פתח חלון

הארץ7.3.13ידיעות7.3.13

מעריב7.3.13ישראלהיום7.3.13

מקור7.3.13hamvaser7.3.13

סערות בכותרות

מעריב: לימודי ליבה גם לחרדים | מאות צווי מעצר הוצאו לתלמידי ישיבה שלא הגיעו לצו ראשון. ספק אם ייאכפו.
ישר"ה: 20 משקיפי או"ם נחטפו בגבול הגולן.
מהומה על לא מאומה, קובע דן מרגלית על המו"מ הקואליציוני. האם זו התמונה הרשמית הראשונה של נתניהו עם משקפיים?
הארץ: "נתניהו מייעד את הביטחון ליעלון והאוצר לבנט".
ידיעות: "החשש: אל-קאעידה יתקרב לגדר הגבול" כהמשך לידיעה על החטיפה.

מדינת כל גזעניה

שתי מורות העובדות ברמת השרון נסעו לניחום אבלים אצל מנהלת בית הספר שלהן בשכונת קריית משה בירושלים. אחת מהן היא ערבייה מקלאנסוואה. משראו נערי השכונה את החיג'אב תקפו אותה.
אבל אל דאגה, מיד יביא פה מישהו ראיה מאתר הקלקול היהודי או משהו, שתוכיח שאחיה החורג הוא בן דוד של המחבל מקו חמש ושהיא לא עמדה בצפירה ואיתמר בן גביר יגן על הנערים, מלח הארץ.
ידיעות מביא את הסיפור (וכן את תקיפת הערבי בכנרת) בכפ' 2-3. משטרת ירושלים, כך בידיעה, מאשר שיש עלייה בפעילויות תג מחיר, שב-2012 היו 56 אירועים רק באזור ירושלים, כלומר המספר הוכפל, ושרק ב-12 פעולות נעצרו חשודים.
האירוע כלל לא מתפרסם במעריב, אך מופיע בקצרצרה באתר. בישר"ה ובהארץ גם אין לו מקום.

עמירה הס מדווחת בהארץ על תושבת סילוואן שנפגעה מכדור ספוג של כוח מג"ב. וגם: פעיל יהודי פרו-פלסטיני הנשוי לישראלית לא הורשה להיכנס לארץ.

אדם שפירו, במאי סרטים דקומנטרים בן 41 ואשתו, עורכת הדין הווידה עראף בת ה-37 – בעלת אזרחות אמריקאית וישראלית, פעלו מתחילת שנות האלפיים במסגרות של מאבק עממי פלסטיני. בקיץ 2002 שפירו נעצר בעת הפגנה ליד שכם, גורש מהארץ וידע שהוצא נגדו צו הרחקה לעשר שנים. משום כך, שפירו ועראף חיו מאז חלק גדול מהזמן בנפרד.

שופרסל הכי יקר

shuper7.3
כידיעה מרכזית בעמוד הבית של nrg וכן כהפניה די נרחבת בשער העיתון המודפס, מככבת מהבוקר סקירת סופרמרקטים שנערכה במודיעין, ממנה עולה שיש "פער של 14% בין רשתות המזון". 14%? זה הכל? הידיעה מופיעה על פני כל כפ' 12-13 במעריב כולל טבלה השוואתית. לְמַאי נַפְקָא מִנַּהּ? ובכן, שופרסל לא מעניקה למעריב הרבה מודעות לרגל החג (בידיעות מופיעה מודעה בע' 11) , או בכלל, ולכן, אולי, מישהו החליט על נקמה קטנה. בכותרת המשנה רוצים להיות הוגנים ומסבירים שלמרות ששופרסל הכי יקרה, כדאי לקנות בה משקאות קלים.
תכחישו, תכחישו, אני אתמודד עם זה.

ריטה באו"ם

אז כן, רק סטיבי וונדר וביונסה היו פה לפניה, עכשיו ריטה באה לעשות שלום באו"ם. טוב, לא ממש שלום, רק לסדוק את החומה, לדבריה. איך נרקם האירוע?
במוסף 24 של ידיעות יש ראיון איתה (עדי גולד), אבל אין בו רמז לסיפור ההפקה. רמז בלבד אפשר היה למצוא בדיווח (ד' 40:49) של גיל תמרי לערוץ 10: מדובר ב"עבודת רגליים שנמשכה עשרה חודשים, שבסופה המיליונר היהודי יונס נזריאן צריך היה לרשום צ'ק". כה אמר תמרי. בכתבה של נועה אורון בערוץ 2 לא היה זכר לעבודת ההכנה.
חמי שלו בהארץ חושף מעט (ומודה שהתרגש):

…פרושאור בן ה-54 הוא שהגה את הרעיון לקיים את האירוע לאחר שצפה בהופעה "פרסית" של ריטה בניו יורק. הוא השיג הסכמה עקרונית של המזכ"ל באן קי מון ושל נשיא העצרת ווק ירמיץ מסרביה, אך נאלץ לבלות עוד חודשים ארוכים ומייגעים במלחמת התשה מול הביורוקרטיה של מזכירות האו"ם שחששה מיצירת התקדים – רק מתי מעט מדינות הורשו עד כה לקיים מופעים באולם העצרת – ואולי גם מתגובה עוינת של משלחות מוסלמיות באו"ם. לבסוף, הצליח פרושאור להסיר את המכשולים ולגייס חסויות כספיות אצל יוצאי איראן ומהפדרציה היהודית בניו יורק, וקבע עם ריטה את מועד ההופעה.

מיקי רוזנטל בכנסת

מיקי רוזנטל לא ממש רוצה לעזוב את כיסא המקור, כך מתברר, כי אתמול הוא סיפר במהלך דיון בכנסת על מעשה שעשתה לכאורה שרה נתניהו: אמרה לעובדת חדשה שתתקבל לעבודה בתנאי שלא תתחתן בשלוש שנים הקרובות.
מהלשכה הכחישו, וסגנית השר גילה גמליאל הגישה נגדו תלונה.

יום האישה

היום נתן מעריב את כל כפולת הדעות בידי נשים. וגם את כתבת השער בהמגזין (שש נשים המשפיעות הרחק מאור הזרקורים). שהיא גם הכתבה הפותחת של המוסף התמהוני. והסוגרת. כי הרי יש בו, כפי שכבר סיפרתי, כתבה אחת ביום ותו לא.
אתמול, כזכור, ידיעות. אני רק רוצה להבהיר משהו: זה לא שעורכי עמודי הדעות מדירים נשים. פשוט פחות נשים מציעות טקסטים למדורים. על כך, אני חושבת, יסכימו כל עורכי המדורים.

לכבוד יום האישה ברח סרבן הגט שי כהן מהחלון בבית המשפט. ההוא, לא אכפת לו לשבת בכלא שנים, העיקר למרר את חיי אישתו.
על חוסר השוויון בין סרבנים גברים לסרבניות נשים אפשר  לקרוא פה.

בטוב טעם

לרגל שבוע המודעות לפרקינסון נענע10 ו-ynet מטלטלים את הלוגו שלהם שמאלה וימינה נון סטופ (להיכנס כדי לראות). בטוח הרעיון הוא של זה שהציע לילדים לחקוק את מספרי הסבים שלהם מהמחנות על היד. גועל.
nanaparkiynetparki

—-
מחלוקת הלכתית חמורה מדירה שינה מעיני ואוכל מצלחותיי: האם ארבה הוא כשר? המחלוקת מטרידה את בני ישראל כבר מהמאה ה-17.
לפי מה שראיתי אתמול בחדשות 10, יוצאי תימן חובבים את הממתק, שנאמר:
"מורידים כנפיים ורגליים ואוכלים כמו ביסלי".

bisli

אורן ממליץ

א. ג'ייקוב ברנסטיין על ימיה האחרונים של אמו נורה אפרון, על המחזה שלה, לאקי גאי, על המחלה שלה, ועוד.
ב. שלדון אדלסון, חקירות ותביעות דיבה.
ג. מהדיסרטציה המתגבשת שלי: "למה שונאים את אן הת'וואי".

ולווט ממליצה

העונה השנייה של מראה שחורה משודרת מאמש בהוט VOD. הפרק הראשון, תכף אשוב, יצמיד אתכם למסך וירחיק אתכם מהסמארטפון: החיים ברשת ואיך הם חודרים לחיים שמחוץ לסמאטרפון. מה שכן, אם עדיין לא צפיתם, אל תקראו את הביקורת של אליק מרגלית במעריב, כי היא מרובת ספוילרים. וגם לא את שיר זיו בישר"ה. וגם לא את עפר סקר בוואלה. אם צפיתם, מותר לכם.
בדר"כ אני לא פריקית של ספוילרים, אז אם אני כבר מתלוננת, תאמינו לי.

צרות בכותרות

"ימי האו"ם" (לראיון עם ריטה ב-24 שעות).

לפני פיזור

תודה לתומכי הבלוג.
אם תשאלו אותי, אגב, מי תומך יותר, גברים או נשים, התשובה היא פחות או יותר חצי חצי, על פי הערכה. זה לא שספרתי אחד אחד.
ברם אולם, אם תשאלו אותי מי מגיב פה יותר, ולמעשה לא צריך לשאול אותי, אתם רואים את זה בעצמכם, בדיוק כמו במדורי הדעות, הרי שמדובר בהרבה יותר גברים מנשים.
לכאורה הייתי צריכה לבקש שלרגל יום האישה יותר נשים יכתבו תגובות, אבל למעשה זה רע בדיוק כמו להכריז על גיליון נשים כותבות, ולכן הייתי רוצה פשוט שיותר נשים ישתתפו בדיונים באופן כללי. זה תלוי בכן, חברות.

ורינו צרור ידליק משואה ביום העצמאות!

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

89 תגובות על פתח חלון

 1. אדג הגיב:

  אוהבים ליצור מחלוקות, ואנשים אוהבים "להתקומם". בכל אופן, ברור שלבני עדות התימן מותר להנות מהביסלי המעופף, וכל השאר יסתפקו בביסלי שלא.
  ——
  מכיון שגם את מודה שהסיבה למיעוט נשים בטורי הדיעות (ובחיים הציבוריים בכלל – הוספה שלי) היא לא בהכרח באשמת העורכים, אלא בגלל שפחות נשים מציעות טקסטים (אגב, בעלת הבית, כתבת בטעות "טקטסים", קורה) למדור – אז על מה יש להלין? על כך שנשים אינן מעוניינות להשמיע את קולן מעל גבי דפי העיתונים, זכותן!

  הבעיה המטרידה יותר היא מניחי תקרות זכוכית למיניהם (משחק מילים), המונעים קידום שלא מסיבות ענייניות.

  אהבתי

 2. גרי הגיב:

  אף פעם לא הייתי הראשון בשום דבר. לא בציונים, לא בריצה, או כשהמורה /מרצה שאלה שאלה. גם לא הייתי הראשון מבין חבריי שעשה את זה. אין לי את העבודה הכי מכניסה או את הבית הכי גדול, גם האוטו שלי הוא לא הכי מהיר. אף פעם לא זיהיתי טרנדים לפני כולם או שמעתי להקה בתחילת דרכה שכולם אחרי זה ידברו עליה. מעולם לא המצאתי שום דבר, לא הגיתי תיאוריה או הקמתי סטארט אפ. לא בטוח גם שהייתה לי מחשבה מקורית כל חיי.
  אבל אולי הכל ישתנה עכשיו. ברגע הזה, כאשר אני המגיב הראשון.

  אהבתי

 3. flashpanhunter הגיב:

  "מדינת כל גזעניה" – מדוע הכותרת הזאת לא ניתנת באירועים של תקיפת יהודים בידי ערבים? האם הגזענות היא חד צדדית?
  באמצעי תקשורת רבים מדי, וגם כאן בבלוג, פעולות "תג מחיר" זוכות לחשיפה מוגזמת, גם אם הפעולות מינוריות, למשל גרפיטי, שהוא מעשה פלילי לכל הדעות אך אינו מהווה סכנה כידויי אבנים או ניסיון רצח.
  המעשה המתואר הוא אכן מעשה גזעני, אולם כדאי, למען ההגינות, לציין גם מקרים הפוכים, ולזכות גם אותם בכותרת זהה. כך, למשל, הסרטון שהסתובב במספר אתרים שבו נראים נערים ערביים המשליכים כדורי שלג על שני אברכים במרכז ירושלים, בעוד אלה, בהתנהגות גלותית אופיינית, אינם פוצים פה ורק מנסים להגן על ראשם. כמדומני, לא היה זה שעשוע הדדי, אלא היטפלות של קבוצת בריונים לקרבנות מעדה אחרת.
  גזענות?
  אתר לאטמה עוקבים אחר מקרים כאלה. בעוד שפעולות תג מחיר (אמיתיות או בדויות כמו הצתת המסגד בטובא זנגרייה) זוכות לכותרות מסוג "טרור יהודי", גם אם מדובר בהצתת מבנה נטוש או ריסוס גרפיטי, פעולות אחרות, כגון ניסיון דקירה, הצתת מבנה מאוכלס, ידויי אבנים, זוכות לכותרות ניטרליות יותר.

  ובנימה אירונית, ניתן לומר שבארץ אין גזענות. הרי ערבים, אתיופים, נשים, רוסים, סודאנים, תימנים, מרוקאים, פולנים – כולם מופלים במידה שווה.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   כיפאק ללאטמה.
   כן, אני מתייחסת גם לגזענות נגד יוצאי כל מקום ואתר כשאני שומעת עליה.
   את סרטון האברכים לא ראיתי. הנה לך משימה: תביא לידיעתי מיני אירועים שכאלו שלא נכתב עליהם בתקשורת וכו'.

   אהבתי

  • אורן הגיב:

   תמיד תצוץ לה תגובת ה"למה לא" הטפשית. חביבתן של הפנקסנים המעט או יותר גזענים. הביוב שאתר כמו לאטמה מתיחס אליו כמי מעיין מוגזים.

   אהבתי

   • מש הגיב:

    אז אדם שדורש שיוויון דיון , שיוויון ענישה ושיוויון דיווח הוא גזען ?! רק בגלל שאם מבצע העבירה הוא (במקרה או לא ) מהבני דודים ?!

    איזה כיף לחיות בדמוקרטיה כ"כ סלקטיבית , כ"כ אמיצה שמתעלמת מפשעים של האחר רק בגלל אהבת ההלקאה העצמית !

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    כן, זה רפלקס מותנה מוכר של גזענים בכל העולם. ומה קשורים הבני דודים של דונאלד דאק?

    אהבתי

   • מש הגיב:

    סתם בשביל לבדוק – אני מדמה סיטואציה שונה
    אם אני דורש ששר בכיר יישפט על מעשים מגונים כמו כל אזרח במדינה אני אנטי דמוקרט , בגלל שמבחינתי חוק הוא חוק ואין אחד שנמצא מעליו ?!

    הרי אם ערבי – ישראלי יחלל בית כנסת , מקרה שקרה , אני ארצה שהמעשה יוקע וידווח והאשמים יכלאו כמו שאדרוש שעם מבזי מסגדים , כנסיות ואלו שפוגעים באנשים שלא מדתי שלי (בגלל טימטום שכלי) ימוצה הדין !

    אתה לא יכול להגן על הדמוקרטיה ובו זמנית לתת למפריה "פטור" ולקרוא לאלו שדורשים שיוויון ענישה גזענות …

    ואתה יודע מה ? לא אני הגזען אלא אתה !
    אתה מוכן ל"החליק" על פשעי שנאה רק בגלל שהמבצעים שלהם הם מהצד שאתה מתיימר להציג כ"הסובל תמיד"

    אהבתי

   • המגיב הנודניק הגיב:

    אני לא מחליק כלום, אני פשוט נמנע מרפלקס ה"למה לא" המנדנד.

    אהבתי

   • מש הגיב:

    רפלקס ה"למה לא" שינה כבר סדרי עולם והזיז משהו במדינה

    תזכור שלפני לא הרבה שנים נציגינו היו "מאותרגים" וסיפוריהם היו נשארים במחשכים (כמובן שהמצב לא אופטימלי – אבל אנחנו בדרך לשם)

    ה"למה לא" המנדנד בא בדרישה שנדע את כל האמת , את כל מה שיש בחוץ ושלא תעבור פילטר של אנשים שרוצים שנחשוב בצורה מסויימת ושיעצבו אותנו כאוות רצונם .

    ודווקא אתה , אורן, בתור המאמין האדוק בחופש המוחלט אמור לדרוש לדעת את כל האמת ורק האמת …

    אהבתי

   • אזרח במיל' הגיב:

    אני מבקש בכל לשון של בקשה, נא לא להפריע לאורן עם עובדות.

    אהבתי

 4. לחם הגיב:

  רינו צרור מדליק משואה? כאילו דה? נכון שבמדינת האשפה הכל אפשרי, כולל יחסי ציבור של ראש ממשלה לרשת מכוני כושר, אבל רינו צרור מדליק משואה? באמת שאין פה שום גבול…

  אהבתי

  • יון האישה הגיב:

   היום הוא סימלל בגל"צ את תקיפות הערבים עם כתבת בגרון ניחר תואמת יונית. לדעתי אין ספק שיש כאן סטארט אפ לקריירה. שטנה ועוד שטנה והקריירה בלי עין הרע… –
   מצד שני, מעניין אם רינו צרור יודע משהו על שורשי הגזענות במזרח התיכון. לוק אנד ליסטן:

   לחמאם אסור ליהודיות להכנס עם ערביות.
   ליהודיות החמאם מותר לרחצה רק שעתיים בשבוע.
   ליהודים מותר ללבוש רק כובע שמזהה אותם כיהודים.
   ליהודים אסור ללבוש ירוק.
   ליהודים אסור ללבוש משי ובגדי יוקרה.
   ליהודים אסור לנעול נעליים צבועות בירוק.
   ליהודים אסור לרכב על סוס.
   ליהודים אסור לבנות לגובה.
   יהודים שפוגשים ערבי חייבים לפנות לו דרך.
   ליהודים לא מומלץ להסתובב בלילה לבד כי ישדדו אותם.
   לנשים יהודיות לא מומלץ להסתובב בחוץ בכל שעות היום.

   השכנים בירושלים, הלכות נאורות מוסלמיות כרך א'.

   אולי עכשיו דרך סרבן הגט המניאק שיעשה הכל כדי לעשות לה רע יבינו הגבעוליים את בחירות הערבים שבתוכנו ומסביבנו. שום אדמה, רק גאווה שנפגעה. ועכשיו, וואלאק זוז מדרכי יהודי!

   אהבתי

 5. אורן הגיב:

  יש בפוסט הזה מגמליאל עד מראה שחורה, רק אדם נעלם כאילו טאוטא אל מתחת לשטיח. לפעמים שתיקה רועמת, האין הוא ה יש וכו'.
  בקיצור, ההמנעות המכוונת מציון השם מוכיחה. הפיקסציה חיה ובועטת.

  אהבתי

 6. נורית הגיב:

  נכון, את צודקת, הנשים פה (וגם שם בעתונים) מגיבות פחות, אין ספק.
  ניסיתי לחשוב מדוע אני מגיבה יחסית כל כך מעט אצלך (לפני שנים הגבתי במדורי הקוראים במערכת הארץ והפסקתי) זאת למרות שאני בהחלט מרגישה נוח כאן ולמרות שיש לי דעה, לעיתים די נחרצת, על חלק מהנושאים שאת מעלה או מביאה אותם לדיון. קיימת בי רתיעה משהו כמו "אין לי כח להגיב". אני לא מתכוונת לשכב כאן על ספת הפסיכיאטר ולנתח את ה"אין לי כח" אבל יש סיבות ואני חושבת שהן זהות אצל לא מעט נשים. מדי פעם נושא מסוים מצליח לעבור אצלי את מחסום ה"אין לי כח להגיב" ולאחריו אני שוב מתכנסת לי בקונכיה הנוחה של המשקיפה מהצד.

  אלו היו 60 שניות על….

  אהבתי

 7. ידידיה הגיב:

  יש מתרגם בקהל?

  שתי "כתבות" בכלכליסט, שתיהן תרגומים של ידיעות מהסוכנויות, ובשתיהן אותה הטעות – תרגום "רגל מרובעת" למטר מרובע (פי עשרה, בערך).

  http://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0,7340,L-3596489,00.html

  http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3597211,00.html

  אהבתי

 8. roni הגיב:

  המודעות הקופצות מצד ימין מסתירות חלק מן הטקסט. מעצבן.

  אהבתי

 9. אבי הגיב:

  בהמשך לכל חילופי הטוקבקים על לפיד מאתמול שבהם דבורית כתבה על הקונסיסטנטיות שלה נגד לפיד, רצית לומר שלפעמים הקונסיסטנטיות היא צידה השני של האובססיה. באמת ניסיתי להבין וכנראה אני עוד ימשיך לנסות מה הבעיה בלפיד שמצדיקה כזו התייחסות ולא אבין. זה כמעט מרגיש כמו תוצאה של אהבה נכזבת- משהו נטול רציונליות.
  באופן אישי אני הרבה יותר מחבב את לפיד הפוליטיקאי (בינתיים) מלפיד העיתונאי. לא אהבתי את טוריו אף פעם וגם לא את ספריו. גם כשעסק בתפקידי עריכה במעריב התוצאה לא הייתה מעניינת יותר מידי. תוכנית הבידור שהגיש הייתה מתחנפת לטעמי ודאגתי להחמיץ אותה בעקביות, כמו גם אולפן שישי שהגיש שהיה בינוני להחריד. גם עיתון ידיעות המשיך לפרסם טור שלא היה צריך לפרסם ועוד ועוד…

  זה נכון אולי שמי שלא אוהבת פוליטיקאים בכלל נוקטת באותה גישה צינית גם כלפי לפיד אבל זה כבר מזמן עובר את שלב התמוה. הניסיון לומר שקר ואג'נדה מופרכת, בשעה שמתנהל משא ומתן שרק מוכיח ההיפך לטעמי הוא לא ניסיון אמין ומריח מדיעה קדומה על האיש.
  הנה החדשות העצובות על פוליטקיאים ולא באשמתם:
  רק בדיקטטורות פוליטיקאים תמיד מקיימים ומממשים את מה שהבטיחו.
  שם בהחלט לא מתאכזבים.
  לפיד הוא בסך הכל 19 מ120. זה אומנם לא מעט אבל עדיין מיעוט.
  טבעה של דמוקרטיה היא פשרות, ככה זה בחיים משותפים. ללפיד יש חזון או רעיונות כלליים שמנחים אותו. בדרך למימושם הוא יצטרך לעשות הרבה הרבה פשרות, בעיקר כי הוא לא לבד כאן . לא בכנסת וגם לא בממשלה. בתור אחד שהצביע לו, אבל שום דבר לא מובטח לו לגבי הפעם הבאה, אני יכול לומר שבינתיים האיש ומפלגתו עושים את המיטב כדי לייצג אותי בכנסת וגם לא מעט שאני מכיר. שום שקר ושום אג'נדה מופרכת כמו שנכתב ע"י בעלת הבית. גם הוא יודע שאני או כל מצביע אחר יודע, שהוא יודע שבסופו של דבר בלא מעט מקומות יהיו פשרות ופשרות כואבות. כל עוד הוא עשה את המיטב שלו, אין לי בעיה עם זה אבל לשפוט אותו מראש ולהגיד שקרן, שקרן, שקרן זה לא מאוד לא רציני.

  אהבתי

 10. חייל זקן הגיב:

  הרדיפה הבזויה אחר הפעיל הגבעולי אדם שפירו היא מעשה מחפיר. למרבה הזוועה גם העתון הבריטי דיילי מייל הצטרף לפאשיסט אלי ישי:
  העיתונאית מלאני פיליפס מה"דיילי מייל" כתבה בשבוע שעבר כי אדם שפירו, ממייסדי 'ארגון הסולידאריות הבינלאומי' (ISM) וחבר בהנהגת 'התנועה לשחרור עזה' העומדת מאחורי המשט, חשף את המטרות האמיתיות שמאחורי המשט בכנס שהתקיים באוניברסיטת רטגרס, ניו ג'רזי, לשם גיוס כספים לטובת הספינה האמריקנית הנוטלת חלק בהפלגה. לפי שפירו, "מה שעשינו בעשר השנים האחרונות הוא לפעול עם החברה הפלשתינית כדי להאיץ את ההתנגדות".
  שפירו מסביר כי "'שחרור עזה' (התנועה העומדת מאחורי המשט, ד.מ.) הוא רק טקטיקה של אסטרטגיה גדולה יותר, (שמיועדת) להפוך את העימות הזה מעימות בין ישראל לבין הפלשתינים, או בין ישראל לבין העולם הערבי… (לעימות) בין שאר העולם לבין ישראל". "'שחרור' עזה הוא טקטיקה", מסכם שפירו. "הוא חלק מאסטרטגיה להפוך את העימות לבינלאומי ולערער באמת את ישראל במקום שבו היא מקבלת את רוב התמיכה בה. כר הפעולה שלנו הוא העולם כולו. ולשם ההתנגדות שלנו צריכה להיות מכוונת. כבר יש לנו אינתיפאדה שלישית. היא מתרחשת עכשיו. היא מתרחשת בכל העולם".

  אהבתי

 11. עינת הגיב:

  למה נשים לא כותבות טורי דעה? או מגיבות, למשל כאן?
  לדעתי נעשו על כך לא מעט מחקרים, אחפש ואצטט. בקצרה – אני יכולה לתת שתי סיבות עם מקור דומה. אישה עם דעה נקראת דעתנית. שזה דרך מכובסת לומר ביצ'. מי שלא רוצה להצטייר ככזאת (אפילו לא בעיני עצמה) לא תכתוב את דעתה.
  בנוסף – האווירה העולה משירשורי תגובות רבים, כולל זה, היא אלימה. כוללת הרבה התנגחויות אישיות. אני לא טוענת שנשים הן ככלל עדינות ונעימות. אבל מעט מאוד נשים יהנו לקפוץ ראש לקרב תרנגולים בין שועלן אורן ואזרח במיל' (למשל).

  אהבתי

  • אבי הגיב:

   אני חושב עינת שאת או/ו אחרות עושה לעצמך חיים קלים.
   הנה כתבת ונשארת בחיים 😉
   שועלן לא זלל אותך,
   אורן לא קפץ עלייך,
   ואזרח במיל' עדיין במיל'
   יותר מידי פעמים בשנים האחרונות עדיין נשמעות טענות דוגמת טענת
   ה"אישה עם דיעה נקראת דעתנית" וכד' כהצדקה עצמית לסוג של ה"אין לי כוח" שעליו נורית כתבה.
   אם נשים לדוגמה לא יכתבו כאן או בכל מקום אחר, זה פשוט לא יקרה מעצמו למרות הרצון של דבורית שדברים יהיו שונים. אם תחכי ששועלן (והוא כמובן רק דוגמא) יהפוך לחתלתול את ואחרות תמשיכו לחכות למה שאף פעם לא יקרה מעצמו.
   מעבר לכך שלא ברור לי הפחד בלהיחשב דעתנית ב2013. גם גבר עם דיעה הוא דעתן. so what?

   אהבתי

   • עינת הגיב:

    גבר עם דעה הוא אדם עם דעה. מעולם לא שמעתי גבר כמסווג כדעתן. או ביצ'. או כלבתה…
    אנחנו חיות חברתיות. אכפת לנו (לרובנו לפחות) מה חושבים עלינו. ואשה דעתנית נחשבת אחת שאף גבר לא יתקרב אליה. ראה הקריקטורה שעשו בארץ נהדרת משלי יחמוביץ' עוד כשהיתה כתבת דעתנית.
    אז לא מתתי מלכתוב כאן, אבל נשים שמרגישות שהן מקבלות סטירה בכל פעם שהן כותבות (ולא, אני לא מרגישה ככה כרגע 🙂 ) יחסכו מעצמן את אי הנעימות, ולא יכתבו. ולכן לתת במה מיוחדת, אפילו מאולצת, לנשים (וגם לגורמים אחרים שלא מיוצגים בתקשורת) יכול לפתוח פתח לנשים אחרות, שיראו שהשד לא נורא כ"כ ואולי ישמיעו את כולן.

    אהבתי

   • שועלנית הגיב:

    א. הבעייה (שלי לפחות) עם שלי היא לא עם הדעתניות אלא עם הדיעות.
    ב. פה זה המקום המושלם לנשים שרוצות להביע דיעות אך מפחדות לצאת דעתניות. תחי האנונימיות.

    אהבתי

   • פליי בוי הגיב:

    "ואשה דעתנית נחשבת אחת שאף גבר לא יתקרב אליה."
    אין דבר יותר סקסי מאשה דעתנית!
    " " " דוחה " פמיניסטית!

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    פמיניסטיות נוטות להיות דעתניות.

    אהבתי

   • פודיום הגיב:

    הן פשוט עסוקות בלהביא שיאי עולם בגלישה למשל? ואין להם זמן לבזבז על קשקושים בעיתון או בסלונה?….

    אהבתי

  • שועלנית הגיב:

   אני?
   אני לא פוגעת בארבה.

   אהבתי

   • תימני הגיב:

    לארבה אומנם מורידים את הרגליים-כנפיים לפני הבישול….
    אבל הכי חשוב: לא "אוכלים להם את הראש"….

    אהבתי

 12. עינת הגיב:

  הנה כתבה :
  http://www.cjr.org/behind_the_news/its_2012_already_why_is_opinio.php?page=all

  וכאן נאמר שנשים כותבות יותר ברשת מאשר בדפוס:

  http://www.thewrap.com/media/column-post/female-journalists-better-represented-online-print-publications-41991

  אבקש מחברותי שזה מקצוען לספק מאמרים אקדמיים.

  ולמה הטור המצויין של צפי סער בהארץ (גברת מג'ונדרת) נמצא בגלריה ולא בעמודי הדעות? היא לא כותבת על תרבות אלא על פמיניזם. כל "איזם" אחר לא היה נדחק לעמוד אמצע בגלריה.

  אהבתי

 13. שועלנית הגיב:

  לא באוטו!
  עם תוספת של אות בודדת יכולת להוריד שתי ציפורים בכותרת אחת (ואני כמובן מתנגדת בתוקף לאלימות כנגד בעלי חיים).

  אהבתי

  • רק תפילה הגיב:

   אבקש מכל הבועלניות והיוניות להפסיק לערום עלי טיוביות. אני במוביל במקום שקט. אתן דמויות נשיות היום, מתבקש שתשילו את הניג'וס.
   נ.ב. מהמר על שני תאי המוח שלי מול גאוניותך שהוולווט כיוונה לריטה בכותרת.
   xo
   אורן.

   אהבתי

 14. דניאלה הגיב:

  הלוגו הרועד הזה, בכאילו מחווה לפרקינסון גרם לי צמרמורת, אבל לא מתוך הזדהות אלא מתוך גועל.

  איכס!!

  אהבתי

 15. יון האישה הגיב:

  גברת בעלת הבית, מצאתי פתרון למאמצי החיזור שלך אחרי הלפיד. זהב שחור מ- 2006.

  אהבתי

 16. Captain beefheart הגיב:

  נרדמתי קצת אחרי שהיא התחילה לשוחח עם המנוח. בבוקר דיווחה לי גב׳ ביפהארט: ״אהה… לא משהו״

  אהבתי

 17. אבולעפיה הגיב:

  מגלגלי העיניים הדתיים אוהבים לומר "כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ", יש לי תשובה: "אחרי שיפרקו אתכם לא תרבו ולא תפרצו"

  אהבתי

 18. נירית הגיב:

  העונה השנייה של "מראה שחורה", על 3 פרקיה, מצוינת! הפרק הראשון בהחלט מטלטל, השני די פסיכי אבל הסיום שלו יפה, והשלישי- עוד שיעור ב"תקשורת פוליטית", שגורם לך לחשוב שדבר כזה באמת אפשרי. ממליצה לראות! (אונליין א חינם עם תרגום בהוט vod).

  אהבתי

 19. יומה אישה הגיב:

  אהבתי

  • Batina הגיב:

   צ"ל פה.
   תודה למביא/ת הסרטון שאחרת כנראה לא הייתי נחשפת אליו.
   תענוג לראות את הנערה המקסימה אנסטסיה-אביגיל בגדלוב.
   עבורי, כאחת שלא מבינה רוסית, הסרטון מתחיל כמו מה שנראה כסרטון תעמולה אבל בהמשך הופך לסיפור גבורתה של אנסטסיה.
   עם ישראל במיטבו.
   8 ומשהו דקות שמתחילים לי נהדר את היום.

   אהבתי

 20. Batina הגיב:

  תודה למביא/ת הסרטון שאחרת כנראה לא הייתי נחשפת אליו.
  תענוג לראות את הנערה המקסימה אנסטסיה-אביגיל בגדלוב.
  עבורי, כאחת שלא מבינה רוסית, הסרטון מתחיל כמו מה שנראה כסרטון תעמולה אבל בהמשך הופך לסיפור גבורתה של אנסטסיה.
  עם ישראל במיטבו.
  8 ומשהו דקות שמתחילים לי נהדר את היום.

  אהבתי

 21. יומה אישה הגיב:

  יש הרבה כאלה,אבל אין סיכוי שהתקשורת הגזענית-שמולנית תראה דברים כאלה… כולה יהודיה "רוסיה".. מהי פליטה מדרפור?

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s