו) כבר נתן הוראה בנדון, לא מילאו, הוא כועס על זה. ניכר בו. שומו שמיים.

    אהבתי

   • רקמילה הגיב:

    מראש ממשלה שמודע לכל פירור פודרה שזז מפניו הייתי מצפה להתנהגות פומבית נאותה כלפי עובדיו. זה היה חד גדיא.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    אין שום דבר לא נאות בהתנהגות שלו. מותר לנזוף קלות במי שעובד אצלך. וזה לא יותר מזה.

    אהבתי

   • רקמילה הגיב:

    הארוע היה לאחר שיחה קשה ביניהם. ועל מה קמה המהומה? האוזר שאינו עובד זוטר- לא נעל את הדלת שומו שמיים.אני לא מסכימה אתך במקרה זה.

    אהבתי

   • רקמילה הגיב:

    הויכוח הוא סמנטי בעיקרו, כי מה לי ולהאוזר?
    הנה הגדרת תפקידו –

    תפקידיו של האוזר כמזכיר הממשלה הם בין היתר:

    הכנת סדר היום לישיבות הממשלה ולוועדות השרים. לשם כך הוא מצוי בקשר מתמיד עם חברי הממשלה.
    קישור בין הממשלה לבין נשיא המדינה, שאותו הוא מעדכן לפחות פעם בשבוע בהחלטות הממשלה ובעניינים העומדים על סדר יומה.
    קישור בין הממשלה לבין הכנסת, ביחד עם השר המקשר בין הממשלה לכנסת.
    ייצוג הממשלה כדובר בפני כלי התקשורת

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    "מותר לנזוף קלות במי שעובד אצלך. וזה לא יותר מזה." מעניין שאת אומרת זאת למרות שכשזה נגע בך לא הצלחת להרגע מהארוע במשך שנים. כך את חוזרת ומספרת על המפגש עם העורך דנקנר ומספרת על העלבון שלך רק מפני שחשב שאינך מתאימה לתפקיד שבו חפצת. האו לא ביזה אותך בפומבי אך את כועסת עליו ושומרת לו טינה כי את , בשונה ממנו, חשבת שאת מתאימה לתפקיד. את כועסת עליו ולא מסתירה זאת למרות שזכותו של בוס, בעסק פרטי, לבחור את בעלי התפקיד לפי השקפתו. כאן, משפיל נתניהו עובד ציבור ומתיחס אליו כמו פריז אל משרת. הוא עושה זאת בפרהיסה כשהוא מודע היטב לאפקט התקשורתי. לא, אסור לבוס לנזוף בעובד בפרהסיה בשל עניין פעוט ( מצידי שיקום ויסגור את הדלת בעצמו) . אזכיר לך שמזכרי הממשלה הוא עובד ציבור.
    למען האמת, אני לא מאמינה שלא הגיעו לאזניו של נתניהו סיפורים על מעשיו של אשל. אני מאמיהנשעוד יתגלו לנו עלילות לא מעטות כאשר העננים יתפזרו.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    אני לא מסכימה עם אף מילה שלך.
    הפרשנות שלך שגויה בכל מובן וההשוואה מופרכת.

    אני לא "חוזרת ומספרת" סתם כך בבלוג, אלא אם זה חלק מהרצאה או ראיון.
    לא אני הזכרתי את הנושא כאן שוב אלא האיש ההוא שבא, דחף את אפו והעניק את גרסתו המרשימה.
    כך שאל תעוותי את המציאות לטובת הסיפור שלך.

    את חוזרת ומתעלמת מכך שזו הייתה נקודת תפנית חיובית בחיים שלי, ושהודיתי על כך שמונים אלף פעם.

    חוץ מזה, כאמור, מותר לך לא להסכים איתי: אני לא רואה שום השפלה במה שנתניהו עשה. נקודה.

    זה בדיוק הסיפור שהתקשורת והפוליטיקאים היריבים מפמפמים במרץ כבר שבוע. אז זכותם, וזכותי לחלוק על ראייתם/כם.

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    רציתי לגנות אך בטעות לחצתי על לייק. אסור לבוס לבייש את העובד בפומבי

    אהבתי

 2. קשקוש מקושקש. אפשר לחשוב שעניינים יותר מהותיים לא עומדים ביסוד ההתפוררות בלשכה. "תביא לי אבל פוטג' שממשיך. קצת דם על המסך". מקסימום נזלת. לא השפיל ולא נעליים. חברת הקלסת ב' דגושה מצחיקה.

  אהבתי

  • captain beefheart הגיב:

   ברמן – אין לגלגל בשעות האור

   אהבתי

   • שטוטית הגיב:

    שמעתי מגלגלים אז באתי
    אז מה היה לנו:
    נשיא: לא קיימתי יחסי-מין
    ר.: לא רוצה להתלונן
    יפיוף יועז: רק רציתי להיות בסדר
    והייתי חייב לרוץ לספר לחבר'ה מה שר. סיפרה לי בסודי סודות
    V : (באחד הפוסטים-ציטוט חופשי) מי שלא רוצה שידעו ו/או יגלו לא מספר
    אשל: מה עשיתי? בסך-הכל צילמתי לה ת'בירכיים שום דבר מיני
    פסיכולוג בגרוש: ברכיים מביאים לשיא חולי-ברכת עם אברקיים
    כמו שפטישיסטים של כפות-רגליים הם מוכרי-נעליים
    ר. לא רוצה להתלונן
    ראש-ממשלה: אתם פויה כל כך מאכזבים יאללה הולך לגלגל משוּ
    רק אל תגלו לשרהל'ה היא לא מרשה לי
    יפיוף יועז: זהו אני מתפטר/מתפוטר/פוטרתי/התפוטרתי
    אחמדינג'ד: זהו שאזרוק עליכם פצצה היהוד האלה חולי-מין
    נאסראללה: סקאדים סקאדים הם צריכים לחזור בתשובה
    אלי ישי: עשן עשן זה בסך הכל קפצונים של פורים
    ראש-ממשלה: אני מתחפש לשריף ואעשה סדר בשכונה
    יפיוף יועז: אני יפה?
    אשל: רק צילמתי
    ר.: העיקר שנשארתי בלשכה ועכשיו כל הצלמים
    מצלמים ת'הברכיים שלי כי אני אוהבת חצאיות
    וכל הזמן מטשטשים לי ת'ראש במין עיגול כזה
    ואני בכלל רציתי להתחפש למלכת הנשף רק לא היה לי חשק

    כולם: יאללה בואו נגלגל שמח בנמל וברכבת והרי
    כשנכנס אדר מרבין בשמחה

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    כרגיל את שמה הכל בפרפורציות נכונות.

    אהבתי

   • שטוטית הגיב:

    מדינה ב"פּורים-שפּיל"
    חוץ מתושבי עכו, חיפה, קריות שהם/אנחנו
    בסוטול תמידי מאדי מיכלי האמונייה והלבניות של בתי-הזיקוק
    ועוד רגע אבוי חוות-הגז של תשובה

    אהבתי

 3. ממשיך – צ"ל "ממחיש". תקלדת מוח.

  אהבתי

 4. יונת לחץ הגיב:

  מר חאדר עדנאן נקט באותה פאסיביות נאורה שבה מנהיגים ערביים "מתונים" מנהלים איתנו משא ומתן- בפרונט פאסיביות כשמסביב מהדהדים איומים לנהרות של דם במקרה שההצעה לא תתקבל.

  דרושה סוג של נאורות מדרגה ב' כדי לחשוב שמי שקורא להמונים:

  "הכו מכה, זעזעו את האדמה… מיהו המתאבד הבא? מי יהיה מוכן לשאת את חגורת הנפץ הבאה? מי מכם יירה את היריות הבאות? מי מוכן שגופתו תהפוך לחלקים?"

  הוא חף מפשע או דוגל במאבק לא אלים. מה שמצחיק הוא שאותו יששכרוף מצביע על הדרך שבה הקדוש המורעב יכול לנצח את ההסברה הישראלית- כאילו הוא לא כותב בהארץ…השופר העיקרי של הנראטיב הפלסטיני השקרי.

  אהבתי

 5. סיימון הגיב:

  ההערה בסוף על ה'פסק זמן' מצחיקה. דמייני את הכותרת: "ח"ח לאביבה בן בחמין, שמשביתה את שמחת קלינטון ומזכירה, סליחה, מה נהיה? מדובר באדם נשוי".
  זה שמשהו אסור לא אומר שלא צורכים אותו, וזה שהוא אסור לא אומר שאי אפשר להתעניין ואפילו למחות…

  אהבתי

 6. captain beefheart הגיב:

  הדודל מפעים. מעורר השראה.

  (הרץ היה מתאבד אם היה יודע כיצד תנועות הניו אייג' התלבשו על ה"תדרים" שלו)

  אהבתי

 7. ניר הגיב:

  הטור של פז חסדאי על השיחה בין קופמן לאנגלידיס ראוי לציון. בקורת עצמית נדירה של עתונאי ישראלי: http://sports.walla.co.il/?w=/3782/2509747

  אהבתי

 8. חייל זקן הגיב:

  אבי יששכרוף אומר שסוד הניצחון של חאדר עדנאן הוא בכך שנקט באקט התנגדות לא אלים.

  ערבי הורג ערבי והיהודים חייבים להתערב

  אהבתי

 9. שולמית הגיב:

  "לטעמי, להגדיר את הבקשות החוזרות של נתניהו לסגירת הדלת כ"התנהגות משפילה" זו הגזמה פרועה מצד שלי יחימוביץ'. אין שום דבר לא ראוי בפנייה של נתניהו (המצונן) להאוזר"
  מעניין שזו דעתך. עם כל פגיעותך ורגישותך ליחסי עובד מעביד, שעליהם כתבת וגם ארחת כותבים שעסקו בכך, את חושבת שאין בהתנהלותו של נתניהו משום השפלה ציבורית. לא די לחוקק חוקים כנגד הטרדה מינית צריך גם לחוקק חוקים כנגד השפלת עובדים. את נושאת עמך שנים זיכרון של שיחה שגרמה לך עגמת נפש, עם הבוס דנקנר. הרי לול אסיפרת לכולנו לא היינו יודעים על כך ואילו נתניהו נזף בהאוזר וחזא ונזף בקול מלא בוז כאילו איזה פריץ המדברת למשרת שלו. הנפיחות של נתניהו באה לביטוי בהתנהגותו. לא אחת מתפרסמים סיפורים על יחסם של בני הזוג נתניהו לעובדים בביתם. כאן היתה לנו הדגמה.

  אהבתי

 10. שולמית הגיב:

  "מה מביא אנשים לקבל את ההצעה של נתניהו ולהצטרף ללשכה שלו?"
  אני חושבת שהגיע הזמן לשאול מה מביא נשים במשרות בכירות כל כך להישאר בתפקיד למרות הטרדות אישיות ואפילו מיניות. כל עוד נשים יהיו מוכנות לסבול יחס כזה כדי" להתקדם" (ואיני מדברת על אישה שעובדת בשכר מינימום כדי להביא אוכל לילדים שלה) לא תיפסק התופעה. הקולות שנשמעו כאן, שקיבלו יחס מתנשא ואדנותי כלפי עובד נותנים מקום לדיכו עובדים ולהשפלתם. הבוס חייב לדבר אל העובד באותו כבוד שבו העובד מדבר אל הבוס וכל תופעה אחרת שלפי מה שקקראתי בבלוג הז ה ובבלוגים נוספים ברחבי האינטרנט היא צתופעה לא זניח הבעולם התקשורת. עיונאים שמוכנים לקבל התנהגות אדנותית ומשפיל המצד הבוסים לא ראויים לסקר את הנעשה בחברה שעליה הם כותבים.

  אהבתי

  • רקמילה הגיב:

   שולמית,תודה שחיזקת את דבר. ראי נא כמה התנגדות עוררו אותם דברים בדיוק כאשר הם נאמרו על ידי.אד הומינאם פר אקסלנס.

   אהבתי

 11. אחינח הגיב:

  לגבי פסק זמן –

  באים לשטראוס בטענות על כך שהם מפקיעים מחירים כאילו הם פגעו בכאילו סולידריות שיש פה. יאללה יאללה מתי פעם אחרונה התנדבתם או תרמתם כסף לאיזה מטרה? כשהיתה פה שביתת הרופאים הצטרפתם? השביתה של העובדים הסוציאלים? משהו מחוץ לעור שלכם?

  ומה כבר ציפיתם? ששטראוס יורידו את הרווח שלהם מתוך ציונות? עברנו את השלב הזה, אנחנו מדינה נורמלית עכשיו. הנחת היסוד של הקפיטליזם הוא שאנשים אינם מטומטמים ולא פראיירים. ואם אתם מטומטמים לקנות במחיר כל כך יקר אז מגיע לכם להדפק. רק אל תתבכיינו ותשלפו את הציונות מהניילון בו שומרים אותה ליום העצמאות.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s