יום בלי מעריב

סחתיין לשער ידיעות שחרג מהקופסה. נכון, היו כבר שערים כאלו ברחבי העולם, ועדיין, יצא יפה להפליא.
תוס': רפי מן מזכיר שמעריב עשה זאת בבחירות 2009.

אובמה או רומני

דיווח חי ב-ynet ובהארץ. ובוואלה. nrg אומנם שובת, אבל הבלוג הקפיטליסט היומי, היושב בתוכו, מעדכן.
המצב, בעת הכתיבה, מדאיג. אותי לפחות, ואת הקול היהודי בפלורידה.
או, תנקס גוד. אובמה ימשיך לכהונה שנייה. לא ישנתי כל הלילה מחרדה.
וכך יש לנו המוני עמודים מיותרים של פרשנויות. את מי מעניינים הבוקר עמודיהם הראשונים של עיתוני האתמול אחרי לילה כזה?
ראשית בהארץ: "מיליוני אמריקאים בחרו נשיא"

מפת האלקטורים (הארץ). לעיונכם.

המלחמה נמשכת

שלושה חיילים של גולני נפצעו בגבול הרצועה. תשעה לוחמי מג"ב נפצעו בשועפט.
מתחמם המירוץ לתפקיד סגן הרמטכ"ל.

תהמולת בחירות

למה הפוליטיקאי יאיר לפיד בא לנאום בכנס אילת לעיתונות? מי רוצה לשמוע בכלל מה שיש לו לומר על התקשורת אחרי התנהלותו המחפירה (והתנהלות ידיעות, מעסיקו) במשך 285 ימים, ולמה הזמינו אותו? אין לו מספיק חוגי בית?

נפתלי בנט ניצח בבחירות לראשות הבית היהודי-מפד"ל.

משה כחלון אמר בכנס אילת שמעולם לא התכוון לעזוב את הליכוד, שאין לו יריבות עם נתניהו, שאת הסקרים ומחול השדים לא יזם, שיש לו רגליים על הקרקע:

תאמינו לי, מעולם לא חשבתי לעזוב, הודעתי על פרישה והתכוונתי לפרוש. אני הולך ללמוד קצת ואם ייצא אחזור, ואם לא – אמשיך בחיים.

אז הוא פורש או שהוא במערכת בחירות? מה זה "הודעתי על פרישה והתכוונתי לפרוש"? ומה עכשיו? אף משפט אחד בלתי מפותל לא מסוגלים לומר הפוליטיקאים האלו. אף לא אחד.
ובכלל, למה לכנס אילת לעיתונות צריכים להגיע פוליטיקאים? וכשאני אומרת פוליטיקאים אני מתכוונת כמובן לכו-לם, זה מובן מאליו, אני מקווה. האין זה כנס מקצועי שבו צריכים להישמע עניינים נוגעים לתקשורת בלבד? למה מישהו חושב שפוליטיקאים בכנס הזה זה מאסט?

לא מאוחר להיות אמא


ביום שני התפרסמה כתבה נרחבת בידיעות, כולל הפניה בשער "לא מאוחר להיות אמא | נתונים חדשים: זינוק בלידות בקרב נשים בנות 45". כל ע' 18 (שרית רוזנבלום) עסק בכך. "היה קשה אבל אני לא מתחרטת", סיפרה אישה שילדה בגיל 45. ב-2011 ילדו יותר מ-5,000 נשים מעל גיל 40 ובשנה שעברה חלה עלייה של עוד עשרה אחוזים, בישרה הכתבת. למרות האזהרות, מבהיר פרופ' אייל שיינר שם שרוב ההריונות מסתיימים בהצלחה. בנוסף, ישנו סיפור של אשה שהפכה לאם שבועיים לפני יום הולדתה החמישים בעזרת טיפולי הפריה.
כתבות מסוג אלו יביאו כמובן ל(עוד) זינוק במספר הנשים המבקשות ללדת בגיל מתקדם. החלק המכריע של הבעיות והקשיים והעלויות לא מובא פה. את מי או את מה באה לשרת ההפניה העולצת הזו? ידיעות למען קידום הילודה בישראל?
אבל היום, שינוי זעיר, והתזמון כנראה לא מקרי: אולי אנטי תזה לכתבה השמחה משלשום, כי מה לעשות, הדרך להריון בעשור החמישי עוברת לרוב בתרומת ביצית: בשער 24, "קשיי לידה" (ירון קלנר)

איך קרה ששנה אחרי שעבר חוק ביציות בתרועה רמה, התקבלה תרומה אחת בלבד?… אז מה הפלא שלמאות הנשים שהיו בטוחות שחלומן להפוך לאמא מתגשם יש ביקורת קשה על המדינה ועל הבירוקרטיה

ליידי גלובס

גיליון חדש הגיע אמש (או הבוקר). על השער: ידידכם גדעון לוי והחברה שלו.
עוד ראיון שישמח אתכם: ג'ודי שלום ניר מוזס (ראו מי מראיין אותה) על פוליטיקה, כסף, תקשורת וריטלין. אני מצטערת, אך לא הספקתי לדגום את הנ"לים. רק הספקתי לקרוא שהסטייליסט שלה הוא ד"ר זקי רכיב. בחיי.
מרפרוף על לוי לא מצאתי התייחסות לאפרטהייד. כן מצאתי התייחסות למתנחלים:

לא רק שהם מפריעים לי, יש לי רגשות שנאה אליהם, מכיוון שאני בחור מאוד אמוציונלי. הם מביישים אותי, מבזים אותי בדברים שהם עושים ובעצם הנוכחות שלהם… אני חושב שהם לא מוסריים

שביתה במעריב

השתלשות האירועים אמש, על פי מכתבי הוועד לעובדים ועדכון ב-nrg:

השעה, שעת כתיבת המייל, היא שמונה ועשרים בערב ואנחנו לא יודעים מהו מספר העובדים במערכת העיתונאית שייקלטו מחר.
אנחנו לא יודעים מה יהיה מבנה העיתון, אילו מוספים יישארו ואילו ייסגרו, והאם הם יישארו עצמאיים או יקלטו תכנים מבחוץ. חמור מכל זה: ביממה האחרונה אנחנו מגלים פרטים שמטרידים אותנו לגבי יישום ההסכם הקיבוצי שחתמנו. ההסכם הקיבוצי שעליו נלחמנו מספק לנו הגנה כעובדים, כשאנחנו רואים שההגנה הזאת נסדקת אנחנו חייבים להילחם עליה בכל מחיר. היום גילינו כי נציגיו של בן צבי הציעו לעובדים להיקלט במשכורות נמוכות יותר ממה שהם משתכרים היום (צילום מצב של עלות שכר עד 22 וחצי אלף שקל) וכי לעובדים המשתכרים מעל זה נמסר כי ייפתח איתם מו"מ חדש, זאת בניגוד להסכם הקיבוצי שנחתם בין הצדדים. עוד גילינו כי נעשתה פנייה למחלקות שלמות לגבי העסקתם לתקופה זמנית, שלא במסגרת ההסכם הקיבוצי.
המהלכים הללו נעשו ללא תיאום עם נציגות העובדים וללא שקיפות. אנחנו מברכים על קליטה של כל עובד נוסף, אבל בתנאי העסקה ראויים ומוסדרים ולא ב"ערפל" בו אנחנו נמצאים היום. לכן, במהלך האסיפה הוחלט ברוב מוחץ בהצבעה להציג להנהלה החדשה דרישות שאם לא ימולאו עד השעה 22:00 – ישבות העיתון ולא יצא מחר. הדרישות שלנו הן שקיפות: לדעת כמה עובדים ייקלטו ומה יהיה המבנה של העיתון. אנחנו דורשים גם לכבד את ההסכם הקיבוצי, וכי כל חריגה ממנו תתבצע בתיאום מול העובדים.
[…]
השעה, שעת כתיבת המייל, היא עשר וחצי בלילה, והשביתה נכנסה כעת לתוקף: מחר לא יצא עיתון והאתר nrg שובת.
למרות הנכונות שלנו לקיים הידברות עם ההנהלה, נציגיו של שלמה בן צבי הודיעו כי לא ייפגשו עימנו הערב ולא ינהלו משא ומתן.
דרישותינו לקליטת העובדים רק בהסכם הקיבוצי (ואם לחרוג ממנו – אז רק במסגרת הסכמות חדשות), ולשקיפות מצד ההנהלה לא נענו. עד עכשיו אנחנו לא יודעים כמה עיתונאים נקלטים. משום כך, ומשום שלא קיבלנו כל ערובות להגנה על העובדים – החלטנו להשבית את העיתון והאתר כמתוכנן, בהתאם להחלטה שהתקבלה באסיפה.
ההחלטה על השביתה התקבלה בצער, ובכובד ראש. הערב מתקיימות הבחירות בארצות הברית, אירוע חדשותי בינלאומי חשוב מהמדרגה הראשונה, והעיתונאים במערכת המשיכו לעבוד עד הרגע האחרון לפני השביתה.
…לא ניתן שההנהלה החדשה תפגע בזכויות העובדים, ולא ניתן יד להעסקה זמנית לא מוסדרת שפוגעת בזכויות של רבים מעובדי העיתון. זוהי פגיעה קשה בהסכם הקיבוצי ובעבודה המאורגנת עוד לפני שנכנס לתוקף.
[…]
בהמשך להחלטה על שביתת המערכת העיתונאית אתמול, אלה נהלי העבודה (והאי-עבודה) עד הודעה חדשה:
nrg: האתר מושבת עד הודעה חדשה.
חדשות ומוספים יומיים: שביתה עד הודעה חדשה.
מוספים שבועיים, כתבי עת ומקומונים: עובדים כרגיל, במודעות לאפשרות שהעיתונים לא יצאו, עד הודעה חדשה.
עובדי המנהלה (כספים, מחשבים, מנויים, סחר וכו') והדפוס עובדים כרגיל.
הפגישות עם סוכנות קריב יתקיימו כמתוכנן.
כמו כן, אף אחד לא מקבל מכתבי פיטורים או העסקה מחדש עד שנבטיח שלא פוגעים בהסכם הקיבוצי ובזכות של כולנו. חשוב להשאר מאוחדים.

הארץ מדווח על השביתה בשער, וע"פ חלק ניכר מע' 10. השב"צניקים טוענים שעמדו בכל ההסכמים. אנשי מעריב טוענים שפרצו את ההסכם הקיבוצי (שעל אודות החתימה עליו תמהתי עזות מלכתחילה).
ההרחבה היא באתר המארקר. לעיתון המודפס לא הספיקו להיכנס ההתרחשויות האחרונות בשל זמני סגירה.
גם ידיעות מדווח על השביתה (ע' 31). תגובת "הנהלת מעריב":

בהסכם התחייבנו להעסיק 350 עובדים למשך שנה וחצי. כדי לבחון את צורכי המערכת ביקשנו להעסיק 80 איש נוספים מעבר להתחייבות, כדי לקבל החלטות מושכלות יותר, כדי להבריא את העיתון. על העסקת תוספת כוח אדם בהחרגה מההסכם שמחייב העסקה לשנה וחצי הוועד בחר להשבית את העיתון. זו הפרה בוטה של ההסכם שנחתם בינינו.

בשם כל הקדושים: האם שב"צ יודע מה הוא עושה? ו/או: מי הפר את ההסכם?
בספטמבר הבטיח שאם עובדי מעריב ימתחו את הגבול הוא ייסוג.
מקור ראשון לא מדווח על השביתה, כמובן. וגם לא ישראל היום.

שביתה ראשונה בתולדות מעריב? שכחתם את שביתת המפיצים ב-27 ביולי? ואת השער הלבן ב-23 באוקטובר?

עדכון: 15:04 (הודעה לעיתונות): השופטת ורדה אלשיך קבע שעובדי מעריב חייבים לשוב לעבודה. והעובדים עונים:

עובדי מעריב מכבדים את החלטת ביהמ"ש ויחזרו לעבודה סדירה. בכוונתנו להגיש היום בקשה לדיון דחוף לגבי החלטת כבוד השופטת אלשייך. אנחנו מודאגים מהחתירה תחת ההסכם הקיבוצי שנחתם ומצפים שהנהלת מעריב תגלה אחריות כלפי העיתון והעובדים ותנהל משא ומתן מתוך כוונה אמיתית לפתור את הסוגיות.

שמתם לב לתופעה התמוהה, שאף כלי תקשורת חוץ ממני לא הזכיר את פרישתו של שי גולדן, העיתונאי שעיתונאים אוהבים לשנוא, ממעריב? וזה לא שהוא סיפר זאת לי, זה נאמר בפומבי באילת.

לחם עבודה

טל שניידר, שקיבלה אמש את פרס המצוינות הדיגיטלית על הפלוג שלה מטעם גוגל בכנס אילת לעיתונות מספרת איך הפכה לעיתונאית דיגיטלית.

בנימין ליפקין ישמש עורך המבשר, העיתון שאתם לא אוהבים לראות את שערו פה.

הודעה לעיתונות:

משרד האוצר ממשיך לסרב להעביר תקצוב להמשך פעילות החדשות המקומיות. בנוסף נודע לעובדים על הכוונה להוציא להם מכתבי זימון לשימוע לקראת פיטורים. העילות לסכסוך הינן החלטה חד-צדדית של המעסיק בדבר נקיטת שינויים מבניים/ארגוניים בדרך של פיטורי עובדים, דרישת נציגות העובדים לניהול משא ומתן קיבוצי שיסדיר את מכלול זכויות העובדים, דרישה לחתימה על הסכם קיבוצי אשר יסדיר את מכלול זכויות העובדים ותנאי העסקתם, הימנעות מהבטחת המשך עבודתם וזכויותיהם של העיתונאים, תנאי וסדרי העסקתם, שכרם וביטחונם התעסוקתי והתנהגות המעסיק בחוסר תום לב ביחסי עבודה. היום בשעה 12:00, יפגינו כל עובדי החדשות בכבלים מול משרד האוצר.

שני עיתונאים יזמו את דירוג הדוברים. מעניין אתכם? מלאו את השאלון.

כעיתונאים מטרתנו היא לייצר שקיפות ולספק לציבור מידע על הנעשה בנבכי המגזר הציבורי. בכדי לסייע לנו מועסקים במשרדי הממשלה מערכי דוברות המהווים את נקודת ההשקה בין הממשל לבין התקשורת. אלא שלא אחת נתקלים כתבים בחוסר שיתוף פעולה, יחס לא מקצועי וחומות בצורות סביב מידע שאמור להיות נגיש לכל. פיילוט דירוג הדוברים נועדה לשפר את שיקוף המידע, המקצועיות, הזמינות והאדיבות של מערכי הדוברות הממומנים מכספי הציבור… כל שנותר לעשות הוא לדרג את הגופים עימם אתם עובדים בשוטף בציון של 1-5 ולהוסיף בתחתית העמוד, ככל שתחפצו, אנקדוטה, הערה או חידוד הנוגע לגוף שלדעתכם שהצטיין לטובה או לרעה… אם היוזמה תצלח הסקר הבא יכלול שאלות מורכבות יותר. מדובר בפרויקט אישי. הוא לא קשור לעיתונים בהם אנו עובדים היוזמים: תומר אביטל (כלכליסט) רותם סלע (מעריב) derugdovrim@gmail.com

ספרי תקשורת

שני ספרים העוסקים בתקשורת יצאו באחרונה. אני לא מצליחה להגיע אליהם. כלומר הם אצלי על המדף, אבל אני לא מביאה עצמי לכדי קריאתם.
האחד על ידיעות של עדי מרקוזה-הס, והשני על בן גוריון של רפי מן.

אני מקווה שאצליח לדפדף מתישהו, אבל בינתיים, פרק מתוך העיתון. הסופרת התראיינה אמש בקירשנדון.
באשר לספרו של מן, אני מביאה ציטוט של פסקה אחת, סיפור שמסעיר אותי מאז ומתמיד. מה שמעניין זה שלעתים הוא נראה כאגדה אורבנית. פרשת התאבדותו של נחמיה ארגוב.

מח' הגהה

אני ממש אוהבת תחדישים לשוניים. אבל יש מקרים בהם יש להרחיק את המחברים שלהם מחברת דוברי עברית.
"ותק צעיר" זה משו משו. דומה לילד מזדקן, אבל פחות פואטי.

לפני פיזור

הכתבה הנצפית ביותר באתר הארץ אתמול הייתה כתבת הפירות המרוססים.
רמז לנושאים שמעניינים אנשים.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

81 תגובות על יום בלי מעריב

 1. אורן הגיב:

  מלבד הנשיא נצחונות גם בשוויון בנישואים ולגליזציה. אך אבוי קרוקודיל, הוסבר לי שאני בישראל.

  אהבתי

 2. גוסטה הקטנה ז"ל הגיב:

  מה, אין סקריר בעד מי הצבענו??

  +++

  א ו ב מ ה . . . . [ : !!!

  אהבתי

 3. mickey הגיב:

  איזה כיף לראות את נציגי הימין מלעלעים ומתפתלים אל מול בחירת אובמה… היה בערוץ 2 שר אחד, תהרגו אותי אם אני לא מבחין בין ארדן לגדעון סער או איך שלא קוראים להם… איזה פיתולים, איזה פחד בעיניים.
  בנוסף היה שם פרשן מפולפל שטען שלאובמה אין הישגים. אתה צודק בחור, האמריקאים בחרו אותו מחדש על סמך האין הישגים שלו. סתם רצו עוד פעם כושי בבית הלבן, בשביל הכיף שבלראות את הימין הישראלי עושה במכנסיים

  אהבתי

  • hakid הגיב:

   מזכיר את חגיגות השמאל לפני ארבע שנים: "או טו טו יכפה הסכם", "נשיא חזק שאף מנהיג ישראלי לא יגיד לו לא", "יכריח את ישראל לחזור לגבולות 67", ועוד ועוד הזיות כיד הדמיון הטובה. מצד שני, ייתכן שכל זה קרה כבר כי הרי פרס נובל לשלום הוא קיבל. גם יועציו הקרובים ביותר מודים שבנושא מדיניות החוץ ובייחוד במזה"ת הוא כשל לחלוטין בהבנת הזירה והצעדים שלו רק יצרו נזק למדיניות האמריקאית (בניגוד להצלחות משמעותיות ביישום המדיניות שלו בביטוח הבריאות וברגולציה על וול סטריט) אז למה שעכשיו זה ישתנה?

   אהבתי

   • ז'ורז' סאנד הגיב:

    תמיד קיים סיכוי שמצביעי ליכוד מסורתיים יחקו הפעם את המצביעים הרפובליקאים בבחירות ויחשבו לשם שינוי על פניה של המדינה.ביבי ורומני תאומים , בניו האהובים של פאפא שלדון.

    אהבתי

   • mickey הגיב:

    לחשוב איך ביבי ליקק לרומני כשהוא היה כאן, מעורר חמלה… 😆

    אהבתי

   • לירון הגיב:

    קשר להישגים אין פה. ובטח לא רפובליקנים שעברו צד.

    זה היה ניצחון דמוגרפי. ההיספנים באו בהמוניהם וכך גם השחורים. לצד הרפובליקני היו טענות לגביי הסקרים, שסקרו לפי פילוג דומה לשיעורי ההצבעה של 2008, מסתבר שהסוקרים צדקו.

    אהבתי

   • ז'ורז' סאנד הגיב:

    למה להסתבך, תגיד שהרצפה היתה עקומה. פסיכולוגית, כשלון רומני עשוי לחזק את דעתם של מאוכזבי ביבי בליכוד שלא להצביע ליכוד (ביתנו) לראשונה בחייהם.

    אהבתי

   • ז'ורז' סאנד הגיב:

    הנה כותרת שיש לה הקבלה ישראלית-

    הקיצוניות והגזענות הרפובליקאיות הבריחו את המצביעים לזרועות אובמה

    אהבתי

   • ז'ורז' סאנד הגיב:

    קח את כל החבילה.

    אהבתי

   • לירון הגיב:

    האמת שאני לא מבין את ההקבלה הישראלית – הרי פה האליטות הן כמעט אך ורק בשמאל.

    לגביי הכתבה, זה מה בדיוק מה שאמרתי אז אני לא מבין מה הבעיה.

    הסיכום שלה שנוי במחלוקת, ההתאוששות לכאורה היא חלשה בצורה יוצאת דופן, והיא מגובת גרעונות אדירים, כלומר לווים כדי לצרוך. זה לא בר קיימא.

    אהבתי

   • לירון הגיב:

    זה זמן רב שאני חושש להבנת הנקרא שלך – מה קשור רצפה עקומה?
    נפגעת שרמזתי שלא היו לאובמה הישגים, נו מה לעשות יש מציאות.

    דווקא לדעתי מי שמפחד מדמוגרפיה צריך לחשוב אם הוא רוצה להצביע ביבי.

    בכל מקרה, הרפובליקנים הולכים לעשות חושבים טוב טוב עכשיו, כי הדמוגרפיה והאג'נדה הכלכלית הדמוקרטית יוצרת מצב שללא משבר כלכלי, הסיכויים שלהם מעתה והלאה הולכים ויורדים (גם אם בבחירות הבאות הדמוקרטים לא יעמידו מישהו שיכול לסחוף ככה את המיעוטים כמו אובמה – הכוונה היא לאורך טווח)

    אהבתי

   • ז'ורז' סאנד הגיב:

    לירון , תבדוק את הבנת הנקרא של עצמך.הקיצוניות והגזענות הימנית כמו הרפובליקאית יבריחו את המצביעים. על זה דיברתי.השאלה הפתוחה היא לזרועות מי יברחו.

    אהבתי

   • mickey הגיב:

    מי אמר שזה ישתנה?
    אבל לפי התפתלויות הימין, נראה שהם חוששים שכך יהיה…

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    הפעולה הראשונה של אובמה: צירוף שר המשפטים שלו לצוות המשפטנים שמגן על אולמרט

    אהבתי

   • ז'ורז' סאנד הגיב:

    הפעולה הראשונה של ביבי , ישיבה עם שבע מאות היועצים שלו בסוגיה איך להתחנף לאובמה בלי לזחול על גחונו.

    אהבתי

  • ז'ורז' סאנד הגיב:

   גלעד ארדן נשאל ע"י טלי ל.ש. בגל"צ אם כבר דיבר עם ביבי הבוקר. השיב הלה- אכן דיברנו אבל לא הזכרנו את אובמה. כן, ומחר ירד שלג כבד בדרום הארץ ובמזרחה.

   אהבתי

   • mickey הגיב:

    אני מניח שאובמה גם לא הזכיר את ארדן בנאום הניצחון שלו – אז הם פיטים

    אהבתי

   • כן, התבאסתי שאובמה זכה כי הוא לא מסמפט יהודים אבל אני לא מודאג. את העולם המוסלמי הוא ימשיך להחריב באופן אביבי. עבור הפלסטינים אובמה גרוע בהרבה מליברמן. את אף אחד לא מעניין הסכם שלום ויהודה ושומרון כשעשרות אלפי מוסלמים נרצחו בשנה החולפת על ידי מוסלמים ברחבי הדיקטטורות הערביות. חוץ מהנאורים המקומיים כמובן. יאללה, ציינו לעצמם בסיפוק את אכזבת הביבי. אותי זה לא מעניין.

    במבחן התוצאה -סוריה מתפוררת, מצרים מנפצת את חלום האחים המוסלמים בעצמה, הפלסטינאים מתחלקים חזרה לחמולות הבסיסיות ומדד האיומים על ישראל ירד לשפל חסר תקדים. כולל האיום האיראני. אובמה אמור להיות הסיוט שלכם.

    אהבתי

  • הומר J סימפסון הגיב:

   אובמה הגיע למירוץ צמוד עם אחד המועמדים הגרועים ביותר בתולדות הרפובליקנים. לנו מכרו רק את החודשים האחרונים בהם רומני נדמה כמועמד סביר, מי שראה את the daily show של ג'ון סטיוארט במירוץ הרפובליקני מבין עד כמה מדובר בקריקטורה.
   יש הסכמה די נרחבת גם בארצות הברית שאובמה היה לא טוב אלא שהמסקנה היא שצריך לתת לו לכפר על ארבעת השנים הראשונות במיוחד שהחלופה גרועה בהרבה.

   אהבתי

 4. JewBoy הגיב:

  אמהות דקה לחמישים, תעזבו רגע את ענין 'זו לא סבתא, היא אמא שלי'.
  הפצצה הורמונלית מטורפת על הגוף, כי ברוב המקרים זה לא קורה מעצמו.
  הורמונים כדי להגביר את ייצור הביציות, הורמונים כדי להכין את הרחם, הורמונים כדי לעזור לביצית להיקלט ברחם.
  זריקות ונרות מסביב לשעון.
  הפצצה מטורפת.
  יש מחקרים, או סטטיסטיקה או משהו, על ההשפעה על גוף האשה, על ההסתברות להופעת מקרי סרטן?

  אהבתי

 5. הדקירה של חייל צה"ל והאירוע כולו הם תוצאה של התמוססות ההרתעה. ההתייחסות למפגינים באירועים פאליוודיים כגון זה עם הילדה הצווחנית חייבת להשתנות.

  מדחי אל דוחא.
  המשטרה לבית"ר: לא יהיו דגלי ישראל בדוחא
  הגיוני. בדיוק כפי שדגל ספרד לא יתנוסס בקמפ נואו. רק אובמה יציל אותנו.

  אהבתי

 6. אדג הגיב:

  96% אחוז מהנשים האפרו-אמריקאיות שהצביעו – הצביעו לאובמה.
  מה זה אומר?

  אהבתי

 7. יצרן ההסכמה הגיב:

  בסשן שאלות תשובות בתחילת 2012 אמר סטנלי גרינברג (הקמפיינר של שלי) את הדברים הבאים:
  "אנחנו זורקים את שמותיהם פנימה לא בגלל שאנחנו יודעים שהם ירוצו בבחירות. אנחנו נזרוק כל מועמד סביר פנימה לשימוש כעוגן או סממן לאי שביעות רצון מהמפלגות הקיימות."

  הדברים נאמרו בתגובה לאפשרות שמועמד עצמאי יצטרף כמועמד שלישי בבחירות לנשיאות בארה"ב. מפתיע מאוד שגרינברג התייחס אז דווקא לדונאלד טראמפ כמועמד כזה. השיטה כנראה הגיעה עם גרינברג לארץ ולכן חרושת השמועות על מועמדים לא קיימים.

  לינק לשאלה הרלוונטית ולתשובתו של גרינברג:

  השאלה ב29:00 אם הלינק לא מתפקד כראוי.

  אהבתי

 8. ז'ורז' סאנד הגיב:

  ותק צעיר זה כמו קצת הרבה.

  אהבתי

 9. avi הגיב:

  הצרה עם מעריב שלא בן צבי יודע מה הוא עושה ולא הוועד יודע מה הוא עושה. בן צבי קנה עיתון בשביל הפירסום וחגי מטר מדמה עצמו כנראה לממשיכו של צ'ה גאוורה. שני אנשים מנותקים מהמציאות שחולמים חלומות והוזים הזיות באופן טבעי ללא עזרת חומרים אסורים (לפחות עד כמה שאני יודע) האחרון במיוחד.
  בן צבי צריך לברוח משם כל עוד הוא יכול לפני שהסרטן יתפשט גם למקור ראשון. עובדי מעריב בראשות מטר הקומוניסט פשוט עושים נזק אדיר לעצמם ומוכרים את האינטרס שלהם למי שמנסה על גבם להמשיך מסורת שכבר מזמן עברה מין העולם. מטר והעובדים רוצים משום מה שבן צבי ישלם והם יחליטו במקומו איך לנהל את העיתון. זה עבד נהדר ברכבת ישראל ועוד יותר טוב ברשות השידור ואין סיבה כנראה מבחינתם שזה לא ימשיך לעבוד היטב במעריב.
  מדובר בכסף פרטי של איש שלא חייב להם כלום, של עיתון שרק מפסיד כסף רב שנים רבות שגם הוא אגב עדיין לא מבין איך הוא הופך את זה לעסק שעומד על רגליו ואפשר לראות את זה מההיסוס בהתנהלות שלו בימים האחרונים. באופן אישי אני חושב שמה שעושה הוועד במעריב והצורה בה הוא משתמש בכוחו הוא מרושע ושפל ופוגע בבן צבי דווקא בנקודה שהוא צריך את עזרת העובדים על מנת להרים את העיתון. מדוע הם לא חיכו עוד מספר ימים עד שהתמונה תתבהר ורצו מייד להשבית את העיתון. זה מוזר בעיני שאיש עסקים שאמור להיות משופשף מפקיד את עתיד השקעתו בידי וועד אגואיסטי שמסרב להכיר בכך שהסביבה הכלכלית השתנתה. ברח בן צבי, ברח כל עוד אתה יכול ותשאיר את מעריב למות מוות מכובד בלעדיך. אתה את שלך עשית, תן לעובדים לעשות את שלהם בלעדיך.

  אהבתי

 10. אנונימי הגיב:

  בנו של ידיד הבלוג הוא מתנחל בעצמו. כאן הוא בדרך לארוחת ראש השנה. נראה זחוח ביותר. כמו רבים מהטיפוס שלו הרדיקליות זאת נישה מתגמלת

  אהבתי

 11. שועלן הגיב:

  יש עוד מדינה בעולם שערוץ מרכזי שלה (שאינו ערוץ חדשות) סיקר באופן רצוף כל הלילה את מערכת הבחירות בארה"ב?
  לא הגזמנו קצת?

  אהבתי

  • rbakatze הגיב:

   אותי מעניין מי נשאר ער כל הלילה כדי לצפות בסיקור דרך הערוצים הישראליים-

   -עולים מארה"ב?
   הרי יש להם תחנות אמריקאיות שעושות את זה הרבה יותר טוב

   -חובבי אקטואליה ישראלים?
   -עיתונאים מהערוצים המתחרים?

   אהבתי

   • שאלה מצויינת ששאלתי את עצמי בבוקר. מלבד כמה מאות מהמרים ופריקים של אקטואליה אני משער ש 99.99% חרפו את עצמם למוות.

    אהבתי

   • אורית הגיב:

    אני, למשל. הערוצים האמריקאים הפתוחים למנויי YES כמוני הם פוקס, בלומברג, CNN. נשאר CNN, שם הקדיש הפרשן המון זמן לניתוח המחוזות והנפות בכל אחת מהמדינות, ואפילו מי שלקחה את הבחירות באופן אישי כמוני החלה להשתעמם. גם הסיקור של BBC היה מייגע מאד לטעמי.
    כך שניתן היה להתייחס לערוצים הישראלים כאל אגרגטורים של כלל הרשתות האמריקאיות, ובצירוף אתר ה-ny times זה היה הרע במיעוטו. אם גיל תמרי לא היה אומר שהדמוקרטים "מתחילים למלאות את ההנגר", ואם יונית לוי לא היתה אומרת שאובמה "ניצח את פנסילבניה / ניצח את רוד איילנד… – הייתי אולי נהנית אפילו מעט.
    כמובן, בנאומי ההפסד / ניצחון עדיף היה לצפות ללא התיווך הישראלי.

    אהבתי

   • rbakatze הגיב:

    מה עשית, נניח, בין השעות 01:30 ל-4 בבוקר?
    מה הראו בשעות הללו בערוצים הישראלים?

    אהבתי

   • ראש המדור הגיב:

    לפי הטוקבקים בטמקא וואלה וגם בעקיפין רשת, מעולם לא היה סיקור כל כך מניפוליטיבי חד צדדי שבעיקר שימש לפלטפורמת תעמולת בחירות אל תוך ישראל פנימה ואתם כבר יודעים לאיזה כוון.

    עוד תזכור למה כל כך חשוב ממש חיוני שתהיה כאן מערכת חדשות אחרת.

    אהבתי

   • אורית הגיב:

    בערוץ 10 הראו חדשות בערך רבע שעה בכל שעה, שזה אומר מבט סבלני של נדב איל על גיל תמרי טעון הטיפוח, ומיחזור פרשנויות שלו מהעבר; מידע על הקלפיות הראשונות שנמנו; מבט מעריץ של אורלי וילנאי על נסיונות הסטנדאפ של בעלה המתעייף, הקורא לעם האמריקאי לחוס עליו ולהזדרז.
    לא נשבעת על השעות, אבל בשני הערוצים היו כל מיני פרשנים שתרומתם העיקרית היא כמו תמיד, העברת הזמן עד לקבלת התוצאות.

    לא ישבתי מול הטלויזיה / אינטרנט כדי להנות מתכנים מבריקים. ישבתי כי רציתי לחוות את המתח, את תהליך איסוף התוצאות, המשמעויות הסטטיסטיות של תוצאות הביניים, השוואת הסקרים לתוצאות בפועל, בחינה בזמן אמיתי אם הסוקרים הצליחו או נכשלו. וגם לחוות בשידור חי את נאומי המפסיד והמנצח – מה שנקרא, הדמוקרטיה הגדולה בהתגלמותה, על כשליה ונפלאותיה. וכמובן, ללכת לישון בבוקר ולדמיין שהנשיא הנבחר הוא הנשיא שלי.

    אהבתי

 12. ראש המדור הגיב:

  "הבטחוניסט" אורי שגיא הודיע שהוא לא ירוץ לכנסת.

  אם עפר שלח הוא המועמד של של לפיד ל"וועדת חוץ ובטחון", קל וחומר הזדמנות לשלי קדם גם עיתונאי וגם בטחוניסט כתחליף:
  חגי מטר.

  אהבתי

 13. אורן הגיב:

  ממשדר הבחירות אתמול בפוקס ניוז. הפרשנים שולחים את השדרית להתמקח עם הסטטיסטיקאים, ולמנוע הכרזה על נצחונו של אובמה. מחווה לספיינל טאפ.

  אהבתי

  • ראש המדור הגיב:

   היה מצב זמנו שבו הכריזו כבר על נצחון בגלל אוהיו ברשתות השונות כולל FOX, אבל מאז ההכרזה המוקדמת, הקלפיות החדשות שנספרו הספיקו להתנדנד והיה מצב שבו רומני עבר להובלה של כמה אלפי קולות במדינה הזו.

   לכן צדק רוב שאותה נקודת זמן ההכרזה היתה מוקדמת.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s