אוי לימור, אבוי נפתלי

ידיעות1.3.13מעריב1.3.13

isra1.3.13הארץ1.3.13

מקור1.3.13

מאירועי הבוקר

הלך לעולמו עד המדינה בפרשת הולילנד, ש"ד, שעות אחרי שהעיד. עד מתי, אם כך, יישאר בין הצללים?
מעריב הציף כתבת ארכיון על האיש מיולי 2012.

כותרות ראשיות

אני אוהבת לראות את ידיעות מטפח את יקיריו: יום אחד כותרת ענק ותמונת פוסטר לגדעון סער, יום שני ליאיר לפיד. אבל מה חדש בכותרת של לפיד? הוא לא אמר כבר אלף פעם שלא יישב עם החרדים? הרי הוא אומר זאת מהיום הראשון בו התפקדו למפלגתו ליידי גאגא, ציפי פרימו מחולון ותום החתול המדבר.

אם כבר לפיד, הרי שדווקא להארץ יש את הכותרת האמיתית בעניינו: פרופ' קמיל פוקס ערך לפני יומיים סקר אינטרנטי, ממנו עלה שלפיד (כמו בשאר הסקרים השבוע) מזנק מטאורית:
31 מנדטים לעומת הליכוד ביתנו 26, הבית היהודי 13, ש"ס 10, העבודה 9 (!! מה יעשו סתיו שפיר ומרב מיכאלי?), מרצ 7, יהדות התורה 6, רע"מ תע"ל 5, בל"ד 4, חד"ש 4, התנועה 3, קדימה 2.

כמנהג ימי השישי בהארץ, הכותרת הראשית אינה חדשותית אלא מגזינית: סיכום שנתו הראשונה של אשר גרוניס בנשיאות העליון. דומה שהוא זוכה לתעודת הצטיינות ממש מהארץ (עפרה אידלמן). הכותרת עצמה משבחת בהחלט: "שומר הסף". נו, לא צריך להרחיב.

הפניה בשער ידיעות לידיעה ע"פ עמוד שלם, 4, על עו"ד שחלה בסרטן (ליד אוזנו השמאלית) בגלל שימוש רב שעשה בשני טלפונים סלולריים מתוך הממ"ד שלו. לדבריו, לא הוזהר שהקרינה בממ"ד עוצמתית יותר. כותרת הידיעה בשער, כמו בידיעה, היא שפרטנר תשלם לאיש 400 אלף ש' "לפנים משורת הדין כמחווה אנושית"
גלובס מדווח ע"פ ידיעות.
נראה לי שההצלחה של הלקוח החולה תעורר כעת גל תביעות דומות, ושהמחווה הזו לא תישאר חד פעמית, אלא תיכנס עמוק לכיסי המפעילות הסלולריות.
אם החברה המשלמת הייתה סלקום, גם אז הסיקור של ידיעות היה כה נרחב?

30 שנה אחרי ועדת כהן בעניין הטבח בסברה ושתילה התירה אתמול הצנזורה פרסום קטעים נוספים מדיוני הממשלה בעניינו.
זרם תודעה סחף אותי לסיפור הזה שאירע בידיעות לפני ארבע שנים וחצי, ומדי פעם אני מזכירה אותו בבלוג וחוזרת על הפרטים:

ידיעות הציג בשערו ב-16 באוקטובר 2008 תצלום של ערבי כפות לפני שהוצא להורג, מ-1948. התצלומים נמצאו כעיזבון בביתו של קצין בכיר שנפטר. זו הייתה צריכה להיות כתבת תחקיר מפוארת שתתפרסם יום לאחר מכן, בשישי, במוסף השבת, כתבה שהוצלבה על ידי היסטוריונים, חוקרי צבא, כיתת עיתונאים נבחרים ומה לא, אשר עבדו עליה חודשים. בפרומו לכתבה הודגש שכל זה קרה לפני שצה"ל הוקם, לפני שכוחות הביטחון על מורשת הקרב המפוארת שלהם, הגינותם וטוהר הנשק שלהם נולדו.
למחרת, 17 באוקטובר, לא התפרסמה הכתבה.
התברר ש"עשרות גורמים" התקשרו לידיעות ביום פרסום הפרומו, וטענו שהפרסום "יבעיר את המזרח התיכון". כל זה, בעניין מחקר/תחקיר למקרה שאירע ב-1948. ידיעות טען אז שהכתבה תפורסם "בהמשך". זה לא קרה מעולם.

זו ההודעה שפרסם ידיעות באותו יום בע' 11:

בעקבות הפרסום אתמול על צילומים מימי מלחמת העצמאות שבהם נראים לוחמים ישראלים הורגים ערבי, הגיע למערכת ידיעות אחרונות מידע רב מאזרחים על אודות האירוע. אנו בודקים את המידע, ולפיכך הפרסום המלא של הסיפור נדחה למועד אחד.

שער מעריב: "החרם מתקרב":  "שרת החוץ האירופית קתרין אשטון מדרבנת את המדינות החברות באיחוד האירופי ליישם את החקיקה הקיימת, ולהתחיל בסימון מוצרי ההתנחלויות הנמכרים ברשתות השיווק ביבשת".

מוספשבת/ מעריב

מוספשבת

מפתיע: מתברר שאין קשר בין תרומת חמו של שב"צ לנפתלי בנט בעת קמפיין הבחירות, לבין סיקורו היום (ולא רק) בעיתון.
נכון שאין הפניה מילולית בשער העיתון, אלא רק את שער המוסף, כמו שערי כל המוספים, ובכ"ז.
קלמן ליבסקינד על התנהלותו הבעייתית.
הכתבה עוד לא באתר, אבל ליבסקינד מרחיב בעניין השאלות ששאלתי אני עם פרוץ הפרשה: מה פתאום בנט ממנה עצמו לממונה על טוהר המידות ופוצח בחקירה? "הוא היה בסך הכל מתמודד מן השורה שביקש למצוא חומרים על יריבו".  זו רק ההתחלה. הסיפור, שלכאורה כל פרטיו ידועים, מאורגן כעת בתוך קונטקסט. שווה לקרוא. כשיעלה לאתר אוסיף קישור. הנה.

מדינת כל גזעניה

ראיון עם הנא אמטיר, הערבייה שהותקפה בירושלים.

שרת התרבות

לימור לבנת, שרת התרבות והספורט התארחה אצל קירשנדון אמש (דקה 29). היא באמת מאמינה להבלים שהשמיעה על "דמוקרטיה מתגוננת", על כך שיש לתאר את סבלנו, הסבל היהודי, יותר, ועוד? עכשיו אני חוששת שבגלל הפוני המשותף לשתינו עוד יתדרדר מצבי לכדי נימוקים וטיעונים מביכין וחסרי היגיון.
ומאמר המערכת של הארץ בעניינה.

http://f.nanafiles.co.il/Common/Flash/Nana10Preloader.swf

בדד

lond

לא יודעת אם בזכותי או לא, אם מקרה הוא זה או  מגמה ראויה, אך ירון לונדון (קירשנבאום בחופשונת) הגיש את התוכנית אתמול לבד כשדמותו האדמונית של קירש מרחפת מאחור, ללא נספח זר או חבובה מטלטלת צוואר.
ככה צריך.

משתכשכים בביצה

מי נגד מי: למה ארץ נהדרת הפסיקה לצחק על דמותו של רוני קובן מעובדה? זה חופש ביטוי? ואיך דרור גלוברמן דיווח ליעקב אילון מהאולפן בעודו בעיירת סקי אירופית?
המסקנה אחרי קריאת הטור הנוכחי היא שיוסי ורטר חייב להפסיק לכתוב על גדעון סער. רבאק, הוא חבר ותיק שלך. איפה האינטגריטי? הרי בעיניי העששות נחשב ורטר אחד ה. אם לא ה. פה לא מדובר על תאונה עבודה כמו שקרתה לקולגה, אלא על יחסים אמיצים וארוכי שנים. זו חוצפה, באמת.

1,037 תגובות למכתבו של עמוס שוקן לקוראי הארץ, בו הוא מדווח על חומות התשלום שיוקמו בשבוע הבא.
קרוב ל-4,000 המלצות פייסבוק.
המעבר בין כל התגובות הפך לקשה מדי, אבל אם ממש משעמם לכם, ולא קראתם אף תגובה מאז פרסום המכתב, עשו זאת בדילוגים כבדים. בטוח תוכלו למצוא שם גם את דעתכם המדויקת.
גיא בניוביץ' בבלוג שלו בהרהורים על תשלומים. מהארץ ועד בכלל.

אנדרו סאליבן עשה 611,000 $ מהבלוג בפחות מחודשיים.

בן-דרור ימיני ממשיך במלחמתו נגד "תעשיית השקרים" של הארץ, והפעם מתייחס לכתבה של גדעון לוי, צדק אחר מהים ועד הירדן.
ימיני נטפל למשפט אחד של לוי, שבאמת לא נכון, "שחיילי צה"ל ירו בו לפני כשלושה חודשים 80 כדורים. אש חיה". אבל כבר בקטע של לוי, תחת אותו משפט, יש הפניה לידיעה המקורית על מותו של רושדי תמימי: חיילי צה"ל ירו 80 כדורים חיים ללא הצדקה. במהלך הירי נפגע למוות תמימי. למה ימיני, המתלונן על תעשיית השקרים מעוות את המציאות לטובתו? אכן, שגה לוי בניסוחו, טעה חמורות, אכן, עורכיו לא תיקנו אותו, למרות שהם הרי אלו שהכניסו את הקישור הרלוונטי. ימיני יודע את זה בעצמו, הוא כותב זאת בסוף הקטע שלו, אחרי שהוא מספר שמכתבו של אזרח שכתב על כך למערכת הארץ, משה וולף, לא פורסם.
זהו סיפור מטופש מכל זווית: למה הארץ לא תיקן את המשפט של לוי, שמנוגד הרי למה שנכתב בעיתון עצמו? הרי זהו תיקון קל שבקלים, שהיה עושה את כל ההבדל, ולמה לא פרסם את המכתב של וולף? ולמה ימיני עושה מכל זה "דוגמית לדמוניזציה" כשמדובר למעשה בטיפשות ובעריכה גרועה?

וימיני ממשיך ומתלונן על סיקור הארץ בכמה נושאים. למשל, "עיקור האתיופיות". הרי גם אני יוצאת נגד סיקור הארץ את הנושא, אבל אין שום עיקור בסיקור, אז למה ימיני מגזים והופך לברון תעשיית שקרים מטעם עצמו?

ימית סול, דוגמנית בסוכנות ADD מרואיינת ב-7 ימים של ידיעות, ומספרת איך ז'ראר דפרדייה הטריד אותו על סט צילומים ביפו לסרט שלום ולהתראות.

הלך לעולמו

יחזקאל שרעבי, נהגו של יצחק רבין.
בן 69, דום לב, רחובות, יום לפני יומולדתו של רבין (ידיעות).

לפני פיזור

פוסט סיכום שתי שנות העצמאות של ולווט.
אחתום להבוקר בברכת אם אין אני לי מי לי.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

66 תגובות על אוי לימור, אבוי נפתלי

 1. שני הגיב:

  אולי פטירתו של יחזקאל שרעבי היא הזדמנות טובה לדרוש שוב לחשוף את הפרטים החסויים בתיק רצח רבין.
  בלי קשר לתיאוריות קונספירציה כאלה או אחרות; גם אם לא היתה שום קונספירציה וואט-סו-אבר, תנו לנו לדעת: איך רבין נשאר זקוף אחרי שכדור ריטש לו את הטחול, איך לא נראתה אפילו טיפת דם אחת בכיכר, מה עשה רכב השרד במשך 22 דקות תמימות בין הרגע שעזב את הכיכר ועד שהגיע לאיכילוב, למה רבין נרשם במיון כ"אלמוני 1", ועוד שאלות רבות ומטרידות, ש-18 שנה אחרי הרצח עדיין אין להן תשובה.

  אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   כחובב קונספירציות מושבע נטיתי בעבר לפרשנות ממין זה של אותו הרצח. לאחר שהתעמקתי קצת בפועלו ובכישוריו של האדון כרמי גילון אני יכול להרגיעך ולהצהיר בבטחון מלא שאדם עם כישורים כשלו חסר כל יכולת לבשל קונספירציה מהסוג שאתה מדמיין. השתלשלות הארועים תואמת להפליא את ההתנהלות הצפויה של השב"כ תחת גילון.

   אהבתי

  • חיים הגיב:

   הנהג של רבין שנסע אתו לאיכילוב היה מנחם דמתי

   אהבתי

 2. אבי הגיב:

  אוי דבורית התמימות שלך נוגעת ללב לפעמים.
  טעות עריכה מקרית בהארץ? טעות ועריכה גרועה?
  היית יכולה להיות לקוחה מצוינת בפיצוצייה שעוד לא פתחתי.
  הייתי מעגל לך את המחיר (אבל ממש בטעות) כל פעם שהיית קונה
  והייתי מקפיד (בטעות תמימה כמובן) שהעיגול יהיה תמיד כלפי מעלה.
  נראה לי שהיית קונה את ההסברים שלי.
  איך זה שבהארץ טועים כל הזמן ממש במקריות נגד מדינת ישראל או כל גוף שמזוהה איתה. אין פה שום טעות מבחינת הארץ, ברמה העקרונית מדינת ישראל וצה"ל אשמים כל עוד לא הוכח אחרת ולכן "הטעויות" ימשיכו לחזור על עצמן. השקרים בהארץ יוצאים להם בספונטניות הכי טבעי בעולם. הנזק המתמשך כבר נעשה וגם להם אין באמת זמן לתקן, צריך לדאוג לרשום שקרים חדשים.
  מכיוון שהצהובון הזה תמיד טועה באותו כיוון, ההתייחסות שלך כאילו זה הסיפור מטופש תמוהה. כמה "טעויות" הצהובון הזה צריך לעשות כדי שהטיפשות והעריכה הגרועה יקבלו ממדים של דמוניזציה מכוונת?
  לדעתי זה כבר קרה ממזמן וחוסר היכולת לתקן את אותם טעויות חוזרות ונשנות וגם להתנצל על כך מעל גבי העיתון, רק מוכיח את זה.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   אתה בדיוק כמו ימיני, אפילו יותר גרוע: לוקח חלק ממה שכתבתי, זורק את השאר לפח, ומבסוט מעצמך.
   חוץ מזה באמת אקנה בפיצוצייה שלך.

   אהבתי

   • אבי הגיב:

    כל עוד את תקני בפיצוציה שלי זה כנראה סימן שאני לא כזה גרוע ובכל זאת, מה בדיוק זרקתי לפח ?
    את טוענת שהארץ עשה טעות עריכה מטופשת, זה בהחלט יכול להיות…
    גם את עשית מן הסתם עשית דברים מטופשים וגם אני בטח כתבתי כמה דברים מטופשים בחיי אבל השאלה היא שאלה של קונטקסט לטעמי, והקונטקסט במקרה של הארץ לא מעיד על תמימות.
    אם אני אעשה את אותה שגיאה לכאורה שוב ושוב ושוב הרי לא תגידי שטעיתי, בוודאי תגידי שאני טיפש או טועה במזיד ובצדק.
    במקרה של ימיני, לא לו ולא לי ולא לרבים אחרים כבר אין שום הנחת חסד להארץ, מאוד יכול להיות שהטעות תמימה לחלוטין אבל ההצטברות שלהם לכדי מסה קריטית מוכיחה משהו שונה לגמרי.
    הארץ מזמן, מזמן עזב את ז'אנר העיתונות. הוא כבר לא שם והוא הלך משם ללא שום כוונה לחזור, לכן גם כשהוא "טועה" זו לא טעות בעצם. הם אולי לא מתכוונים לשקר כשיוצא להם ויוצא להם שקר שלא התכוונו לו אבל התוצאה זהה. עורך ראשי ופובליציסט שמפברקים מסקנות של סקרים ואחר כך מעוותים לנוחותם את המאמרים שלהם עצמם. כשהשקר הוא האמת השגורה ביותר במערכת הארץ, לעובדות אין ערך גם לא בדברים שאתה עצמך כתבת. ככה זה שכל מה אתה עושה הוא סוג של תעמולה. את תקראי לזה טיפשות, אני חושב שזה כבר ממש מרושע בטח ובטח שהשקר עדיין כתוב ואף אחד לא טרח לתקנו. תקני אותי אם אני טועה..

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    פעם שלישית ואחרונה:

    הטעות שימיני מצביע עליה היא במשפט אחד אומלל אצל לוי.
    הידיעה עצמה, על מותו של האיש מירי של צה"ל ועל 80 הכדורים שנורו, נכונה ואף מלונקקת באותה ידיעה של לוי.
    הכל פרופורציות, ידידי. וזה מה שחסר לך ולימיני.

    ולא שאני מצדיקה את המשפט הקלוקל ואת העובדה שהארץ לא תיקן אותו. לא מצדיקה. זה רע.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    הכל פרופורציות:
    מבחינת גדעון לוי והעורך שלו (יש כזה דבר בכלל?), זה מאוד הגיוני וסביר שחיילי צה"ל ירו 80 כדורים חיים בפלסטיני.
    ככה זה כשמתחילים להאמין לשקרים של עצמם.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    מקובל, משמונים יריות אחת פגעה. יחס סביר לצה"ל.
    ינדב שועלן מי מבני משפחתו שיירה למוות אך לא ב 80 כדורים חיים.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אני מבין שאתה ממשיך עם החיקוי של חז"ן.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    תודה.
    פשוט במקלדת באנדרואיד אין את הכפתור שעושה שלוש נקודות.

    אהבתי

 3. לירון הגיב:

  חוזר על כך שמבחינתי אין שום בעיה בשכירת חוקר פרטי וגם שימוש בעיתונות. מי שמזייף מטרתו לנצח, עד שהמשטרה תטפל הסוסים יברחו מהאורווה.
  מה שברור לי שליבסקינד שייך למחנה המתנגד לבנט. כמות הספינים והפוליטיקה שרצה במיוחד עכשיו מאוד מקשה על הבנת התמונה.
  אגב,בסופו של דבר בנט הוא זה שהתלונן במשטרה והציף את הפרשה, כשהאינטרס שלו הוא לשמור אותה עמוק במגירה. (האמת שחיפשתי סימוכין לזה ולא מצאתי – אני פשוט זוכר שרביב דרוקר אמר שהוא פנה למשטרה- יכול להיות שאני טועה)

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   זה כתוב ממש בכתבה הזו:

   כשבידיעות אחרונות סרבו לפרסם את הסיפור, ממש כמו בערוץ 2, שקלו בסביבתו של בנט לכנס מסיבת עיתונאים ולהוציא הכל, אלא שהרעיון הזה ירד מהר מאד. לכולם היה ברור שחמש דקות אחרי מסיבת העיתונאים של בנט, יכנס סלומיאנסקי מסיבה משלו וישמיע מה יש לאמרוסי להגיד על קשריו עם בנט. לבנט היה הרבה יותר מה להפסיד.
   כשלצוות של בנט היה ברור שאין עוד דרך לפרסם את הסיפור הזה, בוודאי לא כך שיפגע ביריבו להנהגת הבית היהודי, נותרה המשטרה כאופציה היחידה.

   אהבתי

   • לירון הגיב:

    ראשית, תודה על תיקון הלינק שברח.

    האמת שלא ממש הבנתי את הכרונולוגיה של הפנייה למשטרה.

    אם היא נעשתה עכשיו, אז לטענות של ליבסקינד אין בסיס, כי זה ודאי רק פוגע בבנט ואין קשר לאורלב (חיסול של סמוליאנסקי יותר הגיוני, אבל זה די מטופש כי כולם נמצאים יחד באותה ביצה).

    אם נעשתה אז, אולי הייתה תקווה שם שהחקירה תבוצע מהר ותפגע באורלב (לא ממש הבנתי איך), אבל הסיפור פתאום צץ חצי שנה אחרי הפריימריס (אולי בגלל שסמוליאנסקי מועמד לשר). לא מסתדר לי.

    אשמח אם מישהו יוכל לענות.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    היא ל א נעשתה עכשיו.

    מקורבי בנט מסרו הערב: לפני חצי שנה היו בזמן הפריימריז חשדות לקניית קולות, אספנו חומרים בנושא, פסלנו בעזרת הממצאים חלק מהטפסים הבעייתיים, והעברנו את שאר החומר למשטרה. הכל קרה לפני חצי שנה.

    אהבתי

   • roni הגיב:

    טוב עשה בנט ששלח בלש פרטי לבדוק אם קונים קולות במפלגתו. זה מעשה חוקי לחלוטין.
    בנסיבות הפוליטיות בארץ, כאשר "הארגזים" הביאו לשינויי הנהגה במפלגות (קדימה לא היחידה), אין פסול בבדיקה משמעותית של המנהג האיום הזה.
    מתי פנה בנט למשטרה – זה עניין משני לחלוטין כל עוד זוכרים שלא עשה שום דבר בלתי חוקי או בלתי מוסרי.

    אהבתי

 4. אבי הגיב:

  הערה קטנה נוספת בעניין חומות התשלום בהארץ.
  מעיון באתר עולה שעדיין אין שום אפשרות לקבל אינפורמציה לגבי חומת התשלום, לשלם חס וחלילה או לקרוא אליה באיזה שהוא פרסום רשמי של האתר מעבר לפנייה של שוקן עצמו.
  לא היה כדאי שתהיה אופציה לתשלום באתר לפני שהפייוול באמת עולה, או שלהארץ יש זמן ושום דבר לא בוער.

  אהבתי

  • עכבר הכפר הגיב:

   אולי הם רוצים לבדוק כמה (כמוני) יפסיקו לקרוא את האתר עוד לפני שהחסימה תושק.

   אהבתי

  • יון הגיב:

   הערכת אצבע: קברניט כלשהו בספינה סבר שחיבור מפרשי התשלום פשוט ומהיר ובינתיים מסתבר שמדובר בפרוצדורה שמאפילה על הרישום המקדים לפסטיבל השמאל והשאול. אישוש עתידי להערכה- אם העניין יסודר תוך יותר מ- 3 שבועות, עיכוב קל. שום דבר שתאגיד חסון לא יכול לעמוד בו.

   אהבתי

  • velvet הגיב:

   איזה מידע חסר לך? כתב שוקן הכל במפורש:

   אתר "הארץ" ימשיך להיות פתוח בחלקו לכל הגולשים, ומי שיירשמו לאתר יהיו זכאים לקרוא עשר כתבות או מאמרים בחינם בכל חודש קלנדרי. לקריאת יותר מעשר כתבות או מאמרים צריך יהיה לעשות מנוי בתשלום. מנויים יומיים על העיתון המודפס יהיו זכאים לגישה חופשית לכל תכני האתר, ומנויי המהדורה המודפסת של יום ששי בלבד יהיו זכאים למנוי דיגיטלי ב-50% הנחה.
   המחיר שקבענו למנוי הדיגיטלי אינו גבוה, 39.90 ₪ בחודש או 399 ₪ בשנה. בחודש הראשון נציע גם מבצע מיוחד למצטרפים הראשונים – בפחות משקל אחד ליום למנוי שנתי. בנוסף לתכנים הייחודיים של "הארץ" באתר ובסמרטפונים, יקבלו המנויים הדיגיטליים גם מהדורה שבועית אינטראקטיבית של מוסף "הארץ" לאייפד.

   אהבתי

   • אבי הגיב:

    לא חסרה לי אינפורמציה, דיברתי במימד של הקידום השיווקי של המהלך עצמו בעמוד שייוחד לכך למי שנכנס לאתר (מעבר למאמר של שוקן) או למי שמעוניין לשלם.
    מין הסתם זה עוד יקרה אני מניח בצורה כזו או אחרת מתי שהוא…
    👿

    אהבתי

   • אבי הגיב:

    הפרצוף משום מה הגיע לשם בטעות. אמיתי 🙂

    אהבתי

 5. חייל זקן הגיב:

  V, נראה שהדיווחים התכופים שלך על מסמך סער גירו את תיאבונו של אחד המגיבים באתרך לפברק מכתב משלו ואחר כך ללנקק אליו. הסגנון דומה להפליא לסגנונו של אחד המגיבים החביבים עלייך עד כדי כך שאימצת אותו כמלנקק הרישמי של הבלוג שלך.
  האם יש לך במקרה את מספר הטלפון של הבלש של בנט?

  אהבתי

 6. שטו למה? כי זה מה שימיני עושה. כל הווייתו מקארתיסטית, אבל אין לו אפילו את האומץ להיות מקארתיסט גלוי. הוא נגד הכיבוש (תקעלכ), אבל איכשהו כל מי שאשכרה פועל נגד הכיבוש הוא בוגד נורא בעיניו. הוא והכיבוש והגזענות זה כמו אוגוסטינוס והפיתוי, רק בלי האירוניה והמודעות העצמית.

  אהבתי

  • roni הגיב:

   רחביה, כתוב מחדש, כדי שאפשר יהיה להבין מה רצית.

   אהבתי

  • אבי הגיב:

   באמת בוגד הימיני הזה. איך אפשר להיות נגד כיבוש ובאותו זמן להתנגד לעיתון שמקדיש את כל פועלותיו למלחמה ללא עקבות בכיבוש וגם ממציא שקרים למען אותה מלחמה? פשוט מקארתיסט (נפגעי המקארטיזים מתהפכים בקברם לשמע ההבל הזה אבל נניח לזה כרגע)
   ממתי עיתונאים עוסקים בעובדות ולא מקדמים אג'נדות נגד הכיבוש? עובדות זה עניין מעיק, פשוט נורא.

   אהבתי

   • עובדות? LOL. האיש ממציא ובודה ומעוות ומעקם וחותך עובדות ללא הרף. דבורית נתנה כאן לעיל כמה דוגמאות רק מאייטם אחד. אין כמעט אייטם שהוא לא עושה את זה.

    לא אכפת לי שהוא נגד "הארץ". אכפת לי שהוא נגד כל מי שבאמת פועל נגד הכיבוש.

    אהבתי

   • רחביה, אם לא תסביר את עצמך חוששני שאזדקק לעוד דרינק.
    הרי תנועת הכיבוש הארצי בעטה בעובדות היסטוריות ואימצה את השקר הפלסטיני כולל העצמות בלי להניד עפעף. אתה לא טוען שבנימיני משקר או שהעובדות של הנראטיב הפלסטיני נכונות- אתה טוען שהוא נגד תנועת הכיבוש הארצי ומוסיף ומאשים אותו במקארתיזם- מקארתיזם?!
    יצרתם עגל זהב (שלום) ועכשיו אתם בוחרים להאשים אחרים שמסרבים לסגוד לו. אתה מבין את המשמעות של מה שאתה אומר?

    אהבתי

   • 1) ודאי שאני טוען שימיני משקר. מה לא הבנת לעיל ב"ממציא ובודה"? אדוני זקוק לתרומה לרכישת רב-מלים בכדי להגיע לשליטה במלים נרדפות למונח "שקר"?

    2) צר לי שאני לא שולט בקודים של המחנה הלאומני, אבל על איזה "נראטיבים" אתה מדבר?

    3) כן, מקארתיזם – הכתמת כל מי שדעותיו מרגיזות אותו בחוסר נאמנות למדינה וחוסר מוסריות ושאר אטריות מסוג זה.

    אהבתי

   • לירון הגיב:

    א. מה שתיארת הוא לא בדיוק מקארתיזם.

    ב. לא ממש ברור לי הצורך שלך לנסות ולהשפיל מגיבים.

    ג. הבעיה היא לא בדעות, אלא במעשים. בניגוד לעבר, הפעילים התייאשו מלהשפיע על דעת הקהל הפנימית, כמעט כל הפעילות מכוונת חוץ, במטרה להביא לשינוי ע"י סנקציות שתופעלנה ע"י המדינות "הנאורות".לא רק שזה לא דמוקרטי, זה בפירוש פגיעה במדינה ובאזרחיה (אני בכוונה לא משתמש במונחים של בגידה, למרות שבהחלט יש מקרים שזה גובל בכך).

    מעבר לזה, ימיני חשף את האופן הבולשיביקי (גם לי מותר) בו השמאל מינה אנשים במחטפים, והשליט טרור מחשבתי, ובכך העלה את חמתכם עוד יותר.

    אני בדרך כלל לא מוצא פגם בעבודתו.

    דבורית ביקרה אותו לגופו של עניין, אבי כבר הגיב לכך ודעתי כדעתו. כמעט תמיד כשאני שומע ביקורת על ימיני משמאל, מתארים תיאורים כלליים (מקארתיזם, לדוגמה), ולא לגופם של דברים. אז יאללה בוא תרים את הכפפה.

    אהבתי

   • 1) זה בדיוק מקארתיזם. אז זה היה "קומוניזם" והיום זה "אימוץ הנראטיב הפלסטיני", "תבוסתנות", "בוגדנות", "שנאה עצמית" ושאר ירקות.

    2) די להתבכיין. אם לך מותר "חוששני שאצטרך עוד דרינק" לי מותר לעשות לך יום סרט לרכישת תזאורוס. וכן, אני חריף בוויכוח. מי שלא יכול להתמודד עם החום שלא ייכנס למטבח.

    3) נכון מאד. אילולי היתה ישראל מקבלת גיבוי מוחלט של ארה"ב במועצת הביטחון, היא מזמן היתה צריכה להתמודד עם תוצאות מעשיה. לכן לגיטימי לחלוטין לפעול לביטול המצב הלא-טבעי הזה, בדיוק כמו שאם יש לך אח שמכור לסמים והדוד שלך הניצב במשטרה מכסה לו את התחת כל פעם שהוא נעצר על פריצה או נהיגה תחת ההשפעה, והאח במשך שנים מסרב להקשיב, לגיטימי לנסות לשכנע את הדוד שיפסיק להיות מאפשר של ההתנהגות ההרסנית. יותר מדור עבד השמאל בעיגולדיות מנומסת ונאמנה, עם מנהיגים שהיו קצינים בכירים בצה"ל שסלדו מסרבנות תוך כדי השמעת ביקורתם. לא עוד. לא נשרת בצבא הכיבוש וחופשי ננסה להביא את העולם להציל אתכם ואותנו מהשטויות שלכם.

    4) לעניין אבי – דבורית הפריכה את דבריו וכך גם מגיב אחר. לא אלאה בחזרה על דבריהם.

    5) לעניין מינוי אנשים במחטפים – אפשר היה לחשוב שרק השמאל עושה זאת. זה דבר שקורה בכל הקשת הפוליטית. לפחות אנחנו לא ממנים בריאתנים לתפקיד הממונה על תחום המדע במשרד החינוך ולא מפטרים את האחראי על לימודי האזרחות כי הוא מתעקש – הו הזוועה – שילמדו בבתי הספר אזרחות דמוקרטית, ולא רק אינדוקטרינציה לאידיאולוגיה השלטת.

    6) לעניין טרור מחשבתי – אכן, לעתים השמאל חוטא בכך, אבל מצד שני אצל השמאל זו סתירה למהותו. אצל הימין הלאומני זה מאבני היסוד של הווייתו.

    אהבתי

   • לירון הגיב:

    1) אני לא רוצה להטפל לקוצו של יוד, אבל זה בטח לא מקארתיזם בהגדרה, למעשה רחוק מכך. בכל מקרה, בשביל שיתקיים איזשהו תנאי של ציד מכשפות, אתה צריך שההאשמות תהיינה תלושות וחסרות ביסוס, אבל מה לעשות שזה לא המצב.

    2) אני מבין שאנחנו בימין נראים אותו דבר (אגב, אני לא ימני), אבל במאמץ קל תוכל להבחין בינינו (רמז: הכינוי).

    3) זו ממש לא תשובה מספקת מבחינתי, כנראה שאתה צריך שיעור בדמוקרטיה. ומעשית החלטות או"ם למיניהן תובלנה רק להקצנה פנימית. חוצמזה, נראה שאת הכר הנוח לפעולותיכם אתם מוצאים בעיקר באירופה, כך שהטיעון של ארה"ב נשמע מוזר.

    4) חיפשתי ולא מצאתי. מעבר למקרה הנוכחי, הייתי שמח לראות דפוס או מספר מקרים בהם יש עוות התמונה מצידו.

    5) בינתיים, נראה שרק השמאל עושה את זה, ואז זועק כקוזאק נגזל כשמנסים לתקן. אני לא מכיר את הסיפור על הבריאתנים, גם זו פעם ראשונה שאני רואה את המילה הזו בעברית.

    השרים הביצועיסטיים הנוכחיים של הליכוד הם משכמם ומעלה (מבחינת תפקודם כשרים), ולמעט ישראל כץ מצטיינים גם במנהל תקין, בטח ביחס למקביליהם בשמאל. זו פשוט טענה שקרית לתאר כאילו יש כאן חינוך אנטי-מדעי/טכנולוגי. ולגביי הממונה על האזרחות, שמונה במחשכים ובמחטף – הוא פוטר כי פישל מקצועית, וכנראה שלא היה כשיר די הצורך.

    מעניין אגב, שלמרות שאתה מסכים שיש טרור מחשבתי בשמאל, כאשר יש ניסיון להילחם בזה, אתה מכנה את הלוחמים מקארתיסטים.

    6) אני לא יודע בדיוק איפה עובר הקו בו מתחיל הימין הלאומני, אבל אני מסכים שיש חלקים כאלה גם בימין, וזה לא מפתיע שני הצדדים מונעים מאידאולוגיה דתית.

    אהבתי

   • 1) נישכויח. נכונותן של ההאשמות נתונה במחלוקת, מסתבר.

    2) וואלה, זה לא אתה. אבל אליו הגבתי. אז הנקודה עומדת.

    3) נכון, בעולם אידיאלי זה לא דמוקרטי. זה גם פוגע באוטונומיה של אדם בוגר לקחת לו בכוח את המפתחות מהיד כשהוא מתעקש לנהוג שיכור. לגבי ההקצנה הפנימית – אני חושש שאנחנו הרבה מעבר לנקודה שבה תפחידו את הזונה הזו בזין הזה.

    4) חפש "בן-דרור ימיני" אצל גורביץ. זה אחד התחביבים שלו לחשוף את ערוות היצור הזה בשער בת רבים.

    5) מנהל תקין? ברצינות? אתה מודע בכלל להתנהגות של גדעון צער כצאר חינוך? לפיטוריו של מנהל משום שהעז לכתוב מאמר דעה בעיתון בזמן הבחירות, בזמן שבבתי"ס ממ"דיים מגייסים את התלמידים בגלוי לפעילות עבור הבית היהודי? מצטער, אין לי את הזמן להשכיל אותך בא'-ב' של טענות השמאל בארץ נגד ממשלת ביבינוקיו השנייה.

    הממונה על האזרחות מונה במחטף? פישל מקצועית? עזוב, בחיאת. ועזוב אותך גם מלהגיד לי שאתה לא ימני, כי רק ימני ידקלם את הטענות האלה. זיי מיר געזונט.

    אהבתי

   • לירון הגיב:

    אני אגיב רק ל3.

    אם המטרה שלכם היא להביא לשינוי מעשי חיובי בדרך הזו (היינו, סוף הכיבוש), אז באמת תקבלו זין.

    אהבתי

   • אתה באמת חושב שרוב עמישראל יילך ראש בראש עם כל העולם ברגע שנצליח לבטל את הווטו האוטומטי וישראל תהיה מצורעת בעולם כמו שהיתה דרום אפריקה?

    אם כן, מגיע לכם. לי יש אזרחות אחרת… ושלא תבין לא נכון – אני אשאר ואלחם בכם מההרים והמערות, אבל את משפחתי לא אקריב על מזבח הטירוף המשיחי שלכם. תכניסו לכם לראש: בלי מדינה פלסטינית עצמאית ונפרדת לא תהיה מדינה עברית עצמאית ונפרדת. למעשה להערכתי החלון כבר נסגר והפתרון היחיד שנשאר יהיה סוג של מדינה דו לאומית, ומה שנשאר לשפויים לעשות הוא לנסות לצמצם את שפיכות הדמים והעוול בדרך לשם. אבותינו השפויים ניסו להסביר לאבותיכם המחורעים את מגבלות ההתעקשות הפנאטית לפני 1943 שנה. אז לא הצליח לנו. נקווה שהפעם נצליח יותר. הפעם חלק גדול יותר מהעם יש לו מה להפסיד מניתוק יחסים עם שאר העולם.

    אהבתי

   • רחב בר מינן הגיב:

    סע רחביה, סע! קח אתך את כל המשפחה(אם הם סובלים כמוך, ואותך).
    בשביל מה לכם לשבת פה, ולהסביר לאירופאים, מפה, שאנחנו מדינת אפרטהיד וצריך להחרים אותנו? סע לשם, שב שם, תנאם באוניברסיטאות של גרמניה,הונגריה, פולין… ותסביר להם: ש"העבודה" לא נגמרה.
    אירלנד ואנגליה כבר תפוסות ,ע"י הבן של שולמית אלוני וחבריהם בBDSM או כל מיני ארגוני סדו מזו.
    סע ברמן ,עוף!

    אהבתי

   • כי זאת הארץ שלי, והמשפחה שלי נמצאת כאן כבר שמונה דורות, שזה מן הסתם הרבה יותר משלך. לכן אלחם על קיום שפוי כאן, על אפכם וחמתכם.

    אהבתי

   • -אם כבר הזכרת את השפיות הקדושה.
    לוק אנד ליסטן ותבין את המקור לטענות שלך לגבי רוב המדינות שמצביעות נכד ישראל, ועמדת ארה"ב בקבלת ההחלטות הבינלאומיות, וכמובן התפתחות מיתוס מדינת אפרטהייד. מהר לפני שייגמר.

    אהבתי

   • מיתוס? בשטחים הכבושים יש אפרטהייד פרופר – מערכות משפט נפרדות לאוכלוסיות שונות באותו שטח. ילד פלסטיני וילד מהתנחלות באותו גיל הולכים מכות. שניהם נעצרים. איפה זה יישפט ואיפה זה? אילו הגנות מוענקות לזה ואילו לזה? אני אפילו לא מדבר על השלטון באוכלוסיה נטולת זכויות אזרח (ואם תגיד לי הרשות הפלסטינית אסטור לך עם דג מת. הרשות הפלסטינית היא פיקציה שאינה רשאית לעשות דבר ללא הסכמת עם האדונים).

    גם בתוך ישראל יש אפליה קשה ביותר נגד האוכלוסיה הערבית, עבורה מאז קום המדינה לא הוקם ולו ישוב אחד (למעט עיירות הדיכאון הבדואיות, שהוקמו כדי להצדיק את ריכוז הבדואים במשולש קטן בצפון הנגב והחרמת אדמות המרעה והגידול שלהם, בניגוד לכל ההסכמים שנעשו עמם במלחמת השחרור). תקרא על אום אל-חיראן ותבין.

    לגבי הווידאו המצחיק שלך – שים לב שאני לא העליתי את האו"ם. אמרתי העולם. לא בהכרח אותו הדבר. אני לא מדבר על זה שאינדונזיה מצביעה נגדנו, או זימבבואה. אני מדבר על זה שבכל אירופה כיום רק צ'כיה ניתנת להגדרה כתומכת במדיניות ישראל, וגם זה רק בתנאי שלא תלחץ אותם לקיר לגבי התנחבלויות.

    וזה מצחיק שאתה מדבר על מקור כשאתה מביא לי וידאו של פקקטה "אוניברסיטה" אולטרה-שמרנית שהוקמה על ידי שדרן רדיו שהיה רוצה להיות ראש לימבו רק אין לו את מה שדרוש אפילו לזה. בחיאת.

    אהבתי

 7. משה הגיב:

  במקור ראשון כותרת ראשית: השעיית. אאל"ט זו שגיאת קטיו חמורה וצ"ל בהקשר זה השהיית.

  אהבתי

 8. ברוריה מנחם הגיב:

  נסיון

  אהבתי

 9. תיק שורטן הגיב:

  "על כך שיש לתאר את סבלנו, הסבל היהודי, יותר"…
  לימור לבנת לא אמרה את זה!!!
  מה שהאבא של זהבי עשה ללבנת: הוצאת רשימת הסרטים שתוקצבו ב10 השנים האחרונות בזמן ראיון! זאת התנהגות נלוזה שאם הייתה נעשית ע"י מישהו ציוני כל הבלוג הזה, הארץ, והתנועה לזכויות ה… היו כבר מרעידים את אמות הסיפים!
  לימור התכוננה ל"טקסט" שהיא מופיעה בו כל התקופה האחרונה:" להחליף את הלקטורים שכבשו את המועצה,הועדה… שכולם מאותו מלייה"…אבל האבא של זהבי לא נתן לה, והביא את רשימת הסרטונים שלימור(בלי משקפיים, ובלי להתכונן קודם) לא יכלה להשיב.
  לעצם העניין?
  אני בטוח שאויבנו הטרוריסטים, (הנקראים פלסטינים) לא יעשו שום אנתיפדה ,חרף הפחדות השמול התלביבי בעיתונים שלהם.
  יש סרטים אנטי ציונים וישראלים, שהישראלים ממנים! בשביל מה לשאוף גאז ולחטוף גומי? יש ישראלים שמסתובבים בכל העולם ומטיפים להחרים את ישראל! למה לבזבז אבנים?
  יש את בר שם אור(בצינור לילה) שדואג להם ("המסכנים מרוויחים רק 1400 ש"ח בחודש") כמו 800 אלף פנסיונרים בישראל!!!!!
  אבל את מי מעניינים היהודים שיש ערבים לדאוג להם?….
  מעניין למה כל הפנסיונרים בני ה70 של השב"כ (שעשו את הסרט) לא התפטרו מתפקידם, אם זה מה שהם חשבו כל השנים?
  היום יש עוד שב"כון שמיילל בידיעות עוד לא קראתי.

  שמתם לב באחרונה שכל מי שלא גר בתלביב "גר בגליל"? לא משנה איזה גליל. איזה זמר עבר לכפר קיש(הגליל התחתון)איזה שף עבר לגליל(העליון) והיום יגאל סרנה החליט שרמות מנשה זה בגליל!
  ממת"ת לכפר קיש זאת "חצי מדינה"! אבל כל מה שלא תלביב זה גליל!
  למה לא פשוט לקרוא לכל מה שלא תלביב: פ ז ו רה וזהו?
  איך אמר לי אתמול ערבי מכפר יאסיף? "מאיפה אתה?": "מכפר בהגליל הכבוש" אז מה זה כבר משנה….

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   היא אומרת וחצי:
   1. שסרט שמציג את העמדה הפלסטינית לא צריך להיות מופק, כי אנחנו "דמוקרטיה מתגוננת" (ד' 35:20)
   2. "אני מתעניינת קודם כל בעוול שנגרם לאזרחי ישראל' (ד' 37:45)
   3. "אני מתעניינת קודם כל בסבל היהודי והישראלי" (ד' 38)
   4. "הסבל הפלסטיני לא עומד בראש סדר העדיפויות" (ד' 38:20)
   5. "קרנות קולנוע יודעות לייצר… מה שעושה הצד השני, הצד שפוגע בנו" (ד' 38:40)

   מה הבעיה עם זה שהוא שלף רשימה של עשרה סרטים? הוא בא מוכן לראיון, היא לא. היא באה עם חרטוטיישן מדוגם.

   אהבתי

 10. שועלן הגיב:

  לגבי "עיקור" – אכן היה ניסוח כזה של הארץ ששונה בדיעבד.
  ימיני עצמו התייחס לזה כאן

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   הייתה כותרת אחת באנגלית שתוקנה מתוך כל שלל הדיווחים (הקלוקלים באמת!) של העיתון על הנושא.
   במדור הדעה של ירדאי עיקור מופיע בהקשר אחר.
   שוב, זוהי חוצפה מצד ימיני לתאר זאת כ"סיפור העיקור".
   זה בדיוק מה שהוא עושה בסיפור עם המשפט של לוי.
   מגעיל תנשמה ובעיקר לראות את מאות אלפי המעריצים העיוורים שלא יודעים לקרוא.
   ממש תעמולן מצטיין האיש הזה.

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    כותרת אחת באנגלית זה בדיוק כל מה שצריך בימינו. אש בשדה קוצים. ההוכחות עדיין בשטח.
    ולא חסרות הדוגמאות להטיה העוד יותר אנטי-ישראלית דווקא במהדורה האנגלית של הארץ, כך שאני לא מבין את הגימוד שאת עושה למקרה, ועוד קוראת לימיני "ברון תעשיית שקרים" כשהוא דובר אמת.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    אבל זה תוקן, כמה עוד צריך לכתוב על זה?
    הרי הבעיה היא לא הכותרת הזאת, שאיננה עוד, אלא כל הסיקור הקלוקל של הארץ את הנושא, ואו העובדה שהמשפט האמור אצל לוי לא תוקן, למה לנג'ס על מה שהיה ואיננו?

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    הוא ציין את המקרה הזה ועוד כמה בשביל להראות את המגמה הכללית.
    זה לא משנה מה תוקן ומה לא.
    ה"טעויות" החד כיווניות הללו הן הסיפור.
    את מזכירה לי את השיחות של הורביץ עם עצמו – זה? זה רק צירוף מקרים.

    אהבתי

 11. תיק שורטן הגיב:

  1,"אני מתעניינת" זה לא:"יש לתאר את סבלנו"….מה החכמה לשלוף את הסרטים? מה רצית שהיא תשב באולפן ותקרא?…
  2,כבר אמרתי היא באה עם "טקסט מוכן ואבו זהבי לא נתן לה ללכת לשם… הוא נראה אינטליגנטי ומוכן, והיא כמו עלה נידף=לא כוחות.
  3,Vלמה לא מפרסמים את השם של שמואל אחרי שכבר ברדיו (צה"ל) אמרו את שמו? גם על המצבה יכתבו ש.ד.?
  4,בער 10 עו"ד יצחקניא האשים את התקשורת ועו"ד ליכר במותו של שמואל.
  הוא ניסה גם בער,2 ואמנון שאל אותו מפורשות, ואז הוא נסוג.
  5,אילה חסון על ה"שופט מראשון": " הוא עשה קורס מכי"ם"…בתגובה ממקורבי השופט:" הוא לא עשה שום קורס כמדווח (לא קורס לאבות מתעללים…כמו שפורסם).אילה חסון נהדרת,חוש הומור..נכון היומן קצת איטי מידי,אבל משהו נעים ורגוע לעומת השתיימים.

  6, ברכות! יורם גאון חזר לשדר את תכנית הצהרים הציונית שלו,כל ה"הליכה" שלי(שומע בווקמן) הייתה שונה,וגם השבת נראית אחרת.
  איש ענק,לעומת התכניות יחיד של אנסקי וצרור שגורמים לי לצלוע כל הדרך(טוב, לא "הולך בחצות" רק שומע.)

  אני יודע שאני היחיד שרואה ער'1, ושומע רשת ב',(שילמתי ).
  התכנית של יעקב כהן ווילוז'ני נראית הרבה יותר עתיקה מ"סיבה למסיבה" שמשודרת אחריה.
  פשוט מכה!

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   לא כוחות? אז שלא תבוא לאולפן. היא שרת התרבות, לא אני ולא אתה.
   בעניין ש.ד. כבר שאלתי בפוסט את השאלה. לפי מה שראיתי אמש בחדשות, מחכים עד אחרי השבעה כדי לא להביך את המשפחה עלק. למה, המשפחה לא יודעת?
   ראיתי את העו"ד רק בערוץ 2, ןשם הוא אכן אמר בפירוש, מה פתאום, לא אמרתי שהרגו אותו.

   אהבתי

 12. חושם הגיב:

  תגידו, יכול להיות שעו"ד בלכר חקר גם את הערבי מאיו"ש וגם הוא נפטר מהחקירה?
  תארו לכם מה היה קורה אם ה"עד", במקום שמואל היה אברהים מדהישה!..
  כמה "אירגוני", וה"ארצים" היו דורשים בדיקה פתולוגית,ארכיאולוגית, סוציולוגית אנתרופולוגית…?

  אהבתי

 13. ארוץ אחד הגיב:

  אילה חסון ניסתה לעשות תחקיר על העברת כספים בבנטיהו,ועלתה על ישיבה-חסידות קראטשניף ברחובות.
  נחשו מה? הנושאים בנ(פ)טל ,ששייחים לחסידות, כולם פה אחד! וזקן אחד ושטרימל אחד ומשפחותיהם, הצביעו כולם לאח נפתלי! כמובן שכל האחים הצביעו וקבלו, כל "בית יהודי" ,כסף ,מהאח שנשא בנפטל, והאח סלומיאנ סקי יתברר כאח הקטן שאולי "גלש" לעומת האח הגדול, שבאמת נשא בנט(ל).
  נו ,זה הולך להיות הסיפור של השבוע הבא,עד שכמובן תתחיל "פרשת:"יש לפיד".

  אהבתי

 14. הדמיה הגיב:

  סתם ניסו לעשות לבנט שק עם חתולים.. ביזיון מה שהולך בארץ, באמת.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s