כך עושים כולםhamevaser240712

הכותרות

ישר"ה מתנער "כולם רוצים לפלג את קדימה". מתי טוכפלד אץ רץ להגן על רה"מיהו, שוב, בנימוק האינטליגנטי: כך עושים כולם. אבל מזכיר גם שמדובר בנקמה. יפה מצדו. דן מרגלית מתחיל בכלנתריזם וממשיך הלאה. אין, אין כמו מגעים קואליציוניים לחיסול התיאבון ולדיאטת קיץ מושלמת מרוב גועל.

במעריב התייאשו, ובצדק, מקדימה. בן כספית: פיליטון.
ידיעות: לתרגיל שרקחו נתניהו והנגבי סיבה אחת: התקיפה באיראן.
מופז: "סירבתי לתמוך בהרפתקאות המבצעיות של נתניהו שיסכנו את אזרחי ישראל". מהן אותן הרפתקאות מבצעיות? יש רמז. המילים הללו צבועות בצהוב ('סתכלו למעלה).

דוד מידן
, שליח רה"מ למו"מ על שחרור גלעד שליט דיבר בהרצאה סגורה, ואמר שגם למחאה היה חלק בהחלטה לשחרור, אך הוסיף, לא חלק מרכזי. ומה הכות' הראשית של הארץ?
"למחאה החברתית היה חלק בהחלטה על שחרור גלעד שליט" עכשיו, זה לא שקר, זו פשוט מניפולציה קלילה בעובדות + העלאה לכות' ראשית = אשכרה טלטול התודעה.

הצתות

שלושה אנשים נוספים ניסו להצית את עצמם. חברים, אין יותר מקום במחלקת כוויות. תמתינו.

והרשו לי לחזור במחילה לקבר של משה סילמן מאתמול. האמת היא כזו: להוריו של סילמן שני קברים נפרדים בבית הקברות חולון-בת-ים, שהוא בית קברות סגור, יענו אין בו מקום יותר לקברים נוספים. אשר על כן, ומאחר שהמשפחה רצתה כנראה שכולם יהיו קבורים באותו מקום, נפתח קברה של האם ולשם נוספה גופתו של הבן. שום "אשמה" של המדינה, הרשויות, what so ever. לא סימלית ולא ממשית.

מתקלקלים

המארקר מראיין את אליעד שרגא, יו"ר התנועה לאיכות השלטון והלוחם הגדול בריכוזיות. בקצה הכתבה בוקסית (בעיתון המודפס, פה היא מחוברת) על מלחמות מעריב בעו"ד שרגא.
הנה תגובת מעריב:

במערכת 'מעריב' הצטבר מידע חמור, המחייב בדיקה עיתונאית מעמיקה לפי כל אמת מידה ערכית וציבורית, אודות התנהלותו האישית של אליעד שרגא. חלק ממידע זה כבר פורסם בעיתון, והיתר עדיין נמצא בבדיקה. לצערנו הרב, מאז הפרסומים והפניות לתגובות אל אליעד שרגא, פצח האחרון במסע השמצות, כזבים ואיומים, שכל מטרתו למנוע פרסום ממצאים עובדתיים וביקורתיים על התנהלותו של האיש. לצורך מסע זה הוא משתמש בתנועה לאיכות השלטון, שבה הוא שולט ללא עוררין, ומכפיש ללא שום יסוד עובדתי את העיתון ואת קבוצת אי.די.בי. מערכת 'מעריב' לא תיכנע לניסיונות שקופים ובוטים אלה להלך אימים על כותבים ועורכים, העושים את עבודתם העיתונאית נאמנה וללא מורא".
מאי.די.בי נמסר: "אי.די.בי תמשיך לשמור על עצמאות מערכת 'מעריב' ועל חופש העיתונות והביטוי של העורכים והכותבים, כאחת מאבני היסוד של הדמוקרטיה בישראל".

כן כן, עצמאות וחופש ביטוי של עורכים וכתבים. לגמרי. חוץ מאשר על מה שקורה למעריב ולאי.די.בי ולשוק הסלולר ועוד ועוד. אין גבול.

כורים גרעיניים

גידולי פרא ביפן או במארקר?
ומצד שני, דני נחושתאי תוקף את אבחנותיו של פרופ' אריה דובי.

דו"ח ביפן: מיתוס הבטיחות הגרעינית גרם לחוסר מוכנות.

למי אין ערכת מגן?

סיפורי ערכות המגן החסרות מטרידים אותי כל פעם מחדש.
מדינת ישראל רדפה אחרי באופן אישי כמה שנים לבוא לקחת ערכה, כשכל פעם האיומים הולכים וגוברים, שעוד שנייה לא יהיה, וכו' וכו'. סירבתי בנימוס. כלומר התעלמתי. עד שלפני כחודש קיבלתי עוד הודעה, והפעם על כך שתחנת החלוקה נמצאת במרחק שלושה מטרים מביתי. בחיי אלוהים, שלושה. אז לקחתי ערכה.
זהו סיפור אישי, אך לא נראה לי שלמדינה יש אינטרס מיוחד להגן דווקא עלי. אלא אם יפו נמצאת במרכז האיקס של הכוונת, או שאני נחשבת לאוצר לאומי.

לידיעת מנחם בן

רב מהיישוב שילה, הרב אהרן הראל הקים עם ארגון כמוך מיזם שידוכים בין הומואים ללסביות, כדי שהללו יוכלו ליצור משפחות לצורכי רבייה. מצד אחד סבבה על הפתיחות, מצד שני, זה סוג של תחפושת כדי ליצור מראית עין תקנית ולהיות כמו כולם  בקהילה.
בניגוד להפניה בשער, "מיזם חדש", וככתוב בכתבה של עמיחי אתאלי, זהו מיזם בן שנה.

סדר יום

כמדי שלישי הגישה הבוקר את התוכנית ענת דוידוב, ולצדה "המאזן" ד"ר מרדכי קידר.
מה שמבהיל בתוכניות הזדונית של מיקי מירו זה שלדעתו כל אדם יכול להפוך למגיש ברדיו בשנייה, בלי להתכונן דקה, בלי ללמוד את המקצוע. פשוט להגיע לאולפן ולפתוח מקרופון. לדעתו זהו כלל לא מקצוע, אם אפשר לשלוף כך כל אדם מהרחוב ולהושיב אותו באולפן. זה מה שהוא חושב על המקצוע בו הוא עוסק כל כך הרבה שנים? ואם זה לא זילות המקצוע, אני לא יודעת מה כן.

ואילו האגודה לזכות הציבור לדעת מברכת, אלליי:

הנידון: איזון ופלורליזם ברשות השידור
לאור הביקורת הציבורית המושמעת סביב ההחלטה להוסיף מנחה נוסף לתכנית "סדר יום", לצד המגישה קרן נויבך, ברצוני לחזק את ידיכם. תכניתה של נויבך הייתה לאורך השנים בעלת אופי אידיאולוגי מאד מסוים וצר. הנושאים שבחרו נויבך וצוותה להעלות לסדר היום, הרכב המרואיינים והיחס אליהם לא שיקף כראוי את מגוון הדעות בציבוריות הישראלית.
גברת נויבך הביעה בתכנית לא אחת את עמדתה האישית. אין בכך רע לכשעצמו, אך כאשר מגיש תכנית עושה זאת במשך שנים עולה השאלה הנוקבת – מדוע דעתו של המגיש חשובה יותר מדעתו של כל אדם אחר. וכן האין בכך פגיעה בצורך להביא את מגוון הדעות הרווחות בצבור? ראוי במקרים אלה לאזן, להביא קולות אחרים… ולקוות שהשינוי יחול גם על תכניות נוספות…
[…]
ההחלטה להוסיף מגיש נוסף לצד גברת נויבך היא צעד חשוב במיגור איי חוסר האיזון שנותרו ברשות השידור. האגודה … מחזקת את ידיכם… ומצפה לראות מהלכים נוספים ברוח זו. חרף מקהלת המוחים, בטוחני שמאחורי התוכן של מכתב זה יתייצבו רוב אזרחי ישראל ורוב צרכני התקשורת.
פרופ' אלי פולק
יו"ר

האגודה מתעלמת לחלוטין מגסות הרוח ומהכוונה הברורה להביא לסילוקה של נויבך מעבודתה ומהרקורד המפואר של מנחם בן. במחילה מכבוד רשות השידור, תיצור לה הרשות תוכניות אחרות עם אנשים לרוחה, תקבע סדר יום אחר, לא תוך יצירת חיכוכים בלתי ניתנים לגישור על חשבון עובדיה המסורים והמוכשרים.

למרות שבידיעה הדברים לא כתובים מפורשות, והכתבת מסייגת עם "ככל הנראה", הכות' בהארץ, גם בשער וגם בידיעה עצמה היא שמנחם בן יפרוש מסדר יום. מדובר בעיתון המודפס. באתר הכות' שונה. המבחן: מה יהיה מחר, כשנויבך חוזרת לשדר, כרגיל.
עדכון: וואלה צדקתי. ימשיך להגיש.

תזכורת: עמותת מוניטור בה חברים פולק וקידר מחפשות"אנטי ציונים".
דורה ק
. על נויבך.
יופי תירוש גם.
ואפילו חנוך דאום בעין השביעית.

הג'וקר

התמונה הזו של ג'יימס הולמס מקולורדו שווה יותר מכל מה שייכתב עליו אי פעם.

צרות בכותרות

הרע שבכל העולמות מתגלם בכותרת הסקסיסטית והאייג'יסטית הזו. וזה על אף הכוונה הטובה והמעודדת במרכאות, האומרת, למרות שהגעת לגיל הנורא הזה אנחנו עדייו מוכנים להסתכל עליך. את בסדר.
גם ההנחה בבסיס הידיעה מטופשת להחריד: אם יש לך גוף ראוי לצפייה אין סיבה שלא תניחי לפפראצי לתעד אותו.

יש עורכים בבית?

איך כותבים "צלם לא ידוע" בשבדית?
(תודה לעומר רוזנבאום).

יותר ויותר פוליטיקאים דורשים זכות לעריכה סופית של דבריהם.

מח' הגהה 1%: "היילכו השניים יחדיו" (שער ידיעות, נחום ברנע): צ"ל הילכו שניים יחדיו.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק/ טיוי

לוגוגל: יומולדת לאמליה ארהארט.

עשן ואמיץ, ספר פתגמים אתיופיים יצא באחרונה.

הילו גלזר במעריב אחורי: קטע משועשע של חלופת סמסים (דאום וח"כ אחמד טיבי) וחמשיר שהקריא ח"כ טיבי בכנסת צונזר (או נערך החוצה) במהדורת ה-VOD של מחוברים.

אורן ממליץ:

הניו יורקר: בארה"ב יורד מספר המחזיקים בכלי נשק, אך עולה הכמות שבידי המחזיקים בהם.
וושינגטון פוסט: הבעיה היא לא רק בחוקים, אלא בהחלשה המכוונת של יכולת האכיפה.
עזרא קליין: בולטת העלייה הקבועה בהתנגדות להגבלות.

עזבון הרמן יפסיק לכסות את הפסדי ניוזוויק/ דייליביסט. בארי דילר יהפוך לבעלים (כוונתו הייתה להשקיע מינורית במגזין אינטרנט).

הסדרה של ג'רי סיינפלד: קומדיאנטים נוסעים בחיפושית 1952 ושותים קפה ומקשקשים. והיום: לארי דייוויד.

חדר החדשות היא אחת האכזבות הגדולות של הקיץ. לא, לא ולא. לא מאמינה לאף מילה מתפתלת שם.

אחרי הפיאסקו של מוצ"ש, כששידור רעש של דן גבע בוטל בשרירותיות משונה ועם נימוק שאינו קשור למציאות, הוא ישודר הלילה  מחר ב-23:10 בערוץ 2. זאת לפחות ההבטחה. אל תתבעו אותי אם זה לא יקרה. ונכון, לוחות השידורים לא מעודכנים. אז מה? מי קבע שמישהו צריך לדעת על שידור הסרט שהרשות השנייה השקיעה בו מאות אלפי שקלים?

פר-סו-מות

בפרס הפרסומת הרדיופונית הדוחה בעליל ובפירוש בעשר השנים האחרונות זוכה "רינה, רינה, אפרסק או נקטרינה". זוועת עולם (ואין לי מושג מה היא מפרסמת בכלל).
איך עוד לא קמה מחאה ציבורית?

לפני פיזור

שימו לב לתוצאות המרתקות של שאלון "סדר יום" (או בפוסט הקודם, או בטור הימני). התוצאות בלתי משתמעות.
ושוב, כרגיל, פער עצום בין השאלונים לבין הלך הרוחות בטוקבקים.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

162 תגובות על כך עושים כולם

 1. captain beefheart הגיב:

  במעריב חותכים עלויות בכל מקום אפשרי, כולל העו"ד שמכין להם את התגובות. נשאר כסף רק לאיזה צעיר, שעד לפני חודש כנראה חילטר במדור הרכילות של העיתון. שאחרת, איך להסביר את העובדה שאליעד שרגא "פצח במסע השמצות, כזבים ואיומים…"?

  אהבתי

 2. אביעד הגיב:

  פרופ' פולק גם שוכח שנויבך אירחה בתוכניתה את בן דרור ימיני ואבישי עברי. אם זה לא הבאת "מגוון הדעות הרווחות בציבור", רק אלוהים יודע מה זה. כלומר, אלוהים ופרופ' פולק ומיקי מירו.

  אהבתי

  • אורן הגיב:

   היום קידר בדיון על תנאי העסקה של המדריכים במוזואונים של משרד הביטחון, מפתיע בשאלה "למה המוזאונים לא שיכים למשרד החינוך", וגורם למרואיינת לגמגם במבוכה.
   חוזר על עצמי, למה להביא מזרחן לתוכנית של סדר יום חברתי, רק בגלל שהוא "זולל שמאלנים".
   הצצה לתת מודע של קידר, בחורה זה חינוך ולא בטחון.
   כנראה שהשלב הבא בהצקה יהיה להתאים את נושאי התוכנית לתחומי הידע של המוצנחים.
   נ.ב. אאל"ט קידר צבר נסיון מסוים בתכניות הערב השונות. רבות מהן בנטיה ימנית אך "זכותה" בחרשותה הסלקטיבית כמו הציבור הרחב נמנעים מהאזנה.

   אהבתי

   • שלומי שניידר הגיב:

    שמתם לב, אגב, למילה הזו: ״חברתי״?

    זו מין מילה שמתארת אדם או סדר יום המתאפיין באידיאולגיית שמאל כלכלי, ומוגדר חיובי בהגדרה. עמיר פרץ – חברתי. ביבי – לא חברתי.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    שמת לב למילה "סוציאליסט"?
    נסה עכשיו לתרגם אותה לעברית.

    אהבתי

   • יון בריון הגיב:

    מי אמר שיש לה תרגום לעברית?
    נ.ב
    אני לא בטוח שיש קשר בין סוציאליזם ל'שמאל' הנוכחי בישראל.

    אהבתי

   • רמז: חפש בשורשי המלה סוציאליזם (סוציאל, סוצייטי, או בעברית…נכון ילדים).

    אהבתי

   • יון בריון הגיב:

    דבר איתי בשח רחוק אחרי שתפנים מה ההבדל בין תרגום לשורש.

    אהבתי

   • כשתראה אותי עם ריר מהפה, קטטר וכסא גלגלים, אז אני ארשה לך להתחיל בכלל לחשוב על ללמד אותי תרגום. 🙂

    אהבתי

   • יון גורט הגיב:

    תרגם לי את המונח אוקיופישיין, עשה טובה.

    אהבתי

   • חברתי זה לא סוציאליסט. למילה סוציאליסט אין תרגום בעברית. פרנסואה הולנד לא משתייך, בעברית, למפלגה חברתית דמוקרטית אלא למפלגה סוציאל דמוקרטית. כנ״ל לגבי שלי יחימוביץ׳.

    והכי חשוב, למילה ״חברתי״ יש קונוטציה חיובית אוטומטית ואילו למילה ״סוציאליסט״ אין. לכן, כשיש תוכנית רדיו עם ״סדר יום חברתי״ זה נשמע טוב. תוכנית עם ״סדר יום סוציאליסטי״ זה כבר נשמע כמו תוכנית מוטה פוליטית בעליל.

    אהבתי

   • אחד אחר הגיב:

    'חברתי' זה כן 'סוציאליסטי'- "צדק חברתי" זה צדק סוציאליסטי
    האג'נדות דומות- הכיוון דומה ,הפוליטיקה דומה והטקטיק דומה.
    זה שאחד נותן קונטציות חיוביות ואחד נותן קונטציות שליליות- זה בסך הכל עניין של מיתוג לא עניין של הבדל בהשקפת עולם.
    בפוליטיקה מיתוג של מונחים זה חשוב- אבל זה עדיין רק מיתוג.
    לכן חשוב להחליף בראש כל פעם ששומעים 'חברתי' ב'סוציאליסטי'
    ולראות אז אם זה נשמע טוב.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    בדיוק.

    אהבתי

   • המיתוג הוא הכל. לקחו עמדה פוליטית מעוררת מחלוקת (כמו כל עמדה פוליטית) והפכו אותה לתכונה חיובית. כשקוראים למישהו ״חברתי זה בפירוש מחמאה. כשהמפגינים צעקו ש״העם דורש צדק חברתי״ הרבה מאוד מהם לא התכוונו לכך שהם בעד סוציאליזם.

    זו אולי מטאפורה טובה למחאה החברתית של הקיץ שעבר: אמורפיות מכוונת שנועדה לגייס לבבות באמצעות מילים עם קונוטציה חיובית ולכאורה נייטראלית. אבל התוצאה המבוקשת היא תוספת כוח פוליטי לשמאל.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    יופי, אכלת מעץ הדעת.
    ברוך הבא.

    אהבתי

   • האמיר (לשעבר וכו') הגיב:

    Objection, your honor – relevance?

    אם הדמוקרטיה בארץ בסכנה, אם אנחנו במדרון חלקלק לפאשיזם, אם צריך להחליף את הקפיטליזם החזירי בסוציאל-דמוקרטיה, אזי השמאל הכלכלי הוא סוציאליסטי (או בעל נטיה לסוציאליזם) ולא חברתי.

    לחליפין, נא להפסיק את השימוש בכל המונחים הנ"ל ולהחליפם בתרגום לעברית. הממ, "חברתיות-שלטון העם"?

    אהבתי

   • Moshes הגיב:

    קידר בדיון על תנאי העסקה של המדריכים במוזואונים של משרד הביטחון, מפתיע בשאלה "למה המוזאונים לא שיכים למשרד החינוך", וגורם למרואיינת לגמגם במבוכה.
    חוזר על עצמי, למה להביא מזרחן לתוכנית של סדר יום חברתי, רק בגלל שהוא "זולל שמאלנים".
    הצצה לתת מודע של קידר, בחורה זה חינוך ולא בטחון.

    אני חושב שהלוגיקה שלו פשוטה יותר:
    דברים שנועדו לספק ביטחון = משרד הביטחון.
    דברים שנועדו לספק חינוך = משרד החינוך.

    אהבתי

   • ז'ורז' סאנד הגיב:

    מנחם בן לא הלך לשום מקום. מחר ישב בכסא האורח מאיר עוזיאל.

    אהבתי

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    מאיר עוזיאל הוא אדם מצחיק, רהוט וימני.
    הוא יהווה קונטרה טובה לאשת חד"ש נויבך.

    אהבתי

   • לקוחות קשים הגיב:

    א. בחברתי לא היתה כוונה להביע עמדה. מצידי שיביאו את הקפיטליסט היומי כמגיש אורח, ולא מזרחן כי הוא ימני.
    ב. מוישס הוא אמור לראיין בנושא הדיון. זה לא הישג עיתונאי לשאול את מי שאין לו קשר לנושא. זה מה שמראיין צריך לדעת, לא לקשקש כל מה שבא לו לראש.
    בנוסף, מחר שיראיין נכה צה"ל מוחה, הוא ישאל למה זה לא משרד הבריאות. או למה מביאים מזרחן לשאול על תנאי העבודה.
    כמובן שראוי להקדיש תוכנית לסידור מחלקות בין משרדי ממשלה, זה אקטואלי, ויקפיץ את הרייטינג בקהל הצעיר.

    אהבתי

   • בזינגה הגיב:

    ייתכן שד"ר קידר מבטא מה שהוא רואה בשטח:
    רוב חברי סגל ההוראה בחינוך היסודי והעל יסודי וגם במספר מוסדות אקדמים הם נשים. ותתפלא אבל מצאתי שספרי הלימוד היותר טובים נכתבו ל ידי נשים.
    ישנם מחקרים רבים העוסקים בנושא.

    אהבתי

  • captain beefheart הגיב:

   במסגרת התעניינותי במכניזם של ה"לייקים", זה ממש מעורר התפעלות 😀

   אהבתי

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  גם אני עוד לא הבנתי מה רינה מפרסמת, פשוט פרסומת נוראית

  אהבתי

 4. אני הגיב:

  הפרסומת גרועה ומעצבנת במתכוון.
  התוצאה: היא נכנסת לתודעה ומדברים עליה.

  אהבתי

  • צפוני הגיב:

   יש פרסומאים שלשיטתם הרגזת המאזין גורמת לקידום המודעות למוצר. כך זה היה עם "תביא ביייייייייס", ועוד הרבה דוגמאות. בכלל לא בטוח שהמוצר לא נמכר יותר, אבל למשרד הפרסום זה מכניס הרבה כסף, מח' השיווק מוכיחה שהיא עושה שימוש יעיל בתקציב שההנהלה מקצה לה, ורק אנחנו הלקוחות סובלים.

   אהבתי

   • צפוני הגיב:

    תיקון: בכלל לא בטוח שהמוצר נמכר יותר.
    תוספת: בין כך ובין כך אנחנו מממנים את המטרדים האלה בתוך מחיר המוצר.

    אהבתי

   • ז'ורז' סאנד הגיב:

    כמעט באותו עניין – קובי ניב. כן אורן -שוב הארץ.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    יופי ז'וס, מודעות עצמית. רק "זכותה" נשארה להתאמן לצליחת הכנרת בבריכה של הקטנים.
    לגבי ניב, תודה לטיובית שסיפקה לי הצצה. מחוכם מצד החברות להשתמש בסדרות "משבר הגבריות", למכור טלוויזיה באמצעות סירוס פסיכוליגי של הלקוחות. טוב, גם לגברים מותר לסבול בפרסומות.

    אהבתי

   • מעלי הגיב:

    יופי של מאמר של קובי ניב!!!
    חבל שאף "תנועה מגונה" לא התעוררה עוד, לרגל הפירסומת הנוראית ,חסרת הלב, החמלה, האנושית המינימלית, של איזה חברה (ברדיו)שאומרת לאיזה זקנה, לאיזה פצוע…מחר יקחו לך את הבית…תשאר בלי כלום! ועוד כל מיני הפחדות אם לא תהיה ב"חברה המטונפת" שלנו!!!
    מה רק אני ויורם גאון חושבים על זה?

    אהבתי

  • שולמית הגיב:

   זו ממש פגיעה בבריאות של המאזינים. התנהגות אלימה וגסה המורטת את העצבים. זו הטרדה נפשית ברשות ציברית. חיבם להגן על הציבור מפניה

   אהבתי

   • תומר הגיב:

    אני שלחתי מייל לרשות השידור והודעתי להם שהפרסומת הזו מורידה להם רייטינג, לפחות את שלי.

    לא נתקבלה תשובה עד לסגירת הגליון

    אהבתי

 5. חוץ מזה שלא נעים לי לשמוע את שמי צורח עלי מהרדיו בטון כל כך לא נעים, אני חושבת שבתחרות הפרסומת הבלתי נסבלת בימים אלו זוכה דווקא הפרסומת לסימילאק. הוגי הפרסומת לא יודעים שהצליל של תינוק בוכה הוא-הוא הצליל הכי בלתי נסבל עלי אדמות?
  ואם את אמא, זה בערך הדבר האחרון שאת רוצה לשמוע בפרסומת לפורמולה…

  [למען הסר ספק: אני אמא לשניים ואוהבת אותם מאד, צליל של בכי אמור להיות מעצבן, נדמה לי שזו התפתחות אבולוציונית של תינוקות לגרום להורים לטפל בהם כמה שיותר מהר]

  אהבתי

 6. רטקסס הגיב:

  שוב ידיעות עם הפטיש לאיראן. די, ברצינות, נמאס.
  לפני שלושה חודשים הקדמת הבחירות נועדה כדי ליצור תקופת ממשלת מעבר שבה יתקפו את איראן.
  לפני חודשיים הקואלציה ה"לא דמוקרטית" נועדה כדי למנוע ביקורת מבחוץ על תקיפה באיראן.
  ועכשיו – עסקת "איראן דואן".
  תאכלו גונדי ותרגעו.

  אהבתי

 7. ז'ורז' סאנד הגיב:

  היום-

  שליחו של נתניהו למו"מ לשחרור שליט הודה בהרצאה סגורה כי ההחלטה לבצע את העסקה הושפעה משיקולים פוליטיים פנימיים, כמו גם המצב בסוריה

  לפני כחודש בראיון ה"בילד"

  בהמשך מתוודה נתניהו: “שרה היתה זו ששכנעה אותי סופית לשחרר את גלעד שליט מהשבי. היא זו שאמרה לי – 'תחשוב על הילד גלעד שליט. תחשוב על הילד במרתף החשוך, ללא תקווה, בלי אור. תחשוב עליו כאילו היה הבן שלו. תחשוב עליו, על אמו, על אביו – ותקבל את ההחלטה'".

  אהבתי

 8. ז'ורז' סאנד הגיב:

  יש עורכים בבית

  איך כותבים "צלם לא ידוע" בשבדית?

  המגיבה קרן סוונסטון מסבירה-

  Keren Svensson Most probably they left some kind of "null" in the field (maybe an extra quoting mark that made it invalid), which FB automatically display as "ingen uppgift". If a person from en English speaking nation will look at the same thing he will see "no information" and one from Israel will see a Hebrew version of it. 🙂

  אז זה בסדר לא?

  אהבתי

 9. חייל זקן הגיב:

  אלא אם יפו נמצאת במרכז האיקס של הכוונת, או שאני נחשבת לאוצר לאומי.

  הסיפור של חלוקת מסכות גז לכל האוכלוסיה הוא עוד סימן מובהק לטמטום המסוכן של הצמרת הביטחונית. נשק כימי יעיל רק במלחמת חפירות שם הגז הכבד מהאוויר נלכד בתעלות. הנזק שייגרם בשטח עירוני מרש"ק של טונה חומר נפץ גדול בהרבה מהנזק של רש"ק כימי. נשק כימי דורש אחזקה נפרדת של חומרי הבסיס, מתקן ערבוב ומתקן חימוש. תהליך ארוך ובעייתי בזמן לחימה ויקר בזמן שלום.
  כל מי שגר מעל קומת קרקע מוגן היטב אם חלונות ביתו מוגפים. הצד הטוב בנשק כימי הוא פגיעתו בחתולים שנוהגים להשתין על עיתונים.

  אהבתי

  • הינשוף של מינרווה הגיב:

   חתולים והומלסים. גם האחרונים גרים בגובה הקרקע.

   אהבתי

  • מעלי הגיב:

   ח"זק אתה שוכח את אותם אלפים שחיים באזור חיפה,קריות, העמקים…שצריכים את המסכות לפיצוץ של מיכל האמונייה בחיפה?למשל, ועוד עשרות מתקנים בישראל שאם יתפוצצו נצטרך מסיכות…
   ממתי האויב הוא הבעיה?

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    אצלנו, בתל אביב, האזורים האלו נחשבים בית קברות כבר עכשיו. ביפו, חושבים כך גם על פתח תקוה.

    אהבתי

  • כימאווי הגיב:

   1,400 תימנים מאשרים את דבריך הנכונים בין השנים 1960-63. הם מתו מלעיסת עלי ג'ת, לא מגז חרדל.
   גם כמה מאות אלפי איראנים מאושרים מדבריך בין השנים 1980-88. הם מתו מבליסת גונדי.

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    כדאי להיות זהיר במספרים אלא אם אתה שמאלני. אין שום אסמכתא להרג המוני של אירנים. אם אתה מחפש דוגמאות להרג על ידי נשק כימי נסה את חלבג'ה. כל ההתקפות היו נגד לוחמים מחופרים או כפרים. רוב ההרוגים בכפרים נהרגו כאשר צבא עירק פלש אליהם והרס אותם. בענייני ביטחון תמיד נכון לשקול שיקולי עלות/תועלת אבל אז רצוי להשתמש במספרים שקרובים למציאות.

    אהבתי

  • אחד אחר הגיב:

   חוץ מהעובדה שאני גר בבית צמוד קרקע
   אני רוצה להזכיר שיש הבדל בין גז כלור וגז חרדל לבין כל מיני גזי עצבים שאף אחד לא יכול להיות בטוח לגמרי בסדר גודל של הנזק שהם יעשו אם יתקפו איתם באמצע אכלוסיה מיושבת באופן צפוף.
   אם למסכות אב"ך יש איזה אפקט מגן אז יכול להיות שעדיף להשתמש בהם.
   אני מקווה שאף פעם לא נגלה מה הם באמת שוות- לפחות לא על בשרנו.

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    מסכת אב"ך מועילה בנגד מתקפת גזים. על זה איש אינו חולק. אני חולק על ההחלטה לחלק מסכות לכלל האוכלוסיה משתי סיבות.
    1. ניתן להשקיע את אותו הסכום במיגון יעיל יותר. לדוגמא מיגון אקטיבי של טילים נגד טילים או מיגון פאסיבי של בתי ספר מבני ציבור וכו.
    אני כמובן חסיד של השקעה בנשק התקפי
    2. חלוקת ערכות מגן לכולם משדרת נכונות לספוג מתקפה כימית. זו נבואה שמזמינה את הגשמתה

    אהבתי

 10. יניב מתל אביב הגיב:

  וגם היום אני אזכיר לכולכן לחתום על העצומה המופנית לבכירי רשות השידור שלא לפגוע בתכנית "סדר יום" עם קרן נויבך:
  http://www.atzuma.co.il/freekerenneubach
  נכון לדקה זו 4,453 כבר חתמו.

  אהבתי

  • ר.בקצה הגיב:

   רק אם נויבך תפטור אותי מתשלום האגרה

   אהבתי

  • מעלי הגיב:

   זהו יניב, זאת הכמות של האנטי ציונים בישראל! אולי יש לכם עוד כמה שנמצאים בח"ול, ועוד איזה כמה זקנים בני 90 בבתי אבות שיודעים מי זאת ,רק חסרי תעצומות לחתום על עצומות.
   תעשו עצומות לדידי הררי,אליקו,ירון… תקבלו מליון!

   אהבתי

  • תקשיב יניב הגיב:

   הנה כותרת העצומה: "מתנגדים בחריפות להחלטה של הנהלת הרשת לצוות מגישים אורחים לתוכניתה של קרן נויבך"
   זה רק מראה עד כמה אין לכם מושג, ואף פעם לא שמעתם את התכנית הזאת !!!
   אתה יודע כמה מגישים אורחים היו אצל "צמד האנטי": נויבך-הושמנד?
   תשאל אותן….
   בורים שמולנים!
   תן להם עצומה,תן להם מחאה,תן להם בחורה, העדר נוהר.

   אהבתי

   • יניב מתל אביב הגיב:

    תמיהה:
    האם השקפת עולם ימנית מגיעה יחד עם מרמור, תחושות רדיפה, שנאה תהומית כלפי כל-מי-שלא-חושב-כמוני ועוד שאר מעלות?

    אהבתי

   • לקוחות קשים הגיב:

    לא! לא חסרים שמאלנים כאלה, רק שעל ימנים זה מתלבש טוב יותר.

    אהבתי

   • יון גורט הגיב:

    וואלק אורן? סוף סוף יש קליטה ואפילו קיבלת לייק!
    אל תזוז.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    לא, לא יפה לצחוק על חשבון מגבלות ההבנה של אנשים, רק בשביל לקבל מהם לייקים. מתנצל, לא אחזור על הטריק הזול.

    אהבתי

   • ז'ורז' סאנד הגיב:

    תרגום- הימנים נולדים עם התכונות שיניב מנה BUILT IN, , אלא שעקב נשואי תערובת הגן קיים גם בקרב שמאלנים במידה פחותה.

    אהבתי

   • דור הגיב:

    דעות שמאלניות לא באות ממקום אמיתי אלא פוזה של מובחנות חברתית ומגניבות. רב השמאלנים בכלל לא מעסיקים את עצמם בשאלות אידאולוגיות ונותנים לקבוצה להגדיר את זהותם.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    נוער?

    אהבתי

  • יואבי הגיב:

   שאלה לV: האם תאפשרי לכל אדם להשאיר הודעה בכל יום כדי למשוך אנשים לאיזו עצומה, גם במקרה ולא תסכימי עם תוכן העצומה?
   נראה לי שאם גם מחר תושאר את אותה הודעה- תצטרכי לקבל החלטה עקרונית.

   אהבתי

   • velvet הגיב:

    אם הייתי מאשרת טוקבקים לפי דעותיי או התאמתם לתפיסת עולמי היו מתפרסמים שלושה טוקבקים בלבד ביום טוב.

    אהבתי

   • יואבי הגיב:

    תשובה מתחמקת.
    אני מניח שלא ירחק היום ונראה את תשובתך (בפועל), אם רק יקום ימני אובער-חוכם וירצה לבדוק זאת.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    זו לא תשובה מתחמקת, זו תשובה אלגנטית.
    חבל שאני צריכה לחזור ולענות: כן, כל עוד זה בגבולות החוק.
    ייתכן שאתה חדש פה, אבל התגובות בבלוג רובן נוטות מהמרכז וימינה, ואין להן דבר וחצי דבר עם עמדותיי ודעותיי האישיות.
    כולן מפורסמות פה בלי יוצא מהכלל, אלא אם הן עוברות לסקציית ההכפשות, או אם מישהו החליט להוציא אותי (או מישהו אחר) להורג במילותיו, ולא softly.

    אהבתי

 11. אורן הגיב:

  בקשר לחדר החדשות, HBO היתה צריכה להתבזות בתרגיל השחוק הזה.
  במסגרת האנטיקראש הסורקיני שלי צפיתי בפרקים של "הבית הלבן", חלק מהמגרעות היו קימות כבר אז, הנאומים, הצדקנות, הנטיה לפנטזיה ילדותית.
  הדיאלוגים והמיזנסצנה היו רעננים, והיה מעט סאבטקסט ורצון לפעול בבדיון.

  אהבתי

 12. הגהות פנים: פפראצי.

  אהבתי

 13. אור מסתקרן הגיב:

  מספר הערות (טכניות בחלקן):

  1. מישהו מוכן להסביר את הקטע הבאמת פתטי – ציון מספר העמודים בעיתון כ"מדבקה" על השער? הנה, היום גליון "ענק" בישר"ה; הטריק העלוב לא פוסח גם על 7 ימים כמעט מדי שבוע. מתי מישהו שם יבין שזו לא הכמות, זו האיכות (שבנוגע לה ניתן להתווכח)?

  2. למה מצוינים עורכי העמודים ב"גלריה" (רק בחלק מהעמודים), אבל בחלק הראשי לא? ובכלל, חשבתי שביטלו את כל עורכי העמודים במסגרת ה"דיגיטל פיכסט".

  3. רק לי נשמע לא תקין שמגיש ברדיו (משמע עיתונאי, סוג של), במקרה הזה ד"ר קידר, מתפקד למפלגה? וזה באמת לא משנה מאיזו נקודה ברחבי הקשת הפוליטית הוא נמצא.

  4. לא מוגזם שטור פרשנות (היום בהארץ: עמוס הראל על סוריה בעמ' 4 ובצד השני של הכפולה ורטר על הפילוג-לא פילוג בקדימה) מתחפש לידיעה ראשית חדשותית? זו אמנם לא פעם ראשונה, ולזכותם ייאמר שמצוין שזוהי פרשנות (בערך), אבל למה לערבב ידיעה עם דעה?

  5. לראיון עם שרגא אין שום קשר ליחסי הארץ-מעריב?

  ושאלה לדבורית: מדוע לא מובא השער של "ישראל פוסט"? יש לו תפוצה רחבה, להערכתי יותר מל"המבשר", על אף רמתו הנמוכה.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   ושאלה לדבורית: מדוע לא מובא השער של "ישראל פוסט"? יש לו תפוצה רחבה, להערכתי יותר מל"המבשר", על אף רמתו הנמוכה.

   איך יגיע שער ישראל פוסט לדבורית? שמא תכתת רגליה מדי בוקר ברחבי העיר לתור אחריו? הרי אין לעיתון עמוד פייסבוק אפילו, שלא לומר אתר.
   ובקיצור, יא-חביבי, יש גבול.

   די לי בקרבות החתולים בבניין ובליקוט כל העיתונים מהמסדרון כדי לפתוח את הבוקר.

   אהבתי

 14. "בוקר" מבקר הגיב:

  "על שחרור גלעד שליט" עכשיו, זה לא שקר, זו פשוט מניפולציה "
  ככה, ככה בדיוק צריכה להראות ביקורת תיקשורת!
  (לא ליקוק,ולא לינקוק)

  אהבתי

 15. "בוקר" מבקר הגיב:

  יופי שהוספת פה גם את העיתונים הדתיים, אותי מעניין מאוד מה קוראים כמליון אנשים בארץ, שאין לי שום מגע או שיחה אתם.

  אהבתי

 16. סיימון הגיב:

  1. הפרסומת המעצבנת, ללא ספק, של עשר השנים האחרונות היא "בינתיים סוגרים את המים".
  2. מהסקר של אתמול עולה ש-50% חושבים שההנחתות על סדר היום הן מעשה שלילי, ו-40% חושבים שהן מעשה חיובי, אם גם חלקם הגדול מודים שנעשה בטעם רע. דווקא מפתיע ביחס להתפלגות המפלגתית של הקוראים (למרות שאפשרות ההצבעה המרובה הורסת את הסטטיסטיקה. יש אפשרות לדייק בצורה הזו? אני ממש לא מתמטיקאי).
  3. חותם על ההערה שלך על כך שמנחיתים אנשים בלי שום תקופת הכשרה. זה מוזר ומקומם. ד"ר קידר אולי ראוי (האם עיתונאות כלולה בעברו, או רק האפיזודות באלג'זירה?) אבל ראוי זה ממש לא אומר שהוא עובר מסך.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   סיימון, אתה מעוות את הנתונים:
   24% טענו שאין להם שמץ של מושג כי הם לא מכירים את התוכנית.

   אהבתי

   • סיימון הגיב:

    אז אני אומר בזהירות שהסקר יוצא קצת בעייתי. יש בו 3 אפשרויות שהן בעד המהלך, יחסית, מה שמפצל את האפשרויות של הבוחר ה'חיובי', ורק אופציה אחת למגיב השלילי כלפי המהלך.
    כלומר, זה יכול להיות 40% לתומכים (אם כל מגיב בחר רק אפשרות אחת) או 18% (אם חלק ממי שבחר את האופציה הזו בחר גם בשתי האחרות).
    לא התייחסתי ל'לא מכירים' כי הבנתי שהם לא רלוונטיים לדיון. הם רק מראים שיש מי שמביע דעה בלי להכיר – אבל זו שאלת סקר אחרת…

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    יכולהיות שטעיתי ולא הייתי צריכה לאפשר בו כמה תשובות

    אהבתי

  • בזינגה הגיב:

   לפי מיטב ידיעתי לד"ר קידר אין רקע עיתונאי קלאסי.
   הוא מפרסם אמרי דעות ופרשנויות כמעט מדי שבוע על העולם הערבי בעמודו באתר NEWS1

   אהבתי

   • חפרפרת הגיב:

    "מרדכי קידר, מזרחן ומרצה בבר אילן המשמש גם ככתב ב"מקור ראשון".
    עכשיו מותר לו?
    מה למשל היה גידי גוב במילה האחרונה? עיתונאי ?
    רוצים מאה?

    אהבתי

   • שולהלה הגיב:

    ד"ר קידר הגיב היום (או אתמול) ואמר שחשב שמזמינים אותו לתכנית על תקן של פרשן לענייני המזה"ת, תפקיד שהוא נושא בו מפעם לפעם ברשות השידור. כשהבין את הסיבה לזימונו, ביקש לצאת מהאולפן, אך העובדים האחרים ביקשו שישאר. הודיע חד משמעית שיותר לא ישתף פעולה…

    אהבתי

   • בזינגה הגיב:

    איפה זה פורסם?

    אהבתי

 17. שולמית הגיב:

  בפרס הפרסומת הרדיופונית הדוחה בעליל ובפירוש בעשר השנים האחרונות זוכה "רינה, רינה, אפרסק או נקטרינה". זוועת עולם (ואין לי מושג מה היא מפרסמת בכלל).
  איך עוד לא קמה מחאה ציבורית?"

  זה פשוט מחריד. אני משתדלת שלא להקשיב לשידור חי ברשת ב' בגלל הפירסומות ומקשיבה להשידורים בעיקר באינטרנט( מריצה את הפרסומות). ובכל זאת לא הצלחתי להימנע משמיעת הפירסומת שהזכרת. היא ממש מגעילה ומטומטמת. בדרך פבלובית היא השניאה עלי את שני הפירות הנהדרים הללו.

  אהבתי

 18. הנגיד הגיב:

  "או שאני נחשבת לאוצר לאומי."
  כן! אחרת מה כולם פה היו עושים?

  אהבתי

 19. באבא הגיב:

  מסתבר שבמג"ב למדו על חשיבות התקשורת.
  מסתובבת ברשת תמונה שמראה שכוחות הבטחון למדו איך ראוי להצטלם בנוכחות מפגינים גבעוליים ומצלמות.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   רואים שהידיים מאחורי הגב זה פוטושופ ;]

   אהבתי

  • יון בריון הגיב:

   מדובר בסט תמונות של מפגינים ומגב"ניקים. תעשיית פאליווד אימצה אותם בעשרות דפי פייסבוק וסרטוני יוטיוב.

   הוידיאו המופלא הזה מאתמול שזכה לעשרות אלפי צפיות אמור לעזור לשמאלנים שביננו להחזיר את האונה החסרה למקום אבל באג מנטלי מונע מהם לראות מציאות. כנראה שהם מעדיפים לקטר על הדרת נשים בחצות במוזיאון נטוש במקום לעסוק בערביה שחוטפת אגרוף בשידור טלוויזיה. נאורות קסומה שכזאת.

   אהבתי

   • אלעד הגיב:

    יש משהו שאתה (לא רק אתה, אנשי ימין באשר הם) מחמיץ במילה "ביקורת עצמית", "סאטירה". יש לה חשיבות לא מעטה כאשר היא מופנית פנימה. היא חלק מאותו עניין חמקמק שנקרא מוסר. מוסר הוא לא עניין יחסי, הוא עניין אבסולוטי. זה שמישהו אחר פחות מוסרי לא מלבין את חוסר המוסריות שלי. זה לא מירוץ לתחתית פה.

    לעסוק בהדרת נשים בתוך החברה הישראלית אפקטיבי יותר מלעסוק בבעיות החברה הערבית. מישהו שם צריך לעסוק בבעיות שלהם, אלא שהמישהו הזה, כמוך, רק להיפך, עסוק בלתקוף ישראלים.

    זה מזכיר לי קצת את אלה שמכנים את אתר הבדיחות הקמחיות "לאטמה" אתר סאטירי, למרות שהוא משדר מסרים ממשלתיים נגד אויבינו. זו לא סאטירה, זו תעמולה.

    אהבתי

   • באבא הגיב:

    אני חושש שהגדרתך של כתבים מוואלה, טמקא, ערוץ 2 וכיו"ב כ"אויבינו" היא קצת בוטה.

    אהבתי

   • יון גורט הגיב:

    לאטמה קמחי, ימנים לא מבינים הומור ולא סאטירה וכנראה שהם לא יודעים דבר לגבי מוסר. נניח שכל ההנחות שלך נכונות.

    בוא למד אותנו על המוסר של השמאל הישראלי. לפחות שנצחק.

    אהבתי

   • באבא הגיב:

    אולי אתה לא נתקלת, אבל תתפלא כמה ביקורת עצמית יש במגזרים שונים שכוללים גם אנשי ימין. היכנס לאתרים כגון "בחדרי חרדים", "כיפה" וכיו"ב, ותראה לא מעט ביקורות כאלה. חלקן בוטות מאד וחלקן עוסקות בדקויות פנימיות שנראות כאותו מערכון מפורסם של מונטי פיית'ון, אבל הן שם.

    אהבתי

   • יון גורט הגיב:

    כידוע את תורת המוסר הביקורת העצמית וההומור המציא השמאל. אין שום מוסר, ביקורת או הומור ביהדות או אצל ימניים. עשו להם טרנספר וקראו לזה פינוי ואלה עדיין לא מבינים את הבדיחה. עצוב.

    אהבתי

   • אלעד הגיב:

    לבאבא
    אני יוצא נגד הנטיה הימנית הנפוצה להגיד "מה השמאלנים באים לחיילינו/נבחרינו/מתנחלינו בביקורת, למה שלא יתחילו בערבים שהם יותר גרועים" – שהתבטאה שוב בתגובה של היונה למעלה. יכול מאד להיות שהערבים בחלק מהדברים יותר גרועים, אבל לי חשוב יותר לתקן את חיילינו שפועלים בשמי או נבחרינו או כיוצא באלה. הזכרתי את לאטמה באותה נשימה כי תחת הכותרת של סאטירה לאטמה לועגת למהגרי עבודה, ערבים, אמריקאים, תקשורת וכו', כלומר, מעבירה ביקורת על המבקרים, אבל לא על ממשלתנו ולשלוחותיה, שזה די דומה.

    אני משוכנע שיש בין הימנים גם כאלה שיש בהם יושר טיעוני וביקורת עצמית. אני נהנה לקרוא את חגי סגל בהקשר הזה למשל כל שבוע.

    אהבתי

   • ר.בקצה הגיב:

    אם זה כל כך חשוב להסתכל פנימה, מן הדין שתשלחו את עוזריכם ממדינות זרות להתבונן פנימה בארצותיהם ובחברותיהם קודם שהם מעזים לדרוך כאן

    אהבתי

   • אלעד הגיב:

    אני מרגיש שהנקודה לה טענתי עומדת בפני עצמה אבל תודה שעזרת להוכיח אותה.

    אהבתי

   • באבא הגיב:

    צהריים טובים אלעד,

    אני מודה שאני לא עוקב אחרי לאטמה באדיקות, אבל כפי שהם מצהירים, מטרתם אינה סאטירה כלפי ממשלת ישראל אלא הצגת הטיות וסילופים בתקשורת, כך שאין לך מה להלין עליהם בהקשר הזה.
    עיקר הטקסט הכתוב בעמוד הראשי שלהם מוקדש לנושא זה.

    באשר לטענתך כי הם לועגים נגד "מהגרי עבודה, ערבים, אמריקאים", נראה לי שההתייחסות אליהם הינה בדרך כלל דרך הפריזמה של ביקורת התקשורת, כלומר לעג לדרך בה מיטב כתבינו בוחרים שלא לשאול שאלות נוקבות את כל אותם גורמים, אלא מאמצים את הנרטיב שלהם.

    אפרופו הגחכת התקשורת, קבל בונוס מארץ נהדרת (די בהתחלה, בשניה 13 בערך).

    אהבתי

   • באבא הגיב:

    תיקון קישור להצהרת כוונות.

    אהבתי

   • סוקיני הגיב:

    מוסר הוא לא עניין יחסי, הוא עניין אבסולוטי.

    גם פורנוגרפיה היא עניין מוחלט, לא של גיאוגרפיה, אה?

    אהבתי

   • אחד אחר הגיב:

    "ביקורת עצמית"?!
    באמת?
    סאטירה עם אג'נדה שמאלית היא "ביקורת עצמית" ולכן סאטירה -אבל סאטירה עם כיוון יותר ימני היא משרתת הממשלה?
    אם היית מסתכל הייתה רואה שגם בנתניהו הם נכנסים (מימין מין הסתם) ושהם הולכים בעיקר נגד התקשורת המיינסטרימית אותה הם רואים כמעוז של השמאל.

    אהבתי

   • יואבי הגיב:

    הדבר הזה אשכרה שודר ולא ראו עם זה שום בעיה, אה?
    לא יאומן.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    מעניין אם יש קשר משפחתי בין מכה הישראליות לראש הממשלה החדש.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אגב, זה הכל אי הבנה.
    ברגע שהשחקן המצרי הבין שהוא בטלוויזיה ישראלית, כאות של רצון טוב, הוא החליט לעשות הומאז' לאחד מגדולי שחקני התאטרון הישראלי, הי"ד.

    אהבתי

   • יון גורט הגיב:

    נדמה לי שהמקרה ההוא היה ניסיון לקולאז'.

    אהבתי

   • יון בריון הגיב:

    עולים דיווחים על תולעת חדשה שעושה סבוטאז' בעמדות המחשב בנתאנז. משמיעה את זה בפול ווליום.

    את האמת, מצחיק.

    אהבתי

 20. אורן הגיב:

  סליחה במקום הנכון, כתבי אישום בפרשת הציתותים.

  אהבתי

 21. גיל הגיב:

  ניוזרום היא אירוע טלוויזיוני רב נפגעים. או סיטקום סנטימנטלי שיצא משליטה. היא גסה, קולנית, מטיפנית, דוהרת במהירות לא חוקית, מנגנת מוזיקה פרחית בפול ווליום וצופרת על כל מה שזז.
  קשה לדבר עליה במונחים של אמינות עם דמויות הקרטון, הדיאלוגים המקרקשים ומצעד הסטריאוטיפים שמאכלס את קווי העלילה שלה.
  מצד שני, כל זה, נשמע, איכלומר, קצת מוכר. מוכר מדי.

  בקיצור, מהרגע שנפרדים מהציפיות המוקדמות ניוזרום מתגלה כטלוויזיה לגמרי מהנה. סורקין בא ליהנות. אפשר להתייחס לתוצאה הסופית כאל תאונה מצערת (רוב מבקרי העולם) או כאל תאונה שמחה (אני).
  איש איש לפי טעמו.

  אהבתי

 22. קורין הגיב:

  מצלמה נסתרת.

  אהבתי

 23. בזינגה הגיב:

  כאשר זה נוגע למדע רבה הבורות בתקשורת מאשר הידע האמיתי.
  קריקטורה קטנה שמסבירה את זה – "מעגל חדשות המדע":

  אהבתי

 24. בזינגה הגיב:

  http://www.explonential.com/science-news-cycle/

  הלינק שניסיתי להעלות

  אהבתי

 25. אבי הגיב:

  "ליצור מראית עין תקנית ולהיות כמו כולם בקהילה" זה משפט שנכון לרבים מאזרחי העולם. במקרה של הומואים ולסביות דתיים זה יכול להיות סוג של הצלת חיים. לא רואה בזה פתיחות מיוחדת וגם לא גנאי – פשוט פתרון לאנשים שאמונתם שונה משלך, ושלא יילכו מחר בבוקר לחיי זוגיות עם בני מינם ויביאו תינוק מגורם שלישי או מברזיל. להפתעת הציבור החילוני, מאוד ייתכן שהם אפילו יחיו חיי משפחה טובים ויציבים. העולם מורכב.

  אהבתי

 26. בוודאי שאת אוצר לאומי 🙂

  אהבתי

 27. ליאור הגיב:

  אוי, אין לך מושג כמה שאת צודקת בעניין הפרסומת של "רינה, רינה, אפרסק או נקטרינה". אין ספק שזו הפרסומת הדוחה ביותר עלי אדמות. ומדהים שאיש לפני כן לא אמר שום דבר על כך. בהחלט מגיע לך כל הכבוד שהבאת לידיעת הכלל את דעתך באשר לפרסומת הדוחה הזו שפשוט מזהמת את הרדיו.

  אהבתי

 28. בצלאל הגיב:

  עיצוב השער של ישראל היום גרם לי לתהות לרגע אם לקדימה יש נשק כימי.

  אהבתי

 29. שועלן הגיב:

  מכאן:

  כבמאי אורח הוזמן להשתתף בפרויקט מחמד בכרי, שיצר את "טיפות עיניים", סרט עלילתי ראשון בבימויו

  היש סרט יותר עלילתי מ"ג'נין ג'נין"?

  אהבתי

 30. אלעד הגיב:

  אם מישהו דאג בהמשך לשאלתי שבוע שעבר – אז העונה הרביעית של המפץ הגדול נהדרת, פיצוי של ממש על העונה השלישית. כנראה שהיוצרים, כמוני, חשבו שצריך רענון והכניסו בסוף השלישית את שתי הבנות הנוספות כדמויות קבועות (איימי וברנדט), והעסק נסק למעלה.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   נו, לפחות תן לי ח"ח על שעודדתי אותך להמשיך?

   אהבתי

   • אלעד הגיב:

    לא היית ברורה דווקא, היית מסויגת, אמרת שאת אוהבת אבל אם לא מתאים לי אפשר להפסיק, וגם שאת לא זוכרת את העונה הזאת כנפילה. יחד עם זאת, מגיעים לך ממני כמה ח"ח כלליים על הבלוג וכאלה, אז אין לי בעיה להקצות אחד בהזדמנות הזו. :).

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    הייתי מאוד ברורה והבעתי נחרצות את אהבתי ואהדתי הבלתי מסויגות גם באותה פעם וגם בעבר, אבל נתתי לך ספייס, לא רציתי לכפות את דעתי ;]

    אהבתי

 31. שועלן הגיב:

  אין גבול לעצימת העיניים, גם כשזה בתוך הבית שלך.

  "אין שום סיבה ממשית לשים את חזבאללה ברשימה של ארגוני הטרור", אמרה שרת החוץ הקפריסאי, אראטו קוזאקו-מארקוליס, אשר מדינתה מתפקדת כעת כנשיאה התורנית של הארגון (האיחוד האירופי).
  מדובר "במפלגה בעלת זרוע צבאית והיא מאוד אקטיבית בפוליטיקה הלבנונית. לקחנו את כל הגורמים האלה בחשבון, ויכול להיות שהדברים ישתנו אם יגיעו הוכחות חותכות שהם מעורבים בפיגוע".

  לפני 10 ימים:

  ארגון חיזבאללה התכוון לבצע פיגוע תופת בקפריסין נגד מטוס של חברת תעופה ישראלית או אוטובוס של תיירים ישראלים, כך מדווחים כלי תקשורת בקפריסין מפי מקורות ביטחוניים במדינה. העיתון הקפריסאי "סיגמא-לייב" דיווח כי בחקירתו הכחיש בתחילה האזרח הלבנוני כל קשר לפעילות טרור, אולם לאחר חקירה מאומצת הוא הודה שהוא חבר בחיזבאללה. לפי הדיווח כוחות הביטחון הקפריסאים מצאו ברשות האזרח הלבנוני מסמכים שמעידים על כך שהוא עמד בראש תא טרור שתכנן לבצע פיגועים נגד יעדים ישראלים.

  כלומר, ארגון טרור נמדד לפי מבחן התוצאה בלבד. הצליח – טרור. סוכל – לא טרור.

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   אגב, הקורא דורון רוזנבלום, מוזמן לקרוא את טוקבק מס' 18 בעל שני הלייקים:

   מה אתם אומרים … פששש… ממש בידיו היו התמונות ? ואיך הוא השיג מידע על טיסות שזמין באינטרנט לכל דורש?
   Morpheus
   ממש בדיחה הספין הזה .
   עם מטופש שמאמין לכל שטות.
   מהר מהר קמים עלינו שוב .אוצו רוצו להצביע לביבי מלך ישראל הטיפשה.

   אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   שלום שועלן. חבל"ז. עזוב אותם. זו מדינה חלשה פוחדת מכל
   עלה נרדף. הוכתה, נשדדה, נאנסה, נגזלה ואיש לא בא לעזרתה.
   אסקופה נדרסת. כרגע גם מצבה הכספי על הפנים. הם מנסים
   להיות בסדר עם כולם וגם זה לא הולך. זו הדוגמה החיה מדוע
   כאן בסביבה אסור אבל אסור להיות חלש. ראיתי איך קצין בריטי
   מהבסיס מדבר מלמעלה למעלה לפקיד מקומי, הם באמת יודעים
   להשפיל. צריך להיות חכם, תחמן, ערמומי אבל גם מי שאין לו
   אלו אם הוא מספיק חזק יסתדר. זה מה שיש. האחרים, החזקים
   העשירים בכלל לא יותר טובים. כך זה.

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    היא מדבר בשם האיחוד האירופי כולו, לא בשם קפריסין בלבד.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    קפריסין נשלטת על ידי קומוניסטים. במשך שנים רבות היתה בסיס של הטרור הפלשתיני. קשה לשנות מסורת

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    לשועלן, תודה על תגובתך. זה בדיוק מה שאני אומר, אני מצטט
    את עצמי "האחרים, החזקים העשירים בכלל לא יותר טובים.
    כך זה". אתה צודק, אני מצטט אותך, היא "מדברת בשם האיחוד
    האירופאי כולו". זה מה יש, אם וכאשר היא תבקש את עזרתם,
    נגד תורכיה, למשל, זה ה"יש" שהיא תקבל.
    ולחיל זקן, גם סין נשלטת בידי קומוניסטים, לא הייתי רוצה להיות
    טרוריסט ערבי בידיים של המשטרה הסינית, או הצפון ויטנאמית
    (גם קומוניסטית) כל עוד נשארו לו מיתרי קול הוא יתחנן להעברה
    לגונטאנמו ואין פעילות אנטי ישראלית טרוריסטית בשתים אלו. שוב
    הסיסמה הישנה, זה מה יש.

    אהבתי

   • מרטין הגיב:

    זו הדוגמה החיה מדוע כאן בסביבה אסור אבל אסור להיות חלש

    אתה מתבטא כמו אדם חלש מאוד. רואה אויבים דמיוניים בכל מקום כמו פרנואיד מתלמד בקורס מתקדם לזיהוי אויבים של מכונת ההפחדה הישראלית. התחלת עם החרדים בתגובה אחרת בתור ה-"אויב" ועכשיו קפריסין שורצת אויבים מרושעים בדמיונך הקודח.

    אדם חזק לא פוחד כשאין מה שיפחיד אותו. אדם חזק נענה לאתגר של הפחד בסיטואציה שמחייבת פעולה אלימה ומתכונן לאתגרים עתידיים ממקום של רגיעה ונינוחות (מנוחת הלוחם). תשאל כל לוחם והוא יספר לך שלא עולים לזירה לא מרוכזים, כועסים, לא רגועים או אם הפחד משתק אותך וגורם לך לדמיונות שווא לגבי היריב. עכשיו כבודו מקבל השראה מוייטנאם וסין לטיפול בבעית טרור. נראה לי שאתה פשוט רוצה להרביץ, לא משנה למי, כדי להוכיח לעצמך שאתה לא פחדן.

    עכשו נספר לך סוד קטן. אדם חזק מרגיש חזק ולא חש צורך להוכיח לעצמו או לאחרים שהוא חזק. אדם חלש "מחפש מכות" כדי להוכיח לעצמו ולאחרים שהוא חזק בניגוד לתחושתו הפנימית (זאת הסיבה שכל כך קל להתמודד עם הערסים צעצוע שמגיעים לתאילנד וחושבים שגם כאן קונים את הרוח וצילצולים שלהם בלי להבין שהם בעצם מספרים לכל העולם שהם פחדנים. עדיין לא נתקלתי בערס שגם היה מוכן לקחת את הצ'אנס של להשתמש בידיים במהלך הדיון המנומס שלנו על כבוד, גם אחרי ה-"בוא תצא בחוץ" המפורסם, כנראה שבגלל שברחוב יש יותר מקום לביצוע תנועות רחבות ולכן כראה גם הפחד שלו מתרחב בחוץ).

    אני ממליץ לך בחום ללמוד אמנויות לחימה. כך תרגיש חזק ולא תצטרך לשלשל מילות פחד ברחבי הבלגוספירה כדי להרגיע לעצמך על ידי מציאת חברים ויטוראליים לפחד שלך מהאחר והשונה. מעניין מתי תתחיל להציק אלימות כלפי האויבים המדומיינים שלך. זה כנראה יהיה הזמן לשאול את כבודו האם הוא מוכן לתאם מפגש היכרות ב-GYM המקומי לטיפול מקיף של התמודדות עם פחדים מדומיינים. אתה כמבן תמיד יכול לקחת תרופות בתור הדרך הקלה להתמודדות עם החרדות שלך אבל זה מתאים לאנשים חלשים בלי משמעת עצמית וכוח רצון, ואתה הרי אדם "חזק" אז ברור לי שתיקח את האתגר בשתי ידיים.

    אהבתי

   • אחד אחר הגיב:

    מרטין
    מה קשור מה שאתה כתבת פה למה שעובר אורח כתב.
    36 שורת כדי לתת לו ניתוח פסיכולוגי
    -לא תקפת את הטיעון שלו- אלא אותו עצמו – תסביר לי
    זה נראה לך כדרך נכונה להתווכח?

    אהבתי

   • קורין הגיב:

    תהרגו אותי, אני לא מבינה למה להתווכח עם וכחן מקצועי.

    אהבתי

   • מרטין הגיב:

    לקורין – אם את לא מבינה משהו, תבקשי הסבר או תתעלמי ללא התייחסות.

    תהרגו אותי, אבל אני לא מבין למה להתגאות בחוסר הבנה רק כדי להגחיך דיון שאינו מובן. זה כמו להשוויץ בכך שאת לא חכמה.

    אהבתי

   • מרטין הגיב:

    אחד אחר שלום,

    טיעון לא עומד בפני עצמו משום שהמציאות סובייקטיבית, במיוחד בטיעון איכותי ולא כמותי. זאת הסיבה שבטיעון איכותי יש להתייחס אישית לאדם שמאחורי התגובה.

    לכן התייחסות אישית לאדם שמשמיע את הטיעון נראה לי הדרך הטובה והנכונה ביותר לנהל דיון עם אדם אחר. הרעיון שיש להתייחס לטיעון ולא לאדם שמאחורי הטיעון היא חשיבה שמאלנית קרה ונטולת רגשות וחשיבה שמאלנית היא חשיבה עקומה מאוד ולא מתאימה לאנשים הגיוניים שמשתמשים גם באינטיליגנציה רגשית (חכמת הלב).

    אהבתי

 32. בעיני הדלות הגיב:

  ב"ה

  א. חדר החדשות – תוכנית משובחת בעליל. הקצב סוחף, הדמויות חמודות (בפרט צ'רלי, הלא הוא מיודענו מחוק וסדר).

  ב. היה כבר פולמוס לפני שנה בציבור הציוני-דתי בנוגע לתוכנית של הרב אהרל'ה הראל. זה לא עשה כותרות מרובות בציבור. אני לא יודע למה מר איתיאלי ממחזר את זה.

  אהבתי

 33. יון בריון הגיב:

  סיינפילד לא מצחיק וזכתה באהדה חובקת עולם ושלל פרסים.
  תרגיע קורעת אותי ועד לפני שנתיים היתה די אנונימית בישראל. שום פרס והאמריקאי הממוצע לא שמע עליה.
  כנראה שהתכנית החדשה והמרדימה עומדת להיות להיט. כואב.

  אהבתי

 34. אלעד הגיב:

  "סיינפלד לא מצחיק"… הנה, האהדה שלך ללאטמה הרבה יותר ברורה לי עכשיו.

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   בתור פריק של סיינפלד בעבר, אני חושב שתרגיע של העונות הראשונות שמה את סיינפלד בכיס. זה מרגיש כאילו תרגיע זה הדבר האמיתי וסיינפלד זה סיפורים של לארי דייוויד משוחקים ע"י שחקנים +צחוק מוקלט.

   אהבתי

   • מרטין הגיב:

    שועלן היקר,

    אני מאוד אוהב את הגישה שלך שאומרת "על טעם ועל ריח אפשר להתווכח ואפילו אפשר להגיע להכרעה בויכוח". יתרה מזאת, הצלחת להכריע את אחד הפרדוקסים הפיסיקליים הגדולים ביותר בטבע, פרדוקס עליו הצביע הפיסיקאי המנוח מאיירס, והוא המתח הבלתי פתיר שבין כמות לאיכות. מאיירס מסביר שהפרדוקס נובע מכך שניתן לכמת את שקיעת השמש אולם לא ניתן לכמת את יופיה של השקיעה.

    היכולת האינטלקטואלית שלך להגיע להכרעה כמותית בויכוח על איכות מעוררת השראה ואני בטוח שמאיירס, אילו היה חי, היה חולק לך כבוד רב. תרשה לי לחלוק לך את אותו כבוד ולנסות לנחש מה היה מאיירס אומר לך באופן אישי.

    "אתה קשקשן ומדבר שטויות". 🙂

    (אני בדיוק מהרהר בתכנית העסקית שאני צריך לכתוב ונתת לי השראה בכך שהזכרת לי את מאיירס. אני מודה לך מעומק ליבי ומאחל לך יום יפה, כמותית ואיכותית…)

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אחרי ש"ניצחת" את כולם החלטת להתחיל איתי?
    לא תצליח.
    כתבתי "אני חושב", "זה מרגיש כאילו".
    מכאן שכל מה שכתבת עלי מופרך מהיסוד.
    !Finish him

    אהבתי

   • מרטין הגיב:

    שועל קטן וחביב,

    חלילה לי מלהתחיל איתך – אני אריה ולהתחיל עם שועלים קטנים שמחבלים בכרמים הוא מבחינתי סוג של צער בעלי חיים.

    לגבי כל השאר – לא ניצחתי אותם אלא הם נהנים מה-"-אגרסיות" שלי וכבר לא מוכנים לריב איתי ואתה אחד היחידים שעוד מוכן להרים לי להנחתות. (ועל כך תבורך). כשכולם כאן יהיו חברים שלי, זה יהיה האות לעבור לבלוג אחר ולהתחיל הכל מחדש… 🙂

    אהבתי

   • קורין הגיב:

    ההסבר שלי.
    סיינפלד היא ללא ספק יצירה גדולה של לארי וג'רי, בסדר הזה. סדרה ששינתה לא מעט סדרי עולם. חד פעמית במהותה.
    סיינפלד נהנתה מהמקוריות של (מה שאני קוראת לו) רעב של מתחילים.
    תרגיע הגיעה לעולם להבנתי רק בגלל שלארי החליט שגם הוא רוצה מעט מהתהילה של השחקן ולא רק של הכותב/מפיק.
    הרי כסף ותהילה כבר היו לשניהם.
    זה כאילו ניו יורק של מתחילים ורעב לעומת השפע של לוס אנג'לס.
    אני אישית אהבתי (ונהניתי מ…) את סיינפלד הרבה יותר אבל זה גם קשור לתקופה, לגיל ולמשתנים רבים אחרים.
    תרגיע כאילו מעט יותר אינטליגנטית אבל רק בכאילו ומשום מה איני אוהבת את לארי כשחקן, ללא הסבר הגיוני.

    אהבתי

   • ז'ורז' סאנד הגיב:

    לארי הכניס לדמותו ב"תרגיע" את סך כל חלקיה של סיינפלד.אישית אוהבת את שתי הסדרות בלופ אינסופי.יוחלף חידון התנ"כ ביום העצמאות לחידון סיינפלד.

    אהבתי

   • אלעד הגיב:

    יש משהו בטענה שבלוטות ההומור מתפתחות עם השנים ודורשות סף גירוי גבוה יותר. השוואה בין "עולמו של ויין" לבין "ביוויס ובאטהאד" המאוחרת תעלה תובנה כזו – אחרי שראית את האחרונה הראשונה כבר לא מצחיקה ונראית כמו הומור עדין. כך גם בסיטקומים של היום משתמשים במצבים מוכרים מהסיטקומים של האייטיז אבל נותנים להם טוויסט. אחרי שצחקת מהטוויסט, המקור, הצפוי, כבר לא ירגש אותך.

    אבל פה זה לא פיתוח של הטעם, או לפחות פיתוח שלו לכיוון לא נכון. בסיינפלד היה תמהיל עדין של מוזרות, אבחנות חדות בקשר לאופי האנושי, ומיזנתרופיה כללית. הדמויות איזנו את עצמן ואת התמהיל היטב. ב"תרגיע" הוא פיתח בעיקר את הפן המיזנתרופי, לקח את הדמות של ג'ורג' שמבוססת עליו והשאיר בה רק את האומלל, את הכפיתי, את המיזנתרופי. לי זה לא נעים לצפיה.

    אהבתי

   • ז'ורז' סאנד הגיב:

    אומרים שלמעשה הדמות המיזנטרופית של לארי מבוססת עליו עצמו.
    חוש ההומור העצמי שלו מדבר אלי.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    גם בסיינפלד כל הדמויות הראשיות הן מיזנטרופיות, אומללות וכפייתיות. קריימר הוא קצת יוצא דופן מכיוון שהוא בעיקר משמש כאתנחתא קומית מסוג סלפסטיק.
    כל ההבדל הוא שבסיינפלד היו לך יותר דמויות, ולכן יותר קווי עלילה, ובתרגיע זה הכל סביב לארי דייוויד, שהוא בעצמו (או הדמות שהוא מגלם) אכן גרסא עוד יותר מוקצנת (או מזוקקת) מהדמויות של סיינפלד. הכיוון הוא אותו כיוון בדיוק, זה רק עניין של מינון.
    זה כמו שוקולד מריר 60% נגד 90%. יש כאלה אוהבים שוקולד מריר, אבל ה-90% זה כבר מר להם מדי. ויש כאלה שעבורם אין כזה דבר מר מדי.

    אהבתי

   • ז'ורז' סאנד הגיב:

    אם אתה שואל את עצמך במצבים שונים מה לארי היה עושה- אתה מכור ל 90% מוצקי קקאו.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    איך בנאדם שאהב סיינפלד, וויין'ז וורלד וביווס&באטהד גדל להיות עו"ד שעוסק בזכויות עובדים? 🙂
    אגב, כל מה שאמרת בפסקה הראשונה תקף גם לגבי פורנו 😦

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    טוב, לחצתי עכשיו על השם שלך וראיתי שלא השאירו לך הרבה ברירה…

    אהבתי

   • אלעד הגיב:

    את ההערה הזו לא הבנתי. בכל אופן, אני לא עוסק רק בזכויות עובדים, מה גם שאם זכורה לך השביתה של קריימר בחנות הפרצל'ס אז אני לא מבין את התמיהה…

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    ראיתי שנולדת לתוך המקצוע.
    תעשה לי טובה, אל תזכיר לי את העונה האחרונה. אני עדיין מנסה להדחיק אותה. עוד ראיה לכך שלארי דייוויד זה הדבר האמיתי (לא היה שותף לעונה הזו).

    אהבתי

   • אלעד הגיב:

    היו בה גם דברים טובים, אבל העונה השמינית היתה בהחלט יותר טובה. גם בעונות של סיינפלד יש את אפקט הווין – באטהאד שתיארתי. העונות הראשונות מצחיקות פחות, הראשונה בכלל לא מצחיקה (כמובן שיש יוצאים מן הכלל, למשל פרק הפוני, או ההמפטונס הידוע).

    FYI, בני הזוג שילוני הם שותפיי, הם לא משפחה. ההורים שלי הם ממש לא עורכי דין.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    כן, התבלבלתי משום מה שוב עם שם המשפחה שלך. תשכח מזה.
    סיינפלד התחילה לאט עד שמצאה את הקצב שלה. בהתחלה היא כמעט באמת היתה תכנית על כלום (המסעדה הסינית, הפרק בחניון וכו').
    הגיעה לשיא באמצע, ובשתי עונות האחרונות חלה דעיכה חמורה, עם עזיבתו של דייוויד.

    אהבתי

  • מרטין הגיב:

   אלעד, כשרואים את העולם רק בצבע אחד (שחור או לבן), איך אפשר להנות מהצבעוניות המשעשעת של בני אדם? תמהני.

   אהבתי

   • אלעד הגיב:

    אני חושב שלא קראת מספיק טוב את התגובות שלי. דווקא התגובה הזו שלך היא ששופטת אותי לשחור ולבן.

    אהבתי

   • מרטין הגיב:

    היי אלעד,

    אתה צודק. כך הייתה צריכה להיראות התגובה שלי בהקשר הנכון:

    "סיינפלד לא מצחיק"… הנה, האהדה שלך ללאטמה הרבה יותר ברורה לי עכשיו.

    [בהתייחס לאוהדי לאטמה, לא אליך כמובן] אלעד, כשרואים את העולם רק בצבע אחד (שחור או לבן), איך אפשר להנות מהצבעוניות המשעשעת של בני אדם? תמהני.

    בקיצור, התכוונתי לדעה שהופנתה כלפיך, אתה חשבת שההערה שלי הייתה אליך והנה לנו "דברי הוצאו מהקשרם" קלאסי 🙂

    אהבתי

 35. סיימון הגיב:

  קטע: מסתבר שקידר כלל לא ידע שהוא פקק ימני.
  מה שמעורר את המחשבה: מי אחראי על האיוולת הזו? למה לקחת מהלך שיכול להתקבל בברכה בציבור (ולראייה הורדת 'הפתיחים האישיים' שאיש לא חש בחסרונם) ולעשות אותו בצורה נבזית, אלימה, מעוררת סלידה, שלומיאלית וחסרת טאקט?
  את מי זה משרת?

  אהבתי

 36. פרס לפרסים הגיב:

  אם זה נכון אז למה מצלמים אותם? אולי בכל זאת זה יעניין את הפרסים?
  http://digital-edition.israelhayom.co.il/Olive/ODE/Israel/Default.aspx?href=ITD%2F2012%2F07%2F25

  אהבתי

 37. ז'ורז' סאנד הגיב:

  אם לא הרגשתם רעידת האדמה החלה.

  אהבתי

 38. קרן היסוד הגיב:

  יופי! אז היום התכנית הזניחה של איזה קרן אחת: שבתה!!!
  וכל המכוניות המשיכו לנסוע בכבישים, ואף זקן בבית אבות לא הרגיש בכלל שמשדרים רק פרסומות, ושירים באורך 5 דקות כל אחד(תחת שמי ים התיכון למשל)..כי זה מעניין איזה 50 שמאלניות פמניסטיות מתל אביב, שמעולם לא שמעו את תכניתה של ה"לוחמת" למען הצדק הדגולה וחברתה מירית הושמנד מיטרני ליף….
  אז אני מספר לכם כל לוחמי הסדק!
  צאו לאבן גבירול!
  אה,בעצם אתם בים כבר אין מדוזות.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s