אצבעות שחורות 27.4.12

יובל דיסקין מטנף * מאיר דגן מלטף * גם יצפאן קצת מצפצף * הסיפורים של הארץ * המקומון שנסגר * האיש שאיבד את הזיכרון זה מכבר * וראש העיר שרוצה לדבר על סארטר במקום על כל דבר

זיקוקי שישי

יובל דיסקין, ראש השב"כ עד לפני שנה, על הפצצת איראן: התקפה ישראלית תאיץ את פעילות הגרעין האיראנית. וגם לא חוסך לגלוגים קשים על המשיחים מאקירוב ומקיסריה. ידיעה פותחת הבוקר ב-HP של הארץ.

 7 לילות

בניגוד לדעתו הנחושה והמלגלגת של דיסקין על הצמד המשיחי, לאלי יצפאן שזוכה בשער המוסף (רז שכניק) והגיש במוצאי החג את יוזמת יצפאן, תוכנית העצמאות של רשת (שזכתה לרייטינג של 23.7% והובילה בכך את משדרי החג), יש דעה ממש חיובית על השניים, מה גם שהוא באחרונה חבריקו של אהוד ברק:

…מה לעשות? מה, שיהיה עני? יותר טוב? אותי מעניין מה האיש הזה עושה למעני, איך הוא שומר עלי כאזרח, על משפחתי, על חבריי, על עמי, מנקודת הזמן הזאת שהוא יושב על ההגה הזה. ואני חושב שטוב שהוא שם. ברק איש חכם, שקול, עם המון ניסיון. אגב, הוא מעודכן בכל דבר, כולל בזוכה האחרון של דה ווייס. החיבור בינו לנתניהו הוא טוב לישראל… (נתניהו) הוא איש חכם מאוד, אינטליגנט מאוד, מבריק…

אם הראיון הזה לא מספיק, אמש זכה לכתבה באולפן שישי (שי גל) יחד עם מוטי קירשנבאום, לרגל ההצגה בכיכובו של זה ובבימויו של ההוא, שתעלה היום בהבימה, שרי מלחמה.

ירון טן-ברינק מראיין את מיטל דוהן שהפכה לגיי אייקון בזכות הקליפ הזה שלה בו היא מופיעה בעירום עם כפפות אגרוף. מי אמר שאמריקה היא לא ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות.

רוקדים עם כוכבים, כמו שכבר ראינו, מתפרשת ע"פ העיתונים בנחת. אילנית במעריב, שלומי לחיאני פה. ראיונות עם לחיאני קראתם מפה ועד בת ים. לא אשם, מיליונר מגיל 24, הכל חארטה, וזה. בתחילת שיחתו עם גבי בר-חיים הוא מבקש לדבר איתה על ספרים ובעיקר על סארטר, חביבו. המראיינת לא מרימה את הכפפה, ואין מילה בנושא. לא הייתם שמחים לקרוא את חוויותיו של לחיאני מסארטר במקום להעלות גירה?

סופשבוע

יוסי אלי על הקומבינה הישראלית, העדויות והשקרים בהר הרצל. אני לא הצלחתי להבין מתוך הכתבה עמוסת הפרטים במי האשמה, אבל ברור שהשיטה הישראלית הפופולרית הנקראת סמוך עבדה פה שעות נוספות. השיטה עובדת על מגדלים באוויר, עסקים פורחים, שום דבר ממשי. היא נעשת במזל, בגורל ברוחות השמיים, ועיקרה, יהיה בסדר, אין מה לדאוג. העניין הוא שתמיד יש מה לדאוג, ובצדק. התוצאה: בדיקות מחופפות, אף מסמך לא חתום, איש לא אישר. הכל נעשה בעל פה, בין האחד לשני.

מוספשבת

בן כספית מראיין את מאיר דגן, ומגלה שאכן, אין לו טל' סלולרי.
כמה מוזר, המילים איראן, הוא התקפה לא מופיעות בראיון. פעם מוזכר הגרעין האיראני, ופעמיים איראנים, אך לא בהקשר המקובל במקומותינו כרגע.
לפני שנה בדיוק אמר דגן שתקיפה באיראן זה הדבר הכי מטופש ששמע. אולי שווה היה לדון איתו בכך?
לעומת זאת, כספית מזכיר שדגן נזהר בכבודו של נתניהו לאורך כל הראיון.
האם השלב הבא, בעוד חצי שנה או בפסח הבא יהיה "כספית מראיין את נתניהו ויוצא לשתות, מחובק, איתו ועם השרה אהובתו"?

7 ימים

אמירה לם מראיינת את רון חולדאי. יש לו כמה תוכניות: תחבורה ציבורית בעיר בשבת, על אפם וחמתם של החרדים, והצהרה חד משמעית ששום אוהל לא יקום בשד' רוטשילד בקיץ הקרוב. ולא אכפת לו שדפני ליף לא תאהב אותו.
על נתוני הגיוס הלכאורה נמוכים (ליחידות קרביות) בתל אביב הוא אומר: "אלה נתונים מעוותים של אחד מראשי אכ"א, שעשה מזה קמפיין לא מוצדק. האמת היא ש-94% מהבנים התל אביבים מתגייסים. הצבא יכול לשלוח אותם לגולני או להנדסה קרבית או לאן שהוא רוצה".
על השטחים: "אנחנו מרגילים ציבור שלם שאין חוק".
על החיבור לכסף: "אני במפורש לא נותן העדפות ליזמים ולטייקונים".
על הפליטים הסודנים: "אני קרוע בינם לבין תושבי תל אביב שגרים בסביבה. אפשר לעשות הכל אם יש תוכנית עבודה, אם יש מדיניות, אם יש מעקב, אבל למדינת ישראל אין בתחום הזה תוכנית עבודה".
משרד רה"מ: "בניגו לנטען לממשלת ישראל יש תוכנית עבודה מסודרת לטיפול במסתנני העבודה הבלתי חוקיים והיא מבוצעת בשטח".
נדמה לי שיש כאן הבדלים בין ההגדרה של האנשים כפליטים, לבין הגדרתם כמסתנני עבודה, לא?
הייתי אומרת שהרבה עניינים לא נידונו, כמו הים המזוהם על ידי השפד"ן, העיר המטונפת, היחסים עם יפו, ועוד ועוד. מה מטרת הראיון – לא ממש ברור. האם פשוט קריאת אזהרה לאנשי המחאה שישכחו משד' רוטשילד ומאוהלים?
(בפעם הבאה אפשר יהיה לשאול אותו למה פקחים ביקשו ממירי אלוני להפסיק לשיר).
…ובינתיים במארקר: נדל"ניסטים בורחים מתל אביב וגיא רולניק יוצא נגד התקשורת שלא תומכת במחאה.

למרות התמיכה העצומה שלה זוכות המחאה והסוגיות העיקריות שלה בציבור הישראלי, חלק מכלי התקשורת מתעלמים ממנה, מגמדים אותה או מנסים לחבר אותה עם רעיונות שיהפכו אותה לאטרקטיבית פחות. לכאורה, העוינות העיתונאית מפתיעה: 2,000 או 3,000 העיתונאים הישראלים נמנים ברובם עם הבלתי מחוברים, שהמבנה הכלכלי בישראל פועל נגדם.
אלא שהעיתונאים, כמו אוכלוסיות חלשות רבות אחרות, חיים את היום, את הטווח הקצר. הסבירו להם שהמחאה יצרה האטה בשוק הפרסום, רמזו שבקרוב יהיו קיצוצים והבהירו להם שהבוסים שלהם או מקורביהם לא אוהבים את העיסוק בנושא – ובעיקר לא את העיסוק באנשים השולטים במאות מיליארדי השקלים של כסף ציבורי.
הם יכולים איפוא לשמור את הקריאות לשינויים מבניים במשק, לשוויון הזדמנויות, ליושרה ולשינוי הסדר הכלכלי לשיחות הסלון עם החברים שלהם – אבל לא להביא אותן לחדר החדשות. כאן אנחנו מעדיפים לעסוק במסכי העשן הרגילים של ביטחון, פוליטיקה, פלילים ורכילות, שלא קשורים בשום דרך לעתיד הכלכלי והחברתי בישראל.

ענבל גבריאלי תשתתף בהישרדותכתבת שער. מי זאת? עכשיו תיזכרו.

אלון הדר עבר ממעריב לידיעות (בעבר-בר – הארץ). כתבתו השבוע: ניסים אהרון איבד את הזיכרון שלו לפני ארבע שנים (אמנזיה פסיכוגנית), ומאז הוא מנסה לחיות מחדש.

זמן תל אביב

כתבת השער היא צילום של מייקל ריצ'רדס, הוא קריימר. לפי המקומון ריצ'רדס צריך היה להגיע לישראל לצילומי פרסומת ל-RC קולה אך השתפן ברגע האחרון. "גורמים בהפקה" מציינים שהכל היה מוכן פיקס. אודי פרידן, בעל המשרד המנהל את הקמפיין הארסי אומר שהיו רצונות אך לא היה שום חוזה חתום. סוכנו של קריימר אומר:

…אין פה סיפור. מעולם לא היה חוזה חתום או עסקה סגורה. הצעה הוגשה למר ריצ'רדס מ-RC להופיע בפרסומת אבל לא יכולנו לסגור עסקה על השתתפותו, אז הוא ויתר על ההצעה שלהם. כל דבר אחר הוא שקרי לחלוטין ופרסום הסיפור עלול להיות הוצאת דיבה.

נו, אז יש סיפור או אין?

מוסף הארץ

הגיליון השנתי (או הדו, למעשה), הסיפורים החמים של החורף, כתבות מתורגמות מהעולם:

מה גורם לילדות להתפתחות מינית מוקדמת (אליזבט וייל, ניו יורק טיימס). התשובה היא שאין ממש תשובה.
לא יודעת איך הורים עומדים בכל החרדות האלו, באמת.

תקנו אותי אם אני טועה, אבל זו הפעם הראשונה שבמוסף הזה מתפרסמת כתבה מבלוג?
ג'ונתן מירסקי מניו יורק ריוויו אוף בוקס על סדרת ראיונות עם נידונים למוות בסין.

על כתבת החתולים שטפיליהם חודרים לכם למוח הזו המלצנו כאן במקור. עכשיו היא תורגמה.

איך צצים הרעיונות הטובים בעולם. לא מה שחשבתם.

הארץ השבוע

הראיון המובטח של יוסי ורטר עם שמעון פרס, אם עוד לא שבעתם.

בלוגלנד/ פייסבוק/ רשת/ טיוי

תזכורת ליום הזיכרון: עמרי אסנהיים, לוחם ביחידת החילוץ 669 חזר לניצולי ואדי סלוקי בלבנון, בניגוד לאינסטינקט שלו.

http://rcs.mako.co.il/flash_swf/players/makoPlayer/VideoPlayer.swf?vcmid=6fe8b03c865e6310VgnVCM2000002a0c10acRCRD&videoChannelId=133ff2aa914e6310VgnVCM2000002a0c10acRCRD&galleryChannelId=cbec949d7c3e6310VgnVCM2000002a0c10acRCRD&showlogo=-1

ריצ'רד סילברסטיין:

This is my first piece published by Antiwar.com. It deals with the execution style murder of East Jerusalem Palestinian, Ziad Jilani in June, 2010. He was returning home to his wife & three young daughters when he got into a traffic accident that got him murdered by an Israeli Border Policeman. Now his family wants his killer held accountable:

במחשבה שנייה: בקבוקי תבערה הושלכו על בתי פליטים בדרום תל אביב.

יקי בז'ה על המקומון העיר ערי מודיעין מרשת שוקן שנסגר השבוע.

תכירו את MamaZone, הקבוצה שהקימה אור אלתרמן-ברנע בפייסבוק.

יש עורכים בבית?

ואם כן, מה משמעות הטור הזה, 64 סיבות למה אין לי עצמאות חרדית? זו בדיחה? פארודיה? מה?

(7 לילות, על הנ.צ שהובילו לפרשיית חוף בוגרשוב):

…רק נאיביים יצפו להתפכחות של יצרני התוכן הזה. אלה יעשו הכל כדי למכור, במיוחד שילוב הנפץ של קטינים ומין. האקלים הפרוץ מחייב צעדים משמעותיים כתגובה מערכתית. ואם המחיר הוא להיקרא ריאקציונר, צדקן או אנכרוניסט – שיהיה. גם בית ספר הוא המצאה אנכרוניסטית. וכדאי שתהיה ריאקציה, אם זו האקציה.

לא הבנתי את המשפט האחרון. האם מוחי נאטם?

צרות בכותרות

באיזה חוג לספרות או לשכתוב או לקופי רייטינג למד מי שנתן את כותרת השער הזו, "תופת ומופת"? ו
אולי מדובר בכלל בעולה חדש?

לפני פיזור

פוסטים מהחג ומהסופשבוע למי שנחתו למציאות הלומי מנגל, ים, חומוס וזה.
יום הזיכרון: בדרך לעיר הנוער.
פוסט אורח: חמש שאלות לתקשורת העוינת.
אצבעות חג כחול לבן.
מפליגה בתוך הכפכפים.
פוסט אורח: יזכור ynet את תפקידו.
פוסט אורח: די לפינוק. יש עוד מילים שצריך למגר? עשו רשימה, מהר מהר.

תודה רבה לתומכים בבלוג.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה אצבעות שחורות, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

130 תגובות על אצבעות שחורות 27.4.12

 1. ר/ק וכו' הגיב:

  לפני כמה ימים אלדד יניב הרחיב מעט, בעניין הכאתו על חטא, פה בבלוג.

  מרדכי גילת (בהשתתפות עוזי דיין ומיכל שבת) מתייחס אליו בישראל היום במילים הבאות:

  ישאל הקורא: מדוע קם פתאום עו"ד יניב, נפרד מבורות השומן ומהלקוחות מפנקים, מכה על חטא מעשיו בצורה שלא הכרנו מעולם ונשבע שפניו לדרך חדשה ונקייה? האם משום שמצפונו באמת מייסר אותו? קינן בו החשש שיגיע למקום שאליו הגיעו, ואולי עוד יגיעו, חלק מלקוחותיו? ואולי משום שהוא החליט להקים מפלגה, כפי שסיפר, ולרוץ לכנסת?

  ועוד שאלה: האם הראיון ב"הארץ" יעזור לו? האם חלומו להחליף את מרצ הנקייה, האמיתית, שתרמה עם השנים רבות לניקיון הציבורי, יתממש?

  התשובה שלילית. יניב חי בסרט. מערימות הבוץ והביוב שבהן טבל במשך שנים הוא לא יצליח להיפרד. זה לנצח. אין מכונת כביסה שמסוגלת לנקות כמויות כאלה של זוהמה. באף מדינה בעולם עדיין לא המציאו אותה.

  אהבתי

  • אחינח הגיב:

   סליחה על הביקורת האוטומטית שלי על עיתונאים – האם יניב לא היה צריך להכנס כבר מזמן לאיזו רשימה שחורה של אנשים שקרנים ומניפולטיבים שאסור לצטט? האם עיתונאים לא יכולים קצת להתאמץ יותר, לבדוק לאורך זמן מי משקר ומי לא, לסנן את הזבל ולהביא קצת יותר אמת לקוראים?

   אהבתי

  • ר/ק וכו' הגיב:

   דבורית, בד"כ את הוגנת ביחסך לתגובות (גם ממגיבים 'מאוסים' כמוני).

   אם את מוחקת חלק מהציטוט המלא (וכמובן שזכותך לעשות בבלוג שלך כרצונך שכן מאוד יתכן שאין מקום להביא ציטוט מלא ולו רק בגלל עניין פעוט של זכויות), ומשאירה 3 פסקאות אחרונות, הרי שראוי שגם ההקדמה לציטוט תתוקן כך שיכתב שהמילים הבאות הן חלק מהכתוב בכתבה על אלדד יניב.

   בכ"א, הנה קישור לכל המילים של מוטי גילת בנושא (כולל תמונה).

   אהבתי

   • יודית הגיב:

    חשוב לתת את הקישור לדברים של מוטי גילת. כל הכבוד לו!

    אהבתי

   • yigal heffets הגיב:

    מצטרף לדעתך על מוטי גילת ,מיכל שבת ,ועוזי דיין ,כל הכבוד, ושאפו!!!

    אהבתי

   • מנחם הגיב:

    מה ההבדל בין מוטי גילת לאלדד יניב? שניהם משרתים מיליארדרים המבקשים לשלוט בחיינו, בתמורה לכסף גדול. ההבדל הוא שיניב הבין את מצבו והתוודה, וגילת, שבוודאי מבין את מצבו גם כן, אינו מכה על חטא.

    ועוד הבדל: יניב לא שירת מי שעשו את הונם מהימורים..

    אהבתי

   • yigal heffets הגיב:

    אם יש לך ,מר מנחם, איזשהו מידע מפליל ,בקשר למר מוטי גילת ,אז אנא פנה למשטרת ישראל ושתף אותה ,במידע הנ"ל! אם לאוו, אזי אל נא תפליל אנשים במו פיך כיוון שזוהי הוצאת דיבה ולזה יש מחיר! עד כמה שידיעותי מגיעות אין בכך כל בעיה להיות משרתם של מיליארדרים או מיליונרים מי כמונו אינו מעוניין בכך? הלא-כן? עד כמה שאני יודע ,מר גילת אינו נחשד בפלילים, ואין חקירת משטרה בקשר אליו. לגבי שר החוץ שלנו-מר ליברמן יש חקירת משטרהחובקת עולם, ואולי כעת תפתח חקירה כזו גם מול אלדד יניב,אולי.?

    אהבתי

   • ניר הגיב:

    איזה שטויות. לפי זה, כל עתונאי בכל כלי תקשורת בעולם "משרת מליונר שרוצה לשלוט בחיינו". מה ההבדל בין מוטי לגילת לעתונאי שעובד אצל משפחת זלצבורגר בניו יורק טיימס למשל, שלא לומר אצל נוני?

    הקטע החשוב באמת במאמר של גילת הוא התאור של אלדד יניב ועמיתיו ממציאים שקרים שמטרתם להכפיש יריבים פוליטיים, ודואגים שהם יתפרסמו בעתונים. וזה ההבדל: עתונאי, כמו גילת, כותב – או לפחות מנסה לכתוב – את האמת. אלדד יניב ממציא שקרים ומאכיל אותם ל"עתונאי" כמו גידי וייץ.

    המסר החשוב במאמר הוא שעתונאים פרסמו בלי לבדוק את מה שהאכיל אותם יניב, גם כשהשיטות שלו כבר היו ידועות. זה אמור היה להיות נושא עקרי בבלוג של בקורת תקשורת.

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    לא נראה לי שלמוטי גילט אין זכות לגנות את יניב לאחר שעבר לעבוד בישראל היום. הביביתון, הפמפלט המפלגתי שבזכות התגייסות ( מתוגמלת היטב) של עיתונאים רבים לעבוד בו או לתמוך בו מבחוץ נתפס כעיתון ולא כשופר תעמולה של ההאיש העשיר מארה"ב , בעל ההשקפות הריאקציוניות שהצליח לקדם את הפוליטיקאים שיגשימו את השקפתו הפוליטית.

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    סליחה, צריך להיות: נראה לי שלמוטי גילט אין זכות לגנות

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    סליחה. מוטי גילת

    אהבתי

 2. דרור הגיב:

  לגבי דגן , נראה שהצונאמי הציבורי שהוא חטף בעקבות ההשתלחות בנתניהו גרמה לו "להרגיע" בקשר אליו .

  אהבתי

 3. שועלן הגיב:

  מזל טוב על הולדתה של ליידי גאגא הישראלית.
  הקליפים מושקעים מאוד, חבל שהמוזיקה פחות.

  אהבתי

 4. דוד אסף הגיב:

  שני השערים של מוספי 'ידיעות אחרונות' מתכתבים (כביכול) זה עם זה בטנגו מגושם על כתבי דנטה אליגיירי ('התופת' הרי הוא ה-Inferno בספרו הנודע 'הקומדיה האלוהית').

  אבל יותר מעלגות הכותרת 'תופת ומופת', כדאי לשים לב לכותרת 'הקומדיה האלוקית'.

  בשם ד' אלוקי צבקות, מה הקטע כאן? האם הרבנים של יצפאן גם מצנזרים את מוסף '7 לילות'? ומה סארטר היה אומר על זה?

  אהבתי

 5. דרור הגיב:

  כן ממש מבוכה נוספת, שהרי לביבי יש מבוכות על ימין ועל שמאל , בגלל זה הוא כל הזמן עולה בסקרים.

  אהבתי

 6. עובר אורח הגיב:

  הויכוח- דיסקין דגן יצפן יותר חשוב מהלהל"ן חיי וחיי משפחתי תלויים בו אבל
  להרגע נעסוק בדברים בטלים. הכתבה של סילבסטיין על מי שנורה בי-ם
  כ"שעשה תאונה" מזכירה לי אחד שמכוסה בניק שמותח עלי ביקורת בגלל שאני
  משתמש בניק בזמן שאני מבקר. ראו בגוגל People shot Police USA
  סיפור אמיתי. אדם נוסע להנאתו בכביש בקליפורניה לפתע סירנה. משטרה
  עוקפתו בדהרה וזועקת סחוב-משוך לצד ועמוד, מציית. המשטרה נעמד
  כמאתיים מטר לפני המכונית. עכשיו הוראות,(זה שוטר טוב). מיסטר הכל לאט
  מאוד וברצוני לראות את ידך כל הזמן. ברור ! כל הזמן !. ידיים על שמשה
  קדמית. יוצאים שוטר ושוטרת. היא מוציאה רובה צייד דורכת כך שיראה ועומדת
  מול לובשת איפוד ומוגנת בדלת המכונית. הוא נע לאט כשאקדח שלוף בידו.
  מתקרב למכונית, מהמשטרה רמקול מבקש שוב הכל לאט (שוטר טוב).
  מי שנגש מסמן לפתוח חלון. נעמד מאחורי המכונית. נפתח חלון הוא מסביר
  שוב, הכל לאט, צא, ידים מאחור אני עוזק אותך. נהג יוצא מספרים זכויותיו
  ונעזק עובר חיפוש גוף. נשאל אם יש עליו נשק ואם יש במכונית. שוטר
  מחפש במכונית. קורא לשוטרת בקשר. מתקרבת עם הרובה כל הזמן. מתיר
  אזיקים. מבצעים זיהוי אדם/רכב. מתקשרים לכל העולם. מיסטר מהיכן אתה?
  דקותיים שיחה בטלה. סע לשלום ואלוהים יברך. סוף סיפור. למה שוטר טוב?
  כי אמר מה לעשות. שם, היכן שסילברסטיין גר, אתה צריך לדעת בדיוק מה
  עושים? לא אומרים – יורים. תמיד יש סכוי לאי הבנה ונהג מת. אין שם נהגים
  מתאבדים, שנאת דורות והסתה מתמדת לרצח הדדי. יש לסילברסטיין מה לעשות
  בבית. זה הכל. הא כן שכחתי. סילברסטיין הנו חלאה מחרחרת שנאה ומלחמה,
  אבל זה ברור מעצמו. תבדקו בגוגל כמו שבקשתי.
  מעצמו.

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   למה על הפלסטיני הזה סילברסטיין לא כתב פוסט?
   בניגוד לג'ילאני (שעד היום לא ברור אם דרס בכוונה או בטעות), הוא לא פגע באף אחד בטרם נורה.

   אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    דבר ראשון אני חייב לך תודה גדולה על הכנסך לפוסט אורח
    ב 25 לחודש, לא פשוט. ועוד זה חצי מקצוע שלי , ניתוח
    טקסטים. מנתחים טקסט לפי הטקסט ולפי האכסניה. לא
    לפי1. "אם הכותב היה רוצה" או לא רוצה. 2. אפלטון,
    שפינוזה, קאנט, זינגרמן ושבילי.
    אתה לא רוצה שאשיב עבור סילברסטין. ? נכון? ניסתי לכתוב
    לו בענינים אחרים, חבל על הזמן.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    עובר אורח, מאחר ואתה עדיין מתעקש לא לקרוא את המאמר, הבהרה גם קאנט מופיע בטקסט המקורי של אילוז. לאור אי ההבנות אולי תלנקק למאמר, שאתה מגיב לו.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    זה פתולוגי. אתה לא מסוגל לתפוס שמישהוא חושב אחרת ממך ומהאלילה שלך.
    וכנקמה רודף אחרי בכלל מקום. ההגנה שלך על הרבי שלך, טרול + חסיד שוטה
    מדהימה. טרול הייתה וטרול תשאר. הרי ברור לך שקראתי. והרי ברור לך
    שאני חושב אחרת ממך. גם ברור לך שאנחנו לא בסין או קמובודיה ולשמאלנים
    אין ממשלת מחשבות. לך מצא לך עץ אחר להשעין את רגלך.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    תפסיק לקלל, חוסר היכולת שלך להבחין במה שמופיע בטקסט, מלמד על יכולת ניתוח הטקסטים שלך. במקום לקשור כתרי חצי מקצועיות, תתרגל את הבסיס של הבנת הנקרא. להבחין בין דברים הקיימים בפועל, למחשבות המתרוצצות במוחך. קיים לך חופש המחשבה, זכותך לטעות, אך על תחטוף התקף עצבים, כשמציגים לך את טעותך.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    טרול אומלל. עצם קיומי וכתיבתי מביאים לך את הסעיף. הרי טרומפלדור מת מזמן. אף אחד לא באמת מעונין כבר בריב הזה ואתה נגוע אובססיה פתולוגית ממשיך לרדוף אותי עם האלילה שלך.לך מצא עץ אחר.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    במקום לקלל, תלמד לשלוט במעשיך, אתה העלית את הנושא, תירגע.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    אני מניח, שככה זה עובד. הוא כותב על X, ושועלן ישאל שרטורית היפותטית. ככה זה עובר אורח בקליפורניה Three Strikes Law, שרק מגביר את הסיכון, בכל גישה למכונית, אבל מה אתה רוצה מבעל הבלוגג סילברסטיין, הוא נציג רשמי של ארצות הברית, אתה לא אמור לדעת שאין כל ערך בהדיפה האוטומטית כלפ מדינתו של הכותב. הרי שניכם הדגמתם את חולשתכם ע"י השימוש ברטוריקת ההסחה, ועל כן בנקודה זאת בדיון שניכם במקום נחות מסילברסטיין. אם חשוב לעובר אורח, יכול לפרסם פוסט בזכות רוצחי שוטרים, שחשובים לו כל כך זכויותיהם. ושועלן יצדיק רצח א, באמצעות רצח ב, במסגרת מאמציו הרטורים להפוך כל רצח למוצדק.
    הגיע הזמן שיפשפשו במעשיהם, מסתובבים בחברה מפוקפקת של מגיבים כמוני, ומתמשים בכלים רטוריים של כית א', לא הגיע הזמן לעלות כיתה.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אני מבין שאני צריך לאיית לך את הטיעון שלי, אחרת אתה לא מבין.
    אני לא מצדיק רצח א' ברצח ב'.
    אני מציג את המציאות המורכבת, בה חפים מפשע נפגעים בניסיונות הגנה מפני פיגועים.
    אם ערבים לא היו עוסקים בתחביב של דריסת יהודים בכוונה, לא היה מקרה ג'ילאני (שאנחנו לא יודעים אם דרס בכוונה או לא).
    מי שבוחר להציג רק צד אחד של המציאות ובצורה מעוותת הוא זה שצריך לעלות כיתה.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    עברת עכשיו לשלב שני במסע שלך להצדקת כל רצח. עשיו זו הבחינה הלאומית, לכל ערבי יש לדעתך זכות, לפחות רטורית, לרצוח כל יהודי. למזלנו יש עכבות נוספות, העוצרות אנשים מלבצע רצח.

    אהבתי

   • דרור הגיב:

    אורן , איפה היית כל השבת , נורא התגעגענו אליך , רק אל תגיד שהתחלת לשמור שבתות 😦

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    הנטיה שלך להתייצב מעל כולם לשפוט לסווג ולדרג מי למעלה ומי למטה כמין דיקטטור אוטוקראטי מעוררת רחמים. מי אתה בכלל? מי שמך לשפוט מי ומה. גישה זו של סייוג ודירוג כשהמסווג תמיד עליון השניאה את השמאל על הישראלים. אתה הוזה קונספירציות דימיוניות. אין שום תיאום ביני לבין שועלן. איני יודע מי זה ומה הוא ואיני יודע מה כתב ומה יכתוב. חורה לך ששני אנשים חופשיים, מנותקים זה מזה לא מתואמים חושבים אחרת ממך. משטרת המחשבות מתה ולבך נשבר. כאמור זה פתולוגי. אתה שופך אוסף של סיפורים וקביעות שאינן ממין הענין ואיש לא הסכים עליהם. זו שיטה ישנה להסיט את הדיון ממרכזו. מה לי ולחוק שלושת המכות. מי הזכיר. מי דיבר. מה זה עושה כאן? אתה מציף את הדיון בהרג שוטרים, חוקי קליפורניה ועוד ועוד, למה נהרגים שוטרים ועוד תיאוריות שאינן כלל ממין העניין. מי דיבר מי כתב מי חשב על הרג שוטרים מי דיבר מה על חוקי קליפורניה מי הרג שוטרים? כאן או שם בארה"ב. אתה מידרדר הוזה דימיונות. מהיכן זה קפץ לך. אין כדברים האלו כלל בתוק בק שלי. כרגיל דייסת אורן שנועדה לריב, לבלבל ולסכסך. לדעתי בארצות שונות יש מתחים רבים ושונים כך בישראל כך בארה"ב. בישראל יש בעיית מתאבדים והורגים ברכב. זו עובדה לא מוכחשת. כתוצאה נוצרים פחדים ותגובוות ונפגעים בני אדם. כך בארה"ב פחדים, שנאות, אלימות יוצרים תגובה ראה מה הולך כיום בארה"ב אחרי הרג הצעיר השחור במרילנד. כל נסיון לפתור ולא להחמיר, לא לסכסך ולחרחר ריב ומדון כפי שאורן עושה כאן אלא להציג פתרון אנושי דורש התעמקות בבעיות המקום ונסיון, בהכרח איטי, להקטין שנאה ורצחנות מכל הצדדים. הבלוגר האמריקאי אינו מכיר את ישראל ונוטה להגזים ולפעמים גם להעביר מידע שגוי. מקורות המידע שלו ומטרותיהם בהדלפות לא ברורים. כללית ראוי שאמריקאי מימין או משמאל בארה"ב יזהר בהפצת מידע שנוי במחלוקת על ישראל . כללית יש המון המון מה לעשות בארה"ב למה לא לטפל ברוע המקומי. מהמעקב אחרי סילברסטיין והתכתבות עמו יש לו ידע סוטה פרברטי על ישראל וההיסטוריה הישראלית פלשטינית. למשל השמאל הערבי יהודי במנדט, מבנה החברה הפלשטינית ועוד. הוא אינו נוטה לקבל עובדות שנוגדות דעותיו ונוטה לחרחר ריב, לסכסך, להגביר חיכוך ושנאה ובתהליך מתמשך יוצר דימוניזציה של ישראל. ניתן בהחלט לעיין בבלוג שלו אבל לחשוד כל הזמן. ולאורן לך חפש עץ אחר להניח רגלך עליו.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    נמאס כבר משיטת העלילות שלך, מאיפה העלת את נושא הקונספירציה, שכמובן אין לי. אני מסוגל להבדיל בינך לשועלן, הוא זה עם חוש ההומור. אתה זה עם רמת הדיוק בפרטים, שחושב שיש לענות לסילברסטין בכל ארה"ב. הטיעון המיושן הזה נדבק לסוליית הנעל, כמסטיק עקשני. לא הגיע זמן להתפתח. כזכור אתה כתבת על שוטרים בקליפורניה, מה אתה רוצה ממני. אם התכוונת לTrayvon Martin, אז זה בפלורידה.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    קיומי וכתיבתי
    מטריפים דעתך
    אחרת מה
    לך ולי
    ולמה אתה
    רודפני ככלב
    המחפש
    עץ בודד
    במדבר.
    טרול אומלל
    אתה כתבת:
    "אני
    מניח,
    שככה זה
    עובד.
    הוא
    כותב על X,
    ושועלן
    ישאל שרטורית
    היפותטית".

    האם זו אינה
    טענה שאני
    ושועלן
    מתואמים ?

    אכן הזכרתי
    שוטרים.
    ומכונית
    ונשק שלהם.
    לא רצח
    לא חוקי
    קליפורניה
    לא חוק
    שלוש מכות
    כל אלו
    אינם לענין
    אתה
    הבאתם
    ונועדו לבלבל
    את הקורא.
    כאמור
    לך מצא
    עץ אחר
    לרגל
    שלך.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    מכאן העלית את טענת הקונספירציה שלך, קשה לדעת אצלך, מה בעיות בהבנה, ומה הטעיה מכוונת, הבנתי שוב בעית קריאה.

    אהבתי

 7. נעץ כחול הגיב:

  כל ילד מבין שדיסקין תקף את ביבי ברק כדי להתחבב על תקשורת הסמול
  השאלה היא למה?
  על איזה מעשה שחיתות שלו הוא מצפה לגיבוי מהתקשורת ?

  אהבתי

  • דרור הגיב:

   כשצופים בנאומים אווילים כמו זה של דיסקין מבינים כמה חיוני חוק הצינון .

   אהבתי

   • רועי הגיב:

    כן, ותגובות הנגד של הליכוד הן פאר היצירה.

    אהבתי

   • רקמילה הגיב:

    מתי תבינו שאי אפשר לסתום פיות. בסוף זה יקלט . אם לא בטוב – בדרכים אחרות.

    אהבתי

   • דרור הגיב:

    מה לעשות שאתה בור חסר הבנת הנקרא . לא אמרתי שדיסקין לא צריך לרוץ לכנסת בגלל הדעות שלו . התכוונתי לזה שבזכות חוק הצינון נחסכה מאיתנו התופעה הפסולה הזאת של גנרלים שאיך שהם פושטים מדים הם נכנסים לפוליטיקה ומנצלים את ההילה שלהם מהשירות בשביל לגרוף קולות . שדיסקין יבוא עוד 3 שנים , אחרי שההילה שלו תתמוסס , ואז הבוחרים ישפטו אותו נטו לפי הדעות שלו .

    אהבתי

   • יהודי הגיב:

    טוב שכל אחד יגרוף קולות כפי יכולתו. חוק הצינון מונע בעד אנשים ראויים להצטרף לכנסת.
    אם למישהו יש מה לומר – שיגיד. אם השיג את הישגיו בצבא, במשרדי הממשלה או בצמרת המשטרה – זה המקום שיעריכו אותו בהצבעה לכנסת.
    חוק הצינון נועד לסגור את הכנסת רק לעלובים שיושבים שם ופוחדים שיגיעו טובים מהם.

    אהבתי

   • דרור הגיב:

    אף אחד לא מונע מאנשים ראויים להצטרף לכנסת . אם דיסקין הוא באמת איש ראוי אז הוא יוכל לתרום לכנסת , רק לא עכשיו אלא עוד 3 שנים (ליתר דיוק עוד שנתיים). לגבי יכולת העשייה של דיסקין . על דגן לפחות אפשר לאמר שהוא לקחת אירגון כושל והפך אותו למוצלח , דיסקין כבר קיבל את השבכ בתור מכונה משומנת , למעשה כל ההילה שלו היא עבודה של דיכטר .

    יכול להיות כמו שאתה אומר שחוק הצינון נוצר מטעמים לא עניינים ,זה לא סותר את זה שיש לו השלכות חיוביות , גם אם אלה שחוקקו אותו לא התכוונו לזה .

    אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   מי בדיוק מינה את המושחת האויל הזה לתפקיד כזה אחראי?
   מי בדיוק מינה את דגן שגם הוא… לתפקיד כזה אחראי.
   מה בכלל הולך כאן במדינה הזו ?

   אהבתי

   • יהודי הגיב:

    אתה עובר אורח רציני או ציני?

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    תשובה לכמה השגות אני לא ציני, אחד מהפחות ציניים בבלוג זה. מודאג מאוד. המינויים היו של שרון הארכות של נתניהו. לדעתי שניהם בחרו בהכי טובים מבין אלו שהיו לפניהם. תיאוריות על שחיתות וקונספירציות לא מובילות לשום מקום טוב גם כאן את מי משמיצים-חוקרים וכמה ולמה בעייתי. אני מדבר, למשל, על עיריית פ"ת היכן שאני חושב שאני יודע דבר מה. איני מסכים שדגן ודיסקין מושחתים ודאי לא לפי מבחן התוצאה, גם לא שוטים. אין הוכחות לשכנע אותי.
    אין לי דרך ולא לרוב המגיבים כאן לדעת את פרטי הפרטים בממשלה, במוסד ובשב"כ וטוב שכך. בכל מקרה, למי שלא יושב בקופסה וחושב עבור עצמו יש כאן מקור לדאגה איך שלא תביט אם אתה לא בממשלת אירן או לבנון וכ"ו . יש כאן בעיות קשות בעילית המנהלת . זה לא היה בעבר, בתקופות קודמות, כה גלוי וחשוף ובוטה . תשובתכם לי, בהנחה שאיכפת לכם ואיני ציני צריכה
    להיות: לבקר קל, את מי מציעים שנים אלו במקום נתניהו וברק. הקושי של כולנו להביא הצעה כזו מטריד. מהרעש העצום סביב, מיאיר לפיד עד יחימוביץ עד מופז ועוד ועוד ברור שהרבה אנשים מוטרדים ממה שהולך כאן. כל זמן שאני כאן ואין ברצוני להגר או להפוך לחתיכת פחם רדיואקטיבית יש מקום לדאגה. הטענה שדיסקין ודגן מושחתים ושוטים, אם היא נכונה צריכה להדאיג ואם אינה סוג זה של טענות צריך להדאיג. כפי שטענותיו של דיסקין על נתניהו צריכות להדאיג. העילית המובילה, תמורת תגמולים טובים, ראה רכוש ברק וליברמן למשל, צריכה לתפקד טוב יותר וזה מחייב לחץ של אזרחים .

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    את שניהם מינה אריק שרון, כך שאפשר להעריך שהם מזוהים פחות או יותר עם קדימה.
    את דיסקין שרון מינה לראשות השב"כ שלושה חודשים לפני ההתנתקות, לאחר שראש השב"כ הקודם דיכטר הביע דיעות נגד ההתנתקות. מיד אח"כ הוחלף גם בוגי בחלוץ מאותן סיבות. שוב, המתמטיקה לא מסובכת.
    אגב, לפני שהיה ראש שב"כ, דיסקין שימש כיועץ מיוחד לראש המוסד מאיר דגן.
    התמונה מתחילה להתבהר?

    אהבתי

   • אלעד הגיב:

    ברור, אין שום סיכוי ששניהם, דיסקין ודגן, יודעים על מה הם מדברים. הם מבקרים את הוד ביביותו המושל בסקרים, ולפיכך ברור שהם סמולנים מתוסכלים עלובי נפש. מה שכן, טקטיקנים גדולים הם לא, מתאמצים לדבר ולפרסם דעות, מספיק הרי היה להם לחבוט בנשק בפרצופו של איזה גוי כדי לזכות בהערצתכם.

    אהבתי

   • humanape הגיב:

    האזנתי בקשב רב לדברי דיסקין. והדברים מאלפים.

    נתחיל מהסוף. מכירים את הביטוי, "הרמה להנחתה", אז זה מה שהיה לנו. יושב שואל, בפורום אנונימי כלשהו, ולכאורה שואל שאלה ספונטנית, שמנוסחת כך שמצביעה על אוסף כשלונות מודיעיניים מהעבר, והאם סוגית אירן אינה כזאת גם כן. והנה תוך כדי תשובה 'ספונטנית' לשאלה 'ספונטנית' שולף דיסקין 'באופן ספונטני' דך 'שלא הוכן מראש' ועליו ציטוטים שכמובן לא הוכנו מראש.

    אז כן, אני מתחיל להאמין לדיסקין, אכן הציבור לא הדיוט אלא מטומטם. ודיסקין, בניגוד לשואל, לא למד התפקיד בע"פ. אבל נשוב לתכנים.

    מה שדיסקין אומר לנו הוא פארפרזה על ברנרד שאו והמיוחס לו, "שגברתי, מה את אנו יודעים, אנו מתווכחים רק על המחיר". כן, אומר דיסקין, יש בעיה אם אירן, ואני – דיסקין – לא פוסל שהחשש אמיתי, אבל אני טוען שהחשש אינו מיידי, למחר, אלא לעתיד רחוק יותר. שאינו ידוע כמה, חודש חודשים יותר מהערכות מחמירות או יותר מזה.

    זו רמת טיעון עלובה ולא אינטלגנטית, שבוודאי אינה מצביעה על היעדר בעיה עם אירן, אלא על ויכוח שצריך להיות לגבי אופן הטיפול.

    ומזל שהטיפול אינו בידיו, ואסביר בהמשך דברי.

    גם לא הבנתי מהגיונו הצרוף כיצד ולמה נתניהו וברק הם 'משיחיים' … אבל להתעסק עם טיעון מרשים זה אומר שעלי לרדת לרמתו.

    בכלל, ארבע וחצי הדקות של דבריו הם אסופה נהדרת של חוכמות המעידות על יוצרן. הטיעון "תקיפה תאיץ את תהליך ייצור הפצצה" מניח למעשה שכל תקיפה תיכשל. את זה הוא לא אומר, אבל מבקש שהציבור האידיוט/הדיוט יבין לבד. אני מניח שהוא מתכוון לתקיפה ישירה של הבונקרים שבהם מתבצעים תהליכי ייצור. אבל בו נניח שהתקיפה היא דבר יותר מתוחכם ובעלת רבדים רבים, גם פגיעה במערכות פוליטיות באנשי הדת וכו וכו'… וגם תקיפות שונות של אמצעי ייצור. שהרי למה שנגביל אנו ההדיוטות או שוטי הכפר את דימיונינו???????? אז אולי התוצאה יכולה להיות לא האצת ייצור אלא דחייתו בשנים רבות. ותקיפה מסיבית שכזו יכולה לשמש מסד לתקיפות שיטתיות ועיתיות…

    אבל זה בתגובה ישירה לדברי ההבל. באופן לא ישיר דיסקים אמר לנו שיש להחליף הנהגה פוליטית בכל דרך שהיא. שהרי אם הם משיחיים, הרי שהטיפול בהם מחייב התערבות ברמה דומה. והזמן קצוב, כי למשיחיים אצה הדרך להביא הגאולה, או לגרסתו המרומזת בגסות, להכחדה.

    האחריות לטיפול בסוגיה האיראנית איננה רק דרך כוונת ההפצצה, אבל היא בוודאי אינה בתחום הטיפול של השב"כ, ורק חלקית בידי המוסד. אני מניח שהטיפול הוא רב שכבתי. המוסד חייב להביא מודיעין בדרכים מגוונות, ולאיו צטרפים גורמים צבאיים. בשטח כוחות מבצעים קואליציות אד-הוק על מנת לכרסם בשולים של ההתחמשות. הרמטכ"ל וצה"ל נדרשים להכין תוכניות צבאיות, ואני מקווה שמישהו דורש מהם לחשוב מחוץ לקופסה. לצערי אני מסופק שלכך הם יכולים. וכמובן שיש את הדרג הפוליטי שחייב לייצר אוירה מתאימה שתלחץ על מדינות שונות להצטרף לקואליציה האנטי איראנית למרות שלא ברור שזה באינטרס שלהם. וגם איום בפעולות חד צדדיות הוא חלק מהלחץ. וזה דבר לגיטימי.

    ועוד דבר, כן, יש כאלה שחוששים מאוקטובר 2012. וחוששים שאז חלון ההזדמנויות לפעולה כלשהי באירן ונגדה ייסגר. ולא רק חלון הזדמנויות צבאיות אלא גם מדיניות. יש החוששים שאם אובאמה ייבחר שנית, הרי שהפעולות הלא ברורות בעידן האביב הערבי, והאי תמיכה בהתקוממות האיראנית שנה קודם לכן יופנו נגד ישראל.

    אפשר לדחות בלעג חשש שכזה, אך קשה להציב אלטרנטיבה לטיעונים שכאלה.

    האם אפשר לחיות בצילה של איראן גרעינית. ראשית, ליבי ליבי עם העם האירני שייצטרך לחיות למשך דורות רבים תחת עול השריעה השיעית שתלך אז ותקצין. שהרי שבשילוב של נפט ופצצה אין סיכוי שהוא יקבל בעתיד הנראה לעין תמיכה בהתקוממות לחופש. ושנית, לגבי ישראל. החיים פה יהיו עם חרב דמוקלס אדירה מעל ראשינו, שכל החשש מהנשק הקונבציונלי שבידי השכנים – טילים – יתגמדו לגמרי. כל פעולה תצטרך להשקל נוכח האפשרות שיש סיכוי – אולי קלוש – שתונחת מהלומה אטומית על ישראל.

    אני מניח שיש פרומיל מסוים – ואולי עד כדי 7 אחוז מקוראי העיתונות, שהם מנויי עיתון הארץ – שנפשם חפצה במגבלה שכזאת. אבל לאחרים אני מציע לחשוב על האפשרות או אי האפשרות לבצע פעולה כמו 'חומת מגן' לאחר מקבץ מעשי הטבח שבוצע נגד אזרחים.

    ולסיום, אני עצוב אך לא מופתע מרמת הטיעונים שהציג דיסקין. 😥

    אהבתי

 8. מיקי הגיב:

  ולווט.
  הבאת ציטוט של יודה נוריאל מ-7 לילות.
  הוא מכיר בעובדה שמי שמתנגד לשילוב של קטינים ומין בתקשורת עלול להיחשב לאנכרוניסט, ריאקציונר ומיושן. הוא אומר שגם בית הספר זו המצאה מיושנת ובכל זאת אף אחד לא מתנגד לו או חושב שהוא אנכרוניסטי. ככה הבנתי את זה…
  צודק, יודה

  אהבתי

 9. מיקי הגיב:

  חולדאי עובר כחולד לא קטן.
  הוא מתנהג כאילו העיר תל אביב שייכת לו.
  נותר רק להזכיר לו שהוא בסך הכל פקיד, עובד ציבור.
  כאן זה לא הטייסת או וואטאבר עשית בצבא, דיקטטור זעיר שכמוך 😆

  אהבתי

  • רקמילה הגיב:

   תושבי תל אביב ממשיכים לבחור בחולדאי . כפריפראי אין לך מה להתלונן.

   אהבתי

   • מיקי הגיב:

    אני מגיע לעיר הזו פעם בחצי שנה בערך (למזלי, לא יותר).
    בקפיצות כה גדולות בין הביקורים, ניכר שהתנועה ברחובות הולכת ונעשית איטית יותר ויותר – אין מקום לזוז במרכז העיר.
    כשמתקרבים לעיר רואים שתלוי מעליה אובך חום-צהבהב.
    בפנים, האוויר לא זז. אחרי 6 שעות אני נמלט מהזוועה.
    כל זה לא אשמת חולדאי, כמובן, הוא רק פקיד

    אהבתי

  • יהודי הגיב:

   חולדאי איננו פקיד. הוא נבחר ציבור ומתפקידו לקבוע מדיניות ולבצע אותה. הוא לא פופוליסט חסר ערך. הוא ראש עיר טוב.

   אהבתי

   • רקמילה הגיב:

    תל אביב בזכות חולדאי היא הסיבה היחידה מחוץ לאוונגליסטים לבוא לארץ.הפריפריאלים שמקללים בטוקבקים את מדינת תלאביב הם אלה שסותמים את הרחובות ומוסיפים אובך צהבהב לאויר.

    אהבתי

   • עו"ד הגיב:

    אלדד יניב קבע בביטחון שנתניהו לא ייבחר שוב. גם אני אומר זאת, ואפילו הרבה לפניו, אבל באותה נשימה מודה שהביטחון שלי בהצהרה הזו אינו גבוה, וקשה לי להעריך אם המחשבה הזו אינה נובעת מההשקפה האישית שלא הייתי מאחל לאף מדינה ידידותית ראש ממשלה כזה. לגבי חולדאי – מדובר כבר בבטון, אומנם לא יהלום, אבל בטון – האדם הזה לא ייבחר שוב; רבים מידיי ניזוקו ממדיניותו העירונית. תקצר היריעה, וגם אין לי חשק וזמן להרחיב, וגם אין לזה קשר ברור לפוסט, אבל בעניין הזה אני משוכנע הרבה יותר.

    אהבתי

   • רקמילה הגיב:

    לחולדאי עיר גדולה ובעייתית, אופוזיציה לוחמנית ומשרדי ממשלה ששמים לו רגליים. יחד עם זה תל אביב מתפתחת ומתקדמת , מי חלם על טיילת מיפו עד הרצליה, התחנה, שימור הבניינים, פרק הירקון,שרונה ועוד. בעיות לאזרח הקטן תמיד יהיו, וחזקה על עורכי הדין המצויינים שיעזרו לו לפתור אותן מול הפקידים.

    אהבתי

   • תומר הגיב:

    כל הטיילות וכל שימורי הבתים (שברובם נכפו עליו) לא יטו לזכותו את כף המאזניים על הכף השניה יונח (פרויקט מקרי) פשע אורבאני זה ש"מגדלי נווה צדק" שמו.

    ועם כל הכבוד לשרונה, תל אביב הייתה אבן שואבת לצעירים לפני היות חולדאי ותמשיך להיות כזו גם אחריו.

    אהבתי

   • רקמילה הגיב:

    יפה שתל אביב היא אבן שואבת לתיירים ולצעירים אבלגרים שם בני אדם שקמים , עובדים ,שבים הביתה, מטיילים, וכל זה נועד בראש ובראשונה עבורם.

    אהבתי

   • תומר הגיב:

    אני רוצה רגע להבין.

    האם את טוענת שמגדלי נווה צדק ה{וכאן ימלא הקורא ביטויי גועל וזעזוע לפי בחירתו} הם ביטוי של דאגה של עיריית תל אביב לאנשים הגרים בה?

    לשם נוחות, על אף שאני מכיר בזאת שגם קבלנים ועשירים גרים בתל אביב, בואי נתייחס לפרופיל ממוצע של הגרים בתל אביב.

    אהבתי

   • רקמילה הגיב:

    תל אביב אינה מזכרת בתיה. מגדלים תמצא בכל מטרופולין בעולם. אם כבר , לי הפריע ששינו את ככר דיזנגוף, וכן חסימת הים ההסטורית בבנית בתי המלון. בשבילי תל אביב היא נוף ילדותי ונעורי ומה שהתחיל צ'יץ' וממשיך חולדאי הוא שיפור יסודי של פני העיר שכיום היא פנינה תרבותית,אטרקטיבית ושוקקת. ומי שלא אוהב זבש"ו.

    אהבתי

   • תומר הגיב:

    הופה, לא היה צריך לחכות ממש הרבה זמן לפני שבצבצה לה ההתנשאות האוטומטית הזו, "

    תל אביב אינה מזכרת בתיה

    ", בחיי.

    לעצם העניין, לפני שמפריחים משפטים כאלה, כדאי לכל הפחות לנסות להבין מה נשאלת, לא זכור לי שמישהו העלה טרוניה בנוגע לעצם הבניה לגובה, אין לי טענה למגדל נצבא או רובינשטיין, הללו ממוקמים במרכז העיר ושם מקומם. לעומת זאת מגדלי נווה צדק אלו כמו רבים אחרים הם נעדרי כל הגיון אורבני ואף זכו שיעתרו נגדם תושבי השכונה שלחלחלתם מצאו עצמם חוסים בצילם של כיעורים אלה (אבל הרי מי שלא אוהב זבש"ו כמו שחרצת באנינות שכזו). אם כבר, מגמת חסימת הים שמפריעה לך (ושגם כנגדה ניתן להפריח מי שלא אוהב… וגו') מיוצגת יותר מכל על ידי התפלצות הללו.

    אבל עזבי, למה להתייחס עניינית כשאפשר לשלוף תשובה ניצחת מילקוט הקלישאות המהוה.

    אהבתי

   • רקמילה הגיב:

    לא ציפיתי לתגובה אחרת. זכית לללייק ממני בטעות . לבריאות.

    אהבתי

   • תומר הגיב:

    אין דבר אהוב עלי בעולם מתגובות ענייניות.

    אהבתי

   • רקמילה הגיב:

    אני לא מזלזלת במזכרת בתיה. כוונתי שלו היה קם מגדל במרכזה הייתי חושבת מן הסתם כמוך. אנחנו פרובינציה של העולם, ותל אביב היא בירתה הלא רשמית של הפרובינציה, רק לשם הפרופורציה.

    אהבתי

   • תומר הגיב:

    לצערי בחרת להגיב רק לפתיח הפחות מהותי (אם כי בעל חשיבות אסתטית).

    נסי להתיחס לתוכן הדברים שאחרי הפתיח.
    שוב, בקצרה, אני לא חושב שעקרונית בניה לגובה היא פסולה, ברוב המקרים ההיפך הוא הנכון.
    עם זאת להצדיק את מגדל נווה צדק ולקונן על חסימת הים באותו משפט הוא לכל הפחות להטוט ריטורי שאין משלו.

    אהבתי

   • רקמילה הגיב:

    התכנון הוא שילוב בין חדש לישן. מגדל נחושתן הקיים הוא הראשון מבין 10 מגדלים שנמצאים בשלבי אישור, תכנון, התנגדויות וכו'.מגדל ניבה למשל, ידוע לי שקיבל אישור לאחר 10 שנות המתנה והתנגדויות. הם לא יצמחו כמפלצות מהקרקע, אלא מתוכננות כך שישתלבו בבניה הנמוכה. זאת הקידמה, ובין החדש לישן תעבור הרכבת. תגיד מלה טובה על פרויקט האופניים.

    אהבתי

   • תומר הגיב:

    אני לא כל כך יודע איך משלבים מגדלים בבניה כמו של נווה צדק ולהגיד שהם לא יצמחו כמפלצות מהקרקע זה נחמד אבל לא באמת מציאותי, בכל מקרה אין מצב שאיזשהו הגיון ארכיטקטוני יצדיק מיקום של מגדלים בשכונה הזו. מפלצת היא מפלצת היא מפלצת.

    קידמה? הקידמה היא גם הרעלת כספית, סווטשופס של נייקי, פרסום וויראלי ורני רהב. תקראי למשהו קידמה ככל שתקראי הוא לא יהפוך לטוב יותר אפילו במילימטר, מה עוד שאני לא רואה למה מיקום של מגדלים על קו החוף הוא קידמה ואילו מיקומם במקומם הטבעי (נניח לאורך האיילון) הוא לא יותר מריאקציוניזם מפגר.

    אה, ופרויקט האופנים הוא אחלה.

    אהבתי

   • רקמילה הגיב:

    קשה להשביע אותך .הנה ציטוט

    אי שביעות רצון הוא הצורך הראשון של קידמה.
    – תומאס אדיסון

    אהבתי

   • תומר הגיב:

    לא באמת קשה.

    ואם מר אדיסון היקר היה עדין חי, הוא וודאי היה שמח להרחיב קצת בנוגע להבדלים בין תנאי מספיק לתנאי הכרחי.
    לשון אחר – אפשר שכל קידמה מלווה באי-שביעות רצון אבל לא כל פרויקט מתועב הוא ממבשרי הקידמה.

    אהבתי

   • מיקי הגיב:

    לגמרי לא, אני מגיע ברכבת ונוסע במוניות.
    לא מזהם את האוויר הצלול של עירכם ועירו של הקיבוצניק חולדאי

    אהבתי

 10. ינתי פרזי הגיב:

  גם מאיר דגן נרתם למסע החנפנות לנתניהו וזה עצוב. עוד יותר עצוב שנמצא לו מראיין שמשחק את המשחק שלו. כמו בקדנציה הקודמת של סמרטוטיהו גם עכשו הם מ-פ-ח-ד-י-ם, וכל זה מתרחש במדינה דמוקרטית, לא באיזו דיקטטורה אפלה.
  חבל שסופשבוע לקח את העדויות מהר הרצל ושפך אותן כחומר גולמי בלי סדר, תובנות, ראיונות משלימים. בקיצור, לא נעשתה עבודה עיתונאית אמיתית אלא "יאללה -בואו -נמרח- מהר -מהר-משהו -כדי- שתהיה -לנו -כותרת -כי -אין -לנו -תחקירים -וזה -חשוב." אפשר היה לנסות לדבר עם מישהו מהמעורבים, לבנות איזשהו משהו שמתיימר לפחות להיות תחקיר. עצוב שמוסף שפעם התהדר בעורכים מהשורה הראשונה מגיע היום למצבים כאלה עם עדויות גלם, ראיון שער תמוה עם אילנית מי זאת בכלל וראיון עם אמא של פרנסואה אבוטבול. ממש רחמנות על המוצר הזה

  אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   מפליא שאנשי תקשורת מתקשים בתרגיל החשבונאי הפשוט 1+1. דגן מנהל כיום חברה שתלויה בחסדי הממשלה. לפני זה הוא היה מפוטר נקמני. הנה לך 1+1

   אהבתי

  • יש גבול הגיב:

   כל שבוע נראה שבסופשבוע חוצים עוד איזה קו שממנו לא תהיה כבר חזרה. השבוע זה הראיון עם אמא של אסי אבוטבול, מסכנה הבן שלה נרצח ובן אחר בכלא, כואב הלב, ראיון ראשון איתה, וזה הישג עיתונאי בלתי רגיל, ממש פוליצר. השבוע, למי שכבר שכח, היה יום הזכרון. אז נכון שהשכול של אבוטבול ממש קורע לב, אבל בחיאת רבעק, הראיון הזה בעיתוי הזה הוא לא חוצפה, הוא אטימות מוחלטת ומופרכת שהביאה את מעריב לאן שהביאה אותו. התדרדתם בסופי שבוע נמוך מאוד, אני לא מבין לאן עוד אתם רוצים להגיע, לאפס קוראים מוחלט?

   אהבתי

  • הרצל הגיב:

   העדויות כפי שהן מוצגות בסופשבוע הן מופת של חפיפניקיות עיתונאית בדיוק כמו זו שהם צוחקים עליה. שום דבר חדש, הכל פורסם, הכל ממוחזר, על מי הם חושבים שהם עובדים? כותרות בומבסטיות לא משנות מציאות, רק יוצרות מבוכות

   אהבתי

 11. מיקי הגיב:

  איך הורים עומדים בכל החרדות של גידול ילדים?
  שאלה מצוינת.
  אישית אני לא חרד כלל.
  ייתכן שאת מכירה הורים חרדים, שזה הסטנדרט במקומותינו.
  אחת הסיבות לחרדות לא רציונליות הן כתבות מסוג זו שציינת, הפחדות בריאותיות מכל סוג ומין, אם צריך ובעיקר אם לא צריך.
  חוץ מזה, כולם במדינתנו מאושרים באופן קבוע – אז מה החרדות האלה לכם?

  אהבתי

  • רקמילה הגיב:

   החרדה לילדים מתחילה עוד לפני האולטראסאונד הראשון וממשיכה גם בגיל שבו הילד אמור לדאוג להוריו הנה כמה תחנות חרדה מגיל 0 – האם התינוק נושם, האם ההתפתחות נורמלית, קר לו, חם לו, האם הוא מקובל בגן, בבית ספר, בתיכון, והסכנות במועדון, בים, בטיול, באינטרנט,רשיון לאופנוע, למכונית,שתיה, צבא,טיול אחרי צבא, ומה יהיה אתו.. תכפיל פי 2X3X4.

   אהבתי

 12. שועלן הגיב:

  אוי, זה כזה מצחיק שאחרי שנשאל שאלה "מקרית" מהקהל, מיהר להוציא את הפתק שבמקרה "הכינותי מראש". שלא לדבר על הקדמת ה"אני נגד לדבר בפומבי" ואז להקיא הכל על כולם.

  אהבתי

  • דרור הגיב:

   הוא באמת הכין את הפתק הזה מראש , זה פתק שנפוץ אצל כל יוצאי שירות הביטחון , קוראים לזה "אוסף הקלישאות לשמאלן המתחיל" .

   אהבתי

  • אזרח במיל' הגיב:

   ואותי מסקרן מי זה שמנסה "להתניע" מחיאות כפיים אחרי כל משפט שני.

   אהבתי

  • velvet הגיב:

   למה מצחיק? אך הגיוני היה שזה מה שיישאל ולא מה דעתו על הבלוגים בישראל.
   הוא התכונן, מה רע בזה?

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    ברור שהוא התכונן לשאת את הנאום הנ"ל. זה מורגש גם מהפתיח (אני הולך להגיד שני דברים).
    אני מגחך על הגמלוניות של הביצוע.
    שליפת הפתק, משיכת חוט המיקרופון, הפתיח הכושל.
    בגלל שהנאום מכוון ולא ספונטני, היה צריך להיות משוייף יותר.
    יש לו עוד הרבה עבודה על הופעה בציבור לפני שהוא מתפקד לקדימה. טוב, יש לו עוד איזה שנתיים להתאמן על זה…

    אהבתי

   • דרור הגיב:

    באמת דבורית? בתור מבקרת תקשורת אין לך בעיה עם זה שדיסקין מארגן לעצמו שאלות מוזמנות ואחרי זה מעלה לאינטרנט ?

    כמו שאמרו פה השבוע על אלדד יניב . אם האח"מ רוצה לשטוח את משנתו אז שיעשה מול מראיין שאינו מבני ביתו , כזה שיאתגר אותו ולא יאתרג אותו .

    אהבתי

   • רקמילה הגיב:

    ביבי קילקל אותכם. התבלבלתם לחשוב שראש ממשלה הוא תפקיד לאורטורים בעלי בריטון. גם הבריטון עונה לשאלות מוזמנות, שולף פתקי "הכינותי מראש " ומתזמן מלים כמו "דוגרי" שכתבו לו ב1000$.דרור, אל תזלזל בראשי שב"כ ומוסד ואנשי בטחון אחרים שמזהירים מפני הביבי הלך והזהר.

    אהבתי

   • דרור הגיב:

    התכוונת מתפקדים עתידים בקדימה שמזהירים מפני הביבי

    אהבתי

   • רקמילה הגיב:

    לימדו אותך גם שקדימה היא האויב.

    אהבתי

 13. דרור הגיב:

  עובר אורח, שועלן ועוד כמה תהו לגבי הקירבה של דיסקין לפורום החווה

  הנה התשובה שלכם
  http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/062/423.html

  אהבתי

 14. יונת ביין הגיב:

  לאור הראיון, אם דגן יקים מפלגה שתשנה את השיטה אצביע לו בשמחה.
  1- בגלל האימפוטנטיות שפשתה במערכת.
  2- בגלל הפניית האצבע המדוייקת:
  "….ככה אנחנו מגיעים למצב הנוכחי, שבו יש בארץ מי שעובד, שמשלם מסים ושמשרת בצה"ל, אבל כמעט לא מקבל כלום מהמדינה, בזמן שיש גם הרבה אנשים שלא עובדים, לא משרתים בצה"ל ולא משלמים מסים, ומקבלים מהמדינה הרבה….וזה, אגב, לא רק חרדים. אם אנחנו חברה שרוצה להיות שוויונית, למה שגם הערבים לא ישרתו?"

  אהבתי

  • דרור הגיב:

   מה כל כך מרשים בציטוט הזה, הרי כל אחד שהוא לא חרדי יגיד לך את הדברים האלה , אבל בין דיבורים למעשים יש מרחק גדול . להזכירך גם אהוד ברק דיבר ככה לפני בחירות 99 , זה נתן לו הרבה קולות , מה קרה בסוף זה כולם יודעים .

   אהבתי

   • יונת ערב הגיב:

    קראת את הראיון ?

    אהבתי

   • דרור הגיב:

    קראתי את הראיון , אבל הגבתי ספציפית לדברים שציטטת , לא שנראה ליש צריך לקרוא את הראיון כדי להבין אותם , לא מדובר פה במשהו עם סאבטקסס עמוק .

    אהבתי

   • יונת ערב הגיב:

    לא מדובר בסאבטקסט, אלא בכותרת המאמר (מבחינתי). אני לא מכיר מנהיג ישראלי שקורא לשיתוף חרדים וערבים בנטל ושמתריע על כך שרמת התפקוד של מערכת השלטון קרובה לאפס.

    זה בדיוק מה שאמור להוציא את האנשים לרחובות במחאה – אם העיתונאים לא היו ממהרים למקד את האשמה לכיוון ביבי ולהתעלם ממעורבתן של קרנות וותיקות לשינוי מדינות חדשות.
    (מעולם לא הצבעתי ביבי ולא מתכוון להתחיל)

    אהבתי

   • דרור הגיב:

    תגיד אתה מסתלבט , היום הבונטון זה להגיד "חרדים לשירות צבאי! ערבים לשירות לאומי!" , יש אפילו אנשים מתוך הממשלה שאומרים את זה (ליברמן למשל).

    אהבתי

   • יונת ערב הגיב:

    אני לא יודע על איזה בונטון אתה מדבר או מתי ליברמן העלה את הנושא.
    לא ראיתי את הדרישה הסימטרית הזאת לשיוויון באף כותרת עיתוןת באף מהדורת חדשות ולא ראיתי שהנושא השתלט על השיח החילוני- ציוני.

    אהבתי

   • אלעד הגיב:

    להגיד משהו כזה זה הכי מיין סטרימי שאני יכול לחשוב עליו. זה מסר חוצה מחנות שמתקבל היטב אצל הרגועים ואדומי הורידים בעיניים. אין בזה שום דבר אמיץ או עמוק או אפילו מעניין.

    אהבתי

   • דרור הגיב:

    זה בדיוק מה שאמרתי ליונה

    אהבתי

   • מוזר, אתם משוכנעים שהעניין כל כך ברור ונפוץ ואינו נפיץ וחוצה ושקוף וכו', ואני חש שמוכרים לי בגד שקוף.

    למרות הקישור למסר שמתחבא באמצע מאמר בדף פנימי של אתר האינטרנט שהכותרת שלו שונה לחלוטין אין ולא היה בתקשורת שאני מכיר, שום סיפור מרכזי שעניינו שיוויון בנטל גם מצד המיעוט הערבי.

    שום כותרת בעמוד ראשי, אף מהדורת חדשות לא פתחה עם הידיעה, אין אף תחקיר בפריים טיים שמציג לציבור את המשמעויות הכלכליות ומדוע הם השורש לפערים ולמיסים.

    נאדה, שתיקה מוחלטת מצד הכתבים הכלכליים שידעו לעטוף את כל היבטי המחאה שהובילה הקרן לשינוי ישראל במאות אלפי מילים…

    המדינה שלנו זחלה עד לחדר מיון כשהיא מדממת בלי רגליים והרופאים המומחים בוחרים לטפל בציפורן החודרנית שלה. זאת התחושה שלי..

    אהבתי

 15. עצמאות 64 הגיב:

  מתוך הארץ:"הסיבה לכך לפי המקור היא נקמה של דיסקין על כך שלא קיבל את תפקיד ראש המוסד ומרמור של מאיר דגן על כך שכהונתו כראש המוסד לא הוארכה"
  איזה חארות משרתים במוסדות שלנו! שכל מה שמעניין אותם זה עניניהם האישיים, ומוכנים למכור את המדינה בנזיד עדשים!!!
  דווקא שניהם נחשבו לטובים בתפקידם,אבל זה מה שקורה שמיצי הכיבה עולים לראש,ופתאום אתה יושב בבית ואף אחד לא שם עליך…

  אהבתי

 16. בעניין המחזה גטו של הקאמרי. בגלל שההפרעות באו כנראה מצד נערים מזרחים ״ערסים״ (גזענים אחרים טענו שמדובר רק בערבים או רוסים) שכידוע לא מבינים בתרבות, לא ניתן כמעט הדעת על איכות המחזמר (כן, מחזמר. שואה שואו) ומסריו. הנערים שבאו כנראה מוכנים לאירוע זיכרון נדהמו מהמיניות על הבמה כולל אורגיות וקטעי קברט, למה הם ציפו? דווקא הארסים האלה קראו נכון את המחזה. המלך הוא עירום.

  שאלה נוספת. למה המחזה נתמך על ידי משרד החינוך? הרי כאשר הוא הוצג לראשונה בשנות השמונים היה ברור מה הקונטקסט הפוליטי שלו. למצא קו שווה בין האדרת הגבורה של הציונות והכוחנות האקטואלית. המחזה תומך בדרך היודנראט כדרך האנושית אבל היא זאת שהובילה למימדי השואה. למה המדינה מעודדת את המסר האנטי ציוני בו. מילא המזרחים לא מבינים בתרבות אבל מה אם האשכנזים?

  אהבתי

  • יונת ערב הגיב:

   יאיר, ..
   עוד לא קם האדם שהעז להעלות ספק לגבי תרומתו ומקומם הראוי של מוסדות התיאטרון, הזדהה בשמו וחי כדי לספר על כך.
   מדובר בפרה קדושה.

   אתה לא מרגיש מוזר?!

   אהבתי

   • יאיר הגיב:

    למה רק ערסים השתוללו? מה עם האשכנזים? בזמנו (לפני כשלושים שנה) נוער התחיה וסטודנטים של הימין הפגינו באולם. היום ערכיו של סובול הפכו למקובלים. הצבא הפך לצבא פריפריה. והדקטנטיות, התבוסתנות וההומוסקסואליות-שבאופנה הם ערכיו של השבט האשכנזי כולו. כמחאה אני כבר לא עומד בצפירה של יום השואה.

    אהבתי

   • ניר הגיב:

    אני חושב שאתה לא מבין את המונח "ערסים". מי שהפריע בהצגה הוא בהגדרה ערס, בלי קשר למוצא שלו.

    אהבתי

   • יאיר הגיב:

    אל תיתמם. ובכלל למה המזרחים צריכים להתאבל על הסיפור הזה כאשר הם רואים שמדובר בקלף הכי ערמומי שיש לאשכנזים באמתחתם? באו פנסיונרים רוסים שבני משפחותיהם הצעירים היגרו לקנדה וגרמניה, כאלה שלא עבדו יום אחד בארץ, ובכל זאת על ידי קמפיין תקשורתי משומן מבקשים כסף חינם בדמות סטטוס מעורפל ושיקרי של "ניצולי שואה" אף על פי שלא ראו שום גטו או מחנה בעיניהם. למה האשכנזים בני מעמד הביניים המשכיל קונה את הלוקש הזה? למה דווקא הערסים מרמלה קוראים שהמלך עירום? למה מגיע לרוסים פנסיונרים יותר כסף ממזרחים ששברו את גבם בעבודת פרך? בגלל שהם לא נולדו במקום הנכון?

    אני כבר לא עומד בצפירה של יום השואה.

    אהבתי

  • אורן הגיב:

   מילא המזרחים לא מבינים בתרבות אבל מה אם האשכנזים?

   לא פלא שיאיר מחרים את יום השואה.

   אהבתי

 17. צלם אנוש הגיב:

  אני גם חבר בפרלמנט דומה לזה שבכ"ס,באים אלינו שרים ןחכ"ים כמו מים, כל יום שישי, אבל! בחיים לא צלמו ועשו סרט על הנאום, להפך, אסור להקליט ואסור לצלם.
  ברור שכל האירוע מוזמן,מתוכנן, וכנראה שלחולירע יש כבר יחצ"ן . הפרלמנט הזה בכ"ס, רובו ככולו אנשי שמול, וכולל ערבים….

  אהבתי

  • דרור הגיב:

   למה את מלכלכלך , מדובר בפורום שנותן במה אדיבה לכל גורם בקשת הפוליטית . תראה למשל באיזה צורה אדיבה הם קיבלו את דני דיין

   אהבתי

 18. דרור הגיב:

  "שודד עם מבטא ערבי"

  תמיד אמרתי שהזקנים העיראקים האלה הם לא תמימים כמו שהם נראים

  אהבתי

 19. עובר אורח הגיב:

  אניית הנשק הסורית שנתפסה בנמל בירות. צילומים והכל. האם זו האוניה שצה"ל חיפש בסביבה לפני מספר ימים? ותפס מישהו אחר?
  http://www.dailystar.com.lb/News/Local-News/2012/Apr-28/171738-ship-suspected-of-carrying-syria-arms-impounded.ashx#axzz1tLxTvJOc

  אהבתי

 20. דרור הגיב:

  מסתבר שבעת שירותו בשב"כ דיסקין גם הפך לסוציולוג מומחה . הוא מאשים את החברה הישראלית בעליה בעוינות כלפי ערבים בשנים האחרונות , כאילו שהעוינות הזאת נוצרה מעצמה , הוא מתעלם מ-2 אינתיפדות , מהומות בגליל , ארטילריה בדרום וחברי כנסת ערבים שמצטלמים עם דיקטטורים ערבים .

  אהבתי

 21. אורן הגיב:

  ממליץ על הכתבה המתורגמת מניו יורקר על "שר המלחמה" ויקטור בוט, המרוכזים גם ילמדו על הקשר של ולווט למשפחת גמבינו.

  אהבתי

  • אפרים חד עין הגיב:

   בוט נפגש עם ג'רארד שרגל, שתובעים הגדירו פעם בתור "עורך הדין הביתי" של משפחת המאפיה גאמבינו

   אהבתי

   • אורן הגיב:

    אוף, אפרים, מסכל את תרגילי הנלוזים. ברכות לעו"ד, שהצליח לפרסם את שמו, בתיק שלא מעורב בו. אגב, חד עין, זה משה דיין לדעתי.

    אהבתי

   • אפרים חד עין הגיב:

    זאת היתה עוד דרך לאלץ קוראים סקרנים לקרא על בוט עד הסוף.

    אהבתי

 22. דרור הגיב:

  דרוקר יוצא להגנת דיסקין
  http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=394281

  אהבתי

  • דרור הגיב:

   יש שני דברים שאני יכול להגיד לגבי הפוסט הזה:
   1)דרוקר טוען שכל השרים שעכשיו קוטלים את דיסקין בעבר שיבחו אותו על פועלו הביטחוני , אני לא מבין איפה הסתירה פה . הרי אף אחד מהשרים האלה(למעט שמחון החרצוף) לא מערער על תרומתו הביטחונית של דיסקין , הביקורת עליו היא בזה שהוא סוגר בצורה מכוערת חשבון עם ביבי על זה שלא מינה אותו לראשות המוסד.

   2)עוד טוען דרוקר שצריך אומץ בשביל לצאת נגד ראש הממשלה כשאתה פושט מדים . בתור שני דוגמאות הוא מביא את עמי איילון ואמנון ליפקין שחק , הוא שוכח לציין שהשניים האלה השתמשו בשנאה לביבי כדי לעשות הון פוליטי . הדבר האחרון שאפשר להגיד עליהם שהם תמימים . באשר לדיסקין ודגן , כמה טוב שיש חוק צינון שימנע את זה

   אהבתי

 23. אורן הגיב:

  ניו יורק טיימס מגזין מציב בשערו את האמא של כל הצרות בכותרות.

  אהבתי

 24. דרור הגיב:

  והנה אנחנו מתחילים כבר לראות את הנזק שדיסקין גרםhttp://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4221696,00.html

  איך ביבי וברק יוכלו עכשיו לשווק את הרעיון של תקיפת איראן אם בעיתונים בחול כתוב שה"מערכת הביטחונית בישראל מתנגדת" .

  אהבתי

 25. דרור הגיב:

  והנה אנחנו מתחילים כבר לראות את הנזק שדיסקין גרם לו
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4221696,00.html

  איך ביבי וברק יוכלו עכשיו לשווק את הרעיון של תקיפת איראן אם בעיתונים בחול כתוב שה"מערכת הביטחונית בישראל מתנגדת"

  אהבתי

 26. מיקי הגיב:

  ראיתי אתמול את הסדרה של דנה מודן. לא מבין למה צילמו את זה בהודו – באותה מידה היה אפשר לצלם את זה בנגב, בחוף אילת או בחושה בגליל/ גולן.
  המבקר של הארץ מורן שריר אהב מאוד.
  אני לא אראה פריים נוסף מהדבר המשמים הזה

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s