מחאונת

נראה שהאתרים הפיקו איזה לקח קטן. במקום להתחיל להסתבך במספרים ובספקולציות, ובהשוואות שעושים כל מיני אנשים נוקדנים בין האתרים, כולם כתבו אתמול בלילה שאלפי אנשים הגיעו להפגנות.


הידיעה על ההפגנה כיכבה בכות' הראשית של עמוד הבית של ynet מ-18:38 ועד לפחות חצות (אח"כ שברתי שמירה). בחצות ורבע בערך עלה עדכון לידיעה. מעניין, כי הוראות מסוימות ומקודקדות התבקשו בעבר להצניע את פריחת המחאה, לאור לקחי מחאת הקיץ שעבר.
בהארץ עלתה ידיעה חדשה בנושא ב-21:26 והכותרת שלה התחלפה (עיינו בישנה למעלה) מאוחר יותר:

ב-nrg, כפי שאפשר לראות מתצלום ראש ה-HP, הידיעה על ההפגנה נופנפה במהירות וירדה למטה, בזמן שבשאר האתרים זו הייתה הראשית.

– הבוקר חלוקת השערים מאתגרת: בידיעות ובמעריב אין זכר להפגנה בשער. במעריב זו בוודאות הוראה מגבוה. רק זהירות יתרה מונעת ממני לכתוב אותו משפט על ידיעות.
בהארץ זו התמונה המרכזית בשער.
בישראל היום יש כיתוב תמונה על אודות ההפגנה ("המחאה חזרה – רק אלפים באו"), ובמקור ראשון סיפור המחאה תופס כמעט את מחצית השער.


ולידיעות עצמן. לקחי מחאת הקיץ שעבר בעיתונים נלמדו וידיעות ומעריב נוקטים בקו תקיף במיוחד: שום מחאה לא תבוא פה. זה מתכתב עם סוג של שת"פ אפשרי, או אולי סטטוס קוו וצמצום המאבק, עליו נרמז לא מזמן, בין ידיעות למעריב.

– טקסט ביקורתי של גדעון לוי, שמככב גם בשער הארץ, על הפגנות ומחאות אמש. יותר מדי ארגונים, יותר מדי קריאות. ובכ"ז, המשפט האחרון מסתיים באופטימיות זהירה. במארקר מוקדשת כפולה (8-9) למחאה ולהפגנות בישראל ובעולם.
במעריב אפשר למצוא ידיעה קצרצרה על ההפגנות רק בתחתית ע' 14: גג: "אכזבה למארגני ההפגנות", כות': "3,000 איש בלבד הגיעו לעצרת בתל אביב"; מש': נוכחות דלה יחסית נרשמה גם באירועי המחאה בחיפה ובירושלים". אין אף תמונה.
– בישראל היום כל ע' 9. כות': "המחאה חזרה לרחוב – בקטן". מש': "כ-5,000 איש התאספו בכיכר רבין…". ויש שתי תמונות מרשימות. ע"פ העיתון 40 איש הגיעו להפגנה בב"ש.
– בידיעות: כיתמונה בע' 10. הכות': "אלפים ברחובות". הכיתוב נפתח בתהייה: "האם המחאה החברתית מחממת מנועים לקראת הקיץ?"
מספר המפגינים בת"א לא מצוין. מדובר על "יותר מאלף בירושלים" ו"מאות בחיפה".
מקור ראשון ידיעה+תמונה (יעל פרידסון) ומאמר מערכת של אמנון לורד האומר שאין מחאה.
שורה תחתונה: המחאה הקיצית תצטרך להסתמך יותר על רשתות חברתיות ועל המדיה החדשה בכלל. היא לא תזכה יותר כנראה לתמיכה מקיר לקיר בה זכתה לפני כמעט שנה מעיתוני הדפוס (ומהטלוויזיה).

עוד משהו

מכתב משעשע לגליה מאור מאת זהר ויעקב שביט.

מז"ט, ליאיר לפיד יש מאבטח. אבל הוא חבר שלו. ז"א לפיד כנראה לא משלם לו.

רוב הישראלים לא חשו ברעידת האדמה של שישי בלילה, אבל ירין מחולון סיפר לוואלה! שהפלורסנט נפלה לו על הראש. WTF? בדקתם פעם איך מחוברת מנורת פלורסנט לתקרה, ומה צריך לקרות כדי שתיפול? או מה עלול לקרות כשנורה דולקת נופלת לך על הראש?

אה, וגלעד שליט. תמונה גדולה, כרגיל, בעיתון הבית, בשער ידיעות (רק לפני כמה ימים היה צילום שלו במשבצת הקבועה הזו עם שלמה ארצי). הוא שיחק כדורסל מול כוכבי העבר של מכבי תל אביב. וגם במעריב, בשער, הוא זוכה לתהילה הצהבהבה. שכחתי לשאול: מה יעשה עכשיו נועם שליט? אם הוא עזב תעבודה ומתכוון להתמסר לפוליטיקה, והוא עדיין לא ח"כ, ממה תתפרנס המשפחה? טוב, נסמוך על אמא אביבה.

לכאורה כבר קראתם את כל הטקסטים על כך. אבל הנה אחד שקראתי הבוקר מהתחלה ועד הסוף (אביב מסינגר, הזירה, הארץ). אין בו שום דבר חדש, אבל אולי זה הטון, או משהו אחר, אלכימי, שכבש נתיב ללבי.

חשד לאונס בגן העיר

עובדות, פרשנויות, שמועות והימורים:
– הידיעה הזו באתר הארץ היא מאתמול בערב. לא מעודכנת. מדובר בה על קצה חוט, על המכונית אליה צעד הזוג. בידיעה המופיעה בעיתון הבוקר (יניב קובוביץ) יש כבר נימה אחרת: "… במשטרה עדיין מנסים להבין מדוע בחרו לרדת לחניון, למרות שהאופנוע איתו הגיעו לבילוי לא חנה במקום, וכיצד הצליח האיש להשתלט על שניהם. כן נבדקת התנהלותו של השומר בכניסה…"
– בידיעות מספרת אדוה כהן שהנער והנערה טיילו יד ביד באבן גבירול, ואז הגיעו לחניון ונכנסו פנימה, "ככל הנראה כדי להיות לבד, בשקט, הרחק מההמון השוקק מסעדות ופאבים" (בשלוש בלילה אבן גבירול לא שוקק, חברה). לדברי כהן "הם לא ידעו כי מישהו עוקב אחריהם ואורב להם".
לעומת זאת בהארץ: "…ישבו על ספסל סמוך לבניין העירייה, כשהבחינו בגבר מתבונן לעברם משך דקות ארוכות החליטו לעזוב. כשפנו לכיוון בניין העירייה, הבחינו כי החשוד ממשיך לעקוב אחריהם, עד שהצליחו לאבד קשר עין עמו…"
– בישראל היום יש גרסה קצת שונה לסיפור הספסל, החניון והשירותים. פה, כמו במעריב, מוזכרת חזותו של בן המיעוטים.
– במעריב מתגלה פער גדול בין שעות האירוע: אם בישר"ה כתוב שהוא אירע ב-04:00, הרי שבמעריב מדובר ב-01:30. וההסבר: השעות שבהן היו השניים כלואים בתא השירותים. ע"פ מעריב "השניים טיילו להנאתם ברחוב אבן גבירול. משהתקרבו למתחם גן העיר… החליטו להיכנס למרכז הקניות השומם בחיפוש אחר מקום אינטימי להתבודד בו".

מעריב עסקים

הכתבה על אליעד שרגא עלתה לעמוד הבית של nrg כבר בשישי בבוקר, ושהתה בחלק העליון של עמוד הבית עד מוצ"ש בחצות לפחות. נדיר ובהחלט לא מקובל, עקב תחלופת חומרים קבועה וברורה בעמוד. כל מי שחלילה פספסו אותה בסו"ש יכולים למצוא אותה כעת בראש ערוץ עסקים של האתר.
פשוט צריך להשוות אותה להמוני כתבות אחרות של מעריב המודפס שלא רואות אור יום ברשת, או שכן, אך באיחור של ימים.

והנה ההסברים עליה.

לחם עבודה

תוס': הודעה לעיתונות:

יוסי מלמן מצטרף לוואלה! ככתב ופרשן לתחומי מודיעין, גרעין וטרור בינלאומי.
מלמן עובד כעיתונאי ופרשן מאז 1974. לאחר שירותו הצבאי החל לעבוד בגלי צה"ל, היה כתב לענייני ההסתדרות וכלכלה בקול ישראל, כתב לענייני מפלגות וכתב מדיני בדבר וב-27 השנים האחרונות חבר מערכת הארץ, שבה סיקר ענייני מודיעין, טרור, סוגיות גרעין ופרסם תחקירים בינלאומיים. בין השאר התפרסמו מאמריו בניו יורק טיימס, וושינגטון פוסט, סאנדיי טיימס והגרדיאן. מלמן הוא העיתונאי הישראלי היחיד החבר ב"קונסרציום הבינלאומי של עיתונאים חוקרים" ICIJ שמושבו בוושינגטון. הוא זכה לכמה פרסים בארצות הברית על עבודתו העיתונאית והוא חתן פרס סוקולוב לעיתונות לשנת 2009.
מלמן כתב ספרים בנושאי מודיעין, טרור, דיפלומטיה חשאית וגרעין. כמה מהם היו לרבי מכר בארצות הברית, ישראל ועוד. בקרוב יצא ספרו החדש על תולדות קהילת המודיעין של ישראל.

הודעה לעיתונות מארגון העיתונאים בישראל:

לראשונה: התארגנות עיתונאים בכלי תקשורת חרדי: עיתונאי רדיו קול חי הקימו ועד עובדים.
הוועד הזמני ברדיו קול חי: "גאים להשלים מניין ולהיות הוועד העשירי בארגון העיתונאים".

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

מנדי פטינקין (שיקגו הופ, הומלנד) פותח את כנס שלום עכשיו.

יש מתרגמים בבית?

שאלה: זה לא מונח מקביל לעקרון הרצף – The Continuum Concept?
(הארץ, ליטל לוין מרחיבה את היריעה)
עדי גולד בידיעות קורא לזה "הורות צמודה" ובסוגריים Attachment Parenting.
כנראה נפל דבר בעניין זה. היש פה מומחה/ית לדבר שיאיר את עיני הסומות?
וזה הבלוג של ג'יימי לין גרומט שבמרכז הפרשה והשער, שכמתברר יש לה גם ילד שחור ומאומץ, אבל הוא לא ממש מתאים לטלוויזיה האמריקאית כנראה.

לפני פיזור

[poll id="32"]

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

67 תגובות על מחאונת

 1. רקמילה הגיב:

  שמעתי הבוקר פסיכולוג משטרתי שלא קלטתי את שמו מנתח את האונס הסדיסטי. לדעתו מניעי האנס היו שנאה ורצון להשפיל, או סוטה פרברסי שסף הגירוי המיני שלו גבוה. נקודה נוספת, הוא דיבר במיוחד על הפגיעה הקשה שספג הנער שספק אם יוכל אי פעם להתגבר עליה.

  אהבתי

  • ירושלמית הגיב:

   מזעזע. כל כך כואב הלב. מקרה איום ונורא, שמעיק עלי מאז פורסם אתמול בבוקר. נכמר הלב על הנערה והנער האומללים. אין מילים להביע את הזעזוע שאני חשה מהמקרה.

   אהבתי

  • אמיר שיש שני לו הגיב:

   ברוב המקרים לאנסים (למעט מקרים של הפרעה נפשית) יש שלושה מניעים: מין (duh), תחושת כח ושליטה והרצון להשפיל את הקורבן.

   כך שההשערה שבין מניעיו היו הרצון להשפיל דומה להשערה שהיו לו שתי עיניים אבל רק פה אחד: סביר מאוד שהיא נכונה אבל היא לא תורמת שום דבר.

   אהבתי

 2. יניב הגיב:

  אליעד שרגא, לא אלעד.
  אנא תקני.

  V: תודה

  אהבתי

 3. בת הטוחן (לשעבר) הגיב:

  הכתיבה המגמתית המגוחכת של ברק רביד ב"הארץ" נגד יאיר לפיד כמעט משתווה לכתיבה המגמתית והמגוחכת שלך נגדו.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   מה בדיוק מגוחך במה שכתבתי "נגדו"? הרי כל מה שהזכרתי אלו עובדות כהוויתן. טענתי העיקרית היום (ובעבר) היא שידיעות ממשיך להעסיק אותו.
   מפתיע שאת לא רואה בכך שום פגם.
   כל השאר – שימשיך לעשות כרצונו, ושיזכה בחמישים מנדטים אמן.
   לא אכפת לי כלל.

   אהבתי

  • רונן ו הגיב:

   יאיר נכנס לפוליטיקה ולכן מותר לכתוב נגדו -כל עוד אלו דברים נכונים.
   מי שיש לו ג'ל על הראש שלא יכנס למקום שיש בו רוח חזקה…

   אהבתי

  • yigal heffets הגיב:

   צחוק הגורל, ליאיר לפיד הישראלי המנסה בכל כוחו להיכנס לכנסת ישראל ,מערימים קשיים חבריו הפוליטיקאים העכשוויים ,וליאיר לפיד יש סלוגן ,ובעברית סיסמה שנקראת :" יש עתיד" !אני הייתי מוסיף, מעט באירוניה ,ומעט בציניות, ומעט ברחמים ,:"יש עתיד ללפיד"!!!

   אהבתי

  • נאג'ס הגיב:

   כותרת בעמוד הבית של מעריב:

   לא אופטימי. יאיר לפיד: האחדות לא תחזיק מעמד שנה וחצי

   כמובן שהם התבלבלו, וצריך היה להיות:

   אופטימי. יאיר לפיד: האחדות לא תחזיק מעמד שנה וחצי

   אהבתי

 4. רקמילה הגיב:

  מיכאל הנדלזלץ מציע הצבעה הפוכה. ישנם רבים ואני ביניהם שיודעים רק מה אינם רוצים, ולא מעונינים להסתפק בפתק לבן.

  אהבתי

 5. ישראלי הגיב:

  יש לנו תקשורת פשוט בושה. חוסר סיקור ואי אמינות .לומר שהיה שם אלפים בודדים ? הייתי שם ולדעתי היה שם בשקט 10 אלף איש בכל הכיכר .ואני אחרון התומכים באנשי המחאה הללו .
  הנה לכם קחו וידאו מתצפית גבוהה ותגידו לי שאין שם 10 אלף לפחות.

  אהבתי

  • גם אני הייתי הגיב:

   ובאמת היו שם אלפי צעירים שבאו לראות על מה כל המהומה שהתקשורת מדווחת עליה .

   היו שם בני נוער , ילדים, וסתם זוגות סקרנים שהגיעו לחוות את תחושת ההמון ולא הגיעו להזדהות כלל עם המוחים.

   זוהי בדיוק אותה התנהלות של הישראלי המצוי שנדחק ורץ למקומות בהם יש התקהלות כאילו מחלקים שם פרסים בחינם או שוברי הנחה , רוב רובם של אותם אלפים שהצטופפו בשעות הערב המאוחרות לא הגיעו כאשר המחאה האמתית שהתרחשה בשעות אחה"צ והחלה מצעדת השכונות ( עד 300 פעילים בלבד) והצטרפה לאותם 200 פעילים שהקימו דוכנים בכיכר רבין שהייתה מי שלא יודע ריקה מאדם.

   על כן צריך לדעת מתי מגיעים, למה מגיעים ובשביל מה מגיעים , לא כל תמונה של אוסף אנשים הם בהכרח שותפים למחאה החברתית .

   בואו כולנו נהיה ישרים והוגנים עם עצמנו ולא נלטף את האגו שלנו שכאילו אלפים אוהבים אותנו – הם לא.

   אהבתי

   • velvet הגיב:

    טענתך משונה מאוד. עכשיו את מציעה לשאול אנשים למה הגיעו? אם הם באמת מאמינים בהפגנה או במחאה? זה קצת לא סביר. הרי את יכולה לשאול אותו דבר על כל הפגנה שהיא ולומר לא, הם סתם באו להתפנן.

    אהבתי

   • גם אני הייתי הגיב:

    ממש לא צריך לשאול למה הם הגיעו , צריך להיות ישרים עם הטבע האנושי בכלל והישראלי בפרט ולהבין ולהכיר בזה שהרבה מגיעים כי סתם זה נשמע אחלה של בילוי ושל ערב.

    אני חייבת לציין שבאוטובוס בדרך למחאה פגשתי קבוצת בנות בנות 14-16 ששאלו אותי למה האוטובוס שינה את המסלול שלו כאשר סיפרתי להם שיש הפגנה גדולה בכיכר רבין הם מאד התרגשו לשמוע עליה, הם שאלו אותי על מה ההפגנה וספרתי להם שהיא על 'צדק חברתי' ואז אחת הבנות שאלה אותי : מה ? זה אלו שצעקו העם רוצה צדק חברתי" ? ועניתי לשכן ואז הבנות החליטו שממש כדאי לבוא ולראות מה קורה ואחר כך הם ימשיכו את הבילוי שלהם בארוחת בנמל ת"א.

    סיפור אמיתי ומאפיין את האווירה של אותו ערב קשקשני.

    אהבתי

   • ר/ק וכו' הגיב:

    ראשית, כל הכבוד על שהבאת עוד כמה אנשים למחאה.
    הבילוי של הבנות לא נוגד את ההשתתפות שלהן במחאה ובכלל לא חשוב איך הגיעו אליה.
    אפשר למחות ולהמשיך אחר כך ברגיל.

    אהבתי

   • ר.בקצה הגיב:

    הן לא התכוונו למחות- הן אפילו לא ידעו שמתוכננת הפגנה.
    הן בסה"כ עברו שם, ראו התקהלות וניגשו לראות מה העניינים.

    אהבתי

   • תומר הגיב:

    אני לא בטוח עד כמה הויכוח הזה עקרוני, יש בכלל שאלה שחלק מהמתאספים בכיכר לא עשו זאת מתוך הלהט המהפכני המפעם בהם?
    מצד שני אני בטוח שיש לא מעט כאלה שהיו יוצאים להפגין אם לא היו במילואים, לא מצאו בייביסיטר, הוזמנו לאירוע משפחתי, עבדו, חלו בשפעת, ליוו את בנם לקופת חולים (שבר רגל המסכן), נרדמו על השטיח או היו חייבים לראות רק את חמש הדקות הראשונות של רוקדים עם כוכבים ככה שזה מתקזז.

    אהבתי

   • yigal heffets הגיב:

    סליחה ,באמת ,ברצוני לשאול :-בשיא הרצינות ,נגד מה המחאה? האם המחאה היא נגד יוקר המחייה?או נגד מספר השרים בממשלת-ישראל לאחר מופז? או אולי נגד הדלדלותה של קדימה? וציפי ליבני? על מה המחאה לעזאזל ,שמישהו יאמר לי, בכדי שאוכל להצטרף ,אפילו כשותף סמוי למחאה?! הנה היום שמענו, וקראנו, ששלי יחימוביץ ויתרה על רכב שרד מסוג ב.מ.וו. ,שעלותו הינה כמיליון ש"ח ,-מאובטח ומשוריין .אזי אולי אין צורך למחות ?אולי הסנונית הראשונה ,שויתרה על מנעמי-ומטעמי-השלטון ,תוביל אחרים מחכי"נו ומשרינו ,גם כן לוותר על המנעמים,? וכך לא יזדקקו עוד למחאות על יוקר המחייה?! כי לא יהיה יוקר יותר הלא-כן??? לתגובתכם אודה.

    אהבתי

   • ר/ק וכו' הגיב:

    לתגובתכם אודה

    הגם אתה ברוטוס?
    מחפש קיביצרים שיעשו לך דיגי דיגי בגב על הטוקבק המיותר שלך?
    אתה הרי במחאה חו"לית, לא?

    אהבתי

   • yigal heffets הגיב:

    היי רק וכו' אחלה שם!!! תגיד ,אתה באמת חושב שאני מאלו שבוכים על קושי מסויים, כמו המחאתיים האלו ,הסנובים אלו ,שקצת קשה להם הולכים לכיכר ,ואו לאבא שישלם?! אני אמנם מחשיב עצמי שמאלן ,אבל אל תטעה ,אני לא בכיין ,ולא מגלומן ,כמו כמה מהכותבים ,הן בבלוג הנ"ל ,והן בבלוגים אחרים ,ירום הודם! אני אמנם בן יחיד שיש לו בן גדול תרתי-משמע-החי לו אי-שם בניכר בלוס-אנגלס ,ובעברית ,:-קריית מלאכי,הוא נשוי לו שם באושר ומתפרנס לו עם רעיתו הצעירה והטריה .אבל אני, לא מאלו שבוכים על מר-גורלם, בשונה מרבים וטובים ,אני מנסה לעיתים ,בכל כוחי ,לשנות את המציאות ,ולעיתים ,אני די -מצליח!? ואם לאו ,אזי לפחות ,אני יכול לומר לעצמי ,ולאחרים ,:-ניסיתי !וזה כפי הנראה גדול עלי! למותר לציין ,שעם כל הצניעות ,עד עצם ימים אלו ,לא קרה שלא הצלחתי לשנות מציאות כראות עיניי ,הן בעבודתי הצנועה ו,הן בחיי הצנועים .! למחות זה חשוב ,ולשנות מציאות זה עוד יותר חשוב ,אבל למחות אך ורק ,על מנת למחות ,זה עלוב ,פאתטי וחסר תוחלת-לטעמי כמובן!!!

    אהבתי

   • מיכאל הגיב:

    אז מה אם היא ויתרה? כסף למדינה זה לא חוסך, הרכב כבר נקנה,
    מישהו אחר ישתמש בו. לה עצמה זה דווקא כן חוסך:
    היא לא צריכה לשלם שווי שימוש גבוה, ובכך מקפיצה לעצמה
    את המשכורת החודשית (שממנה מקוזזים תשלומי הרכב).
    אם היא היתה עושה את זה בלי להפציץ בהודעות לעיתונות
    זה היה מרשים הרבה יותר.
    (לא זוכר את בגין מוציא הודעות לכולם על נסיעותיו באוטובוס)
    שלי יחימוביץ פוליטיקאית ראויה וישרה. הצעד הזה הוא
    פופוליסטי ומיותר, ומוריד את ערכה בעיני.

    אהבתי

   • yigal heffets הגיב:

    מיכאל שלום רב! מנחם בגין חי בתקופה שונה ,אחרת, רחוקה, זה לטעמי, לא לעניין. שנית, גם אם כל מה שאתה אומר ,נכון מאה אחוזים ,אז מה, אם זה יחסוך כסף ,הן למדינה ,והן לאזרחים ירווח והדלק ירד במקצת ,והמס עליו ירד במעט ,זה אינו ראוי??? אם כל מאה ועשרים חברי-הכנסת ושרי-ממשלת ישראל יעשו כך ,ויכריזו על כך, אז מה, אם זה יחסוך כסף למדינת ישראל ,ושר האוצר שטייניץ ,לא יטיל גזירות כלכליות עלינו ,אז זה אינו טוב ,אז מה אם הם יכריזו על כך ,הם הרי פוליטיקאים ,אז מה אז אל תצביע לשלי -יחימוביץ,תצביע למי שאתה רוצה ,מקסימום המימשל והשלטון הדימוקרטי יעלו,פחות כסף ,זה רע???

    אהבתי

   • אמיר שיש שני לו הגיב:

    לא מנחם – בני (הבן של מנחם).

    אהבתי

 6. מיקי הגיב:

  "מיי ניים איז איניגו מונטויה.
  יו קילד מיי פאדר.
  פריפרררר טו דייי".

  האמנם?

  אהבתי

 7. זאתי הגיב:

  לא, תיאוריית האטצ'מנט, שאני מניחה שעליה מתבססת השיטה (הלא מדעית) היא תיאוריה פסיכולוגית שקצת שרויה במחלוקת לגבי הנזקים הרגשיים שעלולים להיווצר אצל הילד כתוצאה מתהליך היקשרות לקוי עם האם (בעיקר האם, עד כמה שידוע לי).
  עיקרון הרצף הוא תיאוריה לא מדעית בעליל, שנהגתה על ידי לא-אשת-מקצוע, ושכל יתרונה הוא בטרנדיות שיש(הייתה?) לה.

  אהבתי

   • זאתי הגיב:

    כן, בהסתייגות אחת (אני לא אשת מקצוע, רק להבהיר): בלינק שצירפת מופיעה שנת 1988 כשנת הפרסום. עד כמה שידוע לי, אולי בטעות, מדובר בתיאוריה הרבה יותר ותיקה.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    לא, האזכור הראשון הוא פה:
    Bowlby, J. (1969). Attachment and loss: Vol.1: Attachment. Middlesex, England

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    על פי הכתבה, מתיחס לספרים והעצות בנושא של רופא הילדים הטלוגני וויליאם (דר' ביל) סירס.
    עפ"י הישום שלו לתאוריית ההתקשרות.
    מעבר לכך מעניינת ההשוואה לניוזוויק ולתצלום+ כתבת שער. ולשאלה האם סערת רשת/ תקשורת מכוונת מועילה לתפוצה הנחלשת של מגזיני החדשות.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    באותו נושא, ואם שער אחר, מוסף הספרים של ניו יורק טיימס.

    אהבתי

  • מיקי הגיב:

   האמריקאים היסטריים לחלוטין בכל הנוגע להורות.
   אם שמיניקה את בנה זה בשבילם פרובוקציה עילאית

   אהבתי

  • יוניק הגיב:

   לא הייתי מכנה את עיקרון הרצף "תיאוריה", מדובר בגישה שקוראת לאמהות יותר טבעית ואינטואיטיבית ומבוססת על ניסיון חייה של הכותבת במחיצת שבט ילידים מהאמזונס.

   אני מצדד בחלק גדול מהמלצותיה וכהורים השקענו הרבה משאבים כדי לאפשר לתינוקות שגידלנו יותר מ"הנה בקבוק וחצי שעה חיבוק" ליום. בכלל, אני לא מצליח להבין זוגות (בעיקר אמהות) שרואות את התינוק שעתיים ביום בשנים הראשונות. חייבים חוק שיחייב רישיון להורות ויפה שעה אחת קודם. חסרה רחמנות בעולם התעשייתי.

   אהבתי

 8. רקמילה הגיב:

  גם ירון לונדון זקוק למאבטח או לחבר שרירן.

  אהבתי

 9. אלי הגיב:

  תסלחי לי אבל מנדי פטניקין הוא קודם כל אביגדור מהסרט ינטל.
  חוץ מזה הוא גם זמר נפלא ושחקן ברודוויי מצוין.

  מה לעשות אם מבחינה פוליטית הוא אימבציל?
  נובודי איז פרפקט.

  אהבתי

 10. אלברט הגיב:

  אני לא מסכים עם הסיכום שלך לגבי המחאה "(המחאה הקיצית תצטרך להסתמך יותר על רשתות חברתיות ועל המדיה החדשה בכלל. היא לא תזכה יותר כנראה לתמיכה מקיר לקיר בה זכתה לפני כמעט שנה מעיתוני הדפוס (ומהטלוויזיה)". אני חושב שהעיתונות, כדרכה של עיתונות פחדנית טיפוסית, תמשיך לשבת על הגדר כל עוד לא ברור כמה תנופה יש למחאה בקיץ הזה. אם יתברר שהמחאה היא הצלחה גדולה – העיתונאים יחזרו לחבק ולקדם ולהפיץ מסרים כאילו קוראים להם דפני ליף. ואם יתברר שהמחאה לא תופסת תאוצה, הם יתעסקו ברפש ובהאשמות של רגב נגד סתיו נגד איציק וכו'. בעיקר זה מעיד על העיתונות בישראל, שתמיד רוכבת על הגל וכמעט אף פעם לא תלך נגד הזרם.

  אהבתי

  • אני הגיב:

   לא מסכימה איתך. בשנה שעברה העיתונות התגלתה כתומכת נלהבת במחאה וליבתה אותה. מחאה היתה בכותרות הראשיות במשך שבועות רבים. המחאה לא יכולה להצליח בלי תקשורת שתתמוך בה, כפי שהיא לא תומכת במעשים שלא משרתים אותה ואת בעליה. היום ברור שהמגזר הראשון שנפגע מהמחאה הוא התקשורת, כך שהאינטרסים של התקשורת שונים הפעם ונוטים יותר לכיוון ההישרדות.

   אהבתי

   • אלברט הגיב:

    צ'מעי, את קצת טועה ואני מקווה שלא מטעה. כשהמחאה התחילה זה הוצג ככמה פסיכים שפתחו אוהל ברוטשילד, מין אנקדוטה, ורק כשזה תפס תאוצה וכל השדרה הפכה למחנה אוהלים התקשורת הבינה שיש שם משהו גדול. אני לא אומר את זה כטענה, התקשורת לא צריכה לקדם עמדות רק כי הן דומות לעמדות שלי. המחאה היתה בכותרות כי היא גם היתה בשטח. עכשיו התקשורת בסך הכל מנסה להבין על איזה גל צריך לרכוב, על זה שבעד או נגד. אז בינתיים הם על הגדר. אין לי ספק שעוד הפגנה גדולה והתקשורת תחזור להיות מגויסת כאילו זה 1967.

    אהבתי

   • אני הגיב:

    הדעה שלי היא שמארגני המחאה השתייכו לאותו מחנה שבו נמצאים מרבית אנשי התקשורת בארץ. אני בספק אם התקשורת היתה כה תומכת אם היה מתברר שמאחורי המחאה עומדים ארגוני ימין שבמקביל מעבירים כספים להתיישבויות מעבר לקו הירוק.

    התקשורת אולי לא צריכה לקדם עמדות, אבל היא מקדמת ובאופן מפתיע אחרי המחאה, אחרי האלפים, הכנסים, הראיונות, הכיסוי מקיר לקיר, ממשלת נתניהו לא רק שלא נפלה, אלא הפגינה יציבות. למה מישהו חושב שעכשיו עם קואליציה יותר רחבה נתניהו בכלל יקשיב לדוברי המחאה?

    אהבתי

   • רקמילה הגיב:

    במחאת הקיץ האחרון נמנעו המפגינים להזכיר שהזרמת הכסף להתנחלויות ולחרדים היא הגורם מס.1 למצב הכלכלי והחברתי. השנה יסירו את המחסומים, ואם יעבדו נכון יסחפו גם חלק מהמגזר הרוסי הימני ואת תושבי השכונות ועיירות הפיתוח שהם באופן מסורתי מצביעי ימין. צריך גפרור קטן להדליק את האש וזה יגיע למרות וע"א 94 יושבי כורסאות עור הצבי.

    אהבתי

   • אמיר שיש שני לו הגיב:

    אם נמנעו מלומר את זה, איך שמעתי את זה כל הזמן?

    אבל מה לעשות שזה לא נכון? הדרישות, כשבסופו של דבר הצליחו להוציא אותן מראשי המחאה, נמדדו בעשרות מיליארדים ומעלה בשנה. ההתנחלויות מקבלות, תחזיקי חזק, שני מיליארד בשנה אליבא ד"שלום עכשיו", הגדולים והוותיקים שברודפי ההתנחלויות, כלומר זה החסם העליון להוצאה השנתית עליהן. בפועל, אחרי שמנכים מהסכום של "שלום עכשיו" את כל מה שמגיע להתנחלויות (למשל גדר ההפרדה או ההוצאה על ההתנתקות), מתברר שמדובר על עשרות מיליונים בלבד.

    החרדים מקבלים יותר. כאן כבר כן מדובר על מיליארדים. אלא מה, גם כאן זה מספר חד-סיפרתי, כלומר בשום פנים ואופן לא יכול לכסות את הדרישות של מוחים. בכל מקרה, לא משנה כמה מוחים נגד החרדים יהיו, מאחר שלא לימין ולא לשמאל יש רוב בארץ, כדי להקים ממשלה צריך שיתוף של לפחות מפלגה מרכזית אחת מהגוש השני או לצרף את מפלגות המרכז שהן, מה לעשות, המפלגות החרדיות (ולפעמים עוד מפלגה חילונית שמבליחה למערכת בחירות אחת). זה סוד הכוח של החרדים.

    כלומר כדי לצמצם את זכויות היתר של החרדים, הממשלה צריכה לצרף לשורותיה מפלגה גדולה מהמחנה הנגדי, אחרת כל פעולה שתפגע בחרדים תביא לפרישתם מהקואליציה, לנפילת הממשלה, לבחירות חדשות שאחריהן שוב לאף אחד משני הגושים לא יהיה רוב ושוב החרדים יהיו לשון המאזניים שבלעדיה אין ממשלה.

    אלא מה, עכשיו רצון ההישרדות של מופז וקדימה הביאו למצב שבו הממשלה לא תלויה יותר בחרדים. גם אם ש"ס ויהדות התורה יפרשו, עדיין יהיה לממשלה רוב גדול בכנסת (אגב, סביר להניח שלזה מתייחסת ההבנה בע"פ של חלוקת תיקים לחברי קדימה – לא על הגדלת הממשלה אלא במקרה שמפלגה אחרת תחליט לפרוש מהקואליציה). עכשיו הממשלה יכולה לבצע פעולות שעלולות לפגוע בחרדים.

    אבל למה שיעשו את זה? אה, זה בגלל שלשרוד עוד שנה וחצי זה נהדר, אבל מופז וקדימה רוצים לשרוד גם אחרי הבחירות הבאות ולא רק עד אליהן. כלומר יש להם לכל היותר שנה וחצי כדי להראות לבוחרים שהכניסה לממשלה לא היתה אך ורק אקט של שימור עצמי. למשל להעביר חלופה לחוק טל שתצמצם את אי השיוויון בנטל (קרוב לוודאי שזה יצליח. אפשר לעשות את זה אפילו בלי לגרום לפרישת החרדים, אם לא ינסו לסגור את זה בזבנג וגמרנו) ולשנות את שיטת הבחירות כדי למנוע חזרה לתלות בחרדים בבחירות הבאות (אין סיכוי כל עוד לא יהיה רוב מוחלט לאחד הגושים בין הבוחרים. כל ההצעות שהועלו הן במקרה הטוב שינוי קוסמטי ובמקרה הרע נזק ממשי למשילות). וראו איזה פלא, אלו בדיוק הדרישות של קדימה!

    שוב, אם קדימה לא תצליח להביא לקיומן של לפחות אחת משלושת הדרישות שלה (יש גם את חידוש המו"מ עם הפלשתינאים, אבל מזה לא יצא כלום), בבחירות הבאות המפלגה תקבל מס' קולות חד-סיפרתי ובבחירות שאחריהן תעלם. מכאן האינטרס העצמי של קדימה ברור. גם לליכוד אין מה להפסיד מהמהלך הזה, שוב, כל עוד החלופה לחוק טל לא תנסה להביא לגיוס של כל החרדים (יקר, לא נחוץ ומזיק מכל החינה שהיא).

    אגב, גם לפיד מאמין שזה מה שהממשלה הולכת לעשות ומכאן ההתקפות האחרונות שלו על החלופה לחוק טל, למרות שאפילו נוסח ראשוני להצעת חוק אין עדיין. אם הוא היה מאמין ששום דבר לא ישתנה, הוא היה תוקף את הממשלה על כך שהיא לא משנה דבר ולא על כך שהשינוי שהיא מציעה לא מספק.

    אהבתי

   • ירון הגיב:

    לאמיר שאין שני לו –
    ראשית, תודה על דבריך מאירי העיניים ומעוררי המחשבה.
    שנית, לגבי הסכומים שאתה נוקב בהם – יש לך איזשהו לינק לסכום של שני מיליארד שקלים לשנה שעולות ההתנחלויות על פי שלום עכשיו? בתודה מראש – ירון.

    אהבתי

   • אמיר שיש שני לו הגיב:

    כמה שניות בגוגל והנה סיכום הדו"ח ל- 2011-2012 באתר של שלום עכשיו.

    שנה שעברה זה היה שני מיליארד, השנה זה 1.5 מיליארד. אלא מה, בערך חצי מהסכום הוא הוצאות על בניית גדר ההפרדה, עוד רבע מיליארד יוצא על תוכנית ההתנתקות (כן, אנחנו עדיין משלמים על האיוולת הזו, שנועדה בין השאר לחסוך את עלות אחזקתן של ההתנחלויות בעזה…) ורוב מה שנשאר יוצא בירושלים.

    הנה התשובה של מועצת יש"ע לדו"ח הזה. קריאה מהנה.

    אהבתי

   • אמיר שיש שני לו הגיב:

    נ.ב. יש שני (וגם שלישי).

    אהבתי

   • yigal heffets הגיב:

    לטעמי ,למחאה צריך שיהיה דגל ,במובן של על מה מוחים ,?וללכת עם זה עד הסוף. מחאה צריכה לטעמי, להיות כמעט ניטראלית, כלומר, ללא כל מיני ,-זבי-חוטם, ומצורעים ,בדמותם של פוליטיקאים ואו כאלו שמעוניינים להיות כאלו, על מנת שלא ירכבו על גל המחאה. ומחאה צריכה לסחוף אחריה לאו דווקא עיתונאים כאלו ואחרים כי הם עצמם עלולים להיפגע (טייקונים) לדעתי המחאות שעבדו היטב היו מחאתו של מוטי -ההוא ממלחמת יום הכיפורים, שהפילה ממשלה .ומחאתה הקשה והכואבת ,של המובטלת משדרות, שהלכה עם דגל ישראל ,לטובת המובטלים ,בשנים 2003-2004 ,בימי ממשלת אריאל שרון .אז יש למחאה המשך ,-והיא סוחפת ולעיתים מצליחה, ומנביטה פירות שמגיעים לשדרות רחבות ,בציבוריות הישראלית.

    אהבתי

   • יונתם הגיב:

    כשהמחאה התחילה בשנה שעברה…
    את הקמת האוהל הראשון כבר ליווה צוות צילום של שחקן תקשורת גדול. מיום ליום ליוותה וליבתה התקשורת את אש המחאה. נמנעה ככל יכולתה מלשאול כל שאלה שעלולה היתה להביך/לפגום בהתלהבות מהמחאה או מוביליה, וכשהיה מי שהעז להוקיע או להקשות מיד דאגו להוקיעו בראש חוצות הפריימטיים. אף כלי תקשורת מרכזי לא הציג כפסיכים את מי שהקימו אף לא את האוהלים ההזויים ביותר ואפילו סטנדאפיסט שעשה כל כוחו להיתפס כהזוי קיבל דקות שידור עד שקלטו שהבדיחה על חשבונם. היכולת לעצב את העבר לפי האג׳נדה אמורה היתה להסתיים בעידן המידע הזמין.

    אהבתי

 11. שועלן הגיב:

  כ"כ קשה למשטרה להבין למה נער ונערה הולכים להתבודד בשירותים ציבוריים?
  אני צריך לצייר להם את זה?

  אהבתי

  • yigal heffets הגיב:

   למשטרה ולשוטרים אין זמן לכך, עם כל מה שקורה בארץ ,בזמן האחרון, אין להם מסכנים זמן לנשום.

   אהבתי

  • רקמילה הגיב:

   הורים רבים לבני 17/18 עוצמים עין בסלחנות כאשר בניהם מביאים בן/ת זוג לחדרם,בטענה ההגיונית שמוטב בבית מאשר השד יודע איפה. המקרה האחרון מוכיח שהם צודקים.

   אהבתי

 12. החגב עומד יציב הגיב:

  היום בחוג לתקשורת דיברנו על האינטרס הכלכלי הברור של המפרסמים הגדולים(תנובה וכו') בדחיקה של המחאה הצידה.
  שלום כיתה א'.

  אהבתי

 13. יוניק הגיב:

  ככל שאנחנו מתקרבים לקיץ מתגבר בי החשש שהמחאה הזאת היא סוג של הפוך על הפוך.
  שחרור לחץ מבוקר שמנוהל על ידי אידיוטים שימושיים בשירות האח הכי גדול.
  העושקים הגדולים של המשפחה הישראלית הממוצעת בכלל לא בפוקוס.

  דוגמא:
  חברות התקשורת גבו מאיתנו במשך שנים מחיר גבוה במאות אחוזים יחסית לשחקנים החדשים שמשלמים להם על קישוריות ואף אחד לא קם. מדובר בעושק של אלפי ש"ח לבית לשנה -במשך עשור. הרבה יותר מ- 30% הנחה לקוטג'. השירות שלהם כולל גניבות, רמאויות ורמת שירות שסתמה את האגודה לצרכן במאות אלפי פניות. מישהו ראה פעם שלט נגד סלקום או הוט או אורנג'?

  העיקר ששוב יתקיימו 'אירועים ספונטניים' במימון הקרן עם חבורת טמבלים שצועקת ביבי הביתה….ואחר כך מתפלאים למה הציבור לא קונה את זה.

  אהבתי

 14. עורך הגיב:

  איפה ארגון העיתונאים, שהיום שלח במייל 'תראו איזה יופי, כרטיסים מוזלים לאייל גולן למענכם', במקום לקחת עמדה על הביזיון של הסיקור המגמתי המושפע מבעלי ההון של המחאה בעיתונות. איפה.

  אהבתי

 15. בן הגיב:

  לגבי הסיקור ההפגנה ע"י התקשורת:

  בדה מרקר ההפגנה סוקרה ע"י אשר שכטר. אותו אשר שכטר פרסם רק שלשום פוסט מאוד פופולרי ווויראלי בפייסבוק, שקרא לאנשים לבוא להפגנה (http://www.facebook.com/photo.php?fbid=3675296435027&set=a.3675296395026.155259.1053421589&type=1&theater)

  כך ההפגנה תוארה על ידו בדה מרקר: "הפגנת ה-12.5 – האירוע הפותח של מחאות הקיץ – הוכתרה כהצלחה: אל כיכר רבין בתל אביב הגיעו אלפי אנשים, בהם צעירים רבים, שקראו כמעט פה אחד לחברה שוויונית וצודקת יותר, למיגור קבוצות הכוח בחברה הישראלית ולפוליטיקה אחרת. לממשלה נישאה באוויר. המפגינים צעקו סיסמאות כגון "רוצים צדק, לא רוצים צדקה" ו"לוקחים לעניים, נותנים לעשירים – איזו מדינה של מושחתים"." (http://www.themarker.com/news/tent-protest/1.1705003)

  בעיניי, התיאור הזה די נבדל מהתיאור שאפיין את רוב כלי התקשורת. יכול להיות שזה קשור לעובדה שהכתב שדיווח כמה אנשים הגיעו להפגנה ואיך היה בה, הוא אותו האדם שאך שלשום קרה לאנשים להגיע אליה. אומנם כבר מזמן היטשטש הגבול בין העיתונאי המסקר את האירוע לאדם שמייצר את האירוע, אבל בכל זאת, הרבה זמן לא ראיתי ביטוי כל כך מוחשי של להרים קרן ולרוץ לנגוח.

  אהבתי

  • יוניק הגיב:

   נפלאות דרכי התגמול של אנשי הקרן לישראל חדשה. כלבי השמירה של הדמו-קרטיה דופקים פוזות למצלמות והמגדלים נטושים. נאורות במיטבה. קדוש קדוש קדוש.

   אהבתי

 16. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  😈 😳 😥 😆 😆 🙄 😛 😯 😈 :mrgreen:

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s