טייק אוויי

haaretz6.10.13maariv6.10.13
yediot6.10.13isra6.10.13

makor6.10.1305.10.13.indd

הכותרות הראשיות

נעם גליק בת התשע, מהיישוב פסגות, נפצעה על ידי רעול פנים. ידיעות הוא העיתון היחיד שפרסם הבוקר את שמה. בינתיים, הבוקר, כתבו אותו גם שאר האתרים. ע"פ החוק אסור לפרסם שמות של ילדים המעורבים בעבירות. כנראה שזה לא תקף להתקפות טרור.
להוריה סיפרה "המחבל ירה בי פעם אחת וברח". בידיעות מתחבטים בין ירי לדקירה, מאחר שהרופאים שטיפלו בה זיהו פצע דקירה ולא יריה, אך יש עדויות שנשמעה יריה.
אלכס פישמן כותב בידיעות שכרגע מתייחסים לזה כאל אירוע טרור, ואם אכן זה המצב, "זה עלול להיות צעד משמעותי לקראת פרוץ אינתיפאדה שלישית". נדמה לי שזו נבואת הזעם היחידה בנושא בעיתונים הבוקר.
על פי הארץ: חשד לירי. זו ידיעה צנועה מאוד בהיקפה בחלק העליון של השער, להבדיל משאר העיתונים. אין תמונה.
במקור ראשון: הילדה נפצעה קשה.
ע"פ nrg הבוקר, אכן ירי, וייתכן שאותר האקדח המאולתר. מה זה אקדח מאולתר אני לא יודעת. אקדח ממדפסת תלת מימד? מרוגטקה? מפרבלום מ-1948?

הכותרות הראשיות של הארץהפרשנות) ומעריב דומות, ומתייחסות לדברי אובמה על שאיראן נמצאת במרחק שנה מהשגת ראש נפץ גרעיני או יכולת צבאית גרעינית.
רביב דרוקר: אם איראן על סף פצצה, במה בדיוק הצליח נתניהו?

מחקר מזעזע: רק 5% מהעולים מבריטניה בוחרים לגור בהתנחלויות.
מסקנה: העולים משם הם שמאלנים, טפו.

כמה רחובות נסגרו כדי שאפשר יהיה לצלם את אובמה עובר במעבר חציה כמו אתם יודעים מי, אחרי שהלך למסעדה לקחת טייק אוויי כאות הזדהות עם עובדי הממשל השובתים (תמונה מרכזית בשער הארץ, והכתבה המרכזית, ע' 3)?

ישר"ה ("כולם מחכים לשולה") ומעריב תוהים מה יעלה בגורל עדות שולה זקן היום. ידיעות והארץ פוסחים.

האימה

אסף חפץ, המפכ"ל לשעבר, חזק בספורט אקסטרימי, עבר אירוע מוחי לפני שבועיים, והיום הוא בשיקום (ידיעות, שער וכפ' האמצע).

ברלין-לפיד-ברלין

שגריר גרמניה מגיב ליאיר לפיד (שער הארץ).

לפני שאתם קונים כרטיס בכיוון אחד לברלין, עופר אדרת מסביר שלא ממש כיף שם כמו שנדמה, ושהזול הוא לא מה שחשבתם, ושהכתבות בעיתונים עוטפות את העיר בברק שקצת רחוק מהמציאות. אבל מה, אפילו אדרת נקלע לליקוי מאורות זמני, ומתגזען על הגרמנים (אף שהוא בוודאי יכחיש זאת).

הישראלים אמנם חצופים, אלימים וחמי מזג, אבל אתם עוד עלולים להתגעגע אליהם כשתפגשו את הגרמנים הצוננים, האנטיפתים והמתוסבכים. אם תבקשו מצעיר גרמני להסביר לכם איך להגיע לכיכר רוזנטאלר תיענו בחיוך, אבל נסו לשאול נהג אוטובוס באיזו תחנה אתם צריכים לרדת כדי להגיע לפוטסדאמרפלאץ. קרוב לוודאי שתיתקלו במבט זועם ותיענו במרמור במבטא ברלינאי.

ישי רוזנבאום, שחי כעת בברלין, למרות עברו השואתי והתקומתי המפואר, עונה לשר האוצר.

הנה, מה אתה יודע, צאצא ליהודים-גרמנים, שחלקם נמלטו וחלקם נרצחו, אשר בחר להעתיק את חייו לברלין! מכל המקומות בעולם! איפה נשמע כדבר הזה? החזירו את הפרחח הזה מיד הביתה, ציידו אותו בעותק של רב המכר "מקום תחת השמש" מאת ב. נתניהו ובאסופת מאמרים של הפובליציסט המוכשר י. לפיד, אשר יודע טוב מכולם מה פירוש "להיות ישראלי", וחנכו אותו מחדש!
וקצת יותר ברצינות: חבל שסבי וסבתי כבר אינם בין החיים. הייתי רוצה להפגיש ביניכם. אולי היו מלמדים אותך פרק בהלכות סובלנות. למרות שנמלטו ממנה, הם מעולם לא נטרו טינה מיוחדת לגרמניה. הם דיברו ביניהם גרמנית, האזינו למוסיקה של מלחינים גרמנים, רכשו מוצרים מתוצרת גרמניה, נסעו לבקר בברלין לאחר המלחמה. סבתי אפילו קיבלה עד יום מותה, כל שנה, לוח שנה במתנה מעיריית ברלין (ולא השליכה אותו לפח, אלא תלתה אותו על הקיר בביתה). אם היתה להם ביקורת או טינה, הרי שהם לא ראו לנכון להעבירה הלאה לנכדיהם.

מיכל אהרוני במעריב על הפן הכלכלי של דברי לפיד.

וכמו שכבר הצעתי, צפו בסרט הדירה של ארנון גולדפינגר.

מדינת כל גזעניה

ההורים לא אוהבים גננת ערבייה עם כיסוי ראש. זה מפחיד את הילדים.

דיליי של שבוע

ׁ(תוס', 13:20)

maariv 29.9.13 - 13תמונה
מימין, מעריב, 29.9. משמאל, ידיעות, היום, 6.10

צהוV

סופר ולווט במדינת האספרסו מוסר:
שליח ארצות הברית למשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, מרטין אינדיק, ונחום ברנע, הסתודדו ביום חמישי האחרון בדובנוב 8 (זה בית קפה) בת"א. נא לקרוא את המדור הבא בקפידה.

מדונה כתבה להארפר'ז בזאר מאמר, ובו היא מספרת בין היתר על אונס שעבר לפני יותר מ-30 שנה.
שלושה עיתונים כותבים על המאמר הבוקר. אחד לא. נחשו.

קולנוע

גדעון לוי מתעצבן על בית לחם. העובדה שזהו פיקשן, סרט פעולה ולא סרט דוקומנטרי, לא מפריעה לו להאשים את הבמאי, יובל אדלר

חמקמקותו של אדלר משוועת. ישראלי שעושה סרט פעולה על האינתיפאדה בלי לנקוט עמדה, הוא מוג לב. הוא יודע שהנושא יקרוץ לצופים בפסטיבלים בחו"ל, ובו בזמן לא רוצה להרגיז את הצופים בישראל. אי אפשר ליצור סרט על האינתיפאדה ולהעלים את מה שהניע אותה. אדלר יצר סרט גנגסטרים מצוין, מערבון ספגטי, ובמערבון כמו במערבון, לעזאזל עם האמת ההיסטורית. כמובן שאפשר ליהנות ממערבון, אבל במאה ה-21 אי אפשר יותר לקנות ברצינות את תמונת האינדיאנים הרעים והלבנים הטובים. כך גם “בית לחם”: הטוב, הרע והמכוער, השב"כניק, הטרוריסט והמשת"פ, בלי קלינט איסטווד, אבל עם הסתה סמויה, שהיא גרועה מהסתה גלויה.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

– יש שלל יועצים למאגר הביומטרי שמועסקים ע"י משרד הפנים בעלות של מיליוני שקלים, ללא מכרז, אבל רה"מ החליט שהיועץ שלו זקוק לשלושה יועצים נוספים בפטור ממכרז בהיקף של כ-1.5 מ' ש' לשנה.

– מ"מ מנכ"ל משרד התקשורת מסדר ג'ובים.
ׁ(Telecom.news)

– לא תמיד חשוב לאיית את שמך נכון (בחדרי חרדים, אייפון, אמש).
(בינתיים תוקנה הטעות).
dargal

לפני פיזור

אצבעות שחורות,
We are not suckers

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

76 תגובות על טייק אוויי

 1. shttutit הגיב:

  שרית דרגל
  שלום:)))
  ~~~
  אדרת מתגזען? אז גמני התגזענתי עכשיו בטוויטר על ברלין
  ועל ה"נשורת של פלצנים"
  שרשור של יותר מ-12 ציוצים ותגוביות.
  אין לינק מדוייק ככה זה היום בטוויטר המונפק

  שבוע טופ

  אהבתי

 2. avi הגיב:

  שגריר גרמניה בישראל מגיב ללפיד. נחשו באיזה שלושה עיתונים זה לא מופיע? באופן הכי טבעי המקומון הברלינאי בשפה העברית מביא בהרחבה את תגובת השגריר על פני שלושה טורים. סיפור הילדה שהותקפה זוכה לטור אחד באופן טבעי. אחרי הכל מדובר בחדשות חוץ. נדמה לי שגם את הבלוג פיענחתי סוף סוף. מנטלית הוא כבר ממזמן נכתב מברלין הרחוקה למרות שטכנית השמועות טוענות אחרת. מי יודע אולי גם לבעיה הטכנית הזו ימצא מזור בסוף.

  אהבתי

 3. אחד שיודע הגיב:

  6 באוקטובר – 40 שנה למלחמה ההיא. בקשר לגילויים האחרונים על התוכנית להפעיל את נשק יום הדין – זוכרים את יחידה 155?

  עכשיו מתברר שהיא הייתה יחידה של מיראז'ים, שפורקה לאחר הפסקת השימוש במטוסי הקרב הצרפתיים.

  אהבתי

  • אדליף לך עוד סוד בטחוני מהאלף הקודם. אלוף פיקוד המרכז צפה ביונה לבוש בנעלי אצבע וגליל מדלג במורד הגבעה בין דרדרים כדי להתלבש לטובת הביקור הממלכתי. יד אחת אחזה בגליל החלוד והשניה שימשה לשיווי משקל ולכן נשק יום הדין נותר חשוף לעיני הקודקוד והפמליה המכובדת (V הלווינים האמריקאים) מקפץ מצד לצד עד שהיונה הגיע לקראוון. אמת לאימתה.
   נ.ב. אחרי מספר דקות מצנע התאושש והצדענו אחד לשני, לבושים.

   אהבתי

  • meaniloata הגיב:

   עוד פעם האגדות של הברון ?
   אתה מוזמן לבדוק בוויקיפידיה. מיראז'ים אין בח"א מלפני מלחמת שלום הגליל. של"ג הייתה ב 82. לטענתו של הברון יחידה 155 פורקה בשנת 1987. (טענה נכונה דרך אגב) אז מה קרה בין השנים 82 ל 87 ? היחידה הפעילה שטיחים מעופפים ?

   בקיצור כמו כל דבר אצל הברון, יש בזה שמץ של אמת שהוא או "המקור הבכיר" נתקל בהם בשיטוטיו ברשת (אכן הייתה יחידה 155) אבל אין שום קשר למיראז'ים. ותרשה לי להטיל ספק בהשתיכותו של אבי לניר ז"ל מ"ט 101 במלחמה ליחידה 155. סה"כ מניפולציות על סמך קטעי פרסומים.

   אהבתי

   • Toferet Ani Vetoferet הגיב:

    הסיפור עם המיראז'ים הרבה יותר פשוט.
    כשהתחלנו לקבל מטוסים מארה"ב במקום מצרפת, האמריקאים התנו את המכירה שלא נשתמש במטוסים מתוצרתם לשאת בנשק גרעיני. כיוון שלישראל לא היה אז (וגם אין לה היום) נשק גרעיני הרי שהדבר התקבל בהבנה מלאה.
    אז כנראה המיראז'ים היו המטוסים שהיו אמורים לשאת נשק גרעיני, שכאמור לא היה לנו אז, וגם אין לנו היום.

    אהבתי

   • meaniloata הגיב:

    יופי, שחקים וסמב"דים שהיוו את שידרת המטוסים העיקרית של ח"א הפסיקו לחצות קו לתקיפות בשטח האויב במהלך מלחמת ההתשה, השחקים במהלך מלחמת יוה"כ משמשים כמטוסי ירוט, הסמב"דים כמטוסים לסיוע קרוב.
    מי שחושב שמטוס שלא חוצה קו ישמש לתקיפה גרעינית בעומק שטח האוייב…..(תשלים את החסר).
    מצד שני טילי יריחו פותחו מתי שהוא בשנת 65 ו 66. וטילי יריחו 1 נמצאים בשרות מבצעי בצה"ל מהרבע האחרון של שנות ה 60, עד לאמצע שנות ה 80 שאז מסתיים פיתוח היריחו 2. .
    כל המידע הנ"ל זמין בוויקיפידיה.
    בקיצור הקשר למיראז'ים ואבי לניר ז"ל – במוחו הקודח של הבארון מסיאטל.

    אהבתי

  • meaniloata הגיב:

   אה ודרך אגב, מיראז'ים הפסיקו לשמש כמטוסי תקיפה עם כניסת הפנאטומים לשרות, מתי שהוא במלחמת ההתשה, מאותו רגע הם משמשים כמטוסי ירוט בלבד.

   אהבתי

 4. שועלן הגיב:

  מיכל אהרוני במעריב על הפאן הכלכלי של דברי לפיד

  זה אכן מדבק בטירוף.
  פאן לך במקסימום?

  אהבתי

 5. עטרה הגיב:

  דבוריתקה, פן, פן – זה היחיד של פנים. פאן זה מה שבחורות רוצות, ופאן כלכלי זה אוקסימורון (אפילו כשהוא קשור לדברי לפיד)… 😈

  אהבתי

 6. בת התשע, מהיישוב פסגות, נפצעה על ידי רעול פנים

  יכלת לציין שהילדה נפצעה בלילה, או נפצעה מגבר, נפצעה על ההר, נפצעה במשחק או מחוץ לבית. הגם את וולווטוס?.
  שנים שהכותרות בדיווחים על מקרי אלימות לאומנית כנגד יהודים (אם הידיעות זוכות להגיע לידיעת הציבור) נעדרות משמעות המעידה על כוונת התוקף, זהותו והמפלצתיות שבמעשה. העורכים במקרים האלה מעדיפים לעסוק בחומרת הפגיעה, המקום, אופן הפגיעה. תמיד באופן ניטרלי מאשמה. מהעבר השני, כשארגון סדק כלשהו מדווח על עקירת מטע של פלסטיני גם כשאין עצורים או חשודים, הכותרות יצביעו על האשמים וזהותם (מבלי לבדוק). מתנחלים עקרו, מתנחלים שרפו, לרוב בשימוש מטבעות הלשון המגוחכות, 'תג מחיר' או 'טרור יהודי'. כשכוח צה"ל יורה בפלסטיני ששיגר בקת"בים או הנחית בלוקים מהגג בוחרים להדגיש בכותרת את הנזק והסבל שגרמו החיילים למסכן. הכל אמת. השאלה מה מאוזן ומתאר את המציאות כפי שהיא.

  בסיר האשמה התקשורתי מתבשל מזה שנים גזע אחד ואף אחד לא מהברז'ה או האקדמיה אינו פוצה פה או מגייס את האומץ והיושרה לזהות את התופעה בשמה המלא. הגזע הזה אשם.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   מה?
   כנראה אתה מתקשה בקריאה. או מה.
   בכל מקרה אין לי מושג מה אתה רוצה ממני בהקשר זה.

   אהבתי

  • האמיר הגיב:

   הפוך, גוטה, הפוך.

   זו הדרך הנכונה. אנחנו לא יודעים מהי השתייכותו הלאומית של אותו רעול פנים ומהי הסיבה שבגללה תקף את אותה ילדה. נכון, סביר מאוד שהוא פלסטיני ושהמניע היה לאומני, אבל סביר מאוד וודאי הם עדיין שני דברים שונים, אלא אם אתה מעדיף לדבוק בתזת "אמת לשעתה".

   הבעיה היא בכיוון ההפוך, כשלמרות שאין מידע ודאי על זהותם של הפוגעים בערבי בשטחים, הידיעה מבשרת שהם מתנחלים או חיילים. זה מה שצריך לתקן.

   לא מתקנים עוול בעוול.

   אהבתי

   • נכון. מקבל.
    V אני מתנצל. מקווה שתדפקי לכבוד המאורע את הראש בקיר 🙂
    (מעדיף את הגירסה המאוחרת מהתקופה הכחולה שלי).

    למרות המקרה הנוכחי אני עדיין חושב שהעורכים חייב להפסק לעוות ע"י הסרת אשמה מפלסטינים והטלת אשמה מירבית על יהודים.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    לדפוק תראש בקיר זה לדפוק תראש בקיר. מיותר. וטוב שהאמיר הגיע לעשות סדר.
    אני לא יכולה ולא רוצה לחזור ולתקן כל יום את הטעויות המבניות בחשיבה שלך (ואו של אחרים). זה כל כך משמעם.
    כמה אפשר ללעוס ולהעלות גרה.
    כמה אפשר לחזור על אותו דבר. כמה אפשר לחזור על אותו דבר.
    כמה אפשר לחזור על אותו דבר. כמה אפשר לחזור על אותו דבר.
    כמה אפשר לחזור על אותו דבר. כמה אפשר לחזור על אותו דבר.
    כמה אפשר לחזור על אותו דבר. כמה אפשר לחזור על אותו דבר.

    אהבתי

   • הצעתי הסדר וותיק כדי לא לעורר מהומות. לגבי השאר, זה מאוד פשוט. אני רואה את העיוות התקשורתי כעניין יומיומי, צורם ומזיק ואת כבעלת הבית יכולה להחליט מי ישמיע קולו, על מה ואפילו מתי.

    אהבתי

 7. שועלן הגיב:

  האם 6 המילים הפותחות את הציטוט של אדרת לא ראויות להדגשה אף הן?
  והאם כל אבחנה תרבותית היא גזענות?

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   צוננים, אנטיפתים, מתוסבכים, זו אבחנה תרבותית? וואוו.
   איך התנפלו פה על איתן………
   בקשר לישראלים, כן, גם, אבל זה הברור.

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אה, הישראלים זה כלב נשך אדם.
    אני לא יודע איך לנסח זאת בצורה מדוייקת, אבל גם בחוגים לאנתרופולוגיה שמניפים את דגל האנטי-גזענות חוקרים את המאפיינים השונים של תרבויות שונות.
    גזענות זה להגיד שאופי האדם מושפע מהגזע שלו (ולכן אם ניקח תינוק גרמני מהוריו ונגדל אותו אצל משפחה ישראלית, הוא עדיין יגדל להיות צונן, אנטיפתי ומתוסבך).
    אבחנה תרבותית זה להגיד שאופי האדם מושפע מתרבות החברה הסובבת אותו (ולכן התינוק יגדל להיות חצוף, אלים וחם מזג).
    אבל תמיד אפשר להגיד "כולם אותו דבר" ולהרגיש עילאי.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    המילים מתנשא ועילאי (כמו עוד רבות אחרות) הוצאו מחוץ לחוק במחתרת. מצטערת.
    שיחדש זה כאן.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    מכיוון שלהגיד מתנשא ועילאי זה מתנשא ועילאי, צמצמתי לעילאי בלבד (כי אני עילאי לא מתנשא).

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    ואפשר להגיד "כולם אותו דבר" על עם ולהרגיש מאבחנת פסיכומטרית תרבותית. מה בלורית ערגל ואני אותו הדבר? שועלן ושטוטית "חור בראש", קונספיריון ואלקטרון?
    בעיני האנתרופולוג אנו פרטים שמפתחים דרכי תקשורת, מסחר או כפיה יחודיות המאפיינות את החברה.
    זה שונה מאוד מסריאוטיפים דוגמת אנטיפת, קמצן וכו'.
    אגב הספויילר היה "בית קטן בערבה".

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אין מחקרים סוציולוגים/אנתרופולוגים שבודקים את מידת החסכנות/פזרנות של אוכלוסיות? רגשיהם ביחס לזולת?
    PEW למשל עוסקים במדעי הסטריאוטיפיה?
    בקשר להחלה על כולם – בוודאי שלא, מדובר בממוצע, או בניסוח אחר, מה הסבירות ש-X מאוכלוסיה Y הוא בעל מאפיין Z.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    עכשיו עברת מאנתרופולוגיה, לסוציולוגיה, ומשם לסקרים. בסוציולוגיה מרבים לעשות סקרים המחולקים על פי קבוצות באוכלוסיה. מוצא מין וכו'.
    לא בכדי לקבע הנחה על יכולות של קבוצה, אלא לעקוב אחרי תהליכי שינוי בחברה.
    השאלות הן, מה גרם לכך שהם חסכנים, האם הם חסכנים יותר או פחות מבעבר. מטרת הסקר אינה לקבוע אם לעם יש תכונה משותפת קבועה.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    ברור שזאת לא המטרה, אבל אלה ממצאים נלווים, ולא מעט פעמים הם תואמים ל"חוכמת ההמון".

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    הגודווינים ידעו להתאים את המחקר ל"חכמת ההמון", אני מקיא קצת בפה, כאשר אני נאלץ לשמוע למיני אבחנות מקובלות. אבל ממילא זו מדינת כל גזעניה, ומי שקשה לו עם זה שיסע לברלין, אהההמ, בעצם לא.

    אהבתי

   • shttutit הגיב:

    בלורית ערגל חחחחח אהבתי מתאים ל"ארץ-נהדרת" .
    נזכרתי בלורה
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/he/a/a6/MelissaGLaura.jpg

    https://www.youtube.com/watch?v=AB-gP0Ll1oU

    אהבתי

 8. אלקטרון חופשי הגיב:

  כידוע, אני מאד לא אוהב את הביטוי "מדינת כל גזעניה". עם זאת, ציפיתי שבפינה הזו יופיע המקרה שדווח בחדשות ערוץ 2 על אי-מכירת דירות לערבים בפרוייקט נדל"ן ברמלה, שללא ספק מדיף ריח עז של גזענות. אני לא חושב שנכון לשים באותה קטגוריה גילויי גזענות אמיתיים לצד ביטויים סטראוטיפיים-פולקלוריסטיים על עדות ועמים (למשל "הורים פולנים עם אופי מרוקאי").

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   מזתומרת ציפית?
   חוזרת:
   ההנחה המובלעת שצפיתי בכל, קראתי הכל, אני יודעת הכל, רחוקה מהמציאות מאוד.
   אני מודעת רק לאחוז אחד מהמתרחש בתקשורת.

   אהבתי

   • אלקטרון חופשי הגיב:

    אוקיי, אולי השימוש במילה "ציפיתי" היה לא מדוייק. התכוונתי שכשצפיתי באייטם הזה בחדשות אמרתי לעצמי משהו בנוסח "הנה משהו שמתאים לפינה הזו בבלוג". לא היתה כוונה למתוח ביקורת על כך שזה לא הופיע כאן.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    בחיצור, אתה רואה דבר מה שמתאים, יאללה, תקתק ושלח (צילומסך, חמשורות, משו)

    אהבתי

   • אלקטרון חופשי הגיב:

    מאה אחוז, אבל תרשי לי לקזז עם דוגמא הפוכה: הנה סיפורה של טוראי אור מידן, שעלתה מאוגנדה כדי לשרת בסוללת כיפת ברזל.

    אהבתי

  • גזענות, לכן מר חדד מעדיף שכנים יהודים. כאילו שבפרוייקט נדל"ן בסכנין ימכרו למשפחות יהודים דירות או שבשכונה חרדית בבית שמש ימכרו לחילונים. הקיפוח מככב בבתי החולים בצפון. ערבים מטפלים ביהודים וההיפך. דוקטורים, מנהלי מחלקות, משפטנים. חברי כנסת. בהחלט מדינת אפרטהייד.

   אהבתי

   • אלקטרון חופשי הגיב:

    יון (וגם שטוטית), כאמור, אני לא אוהב את המונח "מדינת כל גזעניה", ובוודאי לא חושב שישראל מדינת אפרטהייד. במקרה שלעיל, די לשמוע את הגמגום של נציגת המכירות מרגע שמתגלה שהקונה ערבי כדי להבין במה מדובר. ברור גם שקיימים מקרי עוינות והתנכלות של ערבים ליהודים בגליל ובנגב, ושהסכסוך הלאומי נותן את אותותיו בכל הגזרות. אני מודה שלי אין פתרונות פשטניים לנושא.

    אהבתי

   • ניחוש: נציגת המכירות עובדת תחת מישהו שמקבל בונוסים על כל דירה וכנראה גם על סיום מוקדם של המכירות. קהל היעד הראשי הוא יהודים והמטרה היא למכור כמה שיותר מהר. משער שגם אחוז חרדים גבוה היה מקבל סינון מגומגם. יכול להיות שהחברה עצמה יצרה את הסרטון. המחיר הופיע ללא הצדקה לסיפור והחשיפה חינם.
    המקופח יכל להתנדב לשירות לאומי ולקבל יחס מועדף וחיבוק אמיתי מהיהודים הכמהים לשפיות וסולידריות ישראלית. שכחתי, החכי"ם הערביים אוסרים עליו להתנדב. אני אומר פאק דם. שיאכלו סיפורי אפרטהייד וגזענות עד שיתפוצצו. המציאות חזקה ויפה יותר.

    אהבתי

  • Toferet Ani Vetoferet הגיב:

   הסיפור ברמלה פשוט מאוד.
   הדירות כבר נמכרות יחסית בזול וממש לא מתחשק ליזמים להוריד עוד את המחיר, מה שכמובן יקרה כשערבים יתחילו לקנות דירה בפרוייקט. זה קורה בנצרת עילית ומן הסתם בעוד ערים מעורבות שבהן יש בנייה עממית אבל זה לא קורה בערים ערביות פר אקסלנס.

   אהבתי

 9. shttutit הגיב:

  גם ההכללות הללו.

  מעניין מאוד שאף פעם לא כותבים על אפליית יהודים בעיר מעורבת?
  לא זה לא סקסי.
  יגיע היום שאכתוב את האמת על יחסי שני הצדדים
  על כל המורכבות והזרמים הרוחשים מעל השטח ובטח שמתחתיו

  יבוא יום
  אני המומחית ליחסי ערבים יהודים
  כולל איך שמיוצג בעיתונות לדוגמא הפרוייקט הנ"ל
  גם אצלנו יש כמה פרוייקטים כאלה
  אז? וההפך? ושאלת עצמך איך מנסים לגרש אדם במקרה זה אישה
  שגרה לבד בבנין במרכז העיר המנדטורית
  מה עושים לה? איזה מוות
  אז הס, דום שתיקה יש גורמים שעומדים מאחורי היענוּ להציג גזענות
  בבניית פרוייקטים למיניהם

  אהבתי

 10. אורן הגיב:

  בהתחלה קראתי את זה בתייבת המייל.

  עוזי דיין מצטרף ללפיד

  לא ממש הזיז לי. עוזי דיין יכול להצטרף לכל מפלגה, או להתמנות לכל ג'וב מטעם, הרי זו המומחיות שלו.
  ואז פתחתי, וקראתי את ההמשך

  "היורדים לגרמניה מאוסים עלי; זו בגידה"

  וחשבתי שדיין מוצלח יותר מאחר והוא יכול להיות "מאוס ובוגד" בלי לזוז לשום מקום.

  אהבתי

 11. ziki הגיב:

  הידעתם כי
  נחום ברנע קונה אמנטאל ושינקען מבושל באותה חנות שבה אני קונה חסילונים?

  אהבתי

 12. ברטה הגיב:

  ההתנשאות האופנתית של ביבי עלתה לו בציוצי ג'ינס. החוצפה שלו- מקשקש בלי שטרח לבדוק על אורחות חייהם של הצעירים באיראן .

  אהבתי

 13. אלקטרון חופשי הגיב:

  באיראן מדווחים על מעצר ארבעה שניסו לחבל במתקן גרעיני. להלן שחזור בלעדי של האירוע.

  אהבתי

 14. ברטה הגיב:

  בצער ובתדהמה

  עוד לא עוד לא

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s