אצבעות שחורות 4.10.13

 nrg/ מעריב שומר שבת

השבוע נפל דבר. אחרי שפסח על שתי הסעיפים במשך כמעט שנה, החליט שלמה בן צבי, מו"ל מעריב, שאצלו לא יעבדו בשבת. האמת, צודק, שהרי מדובר ביהודי שומר מצוות, וזו השקפת עולמו. רצוי שיהיה תואם בין מה שאדם חושב לבין מה שהוא מבצע. אחד בפה ואחד בלב זה לא יפה. ובאמת, וללא טיפת ציניות, אני מברכת על ההחלטה שלו, כלומר על כך שהוא לא יושב על הגדר יותר.
רק מה, חבל שהוא לא קיבל אותה ביום הראשון שבו רכש את מעריב ואת האתר. חבל שבמשך כל כך הרבה זמן היה העיתון לא פה ולא שם. אז מהשבוע, שישי, בארבע וחצי לערך שבתה המלאכה החדשותית ב-nrg.
אוקיי, סבבה. אני יודעת, אתם, קוראיי, יודעים. אבל מה עם עוד שניים-שלושה אנשים בישראל שלא מוולווטים? לא כדאי היה לכתוב איזו מסגרת קטנה בראש עמוד הבית של nrg, משהו קבוע, שכדאי להעלות אותו בכל שישי אחר הצהריים: אתר זה שומר שבת, ולכן לא יעודכנו בו חדשות הסו"ש. אתם מוזמנים ליהנות מהתכנים המגזיניים שתוזמנו לסופהשבוע.

תזכורת: זה מה שכתבתי בעניין ב-22 בספטמבר.

האתרים דיווחו על הרצח בארבע וחצי לערך (ynet, הארץ, וואלה, ישר”ה, mako, סופהשבוע) ב-nrgכמעט שעתיים לאחר מכן. מה הסיבה? פעילות האתר במתכונת שבת? הירדמות העורך התורן? ככה לא יכול להתנהל אתר חדשות. אם אתם רוצים לסגור אותו לשבת מטעמי דת ומצפון, סבבה, רק תודיעו. אי אפשר להיות חצי בהריון.

המוסף/ כלכליסט

למה לא משלמים לכם יותר?

מוספשבת

האסון בבריכת הדגים באיילת השחר (אייל לוי).

דן מרידור, שהחזיק את התיק האיראני במשך ארבע שנים נותן את נקודת מבטו, מביתו שבירושלים, ו"בטוח שישראל וארה"ב עדיין ביחד" (שלום ירושלמי).

התייחסתי אתמול בקצרה מדי, בשורה אחת בלבד, לתצלום של נתניהו בשער מעריב. אני רוצה להרחיב מעט: זה היה מיותר, מבזה ולא לעניין. מדובר בטעות חמורה בשיקול הדעת של העורך התורן. אני לא יודעת איך אפשר להתנצל או לפצות על כך, אבל זה היה באמת שיא האכזריות המיותרת.
maarivvv4.10
מעניין אם בישר"ה יתייחסו לכך מחר, שהרי זה לא שייך לאימפריית הרשע של נוני מוזס.
אפשר להכריז על אימפריית רשע חדשה?

סופשבוע

ראיון עם מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' רוני גמזו (אבי יופה) המבטיח למגר את הפוליו עד סוף השנה.
ובהמשך, ראיון הזוג גורמן, עם מובילי המחאה נגד החיסון.
רגע, לא היה הגיוני להפגיש בין השלושה?

כתבות "עשו את זה באמריקה" חביבות על העיתונות עברית עד מאוד.
הנה למשל, בשער המוסף, וניה הימן (אלקנה שור), היסטריה ויראלית.
ב-7 לילות עמרי גבעון ורותם שמיר מכרו סדרה לאמריקאים, בני ערובה. תעלה לאוויר בראשון הבא.

שישבת/ ישר"ה

עוד ראיון עם וודי אלן, לקראת סרט חדש שלו, אך הפעם מתורגם, מתוך הדיילי טלגרף. מה, לא הזמינו עיתונאי מישראל למסיבת?
ומהארץ, גם כתבה מתורגמת, האם אלן מעריך נשים או מזלזל בהן?

רן רזניק על פרשה שמערכת הבריאות בישראל לא רצתה שתדעו. כך לדבריו.
הפרשה נותרה מאחורי דלתיים סגורות בצו בית משפט.
הכותרת אומרת הכל: "משיח גם לא מפשל?" והיא מתייסת לבכיר הגניקולוגים בארץ, פרופ' שלמה משיח.
בני זוג שטופלו אצל משיח, עברו הפריה מביצית של אישה אוקראינית וילדו ילד חולה בסיסטיק פיברוזיס.

…עד עצם היום הזה, נחשב משיח לאחד מבכירי הרופאים בארץ, ולבכיר הגינקולוגים… על פי ההערכות, בזכותו באו לעולם לפחות 20 אלף ילדים. משיח נחשב לאחד הרופאים המזוהים ביותר עם …שיבא … במשך שנים הוא היה מקורב להנהלת בית החולים, ועד 2002 אף ניהל ביד רמה את מחלקת הנשים והיולדות… רעייתו עלית שימשה בו מיילדת ראשית ובנו רועי הוא רופא בכיר במחלקת הנשים…

אבל משיח, כך לפי הכתבה, גם דחה את האשמה, וגם תבע בעצמו את משרד הבריאות ואת בתי החולים שיבא (שבו עבד) ואיכילוב, בטענה שהם האחראים הבלעדיים לכישלון בזיהוי המוטציה הגנטית.

7 ימים

בלי שום קשר, כתבת השער של 7 ימים היא ראיון עם שני כהן, המספרת על מחלה קשה שבה חלתה, אנדומטריוזיס. את ההסבר על המחלה ועל מצבה מספק ד"ר רועי משיח, סגן מנהל מח' גניקולוגית בשיבא, ורופאה של שני בשיבא. כהן מספרת בכתבה שאחרי שנה וחצי מי שאבחן אותה הוא משיח (ג'וניור). כאמור, בנו של פרופ' משיח.

yamim4.10

כן, צירוף מקרים מוזר.
מצד אחד אב ובנו, שניהם קשורים לשיבא, בית החולים המקושר לשתי הכתבות, מצד שני, האב בכלל תובע את בי"ח שבו עובד בנו.
מוחי קטן מדי בשביל כל זה, ומן הסתם אין קשר בין שני הדברים, שהרי כהן בכלל מקדמת את גבירתי הנאווה, המחזמר בו היא משתתפת, ולא את מחלתה האקזוטית.
בקיצור, תעתועי הגורל.

ג'ימי ווילס, מייסד ויקיפדיה מגיע לישראל, לירושלים, בשבוע הבא וירצה על חופש הביטוי ועל דמוקרטיה בכנס שיזם ליאוניד נבזלין. נבזלין הוא האיש שרכש ב-2011 20% ממניות הארץ, אבל בבוקסית עליו, המצורפת לראיון עם ווילס, מוזכרת רק קרן נדב שהוא עומד בראשה, ולא הארץ.
הנה ראיון עם ווילס בהארץ מ-NYT מגזין. וראיון במעריב מ-2005. ובכלכליסט מביקורו פה ב-2009. והרצאה שלו בטד. וראיון ב-Wired מ-2011. וביקורת ב-ynet על הראיון.

mako

מאחר שליאור דיין הוא חביב צופי מחוברים, הנה ראיון איתו. והמדור שלו בסופשבוע.

מדינת כל גזעניה

במקרה נכנסתי לאיזשהו בלוג. במקרה קראתי. סתם, מישהי רצתה לכתוב משהו חיובי, וראו איך זה נראה.

פחדו שאעזוב את הגן , כמה בכיתי כמה קשה היה לי שם , והם הסתרו את זה מההורים שלי , ברגע שזה התגלה אתם לא מבינים מה היה ….( ההורים שלי פולנים אבל עם אופי של מרוקאים )

ככה אנשים חושבים פה. או, לפחות, חלק לא קטן מהם.

TV

הסרט של איטה גליקסברג על יחסיו של עגנון עם רעייתו, מוקדש לנוות ביתי, מעניין אותי מכמה סיבות (צפיתי רק בחלקו הראשון). מעניין לא פחות לקרוא מה חושבים עליו מבקרי הטלוויזיה (מיה סלע: עלה התאנה של רוממה). קראתי מה כתבה חגית כהן ביומן של מקור ראשון. אני לא יודעת אם מטרת דבריה הייתה לכתוב על עגנון, על היחסים שלה איתו, על הסרט, או על הספרים, אבל ניסיתי ללקט מכ-500 מילה שלה מה היא חושבת על הסרט. והנה המשפט הזה, שליקטתי משלוש פסקאות שונות: "הסרט שופך זרקור אינטימי על יחסי עגנון ואישתו… הבמאית… רמזה באמצעות עריכה נועזת, שהרופא וגרושתו וסיפור פשוט משקפים את יחסי עגנון עם אשתו… אינני יודעת אם עגנון חלם שייעשה עליו סרט כה פולשני… ועדיין הסרט אינו פותר את חידת האותיות של עגנון…"

יאיר לפיד

שר האוצר יאיר לפיד, ופועלו בזירה המקוונת ובחיים האמיתיים, עם מרכאות, מעורר שיח ציבורי עצום. שוטטו ברשתות החברתיות ותיהנו. אין שום סיבה שאפסיק לכתוב על כך, כי זה לא נראה לשניים-שלושה-שלושים מגיבים. להפסיק לכתוב על מה שקורה עם לפיד, על המתח המתמיד בינו לבין התקשורת (העממית, הממוסדת) על כל אגפיה, זו תהיה מעילה בתפקיד שלקחתי לעצמי כמו שאני רואה אותו. כן, אני בוחרת על מה אני רוצה לכתוב. כן, אני כותבת על חלק קטן מאוד ממה שמתרחש בתקשורת מכל הסיבות שאתם כבר יודעים, ולא אחזור עליהן.
יש נושאים שיותר מעניינים אותי ויש שפחות. המקרה של לפיד, כתופעה תקשורתית ופוליטית הוא באמת יוצא דופן. ואם יש מי שאינם מבינים, או אינם רואים, אני רואה חובה לעצמי להסביר.
זה הפוסט שכתב באתר יש עתיד, ובו תיאור קצת אחר של "קראתי בבוקר בידיעות".
אם זה לא היה פוסט שלפיד עצמו כתב, הייתי חושבת שזה מערכון מארץ נהדרת.
וזה הסטטוס האחרון שלו, מאתמול:

אני מסתכל ימינה ושמאלה ודור שלם קורס סביבנו. יוקר המחיה הורג אותם. נורא קשה לחיות פה, שלא לדבר על לגדל ילדים. אז אנחנו – אנשי "יש עתיד" – מפשילים שרוולים והולכים לעבוד…

 יש עורכים בבית?

למי פונים עורכי 7 לילות המעודכנים, כשהם כותבים בכפולה הפותחת שמיילי סיירוס הייתה בהריון, ושזה כנראה לא בגלל טוורקינג?
כלא מעודכנת הייתי צריכה לבדוק מה זה טוורקינג. ואני לא חושבת שזו דרך נאה לאתגר את הקוראים. יו נואו, לא כולם כמוני יאוצו מיד לחפש מילה שהם לא מבינים.

Twerking is a type of dancing in which the dancer, usually a woman, shakes her hips in an up-and-down bouncing motion, causing the dancer's buttocks to shake. According to the Oxford, to twerk is "to dance to popular music in a sexually provocative manner involving thrusting hip movements and a low, squatting stance"

אז עכשיו גם אני וגם אתם יודעים. תודה.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

אימי עירון כותבת בטוויטר שמיליון גולשים מגיעים לסלונה מדי חודש.

לפני פיזור

אני יודעת מי אתה.
hasar

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה אצבעות שחורות, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

45 תגובות על אצבעות שחורות 4.10.13

 1. דורון (אחר) הגיב:

  לגבי וודי אלן, ואניטי פייר פרסם כתבה אליה התראיינו מיה פארו וכמה מבין הילדים המאומצים והביולוגים שלה ושל אלן. בין השאר גם נכתב שם שרונאן, הבן הביולוגי של אלן ופארו, הוא בכלל בנו של פרנק סינטרה.
  אבל החלק הקשה יותר, והחשוב יותר, בכתבה חוזר לטיעון (שנשכח מעט מאז תחילת שנות התשעים) שאלן התעלל מינית בלפחות אחת מהבנות המאומצות של הזוג.
  http://www.vanityfair.com/online/daily/2013/10/mia-farrow-children-family-scandal

  V: תודה

  אהבתי

 2. captain beefheart הגיב:

  התמונה במעריב היא בושה וכלימה. הם חייבים להתנצל!

  אהבתי

 3. A2Z הגיב:

  זה הפרצוף שלו כשהוא עושה טוורקינג

  אהבתי

 4. דבר היונה, מהארץ.

  מומחים נוטים להמלצה גורפת וכללית, אך בסופו של דבר ההמלצות נכונות לחלק קטן ביותר מהאוכלוסייה. מי שרוצה להימנע מלהיקבר תחת הפחדים האלה צריך לשאול את עצמו: מה חברות המזון מרוויחות מזה? מה הן מקדמות עכשיו? מה מדענים מרוויחים מזה? הם מקבלים עוד מענק כדי לחקור את הקשר בין תזונה למוות? אולי זה רעיון של עוד עמותה שמאששת את סמכותה על ידי פרסום אזהרה כזו או אחרת?


  סיפורו של מר שושני, הארץ. להרחבה.

  אומר ולא אוסיף. לוחמי שועל האש ימצאו בקלות חור בקיר. שתפו את החברים גם ביין ואם יסגר, מוטב כפליים.

  אהבתי

 5. ziki הגיב:

  אני אף פעם לא קורא כתבות על מחלות
  של אנשים שמספרים איך היה להם רע, ואחר כך גרוע, ומאיפה משתין הדג ומי בא לחבק אותם כשהם מתו ואיך עכשיו יש להם הסתכלות חדשה על החיים והגורל.
  לא הכרתי אותם קודם ואני לא רוצה להכיר את המחלות שלהם עכשיו וגם לא את הרופאים שלהם ולא את המאמנים שלהם ולא שום דבר שקשור בזה.
  ובקיצור אני מתחיל לחשוב שאולי אני לא קהל היעד האידאלי של עתונות

  אהבתי

 6. אורן הגיב:

  את לא מעודכנת כי את לא נכנסת לקישורים בפוסט.
  היח"צומנטרי "המהפכה" ישודר בישראל הערב, כולל הופעת אורח של בריטני ספירס.
  מיילי סיירוס מגיעה היום ל SNL, בתור מגישה אורחת ומופע מוזיקלי.
  ומתקוטטת עם שינייד אוקונור.
  גם אילון נופר עושה טוורקינג במחוברים+.

  אהבתי

 7. ניימן הגיב:

  גם מייקל ג'ורדן לא ידע השבוע מה טוורקינג
  http://www.breitbart.com/Breitbart-Sports/2013/10/02/Jordan-No-Idea-What-Twerking-Is

  וגם אני לא – עד שראיתי את הראיון עם ג'ורדן..

  אהבתי

 8. אורן הגיב:

  הקישורים ב"מה בתפריט" רובם לא עובדים, נראה כמו בעיה של זיהוי אותיות עבריות.

  אהבתי

 9. שועלן הגיב:

  לא הבנתי.
  גדעון סהר הוא הוא מוטי רענן?
  האמת, זה יכול להסביר כל מיני דברים.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   לא התכוונתי למוטי, אלא לנעל, והתמונה של גידון הגיעה לאחר מכן, כך שיכולתי לשחק על המשמעות הכפולה. אולי המשולשת, כי גם את זהות הטרול אנחנו כבר יודעים.
   ה-ה' זה ההמשך של הדיסלקציה המדבקת?

   אהבתי

 10. bazinga הגיב:

  אידיליה טכנולוגית זה דבר מסוכן וזה ידוע, אך גם אידיליה טכנולוגית עתידית יכולה
  גם להביא ליזמות ולרצון לשיפור עצמי.
  מזה שנים ד"ר ניל דגראס טייסון קורא להחזיר את משימות החלל המאויישות ולהחזיר את רוח היזמות האמריקאית שהתחוללה בימי משימות האפולו מתוך המחשבה שכאשר קיימת משימה לאומית שכזאת ניתן לתת לציבור מטרה אשר תעזור לו להניע את עצמו.
  אז נפגשו כמה חבר'ה עם אותו ניצוץ בעיניים והחליטו לבנות חללית לירח
  אני יודע שיש מחאה חברתית ומאוד קשה אבל שווה לקרוא רק כדי לדעת שיש עדיין אנשים בארץ עם חלומות בחלל ויכולות להגיע אליו.

  אהבתי

 11. האמיר הגיב:

  זה הפוסט שכתב באתר יש עתיד, ובו תיאור קצת אחר של “קראתי בבוקר בידיעות“.

  לפיד בסה"כ למד את זה מגדולים וטובים ממנו.

  אהבתי

 12. shttutit הגיב:

  האפיפיור פרנציסקוס הראשון בדרך לישראל

  אבל אין לו טוויטר אז מה זה שווה לי
  אפילו שאלקין אמר: "לביקור של האפיפיור יש ערך סגולי גדול מאוד בימים כאלה."

  לא בלי טוויטר זה לא בא בחשבון

  אהבתי

 13. ברטה הגיב:

  אסף חפץ איזה פחד.איש אינו חסין, במיוחד בעלי פתיל קצר.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s