הצבא פושט מדים יוצא למלחמה

הארץ4.6.13ידיעות4.6.13

מעריב4.6.13ישרה4.6.13
hamvaser4.6.13מקור4.6.13


הכותרות הראשיות

המשבר בצבא הוא הכותרת הראשית בארבעה (כלומר שלושה וחצי) עיתונים:
הארץ: "יעלון: הצבא לקראת משבר; האוצר: זה הכרחי"
ישר"ה: "אין כסף למילואים" (ע' 2-3 עם פרשנויות של דן מרגלית ויואב לימור).
מה משמעות הכותרת פה, בעיתון של הרה"מ? להטיל את האחריות על הרמטכ"ל. נו, אם אין תעסוקה מבצעית למילואימניקים ואם מצומצמים האימונים, שלא תבואו אלינו בטענות במלחמה הבאה עלינו לטובה, כן?
מעריב: "צה"ל לשרים: ישראל לא תוכל לקבל את מלוא הביטחון הדרוש"
מקור ראשון: "הרמטכ"ל ביטל את כל התעסוקות המבצעיות של גדודי המילואים".
ידיעות: ע' 4 בלבד: "הקיצוץ יורד לשטח".

הכותרת הראשית של ידיעות על נגיף הפוליו בביוב של באר שבע, הזכירה לי נשכחות. בחזרה ל-1988, עת הייתי עורכת פוחזת בדסק החדשות של חדשות ז"ל. בזמנו, לא יודעת איך זה היום, על מנת ליצור רצף, וכדי שאנשים יתמקצעו בנושאים מסוימים, נהוג היה לתת לאותם עורכים בימי העבודה שלהם נושאים בהם טיפלו בימים קודמים, וכך הוצמדתי במשמרותיי לפוליו. הייתי אז פריכה במיוחד, וידיעות הפוליו היומיות טלטלו אותי בכל ערב מחדש. כאותם סטודנטים לרפואה החווים את שלל המחלות עליהן הם לומדים, כך חוויתי אני פוליו מדי ערב מול מסכי הקויוטי העצומים והירוקים.
ידיעות, שאחת ממטרותיו העיקריות היא להפחידנו פחד רב, הן בכותרות על מחלות, מלחמות ושאר מרעין, מחזיר אותי הבוקר לעלומיי. כך שיכולתי למצוא מיד טעות במשפט הראשון בידיעה של שרית רוזנבלום (ע' 13ׂ): "לראשונה אחרי 15 שנים, יחזרו המראות המוכרים של חיסון האוכלוסייה בתרכיב נגד פוליו". צ"ל: 25 שנים.
הנגיף התגלה לאחרונה ב-2004 בגוש דן, אך נמוג.
ימי המגפה הגדולה.
ויש עוד נגיף חדש לענות בו: קורונה (הלינק מסוף מאי, ידיעות מדווח על ההתפתחויות הבוקר).

נחום ברנע נשלח לכיכר טקסים באיסטנבול, משווה בין מחאת קיץ 2011 בשד' רוטשילד ומציין את מספר הנשים הגבוה החוששות מדיכוי, וכן שהמפגינים שייכים לאליטה החילונית.
אבל להבדיל מידיעות, שם הדיווח מככב בשער, זה של דניאל סירוטי, שליח ישר"ה לאיסטנבול הוצב בע' 9 בלבד.

אבי התאומות הסיאמיות מחברון חושב שאפשר היה להציל אחת מהתינוקות בהדסה (יוסי אלי ואסף גבור, מעריב). המחלוקת היא רפואית: אפשר או אי אפשר. נראה לי שניתוח כזה, אם היה מצליח, היה דווקא מקור ליוקרה לכל בית חולים שהוא, לא?

שליח הארץ לאיסטנבול הוא אנשיל פפר

הערוצים והעיתונים תלויים בממשלה בשביל רישיונות שידור והפצה ולכן הם מפחדים לשדר את האמת”, אומר תחסין קאראמאן, מורה להיסטוריה. “אנחנו מקבלים את כל המידע מהרשתות הזרות ובעיקר מטוויטר ופייסבוק”. פילים אוזאי, סטודנטית לאקולוגיה, מאמינה שהתקשורת הממוסדת במדינה לא תתאושש מהשבוע האחרון. “אנחנו כבר לא נקשיב להם יותר, הם איבדו את האמון. עכשיו כל אזרח שירצה לדעת מה קורה יקבל מידע מהרשתות החברתיות ויהיה הרבה יותר ספקן ובררן לגבי למי להאמין.

מעריב מסתייע בסוכנויות הידיעות.

מתקלקלים

נוחי דנקנר ביקש מראשי הרשויות לבטל את צעדת התמיכה בו וכך היה.
איתן אבריאל על תרומות דנקנר.
אבישי מתיה: המחאה מתה.
הפתרון: בולגריה.

פוסט מורטם

מיברג 480_4
איור: נעמי ליס-מיברג, מתוך המדור

עלה לאתר: המדור של רון מיברג על אמנון דנקנר:

אינני מתכוון לפתוח כעת במערכה נגד אמנון דנקנר המת, אבל היה לי את הקילומטראז‘ הרב ביותר במחיצתו מכל מספידיו, והאמת חייבת להיאמר…

בלי מדים

סיפור החיילות המתפשטות לא ייאמן. עוד יותר מדהימה היא התפשטותו בעולם.
כמה IQ צריך כדי להבין שלא סביר להעלות את תמונות הפורנו שלכן לרשת בעודכן במדי/רכוש צה"ל?
אני ממש נגד שוויון בנטל.
אני לא מסכימה עם אף מילה כמעט שכתב אלכס פולונסקי על רוח החופש והתודעה של החיילות, אבל אישור פרויקט הצילום של החיילות בביקיני של מקסים באמת בעייתי. ההבדל הקטן, אאל"ט הוא, שהן לא הצטלמו במדים בבסיס צה"ל.
הדיווח בניו יורק פוסט. The Sun. ועוד ועוד. חפשו בעצמכם.
הכי הצחיקה אותי תגובת אחת האמהות של דוגמניות הקנה הרצוץ (ידיעות):

למישהו נראה שהן היו מפרסמות דבר כזה? זה לא בסדר, אבל הן היו תמימות, נאיביות. אין לאף אחת מהן מושג איך הצילומים האלה דלפו. אולי הם נגנבו מהטלפונים הניידים שלהן. אלה בנות עם ערכים, שביום השני לגיוסן עשו שטות. פרסום התמונות גרם להן לעוגמת נפש נוראית.

יואו אמא, את גם נורא נאיבית, את יודעת?

אפשר לכתוב מאסה מפוארת על התערטלות החיילות כמטאפורה לצבאנו המתדרדר. נו, אז כִּתבו.

לחם עבודה

ליאת שלזינגר עוזבת את סופשבוע של מעריב.

lady4.6

ליידי גלובס: שחר סגל על פרסומות שיצר למוצרים לא קיימים ואבנר ברנהיימר במתקפה נגד נציגי הקהילה ההומוסקסואלית.

מחר יתפרסם מוסף מיוחד של 24 שעות (ידיעות) לשבוע הספר, ובו ראיון עם דויד גרוסמן, למשל. חלק מהראיון מתפרסם כבר היום ע"פ עמוד חדשות שלם. בין היתר: התקווה היא אובמה, שיפעיל לחץ חיצוני על ישראל.

צהוV

…מעשה ברשת קמעונאית גדולה ומוכרת מאוד בשוק, שלא אהבה לקרוא את רשמיה של כתבת כלכלית מסוימת באחד העיתונים היומיים. עד כדי כך שהצמידה לה בלש, שחזר לשולחיו עם ממצאים מדהימים: מתברר שהכתבת מנהלת רומן, לא פחות ולא יותר, עם הבעלים של הרשת המתחרה. עדכונים בוא יבואו… (ליאורה, סופהשבוע)

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

דרור מורה, יוצר שומרי הסף (רייטינג לפרק: 6.2%), בעמוד הפייסבוק שלו

אני חש שאט נפש מהדיון והאנשים שהערוץ ה 1 העלה לאחר הקרנת הסדרה- אין לי ספק שזו הכתבה פוליטית מלמעלה למעלה גם האנשים שנבחרו לדבר נבחרו בקפידה. במקום לתת לפרק ולסדרה ולראשי השב"כ לומר את דברם בוחרים בדיון האווילי הפופוליסטי הדבילי ששמענו כבראלפי פעמיםת כולי תקווה שהצופים ברחו לערוץ אחר!!!!

גם איתי לנדסברג נבו חשב שהדיון מיותר.

מכתבלנדסברג
אוי ואבוי. בהמשך למנהג המגונה של וואלה ושל גלובס ושל ישר"ה (שם הפתיח לווידיאו מעצבן ברמות שאין לתאר), גם בנענע10 מתחילים עכשיו הווידיאואים לפעול מבלי שנגעו בהם. אני מתחננת בפני כולם: תפסיקו עם המנהג המגונה הזה. זה מאוד ׁמרתיע. אני למשל יוצאת מידיעה כשהיא מתחילה להתנגן.

פר-סו-מות

הפרסומת למיני כריות באמת מטופשת להפליא, בין אם אתם רואים בה קונוטציות מיניות ובין אם לא.
הפרסומת לא משודרת יותר בגלל מחאת הורים.

לפני פיזור

לא פעם מתלוננים מגיבים בפוטנציה על שאינם מצליחים להירשם עם ססמתם החדשה. שאלתי את המאסטר וכה ענה:

אם אתם מקלידים את הסיסמה כשהנכם עושים לוגין אחרי שינוי הסיסמה, יכול להיות שהדפדפן משלים לכם את הסיסמה אוטומטית. במסך הזה נדמה לי ששם המשתמש מופיע ולכן הדפדפן עושה השלמה אוטומטית של הסיסמה (הישנה). יכול להיות שכשניסיתם להתחבר בהתחלה לא זכרתם גם את שם המשתמש ואז אין השלמה אוטומטית.

ואני רוצה להוסיף המלצה קטנה משלי לשימור הססמה. שלחו לעצמכם מייל. בשורת הנושא כתבו: ססמה ולווט. בגוף המייל את הססמה. ואז, גם אם תשכחו אותה, מה שקורה לכם, תוכלו לאתרה בצ'יק. בדוּק.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

41 תגובות על הצבא פושט מדים יוצא למלחמה

 1. mickey הגיב:

  אבישי מתיה אדיר בתור קשקשן צמרת. לא קונה ממנו אפילו תקליט משומש

  אהבתי

 2. mickey הגיב:

  הדיון על שומרי הסף מזכיר את דיוני השקשוקה הזכורים לרע. אבל למה כבר אפשר לצפות משידורי ביבי?

  אהבתי

 3. mickey הגיב:

  קונוטציות מיניות למיני כריות, זה מה שמפריע להורים? אני הייתי דורש להסיר את הפרסומת בגלל קונוטציות לרעל. מיני כריות – מפוצץ בחומרים משמרים, חומרים מתחלבים, סוכר, מלח, תמציות טעם ושאר זבל בלתי אכיל שנמצא בכל "מאכל" מעובד

  אהבתי

 4. Anon הגיב:

  דורון מורה הערמומי, האם הבעיה היא ברוך גולדשטיין, הכיבוש וההתנחלויות או הכישלון של אוסלו כקונספציה? השב״כ יכניס את אש״ף המוחלש לשטחים כקבלן מישנה שלו ויכפה עליו הסכם שבו הוא מוותר על כיבושי 48? אש״ף הסכים לתנאים לשפה ולחוץ, האם ראשי השב״כ הודו בכידלון הקונספציה הדיבילית שבשיאה גבתה 1000 הרוגים, התנגדות ציבורית וראש ממשלה נרצח. על זה הם לא דיברו. הכי קל לבחור לאשר את כל המישנה המופרכת של דורון מורה.

  אהבתי

  • הומר J סימפסון הגיב:

   צפיתי חלקית בדיון של ערוץ 1 לאחר שומרי הסף והבעיה העיקרית היתה שמדובר בדיון משעמם עם מראיינים בינוניים ומרואיינים צפויים בחלקם.
   התגובה של דרור מורה מלמדת שוב שמדובר באדם שראה את האמת וכל השאר צריכים לנשק את כפות רגליו.
   הדיון היה לגיטימי ולא פגע בכהוא זה בפרק ששודר לפניו.
   החשש של דרור מורה מביקורת על עבודתו דומה לחשש של ארדואן מהרשתות החברתיות האלו.

   אהבתי

   • Anon הגיב:

    בסרט הוא מקריא דברי ״נבואה״ של ישעיהו ליבוביץ׳ (wanna be סארטר הישראלי) והשב״כניק הנאור עם המנוי להארץ מהנהן כמו אחרון הסטודנטים בגילמן.

    כמו לא היה באמצע הסכם אוסלו חזרנו לשאלה אם שלום זה טוב. את הסכם אוסלו הביאו בדיוק אנשים כאלה. בשבילם זה נכשל בגלל גולדשטיין ועמיר. לא היה שום חשבון נפש מי אחראי ל 1000 הרוגים? גם גולדשטיין המושמץ יצא מכליו בגלל הטרור (חלוקת עבודה של ערפאת עם החמאס). אבל השלום הוא חלום והשב״כ שהאמין לערפאת לא נושא באחריות.

    והטמבל מתפעל שהשב״כנים חושבים כמוהו.

    אהבתי

 5. abumichal הגיב:

  כבר שפרצה מלחמת שלום תקציב הביטחון לפי כחודשים היה ברור שזה מערכה אבודה. והצעתי להכנע ומיד. לתת להם מה שהם רוצים הרבה יותר זול גם בכסף וגם בדם. חבלש כל שנה מנהלים אתם את המאבק המיותר הזה. יום אחד יבוא ראש ממשלה עם אומץ יכנס עם שוטרים לקומה ה14 יגרור לאבו כביר גם את הרמטכ"ל וגם את שר הביטחון ויגמר שלטון החונטה. בלי זה. לא יגמר.

  אהבתי

 6. Tzvika הגיב:

  אם יש כאן כתבים ירושלמיים, יש סיפור טוב על בי"ס פולה ברחביה.

  בביה"ס יש קבוצה גדולה של ילדי פליטים/עובדים זרים, שלא מקבלים ארוחות במסגרת מפעל ההזנה (אין להם כסף) וגם אין להם כסף לנסיעות, וצועדים כל יום כמה קילומטרים. בחורף אין להם מעילים (מנסים לגייס להם תרומות) ושלל סיפורים הזויים.

  אחד הדברים ה"משעשעים" בסיפןר הוא שזה בית הספר בו הצביעו ראש הממשלה נתניהו ואשתו בבחירות האחרונות.

  אהבתי

 7. אורן הגיב:

  ישראל לא מהיום.

  V: תודה

  אהבתי

 8. בן הגיב:

  אז הטיעון של איתי לנדסברג הוא, בעצם, שקיום דיון הוא פגיעה בחופש הביטוי? הגיוני מאוד. קשה להחליט מה יותר מופרך פה – העובדה שהוא נושא תפקיד בכיר בערוץ שידור ממלכתי, או העובדה שאני מחויב על פי חוק לממן את המשכורת שלו.

  אהבתי

 9. אורן הגיב:

  יש תמונה של אריק שרון הצעיר(והרזה) עם חבריו ליחידה כשרק עלה תאנה לגופם. לטוב ולרע, עדיף שצה"ל יוציא את עצמו מהמשחק ולא יתייחס. איזה סיבה יש לו לאשר את היותן חיילות. הסיפור התנפח בשל הפצת תמונות נוספות לאחר הענישה.
  פעם צה"ל העניש חייל שצולם בארוע גאווה, דור מאוחר יותר כבר הפיץ ביוזמתו.
  —–
  לקצץ והרבה.

  אהבתי

 10. Chavit הגיב:

  אז עכשיו התור של גנץ, כנראה בעידוד יעלון, לעשות כסת"ח?

  אהבתי

 11. לוחמה אלקטרונית הגיב:

  גילוי נאות: לא ראיתי את הסרט שומרי הסף.
  עם זאת, על מה דרור מורה מתלונן בעצם? ערוץ 1 משדר את הסרט שלו בגרסה הרחבה כסדרת טלוויזיה של כמה פרקים, והוא מתרעם על כך שאח"כ נערך דיון שבו לא כל המשתתפים עונים אחריו אמן?

  אהבתי

  • אורן הגיב:

   אתה מעוות את עמדתו של מורה. הוא מנגד לעצם הצמדת הדיון ולא לדעות. מורה עשה מאמץ ליצור סרט מעניין. אין סיבה לכער אותו בהוספת זנב של דיון משעמם ונדוש.
   לא ראית אותו, ולכן אתה מתיחס אליו כדעה ולא כיצירה אמנותית.

   אהבתי

   • לוחמה אלקטרונית הגיב:

    אהה, הבנתי. הסרט הוא כליל השלמות והיופי, והדיון שאחריו מכער אותו. אם דרור מורה היה יוצר סרט על יצירתו של פיקאסו, למשל, ואח"כ היה דיון באולפן על הסרט ועל פיקאסו, האם גם אז הדיון היה מכוער ומיותר? אם התשובה היא לא, כנראה שיש כאן מימד נוסף למימד האומנתי.
    הפורמט של סרט תיעודי ואחריו דיון הוא פורמט מוכר. למשל, גם אחרי סרטיו של שמחה יעקובוביץ ("הארכיאולוג העירום") נוסף קטע של דיון בתוכן הסרט. ערוץ 1 נותן במה רחבה לסרטו של מורה, ו"המחיר" שהוא צריך לשלם, הוא דיון שבו יש גם דעות אחרות שלא ערבות לאוזניו. נראה לי שזה עדיין בגבולות חופש הביטוי (וכן, גם התגובה של מורה, וגם התגובות שלנו, וחוזר חלילה). מי שלא רוצה לראות את הסרט או הדיון מוזמן ללחוץ על הכפתור המתאים בשלט.

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    אורן לא אוהב דוגמאות היפותטיות. הוא טועה כי מורה כן תוקף את הדעות. מי שמתנגד לעצם הצמדת הדיון הוא איתי לנדסברג.

    אהבתי

   • לוחמה אלקטרונית הגיב:

    אם אינני טועה, הסרט בגרסתו הקולנועית כבר שודר ללא דיון בעקבותיו בערוץ 8.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    את טועה כי מורה בהחלט תוקף את עצם הצמדת הדיון, ולא מצפה שכולם יגידו אמן. אין סיבה שרשות השידור לא תקרין סרט ראוי המביע עמדות אחרות. הבעיה היא העמדה חסרת הטעם של יצירה אמנותית, דיון משמים וטוקבק כשווים.

    אהבתי

   • לוחמה אלקטרונית הגיב:

    באמירה האחרונה שלך אתה בהחלט צודק, ולכן נראה לי שהגבתי מספיק בעניין סרט שעדיין לא ראיתי…

    אהבתי

   • mickey הגיב:

    בואו נחשוב מה היה קורה אם היו מצמידים דיון לכל סרט או הצגה. קים ז'ונג איל היה מתהפך בכורסתו

    אהבתי

   • Chavit הגיב:

    האם נראה אי פעם תגובה של האורן שהיא אינה פבלובית? האמנם לא יכול להיות שפעם הצד האחר צודק?

    אהבתי

 12. bazinga הגיב:

  תסכימו או לא עם חבורת הקרן אבל האם מישהו יכול להצדיק כיום את קיום התחנה בחסות צה"ל?

  אהבתי

  • אז העלימו כמה עשרות מליונים מהציבור כדי לסדר גו'בים בצבא וקריירה למקורבים. מה, בנמל אין נפוטיזם? בחברת החשמל יותר טוב? זה בקטנה, זה כלום, זה חוקי, זה מקובל בכל עולם. כאילו שאין בגלי צה"ל ימני ודתי.

   אהבתי

   • bazinga הגיב:

    השאלה היא לא האם קיימת שחיתות.
    השאלה היא(ובתור בלוג ביקורת תקשורת זה לגיטימי לשאול כאן) –
    "האם על צבא להחזיק תחנת רדיו ארצית?"
    לאחר בירור קטן באינטרנט מסתבר ש יש כמה וכמה תחנות כאלה בעולם כאשר רובן קיימות למען חיילים המשרתים במקומות מבודדים או מרוחקים מדינתם(כמו בארה"ב).
    ועכשיו אם אתה מעלה את הטיעון הפוליטי בו נשאל את זה ככה:
    האם אתה בעד :
    1. תחנה אשר שדרניה חותרים תחת ערכיה הדמוקרטיים של מדינת ישראל, מקיימת דיון אקטואלי חד צדדי ותומכת במפירי חוק על רקע של רומנטיקציה של אידיאולוגיה(הטענה מימין)?
    או
    2. תחנה אשר מקדמת את המיליטניטיות והאדרת הצבא המונע התפחות של חברה אזרחית אמיתי,תוך כדי הילול אנשי צבא כאלה ואחרים(הטענה משמאל)?

    משמרת את המודל האי-שייויוני שבו אם האיר עליך המזל והגעת אל התחנה קריירה מהירה בעולם התקשורת כמעט מובטחת, וכאשר לטענת הצבא אין כסף לקיום מנגנון קיומי כמו אימון חיילים לשעת חירום האם יש צורך בתחנה?(הטענה הכלכלית)

    אהבתי

   • הנה, יש תשובות:
    1- גלי צה"ל אינה מייצגת את דעת רוב האזרחים ואין לה מנדט מוסרי להשתמש בכספי הציבור הרחב.

    2- התחנה אינה נדרשת לחיילי הצבא המשרתים באזורים ללא קליטת שידורים בשפתם ואינה מועילה מבחינה בטחונית.

    3- הכוח האדיר שבידי התחנה משמר אי שיוויון תעסוקתי ונפוטיזם לטובת חלק מאוד מוגדר באוכלוסיה. ההתנהלות הכספית ללא בקרה חיצונית או שקיפות (צבא זה צבא) מאפשרת את המשך קיום הבועה.

    4- בארבעים מליוני ש"ח אפשר לעשות הרבה דברים. המדינה ומשרד הביטחון יכולים להשתמש בכסף לטובת נכים, אלמנות ונפגעים משני הצדדים. אם יש הצדקה לקיום מסחרי שמתבסס על קהל מאזינים רחב מספיק, אפשר להעביר את גל"צ לפעילות אזרחית מן כמו שאר התחנות בישראל. אם אין לה קהל מספיק רחב שתומך בקו הפוליטי והתכנים המוטים, אדרבה. זה רק מוכיח את 1.

    5- למצקצקים הצבועים. אין שום פגיעה בחופש הביזוי רק בהגברת האיכות שאתם מכנים צדק חברתי. כל תחנת רדיו ישראלית יכולה לבקר את הצבא והממשלה ולצחוק על הביבי של כולנו. נהפוך הוא, תארו לכם מה יכולים הברקאי והדיין לעשות כשיהיו חופשיים ממוסרות הצבא.

    אהבתי

   • bazinga הגיב:

    אתה לא היחיד החושב ככה.
    ולא הכנסו לפה את הדיון הארוך של יחסו של גלגל"צ למה שמוגדר בתקשורת כ"מוזיקה מזרחית".
    בנוסף אני חושב שהתקציב שלהם הוא מעל 40 מיליון שקלים.
    נתקלתי במספר הזה אבל הוא שויך לאיזה דו"ח מ2008.

    אהבתי

 13. חייל זקן הגיב:

  אפשר לכתוב מאסה מפוארת על התערטלות החיילות כמטאפורה לצבאנו המתדרדר. נו, אז כִּתבו

  מתדרדר? צה"ל מעולם לא נראה טוב יותר. על פי מה שנכתב מדובר במדריכות לעתיד בבית הספר לחי"ר, סימן שצה"ל ויתר על מבחני החבית והגורילה שהבטיחו בעבר את עליונות כח האדם בחיל האוויר. אם איזה פצחן יצליח להחדיר את התמונות לאתרי החרדים נראה התנפלות של שטריימלים על גבעתי.
  לגבי המצב בצמרת, בעבר סברתי שפרץ וחלוץ זה תחתית החבית, באו ברק ואשכנזי והוכיחו שמתחת לכל תחתית יש עוד תחתית. עכשיו בא הצמד יעלון וגנץ ומוכיח זאת שוב.

  אהבתי

 14. שועלן הגיב:

  נראה לי שניתוח כזה, אם היה מצליח, היה דווקא מקור ליוקרה לכל בית חולים שהוא, לא?

  ואני לא רוצה לדמיין מה היה קורה אם שתי הילדות היו מתות.
  רק תקשיבו לאב:

  הם אמרו לנו שיש אפשרות ששתי הילדות ימותו במהלך הניתוח", הוא ממשיך. "אמרנו להם ואני אומר גם היום: אנחנו מודעים לאפשרות שבעקבות הניתוח אחת מהתאומות יכולה למות, אבל אנחנו מוכנים לקחת את הסיכון שרק אחת מהן תחיה.

  האמת שזו המטאפורה המושלמת ליחסינו עם הפלסטינים.
  הם עושים מו"מ עם עצמם ללא קשר למציאות.

  אהבתי

  • האמיר הגיב:

   בדיוק כמונו, הרי גם אנחנו מנהלים את המו"מ עם הפלשתינאים בינינו ובין עצמנו.

   הרבה יותר קל להגיע להסכמות עם הצד השני אם במקומו אתה מציב את עצמך.

   אהבתי

 15. אין בעיה עם הקיצוץ בתקציב הביטחון, רק שאלה של קדימויות. מה התועלת הבטחונית שגלי צה"ל מעניקה לאזרחים ומדוע כדאי לנו לשלם 40 מיליון ש"ח בשנה (מתוכם X עבור שכר טאלנטים) ללא שום שקיפות וביקורת? גם הפעם הנאורים (שיוצאים נגד כל דבר צה"לי) לא ישאלו את עצמם איפו הכסף. צחק חברתי.

  אהבתי

 16. הורים זה שמחה
  רון חולדאי, נינט טייב, גילה אלמגור, אסי עזר ועוד רבים בערב למען זכויות של גאים להביא ילדים (תרבות)

  לפני השמחה- להיות הורים זה בעיקר אחריות.
  גאים לא מביאים ילדים לעולם.

  -את מי מעניינים הילדים?

  אהבתי

 17. הומר J סימפסון הגיב:

  לא יכול להתאפק- הכותרת הראשית של טמקא היא שגנץ אומר נצטרך להיכנס מתחת לאלונקה.
  זה כמובן שופך אור נוסף על מקור הביטוי בו השתמש בנט.

  אהבתי

 18. שועלן הגיב:

  הדף הראשי של הארץ מפנה כרגע לשתי ידיעות שונות על תקרית הספר של עוזי וייל: אחת של TechNation ואחת של חדר 404.
  חדר 404 אמנם עלה מאוחר יותר, אבל כולל תגובה של וייל (בנוסף לתגובה בפייסבוק).
  שתי הידיעות פתוחות לקהל הרחב.

  אהבתי

 19. מישהי הגיב:

  כשהוא אמר "אנחנו משתדלים לעשות ככל יכולתנו לעזור לכל מעמד הביניים" לזה בדיוק הוא התכוון.

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   אכן.
   מה שמצחיק בנוסף זה שאמנון אברמוביץ' אמר על האייטם הזה תחשבו מה היה קורה לו זה היה הבן של נתניהו.
   אברמוביץ' משרטר את עצמו.

   אהבתי

 20. mickey הגיב:

  נכנסתי סוף סוף לקישור ולא הצטערתי. אני קורא לאט את מה שמיברג כתב על דנקנר. חומר מצוין. הנה ציטוט שנראה לי שאפילו קפטן לב בקר המוכשר לא היה מצליח להנפיק:

  "כאשר אמו הלה אושפזה לפני מותה, ניצל דנקנר את גיחותינו המשותפות לכנסת לבקר אותה ולטפל בה. אחותו קארין הדירה את רגליה מבית החולים. מראה דנקנר מנשק את אמו המרה וקשת היום ומיטיב את הכרית לראשה, לא יכול היה לשקר. אני מודה שנרדמתי. הנקודה ההיא בגבי, בין השכמות, המזמינה דקירה, שכחה את הסכין. חשבתי שלי זה לא יקרה".

  תענוג!

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s