למה היא לבד?

haaretz18.10.13yediot18.10.13

maariv18.10.13isra18.10.13
makor18.10.13


הכותרות הראשיות

75% מהציבור מאוכזב מתפקודו של יאיר לפיד שר האוצר.
ממש ממש לא אוהבת את הכותרת הראשית של הארץ, "קנדי קראש".

seker18.10.13
seker218.10

מה שמוזר בסקר זה שבין יולי לאוקטובר פחות אנשים שבעי רצון, ופחות אנשים לא שבעי רצון, למען נתון אחד, קו אי שביעות הרצון מיאיר לפיד.

אזכרה לאבי השרה, שמואל בן ארצי, נערכה אתמול. קראו דיווח בעיתון הבית בע' 7 ובניוזלטר שלו.

ארבע ילדות מתות

4 ילדות פלסטיניות נחנקו למוות ברכב סגור (נענע10)
4 ילדות פלסטיניות נמצאו מתות ברכב סגור (ynet)
חברון: 4 ילדות מתו לאחר שנשכחו במכונית (mako).
בידיעות הכותרת הבוקר דומה: "חברון: 4 ילדות ננעלו ברכב ונחנקו למוות"
4 פעוטות פלשתיניות נלכדו בתוך רכב ומתו (ישר"ה)
"טרגדיה בתרקומיא: 4 בנות נחנקו למוות ברכב" (nrg) אך לא בעיתון המודפס.
"ארבע ילדות מתו ואחת נפגעה קשה לאחר שננעלו במכונית בכפר תרקומיא" (הארץ) אך לא בעיתון המודפס.

בקיצור, ההתרגשות בתקשורת מועטה במיוחד.

הרב עובדיה

א.ב יהושע לליברסיון הצרפתי: הרב עובדיה גרם נזק לחברה הישראלית (nrg).

יואב יצחק VS הארץ

סיפור סבוך הנוגע בפלילים לכאורה מפרסם יואב יצחק ב-News1, בו מעורבים עמוס שוקן ונתי טוקר, כתב המארקר. לא הבנתי מילה.

במקום לפרסם את הפשעים שביצעו יגאל זילכה ויוסי כהן, לרבות גניבות כספים שביצעו, מרמה והונאה, עבירות מין, עבירות מס, ניהול כספים שחורים וכו', בחרו ראשי הארץ-דה-מרקר, ובראשם עמוס שוקן, להתגייס לעזרת זילכה ויוסי כהן מטרתם: לפגוע ב-News1 נתי טוקר נחקר במשטרה בחשד למעורבות בהאזנות סתר לח"מ למרות שהוזהר הוא גילה את דבר החקירה לזילכה וכהן ושיבש אפשרות להפתיעם ראו הטענות של דה-מרקר והתיחסות הח"מ

וטור דעה נגד העיתון:

עיתון הארץ מצא אשמים חדשים בהשחרת פניו של יצחק רבין. יוצאי ברה"מ מסרבים לקחת חלק בפסטיבל השנתי משום שקיבלו חיסון מפני סגידה למנהיגים טועים ולרעיונות נשגבים.

7 ימים

yamim18.10
(טוב, זה לא באמת שתדעו מה קרה עם ליאונרדו די קפריו).
כתבתי אתמול משהו כמו, וואוו, סוף סוף ראיון אישי עם בר רפאלי (בעקבות הפרסום בידיעות שדנה ספקטור מראיינת אותה היום). נו, זה היה בציניות, הרי רפאלי מתראיינת כל יומיים ראיון אישי. ושוב התברר שלא הובנתי. אוף.
ואם כבר אנחנו כאן: הראיון האישי הוא לרגל העונה החדשה של X פקטור.
למגינת לבכם, קוראיי היקרים, המושבניקים וגולשי הגלים, שהם גם משוררים ביישנים, אתם לא החומר ממנו קורצו הגברים של ברפאלי.
מיד חיפשתי את רפאלי בטוויטר, כדי לבדוק, אם כמנהג סלבריטני ישראל והעולם, גם לה יש טענות נגד ידיעות על ראיון לא ממצה מבחינתה. בינתיים אין שום התייחסות.
רפאלי נתנה את הראיון האישי הקודם שלה רק ביוני האחרון, לאת. מאוד אהבתי את צילום השער שלה שם.
גם שם היא נתנה את הקטע על סדר הדברים בבית:

אני הכי אולד פאשן בקטע של בית (הראיון בשלמותו, אם תרצו להשוות, V), ומבחינתי זה החלק של הבעל לדאוג לעניין הזה. זה שמרני כזה, אבל מבחינתי זה לא החלק שאני צריכה לדאוג לו. אני אעשה כלים והוא יביא את הבית. זה האידיאל.

בראיון לספקטור היא מרחיבה, והמראיינת לא מקשה.

…אני בכלל לא פמיניסטית. אני לא מוכנה שהוא ישטוף לי כלים, אני שוטפת את הכלים ואני זאת שמנקה ואני זאת שרוצה להישאר בבית עם הילדים בסוף. אני רוצה גבר שאוכל להסתכל עליו קצת מלמטה, ושהוא אפילו יהיה איזה סוג של מודל חיקוי בשבילי. אפילו מישהו שאני אעריץ… מישהו שיש לו עולם משלו ושאני אלמד ממנו דברים. אני לגמרי במקום של האישה…

אין לי מה להגיד על זה יותר.

יש אנשים שממש מתעצבנים מחוצפתי לנפק עצות להורים בלי ששאלו אותי, ובעיקר לאור העובדה המקוממת שלא ילדתי ילדים.
קראתי את המדור של חנוך דאום, בו הוא מתלונן שבכל פעם שיונתן, בנו בן השנה ושמונה חודשים רואה אותו, הוא תובע ממנו לקחת אותו על הידיים, ולאבא נמאס. רעייתו אפרת אמרה לו: אתה אשם, כי "אתה מפנק אותו ולוקח אותו על הידיים כל הזמן…"
ובכן הרשו לי:  יונתן רוצה להיות על הידיים של אבא כי אבא חסר לו. כי אין לו מספיק זמן אבא בחיים. והוא מרגיש שרק כשהוא על הידיים של אבא, אבא איתו ושלו. זה די פשוט. אולי הוכחות נמרצות יותר שאבא פה כדי להישאר איתו, ויותר זמן איכות עם הילד, ישנו את המצב.

שישבת/ ישראל היום

יובל אברמוביץ היה בג'אנקט, מסיבת עיתונאים בה משתתפים עיתונאים רבים מרחבי העולם, ושואלים שאלות את הגיבור. במקרה זה, ג'ורג' קלוני.

לחם עבודה

הודעה לעיתונות

מעריב ויהונתן גפן נפרדים
מעיתון מעריב נמסר כי "בהמשך להתחדשות ורענון הכותבים ובעלי הטורים שכתבו במשך שנים רבות בעיתון, סוכם בין הצדדים כי טורו השבועי הוותיק של יהונתן גפן ימשיך להופיע עד סוף חודש אוקטובר. במשך 40 שנה טורו של גפן היה חלק משמעותי ומזוהה עם העיתון. אנו מודים לו על שנים רבות של כתיבה ונפרדים ממנו בהערכה ובחיבה גדולה".

פרש VS סילברסטיין

ריצ'רד סילברסטיין נמתח על ידי מישהו, בשיתוף פורום פרש. CifWatch בסיכומים.
טל ענבר סיכם שם אתמול בבוקר, זמנית, ואף הפנה טרונייה לא ברורה כלפיי. מן הסתם הוא לא עוקב אחר הבלוג ואו לא מבין את הקשר שלי לסילברסטיין.

עושה רושם שבעל הבלוג לא מתרשם ולא מתרגש מהתרגיל:

I don’t read Fresh unless I have to. I have no idea what’s being claimed here nor much interest in
engaging with Sirpad in a food fight. You can look for conspiracies & proof of whatever you wish regarding my reporting or source. But I’m afraid it won’t do you much good.

By the way, I enjoy the notoriety Sirpad provides me & hope he keeps it up.

כפי שציינתי בפני הנהלת הפורום, בטרם הודיעו פומבית על התרגיל (שהיה, יש להודות, שקוף למדי) –
אין אפשרות לצאת צודק/מנצח בויכוח עם אדם שמאמין בלב שלם בתיאוריות קונספירטיביות מחד, או עם שקרן פתולוגי בעל הזיות על גדולה מאידך.
לכן, צפיתי מספר אפשרויות:
1. התעלמות מוחלטת מהתרגיל
2. הכחשה גורפת של ההאשמות – תוך נפנופי ידייים ודיבור על מקור חשאי בעל אמינות גבוהה, שאולי "הדליף" גם לפרש (מודוס אופרנדי מוכר אצלו)
3. הכחשת ההאשמות, תוך הפניית אצבע מאשימה לשירותי המודיעין/ביטחון/משטר של ישראל, שניסו לבצע הונאה כלפיו
4. כנ"ל, אך אם לאחר הצגת הוכחות מטעם פרש לכך שמחבר החומר הוא ישראלי שכל מטרתו הייתה להפליל את הבלוגר, ציון שמדובר בתרמית שלאחר מעשה.
5. במידה ויחשף כותב החומר (איני יודע מיהו) ויהיו הוכחות חותכות, ויחשף המקור המדומה ששלח את החומר – יוכל ההוא מסיאטל לטעון שמדובר במישהו אחר, אך מחמת סדיות ודאגה לביטחונו של המקור הוא לא יחשוף אותו.
כך או כך, בעיני עצמו, וקהל החסידים השוטים שמאמינים לו, אדון זילברשטיין יוצא כשידו על העליונה.
(אני תוהה רק לאן נעלמה מליצת היושר שלו – הגב' שרגל?)

במי נגד מי מסופר הסיפור בהרחבה פלוס תרגום איכותי, שמקל מאוד על ההתמצאות בנבכים, אך באופן מוזר פורום פרש, שמשת"פ עם המתיחה ועשה ממנה צימעס בימים האחרונים, תוך שהשתרשרותה ננעצת בראש הפורום, שאנשיו גם התכתבו בפומבי עם סילברסטיין, לא מוזכר.
אביב הורביץ מסביר

את החומרים קיבלתי משני מקורות שונים. האחד כלל אינו קשור לפורום פרש. האחר בשום שלב לא קשר עצמו לפורום. אילו היה עושה זאת – ודאי שהייתי נותן קרדיט. מי כמוך אמור לדעת שאינני מקמץ בהם. בעקבות פנייתך יתווסף בקרוב לינק לפורום פרש.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

יומן החיפושים אחרי גיורא מייזלר, שנעדר במלחמת יום הכיפורים. זהו היומן שכתב אביו, דוד מייזלר. מי שהעלה את הפרויקט לאוויר אתמול הוא גילי מייזלר, אחי הנעדר, ובנו של מייזלר.
אפשר לעקוב אחרי גילי גם בפייסבוק.

החיבור: ירחון טכנולוגיה עברי חדש. עורך אחראי: ניב ליליאן.

לפני פיזור

ועכשיו סידורים דחופים.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שישי קצר, שערים, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

53 תגובות על למה היא לבד?

 1. מ"מ הגיב:

  הארץ, עמוד מאמרי המערכת, שם העיתון מופיע בערבית, האם זה חדש או רק לראשונה שמתי לב לזה? האם השם בערבית הוא תעתיק או בתרגום – אל ארד?

  אהבתי

 2. מ"מ הגיב:

  סילבי קשת קוטלת שני ציפורים במכה אחת. יהיר לפיד רוצה שלימודי השואה יתחילו בכיתות א׳.

  האם הוא חושב שלימודי השואה ימנעו ירידה? איך בדיוק? אולי אם הלימודים יהיו אמיצים ויספרו את הכיעור שבחיי היהודים (ההגירה של פרזיטים קטנים לגרמניה או הבריחה מכל סוג של לחימה עד שהיה מאוחר מדי).

  אבל לא אלה הם הלימודים, אז מה ישיגו לימודי השואה? רבים מהיורדים הם בנים למשפחות של שארית הפליטה. לימודי השואה רק חיזקו אצלם את היהירות ותחושת הגאווה האנוכית.

  אהבתי

  • anima הגיב:

   אולי אם הלימודים יהיו אמיצים ויספרו את הכיעור שבחיי היהודים (ההגירה של פרזיטים קטנים לגרמניה…).

   תגיד, אתה אמיתי? איכס.

   אהבתי

 3. velvet הגיב:

  עוד פעם ג'פן והשואה שלו. מה אמרתי לך אלף פעם?

  אהבתי

 4. avi הגיב:

  עוד ראיון נוסף עם בר רפאלי, עוד קיר שמין הסתם רוסק לאור היום.
  זה תמיד מעניין וגורם לי לחיוך לראות את תגובות חוסר האונים של הנאורים והמתקדמים בעיני עצמם כשאנשים ונשים מסרבות להצטרף לקו המפלגה של איך נכון ראוי ורצוי לחשוב ומעדיפות לחיות את חייהם בהתאם לתפיסתם במקום להיות אומללות אך צודקות .
  רפאלי אומנם לא בחורה חכמה במיוחד רוב הזמן אבל היא עושה רק מה שבאמת טוב לה ובכך לפחות היא למדה בגילה הצעיר את מה שאחרים לא לומדים ולא ילמדו בחיים שלמים וזו החכמה הגדולה באמת.
  אותו הדבר נכון גם לחנוך דאום שמקטר באופן לא חינוכי לכאורה על קשיי ההורות שלו. איך הוא מעז?
  עובדה!
  זאת לא חוצפה גדולה לנפק עצות להורים בלי שנשאלת, אבל מצד שני גם ענווה גדולה אין כאן. כמו במקרה של רפאלי להורות טובה אין רצפט מדויק וגישות שונות של הורים הם עניין לגיטימי וצריך היה להיות מקובל. מן הסתם אפרת וחנוך מכירים את ילדיהם הרבה יותר מכל אחד אחר וצריך גם לתת להורים קצת קרדיט שיודעים (רוב הזמן) מתי התביעות של הילד הם אכן פינוק ומתי לא.

  אהבתי

 5. למגינת לבכם, קוראיי היקרים, המושבניקים וגולשי הגלים, שהם גם משוררים ביישנים, אתם לא החומר ממנו קורצו הגברים של ברפאלי.

  אומר זאת כך דבורית, ברפאלי לא קורצה מהחומר הנדרש להגשת מועמדות לתפקיד נשותינו ואפילו לא פילגשנו. יכלה להתמודד על תפקיד הגירלפרינד כשהיה לנו פחות שיער על הגב ויותר שיניים וגם אז לא בטוח שהיתה נכנסת להרכב הפותח. אם היתה פמיניסטית יורקת אש, אולי.

  אהבתי

 6. מני אבירם הגיב:

  מוולוטים לא להתרגש. לפרויליין שרגל יש עניין אישי בנושא ספסרות השואה. אחיה חי בוינה על חשבון הדרכון הפולני שלו חולב את מדינת הרווחה האוסטרית. והגVרת עצמה גם היא בעניין. את ספסרות השואה הם ינקו בבית.

  אהבתי

 7. anima הגיב:

  זה לא סוד שדעתי על יאיר לפיד כדעתה של ולווט ואף חמורה יותר.
  גם כשהיה עיתונאי, סופר ומגיש חדשות זחוח ונפוח לא התרשמתי מכישורי הכתיבה, התחביר, עולם הדימויים המופרך שלו, והסגנון הריק מתוכן אינטלקטואלי מעמיק ואמיתי. אני לא מהמאוכזבים כי מעולם לא תליתי בו ציפיות, ולרגע לא השליתי את עצמי שהוא זה שיושיע את עם ישראל מצרותיו.

  עם זאת, להזכירכם, גם רה"מ המכהן זו הקדנציה השלישית (מגיע לנו!) "סבל", ועדיין, מדעת קהל שלילית, מאינספור סקרים שהעידו שאחוז גבוה מהעם מאוכזב ממנו/לא מרוצה מתפקודו/חושב שהוא שקרן, תככן, לא אמין, חלקלק, קשקשן מניפולטיבי (אתם מוזמנים להמשיך), והנה, הוא עדיין כאן.

  יאיר לפיד, שהדמיון שלו לביבי מדהים אותי כל פעם מחדש, יודע את זה ואף בונה על הזיכרון הקצר (והטמטום) של העם הזה.

  אתם עוד תקבלו אותו כראש ממשלה.

  אהבתי

 8. ziki הגיב:

  ההתעניינות בברפאלי
  היא אחד הפריטים החזקים ברשימת הדברים שאני מתקשה להבין (הרבה מעל צריכת קינואה למשל).
  מה שכן עשיתי עליה קצת כסף בגלל אלפי (כן כן, אלפי) הכניסות לאיזה כמה שורות קצרות שכתבתי עליה פעם.

  ברפאלי תשחק את ברפאלי

  אהבתי

 9. Toferet Ani Vetoferet הגיב:

  ואני מלאה פליאה שאת

  טל ענבר סיכם שם אתמול בבוקר, זמנית, ואף הפנה טרונייה לא ברורה כלפיי. מן הסתם הוא לא עוקב אחר הבלוג ואו לא מבין את הקשר שלי לסילברסטיין

  על

  (אני תוהה רק לאן נעלמה מליצת היושר שלו – הגב’ שרגל?)

  אהבתי

 10. אלקטרון חופשי הגיב:

  1. הורוביץ דווקא מזכיר (אמנם כבדרך אגב) את פורום פרש אי שם באמצע המאמר שלו, בפסקה החמישית מתחת לתמונה של סילברסטיין:

  במהלך השבוע עודכנו גולשי פורום פרש במתיחה המתוכננת.

  .

  2. חשיפת רשת הריגול הישראלית באיראן ע"י טורקיה: בועז ביסמוט בישר"ה מספקלץ האם הפרסום הוא תוצאה של הדלפה אמריקאית כדי להביך את טורקיה או דווקא הדלפה טורקית שנועדה להשפיל את ישראל.

  3. בגיאורגיה התגלתה גולגולת אדם קדמון בת 1.8 מיליון שנה, המספקת חוליה נוספת בשרשרת האבולוציונית של האדם, ומקדימה את מועד יציאתו מאפריקה בכמה מאות אלפי שנים ביחס למקובל. כיסוי טוב באתר הידען. כמובן שיש גם נקודה ישראלית (הפעם למהדרין).

  אהבתי

  • אלקטרון חופשי הגיב:

   בקריאה חוזרת של הפוסט, ראיתי את ההתייחסות המלאה לענייני פורום פרש אצל אביב הורוביץ, ועם בעלת הבית הסליחה.

   אהבתי

  • המדענים והתיאוריות שלהם. בהתחלה קבעו שאבא היה שימפנזה ועכשיו מסתבר שהוא בכלל גרוזיני. מחר יטענו שאבא היה אבן מתגלגלת.

   אהבתי

   • אלקטרון חופשי הגיב:

    השימפנזה זה סבא רבא (בעצם לא ממש – יותר דודן רחוק מדרגה שניה. כלומר, לשנינו אותו סבא-רבא). אני סקרן, יון, למה בעצם אתה מתנגד לתורת האבולוציה?

    לגבי הספקולציות של ביסמוט – לפי הדיון ביומן של הערוץ הראשון ההדלפה היתה לחלוטין אמריקאית, ונועדה להפגין את מורת הרוח של הממשל האמריקאי מהתנהלותו המדינית של ארדואן.

    אהבתי

   • אני סקרן, יון, למה בעצם אתה מתנגד לתורת האבולוציה?

    המקור שלי חוזר וטוען שמדובר בהשערה הנשענת על כרעי תרנגולת. היונקים המדברים מאמצים כל תורה ללא סייג או פקפוק כשמדובר בהצהרות ממדענים. אני לא מאמץ את ספר בראשית כהיסטוריה מתועדת של בריאת העולם מאותה סיבה.
    לתפיסתי, ההבדל בין היסטוריונים לכהני דת זעום ביותר. עד לפני 500 שנה אדם עם גלימה שידע קרוא וכתוב הסביר את הדברים עבור הבורים שהאמינו לכל מילה. קראתי על הממצא בכמה אתרים. פירקו תיאוריות, בנו חדשות, חיזקו ישנות- ועל סמך מה, מגוחך. כל התורה הזאת שהס מלפקפק בה, קיימת בזכות פיסות מידע רופפות שהצמיחו השערה שהתפתחה לאמונה ורשת אורתודוקסית רבת השפעה. ושוב, אדם עם גלימה מציג תורה וכולם אומרים אמן. מחר הכהנים ימצאו שרידי יצור עם גולגולת מוארכת ומצח רחב ויטענו שאבי אבינו היה גורילה וכשנתקל בטמטמת דפק את הראש בקיר ולכן נכחד הזן. איכות הממצאים, רציפות המידע, המובהקות, התיארוך, למה נכנסו לתמונה המודעות, השפה, ההומור, המוסיקה, השירה או הדת? – מה התורה הקדושה יודעת להסביר ללא גיהוקים ופלבולי עיניים? כלום. יודעים להגיד שיש בעל חיים שונה שהיה קיים באפריקה. אחר כך הלכו לשכנע את הקופים שאם לא ימשכו ידית לא יקבלו אוכל ושמו פלומבה מדעית. הכל כתוב בתורה.

    אהבתי

   • אלקטרון חופשי הגיב:

    תודה על התשובה. מובן לי שלא אצליח לשכנע במסגרת טוקבק, אבל תרשה לי להתייחס לכמה נקודות (למרות שוודאי כבר שמעת חלק מהטיעונים האלה בעבר).
    אתה מדגיש את המילה "תורה" כדי ליצור הקבלה בין אמונה דתית ומדעית כאילו אין הבדל ביניהן, ולא היא. אמונה דתית מניחה את המבוקש, ומחפשת לו אח"כ צידוקים במציאות, ואילו הסבר מדעי אוסף קודם תצפיות ואח"כ בונה הסבר שעולה עימן בקנה אחד. "תורה" היא המונח העברי הבלתי מדוייק למונח הטכני "תיאוריה", שהוא מערך הטענות והנימוקים הלוגי שנועד להסביר אוסף של תצפיות. תיאוריה גם מספקת תחזיות העומדות למבחן המציאות. במובן הזה, תורת האבולוציה היא הסבר מצויין להתפתחות החיים עלי אדמות, מכיוון שהיא גם עולה בקנה אחד עם רצף הממצאים המאובנים (לא רק של האדם, אלא של החיים בכלל), גם מגובה בממצאים גנטיים, וגם ניתן לראות אותה בפעולה ממש (למשל באיי גלפגוס, ומומלצת ביותר הסדרה של דיוויד אטנבורו). עדות להצלחת המודל הזה היא דווקא העובדה שהוא מתעדכן באופן שוטף, כאשר הסברים ישנים נדחקים הצידה מפני תצפיות חדשות. עם הזמן, נוספים עוד ועוד חלקים לפאזל, ולכן השערות בדבר החלקים החסרים יוצאות מהמחזור. אבל הפאזל בשלמותו הולך ונבנה. איכות הממצאים, הרציפות והמובהקות – כולם הולכים ומצטברים, וכיום הם ברמה גבוהה ביותר.
    בשם הספקנות, אתה מסרב לקבל הן את ההסבר המדעי והן את ההסבר הדתי, אך לא ברור לי האם יש לך הסבר אחר או שאתה טוען שתופעת החיים עלי אדמות אינה ניתנת להסבר?
    ברור לי שנישאר חלוקים בדעותינו גם אחרי התגובה הזו. בכל מקרה, אם תורשה לי המלצה נוספת – הספר הזה נותן סקירה מצויינת על התפתחות התיאוריות המדעיות בשלל תחומים, מאסטרופיזיקה ועד פלאונתולוגיה, ובכלל זה, כמובן, האבולוציה.
    שבת שלום!

    אהבתי

   • ההסבר שהבאתי טעון שיפור. אני לא שולל את העקרון שבתורת האבולוציה. לגבי מוצא האדם, אני חושב אחרת. לגבי תפקיד הדת והמדע אני חולק עליך בגדול. אאל"ט המילה דת נובעת מהמילה דעת והתפקיד החברתי (יצירת סדר בבלאגן) והאורותודוקסיה שצמחה סביבו דומים עד זהים. הלחץ המדעי לפרסם הרבה יותר משמעותי מהדחף להבין. הסיבה שהעמדה זוכה לתגובה אמוציונליות מחזקת את הטענה שלא מדובר בשלילה של השערה מדעית אלא איום על המוסד הקדוש.

    אהבתי

   • avshalombz הגיב:

    במקרה הזה אתה טועה. מקור המילה דת אינו מהמילה "דעת", אלא מהשפה הפרסית, ומשמעותה אינה "דעת" אלא חוק. משם גם הגיעה לעברית ומאוחר יותר קיבלה את משמעותה המקובלת יותר כיום. הטיעון שתגובת הנגד הזועמת לתיאור המדע כאורתודוקסיה דתית מעיד על היותו אורתודוקסיה דתית הוא טיעון מעגלי. למיטב ידעתי, הסיבה שקהילת המדע מגיבה בזעם על טיעונים המתייחסים אל תאוריית האבולוציה כאל השערה הנשענת על כרעי תרנוגולות היא היותה תיאוריה מדעית המבוססת על הרי הרים של מחקרי שטח מתחומים שונים המגבים ומאשרים את הנחותיה.

    אהבתי

   • ריאליסט הגיב:

    חייב להגיב ולהגיד כל הכבוד על הבאת הלינק לספרו הנהדר של ביל ברייסון. סופר נפלא שמצטיין בעיקר בספרי מסעות, מומלצים במיוחד ספריו על אוסטרליה ועל שביל האפאלאצ'ים. קורע מצחוק, באמת.

    אהבתי

   • אלקטרון חופשי הגיב:

    תודה גם לך על ההמלצות הנוספות!

    אהבתי

  • Toferet Ani Vetoferet הגיב:

   תודה על הקישור לידען.
   החכמתי קמעה.

   אהבתי

 11. ברטה הגיב:

  בר רפאלי-

  "אמא שלי היא החברה הטובה שלי. אני לא יודעת באיזה קופת חולים אני, אם אני צריכה רופא אני מתקשרת אליה. אני בחיים לא הייתי בבנק. היא עושה את הכל. החזרתי עכשיו פנקס צ'קים לאמא שלי. היא אומרת לי 'מה, זה סתם פנקס ריק, למה לא כתבת בצד על מה הוצאת כל צ'ק?' לא ידעתי בכלל שצריך לכתב בצד."

  בר עדיין רוצה להיות על הידיים. היא פרינססה או אינפנטילית.

  אהבתי

 12. captain beefheart הגיב:

  מוזר שורטר לא התייחס בטור שלו למסקנה העיקרית מהגרפים. הכל בערך נשאר אותו דבר, חוץ מ-6 מנדטים שנדדו ישירות מישע טיז למרצ.

  אהבתי

 13. אורן הגיב:

  אז בר רפאלי לא אולד פאשן במובן קוקטייל של דרייפר אלא במובן של "כלה אוקראינית", והיא לבד כי היא סינקדוכה של עם ישראל.

  אהבתי

 14. לא צוקר, צאקר. זועבי בתגובה זועמת מסרה שהיא שוקלת להתחיל בשיעורי נהיגה על טרקטור ובא לציון גורר.

  אהבתי

 15. black הגיב:

  נשים קנאיות לא יבינו אבל ברפאלי נחשבת לאישה סקסית ביותר שאפילו חרדים מודים שהם מתגרים ממנה.

  ביופיה וכח משיכתה היא מזכירה את רחב המקראית

  התלמוד מציג את רחב כבעלת יופי אגדי,[3] ומתאר את מעלליה המיניים של רחב.[4] עד כדי כך נחשבה למושא תשוקה שרק אמירת שמה יכולה הייתה להביא לסיפוק מיני.[5]
  ^ "אמר רבי יצחק: כל האומר רחב רחב מיד ניקרי (נעשה בעל קרי)" (בבלי, זבחים קט"ז ע"א)

  אהבתי

 16. Toferet Ani Vetoferet הגיב:

  לפני זמן מה המלצתי לה שהיא צריכה להגיד להם נא באוזן כשיחזרו אליה, שהרי היה ברור שזה יקרה, ותניח להם לטבוע בכלום שלהם.
  עכשיו נראה אותה…

  אהבתי

 17. velvet הגיב:

  ירושלמית לא הצליחה להתחבר וביקשה שאביא את תגובתה.

  טוב וחשוב שהמלצת בפוסט זה על היומן של דוד מייזלר (שחיפש את בנו החייל הנעדר במלחמת יום הכיפורים, גיורא מייזלר ז"ל), שמעלה עכשיו בפייסבוק הבן גילי מייזלר. הנושא חשוב וראוי שתהייה חשיפה מירבית . אגב, לפני כמה שנים יצר הבן גילי סרט אישי ומיוחד, "גחליליות", המערבב עבר והווה, ומתאר מה עבר עליו כילד צעיר (האח היחיד שנותר), בזמן שהוריו חיפשו שנתיים לשווא את הבן הנעדר… וחרשו את הארץ, ימים כלילות. הסרט הוקרן לפני כשנתיים בערוץ 10, ומאוד נגע לליבי. אני קוראת בימים האחרונים את היומן שגילי מייזלר מעלה לרשת, ומתרשמת מאוד מהיומן התמציתי (מאופק ומרגש) , ומהאבא, דוד מייזלר, שהיה פרופ' ידוע למתמטיקה באוניברסיטה העברית.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s