כשנועם פגש את אסתרפגישת פסגה בחסות ידיעות * קרבות בסוריה * עזרה לאיראן * גינטר גראס מבולבל * פולארד לא ישתחרר * הנשיא מחבק גדיים ותנינים * עוד שנייה חול המועד נגמר, החזיקו מעמד!

יומיים חלפו מבלי שידיעות פרסם תמונה של אחד מבני משפחת שליט, והנה העוולה תוקנה הבוקר. בשער העיתון, בתמונה המרכזית, הפוליטיקאי המתחיל והאבא של, נועם שליט, נפגש עם אסתר פולארד, "מעודד אותה ומספר לה איך גלעד מתאושש". את הפגישה יזם, ניחשתם נכון, עיתון ידיעות אחרונות.
אריאלה רינגל הופמן ועקיבא נוביק כותבים על כך בכפ' 2-3 ("אני מקווה שבחג הבא, כמו גלעד, גם פולארד יהיה בבית", זו הכות', עם המילה האדומה בפונט 500), והסיפור המלא, האמיתי, המרגש והכובש, במוסף החג מחר.
הפתיח:

"כשנועם שליט פגש אתמול את אסתר פולארד, הם לא היו זקוקים למילים רבות כדי לבטא את תחושותיהם. נועם, עד לא מזמן אב לחייל שבוי, לחץ בחוזקה את ידה. אסתר, אשתו של המרגל הכלוא ג'ונתן פולארד, הביטה על פניו המיוסרים של בעלה שניבטו מכל הקירות מסביב. שניהם חשו שותפות גורל"

כבר אתמול נכתב שאובמה כנראה לא ישנה את דעתו. היום ממשיכים העיתונים לכתוב זאת, כולל בידיעות בכפולת "המפגש המרגש". בישר"ה (שמביא את המפגש בהפניות השער העליונות), הכי אופטימיים: אובמה עוד לא החליט. מעריב: עמדת אובמה שלילית ביותר (הידיעה על הביקור המלכותי רק ב-nrg). מה הסיבות לקמפיינים האלו בעיתונים, אם תוצאתם ידועה מראש?

בניגוד לקמפיין שידיעות מארגן, כותב יונתן יבין בדעות אחרונות:

"פולארד אינו קונצנזוס ישראלי, לא כמו גלעד שליט או אלי כהן, למשל… רוב הישראלים רואים בעצמם 'אנשים הגונים', גם אם אנו מפורסמים בשיטת הקריצה והקומבינה. קל וחומר שלא נוח לנו עם ריגול אצל 'חברים', כלומר אצל המעצמה שהיא ההסבר היחיד לכך שאנו עדיין נושמים מקץ שישה עשורים של קרבות".

אני לא בטוחה שהמסקנה שלו נכונה: "…הקמפיין… לוקה בפגם אסטרטגי נורא. אם מנווטיו היו מזדהים פחות פוליטית (עם הימין, V), רוב הסיכויים שהעם היה מתייצב מאחוריהם בהמוניו, ופולארד היה כאן כבר מזמן".
לעניותי יבין טועה פעמיים: 1. רוב העם ממילא מזדהה עם הימין 2. ההיסטריה ההמונית הישראלית לא משפיעה על אובמה.

מעריב חוזר לסוריה בכות' המרכזית בשער עם צילומי גופות עטופות בבבדי פרחים ססגוניים ומדווח על לפחות 23 הרוגים. הארץ, שלא נוטה, ובצדק, להתהדר בצילומי ילדים בשערו, מביא היום צילומי ילדים מסוריה, תזכורת להפסקת האש שעוד לא נכנסה לתוקף. לפי שער הארץ נהרגו אתמול בקרבות כ-45 איש. האופוציזיה אומרת: בימים האחרונים נהרגו אלף איש.

בדיוק כמו אתמול, עוד עמוד במעריב על גילויים חדשים בפרשת הרב מוטי אלון. הייתי בטוחה שהדפיסו אותו עמוד בטעות שוב. אך לא. סתם עמוד דומה להפליא לקודמו. כלומר מיותר.

תוכנית הגרעין
את תשומת לבי משכה כות' ע' 4 של ידיעות: "נלחמים בתוכנית הגרעין, מסייעים לתוכנית הגרעינים".
מה?
מתברר שנרקמת מכירת ציוד חקלאי ישראלי לרוסיה, שתהפוך לאסם התבואה העיקרי של איראן. הציוד יסייע לרוסיה להגדיל את תפוקת הייצור החקלאי, ובכך להגדיל את היקף ייצוא המזון לאיראן (עופר פטרסבורג), לידיעת גינטר גראס.

עוד משער ידיעות: הצעת חוק חדשה: "נשים מתחת לגיל 22 לא יוכלו לעבור ניתוח קוסמטי בחזה". היוזמת: ח"כ יוליה שמאלוב-ברקוביץ' (קדימה), שיודעת היטב את הדרך לכותרת מרכזית (ולעמוד וחצי, 8-9).
תגובת מנהל מח' כירור' פלסטית ברמב"ם, פרופ' יהודה אולמן:

"אני לגמרי משוכנע שגיל 18, שבו נשים היום מקפיצות מטוסים ויושבות במארבים, הוא גיל מספיק ע"מ להחליט אם להיכנס לניתוח… היכן עובר הגבול? למה חזה כן ואף לא (לדעתי צריך להיות להפך, V)? מה לגבי אוזניים? לא מדובר בניתוח בלתי הפיך שמסכן אותן במשהו".

ישראל מטיילת
חוויה מתקנת (יחסית) לטקסט פארק הקופים במעריב אתמול אפשר למצוא היום בידיעות.
מסכמת תהל בלומנפלד: "העברנו עם הילדים בוקר שהיה אמור להיות זואולוגי והרווחנו גם חוויה אנתרופולוגית".

הנשיא והגדי זוכים לתמונה בכל מקום (חוץ מאשר באתם יודעים איפה), עיתון עיתון לפי טעמו. בידיעות יש להם תמונה ענקית בכפ' הבילויים 10-11 (לידיעת ההורים: מאכילים גדיים במשק עפאים המתוקשר אש שבמושב עידן). גם חוות התנינים קרוקולוקו זוכה לעדנה בכיתובים.
בישר"ה יש לו תמונונת בשער וגם בשער קדמי ואחורי של מקור ראשון. במעריב רק בע' 20, אך בגדול.

בונו ביקר אתמול בירושלים, במסעדת קאוולייר עם רעייתו, אלי יוסון (ידיעות). כות' "איזור חיוג יו-2" (משתוממת).

גינטר גראס

מאמר המערכת של LA Times:

The people in Israel and Germany who are most outraged by Nobel Prize-winning author Gunter Grass' latest work have one thing in common: They think it's ridiculous, and possibly anti-Semitic, for Grass to assert a moral equivalency between Israel and Iran. Yet by overreacting to Grass' criticism, Israeli officials are acting like, well, Iranians.c
(…)

Israel and Iran aren't morally equivalent because Israel is an open democracy that cherishes free speech and the rule of law. Yet barring a prominent European intellectual from the country for expressing his political views is precisely the kind of reaction we'd expect from Iran's mullahs.c

להחרים את העיתון, להפסיק את המנוי, להכריז על עורכיו כפרסונה נון גרטה בישראל ולהפסיק לתמוך בו. לא לרפד בו ארגזי חתולים. ככה מגיע לחצופים.

אירי ריקין מחבר בשער ספרים של הארץ בין הספר האחרון שלו לבין השיר.

נורית קנטי במעריב מרוצה מהתגובה של ישראל, אך לא מזו של אלי ישי.
לאור ויכוחים לא ברורים אתמול ופרשנויות מרחיקות לכת להגדרה ל"פרסונה נון גרטה": כשאלי ישי אומר פרסונה נון גרטה על גינטר גראס, למה הוא מתכוון? יסבירו כל המצדדים באיוולת.

קצה האצבעות

מי אמר שסקס לא מוכר? אלי תבור על שערוריית הסקס של משה דיין, 40 שנה אחרי.

ראיון חגיגי עם יו"ר הכנסת רובי ריבלין.

נתן זהבי חוגג 30 שנה לפינוי ימית סיני בכפולת האמצע של מעריב. למה יש לי תחושה שזו כתבת מגזין שעפה ברגע האחרון?

כותרת השער של מוסף כלכליסט מוזרה במיוחד:
"אין קשר בין יכולת עסקית לאינטליגנציה רגשית". ומי אמר שיש קשר?
(יהודית יובל רקנאטי על החיים והמוות באצולת הממון, דיאנה בחור-ניר)

בשער מארקרוויק: ראיון חג עם גד פרופר.

בלוגלנד/ פייסבוק/ רשת

אילן נחשון ממליץ: ילד תימן החטוף היחיד בעולם שמצא את משפחתו.
מביך אפילו להקליש קלישאה בעניין, אבל קשה לעכל שפשעים כאלו נעשו במדינה הזו, וככל הנראה על ידי נציגים מעוותים שלה.


כל הכלכלונים (חוץ ממעריב עסקים שמתעלם לגמרי משומה) עוסקים באינסטגרם: ממון, כלכליסט, המארקר שמסביר את הרכישה בכך שאינסטגרם הסתמנה כחברה הראשונה שמאיימת על ההגמוניה של פייסבוק וגלובס התוהה אם הבועה חוזרת. אגב, הכותרת הבועה חוזרת, חוזרת כל יומיים.
כבעלת טאבלט סיני אנדרואידי (או טאבלט אנדרואידי סיני?) אני מוחה: המערכת מתייחסת לאנדרואיד שלי כ"בלתי מזוהה" ולא יכולה להתאים לו אינסטגרם להורדה. לא רק שאני שייכת לאומת האנדרואידים שפלי המעמד, מתברר שהסינים הם הנחותים שבנחותים.
איפה הכסף ומי מרוויח באינסטגרם.
כל כתבי התחום תוהים בקול, מיליארד דולר? באמת? נקודת המוצא: לאינסטגרם אין הכנסות. אז איך?

מצחיק: הפוסט שהעליתי שלשום בחייה, על החברה של דנה ספקטור הביא לבלוג 68% משתמשים חדשים. וזה, אף שהבהרתי בכותרת שאני לא יודעת מי החברה, שזה כנראה פרט המידע שהכי עניין את הקוראים. 83% מהם קראו רק את הפוסט הזה ועפו מהבלוג.

מקור ראשון הפקות:
התקיפה באיראן, אוקטובר 2012.

יקומים מתנגשים

מצאתי את עצמי במקרה אתמול אחה"צ מול שבריר מהתוכנית של רפי רשף, שראיין את אבא של תמר בראונר, שנפטרה מאנורקסיה.
רשף שאל את האב הבוכה: "איזה מאכלים נתתם לה לאכול והיא לא רצתה/אכלה?" אחרי שתיים שלוש שאלות דומות וצמרמורת קשה באוזניים ובעמוד השדרה כיביתי את הטלוויזיה.

לפני פיזור

ישראל ואורן תהו בתגובתם אם כותרת אתמול, פרו בונו היא לא צרות בכותרות. אורן איים עלי בחרם. ישראל היה מעודן יותר.
אני אוהבת אותה, כמו הרבה דברים אחרים שאני אוהבת, וחלקכם לא. הדעות בבלוג הן דעותיי בלבד, ממש עדיף שלפחות 50% לא יסכימו איתן. אני לא רוצה כלל לכסות את כל ספקטרום האהבה או ההסכמה, כך שאין שום בעיה בחילוקי דעות.

ותודה לתומכים בבלוג.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

98 תגובות על כשנועם פגש את אסתר

 1. רקמילה הגיב:

  איך מישב רובי ריבלין את הסתירה בין זה –

  הם לא מכירים את עבודתם, הם לא יודעים מה הם מחוקקים"

  וזה.

  אהבתי

 2. תפילה הגיב:

  בבקשה שלא תהיה יותר שום כתבה של מירב בטיטו על המימונה. כמה אפשר? חבל שהיא לא כתבה אם היא קיבלה כדורים באח הגדול.

  אהבתי

 3. תפוח נגוס הגיב:

  יש לך טבלט אנדרואידי סיני? כמה המוני…

  אהבתי

 4. רואה צאן הגיב:

  "הנשיא והגדי זוכים לתמונה בכל מקום"…
  זאת חבורה של 50(!) איש(בעיקר אישה) שמבלים כמה ימים בנגב, ועוברים מאתר לאתר עם משפחותיהם וטפם…
  ואני שואל "איפה הכסף"? ושל מי הוא?

  אהבתי

 5. כנפיים שבורות הגיב:

  את מלאך, הוסר החרם.

  אהבתי

 6. יובל הגיב:

  "הנשיא והגדי זוכים לתמונה בכל מקום (חוץ מאשר באתם יודעים איפה), עיתון עיתון לפי טעמו."

  אני דווקא לא יודע איפה. למה לגרום לי להרגיש טיפש? 🙂
  אני יכול לגלות באלמנציה שמדובר בהארץ. אבל אני עדיין לא יודע את הסיבה למה הארץ לא יפרסם תמונה של פרס בכוונה.
  למי הפתרונות?

  אהבתי

 7. captain beefheart הגיב:

  במשך שנים שכבה המילה "דווקא" בבוידעם עד שגאלתי אותה אתמול מהצינוק, בהתייחסות לכותרת של פרבדיאל היום. והנה מופיע היום מורן שריר וממש במקרה, חוגג עליה בענק:

  http://www.haaretz.co.il/gallery/television/tv-review/1.1683809

  או שהוא עושה לי דווקא, או שאני ג'רי סיינפלד והוא קני בניה!

  אהבתי

 8. תמהה הגיב:

  פולארד? "שבוי שלנו" "מרגל ששלחנו"?….מה ?
  פולארד יונתן, או ג'ונתן הוא ב ו ג ד! שבגד בארצו ובמולדתו וקיבל הרבה כסף בשביל הבגידה שלו!
  לדוגמא אודי אדיב,קלינברג,…תארו לכם שהסורים היו אומרים לישראל כמה זמן הבוגד אדיב יישב בכלא או הרוסים על ישראל בר…
  מה זה כל השטויות האלה?
  מה הקשר ל נועם שליט המשועמם להתעסק בזה בכלל?
  היהודים באמריקה ממש לא מעוניינים להתערב לטובת הבוגד, שם טוב הוא בוודאי הוא לא עשה להם.

  אהבתי

 9. סיימון הגיב:

  אינני מומחה לענייני מדיניות, לא של ישראל ולא של ארה"ב.
  לאחר הגילוי הנאות הזה אומר כי לדעתי יונתן יבין טועה, בנימוק שלישי: "המעצמה (ארה"ב) שהיא ההסבר היחיד לכך שאנו עדיין נושמים מקץ שישה עשורים של קרבות".
  מי מטפח את המיתוס המוזר הזה, ומה הוא מרוויח מכך? האם הוא לא שמע כי בראשית ימי המדינה מי שתמכה בנו היתה רוסיה, ולאחמ"כ צרפת, ושהרומן בין ישראל לארה"ב נרקם רק בשנות ה-60? האם הוא לא שמע על כך שישראל הורידה את התלות שלה במענקים אמריקניים וערבויות שונות? האם אני הציוניסט האחרון שסבור שישראל קיימת בזכות אמונתם של אזרחיה בצדקת דרכם, תחושתם העמוקה שאין להם לאן ללכת, רצונם לשגשג ולהצליח ומלחמתם המתמשכת והעקשנית על שרידותם?
  .
  "כמדינה קטנה במזרח-התיכון רואה ישראל בחסותה של מעצמה כמו ארצות-הברית את הערובה החיצונית העיקרית לביטחונה ולשגשוגה", אומרת ויקי. האם המילה "חיצונית" היא זניחה, כלומר, הערובה העיקרית לביטחונה ושגשוגה של ישראל הם אזרחיה, או שאני טועה מכל וכל?

  אהבתי

 10. שועלן הגיב:

  אני לא יודע למה את משטיחה את הדיון ברמה כזו ילדותית.
  LA TIMES מצד אחד יוצא נגד ההשוואה שעשה גראס (בעצם זו לא השוואה, זה היפוך), ומצד שני יוצא נגד המהלך המוגזם של הכרזת פנ"ג על גראס ע"י ישראל.
  אני מסכים איתו לחלוטין.
  גם אותי את חושבת שצריך להחרים?

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   אגב, נחשו איזו מדינה חשוכה הכריזה אך לפני 2.5 עשורים על נשיא אוסטריה (שהיה לפני כן מזכ"ל האו"ם!) ואשתו(!) פרסונה נון גרטה.

   אהבתי

   • נסיך הגאות! והשפל! הגיב:

    מה גם ולדהיים כתב שיר? מעניין לאן היה מגיע ביבי ללא ולדהיים.

    אהבתי

   • yigal heffets הגיב:

    תיקון טעות. קורט וולדהיים היה קאנצלר אוסטריה, אי -שם בשנות ה80 המאוחרות ,ונשיאנו שמעון פרס, היה אז שר החוץ. מר קורט וולדהיים ,או יש לומר דוקטור וולדהיים, כתב ספר בו השמיט 3 שנים מחייו, למותר לציין, שהספר עסק בתולדות חייו של הקאנצלר זה קרה לאחר שפורסמה תמונתו של הקאנצלר וולדהיים במדי-אס.אס. בדרגת סגן כמדומני, ושמעון פרס טען אז, שהוא יהפוך לפרסונה נון-גרטה, לא רק בארצות הברית אלא ובעיקר בישראל מדינת היהודים . נדמה לי שאפילו היתה, איזושהי תקרית דיפלומטית, בין ארה"ב לאוסטריה, עקב הקאנצלר שלה ,כשהוא ניסה להיכנס לארה"ב ונאמר לו נייט!!! 😆 😆

    אהבתי

   • נשיא על הכוונת הגיב:

    תיקון חוזר, היה נשיא דווקא, תפקיד יצוגי בעיקרו, כמו פרס.

    אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   כנראה שאובמה אינו קורא של הלוס אנג'לס טיימס שכן אילו היה נוהג על פי שיטתם בוודאי לא היה אוסר את כניסתו של חבר הכנסת בן ארי לארה"ב. גם ממשלת הוד מלכותה אינה חסידה של הליברליזם הצפון אמריקאי כפי שמוכיח האיסור שהטילה על אויב הממלכה פייגלין להכנס לתחומה.

   אהבתי

   • טיטאניק D3 הגיב:

    החסרונות ההשוואתיים של צפון האטלנטי, נגעת רק בקצה הקרחון.

    אהבתי

   • צפוני מרמת אביו הגיב:

    אבל, לעומת זאת הוא קורא את ישראל בוואלי (ע"ע גל-LA) ולכן יתיר לח"ז להכנס לתחומה.

    אהבתי

   • גל אל-איי הגיב:

    צפוני מרמת אביו מסתלבט על נשיאנו ירום הודו, המכונה גם בחוגים של ראש לימבו בסארקאזם The one, ואת אהדתו לביטאון היורדים הזניח של ישראלי הוואלי? הקנאה מדברת מגרונך, צפונבון, ומאחל לך שתגיע לקרסוליו של חייל זקן בתחום הבנת הנקרא ומה באמת מתרחש בעולמנו זה. המשך חג פיתות שמח.

    אהבתי

   • צפוני מרמת אביו הגיב:

    גל-LA, המשך לדווח לנו מה באמת מתרחש בהולליווד המעטירה ומי יתן שנשיאך, ירום הודו, יקרא את הבטאון שלך וישלח אשרות כניסה לח"כ של ח"ז. חג חירות שמח גם לך, לנו יש מצות בשפע.
    אגב, הקנאה שלך ממני והלאה, יש לנו אשרת כניסה בלתי מוגבלת לאל-איי וחזרה.

    אהבתי

  • velvet הגיב:

   שועלן, איך זה קשור אליך? 😯

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אמרתי שאני מסכים עם הטיימס.
    אמנם המהלך לא היה חכם, אבל את קצת מגזימה בביקורת כאילו עוד רגע יחרימו פה כל דבר שלא לגמרי בעדנו.

    אהבתי

 11. שועלן הגיב:

  היתרון באנדרואיד הוא שאפשר להוריד ולהתקין כל אפליקציה, ללא קשר לחנות של גוגל או חנויות אחרות (וכך לעקוף כל מיני "איסורים" על מכשירים ספציפים).
  כל מה שצריך לעשות זה לגגל את שם האפליקציה + APK.
  למשל הגעתי להורדה הזו:
  http://www.mediafire.com/?znnset2dda8lsa6

  ניתן להוריד דרך הדפדפן בטאבלט ואז פשוט להריץ את הקובץ.
  את מוזמנת לנסות ולדווח. אין אחריות.
  יתכן שאת צריכה להגדיר במכשירך שירשה התקנה של תוכנות צד שלישי.

  אהבתי

 12. הלל הגיב:

  יפה כתב ריקין (כן, אני יודע שהקישור הובא בפוסט):

  כתב האישום הופיע הפעם בשיר בן תשעה בתים – "מה שחייב להיאמר" – שהיה בעיקר מביך וילדותי, ובו גילה כי מדינת היהודים, היא ולא אחרת, מהווה את הסכנה האמיתית לשלום העולם… אולם יותר משביקש הסופר הקשיש להצטרף למקהלה האופנתית של עוכרי ישראל, או להציל את העם האיראני מצוללות הגרעין של הציונים, נדמה שהכל בעצם עניין של צורך בתשומת לב.

  אפשר להאמין לגראס שדאגתו לשלום העולם אותנטית וכנה, כמו מלחמותיו הקולניות נגד כל חטא קדמון או עוול אקטואלי. עם זאת, יצירותיו האחרונות מדיפות ניחוח לא נעים של סופר מגלומני המאוהב במלותיו, ומדבר לא רק כדי להשמיע – אלא גם כדי לשמוע את צליל קולו.

  אהבתי

  • מיומנו של שבלול הגיב:

   קמתי בבוקר ראיתי עוד תגובה מרעישה של הלל, והייתי חייב לכתוב שיר פרובקטיבי, ורק המחשבה מה תחושת הקנאה שפוסט אורח של חייל זקן, היתה גורמת לגרפומן הגרמני. ובכלל כולם יודעים באיזה צרות הלוס אנגלס טיימס.

   אהבתי

  • צפוני מרמת אביו הגיב:

   יפה צטטת את אירי ריקין, "ומסכם אחד הילדים את תעודת הזהות העדכנית של אביו:
   סופר ענק שפשוט נגמרו לו הסיפורים, ונותרו רק פרובוקציות, זיכרונות וגימיקים.
   "

   אהבתי

 13. שועלן הגיב:

  ביקורת נוספת על אופן הסיקור של רכישת אינסטגרם – נראה שבישראל נתנו בשמחה ל"מתחרתה" הישראלית מובלי במה ליחסי ציבור מוגזמים המשווים בין שתי האפליקציות ואף טוענים לעדיפות של האחרונה, ובכך להעלות מלאכותית את שווי החברה הישראלית.

  אהבתי

 14. הלל הגיב:

  ו"העדויות החדשות" נגד הרב אלון מביכות, מביכות עד אימה. לפרקליטות.

  "הוא חיבק אותי חיבוק ארוך"? "ליטף נער בן 15"? זהו, זה מה שיש לכם בקנה? מדהים שזה חומר לכתב אישום, או לכתבה כלשהי. לידיעת הפרקליטות, הרב אלון חיבק גם אותי ארוכות. אולי כדאי שאצטרף לכתב האישום?

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   העדה סיפרה כי חזרה לבניין, המשיכה לנקות וכשיצאה החוצה שוב ראתה את הרב מבצע מעשים אינטימיים. "חזרתי החוצה אחרי חמש-עשר דקות וראיתי עוד חיבוקים וליטופים. אחרי כמה דקות הם יצאו מהרכב ולתדהמתי ראיתי שמדובר בנער בן 15", הוסיפה העובדת הסוציאלית.

   ואלה רק עדויות נוספות לעדויות הקיימות בתיק. אני מבין שאתה כבר ראית את כולן.

   אהבתי

   • הלל הגיב:

    גם הקיימות מגוחכות. ראיתי אותן.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אתה חושב שאין כלום בגו?
    מדובר בתפירת תיק? מצד מי?
    אתה חושב שהוא יצא זכאי?

    אהבתי

   • הלל הגיב:

    לדעתי זו פרשנות מנפחת של מעשים תמימים. הייתי אומר שאין לי ספק שזה ייגמר בכלום, אבל גם למערכת המשפט אני לא הכי נוטה אמון.

    אהבתי

   • מיכאל הגיב:

    ומה עם הרבנים אריאל, שילת, ליכטנשטיין
    וכל שאר חברי פורום תקנה?
    גם להם אתה לא הכי נוטה אמון?

    אהבתי

   • הלל הגיב:

    הם לא דיברו על הדין הפלילי. ומכל מקום אני נוטה להאמין שהם הוטעו.

    אהבתי

   • באבא הגיב:

    מה זה הוטעו? הלל, לא מדובר בגדולי דור חרדים שניזונים מאינפורמציה מסוננת מטעם מקורבים. אני מסכים, שלא ברור בכלל אם יש ראיות למעשים פליליים, אבל חוששני שיש מספיק עדויות שמציבות בעיה לרב אורתודוקסי.

    אהבתי

   • מיכאל הגיב:

    אני רוצה לחזק את תגובתו של באבא;
    הלל, זה לא מתאים לך.
    אתה חושב שכזה קל להטעות את הרב יעקב אריאל,
    בנאדם שהתעסק כבר בכמה מקרים מסובכים בקריירה שלו?
    או את הרב יצחק שילת, שאותו אני מכיר באופן אישי ויכול
    להעיד שאין זהיר ושקול ממנו? וכנ"ל לגבי השאר.
    הטענה "הם בטח הוטעו" היא טמינת הראש בחול,
    בטח לגבי מקרה כזה בו כל המעורבים היו מודעים היטב
    להשלכות שיכולות לנבוע מטעות.

    אהבתי

   • הלל הגיב:

    אינני יודע, אך כשאני רואה את הדברים שכן נחשפים והם נראים קשקוש, אני מתחיל לחשוד. שמא הוטעו הרבנים הנכבדים. אני הרי הכרתי את הרב אלון, למדתי אצלו במשך שנים ויודע את מנהגו ואת משפטו. אולי הם לא. גם סנהדרין של שבעים ואחת טועה לפעמים.

    אהבתי

  • רקמילה הגיב:

   הנער סיפר בעדותו

   " הרגשתי ש

   משהו

   לא בסדר קורה"

   אהבתי

 15. נעץ כחול הגיב:

  כמובן שכל ישראלי שפוי מריע לאלי ישי שמנע מאיש ה אס אס לשעבר להגיע לישראל
  וההזוים משמאל,עכשיו גם נאצים הם מכשירים כל עוד הם נגד ישראל

  אהבתי

  • קן הקוקיה הגיב:

   מצטער, שפוי זה אוברייטד בימינו.

   אהבתי

  • ארנון הגיב:

   רגע, שאני אבין, אם ידוע כבר הרבה מאד זמן שגראס היה ב-SS, מדוע ישי לא הכריז עליו כפנ"ג עד עכשיו?
   אולי, כמו שנכתב בל"א טיימס, ישי והמדינה שהוא מייצג אינם מסוגלים לקבל ביקורת?
   וזאת בלי קשר לכך שהשיר המדובר חלש עד מביך.

   אהבתי

 16. מרב הגיב:

  אני מציעה שבמקביל לאיסור על הגדלת חזה יש לאסור גם על אנשים עד גיל 22 (ובכלל), לסכן את חייהם, כולל בשליחות המדינה.

  אהבתי

 17. ללא שם הגיב:

  למען הדיוק יש לציין (ואולי גם לתקן) שנתן זהבי חוגג 30 שנה לפינוי שארם-א-שייך – היא אופירה בלינק המדובר. הטור שלו לא עוסק בימית אלא בתקופת מגוריו באופירה.

  אהבתי

 18. מיכאל שלי הגיב:

  אורן, שגריר של רצון טוב. התוצאה טעונת שיפור.

  אהבתי

  • סיימון הגיב:

   מאמר מדהים. מראה שעד כמה שישראל לא תתאמץ להסביר את עצמה, תמיד יימצאו ישראליים כמו נועם שיזף שייתנדבו להשחיר את פניה. "אנחנו רק רוצים להגיד את האמת ולהפסיק את העוול". כמובן.

   אהבתי

 19. השופט הגיב:

  רפי רשף יכול לראיין במקרה הטוב עצים וחרסינות. אין לו רגש ואמפתיה לכלום, רק לעצמו ול… שלו

  אהבתי

 20. קורא הגיב:

  ההערה הראשונה נוגעת לקשקוש של מעריב על זה שאם מוכרים ציוד חקלאי לרוסים הם מגדלים תבואה בשביל האיראנים, זה קצת far fetched. זה כמו להגיד בערך שאם אנחנו מוכרים לרוסיה אוכל, המדענים הרוסיים אוכלים את הצ'ולנט שלנו ולכן הם יכולים לעזור לאיראנים.

  באשר לקשקוש על ההגמוניה של אינסטגרם שאיימה על פייסבוק, באדיבות הדה מרקר, מדובר במקרה הטוב בפנטזיה ובמקרה הרע בבורות. פייסבוק קנתה את אינסטגרם בשביל האפשרות לתייג בעתיד תמונות דרך האפליקציה, ואולי אפילו לעשות שימוש בזיהוי פנים, אם המשתמש יאשר, כמובן, במטרה להעלות את התמונות באופן אוטומטי לפייסבוק, ולצבור עוד ועוד מידע על אנשים ועל המקומות בהם הם נמצאים והדברים שהם אוהבים. לזה ולהגמוניה של פייסבוק אין דבר וחצי דבר.

  אהבתי

  • צפוני כלכלה ושוק ההון הגיב:

   מסכים לחלוטין עם הערתך למעריב (ציוד חקלאי לרוסיה) ולדה-מרקר באשר לאיסטגרם, כי
   1. הטכנולוגיה לא מצדיקה מחיר של $1B וזה מזכיר את ICQ שנמכרה ל-AOL ב-$400M, על טכנולוגיה ברמה של סמינריון קורס ב' בטכניון
   2. פייסבוק מגזימה מאד בהערכת השווי, כנראה שכרון חושים לפני ההנפקה הענקית שלהם
   3. פייסבוק קונים אותם כדי שלא יתגלגלו לידי גוגל או כדי לקבור אותם, כמו שעשו למיי-ספייס
   4. שוב מתפתחת "בועה" בשוק האפליקציות וכבר קפצה על זה עוד חברה ישראלית

   אהבתי

   • ניר הגיב:

    ICQ לא נמכרה בזכות הטכנולוגיה, אלא מספר המשתמשים. בתקופה שמסנג'רים שונים לא ידעו לדבר אחד עם השני, מספר המשתמשים היה בעל חשיבות עצומה. לא יצא מזה הרבה בסופו של דבר, אבל מאז גילינו שזה מה שבדרך כלל קורה כש AOL (ואפילו חברות חכמות ממנה בהרבה, כמו גוגל ויאהו) קונות סטארט אפ.

    לגבי רמת הטכנולוגיה, להחזיק כמה עשרות מליוני קליינטים בו זמנית לא עושים בטכניון בשום סמינריון, וממילא לטכנולוגיה עצמה אין משמעות גדולה כל כך. את טוויטר אנשים ממשים בתור תרגיל תכנות בסיסי להדגמת שפה חדשה. להפעיל את זה עם מאה מליון משתמשים קצת יותר מסובך.

    אהבתי

   • קורא הגיב:

    מסכים איתך שהטכנולוגיה לא שווה את הכסף, אבל הם שילמו על רוב העסקה במניות ככה שפחות אכפת להם לעשות גם את בעלי אינסטגרם קצת יותר עשירים על חשבון יתר המשקיעים שיקנו בהנפקה. בכל מקרה, מה שבטוח זה שפייסבוק ממש לא פחדה מהתחרות של אינסטגרם, אלא שהסיבות היו כמו שאמרת, אחרות לגמרי.

    אהבתי

  • velvet הגיב:

   לא מעריב, ידיעות.

   אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   רוסיה חיטה אירן. חשבתי שכשכולם בבורסה
   וכולם מסרסרים במחיר ה"סחורות" כולם יודעים.
   מחיר החיטה בעולם נקבע בבורסה בשיקגו, בד"כ.
   זה המחיר.אבל יש תוספות. אם יהיה אמברגו
   בנקאי על אירן, אם הם יחויבו לשלם מזומן לפני
   פריקה, אם ארה"ב תדפוק את הביטוח הימי.
   האירנים ישלמו מחיר גבוה בכל מקרה. גם דגנים
   קשה לסמן והחברה בדובאי יעשו העברה עבור מחיר.
   חוץ מזה ככלל, אירן מיצרת הרבה חיטה בעצמה.
   חוץ מזה אם ישראל לא תמכור ציוד חקלאי לרוסיה
   האירופאים ימכרו.

   אהבתי

  • מעלי הגיב:

   "ההערה הראשונה נוגעת לקשקוש של מעריב"
   מעריב? אין את זה במעריב .

   אהבתי

 21. סלו קום הגיב:

  לצערנו צדקנו. אחרי הפסח קיצוצים גדולים בהארץ דהמרקר, שמישהו הגדיר "מרחץ דמים נוסח אסד", כולל ביטול אחוד מרקרוויק/מרקר ששי, ועוד ועוד

  אהבתי

 22. עובר אורח הגיב:

  אלי תבור וחיי המין של משה דיין.
  נניח, לפי נתוני וקי בעברית (אין שנת לידה) שהנ"ל (החי! ) בן 70 -75.
  1. גברת זקנה מגששת, בעזרת כלב נחייה, דרכה אל השוטר התורן במשטרת
  פ"ת. כן גברת במה אפשר לעזור? אני מבבבבקקקששת להתלונן על הטטטטרדה
  מימי מי נית. מתי זה קרה ואיכן? בפפפפפלמ"ח על המתבן של מממממזרע.
  מדוע עכשיו גברת נכבדה ? נ נ נ עים להז ז ז ז כר.
  2. היו היו זקן וזקנתו ולהם פרה. מחלבה ניזונו וגם מכרו קצת גבינה. מדי שנה
  עוברה הבהמה, בכדי שתניב חלב, והזקנה היא שהייתה מובילה את הפרה לפר
  הזקן בקצה העמק. (זו הייתה אחות הזקנה מפ"ת בסיפור 1) .אותה שנה חשה
  בראשה, הזקנה לא הפרה, והוטל התפקיד על הזקן, הביא חבל קשרו לראש
  בהמתו ויצאו לדרך. בערוב היום הגיעו אל הפר. זקן, עייף, לא מגלה בכלל ענין,
  פרדיננד פנתר לעומתו. נטל בעל הפר מטאטא קשה זיפים, שמשמש לניקוי
  רצפת הפריה, ושפשף נמרצות את שיפולי בטן הפר. נעור הפר וביצע עבודתו,
  שילם הזקן חצי מחיר הרביעה את החצי השני משלמים אחרי ההמלטה פנה
  לבעל הפר וכה אמר : "תמיד חשדתי עכשיו ידעתי, זה אתה ה…שלימד את
  זקנתי את הפטנט הזה. האם ייתכן שלמר תבור גנבו איזה מטאטא קשה זיפים?

  אהבתי

 23. שועלן הגיב:

  לאחרונה יצא לי לתהות בסוגיה זו בדיוק.
  אני מניח שהבטריה זה המפתח לכל.

  אהבתי

 24. פרסונה גראטה הגיב:

  הנה דוגמה מי הם הפרסונות נון גראטה האמיתים בישראל
  http://heb.rslissak.com/archives/482

  אהבתי

 25. אבו שאול הגיב:

  רק אני שמתי לב שבסרטון של מקוראשון כתוב ״עיתונות באירופה״ ויש ויז׳ואל של הניו יורק טיימס…?

  אהבתי

 26. חייל זקן הגיב:

  לאור ויכוחים לא ברורים אתמול ופרשנויות מרחיקות לכת להגדרה ל"פרסונה נון גרטה": כשאלי ישי אומר פרסונה נון גרטה על גינתר גראס, למה הוא מתכוון? יסבירו כל המצדדים באיוולת.

  אני אחד האווילים שמצדד באיוולת ולהלן ההסבר:
  תקנות הכניסה לישראל קובעות שכל גרמני שנולד לפני 1928 חייב באשרת כניסה לישראל. כדי לקבלה עליו להצהיר שלא היה חבר במפלגה הנאצית ו/או בגופים קשורים שהראשון בהם הוא האס אס. על פי תקנות אלו, הנאצי המתועב גראס הוא מנוע כניסה לישראל וביקוריו הקודמים התאפשרו באמצעות מעשה מרמה.

  אהבתי

 27. רקמילה הגיב:

  מוסף הארץ טובבב….

  אהבתי

 28. איתמר הגיב:

  הציטוט הכי מגוחך שקראתי הבוקר – "ביקורת הטלוויזיה היומית, דבר ייחודי לישראל אגב" (רענן שקד לאתר וואלה). מאיפה הוא המציא את השטות הזאת?
  http://itamarzo71.wordpress.com/

  אהבתי

 29. סלו קום הגיב:

  ובכן, כפי שכתבתי אתמול – צדקנו בעניין המרקר-ויק ולא היינו צריכים לחכות שבועיים עד שואלה ברנז'ה ילמד מה שפורסם בולווט מזמן. ולחדשות בהרחבה: ביטול המרקר-ויק, או לפי המכבסה של רחוב שוקן "איחודו" או "ספיגתו" במרקר ששי הביאו לשיא מתח עצום בין שוקן לבין רולניק שיחסיהם הצטננו כבר מזמן בעקבות פגישה חשאית בין שוקן והטייקון שרולניק מתעב… אם "גם משוקן" יתחילו להתנפל גם על הפוסט הזה, את יכול להסיק, ולוט יקרה, ש"גם משוקן" לא בענינים. תשאלי את שוקן אם הוא נפגש לאחרונה עם נוחי דנקנר בארבע עיניים, בלי רולניק, ונראה אותו מכחיש

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s