פלאפל, חומוס וריטה

ידיעות12.3.13מעריב12.3.13

isra12.3.13הארץ12.3.13
makor12.3.13hamvaser12.3.13

yated12.3.13

הכותרות הראשיות

הבוקר: שני טייסי קוברה שהיו בטיסת אימון נהרגו.

אחדות בקרב כל העיתונים המציינים את הישג עשרים השרים של יאיר לפיד. רק להארץ יש כותרת עליונה יותר המעיבה על השמחה:
נציבות האו"ם הגישה בקשה להצטרף כידידת בית המשפט לעתירה נגד החוק למניעת הסתננות שתידון היום בבית המשפט העליון.

בתוכנית מוסף בערוץ הראשון, אותה הנחתה גאולה אבן, נערך דיון על המאבק על תיק שר החינוך. אבן נקטה בגילוי נאות ואמרה: "כולם יודעים שאני קשורה קשר עז ואישי לגדעון סער, עדיין שר החינוך".
כפי שניתן לראות אבן עולצת עד מאוד. עכשיו, האם ייתכן באולפן זה דיון על מעשיו לכאורה של השר? דיון במכתב המזויף? דיווח על חקירת המשטרה, תהיה או לא תהיה? הרי אפילו רק במימד האישי והאנושי יחושו הנוכחים אי נעימות גדולה לדון עם האישה האוחזת בקשר אישי עז עם השר בכל מיני עלילות שטופלים עליו, לא?

אחרי סקר המחירים הקטן של מעריב, שנערך במודיעין וקבע שהשופרסל הכי יקר, יתפרסם בעוד יומיים סקר המחירים הגדול. כך מדווח הבוקר בשער העיתון.

במערכת הבריאות מתבאסים מעזיבתו של סגן השר יעקב ליצמן.

יו"ר ועדת הכספים היוצא, משה גפני, לא מתכוון לעשות ליאיר לפיד חיים קלים.

מה יקרה לדעתך לתקציבים המוקצים לאוכלוסייה החרדית עכשיו, כשלא תשבו בקואליציה.
"אנחנו נמצאים במשטר דמוקרטי ולכן אני חושב שלא ייפגע שום תקציב. לפיד אמר שיפגע בתקציבי האמנות? הבריאות? אז למה דווקא פה הוא יפגע? זה לא ציבור שנזקק לשירותים? הוא לא ייגע בהם".

אחרי כל ההבטחות על מיגור הארבה ועל הריסוס שהרג הכל, מתברר ששלושה נחילי ענק חדשים נכנסו לישראל.

ביקור אובמה בישראל

לא תאמינו אילו הפתעות (כך במעריב) ממתינות לאובמה בישראל: פלאפל, חומוס והופעה של ריטה ודוד ד'אור. נכון לא ציפיתם להפתעות כאלו? תודו. זהו עונשו של הנשיא. לא שמע את ריטה באו"ם, ישמע אותה בירושלים.
לא תאמינו כמה חצוף הוא אובמה: במקום לבקר את כיפת ברזל בפארק אריאל שרון הוא מעדיף לבקר בכנסיית המולד בבית לחם, עליה הכריז האו"ם כאתר מורשת פלסטיני עולמי (פחח, מורשת לפלסטינים), וכן ברמאללה. חתיכת גוי. ישראל פתרה זאת בכך שהכיפל'ה תשונע לבסיס חיל האוויר הנטוש שליד נתב"ג ואובמה יצטלם איתה. בכ"ז אני חושבת שצריך להעניש את הנשיא הסורר על כך ולא לקבל ממנו את כספי הסיוע לכיפה. מה הוא חש תצמו (מידע: אריק בנדר, מעריב, ברק רביד, הארץ, איתמר אייכנר, ידיעות)?

רבות הן הפארודיות שנעשו על השיח הקולינרי הפלצני שהתרווח לו על הכורסאות בישראל (בעולם). אני הכי מוטרדת מהצירוף "נגיעות של….". ועוד בתפריט הנשיא: "קציפת סלק מולקולרית".
מי שיזכו לפריחה בשנה הקרובה בזכות בואו של אובמה הם בעלי חברת הקייטרינג מגי וטולי. או מגי ותולי. תלוי.
רק תארו לעצמכם: "לבת המצווה של עתליה-יהל הזמנו את השפים של אובמה". שוקינג. איזה נוק אאוט יהיה לכם בבת מצווה של הבת שלכם נגד זה?
אני רוצה לציין שאיש לא הזמין אותי עדיין. לא לארוחה, לא לצפות בנשיא נואם, לא למופע של ד'אור, לא להצטלם עם כיפת ברזל, כלום.

הסדר החוב של נוחי דנקנר

במארקר מעניקים לנו פארודיה (כנראה) על העצות שנתן סבר פלוצקר ליאיר לפיד, ומצ'פרים אותנו בשלל משימות לנוחי דנקנר אחרי הסדר החוב.
כמה התספורת? מיליארד שקל? 800 מיליון ש' (שער המארקר)? שני מיליארד ש' (ידיעות, 51, לא בממון)? או "תספורת של 50%" כבשער כלכליסט? או "הזרמה של 235 מ' ש'" מי יבהיר לי מה קורה פה? לא מבינה כלום.

קצה האצבעות

הישג ענק ל-7 ימים: ליהיא לפיד מתראיינת ומכסה את השער.

פרויקט ידיעות לגליון הענק הקרוב: מיטב כותבי העיתון, מיטב הסלבז, חוזרים לתמונת המחזור שלהם.

דעות

עו"ד יוסף תמיר, בנו של שמואל תמיר ז"ל מעלה שוב את קסטנר, סבה של מרב מיכאלי, ומצר על שהעלתה את זכרו בנאומה בכנסת. קסטנר, הוא אומר, היה משת"פ עם הנאצים, שבמסגרת העסקה שלו עם אייכמן הרכיב את רשימת רכבת המיוחסים שיוכלו לעזוב את הונגריה כנגד התחייבותו לנאצים לקיום השקט בגטו ולהטעיית ההמונים שמסע ההשמדה נעצר. זאת ועוד: בזמן מלחמת העצמאות "אץ קסטנר לנירנברג ליתן תצהירי שקר לטובת מספר פושעי מלחמה נאצים בכירים" (מעריב).

בלוגלנד/ רשת/ טוויטר/ פייסבוק

הטוויט של סמי פרץ, עורך המארקר.

samitwit

מח' הגהה

gipuf
גיפופים.
למקרא התגובות בוואלה אני רוצה להכריז על התנתקות מהמין האנושי (דא, כאילו שזה כבר לא קרה מזמן).
ראו למשל תגובה 250. טוב, אולי רק מהישראלים.

לפני פיזור

דוקים, דוקים במבצע לחג, מוכשרים לפסח, לתומכי הבלוג החביבים והנעימים.

dukim

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

82 תגובות על פלאפל, חומוס וריטה

 1. נורית הגיב:

  סחתיין על השעה המוקדמת, אני עם התה ביד נהנית לקרוא את תקציריך.
  למיטב הבנתי מדובר על שני מיליארד שקל (נוחי דנקנר) כך אמרו בחדשות.
  מישהו טעה ואמר קודם 2 מיליו שקל אבל זה תוקן כמה משפטים לאחר מכן לשני מיליארד. לי היו עושים תספרות כזו? נניח שהייתי חייבת רק 20 אלף שקל לבנק? יש לעשר שאני לא בליגה של הגדולים.

  לגבי כל שאר החדשות/ישנות למשל מי יהיה שר החינוך או מי יהיה האפיפיור נראה מאיפה יצא העשן הלבן קודם.
  אחזור.

  אהבתי

 2. מאי הגיב:

  מעולם לא הצבעתי למפלגתו של ליצמן, ואין לי כל קשר לפלג החסידי לו הוא משתייך. אבל לפני מספר שבועות הזדמן לי מקרה ממנו הבנתי שהאיש ראוי לכל שבח, ושאזרחי ישראל היו צריכים להילחם כדי שיישאר בתפקיד.

  מעשה שהיה כך היה: הייתי מעורבת בטיפול במקרה לא פשוט של אישה שנזקקה לשיקום בעקבות אירוע מוחי. בשלב מסויים איימו במוסד המטפל להפסיק את הטיפול ולשלוח אותה הביתה על אף שפוטנציאל ההתקדמות שלה טרם מוצה והיא לא הגיעה לעצמאות מספקת. משפחה תומכת מסביב – אין, והשיקום בקהילה, כמו שכל אחד יודע, לא מתחרה בשיקום מסביב לשעון של מוסדות מתמחים.

  איכשהו הצלחתי להעביר את התיק הרפואי של הגברת פלוס מכתב הסבר על מצבה לעוזר של השר. (ולא, היא לא מהחוג של ליצמן, ולא מקהל מצביעיו) לא תליתי בזה הרבה תקוות, אבל למה לא לנסות.

  תוך ימים ספורים!!! התקשרה אלי הגברת בדמעות. ליצמן בכבודו ובעצמו שלח מכתב ארוך ומפורט למוסד, מבקש שיאריכו את תקופת אשפוזה בחודש. הוא שלח לה אישית עותק נסתר. והוא או העוזר שלו מעולם לא חזרו אלי לומר 'עשינו' ולבקש תודות. "לא הבנתי למה התחילו לדבר אלי כל כך יפה אתמול במוסד," היא אמרה לי. "עכשיו אני מבינה."

  אני לא יודעת מי יהיה שר הבריאות הבא, אבל יש לו נעלים גדולות מאד להיכנס אליהן. לנו, האזרחים הפשוטים, יהיה עצוב מאד אם הוא לא יגיע למדרגת קודמו.

  אהבתי

  • תומר הגיב:

   מבלי לחלוק על אמיתותו לכאורה של המקרה שעליו סיפרת או על גדלות רוחו לכאורה של סגן השר ליצמן, חשוב לי להדגיש כי הסגולות הנדרשות משר או מסגן שר הן שונות לחלוטין מהתערבות במקרה מרגש – אחד מני רבים מן הסתם – שעליו נודע לו באופן אישי.

   שר הבריאות אינו אמור להחליף את המלאך רפאל, הוא ממונה למשרתו הרמה כדי לנהל מערכת מורכבת, גדולה, רגישה, עמוסת מלכודות ומעקשים ורוויית אגואים ואינטרסים ולהוציא ממנה תפוקות קריטיות. כל השאר הוא אולי בונוס נאה הראוי לדבר בו בשיחות סלון אך חסר כל רלוונטיות למידת התאמתו של האיש לתפקידו.

   אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    נו טומר מה יהיה?

    אני רוצה לכתוב משהו ומגלה ששדדת את מחשבותי?

    חלאס עם זה כבר 🙂

    אהבתי

  • מעניין הגיב:

   מעניין מה יגיד מי שלא נכנס במקומה לשיקום. התפקיד של השר הוא לא לתעדף אנשים ששולחים בשמם מכתבים אלא לדאוג שיהיה מספיק מקום.

   אהבתי

   • מאי הגיב:

    שניכם מגיבים כאילו אנחנו חיים במדינה מתוקנת עם מערכת בריאות ציבורית שניתן לסמוך על שיקול הדעת שלה. כפי שיעידו רבים וטובים, זה לא המצב. במקרה כזה יש חשיבות גדולה לשר עם לב פתוח לבעיות האזרח הקטן.

    וברור שזו לא התכונה היחידה הנחוצה משר הבריאות, אבל בהתחשב בכך שהלינק שדבורית הביאה שיבח את ניהולו המוצלח, ראיתי לנכון להוסיף פן אישי אליו נחשפתי, מכיוון שאותי לפחות – זה ריגש. אני מהסוג הציני שלא מאמין שלפוליטיקאים, עם או בלי זקן, אכפת באמת מאזרחים מהשורה. לפעמים נחמד לטעות.

    אהבתי

   • תומר הגיב:

    לא הנחתי שום הנחת יסוד וברור שאני מעדיף בן אדם טוב על בן אדם רע, בכל עמדה לא רק על כסא השר, אז מה?

    אנסה להתנסח ביתר בהירות: העובדה שליצמן עזר לאותה אישה אינה אינדיקציה ולו חלקית שבחלקית להתאמתו לתפקיד שר הבריאות

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    הסיפור הזה לא מעיד לחיוב או לשלילה על היכולת של ליצמן לנהל מערכת גדולה ומורכבת, אבל הוא כן מעיד שאכפת לו. אכפתיות זאת לא התכונה הכי חשובה של שר הבריאות, אבל יש לה מקום ברשימה של התכונות המועדפות.

    אהבתי

  • שועלן הגיב:

   מצטרף לקודמיי, זה כלל לא תפקידו של שר.
   להיפך אפילו. זה פתח לשחיתויות.
   שר לא אמור להתערב בהחלטות דרגי מקצוע רפואיים.

   ולא, היא לא מהחוג של ליצמן, ולא מקהל מצביעיו

   אז רק במקרה הסיפור הזה נכתב פה ע"י מישהי הידועה/מזדהה כחרדית?
   אגב, בלי קשר לכתבה ולסיפור שלך, אני מעריך את ליצמן. חבל שאין ליצמנים חילונים.

   אהבתי

   • מאי הגיב:

    אכן אני חרדית, ואני לא מצביעה למפלגתו של ליצמן. מה הקשר? הייתי שולחת כזה מכתב לכל שר בריאות: אני רק מסופקת כמה מינסטרים אחרים היו מוצאים לנכון לטפל בכזו פנייה שלא הגיעה כרוכה בפרוטקציות.

    ואיך זה פתח לשחיתות? ליצמן לא הנחית הוראה אלא שלח מכתב בקשה. ואשרי מי שמעולם לא נזקק להתערבויות מבחוץ (יהיה זה הרב פירר, משרד הבריאות או סתם בן דוד שמכיר את מנהל המחלקה) כדי לקבל טיפול רפואי ראוי ליקיריו.

    וההערכה לליצמן באמת חוצה מגזרים. נתקלתי במישהי חילונית, מצביעת העבודה בעברה, שהתלבטה בין להצביע דע"ם לבין להצביע יהדות התורה בגלל ליצמן 😀

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אכן אני חרדית, ואני לא מצביעה למפלגתו של ליצמן

    זה לא משנה מה את מצביעה, מה שחשוב זה שהוא חושב שאת מצביעה או רואה בך לקוח פוטנציאלי.

    ואיך זה פתח לשחיתות? ליצמן לא הנחית הוראה אלא שלח מכתב בקשה

    עובדה שזה עבד + "לא הבנתי למה התחילו לדבר אלי כל כך יפה אתמול במוסד".

    אשרי מי שמעולם לא נזקק להתערבויות מבחוץ כדי לקבל טיפול רפואי ראוי ליקיריו.

    = שחיתות.

    אהבתי

   • מאי הגיב:

    איך לכל הרוחות ליצמן היה אמור לחשוב שאני מצביעה פוטנציאלית??? השם האמיתי שלי נשמע חרדי בערך כמו 'מאי' ולא הייתי איתו בקשר אישי. שלחתי מכתב, זה הכל.

    בכל מקרה, רק התכוונתי לספר סיפור שגרם לי אישית התפעלות, לא לעורר ויכוח. אבל משפט אחד לסיום אני מוכרחה: לקרוא 'שחיתות' לצורך לערב גורמים חיצוניים כדי שיקיריך יקבלו טיפול הולם זו לגמרי פריבילגיה של מעמד מסויים במדינה. הזקנה במסדרון, אם היא עוד לא מתה, הייתה קונה את השחיתות הזו בשתי ידיים. בטח שזה היה נפלא אם לא היה צורך בכך, אבל במדינה שלנו, אם אין לך כסף ואין לך קשרים ואין לך מרפקים – אז תאכל אותה. או שתפעיל קצת 'שחיתות'.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    נדמה לי שהיה פעם דיון שלם איך זה שאת חרדית עם שם כמו "מאי". סרק סרק סרק.
    אני לא אומר שהוא בוודאות טיפל בבקשתך בגלל שיוכך המגזרי, רק העליתי זאת כאופציה. יתכן שהיה פועל בצורה דומה גם אם אני הייתי פונה.
    פיקוח נפש דוחה שחיתות.

    אהבתי

   • מהזועבייז הגיב:

    מן המפורסמות הוא שלח"כים מיהדות התורה קשר הכי טוב ואמיתי עם הצבור. הציבור באופן כללי ולא רק עם הבוחרים הפוטנציאליים שלהם!
    מי שמתעלם מהעובדה הזו מתוך אי ידיעה או מתוך רשעות, באמת יכול לחשוב שההיענות שלהם לצבור נובעת ממניעים ציניים-פוליטיים וכשימור, או צבירה פוטנציאלית של מצביעים.
    אז כעובדה – היה לי קשר בן כמה שבועות עם שני ח"כים מיהדות התורה סביב עניין ציבורי כלשהו ודווקא משום שאני מצביעת שמאל הדגשתי את זה בפניהם כבר בשיחה הראשונה וכחלק מהמחמאה האמיתית שהם זכו לקבל ממני.

    למותר לציין שהן שלי יחימוביץ והן אורי אורבך, אליהם פניתי גם באותו נושא – אפילו לא טרחו להגיב לפנייתי אליהם. פשוט התעלמו.

    אהבתי

   • shulala הגיב:

    אוי, התמימות, התמימות.
    זה כמעט כמו לחשוב שאם אתה מגיע לבית משפט תקבל צדק, כי יושבים שם אנשים חכמים, אינטליגנטים ונבונים שמעניין אותם מה יש לך להגיד והם גם מבינים (הם לא!).
    רק שתבינו איך השיטה עובדת:
    קופות החולים מקבלות מדי שנה תקציב קבוע עבור שירותי הבריאות שבסל הבריאות שאותם הן אמורות לספק לפציינטים. התקציב הזה מחושב על פי איזשהו שקלול בין מספר המבוטחים בקופה, עלותו של כל טיפול שבסל הבריאות וכמה טיפולים הגיוני שינתנו במהלך השנה.
    אלא מה?
    איש לא בודק את הביצוע בפועל של התקציבים. וכך קורה, לא פעם ולא פעמיים, שרופא מטפל ממליץ על טיפול (בדיקת הדמיה שהיא יקרה יותר, אשפוז בבית חולים במסגרת אשפוז יום שהוא יקר יותר ועוד ועוד). קופת חולים לא מאשרת, כי זה יקר. יושב לו רופא מנהלי/מחוזי/אחראי וקובע (לעיתים קרובות בלי שום מומחיות בתחום) שהבדיקה היקרה יותר לא תתבצע וניתן להסתפק בבדיקה הזולה. זהו, שלא ניתן. הרופא המטפל הוא המומחה והוא יודע איזו בדיקה מתאימה.
    ואז?
    אם אתה מסכן וחלש וזקן ולא יודע לדבר עברית, אתה מקבל טיפול פחות טוב אבל יותר זול.
    אם אתה יודע לדבר, או יש מישהו שמדבר בשבילך (אני למשל), הפלא ופלא, פתאום מאשרים את מה שלא אושר אך לפני רגע.
    בדרך כלל זה כרוך בהרמת קול קלה על האחראי…
    אני לא מביעה דעה בעניני ליצמן, אבל חשבתי שלפני שקוראים 'שחיתות שחיתות' מוטב לדעת את המצב לאשורו…

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    כל אחד צריך לעמוד על שלו ולתבוע את זכויותיו בכל הכח.
    יש הבדל בין זה לבין:

    אשרי מי שמעולם לא נזקק להתערבויות מבחוץ (יהיה זה הרב פירר, משרד הבריאות או סתם בן דוד שמכיר את מנהל המחלקה)

    אהבתי

  • בעניין סגן השר ליצמן, ייתכן שכל השבחים מגיעים לו אבל בנושא האשפוז הפסיכיאטרי הוא נכשל חרוצות.

   בסוף סדרת סיורים בבתי חולים פסיכיאטריים ב-2010 אמר ליצמן: 'בתי החולים לא מתאימים אפילו למגורים של בעלי חיים'", אבל הוא לא שינה את המצב ולא מצא פתרונות.

   עתרנו לבג"ץ כדי שיתאפשר לבחור בית חולים (מאחר שהרפורמה הקרבה לא תשנה את הסדר האזוריות הלא חוקי באשפוז הפסיכיאטרי). אם יתאפשר לבחור בית חולים, הגרועים שבהם יתרוקנו והמערכת תהיה חייבת להשתפר. משרד הבריאות כנראה אינו יכול ללכת לקראת העניין, כי הוא שבוי בידי איגוד הפסיכיאטריה, פורום מנהלי בתי החולים והר"י.

   אהבתי

 3. לחם הגיב:

  אני ממתין בקוצר רוח לגולת הכותרת של ביקור אובמה: ארוחת הערב בבית הנשיא כשסביב השולחן אובמה, פרס, הקיסרית ובעלה. אוי, זה יהיה שוס. על מה היא תדבר עם אובמה? על התביעות שהיא מגישה נגד מי שמעז לצאת נגדה? על השמלה שהיא לבשה בטקס השבעת הכנסת? על הניסיונות שלה לממן את הבית בקיסריה מכספי משלם המסים? על הראיון שהיא ערכה למבקר המדינה טרם כניסתו לתפקיד? ומילה ליגאל סרנה: צפית בקיסרית במשך שעה לכל היותר. לא ראית אותה בחיי היום-יום, בהתנהגותה הטבעית בבית, לעובדיה ולבעלה. רק אלוהים יודע מה גרם לך להתחנף לקיסרית, אבל עשית שירות דב לממלכה. אוי למדינה שמתנהלת בצורה כזאת ואבוי למדינה שעיתונאיה מתחנפים לשררה.

  אהבתי

 4. יניב מתל אביב הגיב:

  ד"ר ישראל קסטנר ניהל מו"מ עם הנאצים כשהיה יהודי תחת שלטון הכיבוש האכזרי ביותר שידעה האנושות. בתנאים האלה הוא הצליח לחלץ עשרות אלפי יהודים ממוות. נכון, הוא גם העיד בנירנברג לטובת פושעי מלחמה נאצים. זה היה חלקו בעסקה.
  שמואל תמיר (ז"ל), שצלב את קסטנר על דוכן העדים, התמנה כעבור שנים לנהל מו"מ עם ראש ארגון המחבלים אחמד ג'יבריל על עסקת שבויים. מתוך הלשכה החמימה והנעימה שהוקצתה לו בקריה הוא הצליח לשחרר 1,150 מחבלים תמורת שלושה חיילים ששברו שמירה.

  ועו"ד יוסף תמיר צריך לשבת בשקט.

  אהבתי

 5. איציק הגיב:

  צרות בכותרות גם ב"חורים ברשת"
  http://www.holesinthenet.co.il/archives/83541

  אהבתי

 6. אורן הגיב:

  הגילוי נאות של אבן, מטופש. זו הבעיה העיקרית שלו, מגחך עיתונאית את אבן וחסון המצחקקת מאחוריה. אגב במידה ולא מדובר שוב במסווה מתוחכם לעסקי סמים, מאסתי בדוקים. מצאי חלון פנוי בחשכת הליל, כאשר אינך מתגופפת, והשליכי אותם. לא נתגעגע.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   מעולם לא הודעתי שמשרת הדובר פנויה. אתמהה.

   אהבתי

   • אורן הגיב:

    סליחה, תעשי עם הדוקים מה שבא לך. קבלי זאת כמחאה אנרגטית.

    אהבתי

   • נילי (ל) הגיב:

    יו יו יו, אורן, לא הבנתי על מה העצבים?
    גאולה אבן בחרה לעשות גילוי נאות. הוא מנוסח כהלכה. סחתיין על הבחירה בשתי המילים הללו "אישי" ו"עז". היא נראתה נבוכה אך כלל לא מגוחכת. אכן, היא בסטואציה. ולא פשוטה. והיא מעדיפה להתנהל בגלוי. יש בזה מסר מכובד כי היא לא נמנעת מהתמודדות עם האי נוחות הזאת. אני לא רואה שום סיבה לפקפק באי היושרה שלה.

    אהבתי

   • תומר הגיב:

    זאת בדיוק הבעיה – היא בחרה לעשות גילוי נאות בסיטואציה שאין בעולם גילוי נאות שיכול להצדיק את קיומה

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אם היא היתה שופטת, ברור שאסור לה לעסוק בנושא גם תוך גילוי נאות.
    היא כולה מגישה של פאנל בו נשמעים דיעות מכל הצדדים.
    פרופורציה.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    לא פיקפקתי באי היושרה שלה(התכוונת הפוך, האמת יש אנשים שאין לפקפק באי היושרה שלהם). באם בחרה לא להמנע כשנוחת לפניה נושא העוסק בסער. יובא הגילוי הנאות בצורה רשמית ולא כקטע. והאם נצטרך לבחון, מתי הקשר כבר לא כיוגדר כ"עז". נפתח אזניים רגישות לחום היחסים כפי שמופיע בג"נ .

    אהבתי

 7. omer הגיב:

  לא הבנתי אם הידיעה על כתבת השער של 7 ימים היא רצינית או צינית. מה בדיוק ההישג? הרי ליהיא עובדת בידיעות אחרונות, זה לא שונה מ"ראיונות" עם שלמה ארצי, דנה ספקטור או קרן פלס.

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   יותר חשוב גילוי נאות של עיתונאים שמאחורי הקלעים בוחשים לעצמם תפקיד פוליטי, וזה לא ממש קורה (אפילו מוכחש בכחש).
   אני לא רואה שום בעייה שמגישה תעסוק בנושא לו יש לה קשר אישי, תוך גילוי נאות. אם היא היתה פרשנית הסיפור שונה.
   אני לא מתייחס דווקא לכרמי, אבל בביקורת כלפי גאולה אבן יש קמצוץ הטיה פוליטית וקורטוב שוביניזם.

   אהבתי

   • אורן הגיב:

    הי, מגישה היא לא פרשנית, אך גם לא קריינית רצף. לשיטתך לפיד יכל להמשיך להגיש את אולפן שישי עד האיסור הפורמלי.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    בדיוק להיפך.
    קרא את השורה הראשונה שלי.
    בת/בן זוג לא שווה האדם עצמו.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    אתה הדגשת את מגישה לעומת פרשנית. השורה הראשונה שלך היא איגיון צרוף. איך אפשר לעשות גילוי נאות למהלכים מאחורי הקלעים. ההתיחסות לשובניזם, שלך ושל המגיבה בנושא שרה נתניהו היא כשל חוזר. אנשים שאין לחשוד באי הפמינזם שלהם, מתיחסים להאשמה בשובניסטיות ככלי נשק רטורי, שאין מהות מאחוריו.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    האמת שאתה צודק.
    מגיש שעוסק בפוליטיקה גם גילוי נאות זה לא פתרון. זה תחום שחור כמו שמגדירה כרמי.
    א. כדי לצאת נגד שוביניזם לא צריך להיות פמיניסט. זה ציר שלם, לא עמדות בינאריות.
    ב. אני כן פמיניסט. רק לא רדיקלי כמו אלה שניכסו לעצמן את הפמיניזם.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    קודם כל, שיהיה ברור, אין לי בעיה שאבן תמשיך להגיש.
    לשאלה שבה מדובר באדם עצמו, הנושא הוא האינטגרטי של כלי התקשורת, ולא של קידום פסול. אדם לא יכול לבחון ברצינות מעבר לפוליטיקה ולהיות עיתונאי במקביל. משנודע הדבר למנהליו עליהם להציב אולטימטום ברור. כך הערתי בנושא לפיד, ובערוץ 2 עשו את הדבר הנכון.
    בנושא אבן, הצורה בה בוצע הגילוי הנאות, הפכה לעניין (וכך צויצה ונפוצה ברשת). בכך הפכה את הנושא למקביל לשער של ליהיא לפיד(במימדים קטנים יותר).
    כל אחד יכול למחות נגד שובניזם, אך לא כרטוריקה ריקה.
    שמחתי לשמוע שאתה פמינסט, מקווה שתתקדם למעמד פמינסט ללא הסתיגויות.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    מה הצורה הנכונה?
    בלי המבוכה?
    היא לא רובוט.
    אני מסכים שהניסוח עצמו לא היה מוצלח.
    ואני מקווה שתתקדם למעמד בו תסייג את כל העמדות בהן אתה אוחז.

    אהבתי

   • אורן לא נפעם הגיב:

    הערך של גילוי נאות הוא כאשר נעשה ביובש ענייני.
    אין לי צורך לצרף הסתייגיות פאסיבאגרסיב לעמדותי.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    חשבתי שאתה נגד יובש ענייני.

    אהבתי

   • אורן מסייג הגיב:

    צדקת, אבל מסייג בנושא מרקם עור הפנים של רננה רז.

    אהבתי

   • תומר הגיב:

    מסכים עם הפתיח (חשוב יותר וגו') אבל חולק על השאר.

    ממש כמו ששופט לא יסתפק ב"גילוי נאות" אלא פשוט יימנע מלדון בעניין שיש לו נגיעה אישית בו, כך אני מצפה גם מאבן כמגישה להימנע קטיגורית מכל עיסוק בסער. האם היית מוכן לקבל סיטואציה דומה אם היה סער בנה של המגישה ולא בן זוגה?

    בנוסף – הגבול בין מגישה לפרשנית אינו כה חד וברור (כפי שיציינו מבקרי הרמת הגבה של יונית לוי למשל) וודאי שלא ברמה המצדיקה גזירת דין שונה מהותית בין שתי העמדות.

    אהבתי

   • "הגבול בין מגישה לפרשנית אינו כה חד וברור"

    -ואני חושב שמבחינת הצופה וההון הפוליטי לא רק שאין גבול אלא ההיפך- לאינץ גבה ימנית מורמת בהסתייגות מצד יונית יש יותר משמעות ממלחמת נראטיבים עתירת מלל בין פרשן בטחוני לפרשן פוליטי. משום שהיא נתפסת כנייטרלית.

    עקרונית גולאבן לא היתה אמורה לעסוק בגידון והסער אבל לאור הפוליטיזציה של המערכת התקשורתית, כשרבים חוצים את הקווים, חלק מקימים ראשי גשרים לג'ובים עתידיים והשאר קושרים חבלי תליה ליריבים מעבר לסיבוב- לדעתי היא יוצאת יותר מבסדר.

    אהבתי

 8. קרן שלום הגיב:

  ההתלהמות לגבי שרה נתניהו רוויית שנאת נשים בבסיסה.
  זו דרך להסיט את תשומת הלב מהמעשים של ביבי. להפוך אותו לקורבן.
  לכל מועמד בכנסת יש כמה 'לוחשים לאוזן' בקירבה זו או אחרת. ההתמקדות בשרה נתניהו מיושנת ומעליבה אותי, כאישה.

  אהבתי

 9. עו"ד הגיב:

  "בישול מולקולרי, בקצרה, זה אוכל שלא נועד להשביע, המיועד לאנשים שאף פעם לא היו רעבים".

  דרור פויר

  שלהי 2011.

  אהבתי

 10. שועלן הגיב:

  מעניין אם האו"ם מרשה לעצמו להתערב בהליכים משפטיים ציבוריים גם במדינות אחרות.

  אהבתי

  • אורן הגיב:

   עמדה במעמד ידיד בית המשפט. לנציבות הפליטים יש ידע ומומחיות בנושאי אמנות בינלאומית בנושא פליטים וישומן. במידה ובית המשפט דן על פי אמנות אלה, ולא רק על פי חוקים פנימיים של המדינה, אין בעיה בהצגת דעתו.

   אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   צריך להחיל עליך דין רודף. ראה כמה יהודים טובים מתפרנסים בכבוד על חשבון הגויים בזכות המסתננים:

   העתירה הוגשה בשם מבקשי מקלט באמצעות עו”ד יונתן ברמן מהקליניקה לזכויות מהגרים, המרכז האקדמי למשפט ולעסקים, עו”ד ענת בן דור מהתוכנית לזכויות פליטים, הפקולטה למשפטים, אוניברסיטת תל אביב, עו”ד עודד פלר מהאגודה לזכויות האזרח בישראל ועו”ד אסף וייצן ממוקד סיוע לעובדים זרים. העתירה הוגשה גם בשם הארגונים א.ס.ף. – ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט בישראל, קו לעובד והמרכז לקידום פליטים אפריקאים. תיקים נוספים, של עמותת “אנו פליטים” ועו”ד תומר ורשה

   אהבתי

 11. אנונימי הגיב:

  טסט

  אהבתי

 12. שולמית הגיב:

  "האם ייתכן באולפן זה דיון על מעשיו לכאורה של השר? " לא, לא ייתכן וזה גם לא תקין. נראה שכל התקשורת התגייסה לטובתו של סער. ובנוסף נראה, מהתקשורת שצמצום, השרים בממשלה היא עניין פרטי של לפיד ולא של כולנו. אולי הגיע הזמן לגנות את חמדנותם של שרי ליכוד ביתנו ורדיפת השררה שלהם. שלא לדבר על ההתנהלות הלא אתית של פרץ
  .

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   עובדה שבכל האולפנים בהם המגיש/ה אינו/ה קשור/ה קשר עז ואישי לגדעון סער גם כן לא עוסקים בהכפשות חסרות הבסיס (עד כה), כך שאין קשר.

   אהבתי

 13. יבגני הגיב:

  לא שאני מבין גדול בהסדרי חוב, אבל הרעיון הוא שאמנם החוב יוחזר (בין השאר ע"י הזרמה נוספת של כסף ע"י דנקנר ושות') – אבל ייפרס על הרבה יותר שנים.
  אם במקום להחזיר 100 ש"ח מחר אני פורס אותו לתשלומים עד 2027, זה אמנם אותו סכום "נומינלי" אבל מייצג תספורת לבעלי החוב (שאת גודלה להעריך אותה בכל מיני דרכים) כי את ה-100 ש"ח היום אפשר היה להשקיע ולקבל הרבה יותר ב-2027.

  אהבתי

 14. אא"ג הגיב:

  יוסי אלי מנרג' צריך לבדוק את טיב שמיעתו, לגבי הבורות, כנראה שזה סופני.

  תותחי התול"ר (תותח לורטה) 106 מ"מ שהיו על הג'יפים אמורים לספק את ההגנה

  אהבתי

 15. מאפיהו הגיב:

  בפתיחת "עמוד ענן" (נובמבר אשתקד, "עמוד ענן כאורגזמה") הזכרת את מותו של עומר אל עשראווי, תינוק בן 11 חודשים ובנו של עובד הבי.בי.סי.. בחמאס, בארצנו ובעולם הרחב חגגו אוכלי הנבלות הרגילים על הסנאף, כולל תצלומים של האב המתאבל והמגנה, והאשימו את צה"ל. מן הסתם נשמטה מעיניך הידיעה הזעירה ב"הארץ" היום, ולפיה נמצא בתחקיר של וועדת או"ם שעומר נהרג כנראה מהפצצה של החמאס. חשבתי שכדאי להזכיר, ולו כדי להוציא את בלעם מפיהם.

  אהבתי

 16. צדיקים הגיב:

  שועלן כבר הביא את זה, ומנגד חבל שהקדים להגיב על התול"ר בנרג.

  אהבתי

 17. שועלן הגיב:

  אפרופו הגילוינאות המאומבד – אני לא יודע איך זה נעשה מבחינה טכנית (מעולם לא העליתי לטיוב), אבל אין ספק שבחירת הפריים שיוצג לפני הפעלת הוידאו זה אחד הדברים העיקריים שיקבעו את כמות הצפיות.
  צריך להיות מקצועי כזה – פריימאי.

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   מסתבר שיוטיוב מאפשרים לקהל הרחב לבחור רק 1 מ-3 פריימים שהם בוחרים עבורך, בשביל למנוע מניפולציות שכאלה.
   מי שבדרגת "פרטנר" (צבר הרבה צפיות), מקבל את האופציה לשים איזה ת'אמבנייל שהוא רוצה.

   אהבתי

 18. עטרה הגיב:

  מח' הגהה: עו”ד יוסף תמיר מצר, לא מיצר (רב מלים: לְהָצֵר, הֵצַרְתִּי, מֵצֵר, אָצֵר. גם בכתיב מלא)

  אהבתי

 19. אלא מי? הגיב:

  גם את עצמך יכולה להתהדר ב"אכלתי מהקייטרינג של מגי ותולי" (כן, ב- ת'. אני חושש שבא מנפתלי). אצלנו, בחתונה (יחד עם ר.ר ו- ג.פ).

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s