תגובת משמיד משאל הטוראים/ פוסט אורח

כתב המנוול מכפר חבל:

שלום. אני הטינופת מאחורי אחת מכתובות האיי-פי שחוזרות על עצמן (זו שחוזרת הכי הרבה פעמים), ובאתי לכאן כדי לבקש סליחה וכדי לנסות להסביר איך זה קרה.

אני לא קורא קבוע של הבלוג. אני לא מכיר את בעלת־הבית, ובטח שלא רציתי לפגוע בה. את הקישור לסקר טוראים ב' קיבלתי מחבר שנמצא קצת יותר עמוק בברנז'ה, כדי שאוכל להצביע ולהשפיע ולשלוח את הקישור הלאה למשפיענים אחרים. הצבעתי פעם אחת, לשלושה טוראים שאני אוהב, וסגרתי עניין. אבל אז הבחנתי בתופעה משונה: שמות שנגררים מאמצע הסקר ומקבלים בדיוק מספיק הצבעות כדי לצוץ במקום הראשון. זה לא נראה כמו חברים מפייסבוק, אלא כמו מישהו שמרביץ מאתיים קליקים בזה אחר זה. הייתכן?

אני איש טכנולוגיה, אז בדקתי מה קורה וגיליתי שהמנגנון שחוסם הצבעות כפולות לוקה בחסר. מספיק להפעיל את הדפדפן במצב אנונימי (או לבקש ממנו לא לשמור עוגיות) ואפשר להצביע שוב. ומאחר שאני מין טיפוס כזה שמייד מנסה כל דבר, כתבתי תוכנה קצרה (16 שורות) ושלחתי לאחד הטוראים שדשדש מאחור ערימה עצומה של הצבעות – מספיק כדי להזניק אותו לראש.

אולי לא תאמינו, אבל לא עשיתי את זה כדי לרמות. ציפיתי ששינוי כל־כך בולט יעורר מספיק תשומת־לב כדי שבעלת־הבית תראה את האיי־פי שלי חוזר על עצמו ותסנן את ההצבעות הכפולות, שלי ושל כל השאר. אבל במקום שזה יקרה, נפתח מקצה הגמר, כשהטוראי שלי מופיע בו בכבוד. ואז נרקמה במוחי הקודח תוכנית חדשה: לסדר את התוצאות בסדר אלפביתי.

כאיש טכנולוגי אני נוטה לשכוח שלבני־אדם אמיתיים יש רגשות, אז התייעצתי עם החבר שלי. הוא אמר לי שזה באמת משעשע, כמעט אומנותי, ושבעלת־הבית תצא מחוייכת מכל הסיפור אפילו אם הבדיחה על חשבונה. כי זו לא סתם בדיחה, יש פה גם מסר. אי־אפשר לעשות סקר על דבר חשוב (לטוראים ולקהל מעריציהם) ולצפות מכולם לנהוג בהגינות. הרי מספיק שלמישהו יראה *כאילו* מישהו אחר מרמה ומייד כל הסכרים נפרצים. ואז הדבר היחיד שהסקר משקף הוא למי יש יותר יכולת טכנולוגית. במקרה הזה זה הייתי אני.

אז בליל שבת הקדשתי עוד קצת ממרצי לטובת מה שנראה לי כמו אקט יצירתי. לא הסתתרתי מאחורי פרוקסי, לא לבשתי מסכת סקי שחורה, סתם התחברתי לאינטרנט והפעלתי את התוכנה שלי. לא עלה על דעתי שהאקט היצירתי שלי יתפרש על־ידי חלק מהאנשים כאילו אני מחרבן להם על הראש.

בקיצור, סליחה. סליחה מבעלת־הבית, סליחה מקהל הקוראים, אפילו סליחה מאלו שרימו בצורה פחות בוטה. לא התכוונתי למרר לכם את החיים, להיפך, רציתי להעביר נקודה כואבת בצורה משעשעת. בפעם הבאה, אם חייבים לעשות סקר, אני ממליץ מאד לחסום כתובות שחוזרות על עצמן. זה מאד מאד פשוט, וזה מספיק כדי להעלים 99% ממקרי הרמאות. אני, בכל מקרה, לא אעשה את זה שוב.
המנוול מכפר חבל

——
V:
המשאלים האלו נועדו לאנשים נורמטיביים שבאים לקרוא ומעט להשתעשע. זה לא פייפל פה, לא בנק ישראל ואפילו לא ערוץ בדיקות המעבדה של מכבי.
"אי־אפשר לעשות סקר על דבר חשוב (לטוראים ולקהל מעריציהם) ולצפות מכולם לנהוג בהגינות", כותב המנוול. טוב, מרוב תדהמה אני שותקת. למה בדעתי לא עלה לרמות אף פעם במשהו כזה? למה כשהייתי מועמדת לפרס ביקורת התקשורת לא חשבתי על כך? למה לא ניג'סתי לחבריי ימים ולילות שיצביעו בשבילי אלפי פעמים? למה לא שלחתי עשרות מיילים?

– וטכנולוגית, בקטנה: כתובות חוזרות על עצמן כי רבים מצביעים ממקום העבודה (מערכות תקשורת) שם יש לכולם אותה כתובת (כן יש פתרון, בסדר).
– ועוד עניין: כן, כמו שהמנוול אמר, יש פה עוד כמה אנשים (או לפחות אחד) עליו אני יודעת בוודאות שחיבלו בסקריר. אבל די, יצאה הרוח ממפרשיי.
החיה המרושעת ביותר בעולם היא האדם. להתרחק מחברתם. הכי בטוח.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה פוסט אורח, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

100 תגובות על תגובת משמיד משאל הטוראים/ פוסט אורח

 1. גילית הגיב:

  מברוק על השת"פ, גם אם מאולץ משהו.

  אהבתי

  • אורן הגיב:

   מנסה לכסות על הצער שהפך את מאמציך לחסרי טעם, לפחות משעשע לחשוב על ר/ק מבזבז/ת את ערב השבת בהצבעות.

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    אתה עדיין סבור שלא מקפחים את המרוקאים?

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    הא, גם עכשיו אתה מתלונן על פוסטוריח אנונימי, אתה לא חושב שמוגזם במקרה הנוכחי.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    עוד שני פוסטים כאלה ואוכל להציג מועמדות לנשיאות מכללה

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    להציג אתה יכול, אפילו בניק וללא תיעוד על התאמה. לקבל?
    אולי במל"ג יו"ש.

    אהבתי

   • מסכל ממוקד הגיב:

    אפשר להסתפק בתואר ראש הקרטל?

    אחרי ככלות הכל ההיסטוריה מראה שהאוניברסיטאות הקיימות, תמיד התנגדו להכרזה על האונ' החדשה.
    גדעון סער מדייק כשאמר לאחרונה "
    האונ' העברית למשל התנגדה להקמת אונ' ת"א. האוניברסיטה העברית התנגדה להקמת אוניברסיטת תל אביב ושתיהן יחד התנגדו להקמת אוניברסיטת בר אילן. כך גם "כשהקמנו את בית הספר לרפואה בצפת בתי הספר האחרים לרפואה התנגדו".

    אחרי ככלות הכל כשהמבקר הקודם חשף, כשמתגלה שהמילארדים מנוהלים שם גרועה מזו של קבוצת כדורגל מליגה ב'.
    אז מה השתגעתם, להגדיל את הליגה?

    http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3687263,00.html

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    עזוב, לא התכוונתי לפתוח בויכוח הזה. חז"ן יכול להקים תחנת כוח המופעלת באמצעות נדנוד.

    אהבתי

 2. חיים הגיב:

  ואת התלוננת שאין לך מספיק כותבים לטורי אורח…

  נראה לנו שיש פה מועמד מוביל ומשעשע. עוד לא החלטתי על חשבון מי.

  ובפרס שקיבלת – היה נדרש להכניס ת.ז. אז היה קצת יותר מסובך לרמות.

  אהבתי

  • אדג הגיב:

   V לא הציעה לרמות, היא הצביעה על כך שהיא לא ניהלה קמפיין בחירות וסבב מיילים.
   שלום כיתה א'.

   אהבתי

  • שועלן הגיב:

   גם את זה היה קל מאוד לרמות בעזרת תוכנה קצרה – לא היה להם שום דרך להצליב תעודות זהות מול שמות. כל מה שהיה צריך זה לייצר תעודות זהות פיקטיביות תקינות.

   אהבתי

 3. יואבי הגיב:

  מסקנה אקטואלית: האיומים עובדים!
  מי היה מאמין שV תפעל בדרך מיליטנטית שכזו!

  ולגבי המנוול – אתה בסדר אתה. חבר אמיתי…

  אהבתי

  • הינשוף של מינרווה הגיב:

   למה איומים?
   אפשר לנצל את התירוץ המטופש שאתה עצמך השתמשת בו בפוסט הקודם (הוא רצה להצביע על כשלים בסקר), ולומר שהיא לא התכוונה לאיים עליו אלא רק לבדוק את הכשלים במצפון שלו.

   אהבתי

   • יואבי הגיב:

    התירוץ ה"מטופש" התגלה כנכון, אז איך תכונה עמדה של מישהו שממשיך לטעון שזה "תירוץ, ולא סתם תירוץ אלא גם מטופש?

    אהבתי

   • הינשוף של מינרווה הגיב:

    התירוץ הוא תירוץ משום שבא בדיעבד. אני, בניגוד אליך, לא מאמין שכוונתו הייתה לבדוק את מנגנון האבטחה משל היה פורץ בשירות הממשלה. לדעתי הוא סתם נהנה מזה שמצא פרצה, ועף על עצמו.

    ועכשיו באשר לטיפשי.
    פטריוטיזם הוא מפלטו של הנבל. מדובר הרי בלוחם צדק שנעשה לו עוול, אחד שרק בא לתקן. מזכיר את אלחנן טננבאום, שרק רצה לנסות להשיג מידע על החטופים (לדבריו); עוד פטריוט שרק רצה לעזור.

    אהבתי

 4. נאג'ס הגיב:

  דבורית, הרשי לי לחזק את דבריו של בועז כהן. סקרים הם בזבוז זמן. סקרים אינטרנטיים – עוד יותר. חבל על הזמן היקר שלך.

  תזכורת להתייחסות קודמת.

  אהבתי

 5. נורית הגיב:

  I am speechless

  אהבתי

 6. מסכל ממוקד הגיב:

  סביר ביותר שהיו עוד קוראים שדגמו בצורה גלויה לגמרי ובמכוון את רמת האבטחה של הסקר, כמי שרואה חור ענק בגדר ותוהה אם הוא עובר אז בוודאי גם יכולים להכנס מחבלים מפה ועד דמשק.

  לי נראה שדווקא מעז יכול לצאת מתוק וגם בלי הוצאות כספיות כלשהן ובלי כעסים מיותרים.
  יתכן שיש לפנות ל"המנוול מכפר חבל"(או שאתה "המנוול" תפנה אליה), כפי שעושים במקרים אחרים של פריצות בגדר, כדי שיפשיל שרוול בהתנדבות להתקנה בתוך הסקר הבא, את מנגנון קיזוז ההצבעות שחוזרות על עצמן מאותו IP.
  כפי שהוא מציין, אין זה מסובך.

  אהבתי

 7. אנונימי הגיב:

  על סמך מה ולווט היתה משוכנעת שזאת בחורה?

  אהבתי

 8. ר"ג הגיב:

  מבין את הבאסה, אבל בסופו של דבר הנון-תוצאה של הסקר, והניתוחים שלה, יצאו הרבה יותר מעניינים מכל תוצאה שהייתה יכולה להיות לו. זה הזכיר לי כמה שהבלגאן באינטרנט הוא בכלל לא עניין של תוכן אלא של צורה. וידעתי את זה, ובכל זאת דמיינתי כאן בנאדם עם אג'נדה שהחליט לקדם טוראי קרוב ללבו/דעתו. דמיינתי את הבנאדם הראשון שראה את הסקר והחליט לחבל בו.

  אז דמיינתי. אדם עם אג'נדה בחיים לא היה מצליח ליצור כזה אפקט. גם לא עם "הפרעה נפשית". בסוף יש לנו את ה"מנוול" הכי נורמטיבי בעולם, שבכלל לא אכפת לו מטוראים ועיתונים אלא מעוגיות ודפדפנים. והוא בכלל לא החליט לעשות בלגאן, אלא ראה בלגאן מתרחש ופשוט הצטרף אליו, כי ככה. כמו ג'וקרים מבאטמן, הרעים של האינטרנט מבלגנים אותו לא כי הם רוצים משהו, אלא סתם כדי שלא יהיה מסודר.

  וזה שהתשובה לשאלה "למה דווקא אווה אילוז" היא שהיא ראשונה בא"ב, אפס אחוז תוכן ומאה אחוז צורה, זה פאנץ' סיום מוצלח שמאגד בתוכו הכל. זה יצא סיפור מאוד קולע על הרשת, שפשוט כתב את עצמו. ולווט אולי מתבאסת אבל אני יוצא ממש מרוצה.

  אהבתי

 9. daniel הגיב:

  גם אני חושב ש"המנוול" עשה טובה לכולנו. הרי לולא התפרצותו הגסה, היו מתפרסמות פה "תוצאות" (אלק) הסקריר מבלי שנדע שמדובר בשטויות שנובעות מאגו מאניאקים שרוצים לקדם את עצמם או את חבריהם.

  אהבתי

 10. עובר אורח הגיב:

  בועז כהן אדם מרשים, טוב שיש כאלו.
  נ.ב. איני מקשיב לרדיו 88 ולא שמעתי עליו עד כה.

  אהבתי

 11. שר החוץ הגיב:

  מטריד הקטע הזה שאנשים רואים פרצה ואשכרה מחליטים ליישם שבירותה (כי בראשו של מי מאיתנו לא עברה המחשבה בעת ביקורו האחרון בקניון של "איזה אידיוטים המחבלים המתאבדים האלו. אם הייתי במקומם מזמן כבר הייתי מגניב לקניון דרך היציאה הלא שמורה הזו, מכונית תופת מחופשת לסנטה קלאוס, מחכה להופעה של יובל המבובל, ולוחץ על הכפתור משני קילומטר").

  ועוד דבר – איך לקיחת האשמה הסוחפת של המנוול, מסתדר עם קיתונות הבוז כלפי המופרעת הנפשית הסוררת?

  אהבתי

 12. שרוט הגיב:

  לדעתי זה אקט של הפסיכופת מכפר יודפת.
  אם אתה מחולל את כל ההרס הזה ולא מבין שמשהו כאן לא בסדר, אתה צריך לפנות לעזרה – בלי קשר לבועז כהן, לסקרירים חשובים או לא חשובים, לידע טכנולוגי ולאחותך הצולעת.
  בנאדם עובד לילות וימים כדי להתפרנס ועושה כמיטב יכולתו בשביל קוראיו ומגיביו – ואתה בא ופשוט הורס את זה כי אתה יכול?
  מזכיר לי את הכלב שמלקק את אשכיו כי הוא יכול
  🙄

  אהבתי

  • תומר הגיב:

   במלים אחרות:

   תקשיב לי ותקשיב לי טוב, אני לא יודעת מי אתה וגם לא רוצה לדעת אבל הדרך הכפייתית שבה אתה יורד לחיי בעשרות תגובות פוגעניות ומטרידות כבר הגיעו לי עד הנה.
   כעת משפגעת גם בסקרים של וולווט הגדשת את הסאה וחוקרי מחלק ההטרדות של משטרת זבולון בדרכם אליך. צר לי על אשתך וילדיך שלא ידעו עם איזו מפלצת הם קשרו את גורלם וזה ללא ספק ייתן לך חומר למחשבה בשוכבך על המזרונים המעופשים של תא המעצר הטחוב בטרם תילקח להארכת משפט וקלסתרך יפאר את כותרות העיתונים היומיים.

   קידה שעירה ממורדות רמות סירין

   V: 🙂

   אהבתי

 13. מהצד הגיב:

  מסכימה עם בועז: לקבל את העובדה שלא כל האנשים הגונים, ולוותר על הסקרים. לפחות המנוול חשף את מניעיו, גם זה משהו, שבצירוף המסקנה המתבקשת מהווה סוג של הפי אנד.

  אהבתי

  • ז'ורז' סאנד הגיב:

   כמתבוננת מהצד לא תוכלי להבין את מידת ההשפעה של הפיאסקו על V.אני משווה את זה כמי שחוזר לביתו ומגלה שזרים עשו בו כבתוך שלהם.

   אהבתי

  • קשמיר הגיב:

   איך הגעת מלא כל האנשים הגונים לויתור על סקרים?
   ממתי 1+1 שווה 15.
   באופו אישי סקר הטוראים לא עניין אותי ולא הצבעתי.
   אין לי ספק שהפח"ע שבוצע בסקר, מבאס מכעיס ומתסכל מאוד. מאוד.
   אבל..כאילו ..מה, כל פעם שנדחפים לך בתור את זזה ואומרת בבקשה.

   V מנהלת אחלה בלוג, גם תוכן, גם ניהול (ילדים תתנהגו יפה, לא לקלל, ראו הוזהרתם).
   התערב ונדליסט ו'חירב' סקר, באטימות ובחוסר מחשבה. הרס והתנצל.
   סיכול ממוקד הציע לגזור את דינו לעבודות שירות לבלוג.
   שזה רעיון חביב.
   ואת מציעה להתקפל בפינה ולבכות וקוראת לזה סוג של הפי אנד.
   לא מבינה את זה.

   אהבתי

   • מהצד הגיב:

    להתקפל בפינה ולבכות זו פרשנות שלך לדברי. אני התכוונתי לתובנות שאפשר להפיק מהמקרה המבאס. בכל אופן כבר הודיתי שהביטוי הפי אנד היה לא לעניין.

    אהבתי

   • קשמיר הגיב:

    איך את קוראת לביטול הסקרים בעקבות שיבוש מכוון של אחד מיני רבים ומעניינים?

    לגבי ההפי אנד – רק אחרי ששלחתי ראיתי שהיה המשך לדיון.
    לא רפרשתי ויצאתי קצת חומוס 😕

    אהבתי

   • מהצד הגיב:

    הצטרפתי לדעתו המנומקת של בועז כהן על סקרים בכלל (למעלה למעלה) ולדיון בינו לבין ולווט, ששקלה את האפשרות לפרוש מחברת בני האדם. לדעתי זה קיצוני מדי. ניסיתי, כנראה ללא הצלחה, להציע שימוש חיובי בנתון שרק חלק מבני אדם הם חארות.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    איזה חלק ח'? 99.99%? כי זה מה שאני רואה.

    אהבתי

 14. הסקר עצמו לא עניין אותי וגם אם היה מוטה- ביג דיל!
  אז כמה בעלי אגו מנופח היו בולעים רוק וממשיכים הלאה.

  אני די מתבאס עבור הגברת. על הכיעור והטמטום שהיא פוגשת. מישהו עבד שעות על משהו מתוך רצון טוב ומגיע שמגג שמשקיע את אותה כמות אנרגיה כדי להרוס. אמנם התנצל, אבל גרם נזק.

  ההיבט הטכני והבלשי זוכים לעדנה והברור מאליו לא מקבל תהודה בתגובות ובלייקים. יש מישהו בבית?

  אהבתי

 15. שועלן הגיב:

  משהו אחד אני כן חושב שאני מצליח להוציא מכל הסיפור הזה, וזה שהחבר של המנוול זה אסף חנוכה, או לכל הפחות, מישהו שמאוד רצה בטובתו.
  הוא עלה באופן מפתיע ופתאומי מהמקום הראשון בסקר המוקדמות השני (כשכעת מתברר שגם בו המנוול ביצע פוגרום), ואם זכרוני אינו מטעה אותי, הוא גם הוביל (או לכל הפחות היה מהמובילים) בשישי בערב, רגע לפני המתקפה הלילית הגדולה שעירבלה את הכל (אולי לצורך טשטוש ראיות?).
  אם אני צודק, הרי שלפי העדות שכאן, הוא לכל הפחות היה מיודע למעשים, ואף תמך בהם (גם אם מתוך הלצה).
  אם אני טועה, שיגיד שאני טועה.

  אהבתי

  • אורן הגיב:

   שועלן, אני מבין מדוע הגעת למסקנה שזה הטוראי שקידם, אך מאין לך שעל דעתו. לא יפה להפיל עליו את "אין לי אחות" הזה.

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    כן, קצת התלבטתי אם.
    משפט המפתח מבחינתי בעדות הוא:

    את הקישור לסקר טוראים ב' קיבלתי מחבר שנמצא קצת יותר עמוק בברנז'ה, כדי שאוכל להצביע ולהשפיע ולשלוח את הקישור הלאה למשפיענים אחרים.

    המשפט המפליל הבא הוא:

    התייעצתי עם החבר שלי. הוא אמר לי שזה באמת משעשע, כמעט אומנותי, ושבעלת־הבית תצא מחוייכת מכל הסיפור אפילו אם הבדיחה על חשבונה

    אם אתה מסכים איתי שסביר שהוא הריץ את התוכנה אז לטובת חנוכה, נשאר רק לחשוב מיהו אותו חבר שנמצא עמוק בברנז'ה שהפיץ את הקישור כדי שאנשים יצביעו לטובת חנוכה.
    אבל מכיוון שאני מודה שזה הכל הנחות והקשרים, אם הוא במקרה יקרא את זה ויגיד שאין אחות, אני אאמין שאין אחות.

    אהבתי

 16. נ הגיב:

  ביקשתי את תגובתה של אווה אילוז, סליחה פרופ' אווה אילוז, לפרשה, ותגובתה חד משמעית: הגברים האשכנזים אשמים.

  אהבתי

 17. מסכל ממוקד הגיב:

  אגב, תמיד אפשר להתקין סקר גלוי.
  כלומר שלצד כל מתמודד יופיע סרגל עם רשימת התומכים בו.

  אהבתי

 18. האמיר הגיב:

  החיה המרושעת ביותר בעולם היא האדם

  אני מבין שלא גידלת חתול.

  אהבתי

 19. גיל קול הגיב:

  אני היחיד שהתגובה הניחה את דעתו?
  לא היו כאן מניעים נסתרים של קידום אדם זה או אחר, אלא קטע ילדותי של "לבדוק מה אני יכול", ולא. זה ממש לא כמו שמישהו יבצע פיגוע בקניון רק כדי לבדוק אם הוא יכול.

  הוא הסביר שההנחה המובנית שלו הייתה שזה ישעשע את בעלת הבלוג. זה קצת דבילי מצידו להניח כך, אבל בכל זאת.

  הסביר, התנצל. אפשר לשחרר.

  אני חייב לציין שהאווה אילוז הזו זה שיחוּק. אף סקר אמת לא היה יכול לצאת משעשע יותר.

  * לא מכיר את הבחור. אבל מכיר את הלך המחשבה.

  אהבתי

 20. גיל קול הגיב:

  ואת באמת היית צריכה את הסקר הזה כדי לגלות לך את החדשה המפתיעה הזו?

  מתברר שההנחה שלא מעט נשים סובלות מהבנת מציאות נמוכה מאוד, יחסית, למשל, לזו האינטלקטואלית שלהן, היא לא ממש מופרכת*.

  * לא באמת חושב כך אבל מכיוון שאני לא יכול לתת לך 200 אדומים על ההכללה; החלטתי כחלק מהאינטליגנציה הרגשית הנמוכה מאוד שלי לכתוב מעין משפט אדום אחד שיעליב את כל 200 (נו, נניח, אין לי מספרים) הגולשות כאן.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   בדיוק, עד הסקר הזה לא ידעתי כלום על גברים. פתאום היום, כשהמנוול כתב, הבנתי. מתברר שהפרזתי בערך האינטליגנציה של גברים ככלל.

   אהבתי

   • גיל קול הגיב:

    מממ…
    כן. טוב נו.
    איכשהו נראה לי שיצאנו מתחום ההומור.
    רק בריאוּת יקירתי.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אם את מסיקה מזה על גברים, אני אסיק מזה על נשים*.
    ובכן, לנשים, כפי שמסתבר, יש נטייה לסמוך על טוב ליבם של אנשים אחרים (למרות שהם מאכזבים אותן שוב ושוב). הן לא נוקטות בכל האמצעים הבטחוניים הדרושים והעומדים לרשותן, וזאת בשביל לא להכביד קצת על הזולת. ובסופו של דבר, הן נשברות ומרימות ידיים.

    *אפשר גם להחליף בשמאלנים.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    זה מפורט מדי, ההכללה הזאת נועדה להעשות בשטחיות, ולא בוויכוח מרובה סעיפים. אתה גבר ימני אנאלי היעיל רק לצורך גידול חתולים.

    אהבתי

 21. אלפא באפסילון הגיב:

  עוד מדברים על טוראים ורבי טוראים ומלחמות רשת, אבל איכשהו התפספסה כתבה מעניינת במיוחד, בסופ"ש.

  לא ברור איך הצלחתם לפספס את התגובה של לא פחות מיעל דיין, אולי נושאת הדגל של המאבק הפמניסטי בכנסת במהלךשנות ה-90', בנושא הרשעה בגין הטרדה מינית (מאבק מבורך באופן כללי, א.ב.) לכתבה "מתחת לספק סביר" ב"מקור ראשון", בו היא עצמה מצטרפת למבקרי מערכת המשפט וטוענת שנוצר מצב בלתי סביר בעליל שבו מתקבלות עדויות בעקבות "זכרון מודחק" שבו בגירה נזכרת במעשה שלכאורה נעשה בה.
  דיין מוסיפה "אני מתנגדת למצב שבו מישהי נזכרת אחרי שנים שהטרידו אותה בעבודה. המצב לא דומה למה שהיה פה לפני 30 שנה." דיין מדגישה את ההבדל שהיא רואה בין מצב שבו המגע היה כשהמתלוננת קטינה לבין היותה בגירה. "
  דיין מצטרפת לעמדה שמציג השופט לשעבר שלי טימן, שטוען שהמצב היום אבסורדי.

  בכתבה יש מספר דוגמאות של האשמות והשעיות על סמך עדות שאין להם כל סימוכין אחרים.

  אהבתי

 22. אזרח במיל הגיב:

  רק כי אף אחד עדיין לא העלה את זה (מוזר):

  אהבתי

 23. סתמאחת הגיב:

  ולווט, אני בטוחה שלא תאהבי אותי אחרי התגובה הזו, אני מודה שהוידוי הנ״ל מצחיק אותי. מה שהכי מטריד בעיני בסיכומו של דבר זה שלא שמתי לב (וגם לא אף אחד אחר) לסידור לפי א״ב.
  בנימה רצינית, מספר מגיבים כולל האורח המנוול כתבו שזה קלי קלות לתקן את הגליץ׳. אם כך, אף אחד מכם לא יכול להציע משירותיו ולתקן?

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   לתקן מה? את הסקר שכמה גלמים חיבלו בו?
   כן בטח. ממש קלי קלות.
   למה לא באמת להעסיק את יריב חמש שעות, יום עבודה שלם בזה? את צודקת.

   אהבתי

   • סתמאחת הגיב:

    הניסוח שלי כל כך רע?
    הצעתי שאחד מהרבים שטענו שמדובר בתיקון פשוט וקצר ינדב את כישוריו למטרה.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    נכון, אורן צודק.
    כדי לתקן את מה שהדגנרטים קלקלו אני צריכה להכניס אותם לנבכי הבלוג. את יכולה להבין שאני לא רוצה לתת לאיש מהם דריסת רגל שם, נכון? יופי.

    אהבתי

   • סתמאחת הגיב:

    עם זה אני לא יכולה להתווכח

    הלך הרוח שלי היה שאם מישהו השקיע פרק זמן כדי לכתוב תוכנית, לבחון אותה, לנסות אותה בעזרת חבר ואז להשתמש בה כדי ליצור משהו אסטתי/משעשע לדבריו, אז למה לא להשקיע זמן דומה בלכתוב עוד תוכנית פשוטה ולשלוח לך אותה, נגיד במייל. זו לא דריסת רגל, זה קובץ טקס. בכל מקרה, כאמור, עם השורה האחרונה שלך אני לא יכולה (ולא מעוניינת) להתווכח.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    שמעי, כל הסיפור הזה חרפן אותי לגמרי.
    לא מצחיק אותי, לא חמוד, לא כלום.
    אני עצבנית רצח ואובדת עצות.
    דומה שהאיש הזה טוב בחבלה, כמו שאר החולירות לפניו.
    זה שעשע אותו. בחבלה הוא השקיע זמן, בא על סיפוקו והלאה, קדימה.
    לתקן???
    ממש.

    אהבתי

   • גיל קול הגיב:

    קשה להתדיין איתך כשאת רואה אדום בעיניים.

    בכל מקרה הוא התנצל והתרפס עד עפר, והסביר שהוטעה לחשוב שתחשבי שזה משעשע, אחרת לא היה עושה זאת.

    סתאםאחת, ואני לא חושב שהייתה חפיפה רבה בדעות שלנו עד עתה, מציעה לתעל את ההתנצלות שלו לכיוון חיובי. נניח לשלוח לו קובץ דאטה ושהוא יתקן את שעשה. משהו שהוא עשוי אף ליהנות ממנו כי הקטע שלו זה להתעסק בדברים שמשעממים כל מי שיש לו חיים (נו אופנס וזה).

    אני גם חושב שזה שהוא במקרה גבר, ועוד גבר, אני, חשב שיש בזה אלמנט משעשע (פאקינג אווה אילוז זכתה לחשיפה של חייה) לא צריך להשליך לרעה על כל המין הגברי, גם אם הוא נניח, מנוול ואני דביל. כי הנה לאורן שרואה עמך עין בעין, אפשר להניח, יש אי שם גם כרומוזום Y.

    בזאת אדום, ואמתין לעלבונותייך על האינטליגנציה הרגשית הנמוכה שלי, על חוסר הבנה בתפקידם של פסיקים, ועל זה שאנשים עם זין הם נחותים (יחסית, רק יחסית, כמובן).

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    א. לא מבין, אתה מציע לשלוח לאיש קובץ עם כל הIP של המצביעים.
    ב. זה שלא שמעת על אילוז, זה פאקינג מגבלה בהשכלה שלך, תבדוק ותחליט עם המשאל הזה הוא חשיפה בשבילה (אולי כן, בקרב אנשים המשתשעים בחבלה חסרת רגישות).
    ג. סתמאחת.
    ד. אורן מסכים עם ולווט, כמו שאינו קופץ להפגע בשם כל המין הגברי, כי משעשעת אותו רטוריקת העלבון (ראה הקופצים מהביטוי "מדינת כל גזעניה").
    ה. היא גוש של רגשות סוערים, ולכן לא מבינה את נימוקיך החכמים, יה, יה.

    אהבתי

   • גיל קול הגיב:

    5 שעות…איפה נרשמים ליום עבודה כזה?

    אהבתי

   • סתמאחת הגיב:

    לא שם

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    חמש שעות, (פסיק) יום עבודה.
    חמש שעות לא אקוויוולנטי ליום עבודה
    אבל כנראה שגם פה התבדחת ולא הבנתי

    אהבתי

  • אורן הגיב:

   בהמשך לנימה של ולווט. "ניתן לתקן בקלות" זה דבר שגברים נוטים לזרוק מבלי להתחייב. למשל "ניתן להפוך בקלות" את הבלוג לרווחי, כך שיפרנס תאוות היאכטות של בעליו.

   אהבתי

  • שועלן הגיב:

   @סתמאחת
   זה גם הדבר הראשון שתומר ואני חשבנו עליו למקרא הטקסט הזה.
   זה כנראה כל המגיבים בבלוג שיצא להם לכתוב פונקציית sort בחייהם.

   אהבתי

  • אורן הגיב:

   סתמאחת, את כבר הבנת כנראה מהתגובה של ולווט, אך למען מי שלא.
   הבלוג הזה הוא העבודה של ולווט. הוא לא תחביב או פייסבוק. למרות יכולתה להומור עצמי, היא לוקחת אותו ברצינות.
   את, כמוני למעשה, ראית הטיות בסקר, כבר בשלבים קודמים (כפי שמופיע בתגובות קודמות), גם ולווט ראתה את זה, אך הסתפקה בפניה, וקיוותה לתוצאות סבירות.
   להערכתי, יתכן והמחבל קיווה, שהתוצאות יוצגו, ואז ילגלג עליה שלא שמה לב לסדר האלפביתי. שווה ערך ללמסור לה סקופ שקרי בכדי להכשילה.
   קשה למגיבים שרגילים לבלוג כחלק משיטוטי הפנאי שלהם ברשת, לתפוס שבעבורה זה עיסוק עיקרי, ולדעת לא לעבור את הסף.

   אהבתי

   • סתמאחת הגיב:

    אני מרגישה שכל דבר שאני אכתוב רק יבאס (את ולווט) יותר וזו הסיבה שאני כותבת את ההודעה הזו כבר פעם שלישית הערב, בפעמיים הקודמות מחקתי אותה.
    אחד המשפטים השנואים עלי הוא "חוקים נוצרו כדי שיפרצו אותם" אני רואה במשפט הזה הרבה ממה שרע בעולם ובאנשים. חוקים (והגנות ועונשים), להבנתי, קיימים כדי לשמור על הסדר החברתי, להגן על הכלל מפני קומץ פרוע שלא מסוגל להבין או לכבד קודים של כבוד (לזולת, למשימה, למדינה, לחברה..). ראוי לעדכן, לתקן ולשנות חוקים, פחות ראוי בעיני לפרוץ אותם סתם כך לשם השעשוע. לכן, למרות הזמן הרב שעבר מאז שגיליתי שאפשר בקלות להשתעשע בלייקים ובתוצאות הסקרים, לא עלה בדעתי לרמות כדי להעביר איזו נקודה.
    אני לחוד ומציאות לחוד. ככל שאני צוברת ותק, אני מגלה שרוב האנשים חיים על גבולות החוקים. חוקי תנועה שם כדי להפריע להגיע בזמן, חוקי סמים שם כדי למשוך אותנו ליערות נטושים בהתנחלויות, חוקי כדורגל שם כדי שאורוגוואי תוכל לעלות לרבע גמר אבל תשלם במחיר של שחקן אחד פחות.. לכן, מה שלא עומד בקנה אחד עם אמות המידה שלי כבר לא מפתיע אותי כל כך.
    באמת ובתמים שחבל לי, בעיקר בגלל מפח הנפש של ולווט. אני מניחה שכל זמן שהפרצה תתקיים הדברים האלו ימשיכו, כי תמיד יהיה מי שיחליט שהוא גיבור פורץ גבולות.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    כמה בחורות מביאות את היד של סוארס* כטיעון בדיון כלשהו?
    מה שמזכיר לי, עוד לא ענית להצעת החברות שלי.

    *היד הביאה אותם לחצי הגמר, אבל באמת שזה נסלח. אני אישית לא רואה בזה עבירה על החוק, אלא מהלך הקרבה הגיוני וכשר. הוא לא ניסה לחמוק מעונש כמו בשאר הדוגמאות שלך (וכמו מראדונה למשל), אלא היה מוכן לשלם מחיר אישי אולטימטיבי (הרחקה מחצי הגמר) למען הקבוצה והמדינה.

    אהבתי

   • באבא הגיב:

    וזה פתח לדיון על משמעות העבירות בספורט. לי קשה, למשל, עם העבירות בכדורסל. כששיחקתי כילד בשכונה, קריאת "פאול" סימנה חריגה מהכללים שעונשה בצידה, ויש להימנע ממנה. ברם, בספורט המקצועני מדובר בכלי לגיטימי בארגז הכלים של המאמן. איך מסביר הפרשן לשדרן "עכשיו, המאמן בדילמה אם לתת להם לעבור חצי מגרש, או לעשות עבירה מהירה". המדרון החלקלק כבר הוביל להחטאות בזריקות עונשין חזקות מדי שנועדו בכלל לקליטת ריבאונד וסל שדה, ואף להפסדים מכוונים כדי לקבל יריב מועדף בהצלבה.

    כיום, התנהגות מגרש לא ראויה כבר הוגלתה לדיני העבירה-הבלתי-ספורטיבית. אני חוזה כי לא רחוק היום וגם היא תשמש לפונקציה סמי לגיטימית (אנא עארף מה? אולי לקומבינת עיתוי הפרסומת בשידור חי מול חברת סלולר כלשהי). ואז ימציאו את העבירה הממש-אבל-ממש-לא ספורטיבית.

    אני כבר מתחיל להתגעגע ללאנס.

    אהבתי

   • סתמאחת הגיב:

    חוקים לא נועדו כדי שנשחק איתם לטובתינו, הם שם כדי להזכיר לנו מתי אנחנו עוברים את הגבול. העונש הוא לא קורבן/מחיר עבור משהו שעשינו, הוא נועד להרתיע אנשים מלעשות את מה שקבענו שהוא מחוץ לתחום. בהקצנה גסה, אתה לא אמור לרצוח ראש ממשלה כדי להרוס את מה שרע לדעתך במדינה, והישיבה בכלא אחר כך זה לא חלק מהמשחק ההוגן או הקורבן שאתה מקריב למען המדינה. זה

    אהבתי

   • תומר הגיב:

    אני מסכים אתך בעיקרון אבל חושב שאין דין חוקים ב"חיים" שנועדו לתקף כללים מוסריים כדין חוקים במגרש הספורט שאין להם באמת תוקף ערכי אלא הם בגדר מסגרת שמגדירה את גבולות ההתמודדות ואת התוצאה של חריגה מגבולות אלה.

    אהבתי

   • סתמאחת הגיב:

    ההבדל היחיד הוא שלעברה על חוקי ספורט אין השלכה מסכנת על החיים שלנו. גם העונש בהתאם, עברת יד נותנת כרטיס צהוב, לא שולחת את השחקן לעבודות שירות.

    אהבתי

   • תומר הגיב:

    זה ברור אבל לגמרי לא הבדל יחיד, מה שביקשתי להוסיף הוא שעבירה מכוונת ששחקן עושה כדי למנוע סל (בהנחה שלא פגע בבריאותו של השחקן השני) אינה מעידה על רמה מוסרית נמוכה.

    אהבתי

 24. ז'ורז' סאנד הגיב:

  למי שעדיין לא ראה את מם סלית

  אהבתי

 25. איתמר הגיב:

  חבל שהסקעבר את ההתנכלות הזו ונהרס. זה חוסר כבוד לבעלת הבית וגם לכל הצביעים. אז מה אם אפשר?הורסים כל דבר שמבינים שיכולים? אם תראה שהשכן השאיר מפתח בדלת, תכנס ותגנוב לו משהו?

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s