את הריצ'רץ' נפתח


רגע לפני יום הזיכרון עוד בוכים על יום השואה * האם המדינה צריכה לשחרר אסירים תמורת מידע על גופה? * מי ימצא מילה נרדפת לצקצוק? ולווט במבוכה

עוד לפני שידעתי באיזו גופה סוחרים, וזה כמובן לא משנה, כי גופה אחת לא טובה או גרועה מהאחרת, הייתי נגד המהלך המופרע.
ד"ר אביעד כהן גם הוא חושב כך. והידד לפרופ' עמנואל גרוס (אף שאמר בשבוע שעבר שהאירוע בבוגרשוב היה אונס), שהזכיר את דברי בתיה ארד ז"ל:

"אל תשחררו רוצחים חיים בתמורה לגופת בני".

הלוואי וזה יהיה הציווי לפיו תפעל מדינת ישראל.

האסירים כינו את הגופה מוצר? לא עורכי הדין הנאורים שלהם?

זה לא שישראל לא משחררת ברגיל אסירים תמורת גופות.
אז למה קמה זעקה כה גדולה נגד העסקה הזו? בגלל הניסוח המתועב של עורכי הדין? כי מדובר באסירים פליליים ולא בטחוניים?

מעריב לא מוותר וממשיך להכות בשער בשואה בעודה חמה, שנייה לפני טקסי יום הזיכרון, שמי יודע מה יקרה בהם.
אתמול ויתרתי במודע על השימוש במילה צקצוק והטיותיה בהתייחסות למדיניות השואתית של מעריב, אבל היו מי שהשתמשו בה. הבוקר, בעודי מחפשת מילה חלופית לצקצקת על הטיותיה, אני מגלה שאין. זוהי מילה אונומטופאית כה מושלמת, ואין לה מילים נרדפות. מי יציע הצעה?
כל הכבוד לעפר שלח. הוא לא יקבל את החמשש מאות תגובות השמורות למי שמרצים את אוגדות הימין ב-nrg, ואין לי להציע לו אלא את חיבוק הבלוג המשונן. שהרי גם פה מיד יהיו מי שיצאו נגד דבריו.

בבואם הביתה הנערים האלה פותחים טלוויזיה, ורואים מדינה שלמה, ובראשה המנהיגות שלה, שהשואה משמשת בה הצדקה אולטימטיבית לכל הפעלה של כוח, ושרואה בכל אויב נאצי ובכל אקדח המוחזק בידו תנור של משרפות.הם קולטים שהשואה משמשת את הפוליטיקאי המבקש ללכד סביבו בוחרים בכוח ההפחדה, או להצדיק מעשה שסדר הגודל שלו היא אחד למיליארד אל מול הטבח ביהודי אירופה. והם מבינים דבר אחד: השואה, כמו כל דבר אחר, היא כלי. הכלי שלנו. ועם הכלי שלנו, אפשר ומותר לעשות מה שרוצים.
גסות הרוח שבה נוהגת המנהיגות הישראלית בשואה, גסות הרוח של הרטוריקה של המנהיגים המשתמשים בה, גסות הרוח שבה עוסקת מערכת החינוך, כל אלה אינן נופלות מגסות הרוח של תלמידי התיכון ולאמיתו של דבר, הן חלק מהגורמים שיצרו אותה.

יאיר לפיד ינחה את שרים בכיכר. גל"צ לא תשדר. מה שמעניין בכל המהומה זה שגל"צ מוסרת:

"כמו בשנה שעברה, גם השנה נעביר בגלי צה"ל את הטקס הממלכתי מירושלים בהשתתפות יו"ר הכנסת, שר הביטחון והרמטכ"ל. זאת בנוסף לעובדה כי את הטקס בתל אביב ינחה איש פוליטי"

שלא תגידו שאני מתעניינת רק באייזנרים של צה"ל. בתחתית טור צד בע' 14 של מעריב מופיעה ידיעונת: חיילי גדוד קדם של פיקוד העורף בבסיס חלמיש שליד רמאללה הצילו תינוקת פלסטינית שסבלה מקשיי נשימה, הכניסו את אמה לבסיס והזעיקו רופא. אמבולנס של הסהר האדום פינה אותה לאחר מכן לבי"ח.
גם פה מצאו מגיבים נאורים דרך להביע עצמם: למה היצלתם מחבלת, הם שואלים בעצבים.

אל-עקבה והמדרון החלקלק

הודעה לעיתונות:

300 תושבי אל-עקבה מזכירים כי במשך עשרות שנים חיילי צה"ל השתמשו בכפר כבסיס אימונים. בתאונות אימונים נהרגו שמונה מתושביו ונפצעו 38, ביניהם ראש המועצה, חאג' סמי סאדק, שנותר משותק. עם כל זאת, "מעולם לא הפגנו אלימות, שום טרור לא יצא מכאן, אף אבן לעולם לא נזרקה ואנו ממשיכים לקרוא לדו קיום ושלום".
ב-2003, בעקבות פניה לבג"ץ, פונה מחנה האימונים, אך ב-2004 המינהל האזרחי חילק צווי הריסה לרוב המבנים בכפר, ביניהם מסגד, גן ילדים ומרפאה, שנבנו ללא היתר. שטחי C מהווים כ-60% משטחי הגדה המערבית. מתחילת 2000 דחתה ישראל 94% מהבקשות שהוגשו על-ידי פלסטינים להיתרי בנייה בשטחים (לעומת הגידול המטאורי בהתנחלויות).
ב-2007 עתרו התושבים לבג"ץ בדרישה לבטל את צווי ההריסה ולהורות על הכנת תוכנית מתאר לכפר. בתגובה הציע המנהל האזרחי להכשיר לבנייה שטח מצומצם במרכז הכפר, בו מרוכזים כל מבני הציבור ופחות ממחצית מבתי המגורים. הצעה זו מוציאה מתחומי הכפר את שאר השטח הבנוי, בו גרים רוב התושבים, וכן את אדמותיו החקלאיות. זאת, בניגוד לחובת ישראל כמעצמה הכובשת "להבטיח את הסדר והחיים הציבוריים" (סעיף 43 לתקנות האג) בשטח הכבוש.
ב-18.4.2012, 11:00, הגיעו ללא התרעה חיילי צה"ל וקבלנים פרטיים להרוס את שני כבישי הגישה לכפר, כביש השלום וכביש העקורים אשר בנו התושבים "למען מימוש זכות חופש התנועה ולמטרת הובלה של מקור הפרנסה שלנו, גידולינו החקלאיים". זאת הפעם השלישית בה כביש השלום הוחרב.
סגן בג'יפ מס' 655397 התעצבן מתיעוד האירוע והודיע לראש הכפר "אני אחזור שוב", והפעם להריסה מסיבית.

ומנגד הכותרת הראשית של הארץ: הממשלה יוזמת צו להקמת מבנים בגדה בהליך מזורז ללא תכנון.

שגרירנו מייקל אורן נגד 60 דקות. נתניהו עודכן בהתפתחויות.

http://cnettv.cnet.com/av/video/cbsnews/atlantis2/cbsnews_player_embed.swf

הידיעה הבלעדית של כלכליסט אתמול, על מחלצי נוחי דנקנר מופיעה היום בשער האחורי של המארקר עם הכותרת "כספי הציבור יחלצו את דנקנר". והסבר על המפגש דנקנר-שר האוצר. לא נתפלא, לפיכך, אם נגלה כורסה מרופדת לשר האוצר בעמודי מעריב.

לחם עבודה

ביה"ד לעבודה הורה על ביטול פיטורי תני גולדשטיין, כתב הכלכלה של ynet (פוסט מאמש).
עו"ד אלעד מורג ניתח בתגובות את הפס"ד ואת הצלחת ארגון העיתונאים. שווה להיכנס לקישור.

…בקנה מידה רחב יותר, השבת עובד לעבודתו לאחר שפוטר היא בהחלט הישג במשפט העבודה, ושאפו בעניין הזה לארגון העיתונאים ולהסתדרות. אף מעסיק לא שמח לקבל לשורותיו עובד שפיטר, ואף נלחם בבית הדין על מנת שיישאר בחוץ. כמו כן, מדובר בזריקת עידוד למצטרפים להתארגנות ולמצטרפים הפוטנציאליים שקודם חששו מפיטוריהם, ועכשיו יודעים שיש להם גב ושהארגון וההסתדרות יילחמו בשבילם.

עיתונאי ניו יורק טיימס נאבקים על תנאי הפנסיה שלהם.

ואפרופו, זוכרים את סרטון האנשים החביבים שקשת נהדרת לא שילמה להם?
יום למחרת הגיע הצ'ק. במונית.

יגאל קרט על רכבי השררה החובקים כל פיסת אספלט.

איריס מור, העורכת הראשית של כתר, לשעבר עורכת גלריה, תהיה מנהלת אגף התרבות בעת"א. תחליף אותה בכתר עינת ניב, שהייתה דוברת ההוצאה.

נעצר מו"ל המגזין הפופולרי בננה שלשערו בר רפאלי לא תצטלם, שהרי אין זה Elle הספרדי.
אבי אשכנזי כותב על כך במעריב. בכותרת מוגדר השבועון "מגזין הזנות" הגדול בישראל. למה? כי התברר שהנשים שמאחורי המודעות במגזין הפופולרי עוסקות בזנות. המו"ל הנ"ל הוא גם בעל האתר סקס אדיר, שעד רגע זה לא ידעתי על קיומו. עכשיו בטוח יאתרגו אותי לנצח.

מתי גולן על אלדד יניב.

תנועת אומ"ץ ("אזרחים למען מינהל תקין") הודיעה אתמול כי שיגרה ליועץ המשפטי לממשלה "בקשה לחדש חקירה בפרשת קשריו של שר הביטחון ברק ואיל ההון שלאף". אין ספק כי חקירה כזאת מתבקשת… האם יימצא ליהודה וינשטיין הרצון, או האומץ, ללכת על זה?

שאלות ותשובות עם יניב מהיום ב-14:00.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק/ טיוי

כמה מגניב הלוגוגל הנפתח כרוכסן!

יומולדת 132 לממציא הרוכסן, גדעון סאנדבק.
לא רק אני מתלהבת, מתברר. מזמן לא ראיתי כה הרבה צילומי מסך של הלוגוגל בפיד בפייסבוק.

תרצו לראות לידה בבית האח הגדול? המופע של טרומן מעולם לא היה כל כך קרוב. אני כבר רואה את תביעת הענק של הילד שנולד שם בהגיעו לגיל 18, על שהמצלמות ורדיפת הפפראצי לא הרפו ממנו ממצמוצו הראשון.

יומני מוצש מכריזים עצמאות.

הקרן החדשה לישראל מחפשת שותף/ה. מורי קופלמן, פילנתרופ יהודי-אמריקאי, מתחייב לתרום סכום זהה לכל תרומה שתיתרם על ידך (עד 500,000$). כה מתפרסם הבוקר במודעת עמוד בהארץ.

מאסטר שף לילדים? אולי תגידו שאני משוחדת כי מה אני מבינה בכלל באוכל, שזו אמת לאמיתה, אבל התחרות הזו היא לא סוג של סטייה? התרכזות כזו בהדוניזם ובסגידה לאוכל בגיל כה צעיר? חלק מהילדים גם, אממ, סובלים ממספר גרמים עודפים, לא עניין מומלץ במיוחד בגיל כה צעיר. אולי זה קשור לעיסוק האובססיבי באוכל?

יש עורכים בבית?

הסדרה קטמנדו מתרחשת וצולמה בנפאל, קטמנדו היא בירתה. אז מדוע מתעקשים בוואלה! שגל גדות נסעה להודו?

כמה פעמים עוד נקרא את הכתבה "מוצרי דיאט אינם בהכרח דיאטטיים"?

"לגלות את אבא אחרי 40 שנה" (ישראל היום)
אלא שהיא גילתה אותו אחרי 37 שנים.

בע' 8 בידיעות מספר רוני שקד שתלמידי בתי הספר הממשלתיים שבאחריות חמאס ברצועת עזה יחלו ללמוד עברית בשנה הבא.
אין מקדם/ת העורך/ת את המהלך? בעזרת כותרת הגג "ק' זה קסאם", שכן, אפשר גם לצחוק ממנה, אבל היא מביעה לחלוטין את עמדתו הפוליטית של מי שנתן אותה.

לפני פיזור

אחת הידיעות הקריפיות של העונה. תארו לעצמכם שמטוס היה מתרסק בגלל ארנבות על המסלול? לא ציפורים עלומות, לא חולדות שנואות, ארנבות! ארנבות לבנבנות ארוכות אוזניים ואדומות עיניים!

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

79 תגובות על את הריצ'רץ' נפתח

 1. הומר סימפסון הגיב:

  לא פיספסנו את העקיצה הקטנה לאזרח ק'.
  בנושא לשלח הרי שהוא ודומיו (המנהל דגני) נשמעים בדיוק כמו גאוני ש"ס לדורותיהם אשר מחברים אסון לחטא במחי קולמוס או בהבל פה.
  הבעיה היא שאותם בני נוער שהפריעו הם כנראה האנשים שלא רואים חדשות והם לא מתעניינים בפצצה האירנית וכנראה שאת עוולות הכיבוש הם לא "יזכו" לראות וזאת מכיוון שצה"ל לא יגייס אותם ליחידות קרביות וכנראה שהם בכלל לא יתגייסו.
  ההוכחה הפשוטה לטעות של שלח ודומיו, היא שאותם דברים קיימים גם במדינות אחרות אשר אינן קשורות עם השואה.
  צריך רק לנחש מה היו כותבים שלח ודומיו על הרוצח הנורווגי אם היה ישראלי.

  אהבתי

  • אחינח הגיב:

   מסכים עם הומר, ואף ארחיב.

   האינטרס של הממשל כמו של העיתונות הוא להשאיר אותנו במתח כל הזמן. הממשל כדי שלא נשים לב לדברים החשובים שקורים ברקע, והעיתונות מכיוון שאנשים בלחץ קונים יותר עיתונים. זה מוביל לשימוש נפוץ במונחים קיצוניים ולא פרופורציונים.

   השימוש הנפוץ כל כך באנלוגיות לשואה, לעליית הפאשיזם, לפוגרומים ולמלחמת יום כיפור על בסיס שבועי, ועל כל אירוע מטופש מצד עיתונאים ופוליטיקאים מקהה את החושים.
   כמו אדם שצועק זאב זאב, מגיני הדמוקרטיה פה (כפי שהם רואים את עצמם), הורסים את הרגישות שלנו לאירועים באמת מסוכנים ומכוננים, משטחים את הוויכוח, ובעצם תורמים לפגיעה במה שיקר להם כל כך.

   אהבתי

  • velvet הגיב:

   הבעיה היא שאותם בני נוער שהפריעו הם כנראה האנשים שלא רואים חדשות והם לא מתעניינים בפצצה האירנית וכנראה שאת עוולות הכיבוש הם לא "יזכו" לראות וזאת מכיוון שצה"ל לא יגייס אותם ליחידות קרביות וכנראה שהם בכלל לא יתגייסו.

   איזה הנחות מקסימות. למה לא נכניס אותם כבר היום לכלא? למה לבזבז עליהם כסף בבית ספר? תקשיב איך אתה מדבר על הנערים האלו, איך סתמת עליהם את הגולל מתוך הנחה שאתה יודע בדיוק מהם יודעים, מיהם, מה מעניין אותם, אם הם צופים בחדשות או לא, כמה הם שווים ומה העתיד צופן להם. כל הכבוד.

   אהבתי

   • אחינח הגיב:

    אולי אפשר למצוא עיתונאי בקהל שמתנדב לברר מה חשבו הילדים כשהפריעו בהצגה? זה לא צריך להיות עד כדי כל קשה ואולי נלמד משהו חדש.

    אהבתי

   • מיקי הגיב:

    נראה לי שאחינח מתכוון לבני טובים מהשכונות ה"מבוססות" של ת"א והרצליה, שרבים מהם אינם הולכים לקרבי אלא משרתים בקניון עזריאלי.
    לא רק שהוא אינו סותם עליהם את הגולל – הוא מנבא להם עתיד מזהיר!

    אהבתי

   • מיקי הגיב:

    הומר, לא אחינח… הומר.
    עוד קפה…

    אהבתי

   • אחינח הגיב:

    ישנתי על זה קצת בלילה. שלח לא כותב על הילדים. הוא כותב עלינו.

    אהבתי

 2. רקמילה הגיב:

  תמונת ריצ'רץ' ענוגה.

  אהבתי

 3. המינגווי הגיב:

  עינת ניב עורכת ראשית? כאילו דה? איך קשור דוברת ועיתונאית זניחה ושולית לעורכת ראשית של הוצאת ספרים?

  אהבתי

 4. ג'ורג' הגיב:

  אז עכשיו הודעות לעיתונות של פלשתינים זה גם ביקורת התקשורת?

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   אין סיבה לראייה סלקטיבית. יש פה הודעות לעיתונות מכל מקום: של ארגון העיתונאים, של האגודה לזכות הציבור לדעת וגם של פלסטינים. של מה שמתאים לי לבלוג באותו רגע ומעניין אותי.

   אהבתי

   • ג'ורג' הגיב:

    נניח שנוער הגבעות -נזרום רגע עם העיתונאים שחושבים שיש ארגון ממוסד כזה- היה מוציא הודעה לתקשורת, האם היית מפרסמת אותה?
    כמובן, אני לא חולק על זכותך לפרסם כאן מה שתרצי, את יכולה גם לפרסם את הדת הנפלאה הזו.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    אני לא חושבת שאני צריכה להוכיח את רוחב היריעה בבלוג. מצטערת.

    אהבתי

 5. סיימון הגיב:

  עם כל הכבוד לעופר שלח, הקישורים שהוא עושה רופפים, והתפרים גסים.
  נתניהו משתמש בשואה > השואה היא כלי > בכלי אפשר להשתמש איך שרוצים > מותר לצרוח בהצגה על השואה כדי להריץ צחוקים.
  רק לי זה נראה מופרך?
  אחרי טורים כאלה אני משתכנע הרבה יותר בקלות מטורים סרקסטיים שמאשימים את נתניהו שאנס מישהי בחוף בוגרשוב, למשל.

  אהבתי

  • מיקי הגיב:

   שלח מדבר על גסות רוח בהתייחסות לשואה. בכך יש בהחלט קשר הדוק בין ראש ממשלה דרמה-קווין ובין בני טובים שמעודדים את הנאצים בהצגה

   אהבתי

   • הקיד הגיב:

    אפשר להגיד הרבה דברים שחלקם טובים וחלקם רעים על תלמידי ברנקו וויס ברמלה אבל בני טובים הם ממש לא, כפי שנחזה בסרט הנפלא "תיכון ההזדמנות האחרונה". מדהים לראות איך בקלות כזו השערות הופכות לעובדות. ואגב, גם הקישור שאתה עשית בין רוה"מ להתנהגות בהצגה אינו מבוסס ולא הצלחתי למצוא בו היגיון.
    בעניין ההצגה- שמחתי לראות אתמול שבבי"ס ברנקו וויס לא כיתסחו. המנהל חזר ממיל', הורה למורים ללבן את העניין ולא הכחיש את המעורבות באירוע המביש. אשרינו שיש כאלה מחנכים. מפחיד לחשוב שאידיוט כמו לפיד רוצה להיות השר הממונה עליהם.

    אהבתי

   • מיקי הגיב:

    העירו לי פה שלא יפה לומר ערסים, החלפתי לבני טובים. ברצינות

    אהבתי

  • שועלן הגיב:

   יפה סיימון, אבל טעית בשלב האחרון שבשרשרת:
   נתניהו משתמש בשואה > השואה היא כלי > בכלי אפשר להשתמש איך שרוצים > מותר להשתמש בילדים שצוחקים בהצגה על השואה כדי לתקוף חזיתית את נתניהו

   אהבתי

 6. עובר אורח הגיב:

  בע"ח שמתקיים בשדות שליד נתב"ג הן ארנבות בר
  צבען ג'נג'י נוטה לחום ולא כארנבות "לבנות" לבקניות
  צבע תוך האוזניים שלהן אינו ורוד-אדום
  תודה.

  אהבתי

 7. בצלאל הגיב:

  בקשר ללידה בבית האח –
  לא שאני חושב שזה דבר לגיטימי, אבל אני מסופק באשר לכמות הפפרצי שהילוד יספוג במהלך חייו. מקסימום עד הברית/ה ואז התקשורת תאבד עניין.

  אהבתי

 8. מיקי הגיב:

  אם גל"צ ממילא מעבירים ומשדרים מלא טקסים שורצי פוליטיקאים, מראיינים אותם ומתחנפים אליהם תחת כל אנטנה רעננה – אז מה מותר הלפיד מהבהמה? למה טקס עם לפיד הם לא ישדרו, ועם שר החינוך הנוכחי – כן?

  אהבתי

  • תמי הגיב:

   זה נכון שכל הפוליטיקאים שנואמים בטקסים מנצלים אותם באופן ציני, אבל עדיין יש הבדל מהותי בין נאום בטקס לבין הנחיית טקס.

   אהבתי

   • מיקי הגיב:

    אכן. בהנחיית טקס אתה צריך להיות רהוט, ממוקד ומפוקס – זה סוג של עבודה.
    בהשתתפות בטקס אתה צריך לזרוק כמה שיותר קלישאות חבוטות לחלל האוויר. המלצות שלי: "אחדות", ציונות", "שואה" "תקומה", "דגל", "עמישראל", "לעולם לא עוד" ועוד 😆

    אהבתי

   • רקמילה הגיב:

    מיקי, הקפה אכן השפיע.לטובה כמובן.

    אהבתי

   • חנוך הגיב:

    בהנחיית טקס צריך המנחה להעביר את הטקסט למשרד ראש הממשלה ולשדר אח"כ את דברי ההלל לזה "שהיה הראשון לזהות ולטפל..ולהקים..ולדאוג".

    אהבתי

 9. חייל זקן הגיב:

  אבק לשכות…
  החוזר בתשובה מלשכתו של ברק כיכב בבלוג בימים האחרונים. נושא שמשום מה נעדר מהבלוג הוא ביטול הסכם הגז על ידי ממשלת מצריים שזכה בין השאר למספר כתבות בגלובס. ההסכם נדחף על ידי פואד בן אליעזר לאחר שמתנגדו פריצקי חוסל פוליטית בסיוע בלשים פרטיים במימון מימן. פואד היה פטרונו הפוליטי של האוונגליסט החדש לאחר שנזרק על ידי ברק. בנוסף אליו ניתן למצוא את בוגר לשכת פרס, נמרוד נוביק שעכשיו מתכתש עם מימן, ואת איתן הבר, בוגר לשכת רבין שהיה אחד משלושת הדירקטורים של אמפל שישרו את עסקת בעלי העניין שבמסגרתה מכר מימן לאמפל מניות EMG שהיו ברשותו. גם חלק מכם, קוראי הבלוג היקרים מעורבים בעניין. מי מכם שחוסך בקרן פנסיה הוא שותף בכיר של מימן בחברת הגז EMG. את המניות רכשתם בהמלצת משרתי הציבור הנאמנים שהתגייסו לעניין רק לטובת ההגנה על הפנסיה שלכם.

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   כך כל עסקי הנפט והגז במזה"ת ( כך נוסדה כווית, כך ניתוו
   גבולות המזה"ת ע"י צרציל אחרי מ"ע I, כך ירד מוסאדק ועלה
   השח; עסקי הדלק עם השח וצינור הדלק אילת אשדוד כנ"ל;
   כך הורגת תורכיה כורדים בארצה ומסבסדתם במיליונים
   בעירק) לפי שאנחנו קוראים ושומעים כך במפרץ מכסיקו
   ( ראה סיפור הדליפה הגדולה) וגם בים סין (ראה את סין
   מושכת בזנב הפיליפיני של ארה"ב). ישראל עוד חייבת
   כסף לאירן וגם כאן ניתוק שמיטוק ישראל חייבת למצרים.
   כך היה כך יהיה. טוב שיש יזמים טוב שהיה מי שחתם על
   החוזה. מביקורת בבלוגים לא מייצרים חשמל. בל מקרה
   פואד תרם לציונות יותר מהרבה אחרים ולעצמו פחות מהם.
   זה טבעו של העולם, זה טבען של כל המדינות. זה מה יש.
   באשר למצרים, הם פשוט אחוזי טירוף.אין בעולם חוסר גז,
   בודאי לא בקייץ הקרוב. מה הם יעשו עם הגז? מי יקנה מהם?
   מי ישקיע בקוי גז חדשים בבית המשוגעים הזה ועוד בסיני.
   ישראל + ארה"ב מסבסדות את תעשיית הטקסטיל המצרית
   (אלפי מקומות עבודה). צבא מצרים כפוף לארה"ב יותר
   אפילו מצה"ל. מי ייתן להם מתנות? סין? רוסיה? אירן?
   רק צריך קור רוח וסבלנות והגז יחזור. למי הם ימכרו אותו
   ללוב? לסודאן? לירדן? לסעודיה? צינור לתורכיה? נו באמת.

   אהבתי

 10. חייל זקן הגיב:

  אבק לשכות צבאי…
  בעבר פרסמתי בבלוג פוסט ובו תיארתי כיצד צה"ל מנפח מפקדות. גולשי הבלוג גנץ וברק החליטו לשלוח לי מתנה לכבוד יום העצמאות. ידיעות (המודפס) מפרסם כתבה על הענקת דרגת אלוף משנה לקצין צה"ל מצטיין בשם אורי כהן. לפני חמש שנים הגיע הלה ללשכת סגן שר הביטחון בדרגת רב סרן לאחר שכיהן כדובר חיל הים ומונה כעוזר לענייני דה והא. כעבור זמן קצר נמצא שאותו תפקיד דורש כישורי סגן אלוף והקצין המזהיר קודם בדרגה למרות שלא למד בפו"ם. משעבר ללשכת שר הביטחון בתפקיד עוזר לענייני הא ודא החליף קצין בדרגת סא"ל. למרבה המזל התברר שסגן אלוף לא יכול למלא תפקיד כה חשוב ואתמול קודם העילוי הצבאי לדרגת אלוף משנה.

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   דעתך על סמח"ט הבקעה בהשאייה יכולה להיות מעניינת.
   מה לדעתך היה אומר ואלד על עלילות הגאון מהבקעה
   מול רוכבי האופניים ועל השיטה הרבנית למינוי קצינים
   והדחתם. שלא לדבר על מה היה אומר בני פלד.

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    את דעתי על הדחת הסמח"ט כתבתי לפני יומיים:
    שאלת הסמח"ט המודח גורמת לקביעת עמדה על פי ההשתייכות השיבטית. למרות שאני שייך לשבט המזדהה עם הסמח"ט לדעתי ההדחה מוצדקת אבל לא עקב החבטה בגבעול. מהסרט עולה התנהלות לא מקצועית מבחינה צבאית. על פי טענת הסמח"ט המשימה העיקרית הייתה מניעת הפרעה לתנועה על כביש 90. לצורך זה בחר הסמח"ט למקם את החסימה שלו במקום הכי גרוע, בצמוד לכביש. אילו הפורעים היו מתפרסים ולא מצטופפים יכלו להגיע לכביש בקלות. החסימה של הסמח"ט היתה צריכה להתבצע הרחק מערבה כך שתהיה לו אופציה לדלג לאחור אם יעברו אותו. גם ההפעלה של החיילים נראית כמו קטטה של ערסים. כמפקד צבאי אני נותן לו ציון נכשל. על הכאת האנטישמי המתועב אני מצדיע לו.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    צדקת. דברי אלוהים חיים. אכן שבטים. הרבה יותר מ12.
    זה בערך מה שאמר בני פלד. והממלכה מה יהיה עליה? מה
    קרה לצוואת שמשון? ברזל יש, גם כבר יש ביקורת על כך.
    לצחוק, כבר עברו את הגבול מזמן, גם בבלוג הזה, לפעמים.
    צבא שבטים לא יועיל צריך לעשות חושבים והרבה.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    לאמריקאים יש ביטוי חכם: "אל תתקן את מה שעובד".

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    אבל אם מקפידים לקרוא את
    כתבותיך כמוני ולהתייחס להם
    ברצינות, כמוני. משתכנעים
    ששום דבר לא עובד וצה"ל,
    למשל, זה כשל על כשל.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    את צה"ל צריך לתקן ויפה שעה אחת קודם, אבל יש דברים בממלכה שעובדים היטב. יש כאן רוח יזמית, חריצות, כשרון ותאוות בצע שדוחפים את הכלכלה קדימה. נסיון לייצר מערכת חליפית שבה פקידי ממשלה ינהלו הכל הוא מסוכן.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    נדיר ויקר מציאות הסכמנו.כתבתי לעיל טוב שיש יזמים טוב שהיה מי שחתם על החוזה.
    מביקורת בבלוגים לא מייצרים חשמל.

    אהבתי

   • יודית הגיב:

    בהשעייה

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    תודה

    אהבתי

 11. רונן ו הגיב:

  מה עם פיטורים שהתחילו בגלי צה"ל ?
  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000743606
  אין אף מילה

  אהבתי

 12. . הגיב:

  כדאי להתעמק בסיפור של 60 מינטס. לעשות את זה קצר (יחסית) למי שאין לו סבלנות לצפות, התכנית נפתחת בקביעה שבכל המזרח התיכון ערבים נוצרים נהרגים ומגורשים וכנסיותיהם נשרפות. ואז עוברים להולילנד ומספרים לכם שבהולילנד הנוצרים תושבי השטחים עוזבים כי ישראל בנתה חומה שמקשה לראות את הנוף ויש מחסומים. עם התזה הזו יש שתי בעיות. ראשית, למי שמכיר את התער של אוקהאם, אולי הכלל הבסיסי ביותר בהסקת מסקנות, אם התופעה מתרחשת בכל המזרח התיכון ההסבר הפשוט והסביר יותר נעוץ בפקטור שמאפיין את כל המזרח התיכון. שנית, אם העזיבה נוגעת למחסומים אז שיעורה צריך להיות זהה לערבים מוסלמים ונוצרים. מצד שני, אולי זו אמת לשעתה. מה אני יודע.

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   מהלך מחשבה לוגי מסובך וזר לרבים מהמתבוננים בארה"ב.
   אורן היה חלש. הוא פשוט היה צריך לומר אמת. ישראל
   היא המדינה היחידה במזרח התיכון שבה מספר הנוצרים
   ומספר הכנסיות הנוצריות הפעילות עולה ועולה. את זה
   הוא היה צריך להגיד פעם אחר פעם . ארי שביט וקשקושיו
   לא הועילו. השקר הבוטה של איזה סוכן קוקה קולה ערבי
   שהוא מעולם לא שמע ערבי נוצרי מתלונן על לחץ מוסלמי
   או דבר מה כזה היה משכנע יותר מארי שביט ושגריר
   ישראל.

   אהבתי

   • אור הגיב:

    ראשית, לדון בכתבה עיתונאית כאילו מדובר בתיאוריה מדעית זה מגוחך.
    שנית, מישהו פה שמע על מדינה שקוראים לה לבנון? שמעתי שהיא במזרח התיכון ושיש בה גם שניים שלושה נוצרים.  

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    היא הנותנת, אכן 2-3 . מצב הנוצרים בלבנון רע. מי שפעם היו שליטים
    עכשיו הם במיגננה מתמדת. מפולגים, מתקוטטים ומהגרים. שנים
    רבות לא ספרו את אזרחי לבנון בכדי לא לדעת, עכשיו יודעים הם מיעוט.
    חלק חברו לחיזבאללה, חלק לסונים. לא בונים כנסיות חדשות בלבנון.
    אדמות הכנסייה בייחוד המרונים, נשדדות. יש עכשיו דיונים בשינוי
    שיטת הבחירות ובמתן רשות למהגרים להצביע – כמו במדינה לבנטינית
    קטנה דרומה מלבנון. בכל מקרה בישראל קמו יותר קהילות נוצריות
    ונבנו כנסיות ב 10 השנים האחרונות מאשר בעבר. בלבנון הנוצרים
    בסטגנציה או בדעיכה.

    אהבתי

 13. תמי הגיב:

  עפר קרא את מחשבותיי ולמעשה אני חושדת שעפר שלח קרא את סטטוס הפייסבוק שלי מה-19 באפריל:

  חבל שראש הממשלה לא התאפק והכניס את מנטרת ההפחדה האירנית שלו לנאום גם ביום השואה. להזכירך, ראש הממשלה: בשואה רצחו יהודים (ואחרים) באופן שיטתי ע"י מנגנון יעיל שמטרתו היתה השמדת העם היהודי. ליהודים לא היתה מדינה, ולכן חייהם היו הפקר. כיום קיימת אנטישמיות בעולם ואולי תמיד תהיה. אבל לרמוז שיש כיום סכנה שהשואה תחזור על עצמה ושהאיום האירני הוא איום בשואה שניה זה שימוש ציני בשואה על מנת לשמר את הכוח האלקטורלי שלך, שנשען על הפחדה. הלקח שצריך ללמוד מהשואה הוא לא לקח של שנאה. הוא לא לקח של הפחדה. הלקח שצריך ללמוד ולא למדנו הוא מניעה של אפליה, של גזענות שרק הולכת ומחמירה. הוא לקח של אכפתיות והושטת עזרה למי שזקוק לה. למשל, 700 פליטים מדרפור [צ"ל מדרום סודן].

  זה + התגובה שלי כאן אתמול.

  אהבתי

  • תמי הגיב:

   אם זה נשמע כאילו עפר שלח הוא "חבר" שלי, אז לא. שלא תהיה טעות, לא באמת סביר שהוא קרא את הסטטוס שלי.

   אהבתי

  • ר.בקצה הגיב:

   תגובה נהדרת-
   לנתניהו אסור לקשר בין השואה לאיום ההשמדה האירני,משום שהשימוש במוטיב השואה נשמר לדברים חשובים יותר,
   למשל 700 מסתננים מדרום סודן.

   אהבתי

   • תמי הגיב:

    משעשע אך לקוי לוגית ועובדתית.

    אהבתי

   • ר.בקצה הגיב:

    לזה בדיוק התכוונתי,
    תמי

    אהבתי

   • תמי הגיב:

    הבעיה היא שאתה לא מבדיל בין השוואה לשואה (מה שנתניהו עשה כשרמז שהאיום האירני הוא איום בשואה שניה) לבין הפקת לקחים מהשואה (עזרה למי שזקוק לה, גם אם הוא "סתם" נמצא בסכנה שאינה השואה, כמו הפליטים).

    אהבתי

   • תמי הגיב:

    אגב, הדיסלייק נלחץ לי בטעות כשרציתי להגיב. אני לא נוהגת להשתמש בכפתורים הללו.

    אהבתי

   • ר.בקצה הגיב:

    תמי,
    מצ"ב תגובתו של ידידי האינטרנטי עודד ישראלי באותו עניין (הוא עונה למישהו בשם יריב):

    "מצטער יריב, זה לא עובד ככה. "חרדת השואה השניה" היא לא סתם תסביך פסיכולוגי פראנואידי ממנו סובלים אי אלו יהודים ציונים – יש לה, למרבה הצער, הרבה על מה להסתמך במציאות – ועל כן אי אפשר "לרפא אותה" רק עם "חיבוקי ונישוקי". יתרה מזו, בניגוד למה שנהוג לחשוב בחוגים מסויימים (שמדמיינים עצמם לאליטה אינטלקטואלית שיכולה לשבת ולעשות פסיכו-אנליזה לעמך ישראל), היהודים הציונים, הם דווקא הצד היותר מפוכח והיותר מתפקד מבין היהודים – ודרך ההתמודדות שלהם עם זכרון השואה, כמו גם עם סכנות עכשוויות ועתידיות, היא היותר מוצלחת.

    כאשר היהודים הציונים מתמודדים עם זכרון האנטישמיות וזכרון השואה הקשה הם מוציאים ממנו לקח מעשי בריא: לשמור על עצמאות לאומית, לשמור על כוח צבאי חזק ככל הניתן (ורצוי גם על כמה מאות ראשי נפץ גרעיניים שיוציאו את החשק לכל מי שמפנטז על השמדתנו), לשמור על כללי זהירות נוקשים ועל שבע עייניים פקוחות ואזניים כרויות כלפי כל מי שממלמל משהו על זה שצריך להרוג יהודים (ועדיין יש הרבה כאלו במציאות), ולהקפיד על זכות ההגנה העצמית ועל הענשת כל מי שמנסה להרוג יהודים בפועל (גם כאלו יש). לעומתם האנטי-ציונים הם בעצם הלומי קרב שסובלים מ"חוסר אונים נרכש" (אי-שליטה נלמדת). בכל אנטי-ציוני כזה מקננת טראומה של יהודון גלותי חלש ומוכה שמפחד להרים יד ולהתגונן פן יבולע לו שבעתיים – ולכן הוא מבכר לחיות את הרגע כשראשו תקוע בחול, ושונא נורא את כל מי ששובר את מנגנון ההדחקה שלו או מעז להזכיר לו שהחיים לא תמיד כל-כך יפים, ושיש מה לעשות נגד זה…

    כפי שאלי שמעת, מחקרים מוכיחים שאנשים שנמצאים במצב לחץ אך יש להם מידה של שליטה במצב סובלים הרבה פחות מאנשים שנמצאים תחת אותה רמת לחץ אך אין להם כל שליטה (גלאס וזינגר 1972). יתרה מזו, בעוד שהראשונים מפתחים יכולות למידה בריאות, האחרונים סובלים מחוסר אונים נרכש שמוביל לדכאון ולפיתוח הערכה עצמית נמוכה (על כן אתה רואה הרבה אנטי-ציונים שעסוקים כל היום בביקורת "עצמית" אובססיבית על היהדות והיהודים). זו אולי גם הסיבה שאצל היהודים הציונים ההתמודדות עם זכרון השואה היא מעט יותר קלה מזו של האנטי-ציונים, שאצלם החשיפה לזכרון רק מובילה להסטריה וכעס כנגד השליח שמספר להם על זה ("הקאפו החינוכי" מכנה אותו המשורר לעיל)…

    בקיצור, אם אתה רוצה להתמודד עם "חרדת השואה השניה", אינך יכול להסתפק ב"חיבוק", אלא עליך לאמץ את הדרך הפרקטית שבה החליטו ללכת היהודים הציונים כדי למנוע שואה שניה בפועל: מדינה יהודית עצמאית, צבא יהודי עצמאי (עם נשק השמדה המוני, כבר אמרנו), שמירה על זכות ההגנה העצמית, ויד קשה כנגד כל מי שפוגע ביהודים ו-או מפנטז על ביצוע של שואה שניה. כל מי שמנסה להטות את היהודים מדרך זו הוא הוא ה"קאפו"."

    אהבתי

 14. איילה חמודה מאור יהודה הגיב:

  תקשיב, אין לי מושג מי אתה ואני גם לא רוצה לדעת מי אתה. כל מה שאני מבקשת בפרוש יום העצמאות המי יודע כמה של המדינה הוא שתניח לי. בשם הנשים בישראל המדוכאות בבית, בעבודה, בקריירה, המופלות לרעה בשכרן ובמעמדן, בשם האימהות הנשואות שנאלצות להתמודד עם קשיים מבית ומבחוץ, מול בעלים אלימים מילולית ופיזית, שנושאות בעול הבית לבדן – נקיונות, בישולים, גיהוץ, ריצות אינספור עם הילדים לקופות חולים, בתי ספר וחוגים, בשם העיתונאיות שנאלצות לספוג הטרדות מיניות במחיר קידומן במערכת או נדרשות למכור את גופן בתמורה לקבלת סקופים מגברים בעלי שררה, בשם הטוקבקיסטיות באשר הן המוצאות עצמן נרדפות על-ידי שובינסטים מסריחים כמוך שמנסים בכל דרך ואמצעי להגיע לסיפוק באמצעות טקסטים נוטפי ארס הנטפלים לגופן של הכותבות – ולאכזבת מדינת ישראל.

  אהבתי

  • אריאלה ממפעל הפיס הגיב:

   תגידי, את גרה ברחוב גבי אשכנזי או גדעון סער ? או עובדת ברחוב נתניהו ?

   אהבתי

  • אורן הגיב:

   הבחנתי שתגובתה של שטוטית כלפי נמחקה, חשוב לי להבהיר שמצידי לא פניתי בבקשה כזו. ניתן למחוק גם את תגובתי, שנותרה חסרת הקשר. לגבי הנדנוד החוזר של "המוטרדת", מיצה מזמן, ומגחך את נושא ההטרדות המיניות במקום העבודה.

   אהבתי

 15. נעץ כחול הגיב:

  עם ישראל מקיא כבר מתקשורת הסמול
  ככה זה עם כל מנופול ,יבוא היום ויעמידו לדין עיתונאים בישראל עם פגיעה בדמוקרטיה
  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000743258

  אהבתי

  • מיקי הגיב:

   אני מקווה שזה לא אותו קישור (כי לא נכנסתי), אבל חומר קריאה טוב וארוך לאלה שלא צופים בליגת האלופות

   http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3389011,00.html

   אהבתי

   • אזרח במיל' הגיב:

    גם אם מסכימים אם המסקנות שלו, הניתוח ההיסטורי רדוד ולא רציני.

    משום מה הוא לא מתייחס לשלטון העצמי לפני מלכות דוד בירושלים. 7 שנים בהן מלך דוד בחברון ותקופת שלטונו של שאול לא נחשבים בעיניו ללא שם הסבר. כנ"ל תקופת השופטים.

    יש פה ושם עוד טענות מוזרות וטעויות קטנות, נו מילא.

    אהבתי

   • מיקי הגיב:

    יש כמה חסרונות בכתיבה של צרור אבל הסה"כ מעניין ומעורר מחשבה.
    עכשיו מעלים לרשת את עיתוני הילדים הישנים, נזכרתי שהייתי קורא הארץ שלנו ודבר לילדים בלי הביקורתיות הממאירה שלי שהורסת כל חלקה טובה

    אהבתי

 16. שלושה מקלות הגיב:

  ובחיל האויר חושבים שעל מנת להמחיש את השואה לחיילים צריך לשחזר אותה בבסיס.
  מזל שיש תמונת אינסטגרם, שנתפעל איך השלט משתלב יפה עם התיל והדקלים.
  .

  אהבתי

 17. עובר אורח הגיב:

  דברו על חברה רב תרבותית, סובלנות, צדק למיעוטים ומה לא עוד.
  עכשיו הצרקסים שברחו במאה ה19 מרוסיה הצארית לאימפריה
  העותומנית לסוריה, ירדן וישראל (היו מהם רבים בדרום סוריה,
  כולל רמת הגולן ) מנסים למצוא מקלט ברוסיה. הם תמיד היו עם
  לוחם אבל בעולם המודרני ושיטות השחיטה שלו אומץ לא כל כך עוזר.
  http://www.aljazeera.com/news/middleeast/2012/04/201242475857130863.html
  ראו איך מיטהר המזה"ת. איך הערבים המוסלמים לאט ביסודיות באכזריות
  בכח מנקים את כל המיעוטים. צריך לחשוב ולהיזהר.

  אהבתי

 18. גל אל-איי הגיב:

  "על הכאת האנטישמי המתועב אני מצדיע לו" (חייל זקן, שם). גם אני.

  אהבתי

 19. יונה בלבן הגיב:

  מסכים עם עופר שלח לגבי הזילות והשימוש הלא ראוי מצד פוליטיקאים ועיתונאים בשואה.
  מצד שני, עופר שלח מעוות את התמונה הגדולה.

  שנאת היהודים שבגללה התרחשה השואה, בוערת בעוצמה גבוהה מזאת של אירופה של שנות הארבעים. השטנת היהודים בעולם הערבי הרבה יותר נרחבת ומושרשת ממעשי גבלס. מה הוא מצפה – שמציגים שוב ושוב יהודים שותים דם ילדים ב 2012 – שהפוליטיקאים יתעלמו מהעניין ?
  מלחמות ישראל לא קשורות לשנאה הזאת ?

  את האומץ לצאת נגד העדר. אין לו. עיתונאי מאוד קטן.

  אהבתי

 20. רקמילה הגיב:

  ללא מלים-
  1.
  2.

  אהבתי

 21. אחד הגיב:

  ולווט, צויינת היום (יום ד') בדהמרקר עמוד 9 בעשרת המשפיעים על המחאה החברתית ברשת. את מקום 7. דפני ליף מקום 8. צפי לתשומת לב. אגב, מצויין שם דבורית שרגל ולא ולווט אנדרגראונד, אז שווה לתת הפנייה בולטת בבלוג הפרטי שלך לכאן.

  אהבתי

 22. רקמילה הגיב:

  כשבגרוש היה חור.

  אהבתי

 23. רקמילה הגיב:

  מי ימצא מילה נרדפת לצקצוק?ולווט במבוכה

  נרדפת לא מצאתי. הנה משהו על מקורות הצקצוק.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s