אבל למה חרטטת?

הארץ8.5.13ידיעות8.5.13

מעריב8.5.13isra8.5.13

מקור8.5.13

פסקול קריאה Louie – Hot chocolate

הכותרות הראשיות

כולם, כולם, נגד שר האוצר יאיר לפיד.
נחום ברנע בשער ידיעות תוהה כמה היו מצביעים ללפיד, אם היו יודעים שהאיש שלא ניהל דבר מימיו "ייקח את משרד האוצר לעצמו". דבריו אפילו לא מודחים לעמודי הדעות. זהו ע' 3 וגם בפייסבוק, כל המאמר.
נתניהו, כך בע' 2, נמנע מלהגיב ולעמוד מאחורי שר האוצר שלו. בסביבת שר האוצר מניחים שנתניהו ינהג כלפיו "כפי שנהג בעבר בשר היוצא יובל שטייניץ, ויהפוך לדוד הטוב שמחזיר את גלגלי הגזירות לאחור".
ובניגוד לכך (וגם למפורט בכפ' 2-3 במעריב ובישר"ה): נתניהו התראיין הבוקר ואמר שהוא מגבה את שר האוצר שלו.
סבר פלוצקר בממון אומר שלפיד יכול היה "לבחור אחרת את הרכב המסים הנוספים". על התוכנית הכלכלית: "אסופת צעדים אקראיים".
שלום ירושלמי בשער מעריב: קיר הדמעות.
בשער ישר"ה, משפחה המאוכזבת מלפיד. איציק אלרוב, יוזם מלחמת הקוטג', מציע מה לעשות.
מתי טוכפלד משווה בין לפיד שלפני ולפיד שאחרי. חזי שטרנליכט: צעדים קשים והכרחיים.
במארקר, מירב ארלוזורוב: ההחלטות המרעישות והלא מרעישות של לפיד. מוטי בסוק: לפיד חומק מעימותים.
רוית הכט בשער הארץ: את החור הענק בתקציב יסתמו החלשים.
סמי פרץ בכותרת מצחיקה: מסין הגזירות נראות קטנות יותר.
ראשית בכלכליסט: 8,000 ש' בשנה יעלו הגזירות למעמד הביניים.
רגע, מי נמצא בסין? חזי שטרנליכט, סמי פרץ, מי עוד? כי רותם שטרקמן כתב שרק ידיעות לא שלח נציג.

61 בסיכומים כואבים על לפיד. רינו צרור: הונאה.

אני נאלצת לחזור שוב על מה שכבר כתבתי כמאה פעם: יאיר לפיד לא יותר גרוע מאף פוליטיקאי אחר. הוא פשוט לא יותר טוב. אין לו שפנים בכובע, אין לו מרקחות קסם. אין לו שום המצאות. אין לו פתרונות חדשים. פשוט כלום. כלום. יש לו את כל הרעיונות הישנים, את כל התוכניות שנעשו בממשלה הקודמת, את כל המומחים שכבר הכינו תוכניות לצאת מהבוץ ומהבור ומכל מה שלא תרצו.
מה שמעצבן בו אלו ההבטחות חסרות הכיסוי והשחר, הביטחון העצמי המופלא של אני אוציאכם מאפלה לאור גדול. השחץ, הרהב, היעדר הכיסוי, הבורות, חוסר הידיעה מה עומד לפניו. החלילן מהמלין שכישף את אזרחי העיר בזכות אני לא יודעת מה. אולי בזכות הטורים שלו מ-7 ימים שתלו על המקרר, או בשל יפי פניו. רציתם? קיבלתם. ועכשיו נבכה כולנו ביחד.
אלוהים אדירים. איזה דמגוג וכמה קשקושים בסטטוס האחרן שלו, שיותר מ-8,000 איש אהבו. הצבעתם בעדו? מגיע לכם.

כן. זה קשה. ידענו שיהיה קשה, אבל זה לא אותו דבר כשזה באמת מגיע. זה קשה, ואנשים כועסים, אבל זה בדיוק הפירוש של לקיחת אחריות: לעשות את מה שקשה, בידיעה ברורה שיכעסו עליך.
לא שאני מתלונן חלילה. לציבור קשה יותר, אבל לא צריך לתת לכעס לעוור אותנו אל מול האמת: האפשרות האחרת היתה קריסה של המשק, לא פחות. אם היינו יושבים בחיבוק ידיים, הבור התקציבי היה גדל וגדל, החובות היו מתנפחים, השירותים החברתיים היו מתמוטטים. בכל פעם שאתם רואים בטלוויזיה ככרות אפופות עשן של מדינה שהתפוררה, תדעו שמאחוריהן עמדו פוליטיקאים בזבזניים שלא עמדו בלחצים. זה לא הולך לקרות במשמרת שלי. בדרך הזו, לפחות זה יהיה קצר. תוך שנתיים המדינה כבר תיראה אחרת לגמרי.
ולפעמים קשה זה גם צודק. בפעם הראשונה מזה שנים מעמד הביניים הישראלי אינו היחיד שמשלם את המחיר. הפעם הלכנו גם למקומות שבהם איש לא העז לגעת: למס החברות, למוצרי היוקרה, לחוק עידוד השקעות הון, לסקטורים ומגזרים שעד היום היו חסינים פוליטית.
אנחנו צריכים גם להיות מסוגלים להרים עיניים לרגע מעל מה שפורסם היום, ולראות את התוכנית כולה. נכון שמעמד הביניים נפגע בטווח הקצר, אבל הקיצוץ הזה הוא רק חלק מתוכנית כוללת שתקטין את יוקר המחיה, תוסיף מקומות עבודה, תוזיל את הדיור, את המים, תביא לשיוויון בנטל ותשפר את חייו של האדם העובד.
בתקופות קשות תמיד יש שתי אלטרנטיבות: להחליט שאתה לבד, או לצאת מהן ביחד.
אנחנו נצא מזה ביחד, וטוב יותר מאיך שנכנסנו.

שמרו את הסטטוס הזה כדי שאפשר יהיה לנפנף בו בעוד שנתיים, כשנעסוק בקיבוץ נדבות בצמתים מאובקים.

ממון8.5.13כלכליסט8.5.13

בן זיגר

רונן ברגמן (ידיעות, 14) מנתח את התחקיר החדש של abc האוסטרלית, שמתמקד בשאלה מה עולל בן זיגר.
רונן8.5

ניצולות החטיפה בקליבלנד

http://www.msnbc.msn.com/id/32545640

Visit NBCNews.com for breaking news, world news, and news about the economy

דפש מוד

מבקרי קולנוע, כמו מבקרי מוזיקה, לא משלמים על צפייתם בהופעות/ סרטים. יש הבדל קטן: למבקרי קולנוע נערכות הקרנות מיוחדות, טרום עליית הסרט לבתי הקולנוע, בהן צופים מבקרים, עורכים, כתבי קולנוע, וכל מי שעבודתו קשורה לתחום. כן, גם סלבז אלו ואחרים יוזמנו להקרנות חגיגיות במיוחד.
אצל מבקרי מוזיקה זה אחרת, מאחר שהם צופים בהופעות יחד עם הקהל בזמן אמת. לרוב מספר הכרטיסים המחולקים לצורכי ביקורת קטן עד מאוד.
והנה, הופתעתי מאוד לקרוא את אליק מרגלית במעריב הבוקר, המספר ששילם 750 ש' לכרטיס לדפש מוד (למרות שהוא מרושש וכו'). ועל זה רק אומר: כל הכבוד. זה לא מובן מאליו.

גם יאיר רוה, שבעבר נסע לראיין אותם ולצפות בהופעה בנירנברג כותב על המופע של אמש.
אני, אין לי כלום עם הלהקה. לא חשה אליה דבר ומתנצלת בפני המעריצים.

צהוV

היו לנו השבוע חתונה אחת של השר והשדרנית, ושני הריונות של שתי שדרניות.
והיום חתונה מהגיהנום: עמי פופר והאם המתעללת מתחתנים. אלוהים ישמור.

לשגריר בריטניה בישראל, מתיו גולד, נולדה בת נוספת. משמע, שתי בנותיו יהיו זכאיות לתואר צבריות. גם שמותיהן בהתאם: רחל ואמילי-רבקה (ידיעות).

מרב מיכאלי+

פעמיים הבאתי השבוע את הקישור לדבריה הנכוחים של מרב מיכאלי באולפן שישי, וזאת הפעם השלישית. אך מובן מאליו הוא שאני מצדדת בדבריה ובה. הם היו מחכימים, יצאו מהרצועה הצרה העכשווית ונתנו תמונה רחבה של הטרדות נשים, אונס, וכל התפיסה החברתית של נושאים אלו בהקשר לפרשת עמנואל רוזן.
מה שציינתי, ואשבשב, זאת התמורה: היא שינתה את סגנון הלבוש והדיבור (הפומבי) לחלוטין. זו אינה ביקורת אלא תיעוד השינוי שעבר עליה. ההגשה המחודשת של כל המטען הערכי העצום שלה מוכיחה את עצמה. בהיעדר רעשי רקע (שהרי ציבור הצופים הטלוויזיוני סובל כולו מהפרעת קשב אחת גדולה, בהגדרה): הפרובוקציה, הדיבור בלשון נקבה, ושאר מניירות, נותרו הדברים החשובים באמת, מה שיש לה לומר. וזה מה שחשוב.
http://rcs.mako.co.il/flash_swf/players/makoPlayer/VideoPlayer.swf?vcmid=6ac67f486ef6e310VgnVCM100000290c10acRCRD&videoChannelId=5f806603e7478110VgnVCM100000290c10acRCRD&galleryChannelId=aec67f486ef6e310VgnVCM100000290c10acRCRD&showlogo=0

עדכוני חדשות: "רוזן צפוי להיחקר בחשד לביצוע עבירות של הטרדה מינית ומעשים מגונים, אך ייתכן שבהמשך יתגבש נגדו גם חשד לעבירות אונס" (ידיעות, 20).

ואם פספסתם אתמול:
כמה השתכר רוזן?
"לפי הערכות, רוזן משתכר כ-90 א' ש' בחודש… בערוץ 10 כ-50 א'; מרדיו ללא הפסקה כ-20 א'; מהחינוכית יותר מ-18 א'. בנוסף הוא כותב טורים ב-One, בלייזר וידיעות, מהם הוא משתכר עוד כמה אלפי ש'" (TheMarker).

יהודה וינשטיין מציע להפוך הדרת נשים לעבירה פלילית.

הקצין הממונה על המאבק בהטרדה בחיל האוויר האמריקאי הטריד בעצמו.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

פה תוכלו לאתר את כספי הפנסיה שלכם. זאת אומרת כאילו. כולה אתם מובלים לאתרי החברות השונות, ושם יש "אזור אישי". עכשיו לכו חפשו בסיבוב את שלל הססמאות שלכם לאתרים האלו, או תתחילו להירשם. בקיצור, ויתרתי אחרי חמש דקות מעצבנות. אבל אולי אתם תיהנו.
מצד שני, כל כספי הפנסיה שלי יספיקו לקנייה לא גדולה אצל רמי לוי, כך ש מה אכפת לי בעצם.
ואם לא הסתפקתם בקוצר הרוח שלי קראו את אסא ששון במארקר.
ישששש! תודה רבה על עמוד בערבות הפנסיה של שאול אמסטרדמסקי.

צ'ארלס רמזי הוא המושיע של שלוש הנשים החטופות מקליבלנד, אוהיו. רמזי הפך לכוכב, אבל בדבריו תוכלו לשמוע גם על מדינת כל גזעניה (ארה"ב).

לוגוגל, כלומר סרטון מושלם לרגל יומולדת ה-93 למעצב כותרות הסרטים סול בס. וואוו.

חידה לרגל יום ירושלים: כמה שרים גרים בירושלים?
וירושלים דאנגליה של וויליאם בלייק.

עוד סרט עצמאי המבקש את תמיכתכם: רדיקל. יש פנייה אישית מהבמאי ויש טריילר.

מח' בידוק עובדות

ganim
(מעריב אחורי, 7 במאי)

סנחריב: מלך ב-681-705 לפנה"ס.
נבוכדנצר השני: חי ב-630–562 לפנה"ס לערך.
איך יכלו להיות יריבים? זה כנראה מקור הידיעה והמקור לטעות:

enemies

ידיעות, ע' 2, טור אמצעי, שורה שלישית מהסוף: "…תביעת האוצר לקצץ 4 מיליון ש' לתביעתו של השר משה יעלון…"
צ"ל מיליארד.

המחקר היומי

האם חשיפה לשמש יותר מועילה ממזיקה?

לפני פיזור

אחרי עוד לילה מדכא בו כלי הדם פעמו לי בראש בפראות אני חוזרת לפוסט שלי מספטמבר 2012: עד הטרול הבא. פסיק לא הייתי משנה.
אני לא נוטלת תרופות אנטי דכאוניות כך שאני צריכה להתמודד עם הזעם, העלבון והמצוקה בעזרת בהייה בחושך וצפייה חוזרת בפרק בו לואי עד למותו של הומלס.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

78 תגובות על אבל למה חרטטת?

 1. העליהום על לפיד מצד פרשני הכלכלה מגוחך. במשך שנים שטייניץ וביבי קיבלו מהם מחיאות כפיים על ביצועי המשק הישראלי. כולם התרשמו מניהול אחראי ומאוזן. לא זוכר אחד שדיבר על גירעון מפלצתי.
  דקה אחרי שאיש הבלורית נכנס לתפקיד מתברר שהוא ירש כיסא בממשלה ובור. לא חושב שלפיד הוא התשובה (עובדה שההון השחור נשאר במגירה) אבל הוא בטח לא שורש העניין. מתקשורת שמוכרת עליהום וסטיגמות אני מצפה להצביע על האשמים והאחראים. אבל הכלכליסטים שמחאו כפיים למיצג השווא סוקלים את האיש שמנסה לסתום את הבור במקום להכות על חטא או לגנות את מי שהוליך אותם שולל. (או להתנצל בפני הציבור על החירטוט ועל כך שאין להם פאקינג מושג מה המצב לאשורו). יכלו בקלות להפוך לעשות קריירה כיועצים.

  חטיפות הילדים ומעשי הזוועה שמתגלים מחוץ למדינת הגזענים מבהירים שסרטי אימה הם פינאטס ושכדאי להעריך את הקיים כל עוד הוא כאן. גם אם יש לו ניחוח ציוני.

  אהבתי

  • אחד הגיב:

   אנשים לא כועסים על לפיד בגלל שהוא צריך להיות האיש הרע, אלא בגלל הצביעות שלו. הוא הרי הבטיח את הירח והכוכבים ולכן הצביעו עבורו.

   אהבתי

   • לא התייחסתי למצביעים אלא לצביעות שבסיקור הנושא מצד הכתבים הכלכליים. לפיד גנב את השד החברתי ועכשיו מתנקמים בו. כתבתי על הצפוי לו לפני הבחירות.

    אהבתי

   • קורא הגיב:

    כתבים כלכליים בהחלט ביקרו את ביבי ושטייניץ על הגירעון המטורף שהם עשו בשנת הבחירות. תחזיות האוצר היו קטסטרופליות, לגביית מסים, ולא תאמו את המציאות. אולי אתה לא קורא מספיק, אבל בהחלט היתה ביקורת על הנעשה במשרד האוצר אחרי המחאה.

    מעבר לזה, הביקורת על לפיד היא לא על הקיצוצים שצריכים לעשות אלא על איפה הוא עושה את הקיצוצים, ובמי הוא פוגע – בעיקר במעמד הביניים.

    תקציב הבטחון נותר ללא שינוי, לעת עתה.

    אהבתי

  • שולמית הגיב:

   גם בעניין זה מוכיחה התקשורת הממוסדת שהיא לא רלוונטית לדיון רציני ואינה אמינה. דווקא בבלוגים, בעיקר באלה שאינם של אנשי תקשורת, אפשר לקרוא פרשנויות מעניינות והתיחסות עניינית. פרשת רוזן היטיבה להמחיש זאת בשתיקתם של אנשי התקשורת, של הקורבנו והעומדים מן הצד, החזקים והחלשים. יותר מכל עלה הנימוק " חששתי שזה יפגע לי בקרירה". אם בעניין כה אישי ופוגעני מנעו החששות דיווח אמין מה קורה במקרים אחרים כאשר אנשי תקשורתנמנעים מלגעת ב"נושאים עדינים" שהטיפול בהם עלול לפגוע בקרירה של המדווח. זה חוזר על עצמו שוב ושוב. אני יכולה להבין את החשש של כל אדם לפרנסתו ומעמדו אך במצב עניינים זה אל תקראו לתקשורת " כלב השמירה של הדמוקרטיה" מקסימום "עכבר ששאג" ממאורתו לאחר שהחתול עבר למעון אחר.

   אהבתי

  • פזמון חוזר הגיב:

   יונה ההתיחסות שלך לפרשת החטופות מקליבלנד, יותר ממזכירה את טור הדעה של דרור אידר בנושא ההטרדות המיניות.
   אמפתיה ברוורס.

   אהבתי

  • האמיר הגיב:

   לא קצת הגזמנו? ביצועי המשק בכלל לא רעים. אנחנו עדיין בצמיח, אם כי מואטת, כשרוב המערב במיתון עמוק. האבטלה, גם אם גדלה, עדיין נמוכה באשר ברוב המערב. בזמן שדירוג האשראי של מדינות רבות יורד, שללנו עדיין יציב.

   גרעון מפלצתי? מה פתאום. שוב, להרבה מדינות במערב יש גרעון גדול יותר, הן שנתי והן מצטבר. הבעיה אינה בגודל הגרעון כפי שהיא בכך שהוא לא היה צפוי – הגרעון ב- 2012 היה כפול מכפי שהיה צפוי להיות. לא נעים, אבל כל עוד זו תהיה אפיזודה חד פעמית, גם לא נורא.

   אבל בתקשורת, מטעמי רייטינג/הטיה פוליטית/חוסר מקצועיות (מחק את המיותר, אם ישנו), הוציאו את הגרעון מכל פרופורציה.

   נבחר האיש שידע איך למכור לכם את השקר הנכון – ישנן יישויות מרושעות שלוקחות את הכסף שלכם, בגלל זה המצב גרוע. בחרו בו והוא יחזיר לכם את הכסף. אז בחרו בו ומתברר שכדי לטפל במצב, הוא צריך לקחת מכם עוד…

   אז נכון, גם שר אוצר אחראי אחר היה נוקט בצעדים דומים. אבל שר האוצר האחראי האחר הפיקטיבי שלנו לא השתמש ברטוריקה ההפוכה כדי להיבחר.

   אהבתי

 2. עודד הגיב:

  מה שציפיתי שתכתבי, דבורית… האולפן המגוחך, מנחיו ועורכיו, יודעים בדיוק איך לייצר את הפרעת הקשב.
  הם ננעלו להציב את מיכאלי על משבצת "הפמיניסטית הזועמת" שתבוא ותתלהם, ותתן מכת המשך להדס שטייף. (כך בונים יתרון על ערוץ "תוכן" מתחרה"). היא, בפועל, אכזבה אותם. (ושמחה אותך.. אבל לא ציפית, הרי, שהיא, שיודעת משהו על תקשורת תיפול בפח הדניאלים מעוותי הגבינים?)

  אהבתי

 3. אורן הגיב:

  בקטע שלו על כיכרות אפופות עשן, לפיד טועה. זה קורה בעקבות צעדי ריסון חריפים. צעדים הננקטים בשל קריסת מגזרים כלכליים, ולא בשל פזרנות של פוליטיקאים.
  אצלנו הגרעון שהתרחב שנתיים קיבל מנתניהו טיפול של תהליך מדיני.
  כמו לואי, כאשר נפרד מבת זוג, הגיב באכילת גלידה.

  אהבתי

 4. שולמית הגיב:

  "שאני צריכה להתמודד עם הזעם, העלבון והמצוקה בעזרת בהייה " ומה עם יוגה? האם היא לא עוזרת להירגע?

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   לא עושים יוגה בשתיים בלילה בקיטון.

   אהבתי

   • דליה ו"ר הגיב:

    מודאגת. פעם נהגת להקדים לישון. כל הצפצופים הטכנולוגיים הם עוכרי שלווה. סגרי הכול ותשכחי מהעולם עד הבוקר. בריאותך חשובה מסקופים למיניהם.

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    בקיטון? למה הכוונה? למה אי אפשר לעשות מדיטציה באמצע הלילה?מה הטעם ביוגה אם אינה עוזרת להירגע?

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    1. קיטון זה חדרון
    2. יוגה היא לא מדיטציה. מדיטציה היא לא יוגה
    3. יוגה היא אימון פיזי ארוך ומפרך (כמעט שעתיים)
    4. אם גמרת אימון בתשע וחצי בערב לא תעשי עוד אימון בשתיים בלילה
    5. אם מישהו מוציא אותך מדעתך, איך אימון יוגה אמור לעזור?

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    ידעתי שקיטון משמעו חדרון אך חשבתי שאולי זה גם שם של מקום שאליו נסעת. נשמע לי אקזוטי
    לפני כ15 שנה עשיתי יוגה, כלומר, התאמצתי לעשות יוגה וזה הרגיע אותי. הפעילות הפיזית משחררת אנדורפינים.
    תה פסיפלורה מרגיע.
    לילה טוב

    אהבתי

 5. הינשוף של מינרווה הגיב:

  הביקורת של ברנע על לפיד לא ברורה לי:
  אם לפיד רץ לכנסת על הכרטיס של "איפה הכסף?", הרי שחייב היה לקחת את תיק האוצר (לאור כוחה האלקטורלי של מפלגתו). זה כמובן לא מבטל את הטענה שאדם שלא ניהל דבר מימיו יתקשה להתמודד עם תיק האוצר.

  אהבתי

 6. נורית הגיב:

  אפרופו לפיד (ולא הצבעתי עבורו וצדקתי) דיבר עכשיו מישהו אקס בנק ישראל ואמר כמה דברים (קצרים תודה לאל) על מה שאפשר היה למסות ולא מיסו מחששות כאלו ואחרים כמו מס ירושה, מס נמוך מדי על משאבי הטבע, ועוד כמה דברים שלצערי שכחתי אבל הוא הראה שניתן היה למצוא את המיליונים או המיליארדים במקומות אחרים ולא להעמיס הכל על כתפי השכבות הבנינו-עניות. מה זה עוזר כל הדיבורים? אולי זה יגרום להפחתת הנזק מחד ולהעלאת מיסים על מי שצריך ויכול לשלם, מאידך.

  אהבתי

  • האמיר הגיב:

   האקס הזה הוא במקרה פרופ' ספיבק? כי הוא היחיד, למיטב זכרוני, מבין האקסים שחושב ככה.

   מס ירושה? אז יתנו את הירושה כמתנה עוד בחיים.

   מס על משאבי טבע? דווקא העלו אותם בצורה משמעותית בקדנציה שעברה.

   מה עוד? תמיד אפשר לפנטז על משהו אחר, אבל בד"כ יש סיבה טובה לכך שלא מבצעים את המשהו האחר הזה. אבל לא לדאוג, זה לא הבינו-עניים שמשלמים. לעיתים רחוקות מאוד זה הם, בעיקר כי אין הרבה מה לקחת מהם. זה בד"כ הבינו-עשירים, כי מהם אפשר לקחת ויש הרבה מהם.

   מי שיכול וצריך לשלם מיסים כבר יכול ומשלם מיסים, הרי האחוזון העליון משלם כרבע מסך מס ההכנסה שגובה המדינה. אפשר לנסות לסחוט מהם עוד, אבל כמה זמן הם יסכימו שמצד אחד יאשימו אותם בכל תלאותיהם הכלכליות של האזרחים ומצד שני יקחו מהם יותר ויותר, במיוחד כשיש מדינות אחרות שיקבלו אותם בזרועות פתוחות ובמיסוי נמוך יותר? הרי מבין כל האנשים שמאיימים בהגירה, לאלו שמקבלים היום שכר גבוה יש סיכוי הרבה יותר טוב להשתלב במדינות עולם ראשון אחרות מאשר לאלו שמסתכרים שכר נמוך. זה קרה בבריטניה, זה קורה בצרפת, מה בדיוק ימנע מזה לקרות כאן? ואז, כדי להתמודד עם הירידה בהכנסות ממיסים, יצטרכו להכביד עוד יותר את העול על העשירים שישארו, מה שיגדיל את הסיכוי שגם הם יעזבו, או להגדיל את העול על כל השאר, והרי זה בדיוק מה שרצינו למנוע, או שיצטרכו לתת לאזרחים פחות.

   אהבתי

   • נורית הגיב:

    לא, זה לא היה ספיבק כי אני חושבת שהייתי זוכרת את שמו.

    אני רוצה לספר לך משהו שהוא כנראה ידוע למדי ולמרות זאת ממעטים לכתוב על זה ובינתיים גם לא סוגרים פירצה זו. זה הסיפור על מקלטי המס של השכירים העשירים שהקימו חברות ובצורה כזו חסכו לעצמם אלפי שקלים. רופא השיניים שלי נותן לי קבלות של אלף בית גימל הולדינגז (שם בדוי) הוא לא נראה לי כמו שום הולדינגז אבל הוא את הרווחים שלו עושה קומבינה שאני ובטח רבים אחרים, אינם יכולים לעשות. זו לא הדרך היחידה למצוא פרצות בחוקי המס אבל לרבים אחרים ולי אין רואי חשבון ו/או עורכי דין כי אין לנו את הכסף לשלם להם עבור עצות אלו. אז אתה חושש שהם ועשירים אחרים יעזבו? טוב להם פה אחרת הם היו עוזבים מזמן.

    אהבתי

   • לא מדוייק. הקמת חברה לא מפחיתה משיעור המס ואם קיבלת חשבונית או קבלה כנראה שהוא בסדר. לשכירים העשירים אין הרבה קומבינות מס בארסנל. יש תחומים שבהם הקומבינה חוגגת. כשבונים בית, נניח 200,000$. עשרים – שלושים אחוז יעברו שחור. בעיה לרשויות המס שים יד על הכסף? אף אחד לא עובד היום במזומן והכל רשום.

    אהבתי

 7. אחד הגיב:

  ח"ח לכלכליסט על הגרפיקה שהוא משלב לאחרונה במאמרים. בכלל, כלכליסט הולך ומתגבש כעיתון הטוב ביותר בסביבה.

  חבל שהמיקוד שלו הוא כלכלה (למרות שלא תמיד). אם הם היום מוסיפים קצת סיקור חדשות כלליות, הייתי מחליף את כל העיתונים בהם. את דה-מרקר המטיף לעייפה כבר החלפתי.

  אולי בעתיד כל אחד ירכיב עיתון אונליין מהאתרים שנראים לו. למשל כלכליסט לכלכלה. אלכסון ומוסף הארץ לפלאפ איכותי. אני מניח שאוהדי ספורט מוצאים את חדשות הספורט באתר יעודי. אתרי רכילות לצהוב. עכשיו צריך רק אתר שמסקר חדשות כלליות. בנתיים ולווט הופכת ל-go to site שלי לחדשות כלליות בעקבות החסימה של הארץ.

  אהבתי

 8. לירון הגיב:

  נו באמת.
  את מצטרפת למקהלת התקשורת הרדודה ואפילו מובילה אותה כשאת מונעת משנאה כלפי הבנאדם ולא כלפי המעשים (לא, אני לא חושב שכולנו נקבץ נדבות בעוד שנתיים, ולא רק כי לא יהיה ממי).

  הגירעון הוא ירושה. אני באמת לא אוהב את הרצון להתנחמד לכולם, להימנע מעימותים, ולהתנצל. אבל, מה ציפיתם שתוך דקה כולנו נשחה בכסף.

  אני הצבעתי לפיד, כי אני סקטור וזו המפלגה הסקטוריאלית שלי. הייתה מחאה ציבורית שעלתה המון כסף, אבל אותו ציבור שמחה עכשיו מתלונן שלוקחים לו מיסים ("גזירות"). שירותים עולים כסף, והתקציב הזה גדול מקודמו (ואם אני זוכר נכון גם בשקלול אינפלציה ועלייה בכמות האנשים).

  אני בתור מצביע די מבסוט, כי אני רואה את הכיוון ולא אכפת לי מה סבר פלוצקר כותב. אני רואה את בנט עושה נפלאות בתחומי התחרות במדינה, בתמיכת לפיד, ואני רואה את לפיד מכוון לתגמול האזרח העובד.

  רדידות התקשורת בישראל שוברת יום יום שיאים חדשים, חסרים עשרות מיליארדי שקלים, אז מה בדיוק חשבתם שיקרה?

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   טעית: מקהלת התקשורת הרדודה מצטרפת אלי, הרדודה לא פחות, שמביעה את דעתה העקבית על לפיד זה שנים.

   אהבתי

   • לירון הגיב:

    ההתקפה שלך היא לגופו של אדם, של התקשורת מחוסר הבנה ופופוליזם.

    אני שואל, מה הוא עשה ספציפית, עכשיו, שהעלה את חמתך.

    אני פשוט לא מבין, חסר כסף ולא באשמתו. ברור שיקוצצו שירותים ויועלו מיסים, אין פטנט אחר לטווח הקצר. מה היה התרחיש האוטופי שהתנפץ, וכולם מזדעקים כי לא יושם?

    לטווח הארוך יש פטנט אחר. שוק תחרותי וחופשי, גם יוזיל מחירים לצרכן וגם יגביר את הצמיחה. אבל זה אפילו לבנט ייקח מינימום שנתיים לבצע.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    כתבתי את זה באופן מאוד ברור בסטטוס שגם העליתי לפוסט זה ברוב טובי. לא אחזור על כך. כמו גם על כל מה שכתבתי מהרגע שהיה ברור שהוא הולך לפוליטיקה ושיקר וטען שלא. הכל כתוב.

    אהבתי

   • הומר סימפסון הגיב:

    אני אנסה להסביר.
    קודם כל, לפיד פגע בעיקר באדם העובד ממעמד הביניים. העלאת מס ההכנסה + העלאת המע"מ +פגיעה בסבסוד מעונות יום (המבחן של שני הורים עובדים לא תמיד ריאלי כדוגמת אם סטודנטית).
    לפיד נמנע מלגרד את כיסי השומן כדוגמת מיסוי קרנות ההשתלמות (הרלוונטיות לציבור מצומצם ובעל ביטחון תעסוקתי) ומשרד הביטחון.
    פגיעה בפרויקטים של משרד התחבורה תביא לעיכוב משמעותי בבנית מחלפים אשר חלקם מהווים תנאי לבניית יחידות דיור. מעגל הקסמים ימנע את הוזלת מחירי הדיור.
    ברור שצריך לנקוט בצעדים קשים ולחק מהצעדים אפילו הכרחיים, אבל ברור שללפיד אין כל אסטרטגיה בעניין הקיצוצים וברור שכל זה לא מפריע לו להשתמש בביטויים הפוכים לחלוטין למציאות. אתמול לדוגמא הוא ברבר משהו על כספים היוצאים מהאדם העובד ואמורים לחזור אליו.
    בתור אדם עובד, אני מעדיף שיוציאו ממני קצת פחות ובעיקר שאת הכספים יחזירו בעיקר למי שצריך אותם.

    אהבתי

   • כל נסיון לחסל את הגרעון יפגע בעיקר במעמד הביניים. זה לא ממש משנה מאיפה יקחו. מעונות, מע"מ שמע"מ, בסופו של דבר הכסף ייצא מאותו כיס לקופת האוצר המשותפת. מי שלא נפגע הם אלה שלא נותנים ולא ישתתפו בנטל -מעלימי המס והשוליים שמתעלקים על כספי הביטוח הלאומי. יש גם עניין אידיאולוגי שמפחדים להתעסק איתו.
    גם מס החברות שזוכה לכותרת בטל בשישים כשמדובר בעסקים שמחזקים את המעמד הבינוני. החברות שמנציחות עוני ומשלמות שכר מינימום צריכות לשלם מס מלא. מרגיז שגם מפלגות שאמורות לייצג קו של צדק חברתי מצטרפות לעליהום במקום לספר את האמת לציבור. והאמת שחלק מאיתנו גונב מהקופה המשותפת. כמה פשוט ורע.

    אהבתי

   • לירון הגיב:

    הגיע הזמן להבין שאפשר לקחת רק ממי שעובד, וצריך לסבסד כמה שפחות את מי שלא.

    מע"מ פוגע לא רק במי שעובד, והנושא של מעונות יום לאם סטודנטית הוא היוצא מן הכלל.

    כאחד שיש לו קרן השתלמות, אני בעד, אבל אני מניח שאז העובדים כלל לא יבקשו קרן השתלמות, אלא ישר דרך השכר. הבעיה פה היא עופר עיניי וחבר מרעיו.

    למיטב הבנתי יש קיצוץ בתקציב הביטחון.

    יש פה תשובה מאד פשוטה, עושים את הצעדים הכי קלים על מנת למלא את הקופה. לטווח הארוך הורדת שיעור החוב של המדינה הוא הדבר הטוב ביותר לשיפור השירות לאזרח. שליש מהתקציב היום הולך להחזרת חובות העבר, תחשוב מה היה קורה אם רק 15 אחוז היום הולכים.

    דווקא לפיד הגיע עם משנה יחסית סדורה, שאני מקווה שימלא אחריה. מי שאני בטוח שידאג לבצע זה בנט.

    עכשיו יש לי שאלה, מה גרם לגירעון הגדול?

    אהבתי

   • JewBoy הגיב:

    מה גרם לגרעון

    אהבתי

   • שולמית הגיב:

    בלי קשר ללפיד, התקשורת רדודה ויותר מכך, מושחתת ומוסרנית בו זמנית. בל נשכח, גם לפיד הוא איש תקשורת. הבעיה לא נעוצה באנשי תקשורת או לא רק באנשי התקשורת אלא באופן הרדוד שבו הציבור קולט את דברי התקשורת. הפרשנים הכלכליים לא דיווחו על הגרעון אלא שיבחו א המצב הכלכלי של מדינת ישראל. הם לעגו למופז כשהודיע על כך מעל בימת הכנסת. אגב, מעניין איפה מופז. לאחרונה, לא שומעים אותו בכלל. לולא היתהל"המצב, השפעה על מצבי יכולתי לצחוק ואולי זה הפיתרון. אומרים שהצחוק טוב לבריאות וגם שלא כדאי להזדקק למערכת הבריאות בפריפריה.

    אהבתי

 9. כרמית ספיר ויץ מ- NRG מחרטטת על החפירות בעיר דוד:

  מי היה כאן קודם? מי התחיל? שאלות רבות אבל תשובה אחת בלבד: בני אדם תמיד היו פה

  וההמשך:

  עם הידיעה שהסטטיסטיקה לא לטובתנו כי ההיסטוריה נוהגת לחזור על עצמה, עדיף לעסוק בעבר מאשר בתחזיות שחורות לעתיד.

  נבובה שמגשימה את עצמה, מוטיב חוזר שמופיע בכל המגילות הפלסטיניות.

  אהבתי

 10. אוף הגיב:

  טוב.
  אם דמיינת טרול מצחקק לעצמו. חוגג לצלילי טוקטה שהוא מנגן על עצבייך. אז לא.
  יותר טיפוס עגמומי ומתוסכל. יוצא באמצע הלילה לקנות גלידה, ואז מלקק מול סדרת טלוויזיה ישנה (מודה זה גם קורה בימים נטולי שנאה עצמית).
  לא יקרה שוב, מקווה.

  אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   לקק כאוות נפשך אבל המנע מגניבת זהות.

   אהבתי

   • נסיון שני הגיב:

    אם דמיינת טרול מצחקק לעצמו. חוגג לצלילי טוקטה שהוא מנגן על עצבייך. אז לא.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    הטרול המפעים את כלי הדם, שזכה לפוסט מיוחד בזכות דברי הקילוסין שהעתיר על סילבי קשת הענוגה אינו צופה כלל בסדרות טלוויזיה. ליקוק גלידה הוא תרופה מצויינת לכלי דם הפועמים בפראות.

    אהבתי

 11. Graydon הגיב:

  "אני נאלצת לחזור שוב על מה שכבר כתבתי כמאה פעם".
  אז אם כתבת את זה מאה או מאתיים או אלף פעמים זה הופך את זה בהכרח לנכון?
  אני לא מתווכח עם הדעה, אלא עם ההנחה שאם את חוזרת על משהו מספיק פעמים הוא מקבל איזשהו תוקף.

  אהבתי

 12. עומר מן הגיב:

  כמי שכבר כמה חודשים תמה על חזיון התעתועים של לפיד ובוחריו חשבתי שבבוקר כזה של "הארה"-של-אכזבה של כולם ממנו תהיה לי קצת נחת.

  אבל זה לא קרה. פתאום קם עם בבוקר וקורא את נחום ברנע נזכר שבחרו במי שלא ניהל מעולם דבר להנהיג כלכלה (ובשלב השני את כל המדינה). עצוב. יותר ממה שהסיפור מלמד על יאיר לפיד, הוא בעיקר מראה פנים עלובות מאד של החברה הישראלית. מזה אין נחת.

  הטקסט של דבורית אומר הכל בצורה מדוייקת חדה וכואבת ("החלילן מהמלין שכישף את אזרחי העיר בזכות אני לא יודעת מה" וכו').

  אהבתי

  • עכשיו אני סקרן לשמוע -איזה פוליטיקאי קיים לדעתך את מה שהבטיח לבוחריו? -למי מהשרים היתה הכשרה מקצועית בתחום שאותו ניהלו? המסקנות שלי קצת שונות.
   (נשבע שלא הצבעתי לפיד)

   אהבתי

   • עומר מן הגיב:

    זה לא ההבטחות שלא קוימו, בכלל לא. אולי אפילו עוד יקוימו. אבל החזיון הזה של פרזנטור חסר השכלה וכישורים שיכול בכלל להיתפס כ"מושיע", הוא הענין העצוב כאן. אם האמריקאים חיים בסרט, הרי שהישראלים עברו לחיות בערוץ שתיים. אין לנו את הלוקסוס הזה, לדעתי. החסר העמוק בנתוני פתיחה, בצירוף ההפרזה הבומבסטית בהבטחות הישועה. זה הדיסוננס המטריד. וכמו שדבורית כתבה את זה הרבה יותר טוב ממני.

    אהבתי

   • גם לבן גוריון והרצל לא היו כישורים ונראה שהצליחו לא רע בכלל. העם מצביע מחוסר מידע או ברירה. טענות הייתי מפנה לתקשורת השטחית הצעקנית והמוטה.

    אהבתי

   • עומר מן הגיב:

    בלי להכנס לעניני הרצל ובן גוריון, ההשוואה נראית לי מופרכת וגדולה עליו.

    השוואה קלה בין הביוגרפיה של בנימין נתניהו לזו של יאיר לפיד עושה את העבודה. אם התאכזבו מנתניהו למרות היותו אוברקווליפייד בהגדרה (ואפילו עם רקורד הצלחות לא מבוטל), מי יודע לאן תגיע האכזבה מלפיד.

    אהבתי

   • בקיצור, מכל שלל הטענות נגד הוד לפידיותו נשארנו עם דיעות קדומות, טעם אישי וללא אף טיעון שמחזיק מים. עכשיו גם לי מתחשק סיגר.

    אהבתי

   • עומר מן הגיב:

    מסקנת הקיצור שלך אין לה קשר לטענות שהועלו. נתוני הפתיחה האישיים שלו בעייתיים – עובדה. בומבסטיות קלישאתית והבטחות שוא – עובדה. עכשיו נמתין בסבלנות לביצועים. והלוואי שנתבדה.

    אהבתי

   • נתוני הפתיחה האישיים שלו ?- הופרך מקודם. הלפיד לא יוצא דופן משרים אחרים ולכן לא רלוונטי כסיבה לפסול אותו.
    בומסטיות קלישאתית והבטחות שווא? -כנ"ל. אין ראש מפלגה שהצליח להמנע מהם.

    אני מעריך שהוא מוקף יועצים, חברים, מומחים ולחשנים שבסופו של דבר המוטיב החוזר בדבריהם יקבע את הכיוון. אני מאמין שברוב המקרים וברוב התחומים כל מה שנדרש לניהול מוצלח הוא יכולת מנהיגות והגיון בריא. אני לא חושב שהוא כוכב או מלאך- רק בטוח שהוא לא האיש לרגום.
    ועכשיו, אוגו.

    אהבתי

   • עומר מן הגיב:

    אדרבה, מצא לי שר אוצר בתולדות המדינה עם נתוני פתיחה אלה:

    * אין לו תעודת בגרות
    * אין לו השכלה אקדמית
    * מעולם לא כיהן בשום משרת ניהול (אפילו סניף מפלגה בעיירת פיתוח)

    נסיונו הכלכלי מסתכם כדוגמן פרסומות לבנק. הוא הצהיר שלא יתעסק בעניני בנקים 20 שנה, והצהיר שהוא לא מבין דבר בכלכלה

    אם זה לא היה יאיר לפיד היפיוף והפופולרי שיש לו בכיס את ידיעות אחרונות וערוץ שתיים, האם היה סיכוי, הקלוש ביותר, שהיה מתמנה לשר אוצר הטוען לראשות הממשלה? זה היה עובר בשקט, שלא לדבר בחיוכים רחבים וצוהלים של כל החברים מהתקשורת?

    אהבתי

   • עומר מן הגיב:

    עוד מילה:
    האדם הזה מעולם לא היה במצב שהיה צריך לקבל החלטות והכרעות קשות (חוץ מחייו האישיים כמובן). נסיונו בניהול מצבי משבר הדורשים מנהיגות מסתכם בכתיבת תסריט לסדרת טלויזיה ("חדר מלחמה"). 30 מנדטים מבוחרי המדינה באמת חושבים שהאדם יכול להיות ראש ממשלה? או שהם פשוט שיכורי החלילן מהמלין?

    יש לי בן בגיל 26, צעיר ישראלי רגיל. בעל תעודת בגרות ותואר אקדמי, לשעבר מפקד צוות ביחידה קרבית, ומנהל עסק עצמאי. הוא עבר בחייו יותר מצבי הכרעה והתמודדות מלפיד. ואני לא חושב שבני ראוי עדיין להיות שר אוצר, או ראש ממשלה.

    אהבתי

   • JewBoy הגיב:

    בכל מה שנוגע ללפיד, שום השוואה לא נראית לי מופרכת.
    להזכירך, האיש פייסבק שהוא מרגיש כמו משה!!
    זה גם יכול להיות נכון, רק לגבי ללכת לאיבוד במדבר 40 שנה..

    האכזבה מנתניהו לא קשורה לכלום, כמו שלהצבעה המאסיבית ללפיד אין שום בסיס.
    והשוואה קלה, לא עושה את העבודה, עובדה.
    גם לא קטילה עתיקה, שכנראה לא מספיק אנשים ראו.

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    הרנטגן של האשכנזים

    אהבתי

 13. אורן הגיב:

  רמזי המושיע מקליבלנד, אמר שבהתחלה חשב שמדובר במקרה של אלימות במשפחה. בדרך כלל אנשים משתמשים בסכסוך משפחתי כתרוץ לעצמם בכדי לא לעשות כלום, הוא פעל הפוך.
  (וברי עבדה בבורגרקינג, רמזי אכל מקדונלד, מקווה שאוטמט הפרסומות לא מתפרע).

  אהבתי

 14. חוית הגיב:

  התיאור הישן שלך על הטרוליזם הוא כל כך אורני, או גם הדאודי.

  אהבתי

 15. az הגיב:

  שירות לוולווט ולקוראים
  כדי שתבחנו בעצמכם על מה המהומה,הנה הפרק האחרון של בלקמן. הוא שודר משום מה עם כתוביות באנגלית:

  http://www.dr.dk/tv/se/blachman/blachman-6-6

  בפרקים הקודמים דיברו יותר על הנשים עצמן, אבל רק במעט.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   זה תמוה עוד יותר מכפי שחשבתי. באותה מידה יכולים היו שני החבובים לשבת עם כוס מים חמים ועלעלי לואיזה בבית קפה ולהגג להנאתם תוך מבטים עורגים על העוברות ושבות. ואת הנשים שמגיעות בתפקיד הפסל המתפשט אני בכלל לא מבינה. נקווה שלפחות משלמים להן הון עתק על הזכות המפוקפקת להתערטל, לעמוד ולשתוק מול שני הפטפטנים.

   אהבתי

  • יובל הגיב:

   די משעמם ובאופן כללי מזכיר שני תיכוניסטים שמשוים גודל, ולמרות זאת מדובר באופן לא מפתיע בדיון אינטיליגנטי בהרבה מהמצוי בערוצי השידור הישראליים

   אהבתי

 16. מיקרוב הגיב:

  אני בספק אם את יכולה להרשות לעצמך להציג את עצמך כמי שנהנית מהצפיה בלואי.
  מי שלא חווה מעולם את אותה תחושת חופש, שקט ושלווה שלואי מדבר עליה, בין הרגע שאתה יוצא ממושב הנהג ברכב ועד הרגע שאתה פותח את הדלת האחורית לילדים, לא יכול באמת להזדהות וליהנות מהתוכנית.
  צריך לתת רישיון לצפיה בתוכנית הזו!

  אהבתי

 17. Flashpan Hunter הגיב:

  מחלקת הגהה? במאמרו של רונן ברגמן (מצורף לטור) נכתב "שלושת הגופות". אולי הוא טעה לאחר שכתב "שלושת הנעדרים", אך היכן העורכים או הרופאים שיסבירו כי גופה היא בהכרח נקבה?

  אהבתי

 18. עובר אורח הגיב:

  שאל לירון "עכשיו יש לי שאלה, מה גרם לגירעון הגדול?" אותם אנשים בדיוק
  שעכשיו מכינים את התקציב החדש ואת חוק ההסדרים החדש. תארו מטוס באמצע הדרך פריז ניו-יורק פתאום נגמר לו הדלק. תארו נתב (כידוע לפי שטרסלר נתבי אשוד הם לב המשבר) מעלה אוניה על הרציף. וכ"ו. התפקיד של הטייס לודא שיש דלק, הנתב צריך לדעת היכן יש רציפים. אלו שרצו לתכנן תקציב לשנתים נכשלו בתקציב לשנה. מה זה הפתאום הזה?
  מתי בדיוק ידעו המומחים על ה"בור". אם אי פעם בישראל היה צורך בועדת חקירה הנו זה כאן. מה בדיוק הולך או הלך שם באוצר.
  הדיבורים על לפיד משונים. האיש לא גמר בגרות, כל החיים חי על טלפרומטים, הצגות ועוונטות. מה אתם רוצים ממנו בכלל? הוא מסוגל לנתח
  מאזן, תזרים מזומנים, תצפית שוק, החזקת מלאים של סופר מרקט בינוני?
  הוא מכיר את המונחים הבסיסיים של כלכלה מקורס כלכלה 101 ? הוא דן עם עייני על זה וזו. עייני מתעסק בתלושי משכורת עשרות שנים. לפיד מסוגל לקרוא ולהבין תלוש משכורת? בכלל למה זה אצלו בבית? אין לו משרד? אין לו מכשירי הקלטה ורושמי פרוטוכולים וסיכומי דיון? הערבוב הזה של ציבורי ופרטי הביא את הירשנזון ודרעי להיכן שהביא ועכשיו משחק אותה אולמרט חברו של לפיד.
  כשעוזבים את הפטפטת נזכרים שאיש מחברי הכנסת עוד לא ראה את התקציב, איש לא ראוה את חוק ההסדרים, דיון בתקציב שזה התפקיד ההיסטורי של כנסת הוא בדיחה כי זה צריך לקחת לפחות חודש חודשים + קריאה ודיון על כל הסעיפים.
  לסיכום התוצאה הבטוחה באמת היא שיותר ויותר עסקים יעשו עכשיו במזומן
  בלי קבלות. גם רכישת דירות תעשה חלקה בשחור. זה ממש ממש משתלם
  יכול להגיע לעשרות אחוזים רווח. וגם מבחינה מוסרית חרטוטי לפיד נותנים גיבוי להתנהגות כלכלית כזו.
  באשר לכזב הכי גדול "דאגה לעובד" שיודיע (כמו אובמה על גונטנמו) שתוך
  שנתיים אין יותר עובדי קבלן. גם אם יגיד זה לא יקרה אבל לפחות זו באמת דאגה. היתר זה כמו שכנתי לפני שנים שבעלה היה מפרק את צורתה לפרקים. זה כי הוא דואג לי הייתה אומרת. זה הולך להיות קרקס משו
  משו ואנחנו הקופים שקופצים דרך הטבעות הדולקות. כמו שאמר אחד הקופים, בכ"ז באפריקה זה לא היה דולק.

  אהבתי

  • חוית הגיב:

   למה להגיד שאף אחד לא ראה את התקציב ואת חוק ההסדרים הנלווה אליו. הנה הקישור הרלוונטי.

   היום במבצע, רק 260 עמודים. לי זה עולה יותר.

   אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    למען הסדר הטוב. שישאר בתיקים. תודה על התגובה העינינית. באמת, אני לא ציני, לא כאן. היה לי הנייר הזה. יש שוני בינו לבין ההצעה הנוכחית. במייל לאחת (אחת) מהעוזרים (אות) הפרמנטרים הובהר מה שאמרתי. לאוצר ופקידיו יש כמה וכמה גירסאות ושינויים כתובים, סוד מוחלט בהחלט והכל דינמי. הח"כים לא יודעים ואת רובם זה לא מעניין. אם יתחשק לך (לי לא) בדוק גירסה סופית אחרי החיקוק מול הנייר שבידך ותראה שיהיו שינויים.
    שוב תודה

    אהבתי

   • חוית הגיב:

    כל מה שאני יודעת זו העובדה שלא מעט עיניים עברו על המסמך הארוך הזה, המלא בעצמו גם כדי לבלבל, ועלו על לא מעט נקודות שאליהן הסבו תשומת לב הקודקודים. חלק מההערות זכו/יזכו להתייחסות.

    אהבתי

 19. חלש בעברית הגיב:

  אני לא מבין למה בעיתון הארץ קוראים לפושעים שגנבו את הגבול עם מצרים "עובדים זרים"
  הארץ הוא נגד שילטון החוק?
  http://www.haaretz.co.il/news/mevaker/1.2015137

  אהבתי

 20. חבר מפלגת העבודה הגיב:

  המדיניות הכלכלית של לפיד מנוגדת לתפישת עולמי, אך אם נחום ברנע הרקוב תוקף את לפיד, כנראה ששר האוצר עושה משהו נכון.

  אהבתי

 21. דליה ו"ר הגיב:

  שלחתי שאילתא לאחד שהצביע עבור לפיד, והוא ענה לי:

  "עדיין תומך בו ושלם עם הבחירה שלי.

  אני בטוח שכל אחד אחר בתפקיד הזה, שהיה רואה את השחורות שהסתירו מאיתנו, לא היה פועל אחרת.

  יש לזכור שהוא רק חודשיים בתפקיד, ואחד הדברים הראשונים שהוא עשה היה לשחרר את הכסף לניצולי השואה, ששרי האוצר הקודמים החזיקו. הוא ויתר על אוטו, תומך בקיצוץ משכורות השרים, עמד על דעתו להפחתת מספר השרים, ומדבר בלי פחד על הכסף שהזרימו כל השנים לחרדים.

  אני קורא המון כלכלה, והכלכלנים מצדיעים לו. רק חבל שהוא מפחד להתעמת עדיין עם הוועדים הגדולים כמו חברת חשמל והנמלים. אבל גם זה יגיע. בטוח שיהיה שינוי. והכי חשוב שתהיה שקיפות לאן הולך הכסף, כי זה כסף של כולנו.

  אני אופטימי.

  לילה טוב"

  גילוי נאות: אחותו הצעירה (שתהיה בריאה) הייתה פסיכולוגית משמעותית בחיי.

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   מי הסתיר מה?
   לא היתה שום הסתרה, רק הטעיה של יו"ר יש עתיד את הבוחרים שלו, והם כאלה סתומים שהם עדיין חיים בתוך המטריקס הפייסבוקי שבונה להם הארכיטקט מהמלין.

   אהבתי

   • אורן הגיב:

    לא הארכיטקט זה דדלוס, או אולי הצייר של הקיסר, או החייט של בגדי המלך החדשים.
    בעצם, מי כן למד ארכיטקטורה.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    דדלוס שהזהיר את בנו איקרוס שלא להתקרב עם המגאפון שבנה לו יותר מדי אל ההמון הזועם פן יבולע לו?

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    לא, דדלוס בנה את מבוך הפיסבוק, המלך שיכן בו את עמנואל רוזן, והטיל מס על בני מעמד הביניים האתונאי.

    אהבתי

 22. שועלן הגיב:

  אבל למה חרטטת?


  קלאסיקה

  אהבתי

 23. החתול של שרק הגיב:

  תגידי, את חדשה פה?
  את לא יודעת שבלילות אורן הופך לטרול?
  המצב החתיכי זה רק באור יום.
  זו קללה עתיקת יומין שהטיל עליו עובר אורח.
  רק נשיקה של הטרול ע"י יוגיסטית הניזונה מקיטניות תשחרר אותו מהכישוף*.

  *האותיות הקטנות: יש מצב שיתברר שמצבו המקורי הוא טרולי, ושהחתיכות היא הכישוף, או אז מה שיקרה זה שהיוגיסטית תהפוך לטרולה. בכל מקרה מה שחשוב זה שהם יחיו ביחד באושר עד העצם.

  אהבתי

 24. עומר מן הגיב:

  ברחבי הרשת הולך ומתעצמת התחדשות לוהטת של רוחות המחאה ואפילו קריאה לאלימות אנרכיסטית.
  יהיה מעניין.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s