"השנאה, חיים, השנאה"

לרגל יום כיפור הממשמש, וכמו שכותב אמיר אורן:

התחרות המבורכת בין שני הארכיונים הממלכתיים הבכירים, ארכיון המדינה וארכיון מערכת הביטחון וצה״ל, מניבה בשנה האחרונה שלל חשוב: מסמכים פוקחי עיניים על תפקוד רשויות המדינה והאישים שבראשן בפרשיות שהסעירו את הציבור הישראלי ושחרצו גורלות. בציר ספטמבר 2012, עוד מסמכים של ועדת אגרנט, חשוב במיוחד: יש בו, בין השאר, כדי לשפוך צוננים על אופנת הנוסטלגיה והגעגוע למנהיגים של אז. המסמכים מאשרים מה שהישראלים ידעו בפרוץ מלחמת יום הכיפורים, אבל אולי שכחו בשני הדורות הבאים – אין למה, ובחריגים מעטים למי, להתגעגע.

 ישראל היום: ראש המוסד זמיר שמע, וחזר לישון.

הארוחה של הנתניהוז

בשער ובע' 2 בידיעות מתאר איתמר אייכנר ארוחה שהנתניהוז התכוונו להעניק לחברי הקואליציה שהוזמנו לגיבושון, אלא שבמשרד מבקר המדינה זעמו ואילצו את רה"מ לעבור לאירוח צנוע, או לממן את הארוחה מכיס האורחים, או לבקש מהמוזמנים שישתתפו.

שטייניץ Vs התקשורת

זאב קם מדווח במקור ראשון שבכנס פעילי ליכוד שנערך ערב ראש השנה אמר שר האוצר יובל שטייניץ:

יש לנו כאן עסק, לצערי הרב, עם תקשורת שהיא לא רק נגד הליכוד… נכון, היא מעדיפה את השמאל ברובה. לא כולה, אבל ברובה. היא לגמרי לא אובייקטיבית… אבל מעבר לזה, היא תקשורת שאיבדה את הכבוד למילה אחת פשוטה וקטנה – המילה אמת. אין כבוד למילה אמת…

שטייניץ נתן שתי דוגמאות, וגלובס מצטט.

חיים חפר

ידיעות מביא את סיפור הראיון/צוואה של חפר לאתר If I Die   (אגב, למה If, זה לא צריך להיות When?). בכל מקרה, הוא אומר דברים משעשעים מאוד. למשל, כששאלו אותו איך הוא מסתדר בגילו המתקדם סיפר: "יצחק בן-אהרון בן למעלה מ-90. אני שואל איך הוא עדיין נלחם ועולה במדרגות, והוא עונה לי: השנאה, חיים, השנאה".
עדיין לא הבנתי איך אני מגיעה לראיון איתו.

ובינתיים במעריב

העיתון נמכר, זו הכותרת של אתמול, לפחות בבלוג הזה. אני לא צופה עתיד מזהיר למוצר. מהו אותו שלד שקנה שלמה בן צבי? מה יעשה איתו? מה חושבים לעצמם הקוראים המבולבלים? למה עליהם לצפות עכשיו? אז קוראים לזה מעריב, אבל מה זה זה? ומה הלאה?

הבוקר זועקים העיתונאים בשער "נמכרנו".
כפולת 2-3 מספרת את סיפור המכירה. אי.די.בי מגיבה:

כל תמורה שתתקבל מעסקה זו תלך לקופת העיתון, כלומר לשמירה על זכויות העובדים ולהחזר חובות, והוא הדין לגבי התמורה מעסקה נוספת למכירת בית הדפוס של העיתון בבת ים… אם אחרי שתי העסקאות הללו עדיין יישאר פער בכספים שמגיעים לעובדים – אני אמליץ לדירקטוריון דסק"ש להעביר לעובדי מעריב את החלק היחסי שלנו ואני מקווה ששותפנו במעריב יתרום גם הוא את חלקו.

עיתונאים ותיקים מקוננים: יונתן הללי, אבי אשכנזי, חן קוטס-בר.


כפי שכתבתי כבר אתמול, ביום שני ישבתו העיתונאים, וביום שלישי, ערב החג, לא ייצא עיתון.
הכותרת הראשית בע' הבית מתארת את ההפגנה אתמול ואת האירועים האחרונים, שאינם מבשרים טובות לעובדים.
כל השאלות ששאלתי אתמול עדיין בתוקף.
מספר האשמים בכל השתלשלות המאורעות לא קטן. וכל מי שהתעלם, לא שמע, שמע ולא דיבר, אשם.
שלי יחימוביץ' קוראת לעופר נמרודי למכור את הבניין.

עידו טל קיבל החזר, כמנוי על מעריב דיגיטל, ומתפעל.
ניר גונטז' מברך את עובדי מעריב.

בשער הארץ זו הידיעה המרכזית: "הושלמה מכירת מעריב; 1,750 עובדים יפוטרו".
בע' 4 הכותרת: "כ-1,500 איש צפויים לאבד את מקום עבודתם". נו מה? לא כדאי להחליט?
ראשי מערכת החדשות של מעריב, יואב ריבק ועומר ברק חתומים פה על קטע משלהם, שכותרתו "דד ליין", ובו הם מתארים ערב בדסק החדשות.
אלון עידן, כל ע' 5: הטוב, הרע והעיתונות הכתובה.

המצאת האינטרנט האיצה את תהליך הכחדתו של העיתונאי המודפס, משום שהיא אפשרה למדוד מתארי מציאות חדשים ומגוונים (פוסטים, בלוגים, טוויטים, סטטוסים), ובעיקר – היא אפשרה לשלוט בהם באופן מיידי. ההקלקה הפכה לאשרור הרשמי של תיאור המציאות החדש – ככל שיותר אנשים לחצו על דף כתבה, כך המציאות המתוארת באותו דף התקבלה כסמכות. העיתונאי המודפס נדרש כעת להעביר את רשמיו לאינטרנט כדי שיוכל להימדד בכל רגע ורגע. ואולם, העיתונאי המודפס מתקשה לעשות את המעבר, משום שהמדידה היא כל מה שבגללו הפך להיות עיתונאי מודפס. כלומר, הרצון לכתוב רשמים בלתי תלויים על נייר, הוא הרצון לא להימדד על ידי ההמון (אלא על ידי "העורך", סמכות ישנה).
…הסתירה שבין העיתון לבין האינטרנט … קשורה לרצון של העיתונאי לא לעמוד למשפט בכל רגע ורגע (סירוס), לא להיות תלוי בסנטימנט של ההמון, ממנו ברח מלכתחילה אל הדף המודפס. העיתונאי מאמין שהדבר הכי חשוב בעבודתו – למעשה הדבר שמגדיר את עבודתו – הוא העצמאות: היכולת להיות נאמן למראה עיניים, למשמע אוזניים, למחשבה חופשית.

סוףסוף מסופר היום במקור ראשון על העסקה. בשער מדווח שנחתמה. בניגוד למספרים השונים שעליהם מדווח הארץ כותב ישי פלג כך:

הרוכשים התחייבו בהסכם להמשיך להוציא לאור את העיתון, לקלוט למעלה מ-300 עובדים באופן ישיר למעריב החדש, ולהמשיך להשתמש בשירותי הקבוצה בתחום הדפוס וההפצה כך שעוד כ-1,400 מתוך כ-1,800 מעובדי הקבוצה יוכלו להמשיך לעבוד ולהתפרנס.

מי יפתור את הסתירה הדרמטית בין התיאורים השונים?
חגי סגל כותב אף הוא על העיתונ/ות בשער העיתון ובדיוקן. הוא מסכים עם שוועת העיתונאים לבקש את עזרת הממשלה.

רועי צ'יקי ארד מתאר את ההפגנה.

ישראל היום מדווח סוףסוף על העיסקה, אך מתייחס אליה כאל משהו בהליכים, לא כעובדה מוגמרת.

ידיעות, ע' 6: "מעריב נמכר, העובדים יפוטרו".
ובידיעה: "במעריב מועסקים כיום כ-2,000 עובדים, והם צפויים להיות מפוטרים בעקבות המהלך. גם אלה שיועסקו מחדש על ידי בן-צבי יעשו זאת בתנאים אחרים, שעלולים להיות גרועים יותר".

גיא רולניק במארקר: "מעריב, מחאה, בריאות ושיגעון". קראו לאט לאט את הפסקאות הבאות.

קריסת "מעריב" אינה סיפור על האינטרנט והטכנולוגיה, אלא על ניהול כושל וקשרים מושחתים בין עיתונות לבין חברי מועדון הריכוזיות במשק הישראלי. הנסתר בסיפור עדיין רב על הגלוי. טועה מי שחושב שזה סיפור רק על העיתון הזה – האינטרסים שבחשו בעיתון קשורים לחלקים נוספים בתקשורת ובמערכת הכלכלית הריכוזית הישראלית. האם זה מקרי שקבוצת אי.די.בי החליטה לרכוש את "מעריב" לאחר הקמתה של ועדת הריכוזיות, ולאחר ששר התקשורת החל לקדם את הרפורמה בשוק הסלולר? האם זה מקרי שמי שמימן את "מעריב" היה הבנק שהיה מקורב לקבוצת אי.די.בי?
לעובדי "מעריב" כל זה מאוחר, כמובן. לרובם לא היתה ממילא חלופה בשוק העיתונות הישראלי הקטן, וחלקם העדיפו לא להסיק מסקנות מהתוואי שבו נע העיתון לפני שנה, שנתיים, שלוש או חמש שנים. לשאר העיתונאים בישראל יש עדיין הזדמנות לפקוח עיניים, להסתכל מסביב ולשאול את עצמם: האם ייתכן שמעל ראשיהם – בצמרת העורכים, המנהלים והבעלים – מתנהל משחק אחר לחלוטין של אינטרסים, שהם רק מריונטות בו? האם הבעלים של העיתון שלהם באמת רואה בו כלי עיתונאי או קרדום לחפור בו כדי לקדם את עסקיו וחבריו?

 וההפגנה:

עבור רובם המוחלט של עובדי העיתון זהו תרחיש עגום, בייחוד עבור קבוצה לא מבוטלת של עובדים ותיקים שכספי הפיצויים וחלק מכספי הפנסיה שלהם מוטלים עדיין בספק, וגילם בוודאי יקשה עליהם למצוא עבודה. אחד מהם הוא המעצב הגרפי הוותיק של העיתון, יורם נאמן, שעובד בו כבר 33 שנה. נאמן נשא על כתפיו שנים רבות את הפן העיצובי של העיתון וגידל דורות של מעצבים. "מגיל 26 אני בעיתון ועוד כמה חודשים אני בן 60. עכשיו אני יוצא לפנסיה. אני לא יודע ממה אחיה. מבחינה כלכלית אני נשען בעיקר על אשתי. לצאת לשוק העבודה? מי ירצה אותי עכשיו?".

שלמה ארצי

כתב טור ליום כיפור. מה הבעיה? שבפייסבוק של ידיעות מתפרסמת תמונה שלו, ששונה בעליל מהאיור המלווה את טורו. מישהו צריך לעמוד לדין.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

ראש המדור כתב שהארץ יהפוך לאתר בתשלום בעוד שנייה וחצי. הוא טען שזה נכתב ב-NiemanLab. כשלעצמי לא מצאתי לכך אזכור. מישהו? (תודה לרויטל).
דיווחים על אתר הארץ באנגלית בתשלום היו כבר במאי.

לפני פיזור

רוצים להתגלגל מירושלים לתל אביב בערב יום כיפור? קבלו את האירוע המתרחש זו השנה השביעית.

ותודה לתומכי הבלוג.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שישי קצר, שערים, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

73 תגובות על "השנאה, חיים, השנאה"

 1. רני הגיב:

  שתיקתם ההולכת ונמשכת של בן כספית, שי גולדן, עפר שלח. מה פשר הדבר? בזמן שכל כתב זוטר או פועל דפוס מוזמן לכתוב טור ב-nrg או נשלח לחזית להתראיין בכלי התקשורת, דווקא שלושת הקודקודים האלה, שתמיד עטו בעטם השנון על כל עוולה וקילקול, שותקים. הם יודעים משהו שאנחנו לא?

  אהבתי

  • יש הרבה עיתונאים שדואגים לישבן שלהם לפני הסולידריות החברתית. זה בסדר לשתוק כדי להגן על הקריירה והפרנסה אבל מאותם אלה שביקרו צביעות של אחרים והתהדרו בנוצות נאורות זרחניות ציפיתי ליותר.

   אהבתי

  • עוד עובד הגיב:

   סליחה? שתיקה על מה בדיוק?
   הם כבר לא עובדי מעריב…

   הם יחכו לך או לשב"צ? הם כבר חתומים אצל המתחרים ונטשו את הספינה מזמן…

   אהבתי

 2. סקוטי הגיב:

  "יצחק בן-אהרון בן למעלה מ-90. אני שואל איך הוא עדיין נלחם ועולה במדרגות, והוא עונה לי: השנאה, חיים, השנאה".

  חח *8

  אהבתי

 3. הלל הגיב:

  יש אנשים שאצלם בכול אשם הכיבוש. אצל גיא רולניק מתחת לכל רע תמצא את ה"ריכוזיות".

  אהבתי

 4. סקוטי הגיב:

  * בקשר לכותרת בישראל היום, התכנון האירני המובן מאליו הוא שבהודעת "עבדנו עליכם חח*8", כבר ניסוי בליסטי גרעיני יצא לדרך.

  ** ערבי-ישראלי מרצה יוסף ג'אברין מהטכניון, מתראיין לטלוויזיה הפלסטינית : יש לכל חברה דברים יפים ופגמים- "חלק בלתי נפרד מהזהות הפלסטינית שלנו הוא להכות ולהרוג נשים".

  אהבתי

  • אבבה הגיב:

   הדברים על הכאות הנשים נאמרו בביקורת עצמית. אז לא יאה להשתמש בזה כנגדם.
   כן ירבו.

   אהבתי

  • שועלן הגיב:

   בזהות הפלסטינית יש דברים יפים, אבל יש גם דברים שאימצנו לעצמנו מהתרבות הערבית מאות בשנים אשר מזיקים לפרט ומזיקים לאישה

   מסתבר שהתרבות הפלסטינית הקדומה והטהורה התקלקלה מהשפעות התרבות הערבית. את התרבות הערבית הביאו לאזור כמובן הציונים, עם העליות הגדולות מצפון אפריקה ומדינות ערב.

   אהבתי

   • הפוך גוטה. הרי ידוע שהפלסטינים הקדומים היו יהודים.

    אהבתי

   • האמיר הגיב:

    זה באמת מוזר. שהרי לעם הפלשתינאי העתיק יש הסטוריה גאה שמתפרשת לאורך 7,500 שנים (בספירה האחרונה. כל כמה שנים מתווספים להסטוריה הזו עוד כמה מאות), הרבה לפני שהיהודים הופיעו.

    כמובן גם שאין בכלל דבר כזה "עם יהודי", ישנה רק דת יהודית.

    בקיצור, הטענה הפלשתינאית היא שהם צאצאיהם האמיתיים של העם שמעולם לא היה קיים עוד הרבה לפני שהעם הזה (לא) התקיים.

    אהבתי

 5. רדיקלית חופשית הגיב:

  יורם נאמן איש אהוב ויקר והגון. כל פעם שאני חושבת על סגירת מעריב, אתה עולה לי כדבר היציב, נאמן והאמין היחיד במערכת שקרסה.

  אהבתי

 6. חייל זקן הגיב:

  אגב, למה If, זה לא צריך להיות When?

  לא שמעת על אלביס והרבי מלובאביץ'?

  אהבתי

 7. לחם הגיב:

  רבים יחגגו על הגופה המדממת של מעריב. קלמן ליבסקינד כבר התחיל אתמול במסע יחצנות כשאמר שמעשים נוראיים התרחשו במעריב בתקופה של דנקנר. יכול להיות שזה נכון, אבל אם אתה כזה אמיץ למה לא התרעת בזמן אמת? זה נקרא אופורטוניזם, לא אומץ. ויהיו עוד רבים, הוא התחיל לסמן מגמה שתלך ותגבר בימים הבאים

  אהבתי

  • לחם הגיב:

   ואם כבר מדברים על אופורטוניזם אי אפשר שלא להזכיר את ליאת שלזינגר, עיתונאית שולית שכתבה בעיקר כתבות ממחוזרות ולא מאוד מעניינות תפסה אחלה טרמפ על המחאה במעריב. היא כבר הספיקה להתראיין בעין השביעית ולהידחף כמעט לכל מצלמה בצורה מביכה, בקרוב בוודאי כתבת פרופיל ואיזשהו סרט דוקומנטרי. כאלה יהיו פניה של העיתונות החדשה, עיתונאים שאינם משכילים במיוחד, כשרוניים במיוחד או מעניינים במיוחד, אבל אופורטוניסטים, נדחפים, מנצלי הזדמנויות. זה מעורר סלידה אבל גם מחשבות נוגות.

   אהבתי

   • עו"ד הגיב:

    תגיד, מה בדיוק הסיפור שלך? מה אתה מתגולל על הבחורה הזו? הרי מי שקורא את התגובה שלך מבין שהיא עיתונאית שולית שכותבת בעניינים שוליים (כגון עניין האלטרוקסין שלא היה לו שום הד בישראל) שתפסה טרמפ על המחאה ובזכות הטרמפ הזה התראיינה לכלי תקשורת אחרים (ולא חס וחלילה בגלל שנבחרה לוועד הפעולה הזמני של העובדים במעריב) ושהיא בכלל טיפוס אופורטוניסטי במיוחד, וכל זה ממישהו אלמוני בשם לחם, שקיבל בטחון עצמי מאיזו תגובה הזויה שהשוותה בין תרומתו לתקשורת של לחם לתרומתו של סטיבן הוקינג לקהילה המדעית. אשכרה כל יום אני מודה מחדש שהיה לי שכל להופיע אנונימי ברשת, כי הלחמים האלה, פשוט מסוגלים, אפילו אם הם לא מודעים לזה, לגרום להרעלת קיבה. אל תיפגע, פשוט זכור שאתה מכפיש אנשים בלשון בוטה (זו לא ביקורת מה שכתבת), אנשים שלא עשו לך כל עוול שהוא, למעט עניין קיומם. תפעיל את הפילטר בין המוח ליד – לא כל מחשבה שעולה לך לראש חייבת למצוא ביטוי פומבי.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    מאיפה אתה יודע שהיא לא עשתה לו עוול?
    אולי היא קיבלה תפקיד שהוא חשק בו?
    אולי הוא סתם מקנא בזה שהיא התקדמה בזמן שהוא נשאר מאחור?
    יש לי הרגשה ש"לחם" זה אותו אחד שניהל פה מסע הכפשות דומה נגד נטע ליבנה.

    אהבתי

   • עו"ד הגיב:

    הכל ייתכן. ייתכן שבמציאות הוא אפילו השכן מלמטה והיא מפריעה לו בשנת הצהריים. אני מתייחס לדמות האינטרנטית שלו שלגביה אנו כן יודעים, שבלי לנמק אפילו הוא מכנה אותה בכינויים שכבר כתבתי, שעליהם אפשר להוסיף שאפשר להבין מתגובתו שהיא בין העיתונאים ש"אינם משכילים במיוחד, כשרוניים במיוחד או מעניינים במיוחד, אבל אופורטוניסטים, נדחפים, מנצלי הזדמנויות". יש גבול או חייב להיות גבול. לא רק שמדובר באדם ולא בניק, אלא באדם שעכשיו נלחם על עתידו המקצועי והכלכלי, בשמו ובשם אחרים. טרוף המערכות הזה של הכפשות אפילו לא מנומקות בחסות האנונימיות (היחסית) שקיימת באינטרנט, צריך שיפסק.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    זו נקודה שאנחנו מסכימים עליה.
    אי אפשר לאפשר הכפשות אנונימיות.
    אני רק נגד לשפוך את התינוק עם המים (=לחסל כליל את חופש הדיבור האנונימי ברשת).

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    מסכים עם שועלן, גם לי נראה שלחם הוא אותו אחד שהשמיץ בקביעות את סופשבוע. לדעתי הנחותים במגיבים הם אלה המנהלים ונדטות אישיות בבלוג, ופוגעים בו בשל ההשמצות האנונימיות.

    אהבתי

 8. חייל זקן הגיב:

  מסמכים פוקחי עיניים על תפקוד רשויות המדינה

  המסמכים המתפרסמים חדשות לבקרים לא פקחו את עיניו של איש ובעיקר לא את עיניהם של הפרשנים הביטחוניים מסוגו של אורן והגנרלים במיל. אם כבר, הם מעצימים את שקר "ההפתעה" שבה נתלים כולם כדי להסביר את ביצועי צה"ל באותה מלחמה.

  אהבתי

 9. אלי הגיב:

  איני מגיב הרבה למרות שאני קורא את הבלוג לפחות 5 ימים בשבוע.
  בכתבה של רולניק מופיע ציטוט משלט שכתב עודד הון "ביבי הורס את 'מעריב' ואת הדמוקרטיה".
  איני יודע מי זה עודד הון פרט לכך שהוא היה הכתב הכלכלי של מעריב בעבר. מה שאני כן מבין זה את שטייניץ שאומר שהעיתונאים חוטאים לאמת.
  כמו במקרה של ערוץ 10, הממשלה לא אחראית לגורל חברה פרטית אלא מנהליה. עם כל הצער על העובדים, הגיע הזמן שיפסיקו לפנות לממשלה כדי למנוע את סגירת העיתון. די לנו בכך שהממשלה שולטת ברשות השידור. מה גם שאחרי כל הלכלוך חסר הפשר וחסר הקשר לאמת (שטייניץ צודק במקרה הזה, אין ספק) נגד הממשלה על ידי מספר עיתונאים, אין סיכוי שהם יפעלו לטובתם.
  צר לי על העובדים הרבים ואני מקווה שימצא פתרון בעניין הפיצויים וההפרשות לפנסיה.

  אהבתי

  • קורא הגיב:

   הממשלה בהחלט אחראית לשוק באופן כללי ולמצב שבו לא יהיו מונופולים באף תחום או מתחרה שמתאבד באף תחום. ישראל היום הוא מתחרה שמתאבד שהורס שוק שלם, ולא ניתן להתחרות בו כי לא אכפת לו להפסיד כסף.

   תאר לעצמך שתפתח חנות שתחלק אוכל בחינם ליד הסופר בשכונה שלך, האם זו תחרות לגיטימית? מחרתיים הסופר הזה ייסגר (כששלדון ימות) ואז תישאר בלי אף סופר אחר באזור (מעריב, ידיעות, הארץ).

   אהבתי

 10. captain beefheart הגיב:

  שטייניץ בכנס של פעילי ליכוד. מה רציתם שיאמר להם משכיל אשכנזי בעל תואר שלישי בפילוסופיה? הרי הוא רועד מהכאפות שעלולות לעוף על עורפו הלבנוני מכיוון גסטון או מוטי מלכה. יש רק דרך אחת לפייס את החבר'ה האלה ולהתחבב עליהם. מה שהיה טוב לבגין ונתניהו (אך נעדר לחלוטין מהרפרטואר של שמיר) – הסתה בנוסח הישן והטוב נגד הקיבוצים/השמאלנים/התקשורת. זה תמיד עובד.

  אהבתי

  • אבבה הגיב:

   סימנתי לך לייק רק על הרעידות מהכאפות.

   אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   משווה ומעלה:
   "תענוג לראות את הקהל הזה, ותענוג לראות שאין כאן צ'חצ'חים שהורסים אסיפות בחירות… הצ'חצ'חים של הליכוד הם במצודת זאב. הם בקושי שין גימלים, אם הם בכלל הולכים לצבא. כאן נמצאים החיילים ומפקדי היחידות הקרביות"

   אהבתי

   • מיכה הגיב:

    אגב, אני מוצא סוף סוף על מה להעריך את ידיעות: נאמנות לחברים ולמקודמים. מסתבר שהיא נמשכת אצלם גם לאחר המוות – היום כתבת השער של "7 ימים" היא מכתב של דודו טופז על יסורי המצפון שקורעים אותו מבפנים. נאמנות נוגעת ללב. איך כתב חיים חפר בשיר "דודו"? "רק מי ששכל את הטוב ברעיו, אותנו יוכל להבין". כמובן, ללוויה של חפר עצמו (שבסה"כ כתב בעתון כמה עשרות שנים) העורכים לא טרחו להתייצב, אבל מיהו חפר לעומת דודו, הבחור ש-"עת הקיפוהו בנות עד צוואר צחק הוא עד לב השמים".

    אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    אם הבנתי את ההפוכה, אתה מדביק לשמאל את דודו טופז. אבל מה לעשות – לא נדבק.

    אהבתי

   • אנונימי הגיב:

    למה לא? הוא הופיע בעצרת של המערך. הוא גם שייך לבורגנות התל אביבית ש״השמאל״ ייצג נאמנה. אביו אליהו גולדברג היה מהדור והקבוצה של הצ׳יזבטרון. הבנים של הדור הזה כבר נשאבו לאובססיית הכיבוש (כאילו כל מה שכבשנו מעבר לגבולות החלוקה של האו״ם ב 48׳ זה לא כיבוש. כיבוש בריבוע). הנכדים כבר בברלין חוקרים את מיניותם. זה מה שנשאר מהשמאל.

    אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    ואללה תפסת אותנו. אליהו גולדנברג היה האידאולוג של תנועת העבודה. הצ'יזבטרון היה החמ"ל והבורגנות התל אביבית היו גדודי ההסתערות.

    ההיסטוריה מעידה שדודו טופז עצמו היה וואחד צ'חצ'ח. אמנם בלי חי"ת ועי"ן אבל אחולמניוקי צ'חצ'ח. מהחיים הפרטיים שטופי הסמים והשובניזם, עובר בפרסונה הטלויזיונית שלו (שכללה נאשכות בשידור חי בכתפי נשים) וכמובן אירועי שנותיו האחרונות ואחריתו.

    בדרן שולי זיהם את אחת מעצרות הבחירות של המערך בהבל פיו. סו Xאקינג ווט? שנעשה תחרות עם מג'נונים שדיברו בכנסי הליכוד?

    אהבתי

   • אנונימי הגיב:

    מה ההבדל בין אליהו גולדברג, חיים חפר ונעמי פולני שהשבט המפאיניקי נשבע בו? זה אותו מגזר. דודו טופז היה מגעיל וצ׳חצ׳ח, וערס פולני זה יותר גרוע, זה אומר שהוא לא היה בשר מבשרם של המחנה הזה שנקרא גם ״המחנה השפוי״ . הישראל שמאל זה אפילו לא תודעה קוגנטיבית אלא סתם פוליטיקה של זהויות.

    קפטן, הוא שייך למחנה ההוא. על מה הויכוח? מה אתה שומר הסף שלהם?

    אהבתי

   • בזינגה הגיב:

    נדבק ועוד נדבק לעולמי עד "נאום הצ'חצ'ים".

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    סתם אסוציאציה של בעל עורף לבנוני שנזכר בדברים ששמע בטרנזיסטור באחת מהפעמים הרבות ששימש כש.ג.

    אהבתי

  • yigal heffets הגיב:

   ואני ססימנתי לך לייק על כל הבלוג, ויותר מכך, גם על העובדה ,שאצל שטייניץ שאינו מבין דבר, וחצי דבר בכלכלה, אמת ,זה רק מה שהוא עצמו אומר ותו לאו! 😈 ➡ 😕 👿 💡 😳

   אהבתי

 11. אלון עידן:

  ההקלקה הפכה לאשרור הרשמי של תיאור המציאות החדש – ככל שיותר אנשים לחצו על דף כתבה, כך המציאות המתוארת באותו דף התקבלה כסמכות.

  ערך התוכן לאורך זמן נמדד מעבר לכמות הקליקים. פופולאריות להווה מול אמינות לעתיד. המתערטלת והדיווח, כותרות צהובות מול נתונים ודיווח אמין.
  כשהעורכים עצמם לא תורמים לחיזוק או שימור המותג אי אפשר לבוא בטענות להתפתחות האינטרנט. כל מי שיציית לאלילי הרייטינג יצהיב ויירקב, עניין של זמן.

  אהבתי

 12. Orit.Sha הגיב:

  ממליצה על

  "חטא החזירות" / טור הדעה של פישי הגדול (אדם בן לביא), זמר ראפ
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4284118,00.html

  ועל הכתבה "חיים שראוי לסיים" / מייקל וולף, "ניו יורק מגזין"
  http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3583191,00.html

  אהבתי

 13. שועלן הגיב:

  הכותרת של מקור ראשון מעניינת מאוד (אמנם לא בתור כותרת ראשית).
  מישהו יודע כמה זה משקף נאמנה את המצב דאז?

  אהבתי

 14. שועלן הגיב:

  לדורי ממזבלה – אתם משתמשים במוות של חפר ככלי לקידום מכירות?
  למה הסרטון יופיע בחדשות ערוץ 2 לפני שיופיע באינטרנט?
  חפר הסכים לזה?

  אהבתי

 15. מון אמור תנשמי כבר.
  אמרתי לך
  -אלף פעמים,
  כשעומדים במרכז סלון
  יראו אותך
  גם במדים מנומרים.
  תנשמי, מון אמור תנשמי.

  —-
  מתוך ספר שירה חדש של פטריק לה שומה בהוצאת קמופלאג', פתקי מקרר לז'ורז'.

  אהבתי

 16. שועלן הגיב:

  ארד לא מבין את הדו-משמעות האירונית של המשפט הבא שלו:

  עם כל הביקורת על הקפיטליזם החזירי, מיזוג טוב יודעים הקפיטליסטים לעשות

  אהבתי

 17. אתון הגיב:

  מה אתם אומרים על הכותרת של ידיעות על שעון הקיץ, "משבת בלילה"? מתי זה בעצם שבת בלילה?

  אהבתי

 18. מוטי רענן הגיב:

  במידה שהארץ יהפוך את האתר למנוים בלבד,אני מעריך שמקסימום יהיו לו 2000 מנוים שישלמו מקסימום 50 ש"ח בחודש ,אני חושב שעדיף להם להשאר אתר פחות עם ההכנסות מהפירסומות באתר

  אהבתי

 19. האמיר הגיב:

  בשער ובע' 2 בידיעות מתאר איתמר אייכנר ארוחה שהנתניהוז התכוונו להעניק לחברי הקואליציה שהוזמנו לגיבושון, אלא שבמשרד מבקר המדינה זעמו ואילצו את רה"מ לעבור לאירוח צנוע, או לממן את הארוחה מכיס האורחים, או לבקש מהמוזמנים שישתתפו.

  מה יש, אף אחד לא סיפר לשפירא שהוא אמור להיות יס-מן של ביבי?

  אהבתי

 20. האמיר הגיב:

  מי יפתור את הסתירה הדרמטית בין התיאורים השונים?

  עשיתי את זה כבר לפני כמה ימים.

  "מעריב" החדש יקלוט 300, מה שישאיר עוד 1,700 ב"מעריב" הישן. חלקם עובדים בבית הדפוס ובמערכת ההפצה. מאחר שהחדש הולך להשתמש בשירותי הדפוס וההפצה של הישן, חלק (גדול?) מאותם 1,700 ישארו בעבודה. אבל הם לא יהיו עובדי "מעריב" החדש אלא עובדי "מעריב" הישן.

  והפער? ב"הארץ" עשו אחד ועוד אחד והגיעו לשתיים. הגיוני. הם רק לא לקחו בחשבון שיש שם עוד כמה ספרות.

  אהבתי

 21. עובר אורח הגיב:

  http://nowlebanon.com/NewsArticleDetails.aspx?ID=438948
  חשוב, מאוד, להיות נוטרלי. ב 2003 שוויץ מכרה לאמיריות המאוחדות 225.000 רימוני יד. חלק מאלו זלג לירדן. מאלו חלק טפטף למורדים
  בסוריה. המצאות נשק שווויצרי בסוריה הפתיעה את ממשלת שוויץ כי מזמן מזמן ז.א ב 1998 כשהשוויצרים גילו (להפתעתם !!) שסוריה במצב מלחמה עם איזה שכן לא מוכר, הם הפסיקו למכור נשק לסוריה.

  אהבתי

 22. yigal heffets הגיב:

  יש לי שאלה, מעט נוקבת, לכל החכמים, ואלו שלא ,בנושא כתבה שפורסמה לא מכבר, על כך שהשר אלי ישי ,זה שמחשיך את הקייץ ,והופך לנו את הקייץ לחורף ,וגונב לנו ,תרתי- משמע ,שעת אור חיובית ,כלכלית ,יעילה וטובה ,בבחינת, מיעוט השולט על רב ,שקרוי גם אפרטהייד ! הוא טען בכתבה מלאה פאתוס ,באיך לא, החינמון "ישראל-היום" שהוא ציוני?!!! נו באמת? ויותר מעניין מכך, שאף בלוגר לא צייץ ואף כתב לא כתב, ואף עיתונאי ,-ימני ואו שמאלני, לא העיר הערותיו המתחכמות, וכיוצ"ב מעניין מדוע… באמת…עוד טען מר ישי הנאור והשר שעל הפנים, שהוא "דואג לציונות ולציון"! בלי למצמץ ובלי לשקר? מעניין מה היה אומר על כך, השר לעניני-כלכלה ,-דוקטור שטייניץ שהאמת היא נר לרגליו,- ולעמיתיו השרים?! 😉 😉 😦 😦 😦

  אהבתי

  • תומר הגיב:

   מה?
   אפשר תרגום?

   (בעצם לא צריך תרגום אבל אתה יכול להחזיר חלק מהפסיקים? לי כבר לא נשארו כמעט)

   אהבתי

  • אנונימי הגיב:

   הספרדים ״החרדים״ הם ציונים. אלי ישי שירת במלחמת לבנון. שינאת ציון של החרדים האשכנזים לא קשורה להיסטורה של הספרדים שומרי תורה.

   אהבתי

  • אזרח במיל' הגיב:

   , , , , , , , , , – , , , , , , ! , , " – " ?!!! ? , , ,- , , " … … , , " "! ? , – ,- ,- ?! 😉 😆 😦 😛 😥 😮 ❓

   אהבתי

  • האמיר הגיב:

   מי אמר ששעון קיץ הוא כלכלי? למעשה, כשבדקו את זה עלה שכנראה הוא לא. יש סיבות להחלת שעון קיץ, אבל זו לא אחת מהן.

   אהבתי

   • סתמאחת הגיב:

    כמו שברית מילה זה יותר בריא ויותר יפה..

    מסוג הדברים שעל פי ניסוח השאלה תמצא את התשובה שלך. בשאר העולם השמש זורחת מאוחר יותר ושוקעת מאוחר יותר מאשר בישראל. יש מחקרים שקושרים בין שעות אור למצב הרוח. החל מראשון הקרוב אנשים יצאו ממקום העבודה שלהם כשכבר יחשיך. לא אכפת לי כמה זה כלכלי להנות מעוד שעת אור, אני פשוט אשמח לזכות בקצת זמן איכות תאורה טבעית.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    מסכים ומוסיף שההבדל בזמן השינוי ממש מעצבן בעידן הגלובליות והאינטרנט, החודש הבדל הזה תמיד קשה לי.
    ואגב גונן גינת שוב טעה בישראל היום. בבריטניה בהחלט יש שעון קיץ, מה שבוטל הוא ניסוי של הזזת שעה במשך כל השנה.

    אהבתי

   • האמיר הגיב:

    היי, אני בעד הארכת שעון הקיץ. אבל הטענה ששעון קיץ חוסך כסף היא, קרוב לוודאי, שגויה. ודאי שהיא חסרת כל ביסוס עובדתי.

    אם מישהו מתנגד לאחד מהנימוקים, אי אפשר להסיק מכך שהוא מתנגד לכל הנימוקים או לטענה שלהצדקתה הועלו אותם נימוקים.

    אהבתי

 23. מוטי רענן הגיב:

  ותודה רבה לבג"ץ ולקרן החדשה לישראל

  http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-8,00.html

  עשו שבת שחורה למשפחת ההרוג,מסכנים הלב נשבר

  אהבתי

 24. אנונימי הגיב:

  מוסף הארץ ראיון עם יוסף אגסי:

  ״לא נשכח את דבריו באותו ראיון מפורסם אחרי מלחמת 67’, שבו הוא חזה את קריסת המדינה.

  “ליבוביץ זיהה את קריסתה של החברה. הרי התנועה הקיבוצית התמוטטה בגלל סוגיית האדמות. הדוגמה הבולטת היא איקרית ובירעם. סוגיית האדמות שללה מהם את הטענה ליתרון מוסרי. לא היינו יושבים ומשוחחים כאן אלמלא עוצמתו של צה”ל. נשק יש לנו, אבל גם לאויבנו. היתרון הצבאי שלנו נובע מאיכותו המוסרית של החייל הישראלי. אני חושש שאם היא תלך לאיבוד, ניגמר. לכן, הדבר המסוכן ביותר בישראל הוא משרד החינוך. ליבוביץ ראה את חוסר המוסריות כהתמוטטות”.

  למה הכוונה התנועה הקיבוצית נהרסה בגלל סוגיית האדמות? מישהו יכול להרחיב? האם מדובר במאבק הקשת נגדם?

  אהבתי

 25. "ארגוני הסיוע" מעדיפים שתעשיית האימים תשגשג כל עוד אפריקה תמשיך לזלוג לישראל.

  אחר כך ינפנפו באומללות כדי לקבל תקציבים וטפיחה על השכם. את האצבע המאשימה הם מפנים אלינו, תמיד. אף פעם לא לערבים שמתעללים באפריקאים וגורפים סכומי עתק. אף עיתונאי לא שואל כיצד לפליט חסר כל יש עשרות אלפי $. עכשיו גייסו את ה CNN כי הגדר פוגעת להם בפרנסה. 200 באוגוסט האחרון מול 2000 בשנה שעברה. נאורות במיטבה.

  אהבתי

 26. עובר אורח הגיב:

  לנורווגיה יש מעכשיו שרת תרבות מוסלמית ממוצא פקיסטני.
  לפרטים:http://www.habermonitor.com/en/haber/detay/became-a-muslim-minister-of-culture-for-the-f/238148/

  אהבתי

 27. מוטי רענן הגיב:

  איזה קטע,בעיתון הארץ לא מבינים למה שלי יחימוביץ לא מאמצת את עצות האיתופל שלהם לגבי המצע הפוליטי שלה
  יתכן שהיא הסיקה מסקנות ממפלגה בשם מר"ץ שכן הלכה בדרך עיתון הארץ ונכחדה?
  הארץ עיתון לאנשים חושבים
  http://www.haaretz.co.il/news/politi/1.1828196

  אהבתי

 28. בועז הגיב:

  בנוגע לשני העיתונאים, יואב ריבק ועומר ברק.

  תמונה שלהם עם כיפות על הראש בהמתנה לשלמה בן צבי, פורסמה באתר רוטר ובאתרים נוספים.

  http://rotter.net/forum/scoops1/22209.shtml

  http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=395920

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s