השלישית בדרך?

הארץ24.2.13מעריב24.2.13

ידיעות24.2.13isra24.2.13

makor24.2.13hamvaser24.2.13

איך רה"מ יצליח ביד אחת להקים ממשלה ובשנייה לעצור את האינתיפאדה?

הראשיות

מעריב: "3,000 אסירים פלסטינים ישבתו היום רעב, חשש מהסלמה במהומות".
בכפ' 2-3 אומרים גורמים ברשות שהשטח מוכן לאינתיפאדה שלישית. בישר"ה מדברים עם גורמים אחרים לגמרי ברשות.
הארץ: "היערכות להתפרצות אלימה בגדה המערבית".
+ שלוש פרשנויות שער: עמוס הראל: על סף התלקחות | צבי בראל: לפני שמאבדים שליטה (אך לדבריו, איש עדיין אינו מגדיר את הסו"ש שחלף כאינתיפאדה, שהיא מלחמת כל בכל, סדרת פיגועי טרור, גיוס מילואים והצפת השטח בכוחות) | חיים לוינסון: מה למדנו מ-1987
ישראל היום: "כוננות למהומות".
כפ' 2-3 עוסקת בפורים. רק בע' 5 מתייחסים להסלמה.
בעוד כותרת הגג בישר"ה היא "בכירים ברשות: 'סיכוי קלוש לאינתיפאדה שלישית'", הכותרת בידיעות, שהוא גם העיתון היחיד שכותב בכותרת את המילה המפורשת, אחרת לגמרי, נחרצת אפילו.
ידיעות: "צה"ל נערך לאינתיפאדה שלישית".
כפ' 2-3: "משחקים באש"?
במקור ראשון אירועי הסו"ש תופסים קוביונת בשער וידיעה לא מעודכנת בע' 2 (כן, סגירה מוקדמת וזה. אולי באמת יחשבו קברניטיו מה שווה העיתון הזה, שמעודכן ליומיים אחורה, בעיקר בימי ראשון?).
אפילו המבשר מעודכן פיקס ודומה בכותרתו הראשונה לידיעות.

צבא העם

שני סיפורי זוועות יש לאחיקם משה דוד במעריב על הנעשה בצה"ל.
הראשון הוא סיפור שנור על האש, והשני, איך (ולמה בדיוק? כי רקדו עם גטקעס?) נענשו החיילים שהעלו לרשת את סרטון הארלם שייק (גם ראובן וייס מדווח בידיעות).
אבל היי, מעריב מדיח לדבר עבירה:
shake

העציר X

ראיון עם טרוור בורמן ע"י עמיתה ב-abc בו הוא מסביר, שוב, איך עבד על הסיפור, ולמה זה לקח לו עשרה חודשים, בתשובה לניג'וסים של הישראלים.

טריוויה: לתובע הכללי האוסטרלי קוראים מארק דרייפוס. ישראל הודיעה לאוסטרליה במיידי על מעצרו של זיגר.

המוסד הפסיד אותי. כמו שאמרתי, "ההחלטה לשלוח את בן זיגר שוב ושוב להחליף דרכון באוסטרליה ואחר כך לכלוא אותו בבידוד הייתה שערורייתית", כותב סוכן המוסד לשעבר, מייקל רוס בדיילי ביסט (פסקה 6).

גדעון סער

ליואב יצחק שתי טענות על שני עיתונאים שותקים. לדבריו, בן כספית ושמעון שיפר תומכים בסער משתי סיבות:
כספית, כי הוא מגיש את עושים סדר בחינוכית, מרוויח על כך 25 א' ש' בחודש, כשהממונה הישיר על החינוכית הוא סער.
שיפר, כי רעייתו עובדת במשרד החינוך וקיבלה קידום (שלא כולל תוספת שכר או שדרוג בתקן).
יצחק קיבל תשובה ממשרד החינוך, אך לא מרוצה.
בכתבה משבוע שעבר הוא מציע נקודות לחקירת מעשי סער.

מתקלקלים

אני רוצה להתנצל על שעסקתי אתמול בטפל (ולא בפעם הראשונה), בהתייחסותי למאמר של נדב איל על ירידת המשכורות. זהו בהחלט מאמר פוקח עיניים ועצוב ומתסכל בה במידה.
כדי לכפר על מחדליי אני מתזכרת גם את מאמריו הרלוונטיים הקודמים, המובראקים שלנו ותנו לחיות בארץ הזאת.

פינת הביזאר

אורי מילשטיין בסדרת כתבות על אהוד ברק, שכותרתה "נוכל ברמה היסטורית".

אם לא הייתי רואה לא הייתי מאמינה:
משרד החוץ יעביר לילד הנמצא במנזר בתאילנד שאלון כדי לברר מה מצבו הנפשי.

sheelon

סופהשבוע

פוסט מורטם.
חברים, שוב יש תמורה לאגרה (שאתם משלמים): המדור של בן כספית, מהבוקר ב-Thepost במקום בפורבס. רואים? שווה להתקרצץ.
המעריצים יוכלו להמשיך ליהנות, השונאים ויואב יצחק יוכלו להמשיך לשנוא, כיף גדול.
מפתיע: אף מילה על גדעון סער.

thepostben

פלייבוי ישראל

http://f.nanafiles.co.il/Common/Flash/Nana10Preloader.swf

דניאל פומרנץ, יהודי משיקגו עלה לישראל לעשות את פלייבוי הישראלי. מהכתבה של ינון מילס בהמגזין, ערוץ 10 (מדקה 30) לא עולות בשורות ממש טובות באשר להיתכנות ההצלחה של המגזין שאפילו בעלי המוסכים (סליחה סליחה סליחה, פשוט שאלו אותם) מבטיחים שלא יקנו אותו.
פומרנץ, 37, גר בדירה עם שותפים ומחפש כמובן זוגה ישראלית.
אחת הסצינות צולמה במרפסת התל אביבית שלו שנראית ככה:

danielpb

התריס הישראלי הכל כך מוכר, עם השלב האחד התמיד-חסר הוא תמצית הישראליות בעיני. מטאפורה מושלמת: פה, במקום הזה, עם תריסי הפלסטיק בגוון שנהב יעלה ויפרח פלייבוי ישראלי? למה בחרו מילס והצלם שלו בנקודה הזו לצלם את היזם הנלהב? בטח תגידו, בגלל זווית השמש. לא מספיק משכנע. מן הסתם הם חושבים כמוני ורצו להבהיר זאת הבהר היטב.
לטובת כל עמיתינו העובדים במיזם, ולטובת פומרנץ שאנחנו לא רוצים שיתייאש ויעזוב את ישראל חלילה, הלוואי אמן יצליח. אבל צפו בכתבה בעצמכם. אל תסמכו עלי.

לחם עבודה

את רכילאי ישר"ה, גיל משעלי, החליף בידוראי העיתון וחבר של ברפאלי, ערן סויסה.
suisa24.2

תוס': פינת ההגהה הקטנה

כשזה קורה בהארץ כולנו מתים מבושה ואומרים: סופהדרך.
sarach

לפני פיזור

בזמן שצהלתם:
מספרים על הקטינה.
אצבעות שחורות.

בהצלחה הלילה לסרטים שטסו מנתב"ג לטקס האוסקר.
דן מרגלית לא צפה בשני הסרטים אבל "אסף מידע". אם כבר, בוא תטקבק פה, בזבוז שתכתוב רק בישר"ה.
ראיון עם גיא דוידי, מיוצרי חמש מצלמות שבורות, שיעצבן את היון, הפטיש וכו'.
אה, וחוב מהסו"ש: רוק בקסבה. עוד סרט שיעצבן את?

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

54 תגובות על השלישית בדרך?

 1. למה התחפשת היום ? לחיילת עם כיפת ברזל? אם לא התחפשת נצטרך לגייס אותך למילואים…. שרת משפטים יש משא ומתן אין אבל יהיה :mrgreen:

  אהבתי

 2. מקורי שלי הגיב:

  צודקת, והגאון המוסרי אכן מסביר את המורכבות:

  הדברים האלו שאני אומר הם לא בגלל שאני שונא את ישראל או שונא את החברה הישראלית ומתחכש אליה.

  (הטעות במקור.)
  נכון. גאון של אמא! זה רק בגלל שאימצת את הנראטיב הערבי פלסטיני שמקנא בהצלחת ישראל ומתכחש לזכות היהודית על ארץ ישראל, זה הכל. על הדרך ויתרת על יכולת החשיבה העצמית וחוש הביקורת (והטעם הקולנועי) ואימצת שיטנת יהודים כאמונה, כמגדיר תרבותי ודרך חיים. מזלטוף. נאור נאור נאור.

  לא מובן לי איך יואב יצחק שנוגע בשאלות הכי נפיצות לא מצליח להרים את העיתון או המוניטין שלו לרמת חשיפה גבוה יותר. הרושם שנוצר אצלי שמדובר בעיתונאי הכי נושכני, לא דופק חשבון ונאמן למקצוע.

  אהבתי

 3. חייל זקן הגיב:

  פלייבוי ישראל

  V, אילו היית טורחת להאזין לקריאת המגילה היה מתחוור לך שתורת ישראל הקדושה מאפילה על כל מה שהגויים יכולים להציע. ראי למשל כיצד הפלייבוי מרדכי הערים על הגוי הטפש אחשוורוש שביקש לעצמו בתולה והיהודי האמיץ שלנו, באמצעות הליך פשוט, סיפק לו בעולה. וגם מלכת אסתר שלנו יכולה לשמש דוגמא לכל נשות ישראל. רבותינו הקדושים מספרים שהיתה עוברת מחיקו של אחשוורוש לחיקו של מרדכי כשבדרך היא טובלת במקווה, ללמדך שתורתנו אינה רק תורת חיים אלא תורת החיים הטובים וכל בת ישראל כשרה המשתוקקת להיבעל לערל רשאית לממש את תאוותה לאחר שתמצא מקווה הסמוך למקום מגוריה.

  אהבתי

 4. אורן הגיב:

  הידיעה שמרגלית מחווה דעה על סרטים שלא ראה מתגלה רק בתוך העיתון, כך שהראשית בעמוד הכותרות מטעה. דחיקתם של ראשי השב"כ אל מחוץ לצד היהודי פארודית. מעולם לא היה העם היהודי מיעוט כה קטן בארצו. ההמלצה שלו לראשי השב"כ להתפטר על בסיס מידע מוטעה שלקט, עגומה.
  לא מספיק שבישראל היום טורי דעה מחליפים ידיעות, הם נעשים לעתים ברמה עובדתית המביישת טוקבקים.

  אהבתי

 5. סיימון הגיב:

  V, בחיי שאני מאוהדייך, אך הפעם הצחקתיני.
  "במקום הזה עם תריסי הפלסטיק יעלה ויפרח פלייבוי ישראל"?
  תריסי פלסטיק הם ביטוי לנחשלות, ואילו מגזין פורנוגרפי הוא ביטוי לקידמה ותרבות?
  פרובינציאליות ולא יותר.

  אהבתי

 6. צור שפי הגיב:

  1. כדאי שבן כספית ושמעון שיפר ימצאו דרך להגיב להאשמות י"י ולהפריך אותן כי אחרת עוד נשתכנע באמיתותן.
  2. דן מרגלית מחווה דעה על סרט שלא ראה? אבותינו היו אומרים "כאילו דא" או במלים אחרות, זה ממש מתאים לסה"כ עבודתו ה"עיתונאית".

  אהבתי

 7. captain beefheart הגיב:

  עוד לפני שאחווה דעתי על מפעלות אורי מילשטיין נגד אהוד ברק – ראוי לשים לב לדינמיקת התגובות שם. יחסית למה שאנו מורגלים לו מהאתרים המרכזיים מדובר בדיון ענייני ו(על פניו)נטול טרולים. אני אפילו מאמין ש"יוסי שריד" המגיב שם הוא אכן בעלה של דורית.

  ולעניין: דווקא כמי שמשתייך למחנה הסבור שברק הוא "תרמית הרוקנרול הגדולה", חבל לי שמלאכת החשיפה נעשית בידיו של מילשטיין. כתיבתו הצעקנית והגוזמאית מערבבת מוץ בתבן ומוציאה את העוקץ ממה שראוי לחשיפה אמיתית. מבוקרת, איטית, חפה מהשמצות שווא ובוודאי שלא נגועה בסטראוטיפים זולים (ושקריים) כגון "ילדי תנובה" (שם).

  מאז תחילת שנות התשעים הולעט הציבור בישראל באגדות על "החייל המעוטר בצה"ל", שיש לו מנת משכל של סטיבן הוקינג, זריזות ידיים של הארי הודיני ואצבעות קלידה של גלן גולד (וזאת בנוסף לתושיית קומנדו כשל אוטו סקורצני וחשב"צ כשל לידלהארט).

  כאשר נמשח הנסיך לרמטכ"לות והחל לדבר בציבור התגלה בו כישרון נוסף: היכולת להתנסח באופן שגורם למאזיניו להרגיש טפשים, וכתוצאה מכך להאמין שזה בגלל שהדובר חכם כל כך ולכן אינם יורדים לסוף כוונותיו (תכונה שאלון עידן משחזר בימים אלה בכתיבתו, אגב).

  גם אני – אודה בבושה – בלעתי את הלוקש הזה לתיאבון. לקח לי הרבה שנים, חיסול תהליך שלום* אחד, אחריות לאינתיפאדה עקובה מדם ישראלים, רכישת מגרש בכפר שמריהו ודירה במגדלי אקירוב כדי להבין: זה לא אנחנו, זה הוא! הוא הבלוף, שנסק למרומים על כנפי נוצות לא לו, ויותר מפעם אחת התקרב כאיקרוס לשמש וצלל משמיים כהלל בן שחר. ואנחנו איתו, אך הוא עם מצנח זהב ואנו בנפילת "נר" עד להישמע הבום.

  העשורים הראשונים בחייו של ברק עלומים יחסית וחוסים בצל עמימות בטחונית שנמתחה מעל "מבצעיו הסודיים". קשה להאמין שהוא התקלקל רק בגיל ארבעים ומשהו. הדעת נותנת שהרבה דברים רקובים כבר היו שם קודם. חבל שאת "קריעת המסיכה" מבצע תגרן כמילשטיין ולא מישהו קצת יותר רציני ופחות פומפוזי.

  * נכון. "אוסלו" היה תהליך שלום גרוע וייתכן שאחת היתה דתו להתפגר כך או אחרת. אבל ברק קיבל אותו בחיים (ועוד מידי נתניהו) ובמו ידיו המית אותו.

  אהבתי

  • קל מאוד לשנוא את ברק ולא חסרים פגועי אגו שישמחו לספר עליו כל טוב אבל נראה לי שמדובר באיש שניחן בקצת יותר מיכולת שיווק. הטענות וניתוחי האישיות בפרק המבוא של מילטשטיין מגוחכים (פילוח רכבים כרמז מקדם…) אין טען להתייחס אליהם.

   ההסתייגות העיקרית שלי מהעליהום התקשורתי נגד ברק היא השתייכותו לאחרוני הנפילים. היציאה מלבנון ומעזה היו המהלכים המשמעותיים ביותר שקרו כאן בעשורים האחרונים. מהלכים שדרשו אומץ פוליטי ומנהיגות סוחפת שמאז לא נראתה כאן. מי נשאר כאן להוביל. פרץ, ציפורה, ביבי שלי או אולמרט. אני לא רואה אף אחד מהם מוביל מהלך גדול על כל המשתמע. העליהום הזה חשוד בעיני במיוחד שמקשרים את אוסלו ותולים את האשמה בברק.

   את אשמת הצד הישראלי בפיצוץ שיחות אוסלו אני לא קונה וממליץ לקרוא חומרים שהתפרסמו בנושא. כשיקום מנהיג ערבי ויגיד בערבית שהוא מוותר על אדמות הוואקף ועל חזרת הפליטים לחיפה ויפו ומקבל את מדינת היהודים במרחב אני מוכן לאכול מדף של כובעים. עד אז האשמה והעליהום קצת תלושים. אני לא מעריץ את ברק- רק מודאג מאוד ממי שנשאר שם על הכסאות.

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    ברק נפיל?
    עד דלא ידע…

    אהבתי

   • הנפילות יחסית.
    אתה יודע להצביע על מישהו שמסוגל להוביל כיום מהלך גדול בגיבוי מהציבור והפוליטיקאים?

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    בן גוריון הקים מדינה = נפיל
    ברק נכשל בכל תפקידיו = נפיל
    איפה אורן כשצריך אותו?

    אהבתי

   • אל תשאל הגיב:

    אחרי שהשחררתי מרשת השרוטרית שהושלכה עלי, אצתי לפגישה עסקית. התפתח ויכוח על תעריפים. הלקוחה הצעירה טענה שהיא זכאית לדיסקאונט בשל קרבתה לחז"ן. לעומתה טענתי שכבודו של המומחה מחייב מחיר מלא, התפשרנו על שניים במחיר אחד.
    למרות שאיני בשעור הקומה של המגיבים האחרים, אוסיף את דעתי.
    ברק לא מתקרב לגרביים של דעתם של מרגלית, שביט ושות' עליו. סיפורי גניבת המכוניות של מילשטיין שייכים באמת לפינת הביזאר.

    אהבתי

   • אם אתה נזקק לכישורי ההתמצאות של האורן כדי להסביר את המצב כנראה שמצבך חמור משחשבתי. קבל ביטול דיון. אם ישאלו תגיד שיש לי דלקת אזניים.

    אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   מילשטיין אינו תגרן אלא אחד ההיסטוריונים הרציניים ביותר של מלחמות ישראל כל עוד מדובר בבדיקה וחקירה של ארועים שהתרחשו. בתחום הפרשנות הוא נוטה לעופף למחוזות ערטילאיים. בעבר ניסה לנתח התרחשויות על פי "עיקרון השרידות" שהגה. הפעם, נראה שהוא מנסה לצעוד בעקבות הפסיכולוג בריטי נורמן דיקסון, מחבר "הפסיכולוגיה של השלומיאליות בצבא".

   אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    מילשטיין חקר נושאים חשובים ועצם היותו איקונוקלאסט היא לחיוב. הבעיה היא האופן שבו הוא עוטף את הסחורה והעובדה שהוא מערבב בלאדי עם בררה.

    אהבתי

   • תומר הגיב:

    את מילשטיין אני לא מכיר מספיק כדי לקבוע עמדה אבל כשדיברתי פעם עם מישהו שהיה שותף לאחד האירועים ממלחמת השחרור שתיאר מילשטיין, הגירסא של אותו אדם (שאין לי שום סיבה לחשוב שיש לו אינטרס ליפות את המציאות) היתה שונה לגמרי.

    מאז אני מתיחס למילשטיין עם יותר מקורט מלח גם כשהוא רק בודק וחוקר אירועים שהתרחשו כדבריך.

    אהבתי

 8. אבי הגיב:

  את הידיעה על מותו בדמי ימיו של מגזין הפלייבוי הישראלי אפשר להכין כבר עכשיו. לא ממש ברור מה עובר בראשו של פומרנץ למרות שאני יכול להבין מה הסיבה. פומרנץ לא רק שלא מבין את שוק המולות הישראלי גם את האמריקאי הוא לא מבין. המגזין פלייבוי עדיין המתקיים בארה"ב כפונקציה של מקומו ההיסטורי בתרבות האמריקאית, הוא מפסיד כסף כבר כמה שנים טובות ולמרות מאמצים שנעשו במשך השנים לא עושה רושם שזה הולך להשתנות. אם לפומרנץ היה לרשותו לפחות את ליאור נעמן מבלייזר שמצא נוסה מנצחת למגזין גברים ישראלי במקום נטע יעקובוביץ קידר חסרת הניסיון, הייתי אומר שיש לזה סיכוי תיאורטי, אלא שספק אם קידר תצליח למצוא את הנוסחה אל ליבו (וגם אזור חלציו אם לדייק) של הגבר הישראלי. מבלי לדעת הרבה אני יכול לנחש שבפלייבוי חילקו את הזיכיון הישראלי בחצי חינם לפחות לשנה/שנים ראשונות כדי לעזור להתניע את המהלך. גם את הכיסים העמוקים שיש לבלייזר בדמותה של קבוצת ידיעות אחרונות אין לפומרנץ ולא ברור על מה מתבססת האופטימיות שלו. פומרנץ הולך ליפול כמו שנפלו טובים ורבים לפניו כשניסו להביא לכאן לארץ לארץ מותג אמריקאי שכל אחד מכיר אבל אף אחד לא רוצה לקנות (מישהו אמר סטארבאקס?)
  ואפילו מגזין אמריקאי מצליח מאוד כמו MAXIM לא שרד כאן.
  אני אפילו לא בטוח שאפשר לסמוך על איזה ארגון פמיניסטי תורן כל שהוא שירתם למסע יחסי הציבור של המגזין ויחפש לעשות לעצמו כותרות על רקע השקת התועבה המיזוגנית ויצעק כנגד חיפצונם השערורייתי של בנות ישראל כשרות .
  הארוטיקה הקלילה מבית פלייבוי כבר שנים לא מזיזה לאף אחד, לכאן או לכאן. הימור שלי הולכת להיות כאן אחת השפיכות המהירות שפלייבוי ידע בתולדותיו. אם פומרנץ יצליח להדפיס יותר משניים שלושה גליונות אני אהיה מאוד מופתע.

  אהבתי

  • mMickey הגיב:

   אתה צודק – קח לדוגמה את קוסמו הישראלי, איזו עליבות (או כמו שאומרים בהיפסטרית, איזה עולב). אף אחד לא קנה את זה. מגזינים כאלה מתקיימים רק מכוח היותם של אתרי ספא ומרפאות שיניים

   אהבתי

 9. שלושת הפורטלים מספרים לנו שהאסירים הפלסטינים לא אכלו את ארוחת הבוקר וזה מאוד מדאיג. הארוחה החשובה ביותר וכו'. הם מבשרים שיש גם הפגנות המוניות (בטח ספונטניות) זורקים אבנים על רכבים של היהוד והצבא ומבעירים צמיגים וקוראים לעיתונאים לעשות חמש מצלמות בכל צומת רגומה.

  ההתעלמות של הנאורים המתעדים מהפתרון של הנהג הבחרייני למהומות הדרכים של השבאב השיעי המקופח והמדוכא קצת יותר מדאיגה. ככה מוותרים על מועמד פוטנציאלי לאוסקר? איפו אתם?

  אהבתי

 10. פטיש רועם הגיב:

  *******
  V: עוד תגובה כזו ואתה נחסם.

  אהבתי

  • captain beefheart הגיב:

   עיניים להם ולא יראו. אוזניים להם ולא ישמעו. אף להם ולא יריחון. ידיהם ולא ימישון. רגליהם ולא יהלכו. לא יהגו בגרונם. כמוהם יהיו עושיהם כל אשר בוטח בהם.

   הנה לכם, על רגל אחת, תמצית הישראלי העיוור: לא פחות מחמישה ראשי שב"כ לשעבר אומרים דברים שלא נעים לך לשמוע. ומה הפסק? "טינופת שמימן 2 סרטים לשונאי ישראל".

   ואללה – אני מקווה שבחיים האמיתיים אתה קצת יותר מאוזן.

   אהבתי

  • אחד אחר הגיב:

   אני לא יודע על מה הפטיש צונזר – אפשר לפרסם איפה שהןו חוקי התנהגות – מה מותר ומה אסור בבלוג הזה- שיהיה ברור לכולם?

   אהבתי

 11. פטיש רועם הגיב:

  למה לא תשאירי את ההודעה כדי שהקוראים יוכלו לראות התגובה ולשפוט בעצמם?

  אהבתי

 12. פטיש רועם הגיב:

  זה לא גן ילדים פה,הקוראים פה הם מבוגרים מספיק ואינטלגנטים מספיק כדי לשפוט אם ההודעה ראויה
  הם לא זקוקים לגננת פה
  יש לך בעיה חמורה של חוסר סובלנות לדעות של אחרים
  מה שאת עושה פה זה בריונות

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   מאחר שאתה לא מבין עברית אומר זאת כך:
   "טינופת" תקרא לבני המשפחה שלך ולחברים שלך, בפניהם. פה אתה לא תקרא לאיש טינופת בחסות הניק המטופש שלך.
   ומי ששופט מה טוב ומה רע זאת אני.
   בריונות? איש חצוף שכמוך.

   אהבתי

  • תומר הגיב:

   בשבוע שעבר התארחתי אצל הפרידמנים, ערב חברתי כזה, היו המון אנשים מעניינים, חלק הכרתי, חלק לא הכרתי, תמיד מאוד נחמד אצלם, הם יודעים לארח, אין מה לדבר.

   ואז ניגשה אלי הפרידמנית, חצופה שכזאת, וביקשה ממני בשקט להפסיק להפליץ. שמעתם דבר כזה? בריונות שאין כדוגמתה. ודווקא בבוקר אכלתי קטניות והיה לי – איך אומרים – מה לחלוק עם הציבור ואתם הרי יודעים שהחבר'ה מתים עליהם ובתחרות הדלקות אין לי מתחרים, נכון?

   הקיצר איך שהיא הסתובבה נתתי עוד אחד, משולב, קצת ריח וקצת רעש, שיהיה. הפעם היא קצת כעסה כבר, "תגיד, לא הגזמת קצת?" סיננה לי.
   "מה את רוצה?" סיננתי לה בחזרה ונתתי עוד אחד כאילו בהיסח הדעת, "מי שלא נעים לו שיתרחק קצת".
   "עוד פעם אחת אתה עף מפה", הפעם היא כמעט צעקה.
   "זה לא גן ילדים פה, גיברת" התרסתי כנגדה "האורחים פה הם מבוגרים מספיק ואינטלגנטים מספיק כדי לשפוט אם הנאד ראוי הם לא זקוקים לגננת פה" אמרתי והוספתי: "יש לך בעיה חמורה של חוסר סובלנות לדעות של אחרים" ולקינוח הבהרתי לה בתקיפות: "מה שאת עושה פה זה בריונות"

   ואז היא העיפה אותי מהבית, כמה לא מנומס מצידה.

   אהבתי

 13. גל אל.איי הגיב:

  קולחוז

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s