אלדד יניב עונה לבן המגיב

ראיון השער הארוך במוסף הארץ עם אלדד יניב, אליו התייחסתי באצבעות, עורר את חמתו של המגיב בן בוגוסלבסקי (שזכה ב-55 לייקים. שיא?):

כן, אלדד יניב כבר נגמל מהספינים והשקרים. אפשר לראות את זה בדוגמה הבאה:
זה מה שהוא מכר בריאיון הנוכחי:
אני זוכר את ההופעה הראשונה שלי באוניברסיטת תל אביב. אני מסיים לדבר – שום מחיאות כפיים". שום כלום. דממה. קם סטודנט, מציג את עצמו ואומר לי: 'תגיד, אתה באמת חושב שאתה יכול לדבר על הדברים האלה? על מי אתה צוחק? שחט אותי.

זה מה שהוא מכר בריאיון לליידי גלובס:
הוזמנתי למפגש באוניברסיטת תל אביב. "נפתחת הדלת ואני רואה לפניי 300 איש… פתאום אני פוגש סטודנטים שבמשך שעתיים מדהימות מספרים כמה הם התרגשו, ואיך הטקסט טלטל אותם, העיר אותם.

העובדה שהוא משקר אפילו על עניין כל כך לא משמעותי, בעיניי, רק מראה כמה זה טבוע בו.
אבל יהודים הם רחמנים בני רחמנים. והדלת לתשובה תמיד פתוחה. אבל הם גם לא מטומטמים. היה והוא באמת רצה לעשות תשובה – תפדל. יש אפיקים יותר סבירים לעשות את זה חוץ מלנסות להגיע לצמרת השלטון.

כמו שתהליך השיקום של פדופיל לא כולל פרק של ניהול גן ילדים, וכמו שתהליך השיקום של שודד לא כולל פרק של ניהול בנק, כך גם תהליך השיקום של האדריכל הראשי של השחיתות השלטונית בישראל (לפי עדותו שלו) – לא אמור לכלול הגעה מחודשת לצמרת השלטון.

עד כאן בן. שאלתי את יניב אם ירצה להגיב, והנה דבריו:

"לראשונה אחרי הרבה שנים אני מרגיש מהו חופש. מה המשמעות של להיות אדם חופשי. וזו תחושה מזככת. לא צריך לחפש סיבות למה לא להאמין לי. יש מספיק סיבות. ואני צריך לעבוד קשה כדי שיאמינו לי. אני עובד בזה ומתכוון לעבוד בזה. ולהקדיש לזה את כל תעצומות הנפש.

"לא רק המגיב בן גילה פער. גם שחר בוצר, המארח, חשב שהגזמתי בתיאור המפגש. גם בוצר חשב שזכיתי להרבה אהדה במפגש ההוא. אני יודע שזה נכון. זכיתי גם לאהדה. העדפתי בהארץ להציג את המכה לאגו שחטפתי במפגש ההוא. כדי להסביר כמה לא מדויק הייתי בחיי. כמה מזויף. גם התיאור בליידי נכון וגם התיאור בהארץ. היה באותו מפגש גם מזה וגם מזה.

"היום אני עושה לעצמי הרבה פחות הנחות ממה שעשיתי לעצמי כשנחשפתי בליידי. כך זה כשתהליך החיפוש העצמי מעמיק ונהפך ליותר משמעותי וואתה עושה לעצמך פחות הנחות. כנראה שזו הסיבה שהבוקר אני מרגיש משוחרר. ואדם חופשי. אחרי ליידי הרגשתי פחות. ואני שמח על המקום שהגעתי אליו. להשקיף על עצמי באמת. בלי סודות. בלי הנחות. ולדעת שגם כעת יהיו מספיק אנשים טובים שיסרבו להאמין וימצאו סיבות מוצדקות לכך.

"הם צודקים. אני צריך להמשיך ולהתאמץ. במעשים. במעשים. במעשים. תיקון לא יבוא מדיבורים. וטוב שמי שלא מאמין לא מוותר לי. על כלום. זה יביא אותי למקום עוד יותר אמיתי. ותודה להם. תודה לבן ולאנשים טובים כמוהו. הוא עוד אחד מהמורים שלי בדרך ואני מודה לו על השיעור".
אלדד יניב

תוס', 23.4, 04:40:

עו"ד ידין עילם מציע ליניב דרך פרקטית לעשות לעשות לעשות:
להצטרף לעורכי דין לזכויות האדם.

האם אין זה הוגן לצפות ממך להקדיש עכשיו 10 שנים לפחות בעזרה לצד השני לפני שנוכל לומר שאנחנו פיטים? האם בעזרה לחלשים ניתן להשקיע פחות זמן לדעתך מבעזרה לטייקונים?
אין ספק שאתה עורך דין מוכשר. למה שלא תצטרף אלינו, עורכי הדין לזכויות האדם, לעשר השנים הקרובות?
יש לנו יותר עבודה מכפי שאנחנו מסוגלים לטפל בה. אתה אפילו לא חייב לטפל בנושאים במחלוקת כמו זכויות אדם של פלסטינים בשטחים או של מבקשי מקלט. תשאיר את זה לנו.
יש כל כך הרבה נושאים אחרים שתוכל לטפל בהם כמו, למשל, משפחות שעומדות בסכנת גירוש מביתם בגלל חובות משכנתא לבנק, אנשים שלא מצליחים לקבל את המגיע להם מהביטוח הלאומי ועוד.

תגובת יניב:

ידין יקר, מזה כשנה וחצי אינני פעיל כעורך-דין במשרדי. פרשתי מעיסוקיי ומפרנסתי. שלושה ימים בשבוע אני עסוק – בהתנדבות – בפעילות חינוכית בכמה מוסדות שפעילותי שם גורמת לי לאושר גדול. לא במקרה לא סיפרתי אודותיה בכתבה. אני סבור שצריך לעבור עוד פרק זמן. הצעתך מקסימה. אשמח להרתם לפרוייקטים, בהתנדבות, משום שאני וזמני מחוייבים לפעולתי בה אני עוסק זה כבר. 0523436409.

לפני פיזור

מותר לבקר, ללגלג, להיות צינים וסקפטים, אבל אני עומדת על תגובות הכתובות בהגינות ובשפה נאותה.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה דו"ח מיוחד, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

45 תגובות על אלדד יניב עונה לבן המגיב

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  פחחחחחחחח זה שפה נאותה?

  אהבתי

 2. שי הגיב:

  אז אם מותר, אני אבקר, אלגלג, ואהיה ציני וסקפטי. כבר כתבו כאן: אין בעיה שהוא יחזור בתשובה. הוא יכול. אבל הצעד הראשון הוא ללכת למבקר המדינה ולמשטרה. אחר כך הוא יכול להתעסק בדברים קטנים, ולהביא קבלות. להראות: עשיתי טוב כאן, עשיתי טוב כאן. שיניתי לכיוון אחר ממה ששיניתי עד כה. ולא, לא בכיכרות: בעבודה קשה. שיפתח ספרייה בקריית שמונה, או שיביא חברת הייטק לפתוח מגמת תכנות באור יהודה. ואז, אולי, הוא יוכל להציע את עצמו לפוליטיקה.

  אהבתי

 3. חייל זקן הגיב:

  בניזרי ודרעי לפחות נתנו לנו פסק זמן של כמה שנים

  אהבתי

 4. יותם הגיב:

  תראי, איך שלא תהפכי את זה או תסתכלי על זה – בניזרי סבל יותר.

  אהבתי

 5. תמר דרסלר הגיב:

  אין כמו חוזרים בתשובה העושים חזרתם קרדום לחפור בו, יש לי הצעה למר יניב- שיתעמק קצת בהלכות תשובה של הרמב"ם. אולי זה ייתן לו פרספקטיבה על מהו חופש, ועל צדק חברתי שידבר איתנו בעוד חמש מאות שנים בערך.

  אהבתי

 6. אורן הגיב:

  אלדד יניב הדגיש את הבעיה המרכזית בתגובה שלו. מציאות, שאמורה להיות קבועה ומבוססת על עובדות, משתנה עפ"י התהליך הפנימי שיניב עובר. זה אופייני לפוליטקאים, שחייבים לחלוק איתנו את תהליך הגילוי העצמי שלהם, ואת המסקנות החשובות שלהם. אני מעריך שיום אחד בסוף כל התהליך, תפתור את בעית האגוצנטריות, ואז יספר על אולם חצי ריק, אנשים עוזבים באמצע, ורק אחד נשאר לשאול, "מי אתה בכלל ?"
  ואי אפשר בלי ציניות. אם חוזר פעמיים על הצרימה הלשונית "מקום", הגיע למקום לא אינטלגנטי. ואין דבר כזה, יותר אמיתי, או הכי אמיתי. לאנשים המעריכים את ההבדל בין אמת לשקר, אין דירוגים של אמת.

  אהבתי

 7. אחד הגיב:

  בתור אחד שמתעורר כל בוקר לעבודה שהוא שונא אבל ממשיך מתוך אינרציה, אני נוטה להאמין ליניב, אבל זאת לא הנקודה.
  הנקודה החשובה בסיפור מבחינתי, וכפי שעולה מהתגובות, זו הציפיה של אנשים שיניב יבוא ויעיד על כל מה שהוא יודע, ופה נעוצה כל השיטה. כל מה שהוא עשה נכנס תחת חיסיון עו״ד לקוח. לא שאלתם את עצמכם למה כל היועצים וראשי המטות של הפוליטיקאים, מכספי בואכה ויסגלס הם עורכי דין? בדיוק בגלל זה. עו״ד מתפרנס, לפני כל הטררם של הייצוג בבית המשפט, מהחסינות שהחוק מעניק לו, ודרכו ללקוח, לא משנה מה סוג העבודה(ראש מטה, יועץ פוליטי, ראש לשכה ושאר המצאות…)

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   לא משנה מה סוג העבודה?
   אתה בטוח בזה?
   לא נשמע לי הגיוני.
   חיסיון עו"ד לקוח הוא רק בין עו"ד ללקוח.
   לא ראש מטה, לא ראש לשכה, לא יועץ פוליטי.
   ולגבי אלדד יניב – הוא שכנע אותי. אחרי הפוסט הזה אני מצביע לו. לראשות פסטיבל בומבלה.

   אהבתי

   • אחד הגיב:

    לא הגיוני, אבל אמיתי מאוד… ביום יום ראש מטה, כשנדרשת חשאיות, הופ יש קבלה על שירותי ייעוץ משפטי…

    אהבתי

  • אחד (המקורי) הגיב:

   וואי. יש פה עוד "אחד" מלבדי.

   אהבתי

  • אמיר שיש שני לו הגיב:

   אם אסור לו לדבר על זה, למה הוא מדבר על זה?

   או שהחיסיון לא תקף בראיונות עיתונאיים?

   אהבתי

 8. בעיני הנמר הגיב:

  אני חושש שאלדד יניב הוא בכלל לא הבעיה. וזה לא ממש מעניין אם הוא אוטנטי או מניפולטיבי. הוא מעיד על עצמו שהוא עבר שינוי, ועל זה אני חושב שאי אפשר להתווכח, כי עובדה שהוא שינה לפחות חלק מהחומרים מהם הוא מתפרנס.
  אבל לעומת הבעיה העיקרית של החברה הישראלית, בה קבוצה קטנה יחסית, שודדת בהסכמה ובעידוד הממשלה את המעמד הבינוני, בעיית האוטנטיות של אלדד יניב הוא ממש לא חשובה. הדברים עליהם אלדד יניב מצביע הם ממש אוטנטיים, והבעיות ניצבות מולנו, כולל החשיבות המאד רבה לא להרפות, עד שנוחי דנקנר ודומיו לא יוכלו להמשיך את ההתנהלות הזו, הם הרבה יותר חשובות.
  יש פה ריפ-אוף של המעמד הבינוני, ומעמד העובדים. בעידוד הליכוד, קדימה, וחלק מהמערך. תוך העברת העושר לקבוצה קטנה של קרובים לצלחת, ושוד שיטטי בשיטות אפילו לא כל כך מתוחכמות, אך בעידוד הממשלה.
  השיטה הזו מסכנת את קיומה של החברה ועם זה את קיומה של המדינה, הרבה יותר מהאיום הדמוני, של הגרעין האירני.
  ולכן זה מאד יפה שאלדד יניב שינה כיוון, כי הבעיות אותם הוא מציף הן לצערינו מאד אמיתיות.

  אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   דנקנר לא שודד אף אחד. הוא מייצר ערך ומנסה לגבות את התמורה המירבית. אלה היניבים והוייסגלסים שאינם מייצרים דבר אבל קרבתם לשילטון מביאה להם עבודות ייעוץ משפטי מזויף. הדנקנרים משלמים להם בגלל קרבתם לשילטון וגם החברות הממשלתיות יודעות היטב למי לשלם. מתחנחן נוסף מסוגו של יניב הוא עו"ד מרידור שניקה את גיידמאק ממספר מיליונים בעבור עבודה של כמה שעות שכללה ייצוג בשימוע שהסתיים בסגירת תיק. אתה ודאי מתגעגע לתקופה שבה היו לנו ידלינים במקום דנקנרים. קומה התנערה עם חלכה …

   אהבתי

   • בעיני הנמר הגיב:

    נוחי דנקנר ביצע עסקה מעניינת בה הוא "מכר" את החברה הפרטית שכללה את ישראייר לחברה הציבורית. הוא הביא הערכת שווי מסווארי שהתבררה כמופרכת לחלוטין, ובעזרת תמיכה של "משקיעים מוסדיים" שהם בעצם כיסוי למי שאמור לנהל את הכספים שלי ושלך, העביר את ההחלטה המוזרה הזו בחברה הציבורית. המחיר היה אם אני לא טועה "אפס", אבל תוך כדי החברה הציבורית לקחה על עצמה חוב אישי של נוחי דנקנר ושותפיו, בסכום של כמעט 50 מליון דולר. במילים אחרות נוחי דנקנר העביר חוב אישי של עשרות מליוני דולרים לחברה ציבורית.
    בינתיים החברה הציבורית מפסידה מליונים על ישראייר, הערכת השווי התבררה כמופרכת לחלוטין, ונוחי וחבריו השתחררו מחוב אישי של מליוני דולרים.
    איך אתה בדיוק קורא למהלך הזה ?

    הנה מה שלא תקרא במעריב –

    http://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3364197,00.html
    http://www.bizportal.co.il/shukhahon/biznews02.shtml?mid=210063&p_id=&maavar=1
    http://www.themarker.com/markets/1.517700
    http://www.themarker.com/markets/1.596621

    והסיכום :

    http://www.themarker.com/misc/article-print-page/1.1676835

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    כפי שהוכחת בתגובתך, מעשיו של דנקנר שקופים ומדווחים (לא במעריב). הבעיה היא במה שלא מדווח. אני מעדיף רודפי בצע שמעשיהם נבחנים בשבע עיניים על צדיקים מעושים שמתיימרים לפעול למעני.

    אהבתי

   • בעיני הנמר הגיב:

    היא הנותנת, הרי כל הבעיה בשיטה. העובדה שנוחי דנקנר פועל לכאורה בצורה חוקית וגלוייה, מכשירה את מעשיו ? הרי מכל בחינה כשמישהו מעביר לחברה הציבורית חוב אישי, תוך ניצול חוות דעת המתגלית לאחר מכן כמופרכת לחלוטין, תוך ניצול קשריו (שאינם גלויים ושקופים) עם אינטרסנטיים שמנהלים כספים אל אחרים, זה מבחינתך בסדר ?
    ונגד זה אלדד יניב יוצא. ונגד זה שרשות ניירות הערך מאפשרת לזה לקרות, ואחר כך אתה מוצא שהאנשים שהיו צריכים לשמור על השמנת הולכים לעבוד אצל נוחי דנקנר ?
    נניח שהשיטה או החוק בישראל מאפשר לעלק טייקון לגנוב כסף מהציבור. כלומר זה חוקי. זה הופך את זה להיות מוסרי ? זה משהו שאנחנו בכלל צריכים לקבל ? למה כי רוב האנשים יגלו את המשמעות של זה עוד 25 שנה כשיגלו שאין להם פנסיה. שמישהו שדד אותה בתרגילים כאלה או אחרים ?
    באמת אלדד יניב זו הבעיה ?

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    ככה מתנהג כל שוק הון בעולם. זה הטבע האנושי שהקומוניסטים ניסו לשנות. להזכירך, כל קרנות הפנסיה שנוהלו על ידי ה"חברתיים" מההסתדרות פשטו רגל. לפנסיות הממשלתיות הנדיבות ביוון אין כיסוי. אם נאמץ את שיטתך נגיע למצבם ללא הגב של השוק האירופי.

    אהבתי

   • בעיני הנמר הגיב:

    כתבת דברים חסרי הגיון וחסרי שחר. דמגוגיה רדודה.
    זה שקרנות הפנסיה ההסתדרותיות פשטו את הרגל בחלקן, ואגב לא כולן, בגלל ניהול כושל, אין לו שום קשר לשום דבר שכתבתי או אמרתי, וזה גם לא קשור לשוד הפנסיה שמתנהל בימים אילו. זה לא שמשהו גרוע אחד הוא אלטרנטיבה למשהו גרוע אחר.
    זה שההתנהלות ביוון היתה בעיקר מטופשת, וגרמה למחיר נוראי למדינה ולאזרחיה, לא קשור להתנהגות של נוחי דנקנר בישראל. אני לא מבין איך פשיטת הרגל ביוון מכשירה את מעשי העוולה שמר דנקנר עושה בישראל ?
    ושוק ההון לא פועל כך בכל העולם. ואפילו היה פועל כך בכל העולם – למה שנקבל את זה בישראל ?
    נכון שיש כשלים בלא מעט שווקי הון בעולם, אבל פה יש סיטואציה קיצונית של שוק מאוד קטן, פה מספר אנשים מצומצם המכירים ותלויים אחד בשני, בו חברה "מכובדת" יכולה לבשל חוות דעת מופרכת, והדבר לא ישפיע כהוא זה על יכולתה להמשיך לעבוד בשוק. שוק בו הרגולציה חלשה באופן קיצוני, על מנת שרגולטורים לא ישרפו לעצמם את התפקיד הבא אצל המפוקחים שלהם, ושוק בו מספר משפחות באופן שיטתי מרוששות את כלל האזרחים, והכל בשם ה"שוק החופשי".
    למה שקרה בברית המועצות אין שום קשר לקומוניזם, ולמה שקורה פה אין שום קשר לקפיטליזם. מה שקורה פה הוא בדיוק מה שקרה בברית המועצות – בשם אידיאלוגיה שלא מתקיימת במציאות, מקיימים חברה כלכלית מושחתת שבסוף גורמת לפשיטת רגל כללית.
    ולכן מה שאלדד יניב עושה ראוי להערצה, כי הוא יכל להמשיך להנות מהשחיתות הכללית, ולמרות זאת הוא בחר לשים לנו מראה. כי אם נעצור את המדרון שכבר מזמן לא חלקלק – נגמור כמו ברית המועצות !!!

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    תיקון – כל הקרנות של ההסתדרות פשטו רגל ולכן הולאמו. אם תמצא קרן אחת שיכלה לעמוד בהתחייבויותיה לחוסכים אני מתחייב להצביע לתנועה של יניב.
    יניב אלילך לא שינה את דרכו והוא עדיין שותף בכיר במשרד עורכי דין שמייצג גופים וחברות שיש להם זיקה לשילטון. אם תקרא את המינפסט שלו שכולו לשון ביבים תתקשה למצוא שם את המתחסד מהעיתון. אם חשקה נפשך בסוציאליזם למה לך יניב כשאתה יכול לבחור ביחימוביץ'?

    אהבתי

   • בעיני הנמר הגיב:

    ונניח שכל הקרנות ההיסתדרותיות פשטו את הרגל, ומבלי לנתח את הסיבות לכך, מה זה קשור לנוחי דנקנר ? זה שההסתדרות הסתאבה זו הוכחה שמה שקורה פה זה בסדר?
    וחוץ מזה מה קשור מה שאני אומר לסוציאליזם? זה שאני טוען שיש פה כשל שוק, שהוא כבר מעבר לשחיתות, זה הופך אותי לסוציאליסט ?
    ולמה בגלל שאני מסכים עם חלק גדול מאוד עם מה שאלדד יניב אומר הופך אותו לאליל שלי ?
    ובעיקר – איך הכל קשור לשלי יחימוביץ ? בגלל שהיא צועקת את זה באומץ כבר כמה שנים?
    בו נשים את הדמגוגיה הזולה, שמאפיינת את כל הדיון המיותר באישיותו של אלדד יניב בצד. יש פה מצב מאד חמור, שחייב להשתנות. איבדנו את כל הבלמים ואיזונים של שוק מסודר, ויש חבורה קטנה שמנצלת את זה באופן קיצוני. תוך שימוש בקשרים מוגזמים של הון ושילטון, ברמאות, בסגירת השוק, וניצול מחפיר של סיטואציות שיגרמו נזק חמור מאוד למדינה, אותו נזק שכשלים אומנם אחרים גרמו ביוון ובפורטוגל, אירלנד (אהובתו של נתניהו) ומסתבר שאפילו בהולנד.
    אתה יודע מה – בוא נעזוב את אלדד יניב. גם פרופ. זליכה הוא סוציאליסט ?
    במקום להסתכל על המציאות בוא נמשיך את הדמגוגיה בגרוש הזו. בסוף יחד עם כולם גם אתה תשלם את המחיר.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    אין כאן כשל שוק. שוק ההון מופעל על ידי אנשים שהמניע העיקרי שלהם הוא תאוות בצע. זו הסיבה העיקרית שהם שם ולא בעבודה סוציאלית. גם יניב הוא חלק מזה. אתה מניח שניתן לשלוט בזה בעזרת רגולציה ממשלתית ואני חושב שזה לא אפשרי. זה בסיס המחלוקת בינינו.

    אהבתי

 9. דרור הגיב:

  "לא רק המגיב בן גילה פער. גם שחר בוצר, המארח, חשב שהגזמתי בתיאור המפגש. גם בוצר חשב שזכיתי להרבה אהדה במפגש ההוא. אני יודע שזה נכון. זכיתי גם לאהדה. העדפתי בהארץ להציג את המכה לאגו שחטפתי במפגש ההוא

  שזאת דרך פתלתלה להודות שהוא שיקר . כנראה שהוא לא באמת השתנה.

  אהבתי

 10. captain beefheart הגיב:

  סאחה על רוח ההכאה-בפומבי-על-חטא ששורה באחרונה על מר יניב. אין לי בעיה עם זה, למרות המינון הגבוה מדי (לטעמי) של אקסהיבציוניזם בתהליך. די לנו במיברג אחד. ייתכן כי הספין דוקטור המדופלם באממת נמצא בתהליך מבורך של גמילה, והוא עובר את השלבים אחד אחד כפי שלימדונו ב-AA, כולל בקשות סליחה גורפות, וסבלנות להסביר היכן טעיתי וכו'. סבבה.

  מה שחסר לי במפגן ההלקאה העצמית של יניב הוא הפיצוי – ולו בקטנה – לחברה בגין כל המעללים עליהם התוודה. יניב היה יכול להצטייד במחווה אישית חזקה, וכשועל חריף של יח"צ לדעת להתחמק מהאשמות של פופוליזם וטריקים. נניח משהו כמו להתנדב – לאורך זמן! – במוסד שיקומי כלשהו, או משהו יפה לעין מעין זה, ואולי אחר. יש הרבה אופציות בסל.

  כמדומני, יניב לא עשה דבר כזה. הוא אץ למשוח עצמו בזפת ונוצות בזירה שאותה הוא מכיר, אך נראה שהוא מסתפק בזה. האם כך ייגמל? זאת נדע בפרק הבא (של פולישוק?).

  אהבתי

 11. גיל קול הגיב:

  עכשיו אני בדילמה. אני לא יודע אם להצביע ליאיר לפיד או לאלדד יניב. מי מהם יחזיר את החיוך לאזרחים. מי, מי, מי?

  אהבתי

 12. אחד (המקורי) הגיב:

  אני סקפטי.

  "חטאתי, אני מתנצל, סילחו לי" כבר מזמן נהפך לטריק תקשורתי/פוליטי נדוש.

  כל פוליטיקאי אמריקני שנתפס בקלקלתו, עולה רגע אחרי שנתפס לבמה עם אשתו המובכת לצדו ומספר כמעט בבכי שהוא כולו מלא חרטה, שהוא היה חלש ולא שלט במעשיו (אלכוהול, שררה, האיבר, השיטה וכד'), שהוא בסה"כ בן אדם עם כוונות טובות. אז נכון, יש לו גם כמה פגמים מוסריים, כמו לכולנו. זה מאוד אנושי, לא?

  לפי התסריט, המכה על חטא עובר לצד של ה"טובים" ויוצא בקריאה נרגשת ואנושית לתקן עוולות שימנעו מאחרים את הנורא שבעברו. הרי העבר נסלח ופניינו לעתיד.

  הסיפור של יניב, שהיה יועץ מהסוג הנבוב, מתוסרט היטב. מהראיונות איתו הוא משדר איזושהי הנאה מרגיזה ויומרנית מההלקאה העצמית שלו. הוא כאילו אומר "חופשי תפגיזו אותי. לא מפריע לי, כי התנצלתי אז עכשיו חייבים למחול לי על כל עברי." והוא שמח להזכיר כל דבר רע בעברו, כי אז החשיפה כאילו מוחלת לו על כל חטא שנחשף ומטהרת אותו. אחרי כל כך הרבה חשיפה הבן אדם ממש קדוש.

  אם הבן אדם עבר שינוי מוסרי מהותי לטובה – מעולה. שישתמש בכשרונו ובזמנו לעשות טוב, אבל שיתרחק ממוקדי כוח, כי הכוח משחית ומי אם לא הוא צריך לדעת.

  אז היה שינוי או לא היה שינוי?

  פעם, הוא השתמש בתקשורת ובקשרים כדי להשיג כוח פוליטי לעצמו ולחבריו וכדי לחסל את אויביו. היום, הוא נותן הרצאות וראיונות פרובוקטיביים אך מעוררי סימפטיה, מקדם מפלגה פוליטית פופוליסטית (ברוח המחאה החברתית) ותוקף את נוחי הטייקון, שזה גם מאוד פופוליסטי היום וגם כלי פוליטי אסטרטגי ידוע (vilification).

  אז משהו באמת השתנה? היום הוא הולך בלי עניבה. מאוד בון טון מצדו.

  אז כן, אני מאוד סקפטי.

  אהבתי

 13. לי הגיב:

  אם יניב באמת מתחרט או לא זה לא ממש מעניין.
  מה שכן מעניין זה שהוא לא מסביר בשום מקום מה הדבר שמכשיר אותו לעמדת הנהגה. למה אמורים להצביע לו? מה הכישורים שלו חוץ מהכאה פומבית על חטא? הרעיונות שהוא פורש במניפסט השמאל הלאומי מביכים בפשטנות שלהם.

  כרגע הוא בעיקר נשמע כמו נרקיסיסט שבטוח שהציבור צריך להשתתף בתהליכים הנפשיים שעוברים עליו. הציבור לא מעוניין, תודה

  אהבתי

 14. ד הגיב:

  מה שמעניין אותי הוא באיזה מכולה לתרומת בגדים יניב זרק את כל החליפות שלו ואת הנעליים בכמה מאות יורו.

  אהבתי

 15. שלומי הגיב:

  יש לי הצעה: יאיר לפיד שואל איפה הכסף? אלדד יניב טוען שהוא יודע. אם כך שיגלה ללפיד וכך יסתלקו שניהם מחיינו.

  אהבתי

 16. מיצבשת הגיב:

  האם אתם מודעים לכך שהטלפון בתגובת יניב . 052-3436409 הוא הטלפון הסלולארי שלו?
  אם זה לא חזרה בתשובה מהי החזרה בתשובה?

  אהבתי

 17. פיוקין הגיב:

  דבורית, את בוודאי יודעת שבימים אלו מחולקים עם העיתונים דגלי מדינת ישראל. לעתים מחולקים עם העיתונים דוגמיות בשמים וכיוצב.
  עליך לדעת שלחלק מהפוסטים שלך את חייבת להוסיף שקיות הקאה.
  לדוגמא: הפוסט הזה

  אהבתי

 18. משה עובדיה הגיב:

  שלשום הלכתי ופגשתי את יאיר לפיד, שאלדד באמת יפגש ויספר לו את הסוד.

  אהבתי

 19. אבי הגיב:

  אלדד יניב אולי קלט שהוא הפך עצמו לאחד האנשים השנואים כאן, וייתכן שהוא באמת רוצה לחזור בתשובה. רק שהתהליך הוא קצת יותר מורכב ותובעני מלבקש סליחה מכמה אנשים, ולא בטוח שמבנה האישיות של יניב לבדו יאפשר לו להפוך לצדיק. גם בראיון שלו אפשר לראות שזהו אותו אדם קיצוני, שחצן, יודע כל ושונא כל מה שאינו הוא. הדרך לתיקון אצל אדם מסוגו חייבת להיות קיצונית יותר ממנו.
  בין היתר, על יניב להתנער לחלוטין מהביטויים שהוא חתום עליהם במניפסט השמאל-הלאומי נגד מאות אלפי איש שכל חטאם היה לחלוק עליו פוליטית: "תחשבו על מוחות שטופים, זומבים מהופנטים, על חבורות של נערים חרמנים שהולכים לבעול את הארץ". ועל נערי הגבעות, צעירים שרובם ככולם מתבודדים לא אלימים: "אין שום הבדל בינם לבין המנוולים האנטישמים… הם מכים ויורים בילדים וקשישים- ואת כל זה הם עושים בשבת". אני מניח שאלה ניסוחים של שמואל הספרי, כי דתל"שים הם לרוב האנטי הקיצוני ביותר, אבל יניב חתום על זה, והוא לא יוכל להיות איש מתוקן בלי התנערות מוחלטת מהצחנה הזו.

  אהבתי

 20. האקלברי הגיב:

  כיוון שבלוג תקשורת המקום, אולי כדאי גם להזכיר את אלו שנתנו במה לתשפוכת האפולוגטית הדוחה הזו ב10,000 מילים. למה עו"ד יניב מבקש להתפלש בעפר רגלינו, למרוט את שערות ראשו ולטעון לכפרה זה ברור. יש לו עוד איזה הישג לכבוש, איזה מגזר לדרוך עליו, פעם זה היה ככה והיום זה אחרת, מונע מנקמה באנשים כמו ברק שהשתמשו בו וזרקו. גם אני במקומו, מקום שאליו יש לקוות לא אגיע לעולם, הייתי עושה משהו דומה. הרי הוא אשף הספינים והאלימות התקשורתית, הוא יודע היטב איך לפעול בזירה הזו כך שהוא ייצא הכי טוב בעולם.
  מה שלא ברור זה איך מוסף הארץ, במה לתחקירים נוקבים וראיונות אומץ, וגידי וייץ, שאפשר לומר עליו כל מיני דברים אבל פחדן עלוב הוא לא אחד מהם, הסכימו לאפשר ליניב לבצע את פעולת ההתנקות הזו על חשבונם, בראיון זך ופשוט, נטול כל שאלה נוקבת אחת, בלי לאתגר, בלי ללחוץ? אני אשמח לראות את נתניהו נופל מכסאו, ואם אפשר שובר גם איזה עצם בנפילה, אפילו יהיה זה בידי עו"ד יניב, רחמנא ליצלן. אבל עיתון הארץ, רמז ניחוח אחרון לעיתונות מקצועית שיש פה, אמור לגלות סטנדרטים יותר גבוהים ממני, ולא להפוך לפמפלט וידויי רק כדי לתרום קצת למטרה הזו.
  יש פה תחושה קשה של כומר טוב לב ונקי כפיים, שמוחל קבל עם ועדה, בשם האל הנוצרי הטוב, לכומר ציני ואכזר שאנס נערי מזבח מאחורי העוגב, רק כדי לשמור על תדמית הנצרות הקתולית. הארץ, גם כי הבחור התראיין לעיתון אחר לפני שתי דקות וגם כי אין שום סיבה ליצוק על מצחו מים קדושים בקלות כזו, היו צריכים לוותר על הראיון, או לחילופין להיכנס באמ-אמא של הפושע הזה (כעדותו שלו!), כמו שהם יודעים לעשות.

  אהבתי

 21. אמיר שיש שני לו הגיב:

  תגידו, נדמה לי או שזו לא הפעם הראשונה בה עו"ד יניב חוזר בתשובה? היתה הפעם בה הוא הקים את "השמאל הלאומי" והיתה הפעם בה הוא חזר בו מחלק מהאמירות האותו מניפסט.

  אין מה לומר, האיש חוזר בתשובה מקצועי.

  אהבתי

 22. תייר הגיב:

  אם אתה יודע והיית מעורב בכל הדברים הנוראים הללו כפי שאתה טוען – תחשוף אותם לציבור. פשוט מאוד. כמו נוצרי ההולך לוידוי אצל הכומר. זה השלב הראשון בכפרה.

  מעבר לכך, אתה אומר שהדרך לכפרה אינה דיבורים, אלא במעשים. אז למען השם, תפסיק להתראיין ותן קצת בעבודה.

  אהבתי

 23. הקיד הגיב:

  1. לא הבנתי בפוסט על יניב איך בכל התגובות נגד יניב היה באופן עקבי דיסלייק אחד…
  2. יניב טוען שעזב את משרד עורכי הדין אך קצת מוזר שחיפוש פשוט בגוגל מוביל לאתר המשרד ובו הפרופיל של השותף הבכיר אלדד יניב וכל כולו שירות ותשבחות על אלדד יניב "הישן"…
  3. ההודאה באי הדיוקים בראיון היא מגוחכת עוד יותר ממה שהיה המצב בלעדיה. "באמת הייתי מעולה אבל רציתי להבהיר כמה הייתי מסכן"? על מי חושב שאתה עובד? תמיד אמרו כאן שהשמאל הוא הצד האינטליגנטי של המפה. זה לא היה עובד על בסטיונר במחנה יהודה. ואגב אי דיוקים- יש מצב שמישהו בודק את הטענה של יניב שפיטוריו ע"י ברק דווחו ככותרת ראשונה במהדורת הלילה של ערוץ 2. רק לי זה נשמע מוזר או שגם זה נעשה כדי להבהיר נקודה?
  4. אחרי כל זה אני מוכן לתת ליניב את הקרדיט שהוא באמת רוצה להשתנות. כלל ראשון ב-AA ודומיו הוא שהמכור מתרחק ת"ק פרסה מהגורם להתמכרות. בתור מי שטוען שהפוליטיקה השחיתה כ"כ את מידותיו הייתי מתרחק ממנה לכמה שנים טובות ורק אז יוצא במסע תקשורתי שכולל שלל ראיונות במיטב המוספים בתוך פחות משלוש שנים. אתה עושה? עשה ושתוק. לי נראה שהוא לא חושף מי הגופים בהם הוא מתנדב כי צריך חומר גם לראיונות הבאים…
  5. צחוק הגורל הנפלא הוא שהאיש שדפק את יניב יותר מכל הוא שנוא נפשו אהוד ברק. אם ברק היה היום יו"ר העבודה למפלגה כמו זו של יניב על שלל המפורסמים שנקשרו בשמה היה מצב רציני להשתלט על קולות השמאל. במקום זה ברק הלך והיום קשה למצוא לשמאל קולות שלא יילכו לשלי עם הסוצ' דמוק' או ללפיד עם חובבי המפורסמים. אולי התסכול הזה הוא שגרם ליניב להחליף את חולצות רלף לורן בכובע מאו טסה טונג.

  אהבתי

  • יעל הגיב:

   "ידין יקר, מזה כשנה וחצי אינני פעיל כעורך-דין במשרדי. פרשתי מעיסוקיי ומפרנסתי. " תסגור, תסגור. אחר כך נדבר. אתה לא יכול להשאיר קצה חוט לעולם הישן, ולאמר "התנקתי". אתה לא יכול לחיות על חסכונות של מליונים ולאמר: "אני מבין את מעמד הביניים". אתה לא יכול למשוך אנשים למשרדך לפי השם שיצא לך, ולאמר שאינך פעיל עוד. תחליט. קח החלטה.

   אהבתי

 24. רקמילה הגיב:

  תקדים ביבי- ביבי בנה את קמפיין "ביבי החדש" והצליח לו. יש ביבי חדש? לא, אבל זאת לא הנקודה.

  אהבתי

 25. ברק הגיב:

  לא מבין את כל הטענות נגד אלדד יניב. זאת דוגמה לכשל קוגנטיבי חמור של כל המגיבים כאן.
  הרי כולם מסכימים על העובדות: אלדד יניב הפסיק לנהל קמפיינים מרושעים, הפסיק לייעץ לפוליטיקאים, וכבר כמה שנים שהוא פעיל חברתי, על-חשבונו האישי. עכשיו הוא גם מתראיין בגנות עצמו ועברו האישי.
  צריך להיות אדם ממש תימהוני לחשוב שכל זה הנו בעצם ספין אינטרסנטי מתוחכם. מה אתם חושבים, שגדיימאק ושלאף החליטו להשתיל אותו בתוך הארגונים החברתיים ובאופן סודי ממשיכים לממן אותו? ונניח שיחלפו כמה שנים, מה הוא בדיוק ירוויח מזה באופן אישי, שהוא לא יכל להרוויח בתפקידו הקודם?
  אלדד יניב וויתר על המון כסף אישי וקשרים כדי לתרום לחברה. אני חוזר: "אלדד יניב וויתר על המון כסף אישי וקשרים כדי לתרום לחברה". מצטער חברים, אבל לי קשה לראות את הרע בזה.
  תגידו "יפה מאד" ותמשיכו הלאה, תגידו "מוטב מאוחר מאשר אף פעם לא", תגידו "אני מעריך את המאמץ, למרות שאני אישית לא אצביע עבורו". אבל ציניות וארסיות שכזאת? מה ההגיון בכך?
  ברור לכולם שמר אלדד יניב משקיע כיום בפעילות חברתית יותר מכל אחד מהמגיבים נגדו. כנראה שגם יותר מכל המגיבים נגדו יחדיו. לכן אי-אפשר להבין את התגובות הבוטות נגדו.
  אלא אם כן זה המגיבים שפועלים מתחושת רוע, קנאה וצרות-עין.

  אהבתי

 26. רקמילה הגיב:

  לברק- לדעתי הסמיכות של בקשת המחילה לבחירות הקרבות היא שמפעילה את חצי הרעל של המגיבים נגד יניב. עליו לקחת פסק זמן כמו מצנע בשעתו (אף שמצנע לא חטא במאומה), ולגשת שוב לפעילות פוליטית במועד ב'.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s