ערב מול הגלעד


בלוג זה נטול ברבורי בחירות עד הודעה חדשה.

שוחררו 4:14 דקות מהסרט על גלעד שליט. כל העיתונים למעט הארץ מצטטים בשערם. ידיעות, האפוטרופוס הלא רשמי, מבחינתו, מקדיש חלק ניכר מהשער לארבע הדקות מערוץ 10, ובע' 3 מובא הראיון הזה, על פני כל העמוד, כשידיעות מציין ללא ניד עפעף ודף בשער: "ידיעות אחרונות מביא לראשונה את הראיון המלא". שוב, כן, בטח שידיעות מביא לראשונה, בדיוק כמו העיתונים האחרים, שגם הם מביאים לראשונה. גם במעריב, פלאי פלאים, זהו כל ע' 3, פלאס תמונת ענק המכסה כמעט את כל השער.
תיקון, שבת: ידיעות מביא עוד כמה משפטים מתוך הראיון, שלא מופיעים בעיתונים האחרים (שלא שודרו בטלוויזיה).

בקשר לכותרת, יש מצב שאני מבזבזת אותה בענק. זו הרי הכותרת המתאימה לערב בו ישדר ערוץ 10 את הסרט על גלעד שליט. זה יקרה בקרוב. כמה קרוב? לא ידוע. הערוץ שומר על עמימות. ואם כבר אפשר להמר על הרייטינג, הרי שנראה לי שהוא יעבור את החמישים אחוז, כלומר ינסוק לגבהי הרייטינג של הימים בהם היה ערוץ אחד בלבד במדינת ישראל המתעוררת.

בעניין הקרבות בין נועם שליט לערוץ 10 הרי שהם לא חדשים, וכבר כתבתי על כך בעבר. לשליט קשישא אין שום קייס משפטי נגד הערוץ, ואת התחנונים וה-וקשה וקשה מיצה כבר בסבבים הקודמים. זאת ועוד: לא נראה לי שהוא יכול להמשיך ולהחליט עבור הבן מה לעשות הלאה עם עצמו, עם כל הכבוד וההערכה לפועלו למען שחרורו.

http://f.nanafiles.co.il/Common/Flash/Nana10Preloader.swf

מג'די חלבי

מתברר שרק בזכות שריפת הכרמל נמצאה גופתו של מג'די חלבי, תלויה על עץ כשעל צווארה חבל. רצח או התאבדות? לא ברור עדיין.
מסתורי הוא גם המשפט הבא:

…לא ניתן היה לקבוע בוודאות כי העצמות שהיו מתחת לבגדים הן עצמות של גופת אדם.

איזה עוד יצור חי נוהג להתלבש?
ועוד בענייני בגדים: אם בעת היעלמו לבש בגדים אזרחיים, כך על פי העדויות, איך זה שגופתו נמצאה לבושת מדים?

הרב יאשיהו פינטו ורעייתו נעצרו

הם חשודים בענייני כספים, שוחדים והלבנות שכאלו.
הפעם הקודמת בה פינטו זכה לאזכור בבלוג זה היה בתמונה המפורסמת, בה הוא לוחץ את ידו של הטייקונצ'יק שזרק את מעריב לכלבים, נוחי דנקנר, משזה מצץ את לשדו. פינטו שידך בינו לבין הגביר אדוארדו אלשטיין, שתחב מצלצלין ומזומנין לכיס הדנקנר.

גלעד וטורי, 16, התמוטט

בעוד אנחנו, בני אדם בוגרים עד קשישים, מנסים לעשות מדי יום את הדבר הנכון, את הדברים הנכונים כדי לשרוד פה עוד כמה שנים, מקרה כמו זה של גלעד וטורי, ספורטאי צנום ושרירי בן 16 שמתמוטט בשנייה בשיעור ספורט מערערת את כל היסודות הקיומיים הקלושים והמעורערים ממילא: טיב האירוע הרפואי שפקד אותו לא נכתב בשלב זה, ואי הוודאות, אי הידיעה מה קרה, מעוררת חרדה קשה ושופכת סימני שאלה לרוב על סוגיית הלחיות נכון.

מרדכי גילת VS נחום ברנע

גילת מסביר את כל הרע הטמון בידיעות, איך התקרנף ואיך הוא מקדם את אריה דרעי העבריין ועוד ועוד. מה שהכי הורס זו הכותרת "עיתון עם שליחות" קשה לי להאמין שמי שנתן את הכותרת הזו עמד על כפל המשמעות שלה, ועל כך שהיא יכולה להתייחס בדי-בדיוק באותה מידה גם ואולי בעיקר לישראל היום.

ינון מגל VS רשות השידור

מגל תובע מהרשות 738 אלף ש' על שנאלץ להתפטר מהגשת מבט בעוון התנכלות אישית.

בינתיים במעריב

ג'רוזלם פוסט הגיש הצעה לרכישת העיתון.
העובדים לא הצליחו לגבש הצעה.
הטענה היא שכ-20 הצעות הוגשו לנאמני מעריב, אלא שרובן לרכישת נתחי בשר מדמם, איברים מגופו של מעריב.
כן, אפשר להגיד שלרכוש איברים להשתלה זה סבבה. רק שמעריב זה כבר לא יהיה.

קטע מעניין של משה ארנס בע' 2 של הארץ, המפקפק בעתידו של הארץ.
בין היתר הוא טוען, כלא מעט מגיבים במקומותינו, שמעריב הפך לעיתון שמאלני, כמו הארץ וכמו ידיעות.

ואנקדוטה: עברתי השבוע בשעת לילה באחד השערים המרכזיים באונ' תל אביב. בכניסה היו שני סטנדים ריקים (כאמור, לילה): האחד של ידיעות והשני של ישראל היום. אני מניחה הנחה פרועה שידיעות, כמו ישר"ה, מחולק שם, כמו בהרבה מקומות אחרים, בחינם. זכרו זאת לפעם הבאה בה ילין ידיעות על החינמון.
זו נקודה אחת. השנייה היא שדווקא לשני העיתונים האחרים הנאבקים על קיומם כעת, הארץ ומעריב, אין נוכחות באוניברסיטה.

ובינתיים בספארי

קבלו את פנחס הטפיר. ההצעה השישית ברשימה שלי. יש. עדיף מאשר לנצח בבחירות. סופסוף מישהו מקשיב לי.
יש לנו שנתיים שלוש ליהנות ממנו, עד שיגדל.
בדיוק צפיתי אמש בפרק מחברים בו נאלץ רוס לשלוח לגן החיות בסן דייגו את קוף הקפוצ'ין שלו, מרסל, אחרי שזה החל לחפש קופיפות לשעשוע.
[youtuber youtube='http://www.youtube.com/watch?v=uUGg3EBuDC0']

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

סלונה חתם על הסכם שת"פ עם האפינגטון פוסט.
כסף לא יהיה מעורב בעסקה. סלונה יהיה אחראי על תרגום הקטעים לעברית/אנגלית מ/לשני האתרים. וואוו. איזה בלגאן מנג'ס צפוי להם. חייבת לעקוב אחרי התהליך ולראות מה מתפרסם איפה ומתי.

מה זה אומר? זה אומר שלא רק שתוכלו להנות מהתכנים המעולים של האפינגטון פוסט בעברית, אלא שאם יש לך בלוג בסלונה, לכל פוסט שתפרסמי יש פוטנציאל להגיע למיליונים! הקול הנשי והייחודי של סלונה, יגיע מעתה אל מעבר לים. זו ההוכחה הניצחת ביותר לכך שהנושאים שמעסיקים אותנו הינם גלובלים, ושבדיאלוג הנשי טמון כוח רב

הסיכוי להגיע למיליונים הוא אולי יותר גדול מאשר בישראל, אבל כמו שכבר סיפרו כותבי הבלוגים שם (והנה ג'ונתן טסיני שתבע אותה), רובם לא מגיעים לעיני הציבור, כלומר זוכים לחשיפה קטנה. ברור, הכל יחסי, ברם.

חדשות הירקון 70:
– הפער בתנאי הלימוד בין המגזר הערבי ליהודי הולך וגדל
– אחרי החגים המחירים עולים
– הקדמת הבחירות תוקעת מקלות בגלגלי הרפורמות במשק
– מחסום חיוני בירושלים המזרחית נסגר

http://blip.tv/play/hM1qg4apSgI.html?p=1

תוס': בריחת מוחות, מדור הסאטירה של מקור ראשון.

נשים נשים

דנה ספקטור חומדת שקט לעצמה. אני ממש מבינה אותה, ויכולה רק לומר בגאווה שיש לי מלאי גדול מאוד ממנו, מהשקט, ואני בטוחה שבתחום הזה לפחות היא יכולה לקנא בי בגדול. ייתכן שרוב בני האדם היו משתגעים אחרי שעת שקט כזו, אבל לא אני. ממש לא.
להשכרה על פי שעות: פינת שקט בה תוכלו להיפגש בדיסקרטיות עם עצמכם.

השתתפות נשים ערביות בשוק העבודה.

ובחזרה שנייה לעניין שליט: בארבע הדקות שלעיל, הוא מתלונן למה האישה הראשונה שראה אחרי חמש שנים וחצי הייתה צריכה להיות דווקא שהירה אמין.
לפרשנותי זוהי לא תלונה על הראיון דווקא, אלא על כך שלא בר רפאלי או אסתי גינזבורג הגיעו לקבל את פניו. האמת היא שרצינו שכך יהיה, אלא שהן היו עסוקות, ולכן נאלץ החייל החטוף לראות אישה לא ממש צעירה ולא ממש דוגמנית אחרי כל הסבל שעבר בשביו.
תיקון, שבת: בציטוט הראיון המופיע בידיעות, אחרי שהוא אומר "דווקא אותה"? הוא אומר "סתם". העריכה הטלוויזיונית היא שיצרה את הרושם המוטעה.

לפני פיזור

הבטחתי שאם אכתוב משהו על בחירות זה יהיה רק ברמת האנקדוטה: ובכן זו הקריקטורה של עמוס בידרמן בשער הארץ.
נתניהו
ארך אף רוכב על כתפי אחמדיניג'אד.


מי יכתוב לנו טורים על מה זה להיות פטריוט? ומה זה לשלוח תילד לצבא? ולהכין אותו לבגרויות?
אוי אוי אוי.

קרב על העברית מתנהל בימים אלו באקדמיה.

דורון רוזנבלום על הפרויקטים שלא קראתם בעיתוני החג כי נשארו על רצפת חדר העריכה.

http://a.blip.tv/api.swf#hM1qg4apSgI

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שישי קצר, שערים, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

95 תגובות על ערב מול הגלעד

 1. הלל הגיב:

  גם מעריב חולק חינם באוניברסיטאות, בטרם התחיל לקרוס לגמרי.

  אהבתי

 2. הלל הגיב:

  ורק יש להדגיש שהמהדורות של ידיעות-מעריב הן מהדורות מקוצרות (לסטודנטים ולנוסעי הרכבת), עם טיזרים לקניית העיתון המלא.

  אהבתי

  • אזרח במיל' הגיב:

   ברכבת ידיעות אחרונות מחלקים גרסא כמעט מלאה של חלק החדשות + ספורט. ואם היית מסתובבת באוניברסיטה ביום יכול מאוד להיות שהיית מוצאת דוכן של הארץ שמוכר מנויים ומחלק עיתון בחינם לכל דורש.

   אגב חינמונימים, בזמנו עשיתי מנוי להארץ, 30 ש"ח עבור ספר שעדיין נמכר במחיר מלא בצומטסקי ומנוי לחודש. כמעט חינם, מבלי לקחת בחשבון את זה שהעיתון הגיע במשך כמעט שלושה חודשים.

   אהבתי

 3. yaniv of tel-aviv הגיב:

  בעניין גלעד וטורי.
  אחת לכמה זמן שומעים על ספורטאי שהתמוטט בזמן פעילות גופנית. כנראה (אין לי להשכלה רפואית) יש מומים בלב שלא מגלים אותם בבדיקות שגרתיות – עד שקורה משהו.
  הערך של פעילות גופנית לבריאות הכללית ידוע ומתועד. מצד שני, פעילות ספורטיבית אינטנסיבית מאוד מקצרת את חיי האדם. שחקני פוטובול אמריקאי, למשל, גומרים את הקריירה כשברי-כלי.

  ועל זה אמי הפולנייה אומרת: "הכל במידה".

  אהבתי

  • מישהי הגיב:

   כנראה שתלוי איזה סוג של פעילות ספורטיבית אינטנסיבית. בתחומי האתלטיקה או לפחות בחלק מהם נרשמה תוחלת חיים גבוהה מהממוצע אצל ספורטאים מקצועיים. אני לא חושבת שהוכח קשר סיבתי. בכל מקרה גם אני חושבת שלהתעסק בספורט באופן מקצועי או כתחביב רציני (אנשי ברזל למשל) ממש לא שייך לתחום של 'לחיות נכון'.

   אהבתי

  • velvet הגיב:

   אבל הוא צנח באמצע ריצת 60 מ' בשיעור התעמלות.

   אהבתי

   • אזרח במיל' הגיב:

    זה לא ממש נדיר, כל כמה זמן קורה מקרה דומה שבו ספורטאי צעיר צונח עם דום לב. אלו בדיוק אותם מומים שלא מגלים עד שהלב לא שובק.
    זה לא קשור לנזקים שנגרמים עקב העיסוק בספורט (כמו אותם שחקני פוטבול, או כל ספורטאי מקצועי אחר לצורך העניין)

    אהבתי

   • yigal1957 הגיב:

    שלום רב לך דבורית, מה שלומך? ברצוני ליידע אותך ,שהיום יום שישי ה,2 לחודש אוקטובר, בתוכניתה של ג'ודי שלום ניר מוזס, כיכבת בסופה של התוכנית ,על כך שמישהו ניסה לכאורה לסחוט אותך, מעיתון יריב או דומה, ואת היית צריכה להתנצל, או לשלם, או להיסחט, דיברו שם על טוקבקים, ועל רוע בהם, ועל כך שיש הצעת חוק ,בקנה בכנסת ,ויש התנגדויות וכיוצ"ב, מרעים בישים. אני חייב להודות ,שאני שומע על כך בפעם הראשונה ,וברצוני לומר לך ,כל הכבוד על עמידתך האיתנה ,ועל כך שלא נכנעת לסוחטים ולסחטנים, האוילים ,והמטומטמים והפסיכים הללו ,זה בהחלט מתקשר לספורט ,כי נאמר בספורט:-"נפש בריאה בגוף בריא" .כאשר בשנות ה,70 למדתי בביה"ס ע"ש "יצחק-שדה בבת-ים, זה היה הסלוגן ,על תלבושת הספורט שלנו. אז כה לחי לך, והמשיכי בדרכך זו ,כולנו עימך ומחזקים את ידייך על פועלך המבורכים? יגאל אחד! 😛 😛 😉 😆

    אהבתי

   • אזרח במיל' הגיב:

    משלמים לך לפי סימני פיסוק ❓

    אהבתי

   • ז'ורז' סאנד הגיב:

    מקבל הנחת מועדון על שימוש באמוטיקונים.

    אהבתי

 4. שיפ הגיב:

  דווקא היה יפה לראות את גלעד מדבר. אשמח לראות את הסרט הזה. מכל הדברים האיומים שקרו בשנים האחרונות ההחזרה של גילעד הייתה הדבר האחד, היפה, שהזכיר לי את השוני של המדינה הזו ממדינות אחרות.
  אז נכון, ביבי יטחן את התמונות האלה במערכת הבחירות שלו, ומבחינתי זה לא יעזור לו, אבל זה הדבר האחד שהוא עשה שאני אזכור לו לטובה.

  ודבר קטן בעניין הבחירות, הריאיון בחמש או בשש אתמול או שלשום עם יאיר לפיד ועמיר פרץ וגלעד ארדן, הראיון בו לפיד דיבר על השיטה שצריך להחליף או משהו, הזכיר לי משהו חשוב שאמר ארדן דווקא: אי אפשר יהיה לשנות כלום בממשלה בלי גוש (שמאל) חזק עם רוב בכנסת. בלי זה גם שלי תזרים כספים לחרדים כמו כולם.

  וגם מדהים כמה זעיר יאיר לפיד נראה מול מי שישבו לצידו באולפן. זעיר, קופצני, לא משכנע, הזכיר לי את וויפללא.
  🙂

  אהבתי

 5. meirav הגיב:

  בעניין עמדות החלוקה באוניברסיטה-
  באוניברסיטה העברית מחלקים כמובן ישר"ה בשער אחד וכבר יותר משנה שמחלקים ידיעות בשער אחר. שניהם נחטפים מהר למדי. לפני חצי שנה התחילו לחלק גם מעריב, ולמותר לציין שהסטנדים נשארו מלאים עד הערב, בזמן שמימינם ומשמאלם כבר ב8 וחצי אין עיתונים.
  הארץ עובדים בשיטה של דוכן למכירת מנויים, מה שלא נראה כאילו ממש עובד.
  זה כל מצב הפרינט בזכוכית מגדלת.

  אהבתי

 6. שועלן הגיב:

  נראה לי שחמאס בכוונה חטפו את החייל הכי צנון ומשעמם בצה"ל.
  היתרון כפול – 1) יש להם שקט ממנו במשך 5 שנים 2) הישראלים ממשיכים להתענות גם לאחר שחרורו.

  אהבתי

 7. שועלן הגיב:

  שימי לב שבסטריפ העליון של ידיעות יש שני איורים שונים של יאיר לפיד – פעם אחת ככוחותינו ופעם שניה ככוחותיהם. כמה סימבולי.
  צריך לקחת את שני האיורים ולשים אותם זה מול זה בזירת אגרוף.

  אהבתי

 8. avi הגיב:

  היוזמה של אלי עזור לקניית מעריב היא מעניינת.
  אם זה יקרה אולי כולנו נוכל לקבל בסופו של דבר את מעריב בחינם, לא באוניברסיטה אומנם אלא רק במגה בעיר ומגה בול במקום ישראל פוסט או מה שזה לא יהיה.
  סוף סוף תהיה לנו כאן מלחמת חינמונים אמיתית ואולי מעריב יחזור להיות שוב העיתון הנפוץ במדינה…. אינשאללה מי יודע…
  במקרה כזה מעריב בוודאי יעבור לפאזה אנורקטית אבל אצל עזור לפחות
  נפסיק לשמוע את הפיזמון המוכר כי לא ידע על עומק הבור וכדומה.
  מעניין גם שבין 20 ההצעות שקיבל המפרק לא נמצאה אפילו אחת של שוקן, עניין מוזר מאוד אם תשאלו אותי. אם עזור שמחזיק את הג'רוזלם פוסט, עיתון עם תפוצה נמוכה בהרבה משל הארץ מגיש הצעה רצינית ושוקן לא מגיש הצעה לשום דבר, אז מה זה בעצם אומר על שוקן? אם לקחת בחשבון את המאמר של ארנס מהיום בהארץ שכותרתו "עיתון זה עסק", את זה שבת"א היום למרות מאמצים לא קטנים בשעה 10 בבוקר ניסיונתיי לקנות את העכבר עלו בתוהו, נראה לי ששוקן בראש שלו לפחות, כבר זרק את המגבת.
  שוקן לא יוותר על השליטה בהארץ וגם מפרק שימכור את העיתון למרבה במחיר לא נראה. הסכנה במקרה שלו שיום אחד ללא שום הכנה העיתון יסגור את שעריו ללא התראה וללא הצרמוניה שאנו רואים במעריב.

  שימו לב לסימנים המקדימים אתם שם בהארץ. יותר מזה לא יהיה.

  אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   הסימן המובהק = רכישת דפוס מעריב על ידי אדלסון

   אהבתי

   • avi הגיב:

    צודק לגמרי. כמה יכול להיות אירוני או שמא טרגי יותר מדוייק שמי שיקבע אם הארץ יחיה או ימות בסופו של דבר יהיה שלדון אדלסון…
    לא בדיוק האיש שהייתם רוצים שייקבע משהו לגבי עתידו של הארץ .

    אהבתי

   • reader הגיב:

    המצב היום הוא כזה, למעשה שלדון אדלסון הוא הבעלים של הארץ, הוא מוציא שני עיתונים לאור, אחד לקהל הימני ואחד לקהל השמאלני. הבעלות מזכירה במשהו את הבעלות של מחזיקי איגרות חוב על חברה שאינה מסוגלת לעמוד בהתחייבויותיה, הם מחלטים את נכסיה כשבעלי המניות בעצם נשארים ללא כלום, ובמקרה הזה שוקן הוא בעל המניות ושלדון אדלסון הוא מחזיק איגרות החוב. אם אדלסון מפסיק להדפיס אצל הארץ העיתון הזה הרי גמור, גם ככה הוא כבר לא מרוויח כסף והשאיפה היא רק לאזן אותו, הרווח מגיע מפעילות הדפוס לישראל היום.

    מה שכן, אפשר ללמוד פה על מודל מעניין של מו"ל שמוציא שני עיתונים שונים, אם לאדלסון היה חשק או לשוקן, הם היו יכולים לקנות את מעריב ואז להוציא שלושה עיתונים שונים ולחלוש על רוב השוק, ואז להנדס אותו כראות עיניהם, עיתון אחד פרימיום במחיר גבוה (הארץ), עיתון ביניים (מעריב) ועיתון חינם (ישראל היום).

    אהבתי

   • avi הגיב:

    שוקן ניסה את זה פעם . לא ממש עבד לו:
    עיתון איכותי- הארץ
    עיתון שווה לכל נפש – חדשות
    ועיתונים בחינם -המקומונים

    אהבתי

   • yigal1957 הגיב:

    מעולם לא היה בעל עיתון ,שהשתן עלה לו כל כך גבוה, אל ראשו המלבין ,שחושב שהוא יכול להמליך, ראשי-ממשלה בישראל-ביבי ,ולהחליף נשיא בארה"ב-רומני תמורת ברק אובמה? מי הוא חושב שהוא? god?
    יש בדיחה על שארל דה-גול, כאשר הוא חזר משדה הקרב ,אל רעיתו הביתה, אישתו אומרת:-" הו אלוהים כמה קר היום"! דה-גול משיב לה ואומר :-" רעייתי היקרה, כאשר אנו נמצאים בבית לבד ,את יכולה לקרוא לי רק שארל"! זוהי פראפראזה על שלדון אדלסון המתנשא בעל "ישראל היום"!

    אהבתי

 9. שועלן הגיב:

  סופית, האיחוד האירופי הולך להתפרק.

  אהבתי

  • avi הגיב:

   האיחוד האירופי עוד יתפרק. מה שנולד בחטא סופו למות במוות מכוער . קצת לא ברור מדוע וועדת פרס נובל הפכה את עצמה לוועדה יחצנית מטעם עצמה בתקווה שגם שאר העולם ישתכנע ואולי אירופה הקורסת תתמוך ברעיון הנאצל. בפעם הקודמת זה היה אובמה, היום זה האיחוד האירופי , בטח בעוד כמה שנים זה יהיה האו"ם….

   אהבתי

   • הינשוף של מינרווה הגיב:

    אל תשכח את פרס נובל לשלום לוועדת פרס נובל לשלום.

    אהבתי

   • אזרח במיל' הגיב:

    עם קצת מזל שנה הבאה הם יתנו את זה לעצמם ויגידו שהם מיצו והם מעבירים את הקרן לפרסים בכימיה ופיסיקה או אולי לפרס במתמטיקה.

    אותי מעניין מה יעשו באיחוד האירופי עם מליון וקצת אירו. אני מניח שהכסף לא ילך לקופה הקטנה של הארגון שבטח מוציא סכום כזה על מפיות נייר במזנון, אלא ינתן למישהו. בעצם ועדת הפרס החליטה לתת את הפרס לאיחוד האירופי כדי שיחליט למי להעניק אותו. 😯

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    האו"ם כבר קיבל ב-2001.
    וב-2005 סבא"א ובראדעי קיבלו פרס על מאמציהם העילאיים לטובת תכנית הגרעין האיראנית.

    אהבתי

   • avi הגיב:

    נו, לא הייתי מעודכן מסתבר. אם כך נשאר לנו רק הליגה הערבית שעדיין לא קיבלה את הפרס, תקן אותי אם אני טועה, והעולם מסודר…

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    הליגה הערבית זה פאסה.
    עוד איזה שנה-שנתיים, כשהאחים המוסלמים ישלימו את ההשתלטות על מצרים, סוריה, ירדן והרש"פ ויכוננו את דאר אלאסלאם המאוחדת הם יקבלו את הפרס על הפלת הדיקטטורות וסיום שפיכות הדמים בתוך מדינות המזה"ת.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    שועלן, סאב"א קיבלו את הפרס לאחר שהתברר שצדקו בעניין עירק. העדפה לשקרים של פוליטיקאים הוכחה כהרסנית. כמובן שסילוקו של המצרי עצר את התוכנית הגעינית האיראנית. בעובדה דוחות סאב"א לגבי איראן ב2005 היו אמינים מהטענות נגדם.

    אהבתי

   • yigal1957 הגיב:

    תגיד אבי, מהיכן הביטחון הכל כך קטגורי ,הזה על כך שהאיחוד האירופאי יתפרק??? האם אתה פרשן? או אולי יש לך ידיעות מוצקות בנושא? שתף אותנו אם תוכל? לעניות דעתי ,איחוד אירופה לא יתפרק, הוא יצליח להבריא את עצמו ,בטווח הארוך ,והן ספרד והן יוון ,יצליחו לתקן בעזרת האיחוד האירופאי ,וגרמניה בתוכן ,לתקן את הכלכלה שלהן . זוהי פרשנותי כבלוגר מתחיל.

    אהבתי

   • avi הגיב:

    זה לא ממש המקום לדיונים בנושא האיחוד האירופי, היריעה איך אומרים קצרה מלהכיל, אני רק אומר שהציבור הרחב ככלל עדיין לא נחשף באמת לעומק הבעיות ולבעיות האמיתיות שמחריפות כל רגע, אם כי זה מתחיל להשתנות לאחרונה, בטח שאנחנו בישראל לא חיים אותם אבל יפה שאתה שומר על אופטימיות. הבנק המרכזי שם לדוגמא נוקט בסדרה של מהלכים שמתחילים להזכיר את רפובליקת ווימאר למי שמכיר היסטורייה כלכלית ואנחנו יודעים מה קרה אחר כך. מעבר לכך חלק גדול מהדיון לגבי הלגיטימיות של הצעדים שננקטים ומה הם בכלל, נשאר במישור של מומחי כלכלה בלבד, כי לרוב האנשים אין מושג על מה מדובר ומה בעצם ממעות המהלכים הננקטים וגם התקשורת לא בדיוק מדווחת על כך וגם לא מבינה בזה. גם הציבור האירופי המפונק התרגל למדינת הרווחה שלו ולא מסוגל להבין שיותר אין איך לממן אותה למעשה, ויש לכך גם סיבות דמוגרפיות עמוקות. בסופו של דבר אירופה בשנים האחרונות עסוקה בעיקר בלהרוויח זמן וגם זה בסוף ייגמר. אין לכך עוד הרבה שנים אגב. אתה לא חייב לקבל את דעתי אבל כדאי לך להיות קצת יותר ריאליסט לגבי המציאות.

    אהבתי

   • אנונימי הגיב:

    למה אתה קורא לזה ״לידתו בחטא״? פיוס היסטורי ועמוק בין גרמניה וצרפת שהביא לשלום אמיתי באירופה זה חטא?

    אהבתי

   • avi הגיב:

    פיוס היסטורי זה דבר מצויין. שלום אמיתי זה מצויין. בכלל לא בטוח שזה מחייב לאחד את אירופה וליצור מטבע משותף. גם בין ישראל לבלגיה יש יחסים מצויינים, מדוע זה מחייב אותנו למטבע משותף ולסמי איחוד מדיני עם בלגיה.

    פרוייקט האיחוד האירופאי הוא רעיון של הבירוקרטיה הצרפתית שנמכר בזמנו בהצלחה לקנצלר הלמוט קוהל. צרפת ואירופה ידעו לנצל היטב את רגשי האשמה הגרמניים ומכרו להם רעיום שהגרמנים משלמים כיום בממון רב. אלא שבסופו של דבר זהו רעיון רע לכל הצדדים. בבסיסו הוא אפילו רעיון אנטי דמוקרטי במידה מסויימת, כי אזרח ספרדי לדוגמא מוותר על הסוברניות שלו לגוף של האיחוד האירופאי שנצא בבריסל שמחליט עבורו שהוא מעולם לא בחר בו לדוגמא. בריסל מקיימת שכבה שלמה של פקידות הנתמכת בידי אירופה ויוצרת שכבה של פקידים שנבחרים על ידי פקידים וממומנת על ידי הציבור האירופאי. מעבר לכך חוסר היכולת של המדינות עצמן לקבוע מדיניות מוניטרית המתאימה להם ובהתאם לכך שערי חליפין המייצגים את הכלכלות גורמת לעיוותים כלכליים חמורים שאת מחירם מדינו רבות משלמות באבטלה ובעליית יוקר המחייה. אין לי ספק שתומכי הרעיון הזה לא הולכים בקלות לוותר על מפעל החיים שלהם עוד יימכרו לציבור הרבה סיפורים כדי להצדיק את האיחוד. את הפקידות העצומה בבריסל לא יפרקו בוודאי ביום אחד גם לא את הכוח העצום שיש למי שנמצא באיחוד האירופי אבל הרעיון הזה שהוא רע מיסודו בסופו של דבר (למרות שכוונותיו אולי טובות) מות ימות כי הוא פשוט לא ייתכן מעשית. פשוט כך. יוון זה לא גרמניה וספרד היא לא הולנד ומדיניות שטובה למדינה אחת הינה גרועה לאחרת. את האוטופיות יש לשמור לספרים שם מקומם.

    אהבתי

   • yigal1957 הגיב:

    מכובדי אבי, האם לטעמך ניתן לומר ,שארצות הברית של אמריקה המורכבת מ52 מדינות ,שאינן דומות ואף אינן זהות האחת לשניה ,זהו דבר שאינו יתכן? האיחוד האירופאי הינו עדיין בחיתוליו ,מכובדי מדוע אתה כה נחרץ וקטגורי בהבחנותיך ?תן צ'אנס לאיחוד אירופה? האם העולם המוסלמי הינו מיקשה אחת? האם ערב הסעודית דומה, או זהה לירדן, או האם מצריים היא דומה או זהה לכווית, או לבחריין? גם איחוד אירופה ,הינו דבר שיש לתת לו זמן ,וכמובן ממון רב, ולבחון זאת לאורך זמן מדינות אינן משהו רגעי? האם ישראל דומה לאיזושהי מדינה בoecd ?
    ארה"ב היא מדינה ריפובליקה ,שלקח לה כמעט מאה שנים להתייצב ולהיות מדינה ריפובליקה ענקית וגדולה ,היא עברה עבדות, מלחמות אזרחים ,וכיוצ"ב עד התייצבותה לכדי מדינת מעצמה. וכך יהיה כפי הנראה באיחוד אירופה ,הוא יעבור משברים עד התייצבותו.

    אהבתי

   • avi הגיב:

    ישנו הבדל גדול בין אירופה ומרכיבה לבין ארה"ב והמדינות המרכיבות אותה. אירופה קודם כל מורכבת ממספר רב של לאומים בעלי היסטוריה שונה ושפות שונות, לא כך המצב בארה"ב וזהו הבדל מהותי. מעבר לכך אם באמת לאיחוד הארופאי היה צ'אנס אזי היה צריך להתרחש איחוד פדרלי כמו בארה"ב בו לארה"ב נשיא אחד ומשרד אוצר אחד לכולם ויש חזון משותף שמוביל את כולם. בפועל יש באירופה כפילות. לכל מדינה ממשלה משלה ומשרד אוצר משלה ובנוסף לכך יש את האיחוד האירופאי שכלל לא כפוף ולא נבחר על ידי האזרחים ואת מרקל שמעדיפה כך והולנד שמעדיף אחרת. אם המדינות היו מסכימות לפרק את הממשלות לטובה ממשלה אירופאית מאוחדת ונבחרת אזי היה צ'אנס אמיתי לאיחוד. השאלה אם מישהו בכלל רוצה כזה דבר ואם זה רצוי וזו כבר שאלה אחרת וגם לפורום אחר.

    אהבתי

   • אנונימי הגיב:

    מה שאתה אומר שבעצם שזו איחוד כפוי ואוטופי של חלקים לא הרמוניים שחוברו בגלל אידאליזם צרפתי? מדינות הצפון היעיל לא יכולות להתחבר עם מדינות ים תיכוניות חצי נחשלות כמו יוון וספרד? האם איחוד בין מדינות הצפון כמו שהיה ״השוק האירופי המשותף״ בראישתו יכול היה לעבוד יותר? האם מדובר בעניין התרבותי.

    ואם כבר דובר בקיא ומלומד כמוך כאן, מה אתה אומר על הסידרה של צבי יחזקאלי? האם האיסלם הוא אכן פצצה דמוגרפית לפיתחה של אירופה השבעה והמזדקנת? האם הבעיה אקוטית בגרמניה ובצרפת? או שמדובר במישאלות לב של ישראלים?

    אהבתי

   • avi הגיב:

    הבנת מצוין . לא צריך לקחת כל רעיון עד הקצה כי האידיאליזים מכשיל את את מה שפרקטי ומועיל. יש לדוגמא היגיון רב באיחוד כלכלי כזה או אחר או יצירת מסגרת משותפת כל שהיא בין למשל פורטוגל וספרד אולי גם איטליה, אבל בשום דרך זה לא יעבוד אם יחברו אותם גם לגרמניה ואוסטריה שביניהם בוודאי יכולות לעשות חיבור כזה או אחר וכדומה.

    השאלות שלך לגבי האיסלם באירופה מצוינות וקשה במסגרת מצומצמת שכזו….בכל זאת אני חושב שעקרונית יחזקאלי צודק . דמוקרטיה ליברלית תתקשה בסופו שלדבר להכיל בתוכה מאפיינים כה מתבדלים ורגרסיביים. ההתנגשות היא בלתי נמנעת. הצורך של אירופה בהגירה החל כחלק מהבעיה הדמוגרפית שלה הקשורה במשבר של ריבוי טבעי שיבטיח גם את גסיסתה בסופו של דבר. באיזה שהוא שלב מספר המוסלמים פשוט משנה וישנה יותר ויותר את אופיה התרבותי של אירופה. מדובר בקהילות שחלקם הגדול גר בשכנות גיאוגרפית אבל רחוק מרחק שנות אור בתפיסותיו את העולם כפי שהאירופאי הנוצרי/ליברלי רואה אותו. כל עוד המצב הכלכלי היה טוב והכסף זרם הבעיות הושתקו אבל הבעיות הללו יחריפו יותר ויותר. זה מאוד מזכיר אגב את הסוף של האימפריה הרומית שבסוף ימיה הוצפה במהגרים מה שגרם למהומות ומתחים בין השאר שפרקו את האימפריה מבפנים. זה לא קורה ביום אחד, בשנה אחת וגם לא בעשור. זה תהליך שהחל ומתקדם ולא ממש מבשר טובות למתחים הפנימיים באירופה.

    אהבתי

   • אנונימי הגיב:

    ובל נשכח שגם המזרחים שינו בסופו דבר את החזון הבן גוריוני למדינת ישראל. זה באמת בלתי נמנע.

    אהבתי

   • אנונימי הגיב:

    פרוייקט האיחוד האירופאי הוא רעיון של הבירוקרטיה הצרפתית שנמכר בזמנו בהצלחה לקנצלר הלמוט קוהל.״

    תן מקורות ושמות בבקשה. האם זה באמת פרוייקט צרפתי? כי היסטורית גרמניה היא זו שתמיד רצתה איחוד כלכלי בהיגמוניה גרמנית (מה שהיה בעצם האימפריה של היטלר). כבר מיד אחרי המלחמה גרמניה חלמה על אירופה כזאת ועכשיו אתה אומר שסינדלו את גרמניה להיות הבנק של אירופה.

    אהבתי

   • yigal1957 הגיב:

    הניתוח שלך הינו עמוק, ומצביע על ידע רב וניסיון, רק דבר אחד חסר בו ,ההיסטוריה אינה חוזרת בדיוק, כפי שקרה אי-שם ,בשנות ה,30 של המאה ה20, הידועה לעיתים לשימצה. אירופה של היום, אין בה עדיין דוצ'ה כמוסוליני, ותודה לאל ,אין בה גם, חס ושלום ,פאשיזם היטלראי כפי שהיה אז, בשנים הידועות לשימצה. נכון ,יש בה מוסלמים רבים אבל חלקם הגדול אינו פאשיסט ,ואינו מחפש להרוס את הכלכלות של המדינות כגון :-צרפת, גרמניה ,איטליה ,ספרד, וכיצ"ב .ונכון, יש מחסור מסויים במזומנים ,כלומר על פי -חוקי- הכלכלה אותם אתה מרבה לצטט ,יש מחסור ,כלומר ,אין מספיק לכולם ,אבל זהו לדעתי ,עניין רגעי שיסתיים כפי הנראה, על פי כל התחזיות, ב2016-2018 יהיה משבר, אבל עד קריסת האיחוד כולו ,המרחק גדול ,עד גדול מאוד.אתה הבנת את זה אבי?

    אהבתי

   • avi הגיב:

    ההיסטוריה אינה חוזרת בדיוק, זה אכן נכון אבל כמו שאמרו אחרים היא בהחלט מתחרזת. אתה בהחלט יכול להתנחם בכך שעדיין אין דוצ'ה כמוסוליני אבל תבחן היטב את מה שקורה ביוון ואת עליית המפלגה הניאו נאצית ביוון, זהו בהחלט הקדמה לבאות .

    אהבתי

   • אנונימי הגיב:

    היה אחד, אבי פרימור, שגרירנו באיחוד האירופי. אם מדובר באבי הזה. כבוד.

    אהבתי

   • avi הגיב:

    לא אני לא אבי פרימור, סתם אבי כהן אחד….

    אהבתי

   • yigal1957 הגיב:

    זה בהחלט נכון ,אבל לא כל כך מדוייק, מכובדי המלומד ,המפלגה הניאו-נאצית עלתה ,למרבה הפארדוקס לאחר שגרמניה הגדולה, של המזרח גרמנית,- הקאנצלרית מרקל ,-הזרימה ליוון העצלה וליונים העצלנים ,כטריליון יורו ,על מנת שלא תיקרוס ,ועימה יקרוס גם גוש היורו כמגדל קלפים ,הלא-כן מכובדי? חוץ מכך, בכל מדינה כפי שאתה בטח יודע ומכיר ,ברגעי -משבר כלכלי עמוקים, יש תמיד כאלו ,המנסים להיבנות מכך,- פוליטיקאים עלובים המנסים לקבל קולות על גבם, של אלו שמעולם לא עבדו ים בחייהם! עד כאן אתה איתי ?זה מדוייק לטעמך ונכון?

    אהבתי

   • avi הגיב:

    העניין הוא לא כמה כסף הוזרם, הכסף הזה לא יצר שום שינוי מבני ביוון. המצב שם ממשיך להתדרדר. זה לא לשפוך כסף טוב אחרי כסף רע. זה בהחלט נכון שיש פוליטיקאים עלובים שמנסים להיבנות ממשברים. זו בדיוק הבעיה! מצד ימין הניאו נאצים ומצד שמאל חסידי מדינת הרווחה שלא מבינים שכבר אין די כסף באירופה לממן אותה ובאמצע הציבור שרק רואה אבטלה גואה ולא מבין איך לעצור את הסחף. בכל מקרה הלוואי שזה לא היה קורה אבל זה המצב.

    אהבתי

   • avi הגיב:

    תיקון:
    הכוונה שלי לשפוך כסף טוב אחרי כסף רע ולא כמו שנכתב.

    אהבתי

 10. סיימון הגיב:

  בעניין הקריקטורה: החברים משמאל עושים לעצמם הנחה גדולה עם נתניהו ואיראן. השמאל לא הצליח להעמיד אלטרנטיבה ראוייה, נקודה. התבכיינות על 'תעשיית הפחד', כמו על ה'מגיבים בשכר' האגדיים לא רק שלא משרתת את השמאל, אלא מקבעת את התפיסה שהוא מתנשא ומנותק.

  אהבתי

 11. hagits הגיב:

  ערב מול גלעד. את משוררת, את. לא פחות

  אהבתי

 12. the boss הגיב:

  איך מכל הדברים המרגשים ששליט אמר נתפסת רק למשפט על אמין? רואים בבירור שהוא צוחק, שזה משהו שהריצו עליו דאחקה אחת או שתיים. הבנאדם ישב 5.5 שנים בכלא ואת טוענת שציפה לראות את בר רפאלי? אני מאמין שהוא רצה לראות דווקא את אמא, אבל למה להרוס לך את הקטנוניות המיוחדת שלך

  אהבתי

 13. velvet הגיב:

  אתה תכתוב "אני מאמין שהוא רצה לראות דווקא את אמא" כשהשאלה מתייחסת לגמרי לנשים במובן ברור ונחרץ, ותתבסס על הרהורי לבך האדיפליים כשהוא אומר משהו אחר לגמרי, ואני אמשיך להתקטנן כאוות נפשי.

  אהבתי

  • avi הגיב:

   האמת דבורית שכדאי לדייק. שליט בוודאי לא התלונן מיוזמתו על כך שהאשה הראשונה שראה הייתה אמין, הוא נשאל על כך ספציפית על ידי המראיינת מיוזמתה שלה. חשוב לשים לב לזה.
   אם מכל הדברים זה מה שהיה מטריד אותו אז זה היה קצת מוזר, מאחר שהיא שאלה לגבי האישה הספציפית ההיא זו הייתה התשובה שקיבלה. זו תשובה יותר מסבירה בהתחשב בנסיבות ובטח לאור האונס התקשורתי הפומבי שנאלץ לעבור על ידה.
   אם בכלל יש טעם לפגם במישהו אזי לכאורה זוהי המראיינת שלא שמרה על טהרת כללי הפוליטיקלי קורקט ושאלה אותו מין שאלה מוזרה שכזו…
   אולי נשאל אותה אם היא חשבה על בר רפאלי או על אמא של גלעד?

   אהבתי

   • velvet הגיב:

    זו הייתה סתם הערה שלי, והפכתם אותה לאישו כי לא התרגשתי כפי שהייתי צריכה על פי הפרוטוקול שלכם.
    אם אתה כבר מתעקש, זה הלך בדיוק ככה:

    ג: ואז היה הראיון
    במאית: היא חיבקה אותך כשראתה אותך?
    ג: לא. לחצה את היד. זהו.
    זו האישה הראשונה שראיתי אחרי חמש וחצי שנים כמעט.
    במאית: איך היה לראות אישה פתאום, לשמוע קול של אישה?
    ג (מגחך ונבוך): דווקא אותה?

    והוא לא עבר "אונס תקשורתי". היא עיתונאית זרה. לא מושקעת בו רגשית כמו השמונה מיליון שחיים פה.

    אהבתי

   • avi הגיב:

    אם כבר אז הערה לפרוטוקול. היום המרגש באמת היה כשלגעד שליט שוחרר. דומה שמאז התקשורת בהובלת ידיעות אכן מסרבת להפנים שהכל תקין ואפשר לחזור לשגרה. גלעד כבר חזר. אז חוגגים את יום השנה ובטח יהיו עוד כמה חגיגות בעתיד עד שהתקשורת תסחט את טיפות הרייטינג האחרונות בסיפור הזה.שיהיה. מצד שני, אם ערוץ 10 יצליח למכור בזכות הראיון עוד כמה פרסומות במחירים מופקעים לאור הרייטינג הצפוי אני ממש בעד.

    אהבתי

   • גוסטה הקטנה ז"ל הגיב:

    +++++++++++++++++++

    גלעד שליט ציין בתום לב שזה היה מוזר לראות פתאום עשרות ומאות אנשים אחרי שנים של שהייה במחיצת כמה בודדים. בהמשך ציין שהמראיינת המצרית היתה האישה הראשונה שראה אחרי חמש ומשהו שנים.

    ופתאום, שאלה מטומטמת: "אז איך היה לראות אישה אחרי כ"כ הרבה זמן"?
    שליט (מהרהר, מופתע, ונותן תשובה טובה שמעידה על שרידות טובה של הומור): "דווקא אותה"?

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    מעניין שאף אחד לא תיקן אותי (ולכן אני נאלצת לתקן את עצמי): בידיעות, להבדיל מהקטע ששודר בערוץ 10, אחרי "דווקא אותה", שליט אומר "סתם".
    מה שהופך לגמרי את דבריו, ובהחלט מעגן אותם כבדיחה.

    אהבתי

   • mickey הגיב:

    בואו נקיים דיון על כל מילה ומילה שיצאה מפיו של "הילד של כולנו". זה מאוד חשוב

    אהבתי

 14. מיכה הגיב:

  כדאי לציין שהקטע של מוטי גילת על ברנע בא בעקבות הערה של ברנע על גילת (בלי לזהות אותו בשמו, ברנע לא מזכיר כותבים בישר"ה בשמותיהם וגם לא את העתון עצמו) שהאשימה אותו במרומז שהוא מכר את האינטגריטי שלו. מעניין האם ההערה של גילת על אלה בידיעות שבתקופת המאבק של העתון נגד השחיתות התנגדו למאבק "בין גיחה אחת לשניה לחו"ל" רומזת גם היא לברנע.

  אהבתי

 15. אנונימי הגיב:

  מעניין מה עומד מאחורי המאמר של ארנס בהארץ. חופש דעות אנרכיסטי או ששוקן מכין את הקרקע לשינוי בקו העיתון (קשה להאמין).

  אהבתי

  • avi הגיב:

   ארנס לא כותב מהיום בהארץ, הוא עושה את זה כבר שנים ואם זה נחשב אצלך אנרכיה הרי שהיא מתקיימת בהארץ שנים . מה שעומד מאחורי זה הם כנראה מאבקים פנימיים/ חילוקי דעות בתוך הארץ עצמו, בין שני מחנות עובדים: אלו שהיו בעד ההשבתה, שבאופן יחסי הם בעלי המעמד היותר נמוך בעיתון ואלו המצדדים בשוקן שהם שיכבת העורכים והכתבים הבכירים היותר קרובה אליו. מאמריו של ארנס בדרך כלל אינם מופיעים בהארץ בימי שישי ואם עורך הדיעות של הארץ, או העורך של אותו עורך או/והמו"ל שלו דאג שהיא תהיה שם היום, הם בטח רצו להעביר מסר כל שהוא. והמבין יבין.

   אהבתי

   • אנונימי הגיב:

    תודה על התגובה המעניינת. ארנס קצת טועה במאמר שלו. אין שיוויון בין ימין לשמאל בישראל. לא אחרי אוסלו והאינתיפאדה. הבעיה היא שמכלילים את מצביעי העבודה עם ״השמאל״, דבר שבן גוריון וגולדה היו מתחלחלים ממנו. תקופה מסויימת רבין נתן לפרס ולמרץ לגרור אותו לשמאל, אבל לא שם נמצא הציבור שלו.

    מה שארנס מגדיר כקוראי הארץ ה״אינטלקטואלים״ שנמצאים בשמאל הוא גם לא מדויק. מי שנמצא בשמאל היא שכבה קטנה שבאנגלית קוראים להם chattering
    . classes

    אהבתי

  • ז'ורז' סאנד הגיב:

   יש פה חומרים לסיפור מתח. בנוסף לכל הפרטים שצוינו, הפרס המוצע לכל המביא מידע על המצאו- 10 מיליון$ זה סכום פנטסטי. האם קיים סכום כזה בידי הממשפחה?גם העובדה שאחיו נהרג בתאונה מתאימה לכותבי עלילות מתח כמו הרלן קובן.
   העיקר שביבי בא לחזק ויצא מחוזק.

   אהבתי

   • mickey הגיב:

    בעיני הרבה יותר חשוד שאי אפשר להוציא מהכספומט 50 ש"ח! זה יוצא רק בכפולות של 100.
    בנוסף, בהתחשב בנסיבות, אולי אחד מקרוביו דרס אותו בנסיעה לאחור כמקובל במגזר, ואחר כך ביים את ההתאבדות?

    אהבתי

   • ז'ורז' סאנד הגיב:

    מה מסתתר מאחורי "חברת התשתיות" והאם נמצא בכיסו העודף מפחית הקולה. והאם בואו של השר הרשקוביץ ללוויה מצביע על העובדה שהבחירות בפתח.

    אהבתי

 16. אנונימי הגיב:

  מאמר המערכת בהארץ מטריד. בעוד שהמספרים אומרים שערביי ישראל מהווים כ :20% מאוכלוסיית המדינה, הם זוכים ב- 60% מתגמולי הביטוח הלאומי. 40 מיליארד מול כמעט אפס מיסים, הנה הארץ היום הופך את המציאות על ראשה. הנשים הערביות מופלות! רובן מובטלות! בעזרת אותם מספרים אפשר להפוך הכל על הראש.

  על בסיס איזה אירגון הארץ מבסס את נתוני האפרטהייד שלו?

  אהבתי

  • avi הגיב:

   הארץ כרגיל לאחרונה במאמרי המערכת שלו מבלבל את המוח ולוקח מהמציאות רק את מה שנוח לו. אם נניח הייתה לעתון איזו שהיא תזה לשיטתו, אז היא הייתה יכולה להיות מוצדקת אם היה טוען נגד אפליית מועסקים ערבים ככלל. הטיעון שיש אפלייה ספציפית נגד נשים ערביות הוא שטות מוחלטת. זה שיש יותר מובטלות ערביות מגברים אינו מוכיח בהכרח שיש אפלייה נגדן אלא אם זה מה שאתה רוצה לראות. ההבדל הגדול ביותר באותו סקר הוא דווקא הפער בין שיעור המועסקות היהודיות לערביות. זאת אומרת שהבעיה המרכזית בכל מה שנוגע לעובדות ערביות היא עניין תרבותי לחלוטין ששורשו הוא הדפוסים התרבותיים במגזר הערבי וזו הבעייה האמיתית, אלא אם אתה מניח מראש שדווקא נשים ערביות הם הטאבו של המעסיק/ה הישראלית.
   לגבי הערבים ככלל על זה כבר אפשר להתווכח ואולי היה אפשר להוציא מהמדגם של הלמ"ס מסקנות אמיתיות, אבל הנה הארץ מצא עוד מוקד של אפליה. איזה יופי לו.
   אבטלת נשים ערביות היא אכן בעיה המצריכה חשיבה וטיפול אבל לא כל בעיה במגזר הערבי היא תוצאה של אפליה פסולה, תאמינו או לא.

   אהבתי

   • ראש המדור הגיב:

    ומה שהורג לחלוטין את הטיעון המינפולטיבי של הארץ שבעצם חוזר על הטענות של חנין זועבי(השקריות כשלעצמן), היא העובדה הפשוטה שיש קבוצת ביקורת חיה.

    נשים נוצריות ערביות משתתפות עובדות בשיעור כפול מזה מוסלמיות.
    כמו כן, אין זה חדש שערבי נוצרי בישראלי בממוצע הוא בעל מספר שנות לימוד גבוה יותר מאשר יהודי בגיל דומה.

    אהבתי

   • הינשוף של מינרווה הגיב:

    ממה שסיפרו לי נשים ערביות עמן שוחחתי על פמיניזם, עיקר האפליה נגד נשים ערביות מגיע מגברים ערבים. הללו, בין היתר, מונעים מהנשים לצאת לעבודה.

    אהבתי

   • אנונימי הגיב:

    הן מנועות לצאת לעבודה בגלל העניין התרבותי אבל מה אכפת להם להיות רשומות כ״דורשות עבודה״ ולקבל כסף ציוני חינם. העיקר שלאינטלקטואלים-בגרוש של הארץ יש מקום להתנאות בו. כמה קל לעבוד עליהם.

    אהבתי

 17. ראש המדור הגיב:

  הקרב על העברית

  א. תודה על הקישור.
  ב.
  נושא מעניין מאוד גם אם הוא נמצא בשוליים.
  בהארץ, הצליחו בכשרון היודע לדחוף לתוך העניין בפסקה השניה הצהרת "גזענות" אחת של איזה חצוצרן בואדי, לא שזה באמת קשור לעניין.

  מה שכן ניתן לראות שיש תנועת התעוררת לשמירת הזהות העברית מימין ומשמאל יחד.

  פרפ' זהר שביט המוזכרת, היא רק אחת מהאושיות העבריות יחד עם יהורם גאון, מולי שפירא, ד"ר סויסה מרד, אריה גולן ועוד שמקדמים כרגע הקמת גוף ללחימה למען השפה העברית הקרוי (שם זמני) "המרכז העולמי לקידום השפה העברית"

  אהבתי

 18. ראש המדור הגיב:

  ובכן זו הקריקטורה

  ובכן, אין סקרים. אבל יש ברוך השמע, תעמולת בחירות במצב נא.
  "האיור" לגמרי באופן פלאי, מופיע בגדול בכותרת הראשית של הארץ, כלומר רה"מ עם אף גדול שכמובן רוכב על משהו "פיקטיבי".
  בידיעות אחרונות, באופן פלאי לחלוטין, כותרת החדשות "נתניהו הסכים לרדת לגמרי מהגולן".
  איך בדיוק בידיעות והארץ גילו את החדשות המסעירות דווקא עכשיו?מעניין.
  אגב מעניין, איך היינו מגיבים, אם בישר"ה בכותרת היינו רואים את זהבה גל-און / בוז'י הרצוג גם עם אף ארוך, (פה חתום- לא רוצים לדבר על עמותות) וקרניים גם לחנין?

  אין ספק שהיינו זועקים ובצדק על תעמולה של ישר"ה הלא מאוזן…
  זה עיתונות זה? היינו נוחרים בבוז..
  אבל כנראה שכזה מגיע מהשוקת והנוני , זה לא מפריע.

  אגב, אני חושב שמגיע גם איזון למה שנכתב שלשום בבלוג, על מה שסימה אחת טענה, שנתפס ע"י פלוני/ת כאיזה אמת עובדתית.

  נזכיר שא. אותה סימה מודה שמה שהיא אומרת מתייחס רק ללשון דו"ח סב"אא הנוכחי על מה שגלוי.

  נזכיר שבדו"ח הקודם סבא:א עצמם הודו שהאירנים מסתירים מידע ועושים הצגות.

  1. איראן חשודה בביצוע ניסויים סודיים שמטרתם היחידה היא פיתוח נשק גרעיני.
  5. איראן נעזרה בפעולותיה ב"רשת גרעינית סודית"
  6. איראן הכינה ב-2008 ו-2009 הדמיות ממוחשבות של ראשי נפץ גרעיניים

  http://www.calcalist.co.il/world/articles/0,7340,L-

  לא רק שסבב"א טוענים זאת, אלא האירנים עצמם מודים שהם מטעים את מומחי המערב.
  שזה ברור מאליו.
  3551188,00.html

  מעבר לזאת מותר להזכיר שאותה סימה, בראיון ניסתה לתרץ את העמדה האישית שלה בכל מיני טיעונים שלא מקובלים לחלוטין, אפילו ע"י רדיקלי אובמה, כמו ש"אירן היא מדינה פתוחה".
  נזכיר שלפני 3 שנים בימי ההפגנות באירן, גם הרפורמיסטים שמי שפחות יודע הם אלה שהקימו את אירגון החיזבאללה, היו והינם תומכים גדולים של גירעון אירני.

  בקשר לטענת המומחה מוסקל, "מרגיע לגבי הפצצה"

  ובכן, נשים דברים על דיוקם.
  מוסקל מבהיר שבהכנה נכונה של העורף אפשר להקטין את מספר ההרוגים מכל פצצת גרעין אחת על ת"א, מ -25,000 אלף הרוגים ל מינימום של כ 7000 הרוגים לערך.

  אהבתי

  • ראש המדור הגיב:

   תיקון קישור שלא עלה.

   1. איראן חשודה בביצוע ניסויים סודיים שמטרתם היחידה היא פיתוח נשק גרעיני.
   5. איראן נעזרה בפעולותיה ב"רשת גרעינית סודית"
   6. איראן הכינה ב-2008 ו-2009 הדמיות ממוחשבות של ראשי נפץ גרעיניים

   http://www.calcalist.co.il/world/articles/0,7340,L-3551188,00.html

   גם האירנים עצמם מודים במובן מאליו.
   הם עוסקים בהטעיות.

   http://www.news1.co.il/Archive/001-D-310058-00.html

   בדו"ח הנוכחי של אוגוסט 2012, כנראה בלחץ האיחוד האירופי ואולי כמה "אנשי שלומנו"… קנו את הסיפור על כך שהאירנים העבירו שליש מהחומר ל"צרכים רפואיים".

   צריך להיות מאוד נאיבי, ובעיקר מי שמנסה לנהל לוחמת דיס-אינופרמציה כדי לקנות את הלוקש הזה.

   אהבתי

 19. אורן הגיב:

  סיפור מעניין (לא קשור לבחירות).

  אהבתי

 20. Toferet Ani Vetoferet הגיב:

  הלב כואב.

  אהבתי

 21. עו"ד הגיב:

  במוסף גלריה שישי ב"הארץ", כתבה של נטע אלכסנדר. שני יזמים צעירים, בחור ובחורה, בשנות השלושים שלהם, בברוקלין ניו יורק, הקימו חנות ואתר אינטרנט. הם מוכרים צנצנות קטנות ומעוצבות במחיר של 8 – 6 דולרים כל אחת, 30,000 – 20,000 צנצנות בחודש. (בכתבה נרשם שהם מייצרים את הכמות הזו, אבל סביר שאם מייצרים אז גם מוכרים). כלומר 180,000 – 120,000 מחזור חודשי. בדולרים. מסוג הכתבות שאתה אומר וואלה איך לא חשבתי על זה קודם. הם מוכרים מיונז. בסביבות 40 טעמים שונים של מיונז.

  אהבתי

 22. captain beefheart הגיב:

  בחלוף שבועיים (חלקיים, הייתי בארצות הים) של האזנה יש לי מסקנות ראשוניות על המלבוש החדש של גל"צ: הסלוגן המוזיקלי שבפתח מהדורות החדשות ופתיח הטקסט שלהן.

  ככל ראיס חדש, גם ירון דקל ביקש להטביע את חותמו על כלי התקשורת שבראשו הוא עומד. ואם משימתו הראשונה של עורך העיתון הנחפז היא ליזום "עיצוב חדש", הרי שעורך הרדיו ימהר לטפל בג'ינגל המזוהה עם התחנה.

  הג'ינגל הקודם היה מוזיקלי (זמזמו לעצמכם) וכלל גם את ההכרזה "גלי צה"ל כל הזמן". הכרזה ריקנית, שכל תפקידה לתפקד כסאונד בייט. דקל החליט לפרק את החבילה וקבע שיולחן ויופק ג'ינגל מוזיקלי אינסטרומנטלי, ואילו ההכרזה תוקרא ע"י קריין החדשות בטקסט קבוע: "גלי צה"ל, עם מה שקורה עכשיו".

  לגבי החלק השני, עלי להסכים עם המטאטא החדש. "מה שקורה עכשיו" טוב יותר מאשר "כל הזמן" הסתמי. הג'ינגל המוזיקלי, לעומת זאת, נחות בהרבה מקודמו. הוא צעקני, פומפוזי ומוגש בניחוח של מדינה טוטאליטרית.

  עורך מנוסה כירון דקל יודע שכל ג'ינגל דינו להיות מאומץ ע"י השומעים בסופו של דבר, כי להכל מתרגלים. אבל הבחירה שעשה גרועה (לטעמי כמובן). יש להניח כי הובאו לפניו מספר גרסאות וכי "מומחים" יעצו לו עד שנבחרה הגרסה שמשודרת כעת. אך אחרי ככלות הכל – בחרו גרוע.

  מכיוון שדקל טיפל לא סתם בדקורציה אלא בלוגו עצמו, וכבר פסק על הגירסה הסופית, השינוי שעשה נראה בלתי הפיך. אבל למרבה הפלא, ניתן לבצע כאן טריק שיתקן את המצב. אם ימצא דקל את היועץ המוזיקלי הנכון, זה יוכל לטפל בג'ינגל, לרכך אותו במקומות הנכונים, להדק אותו במקומות אחרים, להקליטו שוב ולשבצו לשידור מבלי שרוב המאזינים אף ירגישו בכך. מוזיקאי ממש טוב ידע גם לעשות זאת בעדינות, ומבלי שהתפרים ייראו לעין (כלומר יישמעו לאוזן).

  אהבתי

  • ז'ורז' סאנד הגיב:

   ואף מילה על עירד אשל

   אהבתי

  • mickey הגיב:

   הג'ינגל מאוס. קטע אינסטרומנטלי מעוך ואיפה שהוא בפנים קול של אישה, מסונתז למוות. והכי גרוע, אחרי כל אייטמון בחדשות (סליחה, ב"מה שקורה עכשיו") יש איזה טה-טה! יעני פאנץ' ליין נוסח קראסטי דה קלאון.
   זה די מצחיק. וכשזה מופיע אחרי הידיעה על מציאת גופתו של מג'די חלבי, זה צורם קשות.
   טה-טה!
   מזכיר יותר מדי את הג'אנק המוזיקלי של ערוץ 2. אני חושד שידו הכבדה של היועץ המוזיקלי דני סידס היתה במעל. אשמח להתבדות.
   טה-טה!

   אהבתי

  • שועלן הגיב:

   קפטיין, מה שאתה מתאר כבר בוצע (לא בג'ינגל, אלא בחדשות עצמן).
   בהתחלה מוזיקת האנדר המלווה את כל המהדורה היתה הרבה יותר דומיננטית, וגם הטה-דה בסוף כל שורה היה הרבה יותר עוצמתי.
   הג'ינגל – כמו שאמרת – כבר התרגלנו אליו.
   בהתחלה באמת חשבתי לעצמי WTF, והייתי צריך לשמוע אותו כמה פעמיים בשביל להבין מה בדיוק אומר הזמרת המסונתזת.

   אהבתי

 23. אזרח במיל' הגיב:

  כל מה שלי יש לומר על הג'ינגל החדש זה שהוא מציק לאוזן.
  [audio src="http://pod.icast.co.il/Media/Index/Files/c5d5aabc-299b-4fb4-be6f-facf23aad7eb.icast.mp3" /]

  אהבתי

 24. mickey הגיב:

  שמחתי לגלות ש"הינשופים" הועפה מערוץ 8.
  שמחתי עוד יותר לגלות שרוגל אלפר וחבר מרעיו הכושלים החלו לחזר על הפתחים ולנסות לקושש 50 ש"ח מפה, ח"י שקלים משם על מנת להפיק את הינשופים בעצמם, ולשדר אותם באינטרנט.
  הסיבה שמעלה אלפר לדרישת כספנו היא שצריך גם תוכן איכותי בטלוויזיה. אני לא ממש יודע כיצד לבשר לך את זה, רוגל. הפטפטנות התל אביבית הפסבדו-אינטלקטואלית של הינשופים אינה תוכן איכותי. לפעמים כדאי להפנים כמה שולי אתה, למצוא מקצוע אחר והותיר את התחביבים לזמנים שבהם יהיה לך כסף לבזבז. בהצלחה עם זה

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s