אצבעות שחורות 13.7.12

מהסו"ש

– איש אחד נאלץ לאשפז את בנו באברבנל. הקוראים מטולטלים, אף שהדברים על ביה"ח כבר נכתבו בעבר.
– למה איש לא משפץ את המקום? למה זה כל כך מסובך?
– ספרד על סף מלחמת אזרחים (דניאל ארגו, MySay).
– שני צעירים נהרגו בתאונה בגליל.
– רצח בערוער.
– שריפה ליד מעיין ברוך.

המוסף לשבת

סימה קדמון כותבת שהכחשת אולמרט את צעידתו לפוליטיקה לא אומרת שלא יעשה את זה. זה יקרה אחרי שיגמור את כל ענייניו המשפטיים, לא דקה קודם. ואם היא אומרת.

חבל שקראתי את הראיון של אריאלה רינגל הופמן עם עו"ד נוית נגב רק אחרי שהעליתי אתמול את הפוסט ובו התייחסות לדבריו של בן כספית על רייצ'ל מור. מתברר שהמקור למידע של כספית הוא עו"ד נגב (או חומרים שלה, או מישהו מטעמה, מלשכתה וכיו"ב). כספית משתמש אפילו בדבריה על החיפושים בגוגל. מה לעשות שהעו"ד המפוארת שכולם אוהבים (והיא באמת נשמעה שקולה ואינטליגנטית ביומן שישי של הערוץ הראשון אמש, ואפילו הודתה שכשאולמרט אמר "אין מעטפות,לא היו מעטפות", הוא לא ממש אמר אמת, אבל הוסיפה בנשימה אחת: אם נשפוט כל אדם על כל מילה שלו…) כשלה אף היא יחד עם כספית? אך בעוד במוספשבת של מעריב תיקנו את הפדיחה, פה נשארו הציטוטים של נגב על הרב יוסף-יצחק ליפשיץ "המזוהה עם הימין הקיצוני בישראל". אוי אוי אוי.

והמתקפה על משה לדור נמשכת. הכותרת לכתבתה של טובה צימוקי "תובע נאחז בקש". אין לי מושג לגמרי מה היא רוצה.

יועז הנדל מודה במדור שלו שאולמרט רחוק מלהיות מושלם אבל שיש לו ביצים ולב גדולים. הלקקת הזו באמת דוחה תנשמה.

במלאת שנה למחאה כינסה עינת פישביין את דפני ליף, סתיו שפיר, בועז נול ועידן מילר הפראיירים לתמונה קבוצתית (אלי אטיאס) בלי גברת ולשיחה. שוב נאלץ לקרוא את קורות חייהם של כל הארבעה. ליף המסכנה (הממשיכה בעבירות תנועה לרוב על אופניה, גם ברחובות יפו) עדיין מקוננת על שמזכירים לה את אי שירותה הצבאי בעוון מחלה. אני מציעה שכמאיה בוסקילה  בשעתה תעשה איזו מחווה קטנה ותתגייס לשעה קלה. היא עדיין צעירה מאוד.
באשר לשיחה ולשיחות ההשלמה, קשה לומר שעולה מהן בשורה חדשה או משהו שעוד לא שמענו בשנה האחרונה, אבל יאללה בכיף, חגיגות שנה לאוהל הראשון. העיקר שגיא רולניק יהיה מרוצה.

מוספשבת

בן דרור ימיני נגד יצחק לאור מהארץ + דעות מבלבלות על לדור ואולמרט:

הכרעת הדין בעניין אולמרט אינה מגלה שההר הוליד עכבר. אולמרט לא היה רק נהנתן. ניחוח של שחיתות שזור בהתנהלות שלו. הפרקליטות ראויה לביקורת. ייתכן שמשה לדור צריך ללכת. לא משום שהוא טעה. מותר לו לטעות. משום שהוא מסרב להבין שמדובר בטעות. אבל אם זה נכון, אז אולמרט צריך ללכת פעמיים (ללכת לאן? מאיפה? V).

המארקרוויק

מה השתנה מאז הפגנת החצי מיליון שואל רותם שטרקמן ועונה בתמונות.

גיא רולניק במה שנראה כמו צוואה כלכלית עגומה במיוחד. המצב בקרשים, ולכם, אזרחי המדינה נותר לעשות כלום.

כל הארגונים שצצו בעקבות המחאה.

המלכוד התעסוקתי של החרדים.

מוסף הארץ

זה מה שאנחנו אוהבים: שאלון אמריקאי של דורון רוזנבלום שבסופו תהיו ישראלים טובים יותר, נאמנים יותר וציונים יותר.

כל הרעל שמסתתר בבשר שאתם אוכלים (נטע אחיטוב). לא קראתי את הכתבה. אני ממילא יודעת את הרוב (אני משערת), וגם התצלומים דוחים. היא בשבילכם. אני תוהה אם מישהו יפסיק לאכול בשר אחרי שיקרא אותה. כמו כמעט כל דבר בחיים, היא תשכנע את המשוכנעים, שכלל לא צריכים שכנוע. מצד שני, תגידו, אבל זאת לא המטרה בכלל, אלא סתם לספר משהו על הנעשה בבשר. אה. הבנתי.

יובל בן-עמי על המחאה הרוסית.

7 לילות

אני שמחה שירון טן-ברינק לקח צעד קדימה את ההערה שלי על כתבת הלהט"בים מעולם הבידור שהתפרסמה ב-7 ימים בסוף יוני.
הוא כותב

כתבי תרבות ובידור יכולים ללבוש ביריות מתחת לחליפה ואיש לא ימצמץ, אבל אם עיתונאים נחשבים יעשו כמותם תרעש הארץ. בדרנים ומוזיקאים מתגברים על חשש של עשורים ויוצאים מהארון כדי לקדם את יצירתם, אבל אף כדורגלן לא יעז לשקול את הרעיון. וזה עוד לפני שעשינו אאוטינג לח"כים. גאווה אינה מנת חלקם. הם יותר בקטע של בושה וחרפה.
[…]
אין מה להיות מופתעים מהשלווה הגמורה שבה התקבלה המתקפה ההומופובית של נציגי השלטון. הפחד, השנאה והאפליה מלבלבים ביתר שאת בכל פינה של החיים הציבוריים בישראל. הם יכולים בהחלט לחסל קריירות ובמקרים מסוימים גם להרוג בני אדם. מי שמתחבא יודע היטב מדוע. זה באמת לא ארון. זה צינוק. ואין יציאה.

וסקאזי הפך למונוגמי, הוא כבר לא בוגד באווה, הוריי.

7 ימים

בשבועה שעבר התפרסמה ב-G של גלובס כתבה של שלומית לן על תביעת ענק בה מעורבת גם הדירקטורית מורן אטיאס. לא זכור לי שהכתבה עוררה איזשהם הדים. אבל אולי פספסתי, מי יודע.
בגיליון זה של 7 ימים מתפרסם ראיון יח"צ עם אטיאס (יסמין לוי) לרגל עליית הסדרה אלנבי, ע"פ הספר של גדי טאוב, בערוץ 10 (מפתיע שלא היא בשער אלא גיבורי אולימפיאדת לונדון הממשמשת).
המשפט היחיד הקשור לכסף אליו היא מתייחסת הוא "כסף אף פעם לא חסר לי, אמי מנהלת לי את זה ולא מעניין אותי".
איזה קטע, גם סקאזי במוסף האח אומר "אין לי מושג כמה שילמו. לא מתעסק בכסף". מזרע קדושים השניים הללו.

אלון הדר, שכזכור עבר לפה ממעריב, מראיין את רגב קונטס. הכתבה נפתחת במשפט "שאלתם את עצמכם פעם איך בדיוק התחילה המהפכה החברתית בישראל?" ובכן, הדר, לא שאלנו, לא הייתה לנו הזדמנות לשאול, מאחר שהסיפור, איך דפני ליף התקשרה אל קונטס ב-9 ביולי סופר כבר עשרות פעמים במהלך השנה האחרונה.
העילה לראיון: הסרט של קונטס, חברים, שהוקרן אתמול בפסטיבל הקולנוע בירושלים. תחילה הרעיון היה לתעד את 5,000 חברי פייסבוק שלו ולהפכם לחברים בחיים. אבל החומרים לא ממש הוכיחו את עצמם, ואז הגיעה הגאולה בדמות המחאה, "והסרט הפך לכרוניקה של שנת המחאה".
קונטס אומר פה במפורש:

"אמרנו יחד מראש… בונים את דפני. היא תהיה הפנים של המאבק… כולנו היינו אנשי קולנוע וכתיבה, וכולנו יודעים איך למכור סיפור. זה היה קמפיין"… הוא הפך למנהל הקריאייטיב של המחאה המתגבשת וגייס עשרות אנשי מקצוע שייצרו אלפי סלוגנים, כרזות, קמפיינים, אירועים במדיה החברתית… בשיא עבדו בצוות כ-150 אנשים, חלקם הגדול מנהלי קריאייטיב בכירים…

– גם שיר נוסצקי, חברה של קונטס מספרת פה שמחוברות היה עבורה טיפול פסיכולוגי, בדיוק כמו סקאזי.
– קונטס מספר שבחודש הראשון כתב לליף כמעט את כל הנאומים, גם את זה בו היא דרשה מצלמות בדיונים עם נציגי הממשלה ואת הקריאה לטרכטנברג להתפטר (ואז החליף אותו דרור פויר?). אז מה הייתה ליף? Pretty face?

לסיכום, ולמרות הפתיח, מדובר בכתבה מצוינת. קונטס מפרק את המחאה ואת האידיאולוגיה לפיסות קטנטנות, המציגות בני אדם מן השורה העסוקים במלחמות אגו ובפוליטיקה הדוחה שלהם ככל הפוליטיקות שבעולם.
ההפניה בשער, ובכך יש להאשים רק את עורך המוסף, "כך מחאת האוהלים הרסה לי את חיי המין" – לא פחות משערורייתית. ההתייחסות לכך מופיעה בכתבה, ומאוד במרומז והכי לא קונטסצקי – בפסקה לפני האחרונה (שלא לומר שבתחילת הכתבה אומרת נוסצקי "המחאה הצילה לנו את הזוגיות"). כל שאר הכתבה זו  דקונסטרוקציה מעניינת של המחאה.
תגובתו של איציק שמולי, אגב, עליו אומר קונטס שהוא "האמ-אמא של הטרמפיסטים" היא שקונטס עוסק במסע יח"צ לקידום הסרט שלו.

ומה עוד במוסף? חנוך דאום, איש ידיעות, המפרסם רומן חדש, רב הנסתר, בהוצאת ידיעות ספרים, כותב על כך. הכתבה היא כמובן על עצמו:

… גם אני, כמו רוב מי שבחור להיחשף בטור אישי או במיזם טלוויזיוני, סובל מחרדה נרקיסיסטית. אני מפחד להיות אף אחד. אני חושש לסיים את חיי בלי שעשיתי משהו בעל משמעות. החרדה הנרקיסיסטית היא תוצאה טרגית של ילדות ושנות נעורים שבהן הייתי אחד האנשים הבודדים עלי אדמות…

גלובס/ G

מה הקשר בין טסטוסטרון, קורטיזול ואוקסיטוצין לביצועיו של סוחר בורסה.

גלריה

היח"צ שיש למחוברים הוא חסר תקדים. סקאזי כאמור בשער 7 לילות, חנוך דאום ב-7 ימים, גדעון לוי כתב בשבוע שעבר במוסף הארץ, וג'ייסון דנינו הולט כעת בשער גלריה. הוא כתב ומביים מחזה חדש. הוא בן 25. שוקינג.

הארץ השבוע

יוסי ורטר מסביר: אולמרט מעולם לא עזב את הפוליטיקה, ולכן הצהרתו שלא יחזור מגוחכת.

האמהות ממחאת העגלות מסכמות (תמר רותם).

באופן די מובן מאליו ומתבקש, הארץ הוא העיתון שהקדיש למחאה החברתית הכי הרבה מילים בסו"ש זה ובכל השנה החולפת. וזה ערוץ המחאה, בו אפשר לקרוא הכל.

שישבת/ ישראל היום

אחרי שכל העיתונים דנו בסוגיית אן-מארי סלייטר מאטלנטיק, שהתחבטה בין ילדים לקריירה, במוסף פשוט לקחו את כתבת הענק ותרגמו אותה.

סופשבוע

ביומן שישי של הערוץ הראשון אמש אמרה עו"ד נוית נגב המוזכרת לעיל, כמה חבל שעידן הסוביודיצה עבר מהעולם בישראל. אני יכולה שוב להצטער על כך כשסופשבוע (יוסי אלי) מציג שאלות לדניאל מעוז, הנאשם ברצח הוריו, שמשפטו מתנהל כעת. זה הרי לא ייאמן כלל.
בלי להתבלבל, הכות' באתר כעת היא:

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

בלוגר אתיופי נידון ל-18 שנות מאסר.

יאיר נתיב רצה לשנות את החלטת פרקליטות המדינה המאשימה את הנהג שהרג את אביו בגרימת מוות בנהיגה רשלנית וכן עבירה של נהיגה בשכרות בעבירה חמורה יותר, הריגה. בג"צ סירב. נתיב התעצבן ושטח את טיעוניו.

יגאל שתיים העלה את התצלום הזה בעמוד הפייסבוק שלו. אחרי יותר מ-500 שיתופים יד נעלמה הסירה את התמונה.
והנה פירוט הפרשייה. משרד הפנים:

הרשויות בדרום סודן עשו בדיקה פרטנית לגבי כל אזרח דרום סודני, באשר ל-70 הפליטים, מדובר בבני שבט אנובה לגביהם טרם התקבלה החלטה כיצד המדינה תנהג לגביהם.

לוגוגול: יומולדת 150 לגוסטב קלימט.

כך נקדם את הספר על איראן של הוצאת ידיעות ספרים ב-ynet.

ביקשתי בפייסבוק עצות למשהו יוצא דופן. שווה לקרוא.

לחם עבודה

דורית בן ארי ואלון צרפתי יעמדו בראש חטיבת המגזינים של מעריב.

כתב הספורט של ישראל היום, רותם גרוסמן, יהיה דובר הפועל ת"א בכדורגל.

לפני פיזור

קיבלתי מייל ובו הצעה עסקית.
אני רוצה להשיב אבל כתובת המייל מופברקת. מה הרעיון? זו חידת היגיון?

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה אצבעות שחורות, עם התגים , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

106 תגובות על אצבעות שחורות 13.7.12

 1. דליה וירצברג-רופא הגיב:

  דבורית, את שואלת: "למה איש לא משפץ את המקום? (ביה"ח אברבנאל) למה זה כל כך מסובך?"
  התשובה מתוך כתבה ב-ynet: "הממשלה החליטה ב‭2003-‬ על סגירתו ועל פיזור החולים. אבל לחולים לא נמצא תחליף הולם, ובית-החולים המשיך להתקיים. אלא מה? בשל ההחלטה על סגירתו אין מוקצים לבית-החולים כבר שנים תקציבי בנייה ופיתוח. הסובלים העיקריים הם החולים, בעיקר הכרוניים – שבית-החולים הוא למעשה ביתם".

  הבנת את זה? שילוב מופלא של סדום וחלם.

  אהבתי

  • חיים הגיב:

   נכון ועוד.

   עוד 3 שנים יעבור העיסוק ברפואת הנפש ממשרד הבריאות לקופות החולים. די ברור שעד אז לא יהיה שיפור משמעותי.

   נשאר לקוות שאחרי יהיה עם התוספת התקציבית. בתקווה שהיא תספיק למשהו.

   אהבתי

  • דליה וירצברג-רופא הגיב:

   מהתכתבות עם בכיר באברבנאל עולה שזו הייתה כתבה מטעם לגיוס כספים לשיפוץ. הייתי אמורה להבין זאת בעצמי: הצוות הסיעודי מטפל "באהבה ובחמלה" נכון רק ביקום מקביל.

   אהבתי

   • velvet הגיב:

    תודה רבה, כל הכבוד.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    גם אם המטרה נעלה, למה כל דבר בימינו צריך להיות "מטעם"?
    די למניפולציות.

    אהבתי

   • דליה וירצברג-רופא הגיב:

    בקריאה חוזרת לאור הגילוי הנ"ל הכתיבה אכן מניפולטיבית וסוחטת דמעות. הדובי הקטן (ילד בן 12! שבהתחלה היה בן 7) שאין אפילו שידה להניח אותו עליה. תאמרו, אבל המטרה טובה. מה אכפת לך? זהו, שלדעתי אין לבית החולים הזה זכות קיום לאחר כל הפשעים שבוצעו בו. קבלו אחד לדוגמה. צריך לסגור את בית חולים שמרחיק חולים מחוץ למחנה, ולפתוח מחלקות פסיכיאטריות בביה"ח וולפסון.

    אהבתי

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  המילכוד התעסוקתי של החרדים

  http://www.themarker.com/markerweek/1.1775349

  עובדים אצלי צעירים בני 18-25, שלא מתאימים לישיבה או למסגרת אחרת. חלקם מגיעים לעשר שעות עבודה, כדי שיוכלו להשלים את השעות הנדרשות בישיבה כך שלא יגויסו לצה"ל

  איכס

  אהבתי

 3. שינדלר הגיב:

  ושוב – מישהו יודע אם גיא רולניק באמת עוזב אפרופו הרמזים שלו בסוף הטור שהוא מפרסם אתמול?

  אהבתי

  • מעלי הגיב:

   אוף! תקרא הפוך את מה שהוא כתב,הוצא כל אות רביעית ותחבר…עכשיו?

   אהבתי

  • יוריק הגיב:

   אין לי מידע בדוק, אבל יש פרסומים ורמזים על מחלוקת בין גיא רולניק ובין שוקן. רמזים דקים בלבד. נוסף לכך, התקיימו מפגשים בין שוקן ובין נוחי דנקנר, מחרים המודעות בהארץ. גיא רולניק הוא אויבו בנפש בתקשורת של דנקנר.
   בקרוב נדע.

   אהבתי

   • velvet הגיב:

    ידידי, איך "רמזים דקים בלבד"? הרי נכתב פה במפורש כמה פעמים, ובפעם האחרונה בורדו על גבי לבן.

    אהבתי

   • בר מינן הגיב:

    לא רוצה לאפסט אף אחד, אבל איך יכול להיות שברמן בברסרי שנקלע לשיחה סוערת על הבר שלו בין שני האישים הנכבדים יודע יותר מכל עתונאים החשובים על מה שוקן ורולניק כל כך כועסים אחד על השני וגם השני על האחד. 👿 😈

    אהבתי

   • מומו ורבע הגיב:

    רולניק טוען שביום שלאומי יחתכו לשוקן את קו האשראי, דנקנר יבעט לשוקן בראש (יחד עם נבזלין) כדי לחזור לחיק הקונצנזוס. אין שום תוחלת בשביל דנקנר בלהתחנף לשמאל אחרי שהוא קנה את מעריב והמחאה נפלה עליו – במיוחד כשהימין ימשיך לשבת בכל משרדי הממשלה עד הפנסיה של דנקנר וחוץ ממונופולים הוא לא יודע ממה מתפרנסים. מדהים איך ישנם עיתונאים שמפנטזים שהם חכמים, ולא מבינים את חוקי המשחק. כבר ראיתם את מימן נוטש את ערוץ 10 אחרי הדחת מובראק, ועדייו לא קלטתם? מזל שלרולניק יש טיפה יותר ניסיון ושכל בקדקד. לפחות את עצמו הוא יציל והוא נכס לעם.

    אהבתי

 4. קורין מייעצת הגיב:

  אני חייבת לעשות היום משהו יוצא דופן.
  משהו שלא עשיתי שנים. או אפילו מעולם לא.
  רעיונות?

  סקס, סקס חייתי ופרוע עם צעיר בנוי היטב אותו תדוגי בחוף הים הקרוב.

  אהבתי

 5. בזינגה הגיב:

  האם כבר אין דבר כזה בישראל "כתב תרבות"?
  אחד ממבקרי הקולנוע של ידיעות ב "7 לילות" כתב ביקורת על "ספיידרמן המולפא" ובביקורת הוא משום מה קישר בין אולפני מארוול לבין הסרט. אך כל אדם שיבדוק את הכתוביות ישים לב שהסרט הזה אינו תוצרת אולפני מארוול אלא אולפני סוני.בנוסף המבקרים היותר להוטים בחו"ל כבר ציינו שלפי הדעה הרווחת סיבת הקיום היחידה לסרט הזה היא מחוייבות חוזית של אולפני סוני להוציא סרט של הדמות אחת לכמה שנים אחרת הזכויות לדמות יחזרו לאולפני מארוול(למי שלא בקיא בפרטים – מארוול קומיקס זו חברת הקומיקס שיצרה את הדומיות. לפני כ8 שנים היא שהחליטה לעשות את הסרטים בעצמה והיא זאת יצרה את IRON MAN, קפטן אמריקה והנוקמים ועוד). אני יודע שמידע מהסוג הזה יכול לגרום לדעה קדומה על הסרט לפני שרואים אותו אבל הוא לא יכול לעשות בדיקת עובדות קטנה בטרם הוא מגיש את הביקורת?

  אהבתי

  • קורין על בזינגה הממחזר/ת הגיב:

   כבר כתבת אתמול על כך?
   האם אלו דברי אלוהים חיים?
   האם יש לצפות לעוד שידור חוזר מחר?
   אללה יסתור…

   אהבתי

 6. יונה ונער הגיב:

  "שני צעירים נהרגו בתאונה בגליל"
  "צעיר ונער" בן 17 ובן 18.. זה בגלל הצבא?
  אה לא, בצבא כולם ילדים..

  אהבתי

 7. בשר החינוך הגיב:

  ," היא תשכנע את המשוכנעים, שכלל לא צריכים שכנוע."
  צריכים צריכים!
  צריכים להבין למה אנחנו(לפחות זה משותף) לא חולים אף פעם!
  למה כל הנוער בני 20 קרחים,ולמה כמות העקרים גדלה בענק, למה ילדות בנות 12 "מפותחות" כמו בנות 18, למה מי שלוקח אנטיביוטיקה(אני לא) לא מבין למה זה לא עובד עליו…
  זה,ועוד המון !"דינם" של אלה שאוכלים בשר ישראלי ושותים חלב פרות ישראלי.
  המאמר לא מפרט את התוצאות החמורות שקורות מהרעלים האלה או במילים אחרות: אמא! עוף!.
  ההישג של המאמר (בינתיים)הוא, שהמפרסמים לא איימו על ה"ארץ",או שהם גם ככה לא מפרסמים שם.

  אהבתי

  • סתמאחת הגיב:

   סבתא רבה שלי נפטרה בשנת 1940 מדלקת בכליות בשנות הארבעים של חייה. אנטיביוטיקה היא נס מציל חיים ופושטקים מתנגדי רפואה צריכים לעבור לבידוד. עם כל התפרצות חצבת אני מיחלת ליום שלא יאפשרו הרשמה לבתי ספר וגנים לילדים שאינם מחוסנים. אני מבטיחה שביום שאצטרף לועד הורים באחד המוסדות האלו זו תהיה המלחמה שלי.

   אהבתי

   • אלעד הגיב:

    א. מסכים.
    ב. שמעתי השבוע על יוזמה של רופאים לפיה הורים לילדים לא מחוסנים יצטרכו לשאת בהוצאות האשפוז בגין מחלה שניתן היה לחסן נגדה. נשמע לי צודק, מידתי והולם.

    אהבתי

   • סתמאחת הגיב:

    השאלה אם ההצעה הזו תעבוד. חלק מהלא מחסנים הם יאפים אמידים מישובים קיקיוניים בגליל, להם לא תהיה בעיה לשלם. אבל מה עם אנשים עניים כמו הבדואים והחרדים? זה עלול ליצור בעיה כי הם יהיו אפילו פחות נגישים לטיפול רפואי ומי שישלם על כך זה הילדים ולא ההורים שלהם.

    אהבתי

   • מומו ורבע הגיב:

    לא כולם נכנעו לפוזה – אפילו במודיעין. הנה קרן אור של מציאות בים של ניו איג'יות VAXX ON VAXX OFF

    אהבתי

  • קורא הגיב:

   חבוב, אני בן 35, אוכל מלא בשר, שיערי מלא כפי שהיה בגיל 18.

   אהבתי

 8. שועלן הגיב:

  ספאם?

  אהבתי

 9. מיקי הגיב:

  חנוך דאום מפחד שלא יזכרו אותו? אז שיעשה משהו משמעותי. שמעתי את המ**** הזה מדבר ברדיו על מחוברים – הבחור מתאמץ להרשים, מקשקש עצמו לדעת, לא סותם את הפה לשנייה, חייב כל בדל של תשומת לב. לדעתי – התחרפן סופית לאחרונה, האשפוז הוא רק שאלה של זמן 😥

  אהבתי

 10. מונוממי הגיב:

  "וסקאזי הפך למונוגמי, הוא כבר לא בוגד באווה, הוריי."
  מתערבים על שבוע?

  אהבתי

 11. הנאורים (גם כאלה מכאן) הטיחו בי שהמחאה אותנטית והבעיה שאני ימני או קונספירטור. אחרי שנה מתברר שאוהלי המחאה בערי ישראל כמו השלטים והסלוגנים לא נבעו כתוצאה מהזעם הציבורי ושידי ההפקה העלומות דאגו למראית העין.

  אמרנו יחד מראש… בונים את דפני. היא תהיה הפנים של המאבק… כולנו היינו אנשי קולנוע וכתיבה, וכולנו יודעים איך למכור סיפור. זה היה קמפיין"… הוא הפך למנהל הקריאייטיב של המחאה המתגבשת וגייס עשרות אנשי מקצוע שייצרו אלפי סלוגנים, כרזות, קמפיינים, אירועים במדיה החברתית… בשיא עבדו בצוות כ-150 אנשים, חלקם הגדול מנהלי קריאייטיב בכירים…

  וכך הנחתום על העיסה לפני שנה:

  זה לא בימוי ברמת השחקנים אלא ביצירת התנאים לסצינה. -מה שמשתקף אליך מהמסכים תפור, מבושל, מוזמן, לא טבעי, אשליה. מבויים.

  עכשיו כששאלות האיך והמי נפתרו נותרה שאלה שאמורה להטריד את כל האידיוטים השימושיים שהאמינו שמדובר בתופעות אותנטיות:
  מדוע טורחת הקרן במשך שנים להקים את התשתית להפיכה חברתית בישראל?

  אהבתי

 12. ז'ורז' סאנד הגיב:

  קיבלתי מייל ובו הצעה עסקית.
  אני רוצה להשיב אבל כתובת המייל מופברקת. מה הרעיון? זו חידת היגיון?

  הכתובת היתה ניגרית במקרה?

  אהבתי

 13. גפן הגיב:

  מתי כתבות על החזרה בתשובה של רגב קונטס? הוא וספקטור מתחרים ביניהם מי הראשון/ה שי/תחזור בתשובה.

  השבוע נפגשתי עם נוצרים נורבגים אוהבי ישראל, היה מעניין. הם הקהל הנוח ביותר להסברה עבור מישהי כמוני שעד עכשיו עשתה מעט מאוד בנושא: סקרנים, שואלים שאלות, מגיעים אחרי ביקור לא מדהים בסוריה וקצת פחות מפחיד בלבנון ושייכים לזרם שלא מתפעל ממדיניות הרווחה של הממשלה הנוכחית בנורבגיה.

  ואם כבר הסברה ישראלית, המשלחת הנפאלית למחנה אסיה למדע שיתקיים בסוף אוגוסט בירושלים (גילוי נאות, אני עובדת במחנה) זוכה לסיקור בחו"ל.

  מזל טוב לרותם גרוסמן.

  אהבתי

 14. פופציק הגיב:

  היתה שמועה כבר המון זמן שחנוך דאום מעניין מישהו (זאת אומרת, חוץ מעצמו). רק שאף אחד לא ידע מי זה. ולווט? זאת את?

  אהבתי

  • חנוך דאום זה כמו מרטין התאילנדי שלנו. הם מרגישים בגיל 40 שהם הפסידו משהו נורא בישיבה ועכשיו זה הזמן לשכב עם כל הנשים.

   אהבתי

   • מיקי הגיב:

    מילא התאילנדי, בחור סקסי. אבל מי תרצה לשכב עם נודניק שלא מפסיק לקשקש ונראה כמו הצרות של ספתא שלי?

    אהבתי

   • התאילנדי מדבר המון. הררי מילים הוא חופר למלוכסנת המסכנה שלו. טיפ. זה לא סקסי.

    אהבתי

   • Jimmy הגיב:

    אני רואה שאתה מדבר מניסיון. שאפו

    אהבתי

   • ז'ורז' סאנד הגיב:

    משתמש- אין זה מתפקידי, אבל מרטין מצהיר בעקביות על אהבתו לאשתו, ולכן תזהר לך בהערותיך הטפשיות.

    אהבתי

   • אה, האסיתיות הכנועות, איזה ישראלית היתה עומדת בפרופלור הזה?

    אהבתי

   • מרטין הגיב:

    משתמש אנונימי (וחסר חשיבות) שלום,

    מפאת כבודך, לא אחזור על דברי אישתי אחרי שתרגמתי לה את מה שכתבת. המילים "קצר,", "חוסר הערכה" ו-"תסכול" חזרו די הרבה פעמים. אסיתיות כנועות זה מיתוס. אם רק היית יודע את האמת. אם נוח לך לדמיין אותי ככישלון עם נשים ישראליות, לך על זה. להערכתי אין טעם להסביר לך את הפער בין דימוי למציאות משום שאת המציאות לצערי לא תחווה אף פעם.

    אמרו חז"ל "הוי דן כל אדם לכף זכות" ולכן ברור לי שההערה שלך באה ממקום פגיע. אודה לך אם בעתיד תמקד את ההתקפות האישיות שלך לכיווני בלבד ותשאיר את אהבת חיי מחוץ לתגובותיך העתידיות. על פגיעה בכבודי אני מוחל לך. על פגיעה בכבודן של נשים בכלל ונשים אסייתיות בפרט איני מוחל. הניסיון לפגוע בכבודה של אישתי הוא בלתי נסלח.

    תקרא את השורות הבאות לאט. עוד מילה לא במקום לכיוון של אישתי ואני אשכרה יחפש אותך. ותאמין לי שאני אמצא אותך. זה יהיה לא נעים. למרות שאני מתאמן באיגרוף תאילנדי ומעולם לא פגעתי באיש, נראה לי שאתה מתחנן שאני יעשה עבורך איזה יוצא מהכלל קטן. אנחנו מבינים אחד את השני, אדוני? כשאתה תוקף את אותי אני עוד אשכנזי חננה עם הררי מילים, אבל כשאתה פוגע בכבודה של אישתי אני גבר תאילנדי שתקן. ראה הוזהרת.

    אהבתי

   • באמת שחשבתי שלא הולך לך עם ישראליות. הרי אתה בעצמך אומר שאתה די סובל לחיות בניכר. בוא הביתה!

    אהבתי

 15. תייר הגיב:

  חמוד איך קונטס מנכס לעצמו את ההצלחות של המחאה והמיתוג של דפני ליף, לאור ההתגייסות של התקשורת. כמו בן כספית, ידע ומשך בחוטים לאורך כל הדרך, אבל חכם בדיעבד.

  אז בואו נסגור את הסוגיה אחת ולתמיד, התקשורת התגייסה במלואה, כי העיתונאים של היום הם עובדים במעמד בינוני-נמוך. הם סובלים מאותן הבעיות שהמחאה דיברה עליהם. הם לא יכולים לגמור את החודש. הם צעירים, ליברלים. לכן התגייסו. השנה כבר מרסנים אותם. זו הייתה מחאת YNET. קונטס וכל היתר – טרמפיסטים. קונטס יכול ללכת לחפש את החברים שלו. בפייסבוק.

  אהבתי

  • בזינגה הגיב:

   דפני ליפ היא אכן תואמת את הפרופיל הנ"ל – עורך וידאו במקצועה.בפריפריה החבר'ה האלה עוד יכולים לסחוב עם קצת עבודה מהצד.
   המצב לא מזהיר עבור שאר בוגרי חוגי התקשורת שאני מכיר…

   אהבתי

   • פרדריקו הגיב:

    המצב לא מזהיר עבור שאר בוגרי חוגי התקשורת שאני מכיר…

    בצדק. רובם לא יודע לקמפז פריים פשוט אבל לדבר הם יודעים כמו פליני.

    אהבתי

   • ר.בקצה הגיב:

    אז שילכו לעבוד בעבודת כפיים.
    אם בוקובסקי ואיתן איתן יכלו גם אתם יכולים

    אהבתי

  • העיתונות התגייסה לא בגלל הכסף אלא בגלל שזה היה חדש. כמו במערב כזה. עכשיו הנושא מיצה את עצמו. אם דפני עדיין לא מצאה דירה והנושא של הספסרות בוער בעצמותיה היא צריכה ללכת בדרך הקשה וממש להתגייס לנושא בלי גימיקים וטריקים של אוהלים. שתהיה לוביסטית בכנסת או משהו כזה. זה מה שמציע דניאל כהן בנדיט השבוע בהארץ.

   אהבתי

  • ר.בקצה הגיב:

   בחייכם, על מי אתם עובדים?
   הרי כולכם מכירים אחד את השני- ההוא למד עם הזה שעבד עם ההיא שעשתה סרט עם ההוא וחוזר חלילה.
   כשיונית לוי חטפה מהציבור בזמן "עופרת יצוקה" על ההתגייסות שלה לטובת האויב הערבי כולכם קפצתם כאחד להגן עליה.

   אהבתי

 16. ז'ורז' סאנד הגיב:

  סינימה פרדיסו בערד 😥 😥

  אהבתי

 17. סתמאחת הגיב:

  חבל שלא קראת את כתבת הבשר, קשה לי להיות בעדה.
  הכתבה כתובה כמניפסט, כל הדברים הרעים שאפשר לומר על תעשית הבשר, וזה חבל כי חלק מהדברים שם נכונים, וחלק מהדברים נשמעים חשובים מספיק כדי להוות בסיס לתחקיר ענק: היתה השבתה טכנית של מעבדת בדיקת איכות מזון או שרק היה חוסר בציוד שפגע בבטיחות העובדים? נמצאו חיידקים עמידים בחוות גידול חזירים? למה הכי קרוב למידע בנושא זה תאור של ציטוט של רופא שהתראיין למקומון? החלק הזה נחתם בקטע שערורייתי בעיני עם הדיאטנית שמלינה על כך שלא לימדו אותה אף פעם על הרעלים בבשר ומוסיפה (בלי להתבייש) שרוב הדיאטניות לא טורחות להתעדכן בממצאים ודוחות. עם כל הכבוד, זה כמו להגיד שלא שווה שמפתחים תרופות חדשות ופרוצדורות ניתוח חדשות כי רוב הרופאים לא טורחים להתעדכן בחידושים, או במילים אחרות- אם זה הטיעון אז יש פה מקום לתחקיר נוסף על הזילות והזלזול של דיאטניות במקצוען. אבל הציטוט הזה הובא כדי לתמוך ברעיון של הסכנות בבשר וזה חשוב יותר מהמסר האמיתי שעובר ממנו.
  החלק השני של הכתבה עוסק בהזרקת מים וחומרים מיצבים לבשר, לא חדש
  החלק השלישי שעוסק במתכות כבדות ("רעלים") חשוב וגם הראשון שנותן תחושה שנעשה תחקיר כלשהו עבור הכתבה ולא פשוט אינטגרציה של דיווחים ותיקים ומניפסטים אנטי בשריים.
  בחלק הבא שעוסק על פי הכותרת ב"חיידקים עמידים" אין מילה על חיידקים עמידים אלא על אי קולי וסלמונלה. מילה קטנה על איקולי- כל מחקר שנעשה בנושא מראה שמזון שעובר הרבה ידיים נחשף להרבה אי קולי. לא נעים לדעת אבל מדובר בחיידק מהמעיים שיוצא מהגוף שלנו לאויר העולם בצואה, כלומר העובדה שמספר הידיים משפיע על כמות החיידקים נובעת מכך שאנשים לא ממש שומרים על היגינה. מחקרים שנעשו על חסות שטופות וסלטים חתוכים וארוזים למיניהם מראים שככל שהחסה (או הכרוב, או כל ירק אחר) עוברים יותר שלבים בשרשרת העיבוד שנגמרת בשקית סלט ארוזה בסופר, מצטברים עליהם יותר חיידקים. לכן הסלטים האלו נשטפים בכלור, שהוא רעל לא פחות מהאנטיביוטיקות שמוזרקות לבשר. לפחות פעם בשנה יש התפרצות של הרעלות אי קולי בסלטים הארוזים האלו, אז זו לא בעיה ששמורה לעופות.
  מכאן באופן מפתיע ולמרות שכותרת המשנה לא התחלפה הכותבת עוברת לדון בסבל של בע"ח, הכל טוב ויפה ונכון, אבל זו מניפולציה לא הוגנת. היא מדברת על איך שהצפיפות מובילה לשימוש יתר בתרופות והעברת חיידקים ואיך שהצפיפות גורמת לסבל והכל היה נפתר אם היו נותנים לחיות לרעות באחו. היא עוקפת באלגנטיות את הבעיה של כמות האחויים שצריך למצוא כדי לגדל עליהם את אותה כמות בע"ח לצריכת בשר, כלומר שהמשק המתועש מאפשר לגדל כמויות גדולות יותר של בע"ח שמאפשרות להאכיל יותר אנשים בפחות הוצאות. גם לסבל צריך לתת שיקול, לכן ישנם סוגים שונים של משקים מתועשים ואפשר וצריך לחשוב מה רע הכרחי ומה לא.
  בנוסף הכותבת שוכחת באופן נוח למדי שברוצלה זו מחלה שיותר קל למצוא בבקר אחו חופשי מאשר בבקר שמגיע ממשקים מתועשים גדולים (ששם מחסנים את הפרות ונותנים להן אנטיביוטיקה).
  הטיעונים על סבל רלוונטיים בדיון על צמחונות, הם לא רלוונטיים בדיון על הרעילות של הבשר. אם כבר, העובדה שאנטיביוטיקה מאפשרת גידול יעיל יותר (מבחינת תפוקה) היא שיקול בעד בשר עם אנטיביוטיקה ולא נגד. יתרה מזאת, נכון שזה מאוד פופולרי לדבר על עמידויות (חיידקים עמידים, פיתוח עמידויות לאנטיביוטיקות בגלל שימוש יתר) אבל בשום מקום לא נעשה שימוש רציני ומושכל בטיעון הזה ואני לא יודעת אם זה משום שאין נתונים שמאפשרים טיעון כזה (לא נראה לי) או כי הכתבת פשוט בחרה לעשות לעצמה חיים קלים.
  כך או כך, יש הרבה מאוד "בשר" בכתבה הזו שיכול היה ליצר שנה של מאמרי תחקיר עומק, אבל הכל מטופל באופן כמעט רדוד ומאוד מניפולטיבי כדי להטות את הכף אל דעתה של כתבת.
  חבל.

  (רעיון לפעילות חינמית שלא עשית שנים: ללכת לפארק ולהתגלגל על הדשא. מחזיר אותך לגיל 10 ואחד הדברים הכי מצחיקים שעשיתי בשנים האחרונות)

  אהבתי

 18. קורין מתכוננת להגיע להפגנה הגיב:

  יאללה… אני יוצאת.

  זה הזמן לצאת לרחובות ולהראות נוכחות ותמיכה באלו שהתחילו את הקיץ המאוד מעניין שהיה לנו.

  יש לי מחשבה שמה שמפחית מהנושא ובעיקר מה שגרם להפרדת הכוחות בין מובילי המאבק של השנה שעברה זו ההצלחה האדירה שאף אחד/ת לא התכונן/נה אליה ולא היו מוכנים לקראתה. פשוט בגלל ההצלחה כל אחד/ת חשב/ה שהוא/היא היהלום שבכתר וכולם בבת אחת הפכו למנהיגים תוך מחשבה (מוטעה) שרק הדרך שלהם היא הדרך היחידה וכמובן הנכונה.

  יותר מדי טרמפיסטים עלו על הרכבת אבל הבעייה היתה שלא היה נהג קטר אחד אלא מיש-מש של פרחי נהיגת רכבות.

  הרי הבעיות הרבות ממש לא נעלמו.

  אשמח לראות את כולכם במוזיאון (או כל אחד/ת במקום הנכון לו/ה).

  אהבתי

 19. ז'ורז' סאנד הגיב:

  דן מרגלית בפגוש את היה בהיסטריה. חזר על אותו המשפט 5 פעמים רצוף (דגל שחור), איים לקום ולעזוב. שפת הגוף שלו הראתה שנאה יוקדת וחוסר אונים. לעומתו אמנוננו (בואו אדומים) – הלואי עלי חבר מסור סלע איתן שכזה.זאת ההתרשמות שלי ומי שטוען אחרת בא בידיים לא נקיות.

  אהבתי

 20. פסיכולוג רשתות חברתיות הגיב:

  בקשה להצעות יוצאות דופן בפייסבוק זה אוקסימורון.
  א. הייתי מסווג את זה כצורך בצומי.
  ב. הזדמנות לחסום את המציעים רעיונות הקשורים בסקס.

  אהבתי

 21. צופה מהצד הגיב:

  קשה מאוד למצוא תמונה של האנרכיסטית דפני ליף בגוף מלא,תמיד זה רק הראש
  מענין מאוד למה?
  האם יש החלטה של עורכי תקשורת הסמול לא להראות אותה בגוף מלא?
  כי זה בדיוק מחמיא לה?

  אהבתי

 22. צופה מהצד הגיב:

  קלמן ליבסקינד בעוד תחקיר נפלא במעריב
  http://www.nrg.co.il/online/47/ART2/385/304.html?hp=47&cat=309
  ורק לחשוב על זה שהעורך השמאלני של NRG אודי הירש ביטל לו את הבלוג

  אהבתי

 23. כותרת בנענע: מפגין הצית את עצמו במחאה. מצבו אנוש. בגוף הכתבה, המשטרה בודקת אם ניסה להצית פח אשפה אבל נכבה.

  לא. לא מדובר ביאוש אלא מישהו חי בסרט של יאוש. מישהו שקרא על מקרים אייקונים כאלה בהיסטוריה. המחאה נגד הפלישה של הצבא האדום לצ׳כוסלובקיה ב 68 למשל. המחאה הזאת מושכת סוג מסוים של סמולני צעצוע שלא ברור מה המניע הפסיכולוגי שלהם.

  אהבתי

  • [***] יוסי יונה, נותן למצית רוח גבית.

   22:50 פרופ' יוסי יונה: "אם זה אכן המכתב של הבחור, מסתמן שלמחאה קם אבו עזיזי משלנו (הגבר שהצית את עצמו בתוניס והתניע את המחאה במדינה). זה מסמל את מקרה הקיצון לאטימות הממשלה ביחס לנזקקי הדיור שזכויותיהם נרמסות במשך שנים"

   V: עוף מפה גזען

   אהבתי

 24. באבא הגיב:

  אני מקווה שמחר בין דיווחים להפגנה להדחה בהישרדות יעדכנו כראוי על מותו של פרופ' שלמה בנטין, חתן פרס ישראל בפסיכולוגיה.

  ברוך דיין האמת

  אהבתי

 25. אורי הגיב:

  דווקא היתה מעניינת הכתבה על פסגת המחאה במוסף של "ידיעות אחרונות". היא מראה איך המנהיגות של האוהלים לא מוכנות להיות יחד עם המנהיגים "הפראיירים". גם זה שדפני ליף מוכנה בכלל להיפגש עם סתיו שפיר אחרי מה שקראנו על הסכסוך בין שתיהם זה מעניין.

  אהבתי

 26. מירית הגיב:

  מי שקורא את וולווט הרבה זמן רואה שיש לה אנטי למוסף השבת של ידיעות אחרונות. היא תגיד שזה לא נכון, אבל היא יודעת את האמת שזה כן נכון. זה קשור למשהו שקרה פעם ואני לא רוצה לפרט

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   יש מישהו שאין לי אנטי נגדו?
   או מישהו שיש לי משהו בעדו?
   יאללה שפכי, שכולם ידעו מה יש לי נגד אלוף בן, בן כספית, מעריב, ניר חפץ, רון ירון, גדי בלום ויון פדר , יואל אסתרון, גלית חמי, שי גולדן וכנהלאה. מתה לדעת.

   אהבתי

 27. מיצי הגיב:

  קצת באיחור מגיבה. רציתי להגיד שאני דוקא הושפעתי מכתבת נטע אחיטוב וקיבלתי החלטה לנסות להיות צמחונית 90%. בעיני הצמחונים זו אולי בדיחה אבל מבחינתי זה נסיון לצמצם את הנזק לעצמי ואת הנזק שנגרם בגללי. הכתבה דוקא לא גרמה לי להלם או גילתה לי את אמריקה, אבל דוקא תמונת המצב הישראלית, העכשווית, ובעיקר ההפקר של הפיקוח… גרמו לי לקבל את ההחלטה הזאת.
  בתור מי שעוסקת בעיתונות אני עוד מתפלאת לפעמים שיש לה השפעה, וכשזה משפיע על עצמי ככה – דוקא יש פה איזו תחושה טובה של משמעות.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s