בדרך לחתונה עוצרים בהר הזיתים

הארץ יוצא למלחמה ומגייס את כל כוחותיו: מחזירים את המחאה לרחובות * לא שופטים אבלה בצערה, אבל את העיתון שמפרסם את דבריה – כן * כמה ישראלים תומכים במתקפה באיראן? תלוי את מי שואלים * כמה מרוויח גבי אשכנזי ומי קורא את המארקר? * ואיך זה שלנשיא בצלאל אין תואר? * ומי לא כתב על התקיפה בהר?

במעריב מבטיח מופז בכות' הראשית שיש לביבי ממה לפחד עכשיו. בהארץ הוא מבטיח להוביל את המחאה החברתית הקיץ. ומתחת מסביר ארי שביט שלבני היא בלון לבן, או צבעוני, הוא לא סגור על עצמו.
עיתון עיתון ואג'נדתו.
הארץ בגיוס כללי לקראת חידוש המחאה:
סקר המארקר, המופיע בכות' הראשית של העיתון, המתכתב עם הראשית של הארץ: "80% תומכים בחידוש המחאה נגד יוקר המחיה"
והמארקרוויק, שער: "מתחמם/ כל הסיבות לכך שהקיץ המתקרב עלול להיות חם יותר מקודמו/ גיליון מיוחד"
מה למדתם מאז תחילת המחאה
דבר לא השתנה
מעמד הביניים גילה את האמת על מצבו
פישר אחראי להעמקת הפערים

ישראל היום מצא את הסקר שמתאים לו: 69% מהישראלים תומכים בתקיפה באיראן.
סקר הארץ מתחילת החודש: רוב הציבור נגד התקיפה באיראן.
כיכר השבת: מחצית מהציבור מתנגד.
כל הסקרים נערכו החודש, מרץ 2012.
אריק בנדר מראיין סטודנט איראני על קמפיין האהבה.
לידיעות יש התייחסות לדו"ח הסודי שהוגש לקונגרס, לפי דיווחי בלומברג. לפי הדו"ח, איראן ארה"ב וישראל לא יודעות בוודאות היכן נמצאים כל מתקני התוכנית הגרעינית, ישראל תתקשה לתקוף באיראן ואיראן מצדה תצליח לשקם את יכולתה הגרעינית תוך חצי שנה.

– גם לידיעות יש סקר: קדימה בראשות מופז מקבלת 12 מנדטים. כמו יאיר לפיד שלנו. אבל אם ציפי לבני תחבור אליו (כך בכות' המש' בשער) הוא יקבל 15 (ע' תוצאות הסקריר למטה).

– תקיפה בהר הזיתים. למה לינץ'? מה הההגדרה של לינץ'?
עוד על האירוע "ניסיון ללינץ'" (וגם בשער ישראל היום, וידיעות גם בידיעות ובמעריב), חדשות 2, ערוץ 7, בחדרי חרדים. מעניין, דווקא בשני האתרים החרדיים הכותרות הרבה פחות היסטריות. שום לינץ' אין בהן.
בהארץ אין מילה על האירוע, לא בעיתון המודפס ולא באתר.
כמו שכבר ציינתי, העיתון גם לא הזכיר את רצח היהודי במרוקו. מדיניות מוזרה.

BTW: עשרות הפגינו נגד תקיפת עובדי הניקיון הערבים ע"י אוהדי בית"ר ליד קניון מלחה. גם אם בפועל אין הבדל גדול בין כמה עשרות (30? 40?) לבין 100, האפקט שונה.

– כתבת השער של המגזין של מעריב היא צילום מצוין של ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג (ועוד אחד, ענק גם הוא ומצוין לא פחות בכתבה גופה). למה? לכבוד כתבה שתתפרסם מחר בזמן נתניה, שחלק ממנה מובא בכפולה הפותחת של המוספונצ'יקון. מה העילה? הדמות שלה בארץ נהדרת. כן, היא חושבת שהחיקוי מצחיק, אבל יוצאת נגד הסטיגמה של העיר. בחייאת. תרעננו.

השריפה ברחובות

מצטט מעריב את דברי אביבית שאער לאווה סנדלר:

"המשפחה שלי נפלה כקורבן וכפרה על עם ישראל. לפחות שייצא מזה קידוש ה', התחזקות אמונה או דברים רוחניים אחרים. ברור לי שזה סוג של כפרה, ואנחנו אלה שנמצאים עדיין בסרט, אני לא יודעת אם נגיע לאותה דרגה, לאותה רמה, אבל אין לי ספק שאנחנו במקומות הכי טובים. זה אינטרס שלנו שאנחנו מבצעים את אותה וקשה לנו וחסר לנו, כי מי שסובל זה אנחנו, לא הם… אני באמת מאמינה שאנחנו לא לא יותר רחמנים מהקב"ה, ושהוא באמת אוהב אותנו ושכל מה שהוא עושה זה לטובה. יבוא יום ואנחנו נראה את הטובה הזאת".

אני לא שופטת את האישה האומללה, וזכותה להגיד מה שהיא רוצה ולמי שהיא רוצה, וגם לדרוש שדבריה לא יפורסמו.
חובתה של התקשורת להימנע מפרסום ג'יבריש, אותו העתקתי מילה-מילה, אות-אות.

אפרופו הדרת הנשים מההלוויה של מש' שאער, הדרה שהודרה מהתקשורת והתקבלה בהכנעה בהארץ, המרכז הרפורמי לדת ומדינה מייצג נשים שהודרו מבתי קברות. אפשר לפנות גם למיכל ברוך אלפסי.

יאללה קדימה

מסיבה לא ברורה יוסי ורטר ירד אתמול על טל שניידר ועל הסקר שלה, שהתברר כרחוק מהמציאות.

חרף כל הניסיון הרע שנצבר, חרף כל נורות האזהרה, נערך בשבוע שעבר סקר אחד שכונה "עצמאי", על ידי סוקרת בשם דפנה גולדברג ענבי, שמומן באמצעות תרומות שאספה בלוגרית פוליטית בשם טל שניידר. הסקר ניבא ללבני ניצחון חד משמעי, הרבה מעבר לטווח טעות הסטטיסטית: 46% מול 36% למופז. הסוקרת והעיתונאית עלו לשידור יותר מפעם אחת בתוכנית רדיו מסוימת, יחצנו את הסקר שלהן, התגאו באומץ ליבן, והטיפו מוסר לכלי התקשורת ולסוקרים הרציניים.

שניידר כותבת על הסקר שלה ועל תוצאות האמת, ולא מתחרטת על כלום.

162 (נכון לזמן עליית הפוסט) איש ענו על סקריר הצעד הבא של ציפי לבני.
23% מציעים לה לעזוב הפוליטיקה. 22% – לטפח את קריירת התיפוף, 14% להצטרף ליאיר לפיד, 14% לצאת לטיול, 12% להישאר בקדימה, ועוד 16% (ביחד) להתכונן לטריאתלון, להגיש את אולפן שישי ולהקים מפלגה חדשה.

לחם עבודה

ביפעת מחקרי מדיה מנתחים את המארקר.

כמה מרוויח גבי אשכנזי


המארקר, ynet
(תודה לרם אזרח)

חנוך מרמרי יהיה נשיא בצלאל. בעמוד הראשון של הארץ מפורט שמרמרי, לשעבר עורך הארץ, מעולם לא השלים תואר ראשון, אף שלפי תקנות המל"ג נשיא אקדמיה חייב להיות פרופסור. רואים, לא רק ליאיר לפיד מתנכלים.

קשת תקים ועדה פנימית לבדיקת סוגיות אתיות רפואיות, כך בוואלה! ע"פ הכות' בהארץ (המודפס) קשת תקים ועדה חיצונית דווקא.

וקצת לחם: וורן באפט קונה את החמץ של נברסקה.
(תודה לדוד אסף)

בלוגלנד/ פייסבוק/ רשת

אורן ממליץ: פרונטליין במשדר על מרדוק ופרשת הציתותים.
והניו ריפבליק מתיר את כל הכתבות לקריאה חופשית.

מגזין האקטואליה של הטלוויזיה החברתית: אלימות כלפי ערבים, ילדי רמלה מקשטים את גדר ההפרדה ביניהם בחסות שרי אריסון, שיוויון בהורות בתהליך פונדקאות, האם הח"כים באמת חברתיים? מחאת הציבור נגד המתקפה באיראן, המלחמה כאמצעי הלם בשירות ההפרטה.

קראו את הדיון בטוקבקים של קורא, אלעד ואורי על הטקסט של רותם סלע נגד ארגון העיתונאים.

קצה האצבעות

בשורה מדהימה: גיל 45 הוא תקופת השיא של היצירתיות.

טיים אאוט בגיליון 50 המשפיעים על התרבות הדיגיטלית בישראל.
יש סיכוי שתיתקלו בקשיי כניסה למהדורה הדיגיטלית של העיתון, שלא השתנתה כבר שש שנים לפחות.

לא, לי אין שום חלק בתרבות הדיגיטלית בישראל.

התיקונים

בן כספית טעה אך לא רוצה לתקן, כך מדווח אתר פרספקטיבה.

מתברר ששועלן צדק אתמול. כותב הבוקר מורן שריר:

"בימים האחרונים התייחסתי כאן לעימות שנערך בין מופז ללבני בחדשות ערוץ 2. מחנה מופז, שסירב לאורך כל הקמפיין להפגיש את המועמד עם המועמדת, יצא מגדרו להבהיר לתקשורת שהשניים לא מנהלים ביניהם אינטראקציה. המאמץ האסטרטגי שלהם הצליח ככל הנראה להטעות גם אותי ולגרום לי להבין שמופז ולבני התראיינו בנפרד זה מזה. מכל בירורי בדיעבד עולה שלא נפל פגם בהתנהלות חדשות ערוץ 2. שני המועמדים התראיינו במקביל, ביודעם כי זוהי מתכונת הראיון וכשכל אחד מהם שומע את המתמודד האחר בזמן אמת. טעיתי בפרסום המקורי, ואני מצר על כך".

יקי מנשנפרוינד מבקר בעין את הכתבות המדעיות של כלכליסט.
גורמים בכלכליסט תוהים:

"למה הכותב לא פנה אלינו לבקש תגובה? מנין לו שיהודה בלו צודק ואורן הוברמן טועה? ובאשר לשאר הטענות, הן ייבדקו. לא מן הנמנע שבסך כל הכתבות ועשרות אלפי מילים נפלו פה ושם טעויות. חוץ מזה אנחנו שמחים על העניין הגדול שמעוררות כתבות המוסף".

לפני פיזור

הלילה ב-02:00 מעבירים את השעון שעה קדימה. שעון קיץ. וכן, מפסידים שעה.
יהודה שרוני מתקצר את הסיפור הארוך והמעצבן: יהיה לנו הקיץ הקצר בעולם.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

108 תגובות על בדרך לחתונה עוצרים בהר הזיתים

 1. דודינקה הגיב:

  אם היו עוד התלבטויות גם יקי מנשנפרוינד בעין השביעית קוטל את כתבת הפטריות ועוד כתבות "מדעיות" בכלכליסט. לא כולנו מבינים באורגניזמים אבל שמחתי שבלו החזיר את הצבע הכחול לתנ"ך אחרי שכלכליסט הוציאו אותו משם.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   יא-חביבי, האם קראת את הפוסט או שפשוט חיכית לרגע בו יעלה כדי לזרוק את הקישור (שיש לו התייחסות בפוסט)?

   אהבתי

  • סתמאחת הגיב:

   באוניברסיטת חיפה נערכים למינוי מנכל סלקום לשעבר לנשיא האוניברסיטה (השם ברח לי). באמתחתו תואר ראשון, אולי גם תואר במנהל עסקים (תואר לא מחקרי). אמנם הידיעה עברה בשקט יחסי בתקשורת, אך בהתיחסות אליה הוזכרו עוד כמה מקרים מוצלחים וכושלים בהם איש שאינו חבר סגל ניהל אוניברסיטה.
   אולי הבעיה היא שהמלג דורש תואר כלשהו, בטוח שלא פרופסורה.

   אהבתי

 2. דודינקה הגיב:

  קראתי. אפילו את גיבובי המילים של האלמנה. אני מדבר על הצבע הכחול. יקי לא מזכיר אותו משום מה. כלכליסט הוציאו אותו מהתנ"ך ובלו מראה שיש צבע כזה. ספר יחזקאל, פרק כ"ג פסוק מ':

  וְאַף, כִּי תִשְׁלַחְנָה לַאֲנָשִׁים, בָּאִים, מִמֶּרְחָק–אֲשֶׁר מַלְאָךְ שָׁלוּחַ אֲלֵיהֶם, וְהִנֵּה-בָאוּ, לַאֲשֶׁר רָחַצְתְּ כָּחַלְתְּ עֵינַיִךְ, וְעָדִית עֶדִי.

  תסלחי לי שפטריות לא מעניינות אותי.

  אהבתי

  • ד"ר בן צבי הגיב:

   שוב מסתמכים על ויקיפדיה? רָחַצְתְּ כָּחַלְתְּ עֵינַיִךְ – הכוונה לאיפור שחור.

   אהבתי

   • דודינקה הגיב:

    יהודה בלו כותב שזה מה שמצויין בלקסיקון. שכחול זה כחול. למה להאמין לכלכליסט ולא להאמין לבלו? למה גם העין השביעית מצדיקה את בלו? מה זה בדיוק התגובה של כלכליסט: "מנין ליקי שיהודה בלו צודק ואורן הוברמן טועה?".

    מה זאת אומרת מנין. בלו חופר במאמר בנייצ'ר פסיק אחרי פסיק ומוכיח שמה שכתוב בכלכליסט לא כתוב בנייצ'ר. אם יש לכלכליסט בעיה אז יש להם בעיה עם נייצ'ר. שיפנו לנייצ'ר לפתור אותה. אולי המגזין ישנה את המאמר לכבודם. וואלה יופי. חוץ מזה לא צריך להיות גאון גדול. צריך רק לדעת אנגלית. בלו מראה שהכתבה בסי.אן.אן שהוברמן מספר עליה בעצם מספרת סיפור הפוך לגמרי ממה שהוברמן כתב. זה לא דבר שנתון לויכוח או לפרשנויות. זה התרגום לעברית!

    אהבתי

   • רקמילה הגיב:

    הכי קרוב לכחול בתנ"ך-

    וְהַרְבָּה אַרְבֶּה אֶת-זַרְעֲךָ כְּכוֹכְבֵי הַשָּׁמַיִם, וְכַחוֹל, אֲשֶׁר עַל-שְׂפַת הַיָּם;

    😯

    אהבתי

   • רקשאלה הגיב:

    את צוחקת, נכון?

    אהבתי

   • רקמילה הגיב:

    בדיוק לשם כך הוספתי את ה- 😯

    אהבתי

   • באבא הגיב:

    אל תעלבי, רקמילה, אבל אייקונים הם לפחדנים (ועילגים, אבל אין כאלה בבלוגים על תקשורת).

    אני מודה, שגם אני משתפן מדי פעם, ועקב החשש שלא יבינו אותי, מתפתה להוסיף אייקון שיחווה כי מדובר בויץ; אולי מוצלח ואולי לא, אבל לא יותר מזה. לרוב אני עומד בפיתוי. לפעמים אני נשבר ומוסיף שלוש נקודות בסוף, אבל תמיד הייתי חלש אופי.

    בקיצור, תני לעצמך קרדיט, ההודעה שלך לעיל היתה בסדר גמור גם ללא גלגלי עזר.

    אהבתי

   • רקמילה הגיב:

    למרות שפיתחתי רגישות למיני 'דורשי טובתי', אני מקבלת את דברי הביקורת שלך כעצה טובה.ח"ח.

    אהבתי

   • אוףף הגיב:

    דודינקה – אולי תקרא את הכתבה המקורית לפני שאתה מברבר את עצמך לדעת, אבל בבקשה תקרא עד הסוף… רמז: יש שם תשובה בשבילך. בכלל, ממש מקסים איך כל מיני וונביז מנסים למצוא טעות קטנה בכתבת מדע שהם לא קראו מעולם, רק בגלל שהם רפרפו על פוסט יומרני של טבח שיודע הכל על הכל כולל פטריות צבע כחול ומה באמת נשים רוצות

    אהבתי

   • דודינקה הגיב:

    מה יש לי לקרוא כתבה בכלכליסט עוד פעם ועוד פעם ועוד פעם. אחרי שמכלכליסט לא ישמעו עוד מאה שנים, וזה בטוח, גם בעוד חמשת אלפים שנה אנשים יקראו את התנ"ך עוד פעם ועוד פעם ועוד פעם. איך אתה משווה בכלל? מה שחשוב זה שבלו החזיר את הצבע האהוב עליי לספר הספרים. אבל זה לא רק בלו. גם יקי כותב מה לא בסדר בכתבות של כלכליסט. הן פסאודו מדעיות. תקרא בבקשה את כתובת הדף: science_and_pseudo_science_in_the_media

    מדע אצל יהודה בלו, פסאודו מדע אצל כלכליסט.

    אהבתי

   • אוףף הגיב:

    דודינקה אתה גורם לי עצב על הסבל האנושי. אתה בטוח שאתה סובל מהיותך

    אהבתי

  • הלל הגיב:

   כחול הוא סוג של חומר, לא של צבע.

   אהבתי

 3. הלל הגיב:

  שעון הקיץ הוא אמונה תפלה שראוי שתעבור מן העולם. הוא לא חוסך כלום, ורק גורם כאב ראש עצום במעברים פעמיים בשנה. צריך לבטל אותו, ויפה שעה אחת קודם.

  שלוש אפשרויות לגיטימיות יש: להישאר ב"שעון חורף" כל השנה (אזור זמן GMT+2), לעבור ל"שעון קיץ" כל השנה (במילים אחרות לעבור אזור זמן, ל-GMT+3), או לעשות פשרה ולזוז חצי שעה קדימה כל השנה (GMT+2.5), שבאמת מתאימה יותר לאזור הזמן הפיזי של ישראל (כך למדתי מגדי איידלהייט). מה שבטוח זה שצריך לבטל את הקפיצות קדימה ואחורה כל חצי שנה.

  אהבתי

 4. מיקי הגיב:

  שמתי לב שאצל הדתיים לא משנה מה קורה, אלוהים יוצא בסדר.
  גם כשמישהו מת או נרצח מברכים את השוכן במרומים.
  זו נקראת מנטליות של עבדים.
  וכמובן שאין לשפוט אדם בעת צערו ואני באמת לא שופט את גב' שאער – היא חייבת לתרץ איכשהו את האסון שקרה לה לפי מערכת הערכים והאמונות שהיא מכירה 😥

  אהבתי

 5. נעץ כחול הגיב:

  קלמן ליבסקינד נכנס חזק בבני בגין
  ב 3 שנים האחרונות הצליח בגין להרוס את המעמד המיוחד שהיה לו אצל מצביעי הליכוד

  אהבתי

 6. דיר אל אסאד הגיב:

  המאמר של ארי משבית בהארץ, הוא המאמר החשוב ביותר שנכתב על ה"בלון הלבן" שנקרא ציפורה.
  "לבנבני רוטשילד" עדיין לא הבינו שהם פסיק קטנטן בארץ, ואין להם שום מושג מה קורה באמת בישראל השכנה. לבנבני ת"א שהחזון שלהם זה ת"א תהיה ניו יורק וישראל אמריקה,ומדברים על"ישראל חדשה" "בחירות נקיות" ה"תקווה הלבנה"… הכלומניקית שרקדה אצלם במועדונים,טפפה בתופים, לבשה חליפות…מעולם לא התחברה לישראל. ה"לבנבניה התלביבית " עוד לא קלטה שסוחר בשר מדיר אל אסאד קובע מי יהיה ראש ממשלת ישראל, יחד עם עוד איזה שני קבלני קולות אנאלפאבתים מ"ישובי הדרום"מ"הפריפריה" מעירות הפיתוח" מ"כפרי הדרוזים" ועוד כל מיני בטויים גזענים של השמולביבים על תושבי ישראל. היום כותבת הנציגה שלהם(השמולביבים) איזה אחת פז מלמד במעריב על "מחנה ללא מפלגה" על היתומים האשכנזושמול שנשארו ללא אליל תורן.
  מעניין איך כל הלבנבנים שתמכו ב"קדימה" "בגלל הערכים" יצביעו, שבראשה יעמוד פרנק שהיה גם איש בטחון בעברו….
  😆 😆 😆 גזענים כבר אמרנו?

  אהבתי

  • אין ראש מפלגה שלא הבין את חשיבות סוחרי הקולות במגזר. את הליכודניקים הכי שרופים ראיתי בכפרי המשולש, כולל פוסטרים של אריאל שרון על הקירות.
   שיטת הבחירות שלנו מיצתה את עצמה. לרבים וטובים אין למי להצביע.

   אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   מופז איש בטחון?
   בשנת 1998 חיפשה ממשלת ישראל רמטכ"ל שיוכל לדרדר את צה"ל אפילו מעבר לתהומות שאליהם הוביל הרמטכ"ל המכהן, ליפקין שחק. על התפקיד התחרו שני המועמדים המתאימים ביותר לתפקיד. אחד לבן ואחד שחור. המועמד השחור זכה והוכיח את צדקת הממנים כשהוביל את צה"ל להפקרת ערי ישראל, להרג של מאות אזרחים ישראליים ולחורבן כלכלי. כאות תודה על הצלחתו הגדולה מונה לשר בטחון כדי שיוכל להשלים את מלאכת ההרס שבה החל במרכז גם בדרום. עתה בחרו בו ציוני דיר אל אסד כמועמדם לראשות הממשלה.

   אהבתי

   • נעליים גבוהות הגיב:

    'בוקי' יעלון מנצח את מופז עם יד אחת קשורה לאחור. בקרב על תואר הרמטכ"ל הגרוע ביותר בתולדות צה"ל, הסטטוס בין יגאל ידין ויעלון הוא תיק"ו.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    למופז אין מתחרים. מספר האזרחים שקבר הוא שיא גינס בהתחשב ביחסי הכוחות

    אהבתי

   • דרור הגיב:

    אז אני מבין שמבחינתך חומת מגן היתה כישלון

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    כשלון קולוסאלי. המבצע הכי כושל בהיסטוריה הצבאית הישראלית

    אהבתי

   • ניר הגיב:

    נמוק?

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    מה שקובע אלה המספרים. זו היתה מלחמה ארוכה יותר ממלחמת השיחרור, האויב הכתיב את מקום הלחימה, את האמצעים שהפעיל צה"ל ואת משכה, מספר האזרחים שנפגעו הגדול במלחמות ישראל, המחיר הכלכלי באובדן תוצר עולה לאין שיעור על זה של מלחמת יום הכיפורים וכל זה נגד האויב החלש ביותר שלחם בישראל אי פעם.
    לזכותו של פיקוד צה"ל אפשר לאמר שהוא הצליח בצריבת התודעה. למרבה הצער הוא צרב את תודעת הישראלים שרובם סבורים שזו היתה מלחמה מוצלחת. בכך המשיך פיקוד צה"ל במסורת יום הכיפורים שם הצליח לשכנע את הישראלים לאמץ את הטענה השיקרית שכשלונו נבע מהפתעה מודיעינית.

    אהבתי

   • אסף שגיב הגיב:

    אנא הסבר, פרט ונמק.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    מה שקובע אלא המספרים. זו היתה מלחמה ארוכה יותר ממלחמת השיחרור, האויב הכתיב את מקום הלחימה, את האמצעים שהפעיל צה"ל ואת משכה, מספר האזרחים שנפגעו הגדול במלחמות ישראל, המחיר הכלכלי באובדן תוצר עולה לעין שיעור על זה של מלחמת יום הכיפורים וכל זה נגד האויב החלש ביותר שלחם בישראל אי פעם.
    לזכותו של פיקוד צה"ל אפשר לאמר שהוא הצליח בצריבת התודעה. למרבה הצער הוא צרב את תודעת הישראלים שרובם סבורים שזו היתה מלחמה מוצלחת. בכך המשיך פיקוד צה"ל במסורת יום הכיפורים שם הצליח לשכנע את הישראלים לאמץ את הטענה השיקרית שכשלונו נבע מהפתעה מודיעינית.

    אהבתי

   • מיכאל הגיב:

    חייל זקן, תן לי לשקף אותך.
    הבעיה היא לא חומת מגן; הבעיה היא התקופה שקדמה לו.

    עד כמה שאני מבין, התקופה שקדמה לו
    (שאכן היתה רופסת באופן מדהים) נבעה ממדיניות שהובילה הממשלה.
    המבצע עצמו היה מוצלח, צה"ל ביצע אותו היטב,
    ולמופז מגיעה נקודת זכות לפחות על זה, לא?

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    הפתיח שלך במקום אבל ההמשך שגוי. צה"ל מבקש לראות ביכולתו להכנס לערים הערביות כהצלחה מבצעית. זה היה נכון אילו זה היה מביא להפסקת הפיגועים בערים ישראליות. בפועל צה"ל נכשל בהגנה על אזרחי ישראל ודיכוי הטרור הושג רק לאחר שהשב"כ הצליח לפרוש רשת איסוף כפי שהיתה לו לפני אוסלו. תהליך שארך מספר שנים. למסורת סיפורי הסבתא של צה"ל אפשר גם להוסיף את הגדר נגד טרור שלא עצרה אפילו פיגוע אחד ובניתה הושלמה לאחר שהטרור דוכא.

    אהבתי

   • יכולת מופלאה הגיב:

    השעה עכשיו 32 דקות אחרי חצות לפי שעון קיץ והשמש זורחת בשיא עוזה מעל תל אביב. אין מה לדבר ח"ז. היכולת שלך לבלבל עובדות, תאריכים, מלחמות ותוצאות טובה יותר מהבלנדר של חיים כהן.

    אהבתי

   • יחש"ם מש"א 8700 הגיב:

    חבל עליך ח"ז, סלט ערבי קצוץ דק ומטובל בשמן זית סמיך כזה לא אכלתי כבר זמן רב.
    אתה מבלבל עובדות, שמות קוד, סיפורי בדים וצ'זבטים מויקיפדיה בתחומי המקצוע שלך עם "פרשנות צבאית" שרוב הקוראים שבאמת שרתו ביחידות מסווגות לא מתרשמים מהם לטובה.
    לו היית באמת מומחה לעניני צבא ובטחון, היית בוודאי מוצא לך תעסוקה אחרת.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    מופז, בוגי, ברק ועוד רבים מהצמרת הביטחונית שירתו ביחידות מסווגות יחד עם חבריך. על פי התוצאות זה לא מרשם בדוק לפיקוד בכיר מוצלח, אבל תמיד אפשר להתבשם מהערצת החבר'ה.

    אהבתי

   • יחש"ם מש"א 8700 הגיב:

    אינני נמנה עם המעריצים העוורים של השמות שאתה אוהב לפרשן ו/או לקטול. הראיה החד מימדית שלך בשחור ולבן והשטחיות הפשטנית שלך בהצגת עובדות לקהל שבוי לא תצמיח דבר. ידוע לכל שקראת את ספרו של עמנואל ולד אז לך לישון בהרגשה טובה שעשית משהו למען המדינה ואולי תקבל משרה מכובדת של "פרשן צבאי" בג'יינס. נו-במת….

    אהבתי

 7. רקמילה הגיב:

  דבורית, כדאי שתזמיני משאית לפינוי אשפה לקראת הפסח.

  אהבתי

 8. captain beefheart הגיב:

  ניתוח מעולה של מנשנפרויד!

  אהבתי

 9. חייל זקן הגיב:

  12% להישאר בקדימה

  קדימה זה בית ובית לא עוזבים …

  אהבתי

  • אחד הגיב:

   לאחר ההתרסקות של קדימה בבחירות הקרובות המפלגה תתנדף. היא הרי מלאה באופורטוניסטים שעזבו מפלגות אחרות בלי למצמץ בשביל סיכוי לג'וב טוב יותר (או ג'וב בכלל). בארץ נהדרת קלעו בול – המאבק בין לבני למופז היה לבחור את מי ביבי יזמבר בקדנציה הבאה שלו.

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    לרוע המזל אנו עלולים למצוא את מופז בקואליציה הבאה של נתניהו בתפקיד שר הבטחון. אילו ציפורה היתה זוכה לא היתה סכנה כזו והיה סיכוי מה שבתפקיד שר הבטחון לא יכהן מפגע אסטרטגי.

    אהבתי

   • מיקי הגיב:

    אמרתי כבר אתמול או שלשום, הוא מצטרף לביבי אין נו טיים.
    מצד שני הוא גם יצטרף ללפיד אם זה ייראה לו משתלם

    אהבתי

   • אחד הגיב:

    עלולים למצוא את מופז בקואליציה? זה סגור – מופז הוא שר הבטחון הבא. הסיבה היחידה שהוא נבחר ולא לבני היא שלבני הוכיחה למרכז הליכ..אה.. כלומר למרכז קדימה שהיא לא מתחברת לעטיני השלטון בכל מצב.

    הממשלה הבאה: ביבי בראש, מופז בבטחון, לפיד בחינוך, ליברמן במשרד החוץ, אלי ישי במשרד הפנים והשאלה הגדולה – מי הכלבלב שימנה ביבי באוצר: שטייניץ או סער. יחימוביץ' תשחק את יו"ר האופוזיציה למופת ולמפגינים ברוטשילד יהיה חומר בערה לעוד הפגנת ענק.

    ואחר כך כולנו לא נבין למה שום דבר לא משתנה…

    אהבתי

 10. יעל גרוס אנגלנדר הגיב:

  העדר הסיקור של "הארץ" לגבי האלימות כנגד יהודים בהר הזיתים לא נראה לי מקרי אלא פוליטי. אלא שבעיני מדובר גם בחוסר אחריות כלפי הקוראים שלהם. אנחנו, למשל, תכננו לקחת את הילדים לטייל בהר הזיתים. עכשיו- ניקח בחשבון שאולי כדאי להגיע לשם בתחבורה ציבורית דווקא, או עם חברים.

  אהבתי

  • מעלי הגיב:

   תיקחי איתך את המאבטחים של ליבני, עכשיו פנויים.
   חוץ מזה, כולה יפוצצו אותכם באבנים ותפצעו, ואז יהיה פה דיון "האם זה לינץ'" או סתם ערבים משחקים ב5 אבנים על הראש שלך, למען השלום.

   אהבתי

  • velvet הגיב:

   יעל, האמת היא שיש מאבטחים לעלייה להר. קבלי:
   שר השיכון והשר לבטחון פנים אחראים לכך. זה ע"ח המדינה.
   02-6271598

   אהבתי

   • יעל גרוס אנגלנדר הגיב:

    תודה. תכננו ללכת לשם בקיץ. מבטיחה עידכון, לפחות במייל, איך היה. אם וכאשר נחזור משם, כמובן.

    אהבתי

  • שולמית הגיב:

   וברגל יהיה קשה יותר לברוח מהאבנים. למה לקחת את הילדים לשם?

   אהבתי

   • יעל גרוס אנגלנדר הגיב:

    כל קיץ (ולפעמים גם לפני) אנחנו עושים טיולים שרובם בעקבות נושא. לפני שנתיים: תל אביב (היסטוריה, גאוגרפיה, טבע וכו'), בשנה שעברה- מים לים והשנה: ירושלים. הר הזיתים נראה לי אלמנטרי ("כי סבא שלי אלוהים היודע קבור שם בהר הזיתים) כחלק מההיסטוריה והגיאוגרפיה. אף פעם לא הייתי שם.

    אהבתי

  • droriko הגיב:

   גם בידיעות ובמעריב זילזול

   אהבתי

  • ניר הגיב:

   מי שזוכר, ב 2004 הארץ גם המליץ לקוראיו להתעלם מההתראות ולסוע לסיני (גם בקריקטורה, גם בטור של גדעון לוי, אולי בעוד מקומות) – באותו שבוע שהסתיים בפגוע בהילטון טאבה וראס א-שטן. לא פלא שהקוראים מתמעטים.

   אהבתי

 11. דוד אסף הגיב:

  הדיווח ב'הארץ' על מינויו של חנוך מרמרי לנשיא בצלאל ראוי לתשומת לב – יש שם יותר מקמצוץ של רשעות ושל נקמנות במי שהיה העורך המעולה של העיתון במשך 14 שנים ופרש בסוג של טריקת דלת. למה? לשוקן פתרונים.
  לגופו של עניין רק לפני כמה שבועות מונה עמוס שפירא (סלקום) לנשיא אוניברסיטת חיפה, וגם הוא לא בעל רקע אקדמי מי יודע מה. הנשיא הטוב ביותר שהיה לאוניברסיטה העברית מעודה היה אברהם הרמן, שהיה שגריר ונטול רקע אקדמי, ולעומת זאת רשימת הפרופסורים שהיו נשיאים כושלים של אוניברסיטאות בישראל היא ארוכה מני ים. הכלל ההגיוני בדברים הללו הוא: 'מעשיך יקרבוך ומעשיך ירחקוך', ולא איזה תואר פורמלי שיש לך או אין לך. ההשוואה ליאיר לפיד היא בכלל לא לעניין.
  סיפור ידוע הוא על דב סדן, מגדולי החוקרים של הספרות העברית וספרות יידיש, שהתמנה להיות פרופסור באוניברסיטה העברית למרות שלא היה לו אפילו תואר ראשון. את הרצאתו הראשונה באוניברסיטה הוא פתח ואמר שזוהי הפעם הראשונה שהוא שומע מישהו מרצה באוניברסיטה…

  אהבתי

  • אחד הגיב:

   פעם אם חסר השכלה פורמלית כזה או אחר היה נבחר בשל ייחודו לתפקיד רם באקדמיה אז הוא היה יוצא מן הכלל. היום זה הכלל. זהו טרנד מסוכן כיוון שהוא מציב בראש מערכות אקדמיות אנשים שאינם אנשי מקצוע אקדמיים, שאינם מכירים את העולם והתעשייה האקדמית, שאינם חולקים את הערכים והיעדים של חוקרים אקדמיים ושבעיניהם מדובר בעוד ארגון שבסה"כ צריך לנהל במסגרת אילוצי תקציב ופוליטיקה.

   לארגונים יש נטייה ליישר קו עם העומדים בראשם. כשעומד בראש אוניברסיטה איש צבא או איש עסקים או איש תקשורת שכל חייהם התנהלו במסגרות שונות לגמרי מהמסגרת האקדמית, אז יש סכנה שהאקדמיה תקבל צביון לא אקדמי. כשמינויים כאלה הופכים לנורמה, כל המערכת האקדמית בסכנה. על זה הסערה ולא על אם פלוני מחזיק בתעודות הנדרשות למשרה. נא לדון בעיקר הבעיה ולא בסימפטומים או באנקדוטות יוצאות מן הכלל.

   אהבתי

   • מיקי הגיב:

    אפשר לחשוב שאלה שבאים מהאקדמיה הם מציאה גדולה.
    תפסיקו להתנשא

    אהבתי

   • "שאינם מכירים את העולם והתעשייה האקדמית, שאינם חולקים את הערכים והיעדים של חוקרים אקדמיים " אני לא מבין לאיזה ערכים כיוונת ואת התמיהה לגבי היעדים.

    ברור שמוסד אקדמי מתנהל כמו כל ארגון אחר כשמדובר ביעדים, תקציב וסטנדרטים (ואבטלה סמויה, מינויים פוליטיים, סוסים מובילים, ולשונות בצבעי אדמה) וברור שיכולת מחקר או תואר אקדמי לא מעידות על יכולת ניהול של ארגון.

    לפעמים אנשים מבחוץ עם פחות טקס בישבן עושים טוב לארגוני עתירי דאווין או מוניטין שמתנהלים בחרפה תקציבית.

    אהבתי

  • מעלי הגיב:

   גם איתמר רבינוביץ לא בא מהאקדמיה.

   אהבתי

   • לכו ללמוד לעזאזל! הגיב:

    שאלוהים ישמור איזו בורות מופגנת פה כל פעם מחדש כשאחד הנושאים רק מתקרב למדשאות האוניברסיטה.
    פרופסור איתמר רבינוביץ' הוא אחד ההיסטוריונים המובילים בעולם בנושא סוריה והעולם הערבי.

    אהבתי

  • שולמית הגיב:

   יש לא מעט פרופסורים – אמנים שאינם בוגרי אוניברסיטה או בעלי תואר ראשון בלבד

   אהבתי

   • את בטוחה? הגיב:

    אולי דוקטורים של כבוד?
    נדמה לי שפרופסורים שלא הגיעו לדרגתם במסלול המקובל, יש מתי מעט.
    וגם אז, מדובר רק באנשים שהפגינו מצויינות מחקרית ותרומה של ממש למחקר ושסביר להניח שלא היו באותה אוניברסיטה חוקרים שעולים עליהם בבקיאותם באותו תחום.

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    לא דוקטורים. אמנים, סופרים, ציירים, ספלים, אולי עוד תחומים שאיני מכירה. רובם לא בשל מחקרים אלא בשל פעילות אמנותית. תבדוק בבצלאל או במחלקות לספרות ולאמנות באוניברסיטאות. איני טוענת כנגד זה אלא מציינת זאת.

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    כמובן שפסלים ולא ספלים. ספלים עדיין לא זוכים בתארים או שאני לא יודעת על כך

    אהבתי

   • אבל למה שאני אבדוק? הגיב:

    את טוענת שיש הרבה ולדעתי יש רק מתי מעט. אם כבר, הרי שבכדי לגבות את הטענה שלך, את היא זו שצריכה להציג שמות ולהוכיח שהם זכו בדרגה האקדמית פרופסור, רק בגלל שידעו לצייר יפה.
    לי הטענה שיש רבים כאלה נשמעת מופרכת לחלוטין, אבל אשמח מאד לקבל שמות וללמוד עובדות חדשות.

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    העליתי את הנושא בהקשר המסוים אך לא בוער בעצמותי להוכיח את זה. כאשר אתה אומר " רק מפני שידעו לצייר יפה" אתה לא מדבר על מה שאני מדברת. האם הייתה אומר על סופר " רק יודע לכתוב יפה".

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    היית אומר

    אהבתי

   • רס"ן שמועתי הגיב:

    אוי שולמית, שולמית. פעם היה בצבא רס"ן שמועתי, נראה לי שהוא השתחרר והיום הוא כבר פרופסור שמועתי.
    את זורקת בנחרצות ש"יש לא מעט", אבל לא מסוגלת לגבות את הטענה שלך אפילו בשם אחד, שלא לדבר על כעשרה שמות – כדי להוכיח לנו שמדובר באמת בלא מעט ולא רק במקרים מאד חריגים ויוצאי דופן.

    אהבתי

 12. אחרון הטוקבקיסטים הגיב:

  צודקת טל שניידר: הסקר שלה היה אמת לשעתה.

  אהבתי

 13. הקיד הגיב:

  הדבר היחיד המוזר בזה שהארץ לא מדווח על התקיפה הוא שאת כותבת שזה מוזר. מותר ואף הגיוני לחשוב שהארץ הוא ,ככלל, ליגה אחרת ברמתו, אבל בכל מה שקשור לפגיעה על רקע לאומני ביהודים זה מעניין אותו פחות מתוצאות משחקי הקריקט בפקיסטן לפני שבועיים. זה היה נכון ברצח משפחת פוגל, רצח היהודי במרוקו ועכשיו גם בזה.
  הוידאו מערוץ הכנסת משעשע. לביא נשיאל ניסתה בכל כוחה לגונן על לבני בכל פעם ששפרן טען כנגדה. האשימה את הצלם, את מופז ואת יונית. רק היה חבר שתגיד בסוף לכו להצביע.

  אהבתי

 14. תמי הגיב:

  קחו את המאמר של ארי שביט, החליפו "ציפי לבני" ב"שאול מופז", "סוכנת מוסד" ב"רמטכ"ל" ו"שרת ה…" ב"שר הבטחון", לשון נקבה בלשון זכר. מה ההבדל? אפשר לעשות את אותו התרגיל עם אהוד ברק ואחרים.
  אני חושדת כי האמירה של ארי שביט כי "היא לא ניחנה בכישורים הנדרשים כדי לעמוד בראש מדינה. אין לה הבנה מדינית עמוקה, אין לה הבנה כלכלית מקיפה, אין לה הבנה אנושית כלל. החשיבה שלה נוטה להיות חד ממדית, וההתנהגות הפוליטית שלה צדקנית. סוכנת המוסד לשעבר מעולם לא השאירה חותם כלשהו בתחום כלשהו מתחומי חיינו" נובעת משנאת נשים טהורה, ולא מהיכרות אמיתית עם היכולות שלה ואם מה שהיא מבינה או לא מבינה. חוץ מזה, כמה מנהיגים פוטנציאליים שיש לנו לא עונים על ההגדרות האלה ממש?

  אהבתי

  • ר.בקצה הגיב:

   אני חושד שאת ודומייך חושבים שלבני יכולה להיות ראש ממשלה רק משום שהיא אשה

   אהבתי

  • שולמית הגיב:

   התקשורת פשוט הרסה אותה ודווקא זו השמאלנית למרות שהיא היחידה שסרבה לתת לחרדים את מה שהם רצו. ארי שביטא הוא מפגע תודעתי וכך גם עיתון הארץ ( גם עיתונים אחרים).

   אהבתי

   • הקיד הגיב:

    די לחזור על השקר הזה. היתה מוכנה לתת לחרדים יותר ממה שביבי נתן להם בכסף אלא שלא הסכימה לא לדון על ירושלים במו"מ עם הפלס' וזה הוציא את ש"ס מהעניין.

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    על אחת כמה וכמה, עוד יותר טוב ובכל זאת השמאל דרס אותה ואני תוהה מדוע

    אהבתי

  • droriko הגיב:

   אני אמנם לא הולך להצביע לקדימה , אבל עם כל הכבוד שאול מופז כן עשה דברים בחייו והרבה. בתור רמטכל ושר ביטחון הוא היה אחראי על חיסול טרור הפיגועים , על זה אין שום ויכוח . תזכיר לי על איזה דבר חשוב היתה אחראית לבני ?

   אהבתי

  • אחד שהיה 2 הגיב:

   עם כל הכבוד, שנה וחצי בקורס במוסד זה לא בדיוק כמו להיות רמטכ"ל
   ולהיות 5 פעמים שרה לענייני כלום ולהותיר אפס חותם גם לא בדיוק עומד לזכות הטאפט מרמת החייל

   אהבתי

 15. נעץ כחול הגיב:

  יש ב Y NET ידיעה על הוזלה של הרכב פיאט 500 וממש מתחת פירסומת של החברה
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4209199,00.html
  כשר אבל מאוד מסריח

  אהבתי

 16. אחינח הגיב:

  תיקון קטן
  "לפי הדו"ח, איראן וישראל לא יודעות בוודאות היכן" > "לפי הדו"ח, ארה"ב וישראל לא יודעות בוודאות היכן"

  V: תודה רבה

  אהבתי

 17. ניר הגיב:

  יהודה שרוני מתקצר את הסיפור הארוך והמעצבן: יהיה לנו הקיץ הקצר בעולם

  לא נכון. ברוב העולם (כולל חלק ממדינות המערב) אין שעון קיץ בכלל.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Daylight_saving_time_around_the_world

  באירופה עברו כמה ימים לפנינו וחוזרים חודש אח"כ. גם אני לא אוהב שמחזירים את השעון כבר בספטמבר, אבל זה הפך לספור "חרדים לא עומדים בצפירה" החדש. יאללה.

  אהבתי

 18. סלין דיון הגיב:

  הפאסיב אגרסיב שבו את מתבטאת "לא, לי אין שום חלק בתרבות הדיגיטלית בישראל", הוא די דוחה בסך הכל.
  כמה רעש, בלגאן וצלצולים עשית כאשר זכית בפרס של עמותה ימנית קיצונית וכולם פרגנו לך והשמחה גדולה. והנה, מישהו העז לפרסם רשימה ששמך נפקד ממנה ואת מגיבה כמו אחרונת הפולניות "לא זה בסדר, באמת, אל תזמינו אותי, אני כבר אסתדר".
  את לא חייבת להזכיר את הרשימה הזו אם היא בעינייך מטופשת (היא מטופשת) אבל התוספת הזו שהיית חייבת להוסיף מעידה עלייך יותר מכל.

  אהבתי

 19. קורינה הגיב:

  כמה עיתונים שאת קוראה, רחמנות.
  הם הלוא אומרים אותו דברים במלים אחרות, היום כמו לפני עשרים או ששים שנה – טוב, אז עוד לא נולדת, אבל נגיד לכל turl ציר הזמן שפייסבוק מאפשר.
  על כן אני שואלת, בעיקר את עצמי, למה לקרוא עיתונים. כל ערב נודרת שדי, לא עוד ועם בוקר חוזרת לסורי, כלומר להארץ – נקודת השבר – עם היתר אין לי דיבור בעיניים, אפילו לא בקיוסקים.
  אז שוב ושוב נשאלת השאלה, למה? עד מתי? מהי האובססיה הזאת כשברור מראש שרעבה נכנסת ורעבה יוצאת ואפילו לא אוכלת ולו ענב אחד – הכרם משעמם בכמויות שהוא מרגיז כל בוקר מחדש.
  גורל אכזר.

  אהבתי

 20. נאג'ס הגיב:

  כלכליסט לא לבד. גם ניו יורק טיימס עושים
  פדיחות

  אהבתי

  • aueh הגיב:

   כלכליסט האתר הטוב בישראל. חוץ משני נואג'ס שאין להם חיים, אף אחד לא חושב שכלכליסט פישל. להיפך, הם מפתיעים כל שבוע עם כתבות מד-הי-מות. יאללה תתקדמו

   אהבתי

 21. אחד שהיה הגיב:

  יעלון מהטובים

  אהבתי

 22. סודי ביותר הגיב:

  היו היה פעם מיתוס שהנשק הכי סודי של צה"ל זה כוח האדם שלו.
  לראות היום את "הילד של כולנו שהעלה 6 קילו" ולדעת שזו התשובה הישראלית האחרונה והמוחצת לגרעין האירני… או במילים אחרות , רק לחשוב שהיצור המיוחצ"ן, צילייגר ועילג להחריד הזה, הוא הוא מי שאמור לגרום לי לישון בשקט בלילות – ולמות מפחד.

  אהבתי

 23. שועלן הגיב:

  כותרת הפוסט מעולה.
  הגרף בשער ידיעות בוצע בנוהל הרגיל לפיו 18 מנדטים זה ממש כמעט 29.
  לא מבין למה ידיעות תמך בציפי לבני – הנצחון של מופז זה ממש גלגל הצלה בשביל לפיד (ואולי זה היה השיקול האסטרטגי של לפיד מלכתחילה?).
  לכתוב "שועלן צדק" זה כמו לכתוב "רגש סנטימנטלי".

  אהבתי

  • אורן ממהר להספיד בדרך לווגאס הגיב:

   "שועלן צדק" בעבר, מה רצחו את שועלנו? לא נורא, העיקר שמת בידיעה שצדק. יש לי הרבה רגשות אמוציונלים בנושא. אולי אקדיש לו פוסטוריח.
   בעצם לא, זואי קודם, אולי בעתיד.
   R.I.P שועלנו, מקווה שאתה בעולם טוב יותר, מאוחד עם תגובותיך.

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אל תמהר.
    אני נאחז בחיים בכל כוחי.
    מה שמחזיק אותי זו הידיעה שלא תוכל להסתדר בלעדיי.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    אתה חי?
    חבל, בניתי על ההספדים, על האפשרות לרגש את הבריות. יש משהו משמים ומונטוני בבחירה שלך להתקיים. אולי תשקול שוב, המוות שלך מתאים לי כרגע. למה שועלן כזה אגוצנטרי.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    חכה, חכה שיקריאו את הצוואה.
    אני מוריש לך את כל השרטוריות שלי ואת הכותרות המשולשות שגנבתי לבעלת הבית כשלא הסתכלה.

    אהבתי

 24. שלומי הגיב:

  בynet מדווחים על בקבוקי תערה שהושלכון על אוטובוס של חוגגי בר מצוה ליד האוניברסיטה בהר הצופים ע"י רעולי פנים מהכפר עיסאוויה.

  פרס הנאיביות (או "חייבים-לדבר-פוליטילי-קורקט") מגיע לאיתי גוטלר, יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית, שאמר:

  "היום קיבלנו עוד הוכחה ששפיכות דמים באזור הקמפוס היא רק עניין של זמן.
  על הרשויות לקחת יוזמה ולפעול למיגור האלימות הן לטווח הקצר על ידי אכיפה
  והן לטווח הארוך על ידי שיפור החינוך והתשתיות בשכונות הסמוכות לקמפוס".

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   מחדל!
   איך עוד לא התקינו באוטובוסים המשמשים להסעות ילדים בישובי ספר מערכות ליירוט בקת"בים?
   דמם של ילדינו אינו הפקר!

   אהבתי

 25. ששש הגיב:

  איך גלובס יודע מה היה כתוב בוולווט כבר לפני שבוע? (-:
  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000737538

  אהבתי

 26. רקמילה הגיב:

  סטס מיסז'ניקוב – RABOTA

  אהבתי

 27. נעמה הגיב:

  בדה מרקר עושים עבודה מ-צ-ו-י-י-נ-ת!

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s