מכת ריח


על מה כותב יאיר לפיד * מה חושב עליו ברנע * מה מקור הניחוח (לא ידוע) * למי יש יומולדת היום * מה העלה שאלון הבחירות של קוראי ולווט

כותרות ראשיות כמיטב פעלולי הבחירות שהובטחו לכם.
ע"פ ידיעות, אנשי רה"מ סיכמו עם המפלגות החרדיות שאם לא יתנגדו להקדמת הבחירות ידאגו הם, הרה"מים, לפיזור מהיר של הכנסת לפני ההצבעה על חוק הגיוס.
הראשית של מעריב, "ש"ס מסירה את הכפפות" כדי למנוע מאריה דרעי להתמודד ברשימה נפרדת.

בידיעות יש ידיעה מצחיקה ביותר של עקיבא נוביק (4). הוא טוען שרגע לפני ההכרזה הצפויה של אריה דרעי על הקמת מפלגה שתתחרה בש"ס הודיע האיש על דחיית עיסוקיו הפוליטיים עד סוף חודש האבל על אביו, שיסתיים ב-22 במאי. מה קרה? לפי נוביק, אמא של דרעי טלפנה אליו אתמול בבוקר והזכירה לו שלפי מנהגי האבל של יהדות מרוקו לא נהוג לעשות כל מלאכה בחודש שאחרי מותו של אדם, למעט לימודי תורה לעילוי נשמתו.
אני רוצה להבין: אמא של דרעי התקשרה כדי להזכיר לו?
(הוסיפו עוד כמה סימני שאלה וקריאה).
טוב שיאיר אטינגר מזכיר שדרעי, העבריין המורשע, נשכח. הנה תזכורת לספר של מוטי גילת, קללת דרעי. למה לשכוח?

בשער ישר"ה אי אפשר ללמוד על שום דילים של רה"מ. איזה דילים, מה דילים. המרכזית פה היא על היועמ"ש וחקירת הרפז הנגררת, ועוד בשער על תנין הממשמשת ובאה, וכן על תקנון יש עתיד, שבו שריין לפיד לעצמו שמונה שנים קדימה את התפקיד כיו"ר. לא תקראו על זה בידיעות.
הכות' בכפ' 2-3 לוקה בחמידות יתר ואין בה בדל ענייניות המתארת את המצב: "מתרוצצים ומתארגנים". יאק.

בהארץ – נתניהו בחן אפשרות לרוץ עם ליברמן ברשימה משותפת. רגע, אנחנו לא מחכים להכרעת היועמ"ש בעניין ליברמן והחשדות נגדו?

בניגוד להערכה ששררה כאן בתחילת השבוע, ליברמן לא משך את השטיח מתחת לרגליו של נתניהו. הוא לא העמידו בפני עובדה מוגמרת ולא כפה עליו דבר. השניים היו מתואמים למן הרגע הראשון. התיאום ביניהם הושג בשבוע שעבר, שבוע העצמאות. לאחר סדרה של שיחות נוצר מפגש של אינטרסים. נתניהו החליט שבחירות עכשיו זה טוב ליהודים, כלומר לו: כי הוא חזק, כי אין לו מתחרים, כי שאול מופז מתקשה להמריא, כי הכלכלה חורקת, כי ברק אובמה עשוי להיבחר שוב בנובמבר, כי הבלגן סביב החלופה לחוק טל וקשיי אישור התקציב יערערו את יציבות הממשלה וימיטו עליו גשם חומצתי של סחטנות והתפרעויות קואליציוניות שונות ומשונות.

בטח תתהו על מה כתב היום יאיר לפיד (המדור נכתב כמה ימים לפני נאום הטלפרומפטרים השקופים). ובכן, לפיד כתב על פרופ' בנציון נתניהו ז"ל, וכה נפתח המדור:

"מותו בגיל 102 של ההיסטוריון הנודע בנציון נתניהו, אביו של ראש הממשלה, גרם לי לחשוב על ההיסטוריה".

יפ. לא שיניתי פסיק. בהמשך יש ניתוחים מפוארים על אירועים היסטוריים וראייתם בעין הציבור, ובסוף הוא מביא ציטוט מספר שהוא קורא עכשיו (כן, באנגלית, מה יש?) וחותם ב"עד שנתראה בשבוע הבא…" כאומר, גורו לכם שוטים, אני פה עד המוות, בחירות או לא.

אגב, את המחבר מכנה האיש "סטיבן א' הווארד" אלא שזהו שמו: Steven F. Hayward.
סתם, פרטיט קטן ושולי. זוטי זוטות. נכון. בראי ההיסטוריה לא ייחשב.

את לפיד אי אפשר למצוא בעמודי החדשות של ידיעות, אבל אפשר גם אפשר למצוא את תמונתו בחסות השקופים במדור של ברנע בהמוסף לשבת.

ברנע משבח: "לפיד מאגד מתוכו מקבץ של סגולות שהופכות אותו לנואם משובח…"
ומבקר: "…אני התקשיתי לרדת לעומקו של הסחף. הפופוליזם היה שקוף מדי. הדמגוגיה זולה מדי. היה בה משהו חלול".

לסיום הוא טוען שהרעיון של לפיד על חמשנים פטור מלא ועל כך שמחצית מהלומדים יעזבו את הישיבות ויעוטו על שוק העבודה הוא רעיון שלו מלפני כמה שנים, שהתברר לו כלא ישים.
עוד תוהה ברנע הכיצד הלבין שיערו של לפיד פתע.
עוד טועה ברנע בשם המפלגה של לפיד: לא "עתיד" כי אם "יש עתיד".

במדור של סימה קדמון יש קריקטורה של איתמר דאובה ובה נראים הלפיד ולבני בדלת מסתובבת. לפיד נכנס חנוט בחליפה אך מסתכל אחורה ומביט על לבני היוצאת כטיל שלוח בנחישות ובעצבים לבושה טישירט, שורטס, כפכפי אצבע ומזרן יוגה מגולגל (או שק"ש) תלוי על כתפה.
קדמון אגב מבסוטה מעצמה על שב-22 במרץ כתבה במדורה "המועד המשוער המסתמן הוא תחילת ספטמבר". היא כותבת שלא היה זה הימור אלא מהלך מתוכנן היטב של רה"מ. יפה.

רוני סומק מסביר למרב מיכאלי למה חבר ללפיד. לא חבל על השטח הזה בעמוד?
(גם פה טעות בכותרת: "עתיד" במקום "יש עתיד")

לידיעת המאוהבים בבנות (Girls) – ציפי שמילוביץ ראיינה את לנה דנהאם, היוצרת, ב-7 לילות.
אורן מצדו הביא אתמול רטרוספקטיבה שלה.

ודאי קראתם אתמול שאל על ביקשה מהנשיא פרס לשלם 4,700$ על הובלת בלון חמצן במטוס ואז הוא החליף חברה? הבוקר מתפרסם בידיעות וב-News1 שטייסי אל על שלחו לנשיא מכתב התנצלות על שכך נוהגת חברתם, ושהם מתביישים.

מאוד משונה הקטע עם הריח בגושדן. הייתי אתמול בצהריים באזור כיכרבין ולא הרחתי כלום.
מעניין שבינתיים איש לא יודע מה המקור. בשער ידיעות יש השערה: אסדת גז.
אגב, בגלובס "ריח חריף", בידיעות "ריח רע", במעריב ובישר"ה: "מי הסריח"?

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

לוגוגל חמוד: יומולדת לקית' הרינג.

לידיעת אנשי המובייל של ynet: אי אפשר לגלוש אליכם בבלקברי 9300 כבר זמן מה. כנראה שאני האדם היחיד בעל 9300 שרוצה לגלוש ב-ynet, או היחיד בעל 9300, כי לא יכול להיות שלא התלוננו בפניכם עד היום. אנא. תנו לי לגלוש ל-ynet בבלקברי!

לפני פיזור

שאלון הבחירות, ינואר בהשוואה למאי. אפשר להמשיך להצביע, אל תהססו.

הפערים הקריטיים:
מרצ: מ17% ל-30
עבודה: מ-17 ל-25
ליכוד: מ-12 ל-10
לפיד: מ-10 ל-4
קדימה: מ-1 ל-0 (טוב, זה לא קריטי, זה סתם מפתיע שאיש מקוראי הבלוג, מתוך 373 מצביעים לא יבחר בקדימה. גור לך מופז. מצד שני, זה לא שלבני פרחה פה).
אני מזכירה: זה לא סקר, אין פה שום דבר מקצועני, זוהי רק שבשבת לבחינת הלך הרוח בבלוג הזה בלבד.
שימו לב כמה זה מפתיע (שוב) בהתחשב בתגובות הבוערות מהימין העולות בכל פוסט.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

66 תגובות על מכת ריח

 1. דב הגיב:

  השערה: הריח הרע בגוש דן הוא פוליטי. בהמשך מאבק הבחירות הריח הרע יחמיר – אבל אנחנו נתרגל כמו שהתרגלנו עד עכשיו.

  אהבתי

 2. נגה הגיב:

  כנראה שקוראי הבלוג הבינו שמרצ היא היחידה שלא תשב בקואליציה עם נתניהו (לעומת יחימוביץ, לפיד ומופז) ושהפעם הספין של ראובן אדלר שבוע לפני בחירות 2009 (או ציפי או ביבי) לא עובד , לפחות בינתיים.

  אהבתי

  • ר/ק וכו' הגיב:

   על כאלה אומרים, ווישפול סינקינג, או בעברית צחה – אין החמור רואה את דבשתו.

   אהבתי

  • שולמית הגיב:

   אני מקווה שמרץ לא תעבר את אחוז החסימה. חבל על הקולות. מוטב להצביע לעבודה בראשות יחימוביץ . אני פשוט לא סובלת את העומדת ברא שמרץ. הטון הצדקני/נזפני מעצבן אותי. משהו כמו , להבדיל אלף הבדלות, השר ישי, או צדקני גוש האמונים המשדרים אהבת מולדת . כך ח"כ זהבה גלאון, יו"ר מרץ. שנים הצבעתי למרץ אך ראיתי שהם לא מתעלמים מהאינטרסים של מי ששלח אותם לכנסת. חוץ מזה,מי שהיה שר לאיכות הסביבה העביר את הזבל של גוש דן לבאר שבע.
   ובכלל, אין לי בעיה אם ח"כ יחימוביץ תהיה שרת רווחה או חינוך, בממשלת נתניהו אם יינתן לה לממש את חזונה. רק שלא נאכל אותה עוד פעם כמו עם פרופ' יולי טמיר ששברה את הסתדרות המורים ( יחד עם עיני).

   אהבתי

   • יניב הגיב:

    החזון של יחימוביץ' הוא לייסד מחדש את מדינת הרווחה הישראלית.
    מי שחושב שאפשר ליישם את החזון הזה בממשלה בראשות נתניהו חי בסרט שהוא בין פנטזיה למדע בדיוני. אותה אמירה נכונה למי שחושב שנתניהו ילך ל"תהליך מדיני" כלשהו.

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    בגין עשה שלום עם מצרים. שרון פינה את ימית.

    אהבתי

   • יניב הגיב:

    נתניהו הוא לא בגין ולא שרון. המחויבות שלו לכלכלה ניאו-ליברלית ול"ארץ ישראל השלמה" היא מחויבות אידאולוגית חזקה. נתניהו הוא גם פוליטיקאי שבסיס הכוח שלו הוא הימין המתנחלי מצד אחד, והמגזר העסקי מצד שני. הוא לא יכול ללכת 180 מעלות נגדם, ולכן הוא לא ישנה את השקפת עולמו.
    אם שלי יחימוביץ' והעבודה חפצי חיים – אסור להם להיכנס לממשלה בראשותו.

    אהבתי

   • תומר הגיב:

    יולי תמיר כמובן

    אהבתי

 3. תפוח הגיב:

  זה הסקר היחיד בו מספר מצביעי מרצ הוא גם מדגמי וגם מוחלט D:

  אהבתי

 4. משה הגיב:

  רק אני לא שמעתי עדיין קונספירציה על הריח?

  אהבתי

 5. רטקסס הגיב:

  בלי קשר לסקרים בבלוג, משעשעת אותי הפרשנות שכתבים בעיתון (ולא עורכי הסקרים) נותנים לנתונים שהם מקבלים מהסוקרים.
  – ליברמן מקבל 13 מנדטים? כותרת ראשית תזכיר את מופז עם 11, את לפיד עם 11, ואז את יחימוביץ ואת נתניהו. למה לציין את המפלגה השלישית בגודלה?
  – מפלגות "ערביות" תמיד יקבלו 11 מנדטים. מה? מו? מי? איזה מפלגה? אני חושב שפה זו כבר בעיה של הסוקרים, אבל המינימום שהכתבים יכולים לעשות זה לפרט מי המפלגות הגדולות, מה הן, למה הן… בייחוד שיש לפחות מפלגה אחת שיש לה כבר קהל יהודי שנמנה באלפים.
  – מפלגות עם 2 מנדטים *לא* עוברות את אחוז החסימה. אי אפשר להיכנס עם 2 מנדטים לכנסת, אז אולי שווה לציין שן לא עוברות את אחוז החסימה?
  – החלוקה המטופשת ל"גושים". מי קבע שפלוני הוא "ימין" ואלמוני הוא "מרכז שמאל"? כאילו לא היו ממשלות בישראל בהן ישבו ליכוד ועבודה יחד, קדימה וישראל ביתנו, קדימה וש"ס, עבודה וש"ס, מרצ וש"ס וכו' וכו'? האם רוצים להראות לנו שה"גושים" קרובים מאוד אחד לשני כדי להדגיש את הפילוג? כדי לתת תקווה לקולות הצפים? כדי להראות שאולי אפשר לנצח את הצד המוביל והרשע?

  על העריכה של הסקרים איני מגיב (למרות שכמובן יש ביקורת רבה שאפשר להשמיע גם בכיוון הזה) אבל העיתונאים פשוט עושים בדיחה אחת גדולה מכל הנתונים. הנה למשל כמה נתונים שאותי מעניינים לפי הסקרים האחרונים, שלדעתי שווים דיון:
  1. מפלגת הליכוד שומרת על כוחה +2 מנדטים. יחסית להדים העצומים שהיא קיבלה בתקופת כהונתה, הייתי מצפה לשינוי יותר דרסטי, לכאן או לכאן. איפה כל המחאה החברתית שקראה להחליף את השלטון? איפה כל הביקורת של ארגוני השמאל? הבידוד של ישראל? היריבות עם אובמה? האם הישראלים מודעים לכך, אבל מצביעים בכל זאת למפלגת השלטון? האם העיתונאים הגזימו בהדים שיצרו? מי הטיפש?
  ואגב, הרגלים זה בהחלט לא סיבה להצביע למפלגה, כפי שראינו במפלת הליכוד ב2006 (12 מנדטים בלבד) ובמפלה של העבודה בבחירות האחרונות.
  2. איך יאיר לפיד מקבל 10-12 מנדטים כשאין לו עדיין רשימה? אולי שווה לנסות לבודד את יכולתו והשפעתו של לפיד, לעומת הרשימה שיצור? לי לפחות ברור שיצור רשימה של אנשי "פרווה" שלא יעוררו יותר מדי אנטגוניזם באיזשהו מגזר (דתי מחמד, דרוזי מחמד, איש צבא מחמד, איש עסקים מחמד וכו'), אבל שוב, אני רוצה לשמוע על זה דיון.
  3. התפוררות הציונות הדתית? הבית היהודי והאיחוד הלאומי יורדות מ7 מנדטים ל2 מפלגות שלא עוברות את אחוז החסימה לפי חלק מהסקרים? מה קורה פה?

  אלה נושאים שצריכים לעלות *עכשיו*, לפי מצב הסקרים *כרגע*, לפני כל המניפולציות, התכסיסים והקמפיינים. שווה לנתח גם נתונים ראשוניים וגולמיים לפעמים, לדעתי.

  אהבתי

  • אמיר שיש שני לו הגיב:

   ושאלה אחת נוספת שמעניינת אותי: מה פתאום "מרכז-שמאל"? הרי כפי שנכתב, המרכז בהחלט יכול ללכת גם עם הימין, הרי המרחק מהמרכז לשמאל ומהמרכז לימין דומה. אז מה קרה שהמרכז צמוד באופן קבוע בשנים האחרונות לשמאל?

   התשובה שלי לשאלה הזו היא שזו הטיה קוגניטיבית: הכותבים הם אנשי שמאל לא מתונים (מר"צ או שמאלה) ועבודם, מה שנמצא קצת מימינם הוא המרכז. מאחר שבפועל מדובר בשמאל – בישראל אין ממש מפלגות מרכז – ברור שהן יעדיפו ללכת עם מפלגות שמאל אחרות. קצת מזכיר לי ראיון שקראתי עם איש שמאל קיצוני, אי-שם בזמן הקדנציה הראשונה של שרון, בו הוא טען שאי שלום כי כל הממשלות בעשורים האחרונים היו ממשלות ימין. רבין, פרס, ברק? ימין מובהק. במיוחד אם אתה חושב שהשמאל מתחיל בחד"ש.

   מישהו רואה הסבר אחר לתופעה הזו?

   אהבתי

   • אור הגיב:

    לא מסכים עם הטענה לפיה "אין מפלגות מרכז בישראל". קדימה שמצביעה על חוקי האלקינים היא לא שמאל, לפיד שמתנגד לחלוקת ירושלים הוא בטח לא שמאל.
    גם מפלגת העבודה אינה שמאל מדיני אמתי עוד מימי מפא"י, מקימת מפעל ההתנחלויות, אלא רק נוטה שמאלה. כלכלית היא שמאל כמובן.

    להערכתי, הסיבה לכך שהגוש מוצג כ"מרכז-שמאל", היא אכן מנטייתם שמאלה, אך נובעת מהרצון להציג את הגוש כגדול יותר מגודלו האמתי, שהוא מאוד קטן (אם מוציאים את שלוש המפלגות לעיל, או לפחות את שתי הראשונות).

    לדעתי המרכז הוא לא אמתי, אין לו באמת תפיסה מורכבת של המציאות אלא פשוט מחסור באידאולוגיה והוא נובע מעדריות טבעית של חוסר הבעת דעה. נו, ראינו מה קדימה עשתה כאופוזיציה -או כפי שנאמר בסדרה פולישוק – "מה זה 'מפלגת מרכז'? לוקחים ימני, לוקחים שמאלני ומפגישים אותם באמצע"

    אהבתי

   • אמיר שיש שני לו הגיב:

    אז באותה מידה, הליכוד שמקפיא התנחלויות ומדבר על שתי מדינות הוא ימין? ליברמן שדיבר על שתי מדינות גם בלי לחץ מאובמה ומוכן לפנות את ההתנחלות בה הוא גר הוא ימין? בצורה הזו עוד יתברר שיש כמעט מאה מנדטים במפלגות מרכז.

    לו היו מפלגות מרכז בארץ, היו לנו שלושה גושים: הימין, השמאל והמרכז, ושהנימין והשמאל היו מנסים לפתות את מפלגות המרכז לקואליציות עימם. יש מפלגות שמתאימות להגדרה הזו: המפלגות החרדיות…

    הרי אין בספקטרום הפוליטי חורים, כל עמדה שהיא מכוסה לפחות על ידי מפלגה אחת. כפי שיש נקודות השקה בין השמאל המתון למרכז, כך יש נקודות השקה בין הימין המתון למרכז. המרכז יכול ללכת עם הימין המתון ועם השמאל המתון באותה המידה. למעשה, מאחר שמתוך הממשלה אפשר להשפיע יותרא מאשר מבחוץ, האינטרס המובהק של המרכז הוא להיכנס לממשלה, לכל ממשלה. כלומר במקביל לגוש השמאל-מרכז, ישנו גוש הימין-מרכז – עם אותן מפלגות מרכז בדיוק. או שמישהו באמת מאמי שהליכוד הוא ימין קיצוני ושאין מפלגות ימין מתונות בארץ?

    האמת היא שההסבר שאתה מציע מוציג את אותם פרשנים באור הרבה יותר גרוע מאשר ההסבר שלי: אצלי זו הטיה שאינה מודעת, אצלך היא, אם אני מבין נכון, מודעת.

    אהבתי

 6. רע הגיב:

  דווקא הראיון עם רוני סומק היה מעניין. למי שחשב שמדובר באינטלקטואל, שאולי מעד באופן חד פעמי, או שיש לו איזה נימוק משכנע לתמיכה בלפיד, הראיון חשף את האמת המרה.

  אהבתי

 7. אורן הגיב:

  את טועה בקשר למגיבים הימנים. כמו שהם טורחים להבהיר לעתים, מדובר במצביעי שמאל וותיקים. בסך הכל מגלים הגינות, ביקורת עצמית, וראיה שפויה של המציאות הישראלית. בנוסף הם סקסים בטרוף.

  אהבתי

 8. יש בשביל ההמשכיות עם שינוי. מה פה לא ברור?

  לגבי מנהגי אבלות – בהתחשב בזה שלמרות שנתנו לו בלי ציוץ ראש הממשלה היקר לא שובת מעיסוק פוליטי אפילו בשבעה שלו, אני אחליק לדרעי שהמשיך עם החיים לפני גילוי המצבה.

  אהבתי

 9. לגבי הסקר (כאן מוגדל) בדבר אחד אני די בטוח, בבחירות הבאות יהיו פחות מצביעי שמאל יהודיים (בניגוד למגמה המסתמנת) הודות לטילים מעזה, האיום האיראני, קריסת האביב הערבי ואי הוודאות לגבי גבול הדרום.

  נראה שהאסטרטגיה של מפלגות מרכז ושמאל תהייה ניגוח ביבי כדי לעמעם את ההשפעה המחלחלת מהמרחב והמחאה הבאה שתתמקד בדמותו תהייה שידור חוזר וחיוור.

  לצערי, גם הפעם אין שום מפלגה שאני רוצה להצביע עבורה. די התייאשתי מכל מה שקשור לשלטון שלנו.

  אהבתי

 10. שטוטית הגיב:

  אבל חייבים להצביע…..
  זו דעתי

  פשוט לסתום את האף ולשלשל פתק לקלפי (אם בריח רע עסקינן)

  אהבתי

 11. שטוטית הגיב:

  ולי בכלל יש בעיה
  כי מדינית אני מרכז-ימין
  וחברתית-כלכלית אני בהחלט שמאל = סוציאל דמוקרטית

  אבל עד חמש בספטמבר יהייה לי זמן להחליט מה אני עושה ולמי אני בוחרת הפעם

  כי אני מתניידת ואני מצביעה פרגמטית בדרך כלל
  ולא כמו ההיא ברשת החברתית השייכת לעיתון לא מסויים
  נזפה בי פעם ויותר מפעם (בקוראה את תגובותיי במקומות שונים ולא משונים:
  והרי הורייך היו מהשמאל אז מה קרה לך?

  אהבתי

  • ר/ק וכו' הגיב:

   לייקווייז. כנראה ששלי תרויח.

   אהבתי

   • שלי היתה יכולה להרוויח את הקול שלי אם היתה יורדת מהמשוואה שהפכה למוסכמה שאין בלתה: 'שטחים תמורת שלום'. אני לא מוכן לקבל את התיזה הזאת יותר ולא מבין את מי שעדיין מאמין לה.

    אהבתי

  • אחד ש הגיב:

   זה הולך להיות הצעה מפתיעה – אבל:
   את יכולה להצביע לבית היהודי (מה שפעם היה מפד"ל) – זבולון אורלב שמוביל שם את החקיקה הוא מהמובילים בחקיקה חברתית בישראל ושותף של שלי בשלל פרוייקטים בתחום

   אהבתי

 12. ר/ק וכו' הגיב:

  ואף מילת בקורת על הקדוש לפיד ו-100 הגמדים שלו?

  אהבתי

  • שטוטית הגיב:

   אלי דיברת ר/ק וכו' ?
   לפיד who אם יורשה לי….
   כבר ביזבתי די והותר מילים על נושא הלפיד
   ע"ע פוסט נ"כמה יעלו הבחירות" ועוד פוסטים…

   טוב השעה 14.17 זו שעת המנוחה שלי
   ת'ראות בינתיים

   אהבתי

 13. דרור הגיב:

  הסיבה שאין נוכחות של מצביעי מרצ בתגובות זה שמרביתם שטחיים ולא מסוגלים לנהל דיונים רציניים . הם מעדיפים לעשות שייר בפייסבוק ולהוסיף איזה קלישאה ב-4 מילים .

  אהבתי

  • יומטוב הגיב:

   אולי אני סובל מבעיית קטרקט קלה, אבל עיני שסרקו את הידיעה ב-ynet לא לכדו שום שם שעוד לא נחשף בפרשה עד כה שאליו מכוונת הידיעה בוואלה.

   אהבתי

 14. ניק או טין? הגיב:

  . "בשער ידיעות יש השערה: אסדת גז"…
  ידוע שהטימטום בתלביב זה תואר, אבל לידיעתכם: לגאז אין ריח! רק לגז בישול יש ריח, בכדי שיריחו בבית, במקרה שיש דליפה…
  מה אתם "מריחים" שם שאתם לא יודעים את זה?
  תקראו את זהבי במעריב…ד"א מה ההבדל בין ריח לסירחון?

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   למה סתם? קראת את הידיעה? לא!
   וזאת הפסקה הרלוונטית:

   "…החשד כי מקור הריח הוא בקידוח גז טבעי עלה כבר בבוקר, אולם מאחר שלגז טבעי אין ריח הדיווח נפסל והוכחש. אפשרות זו חזרה לשולחן, עם זאת, לאחר שבערב התברר כי במאגר נועה מתבצעים מבחני הפקה, ובעקבות דיווחים של כלי טיס שהבחינו בפלומת אש באזור אשדוד. בנובל-אנרגי', מנגד, דחו את הטענה על הסף…"

   אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   הגז המסופק לצריכה ביתית עבר טיפולים שונים. זה לא מה
   שיוצא מקידוח ובקידוחים שונים יוצאים גזים שונים.
   לעיתים קרובות בזמן קידוח מופיעות, כגזים, תרכבות גפרית.
   להן ריח "דוחה" אופייני גם בריכוזים של חל"מ. ראה ברשת
   mercaptans oil drilling
   עובדה זו לא אומרת שזה מה שקרה אבל זו תופעה מוכרת

   אהבתי

 15. עובד עיצות הגיב:

  היום במעריב: העבודה מחפשת "סלבים"…אז תקשיבי גב שלי ,אם את חושבת שתביאי "חבר'ה" מהרחוב שלך, כמו מיכאלי(עבודה?!) או את אהובך גיא והנוכחית אורלי, ועוד כל מיני כלומימים מ"הרחוב" שלך, תקבלי את קולם של 2000 (בערך) עובדי שטראוס,(מאיזור כרמיאל), 30000 (בערך) עובדי אוסם,(מאיזור יקנעם), רתחים מעשות אשדוד, או פועלי בניין מקל בניין… את פשוט לא מבינה מה זאת מפלגת ה ע ב ו ד ה!!! הכפילה שלך, ה"מתופפת מקדימה" גם חשבה שהיא תבלה בברים בתלביב… ואז בא סוחר בשר ממג'דל כרום והראה לה את הלבני בעניים.
  אם העבודה הולכת להיות אוסף סמולביבים לבנים, לא תקבלו אפילו קול אחד מ"6 המיליון" הנותרים בארץ, עמיר פרץ אחד, כדוגמית יעזוב גם ככה…
  יאלה ש"ס ,ליברמן, קחו אותנו! ותדאגו לפועלים ולעובדים !
  ההתיישבות גם ככה מצביעים עצמאות.

  אהבתי

 16. נעץ כחול הגיב:

  הצבועים במפלגת העבודה שחגגו שבעיסקת שליט שוחררו רוצחי תינוקות ,יפגינו נגד שיחרור חגי עמיר
  והם לא מבינים למה הם הגיעו ל 13 מנדטים

  אהבתי

 17. מעלי הגיב:

  זאת לא "ה" בעיה
  הבעיה עם הסמול היא: שיום אחד יש פה בית משפט", ויום אחד: "מה מעניין אותנו בית משפט"…
  הטינופת נידון ל16.5 שנות מאסר! וזה מה שהוא ביצע (לא הורידו לו יום על שום התנהגות).
  אז על מה אתם מפגינים? אה! יש להם שם איזה אחד אופנהימר משהו, שקורא לכל אדם בישראל להחרים ,ולא למכר, לתת שרותים… לאסיר המשוחרר.
  יכול להיות שהאוסף הזה(המכונה סמול) חוזר בתשובה? ומביא לנו כל יום חרם על מישהו אחר בנוסח גרשון מאור הגולה ? עכן? או חרמות אחרות מהמקרא?
  מה הקשר של הסמול לעניין הזה בכלל?היום עצרת באנדרטת רבין!? רבין היה ראש ממשלה של עוכרי ישראל? אני זוכר אותו בתור ציוני,כמוני וכמו חברי, "אם הוא היה חי", הוא בטוח לא היה שייך לקולקצית האנטי ציונים הזאת.
  אולי כמונו, הוא היה עצמאות?

  אהבתי

 18. שולמית הגיב:

  "לא חבל על השטח הזה בעמוד?"
  V, הגזמת.

  אהבתי

 19. מפאיני"ק הגיב:

  כנראה שעלי את מדברת,
  חילוני,אשכנזי, ותיק וכבר 30 שנה שאני מצביע עבודה
  אבל בכל זאת אני מגלה שבמרבית הדיונים אני מזדהה עם "הימין"..

  כי כמו מפאיני"ק אמיתי אני מאמין בפרגמטיות,בלקיחת גורלנו בידינו,
  בחשיבות הבטחון,במותה של הנוסחה "שטחים תמורת שלום",
  בצורך שלנו לינוק מן התנ"ך ומן ההיסטוריה היהודית המפוארת שלנו,
  אני מגדיר את עצמי כליברליסט אמיתי אך מכיר בצורך לשים קץ לאינדיבידואליזם הקיצוני והנורא שפושה במחוזותינו ולא מאפשר לבנות חברה רצינית וערכית..
  אז מה אפשר לעשות?
  והאם החלוקה הזו לגושים של ימין ושמאל בכלל רלוונטית..
  שוין..

  אהבתי

  • החלוקה לימין או שמאל מתייחסת לשאלת השטחים וזה די מגוחך.
   כאילו אי אפשר לתמוך בזכויות אדם ושיוויון זכויות לכל הגזעים והמינים בלי לוותר על אדמה…

   כפי הנראה, המיעוט שאני ואתה משתייכים אליו חייב לתמוך במסירת אדמה לארגוני טרור כדי לקבל תעודת הכשר שמאלנית.

   אהבתי

 20. אמת הגיב:

  סיפור ענק לסופשבוע, ראיון עם יסמין פיינגולד אחרי שהיא נטחנה בכל מקום אפשרי. ועל נועה מימן נכתב כבר בעין השביעית: בת של טייקון עלאק חברתית תוקפת את מי שמעז לתקוף את הטייקונים. מה השלב הבא? היא תקבל טור בסופשבוע? אולי במקום לילך סיגן כשרון בלתי רגיל, כותבת מחוננת עם תובנות אינטלגנטיות, מבריקות ומחכימות

  אהבתי

 21. אור לגויים הגיב:

  הטור של יהיר לפיד כבר חוצה את כל הגבולות האפשריים. השבוע הוא כתב שכל אחד יכול להגיש בג"צ על כל דבר ועל כל אדם. אז לידיעתך, יהיר גאון שלומד לתואר שלישי: נכון שזכות העמידה הורחבה אבל עדיין לא כל אחד יכול להגיש בג"צ על כל דבר. תנסה להגיש באופן אישי בג"צ נגד עיריית חיפה, למשל, או נגד נתניהו, ותראה איך יזרקו אותך מכל המדרגות. אם כל מה שאתה אומר דומה לשטויות האלה אבוי לפוליטיקה

  אהבתי

  • דרור הגיב:

   מסתבר שגם את הכנסת הוא לא ממש אוהב

   אולי לקראת מושב החורף של הכנסת, שייפתח ביום שני, יפסיקו לדרג ח"כים לפי מספר הצעות החוק הפרטיות שלהם? יש אצלנו יותר הצעות חוק מבפרלמנט הבריטי, הצרפתי, הגרמני והאיטלקי ביחד (!). זה מגוחך, זה רשלני, זו הפכה להיות דרכם של הח"כים לנסות לפרסם את עצמם, וזה יוצר זילות של החקיקה. עדיף להגביל את הח"כים לשתי הצעות חוק בשנה, ושיעבדו עליהן ברצינות

   צודק, מי צריך מוסדות מעצבנים כאלה כמו כנסת ובית משפט כשיש לך דיקטטורה לתפארת .

   אהבתי

 22. דרור הגיב:

  מדהים שדווקא ביום שבוישוב שלם מוקיע את חגי עמיר בוחרים במרצ לטעון שמחנה הימין עומד מאחורי הרצח פשוט אין גבול לשקריות ולנבזות של המפלגה הזאת . אני מאד מקווה שבבחירות הבאות היא תתפייד.

  אהבתי

  • דרור הגיב:

   "יגאל רצח לא רק את ראש הממשלה אלא גם את השלום"
   ברור, כי לפני הרצח היה פה שלום נהדר, לא היה פיגוע בקו 5 , לא היה פיגוע בצומת עלית , היהודים והערבים חיו בהרמוניה מושלמת ויגאל עמיר פשוט לא יכל לשאת את זה.

   אהבתי

 23. 123 הגיב:

  למה את מלחימה מילים?
  (חמשנים, כיכרבין)

  זה מקשה על הקריאה ולא תורם כלום, אלא אם מחייבים אותך לפי תוים.

  אהבתי

 24. מעלי הגיב:


  מרץ מראים איך אהוד ברק ממשיך את דרכו של יגאל עמיר !!!!
  אהוד ברק! אתם קולטים? מה עוד אירגון הטרור הזה שנקרא מרץ יעשה לארץ שלנו? אני מתפלל שלא יהיה יהודי אחד בארץ ישראל שיצביע בעד הטרוריסטים האלה!!!!

  אהבתי

  • דרור הגיב:

   אני גם לא יודע בדיוק מה זה "דרכו של יגאל עמיר" , מישהו יכול להסביר לי? אם מדובר בבניה בהתנחלויות אז זה לא רק "דרכו של יגאל עמיר" אלא דרכם של עוד מאות אלפי ישראלים שתומכים בזה(כולל רבים שגרים בתוך הקו הירוק).

   אהבתי

 25. דיקט טטור הגיב:

  http://www.haaretz.co.il/news/politi/1.1699992

  תארו לכם שנתניהו או ליברמן היו כותבים מצע של דיקטטור ,וממנים את שרה ,הילדים, ומאמן הכושר…
  כל העיתונות הייתה "מכסה" להם את הצורה!
  תקראו את המצע של הדיקטטור ולא תאמינו שקוריאה זה שם….

  אהבתי

 26. ענף הגיב:

  כל הכבוד לעיתון החמאס שמפרסם מאמר כזה (שוקן לא ב"ארץ"?)
  http://www.haaretz.co.il/opinions/1.1700507

  אהבתי

 27. שטוטית הגיב:

  פוסט ישן של נומיל'ה =נעמי אלון
  על בנציון נתניהו

  בוקר טופ

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s