מהממים כולנו

ידיעות2.5.13מעריב2.5.13

הארץ2.5.13isra2.5.13
מקור2.5.13hamvaser2.5.13

הכותרת הראשיות

אני מבינה שכולכם מרוצים משר האוצר החדש, ובטוח שאתם מבינים גם את הכותרת "הפתרון של לפיד: הגדלה דרמטית של הגירעון".
כותרת המשנה של ידיעות: "המשמעות: הגזירות השנה יצומצמו לחצי, והמכה תידחה ל-2014".
ובע' 4 "מגדילים את הבור".
כותרת שנייה בהארץ: "לפיד מציע להגדיל את התקציב ב-6.5 מיליארד ש'".
לא, כי אני התייאשתי מלנסות להבין את הסיפור בזיג זג של האיש הזה.

יש גם כותרת כלכלית חיובית הבוקר: "המדינה תקבל מיליארד שקל מס על השלמת מכירת ישקר לוורן באפט; גורם ברשות המסים: 'זה יחסוך כמה גזירות למעמד הביניים'". זה במעריב.
לידיעות כותרת עוד יותר אופטימית. "ישראל היא מדינה מספר 1".
ולכלכליסט הוא מסביר שהעסקה לא תשפיע על העובדים.
ולישראל היום יש כותרת ראשית: טוב להשקיע בישראל בגלל איכות האנשים. אלוהים, איזה עיסוי לאגו הלאומי. אנחנו מהממים שחבל.
"אין סיכוי שישקר תצא מישראל" (ראשית המארקר). גם גיא רולניק טס לאומהה, נברסקה.
"המס ממכירת אשקר יכסה 6% מהגירעון" (ראשית כלכליסט).

ובפנייה חדה, ראשית הארץ: "המשטרה בונה מאגר דנ"א למהגרים מאפריקה".

דני אילון יעיד היום נגד אביגדור ליברמן ומבטיח שזכרונו לא יבגוד בו. כותרת ראשית במעריב.
בידיעות: ע' 6: "אחד נגד כולם" עם גג: "ההצגה הכי טובה בעיר".

התאבדות

ידיעה שגרמה לי לבכות: סבה של הילה בצלאלי, החיילת שנהרגה לשווא בהר הרצל, התאבד.

משרות אמון ופוליטיקה חדשה

עצבנה אותי השרה יעל גרמן ברמות חדשות. וזה הסטטוס השני שכתבתי.

כמה נקודות מבט:
1. אני לא מפקפקת עקרונית בכישוריה של עו"ד אורית בוצר, החברה של עפר שלח שנבחרה לתפקיד יועצת השרה. הבעיה היא שאלמלא הייתה חברה של שלח לא הייתה מגיעה אליה גרמן, כי השיטה היא חבר מביא חבר. אם אישה הייתה מציעה את בעלה לתפקיד הייתי חושבת בדיוק אותו דבר. בדיוק!

2. הטענה שלי נגד גרמן היא שיש בחוץ, בשוק העבודה, חמש מאות אורית בוצריות שהן לא חברות של שלח, ולהן אין גישה אליה, והן לא יכולות לזכות בתפקיד הנחשק.

3. ומהצד השני: מה שווה ההמלצה של שלח, אותו מכירה גרמן דקה וחצי? ומה יודע שלח על כישוריה המקצועיים של בת הזוג שלו? האם הוא כשיר לשפוט שהיא "מתאימה" או לא מתאימה? הרי זה מגוחך, כל "משרות האמון" האלו. כן כן, הן מאוד חוקיות, אז מה? האם חברות במפלגה שנולדה אתמול הופכת את המשרה המדוברת על ידי מישהו, שלח, בגין אותה חברות למשרת "אמון"? אלו טיעונים מגוחכים, וההסדרים הכתובים בחוק נועדו כדי להכשיר את השרץ, שהוא נפוטיזם טהור, העדפת מקורבים.

4. וזאת התגובה האחרונה של גרמן בעניין. היא אשכרה לא מבינה.

נפוטיזם

ולכן אני ממליצה על הראיון עם ידידי ישרי הלפרן בטיים אאוט, הכולל אמירות לא מקובלות על אונס, פמיניזם ועוד, לרגל סרטו החדש, רקדנית, עמוד וסרט שבכורתו תהיה בדוקאביב ב-6 במאי. אל תתעצבנו מהכותרת הפרובוקטיבית, וקראו עד הסוף.

isri

מה בין חקירה לבדיקה?/ פרשת עמנואל רוזן

כתבי הפלילים וכן שאר בני ישראל לא מבינים  מדוע זה עמנואל רוזן "נבדק" ואילו יהוידע אלפרון (שם גנרי) "נחקר". לצורך זה גייסתי ממעמקי התגובות את עו"ד הבית. יש כמה עו"דים לבלוג ולבעלתו, אל תיעלבו.

…ומה ההבדל המעשי בין חקירה לבדיקה, בהינתן שבדיקה היא במילא חלק מהמונח חקירה (כך למשל אם תתבצע במהלך החקירה בדיקת פוליגרף, או שתיבדק אפשרות לשחזר מסרונים וכיו"ב)? לא הרבה. ההסבר הוא פשוט… אם מדובר באיש ציבור הפרקטיקה מכירה באפשרות בדיקה, ואם מדובר בסתם אדם בלתי מקושר – חקירה.
ההבדל העיקרי המעשי הוא שאחת הפעולות הראשונות המבוצעות בחקירה היא לגבות את עדותו של זה שהתלוננו נגדו תחת אזהרה, מה שנקרא חקירה תחת אזהרה, ואילו בבדיקה, מן הסתם, לא חוקרים אותו אלא רק בודקים אם יש טעם ענייני לחקור אותו. במקרה הנוכחי נפגשים עם המתלוננות, בודקים את הטלפונים הניידים שלהן, שואלים שאלות, מנסים להתרשם אם היה כאן חיזור או הטרדה ולמעלה מכך. לכן, לסיכום: בפועל זו חקירה רק בשני הבדלים:
1. מדובר באיש ציבור ולכן זה מכונה בדיקה כרגע.
2. לא חוקרים את האדם נגדו התלוננו במהלך הבדיקה.

בידיעות הבוקר: "מתקרבים לחקירה פלילית" (פתיח הידיעה בע' 16, הצמודה אגב לביקורת הטלוויזיה על עושים סדר עם בן כספית).
חמש פעמים מופיעה המילה "לכאורה" בידיעה.

גדי סוקניק העיד נגד רוזן במשטרה.

מחר במוספי ידיעות, כך מובטח בשער העיתון הבוקר, יופיעו "כל הפרטים על הפרשה שמסעירה את התקשורת".
דנה ספקטור תכתוב למה היא מרחמת עליו, ורענן שקד יספר שגם הוא נפגע. מדוע לא מוזכרים במודעת הפרומו שמותיהם של נבו זיו ורז שכניק שעבדו על התחקיר בשנה האחרונה? לא ברור, נראה מחר.

לחם עבודה

מזמן לא שמענו חדשות מלשכת הרה"מ: כותב יובל קרני בידיעות ש"מקורב של נתניהו" אישר אתמול שהוחלט להפסיק את עבודתה של אורית גלילי-צוקר כיועצת אסטרטגית לנתניהו. לדברי קרני היא השתכרה 20 א' ש' (זה הרבה או מעט?), והיא מקורבת להשרה נתניהו. גלילי-צוקר אמרה לקרני: "לא ידוע לי על כך דבר".
ואני אומרת: שנתיים בלשכה? פששש. כבוד (בלי ציניות). לא מגיע על כך פרס ישראל? או לפחות העובד המצטיין של ידיעות?

מתגייסי גל"צ

ב-17 באפריל כתבתי ידיעה ראשונה ובלעדית על כך שבין מתגייסי קורס גל"צ החדש יש לפחות שבעה דתיים, ביניהם שלושה מישיבת מקור חיים. ועוד הדגשתי בבורדו. אלא שהכתבים החרוצים באתרים השונים לא כתבו על כך דבר עד אתמול, שאז קיבלו דיווחים רשמיים ויצאו במחול מתוזמר ומיושן. נקווה שלפחות ששת מיליון קוראיי מעריכים את העובדה שהם נמצאים בחזית הידע והטכנולוגיה פה.

התיקונים

בשער האחורי של ידיעות מספר גואל בנו על רחוב צר בצפת הנקרא בטעות כבר שנים מ"ג יורדי הסירה ורק לאחרונה מישהו שם לב לכך, או כלשון העיתון "נפל האסימון" (יששששש!). מנכ"ל העירייה, אורי אילן, שם לב לכך פתאום במכתב ששלחה דיירית לעירייה, בו נכתב שם הרחוב השגוי.
אחד מדיירי הרחוב אמר "אולי זאת הזדמנות להנציח גם את הקצין הבריטי, ולקרוא לרחוב כ"ד יורדי הסירה".
ועל פרשייה זו, כ"ד יורדי הסירה, כתב בפברואר האחרון קובי לידרמן ב-mysay.

פר-סו-מות

בידיעה המחרידה (מהחודש שעבר) הזו על נער בן 14 שאיבד אשך בגלל רשלנות לכאורה של ביה"ח איכילוב וקופ"ח כללית (הוגשה תביעה על סך שני מיליון וחצי ש'), מופיעה המודעה הבאה: "כללית, הכי טובה למשפחה". כן ברור, זו מודעה שנשלפת אוטומטית. נו אז?
מתברר שזוהי בחירת העורכים כתמונה. מבלבל מאוד.

klalit

אורן ממליץ

בעקבות פרשת רוזן, חזרה למאמר על הנהלת הטריביון פושט הרגל.

על פעילי השלום הוותיקים שחדרו למתקן הנשק הגרעיני באוק רידג'.

דידריק סטאפל, סיפורו של הפסיכולוג שזייף את תוצאות מחקריו.

פול מילר מסיים בשמחה את שנת האוף ליין שלו.

להתמסחר זה האמיתי החדש. סקירת ספרים על מצב המוסיקה בימנו.

וסטיבן סודרברג בנהמה על מצב הקולנוע.

לפני פיזור

תודה רבה לתומכי הבלוג!

המחקר היומי: חוקרים באונ' בן גוריון מצאו שלחץ ממושך מגביר את הרגישות למחלות אוטואימוניות. ובעברית.
אם כך אני בסכנת חיים יומיומית.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

104 תגובות על מהממים כולנו

 1. לפיד בדיחה. נעבור הלאה:

  "ומהצד השני: מה שווה ההמלצה של שלח, אותו מכירה גרמן דקה וחצי? ומה יודע שלח על כישוריה המקצועיים של בת הזוג שלו? האם הוא כשיר לשפוט שהיא “מתאימה” או לא מתאימה? "

  למה לא? הוא לא יודע בדיוק מה היא מסוגלת ומה לא? אין לו בכמה חודשים האחרונים גישה למקביליה ומקבילותיה של זוגתו בתפקידה החדש? וגם לפני כן? האיש לא צנח מהשמים. זה לא יאיר לפיד שלא מבין מהחיים שלו ומחזיק שורה של ספרי ציטוטים על המדף לא רק בלי לקרוא את המקור אלא בלי לדעת עליו שום דבר. הוא (שלח) מסתובב במסדרונות הכוח כעיתונאי כבר כמה שנים טובות. אני מסכים אגב שהקומבינה פסולה מבחינת הצדק צריך להיראות, אבל המשפט הזה ספציפי לא נכון.

  אהבתי

 2. velvet הגיב:

  לא. הוא לא יודע. היא בת זוג שלו. יכולתו (וכשירותו) לשפוט את כישוריה המקצועיים מוטה מאלף ואחת סיבות מובנות מאליהן.

  אהבתי

 3. אגב לגרמן תמיד היה יותר משמץ מקל באחוריה. היא לא יודעת להתמודד עם ביקורת.

  אהבתי

 4. שי הגיב:

  מאיזה תאריך התמונה של שער ישראל היום???

  אהבתי

 5. שי הגיב:

  הלוגו של חברת כללית הוא, כמובן או שלא כמובן, תמונה שהציבו שם עורכי אנרג'י, ולא כמו שכתבת שזו פרסומת אוטומטית. ולראיה: כיתוב התמונה.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   אוקיי, ייתכן שאתה צודק, אם כך זה ממש נחמד, אך לא ברור, כי זה נראה כפרסומת. דקויות הכיתוב לא עוזרות לאבחון המוקדם.

   אהבתי

 6. למה תמיד זה אני* הגיב:

  דנה ספקטור "למה אני", רענן שקד "גם אני". איך זה שהחדשות תמיד עוקבות אחרי פירורי הלחם שפיזרו האגואים של ינטל וגנזל.

  *הניק באדיבות האלטראגו שלי מריו באלוטלי

  אהבתי

 7. קרן שלום הגיב:

  אם לא היית ממליצה, לא הייתי טורחת לקרוא את המאמר אודות ישרי הלפרן. התאפקתי עד הסוף להמלצתך.
  רווי שנאת נשים בהמית.
  יש כ 240 נשים בבתי כלא. כל שאר בתי הכלא מלאים בגברים. אלימות ופשע שולטת במגדרו והא טוען שמשהו לא בסדר במערכת המשפט? במקום לעשות עם עצמו בדק בית.

  אהבתי

  • רטקסס הגיב:

   ראשית, חשוב להבין שלא כל מי שמעביר ביקורת על ארגונים פמיניסטים, קורבנות הטרדה מינית ו/או מעמדן של נשים בחברה – הוא שונא נשים, ובוודאי לא א"רווי שנאת נשים בהמית" (כמה זמן חשבת על הצירוף הזה?)

   שנית, אני אתן לך מינימום קרדיט ולא אציין שזה ברור מאליו שכל התפתחות הענישה והשפיטה בעולם, כולל מערכות חוקים קדומות, מתבססות על הרעיון שגברים מבצע את הפשעים. לכן "בדק הבית", במקרה הזה, נעשה כבר למעשה החל מהחוק הראשון שאי פעם נוצר.

   שלישית, בדיוק כמו שמתפרסמים נתונים על יחס בין ערבים ליהודים בכלא (ובארה"ב, למשל, בין מיעוטים שחורים/לטינים ללבנים) ביחס לגודל האוכלוסיה, או נתונים לגבי חזרה לפשע אחרי מאסר (שהאחוזים עולים ככל שאתה מגיע מחברה יותר נחשלת וכו'), אין שום פסול בלהעלות נקודה שאחוז הנשים בבתי הכלא בישראל הוא כמעט אפסי. זה מעבר לסטיית תקן רגילה. ניתן להעלות סברות שונות: האם נשים מנסות פחות? נתפסות פחות? רעיון ה"קיצור דרך" דרך הפשע מושרש אצלן פחות? או שאולי הן פחות מוכוונות הצלחה כלכלית (כמו שהלפרן אומר) ולכן אין עליהן כל כך לחץ?
   אולי מערכות אכיפת החוק עדיין שוביניסטיות מדי בכדי "להפריד אם מילדיה" ולהכניס אותה לכלא?
   אני מכיר אגב מספר מועט של מחקרים בנושא. אני גם חושב שיש נושאים אחרים לחקור במערכת הענישה. אבל בדק בית לגבי "אלימות ופשע" במגדר הגברי…. נסי אצל חמורבי.

   אהבתי

   • קרן שלום הגיב:

    95% מההון העולמי נמצא בידי גברים. כל המצביאים אי פעם (למעט אולי ז'אן דארק') הנם גברים. אנו חיים בעולם לא שיויוני, לא הוגן, מתנשא, אלים ורווי מלחמות.
    שנאת הנשים מועברת דרך אומרו ש: "כל הנשים רוצות להיות זונות, אין תקרת זכוכית, יותר סרבניות גד מסרבנים, מחליט מי קרבן אונס/תקיפה ומי לא. אונס זה לא מוות, נשים מחפצנות את עצמן, מזמינות תגובות מיניות שליליות ע"י לבוש מסוים".

    המפחיד ביותר: "כל הגברים רוצים לחנוק מישהי".

    דעותיו מזינות שנאה.

    אהבתי

   • 95% מההון העולמי נמצא בידי גברים. כל המצביאים אי פעם (למעט אולי ז’אן דארק’) הנם גברים. אנו חיים בעולם לא שיויוני, לא הוגן, מתנשא, אלים ורווי מלחמות.

    לצערי את צודקת בכל טענותייך כלפי המין הגברי. כמגדר אנחנו מאוד מאוד לא בסדר, באמת. נכשלנו בהבנת נשים מגיל הגן ולא למדנו הרבה מאז. נסכים שאנחנו טמבלים כוחניים ואלמלא היתרון הפיסי הייתם אוכלות אותנו בלי מלח. האמת שבינינו מתסכלת שבעתיים -אין נדנדה ולא חוק כלים שלובים. נשים לא הופכות לצודקות או צדיקות ככל שהניצול והטמטום הגברי גבוהים יותר, ככתוב: מעוות לא יוכל לתקון וחסרון לא יוכל להמנות.

    ב- 2013 לחלק גדול מהנשים יש אפשרות לצאת מהמשחק (במקום לתקוף את הצד הגברי) אבל זה לא קורה.

    אהבתי

   • מגישה ממצרים מדגימה לנשות התקשורת הציוניות כיצד שוברים את הכלים ולא משחקים. ויהי אור.

    אהבתי

  • זמבלולה הגיב:

   אויש, קצת הבנת הנקרא.

   מר הלפרן אומר "בישראל, אחוז הנשים שיושב בכלא הוא הנמוך בעולם, או שכולן כאן צדיקות או שמשהו לא בסדר".

   הוא לא טוען שגברים פחות או יותר אלימים מנשים. הטענה שלו (והוא צודק) היא שהמדינה בה אחוז הנשים מתוך האסירים היושבים בכלא הוא הנמוך ביותר היא ישראל.
   לדוגמא:
   בישראל 2.3% מאוכלוסית האסירים הן נשים.
   באנגליה השיעור עולה ל 4.6%
   בנורווגיה הוא עומד על 5.3%, בגרמניה 5.7% ובארה"ב חלקן היחסי של הנשים באוכלוסיית האסירים ממריא ל 8.7% .

   אז השאלה היא, בהשוואה לעולם, למה בישראל יש באופן יחסי פחות אסירות? האם הישראליות פחות אלימות מהנשים הנורווגיות? האם אנגליה ממוצעת נוטת לחיי פשע יותר מישראלית ממוצעת?

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    חיילי צה"ל לא אונסים פלסטיניות כי הם גזענים, ונשות ישראל לא פושעות כנגד הגברים כי הן פמיניסטיות.

    אהבתי

   • בוני וקלייד הגיב:

    אחת הסיבות ההמרכזיות לכך היא תפיסה שובניסטית מיושנת הממעיטה באחריות הפלילית של נשים ששותפות לפשע עם גבר.

    אהבתי

   • זמבלולה הגיב:

    זה בהחלט מסביר את אחוז הנשים מבין האסירים במדינות פמיניסטיות קיצוניות כמו מצרים (3.7%) אירן (3.5%), קזחסטן (7.8%), הודו (4.3%), טורקיה (3.6%) וכו'…

    ישראל דורגה במקום ה 25 מבחינת שויון בין המינים בדוח האו"ם האחרון (הולנד קיבלה מקום ראשון). סתם לדוגמא:
    בפולין (מקום 24) אחוז האסירות הוא 3.3%
    ביון (מקום 23) האחוז הוא 5%,
    אסטוניה (29, 5.2%), קרואטיה (33, 4.9%) הונגריה (42, 7.2%)
    כלומר, גם במדינות עם גישות פמיניסטיות יחסית קרובות לישראל, עדיין אחוז האסירות הישראליות הוא כמעט מחצית מהמספר הממוצע.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    לא.
    פרטתי סיבה המאפיינת את ישראל, לא יצרתי קורלציה בין שוויון נשים למספר אסירות. הרי יש מדינות המעמידות לדין נאנסות על עבירת מוסר.

    אהבתי

   • זמבלולה הגיב:

    הגיוני שיש איזשהי קורלציה בין שוויון נשים כללי במדינה לבין גישת המערכת המשפטית כלפי פשע המבוצע ע"י נשים.

    לכן, מה מיוחד בישראל לעומת מדינות מערביות מפותחות (יחסית) שבהן הגישה לשוויון נשים כללי זהה לזו שבישראל, עד כדי כך ששופט ישראלי יותר שובניסט משופט יוני או הונגרי (ולכן מתייחס לנאשמות בסלחנות?).

    למה זה מאפיין את ישראל ולא את קוריאה? שופט ישראלי ממוצע חושב שרוב הנשים הן רפות שכל ולא אחראיות למעשיהן בעוד ששופט איטלקי מצליח להשאיר את שובניסטיותו בבית?

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    ללא קשר להבדלים בין המינים, מדינות אחרות נוהגות מדיניות מחמירה בהרבה בקשר לשותפים לפשע. דורשות כפיה בפועל, ולא מסתפקות בנגררות בכדי להקל בעונש.

    אהבתי

   • זמבלולה הגיב:

    אה, אז היהודים הם רחמנים בני רחמנים.
    בגלל זה שיעור המעצר/כליאה בארצנו הקטנה והמתפתחת גבוה בהרבה
    .מהמקובל במדינות מערביות – פי שלושה מגרמניה למשל

    זה מסביר הרבה דברים.

    אהבתי

  • ישרי הלפרן הגיב:

   משונה שגם כשאני עושה סרט על אישה חזקה, עצמאית, לא מתנצלת, ולא קורבנית יש כאלה שקוראות לי שונא נשים, ולכן אני מזמין את כל מי שקראה את הכתבה והזדעזע/ה לבוא לראות את הסרט ולראות שיש גם נשים שמאמינות שהתפיסת עולם שאני מייצג בראיון ובשני הסרטים האחרונים שלי שאומרת שבמאה ה21 החברה בישראל יכולה להתייחס לנשים וגברים כשווים בכל פרמטר כולל מיניות , פרנסה, גידול הילדים והתגברות על טראומות .

   ואסיים בציטוט של מישהי שאני מאוד אוהב שכותבת על ארגוני הנשים לפני 60 שנה, אבל תמיד יהיו מי שיגידו שהיא גם שונאת נשים

   " הן מכריזות על איסורים במקום לנסות למצא אפיקי התקדמות: הן אינן מנסות ליצור מצבים חדשים על דרך החיוב, אלה תוקפות את הקיים כדי לצמצם את הרע, לכן הן מתאחדות תמיד נגד משהו: נגד אלכוהול, נגד הזנות או נגד הפונוגרפיהץ הן אינן מבינות שמאמץ שלילי גרידא נדון לכישלון, כפי שהוכיח חוק היובש בארצות הברית או החוק נגד בתי הבושת בצרפת. כל עוד האישה נותרת טפילה, היא אינה יכולה ליטול חלק יעיל בבנייתו של עולם טוב יותר"

   סימון דה בובואר (המין השני כרך שני עמוד 484)

   אהבתי

   • קרן שלום הגיב:

    לא ראיתי את הסרטים שלך ושמעתי אודותיך אתמול לראשונה.
    אתה מדבר על שוויון שלצערי לא קיים. בעמוד 3 של ה 'מרקר וויק' מהיום יש ידיעה של טלי חרותי-סובר שאומרת ש "נשים המחזיקות בתפקידים בכירים בחברות הנמצאות במדד ת"א 100.. מרוויחות בממוצע 44% פחות מהקולגות הגברים, באותם תפקידים בדיוק".

    אוסף המילים וצורת ההתנסחות שבהן בחרת להתבטא מאיימת עליי כאישה.
    אני לא חושבת שיש דרך אחת לפמיניזם. היופי בנ"ל הוא שכל אחת יכולה לבטא עצמה כרצונה, הכל הולך.

    אהבתי

 8. למה תמיד זה אני* הגיב:

  לפיד מוותר לנו על שש וחצי מיליארד בגלל שגרמן בחרה בבוצר. חבל, אם היתה בוחרת בהאני בו בו היינו מקבלים גם אייפד במתנה.

  *האמת זה לא אני, זה ישרי הלפרן שממליץ לנשים לנפץ את רצפת הזכוכית.

  אהבתי

 9. חוית הגיב:

  לפני כמה ימים היה כתוב שזילברשטיין (גרון עמוק מיינד יו) הולך לפוצץ שם של מישהו בכיר החשוד במשהו.

  הוא נרדם?

  אהבתי

 10. נילי (ל) הגיב:

  שנאת נשים בהמית?
  צר לי, אך זה יותר בעיני המתבוננת מאשר בטקסט

  אהבתי

  • קרן שלום הגיב:

   מעולם לא רציתי להיות זונה. אני לא מכירה אישה אחת שכן.
   מעולם לא רציתי שיחבטו בי ויאנסו אותי 30 גברים ביום.
   דבריו, כמובעים בראיון, מעודדים אלימות כלפי נשים. חלק נכבד לא מגובה בנתוני אמת.

   אהבתי

  • שועלן הגיב:

   שאלת רשות:
   האם יש קשר בין המהפך האידיאולגי שעבר לפי עדותו לבין מצבכם הזוגי?
   מה קדם למה?

   אהבתי

   • למה תמיד זה אני* הגיב:

    אחדד את שאלת השועלן.
    האם ולווט גרמה להלפרן להאמין שהיא מעוניינת להיות זונה?
    *מצטער, הבטחת שרק הכותרת טרולית, אך זה נמשך לאורך כל הראיון.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    גם אני לא רציתי מעולם להיות זונה.
    אז מה?
    האם המלצתי לקרוא את הראיון עם הלפרן, האומר דברים לא מקובלים, משמעותה שאני מדברת מגרונו, או מסכימה עם כל מילה שלו?

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    ברור שלא.
    אבל יצרת ציפיה, אצלי לפחות, שהכותרת לא משקפת את התוכן.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    תזכורת: כפי שכתוב בראיון, גיבורת הסרט שלו אומרת את המשפט הזה בסרט, וישרי מסכים איתה.

    אהבתי

   • נילי (ל) הגיב:

    איזה מהפך? שהוא נהיה ימני כמוך?

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    את לא חייבת לענות על שאלת רשות אם את לא רוצה.
    לא צריך לתקוף.

    אהבתי

   • נילי (ל) הגיב:

    🙂 איתך הסליחה, לא התכוונתי לתקוף אלא להתלוצץ

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אוף, יצאתי היום גם איגנורנט וגם חסר חוש הומור.
    הגיע הזמן לקפל את המקלדת.

    אהבתי

 11. רטקסס הגיב:

  תודה על הלינק לראיון עם ישרי הלפרן. מעניין מאוד, למרות שהוא משתמש יותר מדי פעמים בגירסת ה"אני קורבן, ולכן אני רשאי לבקר קורבנות אחרים". גם ללא-קורבנות מותר לבקר קורבנות אחרים, וזה שאתה קורבן של אונס זה מצער מאוד, אבל לא בהכרח הופך אותך למביא הבשורה בנושא..
  יחד עם זאת, הוא מעלה הרבה נקודות לא רעות שלא נאמרות מספיק ואני אנסה לבדוק איך אפשר לראות את "זכות אבות" – נושא שלא מקבל מספיק תשומת לב בארץ, לטעמי.

  מבחינת גרמן ושלח – אני נגד נפוטיזם, אבל אני נגד קטלוג אוטומטי. יתכן שהחברה של שלח (כמה כיף בלעדיו בשידורי הספורט. פשוט תענוג) היא מאוד מוכשרת לתפקיד, ואין סיבה שבן זוגה ימנע ממנה להגיע אליו. נראות ציבורית היא חלק חשוב במערכת, אבל לא יחיד. "יועצת במשרד הבריאות", למען האמת, נשמע לי כמו תפקיד לא הכי בכיר שיש.
  מה שכן אפשר לעשות, ויכול להיות שקיים דבר כזה, זו איזושהי ועדה חיצונית שבודקת את כל משרות האמול של ראש הממשלה והשרים. המינויים הללו נעשים ללא קריטריונים לרוב. אני בהחלט חושב שלפעמים עדיף אדם נאמן מאשר אדם מוכשר בתפקיד מסוים, אבל לשם כך צריכה להיות ועדה שתשווה מינימום של כישורים (וקשרים) כדי לוודא שאין יותר מדי רקבון בתחום.

  ממליץ מאוד על מוסף "כלכליסט" של היום שכולל כמה כתבות מעניינות.

  סבר פלוצקר בעמוד 3 של ידיעות עם טור על השלמת מכירת ישקר לוורן באפט. איכשהו, מאז שקראתי את התחקיר ב"עין השביעית" על הטיסה שלו בהזמנה לדוד ברודט, אני רואה אותו בעין אחרת. שביעית 😉 כך גם פה – לכתוב משפט כמו "משפחת ורטהיימר לא תורמת ומפתחת עסקים מקומיים, לקהילה ולחברה" זה גובל בהוצאת דיבה.
  למעשה, רוב הטורים שלו בשנה האחרונה על מהלכים גדולים שנעשו בכלכלה בישראל נראו לי חשודים. מקווה מאוד שלא הפך עוד לוביסט, ואולי תמיד היה כזה…

  אהבתי

  • חוית הגיב:

   אין סיבה שבן זוגה ימנע ממנה להגיע אליו

   אז זהו, שזה בדיוק הפוך.

   כפי שציינה בעלת הבית, בלי שלח כבן זוגה אין מצב שהיתה מקבלת מינוי לתפקיד של משרת אמון.

   אהבתי

   • רטקסס הגיב:

    זהו, שזה לא הופך, ולא הבנת את כוונת המשורר.

    אם כרגע יש תפקיד לאייש ויש 200 אנשים מוכשרים, ביניהן עו"ד אורית.
    איתרע מזלה של אורית ועופר שלח הוא בן זוגה ובנוסף גם חבר כנסת ממפלגתה של שרת הבריאות.
    לפי טענתכן, בזה הרגע מספר המועמדות ירד ל199 כי עו"ד אורית לא יכולה להתקבל לתפקיד, כי קבלה שלה משמעותה נפוטיזם.
    כלומר, בן זוגה מונע ממנה להגיע לתפקיד שהייתה יכולה להגיע אליו אילולא הוא.
    אבל כמובן, אין בשביל מה לצטט משפט אחד ממה שכתבתי, ויש להתייחס לכל הפסקה….

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    אין 200 מועמדות. יש עשר אולי, מקורבות של המקורבים.
    חברתי העו"דית לא יכולה בכלל להציע מועמדות. מה לא הבנת?
    גרמן עצמה אומרת: היכרתי את בוצר דרך שלח. הוא השדכן.

    אהבתי

   • רטקסס הגיב:

    אפשר להמשיך להגיב אחד לשני עם "מה לא הבנת". לא כזה בעיה 🙂

    אם בוצר הייתה האישה המוכשרת והמתאימה ביותר בעולם לתפקיד מתוך כל הנשים בעולם עדיין היית מתנגדת לקבלתה לתפקיד, נכון?

    אז זה מה שאני אומר. שאין סיבה שבגלל שהיא בת זוגו של עופר שלח תמנע ממנה תפקיד כלשהו, שאולי היא מתאימה לו (ואולי לא, אין לי מושג).
    אני אומר כמובן עוד דברים בתגובה שלי, מוזמנת לקרוא…

    אהבתי

   • הינשוף של מינרווה הגיב:

    באופן עקרוני, זו יכולה להיות בעיה.
    באקדמיה למשל, בני זוג אינם מועסקים באותה מחלקה (למיטב ידיעתי), ואין זה משנה רמתם. בנוסף, אם אני לא טועה, ישנן הגרלות נושאות פרסים שההשתתפות בהן אסורה על בני משפחה וכדומה.

    אגב, היה ניתן לצפות שעיקרון זה יחול ביתר תוקף בבתי-המשפט, שאמורים למנוע נפוטיזם. אולם בעליון, הבן/בת-של מופיעים כטוענים בפני החבר/ה של אמא/אבא. שלח באגטך על פני המים…

    אהבתי

   • רטקסס הגיב:

    ברמת העקרון אנחנו מסכימים וגם כתבתי בהתחלה שאני נגד נפוטיזם.
    המדינה יצרה את המושג של "משרות אמון" כדי לנסות להגיע לאיזושהי פשרה בין טירוף המכרזים וועדות הקבלה (שלפעמים באמת עוברות כל גבול בשירות הציבורי. אין ספק שקריטריונים אובייקטיבים זה חשוב, אבל לפעמים זה מזכיר תהליך בירוקרטי של הווגונים) לבין קומבינות.
    אז יש משרות מסוימות שמוגדרות כמשרות אמון ולדעתי צריכה להיות מין ועדה חיצונית שתפקח עליהן.
    בשנים האחרונות אני יודע שניתן אישור מיוחד לאישתו של השגריר באירלנד לעבוד בשגרירות (על אף שזה אסור במצב דברים רגיל) ובנוגע לבית המשפט העליון – dont get me started 😈

    אהבתי

   • מרווין הגיב:

    בעיית עורכי הדין שמופיעים לפני חברי הוריהם היא לא פשוטה. מצד אחד אין ספק שיש בזה טעם לפגם. מצד שני, מה תעשה, תמנע מהם לעסוק במקצוע רק משום שהוריהם שופטים?
    לגזור על עו"ד שלא יופיע בבית המשפט העליון, או שלא יופיע בבית משפט השלום או המחוזי במחוז בו הוא מתגורר ועובד, זו פגיעה קשה מאוד בעיסוק. צריך לזכור ש-א. אין מה לעשות, כל שופט מכיר ברמה זו או אחרת חלק גדול מעורכי הדין שמופיעים לפניו. ב. עו"ד (גם בפרקליטות) בסך הכל מייצג לקוח, והעובדה שהשופט מכיר אותו (כל עוד לא מדובר בקרבה ממשית) לא מונעת ממנו לפסוק נגד לקוחו.

    יש לציין שדווקא במערכת בתי המשפט בחרו לנסות לכפר על שנים של נפוטיזם פרוע (הבן של שופט עליון א' מתמחה אצל שופט עליון ב' ולהיפך) באמצעות טהרנות מוגזמת לחלוטין, דוגמה טובה לכך שגם לצד השני של המטבע יכולים להיות חסרונות.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    קראתי את כל מה שכתבת.
    אתה לא מבין: אלמלא שלח היא ל א הייתה מועמדת, גם אם הייתה המוכשרת בנשים.
    המועמדות הן רק מי שמחוברות קקיונית לשרה, למפלגה, ווטאבר. בדיוק כמו בשנות החמישים.

    בנוסף: תאר לעצמך תרחיש בו השניים נפרדים מחר, ושלח רוצה בכל מאודו להרע לבוצר.
    היינו בסרטים, קראנו תספרים.
    והשאר לדמיונך.

    אהבתי

   • רטקסס הגיב:

    אני באמת אוהב את הבלוג אז אני לא רוצה להיכנס לויכוח טרחני, זה חסר טעם מבחינתי. אבל בקצרה – זו בדיוק המשמעות של משרת אמון.
    זה הגיוני לחלוטין שאלמלא שלח היא לא הייתה מועמדת כי למשרות אמון אין מכרז ולרוב גם אין חיפוש עבודה על פי קורות חיים. יש היכרות אישית או מקצועית שמובילה למינוי.

    יש לזה מושג בשוק העבודה שכרגע שכחתי את שמו, אבל הכוונה היא שאי אפשר לטעון לאפליה כשמראש העבודה מותאמת רק לסוג מסוים של אנשים. טענה של אפלית נשים בקבלה למשרת מוהל, למשל, לא תתקבל, וטענה של אפלית גברים למשרת בלנית במקווה גם לא…

    אני מסכים שפה זה מעט שונה מאחר ואין ספק שהרבה אנשים אחרים (אולי אפילו אני) היו יכולים להיות יועצים של שרת הבריאות, אבל במקרה הזה אני חושב שהתקיפה על רקע אישי היא לא נכונה.

    אהבתי

   • חוית הגיב:

    לרטקסס,

    עדיין, כנראה, קשיים בהבנה.

    זה בכלל לא משנה כמה מועמדות/ים היו לתפקיד. ללא הקשר של בוצר לשלח היא בכלל לא היתה נחשבת כמועמדת. רק בזכות שלח היא נכנסה לרשימת המועמדות – אם בכלל היתה רשימה כזאת ואין לנו פה בעייה נוספת של מראש מציאת פתרון תעסוקתי מאוד משתלם לבת הזוג של שלח (לכאורה כמובן) שזו ה-שחיתות במיטבה.

    אהבתי

   • רטקסס הצביע על הכשל הלוגי- משרת אמון היא תולדה של היכרות מוקדמת ואו קשר כלשהו. בארגונים מסואבים רויי תככים ופוליטיזציה אין דרך אחרת לנהל, גם כשכוונות הממנה טהורות. האופן שבו נעשה המינוי מסריח אבל יכול להיות שהמינוי מעיד יותר על הארגון מאשר על הממנה.

    אהבתי

 12. זיק הגיב:

  מי זה הזקן הזה שנדחף לצילום של בועז ביסמוט? חוצפן!

  (וגם, "מצב המוסיקה בימינו", פסקה אחת לפני האחרונה).

  אהבתי

 13. הינשוף של מינרווה הגיב:

  הגמל לא רואה את הדבשת שלו (או, מוטב: הגיבן לא רואה את החטוטרת שלו).

  גדעון לוי יוצא כנגד יחסה של ישראל לסוגיית הנשק הכימי בסוריה. לדבריו, ישראל אינה דואגת לקורבנות המיידיים, הסורים. שכן, והוא מנסח זאת בסארקזם, "ערבים הורגים ערבים, אתם יודעים". שהרי, "רבבות נהרגים מנשק קונוונציונלי, וישראל אינה מצייצת".

  דברים כדורבנות. במיוחד כשהם באים מבעל טור שעוקב בעקביות, ובדאגה, אחרי הזוועות שמתחוללות בעולם הערבי.

  ישראל אשמה משום שאינה מתערבת כדי למנוע זאת. זו עמדה מוסרית שיש להעריץ, אם כי יש טובה ממנה: אחרי שישראל תתערב, מן הסתם בכוח ולא בעזרת שירי מחאה של "להקת פיקוד מרכז", ותפציץ צד זה או אחר, ניתן יהיה להאשים אותה ברצח ערבים. ואז, רק אז, העולם יחזור להיות נורמלי יותר: ישראלים הורגים ערבים זה משהו שקל להבין. ולו משום שבעל הטור אינו יודע ערבית.

  אהבתי

  • בהמות משא הגיב:

   בטורו במוסף "אזור הדימדומים" עסק לוי גם במעצרים שרירותיים ועינויים שבצעה הרשות הפסלסטינית.
   חמור מדמגג רואה דבשות בכל מקום.

   אהבתי

   • רק דמגוג כושל יכול להפוך את הנדיר כשכיח ולצבוע מציאות אחרת. כידוע לכל, הגידון מפורסם ברחבי החלד בגלל יושרתו המקצועית ומנהגו לשקף ללא הרף את התחלואים בתרבות השכנים. הניחוח משכר.

    אהבתי

   • הינשוף של מינרווה הגיב:

    בוא ונראה מי הוא אכן הדמגוג:

    כמה טורים כתב גדעון לוי, לאורך תקופת המרד בסוריה, בגנות צד זה או אחר (בלי קשר לישראל)?
    כמה טורים התייחסו לזוועות שבוצעו שם? והרי הזוועות שבוצעו שם עולות לעין שיעור על מה שאי פעם ביצע צה"ל בשטחים.
    אגב, זה לא עניין למחלוקת, שמבוסס על דברי עד מוטה לאוזני בעל הטור שאינו מבין: יש סרטונים. בערמות.

    גדעון לוי טוען שישראל משתמשת בסורים כאמצעי לשם קידום מטרותיה (מול ארה"ב)? הרי הוא עצמו לא מתייחס לסורים אלא באשר הוא יכול להשתמש בהם כדי לנגח את ישראל.

    ז'וק משופם רואה חמורים בכל מקום.

    אהבתי

   • פיז"ה מהל"ב הגיב:

    כמה טורים? כמה כתב?
    בקובץ שאלות רטוריות הצלחת להבהיר בפשטות מי הדמגוג.

    אהבתי

   • הינשוף של מינרווה הגיב:

    אתה גם ליצן, נוסף להיותך פרוק רגליים.

    אתה עצמך הרי ענית לי שהוא כותב גם כותב על עוולות שמבצעים ערבים כנגד ערבים ברשות הפלסטינית. אם ככה, ענה על שאלות אלו. הן לא רטוריות.

    מה שכן, אני חושש שאתה לא יודע (גם) דמגוגיה מהי, אם אתה סבור ששימוש בשאלות רטוריות מעיד על דמגוגיה.

    אהבתי

 14. מיקי הגיב:

  אכן, כללית טובה למשפחה. פחות אשכים = פחות ילדים = יותר הכנסה פנויה, פחות צפיפות בבית, פחות ריבים ויותר איכות חיים למשפחה וכו'

  אהבתי

 15. תומר הגיב:

  לעניין מ"ג יורדי הסירה, יש מצב שהכוונה היא למעפילי אגוז שעל שמם דווקא יש כיכרות ורחובות בערים שונות.

  הבלבול עשוי להיות בין יורדי הסירה לסתם יורדי סירה

  אהבתי

 16. seelinewoman הגיב:

  אנא, הרשי לי להביא כאן את תגובתי לגרמן בפייסבוק, בתקווה שתבין טוב יותר לא רק את הבעיה של התעסוקה אלא גם את עומק התסכול שלי, משום שבא לי לבכות מזה:
  "גברת גרמן, השאלה אינה אם אורית בוצר אינה ראויה למשרה, אלא אם היא אם הייתה מקבלת את המשרה לולא הייתה מגיעה אלייך במסלול המקוצר, דרך חבר. אתמול הקמתי קבוצת פייסבוק כאן להיצע וביקוש עבודה משום שאני מובטלת כבר חצי שנה, ואשמח אם מישהו ממשרדך יעבוד באותה שיטה גם אתנו. כדי שתביני עד כמה חמורה בעיית התעסוקה הראויה, אספר לך שבתוך פחות מ-24 שעות הצטרפו אלינו יותר ממאה חברים, וזהו רק היום השני לקיומנו".
  https://www.facebook.com/groups/195749037239741/

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   מכל המשרות הציבוריות את רוצה דווקא משרת אמון?
   למה שלא תגישי מועמדות למשהו שאיננו משרת אמון?

   אהבתי

   • shulala הגיב:

    למה.
    הרשה לי להגיב בשמה.
    כי גם משרות 'לא אמון' הן משרות אמון, במובן זה שלא משנה כמה ארוכים הליכי המכרז, בסופו של דבר, הניקוד הגבוה ניתן בגין התרשמות 'המעסיק הפוטנציאלי' מהמועמד. וההתרשמות היא בדרך כלל, 'אני מכיר אותו'. תתפלא (או לא) הרבה 'פחות טובים' מועדפים על פני ה'יותר טובים' רק בגלל ה'אני מכיר אותו' הזה.
    אה, ויש גם תרגילים ידועים על משרות שחייבות במכרז, כמו למשל שמעסיקים מישהו באופן 'זמני' (אין חובת מכרז) וכעבור תקופת הזמניות המותרת בחוק, מפרסמים מכרז הנתפר למידותיו, מוסיפים את שורת הקוד הידועה (האומרת, אין לך מה לגשת בכלל) האומרת 'במשרה מועסק עובד' וחסל סדר סיכויים.
    נסה להתקבל למשרה כלשהי בשירות המדינה. מבטיחה לך שלא תצליח (אין באמור משום חוו"ד כלשהי על כישוריך). הפלא הוא (לתמים המביט מן החוץ) שכשמסתכלים סביב, לא מתרשמים שעובדי המדינה הם הם השפיץ של אוכלוסיית העובדים. בנת?

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אני לא יודע כמה התיאור שלך נכון, אבל אם אכן כך, תתקפו את זה ולא את משרות האמון.

    אהבתי

   • shulala הגיב:

    לצערי, הוא נכון עד מאוד (הח"מ אינה מובטלת ו/או מחפשת עבודה).
    מצד שני, גם אתה צודק, משרת אמון היא שם קוד ל'חבר מביא חבר' או סידור עבודה לחברי מרכז, או לבני זוג של או לכל מי שתחפוץ ביקרו ולכן, אהבתי או לא אהבתי את מה שעשתה גרמן, זה בסדר.

    אהבתי

   • האמיר הגיב:

    משרת אי אמון!

    אהבתי

  • שועלן הגיב:

   אגב, את כותבת:

   הקבוצה הוקמה כדי לתווך בין מחפשי עבודה למעסיקים ללא תשלום או מטרות רווח. הקשרים האישיים שלנו כאן בפייסבוק ובכל מקום הם אלה שבעזרתם נקשר בין אנשים כדי למצוא פתרונות תעסוקה. בהצלחה לכולם 🙂

   זו בדיוק אותה גישה.

   אהבתי

   • seelinewoman הגיב:

    לא. הכוונה היא לא חבר מביא חבר לעמדת השפעה, אלא לעזור אחד לשני כדי למצוא עבודה. אתמול, למשל, שמעתי מחבר שהיה לו מידע פנימי על עורך אתר שעזב, ולכן ברור שהם מחפשים. הצצתי שם והחלטתי לא לנסות כי זה אתר עם אמונות מסוימות שלא אתאים לו משום שגם אם יש לי ידע בסיסי בתחום זה לא מספיק ולכן ברור לי שאין טעם להביך אותם ואותי. אבל בדיוק לזה התכוונתי. כל הזמן יש תנועה. יש אנשים שעוזבים ועוד לפני שמחפשים מדברים על זה. למה לא להביא את זה לשם?
    אגב, יש לי חבר עובד מדינה ולכן אני יודעת בדיוק איך זה הולך, ויעל גרמן עשתה את זה גם היא, לטוב ולרע.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    גברת סיליין, השאלה אינה אם את ראויה למשרה, אלא אם היית יודעת עליה לולא הייתה מגיעה אלייך במסלול המקוצר, דרך חבר.

    אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   קבלי את תרומתה של ולווט להצע המשרות שלכם:

   הוחלט להפסיק את עבודתה של אורית גלילי-צוקר כיועצת אסטרטגית לנתניהו

   אהבתי

 17. שועלן הגיב:

  אני לא מבין מה רוצים מגרמן.
  תוקפים אותה רק בגלל התדמית שלה (ושל לפיד).
  מדובר ביועצת של השרה במשרת אמון.
  לא צריך לכך שום קישורים מיוחדים.
  אין לה תפקיד מקצועי במשרד עצמו.
  ברור שיתמנו לכך מקורבים ולא סתם אנשים מוכשרים שלא מכירים אותם. בגלל זה זה נקרא משרת אמון.
  יש מספיק גורמים מקצועיים שעוברים מכרזים בתוך המשרד.
  גם לשר/ה מגיע שיהיו כמה יועצים לבחירתו החופשית.
  גם ככה מה שקורה במדינה זה שהשרים מתחלפים אבל הכל נשאר אותו דבר בגלל שהם לא יכולים להחליף כרצונם את אנשי המקצוע כך שיתאימו לאג'נדה שהם רוצים לקדם.
  די לטהרנות המסרסת ולשלטון הפקידים.

  אהבתי

 18. שועלן הגיב:

  באפט: החברה תישאר בישראל כל עוד אני חי

  איכשהו זה לא כ"כ מעודד אותי.

  אהבתי

  • מנדלי בכותרות הגיב:

   הצטוט הזה, כמו הביסמוט בצילום, משרים אווירה מוקומנטרית על ראשיות תאומי המריבה.
   באפט עושה לנו נעים בגב, ובריטני ספירס חושבת שיש לנו את הלהבים המחודדים בעולם.
   לסאטירת מנדלי מוכר ספרים ניתן להוסיף את מנהגי ה"בדל" של האגף השמאלי של לפיד, כמו גם את קיצוץ מיסי הרפאים.

   אהבתי

 19. שועלן הגיב:

  מאמר מערכת הארץ פתוח כך:

  בשנים 2002-2003 נקלעה מדינת ישראל למשבר הכלכלי הקשה בתולדותיה

  האומנם?

  אהבתי

 20. שלומית הגיב:

  והכי כואב בפרשת ההתאבדות של סבה של הילה בצלאלי זה שסיגלית – האם והבת – שמעה על כך מכתב חדשות שהתקשר לקבל את תגובתה.

  אהבתי

 21. דניאלה הגיב:

  כשמישהו לא רוצה להבין עניין מסויים, הוא פשוט לא יבין אותו.
  נקודה.

  זה לעניין יעל גרמן.

  ולעניין הגדלת הגרעון, אולי ננצל את זה באופן השוטף: בכל פעם שיגדל לי המינוס בבנק אבקש פשוט הגדלת המסגרת.
  אה, לא?
  הממממ…

  אהבתי

 22. שועלן הגיב:

  ספרו של פרופ' שלמה אבינרי על הגותו של מארקס עומד להופיע בתרגום סיני בהוצאת האקדמיה בבייג'ינג

  מישהו יכול להסביר לי את סיבת הימצאות המשפט המודגש הזה בסוף מאמר שלא קשור כלל לנושא?

  אהבתי

  • אורן הגיב:

   ככה זה במוסף "ספרים" (ובמוספים שקדמו לו בעולם), מוצג לאחר שם הסוקר שם ספר שלו שיצא לאחרונה או עומד לצאת ללא קשר לתוכן המאמר.

   אהבתי

 23. עומר מן הגיב:

  הנה טעימה ממאמר פרי עטו של עמנואל רוזן. איך שגלגל מסתובב לו…

  הוא מתעלל בנשים הכפופות לחלוטין למרותו, כופה עליהן חוקים נוקשים של עשי ובעיקר אל תעשי, הן מוחזקות אצלו בעל כורחן ומי שרוצה לצאת החוצה עוברת מסכת קשה של ייסורים, השפלות ואיומים.
  לנשים אצלו אין זכויות, רק חובות, והן מצוות לקבל הכל באהבה, בהבנה ובלי זכות ערעור.
  לא קוראים לו גואל רצון. נקרא לו לשם המחשה הרב משה ישראל, רב חרדי, גדול בתורה. שלא כמו גואל רצון הוא לא מתחתן עם נשים רבות, רק שולט עליהן ושולל את חירותן. שלא כמו גואל, הוא לא שוכב או בועל אותן, אבל כן אונס את נשמתן.

  אהבתי

 24. אהרון הגיב:

  ואני חוזר שוב על דברים שכתבתי, כאשר פירסמת בפעם הראשונה על שילובם של 7 (?) או 9 (?) חיילים דתיים בגל"צ, שכשאר 25 אחוזים מהחיילים לא עובדים בלילות שבת ובשבתות, הנטל, כן הנטל, נופל על השאר, שמידע אישי אני מניח, יסגרו הרבה הרבה שבתות בתחנה ביפו, שכזכור, התנאים למגורים ולשינה בלילות ובסופי שבוע, הם לא חלומה של כל אם עבריה. אז אולי הגיע הזמן לרענן את הבטחתו בכנסת של מפקד גל"צ הקודם, שבשבתות גל"צ תשדר ממחשב, וכך לא תחולל השבת ויהיה שוויון כלשהו בין כל החיילים חילוניים ודתיים כאחד.

  אהבתי

 25. מיכאל הגיב:

  דבורית, אבי סגל מפרגן לך (בסוף הקטע)
  http://www.inn.co.il/Articles/Article.aspx/11196

  אהבתי

 26. יה יה יה'ז הגיב:

  ה BBC בחקירה על הטרדות מספיחי פרשת ג'ימי סאביל. שורה של בני שמונים, שדרים מוזיקאים ושחקנים מאושמים על תרבות אונס בסמטאות האפלות של סוינגינג לונדון.
  האם נזכה שגם אצלנו ראשים יתגלגלו.

  אהבתי

 27. שועלן הגיב:

  עזבו אותכם מגרמן שרמן, הוטלה הפצצה הבאה.

  אהבתי

 28. JewBoy הגיב:

  S&P הורידה את דירוג האשראי השקלי
  לפיד:

  זוהי תגובה מאוחרת למצב שאותו אנו מנסים לתקן כעת

  תגובה מאוחרת בת__ שלי.
  שתי הודעות בשליפה, על הגדלת יעד הגרעון וצמצום המיסוי המתוכנן ן-voilà, הורד דירוג האשראי.
  כבוד!

  אהבתי

 29. חוית הגיב:

  תמיהה כלכלית.
  נאמר שבשנת 2006 משפ' ורטהיימר שילמה כמיליארד דולר מס עבור ה-4 מיליארד דולר שקיבלה תמורת 80% מהחברה שמכרו. יוצא ששילמו כ-25% מס הון (מס לעשירים).
  עכשיו מדובר בעיסקה של מעט מעל 2 מיליארד דולר ואילו המס המשוער הוא רק בגובה מיליארד ש', כלומר קצת פחות מ-14% מס הון (מס לעשירים).
  היתכן שבתקופה של כ-7 שנים מס ההון (מס לעשירים) ירד בצורה כל כך קיצונית?
  האם פה מונח הגרעון האדיר במדינה?
  אשמח להסברים ממביני עניין, לא כולל אורנים וכאלה.

  אהבתי

 30. קורצ'אק הגיב:

  תודה שבאמצעותכם נתוודעתי לעובדה שבידיעות גילו 'טעות': יש בצפת רחוב ושמו מ"ג יורדי הסירה. איזו באסה! איזו טעות! והרי צריך להיות כ"ג יורדי הסירה וכו' וכו/'.
  אז ככה. מי שטועים בכל הענין הם התושבת ברחוב מ"ג יורדי הסירה שהתלוננה בעיריה; ראש העיר ועושי דברו שאין להם מושג בהיסטוריה של עירו; והכתב בנו גואל שאילו בדק הנושא היה מגלה שאין מקום לתלונה; וכמובן עורכיו הבורים ועמרי הארצות של ידיעות (וזה באמת לא חדש).
  העובדות הן, שהיה היתה ספינת מעפילים בשם 'אגוז' שהעלתה יהודים בחשאי ממרוקו לישראל. באחת מגיחותיה טבעה למרבה הצער וכל נוסעיה ניספו. הואיל ומדובר במעפילים ממרוקו, החליט ראש העיר דאז אהרון נחמיאס (לימים ח"כ מהעבודה), הוא עצמו יוצא מרוקו, להנציח את המעפילים שטבעו בדרכם ארצה – והקדיש להם רחוב ושמו מ"ג יורדי הסירה.
  בערים אחרות, אגב, חששו שמא יימצאו חכמים שישיגו על מ"ג יורדי הסירה וישכחו שדובר בכ"ג, ועל כן העניקו לרחוב שבו הונצח זכרם של המעפילים שמות אחרים. הנה לקט מוויקיפדיה: "על אף שאסון "אגוז" אירע לאחר תקופת ההעפלה, מכונים הנספים, שיצאו מארצם חרף התנגדות השלטון שם, "מעפילי אגוז", ורחובות בשם "מעפילי אגוז" קיימים בערי ישראל, בהן תל אביב, נתניה, בית שמש ואשקלון, וכן רחוב המ"ג בירושלים, בבת ים ובפתח תקווה. רחובה הראשי של העיר מעלות נקרא "מ"ג המעפילים" על שמם. רבים מציינים את יום טביעת הספינה, כ"ג בטבת, כיום זיכרון לנספי הספינה, ולמורשת עליית יהודי צפון אפריקה".

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s