קנדה לנשים

מרמרה

מעריב וידיעות מתפייטים על כותרות דו"ח המרמרה. שניהם לא מבריקים בלשון המעטה.
מעריב עם "חובבנות" ותצלומים של ביברק וידיעות עם "המלך עירום" עם צילום נתניהו בענק, כדי שלא נטעה חלילה לרגע בשאלה מיהו המלך העירום. קשה להחליט איזו כותרת גרועה יותר.
גם בעמודים הפנימיים ממשיכים לחבוט ברה"מ. בידיעות "ראש קטן" (אלכס פישמן). כותרת "המלך עירום" שייכת לטור של סימה קדמון, שיופיע מחר במלואו. גם דברי פישמן מתייחסים למעשה למלך ולחצר המלוכה שלו, ומזכירים את הכותרת "קינג ביבי"  של הטיים מאמצע מאי.
"ראש הממשלה ראה את האיום האסטרטגי לנגד עיניו – ולא הבין אותו", כותב פישמן ומסכם "המבקר מזהיר: מספיק עם החלטורות והאינטואיציות. גם מלך ראוי שיעבוד לפי הספר. כי אז הסיכוי שיעשה טעויות קטן יותר".
גם הכות' בהארץ מתייחסת ישירות לרה"מ: "גורמי ביטחון התריעו, נתניהו לא טיפל באזהרות". הארץ מתמקד במערכת היחסים העכורה בין ראשי לשכת רה"מ כאחראית לפגיעה בהחלטות. ברק רביד מציין כי מסיבה לא ברורה שמו של יוחנן לוקר כמעט ואינו מופיע בדו"ח.
נועם שרביט קובע במעריב שנתניהו מופיע כאשם העיקרי בדו"ח. ובכ"ז, בכות' המש' בשער מובא ציטוט של "גורם בלשכת רה"מ": "האזרחים צריכים לברך על האינטימיות בין השניים". שוקינג.
בכפולה האחרונה במעריב יש מקום נרחב לתגובת הלשכה ומשרד שר הביטחון ודו"צ.
בדיווח בישר"ה, כמתבקש, אין שום מלכים עירומים ושום חובבנות.
הכותרת כללית: "הליקויים, הלקחים ו'מבחן התוצאה'" בכות' המשנה אפשר לקרוא את דברי משרד רה"מ: "במבחן התוצאה ישראל נהנית מביטחון שלא היה כמותו שנים רבות". ברור.
שלמה צזנה מדגיש את מאמצי רה"מ:

בדבריו מדגיש עוד לינדשטראוס כי ראש הממשלה בנימין נתניהו השקיע מאמצים מדיניים רבים שאותם הוא הוביל בעצמו, אלא שמהלכים אלה לא הובילו בסופו של דבר למניעת המשט. ב-25 במאי 2010, לאחר שחלק מאוניות המשט הטורקי כבר יצאו לדרכן, כינס ראש הממשלה את פורום שרי השביעייה לדיון בנושא "עקרונות ההיערכות לקראת משט עזה", שעסק בשאלת ההתמודדות מולו והמענה הנדרש בתחום הדוברות וההסברה.

הרושם הכללי העולה מהסיקור של ישר"ה היה ידוע מראש. טשטוש ומזעור רב ככל האפשר של חלקו של נתניהו באירועים פלוס הדגשה רבתי ע"פ ידיעה המשתרעת על עמוד שלם: "במבחן התוצאה – אזרחי ישראל בטוחים".
דן מרגלית מתמקד ברמטכ"ל ובקציניו. יואב לימור מבטל את הדו"ח: לא מעלה ולא מוריד. ידענו הכל.

כמה כמה
ידיעות וישר"ה: ארבעה עמודים ראשונים.
מעריב: חמישה.
הארץ: סדיני 4-5.
מקור ראשון: ע' 3. בלי דרמות.

בוגי בוגי

בוגי יעלון אומר שעדיף להיות מפציץ ממופצץ. תובנה מפעימה שלא חלפה במוחו של איש מאיתנו. מחר בראיון לארי שביט בהארץ. ומה החידוש?
בדצמבר האחרון אמר – האופציה הצבאית צריכה להיות האחרונה.
וברק

בגין ותל אביב

איך דבר שטות של פוליטיקאי הופך לכות' ראשית בעיתון (מקור ראשון)? קבלו את השר בני בגין שקבע שת"א היא לא עיר יהודית. מי יצילנו מדבריו?
אשם כמובן עורך העיתון, שיכול היה להבליע את הדברים או להתעלם מהם.

קרן פלס מעתיקה?

למעריב יש ידיעה נרחבת, הכוללת הפניה בשער והבטחות נוספות למחר בז'ורנל (הילו גלזר): קרן פלס (גיבורת ידיעות) השתמשה בספרה עקודים בספר שלום לאהבה שכתב רמי בר אילן, שנפגע במלחמת יום הכיפורים. אין מחלוקת על כך שפלס קראה את הספר, התכתבה ממושכות עם בר אילן בעניינו והשתמשה בו. השאלה היא גבולות השימוש. פלס והוצאת משכל מכחישים את טענות בר אילן.

הארץ מעתיק?

ליטל לוין עדכנה אחרי הפרסום, שגלעד שליט יכתוב טור ספורטיבי בידיעות וחתמה בפולניות משונה:
"אז עבודה יש, עכשיו, מה עם חברה?". אוי ויי. רק אותך הוא צריך על הראש שלו.

בנוסף, דיווחה לקוראי הארץ על מה שכתב עפר שלח על אברי גלעד במעריב.
האם נוצר תפקיד חדש בהארץ? קריאת עיתונים ודיווח לקוראים, למען לא ישוטטו באתרים אחרים?
תופעה משונה.

רוטר ז"ל

מי כתב על מותו של ישעיהו רוטר הבוקר?
רק במקור ראשון יש כתבה נרחבת עם הפניה בשער (אסף גולן).
במעריב, ידיעות והארץ לא מזכירים אותו ולו במילה.
בישראל היום יש ידיעה קצרה בע' 21. הדיווח של יהודה שלזינגר מפתיע: "עשרות בני אדם ליוו… למנוחת עולמים"? עשרות? מתוך מאות האלפים שוכני הפורום הקבועים והוותיקים, שנהו ובכו עם היוודע דבר מותו, עשרות הגיעו להלוויה?
גם באתר עצמו עברו מזמן לסדר היום.

קצה האצבעות

שני אירועים מרגשים עתידים להתרחש בסופשבוע הקרוב, כלומר מחר: הראשון, טור הספורט אותו יכתוב גלעד שליט עם "ידידו" אריק הניג ב-7 ימים, והשני, הארץ המחודש.

מתקלקלים

צפיתי בעניין בכתבה הזו בחדשות 2 אמש על אנשים שצריכים לעבוד גם אחרי גיל הפנסיה כדי לשרוד. לא כתבה על אנשים עניים, לא על אלו שאין להם אוכל במקרר, כך על פי עדות היוצרים.
אגב, את האספקט השני, שיש אנשים רבים שרוצים להמשיך לעבוד אחרי גיל הפנסיה כי זה חיוני לבריאותם הפיזית והנפשית, וכי הם רוצים להיות גורמים מועילים בחברה, וכי הם נותרו למשל לבד אחרי שבן/בת זוגם הלכו לעולמם, כלל לא מעלה הכתבה. אבל לא משנה. שטויות. אני חושבת שכבר מהדיאגרמה המקוממת הזו שהובאה בראשית הדברים אפשר היה להבין ששום דבר טוב לא יצמח מכתבה כזו:


אם רק 41% מהצעירים לא מוטרדים ו-44% מהמבוגרים מוטרדים מאוד, איפה האסקפיזם של הצעירים?  הרי רוב הצעירים מוטרדים, ורוב המבוגרים לא מוטרדים, כך על פי הסקר שלכם, אלא שהתוצאות כלל לא מתאימות למה שרציתם לומר, אז הפכתם אותן בתקווה שלא נשים לב. האם סמכתם על העובדה שהעמודות האלו יופיעו לשנייה וחצי, ומה כבר יזכרו הצופים הבוהים אחרי יום עבודה/ טיפול בילדים וכו'?
זאת ועוד: שימו לב כמה עצום הפער של שלושה אחוזים. זהו טריק ידוע במקרים שכאלו, אבל כאן זה עלוב במיוחד, בגלל ההשוואה המופרכת בין התשובות.

הידיעה על כך שמנועי הדיזל מסרטנים, המופיעה בכל עיתון, וכבר סוקרה אתמול בהרחבה, לא מועילה לנו בכלום. כלומר, עד שלא ישונו התקנים הסביבתיים. כל מי ששואף את אדי הדיזל מדי יום ימשיך עשות זאת, שהרי זה לא שממחר יושבתו מנועי הדיזל בישראל והנוזל עצמו לא יימכר יותר. אבל הנה, בכירים בענף הרכב מכחישים.

האם בזכות יאיר לפיד כל אחד יוכל להתקבל לאקדמיה ללא תעודת בגרות?

נשים נשים

הכי טוב להיות אישה בקנדה, מתברר.

ובהזדמנות זו, ובהמשך לדבריה המטופשים של גילה אדרעי לשופטת "אין לך ביצים", לשאלתי בפייסבוק,

למה אומרים "יש לך ביצים" ולא "יש לך שחלות"?
מה מותר הביצים מהשחלות, קיבינמט?

לא התקבלה תשובה מניחה את הדעת. למעט דבריה של בטי ווייט:

“Why do people say "grow some balls"? Balls are weak and sensitive. If you wanna be tough, grow a vagina. Those things can take a pounding.”
Betty White

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

הארץ מקדים את זמנו בפייסבוק (תודה לרם אזרח).

מח' הגהה

אי אפשר לכתוב "…יש לנו סיבות טובות לדאגה. לא סתם סיבות, אלא שתי סיבות טובות במיוחד. קוראים להם נתניהו וברק…" (סימה קדמון, ידיעות, 3).

לפני פיזור

לידיעת המשלמים לבלוג: ברגע שאתם מחליפים כרטיס אשראי/ מבטלים אותו, וכנהלאה נפסק התשלום לבלוג דרך פייפל. אתם חייבים לחדש את התשלום בעצמכם.
בימים האחרונים כתבו לי כמה חברים בעלבון, כאילו אני הפסקתי את התשלום שלהם. ובכן לא, איזה סיבה יש לי לעשות זאת?
אבל הנעלבים לא נעלבו בלי סיבה. במייל המודיע להם על הפסקת התשלום מופיעה ההודעה המופרכת הזו:

dvorit shargal suspended your automatic payments

פניתי לפייפל בבקשה שישנו את הנוסח המטעה, ותשובתם הייתה שאפנה למתכנתים, כדי שינסו לשנות נוסח/הגדרות.
ובכן, עד שזה יקרה, אם בכלל, נא לא להיעלב. ברגע שאתם מקבלים הודעה כזו ממני (לכאורה) פשפשו בתוקף כרטיס האשראי שלכם וחזרו אלי במהרה.
ושוב תודה וכו'.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

147 תגובות על קנדה לנשים

 1. עוד המצאה (הזוייה) מבית היהיר הגיב:

  והפעם נדל"ן.

  אהבתי

 2. צדק נוסח שופטת ישראלית הגיב:

  לא מעט נכתב בימים אחרונים על השופטת ורדה אלשיך ופרשת הפרוטוקול המזוייף. קולה שלה עדיין לא נשמע שכן היא בחופשת חו"ל. מן הסתם היא תפרוש אבל ללא קלון וללא מעשה אמיתי לביעור השחיתות (לכאורה) בין השופטים.
  לפני מספר שנים היה לי קשר מסויים עם אותה שופטת. אקדים ואומר שמצידי בדיעבד טוב שהנושא הסתיים כפי שהסתיים.
  היינו בקבוצה שהתחרתה על קנייה של גוף מסויים שהיא עסקה בפירוקו. היו תנאים ברורים מראש (שהוכתבו ע"י המפרק באישורה של השופטת) והנושא הכספי אמור היה להכריע.
  המפרק החליט ליטול צד בויכוח והמליץ על הקבוצה השניה למרות שהיא לא עמדה בתנאים הראשוניים, לאחר שהוא נמנע מלידע אותנו בדבר הסכמתו לשינוי אותם תנאים ראשוניים. השופטת היתה מודעת לשינוי החד צדדי ולמרות זאת קיבלה את המלצתו מבלי לתת לנו זמן לבדוק את נושא שינוי התנאים הראשוניים והשפעתו על כדאיות הקנייה למרות שהצד השני ידע על כך מראש (מהמפרק) ויכל לקחת הכל בחשבון.
  ההדיוט המצוי יגיד שיש פה מקרה ברור של שת"ף בין המפרק לבין קונה רצוי (מבחינת המפרק) אבל האמת היחידה היא שבמקרים כאלה רק השופטת היא המחליטה היחידה. הבעייה היתה שכל רצונה היה פשוט לסגור מהר ככל הניתן את העסק ולהמשיך הלאה בחייה.
  כאמור, בדיעבד, טוב שהיינו בחוץ.

  אהבתי

  • ריאליסט הגיב:

   מה הטעם באנקדוטה האישית והצרה הזו? כל מי שאי פעם הפסיד במשפט, כתובע או נתבע, נאשם או מאשים, בטוח שהצדק איתו ושהשופט במקרה הטוב טעה ובמקרה הפחות טוב אידיוט.

   אני במקרה התמחיתי אצל אלשייך, עוד במאה הקודמת (ומאז ההתמחות לא החלפתי איתה מילה). אלשייך היא אדם יוצא דופן, מבריקה וממוקדת מאוד, ולפעמים בוטה מאוד וקצרת רוח. לזכותה ייאמר שהיא שולטת לחלוטין בתחום משפטי סבוך וקשה, ותמיד מחפשת את הפיתרון ה"צודק", כשטובת הציבור לנגד עיניה ויעילות הדיון (שהוא פקטור קריטי כשמדובר בתיקים שמערבים לפעמים עשרות גורמים, כולל נושים, בעלי מניות, רשויות ממשלתיות וכו'). כנראה שהיא כשלה בעניין הפרוטוקול וייתכן שהגיע זמנה לפרוש, אבל הדרך ארוכה מכאן ועד לדמוניזציה שעושים לה כל מיני עורכי דין סוג ג', אינטרסנטים וחסרי מעוף.

   אהבתי

   • באבא הגיב:

    התכונות של בוטה וקצרת רוח נתפשות אצלך כשוליות. בעיני הן מהותיות ביותר עבור שופט. מה עוד שאורך רוח אינו סותר אינטילגנציה.

    אהבתי

   • לריאליסט הגיב:

    מעניין…
    תמיד כשאין ממש מה להגיד מתחילים עוד פעם עם אנשים סוג ג', אינטרסנטים חסרי מעוף. ואני אפילו לא עו"ד.
    מצד שני זו ה-שיטה להחביא את השחיתות המובנית.

    אהבתי

 3. גליה הגיב:

  ולוולט ? מתעדכנת מאתר רוטר ? ובכן – בניגוד לבכי של חברי הפורום ולדברים שלך – בידיעות אחרונות הקדישו אתמול,בעמודי החדשות, כתבה על מותו של הרב רוטר.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   בידיעות? אתמול? בעמודי החדשות? כנראה יצאה מהדורה שנייה לרגל האסון, מהדורה שלא הגיעה אלי.
   בעיתון שבידי אין אף מילה, וגם לא יכולה להיות, כי הידיעות הראשונות על כך ברשת נכתבו בחצות ושלושים.

   אהבתי

   • לדבורית הגיב:

    תבקשי סליחה בנימוס.
    בידיעות של אתמול, עמודי החדשות, עמוד 31, טור שמאלי למטה, כמה אינצ'ים על מותו של ישעיהו רוטר כולל תמונה שלו.
    לא כתוב בעתון שזו מהדורה שניה או מהדורה מיוחדת.
    כאמור, סליחה מתבקשת.
    עוד סימן היכר שבטח ראית, זה מתחת לכתבה על "קצין ירה על מפגינים והושעה".

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    אין לי מה לבקש סליחה. בחיים לא הייתה לי שום בעיה לבקש סליחה.
    בעמוד 31 אין שום טור שמאלי.
    זה מה שיש בעמוד:
    – קצין ירה על מפגינים והושעה
    – היועמ"ש יזומן למסור את גרסתו
    – המחבל מטולוז
    – וינר נדרש להגיב על דו"ח הרפז
    – שני נשיאים, מוקש אחד.

    אהבתי

   • לדבורית הגיב:

    אז בעתון שברשותי יש.
    זה במקום מה שאצלך "המחבל מטולוז" שלא קיים אצלי בעמוד 31.
    כרגע המצלמה מושבתת.

    אהבתי

   • פפפפפ הגיב:

    האם העיתון שלך הוא עיתון חינמי? כי אצלי זה הופיע וזה עיתון שמקבלים חינם באוניברסיטה.
    למיטב ידיעתי דבורית משלמת על העיתון שלה כי יש לה את כל המוספים.
    יכול להיות שזה העניין.
    ויכול להיות שאני טועה.

    אהבתי

   • לפפפפפ הגיב:

    שילמתי עבור העתון למרות שאין לי מושג אם מי שמכר לי אותו שילם עבורו. חנות מכלת בר"ג. על העתון לא כתוב חינמי ויש ברקוד.

    אהבתי

   • תיבש ימיני הגיב:

    אולי יש מהדורה לאזורים ימניים מובהקים.

    אהבתי

   • לדבורית הגיב:

    הנה עלית על עוד משהו. שינויים בעתון לאחר ההדפסה הראשונה.

    אהבתי

   • מיקי הגיב:

    אשריינו!

    אהבתי

   • לדבורית הגיב:

    המצלמה חזרה לחיים. בתמונה, של עמוד 31, המצורפת ניתן לראות את הכתבה על רוטר כמו גם את התאריך ומספר העמוד מהעתון של אתמול.
    אמנם סליחה את כנראה לא צריכה לבקש אבל מתבקש לתקן את הפוסט.

    אהבתי

 4. חייל זקן הגיב:

  "ראש הממשלה ראה את האיום האסטרטגי לנגד עיניו – ולא הבין אותו", כותב פישמן ומסכם "המבקר מזהיר: מספיק עם החלטורות והאינטואיציות. גם מלך ראוי שיעבוד לפי הספר. כי אז הסיכוי שיעשה טעויות קטן יותר".

  הטירוף הישראלי אינו יודע גבולות והפעם גיוס כללי של התקשורת והמשפט כדי לקדם את האיוולת שיש בנמצא הליך ביורוקרטי שמבטיח הצלחה בתחום המדיני בטחוני. המל"ל הוא עוד מנגנון מנופח וחסר ערך שעסוק בבזבוז כספם של משלמי המיסים ואפילו זכה בחוק מיוחד. הפרשנים הישראליים טעו כדרכם. ה"איום האסטרטגי" הוא שינוי במדיניות הטורקית וארוע המרמרה הוא תוצאה של השינוי ולא סיבתו.

  אהבתי

  • קובי הגיב:

   ומדוע המל"ל מיותר לדעתך?
   האם החלטותיהם של הפוליטיקאים צריכים להתבצע ע"פ הניתוח וההמלצות של צה"ל בלבד?
   האם במקרה המרמרה לא אמור להיות גוף שאמור לנתח את התוכנית המבצעית של צה"ל גם בהיבטים של משרד החוץ וההסברה?
   האם החלטה על עסקת מליארדים לרכש מטוסים/פיתוח מערכות סייבר וכו' אינה צריכה לעבור בחינה של גוף נוספת מלבד משהב"ט וצה"ל?
   אני אומר שבהחלטות של מילארדים או צפי של הרוגים ביציאה לפעולה צבאית ראוי שיהיה גוף נוסף שיבקר וימליץ לרה"מ גם במחיר של בזבוז לכספי המיסים שיבוזבזו בכל מקרה במקום אחר.

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    ראש הממשלה מוקף יועצים כגון המזכיר הצבאי, היועץ המדיני, ראש הלשכה וכו' וזאת בנוסף לגופי הביצוע שכפופים לו ולממשלה. כולם מייצרים ניירות עמדה ומתקוטטים על אזנו של הראש. המל"ל היה תרגיל של ביבי בקדנציה הראשונה כדי לקצץ במעמד של חבורת הבכירים הבטחוניים שקיבל בירושה ועסקו בעיקר בחבלה במדיניותו. במערכת הממשלתית תקן משוחרר לעולם אינו מבוטל ולכן תרגיל המנהיגות קיבל חיים משל עצמו, תפח למימדים מבהילים וזכה בחוק מיוחד.
    "תהליך קבלת החלטות" הוא פיקציה ביורוקרטית שמקודמת על ידי משפטנים (הכל שפיט) ואנשי אקדמיה שמאמינים בהנדסה חברתית. קבלת החלטות בממשלה היא לעולם נגזרת של אופי, השקפת עולם ואילוצים פוליטיים, כלכליים וכו.

    אהבתי

   • אני הגיב:

    לא יודעת כמה התעסקת בתחום. בשורה התחתונה, ידוע לכל שהמל"ל זה מקום לקבל בו ג'ובים ותו לא.

    אהבתי

  • אורי הגיב:

   אף אחד לא אמר שהליך בירוקרטי ימנע טעויות. כולם אומרים שהוא יפחית טעויות. זה לא אותו דבר.
   קל לבנות גולם ואחר כך לבקר אותו.

   אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   שלום לחיל. טענתך היא טענת המבקר.
   המהפך המדיני ביחס תורכיה של ארדוואן
   לישראל היה ידוע מאז התקפת ארדוואן
   על פרס בדאווס. כלי השייט היה יחודי
   בתכונותיו ויכולותיו. גדול, יקר,מהיר
   ולח"י אין שום כלי שייט שמביט עליו
   מלמעלה. מישהו גם בחר את השטים.
   אלו לא היו זקנות שעברו את השואה גם
   לא צעירים מבולבלים. היו אלו לוחמי
   סימטאות בעלי כושר גופני נבחר. היו
   על המרמרה יותר "לוחמים" בכח מאשר
   על כל "ספינת הצלה" לפניהם. ברור
   שמול ישראל עמדה תורכיה. מדוע אין
   סימן שמצב זה זכה לתשומת לב
   מיוחדת. את זה שואל המבקר והאזרחים
   זכאים לתשובה.
   באשר ל"ביורוקרטיה"; סדר, נקיון,רישומים
   מדויקים, גם אלו חלק מביורוקרטיה. הם
   לעולם לא יבטיחו נצחון. אבל לכלוך, אי סדר,
   תיעוד פגום, ניהול דיונים לא מסודרים
   גם אלו אינם מבטיחים נצחון, אך גם
   מונעים הסקת לקחים מכשלון
   ומאפשרים לשקרנים, בטלנים, כסילים
   והוזי הזיות להסתיר כשלים. לח"י ישראלי
   יש בעייה מקצועית בימאות משום חיסול
   הצי המסחרי. אני יודע: 1. שיש דרכים
   רבות לעצור כלי שייט 2. שלא נעשה
   כל נסיון לעצור את המרמרה שלא
   בהשתלשלות מהליקופטרים. שיטה
   מוכרת היטב לתורכים ומעשה מסוכן
   בפני עצמו.
   את התשובה למבקר יש לתת לא בעיתונים
   בלוגים ותוק בקים אלא בתוך מערכת השליטה
   הישראלית.
   אני ירא, שזה לא יעשה.
   תודה עבור זמנך

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    תגובתך תמיד רצויה ומעניינת. איני חולק על הצורך בביורוקרטיה, יש לה מקום במערכת מבצעת אבל כדאי להמנע מניפוחה ומעירובה בקבלת החלטות.
    בשיפוט בדיעבד של סיפור המרמרה אפשר לסכמו כך. ממשלת טורקיה בחרה בשינוי מדיניות שהתבטא בנסיון לאלץ את ישראל להסיר את הסגר הימי על עזה. ממשלת ישראל בחרה לקיים את הסגר והורתה על כך לצבא. הנסיון הטורקי כשל ועלה בחייהם של 9 טורקים. ממשלת טורקיה בחרה להמנע מנסיון נוסף כלקח מנסיונה הראשון. הנזק המשני שנגרם הוא הפחתת דרג היחסים, ביטול היצוא הביטחוני מישראל לטורקיה וירידה חדה בתיירות הישראלית. הסחר האזרחי לא נפגע ואף גבר.
    מדבריך ומהתגובה הציבורית עולות טענות לגבי המודיעין החסר ולגבי חוסר המיומנות בהשתלטות. הטענות נובעות מתרבות הגם וגם שמאפיינת את הצמרת הביטחונית הישראלית והשתלטה גם על השיח הציבורי. בפועל המשאבים מוגבלים ויש צורך להקצותם בהתאם לסדר עדיפויות. מי שטוען שהיה צריך להקצות משאבי מודיעין לטורקיה צריך גם לומר לנו מהיכן הם יילקחו. כנ"ל לגבי הצטיידות והכשרה של ח"י להשתלטות ללא הרג על אניות גדולות.
    הסיכום הנכון לפרשת המרמרה הוא שממשלת ישראל מצאה עצמה מול יוזמה טורקית עויינת ללא שהיו בידה אופציות טובות. בנסיבות אלה פעולותיה וגם התוצאה שהושגה היו סבירות וניירת של המל"ל לא היתה מעלה או מורידה. בוודאי שהיו ליקויים רבים בפעולתם של הגורמים המעורבים אבל השפעת ליקויים אלו על התוצאה הכללית היתה זניחה.

    אהבתי

   • שלוש נקודות בשניקל:
    ההשתלטות היתה מחוץ למים הטריטוריאליים של ישראל.
    חיל הים יודע לעצור ספינות מהירות וגדולות יותר בדרכים שונות וברמות סיכון נמוכות יותר.
    המדינאים שלנו שוב לא הצליחו להבין את מה שמוסלמים אומרים בשפה פשוטה.

    אהבתי

  • דב הגיב:

   אתה גם כן 'פרשן ישראלי'…

   אהבתי

 5. חנוך הגיב:

  מסך ההטעיות והבלבול של ערוץ 2 בכותרת "לוקחים את הפנסיה בידיים" אופייני לערוץ הזבל הזה, שגם כאשר הוא עוסק בנושא חשוב למשך כך וכך דקות (כולל פרסומות באמצע) – מה שחשוב לו הוא סנסציה חלולה.
  ראשית – מי בדיוק "לוקח את הפנסיה בידיים" ומה משמעותו של ביטוי זה?
  שנית – עמודות סטטיסטיקה בצבע אדום ובפער ויזואלי שגוי – נו אז מי ישים לב?! מחכים לשעשועון הבא.
  שלישית – מדבר שקר/סקר תרחק.

  אהבתי

 6. איילת הגיב:

  פייפל מבקשים *ממך* לפנות למתכנתים שלהם?
  לא מוזר במקצת?

  אהבתי

 7. אורן הגיב:

  פתגמי ביצים בדרך כלל נחלתם של הפחות אינטליגנטים, כך שאין צורך לעשות עניין (שק האשכים צריך להפרד מהגוף בתחילת גיל ההתבגרות בכדי להבטיח פריון).
  באשר לזה:
  dvorit shargal suspended your automatic payments
  יתכן ומעליב, אך מוכיח שיש לך ביצים.

  אהבתי

 8. לבני בגין יש בן בלעיני, פעיל שלום גבעולי וכו׳. עכשיו גם הוא מדבר כמו עובד של הקרן החדשה. מוזר. גם האב/הסב היה רעוע

  אהבתי

  • דב הגיב:

   אז זהו, מרוב שדבורית מנסה להגן על בני בגין בפני דעתו המוזרה על תל אביב ולהאשים במקומו את מי שציטט אותו – הגענו! יש גם בתל אביב גבעוליים! והם אפילו באים מבית טוב! מוכרחים למצוא קשר לקרן ההיא ולגדעון לוי – אחרת לא יהיה ברור עד איזה עומק הגיע הריקבון!

   אהבתי

   • בני בגין שנים דוחף את רעיון העיוועים של ארץ ישראל השלמה עם טויסט דמוקרטי של מתן זכויות לערביי השטחים בלי קשר אם זה יהפוך את היהודים למיעוט (משלם מיסים מנוצל) בארצם. טבעי שילך צעד קדימה בדרך ההיגיון הזאת ויאמץ גם את אידיאולוגית מדינת כל אזרחיה וערי עולם גלובליות. רק צריך להזכיר לימין הליברלי והסהרורי הזה שיהודים ברובם הגדול לא רוצים להיות משלמי מיסים מנוצלים ויברחו מפה. זאת נקודה שכבר דנו בה בשנות השלושים על ידי ברית שלום והמדינה הדו לאומית. הרעיון דימוקרטי ונאור אבל הוא לא יעבוד כי אין מספיק יהודים תורמים ואיכותיים שירצו להשתתף במיזם כזה שהם מקבלים פחות ממה שהם נותנים.

    בנו של בכין מפגין קבוע בבילעין.

    אהבתי

   • דב הגיב:

    אני רואה שיש היגיון! האב החזיר את סיני, הבן ליברל והנכד בילעינאי! מה יעשה הנין?

    אהבתי

 9. אדושם הגיב:

  בעניין הנתונים שמובאים בנוגע לדאגתם של צעירים מהפנסיה בהשוואה לדאגתם של מבוגרים (מתי אגב צעיר הופך למבוגר?), נאה דרשת. הבדל של 3% בסקר מסוג זה בדרך כלל אינו "מובהק סטטיסטית". במילים אחרות, קיים הבדל בין המשיבים במדגם, אבל לא ניתן להסיק שהבדל זה קיים גם באוכלוסיה. חוקרים וסטטיסטיקאים אחראיים היו אמורים לומר במצב כזה ש*אין* הבדל בין העמדות של הצעירים לעמדות של המבוגרים.
  כמובן שגם הגרפיקה מתעתעת. אם היו טורחים להראות את שתי העמודות תוך שמירה על הפרופורציה ביניהן היו מתקבלות שתי עמודות כמעט זהות בגובהן. אבל עשו כאן מניפולציה מטופשת שתתמוך ב"סיפור". עמודת המבוגרים כמעט כפולה בגובהה מעמודת הצעירים,למרות שהיחס בין שתיהן הוא כמעט 1:1.
  זהו חוסר אחריות לא רק של העיתונאים, אלא גם של מכון המחקר שאסף את הנתונים ולא טרח להבהיר את משמעותם.

  אהבתי

 10. אנונימי הגיב:

  אין קשר בין הרפורמה של המל"ג לאפשר לחסרי תעודת בגרות ללמוד במכינה אקדמית ולהתקבל בסיומה ללימודי תואר ראשון.

  ליאיר לפיד לא רק שאין תעודת בגרות , אין לו גם תואר ראשון והוא לעולם לא למד במכינה אקדמית.

  לעניין רוטר ז"ל, זה כנראה מה שקורה לאדם שבוחר לנהל ולהקים בלוג תקשורת , מקווה שבעלת הבלוג בריאה ושתחזיק מעמד יותר שנים מרוטר.

  אהבתי

  • יון מהגג הגיב:

   חופשת הקיץ במערכת החינוך התחילה בפועל כשבסינגפור עדיין פותרים משוואות עם מליון נעלמים.
   תלמידי תיכון לא לומדים מתחילת יולי, מורים לא מגיעים לבתי הספר כי במסיבת הסיום נפרדו כבר מהתלמידים.

   או שעיתונאים לא מודעים לעניין או שקיצוץ ב 10% מזמן האיכות השנתי עם המורים לא שווה דיווח,
   במיוחד שמדובר בשורה של בתי ספר נחשקים ומצטיינים בממלכת ישראל. עדיף שההורים ישברו את הראש…

   העיקר גוזרים סרטים על רפורמה בחינוך, מצלמים את השר הנרגש כשפס הייצור שמאחוריו שופך 10% מהתוצרת על הרצפה- מדהים!

   אהבתי

   • אמיר שיש שני לו הגיב:

    מורים הם ציבור גדול (מאוד, יותר מממוצע ה- OECD) ואי אפשר לעשות שום דבר בנוגע לתנאים שלהם בלי שביתה ארוכה – וגם עם שביתה בד"כ אי אפשר. נראה לך שיוכלו לקצץ את החופשה שלהם?

    אהבתי

   • לאמיר הגיב:

    טעות בידך, לא צריך לקצץ כלום.
    אם המדינה תחליט שהיא רוצה שילמדו גם בקיץ או בחלקו היא פשוט תשלם תוספת שכר למורים שילמדו בקיץ. זה כל כך פשוט שזה אמור להיות מובן גם לך.
    הכל ענין של סדר עדיפויות.

    אהבתי

   • לא מדובר בסדר עדיפיות אלא בניהול פדגוגי אימפוטנטי וכושל. משרד החינוך הוא ארגון עתיר תקנים מיותרים שמחליף בקצב גבוה תכניות תלושות מהמציאות. הנתק מהשטח הולך ומחמיר ורמת השירות שאנחנו מקבלים מתקרבת בצעדי ענק למשטרה.

    אהבתי

   • אמיר שיש שני לו הגיב:

    נראה לך?

    ניסו להוסיף למורים שעות עבודה בתשלום מלא. בפעם הראשונה זה נפל אחרי שביתה מאוד ארוכה. בפעם השניה זה עבר, בקושי, גם אחרי שביתה ארוכה, ועדיין יש התנגדות של לא מעט מהמורים (טוב, נודה באמת – מורות). זו לא שאלה של כסף. זו שאלה של ארגון יציג בעייתי.

    אהבתי

   • לאמיר הגיב:

    טעות בידך.
    המשחק הקודם היה משחק כוחות ותו לא.
    אם יעשו את Zה ברצינות אז פשוט ישלמו לא תוספת של כמה אחוזים אלא משכורת מלאה (בנטו) עבור העבודה בימי החופש ואז, הנה הבטחה, יהיו מספיק מורים ומורות שישמחו לעבוד, במיוחד שגם יעזרו להם בטיפול בילדים שלהם לזקוקים לכך.
    כאמור, סדרי עדיפויות.

    אהבתי

  • אורי הגיב:

   מוזר שדווקא מעריב מדווח על הישגו של יקיר ידיעות אחרונות, יאיר לפיד (לא צריך ללמוד בשביל לקבל תעודה…)

   😛

   אהבתי

 11. מיקי הגיב:

  אני חושב שהכותרת "המלך עירום" שמתכתבת עם קינג ביבי היא לא רעה.
  מלך החובבנות, זה בטוח

  אהבתי

 12. פז מלמדת הגיב:

  יש איזה אחת ממדמנת ה"חדעה", אחת פז מלמד, (כותבת במעריב.)
  היצור הזה הייתה פעם נוסעת, על חשבון כל מיני, למלונות,מסעדות… וכותבת לנו כמה ארצנו יפה.
  לא הספיק לקיבוצניקית לשעבר, והחלה להשמיע את דעותיה, שכמובן דומות,אחידות,זהות, כמו כל הכנופיה שהיא שייכת אליה.
  יש כאלה (כנראה בודדים) שקוראים את זה.
  היום החדעה נציגת מדמנת השמאל התלביבי, כותבת בתחילת מאמרה:"לא שמעתי את דבריו של אברי גלעד"…
  "מציעה לכולם להפסיק להקשיב למלה האחרונה למען בריאותם נפשית"..
  התוכנית "הפכה ללאומניות זחוחה "…
  ככה ממשיכה היצור, בהמשך לדברי חבר כנופיה אחר שלח("לסגור את גל"צ") ומקשקשת שטויות פרימטיביות של איזה אחת שפשוט לא גרה בארץ, לא נמצאת ברשת….וכמו כל ה"כנופיה": "לא קוראת את הטוקבקים על מאמריה"…פחחח כבר אמרנו?
  תקראו את מאמר השטנה הזה שנגמר בערך כך העם מחולק לשניים: טוקבקיסטים ימנים פרימיטיבים(מזרחים, דתיים, מתנחלים, "חירותניקים"?..).ו"אנחנו" השמאל הנאור:"מעדיפים להגיב ב"מיילים אישיים"..מה? יש לכם רשת סודית של החוליגנים שלכם? שמפוצצים חיילים בבילעין? שמשמיצים אותנו בעולם, שמארגנים חרמות נגדנו… איפה זה?
  תראו מה קורא לשמאל הארור הזה שמישהו אומר משפט אחד!!! שלא נראה להם?
  איך מישהו מעז לגעת בתחנת השמאל הקיצוני ולהמרות את פיו של שלח אחמד טיבי ופזצ'וק החמודים.
  אני לא מאמין שפעם הייתי שייך להם.

  אהבתי

 13. מלמדת את פז הגיב:

  דווקא נחמד לקרוא מה שבחורה אחרת כותבת באותו עיתון: http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/377/082.html

  אהבתי

  • למעלי הגיב:

   אם זו היתה כל אחת אחרת ניתן היה להתחשב בדעתה אבל עם זו הכל כלאם פאדי.

   אהבתי

   • דרור הגיב:

    לגמרי, זה לא שאני לא מסכים עם הדעה שלה, אבל אני גם מסכים עם טוקבקיסט מספר 213 , אבל זה לא אומר שהיית מעוניין לקרוא טור דעה שלו .

    אהבתי

 14. מיקי הגיב:

  לגלעד שליט יש סוף סוף עבודה, אולי תהיה לו חברה בקרוב – אבל האם הוא אוכל מספיק? זו שאלת השאלות. הבחור רזה כעלה נידף. האם הוא מסתכל במראה בבוקר ונזכר בספר "השלד הזה הוא אני"?
  אני מציע שניצל, לחם שחור, גזר חי, מרק עוף ובננה לקינוח

  אהבתי

 15. חייל זקן הגיב:

  דילמה גבעולית: 15 פצועים בקטטה בין סודנים לתושבי כפר מנדא
  הערבים הציונים אינם מאירים פנים לאחיהם הערבים המוסלמים מסודן. וזכות השיבה, מה יהא עליה?

  אהבתי

 16. סופר מרקט הגיב:

  תגידו קראתם איפה שהוא? שמעתם איפה שהוא ?באיזה עיתון משהו… שהסופרים מודים ללימור ליבנת על המלחמה שלה למענם?
  ראיתי את תכנית האנטי ציונים ה"ינשופים". הגזענים הזמינו את חיים באר, הוא הודה לליבנת!
  ואז אוסף הלבנבנים (בהנחיית איזה חייה לא כשרה וקרחת) נהיו חיוורים ולא הצליחו להוציא הגה! איך סופר מעז להגיד מילה על האויבת תרבות מס. 1?
  למה אויבת מס 1? תראו את תגובת ה"מדמנה" בכל אירוע תרבות שהשרה מופיעה ומברכת.
  עזבו את מה שקורה ב"מעוז" המדמנה,(תלביב) שמחלקת לעצמה פרסים ממונים ע"י המשרד(קולנוע, תאטרון..).השיא היה במצדה ב"כרמן" אחרי שכ7 אלפים איש הריעו ממושכות לנביא פרס, עלתה ליבנת והתקבלה בקריאות בוז ארוכות!
  התביישתי להיות ישראלי, אבל כבר מזמן ידוע שיש פה שני עמים, ישראל, והמדמנה, שהם חלק מהביצה,שהם כולם מזבלה.

  אהבתי

 17. דרור הגיב:

  ובתואר העיתון של השבוע זוכה מקור ראשון שחושף מה באמת חושב הח"כ שמלקלק לתקשורת התלאביבית
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4242316,00.html

  אהבתי

 18. פרס פרס הגיב:

  אלהים החדש שמעון קיבל איזה פרס מאמריקה.
  האיש החליט להביא איתו עוד 140 אשכנזים מהעיליתה התומכת +נגיד 50 אנשי ביתא נשיא=נגיד 200!!!
  קראתם באיזה שמוליעתון משהו על ההשקעה הענקית והמושחתת הזאת?
  תארו לכם ש"ביבי גינק" היה לוקח נגיד 100 מאנשי הימין, מתנחלים,אנשי עיירות פיתוח, ראשי מועצות…ואת שרה?
  YYYYYYY!!! דרוקר כמה עולים בתי המלון? באיזה מלונות גרים הנכדה של רבין ובעלה? באותו חדר עם דליה?

  אהבתי

  • למעלי הגיב:

   היה כתוב באיזה מקום שרוב האורחים באו על חשבונם. עבור כבוד צריך לשלם.

   אהבתי

  • velvet הגיב:

   בידיעות כתוב במפורש: (ע' 6, מסגרת, אורלי אזולאי ואיתמר אייכנר):

   "…וכן אורחיו האישיים של פרס: שלושת ילדיו ובני משפחותיהם, דליה רבין וילדיה, שהוזמנו אישיות על ידי הנשיא אובמה, וכן השופט סלים ג'ובראן, הסופרת צרויה שלו, חתן פרס נובל לכימיה פרופ' שכטמן, חברו הקרוב של פרס הפרסומאי משה תאומים ונגיד בנק ישראל סטנלי פישר"

   אהבתי

   • חושד בכשרים הגיב:

    ואף אחד לא מדבר על הצרמוניה המיותרת סביב פרס, שהאמריקאים מפיקים רק במטרה אחת ויחידה – להראות לביבי כמה טוב ונעים ונחמד ומתגמל להיות ילד טיפוחים אהוב של הממסד האמריקאי. רק לחשוב כמה אביונות תהיינה לשרה אם ביבי יזכה לכזה כבוד מאובמה.

    אהבתי

 19. דרמלוג'יקה הגיב:

  קנדה לנשים מזכיר קנדידה.

  אהבתי

 20. דרור הגיב:

  יובל דרור , שיש אנשים תמוהים שמכנים אותו בטעות מבקר תקשורת , טוען שיש קשר ישיר בין איסלמופוביה לימין הקיצוני
  http://www.the7eye.org.il/DailyColumn/Pages/130612_thunderous_majority.aspx

  אם כך אז גם הבחור הזה עונה על ההגדרה "ימין קיצוני" לא?
  http://www.hahem.co.il/friendsofgeorge/?page_id=124

  אהבתי

  • יון מהגג הגיב:

   כן…זה טוב:

   חשוב לדייק: אנחנו מדברים על איסלמופוביה, פחד מן האיסלם ותיעובו, ולא על מוסלמופוביה, פחד ותיעוב של מוסלמים.

   אהבתי

  • . הגיב:

   הד"ר דרור בעצמו כותב על הניתוח המוזר שלו

   מה אפשר ללמוד מחלוקת התגובות לטקסט הזה? הרבה ושום דבר.

   ובכן, אי אפשר ללמוד שום דבר. והד"ר בעצמו מסביר (היטב) למה. אז אם אי אפשר ללמוד דבר בשביל מה הניתוח ובשביל מה המאמר המיותר הזה?

   לגבי הנימוק המשונה של עופר שלח

   :"מדובר בתחנה הממומנת מתקציב ממשלתי, שהוא כשלעצמו ממומן ממסי האזרחים, שלפי נתוני הלמ"ס 17, אחוז מהם נושאים את וירוס האסלאם. כלומר, אחד מכל שישה ישראלים מצא את עצמו אתמול מממן מכיסו תחנה שבה אמרו עליו שהוא נושא מגפה […]

   אולי כדאי להזכיר לשלח שאת התחנה מפעיל צבא, שגם אותו, אחד משישה ישראלים מממן מכיסו והצבא הזה כמעט בהגדרה מתאמן בלהרוג בני משפחה של אותו מממן נדיב.

   אהבתי

 21. עו"ד הגיב:

  הכוונה של גילה אדרי היתה לומר: "אין לך ביציות". אז נכון, גם "אין לך שחלות" היה עובר את מבחן ההיגיון (הביצית נוצרת בשחלה, לא?), אבל זה כבר יותר מרוחק. אמור מעתה: אין לך ביצים או אין לך ביציות, בהתאם למקרה.

  אהבתי

 22. סופר ספורט הגיב:

  מדהים הסיפור שליט-הניג.
  מתי אתם זוכרים שנכתבה "ביקורת תקשורת" על מאמר שעדיין לא נכתב?
  יכול להיות ששליט ממש מומחה לספורט(הוא כן) והניג (הענק) מומחה לכתיבה? וזה שילוב נפלא ומעניין?
  ויהיו סיפורים "משולבים ספורט -שבי" כמו המשחק של הפועל בליון, והמספרת של זהבי המפורסמת..(אחלה סיפור!)
  ובשבוע הבא הניג והשבוי נוסעים לNBA ויסקרו לנו משם את המשחקים.
  אחלה מדור חדש פה: המאמרים שאמורים להיכתב ודעתנו עליהם.

  אהבתי

  • את הגרידיות של מוזס מריחים. אולי תניחו לו?

   אהבתי

  • velvet הגיב:

   הביקורת היא לא על "המאמר שלא נכתב" אלא על עצם הפרמוט והשידוך והנפנוף בשם. זה הכל.

   אהבתי

   • מעלי הגיב:

    נכון,אבל גם הביקורת הזאת היא טרם זמנה.
    תפקידו של העיתון הוא לעניין את קוראיו! אם הצמד שליט הניג יעניין(ולפי האמור הוא יעניין מאוד)
    מה לנו כי נלין?
    לא תמיד יש מקום לבלשנות(מלשון בלש) לפעמים כדאי לחכות לתוצאות, ואז לא נצטרך לבלוע כובעים.
    אותי למשל מעניין מאוד איך הגיבו החמאסניקים שובי שליט למספרת של זהבי…
    נכון שכנראה, הניג בעזרת שתי תסריטאיות הם עושי הסרט על שליט.

    אהבתי

   • תומר הגיב:

    תפקידו של העיתון לעניין את קוראיו?

    אז מה יש לנו לבוא לתקשורת בטענות על אי-אמת או דיווח מוטה?
    העיקר שזה מעניין, לא?

    אהבתי

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    טיעון מאד עצוב.
    תפקיד התקשורת לעניין את הקוראים ותפקיד התקשורת גם להרוויח הרבה כסף.
    לא תפקיד התקשורת להפוך חייל קרבי בצה"ל לילד וגם לא תפקיד התקשורת להפוך חייל שנסיבות שבייתו ושחרורו מאד שנויות במחלוקת, וזאת בלשון המעטה – לפיגורה ציבורית ומודל חיקוי והערצה.
    אמנם הצבעתי למפלגת שמאל וגם שמחתי מאד על שחרור שליט, אבל בין עובדות אלה לבין התפלצותי מהעובדה שהופכים אותו לאליל המונים, המרחק מאד גדול.
    תפקיד התקשורת לעניין את הצבור וגם להרוויח כסף, אבל הרי באותה "תקשורת" ערטילאית עובדים בני אדם שגם מגדלים כאן ילדים ומן הסתם לא מעוניינים ששליט יהפוך לסמל לאומי ולמודל חיקוי.
    בנוסף, חמש שנים טרטרו לנו במוח שיש לשחרר אותו בשם הערכים הישראלים. אבל איזה ערכים בדיוק הוא מייצג היום לאחר שחרורו? כמה כיף לישון בטנק?!

    אהבתי

 23. דרור הגיב:

  "עשרות בני אדם ליוו… למנוחת עולמים"? עשרות? מתוך מאות האלפים שוכני הפורום הקבועים והוותיקים, שנהו ובכו עם היוודע דבר מותו, עשרות הגיעו להלוויה?

  אני שומע פה ריקוד על דם?

  אהבתי

 24. נדב הגיב:

  שלום לכם ולך וולווט.
  אני קורא ותיק של הבלוג.
  אני יודע שאתם לא מחבבים דיונים בנושאים שאינם ממין הבלוג, אך אשמח להתייחסות פורום אנשים אינטליגנטי כמוכם (מקווה שהחנופה תעבוד…)
  משום מה ביקרתי באתר הפלמ"ח, ובאתר הנופלים מצוטטת כתובת מתוך (איך לא) "הרעות": "ונזכור את כולם, את יפי הבלורית והתואר…".
  למיטב ידיעתי, גורי כתב "יפי הבלורית והטוהר" – במובן טוהר לבב, טוהר נשק וכדומה.
  ברשת מצאתי את שתי הגרסאות, ואין ברשותי עותק מודפס של ספר שירים שלו.
  מה אתם אומרים? מה נכון?

  אהבתי

 25. שולהלה הגיב:

  וברגעים אלה ממש (14:18), כותרת בדף הבית של טמקא: המלך הוא עירום (לא יודעת איך לעשות צילומסך).לא ביבי, רונאלדו. אפסו רעיונות מקוריים כנראה

  אהבתי

 26. רטקסס הגיב:

  מלחמת גירסאות בין "ליידי גלובס" לניב גלבוע, בנוגע לראיון שערך המגזין עם השף מאיר אדוני.

  אהבתי

  • מעלי הגיב:

   עיתונאית תקראי מה כתבת ותתקני את השגיאות, כולנו יודעים שאתם אוסף אנאלפאבתים ,פה זה לא מקובל!!!
   אם סוניה הייתה שם, אני מאמין לה לכל מילה, סוניה היא אחת העיתונאיות האמינות.

   אהבתי

 27. שאול הגיב:

  דבורית. אני לא מבין איך יש לך את העוז, התעוזה, האומץ והחוצפה לכתוב ״יש לה שחלות״ בלי להזכיר שאני הייתי האדם הראשון שטבע ביטוי זה כשתיארתי את להקת וורפיינט כבנות נחמה עם שחלות.

  אהבתי

 28. דליה ו"ר הגיב:

  אני, לעומת זאת, לא מחכה שיפוג תוקף האשראי. מבעוד מועד מחליפה כרטיס, מעדכנת את הפרטים, והכול עובר חלק. זאת ועוד אלף פרמטרים אחרים מעידים כי זהותי כישראלית מפוקפקת.

  אהבתי

 29. נו אנסטסיה מקבלת לינץ' תקשורתי. העיזה לצאת נגד הומואים והפלורליזם הידוע לשמצה חוגג בשלל תגובות בטמקא וברחבי הרשת…נאורות במיטבה- ואנחנו עוד רק בהתחלה. אוחצ'ובסקי יהגג על 10% ויונית תצקצק פעמיים.

  …ונאור על פני תהום.

  אהבתי

  • אורן בתגובה אלימה הגיב:

   אתה מפיץ את ניחוחך, קללות הבורות שלך. חזור לכלוב הבלוג שלך, להתבשם בסרחונך. ארח בו את דרור, ותקללו אוכלסיות להנאתכם. הבלוג של יונת השנאה לא מספיק פופלרי, לדעותיך אין קהל אוהד? למה לא תגיב בטמקא, הרי פה לא נכתבה מילה על הנושא. ההנאה שלך בידיעה ששנאתך מגיעה לעייני מי שלא מעוניין בה, היא סטייתך החשוכה.
   בשם ההומואים, האוחצ'ות וכל שאר השמות הנתפסים כגנאי אצל כעורי הנפש, אני מעניק לך בעיטה סמלית בביציך. שא את הכאב בגאווה, וחזור לחורך האפל.

   אהבתי

   • אלימות זה כמו פורנוגרפיה, ענין של גאוגרפיה הגיב:

    יש להודות ולהלל את הקדוש אורן על עמידתו החזקה מכל בשם כחל הקדוש למיליוני (מיליארדי?) מוסלמים ברחבי העולם.
    תודה מ…
    השהאידים
    מחפשי מדינה לכל אזרחיה
    חותכי האברים כעונש פלילי
    רוצחי הנשים בשם כבוד המשפחה
    אנשי תהיה מוסלמי או לא תהיה בכלל
    מגרשי הנוצרים הערבים מנצרת ובית לחם
    אסאד ובני ביתו
    קדאפי ומשפחתו
    האירנים המחבקים
    בית המלוכה (מלוכה? בדיחה…) הסעודי
    האנטי(יהודים)שמים ברחבי העולם
    עושי דברו של המופתי המופתי
    מחזקי הבורות במאדרסים
    מגבילי השכלת נשים
    המצפים ל-73 בתולות בעולם הבא
    וכו'
    וכו'
    וגומר…

    אהבתי

   • לקשה ההבנה הגיב:

    ר/ק סמארפ, הנושא אחר הפעם. למה לבזבז תגובה. בתור משנה מין בניקים, היה צפוי שתצא נגד דברי מיכאלי.

    אהבתי

   • מריר משהו.
    נסה אופטלגין שמעתי שזה טוב נגד היסטריה.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    לא יונה, זה תגובה אופינית לר/ק, הוא במצב היסטרי תמידי. אתה יכול לאסוף אותו לבלוגך, ולהעניק לו תמיכה, אופטלגין ונפטלין. יש לכם הרבה מהמשותף והמשמים, תבלו.

    אהבתי

   • לאורן הגיב:

    זה עבורך כמענה ל-22:45 שלך המהולל ליון.

    אהבתי

 30. עיתונאית הגיב:

  פרשת מסעדת כתית וכל חבורת העיתונאים הנמוכים שלוקחים בה חלק:
  ניב גלבוע מםרסם סיםור מופרך מבלי שבדק אותו. זו כבר שגרה בערוץ 10
  למה עורכת לידי גלובס מצטרפת לראיון ואוכלת על חשבון המסכדה? לא די שהכתבת הרלוונטית והטאלנט יאכלו? אשכרה עורכת העיתון לא חשבה שהיא צריכה לשלם?
  איזה מן דבר זה?
  למה האחרים לא שלמו?
  ובכדי לחדד את המלכוד אליו נכנסה חבורת הסואו כולד עיתונאים: ממתי כשמרואיין שופך את לבו מציע לו העיתונאי לשתוק?
  ממתי כשמרואיין פותח את הפה פונים העיתונאים לאנשי היחצ בהצעה שישתוק?
  כל העיתונאים המעורבים בפרשה מוציאים שם רע למקצוע

  אני בשוק מהגרגרנות וחוסר האתיקה של כל הנוגעים
  בתיאבון

  אהבתי

 31. פופאי הגיב:

  לפי חלק מהתגובות המופיעות כאן ניתן להניח כי יש
  נדידה מרוטר לאתר של וולוט…

  אהבתי

 32. צינור הגיב:

  בשביל מה העורכת המהוללת, כשרון העל המדהים על פי כל קנה מידה, כותבת מחוננת, עיתונאית בחסד וסקופרית שלא היה כמותה, ובכן בשביל מה ורד ריבלין-רמון, שעונה כל התארים הנ"ל, הלכה לאכול אצל אדוני בחינם? כה מעורר סלידה. על אתיקה שמעת? מה קרה, אין לכם מספיק כסף כדי לשלם על ארוחת ערב במסעדה? ממש רחמנות על הזוג הזה, בעל עבריין מין ואישה מחוננת. יאק יאק יאק

  אהבתי

 33. טלפון חי הגיב:

  -יעתיק אל אפי עבד,
  =מסה אל ח'יר
  -שוב בושות ממנדא?
  =תאמין לי לא טוב, לא טוב..
  -מילא אתם שונאים את היהודים, וביום האדמה כבר הגעתם לגדרות של חנתון וחשבתם למי יהיה כל בית…אבל אלה ערבים מוסלמים…
  =דווקא הפעם זה לא כמו אז עם הכסף שלקחו להם…
  -מה קרה עכשיו?
  =הם גרים כולם בבית אחד(עשרות), ואומרים שאחד מהם יצא החוצה בלי חולצה…אנחנו מוסלמים, אתה יודע…בלי חולצה בכפר?
  -אז?
  =אז באו אנשים מהכפר ריסקו אותם…
  -מה הם עושים בכפר ?
  =עובדים בגרושים בחקלאות,וחלק עומדים בבוקר בככר ואוספים את מי שצריך..
  -בכמה?
  =100 ליום זה הרבה אם נותנים…
  -ככה? גם לאחים המוסלמים אתם שוברים את העצמות?
  =למה בסוריה מה?
  =תבוא לשתות קפה..
  -אינשאלה בשבת.
  -מה עם הכדורגל? לטובת מי אתם עכשיו? גרמניה או או איטליה?
  =לאאאא, עכשיו כולם או ספרד או גרמניה, ישם 3 ערבים: חדרה, הוזיל…וספרד, ברצלונה ריאל ..השנה אין כמעט איטליה..
  -יאלה ביי חבל על הטלפון…

  אהבתי

 34. שועלן הגיב:

  העמודות אכן מטעות בגודלן, וזה לא טוב שמציגים שני נתונים שונים באופן השוואתי אבל זה לא אומר שהמצב הנכון הוא הנתונים המשלימים ל100.
  תמיד בסקר מסוג זה יש יותר משתי אפשרויות מענה. זה ש40 אחוז מוטרדים מאוד לא אומר ש60 אחוז לא מוטרדים כלל. כדי להשוות כמו שצריך בין חתכי הגילאים השונים יש להציג את כל התפלגות התשובות, ולא רק את התשובה הפופולרית ביותר.
  אני מניח שהסקר אכן תומך במה שרצו להגיד, כי זה הגיוני, פשוט הדרך בה הציגו את זה היא אכן רשלנית ומטעה.

  אהבתי

 35. איך לא חשבו על זה קודם הגיב:

  יום שישי של הארץ- מכובד, יוקרתי וחכם כלכלית.

  אהבתי

 36. אידנס הגיב:

  האשם בציטוט של בני בגין הוא העורך, שעיוות ושינה את מה שבגין אמר. אם קוראים את דבריו המלאים, רואים שזו הייתה שאלה רטורית שנועדה להדגיש את חוסר ההיגיון במושג "מדינה יהודית". כלומר, בדיוק להפך מהכותרת.
  ב-YNET מובע ההסבר שלו, ועדיין הכותרת מעוותת. אולי כי זה יוצר יותר טוקבקים.
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4242316,00.html

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s