דקה להכרעה

haaretz5.11.13yediot5.11.13
maariv5.11.13isra5.11.13


כותרות

התאומים הפגועים זוכים לתהודה מרשימה, זה כבר היום השני, ובעיקר בידיעות. הסיבות: הנורמטיביות לכאורה של ההורים, והעובדה שהם מאושפזים בבית החולים דנה באיכילוב שבתל אביב. היו מאושפזים בבית החולים העמק בעפולה או בסורוקה בב"ש, הייתם שומעים וקוראים עליהם הרבה פחות. אתמול דווח עליהם בשערי ידיעות וישר"ה, הבוקר יש תמונה שלהם בשער ידיעות, והכפולה הפותחת כולה שלהם.
"ההורים בוכים, החברים נדהמים", כך בשער ידיעות. "הם כל כל הרבה זמן חיכו לילדים", כך בע' 2-3.
במרכז הכפולה שבחים לאחיות, לצוות הרפואי, ועוד ועוד.
בישר"ה, ע' 21 בלבד, דיווח על הארכת המעצר להורים. במעריב אין שום מילה. גם לא בהארץ.

שועי ישראל מתקשים עם נוהלי הטיסה לחו"ל. יעקב פרנקל לא הבין איך משלמים בדיוטי פרי, ומשה ליאון לא יודע כמה בגדים מותר להעביר במכס. אני לא באמת חושבת שהוא החליט למכור את מה שהביא, מצד שני, הוא רואה חשבון במקצועו, כך שהוא יודע מהם חוקי המכס, לא? בהארץ, למשל, העובדה שהוא רואה חשבון מוזכרת בפתיחת הידיעה.
גד ליאור בידיעות קורא לשנות את החוק הקובע שמותר להביא לארץ מוצרים בשווי של עד 200$ בלי לשלם עליהם מכס.
ידיעות, ישר"ה ומעריב דיווחו על כך בשעריהם. הארץ רק בע' 8.

פסיכולוג קליני מתמחה ודוקטורנט במח' לפסיכולוגיה באונ' העברית מסביר ש

…במסגרת "הרפורמה הביטוחית בבריאות הנפש"… תועבר האחריות על בריאות הנפש של הציבור מידי המדינה לידי קופות החולים… פסיכולוגים לא ייכללו בצוותים הרב־מקצועיים האמונים על בריאות הנפש, והם גם יושמטו מרשימת המקצועות המורשים לנהל מרפאה במערך בריאות הנפש… כשתחול הרפורמה לא יהיה שום גוף האחראי ומחויב להכשרתם של פסיכולוגים קליניים… הואיל ולאחר הרפורמה פסיכולוגים לא יועסקו עוד בשירות הציבורי, הם לא יתמחו… משרד הבריאות החליט שהציבור לא יזכה עוד לשירותיהם של פסיכולוגים מומחים, לא במסגרת הציבורית וגם לא במסגרת פרטית, מפני שלא יהיה להם היכן לקבל הכשרה.

אביגדור ליברמן

מחר ההכרעה במשפט ליברמן. בהארץ, שתחקר את שלל הפרשיות בחייו במשך שנים, לא שוכחים להזכיר. ובכ"ז, התצלום (אמיל סלמן) בשער מקסים ביותר. ליברמן, כדוגמן חליפות אלגנטי, עומד ומשוחח עם השרה לקליטת עלייה, סופה לנדבר. הוא לא נראה מוטרד, הוא לא נראה מגוחך, הוא לא נראה מושפל. זו אולי התמונה הכי טובה של ליברמן שראיתי אי פעם בתקשורת. יפה.
לעומת זאת, מספר הניתוחים והפרשנויות לא קטן.
יהונתן ליס: כל התרחישים. ואתמול: לפחות חמישה שרים מחכים לרשת את ליברמן.
יוסי ורטר: המסרים הסמויים של ליברמן, רגע לפני הכרעת הדין.
עידו באום: משפטנים סבורים: אם לא יורשע זו תהיה הפתעה.
שלא לדבר על הכתבה מסופהשבוע.

lib5.11

ידיעות, ע' 6: טובה צימוקי על השופטים: "עתידו בידיהם".
מעריב, שער+ ע' 4: "המסר של ליברמן: אני עדיין בעל הבית" ("לכתבים סיפר על החופשה בפראג, ובישיבת הסיעה עסק בעניינים שוטפים").
אמנון לורד: "סבירות לא נמוכה שהכרעת הדין תאפשר את המשך הקריירה".
ישר"ה, ע' 9, "ליברמן: הקואליציה הזו סובלת מחוסר ניסיון". ובכותרת המשנה: "רה"מ נשאל אם הוא מאחל לליברמן הצלחה במשפטו והשיב: 'בהחלט'"

פרופיל 21

סקופ לישר"ה (לילך שובל): מעתה אין יותר פרופיל נפשי". יקראו לו קשב פיקודי.

הדמוקרטיה היחידה במזה"ת/ מדינת כל גזעניה

תומר פרסיקו מזכיר: ישראל היא המדינה הדמוקרטית היחידה בעולם שדיני המשפחה בה כפופים לדת.
ומה צפוי למי שמתחתן מחוץ לרבנות?

…יחד עם פתיחת אזורי הרישום שונה גם הסעיף בחוק הקובע עונש למתחתנים מחוץ לרבנות. בעוד שלשון החוק המקורי קבעה ש"כל שאינו דואג לרישום הנישואין או הגירושין שלו [ברבנות], יאשם בעבירה ויהא צפוי לעונשין שנקבעו בתוספת לסעיף 99 של החוק הפלילי העותומני", התיקון החדש קובע שלא רק המתחתנים עצמם עוברים על החוק, אלא גם עורך החופה, ובמקום ההפניה החיננית לחוק העותומני נחקק כי הן כל אחד מהמתחתנים והן המחתן "דינו – מאסר שנתיים"…
… בניסיונותיה לשמור על המונופול האורתודוקסי במרחב הציבורי, מדינת ישראל צריכה לרוץ יותר ויותר מהר רק כדי להישאר במקום. הפוביה הישנה מ"התבוללות" ו"ממזרות" יוצרת הכלאות מכוערות בין הלכה לביורוקרטיה, מפלצות של כפייה דתית התפורות בגסות ומציגות מבט מטומטם בעיניים. אין לך כמו איום במאסר כדי להמחיש את פשיטת הרגל התדמיתית והערכית שמוסד הרבנות הראשית שרוי בה, ואין לך סימן טוב יותר להתרסקותו הקרובה.

תוס': פרסיקו עם מתדייניו בפייסבוק. ועדי בן חור: פרסיקו טועה.

לחמאס יש דוברת: איסרא אל-מדלאל, שהתחנכה בבריטניה ומחזיקה בתואר שני בתקשורת (מעריב, אסף גבור).

במוסף 24 שעות יש ראיון עם אניה בוקשטיין אפרופו כל מיני מאורעות ופלאים שהיא משתתפת בהם. בין היתר דוהרים פה על גל הרבנות ("עברה תחקיר מעליב על יהדותה כשביקשה להתחתן"). אבל מה שעצבן אותי זה הניסוח בכותרת המשנה ובראיון: "גם היום, עם תפקיד של מרוקאית בפריים טיים…"
ובכתבה: "…ולא מזמן קיבלה חותמת השתלבות סופית בתפקיד של צעירה מרוקאית בעממיות, הסדרה החדשה של נאור ציון".
למה הכוונה ב"צעירה מרוקאית"?

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

תיעוד של התעללויות קשות בבעלי חיים ׁבעזה. מדובר בבקר המיובא מישראל ומאוסטרליה (יהונתן דחוח הלוי).

In the main Gaza slaughterhouse the cows was entered into a metal box from which only their head could be seen. Employees then turned the metal box upside-down bringing the cows' heads to a convenient position, with their legs turned upwards and their heads turned downwards. Sometimes this stage lasted twenty six seconds, during which the bull would shake its head violently while suffering in this unnatural position. The slaughter itself took part in several stages. During the first stage, lasting some two seconds, the slaughterer cut the main veins in the cow’s throat several times with his knife causing a deep slash. For a further eleven seconds, until the end of the clip, he repeated cutting the animal's throat twice more.

גלגולו של לובנגולו מלך זולו בשבועון משפחה (פרופ' דוד אסף).

ניסיון להפיל את סילברסטיין מהבלוג תיקון עולם, אחרי פרשת פרש והמל"ט.
הנה מייל שהגיע אליו היום, פלאס מסמך מסווג:) לא נגעתי.

ריצ'ארד שלום, סלח לי שאני כותבת בעברית, האנגלית שלי קצת מגומגמת ואני מרגישה נוח יותר לכתוב בעברית
אני חיילת שמשרתת במטה הסייבר הלאומי בירושלים
אתמול בבוקר(שני) הכנתי מסמך למנהל המטה המכיל נקודות לקראת תדריך בוקר שהעביר לחלק מסגל א' אינני יודעת בדיוק מי היה בתדריך התדריך עסק בתקרית כטב"מ רוכב שמיים מלפני יומיים
לא הייתי מעיזה לכתוב לך אלא שאינני מוכנה להיות שותפה ביודעין לפשע מלחמה
כיוון שלדעתי מדינת ישראל תגיב לפגיעה ביכולתה וכיוון שאיכון השידור מוביל למסגד בשכונת בית להיא וכיוון שהוחלט על השמדת המשדרים ביום שישי שהוא יום התפילה המרכזי
הדפסתי את המסך, ואני מצרפת את הקובץ כאן
אני מצטערת שאני לא נותנת לך פרטים עלי, אבל אינני יכולה לסכן את עצמי
בהתאם לזאת פתחתי כתובת מייל אנונימית ואני משתמשת באמצעים שונים על מנת שלא להשאיר עקבות
את כתובת המייל שלך מצאתי ברשת
אני לא יודעת מה אני עוד יכולה לעשות
תודה

וזה המסמך שצורף:

000

יש עורכים בבית?

בזינגה מדווח

כתבה שטחית וטוחנת זמן על בלייק לייבלי. הקליפ המצורף לכתבה שאמור היה להכיל טריילר ל-Green lantern בהשתתפותה הוא סרטון שנעשה על ידי מעריץ לפני שהיה הרבה מידע אודות הסרט (פרטים אודותיו פה).

MajorTom אתמול בבוקר: האיחוד של כוורת.

photo
תוס': תיקון בידיעות, בשלהי מוסף 24 שעות:
IMG_20131105_152727

תוכן שיווקי

הבוקר חזר השער האחרי של ידיעות לייעודי הטבעי: דיווח על מפעלות ADD. והיום, גם ילדי ראש הממשלה (יוצרים: שחר מגן ונועה רוטמן) מהגרת לאמריקה. היא נמכרה למפיקת העל שרה טימברמן. את העסקה הובילה, כרגיל, הדס מוזס ליכטנשטיין.

מסמך הרפז

תגובת אילה חסון לאירועים (בקישור, סיכום שלי מתחילת השבוע). אני מדגישה משפטים שנראים לי חשובים פה:

היי, ביום שישי פרסמתי ביומן ראיון עם בועז הרפז, מהיכרות מעמיקה עם הנפשות המעורבות ועם השיטות של כמה מהם לקחתי בחשבון את ההתקפה הצפויה, שממילא נערכת נגדי מאז פרצה הפרשה והתחלתי לפרסם חומרים. מהמעורבים הישירים כמו מהעיתונאים המעורבים אני לא מופתעת יש אנשים שמגנים על עצמם באמצעות התקפה. עיתונאי מעורב הכפיש אותי במשך שלוש שנים בעיתונו כדי לנסות לערער אותי או את אמינותי. טוקבקים קנויים ספינים ומה לא. הצטערתי שכמה קולגות שביקשו לראיין את הרפז ולא נענו הצטרפו גם הם להתקפה, זה לא ראוי וכל התירוצים שקופים. שמחתי על הרבה מאוד קולגות שלמרות שהיו שמחים לראיין אותו פרגנו בצורה יפה, תודה. לא חייבים לפרגן אבל לחבל באמת משיקולים לא ענייניים אגו וכו זה חבל מאוד. כל עוד הפרשה הייתה לכאורה אשכנזי הסחבק מול ברק השנוא זאת הייתה זירה נהדרת קלה, כך ש סיפור גלנט ואלופים אחרים שחטפו הגביר את הלחץ בסביבת אשכנזי, מכאן לעניין גלנט.
קלמן ליבסקינד פרסם בזמנו במעריב תחקיר עיתונאי ראוי על גלנט. התחקיר לא הניב אז תוצאה. חודשים רבים לאחר הפרסום במעריב הועברו חומרים מתושבי עמיקם להרפז אחרי שרונית אשכנזי חיברה בין הצדדים. איך אני יודעת האם רק בגלל שהרפז אומר את זה, חס וחלילה, הנה קצת עובדות, שורה של סמסים בין וינר הרפז ורונית אשכנזי שמדברים על ״הלבקן״ (כך הם מכנים את גלנט) על ״הזקן עם התה״ בירושלים, הלא הוא המבקר לשעבר לינדנשטראוס. בנוסף פגישה מתועדת של הרפז עם אנשי עמיקם בבית קפה בתא. שבעקבותיה חזרו אנשי עמיקם למבקר עם תצהירים וכולי. אז איך קשורות הפרשות שואל ליבסקינד התשובה פשוטה, 1 אל תשכחו איך הפרשה הגיחה לחיינו, מסמך גלנט מסמך מזויף שנועד להטיל רפש בגלנט על כך כבר איש לא מערער. 2 שיחת טלפון מוקלטת בין הרפז לעוזר הרמטכל וינר שבה אומר וינר להרפז גבי(אשכנזי) רק דבר אחד רוצה שגלנט לא יהיה רמטכל אסור שגלנט יהיה רמטכל. שיחה שנמצאת אצל מבקר המדינה והמשטרה. כן הכל קשור.
אז היה תחקיר ראוי, והיה שביל והיעומש נעמד על רגליו שהממשלה לא תגן על גלנט בבג״צ והממשלה נכנעה. (אותו יועץ שסגר את חקירת המשטרה בזמנו ) הכל נכון אבל עובדות שלא ניתן להפריך כלשונו של וינר להרפז: אסור שגלנט יהיה רמטכל כך אשכנזי אומר וכך הוא וינר אומר וכך גם הרפז אמר.
לסיום הפער בין המתקפות והעדר הפרגון אצל כמה עיתונאים לבין אלפי תגובות מדהימות מהציבור, הפער הזה ייבחן בימים לא רחוקים, כשיוסר צו איסור הפרסום על החקירה החדשה, שהציבור ייחשף באופן אותנטי למעשים הנלוזים ולמעורבות של כמה אנשי תקשורת.

מה מצב הסקריר שלנו?
50% מהמשיבים ניסו להבין את נבכי הפרשה ונכשלו.
29% יודעים מי נגד מי.
14% מבינים כלום.
7% שולטים בחומר.

לפני פיזור

תודה לתומכי הבלוג.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

63 תגובות על דקה להכרעה

 1. MajorTom2oo1 הגיב:

  בכתבה ב"ישראל היום" אין ממש קשר בין הכותרת על ביטול פרופיל 21 לבין התוכן. הכתבה טוענת שפרופיל 21 בוטל מכיוון שלא רוצים ליצור סטיגמה. אבל מה שבוטל הוא תיוג חיילים במקום "פרופיל נפשי" ל"קשב פיקודי" כשי שתהיה תשומת לב של המפקדים למניעת משברים נפשיים והתאבדויות. פרופיל 21 הוא פטור משרות לצמיתות והוא לא בהכרח נפשי. למשל חייל שנפצע קשה יקבל פרופיל כזה.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   זה בדיוק מה שכתוב בכותרת:
   "פרופיל נפשי אאוט
   קשב פיקודי אין".
   (רק אלוהים יודיע מי הגאון שהמציא את הג'יבריש "קשב פיקודי", אבל זה עניין אחר)

   אהבתי

 2. לחם הגיב:

  דבר אחד בטוח בתוך כל הבליל המעופש והלא מעניין הזה של הרפז-אשכנזי וכו' וכו': איילה חסון לא יודעת לכתוב. היא לא מצליחה, לפחות לא בקטע שהבאת כאן, לכתוב משפט אחד קוהורנטי ורהוט. מה זה?

  אהבתי

 3. אחד שיודע הגיב:

  אגב סילברסטיין, הינה מה שיש לו לומר על המפקד החדש של שייטת 13.

  אהבתי

 4. שועלן הגיב:

  דרוש תפקיד חדש: עורך סטטוסים/ציוצים/טוקבקים.

  אהבתי

 5. מיקי הגיב:

  מה יהיה… עכשיו מתחילים לאבד קשר בין כותרות לידיעות עצמן?
  אגב, האיחוד הכוורתי נערך כבר זמן רב עלי במות. אם איני טועה, שרידי כוורת סנדרסון, אוליארצ'יק ושמיר נעזרים בגוב ובמזי כהן כדי לגזוז עוד כמה שקלונים על חשבון הציבור המותש. איחוד? לא מני ולא מקצתי

  אהבתי

 6. שועלן הגיב:

  אני מציע בחום ליהודים לא להפיץ בעולם תעמולה נגד השחיטה האיסלאמית.
  מאותה סיבה אל ליהודים לעסוק באיסור לבוש בעל סממנים דתיים ואף במילת נשים.
  זה נמר שמאוד לא כדאי להעיר.

  אהבתי

  • האמיר הגיב:

   יש הבדל גדול בין מילת גברים למילת נשים ובין כיפה לצ'אדור. השחיטה באמת דומה.

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    אתה רואה את ההבדלים, הנמר קצת פחות אנין.

    אהבתי

   • הנמר ער מזמן. החלאל נפוץ ונכפה על חלקים נרחבים מאירופה הנאורה. כשהאמת תגיע (והיא תמיד מופיעה) יתברר שמדובר בנמר נייר. מותר להזדקף, בתרבות שלנו ההרג הציד והאילוף של בע"ח לא מביאים תהילה.

    אהבתי

   • האמיר הגיב:

    אתה משתמש בנימוק "מדרון חלקלק"? לא יפה.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    לא, זה לא מדרון חלקלק.
    כמו שאמרתי, זה נמר שישן.
    הוא גם ככה התחיל כבר להתעורר.
    אם להשתמש באנלוגיה שלך, די מטופש שכבשה אחת קטנטנה תעיר נמר, תצביע על כבשה שהיא שונאת ותגיד לו "תטרוף אותה!".

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    זה ההפך ממטופש. כבש זה מרדים.

    אהבתי

   • עובר אורח הגיב:

    לא רק דומה. קרוב מאוד. מוסלמים דורשים לא להיטמא בחזיר לא לשחוט נבלה ולומר ביסמאללה…. . בארה"ב בדרך כלל לפני שנים למוסלמים היה החוק הזה בקשר לבשר כשר.
    it is not halal but it is permissible to eat. if halal is available then we should avoid it, otherwise we can
    eat it
    שהיתי בין מוסלמים שנהגו כך. יום אחד הופיע, כרגיל, איזו חלאה שטען
    שכשר אינו חלאל כי היהודים אינם מברכים את האל לפני שהם שוחטים.
    הסברתי לידידי שנהגו לצרוך בשר כשר את מה שכתוב כאן כאן (הציטטה בהמשך מספר חדש יותר אבל אלו מנהגים עתיקים).
    השוחט צריך שיברך קודם השחיטה: אשר קדשנו במצותיו וצונו על השחיטה. ואם שחט ולא בירך, שחיטתו כשרה. [ילקוט יוסף איסור והיתר כרך א' עמוד עט]
    צריך ליזהר מלדבר בין ברכה לשחיטה, ולכתחלה יזהר שלא ידבר גם בדבר שהוא מצרכי השחיטה, אך אם דיבר בצרכי השחיטה, לא חשיב הפסק. [איסור והיתר כרך א' עמוד פא]
    הפיסקה שבהמשך היא מסביבה מוסלמית שדרשו לשמוע "ביסמאללה…"
    לפני השחיטה.
    במקום שגזרו העכו"ם לומר לפני שחיטת בהמות דברי שבח לה' בשפה לועזית, אין להקל לעשות כן בין הברכה לשחיטה, משום הפסק, ולכן אם העכו"ם עומדים על כך שיאמרו כן סמוך לשחיטה ממש, צריך השוחט לברך על עוף אחד, בתחלת היום, ויכוין לפטור את כל הבהמות שישחט באותו יום, וישחטם בלא ברכה

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    זה נראה לי מוזר שהיהדות מכנה עכו"ם את מי שמבקש לברך את ה', ואז גיליתי שזו תופעה שנכנסה לתלמוד בעקבות צנזורה נוצרית שהחליפה את המונח גוי בעכו"ם, כדי שהאיסורים לכאורה לא יחולו עליהם.

    אהבתי

 7. nurit הגיב:

  במסמך של המטה הקיברנטי לא רשום סודי, שמור או משהו בדומה.
  האם הפסיקו לכתוב על מסמכים מסווגים את סוג הסיווג? או שזה מסמך פתוח לכלל האנשים שידעו שבשבת משמידים תחנת שידור?

  דבר אחר שלא הבנתי הוא מה שכתבת דבורית על סילברסטיין, האם מנסים להפיל אותו בעזרת ידיעות מפוברקות? זה מה שנאמר מנסים לעשות? ואיך בדיוק ידיעות מפוברקות אמורות לגרום להפלת האיש מהבלוג הפרטי שלו?
  מילא בפרשת הרפז שאלת מי נגד מי, המתווה היה די ברור, אבל כאן הענין ממש לא נהיר לי. יש פרשנות?

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   1. זה לא מסמך אמיתי. זה פברוק.
   2. מטרת המפברקים: לגרום לו לפרסם את הדברים ולאבד את אמינותו לגמרי. למוטט במרכאות או בלי את הבלוג.
   כן, יש שיאמרו: אמינותו אבדה מזמן. בסדר. שמענו.

   אהבתי

 8. שועלן הגיב:

  אני מקווה מאוד שהטור הזה של נילי (ל) הוא פרודיה על ההתקרבנות האוטומטית של הצד השני.

  אהבתי

  • בזינגה הגיב:

   אני לא הצלחתי לקרוא אותו אבל התגובות בפייסבוק היסטריות.

   אהבתי

   • שועלן הגיב:

    הנה, קראת את כל הטור בגרסת הסינרומן.

    אהבתי

   • shttutit הגיב:

    קראתי את הטור
    אפשר קישור ישיר לפייסבוק? מאוד רוצה לקרוא את התגובות
    ואני בכלל לא חברה של צוקרברג.
    אבל אם יש קישור ישיר אני יכולה להיכנס ולקרוא
    והוא לא ירגיש הצוקר הזה והמניה לא תיפול, מבטיחה.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    אצל בזינגה זה קישור ישיר.
    מי שלא רשום בפייסבוק לא יכול לקרוא שם.

    אהבתי

   • shttutit הגיב:

    צהריים טובים V
    לצערי לא מדוייק. קישור ישיר מזניק לפייסבוק
    גם מי שלא רשום כחבר של צוקרברג והקישור של בזינגה
    מזניק לכותרת של הטור ולאיור של רחלי רוטנר
    אין יום שאני לא נכנסת לקישורים שאני פוגשת בדרך.
    דוגמה: הקישור של אילה חסון:
    https://www.facebook.com/AyalaHasson/posts/207477629438279

    וקישור שלך באחד הפוסטים של השבוע או שבוע שעבר.
    זמני לא בידי כדי לחפש כרגע אבל זוכרתני גם את התגובות.
    התגובית הראשונה היתה של יגאל שתיים.

    לתשומת לב לא ראוי להציגני כמאותגרת טכנולוגיה
    ממש לא.
    צהריים טובים לכולם:)

    נ.ב. עדיין מבקשת קישור ישיר כדי לקרוא את התגובות
    שבפוסט רשום שהן מעניינות תודה

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    לא הבנתי מה זה קישור ישיר. אני היא המאותגרת טכנולוגית.
    זה הקישור לרחלי. אין בו תגובות מעניינות.
    רק בקישור בעמוד של הארץ, שהובא למעלה.

    אהבתי

   • shttutit הגיב:

    הייתי בטור ב"הארץ" אמש. קראתי גם התגובות.
    אבל בזינגה כתבה כאן בתגובית:
    אני לא הצלחתי לקרוא אותו אבל התגובות בפייסבוק היסטריות.
    אז היכן הקישור הישיר שבו ניתן לקרוא את התגובות ההיסטריות בפייסבוק?
    אם למישהו יש קישור אשמח , תודה.
    הזמן נוזל
    כמו שעון של דאלי
    חייבת לצאת

    אהבתי

   • shttutit הגיב:

    אם לא הובנתי אז שוב:
    קישור ישיר זה קישור של הסטטוס בפייסבוק
    ולא לדף המשתמש או איך שלא קוראים לזה בפייס.

    תודה

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    רחלי לא פרסמה סטטוס, אלא אלבום תמונות (שמהווה יחד קומיקס).
    אולי בגלל זה את לא מצליחה להיכנס ללא רישום.
    אני מבין שב"תגובות בפייסבוק" בזינגה התייחס בראש ובראשונה לאלבום קומיקס הזה.

    אהבתי

   • shttutit הגיב:

    אני לא מצליחה להיכנס מפני שאין קישור ישיר.
    תודה שמישהו במקרה זה אתה שועלן, הואיל לענות.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    הקישור הישיר הוא ל"כריכת" האלבום, מעבר לכלל התמונות, (סטריפ הקומיקס) מחייב ללגן לפייס. צוקרברג מתקמצן על המקרן.
    מאחר ובכניסה הראשונה שלי לסטאטוס היו רק שתי תגובות, כמו שועלן, אני מניח שבזינגה התכוון לקומיקס (שאת לא רואה כי טרונספרת מהפייסלנד).

    אהבתי

   • shttutit הגיב:

    חבל שאותך אי אפשר לטרנספר
    ואם תמשיך אני אתבע אותך

    כמה אדיוטים שלחצו אצל הצוקרברג על פונקציית ישות מזוייפת
    לפרופיל שלי גרמו להעלמותי משם
    יכולתי במיידית לפתוח שוב פייסשמוק
    אמה מה אני לא מעוניינת ולא רוצה להיות שייכת לעדר הזה
    לי טוב בטוויטר

    הייה שלום
    וכשאתה כותב או מגיב לי
    אם בכלל שמור על לשונך נקודה

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    מנסים להסביר לך, ואת מתעעצבנת, למה, אין לי מושג.
    אז תנוחי, תחשבי ותקחי אוויר לפני שאת מקללת ומאיימת בלי סיבה.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    יש לך את האפקט הזה על אנשים.

    אהבתי

   • אורן הגיב:

    מואה?
    כמאמר המכתם, מעולם לא נזרקתי, ללא עוול בכפי, משום רשת חברתית.
    הדאבל אימפקט שלי על אנשים זה מיתוס לא מבוסס שמקדמות ישויות מזויפות.

    אהבתי

  • נילי (ל) הגיב:

   זו אכן פרודיה, ידידי משכבר, אך איכות השירות אינה בדיחה.

   אהבתי

  • אורן הגיב:

   הטור היה צריך להשתרבב למדינת כל גזעניה/הדושבגיה היחידה במזרח התיכון או לפחות ללפני פיזור כמו בעין.
   ואגב, תמונת ליברמן אכן משובחת, ובמיוחד המיני סנוקר.

   אהבתי

 9. אוף, שועלן, אוף הגיב:

  אתה מתחכם.

  אהבתי

 10. פרו בינציאל הגיב:

  "היו מאושפזים בבית החולים העמק בעפולה או בסורוקה בב”ש, הייתם שומעים וקוראים עליהם הרבה פחות. אתמול דווח עליהם בשערי ידיעות וישר”ה, "…
  והיום, ברזי ברקאי(בתחנה של ת"א: גל"צ) התעסקו בבעיה שיש להם שם, בתלביב,שרוכבי אופנים דורסים אנשים במדרכות!!! כמה זמן? 35 דקות מתחנה שממונת ע"י אזרחי ישראל השכנה, שאין בה אף עיר שדורסים שם אנשים על מדרכות!!!
  8 מליון יהודים +ערבים, צריכים לשמוע את זה? זה מה שמעסיק את תושבי מכבים,קרית חיים,קסריה,אום אל פחם?
  אין גבול לכיבוש!

  אהבתי

 11. הר פז אשךנזי הגיב:

  אילה חסון העיתונאית ה י ח י ד ה !!! שמכירה את כל פרשת הרמט"כל המושחת ביותר בתולדות צ"הל.
  מה שהיה ביומן זה רק רמז קטן! למה שאילה יודעת על הפרשה.
  כל מה שמעניין כרגע בהקשר התיקשורתי, זה שכל בני הכספית ומוזס נכנסו למערות,וחוץ מרביב ליבקינד ומרגלית,(שהגיבו על ה"מסביב") אף אחד לא נעמד על הרגלים האחוריות להגן על האשכנזי המושחת!
  מעניין מי מהם יבקש סליחה מברק על העליהום שעשו עליו?
  אף אחד!

  אהבתי

 12. לארי הגיב:

  לפיד: ירושלים אינה על השולחן
  יו"ר יש עתיד ושר האוצר יאיר לפיד מתייחס למשא ומתן המדיני ולדרישות הפלסטיניות, "ירושלים היא האתוס המכונן של מדינת ישראל".

  http://www.inn.co.il/News/News.aspx/264919

  אהבתי

 13. מישהי הגיב:

  יוסי גורביץ באותו קטע קצר אומר מצד אחד:

  המאבק הפך למעין מלחמת אזרחים מאז ניסה ניסתה הממשלה הפדרלית של מקסיקו לחסל אותו, בסיוע הנשיא בוש – שכידוע, אהב מאוד להשתתף במלחמות ברחבי העולם.

  ומצד שני:

  העולם, בינתיים, מוטרד יותר מכך שבפיד שלו יופיעו קליפים לא סימפטיים. ההרג – כמו במדינות רבות נוספות, ביניהן שכנתנו מצפון – נמשך באין מפריע.

  לפחות הוא מפנה בקטע אחר לידיעה החשובה הזאת.

  אהבתי

 14. שרה אוצר הגיב:

  זה הזמן וזה ה"מקום" לאחל לשר האוצר שלנו מזל"ט ליום הולדת 50 שחל היום, וגם לשרה נתניהו מזל"ט.
  בגלל זה הוא לא חטף פה היום?

  אהבתי

 15. לארי הגיב:

  את האתר אפשר לתקן, את האובמה-קייר לא
  הכישלון הקולוסלי של אתרי האינטרנט של האובמה-קייר מסיח את הדעת מהבעיות האמתיות של התכנית • עם שורה של תמריצים המעודדים את הצעירים והבריאים להתחמק מתשלום ועם חישובי פרמיות המבוססים על משאלות-לב, תכנית הדגל של ממשל אובמה מסתמנת ככישלון חרוץ • החדשות הטובות הן, שבניגוד לתכניות סיוע ממשלתיות אחרות, פשיטת-הרגל של האובמה-קייר תגיע מהר ובעצמה, כך שניתן יהיה לבטלה בקלות

  http://mida.org.il/?p=21434

  אהבתי

  • האמיר הגיב:

   יכול להיות שזה נכון, אבל לא יבטלו כ"כ מהר. ההכנסות לא יכסו את ההוצאות? אז יגדילו את ההכנסות ע"י הגדלת הפרמיה על בעלי הכנסות גבוהות, מה שיבריח יותר מהם. לא מספיק? המדינה תכסה את ההפרש על חשבון הוצאות אחרות.

   חושבים שיהיה קל לבטל, כשהרבה אמריקאים בעלי הכנסה נמוכה מרוויחים מהתוכנית שמישהו אחר נושא בעלות שלה? ככה זה כששני זאבים וכבשה מצביעים על מה לאכול לארוחת הצהריים.

   אהבתי

 16. עובר אורח הגיב:

  היום ב"הארץ": "בתי הספר יוכלו לבחור אנשי רוח או רבנים כ"מנחים רוחניים", בהמשך "משרד החינוך טרם החליט כיצד יפקח על אותם
  מדריכים, אך הוחלט שהם יקבלו תשלום". אלו ציטטות מדויקות. מה הם יעשו? כיצד ייבחרו? כל המגיבים כאן שעושים רוח כזו או אחרת מכאן או משם מתאימים לדעתי לתפקיד. מה התשלום? תמורת מה? מה הדרישות מאיש הרוח? איך נבחרים? יהיה מכרז? כמה מדריכים יהיו לבית ספר? כמה בתי ספר למדריך? האם יוקם מדור חדש במשרד החינוך? מפקח רוח ארצי ומפקחי רוח איזוריים. זה נשמע כמו קטע מסרט. אבל זה באמת.
  בכלל הרעש והצילצולים שעושה משרד החינוך עם הגאון החדש בראש
  כבר מזמן עברו את המהירות המותרת בשטח בנוי. פעם ראיתי שלט
  "בבקשה שקט כאן לומדים" מי יתלה שלט זה מול משרד החינוך. זה העסק הממשלתי השני בגודלו אחרי משהב"ט. הפתרון? לא יודע.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s