מגעים


– כן, "מבצע למען תושבי הדרום לא חייב להיות צבאי", מדווח ידיעות בע' 10. אתר הדילים היומיים, BigDeal מבית ידיעות יעניק לישראלים בקו האש מבצעי קופון כבר היום.

– סדקים בכיפה? גראד התפוצץ ליד גדרה, או ליד גן יבנה.

24 בגיליון מיוחד לילדי הדרום.

"שקט ייענה בשקט" היא הכותרת המסתורית של ישראל היום. מי אמר? לא ברור. עד הבוקר, בו מושמים הדברים בפי הרמטכ"ל.

– נבדק חשד למניע לאומני לרצח ג'ורג' סעדו מרמלה (ע' 21).  מעריב, ידיעות, 12, הארץ 5. הרקע הלאומני, או בדיקתו, מוזכרים בכל העיתונים.

– פרח הטייס אשל זילברשטיין שוחרר מצה"ל, כך דווח אמש בחדשות 2. הסיבות נפשיות. מעשיו, החיפושים אחריו ונסיבות התפרקותו, לפחות החיצוניות, גלויות לכל. איך יוכל לברוח מהעבר הזה שלו?

– הקרב על האח הגדול נמשך בידיעות: מאמצע שבוע שעבר ועד היום, שבוע תמים, שהידיעות על כך זוכות להפניה יומיומית בשער. והבוקר יש לידיעות סקופ חדש, דייר נוסף, בנצי שני, נחשף ומספר שקיבל תרופות מד"ר אילן רבינוביץ'.
שוב כפולת האמצע (עמוד ועוד שליש), שהיא פרומו לכתבה (נוספת) שתתפרסם ב-7 לילות.
בכתבה הנוכחית יש מלכוד. כותב רז שכניק: "שני, הלוקה בתסמונת טורט, הכיר את ד"ר אילן רבינוביץ' לפני הכניסה לבית האח הגדול. 'ד"ר רבינוביץ' אמר לי שיש לו תרופה שתפתור לי את הטורט… האמנתי. חשבתי לעצמי שהנה, גמרתי עם הטורט, שאני נכנס לאח הגדול ואין לי טורט'".

משמע, הטיפול בטורט החל עוד קודם, והיו לאיש תקוות שיירפא עוד לפני הכניסה לבית האח.
תגובת ההפקה: "האח הגדול גאה בשילוב אנשים עם מוגבלויות…".
קשת פנתה למועצת העיתונות כדי להרחיב את התלונה שלה נגד ידיעות (בפרשת האח הגדול).
מעניין: דווקא רביב דרוקר, שהיה לו סכסוך דמים עם 7 לילות וידיעות מצדד בעיתון ומפרט למה קשת ניהלה את המשבר בצורה לא נכונה.

אמש, בתום שידור ארץ נהדרת התקשרו אלי מאחד הרדיואים ע"מ שאדבר על סשן הכותרות. לא צפיתי (שידורי יס התנתקו, באו הטכנאים, הפכו את התשתיות, אל תשאלו) ולכן לא דיברתי, אבל הבוקר צפיתי ואני שמחה שלא דיברתי. לא מצחיק, לא שנון. עוד ירידות על ידיעות והאח הגדול, ועוד קצת על ישר"ה. נו.

האם כצ'ופר על התנהגותו הטובה קיבל מעריב את הראיון הזה (שער ז'ורנל) על מערכוני הכור (הלא מצחיקים)?

יוצרי פרידה האיראני, שזכו באוסקר לפרס הסרט הזר חזרו לאיראן וזכו לקבלת פנים צוננת.

 A  Iranian government officials canceled Monday a ceremony planned to honor Asghar Farhadi, the director of Separation”, the only Iranian movie in history to earn the prestigious Oscar for Best Foreign Language Film, the Associated Press reported.

“We intended to have a simple and friendly meeting to say ‘thank you’ for the great achievement you brought Iran and Iranian cinema but the cultural custodians did not let us realize this,” the two Iranian cinema groups that were hosting the ceremony said in a statement

לחם עבודה

איתמר ב"ז כתב מסה ארוכה במיוחד על תחילתו ו(כמעט) סופו של ז'ורנל, מוסף התרבות האליטיסטי לשעבר של מעריב, שיזם אבי משולם, עורך מעריב הקודם, נערך ע"י עמית שהם שפרש, וכיום מתנהל על ידי שרידים מהצוות הקודם וע"י סגן עורך העיתון, שי גולדן.
5,000 מילה שיכולות היו להתפרסם בגלגול הקודם, הראשוני, של ז'ורנל.
זה מרתק, אבל רק למי שמצוי לפני ולפנים בענייני התרבות של העיתון, או למי שהיו שם ועדיין שם. ז"א, קבוצת התייחסות צרה מאוד (שאני נמנית עליה, ומכירה את כל העובדות המתוארות). אז אם יש לכם חצי שעה פנויה הבוקר ואינכם סובלים מהפרעת קשב, בבקשה.
מצד שני, מדווח דורון אביגד בגלובס, מכנס SXSW, ש-

"זה הזמן, לאתרי תוכן להמר על תכנים ארוכים, בני אלפי מילים… דווקא ברשת יש מקום בלתי מוגבל… אנחנו בסלייט עשינו כתבה ענקית על הטעות היקרה של הסתמכות בת שנים על ניסויים בעכברים כבסיס לטיפול בבני אדם. זו הייתה אחת הכתבות הנקראות אי פעם. מעבר לכך, יש דברים שאפשר לעשות רק באינטרנט, למשל פרויקט בחר את האפוקליפסה שלך. העלינו לאתר 100 תרחישי יום הדין שתוצאתם חיסול אמריקה, וביקשנו מהגולשים לדרג אותם לפי מבחן הסבירות… 16 אלף איש השתתפו…"

המשקיע האופציונלי בערוץ 10, יריב אלבז, לא ישקיע אם החוב לא יוסדר.

הודעה לעיתונות: ברקוד הוא מוסף צרכנות חדש מבית מקור ראשון אשר יופץ ב-70 אלף עותקים בכל יום חמישי יחד עם המוסף לקראת שבת. המוסף יעסוק בצרכנות אישית, משפחתית ומקומית תוך שימת דגש על שימושיות, איכות וחסכון. בין התחומים שיסוקרו: נדל"ן, מזון, תקשורת, אלקטרוניקה, בריאות, חינוך, אופנה ועוד. העורך אחראי יהיה אלעד טנא, בפועל תערוך יעל קורן.

בחדרי חרדים השיק גרסה באנגלית לאתר.

משרד הבריאות יבדוק את סדרת כתבת הפסיכיאטריה של ynet בעקבות כתבת העין השביעית (עוד על תוכן שיווקי בהמשך).

משרדי ynet עוברים ליד אליהו.
אם מישהו רק יסביר לי את כות' המש' באייס אהיה חכמה יותר:
"בעיצומה של הסלמה בדרום, עוברים משרדי האתר…"
מה הקשר?

תקנו אותי אם אני טועה: האם השת"פ הזה, nrg, mako, הוא חדש?

ומה יש בו? למשל תכנים מארץ נהדרת.
בספט' 2009 הוציאו מעריב וקשת מוסף מסחרי למאסטר שף.

מה חדש בביה"ד לעבודה במשפט ynet וארגון העיתונאים? לפי פס"ד שהתקבל אתמול יוכל הארגון להגיש תצהירים של אראלה גניסלב ויהונתן זילבר (pdf).
פסדתצהירים 13.3

ערן גוטדנקר הוא סמנכ"ל השיווק החדש של וואלה!.

הודעה לעיתונות של הרשות השנייה:

צוות מקצועי בראשות סמנכ"ל טלוויזיה ברשות, אילת מצגר, בודק חשדות למכירת אייטמים בתכניות של זכייני הטלוויזיה בערוצים 2 ו-10 הנמצאים תחת פיקוחה של הרשות. לאחרונה פנתה הרשות לזכייני הטלוויזיה המסחרית – קשת, רשת וערוץ 10, בנוגע לתוכניות ספציפיות המשודרות אצלן, ואשר לגביהן נתגלו נתונים וחשדות לקיומה של התופעה.
התוכניות… הינן תוכניות הבוקר של הזכיינים וכן התוכניות הבאות: קשת – התוכניות "יופי של יום", "תהיו בריאים" ו"תוכנית הבראה". ערוץ 10 – התוכניות "איזה יופי עם נעמה", "משפחה 10", "המקצוענים עם שירה פליקס", ו"בריאות 10". רשת – התוכניות "לחיות טוב", "סוד החיים הטובים", "שאלה משפטית", ו"החיים ע"פ אודטה".

למה ברשות נזכרו רק עכשיו, אחרי כתבה שהתפרסמה ב-24 של ידיעות, ולא לפני שנתיים לפחות, מה גם שמכירת אייטמים ידועה כבר זמן רב?

נשים נשים נשים

איך בעיתון שעורכת אישה, גלית חמי, אין שום זכר לדעה נשית בים עמודי הדעות (נאסף במשך עשרה ימים ע"י האחות הגדולה, בלוג המזכיר גם הוועידות והכנסים משוללי הנשים של כלכליסט)?


גל שור
ממליץ
: רקל וולש על תעשיית הפורנו המקלקלת את הגברים.

על ארגון המחאה של נשות אוקראינה המתפשטות, Femen, נכתב כבר בהארץ בשנה שעברה. הנה עוד דיוקן שלהן מתורגם מלה מונד.
כן, בטוח מתייחסים רק למסרים שלהן ומהעירום מתעלמים.

עשרת היתרונות המוכחים של המוח הנשי.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

אורן מצא: בלוג חדש בדיילי ביסט, כיכר ציון.

Why Zion Square? Because every day, official Jewish discourse about Israel grows more disconnected from reality, and that disconnect endangers Palestinian dignity, American security and the Jewish future.

קשב על חתונות בצל האש.

טל שניידר במיזם חדש בבלוג שלה, הפלוג: מאחר שלא נערך סקר של מתפקדי קדימה על ידי כלי תקשורת מרכזי, היא לקחה על עצמה את התפקיד, אבל זקוקה לעזרת הקוראים במימונו.

את התמונות המזויפות על תקיפת הפלסטינים ראיתם?

טרילוגיית ספרים חדשה, "פורנו לאימהות", Fifty Shades Of Grey מלהיט את הרשת. וזו הכתבה עליו ב-NYT.

תוס': הסיפור הזה, עם הטאבלטים לנהגי הקטר כדי שיקבלו עדכונים בענייני בטיחות הוא אחד המטופשים ששמעתי.
99% שיש לאנשים האלו מחשב אחד בבית, נכון? למדו את כולם (נניח שהם לא יודעים) לפתוח תיבת מייל בג'ימייל, בהנחה שלרכבת אין איזה דומיינצ'יק לעובדים, ולמדו אותם לבדוק מיילים פעם ביום, כשהם מגיעים הביתה מהעבודה. הנהלת הרכבת, מצדה, מוזמנת לשלוח לכולם עדכון בטיחות יומי. מה אייפד, איזה אייפד, כמה מאותגרים יכולים להיות אנשי הוועד, שמעד, הנהלת וכו'?

המלצת היום: ביקור התזמורת, 21:30, יס 1.

התיקונים

לתקשורת הישראלית יש בעיה גדולה מאוד עם תיקונים. כל תיקון משול ללידת עכוז וגורר עמו התפתלויות לרוב. בעיתונות הדפוס אי אפשר להבין כמעט אף פעם למה מתייחס התיקון, וברור שהוא בא לרצות את מי ששלחו מכתבים מעורכי דין לעיתון. אין לעיתונים שום כוונה שציבור הקוראים יבין מי כתב את הטעות, איפה ומתי. ואל תגידו לי "אבל כתוב בתאריך וזה". כן, זה כתוב לצאת ידי חובה. הרי האדם הסביר לא שומר עיתונים בבית ובטח שלא מתנדב לחפש משהו שנכתב לפני כמה חודשים.

בעיתונות המקוונת המצב הרבה יותר חמור. פשוט מוחקים את מה שנכתב ומעלים גרסה חדשה. שום כבוד לנכתב, שום עמידה מאחורי הטעויות, כלום. כל (למעט טקסט אחד של המארקר שנוספה לו פסקת הבהרה  ממורקרת, אבל זה היוצא מן הכלל) הטקסטים אשר ברשת נמחקים או מתוקנים בלי שום רמז שקודם נכתב משהו אחר. זה כמובן מנהג קלוקל.

קחו דוגמה סתמית מעיתון קנדי, איך צריך לעשות את זה:

Note: A previous version of this article mistakenly said that Ward 4 Councillor Gloria Lindsay Luby was launching proceedings to have Mayor Rob Ford removed from office. It also misstated the name of the Integrity commissioner who found that Ford had breached the city's code of conduct.

יש עורכים בבית?

עורכי ynet נזכרים בגששים.

יש מצב שבידיעות עובדים על מהדורה מודפסת באנגלית?
ביום שישי היה זה ברנע עם ה"עושה שכל", הבוקר כותב אלכס פישמן על "גרבג' טיים". WTF?
(כןןן, אני מתכננת).

לפני פיזור

רעיון למיזמון: גרסה אנגלית של הפוסט היומי, אך מקוצרת, ואז אני צריכה לחשוב על בלוג מראה באנגלית, או איך לעשות זאת. רעיונות? מתנדבים? משהו?

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

86 תגובות על מגעים

 1. רונן ו הגיב:

  בלוג באנגלית?
  למה את צריכה את זה?
  לא נראה לי שיש כל כך הרבה קוראי אנגלית שיתעניינו בזה.
  אם כבר אז אולי עדיף בערבית.
  מה עם משבר האולימפיאדה והבמבה? אין על זה מילה?

  אהבתי

 2. ר/ק וכו' הגיב:

  מעניין מתי דבורית תדווח על בלוג חדש (או כל קישור אחר לעניין זה), שאורן יקיר הבלוג מצא, שהוא לא סמול, או לא אנטי ציוני, או לא פוסט ציוני, או לא אוהד מוסלמים או לא

  אהבתי

 3. שועלן הגיב:

  כיפת ברזל לא פרוסה להגן על גדרה, אלא על 3 הערים הגדולות.
  חולה טורט קיבל תרופות פסיכיאטריות מאותו פסיכיאטר לפני התכנית בעמוד הראשי – ידיעות מצדיקים את תעמולת הנגד הלא מצחיקה שקשת כפתה על ארץ נהדרת.
  רקל וולש שכחה לציין איך תמונות הפוטושופ והניתוחים שלה מקלקלים את הנשים.
  טל שניידר מכניסה ראש בריא למיטה שהוכחה כחולה – למה? ואת מי זה מעניין בכלל?
  ואי אפשר בלי תודה מיוחדת לאורן שהצליח למצוא ברשת בלוג נדיר שבו יהודים אמריקאים שמאלנים תוקפים את ישראל.

  נ.ב.
  ולווט באנגלית – מסחרית זה רעיון טוב.
  הבעייה זה המימוש בפועל.
  אני מתנדב להגיב גם באנגלית בעת הצורך…

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   חולה טורט קיבל תרופות פסיכיאטריות מאותו פסיכיאטר לפני התכנית

   כן, זה כתוב בפוסט 🙂

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    כן, השתמשתי בדבריך כדי לתקוף ולהצדיק בו-זמנית את מה שקשת עשתה אתמול עם ארץ נהדרת.
    איך תכנית דגל "אידיאליסטית" שכזאת מסכימה לשמש שופר תעמולה של הזכיינית?
    קשת יכלו להגיב לידיעות בתכנית מיוחדת בנושא, ובמקום זאת עשו שימוש ציני בפופולריות של ארץ נהדרת.

    אהבתי

 4. . הגיב:

  מחווה לאחד, פרשן, ראובן פדהצור

  וד"ר (כן, מה לעשות), עמליה רוזנבלום מתחרה על מקום בועד המנהל של יד ושם.

  אהבתי

 5. יומטוב הגיב:

  V, דיון מרתק כעת בערוץ הכנסת – ועדת הביקורת – בפרשת עוזי ארד: אלוף לוקר-עוזי ארד-היועצים המשפטיים-שמעון שיפר ועוד, ראש בראש [בניסוחים מנומסים כמקובל].

  אהבתי

 6. בכתבות שתיארו את הגל האחרון של שוד הרכבים האלים בכבישי יהודה ושומרון, יידוי האבנים והתקיפות והדקירות בשבועות האחרונים של יהודים בערי ישראל תמיד הקפידו להשתמש במונח "רקע לאומני" והבהירו שמדובר ב"צעירים" או סתם במקרה של "עבריינות" תמימה.

  למילים פיגוע טרור, ערבים או מוסלמים אין זכר ברוב הדיווחים. מדהים.

  בקרוב יקראו לשיגור טילים על אזרחי ישראל, שיגור על רקע לאומני.
  עריפת ראשים של חיילים תקרא מעכשיו הפרדת שכל על רקע לאומני, ואונס של יהודיות– חדירה על רקע לאומני.

  מאמי יא מאמי, העורכים-מכבסים של היום…איזה פסטרמות.

  אהבתי

  • סיימון הגיב:

   ואי אפשר בלי להזכיר את המערכון האלמותי של לאטמה על 'הצעירים':

   (החל מדקה 4:20)

   אהבתי

   • my borther is resting הגיב:

    אפשר לתת לינק לדקה מסויימת בסרטון ביוטיוב. תגיע לדקה הרצויה, כפתור ימני על הסרטון

    copy url at current time

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=crwrGvbO_tY#t=259s

    אהבתי

   • אלעד הגיב:

    בחיי ששוב ניסיתי, אבל אני לא מצליח לשרוד יותר מעשרים שניות של התעמולאטמה הזו. אם לפחות זה היה מצחיק הייתי סולח על דברור השלטון במסווה של תכנית סאטירה, אבל כאמור, זה לא.

    אהבתי

   • באבא הגיב:

    לא הבנתי איך בלאטמה מדבררים את השלטון. או שביקורת על התקשורת היא בהגדרה דברור השלטון?

    אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    מחמם אל הלב לגלות שרוח מקומוני שינקין נושבת גם אצל אחינו היהודים המתגוררים מעבר לקו הירוק. שם כל סנדוויצ'יה שנפתחה ביום א' הפכה עד יום ה' ל"מיתולוגית". ואילו כאן – מערכון ששודר באתר נידח הוא כבר "אלמותי".

    אהבתי

   • באבא הגיב:

    אני לא גולש ותיק כ"כ בוולווט, כך שסביר שאתה מכיר יותר ממני את כתובות הגולשים פה. אתה באמת יודע שסיימון גר מעבר לקו הירוק?

    אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    אין לי שמץ כמובן מיהו סיימון והיכן הוא דר. הדברים נאמרו בהשאלה.

    אהבתי

   • באבא הגיב:

    לא על דרך ההשאלה, חוששני, כי אם על דרך הטעות.
    אני בטוח שיש לא מעט אנשים שחושבים שכלי התקשורת בישראל טעונה שיפור, ומתעניינים בביקורת התקשורת וגולשים באתרים כגון לאטמה. תתפלא, קפטיין B, אבל הם לא בהכרח גרים ברמת הגולן/בקעת הירדן/יהודה/שומרון או בשכונות צפון/מזרח/דרום ירושלים. הסתברותית, יש יותר סיכוי שהם גרים אי שם בגוש דן ובנותיו.

    אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    כנראה שנגעתי (לשוא) בנקודה רגישה. רפרוז: "אחינו בעלי הנטיות הימניות". כעת בסדר?

    אהבתי

   • באבא הגיב:

    כמעט, אני הייתי מתקן ל"אחינו, צרכני התקשורת הפחות פתאים", אבל אם חשוב לך לאפיין פוליטית, נסגור על "אחינו בעלי הנטיות הימניות/מרכזיות/שמאליות ציוניות".

    אהבתי

  • אור הגיב:

   בן כמה אתה יונה?
   כל חיי, שזה כמעט 40 שנה, התקשורת מפרידה בין אירוע ״על רקע לאומני״ לבין ״רקע פלילי״ ו״רקע רומנטי״. וכנראה שזה סיווג שמגיע מהדיווח המשטרתי

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    מתי זה על רקע לאומני ומתי זה פיגוע?

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    על רקע לאומני מתייחס לכל עבירה, שמבצע ערבי כלפי יהודי. לדוגמא: "המורה אכרם גנב לי את העפרון על רקע לאומני".
    פיגוע הוא רצח או ניסיון לרצח בשליחות או השראת ארגון טרור.
    על כן במידה וערבי חצה את הכביש לא במעבר חצייה, דרישת המגיבים היא:
    א. למה לא כותבים שהוא ערבי.
    ב. למה מטשטשים את הרקע הלאומני.
    ג. למה לא כותבים, שחלק מגל טרור.
    ד. למה מצנזרים תגובות, הנבלות.
    גילוי נאות אורן הוא מגיב על רקע תבוסתני.

    אהבתי

   • באבא הגיב:

    אז זהו, אורן, לגבי דיווח הלאום והמוצא, בדרך כלל עורכי העיתונים דווקא מוצאים דרך עקיפה לרמוז על זהות הדמויות המעורבות. הבה ואציג כתרגיל ארבע דוגמאות טיפוסיות לכותרות. נסו, ילדים, לזהות במי מדובר:

    * גבר נסע לאחור ודרס למוות את שני אחייניו. נכבדי הכפר הרגיעו את הרוחות והלינו על התשתיות הרעועות.

    * חסר-בית רצח את עמיתו על רקע מריבת שיכורים. החשוד ברצח, שעבד בארץ מוצאו כמהנדס מכרות היה ככל הנראה בגילופין בעת שרצח את חברו, מהנדס רכבות בדימוס.
    .
    * גבר רצח את אשתו וניסה להתאבד. השכנה, בלבוש מסורתי, הסתפקה באמירה "הכל משמיים", וחזרה לאפיית האינג´רה, "שיהיה ליתומים משהו לאכול כשיחזרו מבית ספר".

    * משפחה חרדית שוב שכחה ילד באוטו.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    שמור את הזבל הכימי לילדים שלך, ללא קשר למוצאם או דעותיהם. אל תפנה אלי תגובות מיותרות המתובלות בחוש ההומור הלטמאי שלך. אני שונא גזענים, באמת.

    אהבתי

   • באבא הגיב:

    WTF???

    ושוב אורן מרכיב את המשקפיים המיוחדים שלו ומזהה גזענות יש מאין.

    אהבתי

   • השימוש התמים בפוקוס או הזום המילולי בסיקור משמש להסתיר את האמת שמתגלה ממבט קרוב יותר. הוא נראה תמים כי באמת אפשר לספר ולתאר כל אירוע באינספור אופנים ובמילים שונות.

    עיקר המשמעות של המונח אירוע לאומני הוא הקשר שבין הפוגע לעמו.
    המונח פיגוע טרור משמעו אכזריות וברשעות.
    "טרור אנטישמי מוסלמי" מתאר ערבים שפוגעים ביהודים דרך עבריינות, אלימות ופיגועי טרור- בארץ ובעולם. זה מה שזה. אם בוחרים שלא להכנס לתיאורים גרפיים.

    נסה לשער מה יהיו הכותרות אם חבורת מתנחלים תחרוט לערבי על הראש, או שיבעטו בעובר אורח עד מוות, או תשדוד בקר וצאן מאותם כפרים באופן קבוע.

    העורכים ישתמשו במונח "אירוע לאומני" ? או שתפגוש משהו בסגנון: מתנחלים ניסו לקרקף ערבי.

    יש מבין ? -טרור אנטישמי מוסלמי ופשיעה אנטישמית מוסלמית.
    זה מה שקורה כאן ואת זה אי אפשר לכבס יותר.

    אהבתי

 7. באבא הגיב:

  אני חושש שרביב דרוקר טועה. אמנם הוא מעלה עצות טובות למדי, אך מתעלם מחלק מהותי בבעיה, שנידון רבות בוולווט, והוא האינטרס הנוכחי של ידיעות לפגוע בקשת. לפיכך נראה לי שכל תגובה של קשת היתה נענית בביקורת חדה כגון: "תסמונת הש"ג בקשת-מאשימים את ….", "נסיון השתקה בקשת-מנסים לקבור את הקטסטרופה בוועדה", וכמובן "קשת, למה אתם בלי כובע?"

  בכל הפיאסקו הזה חבל לי קצת על עובדי חברת רשת, כי אני (כמו רוב הציבור לדעתי) לא באמת מבדיל בין קשת לרשת, כך שכולם עכשיו באותה קלחת בעיניי. מילא, בטח גם להם מגיע עונש על עוולות אחרות.

  אהבתי

  • captain beefheart הגיב:

   כשכלי תקשורת חושף ליקוי במקום מסויים, מה זה משנה שלכלי התקשורת החושף יש חשבון קודם עם מושא החשיפה ו/או אינטרס לדפקו? כאזרח, אם הליקוי קיים – כל השאר לא מעניין אותי.

   אהבתי

   • באבא הגיב:

    ראשית, שנית ושלישית.

    ראשית, אתה צודק. ככלל, המידע הוא החשוב ולא זהות המדווח.
    שנית, הטענה שלך נכונה, אך לא כ"כ רלוונטית לטענה העיקרית שלי לעיל, קרי שהעצות שטובות של דרוקר פשוט לא היו מסייעות לקשת לצמצם נזקים מול ידיעות.
    שלישית, לפעמים אני צרכן עצלן ונוטה להאמין למידע בכלי התקשורת. לפיכך טוב שיש מי שמזהיר אותי שיש חשש הטייה. הפעם זו היתה וולווט. לעיתים זה אתר לאטמה, ולעיתים זו נעמה כרמי או בלוגרים אחרים.

    אהבתי

 8. שועלן טכנופוב רכבות הגיב:

  יש טכנולוגיה חדשה המאפשרת לקבל מסמכים חשובים הביתה ללא צורך במחשב, טאבלט או סמארטפון!

  אהבתי

  • רקמילה הגיב:

   By R / C. etc.:
   13 במרץ 2012 בשעה 12:21 March 13, 2012 at 12:21
   מעניין מתי דבורית תדווח על בלוג חדש (או כל קישור אחר לעניין זה), שאורן יקיר הבלוג מצא, שהוא לא סמול, או לא אנטי ציוני, או לא פוסט ציוני, או לא אוהד מוסלמים או לא … I wonder when the swarm of bees will be notified of new blog (or any other link in this regard), Orna Yakir blog has found, is not small, or not anti-Zionist, post-Zionist or not, Muslim or not a fan or not …

   אהבתי

 9. שלבקת הגיב:

  התמונה של הילדה לא מזויפת: היא אותנטית. הדבר היחיד שמפריע זה שצה"ל רצח את הילדה הזו ב-2006, לא ב-2012. תגידו שאני קטנונית, אבל עדיין הרגנו אותה. ולא כ"כ מזמן.

  אהבתי

  • captain beefheart הגיב:

   נובמת. ברוח זו יוכל ביבי להציג בנאום הבא שלו בארה"ב תמונות מהטבח בבתי הזיקוק. הרי מדובר ביהודים שנרצחו.

   אהבתי

  • ג'ורג' הגיב:

   יש לי וידוי: אני בעצמי הרגתי את הילדה בדם קר, תכננתי בלילות אפלים את הרצח והלכתי ברגל עד הבית שלה עם סכין- כל זה מייד אחרי שהרגתי את ישו.
   ועכשיו ברצינות: אנחנו לא "הרגנו" אותה, היא מתה כיוון שההורים שלה, ואנשי השלטון במקום בו היא הייתה, לא שמו על חייה קצוץ ואפשרו לו להיות בסביבה בה יש טרוריסטים. מדינת ישראל מנסה לחסל את הטרוריסטים, ובאופן טבעי קורה שפצצות עושות נזק ברדיוס גדול יותר מפנצטה. אני ממש לא מבין אילו מין הורים נתנו לילדה להיות במקום מסוכן שיש בו מחבלים! האשמה, שלבקת יקרה, לא מוטלת עלייך, עלינו ועלי. יש לילדה משפחה וחברה שאחראים עליה, והם כשלו במשימה.
   לי יותר חשוב לשמור על הילדים של שדרות ובאר שבע, שכל חטאם שהם יהודים בארץ ישראל.

   אהבתי

   • אור הגיב:

    אם נמשיך את קו המחשבה שלך ג׳ורג׳ אז ילדי שדרות ובאר שבע סובלים כיוון שההורים שלהם, ואנשי השלטון במקום בו הם חיים, לא שמים על חייהם קצוץ ומאפשרים להם להיות בסביבה בה יש כיבוש של עם אחר. העם הנכבש מנסה להפסיק את הכיבוש. אני ממש לא מבין אילו מין הורים נותנים לילדים להיות במקום מסוכן כזה.
    תגיד: אבל לאן ילכו? אין לנו ארץ אחרת.
    גם לילדי עזה אין לאן ללכת.

    אהבתי

   • ג'ורג' הגיב:

    גרוע.
    ה"כיבוש" הוא המצאה שקיימת במוח של כמה הזויים, לא משהו אמיתי שאפשר להצביע עליו. החולני בעניין הוא אנשים כמוך שמצדיקים ירי *מכוון* על ילדים. פיכסה.
    בבאר שבע אין ארגונים שהכריזו על רצון לרצח ערבים באשר הם. אולי פעם תוכל להבין את ההבדל.

    אהבתי

  • Soaln הגיב:

   לא הבנתי.
   הטענה שלך היא שצה"ל התקין ברצועה נדנדות לא בטיחותיות ע"מ לרצוח ילדים פלסטינים?

   אהבתי

   • Soaln חוזה עתידות הגיב:

    התגובה המתבקשת:
    טוב, גם אם הילדה הספציפית הזו לא נהרגה בידי צה"ל, תגידו שאני קטנונית, אבל צה"ל עדיין אחראי להרג של הרבה ילדים ברצועה, כך שהתמונה אותנטית, ומייצגת את המציאות בצורה יותר טובה ממה שהיא מתעדת בפועל.

    אהבתי

   • המגיב הגיב:

    פשוט נפלא. תפסיקו לבלבל אותי בעובדות. החלטנו שאנחנו רוצחי ילדים אז אנחנו רוצחי ילדים – עכשיו תנו להמשיך עם ההקלאה העצמית בשקט

    אהבתי

 10. מיא עשת הגיב:

  מה, יד אליהו זה לא דרום?

  אהבתי

 11. Soaln סולידרי הגיב:

  מה שקורה בדרום, זה פשוט מזעזע.
  אין לי מילים לתאר את הזוועה.
  טוב, הנה כמה מילים בכל זאת:

  מתגייסים למען תושבי הדרום ! רשת החנויות קסם נשי מפנקת אתכם בשובר פתוח לכל מוצרי הרשת 50 ₪ במקום 100 ₪

  מראה נכון וסקסי מתחיל עם הלבשה תחתונה מדוגמת ואיכותית. בשביל זה אנחנו מזמינים אתכן להתייצב ב'קסם נשי', הרשת הכי עדכנית בתחום ההלבשה התחתונה בארץ. לבחירתכן מגוון חזיות ותחתונים סקסיים, בגדי ים, גרביונים, מחטבים, הלבשת פנאי, פיג'מות ועוד, והכול ממיטב המותגים…

  וזו התמונה המצורפת לטקסט הנ"ל.
  לא יודע מאיפה להתחיל.

  אהבתי

  • אורן מפרש ופורש הגיב:

   תודה מיוחדת על הלינק העדכני, ונסיון לסייע בשאלת איפה להתחיל.
   ראשית מתמקדים בכפות הרגליים, וממשיכים צפונה בקצב איטי, בכדי שלא יפורש כנסיגה מבוהלת.
   ולמה פוקסי נוקסי בחר להדגיש את הפיג'מות?

   אהבתי

 12. רוני הגיב:

  פרח הטייס אשל זילברשטיין שוחרר מצה"ל מסיבות נפשיות.
  מה זה אומר על המיון של צה"ל, שהציב אותו לקורס טיס?
  נזכרתי בארז אפרתי, מאבטח הרמטכ"ל שהודה והורשע בתקיפה מינית. מה זה אומר על המיון של השב"כ?

  אהבתי

 13. ניר הגיב:

  אין הרבה חדש בבלוג של ביינארט וידידיו – אפשר למצוא בקורת דומה על ישראל, הוגנת או לא, כמעט בכל אתר אמריקאי ליברלי, וגם שם היא בד"כ נכתבת בידי יהודים וישראלים.

  במקומות מסוימים (לא גדולים, אבל משפיעים) בארה"ב להביע דעה תומכת בישראל דומה ללנהוג בטנדר, או להרשות לילדים לאכול במקדונלד – מסמן אותך כבעל טעם רע ולא שייך למיליה החברתי הספציפי. ביינארט וידידיו גילו שדי משתלם לקריירה ואפילו לפרנסה, להיות יהודי שקצת נגעל מישראל הנוכחת, והוא אפילו פרסם לאחרונה ספר על "משבר הציונות" שהבלוג מן הסתם יסייע לו לדחוף.

  נותר רק לראות אם הלך הרוח הזה יעבור למיינסטרים האמריקאי או ישאר בברקלי ופארק סלופ. לפעמים זה מחלחל, לפעמים לא.

  אהבתי

  • אורן הגיב:

   אני שמח על העניין, שעוררה ההמלצה שלי. לכן אפנה גם למאמר על בסיס פרק מספרו של ביינרט בניוזוויק. נסיגותיו של אובמה בנושא ההתנחלויות, ועדכון גם לנושא האירני.
   ביינרט, עורך הניו ריפבליק בעבר, התפרסם בתמיכתו במלחמה בעירק, ובהמשך העשור הקודם תקף את האגף הליברלי במפלגה הדמוקרטית.

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    להביא את ההיסטוריה של בני מוריס המוגדר כימני היחיד בבלוג?

    אהבתי

   • אורן נוזף פדגוגית הגיב:

    תביא חופשי. הפסדת את השעור בנושא " שאלות רטוריות כמאפיין נשים עם רקע אשכנזי", או שסתם עלעלת בתמונות של פיגיאמס. היה דיון מהמשובחים.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    נתתי לך יותר קרדיט מזה

    אהבתי

   • אורן נוזף ונאנח הגיב:

    מכיר ואף קראתי מכתבי מוריס, כמו את המפנה בדעותיו. ההתייחסות היתה לעניין השרטוריות.

    אהבתי

   • ניר הגיב:

    התגובה תגיע במצעד השרטוריות, של נשים מרקע אשכנזי (נדמה לי שאפשר לצרף ישראליות מכל הרקעים)

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    איפה היה שער כזה

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אגב, כל מי שתמך במלחמה בעיראק הוכיח שהוא אידיוט שלא מבין במזה"ת וקונה תעמולה בלי להטיל ספק ובלי לשאול שאלות קשות. למה שאני אקשיב לו עכשיו?

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אגב, כל מי שתמך במלחמה בעיראק הוכיח שהוא אי*יוט שלא מבין במזה"ת וקונה תעמולה מבלי להטיל ספק ולשאול שאלות קשות. למה שאני אקשיב לו כעת?

    אהבתי

   • אורן נוזף כרונולוגית הגיב:

    פעמיים פאק. הפסדת את התגובה בנושא שאלות רטוריות, ולא הכרתיך בימי ההפגנות נגד המלחמה בעירק.

    אהבתי

 14. עובר אורח הגיב:

  שלום ניר.
  הנה החדשות האחרונות על העסק הזה כיכר ציון. השם ציון מחייב. ואפילו ב J סטייטט,
  ארגון הקשור למייסדי כיכר ציון, כולם צועקים בקול גדול אנחנו ציונים. היות וכולם שם הם
  ציונים מסוג חדש המייסדים היו צריכים ערבי לקישוט העסק, משהו כמו אבותיה של זועבי
  שקישטו את הכנסת בעקאל וכפיה. בכל מקרה הם הודיעו שהם ציונים סוג חדש ומשובח
  ופוסט פוסט מודרני וראה מה קרה:
  אחרי שהם השיגו שני ! באמת שנים ! שני ערבים שלמים.
  Beinart has come to be associated with J Street,
  the “pro-Israel,pro-peace” organization founded
  a few years ago to try to counterbalance the
  center-right pro-Israel lobby AIPAC.
  At J Street’s conference later this month,
  attendees will be able to purchase
  Beinart’s forthcoming book, The Crisis of
  Zionism; he will be there to sign it.
  הנה רשימת כוכבי בינרט
  Among Zion Square’s ten regular columnists,
  only one would commonly be thought of as offering
  a right-of-center perspective—the Israeli Benny
  Morris. The rest are: Bernard Avishai,
  Lara Friedman, Gershom Gorenberg, Emily L. Hauser,
  Hussein Ibish, Yehudah Mirsky, Yousef Munayyer,
  Trita Parsi, and Einat Wilf.
  והנה תיקון-עדכון לרשימה אחרי הופצה לכל המעונינים:
  UPDATE: Yousef Munayyer writes in to say that
  he does not support a Jewish democratic state, and is
  a “firm supporter of the Palestinian right to return,
  an end to the Israeli occupation and equal
  rights for all people living throughout the land
  regardless to religion, nationality or ethnic background.”
  כידוע וכמובן זה ביטוי לקריאה להשמדת ישראל מדינה החד לאומית בסגנון
  מצרים וסוריה ואבוי למיעוט. אפילו נורמן פינלשטיין טוען שהשמדת מדינת
  ישראל בתרוץ של מדינה אחת או זה או אחר היא מעשה שקרי, לא מוסרי ולא חוקי.
  ברח להם ערבי אחד, בעצם הוא לא ברח אבל עשה להם הפוך על הפוך. הם לא
  יכולים לטעון שהם גוף ציוני ואם הם יזרקו אותו הם בכלל פשיסטים גזעניים. אז
  זה המצב בבלוג החדש של בינרט ועוד נראה גדולות ונצורות. מעניין מה יהיה
  עם הערבי השני. ובינתיים יש לנו עסק עם גברת וילף, הם אפילו לא נתנו לה
  את מה שנתנו לבני מוריס והיא מקישוטי ברק (נזם… באף…) נחשבת שמאל
  גמור. זה מהקואליציה של ביבי, דבר על שינקה בהכשרת הבד"צ, אבל לא נורא
  מפלגת העבודה כבר הוציאה אחד שהוא חצי שמאל וקפיטליסט צרפתי שלם.
  עכשיו יש לנו שמאלנית בסגנונן אהוד ברק שהיא גרמניה חצי שלמה ושלמה
  אם תרצה. קום התנערה עם חלכה עם עבדים ומזי רעב והקם מדינה
  בסגנון יוסוף מונייר.

  אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   הביינרטים והפינקלשטיינים זו סחורה משומשת שאין לה דורש באמריקה. הממסד המדיני והפוליטי איבד עניין בבעיה הפלשתינית ואינו זקוק יותר לחיזוק יהודי למדיניותו. הם ילכו בדרכו של מיטשל שיצא לפנסיה בלא שמונה לו מחליף.

   אהבתי

 15. אורן הגיב:

  לפני התפזרותי לפרישה, הערות בקשר למהדורה אנגלית.
  יש מקום לסיכום כותרות וידיעות מרכזיות בתוספת ביקורת תקשורת (מחויב חומר מקורי). התרגום צריך להיות מושלם, והכל מוכן עד שבע בבוקר שעון מזרח.
  מחייב קישורים לשמות ומושגים בסיסיים, וקישורים כפולים עברית ואנגלית לידיעות (לטובת בעלי ידע בסיסי בעברית). רק לאחר הרצה, לשווק לכותבים בנושא באימיילים.
  האפשרות המצומצמת – כותרות וסיפור אחד של הרחבה בנושא תקשורת.

  אהבתי

 16. רקמילה הגיב:

  רעידת אדמה במשרדי הפרסום,והטרדה רשלנית- טעות במודפס לא תוקנה גם באתר

  בין השאר עזבו את שלמור ישראכרט, דפי זהב, ביטוח ישיר, סטימצקי ומזגני טורדנו.

  אהבתי

 17. רקמילה הגיב:

  במקום ציפרלקס.

  אהבתי

 18. מיקי הגיב:

  פוסט מצוין, מרתק, מעניין – נכנסתי לקישורים, קראתי את המסה הארוכה על ז'ורנל…
  אבל אין, אין לי זמן לקרוא הכל ובטח שלא להגיב… חבל.
  תודה בכל מקרה דבורית

  אהבתי

 19. שולמית הגיב:

  "עם הטאבלטים לנהגי הקטר כדי שיקבלו עדכונים בענייני בטיחות הוא אחד המטופשים ששמעתי."
  "כמה מאותגרים יכולים להיות אנשי הוועד, שמעד, הנהלת וכו'?"

  כמה מתנשאת כלפי עובדים בעלי צווארון כחול את יכולה להיות. למה שיתעסקו בביתם במה שהם אמורים לעשות בזמן העבודה?

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   מאיפה את מביאה את האמירות האומללות האלו? אני מתנשאת כלפי עובדי צוואורן כחול? את מקשיבה לעצמך? עבדת איפשהו פעם? את מכירה בנאדם שלא עושה משהו מהעבודה שלו בבית?
   מתי את רוצה שהם יתעדכנו בהוראות בטיחות? כשהם נוהגים את הקטר?

   אהבתי

 20. שולמית הגיב:

  דבורית. כך אני רואה את הדברים. כפי שאת מעירה הערות על כל מיני דברים כך אני מעירה הערות על דבריך. מה אומלל בזה. סה"כ אני מביעה דע ה. כינוי תגובה כאומללה אינה עניינית.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s