העז והתיש

yediot18.7.13isra18.7.13

haaretz18.7.13maariv18.7.13

17.07.13 - .inddmakor18.7.13

הכותרות הראשיות

צריך לטלטל את מי שנתן את הכותרת בידיעות "פחות אבל כואב", שיכאב לו עוד יותר.
לא מבינה. ידיעות רוצה לומר שסבבה לפיד? לכן יש תמונת ענק שלו בשער עם הכותרת הלירית [מי יודע מה היינו עושים בלי פוליקר יבדל"א תוס': וכמובן יהונתן גפן, יבדל"א לא קטן בפני עצמו]? גם בשער ידיעות מג'ברש לפיד בנחת: "השגנו תוצאה טובה בדיאלוג אמיתי עם הכנסת". פאאאק. הוא באמת חושב שהוא במשחק קטרגל בשכונה.

לפחות סבר פלוצקר מבקר את לפיד, בלי להזכיר את שמו, בממון ובשער ידיעות: "שימוש בעזים מלאכותיות אינו פוליטיקה חדשה אלא נוהג ישן ופסול השוחק את אמינות הממשלה ומגחיך אותה בעיני הציבור". אבל מי קורא את האותיות הקטנות. הכותרת בשער ממון היא "הקלה בעומס". פלוצקר כותב בטור שלו כמה לא יפה השימוש בעזים האלו, אם כי מקובל. שמו של הלפיד לא מוזכר ולו ברמז.
כיתוב התמונה בכפולה 2-3 בממון ללפיד הוא "ויתר על חלק מהגזירות. שר האוצר לפיד". הכותרת לטקסט המרכזי של גד ליאור ויובל קרני: "הלחץ עזר: מהפך בגזירות האוצר"
mamon18.7.13marker18.7.13calcalist18.8.13
כותרת דומה, אך בקטן, בשער ישר"ה: "פחות גזירות – עדין כואב בכיס".
פה ממש לא מתרגשים, והידיעה הכלכלית המטלטלת והמעצבנת של אמש שטה לה בע' 11, ונפתחת בשנינה הבאה: "יש גזירות אבל עכשיו באים גם הגזרים".

מירב ארלוזורוב במארקר: אסופה מקרית של הצעות.
אמנון אטד בכלכליסט מנתח בייאוש את השינויים.

על פי הכותרת הראשית במעריב, אמר אביגדור ליברמן לנתניהו: "אישור חוק המשילות או שנתנגד לתקציב". וואלה יופי. זה יכול להיות ממש נחמד.

מי אמר "הצעד האירופי יסכן את המו"מ", שזו הכותרת הראשית של ישראל היום? כדי למצוא את האמירה הזו צריך לפשפש היטב בידיעה ולמצוא בסופה שאמר אותה הח"כ שוחר השלום, ליברמן, שזכה, עיניכם הרואות, בשתי כותרות ראשיות הבוקר שלא בכוונה. האם לא נראה לעורכי עמוד השער של ישר"ה שכדאי להבהיר מלכתחילה, בשער, מפי מי נשלף הציטוט? או שגם הם מתביישים במי שאמר אותו, כמוני?

לפידומטור

הנה, כבר אפשר להיכנס: הכניסו ללפידומטור את המילה בולשיט וקראו את התוצאה. ועוד קצת.

לא מבינה את הבנאדם. אחרי ששכנע אותנו בלהט לפני חודש וקצת שזה מה שצריך, לחבוט עם נבוט בגבו השחוח של מעמד הביניים, עכשיו הוא אומר, לא, בעצם לא התכוונתי? חובה על כל בית ישראל להקשיב לממבו ג'מבו של יאיר לפיד אמש בראיון הבלעדי לערוץ 10. אין, אין מילים. חתיכת חרטטת שכזו לא נשמעה פה במהלך כל שנות המדינה. עונש, עונש עונש לכל מי שהצביע עבורו. זה האיש, זה מה יש. אין שום דבר נוסף מתחת או מעל.
ועוד דבר: אדוני, אתה לא מדבר לחבר'ה בביליארד. דבר עברית. לאט. אל תבלע את המילים (למרות שבמקרה שלך אולי זה עדיף, שלא תישמע הבושה). אף אחד לא מבין מה אתה אומר. אל תהיה אחד מהחבר'ה. יש גבול. אתה לא מרצה בכיתה י"א 3 של הבן שלך עכשיו. אתה מדבר מול עם ישראל. קיבינימט, על מה אתה משלם ליועצי תקשורת? להסתפר זה לא מספיק.
ואגב, איפה מתן חודורוב כשצריך אותו? בשחייה לילית?

http://f.nanafiles.co.il/Common/Flash/Nana10Preloader.swf

עוד חדשות

מה קורה לכם כשאתם קוראים את הכותרת המלווה אותנו כמה עשרות שנים "התקדמות במאמצים לחידוש המו"מ המדיני"? יורד תריס על עיניכם? אתם מתחילים לנמנם? מתעצבנים? מה? ועל עיתונים שמספקים את הכותרת הזו? ואלי כדאי לעשות תערוכה שתכלול כותרות חוזרות בעיתונים לאורך שנים, מתוך מאגר הגנים של הכותרות הישראליות? כוונתי לכותרות שאין להן שחר ותוחלת בשום נסיבות יותר, שנשחקו במהלך השנים עד כלום.

ברק רביד ממשיך לשתף בדיונים על החרם באירופה. מדבריו עולה שיש להארץ דיפלומט "אירופי בכיר" [שטינקר?] בחבורה. לפי הציטוטים עושה רושם שהאירופי הבכיר ניהל תרשומת ממש מדויקת ויפה של האירועים. או שהחבר'ה מקבלים בסוף כל דיון תקציר או פרוטוקול מלא, ופשוט שיגרו בהופס לרביד. אבל איזה דיפלומט בכיר כה כרוך אחר הארץ? ממממ.

הפלונטר הסיני, המשך: חברת קונגרס רפובליקאית קוראת לישראל לעמוד בהתחייבויותיה ולעזור למשפחת וולץ, התובעת את בנק אוף צ'יינה.

"שגינו באירוע, הן בעצם עיכוב הילד והן בעיכוב אביו… [על המפקדים] לחדד לכוחות את הסמכויות והמגבלות בנושא עיכוב ילדים".
(אלוף פיקוד המרכז, ניצן אלון)

ארבעה ילדים מהדרום חשודים כנושאי נגיף הפוליו. שלושה מהם מתל שבע. איש מהם לא חולה. בדיקות המעבדה נערכו כדי לבדוק מהי רמת החיסון של האוכלוסיה.

מעתה יהיו המרתונים בין אוקטובר לפברואר.

גיא מרוז תובע את הפילהרמונית על שפיטרה את אמו המנוחה דליה מרוז בפתאומיות ולא שילמה פיצוי מלא. זוהי תביעה משונה במיוחד, מאחר שמרוז ז"ל ניהלה משרד יח"צ שהעניק שירותים לגופים שונים. ובכן מה?
הוא כתב על כך אחרי מותה, באוקטובר, ועכשיו הוא תובע (ממון).

קצה האצבעות

הנה מצאתי לגונן גינת, ראש דסק אימפריית הרשע, חומר למדור של יום ראשון, ואולי אפילו של מחר, אם יצליח לשים ידו על 7 ימים: חגי בן-ארצי, אח של, מוציא ספר חדש ומספר על אחותו השרה נתניהו: "יש בה משהו לא צנוע וראוותני". ההוצאו דבריו מהקשרם? היוכיח גינת שבן-ארצי מצוי בהתקף פסיכוטי או תחת השפעת סמי הזיה? היספר על מלחמת ירושה עקובה ממשהו המתנהלת במשפחה? שעות או ימים יגידודו.
ככה זה, ישך ספר חדש, מכור את אחותך לשטן – וזה היה משפט פתיחה לגינת. On the House.

פוסט מורטם

הארץ נגד גדולי התורה. דו"ח מ-1948.

מח' הגהה

mafriah
 גלובס. תודה ליאיר.

אופנה

מי המאפרת שהפכה אמש את יונית לוי לראקון? בואי הנה. בואי בואי.
rakunit

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

תומר פרסיקו על הרב "הגזען והשקרן" שמואל אליהו שהתראיין אמש לאבישי בן חיים.

מי אמר שאורן פרש? תתביישו.

אורן ממליץ
orenmamliz

הכתבה על המחבל מבוסטון ברולינג סטון שתמונת השער שלה עוררה מחלוקת.

כתום הוא השחור החדש, הסדרה המומלצת של נטפליקס, עולה בשבוע הבא בהוט.

שיר הנושא של רג'ינה ספקטור.

היום יפורסמו המועמדויות לאמי, ומעניין אם בית הקלפים של נטפליקס תזכה להכרה בעידן החדש של הצפייה.

וברשתות הישנות, האם עוד יש סיכוי להציל את Bunheads.


את התמונה הזו פרסם ישר"ה בעמוד הפייסבוק שלו. נאלמתי שוב.

koreisra

לפני פיזור

לשמור על דופק סדיר.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

89 תגובות על העז והתיש

 1. נורית הגיב:

  איך אפשר לשמור על דופק סדיר כשקוראים את הנאמר בבלוג שלך שמקבץ את כל החרטא שאנו שקועים בו (השתמשתי במילה שונה ממה שרציתי). אני ביאוש מוחלט. קראתי את עמוד 2 בעתון הארץ וחשבתי לארוז מזוודות, אבל לאן אהגר? מי רוצה יהודיות ישראליות במדינתו? כצרכנית חדשות כפייתית בעברי, היום פשוט מתנהגת כבת-יענה. טומנת את ראשי בחול כלומר קוראת בקשי ורק כותרות לא מסתכלת בחדשות ומקוה שהכלב ילמד לדבר עברית. החדשות הטובות שהתפרסמו הן שהסיכוי שלי ללקות בדמנציה קצת קטן (בצירה) אבל אולי אלו חדשות רעות, מוטב לא לדעת מה קורה סביבי.

  אהבתי

 2. ירון הגיב:

  הקרדיט על "פחות אבל כואב" מגיע אם כבר ליהונתן גפן, שכתב את המילים. 😐

  אהבתי

 3. חייל זקן הגיב:

  מי אמר שאורן פרש? תתביישו.

  משווה ומעלה. אפילו רבותינו הקדושים דיברו בשבח אור החוכמה הנובע מהמלצותיו, הבאבא טוקבק:
  הוי מתחמם כנגד אורן של חכמים. והוי זהיר בגחלתו שלא תכוה, שנשיכתו נשיכת שועלן, ועקיצתו עקיצת עקרב, ולחישתו לחישת שרף, וכל דבריו כגחלי אש.

  אהבתי

  • ירון הגיב:

   "קבל האמת ממי שאמרה". אפילו הלפידומטור משווה ומעלה:

   פוליטיקאים שלא חוו קשר אמיתי לאורן, כשהם מדברים בפני הציבור – מדברים תמיד על זכויות. הם צודקים, אבל לפני שמדברים על זכויות, צריך לדבר על אורן.
   אין לי שום כוונות לאפשר פגיעה, ולו מעטה באורן, ואני קורא למפלגות האחרות בקואליציה – ובמיוחד לליכוד – להתעשת. הגיע הזמן שהם יתנהגו כמו שמפלגת שלטון צריכה להתנהג ויפסיקו את המשחק הזה בנושא חשוב כמו אורן. הוא לא מביא כבוד לאף אחד, הוא מסכן את המשך קיומה של הממשלה והוא בעיקר מונע את תיקונו של עוול היסטורי שהגיע הזמן לשים לו סוף.

   אהבתי

 4. מיקי הגיב:

  נחמד לעטוף תינוקות בעיתון של אתמול

  אהבתי

 5. לחם הגיב:

  לא הוגן שצחי כהן מפוטר בעקבות הכתבה על הסטנדאפיסטית הבדואית. נכון שהוא פישל ברמות, חיפוש קצרצר בגוגל היה מונע את הביזיון, אבל איפה העורכים? למה הם לא שלחו אותו לכפר שלה? איך הם פרסמו את זה בלי לתהות ולברר? הביזיון עליו, הפשלה הגדולה עליהם. וכרגיל הש.ג משלם את המחיר. או במלים אחרות: העיתונות כל כך מכורה ליחצנים ולדוברים שאף אחד כבר לא טורח לעבוד. שיחה עם יחצן או עם דובר צה"ל נחשבת לפסגת הקריירה, ראו את כל המכורים לדובר צה"ל, הרוני דניאלים והחן קוטסיות. אם אצל צחי כהן זה היה סתם בדיחה, אצלם זה לפעמים נושאים של חיים ומוות.

  אהבתי

 6. כהן שמואל יפו הגיב:

  משילות קשקוש!
  שינוי שיטת הבחירות לכנסת לשיטה מעורבת כאשר מחצית הכנסת בבחירות אזוריות 60-60
  ללא העלאת אחוז חסימה- או ללא צורך באחוז חסימה.
  התוצאה 5-7 מפלגות משמעוטיות!
  השיטה הנוכחית רעה לכולם – ימין שמאל ומרכז.
  אחמד טיבי רוצה מפלגה יהודית ערבית מאוחדת.

  אהבתי

  • האמיר הגיב:

   בחירות אזוריות? חס וחלילה. בבחירות אזוריות תקבל 60 מפלגות עם ח"כ אחד. גם אם הוא יהיה מאחת מהמפלגות הגדולות – ואין שום סיבה שהוא יהיה מאחת מהן, למפלגה אזורית יש סיכוי לא רע מול כל מפלגה ארצית בבחירות אזוריות – הוא יצטרך להראות תוצאות לבוחרים מהאזור שלו ולכן יתפקד כאופוזיציה פנימית במפלגה שלו אלא אם יצליח לסחוט הטבות לאזור הבחירה שלו.

   התוצאה היא שלא רק שהמפלגה שתרכיב את הקואליציה תיסחט ע"י מפלגות בינוניות וקטנות, היא גם תיסחט ע"י 60 סיעות בנות ח"כ אחד.

   אהבתי

 7. חיליק הגיב:

  שמואל אליהו הוא לא רק שקרן, אלא גם אדם נתעב ומושחת בכל מאודו. נדיר להוציא ממני משפטים שכאלו, אך שמואל אליהו לא ראוי לאצטלת רבנות, אלא לסט בגדים כתום.
  (תומר פרסיקו טועה לדעתי בדבריו, אך מסקנתו צודקת – שמואל אליהו אינו מתאים לתפקיד רבנות כלשהוא, כלל וכלל לא).

  אהבתי

  • לא מובן לי למה הציבור החילוני משתכשך בקמפיינים של הגופים והמועצות הדתיות. כאחד שנמנע מאורתודוקסיה דתית אני לא רואה כיצד זהות הרב הראשי רלוונטית לחיי או משפיעה על התנהלות הדמוקרטיה היהודית. מדברי המנהיגים של התנועות האסלאמית בישראל אף אחד לא מוטרד.

   אהבתי

  • מעלי הגיב:

   אתה מכיר אותו? אתה גר בצפת? שירתתם ביחד?

   אהבתי

   • חיליק הגיב:

    א. מכיר אותו.
    ב. התגוררתי בצפת תקופה לא קצרה.
    ג. אני יודע שמדובר באדם מושחת, בלי קשר לסעיפים א׳ וב׳ לעיל.

    אהבתי

   • סיימון הגיב:

    V, הערה בשבילך:
    תהיי מוכנה להגן על הדברים הללו בבית משפט. את יודעת טוב ממני שהמקום פה תחת אחריותך. אם ייבחר הרב אליהו לתבוע אותך דיבה על כך שבאתרך קראו לו מושחת, תאלצי לשכנע את השופטים שאכן כך הוא.
    ואני אומר זאת מאהבתך, לא להפך.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    לא אני. חיליק. הוא אחראי לדבריו.
    הוא זה שיתייצב בבית המשפט.

    אהבתי

   • חיליק הגיב:

    V יודעת את זהותי, ואני מוגן להגן על הדברים בכל ערכאה שיפוטית.

    אהבתי

   • חיליק הגיב:

    V יודעת את זהותי, ואני מוכן להגן על דעתי בכל ערכאה שיפוטית שהיא.

    אהבתי

 8. לאור האירועים הייתי מצפה מאלוף פיקוד המרכז שישתוק לפחות עד שיקודם לג'וב הבא באדיבות הנאורים. בעצם שיתפטר.

  צריך לקרוא את הדברים שמפרסם האיחוד האירופי כדי להאמין שאנחנו ב- 2013. כן, הוא כנראה יכיר בחיזבאללה כארגון טרור. ז'תומרת רק בשלוחה המבצעית. לא רוצים לזעזע את המציאות הלבנונית. ז'תומרת שלא. ארגוני השמאל באורגזמה מתמשכת.

  לפיד חרטטן צעיר, הוא עוד ילמד וישתכלל. אתמול בחגיגות ה-100 לשומר הצעיר עלה לבמה שר החינוך וקיבל שריקות בוז. להפתעתי כבוד השר שופך דברי עידוד על התנועה, מדגיש את חשיבותה לדמוקרטיה ומהלל את אחוות העמים. ירד בתשואות פושרות ואחריו עולה שלי. מתקבלת בתשואות סוערות תוקפת את העשירים מהללת את אחוות העמים ויורדת. עולה גלאון פותחת עם אחוות עמים ומיד מטגנת את ההתנחלויות ורומזת לשלטון האחרים שמשתלטים על השיח. האחרים- כאילו הקרן היא בשר מבשרנו. האירוע יחסית למעמד והשעה היה מאכזב. לפחות זוגתי חזתה בעוד נבואה של היון שהתגשמה. חזק ואמץ.

  אהבתי

 9. שועלן הגיב:

  "ארבעה אלו הם גדולי תורה, עוקרים הרים וטוחנים זה את זה בסברה – וכאב גדול יתקפך למיקרא דבריהם המעידים שלא נתבסמו מרוחה של תורה זו, שבשמה הם דוגלים, כי הפלפול ייבש את מוחם ואיבן את לבם. על תופעה זו עמד בשעתו אחד העם, גם הוא גדול בתורה בנעוריו…אחד העם השכיל למצוא שם לתופעה הזו: "שריפת נשמה וגוף קיים". לאשרנו, רבנים מאובני לב כאלה הם מועטים, ולא רק הרבנים הראשיים לא נצטרפו לחוות דעת עלובה זו, אלא גם הרבנים פשוטים, אשר ה' בלבם".

  תחליפו "גדולי תורה" ב"אנשי רוח", וקיבלתם את המצב דהיום.
  פעם בהארץ היו תוקפים משתמטים אידיאולוגים.

  אהבתי

 10. chavit הגיב:

  2 קטנות.

  יש במעריב קריקטוריסט(ית?), חדש יחסית להבנתי, בשם רוני גורדון.
  'צטערת, בהמון מקרים לא מבינה למה הוא מתכוון ובנוסף האיורים שלו קשים לדעתי לצפייה ולפחות אותי מרחקים מעיון בהם.

  הרשות השניה. היתה בעתונים מודעה שהרשות השניה מפסיקה את השידורים הלוויניים של ערוץ 10 וערוץ 22 בעקבות המעבר לעידן. השאלה שלי היא למה לא להשאיר גם את השידור הלוויני לטובת מאותגרי עידן, בעיקר מהמדינות הסובבות אותנו. יכול להיות שהעלות היא כל כך עצומה למדינה שממש חייבים לחסוך פה? אשמח להארות ממביני עניין.

  אהבתי

  • chavit הגיב:

   *מרחיקים

   אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   השידור הלוויני הפתוח לא נועד להפצה ישירה לצרכנים אלא שימש כממסר לאנטנות אזוריות שהפיצו את הערוצים החופשיים לאנטנות של הצרכנים. שידור אנלוגי מאד לא יעיל בניצול רוחב פס והתוצאה עלות גבוהה מאד של שימוש בלווין. את שידורי עידן ניתן להעביר לאנטנות האזוריות על תקשורת קווית זמינה שעלותה כמעט אפסית ביחס לחלופה הלווינית.

   אהבתי

   • chavit הגיב:

    OK.
    השאלה שלי היא האם העלות, הגבוהה מאוד לפי דבריך, אולי מוצדקת בהתחשב באפשרות של קליטה ישירה מלווינים למדינות נוספות.

    אהבתי

   • chavit הגיב:

    במחשבה נוספת.
    לא יקרה כלום אם הצופים במדינות הסובבות אותנו לא יוכלו להנות משפע ה"גארבייג' ריאליטי" המשודר בערוצים המדוברים.

    אהבתי

 11. תג מחיר הגיב:

  תגידו מי גורם למדינת ישראל נזק גדול יותר?
  תג מחיר או ארגוני השלום-נשים עדאלה….
  ארגוני טרור הממומנים ע"י האירופאים, וחוגגים יחד עם השרה ליבני את החרם על ישראל, האם הגיע להגדיר אותם כארגוני טרור? ולהוציא אותם מחוץ לחוק?
  פעם מי שהיה פועל במחשכים במדינה זרה נגד ישראל היה יושב בכלא!!! היום יש להם עיתון, שרה, וגוש נשים…
  אנחנו מדינת חוק או מדינת חוף?…..

  אהבתי

 12. מה קורה לכם כשאתם קוראים את הכותרת המלווה אותנו כמה עשרות שנים “התקדמות במאמצים לחידוש המו”מ המדיני“? יורד תריס על עיניכם?

  קטע, בדיוק בדקתי ומסתבר שהדבר הראשון שקורה הוא תרגום מכונה סימולטני לשפת אמת. באופן מוזר, מתקבל פלט אחיד לכל אחד מהביטויים ברשימה: מו"מ מדיני, הסכם שלום, הסדר עתידי, אחוות עמים, זכויות העם הפלסטיני, פיוס היסטורי, המאמץ לשלום, מזרח תיכון חדש ועוד ועוד. -בכל דרך ולא משנה כיצד הביטויים ממוקמים ומשתלבים מתקבל ממכונת התרגום אותו פלט. ביררתי עם היצרן מדוע אני מקבל כל הזמן: "העברת שטחים מיהודים לערבים".
  היצרן לא עונה. בסוף שלח לי מייל נזעם RTFM אז קראתי שוב. מסתבר שיש כפתור סודי מאחור ליד יציאת הכבל של הקונדישלטור שמחובר לקופסת ה UKNOW שמבטל משמעות ביטויים מסויימים שלא הייתי אמור לגעת בו. הלכה האחריות.

  אהבתי

 13. איחוד האמירויות הגיב:

  "אבל איזה דיפלומט בכיר כה כרוך אחר הארץ? ממממ".
  אחד? הרי האנטי ציונון הזה באנגלית, הוא חומר הקריעה העיקרי של האנטישמים באירופה! הם המסביר לצרחן לכל האנטישמים ב"איחוד", ונפגשים אתם כל שבוע.

  אהבתי

 14. זובין מתה הגיב:

  "גיא מרוז תובע את הפילהרמונית על שפיטרה את אמו"…
  צודקת, הכרתי היטב, ושנים את דליה.
  מלבד הפילהרמונית יח"צנה דליה הרבה אירועים מוסיקלים(אבו גוש,פסטיבלים…)אישה נהדרת (קיבלתי ממנה הרבה פעמים הזמנות…).
  אין שום סיכוי לתביעה ,לא מקבלים פיצויים על הפסקת חוזה עם משרד יחצנות.. אני מתפלא על אורנה לין שהולכת להגן על זה.
  אולי הגיא הזה נפגע, ורוצה שכל המדינה תפגע איתו ביחד?
  ד"א למה הוא לא תובע את אבו גוש שהפסיקו לעבוד איתה אחרי שנים?

  אהבתי

  • chavit הגיב:

   ד”א למה הוא לא תובע את אבו גוש שהפסיקו לעבוד איתה אחרי שנים?

   כנראה שהוא מעריך שמהפילהמונית יש לו סיכוי להוציא משהו, אולי אפילו בהסכם פשרה/גישור. לעומת פסטיבל אבו גוש הפילהרמונית היא טייקון כספי.

   אהבתי

 15. Mosh הגיב:

  זכורה לי כתבה נרחבת על העתיד השחור משחור שעומד להגיע כאשר מדינות יחזירו שגריריהן אם הממשל ימשיך בדרכו (כלומר נתניהו ימשול שנית ) – נחשו באיזה עיתון הופיעה הבשורה (שאני חושב שלא קרתה ) ?

  אנשים יגידו שמה שנתניהו טוען הוא ילדותי , אבל ראבק … בסוריה נרצחים/נשחטים כל יום בממוצע 200 איש ואישה ילד וילדה ומה שמשנה להם זה כמה כסף הולך להתנחלויות ?!
  חיזבאללה שולח את הזרועות שלו לאירופה , ואם וכאשר ישרוד את הקרבות במדינה השכנה הוא לא יהסס לחדור יותר (כי אל קעידה מתחיל לעשות קולות של הכוח העיקרי – וזה לא יכול להמשך ) – והאיחוד מחליט שלא להחליט האם הוא ארגון טרור .

  ושמעתם בחדשות על "תג המחיר הערבי" , לא?!

  שתי דוגמאות של סיבוב היסטוריה כדי להצדיק את עמדתך :
  רגב קונטס מפרשן את פרשת השבוע ברדיו (לא מבין את הקשר האמת ) ומסביר את חטא העגל , על העם שהיה חסר סובלנות ולא יכל לקבל מרות שמבחינתם לא הביאה להם תועלת … הוא סובב וסובב את הפרשה כדי להראות כמה הדרך שלו הנכונה – מצחיק הניתוק לפעמים.

  אורלי וגיא הזמינו אתמול רב רפורמי כדי שיוביל את השיחה ל"כמה המצב שלנו רע כמו לפני החורבן" ושהעם שגרם לחורבן היה קיצוני ושונא זרים ופשוט מגעיל … כמו היום .
  אי אפשר שלא למחוא כפיים על היכולת לתעל יום כ"כ נורא על מנת להגיד שאתה הצודק, כולם טועים ולבכות על "המדינה שנגנבה לך".

  אהבתי

  • Mosh הגיב:

   ופירוש מעניין ל"סנקציות" של האיחוד

   אהבתי

   • לוחמה אלקטרונית הגיב:

    מפנה אותך לקישור שניסיתי להביא אתמול למאמר של יאיר רוזנברג בטאבלט מגזין (הקישור שוב השתבש שם). המאמר מסביר למה החרם לא בדיוק כפי שתואר לנו בתקשורת.

    אהבתי

   • Mosh הגיב:

    תודה , ראיתי את הפוסט שלך אתמול ולא הזדמן לי לקרוא …
    מה שטוב בלינק שהבאתי שהוא מסביר בשניים שלושה משפטים את מה שכמובן התקשורת מעוותת .

    אחלה סופ"ש

    אהבתי

   • ההסבר נשמע הגיוני. חבל שאף אחד לא מתמקד בתפקודו של משרד החוץ וההסברה הציונית. נושא לתחקיר מרתק.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    ונניח שאני רוצה לפוצץ אתמול את הר הבית
    ולהקים שם מקדש + קורבנות. ונניח שאני
    בעד חרם מוחלט על כל יהודי העולם. כל העניין
    הנו בזיון ממדרגה ראשונה לעצם נהול המדינה.
    היכן היה משרד החוץ? היכן היו השגרירים?
    איך זה שאף אחד בממשלה לא ידע מה הולכת
    אירופה לעשות. הטלפון של רה"מ אחרי
    המעשה מבזה את כולנו? אם לפני הנכתב
    לא ידעו על על המסמך האירופאי מדוע לא ידעו?
    ואם לפי אחרים כן ידעו מדוע לא טפלו בזמן.
    האם העובדה שלאחר מעשה ראש ממשלת
    ישראל מטלפן לראשי ממשלה ותשובתם הכי
    סבירה: אדוני ! זה לא היה חשאי וגם אצלכם
    ידעו, מדוע לא צלצלת בזמן? האם תשובה
    ראויה כזו לא מבזה את כולנו? האם מערכות
    אי היחסים האישיים של ליברמן עם הפוליטיקאים
    באירופה לא פוגעות בניהול המדינה? האם סגנו
    אלקין טוב ממנו? האם התפקיד של שר החוץ
    הנו להתריס להרגיז ולהתגרות או לכזב ולהתחנף
    למען המדינה? כמו בכביש צ"ל חכם לא צודק.
    אם אי פעם היה הבוחר הישראלי זקוק לעדת
    חקירה הנה היא. איך התחולל הבזיון הזה? מי
    כאן עשה את תפקידו ומי חיבל.

    אהבתי

   • מי שמנהל את משרד החוץ הוא מספר פקידים גבוהים עם אג'נדה דיפלומטית מאוד מסויימת ובטח שלא שר החוץ. השר זמני, הפקידות נצחית והכשל עצום. בוודאי שהליברמן והביבי מבישים -אין קשר לאימפוטנטיות המשרד שמקבל אצלי אפס עגול. שום הסברה אפקטיבית. כמעט כל מה שעובד ומשפיע מגיע מיוזמות פרטיות. אחד שילם הון כדי לתרגם אלפי מסמכים מהארכיון הבריטי השני מקים אתרים פרו-ציוניים והשלישי מתרגם מערבית.

    אהבתי

  • מעלי הגיב:

   נראה אותך עומד בפני כל אירגוני הנשים וגוש ה…
   אתה לא מבין, ליבני, ואירגוני הממומנים בכסף אירופי (הנשים, 600 אלף יורו בשנה למשל) יושבים להם על הוריד מהבוקר עד הלילה שיחרימו כבר את ישראל! בסוף גם אתה היית נכנע!
   אתה חושב שלסורים יש אירגוני נשים וגושי שלום ממומנים? שבאים כל הזמן ל"איחוד" לילל?
   תחשוב אם יש מישהו בסוריה היום! שמעניין אותו שגמלא ורמות לא שייכים לאסד?
   רק אירגוני "נשים ושלום" ישראלים רוצים להחזיר את הרמה לנשות השלום הסורי! רק הן עדיין מתלבטות אם לתת את קיצרין למורדים, ואת גבעת יואב לאסד או להפך…
   בנתיים ה"גושים" של תלאביב ישתו הר חרמון לבן, וקברנה של גמלא עם המליונים שהן מקבלות מה"איחוד", רק את היינות האלה יהיה אסור למכור באירופה ולהופיע בתערוכות יין,ככה עובד חרם למען השלום .

   אהבתי

 16. הומר סימפסון הגיב:

  הקטע עם יאיר לפיד פשוט נמאס.
  אני מתחיל לפתח העדפה לא רצונית לשמוע על ליהיא גרינר ולא על שר האוצר המוכשר/האסון שלנו.

  אהבתי

 17. הומר סימפסון הגיב:

  אני כמובן לא הצבעתי לו ולא אצביע לו.
  הבעיה היא שגם מבקריו ובהם V חופרים לגביו ערב ובוקר.
  אני מתחיל לחשוב שהוא יודע שבעוד כמה שנים כאשר יהיה יותר טוב מבחינה כלכלית (זוהי טבעה של הכלכלה שפעם יורדת ופעם עולה) מתנגדיו החריפים יזכרו רק את המולה התקשורתית ולא את הביקורת העניינית שהופנתה כלפיו ואז יהפכו משונא לאוהב ומאוהב לראש הממשלה.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   לא נכון. לא מבוקר ועד ערב.
   אבל קרה אמש אירוע דרמטי.
   הבנאדם שוב פליקפלק. שיצטרף למכבייה במקום לחמם את כיסא האוצר.
   הוא עושה אותם פוילע שטיק בדיוק כמו קודמיו. הוא לא יותר רע. הוא רק הרבה יותר יומרני ופוזאי. על כך העצבים.

   אהבתי

   • יכול להיות שמר סימפסון כיוון למשהו ברוח:
    לאחרונה התאפקת מאוד יפה ואנחנו מאוד מעריכים את המאמץ למרות שגם אנחנו לא מעריכים היאיר בשיט.

    אבל כידוע, אני נוטה לשמוע קולות עלומים והעשן והראסטות די מפריעים לקריאה.

    אהבתי

  • Mosh הגיב:

   רוב רובם של האנשים הצביעו לו בגלל סיבות שאם אתה לא נותן להן תוקף ובמהירות … אתה מאבד אחיזה .

   אם לנתניהו הצביעו בגלל האמונה בחוסן הכלכלי ושמצבנו טוב (לא מעולה אבל טוב ) .
   ולשלי בגלל הדם החדש שמציע אופן הסתכלות שונה על הכלכלה .
   לפיד פשוט סיפר סיפורים ש"רק תנו לי להכנס וישר אני מסדר הכל" ובצורה הכי קיצונית שיש ….
   אפילו נתניהו ושלי לא אמרו שהכל מעולה/יהיה מעולה ישר כשיכנסו לתפקיד .

   ככה זה שאתה מבטיח לאנשים את הירח , אם תגיע לגובה של הר מירון הם יסקלו אותך .

   לא מאמין שלפיד יחזור להתמודד , ובשבילו (בריאותית ) אני מקווה שמוקריו ימנעו ממנו ניסיון שני.

   אהבתי

 18. הומר סימפסון הגיב:

  הוא מפלקלק קצת יותר מקודמיו אלא שהתקשורת נותנת לזה הרבה יותר נפח.
  אני עדיין בטוח שהוא לא בדיוק יודע על מה הוא מדבר ו(מה שגורם לו להרבות בשימוש בסיסמאות) ולכן לא אצביע לו לעולם (זה בתוספת התמיכה המגונה של אמפריית הרשע).
  אני חושב שהרבה יותר חשוב לבקר את הסיסמאות הנבובות של שלי יחימוביץ שמנסה להרוס את התדמית העניינית שהיתה לה בקדנציה הקודמת ובמסע הבחירות.

  אהבתי

 19. velvet הגיב:

  כתב התביעה של צחי כהן.
  חיבר: רביב דרוקר.

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   לא הבנתי, וגם נראה לי שרביב לא, על מי בדיוק הוא צוחק בפוסט הזה, ולמה הוא לא כתב בדיחה דומה על חשבונה של עמיתתו מהדיסנילנד.

   אהבתי

   • פאקט צ'קינג הגיב:

    הארוע לא קרה בדיסניוורלד אורלנדו, ולא בדיסנילנד קליפורניה. תול"ר לורטה שכמותך.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    א. יופי, האורנומטר עדיין עובד.
    ב. אל תיגע לי בפאקטים. אם תבקש יפה תקבל אחת לחה.
    ג. צודק, ואהבתי את הויכוח על איפה לא התרחש האירוע.

    אהבתי

   • עייף כל כך הגיב:

    צודק. התחכמות די מוצלחת, רק הסביבה מדפרסת מאז'ורית. 😥

    אהבתי

 20. לוחמה אלקטרונית הגיב:

  ובפינת הארכיאולוגיה: האם נמצא אחד מארמונותיו של דוד המלך בחורבת קיאפה שבעמק האלה, המזוהה עם שעריים המקראית (לא לבלבל עם שעריים ברחובות)?

  אהבתי

  • עכשיו חידה שממונחת לפתחו של משרד התיירות:
   איך במדינה של עיר הקודש ועוד עשרות אתרים שחשובים למיליארדי נוצרים מוסלמים ויהודים וארכיאולוגים והיסטוריונם -איך לא מגיעים לכאן כל שנה עשרות מליוני תיירים?
   התשובה במהופך.

   אהבתי

   • לוחמה אלקטרונית הגיב:

    לא זוכר איפה קראתי לאחרונה, שבאירופה אתה מגיע כתייר לארמון מפואר, ואילו בארץ מביאים אותך לגל אבנים ואומרים: "דמיין שפעם עמד כאן ארמון"…
    וביתר רצינות, אתה מוזמן לעיין בנתוני התיירות העדכניים כאן, והסבר על הקושי לפתח את תחום התיירות בישראל כאן.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אין ברירה, צריך להחריב להם את הארמונות בשביל לעודד את התיירות לארץ.
    יהיה בזה גם צדק היסטורי.

    אהבתי

   • להחריב להם את הארמונות – טובי תיירינו כבר עובדים על זה שנים…

    אהבתי

   • הנתונים ידועים וגם ההסברים ובכל זאת, ג'רוזלם, דד סי, סי אוף גליליי, חברון, חופי חול נהדרים. הכוכבים מהתנ"ך הברית החדשה וחלום מהקוראן בכרטיס אחד. אפילו הצליחו להפוך את תל אביב לבירת הקהילה בתוך עשור. תמיד מסבירים ביצועים כושלים דרך תקציב- במקום להסביר כיצד השתמשו בו. הפער בין הפוטנציאל למספרים אבסורדי.

    אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   לא נמצא ארמון של דוד המלך בחורבת קיאפה. לא כולם
   מסכימים שהחורבה היא שעריים התנכית. נמצאו הוכחות
   טובות, ככל שניתן בארכיאולוגיה, לישות מדינית צבאית
   יהודיית בשפלה הגבוה, בגבול איזור שליטת הפלישתים.
   זמן קיום האתר שהוא אתר יהודאי כנראה לדעת רוב מי
   שאמורים לדעת, שפת הכתב, ממצאים סמליים, מזון
   תואמים לזמנם המשוער של דוד ושאול ולאופי "ממלכתם".
   ס"ה כל הממצאים המוסכמים עשוי לתמוך בדעת שמייסד
   השושלת הדווידית שלט בקדם-מדינה שייתכן אולי שמרכזה
   היה בירושלים.

   אהבתי

 21. אורן הגיב:

  בית הקלפים אכן עשתה היסטוריה.

  אהבתי

  • Mosh הגיב:

   סדרה נדירה בנוף הדי שטחי של היום .
   מודה , הייתה לי התמכרות קלה – וזמינות כל הפרקים לצפייה לא עזרו כלל וכלל .

   קווין ספייסי ראוי לאמי !

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s