השר והשיכר

כותרות ראשיות

בראשית של מעריב הפניה לראיון עם מפכ"ל המשטרה (תיקון) יוחנן דנינו, שיתפרסם בסו"ש. אוף, עוד ראיון חגיגי ומעומלן?

בידיעות בראשית תחקיר של הניו יורקר: כל האמת על הפצצת הכור הגרעיני בסוריה ב-2007. והנה הסיפור מגליון 17 בספטמבר. כןכן, מקדימים את זמנם שם. גם בהארץ זו הכותרת המרכזית. צנזורה למען מי, שואלים אלוף בן ועמוס הראל. בישר"ה – כפ' 2-3.

בהארץ, גג השער, סגירת המח' לפוליטיקה ולממשל באונ' בן גוריון.

בתחתית שער הארץ מופיעה הפניה לידיעה במארקר: "הנהלת מעריב: נפטר את רוב העובדים עד אוקטובר".

הפתעה: בע' 14 שלו ובהפניונת שער מקדם ידיעות ראיון שיתפרסם הערב עם סוכנת לוחמת המוסד אלה בליידי גלובס. את הראיון עם אלה ועם עוד שלוש סוכנות לוחמות ערכה עורכת המוסף, ורד רמון-ריבלין. בשבוע שעבר היה זה ראיון עם הרמטכ"ל מתוך בטאון הלוחם שזכה להפניה בשער ולעמוד שלם.

השקת ספרו של דב ויסגלס על אריק שרון בהוצאת ידיעות ספרים זוכה (רק) לכיתוב תמונה בע' 51 בידיעות (וואוו, 56 עמודי חדשות הבוקר).

סיפורו של שר התיירות סטס מיסז'ניקוב (ישראל ביתנו ושכן שלי ביפו), תחקיר ערוץ 2 על הוללותו, מופיע רק בע' 51 בידיעות, ובע' 10 בהארץ. במעריב הוא מופיע בתחתית ע' 6. בישראל היום אפשר להיווכח במעלליו כבר בשער. למה לא תשלחו את הקולגה אנסטסיה מיכאלי לטפל בו? היא כבר תלמד אותו מוסר מהו.

http://reshet.tv/ch2/VideoPlayer/news_player.swf?xmlURL=http%3A//reshet.tv/ch2/xml/videohandler.aspx%3Fobjid%3D106372

תנועת אומ"ץ הודיעה כי תפנה ליועמ"ש ולמבקר המדינה.

הסקנדל הקודם שחשף רביב דרוקר במרץ 2011.

http://f.nanafiles.co.il/Common/Flash/Nana10Preloader.swf

לאחר השידור הביא דרוקר בבלוג שלו חילופי סמסים בינו לבין יולי רוט, האישה עימה יש לשר קשרים אינטימיים.

רפואה שלמה

בידיעות מדווח גואל בנו (ובמעריב עדי חשמונאי) על נערה בת 18 שלא החליפה טמפון בזמן (4-6 שעות) והגיעה לביה"ח כשהיא סובלת מקריסת מערכות.
במקום שחברי ארגון איל"ה יצאו לברים כדי להסביר לנשים שביציותיהן הן על סף פגות תוקף, אולי מוטב להשקיע בחינוך מיני. וזה כולל, כמתברר, גם עובדות אלמנטריות כזמן החלפת טמפון.

מכון בדרום (אסותא של מכבי מ.א.ר) כשל בפענוח בדיקות ממוגרפיה. באסותא בב"ש גילו את הטעות.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

משה הלוי, הלמו (כינוי שמקורו בחיבור שני השמות שלו), נעצר לפני מספר ימים בחשד לחדירה למערכת בתי המשפט. הלמו פרסם ברשת (בין היתר) את כתב התביעה אישום בפרשת האונס בגן העיר, וזה מה שהוביל לחקירה הנוכחית. יחד איתו נעצר גם עו"ד בועז גוטמן, ששימש סנגורו בשנים האחרונות. גוטמן זה הוא סנ"צ בדימוס, בעבר ראש מפלג ביחידה הארצית לחקירות הונאה. אההה, קלאסיקה.
קיבלתי את כתב התביעה אישום בזמן אמת ונרתעתי ממנו. לא הבנתי מה הסיבה שיש לפרסם אותו בציבור (למעט מציצנות וסרט פורנו פורנזי).

מעריב שלום

הפוסט מהבוקר על הביזיון של מעריב. וההמשך: עובדי מעריב לשעבר מספרים על סאגת הפיצויים שלהם.
מעניין מה יעלה בגורל כל האיומים: לא ניתן, לא יהיה.
דבר אחד שכחתי להוסיף: אני לא יודעת איך לכל העושים במלאכה יש את הכוח הנפשי והפיזי להמשיך לייצר עיתון מדי יום. כבוד גדול מגיע לעובדי מעריב ואמפתיה עד אין קץ.

תוס', 14:00: הפגנת עובדי מעריב.
טלרז מקווה שהמשכורות יגיעו לפני החג.

נשים נשים

נעמי וולף והוואגינה.

ובידרמן על 50 גוונים של אפור, שתוך יומיים השתחל גם פה לרשימת רבי המכר.

מח' הגהה


(וואלה)

לפני פיזור

תודה רבה לתומכי הבלוג החביבים.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

72 תגובות על השר והשיכר

 1. הלל הגיב:

  קיבלתי את כתב התביעה אישום בזמן אמת ונרתעתי ממנו. לא הבנתי מה הסיבה שיש לפרסם אותו בציבור (למעט מציצנות וסרט פורנו פורנזי).

  גם אני קראתי את כתב התביעה אישום שפרסם הלמו וזה בדיוק מה שחשבתי.

  אהבתי

 2. הלל הגיב:

  במקום שחברי ארגון איל"ה יצאו לברים כדי להסביר לנשים שביציותיהן הן על סף פגות תוקף, אולי מוטב להשקיע בחינוך מיני. וזה כולל, כמתברר, גם עובדות אלמנטריות כזמן החלפת טמפון.

  אהבתי

 3. אלעד הגיב:

  סמנטיקה משפטית: צ"ל כתב אישום, לא כתב תביעה.

  לגבי החגיגה התקשורתית סביב השר מיסז'ניקוב, מצד אחד לא התאכזבתי ממנו, כי לא היו לי ציפיות.

  מצד שני אני לא מתלהב מהמאבטחים שאצו רצו לתקשורת עם "חששות כנים" על תפקודו, ועל כך שהחמיץ את הישיבה בענין שליט. מריח לי כסגירת חשבונות נבזית. אני לא אומר שלא צריך לפרסם, רק לזכור בזווית המח שזו נבזות.

  אהבתי

  • ירון הגיב:

   אני משער שזאת תופעת לואי מבורכת של ההפרטה. במקום מאבטחי שב"כ קיבלנו ערימת עובדי כוח אדם ממורמרים. לפחות הפעם נפגע הגוף שאחראי לכך.

   אין לי בעיה מוסרית עם המאבטחים, מטריד אותי איך הגענו למצב בו הם משחררים אינפורמציה כזאת. מצד שני, זה לא ממש חדש. ראה ערך "אליהו בן אלישר".

   אהבתי

   • אלעד הגיב:

    שמע, באמת שאני ממש בענין של לראות את העולם מהזווית של העובדים. אני מתפרנס בין היתר מזה. אבל כאן קשה לי להזדהות.

    מה גם, שהתנאים של עובדי האבטחה מסוג זה הם לא "כח אדמיים" קלאסיים.

    אהבתי

   • ירון הגיב:

    לא דיברתי על התנאים. תנאים זה סיפור אחר.

    התייחס למחויבות של העובד למקום העבודה שלו. איזה מחויבות יש למי שלא עובד שם? איך אפשר לצפות מהם לדיסקרטיות כשמנפנפים אותם השכם וערב?

    בוא ואמציא לך סנריו דמיוני לחלוטין. השר שיגע אותם לגמרי ביציאות שלו למועדונים, ובצורך להחזירו שתוי לגמרי (שזה לא תפקיד המאבטח, כמו שתפקידו של המאבטח הוא לא לדווח על מצב השר אלא להתמקד באבטחה), ביציאות הלא מאובטחות 2-3 בשבוע לשינה אצל הפילגש, והם דיווחו על כך. הלך הממונה עליהם ועשה לעצמו חיים קלים. למה לריב עם המעסיק שלך? מי שאחראי על החוזה? יותר קל להעיף את המאבטח המתלונן. ונגיד שזה קרה בשנה האחרונה לפחות 8 פעמים. מי יכול להגן על אותם מאבטחים? את מי הם מעניינים? הדרך שלהם לסגור את החשבון היא באמצעות הסיפור הזה שהיה ידוע לכולם.

    בקשר לתנאים – גם על כך אפשר לספר. והמקור הוא חיים כץ (ליכוד), כך שחשד בעודף סוציאליזם או עודף מוטיבציה אופוזיציונית גם לא רלוונטי.

    הנה הציטוט:

    לדברי עו"ד בטי מצר לוי, סמנכ"לית האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות העובדים הלאומית שהשתתפה בישיבת הוועדה, שכרם של מאבטחי השרים הוא 22 שקל בלבד לשעה, שהוא פחות אף משכר המינימום החוקי במשק (שהוא 22.04 שקלים בשעה).

    וזאת, אף שמדובר במשרת אימון שלגביה מקובל לשלם שכר גבוה בהרבה ולמרות שהעבודה נעשית לעתים גם בשבתות ובחגים. מצר לוי אמרה שהסכסוך הוכרז בדרישה לשפר את שכרם של מאבטחי השרים, לשלם את התוספת המתחייבת מעבודה בשעות נוספות ולשלם שכר מוגדל עבור עבודה בימי המנוחה.

    לדברי כץ, "המאבטחים מסכנים את חייהם עבור תנאי העסקה עלובים. כשהבן שלי הודיע לי שהוא רוצה לעבוד כמאבטח של שר, אסרתי עליו זאת, בגלל התנאים הללו. אילו הייתי המנהיג של המאבטחים, הייתי קורא לחברי להפסיק לשמור על השרים. שפקידי האוצר יילכו לשמור". הוא קרא למשרד האוצר לפרסם מכרז חדש למאבטחי שרים, שיכלול תנאי העסקה הולמים.

    כפיר רוקח, מאבטח שהוזמן לישיבת הוועדה, סיפר כי מאבטחי השרים נדרשים להתאמן 17 ימים בשנה, בלא לקבל שכר עבורם. "אנו מפקדים על הזקיפים השומרים על בתי השרים. עלינו לבקר אותם גם בשעות לא שגרתיות והם מרוויחים שכר גבוה יותר. אין לנו שינה סדירה. אם השר קורא לי, אני מתייצב. גם בדיונים לתוך הלילה אני לצידו".

    אחרי שמעבידים אותם בתנאים כאלה, מטרטרים להם את הנשמה בלגרור אותו שיכור כל שבוע, מתפלאים שהם כך מנקנקים אותו?

    אהבתי

   • אלעד הגיב:

    דווקא פירטת את הדרך הנכונה להיאבק בתנאי השכר הנמוכים – ארגון העובדים. כך גם לגבי פיטורין שרירותיים, מאבק באמצעות ארגון העובדים הוא הדרך הנכונה. הדלפות על עניינים אישיים לתקשורת שמהוות מעילה בדיסקרטיות שהיא לב התפקיד – לא הדרך הנכונה.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אני רק הערה: חיים כץ הוא יו"ר ארגון העובדים של התעשייה האווירית, והיה שותף של עמיר פרץ במפלגת "עם אחד". כך שאכן חשוד בעודף סוציאליזם, גם אם הוא חבר ליכוד כיום.

    אהבתי

  • סתמאחת הגיב:

   מאז שהתבגרתי אני מבינה שככה העולם נוהג
   וכשאתה נושא בתפקיד ציבורי, אתה צריך לקחת בחשבון שכל מילה וכל מחווה שלך נמדדת באלף עיניים, וכל טעות תתפרסם בפומבי.

   הייתי שמחה לחיות בעולם טוב ויפה שבו הכל מתנהל בצורה נורמלית כי אנשים מבינים מה טוב ומה רע, אני מוכנה להסתפק בכי אנשים מפחדים להדפק.

   אהבתי

 4. מאיה הגיב:

  ראית שאת מככבת היום בעיתונים? האקדמיה החליטה שמושבת הדבורים תיקרא דבורית.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   זה מוזר, כי זה פירוש השם מימים ימימה.

   אהבתי

   • מסכל ממוקד הגיב:

    היכן שאני ראיתי זה הוצג כתזכורת, לא כחידוש.

    דבורית: מושבה של דבורת הדבש. הדבורית מכילה את כל אוכלוסיית הכוורת: המלכה, העֲמֵלוֹת והזכרים. המילה דבורית נזכרת במדרש, ובן יהודה הסביר במילונו: "משפחת הדבורים בכוורת".

    ובהאנשה והשלכה –
    הכוורת– ארץ ישראל
    דבורית — "יעקב"- עם ישראל

    אהבתי

 5. captain beefheart הגיב:

  הבוקר מיכה פרידמן סגר את משדרו בקרדיטים לטכנאים, להפקה ו"משקאות וגוד טיים – סטאס מזשניקוב". לא צחקתי כי מיכה פרידמן לא מצחיק אותי גם אם יתחפש לזקנה ויחליק על בננה במעבר חציה.

  ואגינה – כבר שנה האדמו"ר ר' אריה (אריק) קארטמן: "תפסיקו כבר עם הויג'ייג'יי שלי פה, הויג'ייג'יי שלי שם"!

  אהבתי

 6. ז'ורז' סאנד הגיב:

  ספרה של נעמי וולף על נפלאות הווג'יינה הוא כמסתבר סיבה מספיק טובה עבור צפי סער לאוורר את כל המילים הנרדפות שבאמתחתה. נראה שמאז בקע 50 גוונים לעולם נפרצו כל גבולות הטעם הטוב.

  אהבתי

 7. אורן הגיב:

  נושא הווגינה הפך לקרב פוליטי ששיאו היה בבית הנבחרים של מישגן, כמו שציינה סער.
  במקום לקרוא על כורים עבשים, מומלץ בניו יורקר, סלמן רושדי על הימים הראשונים לאחר הפתווה.
  ניתן להציץ גם בפייסבוק נגד חווה, ופיליפ רות נגד ויקיפדיה.

  אהבתי

 8. captain beefheart הגיב:

  כשהחיים פוגשים את הבלוג:

  נער הסיפון הבוגר נסע לארה"ב עם ספר של לונלי פלאנט. בשובו הראה לי ואמר: "יש טעות בשם של העורכת – כתוב מיא עשת במקום מיה".

  ביקורת התקשורת במיטבה.

  אהבתי

 9. משה הגיב:

  במקום שנהגי אגד יסיעו נוסעים ממקום למקום, שילמדו אודות שימוש נכון בטמפונים.

  אהבתי

 10. עו"ד הגיב:

  לגבי הפרת צו איסור הפרסום – למען ההגינות יש לציין כי במקרה הספציפי הזה הלמו פרסם קישור לאתר אכסון שבו מתפרסמים קובצי PDF ואם אני זוכר נכון הוא טען שמצא את הקישור ברשת…כשראיתי את ההודעה שלו ברשת, המחשבה הראשונה שלי היתה שהפעם האדם המוכשר הזה (אני באמת חושב שהיה מוטב לו לתעל את הכישורים שלו למחוזות אחרים) הסתבך יותר מהעבר. כתב האישום היה אמור להיות חסוי עד שאפילו הסנגורית של הקורבן לא קיבלה אותו לידיה באותו זמן, והיה ברור לחלוטין שעל כך הפרקליטות לא תעבור בשתיקה. הוא אפילו לא ניסה לעשות את המינימום המתבקש עבור מישהו שמפרסם קישור למסמך כל כך רגיש ולפרסם את הקישור תחת שם אחר ממקום אחר כך שיקשה להגיע אליו ישירות. וכן, מסכים לגמרי, הפרסום היה מיותר לגמרי מהבחינה הציבורית. אבל אם אנסה לנחש בכל זאת מדוע פרסם לכאורה, הרי חוץ מההיבריס, יכול שרצה, אולי, לרמוז שהמדיניות המאפשרת לסייענים להתגורר בשטח המדינה היא גם אחראית לתוצאה, אבל חייבים לציין שאם הנאשם היה בעבר סייען או לא (אני לא יודע) זו טענה שכלל לא היתה ידועה מכתב האישום.

  לגבי עו"ד גוטמן, אף שלא ברור לי בדיוק מהם החשדות לכאורה כלפיו (למעט מה שפורסם בפומבי) הרי נותרתי המום.

  לגבי הקלות הבלתי נסבלת של חדירה לנט המשפט, מוטב שלא אומר דבר.

  אהבתי

  • אורן הגיב:

   אאל"ט הפרסום וההפצה היו בחלקם בשל אי הבנה לסיבת הסרוב למסירה לעו"ד (למה סנגורית?) של הקורבן. מאחר ומכיל פרטים שאין לחשוף לפני העדות, ולא מני קונספירציות.

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    "סנגורית של הקורבן" זה חזק.
    פליטת קולמוס שמכילה עולם שלם.

    אהבתי

   • עו"ד הגיב:

    אם היית רואה כמה דברים אני עושה במקביל…מולטיטסקינג זה קטן על ידי.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    פחחח… עוד רגע יוצא אייפון 5, אוכל אותך כמו מלח.

    אהבתי

   • עו"ד הגיב:

    לא ראיתי שלגבי אורן יצאת מגדרך לתקן את הכורים האטומיים העבשים. אפליה מתקנת?

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    ראשית, ככלל, את אורן לא מתקנים. אורן קובע מה נכון ומה לא.
    שנית, אורן הוא זה שתיקן אותך. אני רק התמוגגתי מהטעות (ולא על חשבונך).
    שלישית, מה בדבריו של אורן טעון תיקון?

    זה הכי הרבה פעמים שכתבתי אורן בתגובה אחת. מקווה שזה לא נחשב נשיאת שמו לשווא.

    אהבתי

   • עו"ד הגיב:

    במשפט הפלילי עורכי הדין שמייצגים נאשמים נקראים גם סנגורים. לא במקרה "הסנגוריה הציבורית" מכונה כך.
    לגבי המניעים שלו כתבתי במפורש שאיני יודע, זו היתה הקונספירציה כמו שכינית אותה שרווחה בין החברים שלו. מה אכפת לו אם הסנגורית קיבלה או לא קיבלה. אבל שוב, כדי למנוע ויכוח, איני יודע.
    ולגבי תגובתו של המסכל הקטלני – זה אכן חריג.

    אהבתי

   • עו"ד הגיב:

    נכון שהקורבן אינה נאשמת, נכון. ולא אין כאן ראיית עולם, אלא פליטת קולמוס.

    אהבתי

   • מסכל ממוקד הגיב:

    מה אכפת לו אם הסנגורית קיבלה או לא קיבלה

    אני לא הולך להגן על הלמו, כי אין לי מושג האם בוצעו או לא בוצעו עבירות עלידו.

    אבל אפשר לשער, מהיכן מגיע האינטרס להעביר את המידע לעו"ד ה של הקורבן, כשהידוע מצוין כיצד פרקליטות אלופת סגירת עסקאות הטיעון השערוריות כשהיא רוצה לא ממש לוקחת בחשבון את האינטרס של הנפגעים העיקריים – במקרה זה שני הנאנסים הבן והבת ה 18.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    הטעות הזאת נפוצה. ולכן זכרתי את הטענות, כי מניעת מסירת כתב אישום מסנגור נשמע כעיוות בסיסי. קיים חוק זכויות נפגעי עבירה, שעונה גם לטענת עיסקות הטיעון של המסכל.

    אהבתי

  • קובי הגיב:

   לגבי הקלות הבלתי נסבלת של חדירה לנט המשפט, מוטב שלא אומר דבר.

   ומדוע לא להזכיר זאת? הרי שילמו לא מעט כסף על הפרויקט הזה שאבטחת מידע צריכה להיות בסיסו.
   הקישור המתבקש צריך להיות לאבטחת המאגר הביומטרי שמייטב כוחותינו יגנו עליו, בדיוק כמו שהגנו על המערכת בתי המשפט.

   אהבתי

 11. מסכל ממוקד הגיב:

  עבר. כתב האישום היה אמור להיות חסוי עד שאפילו הסנגורית של הקורבן לא קיבלה אותו לידיה באותו זמן, והיה ברור לחלוטין שעל כך הפרקליטות לא תעבור בשתיקה.

  ..) זו טענה שכלל לא היתה ידועה מכתב האישום.

  מה שהופך את ההסתרה מצד הפרקליטות את כתב האישום בזמן אמת מהסניגורית של הקורבנות עצמם, למוזרה.

  אהבתי

 12. שועלן הגיב:

  מישהו שם לב מה ההבדל הגדול בין מה שפורסם בניו יורקר למה שפורסם עד כה בארץ (בהסתמך בעיקר על הספר של מלמן)?
  על פניו, בקריאה זריזה (בהארץ) לא מצאתי פרטים חדשים מהותיים (פרט אולי לתהליך קבלת ההחלטות). אולי צריך לקרוא את המקור.
  מי שימצא את ההבדל, יידע מה מנסים לצנזר פה.

  אהבתי

  • אורן הגיב:

   נו תשקיע, מחיר של קופסת סיגריות, מהזולות.

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    קודם תשיג לי את החומר המקורי.
    אל תהיה דילר בלאי.

    אהבתי

   • green thumb הגיב:

    יש כללים בבלוג.
    א. שיבוץ שמי חמש פעמים בתגובה עולה יותר ממאמר בניו יורקר.
    ב. לקרוא לי דילר בלאי זה כמעט כמו לזלזל במומחיות של עובר אורח.
    ג. הגדר החדשה בגבול כמו שמועות חוזרות על מחסור ברפואי, אכן מדגדגת לי באצבעות. אך אני אלרגי לשומניות ומסתפק במסחר בפוזיציות.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    היתה לי תשובה מוחצת להשמצה, אך היא עוכבה לחקירה, הווגינה שלך תאלץ להתאזר.

    אהבתי

   • עו"ד הגיב:

    כן, לפילטר הוזרם כל מילון אבן שושן. רק כשהתחלתי לכתוב עם מילון ההווה, נפטרתי ממנו.

    אהבתי

 13. שועלן הגיב:

  עוד וולף אחת עם בעיות וגינליות.

  אהבתי

 14. captain beefheart הגיב:

  ידיד המחלקה יהודה בלו מכה שנית. הפעם הוא מלשין על הארץ לרויטרס ורץ לספר לחבר'ה.

  אז ככה יודה: גם כתוב בתורה "ולמלשינים אל תהי תקווה". גם אין המלשן על מלשן פטור, וגם יצאת דביל גדול.

  אם היית קצת יותר נבון וקצת פחות פיקציה היית יודע שבהסכמים על פירסום חומרים מסוכנויות ידיעות אין שום התייחסות לכותרות וכותרות משנה. עכשיו יושב ברויטרס מישהו ואומר "מה השטויות שהישראלי הנקניק הזה הביא לי"?

  בקיצור יצאת פארש, על פארש.

  אהבתי

  • ירון הגיב:

   הביטוי ימני קיצוני מופיע גם בכתבה גופא. מה לעשות.

   אהבתי

  • אחד שתיים הגיב:

   אל-קביטן, ידיד מחלקת המוסר.
   לא ברור מה אתה רוצה מבלו הצעיר. אמנם לדעתי הוא נאיבי ביותר לחשוב שדווקא רויטרס יתייחסו ברצינות, כמו להגיש תלונה על החזיבאללה לסוכנות אל ז'זירה.
   אבל שרויטרס אבל הערה שלך היא פרודיה בהתגלמותה.
   "הלשנה על "הארץ"?
   הוא מעז להלשין על עוד כותרת מגמתית והלא-עיתונאית בעליל שמאפיינת את העיתון הזה.
   ל-אאא. איך אפשר לעשות דבר כזה?

   אתה מתכוון לעיתון שכל שני וחמישי נותן חסות לחרמות על ישראל, וכל חלאה ומלא בלע ממלא אותו שמחה.

   אהבתי

  • אחד שתיים הגיב:

   אז ככה יודה: גם כתוב בתורה "ולמלשינים אל תהי תקווה". גם אין המלשן על מלשן פטור,

   נסה להחצין את הבורות במקום אחר.
   מי שמוציא את דיבת הארץ (ולא העיתון ) בשקרים, לא רק זכות לחשוף אותו בכל אמצעי, בלוג ומקום.

   את השמאל הקיצוני האנטי אנושי צריך לחשוף בכל מקום.
   זו מצווה.

   אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    א. יש לי הסכם עם דבורית שמותר לי להחצין את בורותי כאן. נא לא להפריע.

    ב. אם תקרא היטב את מה שכתבתי, ותשים בצד את ההתניות הימניות המובנות, תראה שבכלל לא התייחסתי לנושא הפוליטי. "יהודה בלו" סבור שהוא תפס את הארץ על חם ויכול לסבך אותו עם רויטרס, בלי שהוא בכלל מבין על מה הוא מדבר. בא לבקר ויצא מבולקר. ועל הדרך – גם הסביר בצדקנות מדוע "טוב שהלשין", וזאת במילותיו הוא *

    ג. רוצה להגיב לזה, ולא לעניינים פוליטיים שהיו רק בדמיונך?

    * מעניין אם מבחינה הלכתית חל על בלו "דין מוסר". בכל זאת – עמוס שוקן יהודי.

    אהבתי

   • ירון הגיב:

    וואו בן אדם, השמצת מישהו על לא עוול בכפו ואתה ממשיך. בלו צודק. תקרא את הכתבה בהארץ. התרגום השגוי מהכתבה של רויטרס מופיע בכתבה עצמה ולא רק בכותרות. זה לא בלו שיצא פארש ידידי.

    אהבתי

  • עו"ד הגיב:

   דע שזו רק ההתחלה. בשלב הבא זו דרישה לנתק יחסים עם אוסטרליה.

   אהבתי

  • אנונימי הגיב:

   כמה פתט אלון עידן הטרוצקיסט דמיקולו.

   אהבתי

 15. שרוט הגיב:

  השר השיכור מתנהג כמו אוליגרך – ומה הפלא?
  עלייה וקוץ בה

  אהבתי

 16. באבא הגיב:

  שאלה שלא קשורה לכלום, חוץ מאשר תחום הבלוג.

  בדיון עם חברים טענתי שבן כספית הגיש פעם תוכנית בוקר, כנראה בגל"צ.
  כמדומני שבמשבצת שמילאו אח"כ רפי רשף וניב רסקין.

  האם יש ממש בטענה, או שמא סינפסותי המתנוונות בוגדות בי?

  אהבתי

 17. השאלה מנוסחת באופן אורני. כנראה שנדבקת באבא.
  לעניות דעתי בן כספית הגיש פינה בתכנית בוקר עם עמנואל רוזן. לא חושב שהגיש את כל התכנית. םםםם שיר עם אירי ולישון.

  אהבתי

 18. חיליק הגיב:

  ציטוט: ״אז ככה יודה: גם כתוב בתורה "ולמלשינים אל תהי תקווה". גם אין המלשן על מלשן פטור, וגם יצאת דביל גדול״.

  בשום מקום בתורה לא מופיע הציטוט הנ״ל, זוהי חלקה הראשון של הברכה התשע-עשרה בתפילת שמונה-עשרה. ברכה שנתחברה מאוחר יותר מנוסח התפילה המקורי. סתם לדיוק.

  אהבתי

 19. צופה מהצד הגיב:

  "הארץ" מדווח ש"מבקר המדינה יוסף שפירא מדיח את חוקר פרשת "ביבי-טורס"".

  הכתבה היא ערבוב מדכדך למדי של עובדות, שיחד הופכות לפרשנות.
  האמת היא שככה זה תמיד. לכל מי שעומד בראש משרד ממשלתי (ומהבחינה הזו משרד מבקר המדינה פועל כמו משרד ממשלתי, כשהמבקר מקביל לשר) יש מכסה של משרות אמון – אנשים שהוא רשאי למנות אישית, בלי מכרז ובלי תנאי סף, ושאינם הופכים לחלק מהגוף המקצועי אלא "משרתים" אישית את השר (או המנכ"ל, או בענייננו מבקר המדינה).
  החבר'ה הללו נכנסים בלי מכרז, אבל מצד שני הם לא מקבלים קביעות. כשהשר הולך גם הם צריכים לעזוב את התפקיד – אלא אם משום מה מחליפו מעוניין להפוך אותם ליועצים אישיים שלו. כלומר, זה שהיועץ המיוחד לענייני שחיתות הולך זה הכלל ולא החריג. אני בטוח שכשלינדנשטראוס עזב ושפירא נכנס הייתה תחלופה של עוד כמה וכמה עוזרים ויועצים אישיים מסביב, אבל אף אחד לא טרח לספר לנו על זה כי זה לא אישיו.

  ההחלטה לחבר לסיפור את פרשת ביבי טורס היא כבר פרשנות, ולטעמי האישי די מופרכת (יש להניח שכל מבקר אחר, לוחמני או פודל, היה מאייש את משרות האמון באנשים שלו). אבל מופרכת או לא, מה שמרגיז במיוחד זה שהיא כלל לא מוצגת כפרשנות.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s