זולגים

yediot19.6.13maariv19.6.13

isra19.6.13haaretz19.6.13

hamvaser19.6.13makor19.6.13

הכותרות הראשיות

תג מחיר גולש מאיו"ש, הפוליו חומק מהדרום, חגיגות פרס יוצאות משפיות.

ידיעות באמת התחרפן לגמרי. כל השער, גם היום עם כותרת זהב (אני בטוחה שלו היה הדבר אפשרי אשכרה היו מפזרים על הכותרת נצנצי זהב טהור) מדווח על חגיגות ה-90 לנשיא שמעון פרס (למעט הפניות צדדיות). איך מכסת"ח טיפה ידיעות את עצמו? בהפניות לשני טקסטים. האחד, של נחום ברנע, כותרתו "הגזמה פראית", והשני, של איתן הבר, "הסיפור של כולנו". בע' 2-3, העמודים הראשונים שמתארים את האירועים המשמעותיים בחיינו ביממה החולפת, היומולדת הוא הנושא. ברנע כותב את מה שנשמע בסביבה, ברשתות החברתיות, בבלוג, בבלוגים אחרים, תחת הכותרת "קים איל פרס", כשהשורה התחתונה היא אתם מפריזים בערכו, והוא לא אלברט אינשטיין חברתי, כמו שאמר קלינטון. בשאר המקום מתאר איתמר אייכנר את האירועים. בכפולה הבאה, 4-5, זהובה אף היא, מובאים נאומי פרס וקלינטון עם שלל תמונות מהאירוע וטקסט מאזן לברנע של איתן הבר: "מה שלא הצליחו לעשות ממשלות ישראל במשך שנים הצליח לעשות שמעון פרס אחד".
אבל זה לא מספיק. עד כה ספרנו ארבעה עמודים? והנה, גם כפולת האמצע היא על חגיגות הנשיא עם הכותרת המקורית "כל אנשי הנשיא".

איתי סגל, מבקר הטלוויזיה הפורש של ידיעות חזר להופעת אורח די מהירה, יש לציין, כדי לסקר את האירוע החגיגי כפי שהצטייר בכל רשתות הטלוויזיה המרכזיות אתמול. קטע נוסף באותה כפולה הוקדש לעדי אשכנזי. לפי "כתב ידיעות אחרונות" ולפי כותרת הקטע, "הודתה אשכנזי כי מרבית הבדיחות שלה צונזרו". זה לא מה שאמרה בראיון לגיא לרר בערוץ 10.

http://f.nanafiles.co.il/Common/Flash/Nana10Preloader.swf

חגיגות ה-90 לפרס מהוות אמנם תמונה מרכזית בשער מעריב (אך הידיעה הראשית היא על אירועי תג מחיר), אך רק כפולת 14-15 מדווחת על כך, והיא כוללת את אירועי הטלוויזיה, עם טקסט אוהד לפרס של אביעד פוהורילס וטקסט מרכזי על החגיגות של אריק בנדר.
בישר"ה ההפניה בשער אומנם צנועה, אבל ע' 2-3 עוסקים בפרס ובאייל גולן.

בעמוד הבא, 6, הכותרת היא "מבצע חיסון", וכותרת הגג "בהלת הפוליו". מתברר ש"תחנות טיפת חלב בדרום הארץ התמלאו אתמול בהורים מודאגים שהגיעו עם ילדיהם הקטנים כדי לוודא כי אלו יהיו מחוסנים". מה, אנחנו בשנות החמישים? ההורים הללו לא יודעים לקרוא? הם לא יודעים אם הילד קיבל חיסון או לא? פנקסי החיסונים שרירים וקיימים זה עשרות שנים. מה כל כך מסובך לדעת מתי לחסן את הילד שלך ואיזה חיסונים הוא קיבל? או שההורים, שכן חיסנו וכן יודעים לקרוא, נתבלבלה דעתם מהכותרת השגויה, ההיסטרית והלא אחראית של ידיעות אתמול?
yediot18.6.13

במעריב "בהלת הפוליו" היא ידיעה בתחתית עמוד 16, על "עלייה במספר ההורים המחסנים את ילדיהם".
בישר"ה, כאנטי תזה לידיעות, מרגיעים בשער: "95% מחוסנים נגד פוליו".
בהארץ: משרד הבריאות ינסה לאתר כאלף ילדים מהדרום שלא חוסנו נגד פוליו.

תג מחיר באבו גוש

האירוע של אתמול לא זוכה להבלטה ניכרת הבוקר, אבל גם באבו גוש לא מתרגשים, כנראה. בידיעות אפשר לקרוא עליו בע' 8. המשטרה די חסרת אונים. למה? כי לא מדובר בהתארגנות מסודרת, כי מספר החשודים נמוך ביחס למספר האירועים וכי בחלק ניכר מהאירועים החשודים הם קטינים.
בהארץ (כותרת שנייה בשער) אוזלת היד של המשטרה מופיעה גם בכותרת.
במעריב זו הכותרת הראשית "אירועי תג מחיר מתפשטים מעבר לתחומי יו"ש. המשטרה: החקיקה לא מרתיעה".
העמודים הפותחים לא עוסקים בפרס, תודה לאל, אלא באירועים. אפילו בן-דרור ימיני קורא להם גזענות.

אלון חסן

חברת נמל אשדוד תפסיק לרכוש שירותים ומוצרים מאלון חסן.

רסיס בישבן

זהו החבר של נפתלי בנט, תא"ל יואב מרדכי, עם הרסיס בישבן.

מהנעשה בברזיל

הכל בגלל שמחיר כרטיס הנסיעה באוטובוס עלה ב-20, 30 או 40 אג' (בערוץ 10 שמעתי את כל הגרסאות הללו בין שש לשבע בערב אמש).
כלומר, העלאת המחיר של הכרטיס הייתה הקש ששבר את גב הברזילאים, שזו הייתה ההזדמנות עבורם להתרסק על כל מה שמטריד אתם במדינת השפע, הוא יוקר המחיה.
בישראל עדיין מתייחסים בקטנה. נו, ברזיל היא לא טורקיה.

משתכשכים בביצה/ לחם עבודה

בידיעות 28 עמודי חדשות בלבד. אך בטיפל'ה יותר מאשר במעריב, שם יש 24 עמודים.

צהוV

יובל בנאי לקה בהתקף לב ועבר צנתור.

הראיון מלפני שבוע עם בר רפאלי, על כסף, חוזים, גברים, דירות וכלים, עם התמונות שגברברי הבלוג לא אהבו, ואני כן (את).

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

סיפור התמונה שהפיץ אתמול רני רהב לעיתונאים ובלוגרים ברחבי הממלכה של פרס, בה נראה יאיר לפיד כהיטלר, לא הייתה זוכה לשום תגובה, והייתה שוקעת כאבן בקרקעית האינטרנט מבלי שאיש יבחין בה, אלמלא הפצתו הוויראלית של רהב. אבסורד? כן, אבל זה המצב. לקישור ששלח לכולנו רהב (בשורת הנושא היה כתוב "דחוף – מרני רהב") התלווה המשפט "אני מבקש ממשטרת ישראל לפתוח מיידית בחקירה כדי לגלות מי עומד מאחורי פרסום התמונה המזעזעת הזו!". נו, אז תפנה למשטרת ישראל, מה אתה רוצה מאיתנו? הידיעה על כך התפרסמה בכל מקום ואתר. כולל בידיעות (ע' 8) הבוקר ובמעריב, ע' 4. ביש עתיד הביעו זעזוע, סערה ברשת, וכל השיט המוכר.
איך רהב מתמרן את התקשורת, שמצדה לא בוחלת לאחר מכן בלגלוג עליו. בושה.

בסרוגים התפרסם על כך קטע מעניין: אם לא קוראים לך רני רהב לא תקבל יחס מהתקשורת.

לפני שנה וחצי חשפנו באתר סרוגים סדרת סרטוני תועבה, שנעשו על ידי איש השמאל הקיצוני, מאיר מנדלסון, המכוון נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו… הסרט נשלח לחדשות ערוץ 2 שסרבו לפרסם אותו משום שהוא קיצוני מדי. ככה לפחות נאמר לאנשי 'ישראל שלי'.[…] במבחן התקשורת והמשטרה, כנראה שרני רהב שווה יותר מאשר סתם אדם פשוט. בפעם הבאה שאתם עדים לעבירה או פשע, עדיף שתתקשרו למשרד היח"צ של רני רהב. שם יעזרו לכם יותר.

לא ייאמן: עוברים מאוננים הם עילה להפלה. תודה לאל, עוד לא בישראל. ודיון משועשע בפייסבוק.
(תודה לנורית)

מח' הגהה

111

(המארקר, תודה ליאיר)

לפני  פיזור

המומה אף מזועזעת ששחר אטואן לא הגיע אלי כדי לתעד את הקארה המדוגם שלי, הראוי הרבה יותר לתואר קארה מכל התמונות המופיעות בכתבה שלו.
dvoritjunes2013
צילום: דרור איסמן

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

82 תגובות על זולגים

 1. נחום שחף הגיב:

  "לכבוד כבוד הנשיא" (מהאתר הכלכלה האמיתית)
  בעוד המעמד הבינוני נמוך מפגין על הקיצוצים, נשיא המדינה חוגג.
  נאום קלינטון לבדו עלה חצי מיליון דולר
  הגרף המצורף המציג את הקפיצה בהוצאות בית הנשיא מדבר בעד עצמו.
  לא ראיתי שהתקשורת הישראלית מוחה על הבזבוזים המפליגים
  כפי שמסביר הרו"ח במכתבו המצורף אל הנשיא:

  כבוד כבוד הנשיא – לפניך חמש עובדות שהפכו אותך לאיש הכי יקר במדינה
  לשמעון היקר. בזמן האחרון הפכת לאישיות מאד יקרה לנו וההרגשה הזו התגברה עוד יותר לקראת הגיעך לגיל 90.
  כולנו מכבדים אותך ומוקירים את עשרות שנות פעילותך למען המדינה ,אך נראה שהתאהבת כבר כל כך בסטטוס של האיש עם הכבוד שהפכת כבר להיות צרכן כבוד כפייתי, יש יגידו שאתה כבר מכור לדבר.

  מסתבר שהכמיהה שלך לכבוד כל כך גדולה עד כדי כך שתחת היותך כנשיא אספת השנה כבר 11 מיליון ש"ח כתרומות, ולא למען עזרה לעניי עירך או מדינתך, כפי שהייתי מצפה מנשיא של אזרחי המדינה. הסכום האדיר הזה שהתרמת נועד על מנת לממן מאות אנשי צוות,4500 משתתפים ו200 דוברים (100 מחו"ל) כדי שיריעו לך באירוע מפואר ליום הולדתך. נשיא ארה"ב לשעבר כבר הקריא לך היום נאום מרגש בדיוק כמו שאתה אוהב תמורת חצי מיליון דולר. כוכבי קולנוע בכירים וזוכי פרס נובל מהעולם יספרו לך בימים הקרובים עד כמה אתה איש אציל ועל הדרך יהנו מאירוח על חשבונך וזמרת בכירה תשיר לך שיר מרגש תמורת סכום נאה.
  זכותך המלאה לחגוג יום הולדת פרטי כפי שתבחר לעשותו מכספים שתביא מביתך. אך איך אגיד זאת בעדינות , זה די מביך לאסוף תרומות בשם נשיא מדינת ישראל ,לעשות ועידה בשם מוסד הנשיאות והכל כדי שירעיפו עליך כבוד בתמורה לכסף. אזרחי ישראל היו חולקים לך מספיק כבוד ומתרגשים באותה מידה גם אם זו רק היתה ילדה אלמונית מקיבוץ נידח ששרה לך ולא ברברה סטריסנד. אפילו מבקר המדינה לא אהב את זה בלשון המעטה, וב2008 ביקר אותך על שימוש בתרומות לועידה בשם מוסד הנשיאות. אבל אתה כנראה חושב שכבודך כבר חשוב אפילו יותר מכבוד מבקר המדינה.
  אבל זאת רק ההתחלה. הנה חמישה מיקרים נוספים שמוכיחים עד כמה הפכת בשנים האחרונות לאיש מאד יקר לנו:

  1. השתמשת בכספי נשיא מת כדי להגדיל את תקציב בית הנשיא המנופח שלך גם כך.
  פקידי בית הנשיא מצאו דרך יצירתית להגדיל את תקציבו של המוסד שבראשו עמד שמעון פרס. אנשי הנשיא השתמשו במהלך 2010 בכספים שהוקצו ללשכתו של הנשיא לשעבר אפרים קציר ז"ל כדי לשלם משכורות בבית הנשיא . תחת אישור משרד האוצר, הסיטו אנשי הנשיא כ-250 אלף שקל מתקציבו של הנשיא שנפטר לתקציב בית הנשיא, וזאת כאשר הכספים האלה ממשיכים להירשם תחת הסעיף המוקדש לקציר.
  ynet

  2. על פי חישובי הוצאות הדלק שלך כנראה הקפת עם רכב השרד שלך פעם וחצי את כל כדור הארץ בתוך שנה אחת!
  בהתחשב בזה שב2012 הוצאות הדלק של הנשיא היו חצי מיליון ש"ח וליטר דלק עלה באיזור ה7.5 ש"ח לליטר הרי שחישוב פשוט מגלה לנו שהנשיא נסע בכל השנה כ66000 ק"מ. היקפו של כל כדור הארץ אגב הוא בערך 40000 ק"מ.
  jdn

  3. דרשת שיחליפו את הדשא בבית הנשיא בעלות של 3 מיליון ש"ח
  והתירוץ שהעלה אחד העובדים הבכירים שלך היה: "מה אתה מצפה, שאובמה יבוא והדשא יהיה צהוב?"
  אין ספק שהדשא בבית הנשיא עשה לנשיא ארה"ב את הביקור בישראל והוא עד עכשיו נפעם מיופיו.
  nrg

  4. והנה הגרף שמראה איך הפכת לאדם הכי יקר במדינת ישראל :
  לפניכם הקצאה ברוטו באלפי שקלים לבית הנשיא בין השנים 2000-2012. שיא ההוצאות היה 62 מיליון ש"ח ב2012:

  מקור: תקציב פתוח

  5. הנה עוד כמה דברים שקרו בתקופתך בבית הנשיא:
  על ליטוש מעקה ומדרגות עץ בבית הנשיא גבית 45 אלף שקלים. 100 אלף שקלים נוספים שימשו להחלפת שטיחים בקומה השנייה בבית ו-120 אלף שקלים נוספים הוצאו על מטבח בטרקלין המבקרים. עלות שיפוץ שירותי האורחים בבית הנשיא עמדה על 40 אלף שקלים. שיפוץ חדר האמבטיה במקלט עלה למשלם המסים 50 אלף שקלים. [וואלה]
  אני רוצה רק שתזכר למי באמת אנחנו ואפילו אתה חולקים כבוד. לא לכבוד תמורת כסף אלא לכבוד על צניעות. מדובר במורך ורבך דוד בן גוריון שאתה מרבה להזכירו בנאומיך. אצלו לא היית מוצא מטבח טרקלין במחיר עתק או מדרגות עץ מהחומר הכי משובח, אגב לא היה לו מקלחת במקלט ולכן לא שיפץ אותה במחיר מופקע ובטח השטיחים אצלו לא שווים 100 אלף ש"ח . במקרה הטוב אלטא זאכן היה מסכים לקחת אותם בחינם.
  ***

  אהבתי

  • נחום שחף הגיב:

   תיקון, היום גיליתי (תודה לוולוט) שנחום ברנע ביקר.

   אהבתי

   • נחום שחף הגיב:

    אני מצרף דיסלייק לנקודה אחת בתגובתי המפליגה למעלה. האמירה "לא ראיתי שהתקשורת הישראלית מוחה על הבזבוזים המפליגים" מוטעת, ראוי היה לומר אולי "בתוך ים המריחות המפליג של יום האתמול רק מעטים בתקשורת הישראלית שמו לבם לבזבוז המנקר"

    אהבתי

  • נחום שחף הגיב:

   בתגובות הרבות שקיבלתי לפוסט אצלי בפייסבוק התברר שרו"ח הנזכר הביא העתק מאמר שפורסם ע"י ערן הילדסהיים ב"כלכלה האמיתית" בלא לציין את המקור (אולי בתום לב בהנחה שלא עמד בפניו הקישור למאמר המקורי).
   המאמר המקורי מצורף

   אהבתי

   • נחום שחף הגיב:

    ראוי להביא את הפוסט והתגובות אליו (בפייסבוק לא רואים את הדיסלייקים) כולל התגובה הביקורתית (בפוסט הזה או השני המצורף אליו)

    אהבתי

   • נחום שחף הגיב:

    הפלא ופלא, אפילו כאן במקום שהוא ענייני נטו, יש רוב בולט לדיסילייק (בשלב זה 4 ל-1) גם במחיר חשיפת "יון הטיפשות"
    אין גבול לאיוולת?

    אהבתי

   • האמיר הגיב:

    פססט: בינינו, בלוג "הכלכלה האמיתית" אמין בערך כמו "תיק דבקה". גם אם הם צודקים לפעמים, זה לא בכוונה. לרוב מומלץלחפש מקור קצת יותר אמין.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    פסססט: זה נחום שחף.

    אהבתי

   • נחום שחף הגיב:

    האמיר, בינינו, אמין מי שחושב כמוני.

    נ.ב.
    המאמר מביא קישורים לכל הנתונים עליהם הוא מסתמך בעיתונות הישראלית, כולל הנתון הרשמי של מדינת ישראל.
    מצד שני למה לנו להתבלבל עם עובדות?

    אהבתי

   • האמיר הגיב:

    במקרה הספציפי הזה, לפחות בנתונים הכוללים של תקציב בית הנשיא, אותם אפשר לברר בקלות, הם צודקים. אולי אפילו בכל פרט ופרט לגבי ההוצאות שם.

    אבל זה יהיה חריג. כאמור, גם "הכלכלה האמיתית" וגם "תיק דבקה" צודקים לפעמים, אבל הם מקפידים שלא להפוך את זה להרגל. לכן כדאי למצוא מקור אחר.

    אהבתי

   • נחום שחף הגיב:

    ללכלך על "האחר" אין קל ממנו.
    אם יש לך קריטריון אובייקטיבי הנוגע ל"הכלכלה האמיתית" אתה מוזמן לחשוף.
    נ.ב.
    האם יש לך ביקורת דומה על הארץ או על ידיעות?

    אהבתי

  • הפסטיפרס מגוחך והאירוע בזבזבני וסימבולי. ברברה וקלינטון משתחווים לפתרון שתי מדינות ומנגד ניסיון שיגור הטיל מהרצועה. על החיגגון והחיזיון המתמשך ראוי לטגן את הנשיא. דווקא הדוגמאות לעלויות השיפוצים והדלק קטנוניות. פרס מוקף באנשים שמאשרים תשלומים ועבודות ולא מתעסק בקטנות. בדרך כלל הם נשארים בצל. הביקורת העיתונאית צריכה להיות מופנית כלפיהם.

   אהבתי

  • anony הגיב:

   יופי של ביקורת, אבל לא לעניין לכתוב כדי לעשות לעצמך פרסומת ועוד עם אימייל, שני טלפונים ושם באנגלית (כדי שגוגל ימצא).

   ולווט, כדאי להסיר את הפרטים האישיים לפני שאנשים יגלו את הפוטנציאל היח"צני בפורום שלך.

   אהבתי

 2. נחום שחף הגיב:

  “תג מחיר” והשמפניה… להמונים.
  בלא ספק כולנו יודעים בטוחים הימין הקיצוני.
  כך גם ידענו על פשע השנאה של החרדים בברנוער, או על אבישי רביב השמפניה של השב”כ.
  ערך הטלת הספק של אריסטו או דקארט יוק.
  האם ברנוער, רביב-שמפניה, מקרה בודד? או קצה הקרחון?
  ומה על קו 300, העסק ביש…
  כל אחד מהם לחוד וכולם יחד מקרה בודד…

  אהבתי

  • לוחמה אלקטרונית הגיב:

   חוץ מהטלת הספק של דקארט יש גם תער אוקאם: "כאשר ישנם שני הסברים שווי ערך לאותה תופעה, יש להעדיף את ההסבר הפשוט או החסכוני יותר". ולכן קונספירציות למיניהן (על אף שלעיתים נדירות אכן מתרחשות) צריכות להידחק לתחתית סולם ההסברים.

   אהבתי

   • מוחה על הניסיון להדיר את הספק והקונספירציות מדפי ההיסטוריה. ההיסטוריה נכבשה בידי כותבים מטעם שלא היססו לדרוס את האמת. שלל דוגמאות בפרק של הלונדון על גיבורים.

    אהבתי

   • לוחמה אלקטרונית הגיב:

    הטלת ספק היא דבר חשוב, אבל כדאי לגבות אותו באי אלו עובדות.קונספירציות אכן קיימות, אלא שהן נדירות למדי. כל עוד יש הסבר מבוסס וסביר, הקונספירציה לעולם תישאר מפוקפקת. לעניין תג מחיר, ההסבר הסביר הוא שרוב האירועים הללו מבוצעים ע"י נערי ימין קיצוני משולהב (חריג אפשרי הוא הצתת המסגד בטובא-זנגרייה). יש לכך גם הוכחות מגובות בדמות חשודים שהמשטרה תפסה בשעת מעשה . מי שמפריח קונספירציות, חזקה עליו להביא להן ראיות מבוססות ביותר, הרבה יותר ממה שנדרש להסבר הסביר.

    אהבתי

   • לוחמה אלקטרונית הגיב:

    והנה מקרה נוסף

    אהבתי

   • לא התייחסתי לתג מחיר כטענה לנכונות קונספירציות. אני טוען שמה שמספרים לאנשים הוא לא תמיד הסיפור המלא או האמת. התואר קונספירציה דוחק אפשרויות נוספות ומציג את עצם הטלת הספק באור שלילי. לדוגמא: המעורבות של השמפניה כהסבר הגיוני להשתלשלות האירועים ברצח רבין. הספק במקרה הזה נדחק מחשש לתיוג הקונספרטיבי ומונע חשיבה רציונלית.

    אהבתי

   • נחום שחף הגיב:

    לוחמה אלקטרונית
    ציטוט מדבריך: הטלת ספק היא דבר חשוב, אבל כדאי לגבות אותו באי אלו עובדות
    שאלה – האם הצורך בגיבוי באי אלו עובדות ישים רק לערך הספק, אך אינו רלונטי לטענה המקורית?
    אז בוא ניקח מהקישור אותו הבאת: "לראשונה: חשודים בטרור יהודי נתפסו "על חם" ליד חברון"
    לאחר מאות מקרים של "תג מחיר" נתפסו לראשונה רק כמה חשודים. סה טו.
    וזאת רמת ההוכחה?
    שכחו לספר לנו על המקרים שהתפרסמו בעיתונות הישראלית כולל צילומים המתעדים ערבים שנתפסו בהשחתת עצי זית, השחתה שיוחסה ל"תג המחיר"/ הטרור היהודי.
    או יואל מהרשק איש התק"ם שריכז את המאבק הקיבוצי נגד המתנחלים בנושא עצי הזית נתפס ע"י צפריר רונן יליד עין חרוד עם מסור לכריתת עצי זית ברכבו, אילה דיין טייחה, משטרת ישראל שיבשה את הראיות. האחראים לטיוח לא הועמדו לדין.
    במשפט מוסגר ראוי לציין שאני מכיר את המקרה לעומקו לאחר שצפריר רונן הגיע אלי מיד לאחר המקרה עם הצילומים כדי לאבחן את הממצאים.
    העתונות הישראלית ברובה הגדול הסתירה.
    בעקבות האירוע נפגשתי עם מהרשק במרכז התק"ם בתל-אביב כדי לבדוק את הצילומים שהוכיחו לטענתו שריפת אלפי עצים.
    המזכירה שלו איתרה עבורי צילומים המראים אלפי שתילי זית מלבלבים ועץ זית שרוף אחד. סה טו.

    אתה מדבר על הסבר סביר
    מה על השאלה אותה שואל כל חוקר משטרה מתחיל בניסיון לגלות את העודים מאחרי מעשה הפשע "מי הרוויח ומי הפסיד?"
    בעצי הזית התגלה שמדובר ברוב הכמעט מוחלט של המקרים בגיזום לצורך השבחת העץ כמקובל בחקלאות, בכמה מקרים הערבים שנפגעו מכריתת עצי זית זכו בסכומי עתק כפיצוי מהמדינה. באחד המקרים שפורסם בניוז1 מראים את "העצים הכרותים" שנה אח"כ במלוא תפארתם.

    אהבתי

   • נחום שחף הגיב:

    שאלה – למה הממצאים המצורפים לא פורסמו בעיתונות הישראלית.
    תופעה המכונה ע"י אלן דרשוביץ "קונספירציה של השתקה".
    בגלל חשיבות העניין של תג מחיר ובעיקר "כריתת עצי הזית" אני מביא מרכזיים קטעים מהמאמר (קישור למעלה והנה שוב)
    מאמר החושף שיבוש ראיות חמור במשטרת ישראל מעלה את השאלה איזה ערך יש לחקירות במשטרה, ואפילו לבדיקות במח"ש בנושאים העומדים בניגוד לזרם התקשורתי.

    המאמר:
    "אתמול עצרה המשטרה ארבעה ערבים שכרתו עצי זית בשער אפרים. בחקירתם סיפרו שכרתו את העצים לצרכי הסקה אך במשטרה כבר החלו לחקור האם גם מאחורי מקרים קודמים של תלונות על כריתת זיתים עומדים ערבים. את צפריר רונן, איש קיבוץ עין חרוד וממייסדי פורום נהלל, כלל לא מרגיע המעצר. לדבריו, עלילת הזיתים שהופרחה לאוויר כבר לפני כמה שנים מלובה על ידי אנשי תקשורת כאילנה דיין. זאת בעקבות התקרית בה מצא משור ברכבו של איש התק"ם יואל מהרשק.

    "אני מצאתי משור שרשרת ברכב של יואל מהרשק, הבחור הזה מהתק"ם, שמכוסה במצלמות של ערוץ 2 בתכנית של אילנה דיין. איך אילנה דיין קשורה לזה? הם שלחו את המשור ברכב של יואל ביחד עם המצלמות עם צוות בראשות יגאל מוסקו. השיטה מאוד פשוטה, הם התכוונו לנסר עצים ותשימו לב, מיד מופיעות מצלמות, מיד מופיע אבו וילן ואפרים סנה, מיד צורחים שמתנחלים הלכו וכרתו עצים של ערבים ואז מופיע שר הביטחון, אם זה מופז או אם זה הדגנרליסימו הנוכחי והם אומרים 'אני הולך לעקור את המאחזים הפורעים'. אז מצטרפים לחגיגה כל מיני צדיקים כמו אמילי עמרוסי שצריכים לעשות לעצמם דין וחשבון", אמר רונן בראיון לאמציה האיתן ביומן ערוץ 7.

    "אני הייתי זיתן הרבה שנים בעין חרוד. אם גוזמים אותם זה בנובמבר, אחרי המסיק, לא באפריל. את יואל מהרשק תפסתי עם המשור באפריל. אילנה דיין הרי לא מבינה בזיתים. כיוון שתכלית פעולתה היתה מארב: ניסור העצים על ידי צוות של ערוץ 2 ויואל מהרשק, מיד צילום, מיד עוברים שם חברי כנסת, מיד יש הו הא ובערב זה במהדורת החדשות".

    לדבריו, גם המעצר האחרון לא מוערר אצלו אמון בטיפול המשטרה בעניין. "כשמצאתי את המשור אצל יואל אני הזעקתי את המשטרה והצבא החזיק את המשור שעה וחצי. כשהגיעה המשטרה את מי לקחו לחקירה? אותי לקחו לחקירה ואת המשור החזירו למהרשק. כשאני אמרתי להם שזו סכין נוטפת דם בזירת הרצח, שהרי פה, בתחום הזה, יואל מהרשק התלונן על מה שעשו המתנחלים והנה המשור בידיו. שום דבר לא עזר, הגשתי תלונה למח"ש אבל סגרו את כל התיקים", סיפר.

    אהבתי

   • נחום שחף הגיב:

    ללוחמה אלקטרונית
    הרעיון שהבאת מן הסתם אינו מקורי , קדמו לו רבים ורעים לפניך ובכללם שני ג'וספים מוכרים, האחד יוז'ף סטאלין והשני יוז'ף גבלס.
    אלא שבשונה מהם עשית שימוש בתער של אוקואם ובכך הבהרת ברבים בעיה קלה בהבנת הנקרא.
    "תער אוקאם" אינו סותר את ערך הספק אלא מדבר מפורשות על הדרך הנכונה לבחור בין שני הסברים שווי ערך שאינם יכולים להתישב עם שני הסברים סותרים.
    תאר/י לעצמך שיבוא מישהו שינסח את תער אוקאם או את עיקרון הספק בדרך חסכונית יותר, או עפ"י שיטתך בדרך הפוכה בדיוק האם יש בכך כדי לדחות את העקרונות המקוריים?

    אהבתי

   • לוחמה אלקטרונית הגיב:

    לא הייתי מאמין שתגובה כה פשוטה תגרור אותי להשוואה עם יוזף סטאלין וגבלס גם יחד. מה שנקרא, לא הגזמת בכלל. נא התנצלותך, או שהמכתב מרני רהב בדרך.

    אהבתי

   • נחום שחף הגיב:

    לוחמה אלקטרונית
    הדגשתי בתחילת דברי שאתה עושה שימוש בשיטה בה הלכו "רבים ורעים לפניך… כולל שני הג'וספים".
    עד כאן אתה אחד מני רבים.
    אבל שים לב לקרדיט על התוספת היצירתית תער אוקאם, גם אם היא לוקה קלות בהבנת הנקרא.
    מיותר לציין שכל אלו בטלות בשישים מול רני רהב ואין בלתו

    אהבתי

   • לוחמה אלקטרונית הגיב:

    מציע לך להבא להמנע משרבוב שמות רודנים וצוררים לדיון שלא לצורך. זה לא מוסיף כבוד ולא תוקף לטיעון. גם בבישול והפרחת קונספירציות התמחו רבים ורעים.
    בכל מקרה, לעניין שלפנינו, וכפי שגם עניתי ליון: התגובה המקורית שלך רמזה, ללא ביסוס, שארועי תג מחיר לא נגרמים ע"י ימין קיצוני, למרות שכבר נתפסו "על חם" חשודים במעשים כאלה. למרות הקרדיט הרב שעומד לך מפרשת א-דורה, כדאי שתגבה טענות כאלו בעובדות, ולא רק בציון פרשיות עבר.

    אהבתי

   • נחום שחף הגיב:

    לוחמה אלקטרונית
    בעיה חוזרת בהבנת הנקרא?
    חשודים זה לא מספיק, בוודאי לא חשודים ראשונים לאחר מאות מקרים, ובעיקר לא ע"י המשטרה ששיבשה ראיות אצל יואל מהרשק שנתפס ליד מטע עצי הזית עם מסור שרשרת בתקופת השנה שאינה מתאימה לגיזום העצים.
    העצירים הודו עפ"י עדויות המשטרה…
    כמו עמוס ברנס או זדורוב או כנופיית מע"צ או המורשע ברצח החייל שוחייט שישב בכלא כמה שנים עד שהתגלו הרוצחים האמיתים, הבדואי המסכן שיושב עד היום על רצח חנית קיקוס למרות שגופתה נמצאה במקום אחר, הערבים ברצח דני כ"ץ.
    שם לפחות חויבו בדין קודם שזוכו (לא כולם)
    המקרה שהבאת מסתמך על עדויות שוטרים…
    מאמר מסכם על שוטרים וגנבים ומה שבניהם

    אהבתי

   • נחום שחף הגיב:

    לוחמה אלקטרונית
    אתה כותב:
    התגובה המקורית שלך רמזה, ללא ביסוס, שאירועי תג מחיר לא נגרמים ע”י ימין קיצוני, למרות שכבר נתפסו “על חם” חשודים במעשים כאלה.

    רמזתי לך יותר מפעם אחת שאתה לוקה קלות בהבנת הנקרא.
    עזר?
    הנה ניסיון חדש קישור לתגובה הראשונה
    ואם לא הבנת בתגובה הראשונה לא אמרתי מילה על האחראים לתג מחיר, רק ביקשתי להעמיד בספק את התפיסה הרווחת באשר לאחראים על תג מחיר וזאת משום ניסיון קודם במקרים דומים.
    עם זאת בתגובות הבאות הבאתי ניתוחו לוגי בסיסי וכמה דוגמאות אותם אתה מוזמן להפריך, שלא רק מעלות ספק אלא מצביעות מתוך נתונים שנחשפו על מי שעשה שימוש בתג מחיר שיקרי (קונספירציה בלעז) כדי לפגוע במתיישבים.
    אתה כמובן מוזמן להמשיך להאמין בכותרות העיתונים ובמאמרי המערכת. הקונספירציה כה נדירה, כך גם השקר, כך גם ההונאה. ואלוהי כל הטיפשים וגו'..

    אהבתי

 3. האמיר הגיב:

  לא ייאמן: עוברים מאוננים הם עילה להפלה.

  הפוך – עוברים (כביכול) מאוננים הם עילה לאיסור על הפלות.

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   באתי לכתוב גם.
   נורית מתבלבלת בין האיסור היהודי על אוננות לבין זה שנוצרים אוונגליסטים מחפשים כל תירוץ אפשרי לאסור על הפלות.

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    סוגייה לבחינה: האם לאונן בתוך רחם זה שפיכה לבטלה?
    (כן, אני יודע שאין שפיכה. אבל מה עם מראית עין?)

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    אני מהמר שנורית ידעה את ההקשר, ומדובר בהתבדחות של ולווט. כאשר היא בקארה המדוגם עוברים שורקים לה.

    אהבתי

   • nurit הגיב:

    תודה אורן שהצלת את כבודי הרמוס. שועלן ענין השחתת הזרע עלה כבר אצל קודמיך בפייס. אולי לטובת אלו שעסוקים מדי מכדי לקרוא את הכתבה והתגובות בפייס למענכם: חבר הקונגרס מהמפלגה הרפובליקנית איש טקסס מתנגד להפלות (כן מתנגד) מעבר לשבוע ה-20 ובכלל רוצה להקדים את האיסור לשבוע ה-15 או ה-16 בגלל העובדה (כך נטען) שעובר מרגיש כאב וגם עונג, התימוכין לדעתו הרי העובר הזכרי מאונן וזה מסב לו עונג .

    שאלה אחת הנשים בפייס כך:
    I notice he assumes only male fetuses must be pleasuring themselves if their
    hand is between their legs. Presumably because girls wouldn't do that sort of thing? Or perhaps he'd support aborting female fetuses if they did? The mind boggles at such stupidity.
    כלומר אולי נפיל את העוברות מכיוון שלנשים לא אמורות לאונן.
    מקוה שההבהרות תשמחנה אתכם. אם טפשות היתה כואבת האיש היה מתפתל מכאבים.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    כלומר אולי נפיל את העוברות מכיוון שלנשים לא אמורות לאונן.

    מצטער, לא הבנתי את הקפיצה הלוגית ממה שהוא אומר לזה.
    כנראה שאת הפלת את ולווט עם טיעונים לא קשורים מסוג זה.

    אהבתי

   • nurit הגיב:

    אתה לא הבנת, אבל נשים רבות הבינו וזה כולל גם את וולווט, אני בטוחה.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אה, כנראה שצריך וגינה בשביל להבין את זה ולכן את גם לא מנסה אפילו להסביר לי.

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    מאוד יכול להיות שנשים רבות ואף גברים רבים "הבינו" את ההסקה הזאת. ההבנה האנושית מנותקת מלוגיקה לעיתים קרובות מדי.

    אהבתי

 4. אורן הגיב:

  לפיד דומה לצ'אלי צ'אפלין, וזה המסקנה הראויה היחידה מהסיפור המיותר.
  העוברים המאוננים הוא תרגיל נאה לסולדים מקישורים.
  נועה יפה מתנצלת, באם תואילי לטפח שפם קטן, תצולמי לכתבת הקארהיטלר.

  אהבתי

 5. תומר הגיב:

  onlife – לעניין רני רהב
  (בדודו גבעית: "זה חשוד מאוד, זה נראה לי מודבק")

  אהבתי

 6. חייל זקן הגיב:

  המשטרה די חסרת אונים. למה?

  למה ללכלך? כשהפלזמה נעלמה מהסלון שלי הגיע מפקד הימ"ר לאסוף נתונים מזירת הפשע. כשלקחו לי את המכונית למשחטה התקשר המפכ"ל והודיע שתוך ימים ספורים יתפוס את המבצעים ויחזיר את המכונית. אינך מאמינה? שאלי כל מי שעבר חוויה דומה.

  אהבתי

 7. שועלן הגיב:

  תא"ל יואב מרדכי זה דובר צה"ל.
  מדובר באל"מ יואב מרדכי (לא שזה חייב להיות חד-חד-ערכי).

  אהבתי

 8. Chavit הגיב:

  בעניין הקארה.
  דבורית, הקארה המדוגם שלך, מוצלח והולם אותך (אני מאוד אהבתי), הוא לא קארה קלאסי אלא יותר קארה פוני.
  יפה הרבה יותר מהקארה פוני של מישל.

  אהבתי

 9. שועלן הגיב:

  נמצא המקור של רני רהב.
  דני סידס, חברו של יאיר לפיד.
  הלינצ'טרנט עבר אליו.
  הוא טוען שהגיע במקרה לתמונה בפייסבוק.
  לאור הפרופיל שלה שמלא בתכנים אנטי לפיד/ביבי ופרו מחאה חברתית, אני דווקא מאמין לו.
  הפרופיל אכן נראה פיקטיבי, אך מצאתי גם ביקורת שלילית שלה מחוץ לפייסבוק על מעצב שיער מגבעתיים (גם בפייסבוק היא טוענת שהיא מגבעתיים). מה שיפה זה שהביקורת הזאת היא מ-11 באפריל השנה, שזה גם בדיוק היום בו הצטרפה לפייסבוק.
  מכיוון שברור שהפרופיל פיקטיבי, מי האדם ששילם לאיזשהו משרד יח"צ אינטרנטי כסף להכפיש עסק אחר? ומי מממן את הקמפיין הפרו מחאתי? (הקשר בין השניים לא חייב להיות ישיר – יכול להיות שמקדם היח"צ המשותף לשניהם הוא הקשר היחיד).

  אהבתי

  • תומר הגיב:

   מתוך 59 חבריה יש אחוז גבוה של ספרים (מעצבי שיער)

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    the plot thickens.
    גם יש שם דיאנה אגרון ואחד מאיר קינן מהחברה שעושה את התוכנה (הידועה לשמצה…) אגרון. וגם כל מיני חבר'ה מאוקספורד. ועוד כל מיני קישורים "גבעתיימיים".
    לי זה נראה שניסו לבנות לה פרופיל מהימן ע"י קישור שלה לאנשים עם שם ורקע דומה. לא חסרים פראיירים בפייסבוק שמקבלים כל הצעת חברות (במיוחד מאחת שנראית כמו גווינית' פלתרו).
    המסקנה שלי כרגע: היא דמות פיקטיבית שנוצרה לקדם רפלקסולוגית מגבעתיים.
    מי שיפנה לשירה דישי בלום – רפלקסולוגית ומעסה בכירה וישאל אותה איזה משרד יח"צ לקחה באזור אפריל השנה, יגיע למי שעומד מאחורי הדמות, שלאחר מכן השתמשו בה בשביל לקדם את המחאה החברתית.
    טלפון: 0523441451
    כתובת: ברדיצ'בסקי 43 גבעתיים

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    חברים נוספים כנראה באותה רשת פיקטיבית (כולם עם תמונות שמצאו באינטרנט):
    משה משה
    מור ביטון
    לירן אליהו
    ענת קלינגר
    נועם אזולאי
    ועוד ועוד ועוד.
    בקיצור, למשטרה יש עבודה מאוד קלה לאתר את משרד היח"צ שעומד מאחורי זה.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    זהו, הקארהיטלר הוא ההסבר ההגיוני היחיד.

    אהבתי

 10. חיליק הגיב:

  הלמו טוען שסידס שיתף את הפוסט עשר דקות בלבד אחרי שהועלה. מחשיד מאוד.

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   זה לא אומר כלום.
   ראה תגובתי מעליך.
   סידס לא יצר את הפרופיל שלה באפריל ומילא אותו בתכנים אנטי ביבי/לפיד וכתב ביקורת שלילית על ספר בגבעתיים תחת אותו שם מחוץ לפייסבוק, הכל כהכנה לתמונת הלפיד כנאצי חודשיים וחצי אח"כ.

   אהבתי

  • אורן הגיב:

   כן, דני סידס כנראה עוד מחזיק בחיבור חיוג במהירות 250ק"ב, ועשה הפסקת קפה באמצע.

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    חיוג 250 ק"ב?
    חיוג היה מקסימום 56 ק"ב, וגם בזה התשתית של בזק לא עמדה (המקס' האפקטיבי היה באזור ה-33 ק"ב).
    256 ק"ב זה כבר ADSL ונחשב פס רחב.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    מתנצל, כנראה שבמקרה זה יאלץ לקצר את הפסקת הקפה.

    אהבתי

 11. AHRON הגיב:

  בתגובה ל"רשימת המכולת" של נחום שחף של הוצאות בית הנשיא, אפשר לומר בוודאות שמי שמכיר מקרוב את נשיא המדינה מתחילת כהונתו בבית הנשיא, ואפילו קצת לפני זה, מבין שלשמעון פרס אין שום קשר לכל ההוצאות האלה, וספק אם ידע עליהן לפני, בזמן או אחרי שהוצאו. חפשו בלווינים המקיפים אותו מקרוב ומרחוק, שם נמצאות ההחלטות על ההוצאות, ואולי זה היה נכון תמיד, כלומר אצל כל נשיאי המדינה.

  אהבתי

 12. לירון הגיב:

  אם זה נכון, דורש חקירה.

  אהבתי

  • מי יחקור את מי? לוביסטים וחכ"י"ם זה כמו נוטלה ללאפה. מקמבנים ומשמנים טובות הנאה, מנפחים הון פוליטי ומסדרים חסינות תקשורתית. בסופו של דבר כל שנה, נתח גדול מתקציב המדינה מתועל לטובת התאגידים והארגונים שהפרוטה מצויה, איכשהו בכיסם.

   חוק הזיהוי ששלי מנפנפת בו הזוי. היתה צריכה לחוקק איסור גורף על אספקת שירותי לוביזם מול גופים ממשלתיים, נקודה. שיישבו נציגים מאותם ארגונים ששוכרים את העלוקות במקום לשלוח אחרים. שיציגו את המחקרים שמימנו בעצמם ויתפרו את הדילים בידיים.

   אהבתי

 13. שועלן הגיב:

  אשכנזי בוכה שצינזרו לה את הבדיחות?
  מה יגיד אייל גולן שצנזרו לו את ה-ח' וה-ע'?

  אהבתי

  • לוחמה אלקטרונית הגיב:

   אשכנזי באמת נתנה הופעת נפל (ברברה סטרייסנד היתה בשוק) כך שמובן למה היא מאשימה את הצנזורה. בגזרת אייל גולן נרשמה דווקא תלונה מצד רוחמה רז, שנעלבה מכך שהזמינו אותו ולא אותה לשיר את "חלומות".
   סיפור מעניין תרם מוטי קירשנבאום, שסיפר שבזמן שביקר עם פרס בדוחא בירת קטאר, יצאו לטיול לילה בשוק. פרס, שהתרגש מכך שהרוכלים מסבירים לו פנים, בירך אותם ב"סבאח אל-ח'יר" לבבי… כל מסקנה מטאפורית מהסיפור לגבי בקיאותו של פרס במזרח התיכון בכלל על אחריות הקורא.

   אהבתי

 14. שועלן הגיב:

  אם היה צריך עוד הוכחה שסרינה ויליאמס היא למעשה גבר.

  אהבתי

  • האמיר הגיב:

   גם אני אוכיח שאני גבר – היא צודקת.
   אם היא השתכרה עד לאובדן ההכרה וחברי נבחרת הפוטבול ניצלו את ההזדמנות לקיים איתה יחסי מין, הנערים אשמים באונס. מצד שני, הנערה מטומטמת. לא הגניבו למשקה שלה סם אונס, היא הביאה את עצמה למצב הזה!

   זה דומה למי שמשאיר את הרכב מותנע ועם דלת פתוחה כשהוא יוצא "רק לשניה" לקנות סיגריות, ומישהו מנצל את ההזדמנות ובורח עם האוטו. אותו מישהו הוא גנב, אתה לא אמור לקחת רכב של מישהו אחר גם אם מגישים לך אותו על מגש של כסף, אבל אין ספק שהאדם שהשאיר את המכונית שלו במצב כזה הוא אידיוט שתרם לגניבת מכוניתו.

   אני לא מאמין שמבחינה משפטית יש הבדל. גם לא מבחינה מוסרית. אם היא היתה במצב בו היא לא היתה מסוגלת להסכים לקיום יחסי מין אז היא לא הסכימה ואם היא לא הסכימה – זה אונס. אבל גם אם הנערים אשמים, זה לא אומר שהיא לגמרי בסדר.

   אהבתי

   • אורן הגיב:

    אתה דפוק.

    אהבתי

   • האמיר הגיב:

    פרט, נמק והדגם.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    מעדיף לדפוק את הקארה בקיר.

    אהבתי

   • האמיר הגיב:

    אז תגיד שאתה מגיב אוטומטית. או, עדיף לכל הנוגעים בדבר, תן בוהן למטה וזהו. למה לבזבז שתי מילים? העולם מתחמם, אתה יודע, לא חבל על כמות ה- CO2 שההודעה הכל כך מיותרת שלך ייצרה? נכון, כמות אפסית, אבל כל הודעה מייצרת עוד קצת, הסה"כ מצטבר והרי אתה כותב כל כך הרבה הודעות אוטומטיות חסרות כל שחר.

    עוד יתברר שאורן אחראי ליותר פליטת גזי חממה מכל הכבשים בניו זילנד גם יחד.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    מחמאות מהמשווה נאנסת למכונית. השלב הבא חיילי מילואים הנוסעים אל תוך רמאללה באמצע האינתיפאדה, למה תשווה אותם, אופניים לא נעולות בחצר?
    ההגיון שלך דפוק, וחבל לפגוע באחרים.

    אהבתי

   • האמיר הגיב:

    אז למה לא אמרת שאתה לא יודע מהי אנלוגיה? הייתי מסביר לך. לא חראם על העצבים שלך?

    אגב, האנלוגיה היתה לשילוב של המכונית והנהג, אבל אני לא מצפה ממך לעקוב אחרי הודעה בת יותר משלוש שורות.

    חיילי המילואים הגיעו לשם בטעות. אתה באמת חושב שאפשר לשתות עד לאובדן ההכרה בטעות?

    שלא לדבר על כך שזה קרה רק ימים ספורים אחרי תחילת האינתיפאדה השניה, רחוק מאוד מכל הגדרה סבירה ל"אמצע".

    אבל מה כבר אפשר לצפות ממי שמשווה נאנסת לחיילי מילואים. או לרמאללה. או לאינתיפאדה.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    בהאשמת הקורבן שלך כתבת "זה דומה" זו אינה אנלוגיה. זו האטימות בשימוש בדוגמא של גנבת רכוש בהקשר של אונס.
    וכמובן שלא תשתמש בכך בהקשר של חיילים (אם לא הבנת, לכן הבאתי את הדוגמא, ולא כהשוואה). נאנסות לא מדמות, משוות, או מאנלגות לגניבת רכב.
    הסיבה שנשים רבות נמנעות מלדווח על מקרי אונס היא אנשים כמוך שקוראים להן מטומטמות. לכן ברשותך אתעצבן.
    נפגעי תקיפה פעמים רבות מייסרים את עצמם בהאשמות עצמיות מיותרות, תוספת של האשמות בסביבתם ובתקשורת לא מועילה להם.

    אהבתי

   • האמיר הגיב:

    מאחר שאין לי מילון עברי-עברי בבית, אאלץ להסתפק בויקימילון:

    אנלוגיה: יחס של דימיון בין שני דברים או יותר.

    במילים אחרות, "זה דומה" בהחלט אנלוגיה. רוצה דוגמה?

    הטענות של אורן דומות לבלון נפוח, דקירה קטנה ולא נשאר מהן כלום.

    מה שהיה לנו כאן בפסאודו-ויכוח הזה היא דוגמה מייצגת של שיטת הדיון של אורן: אד הומינם, אד מטום, התנגדויות זניחות, איש קש ואם החמצתי כשל לוגי שעשית בו שימוש כאן, עמך הסליחה. רק דבר אחד אין אצלו, וזאת נכונות אמיתית לקיים דיון.

    אגב, רק כדי לעצבן אותך עוד קצת: בהחלט ישנן נשים שנהנו במהלך אונס. 3-5% מקורבנות אונס חוו אורגזמה במהלכו. זה כמובן בכלל לא רלוונטי, אונס או אונס בגלל שהקורבן לא הסכימה לקיום יחסי מין ואלו נכפו עליה ולא בגלל שהיא לא נהנתה מהם, ולכן גם אם היא נהנתה, יחסי המין נשארים אונס. זה גם לא מקל על תחושת הקורבן לאחר המעשה, להפך – לעיתים קרובות אותן נשים חשות בושה ואשמה על כך שנהנו מהאקט הזה. אבל מה לעשות, אלו העובדות.

    לא צריך לייחס לזה יותר מידי חשיבות, זה בסה"כ תגובה פיזיולוגית לגירוי פיזי. לא צריך לרצות בו כדי שהוא יעבוד.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    אנלוגיה הוא יחס של הקבלה, דמיון הוא מיקוד אל סוג מסוים של הקבלה, אך לא תנאי לקיום יחס אנלוגי.
    לתומי חשבתי שבההצהרתך על אנלוגיה אתה מודע לחוסר הדמיון, אבל אתה מתעקש.
    מיניות היא חלק מגוף האישה ולא רכוש שמוסרת בהסכמה, או מפקירה אותו
    ללא הגנה. האונס הוא תוצאה של תקיפה מכוונת, ולא של כשל בהגנה.
    לא הבנתי מה קשורה התוספת שלך בנושא ההנאה, ולמה זה אמור לעצבן אותי, זה לא. מדובר בעובדות מוכרות.
    אבל כרגיל, הנסיון להוכיח כל דעה קדומה שלך כתוצר של חשיבה הגיונית, יכול להרוג גם את טוני סופרנו.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    "MOVING, to me, is no big deal," said Mr. Gandolfini, whose calling is the theater but whose living comes mostly from bartending and construction. "I have a system down. I throw everything in plastic garbage bags and can be situated in my new place in minutes. Without my name on a lease, I'm in and out. I have no responsibilities."
    ג'ימי גנדולפיני כנווד אורבני בכתבה מלפני 25 שנים.
    וקטע מתפקידו המפורסם ביותר

    אהבתי

 15. לוחמה אלקטרונית הגיב:

  אז בזמן שאני מתקשקש עם נחום שחף על ארועי תג מחיר קונספירציה או לא, מתפתחת לה קונספירציה אינטרנטית סביב תמונתו של יאיר לפיד?
  המשותף בין שני המקרים והעצוב בהם היא הקלות המדהימה שבה כל טמבל עם מיכל ספריי בעולם האמיתי, או עם גישה לפוטושופ בעולם הווירטואלי יכול לחטוף את סדר היום התקשורתי.

  אהבתי

  • אף אחד לא חוטף את סדר היום. הכל מתנקז לאותו נחל שזורם לאותם מסקנות ותפיסת עולם. אף גוף גדול לא מדווח על בקבוקי התבערה והאבנים שישראלים חוטפים מדי יום. עוד לא ראינו כלום מהעליהום על הלפיד.

   אהבתי

 16. לוחמה אלקטרונית הגיב:

  לגבי יידויי אבנים ובקת"בים, אתה צודק שהתקשורת מתעלמת כל עוד אין נפגעים בנפש. לגבי תג מחיר, נניח שאכן לתקשורת יש אג'נדה להעצים את הנושא. עדיין, כל נער גבעות (או שמאלני פרובוקטור לשיטת נחום שחף) יכול לנצל את זה כדי לתפוס כותרות ראשיות, ועל הדרך להרבות "אהבת ישראל" בעולם. בנושא יאיר לפיד – יכול להיות שניסיון הספין של רני רהב לעלות לכותרות עדיין לא צלח.

  אהבתי

 17. יוני הגיב:

  הוא יכל להתקין במקלט ראש מקלחת חסכוני

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s