מיליון דולר בוריס

הכות' המרכזית של מעריב מעצבנת במיוחד. תגידו, נו, זה מה שאמר אלי ישי. אשיב: אז אמר, אז מה? אני רוצה להבין: הנשים לא מתלוננות כדי שלא תדבק בהן סטיגמה שהן נשאיות איידס? למה, אם יתלוננו מי יידע מכך? והרבה יותר חמור: האם מחמת אותה יראה הן גם לא נבדקות? ובקיצור, מה זה השטויות האלו?

מלחמה בדרום ת"א

מהומות דרום ת"א עדיין בכותרות, כך גם ההפגנות.
בישר"ה נדחקו האירועים אתמול לעמודים הפנימיים.
במעריב ממשיך היומן של יובל גורן.
בידיעות מחכים ליומן של דני אדינו אבבה (מה אכפת לכם לכתוב את השם שלו בשער, לא מגיע לו?), ולכן גם הידיעה על ההפגנה אמש זוכה לדיווח נרחב בע' 4. הכל בסדר – 200 שוטרים השגיחו כדי למנוע אלימות.

איראן

כל העיתונים (למעט מקור ראשון) מוטרדים מהאיום החדש של איראן: אם סוריה תותקף ישראל תיפגע (הקביעה המינורית בהארץ), או תבער (מעריב, ישר"ה וידיעות). ובכ"ז, הכות' האיראנית של ידיעות "עבודה בעיניים". "צוחקים כל הדרך לפצצה" מפחידים בידיעות בע' 2. כה אמר בוגי יעלון.

המורים של המדינה

אני לא רוצה לחזור על כך שוב, אבל הנה: שערי העיתונים אינם מעידים על הדברים החשובים ביותר שקורים בסביבה אלא על אירועים שווי קידום. למשל ידיעות רוצה לפאר את תחרות "המורים של המדינה" (יוזמה משותפת של ידיעות, מפעל הפיס, התסדרות המורים ו-ynet). אף שבע' 12 של העיתון יש כיתמונה בלבד עם שמות הזוכים, הסיפור תופס חצי מהשער.
וכך נדחק ההפסד של בוריס גלפנד לסטריפ קטן בתחתית (ושני שליש מכפ' 14-15 עם הכות' היצירתית "חלף עם הלוח". אתמול כות' הגג הייתה "מתים למט". אני חושדת, כפי שכבר כתבתי, שעריק/ה ממשרד פרסום השתכן/ה בדסק ידיעות).

סגן אלוף גלפנד

בהארץ כיבדו את גלפנד בשלישיית תמונות נאה בשער. כל ע' 9 מוענק לאיש שהביא כבוד לממלכה הקטנה.
במעריב, מסכן, הוא כבר נדחק לע' 14 ("מט ונשלם").
רונן דורפן מסכם ממוסקבה עם כותרת חביבה: סגן אלוף גלפנד.
בידיעות מוסרים: 1.9 מיליון ש' מס יצטרך לשלם גלפנד על הפרס.

פרשת אורי בלאו

היועמ"ש החליט אתמול בצהריים להגיש כתב אישום נגד אורי בלאו על החזקת מסמכים סודיים. הנה ההודעה המלאה מאתר מש' המשפטים:

מסמכים אלו הוחזקו בידי בלאו במחשבו הנייד האישי ובמקומות פזורים אחרים שבחר, ללא כל אמצעי בקרה או אבטחה. היועמ"ש הגיע לכלל דעה כי בין החזקתם של מסמכים מבצעיים אלה, בודאי שבהיקף ובכמות שבה מדובר ובהתחשב במהותם, לבין "איסוף עיתונאי למטרות פרסום בתום לב" – אין דבר וחצי דבר.

ציפי חוטובלי רוצה שהארץ ישעה את בלאו עד תום ההליך. ח"כ מיכאל בן-ארי לא הגזים בכלל ומבקש להעמיד את הארץ לדין על בגידה. נשיאת מועצת העיתונות, דליה דורנר, תקפה את ההחלטה. ח"כ דב חנין: קו אדום. ח"כ נחמן שי: ייווצר תקדים מסוכן.  עיתונאים ללא גבולות המומים. אגודת העיתונאים בירושלים מוכנה לסייע בהגנה על בלאו. ארגון העיתונאים מוחה. עצומה ליועמ"ש.
ענת קם החליטה לתבוע את בלאו. פרקליטה אילן בומבך מספק נימוקי הבל מרעישים:

אם יש עבריין עיקרי – זה אורי בלאו. הוא היה צריך להגיד לה, בתור עיתונאי אחראי ומנוסה, 'מה את עושה?'. היא חיילת בת 21 ללא כל ידע. הוא היה צריך להגיד לה 'לא מוציאים מסמכים כאלה. אני לא רוצה לקחת את זה אלי, תחזירי את זה חזרה. היא באה וסמכה עליו.

תזכורת לבומבך: בלאו הוא לא אבא שלה ואפילו לא חבר שלה. או להפך. לא הייתה ביניהם היכרות מוקדמת לפני הליך המסירה, תולדה של פגישת אקראי. באיזה בי"ס למשפטים מלמדים להמציא נימוקים כאלו?

פרשנים צבאיים פרסמו גילוי דעת:

אנו, הפרשנים הצבאיים של כלי התקשורת היומיים בישראל, מוטרדים מאוד מהחלטת היועמ"ש להגיש כתב אישום נגד אורי בלאו.
כמי שמסקרים את מערכת הביטחון מזה עשרות שנים, אנו עוסקים מדי יום באיסוף ידיעות המוגדרות 'סודיות'. גם אם חרג בלאו מסיכומים שהושגו איתו ונהג שלא כשורה או בחוסר תום-לב, הרי שכתב האישום… באשמת החזקת ידיעות סודיות הוא חציית קו אדום המהווה תקדים מסוכן לחופש העיתונות בישראל.
אנו מזהירים מפני תקדים משפטי שעלול להפוך כל עיתונאי לעבריין בפוטנציה, או לחילופין: להשתיק את התקשורת, להפוך את מערכת הביטחון לאטומה וחסינה מביקורת, ובמשתמע – לפגוע בדמוקרטיה.
רוני דניאל, אלון בן-דוד, כרמלה מנשה, יואב לימור, עפר שלח, אלכס פישמן, רון בן-ישי.

אורן פרסיקו ראיין את רונן ברגמן:

העבירה שבגינה מעמידים אותו לדין היא עבירה שלא היתה לו ברירה אלא לבצע, שאין לכולנו ברירה אלא לבצע […] אין לי ספק שביום מן הימים, היות שכבר קרה שעיתונאי נאלץ להימלט מישראל, לעבור בדיקות פוליגרף ולמסור את כל הארכיון שלו לגריסה, ינסו להשתמש בכלים האלה נגדי.

עוזי בנזימן סבור שבלאו מילא את תפקידו, ושכל עיתונאי ישראל צריכים היו לפרוץ בשביתה למענו.

עד כאן חלק ניכר מדיווחי הרשת מאתמול בצהריים בנושא.
איך מתמודדים הבוקר העיתונים המודפסים?
במעריב יש הפניה בשער, כפולת 8-9 וטור בכפ' הדעות.
מופיעות בה, בנוסף לידיעה המרכזית, שתי דעות. שי גולדן: שגה היועמ"ש. בן דרור ימיני: בלאו הפר את ההסכם איתו. בנוסף הוא משתמש בנימוקי היועמ"ש. מעריב מביא גם את דברי הפרשנים הצבאיים (ע"ע). דעתו של עפר שלח מובאת בעמוד הדעות ("מדרון חלקלק").

בידיעות, שניהל בזמנו קמפיין מפואר למען ביטול הצנזורה על פרשת ענת קם, מתייחסים בצנעה לסיפור בלאו הבוקר: ידיעת רבע בע' 12.

(ידיעות, 6 ביוני 2011)

ישראל היום: הפניה בשער, ידיעה בע' 5 ושתי דעות: חיים שיין, "החלטה אמיצה" ואהרון לפידות: "הדלפה היא המעשה הדמוקרטי ביותר".
במקור ראשון: ידיעה מסכמת בע' 4 (צבי פיין).

ומה בעיתון של בלאו, הארץ? ידיעה שנייה בשער בשער ושליש מע' 5 (תומר זרחין). הארץ משתמש בצילום ארכיון שחוק עד מאוד ומיושן של בלאו, אף שיש לו את הנער מתחת לאף. למה לא להשקיע למעננו קצת (כן, גם אם לא בא לו)?
פה מופיעה תגובת הארץ:

זו החלטה מצערת ותקדימית בהשלכותיה על חופש העיתונות בישראל, ובעיקר על היכולת לסקר את מערכת הביטחון.

ובעיתון המודפס יש גם תגובה של בלאו:

בכל מעשיי פעלתי כדי למלא את שליחותי העיתונאית.

שתי התגובות האלו מופיעות גם בידיעות. במעריב נכתב שבלאו סירב להגיב, כמו גם עורך העיתון הקודם, שהפרשה אירעה בזמנו.
בישר"ה מופיעה תגובת הארץ.

סיכומים: לעיתוני הדפוס לא היה היום להוסיף הרבה, למעט מאמרי דעה בעד ונגד. הסיקור הנרחב ביותר מופיע במעריב, שזה מוזר, לאור הסיקור מוטה-הדנקנר של העיתון בחלקיו הכלכליים. נראה כאילו יש מאבקי כוחות פנים מערכתיים.
בידיעות, הלוחם הגדול בצנזורה בתחילת הפרשה, ישנו הסיקור התמציתי ביותר (כמו במקור ראשון, אלא ששם מיעוט עמודי החדשות הופך את הידיעה למשמעותית יותר). בהארץ אומנם מדווחים בראש השער, אבל הטיפול בתוך העיתון מאופק. השערה: אולי העורך החדש לא ממש מסכים עם ההתנהלות של קודמו בפרשה?
בסופו של זו פרשה פנים ברנז'אית למדי, ועניין הציבור בה יהיה רק מהאספקט בו הנה, יועמד לדיו עוד עוכר ישראל, עוד שמאלן משוקץ שחותר תחת אושיות מדינת היהודים.

בבלוגוספירה לא מצאתי התייחסות (עד כתיבת שורות אלו). תקנוני אם אני טועה.

סיכום זמני שלי: חבל שהפרשה הגיעה לנקודה הזאת. בעיקרון, ברור: חופש העיתונות נפגע. למעשה, אלמלא היה בלאו שובר פתאום ימינה ומפר את ההסכם, דומני שהכל היה אחרת היום. הימור ונבואה: הוא לא יישב בכלא יום אחד וההליך הוא בבחינת הליך מרתיע. אצטער להתבדות.

[poll id="36"]

תוס': 14:00

ארגון העיתונאים מודיע:
ביום ראשון, 03/06/12, בשעה 12:00 נתייצב מול משרד היועץ המשפטי לממשלה בירושלים ונודיע לו: כולנו אורי בלאו. אם הוא אשם, כולנו אשמים. אם הוא מרגל, כולנו מרגלים. אם ישראל היא דמוקרטיה, לא מגישים כתבי אישום נגד עיתונאים שפעלו בהגינות לפי כל כללי האתיקה.
נפגשים מול משרד המשפטים, רח' צלאח א-דין 29 ירושלים.
הסעות ייצאו בשעה 10:45 מתחנת ארלוזורוב בתל אביב. כל מי שמעוניין להצטרף להסעה מתבקש לעדכן אותנו במייל לכתובת haitonaim@gmail.com

לשאלות וכו' ניתן לפנות לחיים הר-זהב, ארגון העיתונאים 0545553100

מירה עוואד, שלדג ומדונה

במקור ראשון מופיעה ידיעה (ישי פרידמן ואסף גבור) על קמפיין שמארגנים תושבי נצרת נגד מירה עוואד. עצומות ברשתות החברתיות קוראות לבטל את הופעותיה בפסטיבל לילות רמדאן המתקיים בעיר, בטענה שהיא משת"פית עם ישראל. הסיבה: ייצגה את ישראל ברחבי העולם עם אחינועם ניני בעת עופרת יצוקה. מה,לא יותר מפריע להם שהרתה וילדה עם יהודי/ישראלי בעבודה ערבית?

בוואלה! ממשיכים לקרוא ידיעות וישר"ה:
אח אחד מפקד על סיירת מטכ"ל והשני על שלדג. לא יפה. תנו קרדיט, מה יש?

 

"נווה שלום", "שתיל", "קול אחד" ו"לוחמים לשלום" הם חלק מהארגונים שנענו להזמנתה של הזמרת מדונה ויגיעו לפתיחת סיבוב ההופעות העולמי שלה הערב"

WTF נענו? למה לא "התחננה שעות, בסוף אמרו לה 'יודעת מה אחותנו, נעשה לך מערוף ונבוא'".

קצה האצבעות

הפניה בשער ידיעות: "קרן פלס מדברת על הכל: הזוגיות, ההריון והספר החדש". רגע, פלס זו לא זו שמדברת על הכל במדור שלה ב-7 ימים מדי שבוע?

לירון רחמים, אשתו הטרייה של מוטי מלכה בטוחה בחפותו.
אני בשוק. nrg מעלה את שערי כל מקומוני מעריב. שערי מחר! מהפך.

לחם עבודה

כתבתי אתמול על התאגדות וכינוס העיתונאיות, ותהיתי האם ההפרדה הזו נחוצה בכלל.
בינתיים הביא אורן המלצה לכתבה מ-Atlantic Wire, האם לעיתונאיות יש בעיה של ביטחון עצמי? לא ממש משכנע. בכ"מ, הפתרון טמון בניו מדיה. הידד.

חיים גריידינגר, כתב החרדים של מעריב עוזב את רדיו קול חי.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק/ טיוי

ערוץ הספורט משלב תכנים מ-debuzzer.
בטור הימני בערוץ אפשר לראות את התכנים המשולבים.
בצד ימין למעלה בבאזר מופיע הלוגו של ערוץ הספורט.
כסף עובר ידיים? "חלוקת כספי פרסום", מוסר רונן דורפן.

עמיר פלג על מניפולציות ספורטיביות ואינטרסים מפוקפקים (ממליץ: יואב).

מתברר שהנושא שהעסיק את המגיבים אתמול היה ידיעה על רצועה, כלב וזמם. לא רק אותם כמובן, אלא גם את 250 המגיבים ב-ynet. אין מילים (אפשר לפרסם פוסט ריק וכו').

גיליון מס' 8 של האגודה הישראלית לתקשורת עלה לרשת.

מתוך הפרק של בנות ששודר אמש: חנה מאיימת על הבוס שלה שתתבע אותו בגין הטרדה מינית. הוא צוחק לה בפרצוף ואומר (בערך): את לא מסוגלת לזה, אין אפליקציה כזו באייפון. שנון.

משועממת אחת מנהלת קמפיין בעד תספורת לאבישי בן חיים.

אלקטרה, סיפור מהגיהנום/ פוסט אורח בלחיות את חייה. סוף טוב: הבוקר פנו אלי מאלקטרה כדי לקבל את פרטי הלקוח.

לפני פיזור

20:00, פוסט סיכום מאי.

תודה רבה לתומכי הבלוג.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

55 תגובות על מיליון דולר בוריס

 1. חמנייה בשלה מכרם שלום הגיב:

  תקשיב, אין לי מושג מי אתה [***]

  V: חביבתי, צאי לדרך. תודה ושלום.

  אהבתי

  • אחד הגיב:

   לא הגיע הזמן למחוק את הספאם הזה?

   אהבתי

  • captain beefheart הגיב:

   איפה נערת התסריט?

   אם המטריד שלך מתגורר ביישוב ממזרח לת"א, מדוע יכלאוהו בבית המעצר קישון?

   (וגם החולצה לא מתאימה לסצינה הקודמת)

   אהבתי

   • אורן ממשיך בחשוב הגיב:

    נערת התסריט מתה. במקומה נולד מנהל/ת התסריט, ולעשירים נולד התאום הלא זהה המשכיות.
    אתה לא רוצה להפוך ל"קולנוען זקן".

    אהבתי

 2. הלל הגיב:

  עמדתו של היועמ"ש חשובה ביותר: עיתונאים אינם מעל החוק, ובוודאי שאינם מעל לביטחון המדינה. זה מסר חשוב וברור לעיתונאים, והלוואי שיפנימו אותו. בינתיים לצערי אני לא רואה שזה קורה.

  (מוסיף פה את עמדתי במילים, אחרי שבסקר בטעות יצא שהצבעתי הפוך)

  אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   צדקה מתחילה מבית…
   ראוי להתחיל מהעבריינים הכבדים יותר ואלו בכירי מערכת הביטחון שעברו עבירות חמורות מאלו של ענת קם.

   אהבתי

   • האזרח הגיב:

    אולי כבר מספיק להשמיץ ולהסית נגד הצבא?
    אתה מתחיל לעבור את הגבול.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    עברתי את הגבול בפקודה כשלבשתי מדים. כנגד האשמה בהשמצת הצבא אני מתגונן בטענת אמת דיברתי.

    אהבתי

   • מיקי הגיב:

    אוי ואבוי לך חייל זקן! להעביר ביקורת על הצבא שלנו, כאן, בארץ ישראל?
    של נעליך וכל זה 😆

    אהבתי

  • ובנדוש הגיב:

   העמדה של הלל לא מפתיעה, מוכיחה שוב שמבקרי שמאלנות התקשורת מעדיפים מודל שהוא פחות מתקשורת. ימיני עולה עליו, ונותן משקל לביקורתיות בידיעה, מחזק את מעמדו כמחסל מקצועי של חופש העיתונות.
   שימוש בחומרים סודיים, במידה ונעשה לצורך פרסום עתונאי, חייב להיות מוגן. אי עמידה בהסכם, נו נו נו, אך לא מבטל את ההגנה. הכשל האתי בהגנת המקור, בהחלט טעון שיפור.

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אני מנסה ומנסה, ולא מצליח להבין את הטיעון הזה.
    נניח שאני עיתונאי וחייל שמשרת ב-IT של צה"ל מביא לי עותק של כל המידע הממוחשב הקיים בצה"ל. הכל.
    זהו? לטענת מגיני בלאו מותר לי לשמור את המידע באופן פרטי בצורה לא מאובטחת? מה שחשוב זה רק שאני אעביר את הפרסומים דרך הצנזורה?
    אתם באמת לא רואים מה הבעייה בסיטואציה המתוארת?

    אהבתי

   • ובנדוש נדוש הגיב:

    אתה היפותטי, וחבל. על הכתב לבצע פעולות ראויות לשמירת המידע. בפועל זה המצב, כתבים מחזיקים בחומר סודי, בכירים במיל. מחזיקים. השאלה אם הוצא ע"י חייל ללא רשות, או ע"י תא"ל חצי ברשות, וגם בכמויות גדולות יחסית, לא שיכת לנושא חופש העיתונות.
    אסור על כתב לבצע או ליזום גניבת "דגל שחור".

    אהבתי

 3. חייל זקן הגיב:

  בידיעות מחכים ליומן של דני אדינו אבבה

  שמעתי אותו ברדיו היום אצל איילה חסון, מרתק. נראה שמוזס עומד לזכות בקופיקות שלי מחר לאחר הפוגה ארוכה מאד.

  אהבתי

 4. צרותבה הגיב:

  "עריק/ה ממשרד פרסום השתכן/ה בדסק ידיעות)"
  עריק ממחלקת הספורט….שם יש מלא כאלה.

  אהבתי

 5. אלי הגיב:

  אורי בלאו [****] עושה שרות דב לחופש הביטוי ולעתונות.
  יש לזכור שבגלל הרשלנות שלו הגיע לענת קם והיא יושבת בכלא.

  V: קללות ברוטר. תודה.

  אהבתי

 6. לוייין הגיב:

  "לא יותר מפריע להם שהרתה וילדה עם יהודי/ישראלי בעבודה ערבית?"
  ערבים לא רואים "עבודה ערבית",ערבים לא רואים ערוצים ישראלים,הרוב המוחלט של הערבים גם לא מחוברים לתחנות האמריקאיות בישראל(חם, וכן) יש להם צלחות.
  ד"א מי כן רואה עבודה ערבית?

  אהבתי

  • מיקי הגיב:

   אם נמשיך בהכללות, ערבים גם לא ממש אוהבים נשים חופשיות ודעתניות שלא לובשות בורקה או איך שלא קוראים לדבר הזה

   אהבתי

 7. דב הגיב:

  מאחר שרוב היהודים בטוחים שהצדק הוא פטנט יהודי, קשה להם לקבל את זה שלעתים (די קרובות) יש בעיה של נזק מול תועלת, אי-אפשר ליישם את עקרונות הצדק ואפילו אי אפשר להחליט איזה סעיף-צדק יותר רלבנטי.

  על מנת לחיות חיים סבירים במערכת חברתית מוכרחים להפנים את הצרה הצרורה הזאת. הרי היהודים לקחו את עשרת הדיברות, בנו שישה סדרי משנה, לא הסתפקו ויצרו שני תלמודים וממשיכים להתווכח עד היום.

  נכון, עיתונות חפשית הכרחית לפעמים לשימור דמוקרטיה.
  נכון, סודיות ביטחונית הכרחית לפעמים לשימור ביטחון המדינה.
  נכון, יש קצינים גבוהים שהם בכל זאת רשלנים.
  נכון,…
  נכון,…

  רצוי על כן להיות קצת פחות החלטיים ולהפנים שלא לכל מגיב יש כישורים להסביר לעם את תמציתו של הצדק האבסולוטי והאקסקלוסיבי.

  אהבתי

 8. נקניק הגיב:

  רונן ברגמן אצל פרסיקו מעצבן כמו אני לא יודע מה. חלק גדול מהראיון מוקדש לאני ואני ואני ואני ומה יעשו לי ומה זה אומר לגבי. די, למי אכפת מי אתה ומה יקרה לך עכשו, קצת צניעות. אני יודע, שחצנות היא הצד השני של חוסר ביטחון עצמי, אם יורשה לי כבעל תואר בפסיכולוגיה, ובכל זאת, עם כל ההבנה, לא נעים לקרוא את השחץ הזה, אז תרגיע קצת

  אהבתי

 9. מכה ומדונה הגיב:

  "WTF נענו? למה לא "התחננה שעות, בסוף אמרו לה 'יודעת מה אחותנו, נעשה לך מערוף ונבוא'".
  😛 🙂
  ד"א מיזאת האישה הזאת? שבזכותה ילדינו לא יהיו יותר בצבא? בטח גם המוסלמים אוהבים אותה (בגלל הבגדים?)

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   לומדת קבלה ושמה אסתר. כמעט יהודייה טובה.

   אהבתי

   • דב הגיב:

    כמעט יהודיה? איך אפשר להיות כמעט יהודיה? ועוד עם צלב גדול תלוי על צווארה?!

    אהבתי

   • אורן ממשיך בחשוב הגיב:

    לא יעזרו לה גם עשרה רקדנים, שלא מכירים במדינת ישראל. מאדג' לא חברה.

    אהבתי

   • דב הגיב:

    זאת לא היתה הערה פוליטית!

    רבותי לימדוני שאין "חצי יהודי". לא בחצייה אופקית, לא באנכית ולא ברעיונית. כמובן גם, הס מלהזכיר, מבחינה גנטית-תורשתית.

    לכן נתפתיתי להגיב כשדבורית קראה לה "כמעט יהודיה".

    יש אפשרות לגייס אותה למשרד ההסברה?

    אהבתי

 10. יומטוב הגיב:

  "בוקר טוב", כבר כמה חודשים ששערי כל מקומוני מעריב ביום חמישי באתר אפרופו כתבה נבחרת מהם.

  אהבתי

 11. שועלן הגיב:

  מתוך הפרומו לראיון עם ישי:

  מצטט ישי דברים שאמר לאחרונה פרופ' רפי קרסו, שעבד כמתנדב במרפאת הפליטים בתחנה המרכזית בתל אביב וציין כי רוב נשאי נגיף האיידס שייכים לאוכלוסייה הזו, אך אותם כבר אי אפשר לחסן

  מה?? קרסו טוען שיש חיסון לאיידס? ישי טוען שקרסו טוען שיש חיסון לאיידס? הכתב טוען שישי טוען שקרסו טוען שיש חיסון לאיידס?
  בפועל, קרסו דיבר בנשימה אחת על איידס ומחלות אחרות להן כן יש חיסון.
  מעניין מי אחראי לציטוט המעוות, ואם הוא יופיע כך בראיון המלא.

  אהבתי

  • דב הגיב:

   אבל חופש העיתונות פוטר עיתונאי מלדעת לקרוא ולכתוב, מלנסות להבין על מה הוא כותב ומלחשוב קצת. זה חשוב לשימור הדמוקרטיה. יש, אגב, מי שמשגיח על העיתונאים? (חוץ מהגילדות שלהם ומהמנהל העיסקי של העיתון).

   אהבתי

 12. מיקי הגיב:

  התגובית שלי על ערוץ הספורט נעלמה…

  אהבתי

 13. מיקי הגיב:

  אנסה שנית.
  ערוץ הספורט מתגלה בימים אלה במערומיו המודי בראוניים.
  NBA משודר במשורה.
  על גמר ליגת האלופות הם ויתרו לטובת ערוץ 2, אאל"ט.
  את שני אירועי השיא של הספורט הקיץ הם לא ישדרו, עד כמה שידיעתי מגעת. לא אולימפיאדה, לא יורו. חודשיים של אקשן ספורטיבי מטורף, ואצלם כלום.
  מה נותר? פוצ'יבולי, גלשני גלים, בייסבול אמריקאי וסקי על דשא. בקרוב: פוקר, דוק, ריקודי למבדה ופולו אופנועים מאפגניסטן.
  מה שכן, הם הפיקו קליפ מושקע בו נראים כוכבי הערוץ משתעשעים בבריכה, על רקע שיר זוועתי. עושים חיים שם בערוץ הספורט, רק לא ברור על מה משלמים כל כך הרבה כסף ולמה יש ארבעה, או שישה, ערוצי ספורט שונים תחת אותה מטרייה. אה כן, ה-HD.
  ואף מילה על אוחנה שמוביל את נבחרת הנוער מדחי אל דחי, אבל בערוץ "שלו" לא תשמעו על כך מילת ביקורת.
  אכן, 2012 הגיעה 😈

  אהבתי

  • מיקי הגיב:

   הנה מה שכותב על זה עמיר פלג

   "העיקר שבחדשות הספורט השחילו איזה משפט על השביעייה הסודית בסוף המהדורה, אחרי הכדורסל, הכדוריד, השחייה, השייט וה-NBA. מזל שלא הייתה באותו ערב תחרות קרלינג. גם ביציע העיתונות לא חשבו שהתרסקות דור העתיד שווה דיון נפרד. בשביל מה יש חברים? שינתחו פאשלות של אחרים.
   והנה אתמול קראתי שקים ז'ונג לוזון כבר החליט שהפרשן הבטלן ימשיך עוד קדנציה. כלומר לא רק אותנו העיתונאים יו"ר ההתאחדות לא סופר, אלא גם את הגולים של פורטוגל. הלו, לוזון, לפחות חכה כמה ימים. לא הספקנו לקום מהשבעה!"

   דברים כדרבונות

   😉 😉 😉

   אהבתי

   • O חנה הגיב:

    אלי אוחנה זה כל כך הרבה כלום למטר,הן ב"יציע" והן כמאמן!
    לפני איזה 50 שנה הוא ידע כמה שנים לרוץ אחרי כדור, ולהיות אליל של כמה שחורים צהובים בוגרי כתה ד.
    איך הכלום מצליח לא לעשות כלום ולקבל שתי משכורות עתק?

    אהבתי

   • נראה לי שאנשים עוד לא לא הפנימו את כוחו ההיפנוטי של ניחוח שמפו ארומטי במיוחד. אי אפשר להתנגד לזה. יותר אפקטיבי מעניבת משי אדומה.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    מיקי – אני משערת שציטטת מתוך הקישור שנמצא בפוסט, מחשש שמאותגרי הלינקים לא ימצאו, נכון?

    אהבתי

   • מיקי הגיב:

    לא, מידיעות אחרונות…
    אני לא נכנס ללינקים

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    כן, אני יודעת שאתה לא נכנס ללינקים. כתבת זאת כמה פעמים.
    כשראית בפוסט את המשפט:

    עמיר פלג על מניפולציות ספורטיביות ואינטרסים מפוקפקים (ממליץ: יואב).

    לא חשבת להעתיק את הציטוט בו חשקת בקופי פייסט, והעדפת להעתיק מהעיתון ידנית? פשששש. מדהים.

    אהבתי

  • captain beefheart הגיב:

   אם מעניין אותך NBA תעשה ליג פאס. כל המשחקים, כל הזמן, באיכות HD. מה שיפה זה שזה הולך איתך לכל מקום. לפני מספר שבועות הייתי בארה"ב ונכנסתי להגיד שלום למשפחה. שידרו משחק של הניקס ברשת MSG ב-HD ולמען ההשוואה פתחתי הלפטופ על אותו משחק דרך הליג פאס שלי. לא נצפה שום הבדל באיכות.

   אהבתי

 14. שועלן הגיב:

  לא מגישים כתבי אישום נגד עיתונאים שפעלו בהגינות לפי כל כללי האתיקה

  התיאור הזה של העיתונאים את פועלו של בלאו מדגים נאמנה את מצב העיתונות בארץ.

  אהבתי

 15. הטלפון הצהוב הגיב:

  תושבת פתח-תקווה נעצרה בחשד שירקה על שרה נתניהו

  תושבת פתח תקווה נעצרה בחשד שירקה לעבר אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, בעת שביקרה בקניון "אבנת" שבעיר.

  החשודה עוכבה על-ידי מאבטחי הקניון עד להגעת המשטרה והיא נלקחה לחקירה בתחנת פתח תקווה.

  (רענן בן-צור)

  אהבתי

 16. אחד הגיב:

  הדברים של ישי לגבי נשים נאנסות חמור ביותר. להתלונן על אונס דורש אומץ בלתי רגיל ולא חסרות סיבות להימנע מלהתלונן. עכשיו הוא מספק לנאנסות עוד סיבה.

  בכלל, ישי משחק עם קלף ההפחדה המון לאחרונה. מישהו צריך להעמיד אותו במקומו.

  אהבתי

 17. אורן מתחיל בחשוב הגיב:

  באשר לארגון העיתונאיות והידיעה במבזקי האטלנטיק (שבין השאר מצוין בה שיפור מסוים ביצוג נשים במאמרי הדעה, בעקבות העיסוק בנושא בעבר). אין טעם בארגון שיכיל כל אישה, שיצטרך להתאים הן למעתיקות קומניקטים במדורי צרכנות, והן לבעלות משנה עיתונאית ופמינסטית מוצקת. עדיף תא לוחמני, שידאג ליצוג הולם, שכר שווה, והכרה בעובדת ההפקה, שעושה הכל, ומתיחסים אליה כפקידה טירונית.

  אהבתי

 18. הסבלנות של אורן הגיב:

  השימוש הנדוש בשם הסרט, צרה בכותרת. הניצנוץ העדתי, וטפ בכותרת. התלונות על היחס המיוחד נערמות, אך אני נחוש ב"הגנה הסיצליאנית" כלפייך. אתמיד בדרכי זאת, אולם קיים החשש, שיום אחד אפקע כדימוי של דליה רביקוביץ.

  אהבתי

 19. קורא הגיב:

  אני בכלל לא בטוח שבלאו הפר את ההסכם, ההגדרה של סודיים היא נזילה והוא טען שהוא העביר את כל המסמכים המסווגים..

  מעבר לזה, כדאי לחשוב שוב לפני שמדליפים מידע להארץ. שתי ההדלפות הגדולות ביותר של העיתון, ליאורה גלאט ברקוביץ' וענת קם, מצאו את עצמן נחשפות. משהו על היכולת של המערכת הזו להגן על מקורותיה.

  אהבתי

 20. הארץ משתמש בצילום ארכיון שחוק עד מאוד ומיושן של בלאו, אף שיש לו את הנער מתחת לאף. למה לא להשקיע למעננו קצת (כן, גם אם לא בא לו)?

  הבלאו והבלורית צריכים לאסוף ילדים מהגן, לעמוד בתור בסופר.לא נעים.

  באופן אישי, לא קונה את חובת העיתונות ומצוות ההדלפה ולא סומך על האינטגריטי של עיתונאי רק בגלל שיש לו תעודה שכזאת. המניעים הם שקובעים, והם לא במקצוע מאהבת ישראל. גם לא מאהבת הקולגות. שועלן הביא דוגמא (לא הכי קיצונית) ואפשר בקלות לדמיין תסריטים קודרים יותר בשם חופש העיתונות.

  אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   תת אלוף יצחק יעקב (יצה) ניהל את המו"פ של משרד הביטחון ונחשף לסודות שגם אלוף פיקוד מנוע מידיעתם. כפי שמקובל אצל הבכירים לקח עימו חומרים סודיים כשסיים את עבודתו והם ליוו אותו גם כשעבר להתגורר בארצות הברית. רק משנחשפו החומרים בפני מספר עיתונאים, ביניהם רונן ברגמן, הוזהר על ידי שומרי החומות ולאחר שציפצף עליהם הועמד למשפט. העברה שלו חמורה בהרבה מזו של ענת קם אבל העונש כמקובל הפוך לדרגה ולאחריות. רונן ברגמן נרדף גם הוא אבל לא נשפט. יצה אינו חריג ונהג בחומרים הסודיים כפי שנהגו בכירים רבים אחרים. מערכת המשפט מאד סלחנית כלפיהם ואני מתפלא על עורך דינה של קם שלא דרש הגנה מן הצדק.

   אהבתי

   • אחד אחר הגיב:

    הסיפור של יצה וקם הם לא בדיוק אותו דבר
    וזה שהקלו באחד לא אומר שצריך להקל מעכשיו מכולם כי אחרת זה יהיה לא הוגן.
    צריך להתחיל לסתום את החורים איכשהו וצריך להעביר מסר לכל פקידה שחושבת להתחיל קריירה בזכות מסמכים שהיא יכולה לגנוב מהצבא.

    אורי בלאו נהג בצורה לא אחראית בעליל בנוגע למסמכים וגם הרגיש אשם מספיק כדי לברוח מהארץ.
    גם אם הרבה כתבים מקבלים הדלפות של מידע מסווג זה לא אומר שהם לא צריכים להתנהג באחריות מינמאלית כלשהיא
    אני לא יודע איזה סטאנדארט צריך לאכוף- אבל אורי בלאו עבר את הסטאנדרט הזה.
    ומבחינתי הוא שותף לעבירה של קם.

    אהבתי

 21. צופה מהצד הגיב:

  הוא פשוט עיתונאי מבריק
  http://www.news1.co.il/Archive/0024-D-72462-00.html

  אהבתי

 22. סמסונג גלקסי בהארץ הגיב:

  אולי כבר העירו על זה כאן, אבל כבר כמה שבועות שלפי כותרת אתר 'הארץ' סמסונג גלקסי S3 הוא מהנושאים ש'בראש החדשות', לצד נושאים כמו הבחירות במצרים והאליפות בשחמט.

  על פניו נראה כמו תוכן פרסומי מובהק, לא?

  אהבתי

 23. שולמית הגיב:

  "במקור ראשון מופיעה ידיעה (ישי פרידמן ואסף גבור) על קמפיין שמארגנים תושבי נצרת נגד מירה עוואד. עצומות ברשתות החברתיות קוראות לבטל את הופעותיה בפסטיבל לילות רמדאן המתקיים בעיר, בטענה שהיא משת"פית עם ישראל. הסיבה: ייצגה את ישראל ברחבי העולם עם אחינועם ניני בעת עופרת יצוקה"
  האם הם גם קוראים להחרים את אסד. האם בנצרת מתקיימות הפגנות כנגד הנעשה בסוריה? דווקא כנד מירה וואד ואחינועם ניני שמקדמות את רעיון השלום, הפיוס והאחדות.

  אהבתי

  • מיקי הגיב:

   היגיון ערבי קלאסי. אסד רוצח את האחים שלהם אבל הוא בסדר.
   מירה עוואד מנסה לקיים איזה דיאלוג ולא רוצחת אף אחד, אז היא מוחרמת.
   תרבות מפגרת, מה לעשות

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s