אז לא נאכל

hamevaser250712

היש דרך אחרת לתאר את מהלכי נתניהו בשבועות האחרונים חוץ מאשר מניה-דיפרסיה, אותם משבי רוח משתנים על פי מצב כימי מסוים במוח? מה קורה למדינה הזו? מה השתנה כלכלית בשבועות האחרונים?
ב-11 ביולי חתם שר האוצר על הפחתת מכסים ומסים על מאות מוצרים.
יהודה שרוני: הכל בגלל הלחצים שהופעלו עליו. שטרסלר: נתניהו חילק ארוחות חינם וישלם את המחיר.

ממשלת נתניהו ושר האוצר שטייניץ הם האחראים למצב הביש בו אנו מצויים. הם אלה שמיד עם עלותם לשלטון הגדילו את כלל ההוצאה בתקציב, כך שיוכלו לבזבז יותר ולחלק יותר. בכל אחת משנות שלטונם הם הגדילו את התקציב בעוד 15 מיליארד שקל, אבל גם זה לא הספיק להם, והם חרגו גם מהתוספות הגבוהות הללו. בשלוש השנים הראשונות הם קיוו לנס. הם חשבו שכן אפשר לאכול ארוחות חינם וגם להנות מהן. השיטה שלהם היתה פשוטה: לכתוב צ'קים דחויים לשנים עתידיות, רחוקות, בתקווה שהן לא יגיעו. אלא שלרוע מזלם, הצ'קים הדחויים הגיעו לתשלום דווקא עכשיו, בשנת הבחירות. בעזרת הצ'קים הדחויים הם חילקו תוספות שכר גבוהות לרופאים, לפרקליטים, לעובדים הסוציאליים, וגם קצת לעובדי הקבלן. כל קבוצה בטוחה שזה מגיע לה. אבל מה לעשות והתקציב מוגבל?

סבר פלוצקר חובט (ידיעות ע' 3):

הממשלה עצמה אשמה ביצירת מצב האין ברירה שאליו היא נקלעה. ההתרחבות של הגירעון ידועה זה חודשים רבים: לפני ארבעה חודשים פורסמה בידיעות אחרונות קריאה עזה (?? V) לממשלה להכיר מיד בסכנה הברורה והמיידית ליציבות התקציב ולהקדים תרופה למכה… העלאת מס הכנסה על הכנסות גבוהות ועל רווחי הון, קיצוץ בתקציב הביטחון, העלאה של 2-3% משיעור המע"מ על חלק מהמוצרים ומהשירותים, החזרת מס עשירים שהכנסת נתבקשה לא לאשר ועוד… לא המשבר באירופה אשם בכך שהמע"מ עולה עכשיו. העיוורון העצמי שלכם אשם. וכשהממשלה עיוורת, הציבור משלם והאי צדק חוגג.

שאלה בקלקלה: האם נכונה הכות' של ישראל היום, "המע"מ יעלה ב-1%"?

הכותרת בישר"ה מבטיחה: "העשירים ישלמו יותר מס". רוצה לומר, לא אתם, קוראינו היקרים נוסעי הרכבות והאוטובוסים האוחזים בעיתון זה כרגע, אלא הם, המגעילים, העשירים.
חזי שטרנליכט מסביר: למה יש להעלות מסים? כי גירעונה של המדינה גדל. כן, אבל למה? מה, מי שמנהל לה את הקופה לא יודע איך עושים זאת? בהמשך הוא מסביר שהכל בגלל שרצינו (רציתם) צדק חברתי. לזכותו ייאמר שהוא יוצא גם נגד הכות' הראשית של העיתון, ואומר שהעשירים הם לא הפתרון. אז מה הפתרון? אני לא יודעת. מילא אני לא יודעת, גם הוא לא יודע. מי יודע?

ע"פ חישובי המארקר ורשות המסים 50% מהישראלים משתכרים פחות מ-5,812 ש'. "הסטט' מטשטשת את רמת ההכנסה של מרבית העובדים".

ערכות מגן

מתברר שלא רק אני ("אוצר לאומי") קיבלתי ערכה. אלפי אנשים מקבלים ערכות מדי יום, כה מדווח מעריב. אז מישהו יכול להסביר לי היכן המחסור של 47% עליו מספרים לנו בעיתונים ומדווחים שלא נשארה אפילו ערכה אחת לרפואה?

סדר יום

ד"ר מוטי קידר מספר שלא ידע שהוא כלי במאבק. דא? איפה אתה חי, אדוניקו?
הבוקר מאיר עוזיאל ישב לצד קרן נויבך. חי נפשי, ובאמת שאין לי דבר נגד עוזיאל, זה מיותר לחלוטין, בזבוז כספי הציבור. לעוזיאל אין מה לתרום לדיון על מצב המשק הישראלי, אין לו שום ידע בנושא, ובאותה מידה אפשר היה לשלוף כל אדם מהרחוב ולהושיבו באולפן. הרעיון להידחף לדברי המרואיינים אאוט אוף דה בלו מיותר לגמרי. בשביל מה? הוא חושב אחרת מנויבך? הוא תרם זווית חדשה? כלום שבכלום. לא שמאל ולא ימין. סתם לגמרי.
שמישהו יעמיד מראה מול מיקי מירו כדי שיסביר את מעשיו המשונים.
הובטח אתמול שהשידור יושבת היום בשעה השנייה של התוכנית, וכך היה.
עוזיאל בתום השעה היחידה: "תודה רבה קרן, תענוג היה לראות אותך בעבודה, זה פשוט מקסים".
סוף החדשות: "לא תשודר השעה השנייה בגלל עיצומים". הודעה שנויבך צריכה הייתה להקריא לאחר החדשות לא שודרה.
סיכום: מהאזנה שוטפת לתוכנית השבוע עולה שנוכחותם של ה"מאזנים" (מנחם בן, ד"ר מוטי קידר, מאיר עוזיאל) מיותרת לחלוטין. הם לא מהווים שום "מצד שני" לקרן נויבך (או לענת דוידוב). התנהלותו של מיקי מירו, מנהל קול ישראל, הופכת אניגמטית מרגע לרגע. בשביל מה כל זה? חזור בך לאלתר, מירו, באמת שלא קשה להגיד "טעיתי".

נשים נשים

סאלי רייד, האסטרונאוטית האמריקאית הראשונה בחלל הלכה לעולמה.

ציפי חוטובלי קוראת לסיקור ולתקצוב שווה לנשים ספורטאיות.

איום ראוי: אם לא תיתן גט לא נקבור אותך.

הדס בן שושן נהרגה בטיול בהודו.

חשודה בניסיון להטביע את שני ילדיה.

מתקלקלים

בדר"כ ראיונות עם אנשי עסקים לא מעניינים אותי. ראשית אני לא מבינה מה הם אומרים, ושנית אני לא מבינה מה הם אומרים. אבל הראיון עם נועם לניר בכלכליסט משעשע, אולי בגלל שפתו הציורית.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

אוריה קניג: מה היה קורה אם נתניהו היה מחליט להוריד מסים.

ניר גונטז' על אירוע דרמטי בפמליית פרס לוושינגטון ועל (אי) שירותו הצבאי של אחד מבניו של חבר בוועדת פלסנר.

אבי לן, בעל סטטוסים מצייצים, הגיע לשת"פ עם אסם.

אם אפשר להיעלב, אז למה לא. התקשורת בעולם הערבי רוגשת בגלל סרטון אווילי.
הסרטון מציג ילדים עם אבא שלהם המוכנים לבית המקדש השלישי. הם עומדים על החול, כאשר ליד רגליהם (עלבון עבור הערבים) מונח עיתון והתמונה הבולטת של מוחמד מורסי. זיינוביה, הבלוגרית, מצרייה אנטי-ישראלית טוענת שלא מדובר בעלבון כלפי המצרים בלבד, אלא כלפי המוסלמים כולם.
הבלוגר זקן ציון מציג גם הוא את הסערה בעולם הערבי בעקבות הסרטון, מהזווית שלו.
(תיקון, 14:35).

אחרי הפיאסקו של מוצ"ש, כששידור רעש של דן גבע בוטל בשרירותיות משונה ועם נימוק שאינו קשור למציאות, הוא ישודר הלילה, רביעי, ב-23:10 בערוץ 2. זאת לפחות ההבטחה. אל תתבעו אותי אם זה לא יקרה.
לוחות השידורים מעודכנים חלקית מאוד (בזה של ידיעות מצוין שידור הסרט. תודה! בלוח של ערוץ 2 כתוב שזה שדח"ז. לא נכון).

לחם עבודה

אורי בלאו הורשע אתמול בה/אחזקת ידיעות סודיות.

נתניהו נפגש עם עיתונאים מטורקיה לשחזור היחסים.

בתגובה לדברי נעמה כרמי, דרור אידר מסביר למה כתיבת נאומים היא חלק מחייו. אין קשר בין דבריו לבין מימוני הקרן החדשה, שק חבטות ידוע גם בקרב מגיבי הבלוג, שחלילה הם לא מהימין, אותו אני מצנזרת בטירוף.

נמשכת מלחמתו של איתי לנדסברג ברשות השידור.

שניים מעורכיו לשעבר של מרדוק יועמדו לדין.

ישראל היום ממשיך להיות העיתון הנקרא בישראל. כך לפי ישראל היום.

ע"פ המארקר ידיעות מתחזק ע"ח ישראל היום.

וגם: עלייה בשיעור החשיפה של מעריב! בטח עשו מזה פוסטר ושגרו עם שליח למשרדיו של נוחי דנקנר.

טלרז התחשב בקוראי הבלוג והחליף חולצה.

נתחו את הנתונים בעצמכם וצבעו בצבעים עליזים.

מודעה שתתפרסם במוסף כלכלה של מקור ראשון מחר.

"קוראים יקרים,
במסגרת היערכות מחודשת של העיתון החל משבוע הבא מוסף הכלכלה לא יופיע עוד במתכונתו הנוכחית.
התכנים שעוסקים בצרכנות יופיעו החל מהשבוע הבא במוסף מוצש המחודש והמורחב, שעוסק בתחומי 'סגנון חיים'. התכנים העוסקים בסיקור כלכלי מהארץ ומהעולם יופיעו ב'יומן' ובמעטפת העיתון.
'מקור ראשון' שוקד בימים אלה על העשרת התכנים ועדכונם השוטף באתר אינטרנט חדשני שיושק בקרוב, כמו גם על כותרים חדשניים נוספים.
אנחנו מאמינים שהשינויים תואמים את מהפכת צריכת המידע שהעולם עובר בשנים האחרונות באופן מואץ. נאמנותכם מאפשרת לנו למנף את השינויים, לגדול ולהתרחב כדי להמשיך להשפיע על עולם התקשורת מנקודת מבט ישראלית-ציונית, ללא מירכאות."

תרבותיV

הארווי פיקאר וישראל.

כך ייעשה לכוכבת של העיתון: קרן פלס ילדה אתמול את בנה הבכור. ידיעות מעניק לה את השער האחורי, שהרי זוהי הלידה של המדינה. וול, אחת מהן.

פרדס כץ תחליף את שמה לנאות פרדס (או נאות הפרדס, במעריב לא החליטו). מזכיר לי את כל מי שמחליפים את השם בעצת נומרולוגים או דומיהם כדי למצוא זיווג ולשנות את המזל שלהם, או מה.

צרות בכותרות

בבקשה בבקשה, די עם "לונדון לא מחכה לנו", לכם, או כן מחכה, או משהו. הניחו לחנוך לוין, סחטתם אותו מספיק.

העיוותים בכותרות של הארץ ממש מעצבנים: אתמול הייתה הכותרת עם המחאה החברתית ושחרור גלעד שליט, וכן כותרת על כך שמנחם בן לא יגיש יותר. הבוקר הכותרת היא "סדר יום לא תשודר במחאה על השינויים". צריך להיות כמובן "השעה השנייה של סדר יום" וכו'.

לפני פיזור

קוראז' להורים. עוד חודש ושבוע.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

111 תגובות על אז לא נאכל

 1. ז'ורז' סאנד הגיב:

  אז לא נאכל

  . מעניין מה אומרים נהגי המוניות לנוסעיהם השבויים היום.

  אהבתי

 2. קורין הגיב:

  לפעמים זה מרגיש כמו התעללות בגויה.

  אהבתי

 3. המאיר הגיב:

  מוזר שדווקא בנימין נתניהו משתמש בביטוי "אין ארוחות חינם". הרי בעבר פורסם שהוא ואישתו החסודה נהגו לאכול במסעדות ולצאת מבלי לשלם. ואולי לא מוזר. הוא תמיד ידע שמשהו אחר (אנחנו) יצטרך לשלם את הארוחות שלו. וכך גם עכשיו. את הארוחות חינם שלו ושל הקרובים אליו – החרדים והמתנחלים הפרזיטים – אנחנו נשלם עם בריבית דריבית.

  אהבתי

 4. המודיע הגיב:

  רק בלוג שמולני אנטי ציוני עוכר ישראל ,יכול התעלם מהידיעה החשובה ביותר בעיתונות!
  באחורי של מעריב:"הקאמבק המפתיע של ברווז הנכחד"
  מי שבשבילו הברווז המשוייש זה אחד הדברים הקסומים שיש בארץ,לא יכול להמשיך לשבת בכסאו בשקט ושלווה, ולהמשיך לעסוק ב"חד קרן" שהולך ונכחד.
  בספירה בקישון נראו מעל 112 יחידות!
  אני רואה אותם כבר חודש ב"מאגר" מדי יום!
  אפילו יש לי "משפחה של אמא ו6 גוזלים ששטים אחריה ולומדים לשחות..
  ככה זה שהעיתונות עוינת קוראים לזה:"קאמבק"!
  תנו לי ברווז משוייש ב"קאמבק " וש ה"חד קרן" תשדר לבד.
  😆

  אהבתי

 5. מדובר בנתון המהותי ביותר (הוא לא חדש) שאמור להתנוסס על כל שלטי מפגיני הסדק החברתי ומוטמע בכל מסר של מפלגות השמאל.

  ע"פ חישובי המארקר ורשות המסים 50% מהישראלים משתכרים פחות מ-5,812 ש'. "הסטט' מטשטשת את רמת ההכנסה של מרבית העובדים".

  בנתון מסתתרת האמת העגומה לגבי היקף העבודה בשחור ובמיוחד 'משרות חלקיות' (טריק עתיק) שמהוות חלק ניכר ממנו ומזכות את העובד בפתור מתשלום ביטוח לאומי.

  לאף אחד מנבחרי הציבור שלנו אין וובוס להביא את הכסף השחור הגדול מהמגזר הערבי והחרדי -למרות שברור שהתשובה לחוסר האיזון בנטל והקריסה של מעמד הביניים נמצאת שם. מדובר בחקיקה פשוטה:
  מי שמעלים מס ומי שמרמה את ביטוח לאומי משלם קנס אדיר או נכנס לכלא וחלק מזכויותיו כאזרח נשללות.

  אהבתי

  • מיכה הגיב:

   הבעיה היא לא איך להעניש אותם. הבעיה היא איך לתפוס אותם. אבל האמת היא שמה שבאמת חסר מבחינתי הוא מיסוי הכנסות מהון כמו הכנסות מעבודה. אם אתה עובד ומשתכר חמישה עשר אלף שקל בחודש והחבר שלך מיליונר שהכסף שלו שוכב בבנק והוא יושב רגל על רגל ומקבל רבית של חמישה עשר אלף שקל בחודש, אתה תשלם מס הרבה יותר גבוה ממנו. את זה צריך לשנות.

   אהבתי

   • לפי מחקר שפורסם באחרונה על ידי הבנק העולמי, היקף ההון השחור בישראל הגיע לכ-22% מהתמ"ג ב-2007, כלומר כ-190 מיליארד שקל בשנה המתגלגלים מתחת לרדאר המדינה.

    אתה טועה, זה פשוט לתפוס מעלימי מס ורמאויות של ביטוח לאומי. עניין של קדימויות והעדר וובוס, בדיוק כמו כל אכיפה אחרת.

    אהבתי

   • מיכה הגיב:

    זה פשוט לתפוס כל אחד מהם, אולי. זה די קשה לתפוס מאות אלפים. כמה עוזרות בית, מטפלות, או מורים פרטיים יש בארץ? 95% מהם לפחות מעלימים כל אגורה (ניסית פעם לשכנע עוזרת להסכים שתשלם עליה בטוח לאומי?). אולי אתה יכול לתפוס כמה מהם, אבל זה יהיה טיפה בים. אגב, לא צריך בשביל זה שום וובוס, זה לא שקבוצה של מטפלות עצבניות שנתפסו יצמידו מטען חבלה למכונית של שר האוצר.

    אהבתי

   • אתה חושב שפקחים נכנסים לכפרים בדואים וערבים ומתקבלים באורז. אני חושב קצת אחרת.

    אהבתי

   • מיכה הגיב:

    לא, אני לא חושב כך. אבל זו לא הנקודה. פקחים הם דבר מועיל, כמובן, אבל פקחים לא יפתרו את בעיית ההון השחור כשם ששוטרים שמסתובבים ברחובות לא יפתרו את בעיית הפשע. אם מישהו רוצה באמת לטפל בזה אז צריך לעשות עבודה מערכתית; למשל, התנאי הראשון לטיפול משמעותי הוא הגשת דו"ח שנתי על ידי כל אזרח, כמו בארה"ב. פיקוח בשטח הוא חלק מהענין, אבל חלק לא גדול.

    אהבתי

   • מסכים לגבי הגשת דו"ח שנתי כמו באמריקה. צריך גם עונשים בהתאם.

    אהבתי

  • בזינגה הגיב:

   כפי שאחד מהמרצים שלי אמר לא פעם – סטטיסטיקה זה מדע השקר השימושי.

   אהבתי

 6. חייל זקן הגיב:

  ציפי חוטובלי קוראת לסיקור ולתקצוב שווה לנשים ספורטאיות.

  הטרוף הפמיניסטי אינו יודע גבולות. הספורט הנשי היחידי שמעניין חובבי ספורט הוא האבקות נשים בבוץ. גם ספורט של גברים יהודיים הוא חסר ערך. ראו למשל מה קרה לכדורגלן הכושי השרירי כשנודע שיש לו אמא יהודיה.

  אהבתי

 7. בוזגלו הגיב:

  נועם לניר זה ההוא מהקמפיין השיקרי למען ״ניצולי השואה״ שבסוף הסתבר שמדובר בפנסיונרים רוסים שלא עבדו יום אחד בישראל אבל היו חלק ״מהמעגל השני״ (חיו בבטחה ברוסיה) בזמן השואה.

  אוף, כמה כיף להיות אשכנזי.

  אהבתי

 8. אורי עזרא הגיב:

  בידיעות אחרונות במוסף 24 יש סיפור על יהודי שבדואים בזזו את אדמתו.כמו גבעת האולפנה ומעניין איך זה יגמר.
  מי אמר שליד קרן נויבך צריך מישהו שדוקא מבין בכלכלה?
  אני בטוח שאם היו מביאים את פרופ ישראל אומן אז גם היו טענות.
  מקוה שבסוף קרן נויבך תבין שרשת ב זו לא נחלה פרטית שלה.
  היא תמיד יכולה לפתוח בלוג וגם לשדר באינטרנט.

  אהבתי

 9. יניב מתל אביב הגיב:

  עקב עייפות החומר חשבתי לחדול ממנהגי החדש ולא לפרסם קישור לעצומה, אבל:
  1. מה שקורה עם התכנית "סדר יום" ברשת ב' הוא אחת ההתפתחויות הכי חשובות היום בעולם התקשורת הישראלי;
  2. הבלוג של הדבורה הוא במת ביקורת תקשורת חשובה מעין כמוה (אם לא החשובה שבהן), ולכן מקום מתאים ביותר להופעת הקישור לעצומה;
  3. זה מעצבן את המגיבנים מימין.
  אז הנה הקישור. ומי שעוד לא חתם, זה הזמן:
  http://www.atzuma.co.il/freekerenneubach

  אהבתי

  • מעלי הגיב:

   תביא הוכחה אחת שאי פעם שמעת את התכנית הזאת, פעם אחת!
   ואני מביא לך50 חותמים!

   אהבתי

   • יניב מתל אביב הגיב:

    אני מקשיב לתכנית הזו בקביעות, כמעט מדי יום. איך בדיוק אתה רוצה שאני אוכיח לך את זה? אם, למשל, אני אגיד לך שביום חמישי האחרון הופיעה בתכנית הלהקה הירושלמית kitzu זה יספק אותך?

    אהבתי

   • מעלי הגיב:

    לא!
    תביא משהו לפני התחלת הפרשה!
    למשל מי היו השותפים לתכנית -"בני הזוג"! לפני שנה שנתיים…
    אם תדע, לא קוראים לך יניב!
    אנשים שקוראים להם יניב הם בסביבת 30, ולא שומעים רשת ב!
    למרות שהייתה להם עליה ברייטינג בגיל הזה : מ4 מאזינים ל6…
    רצו לתת להם להדליק את משואה, אבל לא הצליחו למלא מונית.

    אהבתי

   • יניב מתל אביב הגיב:

    מעלי היקר,
    אתה אדם בעל הפרעות קשות שצריך טיפול.
    אני לא מתכוון להגיב לך יותר.
    כל טוב.

    אהבתי

  • "מעצבן בטירוף ומצחיק עד דמעות"

   מה שקורה עם התכנית "סדר יום" ברשת ב' הוא אחת ההתפתחויות הכי חשובות היום בעולם התקשורת הישראלי

   מרטין תסביר לו בבקשה. ביסודיות.

   אהבתי

 10. כשל בהבנת הנקרא הגיב:

  כשל בהבנת הנקרא גורם לך לגחך את הבלוגרית בשגגה

  כתבת " זיינוביה, הבלוגרית, מצרייה אנטי-ישראלית טוענת שלא מדובר בעלבון כלפי המצרים בלבד, אלא כלפי המוסלמים כולם משום שהסרטון פורסם במהלך הרמדאן."

  זיינוביה לא כתבה שהעלבון הוא כי "הסרטון פורסם במהלך הרמדאן."

  היא כתבה שזה עלבון למוסלמים היות ובית המקדש השלישי יבנה על ידי הריסת מסגד אל אקצה שהוא המקום השלישי בחשיבותו למוסלמים במהלך הרמדאן.

  " actually this ad says that the temple will be built over Al Aqsa Mosque , the third Holiest place for Muslim in Ramadan !!"

  אהבתי

 11. באבא הגיב:

  לגבי האיום על סרבן הגט שלא לקבור אותו, נראה לי שהרבה יותר אפקטיבי לאיים דווקא להיפך, שאם לא תתן גט, כאן תהיה קבורתך.

  אהבתי

  • מיכה הגיב:

   בדומה לכך שבזמנו התעוררה מחאה על כך שאברום בורג שהתנער מהציונות זכאי להקבר בחלקת גדולי האומה (למעשה הוא זכאי לכך פעמיים, כיו"ר הכנסת והסוכנות לשעבר), וכמה פיקחים טענו שהם דווקא מוכנים שתינתן לו הזכות הזו בתנאי שינצל אותה לאלתר.

   אהבתי

 12. סיימון הגיב:

  אני רק שאלה: האם כתבי הכלכלה שחובטים כעת בנתניהו, הם לא אותם אלה שחבטו בו במחאת הקיץ שעבר? האם יכול להיות שיש כאן תופעת ציבעותיטיס-עונתיתיס?
  אה, לא, הם נותנים אלטרנטיבות עמוקות כמו "קחו מהעשירים".

  אהבתי

 13. דורנר הגיב:

  יש המון אנשים שעובדים בתקשורת, עיתונאי יש רק אחד:
  http://www.nrg.co.il/app/index.php?do=blog&encr_id=f2b4c1b55be76d1e6d7b777256ea0370&id=3906

  אהבתי

 14. שועלן הגיב:

  אז עכשיו עיתונאים הופכים לרכילאים דרך הפייסבוק?

  אהבתי

 15. מעלי הגיב:

  ופוליטיקאים?
  הרי כל הפוליטיקה הישראלית עברה לפייס…

  אהבתי

 16. שועלן הגיב:

  פספסת קצת את אוריה קניג.
  הוא לא הציג את היום מול אז.
  הוא חזה מראש (לפני שפורסם השער) מה תהיה הכותרת, בהסתמך על כותרת ישנה יותר, והציג במקביל איך היא היתה נראית אם ההחלטה היתה הפוכה (גם כן בהסתמך על כותרת ישנה יותר).

  אהבתי

 17. שועלן הגיב:

  הוא לא סתם החליף חולצה.
  הוא הוריד את העניבה ובכלל נראה מרושל יותר.
  זה שינוי תדמיתי נכון בהתחשב בזוועה הקודמת ובמצב, אני רק לא מבין מלכתחילה מי שם תמונה שלו בכל מכתב.

  אהבתי

 18. באבא הגיב:

  סחתיין על הסקופ, V, לגבי השינויים במקורישון.
  אולי תפנקי אותנו עם קצת פרשנות. האם זה סימן שהוא הולך בדרך כל מעריב?

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   זה לא ממש סקופ, כתבתי על ההתרחשויות במקור לא פעם באחרונה (חיפוש למעלה משמאל).
   בכל מקרה, מי שזקוקה פה לפינוק זו אני, עם כל הכבוד לכם.

   אהבתי

   • באבא הגיב:

    בדיוק, ולכן אני מבקש פרשנות שתצרף את אוסף ההתרחשויות לכדי מהלך קוהרנטי כולל תחזיות.

    אהבתי

 19. שועלן הגיב:

  נתניהו: "ניהול הכלכלה הלאומית הוא כמו ניהול משק בית – אם תופסים אותך, תגיד שזה האישה שהעסיקה"

  אהבתי

 20. שועלן הגיב:

  כיפח ברזל
  (סתם משהו מגניב)

  אהבתי

 21. captain beefheart הגיב:

  מה שנתניהו לא מבין: הוא משתגע מזה שדווקא בקדנציה שלו העניין ה"חברתי" רותח. הוא יודע שזה מגיע בעיקר ממעמד הביניים, אבל מפספס את הקאץ'. אז הנה: "מעמד הביניים" הוא כמו חמור, שסוחב משחר עד ערב, 24/7, את מה ששמים עליו. כל הממשלות לפני ביבי החמילו על הגב הזה משאות בלי חשבון, וגם רכבו עליו בדרך אל הקלפי. אבל ביבי הוא העגלון הראשון שגם צועק לחמור, פעם ביום: "טוב לך. אתה שומע? טוב לך!".

  זהו מחיר הנאומים הזחוחים של מנהיגיהו, שהעתיר על עמו שפע ציטוטים מחמיאים על "הכלכלה הישראלית המצליחה". החמור, אחרי שהקשיב למסר והפנים אותו, עצר ואמר: "אם הכלכלה שלנו כל כך מוצלחת, למה אני ממשיך לעבוד כמו פרד?" (ברייה זו, כידוע, נפוצה בעולם הדימויים של עם החמורים).

  מיקי מירו (ד"ר למה, אגב?): גאון שמהתל בכולם. בתקציב אפסי הוא נתן בעיטת רייטינג לתוכנית פריים טיים בתחנה שהוא מנהלה. מלך!

  חוטובלי, נשים וספורט, במינון התפלות הרגיל: אני קורא לנשים החכמות והנבונות לנער את חצנן מהפמיניזם החלול והמיותר הזה. אני מאה אחוז בעד ספורט נשים. לא מאה – מאה ושישים! אבל למה לנסות ולכופף בטיפשות את הלכותיו הטבעיות של העולם?

  מי שרוצה עוד ספורט נשים צריכה לעודד את חברותיה הבנות לצפות יותר בשידורי ספורט נשים. ואל תאמרו "אבל אין מספיק" כי בהחלט יש מספיק. בחמישה+ ערוצי ספורט שיש בכל ממיר ממוצע יש לא מעט שידורים של ספורט נשים. מכיוון שהרוב הם ערוצים בינ"ל, התכנים זמינים מסביב לשעון. אבל הרייטינג של השידורים האלה נמוך. לא בגלל שהספורטאיות בהם פחות טובות מהבנים, אלא בגלל מה שמתרחש בצד השני של השידור – בסלון. כלומר בעשרות מילוני סלונים בעולם.

  נשים, מטבען, אינן מוכנות להקדיש לפעולה הנקראת "צפיה במשדר ספורט בטלוויזיה" את כמות הזמן שהגברים מוכנים לו (וכמובן מספקים בנדיבות, לשמחתם של יצרני הספות בעולם). זהו חלק ממנגנון היעילות הטבעי שלהן – תחום בו הן ללא ספק נעלות על הגברים. זהו הגורם להגמוניה הגברית על עולם הספורט, וזה לא ישתנה מחר. הנסיונות לכופף את המציאות הזו באופן מלאכותי אינו אלא אוסף צעקות ריקות. לא חייבים להריע.

  אין קבורה בלי גט: אם הייתי "עגונה" הייתי מתעלם מהיהודים ועושה כרצוני. זה לא קל בישראל, אבל אפשרי (כמה זוגות לא נשואים + ילדים אתם מכירים?). הטעות היא לשתף פעולה עם הנראטיב הפרימיטיבי שבו מחזיק הממסד היהודי, שמחולל את כל הצרות האלו. אם "לא נקבור אותך אם לא תיתן גט לאשתך" אינו מעמיד את כל הסיטואציה הזו באור נלעג, איזה טריק יוכל לעשות זאת?

  קרן פלס: תקנאו בי, על שאינני מכיר אף שיר שלה!

  תיאום שעונים: בסוף השבוע שעבר כתב מרטין: "הרמתי את הכפפה. בתוך יום-יומיים נכתוב מאמר שמסביר במילים פשוטות את הגאונות של הרב אלישיב, את דרכו המשפטית-הלכתית ונסיים במורשת ההלכתית של הרב אלישיב והשפעותיה לעתיד".

  ברצוני לשאול מתי יפורסם המאמר. זאת כדי שאוכל להתאים את לוח הזמנים שלי בנסיון לקרוא אותו מוקדם ככל האפשר.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   …הטעות היא לשתף פעולה עם הנראטיב הפרימיטיבי שבו מחזיק הממסד היהודי, שמחולל את כל הצרות האלו…

   וכבוד הקפטן מה?
   לא מצא עצמו פוסע ככולם על מדרגות הרבנות? לא מל את בניו? אז יאללה יאללה.

   אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    רבנות? לא התקרבה אלי אפילו הכנופיה הזו. מילה לבנים – הכף נפלה (בהתייעצות משפחתית) על כן. זוהי בחירה בין הרע לגרוע, ובחרנו באפשרות שנראתה לנו, במכלול השיקולים, מעט עדיפה. כמובן שמאז נידונו לחיי חרטה וייסורי מצפון תמידיים. הנחנו שכך היה קורה גם אם היינו בוחרים באפשרות השניה.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    כמו הרבה דברים בחיים לא זה שמרויח (כסף, כבוד, סטטוס, צומי וכ"ו)הוא זה שמשלם. האב והאם הגיבורים מתגאים שלא מלו את בנם. ומישהו צריך לגדול ולהתבגר ( בישראל!) עם אבר מין שונה. ילדים הם עם אכזרי , ולזכרים יש עניין מיוחד באבר המין שלהם ושל אחרים, ראה ערך פרויד, לא פשוט. הלאה, אתה בא לחתן את בנך ובתעודת הנישואים של אמך, סבתו, בעלת שם משפחה יהודי טוב וחתן עם שם ושם משפחה יהודיים טובים, כתוב "דת – חסר דת", פעם, אולי גם עכשיו, זו הייתה שורה בטופס. מישהי לפני יותר ממאה שנים היתה גיבורה גדולה והראתה למשפחתה ולקהילה מה היא חשבה עליהם, ובצדק. אמנם זה אינה בעייה שידיד דתי ותרומה לקרן הישיבות של כמה מאות שקלים לא יכולים לפתור, אבל מי מחפש בעיות.

    אהבתי

   • סתמאחת הגיב:

    מי שלא רוצה שיום אחד לכשיתגרש כניראה יודיעו לו שהחצאית של אשתו מאוד מחמיאה ולכן הילדים עוברים אליה ולבית ספר דתי והוא יהפוך לזכרון של חטא.
    מי שלא רוצה שיום אחד כל שעל בעלה יהיה לעשות זה לומר שבגדה (אז מה אם הם נפרדו אחרי שתפסה אותו בפעם העשירית?!) ולכן כל זכויות המזונות שלה נשללים אוטומטית.
    אז כשהילד יגדל אם החינוך לא יעבוד הוא יחליט לעבור גיור. הרבה אנשים בעולם עושים את זה.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    שלום. תודה על התגובה. כאמור החיים מורכבים ויש המון דעות לכאן
    ולכאן ובנושאים אלו ראוי שכ"א יחליט בעצמו לעצמו . אני בעד נישואים אזרחיים, אתמול, עכשיו, הרגע, מייד, ובהזדמנות ניתן לסדר זאת.
    אבל עד שיהיו רצוי לא להעביר בעיות לדור הבא.
    באשר למילה, אני מדבר על המטען העודף שהילד בישראל, שלא
    נימול, עלול לקבץ עד הגיל שבו הוא מחליט מה שמחליט. זה, כאמור,
    מתוך נסיון חיים בישראל + ראה ערך פרוייד.
    גירושין תהליך מורכב. הרבה מתחתנים בלי להכיר את בן הזוג.
    מתגרשים תמיד אחרי ובגלל שמכירים, מעט או הרבה. ראינו גם ראינו גירושים, גם דתיים, שמסתיימים תוך דקות וחילוניים שנמשכים הרבה
    שנים מיוסרות. באשר לחצאית כמו שאמרתי מי מחפש בעיות.
    כאמור כל אלו דעות שטיבן להתחלף ולא תורת חיים

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    יכול להיות גם "טבען"

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    לכן מומלץ על יהודי החי בין גוים לא למול את בנו.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    ראה תגובה בסוף

    אהבתי

   • מיקי הגיב:

    אצלנו אותו דבר קפטן. ואתה צריך להיות מאושר שאינך מכיר אף שיר של קרן פלס

    אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   לגבי המאמר של מרטין תצטרך להמתין לו לפחות עד שתפתר הבעיה של אותה עגונה. לא רק שהרב אלישיב לא כתב שום ספר אלא שלא טרח אפילו לכתוב נימוקים לפסיקותיו. רוב פסיקותיו המוכרות (כתובות)הן מהתקופה שהיה דיין בבית הדין הרבני של הציונים שבתקופתו נשלט על ידי "המיזרוחניקים". באותה תקופה הוא נחשב ליברלי אפילו יחסית למיזרוחניקים. בשנתיים האחרונות שלו כדיין בבית הדין הקצין ופרש על רקע מחלוקת עם הרב גורן בענייני גיור. כמו הרב שך לפניו הוא אינו נחשב כלל כפוסק בקרב החרדים ולא תמצא רב חרדי אחד שנסמך עליו בפסיקותיו.

   אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    אני בוחר להאמין למרטין. הנני סמוך ובטוח כי לאחר הודעה כזו, חזקה עליו שישקוד על הכנת המאמר.

    אהבתי

   • בוזגלו הגיב:

    אתה אומר שפסיקותיו הם מזמן כהונתו בבית הדין הרבני (הציוני), האם החפפיניקיות של פסיקותיו ללא נימוקים כתובים נובעים מהתייחסות אופורטוניסטית למעמד? כמו ״לגייר״ את אישתו הנוצריה בעליל של אגייר? איך אם כך נולד המותג של ״פוסק הדור״?

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    אני לא בקיא בפסיקות. הידע שלי על החרדים מתבסס על דימויים שאני נחשף אליהם אצל קרובי משפחה חרדים.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    המונח "פוסק הדור" משויך למי שנחשב מנהיג של קהילה שמתיימרת לחיות על פי ההלכה. בחירת מנהיג העדה הליטאית תלויה באיש וברוח הזמן. הנבחר הוא אדם שידוע בציבור כלמדן וכמי שבאורח חייו מהווה דוגמא אישית. בנוסף הוא צריך להיות אדם שבמשך השנים נבנתה סביבו מערכת ניהול ושליטה שמתווכת בינו לבין הציבור (כלומר, אוהב שליטה). חברי אותה מערכת הם הדוחפים לבחירתו. כאשר מתעורר עניין פוליטי ו/או ציבורי מביאים (לכאורה) את העניין להכרעתו והיא מחייבת את כל חברי הקהילה. בענייני הלכה פונה כל ליטאי לרב המקובל עליו. "פוסק הדור" האחרון שנחשב גם למורה הלכה חשוב היה הרב קרליץ (החזון איש)

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    ואשתו של אחד כזה היא פוסקת הדור?

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    המייסד של נטורי קרתא, הרב עמרם בלוי, לקח לעצמו פוסקת צרפתיה צעירה.

    אהבתי

   • יון בבירה הגיב:

    נשמע כמו שורה של מאיר אריאל.

    אהבתי

   • אדג הגיב:

    פושקת, כמובן…

    אהבתי

   • ז'ורז' סאנד הגיב:

    הרב טולדנו ופוסקי דור אחרים העדיפו תמיד בשר טרי.

    אהבתי

 22. אורן מגיב למגניב הגיב:

  אם צביקה פיק ילחין את זה, יהיה מגניב מגניב.
  ולווט מתבקשת לחסום את את הנקרופיל הלשוני. יש גבול להתעללות של המגיב שועלן.

  אהבתי

 23. טי.ג'י.אמת הגיב:

  רל טז יכול חגוג כמה שהוא רוצה, האמת המרה היא שמעריב צלל בחדות בסופי שבוע לעומת שנה שעברה, ראו את וואללה ברנז'ה, ושום רל טז לא ישנה את העובדה הזאת, כולם בהנהלה יודעים את זה אבל כלפי חוץ מעמידים פנים כאילו הם הצליחו בענק. אז זהו, שלא. ב-2011 מעריב בסופי שבוע היה עם 15.4 אחוזי תפוצה, במחצית הראשונה של 2012 הוא רק עם 12.8 אחוזי תפוצה, או 14.2 אחוזי תפוצה, תלוי בפרשנות, וזאת בכל מקרה ירידה חדה וכל מי שקורא את סופשבוע מבין למה

  אהבתי

 24. ז'ורז' סאנד הגיב:

  נינט בנונשאלנט-

  "הזיכרון הכי חזק שלי מהוולווט אנדרגראונד הוא הלילה שבו נתקלתי בלו (ריד) בבר קטנטן בניו יורק. "

  אהבתי

 25. דג מלוח הגיב:

  אתה צודק בנושא הזה

  אהבתי

 26. דג מלוח הגיב:

  ***

  אהבתי

  • צ'מע, בלי קשר לגברים נשים, ימין שמאל או דתיים חילוניים…עד שלא תתנצל באופן פומבי בפני בעלת הבית אין לך שום זכות לבוא בטענות. היא לא חייבת לך (או לאף אחד מהגולשים-מגיבים) כלום. קצת דרך ארץ לא תזיק.

   אהבתי

 27. דג מלוח הגיב:

  ***
  אין לעודד אנשים שמתנגדים לחופש הביטוי ומתנהגים בבריונות

  אהבתי

  • מעלי הגיב:

   מי ששם ירוק לאי-דיוט שיהיה גבר ויזדהה!
   Vאיפה את מבלה שהטינופת הזה לא נמחק?
   הקייטנה לא נגמרה?

   אהבתי

  • velvet הגיב:

   דג מלוח – אני מאחלת לך שכל חייך תדע מחסור ועוני, שיפטרו אותך מהעבודה שאין לך, ושתרעב לפת לחם עד יומך האחרון. חבלן חצוף ובריון מקלדת נאלח.

   אהבתי

 28. סולי הגיב:

  צריך להזכיר למעריב כי העלייה בתפוצה שייכת גם לקבוצת העובדים אותם היא פיטרה לאחרונה? הכי חשוב שטל רז מתעסק עם החולצות שלו ועם התמונות שהוא מעביר לעובדי מעריב. פשוט בושה!

  אהבתי

 29. גפן הגיב:

  דבורית

  בעניין המסכות, יש לי שתיים.

  אחת קיבלתי אחרי שהם אספו את המסכות הישנות וכששאלתי מה אקבל במקום הם ענו שיש תהליך ערעור, ערערתי וזכיתי;

  את השנייה אבא שלי השיג לי. במקרה שלו זה היה פשוט-יש לו ילדה והוא דואג לה, מי יתווכח עם אבא מודאג?

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   לא מבינה איך אבא שלך קיבל ערכה עבורך.
   ראשית, אינך תינוקת, ושנית, צריך הרי להגיע עם הודעה ששמך עליה לפיה מגיעה לך ערכה. אז מישהו פגע בנוהלים?
   ולמה שלך יהיו שתיים? לא כדאי שתחזירי אחת?

   אהבתי

   • ז'ורז' סאנד הגיב:

    אבא שלה כנראה "משלנו".באידיש- אונזערע.

    אהבתי

   • גפן הגיב:

    הי

    אין לי תשובה הגיונית לשאלה שלך. פיקוד העורף נתן לי כי מתוקף היותי אזרחית מודאגת ביקשתי וקיבלתי (לאחר ערעור) מסכה-צריך לחפש אותה בבית;

    אבא שלי לקח לי בלי להתייעץ איתי (זה לא אדם שאני מתנהלת מולו יותר מידי), הוא פשוט הודיע לי לאחר מעשה-המסכה כנראה אצלו בבית, מתוך הנחה מוצדקת שבזמן מלחמה אהיה איתו.

    ואכן יפה שאבא מודאג זו כותרת שממלאת תפקיד גם בגילי.

    אהבתי

 30. אחינח הגיב:

  ביבי מזגזגז וידיעות מכיוון שהוא אנטי ביבי, מזגזג איתו.

  חוץ מזה, חשבתי שאנשי צדק חברתי ומפלגת העבודה רוצים להעלות מסים כדי לקיים מדינת רווחה. אז לכאורה ביבי מיישם את האג'נדה לא?

  אהבתי

 31. ז'ורז' סאנד הגיב:

  אלי ישי עושה טרכטנברג

  "יש לקבוע מע"מ בשיעור דיפרנציאלי על מוצרי יסוד כמו מים,חשמל, לחם ועוד, לצד העלאת מע"מ אפשרית על מוצרים שהם פריווילגיה".

  💡

  אהבתי

 32. ז'ורז' סאנד הגיב:

  מרטין, תכין את השטיח האדום.

  אהבתי

 33. חייל זקן הגיב:

  מרטין,
  עקב הצטיינותך בבלוג החלטנו לתגמל אותך:
  שימי תבורי עובר לתאילנד
  הדברים של תבורי נכונים?

  ראיתי ששם הנשים הרבה יותר שוות. אתה צריך להגיש שם למשטרה כל יום תלונה על הטרדה מינית שגרמו לך בחורות.

  אהבתי

 34. עושה שכל הגיב:

  עכשיו תודיעו למרטין על כל ידיעה על תאילנד, מגניב.

  אהבתי

 35. עובר אורח הגיב:

  תודה על תגובתך בעניין המנעות יהודים ממילה. אכן כך
  נהגו יהודים שחיו בחברה רודפת וראה דיונים תלמודיים
  ב"משוכי עורלה". תעשיית המילה בישראל לעולי ברה"מ
  וכ"ו, היכן שמילה סימנה זכרים, בד"כ לרעה, היא תוצאה
  של התנהגות כזו. פתרון אחר הנו לקדם את הדעה
  הרפואית שמילה זה דבר בריא ורצוי לכל, להעלות את
  כמות הנימולים ובכך לצמצם את הייחוד של מיעוט יהודי,
  ראה ארה"ב. גם בארצות האיסלם אין בעיה בעניין זה.

  אהבתי

 36. אורן הגיב:

  יונה, בסדר, אתה פטור מהעניין של השכל. ז'וס אני לא גר בזואי, אלא בשכונה ליד, אז יש הבדל.

  אהבתי

 37. ז'ורז' סאנד הגיב:

  חשבתי אתה מעוניין בתמונה בלי אייליינר.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s