מוחים, עוזבים וסוגרים

לבני תגור באוהל בחצר?

ציפי לבני וראשי המחאה החברתית פועלים לארגון מחאה נוספת בקיץ, כך חושף זאב קם ממקור ראשון בגיליון מחר. מהקלטות שהגיעו לידי העיתון עולה כי יו"ר האופוזיציה עמדה בקשר רציף עם ראשי המחאה כבר בקיץ .
במפגש סגור שקיימו השבוע נציגי המחאה החברתית ולבני מתברר כי האחרונה עומדת בקשר רציף עם ראשי המחאה ומדרבנת אותם לארגן התגייסות ציבורית נוספת בקיץ הקרוב. עוד במהלך המחאה הציעה לבני לא להתמקד בתחום החברתי-כלכלי בלבד אלא להתבטא גם בנושא המדיני. לבני התחייבה גם לפעול לאחד את כל מפלגות השמאל, כולל יאיר לפיד, לגוף אחד שיתמודד מול נתניהו.

"… בסיום המחאה חיכינו לכם כאן בכנסת והמחאה לא נכנסה פנימה", אמרה. אחד מנציגי המחאה הסביר ללבני כי הבעיה נעוצה במבנה המשטר הישראלי, שבו אפשר לשנות דברים רק באופן פוליטי. "אבל אתם לא יכולים להדיר פוליטיקאים", קטעה אותו, "אם היינו יכולים לדבר מעל הבמה, הייתה תפיסה של תרבות פוליטית".

אראלה גניסלב מ-ynet הגיעה להסדר?

עורכת ה-HP ב-ynet, אראלה גניסלב, שהייתה מהמוזמנים לשימוע שלפני פיטורים התפטרה היום ושלחה מכתב לעמיתיה באתר, מדווח לראשונה עידו קינן בחדר 404.

וזה מכתבה (כאמור, מחדר 404)

לא חשבתי שככה זה ייגמר, אבל זה המצב. ואחרי הכל, גם חודשיים מחורבנים לא יכולים למחוק 12 שנה של עבודה מרגשת ומספקת.

לא תמיד היה מרגש ומספק, לפעמים היה משעמם ומעצבן, אבל תמיד ידעתי שעוד יבואו ימים של עניין, של קורת רוח, של חדוות יצירה, של כותרת פצצה, של שיחות מרתקות עם אנשים, של ויכוחים מחכימים, והכי הכי – של הזדמנויות לעשות את הדבר הנכון ולדעת שאנחנו משפיעים, ולטובה.

עברתי כאן חתיכת חיים, שלאורכה התעצב ה”אני מאמינה” העיתונאית שלי, שיבה זרקה בשערי, ילדיי הפכו מתינוקות לנערים, חליתי והבראתי, צחקתי ובכיתי, אהבתי ואהבתי פחות, למדתי ולימדתי, טעיתי – למרות שאני צודקת כרגיל, הברקתי בכותרות ופישלתי במשניות, העליתי לסטריפ והורדתי לטיזר, רבתי עם המסחר ומסחרתי את הריב, ראיתי עובדים יקרים באים והולכים, לקחתי חלק בהקמה של משהו חדש וגדול ומסעיר וחזיתי בו צומח, עשיתי חברים אמיתיים, וגם צעקתי, פגעתי והתנצלתי. ואם אני עדיין חייבת התנצלות למישהו – אני מתנצלת.

היו שלום, ואם יורשה לי, משאלה עם קצת פאתוס: שמקצוע העיתונות יהיה מקצוע שבעליו גאים בו, מבינים את חשיבותו ואת גודל השליחות, ויילחמו על דמותו. ושיעבדו בו בני אדם.
אראלה

מאז נפתח המשפט בביה"ד לעבודה, אותו מנהל ארגון העיתונאים נגד ynet לא הגיעה גניסלב לאף דיון. תחילה נופקה תעודת מחלה לפיה היא נעדרת בשל "כאבי ראש". אורן פרסיקו שיער אתמול שגניסלב הגיעה להסדר פרישתי עם הנהלת האתר.

וה-Markerweek, באפריל ייסגר?

שלשום כתבה המגיבה סלו קום, שנקראה בעבר מיס סלוקום, ואאל"ט דיווחה ראשונה על פרישתו העתידית של העורך הקודם של הארץ:

ולווט, תרשמי כדי שתוכלי בעוד שבועיים לכתוב שהבלוג שלך היה הראשון לפרסם את הסקופ: עמוס שוקן החליט לסגור את מרקרוויק! ההחלטה מעוררת ריב ומדון ברחוב שוקן, אבל זה לא יעזור לבכירי דה-מרקר שמנסים להתנגד להחלטה – המרקרוויק (עורכת ענת ג'ורג'י, V) ייעלם מהמפה של העיתונות העברית באפריל. הנימוק העיקרי: השבועון של דה-מרקר לא הצליח להמריא, לא אצל הקוראים* ולא אצל המפרסמים. אין לחם – אין תורה. לגזור ולשמור…

לשאלותיי המפורשות והמפורטות לא התקבלה ולו תשובה אחת מהארץ.
ימים יגידו.

* עדקון (עדכון שהוא תיקון): ע"פ גורמים, "זה דווקא המוסף הכי אהוב על הקוראים כבר ארבע שנים, בכל סקר".

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה דו"ח מיוחד, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

27 תגובות על מוחים, עוזבים וסוגרים

 1. רקמילה הגיב:

  לשאלותיי המפורשות והמפורטות לא התקבלה ולו תשובה אחת מהארץ.

  אני מנסה לקבל תשובה דרך שירות לקוחות למנויים.בדר"כ זה עובד.

  אהבתי

  • רקמילה הגיב:

   התשובה בשירות לקוחות היא לאו רבתי. לא דובים ולא מרקרוויק.

   אהבתי

   • רקמילה הגיב:

    בתשובה למייל קיבלתי טלפון ממערכת הארץ , ונאמר לי שאין ולא היתה כוונה לבטל את מרקרוויק, וכן שלא יחולו כל שינויים והזזות . התעניינו מה מקור השמועות ושמרתי על עמימות.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    את יכולה לתאר לעצמך ששוקן, רולניק ושות' לא משתפים את מוקדני שירות הלקוחות בישיבות ההנהלה שלהם, נכון? כך שהרעיון לפנות לשירות לא סביר מהיסוד.
    זאת ועוד, קראי תגובות של אנשים מרח' שוקן בהמשך.
    ודבר נוסף: מה החלטה הסופית אני לא יודעת, אבל בוודאות של 1,500% התקיימו דיונים נוקבים ומפלגים בנושא יום שישי במארקר.
    ודבר אחרון: אין סיבה לשמור על עמימות, הרי הדברים נכתבים פה בגלוי.

    אהבתי

   • רקמילה הגיב:

    עשיתי 2 פניות. אחת לשירות לקוחות בטלפון, והשנייה מייל למערכת. הגב' מהמערכת שלא היתה מוקדנית שיכנעה אותי שהשמועה היא עורבא פרח כשטענתי שכמנויה זכותי לדעת אם אקבל בעתיד הקרוב פחות עבור דמי המנוי. העמימות- מאחר שהתרשמתי שהיא שומעת על כך בפעם הראשונה העדפתי לא להיות ה"מודיעה".

    אהבתי

 2. יוסי הגיב:

  שאלת תם- מה זה עורכת HP?

  אהבתי

 3. אחינח הגיב:

  אני משער שקדימה באמת תהווה שינוי מרענן. הם לא היו בשלטון 3 שנים ובטח ישנו את סדר העדיפויות הקלוקל במדינה בעשורים האחרונים.

  אהבתי

 4. אור הגיב:

  דווקא המרקרוויק, כמו שני המוספים הכלכליים האחרים (G, מוסף כלכליסט), הוא מעמיק ומעניין ומקצועי הרבה יותר ממוספי הסופ"ש הרגילים, והכתבות בו מעניינות יותר מבמוסף הארץ. חבל, עמוס שוקן ואלוף בן מצהיבים את העיתון, והורסים אותו לאט לאט.

  אהבתי

  • א. הגיב:

   מסכים. פיסת העיתון היחידה שנהנתי לקרוא בסופי השבוע בתקופה האחרונה.

   אהבתי

  • באבא הגיב:

   צר לי, אך אני חולק על עצם ההשוואה
   זה שהמרקר-וויק עדיף על הארץ הרגיל בדרך כלל (אגב, ביום שישי היה להם חלק א' חזק ביותר. מהגדולים), לא הופך אותו בר השוואה למוסף כלכליסט. החלק המסכם עם הלייף-סטייל-דה-לה-שמאטע ממש חלש. פינת המנה העסקית קצרה מדי, פינות המנכ"ל המבשל והמעופף סתם משעממות, וכשמצמצמים את יואב קווה וה'טומובילים שלו לכדי עמוד וחצי, זה גם נראה ככה. ואורן פרנק? כבר עדיף לקרוא את עידן לנדו. אבל זו לא אשמתו של אורן, אלא של מי שאפשר לו טור ומצפה ממנו להשראה ותובנות על רקע שבועי.

   את מרב ארלוזורוב אפשר לקרוא בשאר ימות השבוע, ובשביל טור של רולניק לא מקיימים מוסף שלם.

   בקיצור, הבו לנו את מוסף כלכליסט – פטריות לחיידקים חושבים (מוטו זמני)

   אהבתי

   • מורין דו הגיב:

    גרמני, רוסי ויהודי נפגשו במלון כדי לסגור מוסף בשם אמריקאי marker week. בגלל מחיר של נייר סקנדינבי. זו לא בדיחה. זה מה שקרה לאחרונה. רולניק ושות מנסים עדיין להילחם על חייו של המוסף, אבל שוקן ושות הכריעו. רחלי אמרה אוקי. והלל גמר את ההלל…המוסף האחרון יראה אור בפסח

    אהבתי

   • גם משוקן הגיב:

    מאיפה את מוציאה את השטויות האלה תגידי? מישהו מזין אותך בשמועות חסרות ביסוס של חודש פברואר. המרקר וויק לא נסגר ולא אבטיח. הוא כנראה יספח אליו את גיליון השישי של המרקר, זה כן. אבל עדיין יישאר מרקרוויק. בפועל מדובר על ביטול של שישי. וגם זה לא סגור.

    לבטל את אחד המוספים הכי אהובים של הארץ (לפי כל סקר שאי פעם נערך מאז יצא לאור) זה מעשה של טמטום תהומי, ואפילו בהנהלת הארץ לא כל כך מטומטמים. אז קצת אחריות ולא להפחיד עובדים שגם כך נמצא במצב של חשש קיומי לפרנסתם.

    אהבתי

   • מורין דו הגיב:

    אהה – יקראו לזה איחוד. בסדר. יחי אורוול…

    אהבתי

   • גם משוקן הגיב:

    זה בסדר להודות שיצאת פארשית

    אהבתי

   • מורין דו הגיב:

    למר גם משוקן: אם לוקחים את עיתון יום ששי של דה-מרקר ומאחדים אותו עם מרקר-וויק זה לא סימן טוב גם אם ישמרו על השם מרקר-וויק בשביל לשמור על שאריות הפאסון. תשאל את רמי גז ולא את הלקקנים המכורים. במרקר-וויק אין בכלל מודעות כבר הרבה זמן, לעומת עיתון ששי שמביא מודעות לא רע לפחות מתחום הנדל"ן. אם תוציא את האצבע מה***, אולי תצליח להודות שעשיתי דווקא שרות לאנשים שעובדים ברחוב שוקן ולא מודעים לקיצוצים שמכינים להם מעל הראש. מה זה פארשית?

    אהבתי

   • סלו קום הגיב:

    האחריות לגילוי מה קורה בדה מרקר היא שלי ולא של אחותי מורין – שאולי מקלידה לא רחוק ממני ויודעת דברים לא ידועים לי – ולכן עלי האחריות להבהיר מה נכון ומה לא מדויק. שוקן החליט ואין לי מושג אם עשה את זה ביחד עם השותפים שלו אבל ברור שבתמיכה של רמי גז ללחתוך בהוצאות של דה מרקר באמצעות קיצוץ ביום ששי גם בגלל שהמתחרים לא פועלים ביום ששי. הקיצוץ של מרקר וויק נתקל בהתנגדות וה״פשרה״ הכנסת כתבות מהמוסף וחלק מהטורים לגליון יום ששי. יכול להיות שישמרו על השם מרקר וויק ויוותרו על השם מרקר ששי ואולי להיפך. לא ברור לי. וזה גם לא נראה חשוב.

    אהבתי

   • גם משוקן הגיב:

    פארשית זה אומר להתיימר להיות מקור פנימי ואז לא להבין איך עובד העיתון המדובר או בכלל מקומות עבודה. למרקר וויק יש עובדים משלו. אם הם לא מפוטרים (והם לא – גיליון פסח האחרון-לכאורה-לדברייך מתפרסם עוד שבועיים ולא מפטרים עשרה-חמישה עשר איש בלי התראה מראש) והמרקר וויק שומר על שמו = המרקר וויק לא נסגר.

    אם מהדורת שישי מבוטלת ועמודי הנדלן מניבי המודעות נספחים אל תוך מרקר וויק = שישי מבוטל. לגיליון שישי אין צוות נפרד. קאפיש?

    אהבתי

   • סלו קום הגיב:

    .. לצערי יתברר בקרוב שהאופטימיות שלך לא מבוססת על המציאות העגומה. סגירת מוסף או כל חלק אחר של העתון לא משמחת אפילו לא פארשית. חבל שאנשים טובים משלמים על הטעויות של ההנהלה הנפוחה. היה אפשר לעשות עתון גם בלי כל ההוצאות המטורפות של 4-5 אנשים בצמרת שהשתן עלה להם. ו׳גם משוקן׳ תמסור דש לליפסון

    אהבתי

   • קורא הגיב:

    בעיניי זה מטופש לסגור משהו בדה מרקר בכלל, העיתון הזה הרי מחזיק את הארץ ובלעדיו לא היה כלום בהארץ והעיתון היה מתמוטט. אם כבר לצמצם, אז בעיתון הארץ עצמו, ואת זה אני אומר מסיבות כלכליות, ולמרות שאני אוהד את העיתון יותר מאת דה מרקר.

    אהבתי

 5. חייל זקן הגיב:

  כל מי שדאג שמא עו"ד וייסגלס יתקשה למצוא פרנסה לאחר ששלאף סגר את הקזינו ביריחו יכול להיות רגוע. גלובס מדווח על העיסוק החדש של האסטרטג המדיני הדגול.

  אהבתי

 6. רקמילה הגיב:

  הגיע במייל מחברת דלתא -מחיר מציאה

  בלעדי לרוכשים באתר- מבצע חם על קולקציית קיץ -קונים ב 250 ₪ ומשלמים רק 350 ₪!

  אהבתי

 7. רקמילה הגיב:

  דלתא או דלתה??

  אהבתי

 8. גורדי הגיב:

  נו, ברור שמה שהיה חסר למחאה החברתית זה נאום של ציפי לבני. מה השאלה בכלל.

  אהבתי

 9. דרור הגיב:

  דבירותי ורבותי , הכתבה הכי גרועה בהיסטוריה

  http://man.walla.co.il/?w=/482/2519071

  אהבתי

 10. א הגיב:

  אל: חברי האקדמיה ללשון

  חברים,
  לאור הצפייה בסרטון של מחלקת הפרומו הנאנדרטלית של ידיעות אחרונות שבו מככב רענן שקד
  נתכנס הערב בהליך חירום על מנת להחליט על מושגים עבריים שיגדירו מחדש –

  "מבוכה"
  "וונאבי"
  "פאתט"
  "הכי פאתט"
  "יותר פאתט אפילו מדנה ספקטור"

  העתק: ד"ר אילן רבינוביץ'

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s