גולדן ודנקנר מתכתבים

הדיווח המסכם את אירועי היממה האחרונה בבית מעריב ובסביבתו.

נוחי דנקנר לא היה (בגלוי לפחות) בבית מעריב בשנה וחצי בהן הוא אוחז בנכס. למה לא עלה בדעתו להגיע לאף הרמת כוסית? או לדבר עם העובדים, אלו שעושים לו את העיתון, לא מעשני הסיגרים המגרבצים? אני לא יודעת באיזו תדירות הוא דיבר עם המנכ"ל שמינה בעבור תועפות, או עם עורך העיתון או עם הדירקטורים הקלולסים, אבל הניתוק הזה מהעם לא הועיל לו. כל זה עד אתמול, כשראה שההפגנה מגיעה אליו עוד שנייה הביתה ונבהל. בדיוק כמו עופר נמרודי שלשום.

הודעה לעיתונות:

יו"ר ועד עיתונאי מעריב, חגי מטר, אמר בהפגנה שנערכה אמש מול בית הטייקון: "לא עברה שעה מאז שהכרזנו על הפגנה וקיבלתי טלפון מנוחי דנקנר. הוא אמר שהעובדים חשובים לו ושהוא מוכן שנציגינו ייכנסו למו"מ לחתימה על העסקה עם בן צבי. נוסף לכך דנקנר אמר שהוא לא רואה סיבה מדוע לא להעביר הכספים לקרן נאמנות והנחה את יו"ר הדירקטוריון לבדוק את הנושא. אך לא די לנו בכך. לא ננוח עד שנקבל את כל המגיע לנו. אנחנו נלחמים על זכויותינו הבסיסיות אך גם על הצלת העיתון שלנו, עיתון שהוא בית.
(מאחר שההודעה הגיעה מבורדקת כדבעי היא נערכה על ידי)

יובל גורן, חבר ועד עיתונאי מעריב: לא יכול להיות שיום אחד קם בבוקר בנאדם ומחליט שהוא סוגר עיתון. המקום הזה גדול מאיתנו, אבל בלעדינו אין עיתון. אנשים נתנו את חייהם לעיתון וגאים בו. היינו רוצים להמשיך לעשות את העבודה שאנחנו יודעים בצורה הטובה ביותר. אבל בלי לקבל את הזכויות שמגיעות לנו לא נאפשר מכירה או כל דבר אחר שיקבע את גורלם של 2,000 עובדים מסורים.

למה לא יכול להיות שקם אדם בבוקר ומחליט שהוא סוגר עיתון? הוא קנה את העיתון (בטעות וטיפשות, וזו אשמתו) לפני שנה וחצי, לא בדק מה הוא קונה, גילה מאוחר מדי שהוא שורף מאות מיליונים ללא שום תמורה,  נקלע לצרות כלכליות נוספות, אז אתה תגיד לו "לא יכול להיות שיום אחד קם בבוקר בנאדם" וגו'? ומי ישלם? אתה?

והנה מסמך שחבל. ציטוט דיאלוג (פומבי) באינסטגרם בין הדירקטור והבן של, עומר דנקנר, לבין שי גולדן, סגן עורך העיתון.

ולחזק את דברי גולדן, סיפור מהעבר: אחד מעובדי מעריב פגש יום אחד מישהו מהכשרת היישוב (היה זה בימי נמרודי). האיש ההוא, שחיבב כנראה את העובד, אמר לו: קח את הכסף וברח. פדה את כל ההפקדות שעל שמך.

אז מה? דנקנר לא אשם? אשם וחצי. נכון שהוא ככל הנראה הפקיד את הכספים הדרושים לעובדים בימיו הקצרים במעריב, אבל מצד שני, למה לא בדקת גם את העניין הזה לפני שקנית שק מלא חתולים מוכי גזזת? מה לעזאזל כן בדקת, אם לא ידעת כלום? או, האם מישהו שיקר אותך? עניינים אלו יתבררו, כנראה, בבית המשפט. אני כבר לא יכולה לחכות.

ושוב אחזור לעצמי: רק זכרו איך בכל השנים האחרונות הואשמתי ב"שנאת מעריב" על ידי גורמים שונים העובדים שם. אני, כמו שאמרתי, לא שונאת, אבל הם, המאשימים, הוצנחו לנעליי תוך כמה ימים, ועכשיו הם נאלצים להבין על מה דיברתי כל השנים.
בנסיבות האלו אני שוב רוצה להודות לאמנון דנקנר שהביא אותי עד הלום. ואני נשבעת באלוהים ובכל החשוב והחשובים לי בחיים, כמו שנשבעתי פעמים רבות קודם, שאני לא צינית ולו בקמצוץ.  תודה רבה, דנקנר.

ובחזרה לשלמה בן צבי: בהרמת הכוסית שנערכה אתמול אחר הצהריים השבוע במערכת מקור ראשון שררו שמחה ועולץ. שב"צ היה שם. ע"פ הדיווח הוא יחתום על העסקה אחרי יום כיפור (כנראה הוא רוצה שהעוונות האלו יירשמו לו כבר לשנה הבאה, ועד אז או שהפריץ ימות, או שהכלב ימות, למרות שאני יודעת, שערי שמיים פתוחים עד סוכות). כמו שכבר אמרו פה רבים, לו עצמו אין כסף. הוא גורר איתו להרפתקה כמה משקיעים בעלי אג'נדה פוליטית ברורה.
על מה העולץ של שב"צ? מבחינתו, סופסוף יחדור ללב המיינסטרים של הברנז'ה. כך לגרסתו.

מה בעיתוני הבוקר על מעריב?

בידיעות החליטו לוותר על ניתוחיו של סבר פלוצקר, או על כל דיווח אחר. שום דבר. אף מילה.
במעריב, הנה עדכון על אתמול, לא הועלתה לאתר הכתבה על אלפרד נבן דומונט, בעל המניות של הארץ.
גם במעריב עסקים, הנושא 11 עמודי מערכת מתוך 28 עמודים אין אף מילה.
אך במוספשבת יש כפולה בנושא: אראל סג"ל והאזרח ק'. האחד כותב על הסוף הידוע מראש, השני על הצורך להזדהות עם מי שמטה לחמם נכרת.
תומר ברנד, עורך, מספר איך ממשיכים להפיק עיתון במצב כזה.
באתר יש תיעוד של הפגישה עם עופר עיני אתמול.

בפירמה של גלובס מתפרסם ראיון ארוך מאוד מאוד עם ניר חפץ, בקרוב העורך הפורש של מעריב. לא, שום דבר עוד לא קרה בפועל, אבל נו, זה רק הגיוני. מהראיון עולה אדם שהתואר קדוש לא רחוק ממנו. מי יודע, אולי זה נכון. אני מקווה שיועלה במלואו לאתר ושתוכלו ליהנות גם אתם. בינתיים הועלו רק כמה שורות.

את האנטי תזה אפשר למצוא במארקר:
– תיאור ההפגנה מול ביתו של דנקנר. ודבריו של הטייקון הלוחש.
– שער המארקרוויק: "איפה הבושה?"
"עובדי מעריב חושפים מה שהתחולל בין קירות הבניין בקרליבך בשנים האחרונות".
האמת שהכותרת מעצבנת במיוחד:

"לא סתם העובדים השתוללו בקומת ההנהלה. התחושה היא שלקחו לנו את הכסף. אף אחד לא התריע לגבי מה שקורה. אתם יודעים שלא תוכלו להחזיק אותנו? תאפשרו לנו לקבל מה שמגיע לנו".

כן התריעו, אתם פשוט העדפתם לשגות בעיוורון. כך או כך הכתבה של עידו אפרתי מטלטלת. חובה לקרוא. אם אתם עובדים במעריב, וגם אם לא.

בוקסית מצוינת במיוחד הנלווית לכתבה זו חתומה על ידי אמיר טייג ונתי טוקר, ובה על הפער בין יצרני העיתון, העיתונאים, לבין אנשי ההנהלה שביקשו

ליצור עיתון בעל כוח השפעה בעוד העובדים ביקשו ליצור יציבות תעסוקתית ואופק דיגיטלי…

"עדות נוספת למטרות של אי.די.בי הוא היחס שלהם לארכי-מתחרה ידיעות אחרונות. אנשי מערכת במעריב יודעים לספר כי בעת ההתחדשות הקצרה של העיתון לפני שנה, הועברה הוראה במערכת שלא לנסות ולגייס כתבים חדשים מעיתוני ידיעות. גם בצד המסחרי קיבל ידיעות יחס מיוחד. בתקופתו של רכיב, לפני כניסת דנקנר, יצא מעריב במהלך אסטרטגי לחיזוק עיתון סוף השבוע. בכיר בענף מספר כי המהלך הצליח להביא לגידול משמעותי במכירות של מעריב ועשרות אלפי מנויים חדשים הצטרפו למנויי סוף השבוע. עם זאת, לאחר כניסתו של דנקנר המהלך הופסק. לטענת הבכיר, החלטה זו נבעה בין השאר בשל תרעומת של נוני מוזס… שטען כי מהלך חיזוק סוף השבוע של מעריב פוגע בעיתונו.

במקור ראשון אין אף מילה על מעריב. כלום. בחלק 2 של עמודי החדשות יש טור המסכם את צמיחתו ופריחתו של העיתון בשנה החולפת ואת התוכניות להעלות את אתר האינטרנט. מילה לא נכתבת שם על ההשתלטות על מעריב.
הקטע המדהים הוא המגזין מוצש ובו פרויקט חגיגי: "התקשורת בתשע"ב". ומה נעדר מהפרויקט החגיגי? מעריב על כל ההשלכות.
יש פיל ענק ומצחין בחדר ואתם מתעלמים ממנו כי הבעלים שלכם עומד לבלוע אותו. יופי יופי. אכן, זוהי העיתונות החדשה.
ואני מתעלמת מהציטוטים הנפלאים של שרון גל בשער.

רגע, לא ממש מתעלמים. אלעד טנא, עורך מוצש, כותב במאמר המערכת שלו משפט, ליתר דיוק חצי משפט:

"… וכמובן הנושא החם – מעריב, שהגיע לסף סגירה רגע לפני עסקה אפשרית עם מו"ל מקור ראשון שלמה בן צבי לרכישת העיתון".

זהו.
אבל יש פה טור אורח של, נחשו מי? האזרח ק', שעל מה הוא כותב? בלי בושה, על "כלי תקשורת עסוקים בהבאת חצאי סיפורים לקוראים".
קלמן ליבסקינד כותב בחוצפה שאין שנייה לה על עיתונות המסתירה מקוראיה חצאי אמיתות. הוא כותב על ישראל היום שמוותר על סיפורים לא נעימים על נתניהו, על ידיעות, שמייפה את אולמרט ואת הקרב בין לשכות אשכנזי לברק, מקדיש שטח נרחב להארץ שמאפשר לכתביו לא לדווח על אירועים שמעבר לקו הירוק, וחוזר לפרשת אדר כהן, אותה, הוא מדווח בגאווה, חשף מקור ראשון (המעסיק הבא שלו, ככל הנראה).
רק על עיתון אחד הוא שוכח לכתוב: על העיתון שמשלם לו משכורת. מעריב. לא אכפת לו לעבוד שם ולהסתיר את מעללי נוחי דנקנר. ממש לא אכפת לו, אבל הוא מרגיש חופשי לבקר עיתונים אחרים.
את המדור הנורא הזה הוא מסיים במילים:

"עיתונות שמחביאה, מכסה ומעלימה מקוראיה עובדות – לוקחת אותנו למקום רע. ובעצם, אנחנו כבר מזמן נמצאים בו".

נכון מאוד, מעולם לא הסכמתי איתו יותר.
מה הוא יכול לעשות? תשאלו בתמימות, אל תכתוב על הנושא הזה, כל כך פשוט, שהרי אתה שותף לדבר עבירה.
אפילו גילוי נאות "הכותב הוא עובד מעריב", כדי שהקוראים יידעו את פשר ההתעלמות הלא מוצדקת, שכחו להוסיף פה.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה דו"ח מיוחד, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

76 תגובות על גולדן ודנקנר מתכתבים

 1. אדג הגיב:

  מה יכתבו במקור ראשון? כמו שאני מבין להסכמות בין שב"צ למעריב ודסק"ש אין שום תוקף חוקי, או לכל היותר הבנות דברים. יתכן ששב"ץ לא יצליח לגייס את סכום הכסף (שכמדומני לכל הדעות אין לו, והוא רק מרכז ומגייס אותו מטעם אחרים, שותפים כלכליים(?) ואידאולוגיים), ואז הכל רק בבל"ת.

  יכול להיות שדנקנר, שקורס עם ובלי קשר למעריב, משחק פה איזה תרגיל בPR שילמד עוד שנים בבית ספר לספינים. לכי תדעי.

  בקיצור: מקו"ר בסך הכל לא מדווח על כוונות ורצונות של. כשיקרו דברים – ידווחו.

  כך נראה לי.

  אהבתי

 2. שלומי שניידר הגיב:

  דבורית, לא הבנתי למה את בכל זאת מאשימה את דנקנר. אז נניח שלא בדק ולא מצא שלא הפרישו לעובדים את מה שהיה צריך להפריש. ואם היה בודק ומוצא? מה הוא היה צריך לעשות?

  ולגבי קלמן, וואו! תהיי לי בריאה. את מחפשת אותו… אפשר לחשוב שיש עיתונאי בישראל שמבקר את עיתונו שלו. או שכשהוא מבקר עיתונים אחרים, לא נמנע מלבקר עיתונים אחרים על פי אותם קריטריונים. אכן מדובר בצביעות, אך כזו שלא ראיתי עיתונאי (שמבקר עיתונים אחרים) שלא לוקה בה.

  אגב, ההבדל הגדול בין מעריב לבין האחרים, הוא שהאחרים לא הוגנים בדיווח שלהם בקשר לנושאים או אנשים לפי נטיותיהם החבריות ובעיקר הפוליטיות. כאן, בכל זאת מדובר בבעלים של העיתון. כך שהחטא הוא חטא, אבל עוצמתו כשמודבר בבעלים של העיתון היא פחותה.

  בכל מקרה, לא הבנתי למה הוא מושחת! בכלל, את אוהבת להשתמש במילים קיצוניות ומוגזמות איתו. אולי צבוע, אבל לא מושחת.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   לא הבנתי למה את בכל זאת מאשימה את דנקנר. אז נניח שלא בדק ולא מצא שלא הפרישו לעובדים את מה שהיה צריך להפריש. ואם היה בודק ומוצא? מה הוא היה צריך לעשות?

   להתעלם כמובן. לא לדווח לאיש. איזו שאלה.

   אהבתי

   • שלומי שניידר הגיב:

    אבל כמו שאמרת בצמך: הדבר דווח ופורסם מספר פעמים!

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    תגיד, אתה מקשיב לעצמך? הוא הבעלים. הבעלים. אתה מבין את המשמעות?

    אהבתי

   • שלומי שניידר הגיב:

    אני קורא את עצמי. הוא הבעלים החדש שרכש עיתון שהיה ידוע כבר שהיו בו אי סדרים בקשר להפרשות לזכויות סוציאליות של העובדים בעבר. מה הוא היה צריך לעשות? לשלם אותם? ברור שלא. לדווח? אמרת שכבר דווח. הרי זו לא עבירה פלילית שהמשטרה תחקור וחובה לדווח עליה, למיטב ידיעתי. אז מה ספציפית את רוצה שיעשה? שיצור אנדרלמוסיה בעיתון שרק רכש?

    בכל מקרה, זה לא הויכוח הכי חשוב בעולם.

    אהבתי

   • גלית הגיב:

    ברור שלשלם אותם! הוא קנה את העיתון? העיתון חתום על חוזי ההעסקה של העובדים? אחריות הבעלים. והדירקטוריון. הוא יכול להאשים את מי שהוא רוצה, הוא יכול להתחשבן עם נמרודי. בשורה התחתונה ברור שהאחריות מוטלת עליו

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    עזבי גלית. דברי לקיר, הוא יבין, תאמיני לי.

    זה לא הוויכוח החשוב בעולם.

    כותב שלומי.
    נו, העולם כמרקחה, מישהו מסתורי לא הפריש לפנסיה ופיצויים ל-2,000 איש במשך שנים, אבל זה לא הוויכוח החשוב בעולם.
    next.

    אהבתי

   • שלומי שניידר הגיב:

    תשובה מהקיר:

    זה סיפור ממש לא פשוט כמו שאתן מציגות אותו. מעריב, למיטב הבנתי הוא חברה (או לפחות שייך לחברה). החברה היא למיטב הבנתי המעסיק של העובדים.

    בישראל, כמו בכל העולם, הבעלים לא חייב להוציא כסף מהכיס כדי לשלם את חובותיה של החברה.

    כשדנקנר הפך לבעל השליטה בחברה, לכאורה הוא היה צריך להורות על תשלום כל החובות לעובדים. עם זאת, אנחנו לא ממש יודעים מה היה מצב החברה עם הרכישה. האם היה לה כסף לשלם חובות של שנים בגין הפרשות שלא שולמו? האם תשלום החובות היה מאפשר לחברה להמשיך להתקיים או שהיה ממוטט אותה כלכלית באופן מיידי? את התשובות לשאלות האלה אני עצמי לא יודע.

    להוציא כסף מהכיס – הוא ממש לא היה חייב וזה ברור.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    לא אמרתי שהוא היה צריך להוציא מהכיס.
    איך הוא בכלל קנה אם לא ידע את זה?
    אתה אמרת:

    ואם היה בודק ומוצא? מה הוא היה צריך לעשות?

    ואני אומרת: או לא לקנות במצב הדברים הנוכחי, או לתבוע ממר נמרודי שישלם, ובכל מקרה ליידע את העובדים האומללים שעשקו אותם ולפתוח בהליכים משפטיים אם יש צורך (אם כבר התגלה כאהבל מושלם וקנה את הפקעת הצפעונית)

    אהבתי

   • שלומי שניידר הגיב:

    איך זה היה עוזר לעובדים, אם הוא לא היה קונה את החברה?

    וליידע את העובדים? הוא באמת היה צריך ליידע, אבל את אמרת שזה היה ידוע! (לי אין מושג אם זה היה ידוע או לא, אבל את זו שמעורה וזה מה שאת אמרת…).

    כשאמרתי זה לא חשוב, התכוונתי שלי, אישית, לא חשוב להתווכח איתך בנקודה הזו. פשוט רציתי להבין למה את מאשימה אותו, למרות שאת אומרת שבימיו כנראה ההפרשות בוצעו, ולמרות שאת תומכת לכאורה בדבריו של גולדן על כך שההפגנה מופנית לכתובת הלא-נכונה. זהו.

    אהבתי

   • עו"ד הגיב:

    אני לא מתיימר להבין את מה שהתרחש במעריב. אבל מהכתבה הזו אפשר להבין שמדובר באמת בפקעת צפעונים של ממש.

    אהבתי

   • עו"ד הגיב:

    ולפני שדבורית קורעת לי את הצורה אני יודע שהלינק מופיע בפוסט. (זה לשלומי – למה היא מאשימה אותו).

    אהבתי

   • עו"ד הגיב:

    לשלומי – הלינק מופיע בפוסט, אבל זו יכולה להיות תשובה לשאלה למה את מאשימה אותו.

    אהבתי

   • גיל קול הגיב:

    למיטב הבנתי אי הפרשה לפנסיה, שלא לומר גזל כספים מופרשים לפנסיה, היא עבירה פלילית שעלולה להסתיים גם בעונש מאסר ממושך בהתחשב בהיקף ובמשך ההלנה.

    ועל ההפגנה בהחלט להתרחש מול ביתו של דנקנר, משום שהוא הבעלים. הבעלים רוכש חברה עם נכסיה וחובותיה, ומחדליה. הוא אחראי להם, גם אם "בע"מ". ממש כמו שהתספורות לבעלי האג"ח הן בע"מ ויוצא קצפינו, החוסכים לפנסיה, על כך – ובצדק. וכאן, יש לציין שתיתכן מעין "הרמת מסך" שהופכת את הבעלים לאחראי ישיר מהסיבה הפשוטה שהוא עשה בדיקת נאותות וכפי שאני מבין – הוא ככל הנראה היה מודע לכך. אין בכך להפחית מאחריותה של הכשרת היישוב.

    גם זכי רכיב, יכול להיתפס כאחראי, אך דנקנר הוא הבעלים הנוכחי. כמו כן, מאחורי דנקנר עומדת מכונה ענקית, IDB, של בדיקות נאותות, רו"חים למיזוגים ורכישות, והרבה מומחים בתחומם ואף ארגון מוסדי לא קטן שיודע טוב טוב מה זה פנסיה – האחריות שלו, כבעלים הנוכחי, וככל הנראה בעלים המודע לעבירות (החמורות יש לציין) על חוקי העבודה אינה עניין של "בע"מ".

    *טקסט הטוויטר של גולדן מול הבן של הוא לא פחות ממביך ופתטי, פודל קטן שמלקק לבעלים, או יותר נכון לבן של הבעלים. שזה בסדר לעשות, אבל עדיף שבאופן פחות מביך. בעלים שואל אם היה בהפגנה> "נראה לך?!הפגנה מהמיותרות ומהמטופשות"(מ-מ-ש)> (בעלים אומר הפגנה צודקת, יעד מוטעה)>"תומך במאבק. אבל טעות בכתובת".

    מקווה שתמתין לו עבודה ב-IDB בסוף לאחר ההתרפסות הזו. הוא הרוויח אותה.

    – ולגבי העניין של קלמן ליבסקינד: ראשית ממה שכתבת כאן (לא קראתי את הטקסט המלא) ברור שהוא מדבר על האספקט הפוליטי של האג'נדה וההטיה העיתונאיות, ולא המסחרי. למרות שאני באופן אישי חושב שהמסחרי גרוע אף יותר כי ההטיה הפוליטית גלויה והמסחרית הרבה פחות והרבה יותר מסועפת.

    שנית, גם לכותבי טורים יש עורכים, וייתכן שמשפט זה או אחר המתייחס במעורפל למעריב ירד בגלל עורך חרוץ וחושש למשרתו המתנדנדת בלאו הכי. ושלישית – אם בגלל זה הוא צבוע ומושחת – אז רוב העיתונאים הכותבים על הרעות החולות של העיתונות, ספציפית או כללית, ללא התייחסות לעיתונם הקדוש כנראה גם חולים בזה. והיו לא מעט כאלו בתקופה האחרונה. רוצה לומר – הגזמה פרועה של אבחונך את אופיו של אדם שאינך מכירה.

    אהבתי

  • מקרוב הגיב:

   אין לתאר איך את מעזה להשוות בין קלמן ליבסקינד, מהמעולים והאמיצים בעיתונאי ישראל, לשי גולדן.
   גולדן, שבא לעשות סיבוב והרס את מוסף הארץ ובדך השניא את עצמו על כולם, אח'כ ידע איך להתחנף לנוחי דנקנר. נו שוין, מבין גדול בעיתונות – הוא לא, ומה כן – כולם כבר יודעים. במעריב רצים סיפורים על גולדן ועל המינויים שלו, שאי אפשר עדיין כנראה להוציא, אבל זה בדרך. עצוב שאת עדיין אוכלת את החיוכים של נוכל הריאליטי, ובמקום זה, בסמולנות עיוורת, יורדת על קלמן.

   אהבתי

 3. שלומי שניידר הגיב:

  ואגב, תראי באיזו נונשאלנטיות את מתארת מציאות עגומה של העיתונות הישראלית. הרי את לא יודעת באמת שקלמן בדיבורים עם מקור ראשון, נכון? את פשוט מניחה זאת, כי זו ההתרחשות היחידה ההגיונית: עיתונאי ימני דעתן לא יכול לא יכול לעבוד בידיעות ולא ב"הארץ". עיתונאי ימני שמבקר את ביבי מימין, לעיתים, אינו יכול לעבוד ב"ישראל היום".

  אני מסכים עם ההגיון שלך. חבל מאוד שזו המציאות של העיתונות בישראל.

  אהבתי

 4. שלומי שניידר הגיב:

  ממממ…. הייתה לי תגובה קודמת שלא פורסמה. האם חרגתי ממדיניות הבלוג?

  אהבתי

 5. הלל הגיב:

  לגבי מקוראשון: בשבוע שעבר הייתה כתבה גדולה על קריסת איי די בי, וגם כתבה גדולה על קריסת מעריב ומצב העיתונות המודפסת.

  לגבי ק': הוא עובד במעריב, ברור שהוא לא יכול לבקר את מעריב. את זה, כמו שהוא אמר במקום אחר, הוא משאיר לאחרים לעשות. אגב, גם מקוראשון לא זוכה שם לביקורת. אז?

  אהבתי

 6. יואבי הגיב:

  אני לא חסיד של ליבסקינד ואני לא מסכים לדעות הפוליטיות שלו על ארץ ישראל השלמה וכל הבבל"ת הזה, אבל אני מוצא את עצמי מגן עליו פה מול השנאה היוקדת שיש לך כלפיו.
  "קלמן ליבסקינד כותב בחוצפה שאין שנייה לה על עיתונות המסתירה מקוראיה חצאי אמיתות… מדובר באדם צבוע ומושחת לא פחות ממי שהוא מבקר."

  מה הקשר בין חובתה של העיתונות לשקף לאזרח את המציאות באופן הקרוב ביותר למציאות מבלי להיות מודרכת על ידי אג'נדה פוליטית ובכך לבצע סיקור חד צדדי ומעוות, לבין הנטיה שיש בכל עיתון שלא לכתוב דברים בגנות עצמו או לחילופין "ללכלך" על עיתון מתחרה בכל הזדמנות?
  שוב, השנאה מעבירה אותך על דעתך. אני מתרשם שיש לך ונדטה אישית מול ליבסקינד.
  כאמור – שיהיה לך לבריאות.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   נכון, יש לי ונדטה אישית נגדו.
   הוא גנב ממני. הוא שיקר במצח נחושה.
   על כל זה כתבתי בעבר.
   הוא מתאים את המציאות לאג'נדה שלו ומתעלם ממה שלא נוח לו. גם על זה כתבתי.
   וכאמור היום, הוא מושחת וצבוע.

   אהבתי

 7. אוהב את ישראל הגיב:

  איזה כייף לקרוא על חגי מטר ושי גולדן.מדברים עם טייקונים כדי לקבל פרנסה.
  יהיה רק טוב:או שבן צבי יקנה את העיתון ויסלק אותם (ועוד כמה) או שהעיתון יסגר.
  יש מקום בשבילהם ברחוב שוקן.

  אהבתי

 8. יואבי הגיב:

  1. אודה ללינק על ה"גנב ממני".
  2. את לא צריכה לעשות בעצמך גילוי בכל פעם שאת סונטת בו?
  3. מכל מקום הדברים שלך גובלים בהוצאת לשון הרע לדעתי.

  אהבתי

  • יואבי הגיב:

   גילוי נאות, כמובן.

   אהבתי

  • ניר הגיב:

   תגיד, אתה לפחות משלם עבור קריאת הבלוג ? ועבור הזכות לבוא אליה
   בדרישות ? מה בדיוק היא חייבת לך שאתה מבקש דורש ומעיר ?
   זה בלוג שלה ורק שלה, (מבחינתי זה הבית שלה ואנחנו מוזמנים להציץ מידי פעם), לא מתאים לך ? אל תקרא ובטח אל תגיב.
   מחר גם תבקש ממנה שהפונט יהיה אריאל 14 כי אתה לא רואה טוב.

   אהבתי

   • יואבי הגיב:

    גם זו דרך יפה להשתיק מבקרים (בתרתי משמע).
    לא אגלה לך כי זה לא רלוונטי.
    לV מותר לבקר את K גם אם אין לה מנוי לעיתון מעריב.
    אותו כנ"ל ביחס לזכותי לבקר אותה.

    אגב, לגבי עניין דרישות טכניות כמו גודל פונטים, כבר עשיתי זאת. הערתי לך על כך שהיא מקמצת באיכות התמונות שהיא מעלה וביקשתי/הצעתי לה להעלות את איכות התמונות שהיא מצרפת לבלוג.
    אינני רואה מה פסול יש בכך. היא כותבת את הבלוג (גם) בשבילי, וההגיון מחייב שהיא תתחשב ב"בקשת הלקוח". כפי שאכן עשתה ושיפרה את איכות התמונות שהיא מעלה מאז לבלוג.
    ממך אני לא אשמע על כך תודה, נכון?

    אהבתי

   • daniel הגיב:

    אחת מה"אטרקציות" בבלוגים זו היכולת להגיב. תתכבד דבורית ,אם ברצונה בכך, ותחסום את האפשרות להגיב, אם כי לא הייתי ממליץ.

    אהבתי

 9. לחם הגיב:

  עוד יסופר על עלילות שי גולדן, החנפנות, הליקוקים, ההתרפסות כלפי דנקנר והפגיעה בעובדים בשם הכס הקדוש. או שלא יסופר כלום, מפני ששי גולדן הוא עיתונאי זניח ושולי שיתפוגג אל המקום שהכי מתאים לו, הלא כלום.*** חבל שגולדן לא מבין את הכלל הראשון אצל הטייקון המצוי: השתמש וזרוק. דקה אחרי שדנקנר לא יהיה זקוק יותר לשירותים של גולדן הוא יזרוק אותו לכלבים בדיוק כפי שזרק את כל העובדים.

  אהבתי

  • הטייקון המצוי ניחן ביכולת טובה להקיף את עצמו באנשים נכונים. הם מתחלקים לשלוש קבוצות.
   פרוייקטורים וספקים. נמדדים לפי רמת ביצוע וכאב ראש.
   פרחי קצונה שמטופחים במשך שנים. תחביב וכימיה אישית.
   אנשי אמון. הכל כולל הכל.

   לא יודע איפה גולדן ממוקם אבל הפיטפוט הפומבי בטוויטר נראה לי בעייתי לכל אחד מהקבוצות.

   אהבתי

 10. מסכל ממוקד הגיב:

  בזמן שספקולציות בביצה נזרקות הנה והנה, יתכן שב"מקור ראשון" מאותתים על הצהרת כוונות מסוימת- עם 2 כותבים חדשים-ישנים מופיעים השבת :
  עמיר רפוררט וגם אילנה דיין מקבלת טור (זמני/קבוע) (כפי שחגי סגל מקבל בידיעות).

  אהבתי

 11. מסכל ממוקד הגיב:

  קיצור,(קלמן ליבסקינד) מדובר באדם צבוע ומושחת לא פחות ממי שהוא מבקר.

  סתם שאלת תם, ל V, האם כשהנ"ל עבדה במעריב התקיפה את העיתון שלה עצמה על גבי אותו עיתון?
  האם היו נותנים לה להעלות את זה על הדפוס?

  האם זה בכלל אפשרי משפטית, ע"ע "חובת אמון מועסק-מעסיק"?

  האם עיתונאים-מבקרים נחותים יותר ונחותים עוד יותר כמו כמו אילנה דיין, ציפי שוחט, נחום ברנע, אמנון אברמוביץ' ביקרו את הכשלים שלהם בעיתון שלהם?

  לדעתי לא. זה לא ממש אפשרי משפטית וזה נתון לידי העורך/יוצאים משפטיים.

  הרציונל ש V מציעה לנו, זה בגלל שעיתונאי משפטית איננו יכול לתקוף את מקום העבודה שלו, אסור לו מכאן והלאה לבקר את התקשורת הישראלית- אחרת הוא מושחת, צבוע ורע-רע.

  אהבתי

  • יאיר הגיב:

   דבורית שונאת את ליבסקינד, ועל כן לא ניתן לקחת ברצינות שום דבר שהיא כותבת אודותיו.
   כמו-כן דבורית שונאת את העיתון מעריב, ועל כן גם במקרה זה לא ניתן לקחת ברצינות שום דבר שהיא כותבת אודותיו.
   אין צורך להתרגש בכל פעם שהיא כותבת דברים מזוויעים נגד ליבסקינד.

   ודבורית – סתם הערה, קחי בחשבון שהשנאה שלך מרחיקה אנשים מקריאת הבלוג שלך.

   אהבתי

   • ניר הגיב:

    בהנחה שאתה לא יואבי וגם אם כן נראה לי ששניכם מזוכיסטים. אחרת אין לי הסבר למה אתם טורחים לקרוא ולהגיב למשהו שאתם לא אוהבים אבל נכנסתם לבלוג באופן יזום (אלא אם כן החמאס חטף אתכם ומענה אותכם בשיטות שטרם נראו ובכלל זה קריאת הבלוג של V חזור וקרוא),
    מי הכריח אותך לקרוא ולהגיב ? ונניח שאתה צודק , אז מה ? אתה לא שונא אף אחד ? ואגב, קח בחשבון שזה גם יכול להיות הפוך – שזה מקרב אנשים לבלוג…………..

    אהבתי

   • יואבי הגיב:

    סמוך על V שאם הנ"ל היה אני, היא היתה חושפת זאת כאן ומוקיעה אותי ברבים על היותי שקרן, נוכל ומה לא (אולי אפילו שאני זלמן, הבן של קלמן).

    אהבתי

  • צמח הגיב:

   עבור קוראי מקור ראשון, הטור של ליבסקינד הוא פשוט הטעיה. שקר. ספין.
   את ליבסקינד אני מבין – הוא מוכן להטעות את הקוראים למען עיתונו ומשכורתו.
   אבל העורך במקור ראשון לא היה צריך לפרסם את הטור השקרי הזה.

   אהבתי

 12. חיים הגיב:

  שרון גל פירסם הבוקר בהארץ מודעת הבהרה שדבריו הוצאו מהקשרם.

  אהבתי

 13. בלי קרדיט הגיב:

  למקו"ר אין מה לכתוב על עסקת מעריב, כי איש במסדרונות לא יודע מה קורה. להנהלה אולי יש מושג, אבל במערכת כולם נמצאים בערפל קרב גמור. כולל עורכים ראשיים של מוספים. לאנשים במערכת יש שכל ישר, ורובם לא מבינים מה בדיוק יעשה המו"ל שלהם עם מעריב. הבדיחות מתייחסות לעסקה כאילו היא נחתמה, אבל אני מעריך שרוב העובדים חושבים שבסופו של דבר עסקת הרכישה לא תצא לפועל.

  אהבתי

 14. מסכל ממוקד הגיב:

  שרון גל פירסם הבוקר בהארץ מודעת הבהרה שדבריו הוצאו מהקשרם

  הוא לא חוזר בו מהקביעה שמדובר בחאמסתון.
  זה לא חדש בשיח.
  אני זוכר אגב שעורך מצליח בוול-סטריט-ג'ורנל שעבד בעבר בישראל, אמר ש"הארץ" הזה מזכיר לו לפעמים בטאון של מפלגת תנועת "אל-ארד" הפשיסטו-ערבית-שמאלנית.

  אהבתי

 15. תייר הגיב:

  שרון גל, שי גולדן ועוד כל מיני אפסים מאופסים שעלו לגדולה בשנים האחרונות באופן לא ברור. עדות לעליבותה של התקשורת דימינו.

  אהבתי

  • אנונימי הגיב:

   שרון גל לא אפס. בניגוד למזרחי המחמד כמו רינו צרור יש לו עמוד שידרה. ישראל צריכה עוד קולות מזרחים רהוטים. אתה חושב שגרשום שוקן היה מאשר את מה שקורה בעיתון שלו? הרי הוא בנה עיתון שאמור להיות סולידי ומאופק ״כמו הפרנקפורטר צייטונג״ (לפי הביוגרפיה של זלמן שוקן).. מה להיתגרות האנטי ציונית של גידון לוי ואלון עידן ולרוח המרכז האירופית? חבורת לונטינים אשכנזים שאיבדו את הכיוון.

   אהבתי

   • צמח הגיב:

    זה קל מדי.

    הארץ הוא עדיין העיתון הכי טוב במדינה, בלי מתחרים ממשיים.
    הארץ גם עקבי. התחלתי לקרוא אותו ב-1982, כחייל, כי הוא היה העיתון היחיד בעברית שיצא נגד המלחמה הארורה ההיא.

    מאז זרמו הרבה מים בירדן. ראש הממשלה מהליכוד הצהיר שהוא בעד שתי מדינות לשני עמים. הפושטק הימני צחי הנגבי הכריז שההתנחלויות מסכנות את החלום הציוני. ו…. הימין התחיל להדביק את התווית השקרית "אנטי ציוני" או "פוסט ציוני" על השמאל.

    הפוסט ציוניים היחידים שאני מכיר הם אלה שדוחפים לסיפוח השטחים ולהפיכת ישראל למדינה דו לאומית.

    אהבתי

   • אנונימי הגיב:

    עכשיו כאשר אתה אומר את זה, האם יכול להיות שמשה ארנס מקבל מקום קבוע בדעות של הארץ בגלל שהוא תומך במדינה דו לאומית וסיפוח השטחים? כלומר, הארץ הרבה יותר רציני בנחישותו להרוס את המדינה על ידי רעיון המדינה האחת. צריך להיזהר מהאובססיות של המחנה השפוי. זוכר איך סיפרו לנו בעיתון האנין יום אחרי יום שנה אחרי שנה ששלום עם אש״פ יפתור את הבעיה. בסוף קיבלנו 1000 הרוגים וראש ממשלה *** שנפל על חרבו כי האמין שהעיתון הכי טוב בארץ לא יכול לטעות.

    נב. הארץ אכן מותג חזק וסמל סטאטוס מחניף.

    אהבתי

   • אנונימי הגיב:

    ״יצא נגד המלחמה הארורה ההיא״. גם אם פרס היה יוצא לאותה מלחמה? נגד קורבנות השלום הוא גם יצא? כל המלחמות ארורות. תוהה עם כישלונם של יפי הבלורית והתואר נגד כמה יחפנים נובע גם מעירעור המורל של התקשורת. תחשוב. אומרים שזה עיתון לאנשים חושבים.

    אהבתי

   • אלי הגיב:

    אתה מתחמק מתשובה למר צמח באמצעות תעלול דמגוגי.
    הוא טען שהארץ היה עקבי, בתגובה לשטויות שלך על שוקן האב.
    הוא טען שהליכוד זז בעמדותיו שמאלה, לכיוון הארץ.
    והוא טען שהארץ הכי איכותי.
    לכל הטענות הללו לא ענית.

    אהבתי

   • אנונימי הגיב:

    הכי איכותי, טוב. גם אני מנוי.

    אהבתי

 16. מסכל ממוקד הגיב:

  עוד אנחנו מדברים ובסודן ההמון האיסלמי פרץ לשגרירות, והצית אפילו את דגל גרמניה חובבת האיסלמיזם .
  זאת אחרי יש לציין שדגלי אמריקה וישראל כמובן נשרפו גם היום כמה פעמים.

  אני רק תמה, מתי יוצא הפשקוויל הרציונלי הבא של עמותת "אנו פליטים"/ "הציונות המרשעת" וכו' על חוצפת ישראל שמונעת את כניסת הגל הבא של מליון מוסלמים מסודן, לתוך ישראל הרשעה והמושחתת?

  אהבתי

  • אנונימי הגיב:

   גרמניה חובבת איסלמיזם? השמאל האקדמי באירופה ובאמריקה שכרת ברית עם האיסלם המהפכני ולפני כן הלאומנות הערבית הוא ברוחו יהודי. אין לזה קשר לאנטישמיות הקלסית. רק לאחרונה למדתי את הנושא. לומר שהופתעתי? היהודים באמריקה (שינוי חוק ההגירה ב 1965)ובמידה מסוימת גם באירופה כפו על המדינות האלה הגירה בלתי מוגבלת. יבוא יום והיהודים ישלמו על זה.

   אהבתי

 17. מסכל ממוקד הגיב:

  כן ידידי, מבלי להתייחס לרקע ההיסטורי אמירות המאוד אוהדות של הצורר המוכר על האיסלם(להבדיל מיחסו השלילי לנצרות ) , גרמניה היא הגורם המכונן של יצירת האיחוד-האירופאי ניסיון יצירת הרב-תרבותיות.

  רק לאחרונה למדתי את הנושא

  אני חושש לשאול, אם למדת את הדברים בחוג הניזום ממימון ממכון גתה, שמזרים כספי ענק כדי לבצע בזכרון השואה מצד אחד אונברסליזציה-באנליזציה כדי לקדם בסופו של דבר מנגנון כפול: קילוף האשמה מהגרמנים וממשיכיהם וקידוד של העברה מושלכת של "הנאציזם" כמובן אל היהודים הרשעים.

  אהבתי

 18. מסכל ממוקד הגיב:

  תיקון היגוי:

  *הניזון, במימון.

  השלכה, העברה סימבולית של משאר הנבל "הנאצי" אל היהודי-הישראלי והקירבון של הערבי המקומי.

  אהבתי

 19. ר.בקצה הגיב:

  אם אתה מתנגד למדינה דו-לאומית אני משוכנע שתשמח להצטרף למאבק בקרן החד״שה וארגוניה, המחוייבים כולם לחורבנה של המדינה היהודית ולהפיכתה למדינה דו- לאומית בדיוק כפי שמופיע באתרה של הזרוע הביצועית של הקרן המתועבת הזו, ארגון בשם שתיל:

  אהבתי

  • ר.בקצה הגיב:

   …והנה הציטוט:

   "התכנית הפלסטינית" בשתיל פועלת לעיצוב תהליכים ומדיניות, באמצעות שילוב, חיזוק וחיבור הכוחות בחברה הפלסטינית ובחברה היהודית, השותפים לחזון המדינה השוויונית, המכירה בפלסטינים אזרחי ישראל כקבוצה לאומית, זכאית לשוויון אזרחי וקבוצתי-לאומי .
   http://www.shatil.org.il/activity/palestinian

   אהבתי

  • מר קיז הגיב:

   מדינה דו לאומית היא תוכניתו של הימין ומכיוון שהימין בשלטון, התוכנית עומדת להתגשם בקרוב, מאידך הימין הקיצון מעדיף מדינת אפרטהייד ובהחלט יש מצב שיכפו על ביבי את התוכנית שלהם.

   אהבתי

 20. יניב מתל אביב הגיב:

  מעריב לפני סגירה. ידיעות והארץ מדשדשים. מקור ראשון מדבר לקהל מצומצם, יחסית. ורק ישראל היום חוגג.
  V, אולי הגיע הזמן לפוסט רחב יריעה: רקוויאם לעיתונות הישראלית.
  אני מקווה שבסוף כל המהומה עוד תישאר פה תקשורת, כדי שיהיה טעם לבלוג ביקורת תקשורת.
  שתהיה לכולנו שנה טובה, לפחות טובה יותר מהקודמת.

  אהבתי

 21. הקיד הגיב:

  אמנם לצפות ממך למינימום של אובייקטיביות בכל מה שקשור לשנוא נפשך דומה לציפייה ממוסלמים שלא לפרוץ בזעם בלתי נשלט ולהצית דגל מזדמן כל אימת שהוא שומע את המילה מוחמד בהקשר לא ראוי אבל לפחות לטובת הקוראים התמימים שלא ראו את מקו"ר נספר שגם את הטור (החד פעמי כפי שנכתב במפורש) של אילנה דיין לא עיטרה שורת מצב מקצועי. קטונתי מלשפוט אם ליבסקינד עשה לך בשעתו עוול (או אפילו עבירות פליליות חמורות שהזכרת לעיל). ייתכן מאד שכן, אך האובססיה לרדוף כל איזכור וכל טור שלו כדי להוכיח איזה טיפוס נקלה הוא (ועוד לטעון שהכל "מקרי" "מקצועי" "נתקלתי בזה " ושאר הבלים) היא מגוחכת ולא נותנת דבר מלבד הצצה למלחמת ברנז'ה קטנונית ומדלק להצתת ריבי ימין שמאל בקרב המגיבים.
  ואחרי כל זה- מאחל לך שנה טובה ושהבלוג ימשיך לעלותך ולפרוח הן בהשפעה ובכניסות והן בהכנסות.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   אל תשפוט על העבר, שפוט אותו על ההווה, על הטור הנוכחי, בו הוא יוצא נגד עיתונאים המפרסמים חצאי אמיתות ועושה אותו דבר בעצמו.
   ואם זה נראה לך תקין, תהיה בריא ושנה טובה.

   אהבתי

 22. דודי הגיב:

  שאצלך תהיה שגיאה שחוזרת על עצמה? אני מופתע אבל אמשיך ל'הציק' לך בכל פעם שאראה אותה:
  לשקר ל.. ולא לשקר את.

  תודה

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s