אצבעות כיפור, 13.9

haaretz13.9.13yediot13.9

isra13.9.13maariv13.9.13


סוריה

ולדימיר פוטין עונה לברק אובמה בניו יורק טיימס. וקצת תרגום בהארץ.

I would rather disagree with a case he made on American exceptionalism, stating that the United States’ policy is “what makes America different. It’s what makes us exceptional.” It is extremely dangerous to encourage people to see themselves as exceptional, whatever the motivation. There are big countries and small countries, rich and poor, those with long democratic traditions and those still finding their way to democracy. Their policies differ, too. We are all different, but when we ask for the Lord’s blessings, we must not forget that God created us equal.

מלחמת יום כיפור

אם לעשות חלוקה בין מוספי העיתונים לחג זה הרי שזה הולך ככה. מוספחג של מעריב נוקט בקו ביקורתי ומצליפני על המלחמה וקורותיה. חבל שב-nrg לא אורגן מתחם לכל פרויקט יום כיפור, שייאגד את כל הכתבות. מוסף יום כיפור של ידיעות הוא יותר מוסף זיכרון. להארץ אין מוסף מיוחד, רק מקבץ כתבות קטן במוסף השבועי, אך בהחלט יש מתחם למלחמה באתר, המשלב זוועות עם ביקורת. גם לישראל היום מוסף מיוחד, עבה במיוחד, הנושק להירואיות. וזה המתחם הייחודי לו.

mako במתחם מיוחד. עדויות מכל המלחמות.
ynet בפרויקט מיוחד.
מתחם המלחמה של וואלה.
הפרוטוקולים של גולדה בוועדת אגרנט.
תקציר הפרוטוקולים המלא של ישיבות הממשלה (שלמה נקדימון, מעריב, מקור ראשון).
צביקה, מפקד דבור במפרץ סואץ | מותו של מפקד מוצב בחרמון, גדי זידובר (ישר"ה).

תא"ל מיל. אמציה חן:
מאז מלחמת שלום הגליל, כבר 31 שנים צה"ל לא השיג שום הכרעה נקודתית בשדה הקרב. הוא שומר על איזה 'תיקו', שמול הטרור הוא בעצם תבוסה.
הצבא לא מספק את הסחורה, לא נותן מענה למהלכים של הדרג המדיני. מדברים על קיצוץ תקציב הביטחון – וכדאי שבנוסף לקיצוץ יסבירו מה יהיה תמורת הביטחון. רבין, בהחלטה יוצאת דופן, רצה להגיע לשלום עם הפלסטינים, והצבא לא מנע רצח של 1,400 ישראלים . מה קורה פה?
אם א"ב יהושע, דויד גרוסמן ועמוס עוז היו מניפים את דגל הביטחון במקום את השטויות שלהם על השלום, היה פה עולם אחר. מעצבי דעת קהל ברמה שלהם לא קולטים שהקשקוש של 'שלום, שלום' לא נעשה מעצמו ובוודאי לא עם אויבים.
הם יגיעו לשלום רק כשהאיום במלחמה יגבר עליו. אמרתי לעמוס עוז, 'אני נחשב לקצין קטלן בצה"ל, אולי הקטלן מכולם, ואני אומר לך שכמות הדם שנשפך כתוצאה מהירי שלי היא כאין וכאפס לעומת כמות הדם שנשפך בעקבות הכתיבה שלך'.

יום כיפור/ ידיעות

(עורך: אביב הברון).
כותרת הגיליון, "מלחמת 40 השנים", מוצלחת ומדויקת. התכנים, כפי שמצהיר השער, הם "סיפורי גבורה ושכול", מה שמצמצם את מנעד ההתייחסות.
hagyediot13.9.13

המוסף כולל בשולי כל עמוד את שמות הנופלים. אמנון אברמוביץ בהספד לפלסטיקאי שלו, ד"ר חגי צור.
נחום ברנע ממליץ על בלוג. כן, מה ששמעתם. הבלוג הוא של ד"ר נחום ורבין, שלמד איתו בכיתה, שהיה בשבי המצרי ומפרסם בשבועות האחרונים את זכרונותיו בבלוג. מה שכן, ברנע, הסובל מקיבעון מסוים בנושא, כותב "את זכרונותיו מהשבי הוא מפרסם… באינטרנט". לא בלוג חס וחלילה. באינטרנט הזה.
כפולת האמצע כוללת את שערי העיתון מ-5 באוקטובר עד 24 בחודש.
אנשי הרבנות הצבאית מספרים על איסוף הגופות.

7 ימים

הפרויקט המרכזי של המוסף שייך לתחום הנגוע בצנעת הפרט. אוננות. אני לגמרי בעד אוננות, אבל עצם המעשה בפרהסיה הוא הבעייתי. עיתונאים אוהבים לאונן בפומבי. משום מה נדמה להם שאוננותם מעניינת את הבריות. וכך, במוסף החג של 7 ימים, מששאר המוספים ניכסו לעצמם את המלחמה הארורה (לא ממש מדויק, גם פה יש כמה כתבות), בחרו במעשה האהבה העצמית הנשגב: "כותבי הטורים שאלו שאלות אחד את השני וגם ענו". נניח המדור של שלמה ארצי ראשון? אז הוא שלח שאלות לזה שבא אחריו בעימוד, רענן שקד. וזה האחרון, צ'ילבה ברמות של חנוך דאום, שלח לו שאלות, וכך, אולי, הם גם השלימו. אחרונה חביבה דנה ספקטור, ששלחה שאלות לארצי. טוב זהו. גמרתי. אין לי מה להגיד על כך יותר.

עוד שלוש כתבות שהתגנבו מ-7 לילות לפה הן ראיון שער עם עפר שכטר, ועוד אחד עם מיכה שטרית וכן עם רובין רייט.

סופהשבוע

מאיר שניצר: הטוב בסרטים על מלחמת יום הכיפורים הוא עיניים גדולות.
כמו כן הוא סוקר את כל הסרטים האחרים (והמעטים יחסית) שנעשו על המלחמה, או אפילו רק מזכירים אותה, לאורך השנים.

שני קטעים (קטועים, בגלל העימוד) מתוך תסריט מלחמתי של רון מיברג.
יעלה לאתר בהמשך השבוע הבא.
tasritron

מוספחג, מעריב

כמה אלפי מילים של מרדכי חיימוביץ הסוקרות את חייה, הפרטיים והציבוריים של גולדה מאיר, מבוסות על ספרים, ביוגרפיות, ציטוטים מן העבר וראיון עם מירון מדזיני, הבן של חברתה הטובה, רגינה המבורגר.

משתכשכים בביצה

מי נגד מי בין הפטיש לסדן. נחשו מיהו מי.
בקשות (חוזרות) לשנה החדשה: קצֱר, במטותא, קצר.
נניח זה שיאיר לפיד מופיע באתר ההוא כטאלנט? שתי שורות, לא יותר.
גברתי העורכת ירקרקת העין, האם שומעת? קצרי לו.

גליונות יום כיפור של מעריב לאורך העשורים.

כתבי מלחמת יום הכיפורים מחליפים חוויות (ישר"ה).

ירון לונדון על חוויותיו כשדר רדיו בעת המלחמה. עיתונות מגויסת באופן מחריד. צנזורה על צנזורה.

http://f.nanafiles.co.il/Common/Flash/Nana10Preloader.swf

עורכי וכותבי הארץ בחשבון נפש מוזיקלי. חבל, הזדמנות לכתוב על עבודת המערכת, ומעניין היה לקרוא את העיתונאים מספרים על פדיחות ודברים שהם מתחרטים עליהם, שהופיעו בעיתון במהלך השנה. למשל כותרת האפרטהייד המפורסמת. מי אחראי לה, מה הוא חושב היום וכנהלאה.

משתכשכים לגמרי:
לנטשה מוזגוביה נולדה תינוקת.
יובל סיגלר ואפרת גוש עומדים להינשא.

אגף המגזינים של מעריב יישאר בבית מעריב.
מערכת החדשות תעבור לירושלים. כנראה.

נדמה לי שיש איזו מיליציה ישראלית חדש שנקראת 'בקרי האיכות של יאיר לפיד, אנשים שאחרי כל אמירה שלו עוברים מיד לסריקת תוכנות-על כדי לבדוק אי התאמות היסטוריות וגיאולוגיות.

(אברי גלעד לרז שכניק, 7 לילות).
Are you talking to me?

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

איתן קפלן, ידידנו, עשה את ה-Otter Trail. רק כדי לקרוא את מה שכתב שווה להירשם לפייסבוק.

יאיר לפיד בעמוד הפייסבוק שלו מבקש סליחה מ"ריבונו של עולם", ולוקה לחלוטין בהבנת מהות החג. ריבונו יסלח לך, יאירק'ה, הוא סולח לכולם, המטרה שלך בחג, ושל כולנו, היא לבקש סליחה מאנשים שגרמנו להם רע בדרך כלשהי, ולך יש כל כך הרבה אנשים לבקש מהם סליחה על מה שעוללת להם. ועל שקרים ששיקרת ביודעין, ועל כך שהמעדת קולגות שלך לשעבר, ועל שהעובדות עבורך הן בגדר המלצה רופפת בלבד. אולי הרב שי פירון יוכל ללמד את הקולגה שלו קצת על מהות יום הכיפורים ביהדות.

סיני
תודה לאמיר אברמוביץ'.

הסקר היומי

עמותת אור ירוק ערכה סקר על רוכבי האופניים במקומותינו ביום הכיפורים.
הסקר הזה ממש חיוני ושווה כל גרוש שהושקע בו. כן ירבו השקעות מסוג זה. בקרוב: איזה משקה אתם מעדיפים לשתות בזמן הרכיבה וכמה שוקלים האופניים שלכם.

מח' הגהה

lirzot
lirzot
(הארץ, תודה למיא)

לפני פיזור

פוסט האורחים: יום כיפור 1973 בעורף.
aba2
אבא רפי, חתיך ברמה, 1973

אני מבקשת סליחה מכל מי שאני לא מגיעה לקרוא את הטקסטים שלהם, בפרט ובכלל. כולל ביום כיפור זה.
או את המוספים שהם עורכים, או כל דבר אחר. איני יכולה לקרוא הכל. או הרוב. או חצי.
אני תמיד מתקנת ואתקן אם טעיתי בעובדה כלשהי. רק אם טעיתי.
אפשר לכתוב לי (בכל שעה) ולהתקשר אלי (בכל שעה סבירה).
23:30 אינה שעה סבירה, אלא אם לקיתם בהתקף לב ואז תמיד אסייע. אני יודעת לבצע החיאה.
גמר חתימה טובה.

– הלילה, 23:00, כך ראינו, פרק שלישי ואחרון, ערוץ 10 (אריק ברנשטיין, אליאב לילטי, הרשות השנייה).
פיינלה מעולה לחג.

 

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה אצבעות חג, עם התגים . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

31 תגובות על אצבעות כיפור, 13.9

 1. שני הגיב:

  אז יאיר לפיד התחיל לדבר עם ריבונו-של? מסתבר שזה קורה גם לעברייני צמרת כשחושפים אותם, לא רק לאנסי רחוב, פדופילים ורוצחים.

  אהבתי

 2. japan הגיב:

  ״מעריב נוקט בקו ביקורתי ומצליפני על המלחמה וקורותיה״.

  כל שנה אנחנו שומעים וקוראים את ההצלפות האלה. מה חדש? אבל לאחרונה יצא לי במפתיע לקרוא את הספרות המחתרתית בארץ ישראל כאשר פרצה מלחמת העולם השניה. עמנואל כ״ץ, ישראלל אלדד ונתן ילין מור מבקרים ומצליפים את מדיניותה של הסוכנות היהודית שבלי להתכוון מסכנת את העם היהודי באירופה. למה מאז לא שמענו את ההצלפות האלה? למה זה נעלם מהראדר ההיסורי?

  חייל זקן, האם קראת את זה פעם?

  עמנואל כ״ץ לח״י

  את האשמה בגורלו המר של עם ישראל הטיל על ההנהגה הרשמית, שלא נתנה את דעתה שבתחילה לא עסק היטלר בהשמדה, ולמרות זאת הכריזה עליו מלחמה: ׳מי יודע אם לא כל ההכרזות הללו וכל הגיוסים הסוכנותיים והצ״חים ואותה תעמולת זוועה שהתנהלה עוד בתחילת המלחמה, מי יודע אם לא סיבות אלו הן שגרמו לרדיפות המוגברות על היהודים באירופה?׳

  סוף סוף קרה ״נס״, או אפילו כרצון רבים ״ההכרח״, והחזית שלנו התרחבה והיתה גם לחזית בשביל אחרים. לא מעניננו הוא כאן לתאר את המצב בחזית הראשית המאוחדת הזו. נהיה האופטימיס­טים שבאופטימיסטים ונניח, כי הכל ייגמר ״בכי טוב״ ואותו ״שונא האנושיות כולה״ ימוגר. מה הן התוצאות בשביל חבר בעלי־הברית?

  לאור העובדות הנ״ל נראה עד כמה מגוחכת התנהגות עם ישראל ועד כמה אווילית היא. גם אם נניח שאנגליה נלחמת למען הצדק והיושר, האם בשל כך צריך היה עם ישראל להכריז מלחמה על גרמניה ולהתיצב לצד אנגליה מבלי לקבל אפילו הבטחה כל שהיא תמורת זאת


  המלחמה העולמית פרצה והקיפה מיד את מחצית העולם באש איומה. שטרן לא היה מוכן לשרת שום צד מהצדדים הלוחמים. בשבילו היתד, זו מלחמת גוג ומגוג, משום שאף אחד משני הצדדים לא הכריז על תמיכתו במטרות הלאומיות של היהודים, שניהם הרעו לעמנו בצורה זו או אחרת.
  אף על פי כן מיהרו העבדים הנרצעים של כל המחנות הציוניים להוכיח . את נאמנותם לשליט ובמוקדם או במאוחר הם נרתמו לעגלת המלחמה שלו. הם לא רצו להבין שזהו פשע כלפי הציונות — לשרת מעצמה אנטי ציונית. הם לא שמו לב לכך, שהמלאך המשחית עוד לא נגע בהתחלה בצורה איומה כל כך במליוני אחינו באירופה, והם לא רצו להתחשב בסכנה הנוראה שהיתה צפויה להמוני בית ישראל במקרה של הכרזת מלחמה מצד היהודים על גרמניה הנאצית, מי יודע אם לא כל ההכרזות הללו וכל הגיוסים הסוכנותיים והצ״חיים ואותה תעמולת הזוועה שהתנהלה עוד בתחילת המלחמה, מי יודע אם לא סיבות אלו הן הן שגרמו לרדיפות המוגברות על היהודים באירופה?
  האם חשבו האנשים האחראים לכך שכל הדם הרב שנשפך ייזקף פעם במידה רבה גם על חשבונם המוסרי? אבל כפי הנראה אין הם שמים לב לחשבונות מוסריים כלל וכלל וחבל רק על רבבות אנשים בישוב, שנתנו בתמימותם או בטפשותם את ידם במעשים הנואלים האלה שנעשו לדעת מיליוני היהודים מתוך הכוונה הפושעת לשאת חן בעיני האנגלים..

  שטרן נרצח, אבל במשך שנה אחת חדרה תורתו בלא יודעים לתוך אלפי לבבות בישוב. נכון אמנם, שמחזיקי הרסן מנסים עוד איך שהוא להמשיך בשיטתם הקודמת. הם הולכים עדיין בדרך הגיוסים הנפשעים. הם מדקלמים עדיין על המאמץ המלחמתי. הם טוענים שקודם כל יש לנצח את היטלר. אבל האינסטינקט הבריא של ההמונים לוחש להם בעקשנות יום יום ושעה שעה, שלא בדרך הנכונה הולכים הם. מיום ליום מתבהר להם יותר ויותר שכל מה שנעשה עד עכשיו היה מזיק הן לציונות והן ליהדות הגולה. ובד בבד עם זה הולכת וגדלה השנאה המפעפעת כלפי השליט הזר שהוא לא פחות אכזרי ולא פחות מסוכן מעמלק ההיסטורי.היטלרים רבים קמו על עם ישראל במשך ההיסטוריה הארוכה שלנו, אך אף אחד מהם לא הצליח להשמידנו, ונהפוך הוא: אומתנו התחזקה תמיד דוקא בגלל הרדיפות האיומות שנערכו עליה. בציון לא פגע אף אחד מהם. בציון פגעה בריטניה הגדולה, אותה המדינה שעוד לא היתה כמוה למרמה ולנכלים מאז היות ממלכות על פני הארץ.

  לאור העובדות הנ״ל נראה עד כמה מגוחכת התנהגות עם ישראל ועד כמה אווילית היא. גם אם נניח שאנגליה נלחמת למען הצדק והיושר, האם בשל כך צריך היה עם ישראל להכריז מלחמה על גרמניה ולהתיצב לצד אנגליה מבלי לקבל אפילו הבטחה כל שהיא תמורת זאת, ולא כל שכן בזמן שהאנגלים מדכאים כל רוח פטריוטית שצצה בעם היהודי, גוזרים כל מיני גזירות כגון; חוק הקרקעות, העליה ועוד. ולהשלמת התמונה: הגליית פליטים יהודים שברחו מגלות אירופה ובאו להיאחז באדמת מולדת אבותם.
  האם טחו עיני מנהיגי ישראל מלראות? התיתכן הכרזת שיתוף פעולה עם הבריטים אחרי כל זאת ן וכל זמן שימשיכו בדרך זאת?

  מקור: לח״י כתבים

  אהבתי

  • shttutit הגיב:

   לחיי הספינות שבדרך
   אמנם גדלתי בבית מפא"יניקי שפרש עם בן-גוריון ושימון לרפ"י
   אבל זה לא יתכן שאף אחד לא ירקרק לך את התגובית
   רק בגלל ששטרן ולח"י מוזכרים פה.
   אגב הבריטונים, הקרבות במדבר המערבי, מונטגומרי
   הנחית מכה קשה על רומל באל-עלמיין. הכרתי אחד שהיה שם
   ואחד שקבור שם עם עוד חיילים ארצישראליים שלחמו
   בבריגדה היהודית-המתנדבים בעם ובצבא הבריטי.
   60 שנה נמשכים הנסיונות להביא את גופותיהם ארצה
   נכון לעכשיו הפעילות הופסקה עקב המצב במצרים.
   ולידיעתך חיילי הבריגדה כמו הצבא הבריטי
   פעלו רבות בקרב פליטי השואה באירופה וניצלו ציוד
   ונשק ב"חסות" הצבא הבריטי (בלי ידיעתם) כמו שיצאו לפעולות
   נקמה בנאצים.

   אגב הנכד של שטרן, שי_סקסי ,הוא סמולן לגמריי
   ביררתי את הענין.
   ולסיום בדיחה שאבא שלי נהג לספר:
   בבדיקות שגרתיות שערכו הבריטים בזמן המנדט
   בצ'ק-פוינט = צ'ק פוסט המפורסם במפרץ חיפה
   עצרו אדם אחד וכי למה?
   כששאלו אותו היכן אתה עובד ענה:
   אצל הגנן שטרן

   אהבתי

   • japan הגיב:

    למה נפסקו ההצלפות? הרי המדיניות הרישמית היתה הרת אסון. מה שאת אומרת זה לרתום את העגלה לפני הסוסים. נכון, מונטגומרי עצר את רומל אבל אם ההנהגה לא היתה מצטרפת לעגלת המלחמה של בריטניה הצינית היטלר לא היה יוזם את מדיניות ההשמדה.

    אהבתי

   • shttutit הגיב:

    על כך לא שמעתי. אני לא מהצד של מ"שורה יציל רק המוות"
    ובחיי שאני לאשמה סתם ניסיתי להיות נחמדה מה שממש לא
    מתאים לי, כי אני לא.
    תודה ג'אפאנוס.

    רק אוסיף אם כבר התכנסנו כאן, למרות שבעצם הגעתי להודיע
    על כוחות זרים השתלטו על הטוויטר והקטינו אותו לגמרי,
    שאת החלל הארצישראלי שקבור באל-עלמיין
    לא הכרתי אישית, עדיין לא הייתי אפילו בתכנון,
    הוא גיסו של זה שאני נושאת את שמו
    היה קצין חבלה במלחמת-השחרור ונכנס לשדה
    הקרב במשלט דרומית לסג'רה
    כדי לחלץ פצוע וחטף כדור בראש. מת במקום

    אהבתי

   • japan הגיב:

    בגלל שהביקורת באה מהמחנה השני היא פשוט נעלמה מספרי ההיסטוריה.

    אהבתי

   • shttutit הגיב:

    אתה עדיין מדבר במחנאות
    כנראה שאתה יותר עתיק מהמנדט הבריטי.
    תודה על האדומים
    וסליחה שהייתי. לי זה נשמע מופרך לגמרי
    שהיטלר יזם את מדיניות ההשמדה בגלל שההנהגה
    הצטרפה לעגלת המלחמה של בריטניה הגדולה.
    אני מגיעה מבית מאוד אנגלופילי אבא שלי מאז
    ימיו בבריגידה העריץ והעריך את צ'רציל
    בספרייה בביתנו כיכבו סדרת הספרים:
    ההיסטוריה של העמים דוברי האנגלית

    יאללה תביא עוד אדומים נגמר לי הליפסטיק
    ופתח לנו שער כי פנה יום
    הסתיים הצום

    יוצאת לשוטט ברחובות

    אהבתי

   • japan הגיב:

    גם אייכמן במשפטו הצטדק ואמר שמכתב התמיכה של וייצמן לצמברלין אם פרוץ המלחמה היתה הגורם הראשי להשמדה. מאפיהיקים אנגלופילים שוטים מעולם לא למדו את ההיסטוריה. יש לזכור דהגרמנים מאוד פחדו משידור חוזר של מלחמת העולם הראשונה שאז היהודים שינו צד וצירפו את ארה״ב למלחמה נגד גרמניה.

    מרגיז שפתאום באמצע החיים אתה למד ששיקרו לך כל החיים.

    אהבתי

   • גם הצד הקומונסטי שיקר ליהודים. גם הבריטים, האמריקאים והערבים. עברו מאז מדורות ולא נרפאנו מהנטיה לתלות על ממשלות זרות כוונות הומאניות מוסר וצדק.
    כמו שפירש והלחין הגאון:
    מי שנרדף פעם אחת -כבר לא יכול להגמל מזה.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    אכן, אין אהבה בין ישויות פוליטיות. יש אינטרסים. עד כה הציונות ניצלה בהצלחה את המעצמות, וזה מלפני 1900. רק לזכור שלפני מ"ע 1 השפה הרשמית של המוסדות הציוניים היתה גרמנית. ובהצהרת בלפור הוחלפו הסוסים ברגע הראוי. במלחמת השחרור קבלו נשק מסטלין דרך צכיה. במבצע סיני ישראל הייתה משת"פ של צרפת ואנגליה נגד ארה"ב. אולי מחיר דימונה ראוי להמשיך במסורת.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    זו הטענה הקלסית של מכחישי שואה
    היטלר הגן על עצמו מפני הציונות העולמית.
    המחקר הנוכחי המבוסס על ידע עמוק של
    המערכת הנאצית. ודאי שטוב יותר משהיה
    לאיזה יהודי כאן בישראל בשנים שלפני
    1940 מסכים שפתרון הבעייה היהודית אחת
    ולתמיד הייה עניין מהותי ובסיסי לשלטון הנאצי.
    בכל מקרה הפעילות הכלכלית יהודית נגד השלטון
    הנאצי הייתה בעלת חשיבות מזערית. גם בשעה
    שהעלו תיאוריות אלו בלח"י אחרים בימין טענו נגד
    ההנהלה הציונית שהיא משת"פ של הנאצים,
    האשמה העיקרית נגד ארלוזרוב. רזיאל ממיסדי
    האצ"ל נהרג בשירות הבריטים נגד המרד הנאצי
    בעירק. ובכלל כל נסיון של לח"י לגרימת נזק
    משמעותי לבריטים היה נגמר בטיפול כפי שנעשה
    למרד הפלשתיני מאות תליות. ההצטרפות לצד
    המנצח במ"ע II קידמה את העניין הציוני. ולו רק
    באימונים הצבאיים (עיזר ויצמן וטולקובסקי כטייסים
    היא רק דוגמה אחת).

    אהבתי

   • אלקטרון חופשי הגיב:

    תודה, ע"א. ג'אפאן – אל תמהר לקחת הערות ודעות שוליים ולהפוך אותן למיינסטרים. עיין למשל כאן.

    אהבתי

   • ברטה הגיב:

    כאן אראלה מפרס פוליצר.

    אהבתי

   • אלקטרון חופשי הגיב:

    אהבתי

 3. כל שנה אני קורא חומר על המלחמה. מרגיש חוב. השנה התאהבתי בגולדה. מעמוד 36 מתייחסת להיבט שמסביר על "ההפתעה". בצנזורה השאירו מספיק בשר להבין. ישרה ואמינה, הלוואי בימינו מנהיגים כאלה.

  אהבתי

 4. דרור הגיב:

  בתגובה למחלקת ההגהה, אני חייב להגן פה על הארץ שדווקא לא טעו. בדיוק לפני כמה ימים דיבר על כך אבשלום קור שהתארח בתכנית המילה האחרונה בגלי צה"ל: בעברית בניין הפעיל משמש לאימוץ תכונה, ולכן ניתן לומר גם שמנתי וגם השמנתי, וכמובן, לרזות ולהרזות.

  אהבתי

 5. שועלן הגיב:

  אז הטיול המדברי בסיני קצת הוקדם והתארך. מה הסיפור?

  אהבתי

 6. אלקטרון חופשי הגיב:

  המאמר של פוטין (מי באמת כתב אותו?) זוכה לביקורת רבה בעיתונות האמריקאית. לדוגמא, וושינגטון פוסט (מנסה להיות "מאוזן"), או הניו יורקר, וסלייט (חריפים יותר). אם ניקח את סלייט כדוגמא, שלוש הטענות העיקריות נגד פוטין הן:
  1. האשמת המורדים בהתקפת הנשק הכימי ב-21.8, בעוד רוב הארגונים הבינ"ל מסכימים שאסד הוא האשם (ואם לא כן, למה באמת לפרק אותו מהנשק הכימי?)
  2. טענה שרוסיה מקדמת פתרון שלום בסוריה "מאז ומתמיד", תוך התעלמות מהתמיכה הצבאית המסיבית שהעניקה למשטרו של אסד.
  3. צביעות בהצעה לשימוש באו"ם לפתרון סכסוכים, כאשר רוסיה מגוננת על אסד במועה"ב, ופעלה באופן חד צדדי וברוטלי בצ'צ'ניה וגיאורגיה.

  בינתיים ב-YNET, מישהו ראה יותר מדי תמונות של פוטין בלי חולצה.

  אהבתי

 7. ZIKI הגיב:

  מי אמר שאלוהים ל אמשחק בקוביה?

  במהלך יום הכיפורים הוזעקו כוחות מד"א ל-2,566 אירועים, ופינו 1,973 בני אדם לבתי החולים ברחבי הארץ, בהם 145 יולדות. במרכז סבן בבית החולים סורוקה בבאר-שבע נולדו במזל טוב במהלך יום הכיפורים 52 תינוקות. לחדר המיון לילדים בסורוקה פונו מאז אתמול בערב 33 ילדים על רקע של נפילות ופציעות א

  אהבתי

 8. Toferet הגיב:

  סבר פלוצקר כותב (כותב? אולי משעתק את הדברים של פרנקל או יח"צניו) על פרשת פרנקל.
  בכ"א, יש צילום של המכתב שהרשויות בהונג קונג כתבו לפרקליט של פרנקל בעניין שלא יתבעו אותו.
  במכתב כתוב שלפי ה-request שלך אנחנו לא נתבע. התרגום הצמוד לתמונה אומר, בעברית, לפי 'דרישתך'.
  אז אין לי מושג מי מתרגם ומי נותן מילים לתמונות אבל הריח עומד באויר.
  * אפשר להשתמש במונח ריקווסט כדרישה אבל זה בד"כ כשזה בצמידות לעוד מילה, כגון firm, אחרת ריקווסט זה בקשה וזהו.

  אלו היו 60 שניות על סלוצקר.

  אהבתי

  • עובר אורח הגיב:

   אני רוצה פקידי ציבור בישראל שאין להם
   שום תעודה ושום מסמך ושום פתק משום
   משטרה בעולם שאומרת שלפי בקשתם
   לא יגישו נגדם תביעה בגין מעשה זה או
   אחר.

   אהבתי

 9. ארט וואדליי הגיב:

  חז"ן נחשפת

  אהבתי

 10. רב ערוצית הגיב:

  מה שמרתק לקריאה ב"הארץ": דוח "דעתו של החייל", וכמה מהמכתבים שנשלחו מהחזית
  פחות מצחיק השבוע: באנה באנה
  זקוק לחופש דחוף: סייד קשוע

  שאלתי: איך זה שבידיעות עדיין מתאמצים להביא כל כך הרבה ראיונות בסופ"ש אחד? הרי אין להם שום תחרות, מה ה"רקטה" בישבן שלהם, אם להשתמש בפרפרזה מדבריו של אחד המרואיינים?

  אהבתי

 11. מישהי הגיב:

  מהות כיפור היא בקשת מחילה מריבונו של עולם. רק שבמקרה שהחטאים פגעו באנשים אחרים אין בסמכותו לסלוח בשמם והחוטא צריך לבקש מחילה גם מהם.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   השיח בין ריבונו של עולם לבין מר לפיד, כולל בקשת הסליחה המגוחכת, יש לו במות אחרות. לא בעמוד הפייסבוק, שם סליחה צריך היה לבקש מהעדר.

   וזה ממש לא ג ם.

   זה גם וגם.

   אהבתי

   • מישהי הגיב:

    אני חושדת בלפיד שהוא לא מבקש סליחה כלל, רק כותב טור נוסף. כן, גם אני חושבת שזאת בקשת סליחה מגוחכת.

    אהבתי

 12. בזינגה הגיב:

  בנושא המלחמה ההיא :
  שלמה גרוניך שחרר בעמוד היוטיוב שלו סרטונים מביצועיו יחד עם מתי כספי בפני חיילים במהלך המלחמה. לצערי אין פרטים כמו תאריך הקלטה ומיקום

  ציור

  אלוהים מרחם על ילדי הגן

  Rocky Raccoon

  שיר לאדמה שלי

  Something

  ואותך

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s