עיתון וביטחון? אוקסימורון


חמישה קילוגרם ו-700 ג' שוקלים עיתוני הבוקר. מה שאומר שהחגים בפתח. מה שאומר 2 מיליון מודעות וחוברות פרסומיות וברושורים ופמפלטים ובאמצע קצת חומרי מערכת.

עמודי החדשות של הארץ אורגנו מחדש כדי שיכילו בתוכם גם את מוסף השבוע שהתמוסס פנימה. בע' 3 אפשר לקרוא את יוסי ורטר. לוגו העיתון בשער חודש והוגדל, ונקרא כעת "הארץ שישי".

חיים חנוך העניך בוימל, בן ארבע (או בן חמש) נשכח במכונית במודיעין עלית ומת. במקור ראשון לא מוזכר האסון.
בידיעות וישראל היום הוא מוזכר בשער.
במעריב ובהארץ בעמודים הפנימיים.

"האבטלה דווקא ירדה ביולי", זוהי הכות' בע 4 בישר"ה.
זהו העיתון היחיד בו מופיעה ידיעה זו.

עמירה הס, ע' 13, הארץ: "אלימות המתנחלים בגדה לא עוצרת לרגע. החודש תועדו 26 התקפות של מתנחלים, שבהן נפצעו 19 פלסטינים, שניים מהם קשה".

מוסף הארץ

שי פוגלמן בגילויים מהטבח במינכן, כולל התחקות אחר המחבלים.

ב-19 ביולי ש"ז התראיין אמנון דנקנר ל-mako ולגלובס. ראיונות ארוכים, מפותלים. באחד מהם אמר על עצמו "אני אנרכיסט שמן". זו גם הייתה כותרת הפוסט שנתתי באותו יום. את הראיונות ואת מה שהיה לי לצטט ולומר עליהם תוכלו לקרוא בקישור.
כחודש וקצת לאחר מכן מוצאים לנכון לראיין אותו גם במוסף הארץ. למה? בשבוע שעבר כבר התלוננתי על ראיונות לעוסים במדור זה, שאיילת שני, כותבתו, היא עיתונאית מוכשרת, וחטפתי עביט של שופכין על הראש. הכל מקנאה (שלי, מה של מי), כידוע לכם, שהרי אני פחות טובה עשרת מונים.
ייתכן שתיהנו לשמוע שוב על ילדותו של דנקנר מעמדת חדר הפסיכותרפיה, ועל כך שהצחיק את אולמרט כל לילה בעת המשפט ועל האהבה הגדולה שלו לבני אדם. זכותכם.

נמצא המצביע האובססיבי של אווה אילוז. סייד קשוע. שמאמין לה.

עכבר העיר

גם פה ממחזרים. נטע הלפרין מראיינת את ירון לונדון. זו אחת הבעיות הקשות של התקשורת המקומית: לעיסה והעלאת גירה אינסופית של אותם חמישים אנשים. לא נמאס? זה כל מאגר הגנום האנושי הראוי לראיונות שיש בתקשורת המקומית? אני לא מצליחה להבין את זה. גם הטיעון "מי שקורא גלובס לא קורא הארץ וכו'" לא ממש תקף, כי כל החומרים האלו מופיעים ברשת.

גלריה

למוסף יש היום שער ממשי, כלומר נטול טקסט. אני לא יודעת אם זה ניסיון, מקריות או מגמה. נראה.
בשער: הילה אלפרט המוציאה ספר חדש על המסעדות הבולטות בעיר התחתית בחיפה.

סוףסוף מישהי (ליאת אלקיים) מנתחת את התוכנית של סיינפלד שפומפמה כאן בשבועות האחרונים, קומיקאים במכוניות שותים קפה. השבוע הוא מארח את בוב איינשטיין, מפיק אגדי כהגדרתו ושחקן. היי ג'רי, מה עם הנשים?
המשפט שהכי הזדהיתי איתו מופיע כשהם נכנסים לאולם באולינג.
איינשטיין אומר:
It's great to meet people, isn't it?
וסיינפלד עונה: No.

מח' מודעות

החל מ-31 באוגוסט 2012 יפורסמו פרסומי האפוטרופוס הכללי, הכונס הרשמי והרשם לענייני ירושה בעיתון ישראל היום ובאתר האינטרנט של משרד המשפטים.

שתי מודעות של כחצי עמוד המפרסמות את תוכניות ערוץ 10 מופיעות בעמודי החדשות של הארץ. אני מקווה שעשו לערוץ מחיר.

עידוק תיאר את גלגולה של שמועה על אודות מלחמה שתפרוץ לכאורה במוצ"ש. עוד ראיה למות ההיררכיות, ולא באופן החיובי. זה רק המשך לכפולת 2-3 של ידיעות אתמול, שעסקה בהגיגי פייסבוק של ילדה מבולבלת בת 15 על ערבים, לינץ' וכל זה.

לחם עבודה

חברת ההפקות של רפי רשף מקבלת מערוץ 10 – העומד בפני סכנת קריסה – גם בתקופה האחרונה, סכום של כמיליון ש"ח לחודש (!) בגין תוכנית אקטואליה "חמש בערב" המשודרת חמישה ימים בשבוע (א'-ה') מהשעה 17:00 למשך כשעה. על-פי ההערכות, לאחר ניכוי הוצאות מסתכם חלקו האישי של רפי רשף במאות אלפי ש"ח לחודש.

עדי גרסיאל על שכר הטאלנטים בבשבע.

30 עובדים יפוטרו בגלובס.

עובדי מעריב הפגינו אמש. בהארץ מופיעה הידיעה הבוקר בשער ובהמשך, ע' 20. אומר יו"ר ועד עובדי מעריב, חגי מטר:

370 עיתונאים ו-2,000 משפחות שמתפרנסות ממעריב מזדעזעים מהמחשבה שמספר קטן של דירקטורים בדסק"ש שוקלים לגדוע את חבל ההצלה של העיתון ולקטוע את מטה לחמם. אנו דורשים מהדירקטוריון לנצל את חבל ההצלה שלפניו ולתת למעריב להוכיח שוב את הרלוונטיות שלו לדמוקרטיה הישראלית ואת יכולתו לפעול כעסק מצליח ומרוויח.

יסלח לי מטר, ויסלחו לי עובדי מעריב, ואני חוזרת: אני האחרונה בעולם שרוצה שהעיתון הזה ייסגר. אבל מאיפה החוצפה לדרוש? בא בנאדם, טייקון לצורך העניין, ועשה החלטה עסקית שגויה בעליל. קנה עסק מפסיד ורב חוליים לפני כשנה וחצי. אני לא יודעת מי ייעץ לו לעשות כך, אבל כנראה שלא הדירקטורים הללו. אומרים לנו: הוא לא קנה את העיתון כדי להרוויח אלא כדי להשפיע. מתברר שזה לא ממש עובד, ושהצרות וההפסדים רבים משחשב. אז מה דורשים עכשיו העיתונאים, שקיבלו עוד שנה וחצי של חסד, מבנאדם שעשה טעות כלכלית חמורה? שיתנו להם להוכיח שמעריב יכול להיות עסק מצליח ומרוויח? לא התחרפנו? מתי היה מעריב עסק מצליח ומרוויח? ציינו בפני את השנה האחרונה שבה זה קרה?

תוס' 15:27: בינתיים אישר הדירקטוריון תוכנית הבראה לעיתון: גיוס כספים ממשקיע ומעבר לפעילות nrg בלבד בימי חול ומהדורה מודפסת בשישי וחג. אוי, האשליות:
ללא צוות מלא של כתבים, העורכים באתר יוכלו להעלות רק  הודעות לעיתונות ומעט מאוד כתבות עצמאיות. מאחר שמתוכננים פיטורים לרוב נשאלת השאלה לאן יזנק nrg ואיך.

ביום ראשון תושק גרסה עדכנית של מהדורות החדשות בגל"צ (אסף גולן, שער מקור ראשון).

מתוך כנס העיתונות והדיגיטל שנערך השבוע בבית ההסתדרות:

כל העיתונאים בפרינט עומדים על גדה אחת של הנהר ומאחורינו שריפה שמתקרבת. הבעיה המרכזית שמפריעה לנו לצלוח נהר כזה הוא שהדיגיטל לא מייצר הכנסות, אפילו לא קרוב, כמו בתעשייה הישנה. בעולם הדיגיטלי המודלים העסקיים לא מצליחים לפצות על הכנסות העיתונות המודפסת (ניר חפץ, עורך מעריב. מצטט ישי פלג במקור ראשון).

הריני לדווח בגאווה: אחרי דחייה של שבועיים מתפרסם היום ב-7 ימים מדורו של רענן שקד העוסק בביטחון תעסוקתי הלא קיים יותר במקומות רבים. לא רק זה, המדור משתרע על פני שני עמודים שלמים.

אביה בן דוד, שערכה את את בשנה האחרונה תערוך את ספריית מעריב.

ניב הדס עבר ממעריב לטיים אאוט, כעורך משנה של השבועון.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

חדשות מהירקון 70.

http://blip.tv/play/hM1qg4KrCAI.html?p=1http://a.blip.tv/api.swf#hM1qg4KrCAI

בריחת מוחות של מקור ראשון.

מח' הגהה

יחי ההבדל (וואלה ב.)

לפני פיזור

הערב בתשע, פוסט סיכום החודש. היה זה חודש סוער ורב מעללים וכל אירועיו ירוכזו בו.
ותודה לתומכי הבלוג באשר הם.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

76 תגובות על עיתון וביטחון? אוקסימורון

 1. מסכל ממוקד הגיב:

  גדעון לוי שכנראה חוזר בתשובה (ריאליטיסטית מוחצת לבוקי נאה), כבר מכין את הקרקע לסיורי זכויות-נדל"ן בת"א c בתל אביב-יפו.
  אבל ערבית בעצמו ללמוד? זה כבר עלול לגרום לכך שהוא ישמע מה שהוא איננו רוצה לשמוע.

  אהבתי

 2. המום הגיב:

  בלוגרית של תקשורת קוראת לסגירת עיתון? ההבנה שלך את המציאות לוקה בחסר. כשטייקון כמו דנקנר קונה עיתון יש הבנה בלתי כתובה בינו לבין העובדים שהוא יישאר בעיתון במשך תקופת זמן סבירה ולא יסגור את העיתון אחרי שנה. מוזס ושוקן הם מולי"ם שנים ארוכות. זה מה שמקובל בשוק התקשורת, זאת הייתה הציפיה של העובדים. כל חשיבה אחרת לא רק פוגעת בשוק העבודה אלא משמיטה את יחסי האמון בין בני אדם.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   אתה לא חזק בטקסטים המורכבים מעט יותר מכן או לא, אה?

   אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   זהו, עכשיו גילינו. כמו בחומות יריחו רק יותר חזקה. רק אמרה מילה
   והעיתון נפל. וולוט אשמה והחתול המשתין גם הוא.

   אהבתי

  • לונדון הגיב:

   הבנה בלתי כתובה בינו לבין העובדים שהוא יישאר בעיתון במשך תקופת זמן סבירה ולא יסגור את העיתון אחרי שנה

   במצב שמעריב היה כאשר דנקנר קנה אותו העובדים ממש היו יכולים להיות בררנים. הרי היו המון טייקונים אחרים שהבטיחו תקופת זמן סבירה.

   מוזס ושוקן הם מולי"ם שנים ארוכות

   מוזס הרי הפסיד מלא כסף כל השנים האלה

   יחסי האמון בין בני אדם

   אתה מאמין ביחסי אמון בין בני אדם? יפה לך. איפה גדלת?

   אהבתי

 3. הלל הגיב:

  לרגע תהיתי כמה מקבלים הטאלנטים בבשבע, ומיהם בעצם.

  אהבתי

 4. כבר שנים שאין ביטחון תעסוקתי אמיתי בתאגידים ובפירמות. הזמנים שמישהו נכנס לעבוד בבנק אחרי צבא ויצא בפנסיה נגמרו. העצמאים והעסקים הקטנים סוחבים בלי רשת ביטחון. חלקם מתרסקים בלי יכולת להתאושש.

  הממלכה התאגידית הרקובה שהפכה מנכ"לים של למיליונרים בטלטלה. זה קורה בכל העולם. קוראים את זה מיתון. התיאוריות לגבי מה הסיבה ואיך מתקנים לא שוות כלום. המומחים לא יודעים לצפות את זה מגיע ולא ידעו אף פעם לתקן, רק להסביר בדיעבד.

  קלינט איסטווד מרים למיט רומני להנחתה במקום שלציבור האמריקאי הכי כואב. הממשל הנוכחי קבר עסקים ועצמאים קטנים בשינויי מיסוי תמוהים. מליוני המובטלים החדשים באמריקה שאובמה זנח יעדיפו הכל, רק לא לראות שוב את הפרצוף שלו מפריח הבטחות מלאות תקוות שווא.

  שם וכאן- המיסים יעלו כדי לתחזק את הגיבנת. כרגע אין שום אפשרות אחרת. כשהיה אפשר לקחת מהחרדים והערבים את השחור שמתגלגל ברחובות לא היה למנהיגנו ביצים, ועכשיו צריך להדק חגורות. לא הם- אנחנו. מיסוי או מלחמה. כתבתי על העניין בקיץ לפני שנה.

  העיתונאים והעורכים שסיקרו "מבחוץ" את הריחות והמראות נשאבים לדייסה שיצרו במו ידיהם. עכשיו הם יבינו מגובה אפס את הבעיות האמיתיות של ישראל.

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   זה לא רק חרדים וערבים. אבל זה סיפור ארוך ומורכב. פעם נדון
   ב"תנובה", כאשר מה שלפני פעם היה נשאר בישראל נוסע עכשיו
   לונדונה. לפני כמה עשרות שנים פועל הבניין ומשפחתו קנו במכולת
   של השכונה, עכשיו המכולת בסין. גם כשלא משלמים מיסים וזה רע
   ערבים וחרדים משאירים את הכסף כאן אבל כמו האמריקאים, מכרו
   לכם גלובליזציה תאכלו גלובליזציה, והתיעלות כן הרבה התיעלות במנות
   קינג סייז. הנה עכשיו מיעלים את מעריב כמו שייעלו את אחיות בתי
   החולים וכ"ו וכ"ו.

   אהבתי

  • אורן הגיב:

   באשר לאיסטווד, התגובות היו מעורבות עפ"י העמדה הפוליטית. היו שראו רכבת יורדת מהפסים (כולל גיפ). אובמה צייץ באלגנטיות. וכמובן התגובה המתבקשת:

   Many empty chairs have been debated before Clint Eastwood did so. Clint’s just the first guy to lose

   גם בקרב המתלהבים היתה הבעיה הקטנה של נואם אחר, שנשכח תחת מבול התגובות.
   (יונה באלגנטיות של פוליטקאי סוג ב', מתחיל בתגובה כאילו על נושא הפוסט, ומבצע פניה גסה לנאום בענייניו).

   אהבתי

   • שועלן חולט אורן הגיב:

    נפל לך

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    מודה למוצא הישר. אני לא בטוח שהמגיב הנ"ל מקורי, התרגיל כל כך ישן, שכנראה גם התגובה הנ"ל.

    אהבתי

   • עו"ד הגיב:

    קלינט איסטווד ממוקם גבוה בין גיבורי ילדות (שלי).
    ברור כמובן שאם הייתי מתראיין למקומון או משהו דומה הייתי אומר שספגתי השראה מטיפוסים מסדר גודל של, נניח, יבגני בזארוב, מינימום, אבי אבות הניהיליזם או משהו, אבל תכל'ס במציאות זה היה קלינט איסטווד. לכן, אותי לא מעניין מה הוא אומר, ואם הוא מדבר לכסא בקטע או מתוך תחילתה של דמנציה, והתחלקויות קטנות שפלט בוועידה, כגון "אני לא חושב שמשפטנים צריכים להיות נשיאי ארה"ב" (כשמיט רומני מחזיק בעצמו בתואר משפטי, בין היתר) לא מעניינות אותי בשום מובן. קלינט איסטווד זו ספירה אחרת לגמרי מהספירה של WTF,bro?.

    (כל זאת כדי להבהיר שלא כל התגובות בנוגע אליו קשורות לעמדה פוליטית).

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    איסטווד הופיע בפרסומת לקרייזלר בסופרבול האחרון, שהיו מי שראו אותה כפרו אובמה. ההשוואה להופעה בוועידה היא כמו תהליך הפוך להתפתחות של הדמות בגראנד טורינו. וללא תסריט הרטינות פחות מצחיקות. לא מתאים לו להופיע כחובט קומי (כמעט דודו טופז). לפחות יש להודות על הבגרות בתגובות מנגד. בארץ כבר איזה ח"כ היה צועק הסתה לרצח.

    אהבתי

   • עו"ד הגיב:

    הכל טוב נאה ויפה. קלינט איסטווד גם הודיע לדיילי מייל הבריטי שבחר במקיין, המועמד רפובליקני לנשיאות ב 2008, אבל הוא תומך בדמוקרטים. הכל ידוע. עם זאת, הבנאדם הביא 33 מיליון צופים לנאום בוועידה (על פי הרייטינג של נילסן) בלי בעיה מיוחדת. אפילו רומני עצמו הביע תודה חמה (עד כמה שהדג הקר הזה מסוגל) לתמיכתו של הכוכב החביב עליו (כמו שבעצמו הודה) במועמדות שלו, ללא קשר לעובדה שאשתו של רומני, אן, לחלוטין לא התלהבה מהנאום, באנדרסטייטמנט. רוצה לומר: כמוני יש רבים רבים, שגדלו על האייקון לפני שילדים החליטו לשבור את כללי המגדר וללבוש וורוד, תקופה שהשאלה היחידה הרלבנטית היתה עד כמה נמוך הוא חוגר את התותח האישי שלו, יותר נמוך מביל קרטר או לא. בסיטואציה הזו, מה לנו ולפרסומת של קרייזלר? מה לנו ולכל הקשקוש הזה, זה קלינט איסטווד, בנאדם.

    אהבתי

 5. הלל הגיב:

  יש בקרוב פוסט עדכון על גורל מעריב? (סליחה על הקישור למדור הצ'ילבה)

  אהבתי

 6. חייל זקן הגיב:

  סכום של כמיליון ש"ח לחודש (!) בגין תוכנית אקטואליה

  תמיד אמרנו שהשלום הוא עסק משתלם ביותר המשלם שכר ראוי לפעיליו. למאותגרים בחשבון:
  1 פעיל שלום = 100 עיתונאים.
  התחקיר האחרון של דרוקר צריך להתמקד בשאלה כיצד לחצה שרה על ביבי שייאלץ את מימן לממן את רשף.

  אהבתי

 7. קשמיר הגיב:

  כבוד לסייד קשוע!
  גם קרא את אווה אילוז וגם הצליח לחבר לתובנה בזמן שכרות. כבוד.

  מודה. לא צלחתי את החפירה המזעזעת.
  הרגשתי כמו מי שעומדת מול נחש בסרט מצוייר, הוא שולח גלים ומעגלים, ואני צונחת בשקיקה להיפנוזה עמוקה.

  אהבתי

 8. עו"ד הגיב:

  יש זן של אנשים כאלה, גם כשהם בני 82, הם מסוגלים, ללא שום מאמץ, להלהיב את ההמונים גם ללא שום קשר לתוכן. הם יכולים להקריא בקול את ספר הטלפונים או מתכון לפאי תפוחים וכולם יעמדו על הרגליים. זה אחד מהם.
  המקור: CNN וידאו קצרצר, 2:51 ד'.

  אהבתי

 9. קשמיר הגיב:

  שוחחתי עכשיו עם בן דודי בקנדה.
  הוא מוטרד מאוד מהמצב בארץ.
  לא יכול להיות שב- 31 באוג', אף עיתון לא מזכיר את הנסיכה דיאנה.
  הבטחתי לחפש צדיק בסדום. (לא מצאתי)

  לא שהמצב הכלכלי שם משהו, אבל החיים שלהם דבש.

  אהבתי

 10. אגנוס הגיב:

  ידיעות אחרונות לא מדווח בשער על הירידה בשיעור האבטלה. מעניין, כי לא מזמן העלייה בשיעור האבטלה תפסה את הכותרת הראשית, וחשבתי שזה בגלל שלנוני מוזס אכפת ממצב המובטלים.
  יכול להיות שזה לא שאכפת לו מהאבטלה, אלא הוא בסך הכל שונא את ביבי?

  אהבתי

 11. אחינח הגיב:

  לא הבנתי מה כתבת על סייד קשוע.

  אהבתי

 12. אורן הגיב:

  נראה שהחידוש בהארץ השפיע על הפוסט. זרם התודעה התת מימי סחף לאצבע שחורה על הארץ. לא ששמנו לב, זה לא כמו הנקודה השחורה מתחת ל"שליחת תגובה" שנעלמה פתאום.
  אני במחווה למיני מגיבים, מבשר שהמתקפה תפתח ב25 לספטמבר ובאולפן שאני מקושר אליו, אף ביצעו הכנות

  .

  אהבתי

 13. חייל זקן הגיב:

  אורי מילשטיין מפרסם באתר של יואב יצחק תחקיר מרתק על מבצע "שיח אטד" (אסון צאלים ב). כהרגלו של מילשטיין התחקיר בנוי לעילא ומציג תמונה מפחידה של הצמרת הביטחונית הישאלית ובמרכזה הגאון האסטרטגי ברק.
  טוב שיש יואב יצחק, היחידי שמאפשר פרסום תחקירים לא מוטים.

  אהבתי

  • הבעיה העיקרית שאני מצאתי בתחקיר (המעניין) היא העדר היררכיה פיקודית. מנסיוני, הבעיה שכיחה גם בביצוע 'פרוייקטים' בתחומים אחרים. אני לא רואה קשר ישיר לאסון או תוצאותיו.

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    שיטות הפיקוד/ניהול של ברק ואופיו מבטיחים שייכשל בכל מה שיעשה. אני כמובן חולק על מילשטיין שהתמקד בהפקרת הפצועים כביכול. רמטכ"ל אמור למלא את תפקידו על ידי קביעת כללים, מינוי בעלי תפקידים והטלת משימות על יחידות כפופות. מעבר למינוי המוזר של ה"פרוייקטור" ומפקד משימה שאינו מפקד יחידה בפועל יש כאן רשימה ארוכה של ליקויים שלא נעלמו מצה"ל אלא התרבו ותוגברו ואמנה מספר מהם:
    מה פתאום אמ"ן אחראי על מבצעים? לשם מה יש אגף מבצעים במטכ"ל? (הרפז צמח במפקדה המיותרת של אמ"ן שעוסקת במבצעים)
    ראש הממשלה בודק את הג'יפים והתלבושות של הכח כאילו הוא סמל צוות. זו בעיה אופיינית של הפיקוד הבכיר של צה"ל שלא מסוגל לחשיבה ולתפקוד של גנרלים.
    כללי הבטיחות אינם מחייבים ביחידות המיוחדות עד היום. (את זה אני יודע מנציג שיש לי שם)
    זלזול בהיררכיה הפיקודית וחוסר הבנה בחשיבות של הפעלת יחידות אורגניות. ראינו את הבעיה הזו כאשר היה הפיגוע באוטובוס ליד אילת לפני שנה. במקום להביא חטיבה שלמה ולפרוש אותה להגנה אספו ערב רב של יחידות מיוחדות שמתמחות בפשיטות ללא יכולת ורקע בהגנה.

    אהבתי

   • לשם מה יש אגף מבצעים במטכ"ל?

    למבצעים שונים אולי. משער.

    בודק את הג'יפים והתלבושות של הכח כאילו הוא סמל צוות.

    זה לא אומר שסביב זה התקיימה הישיבה. ירידה לפרטים דווקא נתפסת בעיני כפלוס.

    זלזול בהיררכיה הפיקודית

    מסכים, זה מצב לא תקין שנוטה להסתבך ולייצר טינות גם כשהמטרה הצליחה.

    הפיגוע באוטובוס ליד אילת לפני שנה

    הכשל היה בהשארת הציר פתוח. גם במקרה האחרון בגבול מצרים השתמשו ביחידות מיוחדות. התוצאות בפעם האחרונה היו טובות מבחינת הצבא.

    המסקנה שלי- נראה שהכשל בתכנון התרגיל. לא משחקים בפקודות שיגור טילים על כוח כשיש ערפל או כשמתים מעייפות.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    הכשל היה בהשארת הציר פתוח. גם במקרה האחרון בגבול מצרים השתמשו ביחידות מיוחדות. התוצאות בפעם האחרונה היו טובות מבחינת הצבא.

    ציר אזרחי פתוח אינו כשל. פעילות לילית בלבד והתקפלות ביום היא כשל.
    השימוש ביחידות מיוחדות בארוע האחרון הוא חזרה על הכשלון הקודם. המחבלים חוסלו בירי של טנקים וירי מהאוויר בלי לראות את הלבן בעיניים.
    התאונות בצה"ל הרגיל פחתו עם השנים. חלק בגלל התמקצעות בבטיחות וחלק בגלל הפחתה באימונים. ביחידות המיוחדות נשאר הברדק והזילזול בהוראות.

    אהבתי

 14. שועלן הגיב:

  ימיני מצטרף למטקבקים, ודווקא הארץ מיישם.

  אהבתי

 15. מסכל ממוקד הגיב:

  ותדוה לאורן על הקישור. ומכאן לשוס.
  בפתיח, V מציינת שמי שחתום על הידיעה בעיתון המודפס היא עמירה הס "עמ' 13" (העיתון המודפס).
  אך אבוי, במהדורה הדיגטלית כבמטה קסם, שמה של הכתבת הועלם באלגנטיות כאילו בלעה אותו האדמה.
  היתכן שאפילו שעורך מהדורת הדייגטלית של העיתון "הישראלי" הנ"ל , יודע שהרקורד על אמינות דווחים מעין אלה של גב' s הם לא משהו שכדאי לשים במקום שבו אפשר לחפש אחורה ולבדוק אותו?
  סילבסרטין מאחורייך.

  ועמירה הס, בחשיפה בלתי אוטו-אנטישמית בעליל

  אהבתי

  • מסכל ממוקד הגיב:

   צר לי על כפל ההודעות.
   חשבתי שהתגובה לא עלתה.

   אהבתי

  • שועלן הגיב:

   כן, אני גם שמתי לב לזה.
   מעניין באמת למה.

   אהבתי

  • אורן הגיב:

   הקישור שלי לא צריך להוביל למתקפת קללות ושקרים.
   א. ההשוואה לנאצי מכוערת אך אופיינית לתגובותיך, המכוערות בד"כ.
   ב. השגריר אורן טעה כשאמר שהאכלוסיה הנוצרית גדלה ב1000%, הגידול קטן בהרבה. וביחס לקבוצות אחרות קטנה. ב49 היו 3% כיום 1.5% ולפני 48 כמובן הרבה יותר. פרספקטיבה הוא רודף פוליטי לא אמין.
   ג. גם דחוח הלוי לא אמין ברדיפותיו. היא מדברת בהקשר לכתיבתה העתונאית מהשטח, בנגוד לגדעון לוי, למשל, ולא על חוסר רצון כללי בסביבה יהודית.
   אקווה שתגובות כאלה יופיעו פעמיים פחות.

   אהבתי

 16. לחם הגיב:

  את מה שנתניהו והקיסרית חלמו לעשות בקדנציה הקודמת הם מימשו עכשו: מדינה בלי תקשורת, בלי יועץ משפטי לממשלה ובלי מבקר המדינה. מדינה שבה הקיסרית יכולה לעשות כמעט ככל העולה על רוחה בלי שאף אחד יפריע לה. עורו אזרחים שאכפת להם, עולם שבו ישראל היום הוא השליט היחיד הוא עולם רע רע רע שיפגע בכולם, לא רק בעיתונאים המפוטרים.

  אהבתי

 17. מסכל ממוקד הגיב:

  אני מסכים עם לחם בנקודה אחת.
  אין לישראל יועץ משפטי לממשלה גם היום. שנים לא היה לממשלת ישראל משפטן שמתוקף תפקידו אמור לשרת את מהות הדמוקרטיה הנבחרת.

  מה שיש זה אותה פרקליטות, אותם שי ניצן אותם בלסים שרואים בממשלה נבחרת המלצה.

  ובאשר יהודה ויינשטיין הוא רק המשך לפגע בדמוקרטיה שהחל עוד מימי אדון אהרון ברק, אצל בגין.

  איך הממשלה איבדה את זכותה לייצוג.

  אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   אתה תמים,
   הפרקליטות משרתת את המדיניות של ביבי וברק. לפוליטיקאים הימניים קל לצאת נגד הפרקליטות מאשר להתעמת עם ביבי.
   האם הפרקליטות החליטה על הקפאה ושלחה את ביבי לנאום בבר אילן?
   האם הפרקליטות אילצה את ביבי למסמס את דו"ח לוי ולהשהות את האישור האוניברסיטאי למרכז באריאל?

   אהבתי

 18. עובר אורח הגיב:

  עובדי מעריב
  לאט אבל מהר הפגמים האידיאולוגים והמעשיים של
  מה שקרוי שמאל ישראלי יוצרים תסבוכת בלתי ניתנת
  לפתרון. כמי שהיה מעורב במאבקים מקצועיים לדעתי
  המאבק של עובדי מעריב יהיה קשה ומורכב וידרוש
  יחסי ציבור חכמים, פשרות, הסכמים וויתורים. זכותו
  של חגי מטר להנהיג מאבק זה, בודאי. אך מי שהרים
  על נס את החרם על ההתנחלויות כ"חרם דוחה הכל"
  גם של פרנסת עובדים יהודים וערבים מצוי בעמדה
  מוסרית נחותה בבואו לדון בזכויות עובדים כעובדים.
  הוא כבר הראה שיש דברים חשובים הרבה יותר
  מפרנסה ומשכורת ושאר נושאים משעממים לא
  פוטוגניים.
  כציני ותיק אין לי ספק שב CV היותו של אדם מנהיג
  עובדים וגם מנהיג פעילות נגד הכיבוש הציוני
  האימפריאליסטי-קפיטליסטי שווה הזמנות לכנסים,
  מילגות, מקום באוניברסיטה ובכלל. ראה טיולי מר
  י' שפירא (היכן הוא?) גב' ע' הס, ג' לוי, אודי
  אלוני ואחרים בעולם עם CV מרשים פחות.
  אבל כאיש ועד עובדים וותיק לדעתי זה לא עוזר
  לעובדי מעריב, אולי מפריע. עורך דין יקר ! לדיני
  עבודה, אנשי קו לעובד המצויינים, וגם אולי גיורא
  עיני יכולים לעזור יותר.

  אהבתי

 19. מסכל ממוקד הגיב:

  חגי מטר שאמנם נולד בארץ אבל מבטאו זר החל "כסרבן מקצועי", הוא כזכור במקור בכלל פעיל פטריוט אמיתי "לזכויות אסירים" (מחבלים רוצחי
  אזרחי ישראלים).
  את המשכורת שלו גם לפני שמישהו "מאוד מעניין", נתן לו את התקן של "עיתונאי מעריב", הוא קיבל כזכור ישירות מהאיחוד האירופאי תחת "גוש שלום", וסביר שגן ממשיך לקבל היום.
  כך שאולי המטרה היא באמת שמיכאל ספרד שמנסה מדי פעם לצד מטר לארגן טריבונלים בהאג ללוחמי צה"ל, חי באמת בעולם מדומיין שדסק"ש צריכה לממן טיפוס כמוהו.
  אם עיתונאי מעריב החליטו שפעיל זר "מקצועי" עם פפיון ביזארי של עיתונאי, ייצג אותם כנראה שיש כאן איזו בדיחה מקאברית גדולה בדרך.
  האיחוד האירופאי, סעודיה או שמא אל ג'אזירה מתכוונים להכנס כמשקיע תחליפי?

  אהבתי

 20. אורן הגיב:

  נו, אתלטיקו נראים מוכנים ליריב האמיתי.

  אהבתי

  • יו, הפתעת.
   אתלטיקו של השבוע אוכלת כל קבוצה בלי מלח, כולל ריאל וברסה. צ'לסי יצאה בזול עם הרביעיה. הקצב היצירתיות והלחימה מדהימים. תופעה נדירה שאני מקווה שתתמשך. להפועל יש סיכוי מצויין להתבזות ביג טיים. שווה למי שרוצה לראות חלוץ רגע לפני שהוא הופך לאגדת כדורגל. חובה למי שרוצה לחזות ברמת אינטגריטי של אנשים למקצוע וולהבין בהזדמנות מדוע הכדורגל בארץ דרדלה (זה לא קשור לרגליים או לכושר).

   אהבתי

 21. ריאליסט הגיב:

  גלובס לפני קיצוצים ופיטורים (כנראה) גם של כותבים, ולמרות שאני מנוי על העיתון כבר שנים וקריאתו בשעות השקטות של הלילה היא חלק בלתי נפרד ויקר ערך מהשגרה שלי, אני ברגשות חצויים.
  העיתון התדרדר בשנים האחרונות והפך לעלון יחצנו"ת בוטה של פרקליטי, יועצי ורו"ח צמרת.
  השבוע כתבה ארוכה ומרכזית הכוללת ראיון עם 4 "מומחי מיסוי" המעבירים ביקורת קטלנית על המדיניות הכלכלית של הממשלה ופגיעתה בשכבות החלשות. בין ה"מומחים" עו"ד פיני רובין, יקיר העיתון, פרקליטם של מיטב הברונים השודדים שלנו, אדם שהביטוי "טול קורה מבין עיניך" כאילו הומצא בשבילו וכן רו"ח ג'קי מצא, שעל טיב תפיסת העולם שלו המוסרית וחוש הצדק שלו העיד ביהמ"ש ששלח אותו לכלא על שוחד. למותר לציין שהעורך הסלחן לא טרח לאזכר את עברו המפואר.
  בהמשך העיתון ראיון חגיגי עם קיסר השכבות החלשות, עמיר פרץ, אשר מעיז להעביר ביקורת חריפה על המדיניות הביטחונית של הממשלה ושר הביטחון. כמובן שאין אזכור למורשת המפוארת של פרץ שרשם לזכותו את הכושלת במערכות ישראל, ולביקורת הקטלנית על התנהלותו ומנהיגותו כפי שהעבירה ועדת וינוגרד.
  ככל שאצטער (מאוד) על כך שייתכן ולא אקרא עוד את סטלה קורין-ליבר, יואב קרני ואחרים, על אובדן הפמפלט הכתום שלהם אתגבר.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s