מגעיםעמוד ענן

ב"ש ואשקלון מטווחות הבוקר. פצוע קשה במ"א אשכול.

מצל"שת את מעריב על דיווחי סמי עג'רמי מעזה (ע' 10): 27 בני אדם נהרגו תוך יממה:
– שתי משלחות ממצרים הגיעו אתמול לעיר, ואז השתרר שקט.
– בעזה 100 הרוגים, ביניהם 24 ילדים ועשר נשים. 850 פצועים.
– בניין העיתונות אל שורוק, המשמש מרכז לרשתות הזרות הותקף. העיתונאים הוזהרו, אבל חזרו לבניין אחרי כמה שעות. בתקיפה נהרג ראמז חארב, מפקד גדודי אל-קודס (הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, אלו שלא יודעים עברית) ונפצעו שני צלמים של אל-ערבייה וצלם של אל-קודס

כות' הגג במעריב היא שמלאי הפאג'ר 5 כמעט חוסל, כלומר פוחת האיום על גוש דן. אלא שכות' הגג המשמחת הזו מתעלמת מהמציאות בשטח: ידידינו ברצועה ובשאר מדינות העולם הרלוונטיות עמלים יום ולילה על יצירת טילים והבאת טילים חדשים. אז ממה אתם מרוצים בדיוק?

למעריב שער ובו רק גברים-גברים. חיילי מיל' על טנק. עמיר רפפורט "שעון המבצע מתקתק" | אראל סג"ל "להוריד להם את השאלטר" | אמנון לורד "לא הזמן למהלך גדול" | שלום ירושלמי "פריימריז בצל הטילים" | בן-דרור ימיני "השקר מנצח את ההסברה" ובראש: "הדילמה של נתניהו" פערים משמעותיים בין דרישות חמאס לדרישות ישראל:
חמאס:
– שצה"ל יפסיק את החיסולים עם ערבויות בינ"ל
– פתיחת המעברים בין עזה לישראל וכן מעבר רפיח
– הקמת אזור סחר חופשי בגבול עזה ומצרים
ישראל:
– הפסקה מיידית של ירי הטילים והירי לעבר הגבול
– מעברי עזה/ישראל יישארו סגורים
– בהמשך: הפסקת אש לטווח ארוך
– הפסקת הברחות אמל"ח לרצועה
– מנגנון שיאפשר סיכולים של צה"ל בעזה

הטור של אמנון לורד, האומר למעשה תרגיעו, רגע, שנייה, חשבו, "לא זה הזמן לבצע את המהלך הצבאי הגדול והמקיף לעקירה שיטתית של תשתיות הטרור" הכי מפתיע אותי. אולי כי אני לא קוראת כל טור של לורד.
אבל לפני שלושה ימים הוא דיווח/ניבא/שיער שהשלב הבא הוא פעילות קרקעית:

השלב הבא הוא ככל הנראה פעילות קרקעית מורכבת ומתוחכמת יותר מזו שראינו לפני ארבע שנים. לצה"ל יש יכולות מתקדמות יותר ומכפיל הכוח הדיגיטלי של כוחות קרקע בשילוב כלים אוויריים וירי מנגד מדויק צריך לעשות את ההבדל הפעם. נראה הספקים גדולים יותר בזמן קצר יותר. אך האיום להיתקע בדשדוש כמו בשבועות האחרונים של "עופרת יצוקה" מעורר חששות.

מדורו הפייסני של אורי אליצור, שכולו אור ואהבה, פרחים ומרמלדה לתושבי עזה הועלה גם לאתר nrg אתמול.

שער ישר"ה מדבר על מלחמה ושלום ביחד: "מאמץ לרגיעה, כוננות לתקיפה" (או "ענן של אי-ודאות" בכפ' הפותחת).
בשער תמונות של טייס, חייל עם טליתפילין, חייל עם בנדנה וחיילת. פלורליזם שכזה לא ראיתי מזמן בשערי עיתונים.

הארץ עם הכות' הראשית הכי אופטימית: "מצרים: אנחנו קרובים מאוד להפסקת אש"
מאמר דעה של ארי שביט בראש השער: "די":

במוקדם או במאוחר יהיה עוד טבח לא מכוון בעזה. במוקדם או במאוחר תיבקע כיפת הברזל המדינית שממנה ישראל נהנית. בסופו של דבר בנימין נתניהו ואהוד ברק ילכו בדרכם של אהוד אולמרט ועמיר פרץ וישקעו עד צוואר בבוץ.

בחירה מעניינת לתצלומי השער: במרכזית חיילים ישנים על האדמה בשק"שים. כמעט הנה מוטלות גופותינו ("...מודה אני לפניך מלך חי וקיים, שהחזרת בי נשמתי בחמלה, רבה אמונתך…"). בתמונה האמצעית ביתה של משפחה פלסטינית שביתה שבעזה הופצץ אתמול. ועל כך יחטפו בהארץ. בתמונה השלישית: הומלס תל אביבי. לא קשור למלחמה.

גם היום הרוגי עזה מככבים בשער "בין ההרוגים ברצועת עזה: חקלאים, מוכרי מים ושכנים של מבוקשים". לעמירה הס נתונים אחרים מאלו של כתב מעריב, והיא מסבירה היטב את הפערים.
עמוס הראל על דשדוש ומבצע סבתא.
מאמר המערכת מחטיף לאלי ישי.
אבירמה גולן
מתקמבקת להארץ במדור דעה הקורא להלל את עמיר פרץ וגם את מרצ.
אבל מוטי בסוק במארקר אומר שפרץ הוא רק אחד משושביני הכיפה. טוב בסדר. אז לא נחבק את פרץ.

בידיעות הולכים על סיפור נסי, או סגירת מעגל, או לא משנה מה:
"החמאס פגע בבית הספר, בעלה הטייס של המורה הפציץ את עזה" עם צילום של טייס, ושל בית ספר הרוס באשקלון.
ושוב ארבעה גברברים במאמרי דעה בשער: ברנע אומר שלמרות מה שאומרים לכם ישראל לא תכריע את חמאס בזה הסבב | אלכס פישמן אומר שישראל לא רוצה לצאת לפעולה קרקעית, ושעכשיו המשחק הוא למי יש עצבים חזקים יותר. כמו שאמר ד"מ אתמול: הפחות נוירוטי ינצח. חולה על המשפט הזה. סבר פלוצקר גלש ממוסף הכלכלה לפרשנות צבאית פר אקסלנס: "מצבה האסטרטגי של ישראל מול החמאס כיום גרוע משהיה לפני המבצע" (שמפניה בעזה). ולקינוח סופר: אלון חילו אומר "הסלמה גוררת הסלמה".
עקיבא נוביק עם חיילי מיל. שרוצים כבר להיכנס.
גם בידיעות מוזכר מספר המתים הפלסטינים, אבל בתוך ידיעה שכותרתה האדומה היא "מחיר הזהירות" (יוסי יהושוע, ע' 4). פה האזכור קצרצר: "עד כה נהרגו… יותר מ-100 פלסטינים, כמחציתם מחבלים והאחרים אזרחים… לעומת עופרת יצוקה, שבו רק במכת הפתיחה דיווחו בעזה על 270 הרוגים…"

יובל אזולאי בגלובס סוקר כל מי שמעורב בפיתוח כיפת ברזל: חברת אמפרסט מפ"ת, ובשער אמש: ראיון בלעדי עם יוסי דרוקר, המפתח מרפאל. בניגוד לחוו"דתם המזלזלת של גנרלי הכורסה שלנו, אומר דרוקר ש

מדובר במערכת הלחימה הראשונה והיחידה בעולם שמסוגלת לספק הגנה בשיעור של כ-90% מפני רקטות. לטובת המחשת האתגר הטכנולוגי… כמעט כמו לפגוע באוויר בגולה באמצעות גולה אחרת, בגובה רב ובמהירויות בלתי נתפסות.

סקריר הקבינט הבטחוני של ולווט מרעיש. יותר קיצוני מזה של הארץ:
לחתור להפסקת אש 54%
להיכנס לפעילות קרקעית 15%
להמשיך בתקיפה האוויריות 14%
אין לי מושג 17%
לעומת הארץ:

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

לא התגעגעתם להשיטה 6 של אלדד יניב | #ארץ חדשה? הנה לכם. ניצב מזרחי ועוד.

ד"ר ירדן לוינסקי על אוכלוסיית ה"לקו בחרדה".
עידן לנדו
: התפכחות הגנרלים.
בר רפאלי מייחלת לרגיעה וזוכה לעביט שופכין.

אורן ממליץ

– "(יהודים) חכמים לא נופלים לבאר שטפשים ירקו לתוכה"
במכתב לליגה נגד השמצה התנצל רופרט מרדוק, על שהאשים את "התקשורת בבעלות יהודית" בהטיה אנטי ישראלית. מרדוק הוא זוכה פרס המנהיגות הבינלאומית של הליגה לשנת 2010.
דיוויד קר מהניו יורק טיימס מותח ביקורת על המנהיגות של קתרין ווימות', המו"לית של הוושינגטון פוסט.
המוזכר כמועמד לנשיאות בשנת 2016, מרקו רוביו, חושב שגיל כדור הארץ נתון לפרשנות, כאילו היה מאמר של אורי אליצור.
– הוכרזה, שוב, מלחמה על האירוניה. אני לא נוטה להתרשם, עד שלא יתחיל השלב הקרקעי. "DEEP IRONY" הוא שם מתאים לסרט סקס מודע לעצמו.
– הזמן המתאים להתגבר על הפחד מטבילה באוקיינוס של הגרייטפול דד.
מילניום של הקלטות מהופעות חיות. מוות נעים.

מח' הגהה

נורא נורא מה שקורה שם.
(אנטישמיץ. לא אני המצאתי. ח"ח)

 לפני פיזור

אני בתקופת ההבלגה. הבננה לא מגיבה. זה לא טוב לשיניים השחוקות שלי אבל זה עדיף על המצב הקיים.
הכי אוםםםםם.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

84 תגובות על מגעים

 1. davidf הגיב:

  זה היה מקומו של הילל.
  ת.נ.צ.ב.ה.

  אהבתי

 2. מישהי הגיב:

  לחתור, לא לחזור להפסקת אש. זה באמת הרבה יותר הגיוני. קראתי לא נכון בגלל הפונט המוזר. אני מזכירה שאצלי התקבלה התשובה הזאת בלי שבחרתי אותה. אולי זה משהו בדפדפן. יכול להיות שזה קרה לעוד אנשים.

  בהצלחה בהחזרת השלווה הנפשית. אל תכעסי, אני לא צינית. בתקופה האחרונה היית עצבנית במיוחד (אני יודעת שהיתה לך סיבה) והייתי קצת מודאגת.

  אהבתי

 3. חייל זקן הגיב:

  בניגוד לחוו"דתם המזלזלת של גנרלי הכורסה שלנו,

  מזלזלת? כבר העירו לך על בעיות בהבנת הנקרא. פגיעה של גולה בגולה היא בעייתית למשתמשי רוגטקה אבל די פשוטה למחשב מהיר. אני מציע למר דרוקר לבקר במאיץ חלקיקים שם יגלה פגיעות של גולה בגולה.
  בזמנו התרברבו מפתחי טנק המרכבה בשיריון הבלתי חדיר שלה. המהנדסים הרוסיים חלקו עליהם והתוצאות ידועות. כדאי לאנשי רפאל (ולכלל האזרחים) להתפלל שהרוסים לא ינסו לפתח קטיושה שחודרת את כיפת ברזל.

  אהבתי

  • captain beefheart הגיב:

   V צודקת מאה אחוז.

   להחזיק בדיעות פוליטיות ומדיניות כל אחד יכול וכל עמדה לגיטימית. אבל הצורה האולטרא-ידענית ופסקנית שבה התנסחת בתחום הבליסטי מעוררת חיוך. אלא אם כן אתה שולף לנו דיפלומה חתומה בתחום, למה שמישהו ייקח אותך ברצינות?

   ובכל ההסתיגויות האמורות, שכן בינתי משגת עד כדי הפעלת טילי עורב בלבד – "קטיושה שחודרת את כיפת ברזל" נשמע קצת חלול. שהרי מטרת הטיל המיירט ליצור מגע עם המיורט ולהתפוצץ יחד איתו. מה אכפת למיירט אם באקט המגע תהיה גם חדירה?

   (כן כן, שמתי לב לטרמינולוגיה הד"ר רותית)

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    תנוח דעתך, יש לי דיפלומה כולל נסיון מעשי בתחום. כיפת ברזל היא מערכת שביצועיה תלויים במספר גורמים. אם תקח צוות של אנשים מהתחום הם יפתחו אמצעי שיבוש בזמן קצר בהרבה מזה שנדרש לפיתוח המערכת. הרוסים הם מהטובים בתחום הזה ולראיה אתה מוזמן להשוות את העורב שלך לקורנט.

    אהבתי

   • הומר J סימפסון הגיב:

    גם אם כיפת ברזל היא מערכת מיושנת, חדירה, פשוטה ועוד ועוד הרי שהיא עושה עבודה טובה. אני מניח שגם חייל זקן לא חולק על כך ולכן גם כאשר מבצעים עבודה פשוטה וטובה, מותר להגיד מילה טובה.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    לא טובה, מעולה. אבל אין בה שום פריצת דרך טכנולוגית וכדאי להישמר מהתמכרות.

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    לא נראה לי שהבנת את משמעות החדירה שהוא מדבר עליה. הכוונה היא שקיימת אפשרות ליורי הטילים לנצל את נקודות התורפה, שהמערכת בפועל לא תעשה עבודה טובה.

    אהבתי

   • הומר J סימפסון הגיב:

    הבנתי גם הבנתי את משמעות החדירה ואפשרות ההתגברות על המערכת, ואני גם מסכים עם חז"ן שאסור להתמכר להצלחה.
    מצד שני אסור להתמכר לכישלון ולטענות בדבר ההשלכות ההרסניות של כיפת ברזל על יכולת ההרתעה הנשמעות מצד ימין ולטענות כנגד הצורך בפעילות התקפית הנשמעות מצד שמאל.

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    אופס, זאת היתה תגובה לקפטן.

    אהבתי

   • ז'ורז' סאנד הגיב:

    האוואטאר שלך מזכיר לי את זה.

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    לי זה מזכיר את המפגינים נגד הדבר שהם קראו לו "חוק ההשתקה". נדמה לי שגיגול בנושא הזה הוא מה שהביא אותי לולווט מלכתחילה, כך שזאת מעין סגירת מעגל.

    אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    שיבוש המכ"ם של כיפת ברזל באמצעות ל"א (ובכך ביטולה המוחלט) זה כבר משהו אחר. אני מניח שהורי המערכת מודעים לכך שזוהי נקודת התורפה שלה. אבל את זה אתה יכול להגיד על רוב המערכות של צה"ל, שככל שהן נעשות יותר "חכמות" – כך הן חשופות יותר לנוקאאוט באמצעות ל"א.

    ובכל מקרה (ושוב – אני נשען רק על הגיוני ושיעורי המכניקה בפיזיקה שלמדתי בתיכון), להציג את האיכון עצמו (חישוב נקודת המפגש והגעה אליה באותו זמן) נא נשמע לי טריואלי ומשחק ילדים בכלל. להיפך.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    החישובים אינם משחק ילדים אבל בכל חברת נשק גדולה יש אנשים שיודעים לבצע אותם. התעשיה האווירית פיתחה מערכת ליירוט טילי ים ים בשם ברק כבר בשנות ה80. כיפת ברזל היא מערכת מצויינת שעושה את העבודה. ניתן להסתפק בכך ולהימנע מרברבנות חסרת כיסוי.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    גם הוזלה משמעותית בעלות של מיירט כפי שבוצע בכיפת ברזל תלויה ביכולות טכנולוגיות גבוהות.
    לגבי פיתוח יכולת לעקוף את כיפת ברזל – בוודאי שזה אפשרי, אבל עלות הפיתוח + העלות של כל רקטה (טיל?) מתוחכמת עומדות בניגוד לחוקי הקרב הא-סימטרי בין מדינה לארגון טרור.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    תמיד ראוי להתייחס בחשדנות לנתוני עלות של גופים ממשלתיים

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אה, אז אין התקדמות טכנולוגית, זה פשוט שקר.
    מה תגיד כשיתחילו למכור את המערכת מסחרית?

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    לא אמרתי שאין התקדמות טכנולוגית אלא שאין פריצת דרך טכנולוגית. אני לא רואה שום מדינה שיש לה צורך במערכת כזו אבל זה חסם כניסה פשוט שמוסר באמצעות קצת שוחד.

    אהבתי

   • בצלאל הגיב:

    אני לא יודע למה אבל הדיון הזה <a href="" target="_blank">הזכיר לי את זה

    אהבתי

   • בצלאל הגיב:

    היה שם קישור…

    אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    בכל מה שקשור להתרברבות אני שותף לדעתך. לשתיקה תמיד יש עוצמה גדולה יותר.

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    לא סביר שמישהו ייקח אותו ברצינות עם הפרצוף הזה שלו.

    עד כמה יכולות היירוט היו קיימות לפני כיפת ברזל אני לא יודעת, אבל בקשר לדוגמה "הממחישה" שולווט הדגישה חז"ן צודק לחלוטין. אם הם היו פוגעים בגראדים בעזרת גראדים היה קיים דמיון. בכל זאת אני מוכנה לקבל את הדעה שההישג הזה מרשים יותר בקלות. מערכות זמן אמת הן לא טריוויאליות כלל, ולא מדובר פה בחישוב אחד. הפגיעה צריכה להיות מאוד מדויקת, ברמה שאינה ניתנת לחישוב בזמן שליחת הטיל המיירט.

    אהבתי

  • ניימן הגיב:

   פשוטה בתנאים אידיאליים כמו מאיץ חלקיקים. בסביבה מלאת הפרעות? בספק.

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    כמות החישובים במאיץ גדולה לעין שיעור מזו של חישוב בליסטי. ההפרעה היחידה היא התנאים האטמוספריים אבל זו אינה בעייה חישובית אלא בעיית מדידה.

    אהבתי

   • ניימן הגיב:

    ראשית, מודלים עם הפרעה (=רעש) הם קטגוריה שונה לגמרי של מודלים, ויש לי תיעוב עמוק כלפיהם :p

    אתה טוען שבעצם אין הפרעה, רק שאין מידע שלם. שזו סוג של טענה פילוסופית, אבל מעשית מתייחסים לתנאים האטמוספריים בתור הפרעה, ולכן זו בעיה קשה לפתרון למיטב ידיעתי.

    (וזה עוד בלי שנכנסתי לבעית המוצגות היטב של משוואות נאוויה-סטוקס לזרימת אוויר).

    אני מודה שאני לא פיזיקאי, אבל מהזווית המתמטית זו בעיה לא פשוטה לפתרון.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    אני מניח שהם משתמשים במודל אטמוספרי שמשערך רוח וטמפרטורה לאורך מסלול הרקטה. אבל זו מערכת נפרדת ובזמן היירוט ניתן להתייחס לנתונים שלה כאל קבוע.

    אהבתי

   • ניימן הגיב:

    אה. אולי עכשיו הבנתי: אתה מתייחס רק לאספקט החישובי? אז אולי אתה צודק. אבל זה אספקט אחד מרבים…

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    האתגר החישובי העיקרי במערכת הוא להגיע להפרדה טובה של המכ"ם בזמן ירי מטחים. זוהי גם אחת מנקודות התורפה שלה (ושל כל מערכת מכ"ם)

    אהבתי

   • davidf הגיב:

    סוגי טעויות נפוצות בעברית שקשה לי שלא להעיר עליהן:
    לאין שיעור ולא לעין שיעור – אלא אם כן הולכים למעיין שנקרא שיעור;
    דעה מופרכת ולא דעה מופרחת – יונים מפריחים דעות מפריכים;
    אישה מתוֶכֶת ולא אישה מתוַכַת – אלא אם כן שוב חוזרים להפרחת יונים וטיווחם בידי אישה.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    תודה על התיקון

    אהבתי

  • yaniv of tel-aviv הגיב:

   לפני עשרת אלפים שנה, או כמה, איש קדמון אחד המציא חנית. איש אחר המציא שריון לעצור את החנית. אז האיש הראשון המציא חרב שתחדור את השריון. ואז האיש השני המציא שריון עמיד יותר. וכך הלאה והלאה עד השריון הרב-שכבתי, הקורנט, כיפת הברזל וכו'.
   חייל זקן צודק: הנחת היסוד הסבירה היא שאי-שם שוקדים מדעני טילים על רקטה שתחדור את כיפת ברזל.
   שום מערכת נשק, טובה ומתוחכמת ככל שתהיה, לא יכולה לתת פתרון מושלם לאורך זמן. המפתח הוא איך מפעילים את המערכת ובעיקר: מהן המטרות המדיניות שבשמן מופעלים כלי הנשק.

   אהבתי

 4. davidf הגיב:

  1. אתמול היה קטע טוב במהדורה המרכזית של ערוץ 2 (דקה 5 בערך), אהוד יערי סיפר שכרגע הטלויזיה של החמאס משדרת אותם (את חדשות ערוץ 2) בלייב. הוא עשה איזשהו תרגיל ופנה למתורגמן והתחיל לדבר איתו. המתורגמן החניף לאהוד יערי על פרשנויותיו בהן הוא צפה עוד בכלא הישראלי. בשלב מסוים עורכי החדשות בחמאס התעשתו, ניצלו את הגישה הישירה לקהל הישראלי ושמו קליפ וידאו תעמולתי הפונה בעברית משובשת לישראלים. גם אצלנו העורכים לא פראיירים והעבירו את המצלמה לאולפן, כך שלא רואים את המסך של הטלוויזיה של חמאס.
  מי שרוצה לראות איך אהוד יערי נראה כשהוא מחייך ומבסוט מעצמו, שיעיף מבט בסוף דבריו (דקה 9).

  2. מי מינה את דובר צה"ל הזה??? ההצהרה הארוכה שהוא נתן אתמול לכל כלי התקשורת (דקה 13 במהדורה הנ"ל) נראית כמו פארודיה מרושעת על דובר עילג שלא ראה מצלמה מימיו. בושה וחרפה. אם הוא לא מבין שהוא לא מספיק מוכשר לתפקיד הזה (לפחות בחלק הפרונטלי שלו), שמישהו מעליו יבהיר לו את זה.

  3. יש כאן צלמים? מישהו יכול להסביר לי מדוע, למרות שטובי הצלמים מוכנים עם המצלמות המשוכללות שלהם מול סוללות כיפת ברזל, כל מה שאנו מצליחים לראות בטלוויזיה זה את השובל הלבן של טיל היירוט, אשר לפתע נעלם, ואז פיצוץ קטן לו אנו קוראים "יירוט".
  למה עדיין לא ראינו יירוט בצילום תקריב? כולל הרקטה המושמדת במעופה?
  או שמא שידור תמונות כאלה בטלוויזיה אסורות מטעמי צנזורה צבאית? אבל אז היינו רואים יירוטים בצילומי תקריב ביו-טיוב.

  4. מה מונע מהפסיכיאטר המחוזי להוציא צו אשפוז בכפיה כנגד אורן זריף בעקבות הריאיון הזה? לפחות עד שיאמר, סתם סוג של פרנסה עלובה. אני עבד נרצע של אחת ממשפחות הפשע שנהנית מכספי. בעצם, אני מוכן להישאר כאן לכמה חודשים. הנה אתם רואים, כבר יש שיפור, הפסקתי לדבר בגוף שלישי.

  אהבתי

 5. ShulamiD הגיב:

  ynet כבר בונה את תיק הכישלון "התקשורת בארה"ב: חמאס ניצח במערכה" ואתמול כתב זיתוני שחיילי המילואים מתוסכלים ואם לא תהיה פעולה קרקעית אז זו ממש פארסה. דברים ברוח זו ( הפארסה של המילואים) כתב גם חצרוני בחדשות ערוץ 2.

  כבר החל השיח הנירוטי ( הציטוט של ד.מ) של אנשי תקשורת כאילו מדובר במשחק כדורגל. גם הניתוח הפרשני לקוי ומחופף. הם משתמשים במושגים הלקוחים מהרפרטואר החזבלחמאסי שכנראה יטענו לניצחון גם לאחר שכל העזתים יהרגו ולא תישאר שם אבן על אבן. השאלה אינה מי ניצח אלא כיצד להגיע להסדר שיבטיח את השקט המירבי לדרום תוך שמירה על חופש פעולה כנגד הטרור ( מטרה קשה). יצחק בן חורין הכותב שבתקשורת האמריקנית חושבים ש"מה שנראה כהישג צבאי עלול להביא ל"עליית קרנו של חמאס, החלשה נוספת של אבו מאזן " שוכח להוסיף שזה דווקא משחק לידי ליברמן ונתניהו.

  אהבתי

 6. ShulamiD הגיב:

  טעות בשם : צריך להיות יואב זיתון . במאמר מעניין
  כותב רון בן ישי "לכל אופציה שבפני ישראל יתרונות וחסרונות, אבל הפסקת אש היא המועדפת – כי ביטחון אפשר להשיג בנקודות, לא בנוק אאוט

  אהבתי

 7. שועלן הגיב:

  אימבדת בטעות פלייליסט של דובר צה"ל במקום את הסרטון הספציפי.

  אהבתי

 8. Toferet Ani Vetoferet הגיב:

  הסרטון של אלדד יניב, אהבתי את בחירת דיוקני הרקע. הרצל מצד אחד וסופרנו מהצד השני.

  אהבתי

 9. bazinga הגיב:

  דובר צה"ל אומנם מדבר ארוכות אבל בדוברות עובדים קשה:
  הם עכשיו אפילו התחילו לעשות פרסומות לפורטל צה"ל. לא ביקרתי בו מזה שנים
  רבות אבל הופתעתי מרמת ההשקעה באתר. יחד עם האינפוגרפים וטוויטר אני חושב
  שיש כרגע יותר פעולות במחלקת הדוברות מאשר בכל חלק אחר בצה"ל.

  איפה ד"ר גיא בכור כשצריך אותו(בטח כותב עוד מאמר דעה/מתראיין איפשהו או בכיתה מלמד) :
  לא משנה כמה הם שונאים אותנו וכמה החמאס רוצה בהשמדתנו הוא עדיין רוצה לעבוד בישראל.
  כבר נכתב על ידי לא מעט פרשנים על הנתק בין עזה למצרים – לא משנה כמה האידיאולוגיה זהה
  המצרים לא רוצים דבר ולא חצי דבר עם העזתים ולא פותחים את שערי הגבול לרווחה(ואפילו אם זה יקרה
  עדיין יצעקו על "המצור").

  גילוי מדהים בדה-מרקר : התקשורת בעד הליכוד

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   אז מה היה לנו שם?
   הבעלים של ערוץ הבידור, שני בעלי אולמות קולנוע ואוליגרך שפעם היה לו מניות במעריב.
   והכותרת: "בעלי כלי התקשורת מהמרים על הליכוד ביתנו".
   תמיד היתה לי הרגשה שערוץ הבידור מוטה פוליטית.

   אהבתי

 10. שועלן הגיב:

  כמו לחמאס, גם לאלדד יניב הולכת ואוזלת התחמושת.

  אהבתי

  • davidf הגיב:

   צ'מע, נגיד מה שנגיד על המניעים של אלדד יניב, אבל אין ספק שהוא לקח סיכון אישי ענק, מתוך מודעות מלאה, כשהוא החליט לצאת למלחמה הזאת.
   על זה מגיע לו הרבה כבוד. ותודה.
   אני רוצה שיצוצו עוד ועוד דוברים כאלה, גם מכיוון ימין, שיגלו לנו עוד פרטים על מה שמתרחש מאחורי הקלעים של הבמה הפוליטית.

   אהבתי

 11. captain beefheart הגיב:

  שאלת תם: האם גלעד שליט שייך למילואים או ששוחרר מהכל?

  אהבתי

  • Toferet Ani Vetoferet הגיב:

   תשובת תם.
   אין לי שמץ אם הוא עדיין שייך למילואים.
   לא נמסר שהוא גויס. בעבר נכתב שקיבל אחוזי נכות (הניתנים באופן כמעט אוטומטי לפדויי שבי), פרופילו כנראה הורד ומכאן שכנראה לא גויס. בעתיד יוכל להתגייס או להתנדב לפעילות התואמת את מצבו הבריאותי הכולל.

   אהבתי

 12. אורן הגיב:

  ה"מצדיעים לכם" עם תמונות החיילים בישר"ה (פלורליסטי כמו חבורת גיבורי על) בשער העיתון. מיידית גרם לי, כמו שהיו אומרים באוטיז, להקיא קצת בפה.

  אהבתי

 13. ראש המדור הגיב:

  נפתלי בנט בעימות ב CNN בעימות מול תעמולן טירור
  יותר משהוא מדבר על המהלך הנוכחי, הוא מדבר על מבצע אמיתי בעתיד.

  אהבתי

 14. הפרשנים מלהגים את כל הדילמות הישראליות והצד השני מצחקק. כמו לשחק קלפים כשאתה יודע מה היריב קיבל. 2012 ולא למדנו לדבר ערבית.

  הידענים שמפזרים את התבוסתנות ומתמקדים בחולשות יודעים להסביר הכל מלבד ההשפעה השלילית של הפטפוט הבלתי פוסק על המשא ומתן. כאילו הזירה התקשורתית לא קשורה. טחו עיניו מראות. איפו המראה איפו.

  שמעתי אתמול מומחית למשפט בינלאומי, מסתבר שאיזה NGO ישראלי נזכר ב- 2013 לפנות למועצת הביטחון ולהתלונן כנגד ירי החמאס מבחינה משפטית כי לפי הדין הבינלאומי:
  ירי מכוון על אזרחים -פשע מלחמה.
  ירי ממושך על אזרחים -פשע נגד האנושות.

  מי מהפרשנים הנאורים העלה את הנקודה המשפטית- ואיך לעזאזל הם מצדדים להגיע להסכם עם ארגון שמטרתו העיקרית היא השמדת ישראל? חבורת אפסים, אין מילים.

  אהבתי

 15. אדג הגיב:

  מהי הגירסה הנשית של "גברברים", "נשנושים"?
  (ולפני שיקראו לי שובניסט סקסיסט, אני רק צוחק!)

  אהבתי

 16. ז'ורז' סאנד הגיב:

  אני מודה שאלמלא הודעות צבע אדום לא הייתי מודעת לקיומם של ישובים כמו מעגלים,תושיה יושיביה, מלילות, שרשרת ועוד.

  אהבתי

 17. לירון הגיב:

  הייתי נגד כניסה קרקעית עד עכשיו, אבל המטווח הערב פשוט שם מבחינתי את הדברים בפרופורציה

  גם אם תהיה הפסקת אש של שנתיים המשמעות היא שבמערכה הבאה תל אביב (גוש דן) תהיה מטווחת כמו הדרום עכשיו, ואז נאלץ להיכנס לרצועה ולבצע פעולה חסרת תקדים.

  אסור להיכנס להפסקת אש עכשיו, אנחנו עוד נבכה על זה.

  אהבתי

  • לירון הגיב:

   צ"ל בפרופורציה אחרת.

   אהבתי

   • הערב עוד שעיר.
    מעניין אותי איזה ערבויות יכולה מצרים לתת ומה ההסכם כולל. נניח שהפסקת ירי מצד ארגון X למשך Y ואם לא -יקרה Z.
    אם Z הוא אישור לפעול מול ראשי הארגון הסורר- מיותר, יש לנו גיבוי משפטי כבר עכשיו. אם מדובר בקנס כספי, גם לשיעים וגם לסונים יש מאגרי נפט אדירים שיממנו. איזה עוד ערבות יכולה להיות על הפרק אלוהים יודע. מצרים הבטיחה בעבר לטפל בהברחות אבל יותר נוח לה שחמאס מחזיק את המקוואמה דמיקולו שלהם. מה כבר יעשה מורסי שלא עשה מובארק. יסכים להציב אומניקים עם טוריות על הגדר עם עזה?

    אני מקווה שמדובר בעוד הטעיה של ביברק כי אחרת, הדרומיים לא יקבלו את ההסכם המטורלל בהבנה.

    אהבתי

   • ז'ורז' סאנד הגיב:

    מה אתה דואג? יש לנו ראש ממשלה מצוין, ושר ביטחון חבל על הזמן, המדינה בידיים טובות. אתה יכול לישון בשקט וגם להתקלח בשלווה.

    אהבתי

   • היום באמת היתה לי אזעקה באמצע האמבטיה. חיבקתי את הברווז עם סבון בעיניים וצללתי להוריד פרופיל. כשביקשתי אותך בעבר לנקוב באלטרנטיבות ראויות לצמד, נפלטו לך בועות סבון או שמילאת את פיך מים יעני, עשית אורן.
    עיצה מברווז (קרוב משפחה בלתי לחיץ) – אם את רוצה שמישהו יקשיב ברצינות לדברייך, תיפטרי מהאובססיה להשחרת הביבי. היא לא מזיזה ולא מעניינת אף אחד חוץ ממך. עכשיו נלחמים ברעים האמיתיים.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    עכשיו גרמת לי לדמיין את יונה בערום, הקאתי קצת בפה. נזכרתי במארה, והתאוששתי. אם אקבל ערבות להפסקת הטיוביות, אחמול.

    אהבתי

   • ז'ורז' סאנד הגיב:

    שי ממני בהוקרה. תלה באמבטיה.

    אהבתי

   • ז'ורז' סאנד הגיב:

    אנונימק'ה, גם אתה מהמשכימים.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    לירון יש פעולה קרקעית, כניסה לעזה, כניסת כוחות יבשתיים. "כניסה קרקעית" שם את הניתוח שלך בפרופורציה.

    אהבתי

  • ראש המדור הגיב:

   אמנם ב 2005 כשמתנגדי הנסיגה תלו את הכרזות האלו ברחבי מושבים קיבוצים ונתיבות, קראו להם "מפחידנים" מהלכי אימה.
   אני אומר שאם חודרים, אז חדירה צריכה להיות חדירה "חסרת תקדים".
   אם זה לא בר ביצוע כעת, אז חבל על הכניסה והמחירים הלאומיים הבינלאומיים שהיא תגבה.
   בעניין הזה אני מסכים עם דברי תמיר משלשום.

   נתניהו ישלם מחיר אלקטוראלי , יתכן שגדול על הסבב הזה כפי ששילם קודמו לראשות הממשלה, אולי גם באיבוד הנצחון המובטח כפי שהזכרתי.

   אבל בפעם הבאה ולא משנה תחת איזו ממשלה, נצטרך להחליט אם אנו מדינה ריבונית עצמאית שמוכנה לבצע את מה שצריך, כולל לייצר מציאות דוגמת מלחמת העצמאות עם דוד בן גוריון מול שוהים המבקשים חיסולנו או נמשיך להיות אישה מוכה, כפי שבמידה רבה הפכנו להיות, שמאמינה שהמכות שהיא חוטפת הם גזרת גורל.

   אהבתי

   • אורן הגיב:

    חכמת חדר המדרגות, למפרע. במבצע יש גם את קיט ההכינותי מראש. ולווט הקלולס, מגייסת לבלוג שלה ליצני חצר לתפקידי יעוץ מדיני/ בטחוני.

    אהבתי

   • ראש המדור הגיב:

    הניתוח של נפתלי בנט.
    כולל מסקנות לגבי כניסה דווקא אי כניסה קרקעית לעזה.

    אהבתי

   • אור הגיב:

    מדינת ישראל בתור אישה מוכה…??? ראיית המציאות שלך אפילו יותר קלושה ממה שחשבתי. ייתכן ואתה סובל מתסמונת דחק פוסט טראומטי.

    במלחמה בין צה״ל לחמאס ולשאר כנופיות עזה, צה״ל תמיד יפסיד, בלי קשר לתוצאות בשטח, בגלל שלכולם ברור שזה לא כוחות. אם היה קרב אגרוף בין יאיר לפיד למייק טייסון, כל תוצאה היתה סיבה לגאווה בשביל לפיד, אפילו נוק אאוט תוך 5 שניות. למה? כי עצם זה שטייסון נלחם נגדו זה כבוד.
    מעבר לכך, השאיפה שלך שישראל תהיה ״מדינה ריבונית עצמאית שמוכנה לבצע את מה שצריך, כולל לייצר מציאות דוגמת מלחמת העצמאות עם דוד בן גוריון״ מעידה על תלישות מסויימת. גירוש כמו שהיה לפני יותר מ-60 שנה לא יכול להתרחש היום.

    אהבתי

   • ראש המדור הגיב:

    ובכן, מר אור, אין לי זכויות יוצרים על הדימוי אלא של מישהי שהזכרתי אתמול בבלוג, מצביעת מרץ-עבודה, קרובת משפחה.
    את ענייני למי יש יותר כבוד, ג'וני טייסון או כתב המחנה לשעבר אני משאיר לך. ואולי משום אתה חי מתוך תפיסה ש"מי שיותר חלש צודק".
    רק נזכיר שלסימטריה בכח אין שום ערך.

    הרשה לי להאיר לך את מה שאולי לא ראית.
    גם ב2002, נאמר לנו ש"צבא לא יכול לנצח אירגוני טירור" .
    אז אמרנו לנו, יצאנו(ואני הפעם מכליל עצמי אישית) למבצעי חומת מגן, החזרנו אתה השליטה הבטחונית האפקטיבית על יהודה ושומרון, וזאת בגלל שחזרנו לשלוט צבאית באיזור.
    החמאס לא יכול לקבל רקטות חמאס ליו"ש לא בגלל שהוא לא רוצה, אלא כי הוא לא יכול. הוא גם לא יכול לייצר אותם, וניסו בעבר. מאחר שצה"ל שולט צבאית בשטח, תוך 24 שעות חוסלו המעבדות האלה.

    אהבתי

 18. ראש המדור הגיב:

  אני כעת רואה שנפתלי בנט, מחזיק בדעה דומה לזו שלי.

  מתוך הדף שלו:
  נפתלי בנט-

  "הלקח הגדול שאני לומד ממרתון ההסברה: העולם מכבד מדינה שמגינה על אזרחיה, ובז למדינה שמפקירה אותם
  **
  סיימתי עכשיו עוד ראיון ברשת פוקס האמריקאית, ויותר מאוחר אגיע לסי-אן-אן הבינלאומית. יוצא לי גם לשוחח עם דיפלומטים ממדינות שונות.
  **
  מכל עבר אני שומע דבר דומה: לא מבינים למה אנחנו שואפים להפסקת אש, כאשר חמאס ממשיך להמטיר טילים על אזרחי ישראל.
  **
  אנחנו עומדים כעת למבחן – בכל פינה על הגלובוס מסתכלים עלינו כדי להבין האם ירי מאות טילים על ערי ישראל הוא קו אדום או רק הכנה לסבב האלים הבא.
  **
  הערה חשובה: כפי שאתם יודעים, אני סבור שחייבים להגיע להכרעה. אבל, אם הממשלה אינה מתכוונת להגיע להכרעה מלאה, אני מתנגד להכנסת כוחות קרקע בכלל.
  אין טעם לסכן חיילים אם אין כוונה לנצח.

  אהבתי

  • אור הגיב:

   אויש רמדוש תפנים: צה״ל לא יכול לנצח, מקסימום לבצע פשעי מלחמה ו/או רצח עם. הפלסטינים לעולם לא יסכימו לחיות תחת כיבוש וללא זכויות.

   אהבתי

   • ראש המדור הגיב:

    אם מחר יוקם אירגון טירור חמוש היטב שיצוד פוסט-ציונים בישראל, אור יכריז ש"הצבא/כוחות הבטחון לא יכול לנצח" כי הוא מקסימום עלול לבצע פשעי מלחמה.
    אור גם יזעק בגאווה ש"הימנים" לא יסכימו לחיות תחת מטר רקטות וללא הזכות לחיות בחיי בטחון.

    הלא כן…?

    משום מה יש לי הרגשה שברגע שתבין פעם שמדובר גם בעצם הזכות שלך לחיות, האסימון יפול לך .. אולי

    אהבתי

   • rbakatze הגיב:

    אתה מתכוון -"אני לא רוצה שצה"ל ינצח",
    אבל זה כבר סיפור אחר לגמרי..

    הרשה לי לנחש, בראשות המפלגה לה אתה מצביע עומד הקדאפיסט בארכה, נכון או לא?

    אהבתי

  • ז'ורז' סאנד הגיב:

   בנט מלקק את הנקמה בשרה באצבע ישר מהמערבל.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s