כל הכבוד לצה"ל

כל העיתונים מדווחים בכותרות על פלישת המחבלים מסיני, ישראל היום בכותרת הפטריוטית ביותר: "צה"ל סיכל מגה-פיגוע".

במקור ראשון מרוצים מכך שבעקבות חשיפת העיתון, המפקח על הוראת מקצוע האזרחות, אדר כהן לא יקבל קביעות בשל "שכתובים מגמתיים".
אור קשתי בהארץ: אינדוקטרינציה פוליטית. טלילה נשר: בעקבות לחץ פוליטי מהימין.
דרור אידר: החלטה מקצועית ראויה. את כהן הוא מתאר כ"יקיר השמאל" (בדיוק כמו "יקירי בלוג" המסתוריים).

יואב יצחק על קריסת המודל העסקי של העיתונות המודפסת. על הרוב קראתי וכתבתי. אבל החפצים בסיכום – הנה.

קוריוסיטי נחתה במאדים.

"ההצלחה של בולט רשומה בפניו". מה? שפה עליונה דקה? מצח גדול ורחב? אה?

אלימות בצה"ל

סיפור החייל המוכה כמעט למוות בחטיבת כפיר טלטל אותי עמוקות אתמול. לא רק בגלל המעשה עצמו, אלא גם בגלל תגובותיהם התמוהות של הטוקבקיסטים, שחלקם גלגלו עיניהם לשמיים בטענה שצה"ל אשם, ושככה זה בנים, מרביצים, ושאני צדקנית. הייתי כחולמת. לא טענתי שאין לצה"ל אחריות, אבל להגיד שהנערים האלו מגיעים לצה"ל ללא שום מטען ערכי, ואחרי פרק זמן מסוים הופכים לחיות אדם שמכות את החבר שלהם "בצחוק", בעבור מקל פז"מ מושתן המשמש כ"סמל", זו זוועה. אני לא רוצה להתדרדר לנעשה בצבאות אחרים לפני כך וכך עשורים, אבל מה אתם אומרים בעצם, ש"ככה זה", שהכל "הצבא"? מה נהיה? בכל מקרה, שורה תחתונה נכון לעכשיו, 11 לוחמים יישפטו והפלוגה פורקה. ואכן, המ"פ שפלוגתו פורקה צריך להסיק מכך מסקנות עגומות מאוד לגבי תפקודו.

(לידיעת עורכי הידיעה במעריב, זה לא "יממה לאחר פרסום פרשת הכאתו", אלא כמה יממות, מאחר שהסיפור כאמור פורסם לראשונה ב-ynet ביום שישי).

אריאלה רינגל הופמן מציעה בדעות ידיעות:

מרגע זה ואילך כל אירוע זובור שייחשף בצה"ל… ייגמר עם מח"ט מודח. לא נזיפה, לא הערה בתיק, לא השהיה, לא השעיה, לא תפקיד מטה ולא נעליים. בבית. בלי רחמים. ויחד איתו יעופו, מיידית, כל המזמברים… הצבא יסתדר בלעדיהם, ועוד טוב יותר מאשר איתם.

בהמשך היא מספרת על חייל שלא רק שנפגע באיבריו הפנימיים אלא גם אושפז בבי"ח לחולי נפש. הוא היה אז בן 25. אמו החליטה "להקפיא את הכתבה" שערכה איתה ובעזרתה.

המחאה

אני נהנית: "אנשי השוויון בנטל נגד לפיד: בגללו נכשלה ההפגנה".
וגם: הסמויים לבשו את חולצות יש עתיד.

(הגדילו).

הידד: במארקר הרימו את הכפפה ועשו סדר בהפגנות השבת. מה שחסר זה רק תרשים זרימה של מי נגד מי, ומי אמר מה, ומי חושב שיש פיצול ומי חושב שאין, והאם מספר המפגינים כן משנה או לא משנה (כדברי סתיו שפיר: "אני לא בודקת הפגנות לפי מספר המשתתפים" [???]).

בידיעות אין אף מילה על שום מחאה או הפגנה. זה מעניין. לפני כמה שבועות התפרסמה כתבה של עינת פישביין בהמוסף לשבת שהפגישה את קצוות המחאה לשיחה שלפני. והיום, שלא לומר אתמול, דיווח מוטה בעליל, שרב בו המוסתר על הגלוי, ושהמושך בחוטים של מחאה המוזיאון, יאיר לפיד, לא מוזכר. בטח ובטח שלא היום, כשזה מוצף בעיתונים האחרים.

גלריה

אחרי שהידיעה של מיה סלע על מותו של גור וידאל ועל כך שאף אחד מספריו לא תורגם לעברית נותרה בלתי מתוקנת, כותבת היום סלע כתבת שער על וידאל וגם בה לא מוזכר במילה שאחד מספריו, שמא "רק אחד", תורגם לעברית. מצד שני, לפחות לא כתבה שכלום מכתביו לא תורגם לעברית. מדהים ברמות.

לחם עבודה

היום, שני, 6.8, 9:30, מתקיים דיון בעתירת ארגון העיתונאים נגד הנהלת מעריב בביה"ד האזורי לעבודה תל אביב.

כך נחתם אתמול בלוד הסכם הרפורמה ברשות השידור. דורון צברי נעצר. אולפני הרשות יועברו ללוד. הם לא צריכים לשדר מירושלים? למה ערוץ 10 כן?

נפל דבר בעולם הריאליטי: הישרדות תעבור לרשת. או שלא. ערוץ 10 מתכוון להילחם, בנימוק שרשת הטעתה את Castaway ודיווחה שהערוץ כבר נסגר.

אי אפשר לנצח:

מבדיקת חבילות התגמול (שכר, בונוסים ואופציות) של חמשת מקבלי השכר הגבוה בחברות הנסחרות ברשימת תל אביב 100 על פי דו"חות 2011, עולה כי נשים ברמות הבכירות ביותר משתכרות לרוב פחות מקולגות גברים, ששכרם גבוה בכ-30%. בסך הכל נבדקו 327 בכירים ובכירות, מחברות שאינן חברות דואליות (שנסחרות בישראל ובארה"ב)

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

ריצ'רד סילברסטיין חושף את שם המרואיין המסתורי של ארי שביט, איש מערכת הביטחון לשעבר שמסביר למה יש לתקוף את איראן.
ומה הנימוק שלו?

Why do I expose him? Because Israel has had enough of secrecy. What Israel needs is leaders who are accountable for their beliefs. Not leaders too afraid to stand behind them. Why did Ettinger want anonymity? Undoubtedly, because the Obama administration would detest a senior Israeli nuclear official advocating Israel attack Iran with covert assistance from the U.S. Not that Obama in principle would be opposed to doing this. Not at all. Obama doesn’t want to be SEEN to be considering such a proposal for fear it would even further alienate the Arab world and stoke sympathy for Iran (which it would).

אל תחמיצו את פרוטוקול הוועדה לבחינת שמות מתחם פוגעניים.

וגם לא את הפוסט שלי מאתמול בערב על כך שסינמסקופ עוזב את אורנג'. זהו הפוסט היחיד שכתבתי, ever, שאין לו אף תגובה (עדכון: בעודי משגרת נוספה תגובה אחת. לא עניינית, אבל תגובה). לא ברור למה, אולי באמת כל רוח התגובות פה צועדת שמאל ימין עוד הרבה יותר ממה שחשבתי, וזה מעורר חלחלה. סיפור הבלוגייה של אורנג', כמו גם המיזם אורנג' טיים שהתפוגג בקול ענות חלושה (מיליונים על מיליונים הושקעו בו) משומה לא נראה לכם או לתקשורת מעניין. כמה מיזמי בלוגים בתשלום ממוסד כבר היו פה? כמה אנשים מתפרנסים, אבל ממש מתפרנסים מהבלוגים שלהם, כשמישהו משלם להם סכום שווה ערך לשכר חודשי? ושאלה נוספת: מה גרם לאורנג' להחזיק את אורנג' טיים בחיים כל כך הרבה שנים? התשובה לדעתי הלא מלומדת היא סחרחרת המנכ"לים המתחלפים, שלא הספיקו לרדת לרזולוציות הללו בחברה, וכלל לא היו מודעים לכך. הנה, נותנים לכם סיפור ביד, שום יח"צ לא מעורב בו, שום אינטרסים, לא שווה להרים אותו?
כך היינו (הגדילו) – צילמסך של עידוק מהמיזם המפואר לשעבר.

ח"ח למעריב: מהדורת הדיגיטל היא כעת בחינם. זה התחיל לפני שבוע וחצי, עם שביתת המפיצים הגדולה, וממשיך מאז. רק שכעת מוכרז באתר שהמהדורה חינמית ופתוחה לכל. בוטלה הסיסמה. תיהנו.

והנה זה מגיע: פרודיה על בנות. קוראים לזה בנים.

התכנסתי בשמחה לקרוא את רועי גולדנברג בגלובס, "איך מנהלים משברים בעידן פייסבוק". אלא שבגלובס עשו לעצמם עבודה קלה: ביקשו מארבעה אנשי שיווק רשתיים לספר מקרים שקרו בעולם. כמה קל. וכך הביאו הללו עדויות מרוחקות, ולא התייחסו כלל לשערוריות המתרחשות פה בכל יום. וזה, כשרק אתמול התפרסם סיפור שופרסל מזעזע כלשהו של דניאלה מוס מקצרין.
אגב, מי זו דניאלה מוס? איך זה שברשת (בלוגים וכו') לא מדובר על הסיפור? מהי תגובת שופרסל? מה נהיה?

יש עורכים בבית?

(ערן מור-סיקורל).

(מעריב ע' 6)

מהם מחבלים סינאווים? מדובר במחבלים מסיני. ככה כותבים בערבית. הידד למתרגמ/ת.
לפחות במעריב כתבו שסינאווים הם תושבי סיני.

לא, רק שתדעו. אבזור הלולים ייעשה בתוך ארבע שנים.

לפני פיזור

ובכן.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

167 תגובות על כל הכבוד לצה"ל

 1. גפן הגיב:

  אור קשתי הוא הרבה דברים, בעיקר אדם שחי טוב מהאג'נדה שלו ובטוח שהיא ורק היא הנכונה. הסובלנות של קשתי הצעיר (למדתי שנתיים ביסודי ושנתיים בתיכון אצל קשתי הבכור) לא קיימת. הוא יותר בכיוון של המזועזע שמבית הספר אותו אימו ניהלה ובו אחיו לימד יצאו אנשים שלא בטוחים שחובה לשנוא את המדינה.

  קשתי רואה במה שעובר על החברה הישראלית בשנים האחרונות אסון. מבחינתו, הוא צודק, אנשים מסוגו עבדו קשה כדי לחנך את הציבור ומסתבר שהציבור סרב להתחנך ופיתח דעה שונה ממחנכיו.

  ספר האזרחות המדובר בעייתי. אם אני הייתי אמא לילד שלומד מהספר הזה הייתי דורשת שהמורה לאזרחות יחליף לספר קצת יותר ציוני.

  ואשר כהן שנחשב לאחד המרצים האהובים והמוערכים במדעי המדינה בארץ-לא שרדתי אצלו בשיעורים, לא התחברתי לסגנון (בוא נודה באמת, ישנתי בשיעורים שלו). רוצים לחפש אותו, המקסימום שתמצאו זה ריח המאפרה שנודף ממנו (או נדף ממנו בזמנו).

  אהבתי

 2. אחד אחר הגיב:

  כל מה שאמרתי היה שאי אפשר לחשוב שכל החיילים האלו הם רעים מיסודם וזה לחלוטין לא אחריות שלנו או של המערכת או של הצבא לזה שהם הגיעו למצב בו זה נראה להם הגיוני מה שהם עשו.
  אני אחרון שישלול את האחריות האישית שלהם למה שקרה אבל אני אומר שאם יש מקום בו הסטאנדארטים של אדם יכולים להשתנות אז זה בחברת לוחמים ביחידה קרבית.

  אהבתי

  • מישהי הגיב:

   אני דווקא כן חושבת שיש כאן הרבה אחריות לצבא. טבעי שמצב כזה יווצר ולכן הצבא צריך מראש להפעיל אמצעים למנוע אותו. הגיבוש המוקצן של יחידות לוחמים הוא חשוב, אבל עדיין אפשר להמנע מללכד אותם סביב ערכים קדושים מומצאים כמו מקל פז"ם. אני בטוחה שאנשי מקצוע יכולים להתוות נהלים שימזערו את הסיכונים מהסוג הזה.

   בכל מקרה, velvet, אין שום דבר לא אנושי או תמוה בתגובות מהסוג הזה. להפך, יש נסיון להתייחס לשורש הבעיה במקום לפטור אותה בהענשה חמורה של כמה תפוחים רקובים. את אמנם לא יכולה להבין איך קורה שאלימות קיצונית נראית סבירה לאנשים שאינם חלאות, גם אני לא, היה לנו מזל. זו עדיין עובדה ידועה ששיקול הדעת מאוד משתנה תחת לחץ חברתי מהסוג הזה. ובמקרה של יחידות קרביות ההתנהגות החברתית שונה מאוד מהנורמה שלנו מלכתחילה.

   אהבתי

 3. חייל זקן הגיב:

  מה שחסר זה רק תרשים זרימה של מי נגד מי

  ברמן, יקיר הבלוג, אני שוטח את תחינתי לפניך, שלח כמה מחבריך הבילעינים לראשי הפראיירים, היורד והגלצניק, כדי שיילמדו אותם מה עובר על פראייר אמיתי.

  אהבתי

 4. אורי עזרא הגיב:

  האם שמת לב שחלק נכבד מהעמוד הראשון של הארץ מוקדש לפרסומת וזאת לעומת העיתונים האחרים?
  לדעתי זה אומר שהארץ כבר ימכור כל דבר בשביל כסף.

  אהבתי

 5. אלון הגיב:

  וואי, הסילברסטיין הזה עף על עצמו שזה מדהים

  אהבתי

 6. עובר אורח הגיב:

  על "סינאווי", = "איש סיני" אכן העברית חיה. בכל מקום בעולם בו יש חיכוך יום יומי בין דוברי שתי שפות יש זליגה מתמדת של מילים, ביטויים, ומבנים דקדוקיים מהאחת לשניה. הערבית הישראלית כה עמוסה במרכיבים שזלגו מהעברית עד שלפעמים לדובריה יש בעיות בארצות ערב. הגיע תור העברית. אמנם צורת שיווך זו קיימת בעברית מקומית עוד טרם הופעת ישראל וראה "מסחוואי" לאיש מסחה כ"ו. כך זה במדינה דו לאומית. מי שרצה ומי שלא רצה מדינה דו לאומית שיתכונן .
  לפיד, אכן תופעה רעה. אם למישהו הייתה שאלה "עבור מי עובד לפיד?". מתברר שזה לא רק עבור לפיד. דברים מתחילים להתבהר. במדריך לדיכוי תנועות מחאה כתוב שתנועת מחאה הורסים עם תנועת מחאה ואם לא הורסים משתלטים. כך זה באביב הערבי שאופף אותנו. באשר לשאלה מהיכן הכסף של לפיד, מי הממנים, מי היועצים, מי יושב בסיעורי המוחות ובתכנוני ה"קמפיין". מי מושך בחוטי הבובה היפה הזו, ביום מן הימים תהיה תשובה, או שלא.

  אהבתי

  • בזינגה הגיב:

   שאלת "מהכין הכסף" היא דווקא הכי קלה – פשוט צריך לקרוא את כתביו ולהבין את מי הוא מגדיר כחבריו.
   אפשרות נוספת היא שהוא משכן חלק מנכסיו על מנת לממן חלק מפעילותו כפי שדווח שאפרים סנה עשה בזמנו לאחר שהוא פרש ממפלגת העבודה ורץ באופן עצמאי.

   אהבתי

   • נו באמת, בשביל 1000 חולצות מודפסות ואתר אינטרנט לא צריך חברים.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    אכן, בושה, איך לא עלה על דעתי מה רב הדמיון
    בין יאיר לפיד לאפרים סנה. הדמיון האדיר בשרות הצבאי
    הדמיון המופלא בחינוך של שניהם אחרי תיכון, המתאם
    המדויק בין הקרירה הפוליטית של השנים. ממש תאומים.
    אי לכך אני בטח שיאיר לפיד משכן את כל אשר לו בכדי
    להלביש את מפגיניו. תודה שהארת את עיני, תודה.

    אהבתי

 7. בזינגה הגיב:

  ייתכן שהאדישות כלפי סגירת מיזם הבלוגים בתשלום של אורנג' נבע מאי הכרת הפלטפורמה עצמה וממספר קוראים קטן יחסית בקרב קוראי הבלוג.
  באופן כללי ייתכן והמיזם של אורנג' שרד ככל שהוא שרד עקב עלויות נמוכות בתוך תקציב ה"תוכן" וכרגע אורנג' מבצעים ארגון מחדש נוכח השינויים בשוק.

  אהבתי

  • לא ביקרתי בהיכל הקודש של המיזם (כנראה בגלל התאגיד) ולדעתי הוא לא היווה אף פעם מקום מרכזי בביצה המקומית. אתר רשימות לטעמי היה הרבה יותר חשוב ממנו ויכל לצמוח לפרוייקט מסחרי מרשים.

   סמנכל"י השיווק של התאגידים על האגו והעולם הסרטוני שבו הם חיים חייבים להתיישר עם כל באזז חדש, גם אם כל קשר בינו ובין מטרות הארגון מופרך לחלוטין. בלוגיה של תאגיד יכולה להחזיק מים בקונסטלציה אחרת אבל בגלל רמת הקריאטיביות והנסיבות זה כנראה לעולם לא יקרה.

   אהבתי

   • אורן הגיב:

    הרעיון להקים פורטל תוכן מסביב לספק אינטרנט/ תיבת דוא"ל נפוץ כך עשו יאהו וAOL, הבעיתיות שמבוסס על עצלנות גולשים ולכן הערך שלו יורד עם הזמן.
    ההשוואה לרשימות לא נכונה, מדובר היה בבלוגרים בתשלום, הבדל קטן שיונה לא מבין. שוק עבדים אכן בעל פוטנציאל מסחרי.

    אהבתי

   • שוב עשית סמטוחה ואתה בטוח שאחרים לא מבינים, נחמד.
    תחזור כשיהיה לך שורש.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    יונה, אתה מוזמן להסתפק בדיסלייק, אם במילא את מעדיף התחכמות מעליבה על תגובה עניינית.
    ולווט, למרות דוא"לי האורנג'י, הגעתי למחתרת רק לאחר עזיבתה את מיזם הבלוגים, מה שמלמד על קידום המיזם. אני מניח שרוב מגיבייך מהימים הכתומים מסתפקים לרוב במעמד קוראים שקטים, מלבד שועלן, שהוא מחנה 80 של הבלוג.
    (הייתכן שחלק מקוראי הבלוג התיחסו לאורנג' כפלטפורמה מסוג וורדפרס).

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אל תיגע לי במקל!
    (תכל'ס יש פז"מניקים ממני, אבל הם מגיבים רק כשבאמת יש להם מה לומר).

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    לא חשבתי אחרת, או שהם חסרי הומור עצמי.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    לא ממש הבנתי.
    הבלוג הזה היה שם במשך שנה וחצי.
    ממתי אתה קורא פה?

    אהבתי

   • אנא עארף, ההנאה עוברת מהר כשמזדמנים.

    אהבתי

 8. חייל זקן הגיב:

  עוד מהלך אזורי שחשיבותו נעלמה מעיני הפרשנים הישראליים. אחת מתוצאות הלוואי של התפוררות סוריה היא ההתחזקות הכורדית. תהליך זה משפיע על המדינאים הטורקים שמתחילים להבין את האיוולת , מבחינתם, שבתמיכה באופוזיציה לאסד. האוטונומיה הכורדית הנוספת שנבנית על גבולם היא חלום בלהות טורקי שנולד בעזרתם הפעילהבשבועיים האחרונים מנהלים הטורקים אופנסיבה נרחבת נגד הכורדים. הכורדים כמובן לא יושבים בחיבוק ידיים, וכך מוצאת את עצמה טורקיה נשאבת לאיטה לתוך האביב הערבי.
  להיכן נעלמו ה"מומחים" לענייני טורקיה שהתפעלו מהגדולה של מדיניות אפס בעיות של ארדואן?

  אהבתי

  • באבא הגיב:

   עיקר שכחת – הכורדים, זה טוב ליהודים.

   אהבתי

  • - הגיב:

   כדרכך, אתה מברבר שטויות.
   התקשורת בישראל עוסקת רבות בנושא הכורדי. עובדה ששמעתי על כך הרבה פעמים ולא ממך.

   דוגמה אחת מני רבות: היום הגיע לארביל גם שר החוץ הטורקי, אהמט דאוותאולו במטרה להפעיל לחץ על ברזאני שיחדל מעידוד הקמתו של חבל כורדי עצמאי בסוריה.

   http://www.haaretz.co.il/news/world/1.1791389

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    באת לקלל ונמצאת מברך. פרשן הארץ, בראל, הוא מראשי המתפעלים מארדואן וכהרגלו לא מבין כלל את המהפך בעמדה הטורקית. ה"מעצמה" הטורקית שהתיימרה להוביל את האביב הערבי מובלת על ידו ושר החוץ הטורקי מנסה, ללא הצלחה, למזער נזקים.

    אהבתי

   • - הגיב:

    לא. אתה טענת שההתחזקות הכורדית נעלמה מעייני הפרשנים!
    לרגע לא היה לי ספק שתביע ביקורת על מי שכן כתב על כך ואגב, ציטטתי אותו רק כאחד מני רבים בלבד.
    ממה וממי מתפעל ד"ר צבי בראל, החוקר האקדמי לפוליטיקה במזרח התיכון, אין לי מושג, כי שלא כמוך, אני לא מכיר אותו ולא יושב 24 שעות ביממה מול המחשב באיסוף נתונים וחיפוש שגיאות אצל בכירי צה"ל ופרשנים שונים. לי יש חיים.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    קרא שוב. לא טענתי שהמהלך נעלם מעיני הפרשנים אלא המשמעות שלו. הנה גם אתה, מומחה שיש לו חיים, מגלה כישורים של פרשן בכיר.

    אהבתי

   • נודניק הגיב:

    יממה לפני שכתבת את הטוקבק השטותי הזה פורסמה כתבה בYnet
    http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4264869,00.html
    ובתוכה אנקרה חוששת שהמורדים יבקשו לנצל את הריק הפוליטי שנוצר בסוריה השכנה והזהירה כי "לא תסבול" כל איום מתוך השטח הסורי. בחודש שעבר הודיעה ממשלת טורקיה כי הכורדים השתלטו על חמש ערים לאורך הגבול עם סוריה.
    אתה כהרגלך תסביר איפה אנחנו טועים ואתה צודק, איך יום הוא לילה ואיך יש לנו שכל של פרשן בכיר או של אלוף בצה"ל.

    אהבתי

   • - הגיב:

    כדי לחסוך לפרשן/מדען/גנרל את פילפולו המתבקש, אשיב לך במקומו:
    נו, אבל הרי ידוע ש AP הוא מראשי המתפעלים מארדואן וכהרגלו לא מבין כלל את המהפך בעמדה הטורקית.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    אתה דווקא בעל הבנה כמו של המקף. הנקודה ששניכם לא הבנתם היא השינוי ביחס הטורקי לאופוזיציה הסורית. הטורקים תמיד חששו מהלאומיות הכורדית אבל רק לאחרונה הבינו שתמיכה בחבר החדש (הסורי הסוני) מחזקת את האויב הישן. דוגמא לחוסר ההבנה של הפרשנים שאתה מעריץ היא ייחוס התמרונים שערך הצבא הטורקי בגבול הסורי, בחודש שעבר, כמכוונים נגד אסד. ההתקפה האחרונה נגד הכורדים מוכיחה את טעותם.

    אהבתי

   • יאצק ניוטון הגיב:

    וזו התגלית האחרונה של ראש הדסק לפרשון פרשני הגרביטציה. גרביטציה היא תעמולה סמולנית עלובה של אנשים חסרי מעוף וכל מי שחשב אחרת טעה.

    אהבתי

  • מיכאל הגיב:

   במקור ראשון השבת היתה כתבה מפורטת על כך
   שהאיש החשוב כיום (בכל הקשור לאביב הערבי)
   הוא דווקא ברזאני,
   עם פרוט והסברים. תן קרדיט לתקשורת…

   אהבתי

 9. בזינגה הגיב:

  מברשת נעליים? למסדר רס"ר?
  ^^^^^^^^^^^^^^^
  בדיחה

  אהבתי

 10. בועז הגיב:

  סילברסטיין, כהרגלו, מנסה לשחק אותה סקופר וטוען כי ״הגרון העמוק״ שלו במערכת הביטחון הישראלית הדליף לו את המידע. רק שכמו שהמגיב הראשון בבלוג שלו מסביר, לא צריך יותר מקצת גוגל כדי לגלות את זהותו של המרואיין של שביט. היו רק שלושה אנשים שכיהנו כראשי הוועדה הישראלית לאנרגיה אטומית (״הוועדה הממונה״ בניסוח המעורפל של שביט) במשך חמש שנים, ורק אחד מהם עדיין בחיים. עף על עצמו אינדיד.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   אם הוא אומר שמישהו הדליף לו, אז זה מה שהיה.
   סילברסטיין חי בארצות הברית ורוב הזמן דובר וכותב באנגלית, וחיפושי גוגל שלו שונים משלך. מה לעשות, ככה זה.
   כך שזה שאתה מצאת בגוגל בחיפוש קצר לא אומר שהוא לא קיבל את זה מאיקס.
   לא ייאמן כמה אתם חוגגים את חוסר הידע שלכם. לא ייאמן פשוט.

   אהבתי

   • בועז הגיב:

    דבורית, אני לא אומר שריצ'רד הלך וחיפש את זה לבד בגוגל. אני אומר שהוא היה יכול לקבל את המידע הזה מכל רוטריסט מצוי. – שעם חלקם הוא נמצא בקשר. לא צריך להיות גרון עמוק במערכת כדי לגלות את זהותו של המרואיין

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    הוא לא בקשר עם "כל רוטריסט מצוי". הוא לא ביחסים איתם, להפך, יש שנאה ביניהם.
    אם אני אומרת לך שיש לו מקור כלשהו, אני יודעת.
    שוב, זה לא אומר שאי אפשר לגגל.

    אהבתי

   • בועז הגיב:

    דבורית, אני עוקב אחרי מעלליו של סילברסטיין כבר הרבה מאוד זמן, ובמשך תקופה ארוכה למדי היה לו "נציג" ישראלי ברוטר שהיה מקדם את הפוסטים שלו. יש שם כל מיני טיפוסים. השורה התחתונה היא שסילברסטיין טוען שיש לו גורם בכיר ועד כה שום דבר שהוא פירסם לא הוכיח שאכן יש לו כזה. כאמור, כל רוטריסט מצוי, או פעיל בקפה הדמוקרטי, שחש זיקה כזו או אחרת לעמדותיו של סילברסטיין, עשוי להיות "המקור" הזה. לפני חודש ומשהו התנהל כאן בטוקבקים דיון ביני לבין סילברסטיין שבו הוא דרש ממני, באגרסיביות המתנשאת והדוחה הרגילה שלו, להפריך דברים שפירסם. הפרכתי. אחד לאחד. הוא לא טרח להגיב. אני חושב שזה אומר הכל.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    אתה יכול להמשיך לעקוב אחריו ברשת.
    אני מכירה אותו באופן קצת יותר ממשי.

    אהבתי

   • ר.בקצה הגיב:

    אפשר לקבל קישור?

    אהבתי

   • בועז הגיב:

    בבקשה. סילברסטיין תוקף, דורש הוכחות – וכשערוותו נחשפת, פוף! נעלם.

    אהבתי

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    יפה

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    וולוט כתבה: "אם הוא אומר שמישהו הדליף לו, אז זה מה שהיה." בתור
    גברת ספקנית וביקורתית ובצדק רב יש לך אכן אמונה רבה באדם, אקווה
    שהוא ראוי לך. ואני רק שאלה קטנטנה, זה את המקור שלו? או הצינור אליו? כמה פעמים הוא הלל ושבח אותך בבלוגו. הייתכן?

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    כן, מה לעשות עובר אורח, יש דברים שאני יודעת. זה לא קשור ל"אמונה". עבדתי מספיק קשה כדי שאם אכתוב משהו בוודאות סימן שאני בטוחה בו.
    "כמה פעמים הוא הילל ושיבח אותי"?
    כן? הגם אתה ברוטוס?

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    אם את מכירה גם את המקורות של תיק דבקה חכי לטלפון מתמיר פרדו.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    אם העלבתי אותך סליחה אני רע בלהתחנף. דעתי עליו שונה זה מנסיון לפני שנים הבאתי לו הוכחות שחג' אמין קאוקג'י וסלמה ראשי הערבים
    ב1947-8 היו נאצים ממש בגרמניה אצל היטלר זה גלש ליהודים במלחמת ספרד ולערבים כוונתי הייתה וראה בני מוריס לאחרונה שמלחמת
    השחרור הייתה מאבק נגד ניקוי אתני נאצי בבסיסו. הוא סרב להתייחס לעובדות המשיך בשלו כך בהמון עובדות על הציונות ישראל ואישים שונים אילן פפה למשל

    אהבתי

   • מסתבר שצדק הגיב:

    אתה מציג בורות אהיסטורית.

    אהבתי

   • היתה לו דודה בחדרה לפני יומיים זה קרה
    היתה לו דודה בחדרה לפני יומיים נפטרה.
    טה דה טו דיי !

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    מתוך הזדהות עם עיצומי ועד העיתונאים יונה מגיש מחרוזת שירים עבריים, תמיד טענתי שהוא שמאלני.

    אהבתי

   • סילברסטין ידוע במעוזי השמאל בכינוי הדודה מסיאטל. בטוח שהפנמת למה. טה דה today!

    אהבתי

   • זומ-ביש הגיב:

    חחח.. התגובה הכי מוזרה שלך אבר. אהבתי במיוחד את "חיפושי הגוגל שלו שונים משלך". נפלא. מייד אני קורא למנהל של האינטרנט שיסביר לך איך העסק עובד. מייד.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    אחחחח, הבורות, הבורות.

    אהבתי

   • קשמיר הגיב:

    לא הבנתי את הבדיחה.
    IP ישראלי/אמריקאי מקבלים תוצאות, ופרסומים שונים.
    לפעמים גם האתרים בנויים כך שיעלו עם אינפורמציה שונה לכל איזור.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    נכון מאוד, קשמיר. זה מה שזומ-ביש וחבר מרעיו מעניקי הלייקים (או הדיסלייקים) לא מבינים. הוא שכתבתי, הבורות (מזל שהם אנונימיים)- מפלטו של הנבל.

    (מיד תראה כמה חכמים הם המגיבים: על תגובתך, איתה אני כמובן מסכימה, תקבל ירוקים, אני אקבל אדומים).

    אהבתי

   • כצ-ל'ה הגיב:

    מדסלק אותך בשם הפטרוטיות שגזלת ממנה את הנבל.

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    אני מרגישה נזופה, נתתי לו ירוק.

    אהבתי

   • יקירתי השקדנית, הניחוח של האורן כנראה משפיע עלייך ואת מתחילה להדאיג אותי. עזבי את המאדימים- שתכאב להם האצבע.

    אהבתי

 11. ז'ורז' סאנד הגיב:

  סיפור השופרסל אכן נורא ברמת הפרט. ראוי שלכל אחד תהיה הכתובת הזו-

  Natali Prolov הנה הקישור: http://www.tluna.co.il/

  תלונה – שיפור השירות שאנו מקבלים
  http://www.tluna.co.il
  בעזרת אתר זה תוכל להביע את דעתכם כלפי אותו גוף אשר נתן לכם שירות. הפנייה תועבר להנהלה ולמחלקת פניות הציבור של אותו הגוף אשר יגיב לפנייתכם בהתאם.

  לעת הצורך.

  אהבתי

 12. שועלן הגיב:

  אמרתי או לא אמרתי שכל הסיפור של שיבושים בהפצת העיתון זה ספין שנועד לקדם לכיוון הדיגיטל?

  אהבתי

  • לימונדה הגיב:

   אמרת וטעית.
   ברור שינסו להכין לימונדה מהלימונים והוציא את הקצת מיטב שאפשר מהמצב, אבל אין כאן שום ספין ושום דבר.
   תאמין לי שההפסדים על אותו סוף שבוע אדירים לעומת החשיפה שמקבל כעת העיתון הדיגיטלי. לא היה פה שום שיבוש במתכוון.

   וזה שבכל מקרה היו מהלכים דיגיטליים כאלה ואחרים, זה ברור. ובגלל זה גם המפיצים שבתו..

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אמרתי את זה בצחוק אז וגם עכשיו.
    אני מסכים עם כל מה שכתבת, אבל אין לי ספק שפתיחת הדיגיטל לחלוטין היתה מהלך לא מתוכנן שבא לעולם בעקבות המקרה ההוא.

    אהבתי

   • לימונדה הגיב:

    זה נכון, ואגב, לא יודע כמה זה עוזר להם…
    היו להם מנויים שמשלמים על הדבר הזה, ועכשיו גם זה הלך…
    להגיד שזה יצא חשיפה מטורפת וזה שווה את זה, לא בטוח.

    אהבתי

 13. נורית הגיב:

  דבורית אני באמת לא יכולה להסביר מדוע לא הגיבו לך על הפוסט בענין הבלוג של סימנסקופ ואורנג'. כל ההשערות שלך יכולות להיות נכונות ואני אוסיף ואומר אולי לרוב האנשים פשוט לא אכפת או שאין להם מושג על מה כתבת והם לא יודו בכך.

  ההצעה שלך שכולם יענו דרך פייסבוק כדי להפסיק עם האנונימיות טובה אבל לדעתי תוריד בהרבה את מספר המגיבים פה. דבר נוסף הוא שלחלק מהאנשים אין פייסבוק וחלק אחר לא מעוניין שכל הגיג שלו יתפרסם באינטרנט (מרשתת?).

  אפליית שכרן של נשים גם ברמות הבכירות לא מפתיעה (אותי). העובדות הפשוטות הן שאם אותן נשים לא תעמודנה בראש המאבק על שכר שווה קידום, וכל הקשור בשוק העבודה, שום דבר לא ישתנה. אני תמיד אזכור לטובה את הרצאתה המאלפת של דונה שאלאלה מי שהיתה שרת השיכון (בין תפקידיה הבכירים) בממשל קלינטון בהרצאתה בארץ. היא אמרה שנשים בעמדות בכירות חייבות לתמוך בנשים, לקדם אותן, להאבק על זכויותיהן וקידומן כי אף אחד לא יעשה זאת עבורן – זה היה עוד ב-1982. מה השתנה מאז?

  האלימות בצה"ל היא חלק מהאלימות במדינה הנה שוב שני גברים רצחו את נשותיהן.

  אהבתי

 14. שועלן הגיב:

  תעברי לכרם שלום.
  א. השכירות זולה יותר.
  ב. תוכלי לעבוד על תחושת השייכות שלך למקום ועל ההערכה לצבא הצ'וקומוקו שלנו.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   לא רוצה ולא רוצה. לא א' ולא ב'.

   אהבתי

   • יש משהו מאוד מקומם באמירות כלפי צה"ל מישיבה עוברית במעמקי גוש דן. סעי להכיר את התושבים שעל גבול עזה ומצרים, את הקירבה לגדר המצ'וקמקת ואת האווירה המדברית. הפוליטיקה לא מעניינת שם אף אחד.

    שבוע אחד בגן ילדים שמופגז במרגמות, יציאה לקטיף תח איום צלפים או מגורים בבית שנמצא במרחק יריקה מהגדר ותחזרי על חאקי מלאת עזוז וגיל. צה"ל שומר שלא ישחטו אותם וזה עצוב שאת לא רואה את זה.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    אני מסרבת להתנצל על שאני גרה "במעמקי גוש דן" ולא כובשת את השממה כמוך וכמו מיקי וכמו מעלי מדי יום, כשלעת לילה אתם מסיירים לאורך גדר המערכת עם קראבין בין השיניים.
    וכאותו מגיב מוקצה מחמס מיאוס מאתמול שפשפש בסדיניי וקבע נחרצות מה אני עושה או לא עושה ביניהם, גם אתה יודע לאן אני נוסעת ועם מי אני נפגשת ומתי?

    אהבתי

   • איך הגעת לבין הסדינים? הצבעתי על "דברים שלא רואים משם" בהקשר לביטחון שמספק הצבא. קשה לראות את זה דרך הערפיח של גוש דן.

    אין לי נשק חם, לא דובון ואני לא גר ליד גבול. אני יודע שמיקי מצד שני מעדיף סכיני הטלה.

    אהבתי

 15. מעניין הגיב:

  לפני כמה שבועות טל שניידר התממה וטענה שהיא יודעת בוודאות שמעודדי יאיר לפיד לא מקבלים תשלום, מכיוון שהיא שאלה כמה נערים בגשר המיתרים והם אמרו לה שהמדובר בשקר.
  בהפגנה במוצ"ש מקהלת המעודדים כבר סירבה להגיב. עוד כמה ימים נותרו עד שהם יגידו את האמת ויספרו על גובה התשלום?

  אהבתי

  • בזינגה הגיב:

   תחכה לסוף החודש:
   אם הם מתנדבים לא יתפרסם דבר חוץ מדיווח על שמועות.
   אם הם לא מתנדבים יש סיכוי שחלק יפתחו את הפה כשיראו את תלוש המשכורת..

   אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   זה גורל העם היהודי בארצו אחרי X שנות כביכול עצמאות.
   נותרה הברירה להתמפרט לאזרח הצרפתי בורג בן בורג
   בעל נדלן בטוח בחלקת גדולי האומה וגמלה תקציבית מכאן
   עד הודעה חדשה ועוד קצת יותר, או להעסיק את הנגבי
   בן אמו כיועץ חיצוני בשכר. מה בדיוק הוא מיעץ להם?
   איך לדחוף את הפיקות? איך מקפלים פלנלית?
   נ.ב באמת לא הבנתי, לעסקים פרטיים אין יועצים פוליטיקאים
   "לשעבר" בשכר? על משפחת האיכרים אולמרט ועסקי
   מלט וכ"ו שמעת?

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    במדינה "סוציאל דמוקרטית" הריווחיות של עסקים פרטיים תלויה בממשלה ולכן יעסיקו גם הם פוליטיקאים בעלי קשרים כדי שיוכלו למכור את מרכולתם ביוקר. במדינה מופרטת מספרם של עסקים כאלו יהיה קטן בהרבה.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    ולכן במולדת הסוציאליזם ארה"ב מתפרנסים פוליטקאים ועובדי ציבור לשעבר בזכות קשריהם.
    תחזור לנושאים הרגילים שאינך מבין בהם.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    בארצות הברית מערכת הביטחון מושחתת אפילו יותר מאצלנו. אפל, גוגל, פייסבוק, אמאזון ווולווט מסתדרים בלי להעסיק פוליטיקאים.

    אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    עכשיו אני נזכר איפה ראיתי אותך בפעם הראשונה. זה היה בפנטגון ב-1959. היית עדיין מנהל זוטר, אבל בטח התקדמת מאז. אאל"ט נתקלתי בך גם בבונקר של נוראד בקולורדו (או אולי היה זה מרטין?)

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    נפגשנו בפסטיגל. אני הייתי הסדרן

    אהבתי

   • וחשבתי שאני מבריק היום.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    אתה כמובן טועה, תמשיך לחפור בורות.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    כמובן, קונדוליסה רייס מתכננת את האייפון 5

    אהבתי

   • חייל זקן ומופלא הגיב:

    מה העניין בתגובתך, שסרבת להכנס לקישור. הנגבי לא מפתח מערכות נשק, כמו שגפהארט לא מפתח אנדרואידים.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    קבל נבואה:
    לצורך הקמת הגדר בדרום הקים הגאון האסטרטגי, שאחראי על התע"ש עם אלף עובדים מיותרים, מינהלת גדר. עוד 10 שנים, 5 שנים לאחר שישראל תשלים גם הקמת גדר בשמיים תהיה עדיין מינהלת גדר. בראשה יעמוד תת אלוף ולצידו 10 אלופי משנה ומאה סגני אלופים.

    אהבתי

   • קבל מציאות. אחרי עשרים שנה שמצוקי הכורכר קורסים בגלל פיתוח חופי, מרינות ושוברי גלים הוקמה לה בשבוע שעבר מנהלת לקריסת מצוקי הכורכר. אז מי שומר על השומר?

    אהבתי

 16. אדג הגיב:

  מה עם "סקרנות" ("Curiosity") שנחתה היום על כוכבם של הגברים? אף אחד לא כתב שום דבר?!
  (מה הפלא שנאס"א משויצה ששלה הכי גדול, גברים…)

  רכב החלל שנבנה בעלות של 2.6 מיליארד דולר (כ-10000000000 שקל, 4% מתקציב מדינת ישראל, לשם המחשה), ונחשב כפיתוח המתקדם ביותר בחקר החלל, נחת לפנות בוקר (שעון נ.י.) על מאדים. עיקר המחקר עתיד להתמקד על קיום חיים על פני מאדים בעבר ובעתיד.

  אהבתי

  • ז'ורז' סאנד הגיב:

   הכוכב הבא מבחינת מרחק הוא כוכב צדק. נאס"א שיגרה חללית לעבר צדק בדיוק לפני שנה למסע בן 5 שנים שבסיומו היא אמורה להתרסק.

   אהבתי

  • captain beefheart הגיב:

   אני סבור שבכל פעם שנאס"א משרבבים את המילה LIFE על הטיותיה מדובר בלוקש.

   בהחלט מעניין לדעת איפה היו יכולים להיות חיים ואיפה יוכלו להתפתח חיים, אבל מבחינה מדעית יש אלף דברים יותר חשובים לעשות (והרכב של נאס"א אכן עושה אותם). רק מה – לך תשיג תקציבי ענק לשורה של מחקרים שהם "מדע טהור", אבל סקסיים כמו כיס המרה של משה גרטל.

   מסיבה זו שולפים את עניין ה"חיים", והארנקים נפתחים בהתאם.

   אהבתי

 17. אדג הגיב:

  אין ספק שאין כזה דבר "סינוואים", וזה טרנסלטעיה מן השורה. השאלה המענינת היא איך קוראים, אם כן, בעברית צחה ליושבי חצי-האי סיני? "סינאים"?
  (כמובן שלמעשה כמעט ואין כאלה אנשים, כי בכל המדבר הגדול והנורא גרים היום כחצי מיליון אנשים, לך תפגוש אחד במדבר…)

  אהבתי

 18. אדג הגיב:

  ורק עוד דבר אחד: סיכול פיגוע הוא לא הצלחה. זהו המינימום שצבא צריך לעשות – לשבת על הגדר (המצוקמקת) ולא לתת לאויב להכנס. הצלחה מתחילה כשמצליחים, לא כשלא מפסידים.

  אבל עדיין, "כל הכבוד לצה"ל". למה להתווכח עם בעלת-הבית?

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   לשיטתך, אי אפשר להצליח בהגנה, רק בהתקפה.
   שוער יכול רק להיכשל, אף פעם לא להצליח.
   אי אפשר לשבת על כל הגדר שמקיפה את ישראל.
   בשביל זה צריך לגייס את כל התושבים, וגם זה כנראה לא יספיק.
   אתה לא מבין את החשיבות של המודיעין בסיכול הפיגוע הזה.

   אהבתי

   • אדג הגיב:

    הצלחה של שוער היא עמידה לאורך זמן ללא תקלות. אבל אתה צודק בהחלט, זו עבודה כפויית טובה, איש לא זוכר כמה הבקעות נחסמו, כולם זוכרים רק את הגול ההוא בדקה ה-87 שהשוער לא הצליח לעצור.

    עדיף להיות חלוץ. לא דן חלוץ, אבל חלוץ.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    שוער זוכה לתהילה כשהוא מציל שער בטוח, למשל פנדל.
    מה שהיה פה זה שווה ערך.

    אהבתי

   • צודק. במקרה הזה בלי מודיעין היינו מקבלים כותרות אחרות…

    אהבתי

   • אדג הגיב:

    אני לא יודע איזה מודיעין צריך בשביל לראות ששני משוריינים מצריים חוצים את הגבול. צריך לראות את זה קורה, זה הכל.

    אגב, המשוריינים הסתובבו בשטח ישראל רבע שעה (כך על פי הארץ). אני לא יודע באיזה סוג משוריינים בדיוק המחבלים השתמשו, אבל הערכת מהירות (על כביש סלול) של חמישים קילומטר לשעה לא תהא מוגזמת. כלומר 12.5 ק"מ מהגבול!!! הם יכלו להגיע (להערכתי הלא מקצועית) לארבעה ישובים בפרק הזמן הזה.

    החיסול אכן היה במקומו. הצלחה – עדיין לא ראיתי.

    ואם נשתמש עדיין במאטפורת השוער: השוער בהחלט לא הדף את הכדור בפנדל, השחקן שבעט פספס.

    אהבתי

   • שוב פעם אני הגיב:

    כמי שהיה פטור מתוקף חוק טל עד כה משירות צבאי, ולא קיבל לבינתים צו גיוס נוסף, אני מוכרח להודות שהידע הצבאי שלי הוא יותר קטן אפילו מהידע של דבורית בפוליטיקה פנים-חרדית.
    אבל, "תורה היא וללמוד אני צריך". בבקשה בואו ותסבירו לי איפה אתם רואים בסיפור הזה "כל הכבוד לצה"ל"?

    (כל האמור לקמן ולעיל מבוסס על כתבתה של גילי כהן – אתר "הארץ" מהיום, לא השוותי מול אתרים אחרים ובטח שאין לי מושג מה באמת קרה שם)

    אז מה היה לנו כאן?

    המחבלים נכנסו לשטח ישראל בסביבות השעה 7, דרך שער שאיננו פעיל. במהלך הכניסה התפוצץ טנדר שהיה עמוס בחומר-נפץ. להערכתי, הטנדר היה אמור להתפוצץ במקום אחר. – פאשלה מספר אחת.

    ה-BRDM המצרי שעבר את הגבול הישראלי ללא תגובה מכוחות צה"ל, החל לנסוע על כביש מס' 10 דרומה, לכיון מצפה רמון ואילת הרחוקות, ולא לכיון ישובי חבל הבשור הקרובים – פאשלה מספר שתיים.

    לבינתיים עוברת רבע שעה. כתבת הארץ טוענת שמהירות הנסיעה היתה שבעים קילומטר לשעה! כלומר, המחבלים נסעו 17.5 קילומטר בתוככי שטחי ישראל, כאשר צה"ל לא ירה עדיין כדור אחד לעברם. למזלנו ולרוע מזלם, השטח הינו שומם, כך שהמחבלים לא יכלו לגרום נזק לאף בן-אנוש.

    אחרי רבע שעה, כוח מגדוד הסיור הבדואי פותח באש לעבר המחבלים – אבל נכשל בעצירתם או בגרימת נזק. למעשה, פתיחת האש גרמה למחבלים לחזור אחורה, ובמקום להמשיך לאורך כביש מס' 10 בן 182 הק"מ, המחבלים עשו פרסה, לכיון ישובי חבל הבשור.

    שם, חיכה להם כוח צנחנים ששוב נכשל בלעצור את המחבלים.

    (חשוב להדגיש, כי זה מגוחך לדרוש מכוח סיור שאיננו ערוך לעצור משוריין שכזה, שכשכלי הנשק שבידי החיילים הוא נשק קל בלבד. זה לא אשמת החיילים, זו אשמת הפיקוד שהיה בלתי ערוך בעליל לתרחיש צפוי שכזה).

    כעת המחבלים נמצאים על כביש מס' 232 הנוסע לאורך ישובים רבים. כוחות צה"ל מאגפים בכלי שריון את המשוריין המצרי – על מנת למנוע ממנו גישה לישובים ומחנות צבא.

    כוח של חיל האויר (מטוס, מסוק?) תקף את המחבלים, אבל נכשל בהשמדת המחבלים באופן מוחלט. למעשה, המחבלים המשיכו לירות ואף לברוח ורק לאחר מרדף חוסלו כל המחבלים, ששה במספר.

    אין ספק שההתנהלות של הטירוריסטים היתה גרועה ולא מקצועית, תודה לאל. אבל להתחיל ולשבח את צה"ל על מבצע מבריק, בחיי שאני לא רואה פה שום התנהלות יוצאת דופן. להיפך, אני רואה פה חוסר מוכנות בסיסית להתקפת שריון על הגבול הדרומי. אני חושב שהדבר מגלה את מערומיו של צה"ל בעיתות שלום, והבה נקוה שלעולם לא יגיעו עיתות מלחמה.

    (אגב, מה היה קורה אם מנחם בגין לא היה חותם על הסכם השלום עם מצרים, וכוחות צה"ל היו יושבים עדיין על התעלה?)

    אהבתי

   • אניאניאני הגיב:

    שוב פעם אתה, למה שלא תצא מהחור שלך ותתגייס לצבא כדי לתרום את יכולת הדיבור והמחשבה שלך לחיסול המחבלים ? (הם מזה מפחדים מחידודי הלשון של עובדיה) ואיך זה שגאוני הישיבות שלך לא חזו את האירוע הזה ולא גייסו את שלל העלוקות (אתה ושאר מאכלסי הישיבות) לתפילה להעברת הגזירה?

    אהבתי

   • שוב פעם אני הגיב:

    מה אתה יודע על התוכניות שלי?

    חוץ מזה, זה נורא קל להשמיץ ולגלג על מישהו שלא עומד בציפיות החברה שסביבו, והרבה יותר קשה באמת לעשות משהו עבור שהוא יעשה את זה (עיין ערך לי קורזיץ).

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    אם בחרת להעריך את הביצוע כדאי שתדייק בעובדות. למחבלים היו שני כלים, טנדר ושריונית. המנדר התפוצץ בשטח מצריים השיריונית חדרה. חיסול ארוע תוך 15 דקות כאשר כל המפגעים מתים ולנו אין נפגעים הוא הצלחה גדולה. אני לא נמנה על חסידיו של רוסו אבל הפעם הוא שיחק אותה עם ציון מעולה.
    נפוליאון: "הבו לי גנרלים ברי מזל…"

    אהבתי

 19. ז'ורז' סאנד הגיב:

  עקיבא אלדר כותב ללא תופים וצלצולים , כהרגלו ישיר וקולע.מובן שאינו כוס הגת של הקבוצה האלימה כלפי מי שלא מסכים לדעתם.

  אהבתי

  • captain beefheart הגיב:

   די. דבורית – תורידי כבר את הירוקים והאדומים המיותרים האלה. זה מנחית את הדיון לרמה של גן ילדים בשפרעם.

   אהבתי

   • green thumb הגיב:

    באתרים מובחרים בעולם השאירו כפתורי לייקים בלבד. אישית הייתי מדסלק אותך על הקריצה ליוניסטים באזכור שפרעם, אפשר לחשוב שבגני רמת גן מנתחים את השגיו המדעים של אלישוב.

    אהבתי

 20. שלומי שניידר הגיב:

  וולווט, פשוט הרגת אותי מצחוק עם הוועדה לבחינת שמות מתחם פוגעניים… פשוט קטע ענק!

  מדהים שלכל שטות במדינה שלנו יש איזו מועצת חכמים שמונתה כדי לפקח עליו.

  אהבתי

  • שולהלה הגיב:

   אכן קורע. מה שעצוב הוא שחברי הוועדה הנכבדים, לא מודעים – כנראה – לנפלאות נטקס. הקישו את שם האתר בעברית, באותיות עבריות ותגיעו לאותו מקום. אין איזו הכשרת מינימום שנדרשת? איה מנהל האינטרנט?

   אהבתי

 21. עיתונאי כושל הגיב:

  פיטור הממונה על מקצוע האזרחות
  הצדקנים לא השמיעו ציוץ כאשר יולי תמיר פיטרה אסתי ברנד המפקחת על האזרחות מרגע לרגע בלי כל אפשרות לערער, היא הלכה בשקט כי ידעה שהתקשורת הצבועה לא תעמוד לצידה כי הייתה מתנחלת שומרת מצוות, האלימות התקשורתית עוברת כל גבול, כהן לא היה קבוע, אישר ספרים,שמכתימים את עולי חבר העמים, גזענות והתנשאות, ו"עדכן" פרוטוקולים, אבל אם הוא שמאל קיצוני :אין חטאים תמיד טהור ותמיד יקבל הגנה תעודת עניות לשמאל הצבוע.
  http://www.haaretz.co.il/gallery/media/1.1794956

  אהבתי

 22. י.נ. הגיב:

  כאילו כלום לא השתנה בעולם מאז האמריקאים הנחיתו אדם על הירח. משום מה עדיין אין ולו כושי אחד בצוות של עשרות האנשים הצוהלים מאושר בחדר הפיקוד. מצאתי אחת מלוכסנת. זהו. לפחות נשים יש יותר.
  צעד גדול לאדם, צעד קטן לאנושיות.

  אהבתי

  • נאסא …אחד הספינים הבידוריים הגדולים אי פעם. תקציב של יבשת ותפוקה מזעזעת. מה האנושות או אמריקה גילתה בזכותה, חוץ מלשלוח אנשים למות בחלל ולהוכיח שיש לה גדול- שאין מגרשי גולף על הירח?

   אובמה יעשה מזה צימעס…את בשבילי שווה מיליונים

   אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   י.נ. יקר. לאט לאט זה מתחיל להיות נכון פוליטית לדבר על הבדלים
   גנטיים. ניתן וחשוב וצריך לתקן הבדלים גנטיים בין בני אדם אבל
   הם ישנם. אם זה עובד בספורט וזה בטוח עובר בספורט. סביר שיש
   הבדלים מובנים מולקולרים תורשתיים בין קבוצות גם בכישורים אינטלקטואליים. חייבים לתקן זאת בכל דרך אפשרית, מכאן העדפה
   מתקנת. אם בני האדם הצליחו לשפר תכונות תורשתיות בבע"ח
   במאמץ בסבלנות בהשקעות של הון וידע ודאי שניתן לעשות זאת בבני אדם.
   אבל דבר ראשון צריך לדון ולשוב ולדון בהבדלים הגנטיים בין בני אדם.
   יש דבר כזה או אין? דומה שפחות ופחות אנשים ישרים אומרים בבטחון
   מוחלט שאין הבדלים גנטיים תורשתיים אינטלקטואלים.

   אהבתי

   • עולם חדש ומופלא הגיב:

    הבדלים גנטים בין בני אדם אכן יש, הרי איננו תאומים זהים. חלוקה לקבוצות גזע היא עניין של טעם (רע). אישית מעדיף את דרך הזיווג וההתרבות הקיימת.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    איני יודע מה זה "קבוצות גזע". ואיני כותב על כך.
    איני יודע מה זה "גזע" בהקשר ביולוגי, חוץ מ"גזע"
    עץ. המילה "גזע" במובן של rasse race
    ביחס לבני אדם ובכלל אינה מצויה במה שכתבתי,
    כאן ובמקומות אחרים.

    אהבתי

   • יון מצביע הגיב:

    האורן הריחני ניסה להביע את עמדתו המוסרית ולצבוע אותך כגזען כמנהג הנאורים. חבל לחפש הגיון או תובנות עמוקות יותר בדבריו. סרט מתנה?

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    תודה

    אהבתי

   • הבחנת ברימון התקני?
    אלוהים שומר על ילדי הגן.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    עובר אורח, היתכן שלא קראת את תגובת י.נ. לפני תשובתך אליו, האין גבול להכחשות הסרק שלך.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    אתה שוב נטפל אלי? לך חפש לך גזע (עץ)
    אחר להרים עליו רגל אחורית . ולגברת
    המנהלת. אי פעם ביקשת משנינו להפסיק
    להתקוטט. אני הפסקתי, כבגן ילדים.
    משום כבוד הבלוג הנ"ל קבל תשובה
    ענינית לכל הרמת רגל אחורית. הנה
    הוא מכנה אותי גזען, אודה לך על תשומת
    לבך.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    זו הדרך הרגילה שלך להבהיר לי שצדקתי, תודה ושלום.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    העיקר נפתרתי ממך. אהיה שלום יקירי
    ולא להתראות. ליבי אומר לי שכדרך בני מינך
    תחזור.

    אהבתי

   • יואבי הגיב:

    אני דווקא מסכים איתך שאכן יש הבדלים גנטיים בין גזעים שונים או בין שבטים שונים, באשר לכישורים פיזיים/קוגניטיביים שונים.
    ובכל זאת, לא הצבעתי על כך שמחצית מהאנשים בחדר הבקרה של נאסא (או איך שלא קוראים לזה) אינם שחורים, אלא שאין בהם ולו אחד לרפואה.
    ברור לי שיש משהו דמגוגי בהצבעה הזו וייתכן שזה לא משקף כלום, כי אולי בחדר השני כולם שחורים ואין לבן אחד לרפואה (יה…). ובכל זאת, לראות שבמקומות החשובים באמת שום דבר לא השתנה והשבט הלבן הוא השולט באופן מוחלט, זה מחמיץ קצת את הלב.

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    אפילו אשכנזי אחד לא היה אתמול בגמר מאה מטרים גברים. הם מקבלים רק כושים הגזענים. אני דווקא רוצה להיות אלופת העולם, אבל בתור אישה לבנה אני משוכנעת שהפרימיטיביים שם לא ייתנו לי, אז אני אפילו לא מנסה.

    אהבתי

   • קשמיר הגיב:

    אין מה לעשות גם אישה, גם לבנה – אין סיכוי!
    גם לא אם תשתילי תאי שריר אדומים (או לבנים- מה שזה לא יהיה שמשפיע על ספרינטים)

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    מה זאת אומרת "חייבים לתקן זאת בכל דרך אפשרית"?

    לזווג כושים עם אינטליגנציה 'לבנה' ולאפשר רק להם להתרבות? להשתמש באפליה מתקנת כדי לעזור לאנשים פחות חכמים (גנטית, אני לא מתייחסת לרמת ההשכלה) להשיג עבודה שבעבר היתה נחלתם של חכמים בלבד? שים לב. אפליה, לא העדפה. למה אי אפשר פשוט לקבל את זה שאנשים שונים זה מזה, ושבהחלט עשוי להיות קשר גנטי בין אלמנטים שונים של שוני לבין מוצא?

    צריך להשתדל לתת שוויון הזדמנויות או משהו קרוב לזה ככל האפשר, אבל "לשפר תכונות תורשתיות"? זה נשמע כמו סרט בדיוני מהסוג המאוד לא נעים.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    תודה על תגובה לא מתלהמת. אכן בכל דרך אפשרית. קודם לקבל שכישורים
    רבים מושפעים גנטית. אבל !!! מושפעים, אין כאן כבגיזענות דטרמיניזם
    מוחלט. בכדי שהחברה תיתן לכולם הזדמנויות שוות ניתן לתקן את ההשפעה הגנטית ע"י טיפול מושכל מוקדם ומתמשך. למשל התחלת חינוך מוקדם, למשל כיתות קטנות, למשל שהות ארוכה במוסדות לימוד, למשל חינוך להורים מבוגרים כיצד לטפל חינוכית בילד. הייתי עד לאחרונה לכך שנער בעייתי מאוד דיסלקטי באמת, לא "פתקאות" של פסיכולג. שגורש משתי מערכות חינוך בעיקר בשל הורים שטענו שיש לו השפעה "רעה", עובר בהצלחה בחינות בגרות. זה כלל מורים פרטיים, השקעה אדירה של הוריו בהכנת שיעורים. פגישות עם מנהלים ומחנכים מציאת ספורט מתאים בכדי לתת לו השגבת ערך עצמית וכ"ו. יש לפרק מסגרות חינוך סגרטיביות כיתתיות. היום ישראל תומכת בהקמת כאלו. הכי חשוב יש להכיר שזה גם גנטי וזה לא בושה.
    כמו שמתקנים פגמים גנטיים אחרים, שבחלקם מוחצנים בחומרה ע"י גורמים לא גנטיים, למשל סכרת או רגישות לקרינה או בעיות ראייה ולא מתביישים
    בהיותם גנטיים כך יש לעשות ב IQ וכ"ו בחוכמה, שכל, סבלנות, סובלנות.
    לדעתי כמו שהבנת האיסולין איפשרה טיפול כימי בבעיות גנטיות כמו שבספורט
    ניתן לטפל כימית כך אי שם בעתיד נוכל לטפל בבביטויים שנמדדים ב IQ

    אהבתי

  • אזנבלט הגיב:

   כושים אין למשל בין טייסי נאסא אבל קצת אסטרונאוטים אפרו-אמריקנים יש:
   http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_African-American_astronauts

   אהבתי

  • captain beefheart הגיב:

   אותי שכנעת!

   מחר – אתה, אני, דפני ואדיסו מסאלה עולים עם שלטים על הממוריאל של לינקולן! כמה אפשר להחריש מול הגזענות החולנית של אובאמה?

   אהבתי

  • אני מאי שם הגיב:

   כנראה שהמנהל של NASA האסטרונאוט לשעבר צ'רלס בולדן שכך לשים קרם נגד שיזוף.
   http://en.wikipedia.org/wiki/Charles_Frank_Bolden,_Jr.

   אהבתי

 23. אלברט הגיב:

  סילברסטיין פאתטי ברמות קיצוניות. תוך 3 דקות מקריאת הכתבה כבר ידעתי שמדובר על אטינגר, שם שמעולם לא שמעתי קודם. פשוט כי ארי שביט עושה כל מאמץ לחשוף מיהו האיש המסתורי שנוגס בקרואסון שקדים, כאילו הם איזה שני משוררים בקפה פאריזאי ולא עיתונאי חצר ומרואיין לא רלבנטי בעליל (סיים את תפקידו ב-1992).

  אהבתי

 24. עיתונאי כושל הגיב:

  נראה שמיקי מירו פועל סוף סוף נגד חבורת הביריונים מסמול שמשביתים את שידורי הרשת ומתנגדים לחופש הביטוי ברשת
  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000771920
  בהצלחה

  אהבתי

 25. מיקי הגיב:

  רוב התגובות שלי אינן ענייניות, אבל זה מה יש – מצטער

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   גם בפוסט שהוא בעצמו פרסם יש כרגע 12 תגובות בלבד, מתוכן רק כמחצית ענייניות/אוהדות.
   זו לא דרך טובה למצוא לעצמך ספונסר.
   לפחות שישקיע בתגובות ממומנות.

   אהבתי

 26. יובל הגיב:

  מיטב פרשני הערבים של לונדון את קירשנבאום, אמרו והדגישו את המילה "סינוואים".
  אם ירון לונדון לא קפץ, אז אני בסדר אם המילה הזאת. כנראה שזה כן עברית תקינה.
  ֿ
  לא שאני רואה פתרון אחר שהוא לא שובר שיניים.

  אהבתי

 27. עובר אורח הגיב:

  נכתב ב NRG
  סוכנויות הידיעות, 17:15, 06/08/12
  החמוש שירה למוות בשישה בני אדם בבית כנסת סיקי בוויסקונסין
  היה ותיק בצבא האמריקאי, ושוחרר ממנו בגין "אי התאמה",
  כך אמר מקור לרשת סי.אן.אן
  זה צריך להכתב "בית כנסת ריפורמי סיקי" או "בית כנסת סיקי
  ריפורמי" ולא סתם בית כנסת. כי זה טמפל ולא סינגוג.

  אהבתי

 28. שועלן הגיב:

  לשים את תמונת הארכיון הזו על הידיעה הזו זו כבר עילה לתביעת דיבה.

  אהבתי

 29. green thumb הגיב:

  אוי הבדידות, עכשיו נאלץ לגשת אישית לביתה של רק מילה, בכדי להאדים אותה.
  לחנוק את מי שהעלה את הרעיון המופרך.

  אהבתי

 30. גלוריה הגיב:

  היום בסדר יום הוקדשה רבע שעה לספר החדש של פטי סמית. שווה ערך לנחיתה על המאדים. חבל שהדחליל המוצנח קלקל בשאלות קלולס.
  לקראת הסוף.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s