יד ימין קדימה

yediot26.8.13isra26.8.13
maariv26.8.13haaretz26.8.13

hamvaser26.8.13makor26.8.13

הכותרות הראשיות

בידיעות צבא ארה"ב מוכן לפקודה. ישר"ה מכתיר בראשית את פסגת הגנרלים בירדן. במעריב רוסיה מזהירה את ארה"ב. אלא מה, בפשפשי בתוככי הידיעה המרכזית בכפולת 2-3 מצאתי רק משפטון בנושא: "…במקביל הזהירה רוסיה את ארה"ב מפני מתקפה צבאית בסוריה והבהירה כי יהיו לכך 'השלכות מטלטלות' על המצב הבטחוני במזה"ת". אה.
וגם: כך תיראה המתקפה האמריקאית.
בהארץ ודאות גבוהה שאסד תקף בנשק כימי ופקחי האו"ם יבקרו היום באזור. ופרשנות: ישראל יורדת מהגדר.

אם חשבתם שיעבור שבוע בלי שלמה ארצי בשער האחורי של ידיעות, טעיתם: "שלמה ארצי, בן לניצולי שואה, הופיע אמש לראשונה בגרמניה". זו כותרת המשנה.
הידיעה של אלדד בק נפתחת במילים אלו: "על במת בית הכנסת הגדול בגרמניה, ששרד ללא פגע במלחמת העולם השנייה ושופץ להפליא, עמד אמש שלמה ארצי…" מטריד?
ארצי, כך בידיעה, ביקר בגרמניה בעבר ואף הקליט שירים בגרמנית, אך לא הופיע עדיין. אז הנה.

וקצת יח"צ לשר (אחד מהם) החביב על ידיעות: תמונה וכיתוב. בתמונה (ע' 30) שר הפנים גדעון סער "המעניק מעמד" (אה?) לארבעה ילדי עובדים זרים בישראל שעד כה חששו למעמדם בישראל". אז איזה מעמד הוא העניק להם?
ברקע המפגש עם הילדים הלו, כך בכיתוב, "נמצא מאבקם של ילדי העובדים הזרים לקבל מעמד בישראל". שוב: איזה מעמד?
ולקינוח עוד טפיחה על שכם השר: "מאז כניסתו לתפקיד אושרו כ-40 בקשות חדשות ו-70 בקשות שנתקעו בוועדות משרד הפנים".
וסכין קצר בלבו של השר הקודם: "מאות ילדים הגישו בקשות בתקופתו של אלי ישי".

אחרי שבשבוע שעבר הייתה הכותרת בידיעות "מברוק מובארק", עם שחרורו, הכותרת לכיתוב התמונה הבוקר היא "החיוך של מובארק"כאילו היה הוא המונה ליזה. אוהבים אותו הרבה, כן? בכיתוב לתמונתו מוזכר ש"צוות השופטים יצטרך להכריע אם הוא שנתן את ההוראה לפתוח באש לעבר המפגינים במהלך ההפגנות שהתקיימו נגדו לפני שנתיים".

אין כוח יותר למשפט המסטיק בעניינו של נוחי דנקנר ואי.די.בי.

נתניהו בעד ערכי הלימוד ההומאניים, ונגד שי פירון. איפה? בישר"ה, נו.

ידעתי שאם אקרא את המדור של דרור אידר בישר"ה אמצא שם משהו על ידיעות, אף שהכותרת המבטיחה "אימפריית הרשע של נוני מוזס" לא מופיעה היום, ומי יודע אם כיכבה ב-12 ימי היעדרותי.

ואחרי כל אלה, נמצאים אצלנו חכמים, שגם בלי התערבות ישראל מצאו את אשמתה בסכסוך הדמים. אחד מהם הוא פרשן "ידיעות אחרונות" שמעון שיפר, שפירסם אמש טור המגן על אובאמה המתלבט אם להתערב. בשולי הטור הוסיף שיפר פסקה שעדיין נשמעת מפי חובבי הנסיגות למיניהם, אלה שעד לא מכבר דחקו בנו לסמוך על משפחת אסד ולהפקיר בידיה את רמת הגולן.
"אני מעז להניח", כתב, "שאם הצדדים (ישראל וסוריה) היו מגיעים להסדר, לא היינו צופים כיום בחרדה במלחמת אזרחים שאין לשער את סופה". אאורֶקה! ישראל אשמה במלחמת האזרחים. מדוע לא שמענו לו ולחבריו והפקרנו את רמת הגולן בידי משפחת אסד?
ההיגיון הבריא אומר שלוּ חתמנו עם אסד, היו התכתשויות הדמים מתרחשות ממש מעל לכנרת, ושום יישוב יהודי־ישראלי לא היה בטוח, נוסף על התעוררות תאים פרו־סוריים בתוכנו. אבל באורתודוקסיה השמאלית דבקים עדיין בעקרונות האמונה, שלפיה לב הסכסוך הוא המחלוקת הטריטוריאלית. לכסילות הזאת יש עדיין חסידים בקרבנו, והם מקבלים זמן מסך ושידור וטורים בעיתונים. יהודים תמיד ידעו לסובב את האצבע בתנועת לימוד כדי לסנגר על השטן.

קצה האצבעות

מוזר לכתוב את תת המדור ביום שני, אבל הנה, ידיעות מודיע שיאיר לפיד מתראיין "בראיון מקיף ראשון" ביום שישי הקרוב. המראיין הוא רענן שקד, שהביע כבר מורת רוח לא מעטה בעבר הקרוב ממעללי השר והקולגה לשעבר. יש לי תחושה עמומה שבשבתו מולו שעות פנים אל פנים לא נשמע ולא נראה הטחות של עגבניות רקבוביות, אלא יותר חידודין משועשעים וסיכום: לפיד בחור טוב, לא מאוד מבריק כשר, אבל מה נשאר לנו כבר. תנו לו צ'אנס. כמו שנתנו צ'אנס לשלום.

חצי מכפולה האמצע של ידיעות היא קידום לגליון שישי הענק (הוא הגיליון שלפני ראש השנה).

תרבות

חמישה ספרים חדשים של סלינג'ר ייצאו לאור ב-2015, כפי שהורה. הסרט הדוקומנטרי על אודותיו יגיע לאקרנים ב-6 בספטמבר.
הטריילר:

עוד מיתוס נשבר: גדעון קוץ על ספר חדש על אדית פיאף המנפץ את תדמיתה: פתיינית סדרתית שהתגוללה לה עם נאצים.
piaf

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

קומדיאנטים במכוניות שותים קפה. מה קרה לסדרת האינטרנט של סיינפלד? בעונה הראשונה היו עשרה פרקים. בשנייה רק שישה, ולא נראה לי שהם מתכוונים להוסיף עוד. מתוך 16 פרקים רק פרק אחד הוא עם קומדיאנטית, שרה סילברמן.
גם בעמוד פייסבוק של הסדרה לא נכתב כלום מאז 23 ביולי. הצופים ממשיכים לשאול ולתהות מה קורה.

על הוצאת הספר העצמאית של יגאל סרנה שמעתי בעת חופשת הבלוג והעבודה המאומצת על הסרט שלי. אבל הנה, אני רואה שעדיין לקח לתקשורת כשבועיים לכתוב על כך. חלומות ממריאים לאט פה. בכל מקרה, זה סיפור הוצאת הספר והראיון עם סרנה כפי שהעלה בבלוג שלו, עד ראיה.

לאן נעלם האתר של מנחם לס? הנה הוא הגיב בבאזר:

מנחם לס 22/08/2013 ב-20:54 #
האתר שלי סגור כי חברת האיכסון הישראלית סגרה לי אותו. טוענת שמשהו בוורדפרס שלי מטיל עומס בלתי רגיל על השרת. אז מה? התריעו אותי? הזהירו אותי?
לא. פשוט סגרו לי את האתר. כשצילצלתי אליהם הם אמרו "איש המחשבים שלך צריך לסדר את הבעייה בוורדפרס ואז האתר יחזור". זה היה היום ב-4 אחה"צ זמן ישראל. איש התכנה שלי (וגם של דהבאזר) נמצא בחו"ל בחופשה. מצאתי פרי לאנצר שניסה לעזור.
אבל "בעייה קטנה". אם הם סגרו את האתר, כיצד ניכנסים לתקן אותו.
צלצלתי ב-5:30. הם סגורים עד יום ראשון.
מי שמנסה להיכנס לאתר מקבל מין חלון המבקש שם וסיסמה. הם לא יודעים מה לעשות. החברה 'ליידנס' לא טרחה לשים איזו הודעה "בעייה טכנית". יש להם "עזרה טכנית" דרך אימייל עד יום ראשון.
GOOD LUCK.
זאת בעייה הרבה יותר גרועה מאי ידיעת השפה האנגלית.
אני כבר משנת 2000 לא מגיע לאף מקום בעולם מלבד ישראל וארה"ב. ישראל בגלל שאני אוהב אותה, בגלל שבתי ונכדותי שם, ואני סובל את כל הדרק כמו היום עם חברת האיכסון כש-5,000 כניסות היום יחשבו שהאתר לא קיים יותר. ארה"ב? בגלל שכל תייר שמגיע לכל מקום אחר בעולם מלבד ארה"ב למנוחה וטיולים הוא טיפש(ויש היי פיי חופשי בכל מקדונלד!)

ד"ר נעמה כרמי בפוסט אישי כואב.

לא ממש הבנתי מה הביא שבעה מיליון וחצי בני-אדם לצפות בסרטון הזה על התמכרותם לסמארטפון, על מיליוני אנשים שלא מסוגלים להסתכל אחד לשני בעיניים, ועל אותם מיליונים שכל פעולה שהם עושים, כולל הכל מביאה אותם להושיט קדימה את ימינם (נו, רק מיעוט הוא שמאלי) כשהיא מורמת מעט, וללחוץ על כפתור המצלמה בסמארטפונם. והאם בני אדם יפסיקו עם המנהג המגונה הזה, שלא לחוות את הרגע אלא לצלם אותו? בטח. ממש.

מילא אם הוא היה מסתיים כמו נקודת זבריצקי של אנטוניוני. וכל מי שלא זכו בנעוריהם ואו לא למדו קולנוע ואו לא בילו בסינמטקים, הנה, סתימת חור קטן בהשכלה.

הופרדו בלידתם

מזכיר ההגנה האמריקאי צ'אק הייגל ועיתונאי המארקר איתן אבריאל, הגרסה הצעירה יותר.

avrielhaigel

מח' הגהה

כך נפתחת הידיעה המרכזית בכפולת 2-3 במעריב

במעריב מתגברים הסימנים שהנשיא אובמה החלטה להורות על תקיפה בסוריה בקרוב.

שלא תחשבו, אגב, שאין יותר שגיאות בשומקום. אני פשוט דוגמת עניין אחד שניים ביום, במקרה הטוב. כי נו, אם הייתי מקדישה לכך את כל הפוסט זה לא היה נגמר גם בעוד 2,000 מילה.

לפני פיזור

הבלוג ואני מתאוששים לאטנו.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

66 תגובות על יד ימין קדימה

 1. japan הגיב:

  מי נלחם למען ילדי הזרים ומה האג׳נדה שלו? איפה הזרים האלה יגורו? בשכונות של המזרחים? ברקע הסידרה של אמנון לוי ״השד העדתי״ אביב לביא מספר ששמעון שיפר התלונן בעבר על האתיופים בשכונתו שמורידים את מחירי הדירות ומסתובבים כל היום ליד חנויות אלכוהול, לא עושים דבר.

  למזרחים אין נכסים שהם רוצים לשמור את ערכם? אמנון לוי במקום לעלות גירה ולהעלות את אותם הטרונויות מלפני 60 שנה היה צריך להיות אקטואלי ולהעלות את הנושא הזה. אבל הוא חי בעבר.

  אהבתי

 2. עו"ד הגיב:

  אם כבר נקודה לסיום הזבריצקי אז כדאי לציין הסיום הזה – דריה בשקיעה – אינו הסיום המקורי כפי שרצה והגה אנטוניוני. במקור הוא רצה שנראה מטוס שרושם בשמים – "לכי תZדייני אמריקה", אבל היה מי שלא אישר לו. אז כן, מסכים: הסרטון היה צריך להסתיים בריסוק הסמארטפון לרסיסים והכתובת fuck you Smartphone.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   מעניין לשים לב לנתוני הצפייה: סרטון חסר פואנטה ובנאלי על סמארטפון – 7 מיליון וחצי תוך ימים.
   טריילר לסרט על סאלינג'ר, שנמצא באוויר מיוני: 13,000 צפיות.

   אהבתי

   • עו"ד הגיב:

    על חוכמת הרוב כבר למדתי בביה"ס ב"הכוזרי".

    אהבתי

   • יוריק קרמר הגיב:

    מסקנה, העולם משתנה. צריך להכיר בכך, כי לשנות אותו קצת קשה.

    אהבתי

   • אלקטרון חופשי הגיב:

    אכן. מבלי להפחית בחשיבותו של סלינג'ר, אני מניח שליותר אנשים יש בכיס סמארטפון מאשר ספר שלו. מה גם שסלינג'ר כתב את יצירתו החשובה לפני יותר מ-60 שנה, והפסיק לפרסם לפני קצת פחות מ-50, כך שוודאי יש דור שלם שבכלל לא מכיר אותו. בהחלט אפשר לשאול מי רלוונטי יותר היום, הסמארטפון או הולדן קולפילד? ג'.ד. סלינג'ר או סטיב ג'ובס? ולאן הסמארטפונים עפים כשהאגם קפוא?

    אהבתי

 3. עו"ד הגיב:

  ופסקול שמיעה להיום, במיוחד לחובבי הגיטרה: Larry Carlton & Robben Ford – that road

  אהבתי

  • captain beefheart הגיב:

   לארי קרלטון רולס!!! אחד הגיטריסטים היותר שווים של השנים האחרונות. הגיח מ-NO WHERE ומאז הוא מפציץ. ראיתי אותו בסוף שנות התשעים בפעם הראשונה ודי ישבתי ברצפה נפלתי בכיסא. הוא מנגן גם בגיבסון רבע נפח, גם בפנדר טלקסטר ובעיקר מרשים באקוסטית, שזה די נדיר. אחלה בחירה.

   הזכיר לי לארי אחר, שמפציץ כבר ארבעים שנה. כאן עם עוד תותח על מתוצרת צרפת.

   אהבתי

   • עו"ד הגיב:

    רגע 1, שניהם אגדות גיטרה, נא לא להמעיט בערכו של רובן פורד. וקרלטון איתנו כבר מסוף הסיקטיז, והגיבסון – בוודאי, האי אס 335 שמישהו מציע אחת נדירה משנת 1959 למכירה באי ביי בסכום הצנוע של 157,825.20 שקלים.

    אהבתי

 4. יונה לבנה הגיב:

  גדעון סער צריך לתרגלצרפתית לטובת כישוריו הנאורים. בעמותת אסף ימסרו שאין קשר כי צוענים הם לא אפריקאים ובין צרפת קחו כסף ועופו לי מהעיניים לישראל החשוכה ושהאו"ם- והחוק הבינלאומי- והאמנות- ומדינות היעד, הרי נורא חם באפריקה.
  נציגת העולם חופשי שעזרה לסדאם לפזר סארין וחרדל כדי לשפר את המוטיבציה של נושאי המפתח האיראנים מכינים מסר נוסף. הפעם, גם הסונים מצויידים במפתחות. המושיעים חוזרים: בריטניה, צרפת, ארה"ב וטורקיה -התרבויות ששדדו משאבים והקיזו נהרות של דם חוזרות לשכונה. הטורקים יקבלו לקרדה והיהודים יצטרכו לוותר.

  אהבתי את הסרטון והמכה אכן מכה. העדכון האחרון של הכרום מנדנד לי כבר ימים ואני מסרב. מחייב אישור גישה למצלמה כי ה- RTY מתחבר דרך ה -ROP והפרוטוקול דורש וידוי ID כדי שב- RCW אפשר יהיה לשתף עם כולם. אם יפותחו אפליקציות כאלה, בעתי. האח הגדול בא בטוב.

  אהבתי

 5. shttutit הגיב:

  יוּ נכון, גמני שפשפתי ת'עיניים כשפגשתי אתמול ברשת
  את תמונתו של צ’אק הייגל 🙂 מדהים

  ומשוּ על השדון העדתי, סופסוף מישהי קמה והעלתה
  פוסט שכדאי לקרוא: "על אפליה בכיינות ומה שביניהם"
  וראוי לקרוא תגובתה של בעלת הפוסט, פנינה פורטה, ליבגנייה
  המלצתי לה להעלות את דבריה בתגובה לפוסט
  ראויים לא פחות מהטקסט שהעלתה.

  אהבתי

 6. מרדון הגיב:

  בעמוד הפייסבוק של הקומדיאנטים כתוב שהפרק עם כריס רוק הוא ה-season finale, אז אכן תמה העונה השניה של הסדרה.

  אהבתי

 7. עו"ד הגיב:

  הוא דומה גם לחתול.

  אהבתי

 8. Toferet Ani Vetoferet הגיב:

  אין לי מושג מהיכן לוקח שמעון שיפר (אתמול בידיעות) את החוצפה הענקית לטעון:

  מתנגדי ההסכם עם סוריה אומרים כיום, תראו מה היה יכול לקרות אם ישראל היתה חותמת על הסכם עם משפחת אסד. ואני מעז להניח שאם הצדדים היו מגיעים להסדר, לא היינו צופים כיום בחרדה במלחמת אזרחים שאין לשער את סופה.

  אין לי מושג מדוייק לגבי דעותיו הפרטיות של שיפר אבל ההזייה שלו מרחיקת לכת.

  כאמור, חוצפן.

  אהבתי

  • Toferet Ani Vetoferet הגיב:

   כמה דגשים החליקו.

   זה ואני מעז להניח

   וזה לא היינו צופים כיום בחרדה במלחמת אזרחים

   אהבתי

  • שועלן הגיב:

   אבל הוא צודק.
   תראי איזה יציבה מצרים בזכות הסכם השלום שחתמנו איתם.
   במיוחד בשטחים שמסרנו להם.

   אהבתי

  • captain beefheart הגיב:

   זו לא חוצפה אלא סתם טיפשות מבהילה בעוצמתה.

   אהבתי

  • אלקטרון חופשי הגיב:

   זה נקרא Masochistic Omnipotence Syndrome (לגלול את הדף קצת למטה).

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    מומלץ לקרוא את כל הטקסט.
    אחד הטקסטים הטובים שקראתי שמסביר בצורה קולחת את הבעייה של ישראל והמערב.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    האמת, טקסט קלוש ועיוור לסתירה הפנימית שלו. אבל לך תתוכח עם אנשים הבטוחים שהם יכולים להוכיח מדעית את דעתם.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    מהי הסתירה הפנימית?
    לפחות הכותב אדם מכובד, ולא איזה קונספיריון.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    הכותב הוא היסטוריון.
    האם כל כתיבה היסטוריונית/סוציולוגית היא "ניסיון להוכיח מדעית את דעת הכותב"?

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    ישנן עובדות שניתן לטעון אמת או שקר, וישנה המסגרת המאחדת שבונה ההיסטוריון/ סוציולוג זה תבנית שבהחלט אינה אמת מדעית המחייבת את האחרים. לו היתה לכותב ביקורת עצמית היה מבין שאחרים מביעים דעה על בסיס רקע מחשבתי שונה משלו, וזכותם.
    הוא בונה תבנית בינארית גסה המאפשרת עמדה פשטנית על בסיס דעות קדומות, לא במפתיע יש בעלי דעה אחרת. כל גזעני יוצא "צודק" אצלו. המערבי מציג חלוקה נכונה. המוסלמי כי הוא מציג את העמדה הצפויה ממוסלמי.

    אהבתי

   • Toferet Ani Vetoferet הגיב:

    האורן אמר:

    בלה בלה בלה בלה

    blah

    הלו, האורן אמר אז על מה הויכוח?

    אהבתי

   • אלקטרון חופשי הגיב:

    תודה. קראתי לפני שנים ועכשיו חזרתי וקראתי שוב. למי שלא מתחשק לו לקרוא מאמר ארוך באנגלית: "תסמונת הכל-יכולות המזוכיסטית" היא נגזרת קיצונית של ביקורת עצמית, לפיה "הכל באשמתנו ואם רק נשתפר נוכל לתקן כל דבר". במסגרת סכסוכים המשמעות היא שאם רק נוותר, נתנצל ונפצה את הצד האחר על עוולות אמיתיים או מדומיינים שגרמנו, נוכל לשנות את המציאות אך ורק בכוחות עצמנו. הטענה של שיפר לפיה מסירת הגולן תמורת שלום עם סוריה הייתה מונעת את מלחמת האזרחים שם היא דוגמא מובהקת לכך.

    אהבתי

   • יון ויאנג הגיב:

    תפיסת הצד השני כחסר אחריות, מודעות או יכולת בחירה היא תחפושת נפוצה לגזענות שבמעוזי הנאורות. הערביםנשיםענייםמזרחיים משולים לחיות או תינוקות שנאלצים להתנהג, ללא הגיון או מוסר.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    טעות כפולה בחשיבה.
    א. הגזענות במהלך היסטוריה לא התבטאה בדרישות נמוכות מהאחר, לגמרי לא.
    ב. ההתייחסות היא למצבו המוחלש במסגרת החברתית. החשיבה שמדובר בהתייחסות לתכונות על בסיס גזע, מין, דת וכו' נובעת מהאוטמציה המחשבתית של הגזענים.

    אהבתי

   • יון ויאנג הגיב:

    שוב אתה צודק ולראיה מדינת היהודים. מוחלשים נצחיים בעיני העולם שלמרות תיוגם כלוזרים חזרו לשטח ביצות עויין כדי להפוך אותו בשום זמן לנס דמוקרטי הודות לחזון, עמל ושכל. ברור שאין קשר לגזענות כי דרשו מאיתנו בסה"כ להבליג. דרישה גבוהה ואיומה עבור ציבור דעתן ומלומד.
    משם נמשיך לטיעון ההגיוני שמשמיע השמאל בזכות הקמת פלסטין לצד כפר סבא-לא לספח ערבים כי יהיו בישראל יותר מדי מהם. שוב, אין קשר לגזענות. מדובר בהעדפה קולינארית.
    מאותה נקודת עליונות מערבית רגישה ויודעת-כל, קובעות נביאות המגדריזם שלא ייתכן,-נשים אף פעם לעולם לא בחרו להיות זונות. כי הגברים אשמים, תמיד. אם נשים רוצחות זה רק בגלל הגברים בחייהם. וגם אם מוניקות יורדות כדי לעלות אין קשר למין.
    הנה, הפלסטינים שבניגוד למוחלשים הסדרתיים מקבלים סיוע מאונר"א, מאחיהם הערבים, מארה"ב, מאירופה ואפילו מארגונים יהודיים ותראה איזה דרישות גבוהות יש מהפלסטינים. פיגועי התאבדות- מותר, ירי טילים על אזרחים- לגיטימי, יידוי בקבוקי תבערה ואבנים- מחאה, שחיטת תינוקות-התגוננות קלאסית כי יגדלו לחיילים. שחיתות ציבורית, וודאי כי אקיבוש משחית.
    אין ספק, היסטוריה של דרישות גבוהות.
    והנה אחרונים חביבים ארגוני הקרן. המומחים למוחלשותיזם שנאבקו על כינוי המסתננים והתעקשו לקרוא להם פליטים. כמובן שזאת לא גזענות מערבית כי כושים דפוקים לא יכולים לבחור בהגיון כמו אדם מערבי שרק כסף מעניין אותו. זאת נאורות.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    נו, אתה מתעקש להוכיח שאין לך היכולת לחשוב ללא הכללות גזעניות. אתה חושב שאפשר להקיש מהמוח הנחות שלך מסקנות על כלל היהודים. זה הישג אישי שלך. אפילו לימור לבנת לא תקפוץ להצטרף אליך בפודיום.

    אהבתי

   • יון ויאנג הגיב:

    אם תפסיק לזבל בטיעונים מושכי זבובים ותתחיל לחשוב בעצמך תגלה עולם חדש ומופלא.

    אהבתי

 9. קרן הגיב:

  כיף שחזרת. חסרת.

  אהבתי

 10. אורן הגיב:

  נתניהו לא מתבטא בזכות "ערכי הלימוד ההומאנים", רחוק מכך.

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   נכון, נתניהו מאמין במדידת הישגי המערכת לצורך בקרה ושיפור מתמיד שלה, ויוצא נגד הממבו ג'מבו הניו אייג'י המלטף שהביא איתו שר החינוך מר דובוני כפתלי.

   אהבתי

  • מישהי הגיב:

   אבל הוא כן מתבטא בזכות ערך הלימודים ההומאניים.

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    כה אמר נתניהו:

    בנוסף למצוינות, עלינו להתמקד בציונות וביסודות הקיום הלאומי שלנו כאן, לכן עלינו להתמקד במקצועות הליבה, כולל תנ"ך, היסטוריה, וספרות. לימוד התנ"ך קיים אותנו כמה אלפי שנים ועוד יקיים אותנו אלפי שנים ולכן אנו צריכים לטפחו

    מכאן שמבחינתו למקצועות אלה ערכים לאומיים, לא הומניסטיים.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    על כך נאמר במקורות: מתוך שלא לשמה בא לשמה.

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    ערכים לאומיים ללימודים ההומאניים. למה אתה תמיד חייב להתווכח?

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    למה את?
    כשוולווט כותבת "נתניהו בעד ערכי הלימוד ההומאניים" היא לא מתכוונת לערכים הלאומיים שבלימודים האלה.

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    כי נראה לי שהיא מתכוונת שנתניהו מתבטא בעד הלימודים ההומאניים בלי להתייחס למהו הערך שלהם בעיניו, שאורן סתם מתקטנן כשהוא מתייחס למשהו שהיא לא כיוונה אליו, ושאתה סתם נהנה להציק.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    לא מסכים.
    זו סוגייה מהותית (במיוחד כשמדובר בנושא רגיש כמו חינוך) שעיקרה תפיסת עולם אוניברסלית/הומניסטית מול לאומית.
    או במילים אחרות – עוד ויכוח ימין-שמאל.

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    🙂

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    אתה טועה, וזאת שקראת לי מתקטנן ראויה לדריכה. ללימודים במקצועות הומאנים יש ערך עיוני עצמאי, ללא קשר לערכים לאומיים או הומאנים אוניברסלים. לכן שני סוגי הטיעונים הפוליטים פסולים לדעתי. תחליטו ויכוח ברמת חמש יחידות או שמפסיקים בכיתה יוד.

    אהבתי

   • יון ויאנג הגיב:

    השיח על ערכים תרבותיים וחינוכיים מפרנס מספר מומחים שנהנים מהבלבלול. מציע להשתמש במפתח הבא:
    ערכיך בם הדברים היקרים לליבך.
    הומאני ימצא בתנ"ך ערכים חברתיים, דתי הוכחות למינהם ולאומני צידוק להפליה או גזענות. במקרה הזה אני עם הביבי. לימוד התנ"ך הוא ערך יהודי ראוי. לגבי לימודי ספרות, אני לא בטוח שמבחני הבגרות מביאים תלמידים רבים יותר להכיר או לאהוב ספרות. לדעתי מדובר בערך שסופגים בבית.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    נתניהו רואה מצב שבו אין טעם לתפוס את לימוד המקצועות האלה כהכנה ללימודים אקדמים, אלא בפשטנות של בית ספר יסודי.
    באשר לתוכנית שר החינוך, לפני כמה פרדיגמות למדו בשיטת המגמות הקשוחות. בשיטה ההיא גם חובבי סאלינג'ר ברובם שאפו למגמה הריאלית,אז עקרונית היינו בשיטה מקפחת הומאנים כבר בעבר, הצעת הצימצום היא שיפור ראוי.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    צמצום מה?
    היצע המבחנים? אני בעד.
    כמות המבחנים המנדטורים? אני נגד.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    שניהם. לתעודת הבגרות כבר אין משמעות עצמאית. במידה והמטרה לימודי המשך אין טעם לגרור לימודים ברמה בסיסית למבחני הסיום.

    אהבתי

 11. ברטה הגיב:

  איתן אבריאל הופרד בלידתו ממישהו אחר.

  אהבתי

 12. captain beefheart הגיב:

  פשוט נפלא (מתוך ידיעה על איום סגירת ביה"ח "בריל" ב-YNET. הנושא עצמו עצוב כמובן):

  המפעל נמצא בבעלות חברת "בריל תעשיות נעליים בע"מ". הסכם הפשרה קבע כי משרד הביטחון יבצע הזמנת רכש מהמפעל, בהיקף של 63 אלף זוגות. בהנהלה טוענים כי הייצור הקיים יסתיים בחודש אוקטובר ולא נערכו הזמנות לחודשים הבאים, כשהמשמעות היא שהעובדים צפויים ללכת הבית.

  אהבתי

 13. עובר אורח הגיב:

  זה באמת פתוח? תודה.
  בעניין תנ"ך וערך. התנ"ך
  הנו ספר מופת לא רק ליהודים.
  מיליוני נוצרים קוראים תנ"ך, לומדים
  תנ"ך, מתענינים בתנ"ך. הרצאות
  ששמעתי בכנסיה על ספר רות או
  ירמיהו או ישעיהו הפתיעו במידת
  רצינותם ובשימוש במפות, מדריכים,
  אינציקלופדיות חילוניות וכ"ו. בארה"ב
  אלו אנשים שלא פוגשים ב NY LA
  אפילו לא במיאמי, אבל יש לא מעט מהם.
  כללית עוד בתלמודים
  ובמדרשים נזכר שלפעמים נוצרים
  יודעים תנ"ך טוב מיהודים.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s