אצבעות שחורות 29.11.13

מהנעשה בסו"ש

– מסוק משטרתי התרסק מעל פאב בסקוטלנד. עשרות שמונה הרוגים.
– שוטרי מג"ב ירו למוות בפלסטיני בבית עלמין ירקון.
– גבר נפצע קשה מפיצוץ בלון גז ברחוב רזיאל ביפו. סירנות לאין קץ במשך חצי שעה.

מוספשבת

בן דרור ימיני בקמפיין היסטרי נגד הטענות על נישול הבדווים מאדמתם.
כמו כן הוא יוצא, במלוא תותחיו, נגד הסרטון הזה, בו צפו, תחזיקו חזק, 8,000 איש. הסרטון עלה לאוויר בסוף מאי.

ימיני קורא לזה "קמפיין אדיר", והסרטון הנידח הזה הוא בעיניו "אחד משיאי התעמולה". כן כן. זו ראיית המציאות של ימיני.
לצד התעמולה, הוא כותב, ניצב, כמו תמיד, עיתון הארץ:

…שמספק אינספור מאמרים, כולם באותו כיוון, כולם בעלי אותה עמדה, על המדינה הגוזלת והעושקת, ועל הבדואים המגורשים. חופש הדיון והביטוי מעולם לא נראה עלוב כל כך, כפי שהוא מצטייר מהקו האחיד, הבולשביקי, של העיתון לאנשים שחושבים אותו דבר…

 סופשבוע

במעריב התפרסמה כתבה בעניין ארגון שבי ישראל בפולין באפריל 2013.
והנה גם היום מתפרסמת אחת כזו. מאוד אוהבים את הרעיון במעריב, כנראה, כי ישי פלג היה אורח הארגון, כפי שהוא מדווח בכתבתו "כדי להשתתף בשבתון מיוחד שהוא עורך למען יהודים המתגוררים בפולין".

מוסף הארץ

גם גלעד כהנא מתפשט.

– מוסף הארץ חוגג 50 שנה. קובי בן שמחון יצא לבדוק מה קרה לשלושה מנהיגים צעירים מעיירות פיתוח.
– וזה מה שכתב העורך הראשון של המוסף, נתן דונביץ', בגיליון הראשון.
מצגת שערים נבחרים.

פרויקט ההגרלה והניסוי החברתי ביפו. כתבה ערטילאית, לא ברורה, מן הסתם בגלל הנושא וטיב האירוע. מה שעוד יותר לא מובן זה מדוע חוזרת ומתפרסת אותה כתבה על אותו נושא על ידי אותו כתב, שנתיים וחצי אחרי שהתפרסמה בפעם הראשונה. וזה לא שגיליתי את אמריקה. בכתבה עצמה יש קישור לכתבה הקודמת. מה הרעיון?

Markerweek

זהירות מהקנדי קראש (אשר שכטר).

מוספשבת/ מעריב

ערוץ 10 שוב בסכנת סגירה (אלקנה שור).

אריק איינשטיין

לי ולך מתוך סלאח שבתי.
(תודה לשטוטית)

אילן לוקאץ' על בית הקברות טרומפלדור. הוא מספר שהקבר הזוגי של הזוג קישון עלה 80,000 ש' ב-1998, ואילו קברה של שושנה דמארי כבר עלה רבע מיליון ש'.
אבל כמה שאלות חשובות לא העלה לוקאץ' בכתבה:
מי מחליט מי ייקבר בטרומפלדור? יש רשימה? למי מכינים שם בית עולם? שנתכונן.
ומכאן נובע גם: מי שילם על הקבר של איינשטיין וכמה?

אמרה לי חברה: איך זה שכולם כותבים "אהב להיות בבית" ולא אומרים את המילה המפורשת, אגורפוביה?
עניתי שזה לא בדיוק ככה, הרי היה לו ממש קשה: היה כמעט עיוור (יגאל סרנה מתאר את מחלת העיניים המשפחתית: "פגם גנטי שהטיל אולי מעצר בית בלי חשדות"; א. פוהורילס כתב איך היה מגשש את דרכו במטבח; אמנון לורד מספר שכבר בנעוריו היה חצי עיוור; פרופ' צבי פרידמן מסכם: "…הוא עבר ניתוחים, אבל סבל מהפרדות רשתית ומקוצר ראייה חמור. במצבים האלה מתעוורים. כנראה זה מה שקרה לו"), אז אולי זאת הסיבה.
אמרה החברה: גם, אבל לחלוטין אגורפוביה. אז הנה, הבאתי דברים בשם אומרתם.

הארץ סיכם את הטור הראשון. מעניין מתי יעלה מעריב את הטור לאתר.

מישהו בידיעות חשב שהטור הגזעני הזה של שלמה ארצי, שכבר הבאתי פכים נבחרים ממנו השבוע, ראוי לקשט את עמוד הפייסבוק של העיתון.
שלמה

ידיעות תל-אביב יפו, המקומון היחיד שנותר בעיר, הקדיש את כל הגיליון לא"א.
(58.5 עמודי מודעות מתוך 96 עמודים? )
ידיעותתא29.11

זהו, אין יותר הספדים פה. את כל השאר חפשו לבד.

[poll id="110"]

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

אתמול שוב תקף Captain Beefheart את רון מיברג.
רון
מיברג. צילום: נעמי ליס
מיברג לא הבליג (הנה פסקה מהתגובה):

…זכותו של כל אחד, גם הקברניט, לכתוב ביקורת. גם אם עברו עומד נגדו ברשימה ארוכה של השתלחויות אישיות נגדי ולא משנה למה. הוא חושב שאני כך ואני אחרת, קיומי מרגיז אותו. גם זה לגיטימי. אבל כאשר הוא קורא לי שקרן ומנסה להבהיר בבורות בוטה במיוחד כי אינני אומר אמת כאשר אני טוען שיכול או אמור הייתי לדעת או לנחש כמה מלים רוצה הוצאת הספרים שאכתוב על יוסי גנוסר המנוח, הוא עובר מהבעת דעה להוצאת דיבה. אני במקרה האיש שלא יהסס לתבוע אותו אם אחליט שזה מתאים לי ומייצג שימוש נכון בזמני וכספי…

משתכשכים בביצה

על פי דיווחים (לא ממוסמכים ואו רשמיים) מהשטח, גליונות מעריב בכל רחבי הארץ אזלו ביום שישי במהירות האור.

שאול אמסטרדמסקי, שזכה בפרס סוקולוב, מודה.

הלנתי אתמול על שאיש לא מציין 20 שנה לסגירת חדשות. אז הנה ארי דוידוביץ' (סרטונו, שהועלה כפוסט הבוקר) עשה מעשה. כל הכבוד.
וצילום של מירי דוידוביץ' מהקמפיין של חדשות.

nrg בלוגו משונה לסו"ש, שאלוהים יודע מה הם רוצים לומר בו. זה רמז לכך שהאתר לא מתעדכן בשבת?
nrgshabat
מוסף ממון נעדר מידיעות. במקומו (?) יש מוסף חנוכה, שעל שערו ילד דתי. זהו מוישי הולצברג, התינוק שאיבד את הוריו במומבאי. הוא כבר בן שבע. מישהו חשב שראוי לספר על ילד בן שבע שעבר כזו טראומה "רק לפני כמה דקות חזר הביתה מביקורו השבועי אצל פסיכולוג".
הגיליון כולו עטוי דוק של מסורת. זה ידיעות? שם העורכ/ת לא מופיע.
hanuka

דיסטורשן

nimol
אוקיי, אתה חילוני ואתה נימול ומלת גם את בנך. יופי, אבל מה הגאווה בכך?
תינוק בן שמונה ימים לא זוכר כלום? יצורים חיים חווים וזוכרים מתקופת העוברות, המשפיעה על החיים באופן בלתי הפיך.
מאיפה הגעת למסקנות המוזרות האלו?

"איפה תהיו ביום שאייל גולן יתחיל את מסע הקאמבק שלו?" (כותרת משנה לטור של רונה קופרבוים ב-7 לילות).
טעות בתזמון. גולן התחיל בקאמבק מזמן. למעשה הוא מעולם לא פרש לשנייה.

בלעדי: רוני דואני היא למעשה גבר (נתי אורנן).
duani

מח' הגהה

אני מתקשה להאמין שאילן לוקאץ' הוא שכתב את הידיעה החתומה בשמו ב-mako על בית הקברות טרומפלדור.
-… 5,000 מצבות יש בו, מתוכם 300 מצבות…
-… כאן נקברו גם מתיהם של שתי משפחות האצולה…

עמדתי בתור. מאחורי גבר ואישה כבני 60-70. אמר הגבר: "…. כתב לי בסמס 'אני ינסה'" התחלחלה גם האישה: "כן, גם מורה אחת אצלנו כתבה 'אני יאסוף', ומיד כולם העירו לה, 'מורה בישראל!'"

לפני פיזור

– אודה ואתוודה, מזמן לא השתעממתי כל כך מעיתוני הסו"ש.
– היום ב-21:00, סיכום נובמבר.
– תודה רבה לתומכי הבלוג, והיום בעיקר ל-י'.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה אצבעות שחורות, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

64 תגובות על אצבעות שחורות 29.11.13

 1. בן הגיב:

  לכתוב שימיני "היסטרי", "יורה בתותחים" ולוקה בראיית המציאות לא באמת מפריך את הטענות שלו, את יודעת.

  ולגבי מידת האיום הויראלי שבסרטון עלילת הדם של הרבנים הרגישים – ככל הידוע לי מספר הצפיות מונה רק את מספר האנשים שנכנסו לסרטון באופן ישיר. היא לא סופרת את מספר האנשים שנחשפו אליו דרך שיתופים בערוצים השונים.

  ותהליך הדמוניזציה כנגד ישראל תמיד עבד ככה. קודם מופצות הבדיות בקרב האליטה האינטלקטואלית, לאחר מכן זה מחלחל לשאר הציבור; שגם בלי שליטה בפרטי המידע השקרי יודע לדקלם את השורה התחתונה: ישראל היא מדינה פושעת שטובחת בערבים.

  אהבתי

  • avshalombz הגיב:

   גם אני נתקל בקמפיין שלהם די הרבה, אבל אולי זה באשמתי, כי הדובר של רבנים לזכויות אדם מופיע ברשימת חברי הפייסבוק שלי ומפציץ את הפיד. אז כשהם מסתמכים על מסמכים של קק"ל מ-1920, מילא. אבל כהם העלו את הטענה שתוכנית פראוור מקבילה לגזרות תחום המושב של רוסיה הצארית באמת לא ידעתי אם לצחוק או לבכות…

   אהבתי

   • ShulamiD הגיב:

    כדאי שתבכה כיהם מצליחים להחדיר את הנרטיב הזה בעולם ולבסוף אנחנו נשלם את המחיר וגם הבדואים שהדבר לא מועיל להם.

    אהבתי

   • ShulamiD הגיב:

    מדברי בן ימיני "ההתייצבות האוטומטית של "ארגוני זכויות" ועיתון "הארץ" לצד הבדואים שמתנגדים להסדר, ולא לצד אלה שתומכים בו – היא ערובה להכשלת ההסדר. בדיוק כמו "כוחות הקדמה" בעולם, שמלבים את קמפיין ה-BDS ופנטזיית השיבה. כך לא מגיעים להסדר. כך מחזקים את הסרבנים. כך מנציחים את הסבל ואת הסכסוך ואת שפיכות הדמים. זה מה שעושים "המתקדמים" לעניין הפלסטיני; זה מה שעושים עכשיו "פעילי הזכויות" לעניין הבדואי.

    למעשה, ספק אם יש בעולם קהילה בעלת מאפיינים דומים, ילידית או נוודית, שזכתה להסדר נדיב כל כך. אבל סרט התעמולה הצליח להפוך את התמונה. כך שצריך לשים דברים במקומם. זה לא שהיהודים עושים לבדואים מה שהאנטישמים עשו ליהודים. זה בדיוק להפך. אלה "ארגוני זכויות", אלה "רבנים לזכויות אדם", וזה עיתון "הארץ", שממשיכים במסורת הישנה, המאוסה, של עלילות. פעם זה היה נגד יהודים. היום זה נגד מדינת ישראל.

    "

    אהבתי

  • בן ימיני מרסן את עצמו. הוא וקלמן בניגוד למתקרנפים הצבועים הם היחידים שיוצאים נגד הקמפיין שמובילים ארגוני הקרן החדשה לישראל ועיתון הארץ. קמפיין אנטישמי ושקרי שלא היה מבייש את הפקת המלחמה בלכשכש בכלב. נשכרו יועצי תקשורת, משפטנים (מהתכנית המהוללת), עמותות ועיתונאים, עשרות אתרי אינטרנט (1) וכולם בקול אחד מפיצים שקרים ומלבים ושנאת יהודים בהכוונה ומימון של הקרן לישראל חדשה. יש בעמוד ענן (לשונית חמישית מימין) למפה משנת 1880 שתעזור לכם להבין את מיקום וגודל היישובים "שקיימים כבר מאות שנים". בן ימיני עדיין נמנע מלהשתמש במילה אנטישמיות:

   המילים טרנספר ואפרטהייד הופיעו בקמפיין, כדי להצביע על הנבל. זה כמובן הפרויקט הציוני. זה מה שהוא עשה ב-48.

   אבל בסוף גם ימיני יפסיק לגמגמם. מהקרן אין לי ציפיות אחרות אבל מאוד חורה שראשי הגופים הרלוונטיים- ממ"י, קק"ל, רט"ג וכל אלה שאחראים לשמור על האדמות הבינו לאן נושבת הרוח (ומאין זורם הכסף) ועסוקים מאז בכסת"ח שמתבטא בשתיקה רועמת. מילה אחת על האבסורד המטורף לא תשמעו מהם. הייתי מפטר את כולם מחר בבוקר.

   יש אפליה לרעה של היהודים ואפליה לטובה של הבדואים. יהודי אינו רשאי לקבל קרקע חינם ביישוב בדואי, וגם לא לקנות קרקע במחיר מוזל שמוצע לבדואים, כשיש אפשרות כזאת.

   משפחות צעירות של יהודים רוכשות באזור חצי דונם (כולל פיתוח) -ב 250 אש"ח והבדואים יקבלו דונם לכל אישה, חינם- מתנה של חצי מליון ש"ח מהמדינה שמקבל הבדואי מול אצבע משולשת לבן גוריון ולזוג הצעיר. במקרה של ארבע נשים, הפער יגדל למליון. כמובן שלא תיתכן ספסרות בבעלות או אינפלציה של נישואים פיקטיביים למרות שכביש 6 ידרים ויכפיל את ערך הקרקע. הבדואים לעולם לא ישקרו בנושא כה רגיש. כבוד האישה וזה. בעשור האחרון אלפי יהודים ממתינים לארוז את המשפחה ולהתיישב בנגב (התיישבות בודדים או בקהילות) בעשור האחרון. גם אני הייתי ברשימה ומכיר מקרוב כמה, פאקינג מייאש. בשטח תמצאו רק עשרות וגם אותם רוצים עכשיו לפנות. ציונות ושכל ישר. כל הביקורות וההתנגדויות שהעלו הנאורים בשם הסביבה והקיימות מתאדות כשמדובר בבדואי שבא לו להתיישב במקום מסויים בלי אישורים ובלי תכניות. מה למה? כי הוא בדואי והציונות היא אפרטהייד, זה מובן. הקמפיין רחב בהרבה לעומת המקרה הנקודתי שעולה מהכתבה של בן ימיני. בוודאי שיש גזענות, הציבור הודות לקמפיין האנטישמי של הארץ משוכנע שהיא הפוכה.

   אהבתי

   • ועוד על העיוורון שמקרין את הטמטמום על פתרון הדיור של זוגות צעירים. אם המדינה תקים תשתית (100 אש"ח) לבניה פרטית בנגב זוג צעיר יוכל להגיע לבית פרטי (3 חד', 85 מ"ר) בחצי מליון ש"ח. אבל לעדר המקטר הנגב קצת רחוק. יותר הגיוני ובטוח לגור בדירה של 65 מ"ר במרכז עם משכנתא מפלצתית של מיליון "להצביע הצבעה מצפונית" לקרוא הארץ.

    אהבתי

  • ShulamiD הגיב:

   עוד לא קראתי את דרור ימיני אך צפיתי בסרט וקראתי את דבריך המעידים, לדעתי, שאין לך מושג מה קורה בנגב. איני טוענת שהבדואים זוכים ליחס ראוי אלא שהסרט הוא שקרי, פשיסטי ומסוכן כי הוא יוצר זיקה בין ישראל לבין נאצים, בין השמדתם של יהודים באירופה לבין מה שמצפה לבדואים בנגב.זו פשוט עלילת דם.

   אהבתי

   • ShulamiD הגיב:

    כשציינתי שהבדואים לא זוכים ליחס ראוי התכוונתי גם לכך שרבים מהם לא נותנים את הדין על הפרות חוק. ידוע שהמשטרה פוחדת להיכנס לישובים הבדואים וגם יהודים יחששו מכך אלא אם הם מוזמנים ומלווים על ידי מישהו מהישוב או נציג שלהם. המדינה גם לא מטפלת בבעיות בקרב הבדואים. היא לא מענישה את הגברים שלמתחתנים עם מספר נשים ובכלל לא מגנה על הנשים ולא דואגת לילדים. אחד הגורמים לקושי ליישב בדואים בסביבה שתאפשר לספק שירותים ראויים נובע מהסכסוכים בין חמולות שונות ויריבויות נושנות. לדעתי, המדינה צריכה להעניק לבדואים את הזכויות המגיעות להם אך לא להיכנע לסחטנות. לא של הבדואים ולא של אחרים. אני חושבת שהגיע הזמן שהחברה בישראל תתגונן מפני השמצות כגון אלה שראינו בסרטון.

    אהבתי

   • תביני את גודל האבסורד. את ההפגנות והפעילות של לוחמי הצדק מהמגזר הערבי והבדואי מובילים נאורים יהודיים במימון הקרן בדיוק כמו את ה BDS ופעילות למען המסתננים מאפריקה. הבדואים לא היו מגיעים בכלל לבג"צ בטענות אבסורדיות לולא הארץ היה נותן במה לשקרים ויוצר מראית עין שקרית. העיתונות, המשטרה, משרד החוץ ומשרד המשפטים לא פוצים פה. מזמין כל יהודי להקים מאהל בנגב ולראות תוך כמה זמן מפנים אותו.

    אהבתי

   • רגע, חסרה החוליה האחרונה. אחרי שהלהיטו את הרוחות שכנעו את הבדואים שאבותיהם גרו המקום ניסחו את הכרזות וארגנו את ההפגנות הם לובשים בגדים חג ומתראיינים לתקשורת הישראלית כאילו אין להם קשר לנושא. כאילו הבדואים והערבים יזמו את הפעילות.
    אחר כך הם מסבירים על הכשל בתקשורת:
    "אבל חברים, התרענו במשך שנים".

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    מזמין כל יהודי להקים מאהל בנגב ולראות תוך כמה זמן מפנים אותו.

    בדיוק באותה מהירות שמפנים את כל המאחזים ביו"ש.

    אהבתי

   • ShulamiD הגיב:

    את טועה. בנגב המשטרה לא מתנהגת כמו יו"ש. דווח על הפגנה אלימה. אני חושבת שכל מיני קיצוניים, מימין ומשמאל, בוחשים כדי לערער את היחסים בין יהודים לערבים באזור. חבל שזה המצב כי זה יפעל קודם כל לרעת הבדואים והערבים בדרום ובעיקר בבאר שבע. אגב, קראתי על חלוקת האדמות במוקצות לכל משפחה. כלומר, לכל גבר על פי כמות הנשים שיש לו. כידוע, הנשים וילדיהן מסונפות לאב גם כאשר רשמית, למראית עין היא מגורשת וזה כולל גם את קצבאות הילדים שבמקרים רבים לא כל כך מגיעים לילדים. אני מסתמכת על מה שפורסם בגלוי, בעיתונות. בעניין זה לא ראיתי הפגנות של ארגונים לזכויות אזרח.

    אהבתי

   • ShulamiD הגיב:

    מעצבן אותי שסוגרים כבישים בחג.

    אהבתי

 2. rni22 הגיב:

  רון חולדאי הוא המחליט היחיד והבלעדי מי יקבר בטרומפלדור. כך פורסם השבוע. מכיוון שכיום נותרו בבית הקברות המיוחד הזה רק 9 חלקות קבר, מדובר לגביו בדילמה ובהחלטה לא פשוטה.
  וסתם קוריוז: אריק איינשטיין חי עשרות שנים בחובבי ציון 40 ונקבר בבית הקברות הצמוד לחובבי ציון 18, מרחק מטרים ספורים. במובן מסויים, הוא נקבר בביתו, כמו שאהב.

  אהבתי

  • ברטה הגיב:

   הקוריוז הזה הופיע בבלוג פעמיים ביום מותו.

   אהבתי

   • ברטה הגיב:

    הארון יוצב היום ב-14:00 בכיכר רבין. הוא ייקבר בבית הקברות טרומפלדור, מטר מהבית.

    את הפעם השניה תחפשו לבד. ולווט זה נראה לך הגיוני ואת שותקת? זה הבלוג שלך דם איט.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    מה את רוצה ממני?

    אהבתי

   • ברטה הגיב:

    כשאת רוצה את יכולה, והוכחת את זה בעבר. אינך יכולה לנקות את עצמך מאחריות כמארחת בבלוג כשיש בידך האמצעים לאפשר להגיב ללא הטרדות פסיכופטיות. כך אי אפשר מצטערת.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    אין לי מושג מה את רוצה.
    על מה את מתעצבנת בדיוק? על זה שמישהו כתב את מה שאת כבר כתבת? על האדומים? מה?

    אהבתי

   • ברטה הגיב:

    תעברי על כל התגובות שלי ותגידי את – האם זה נראה לך לגופו של עניין. הפסיכופטית יושבת כל היום על המשמרת כמו צל מפלצת.כאשר מציקים לך את נוקטת באמצעים הדרושים. אני כמוך לא מוחלת על כבודי ועל רווחתי.
    אם אינך רוצה לספק תנאים מינימליים לרווחת מגיבים מותקפים- אל תתממי לפחות, זה לא מתאים לך.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    אני לא רוצה לעבור על כל התגובות שלך.
    תעברי את על התגובות שלי ותספרי את האדומים.
    האופציה היחידה היא לבטל אותם. את יודעת את זה טוב מאוד.
    אין לי מושג מי נותן אדומים או ירוקים.
    ובזה תם הדיון מבחינתי. שלום.

    אהבתי

 3. rni22 הגיב:

  אני מניח שעיריית תל אביב תרמה את החלקה. זו מחווה יפה של העיר לאחד מבכירי יוצריה ומנסחיה.

  אהבתי

 4. rni22 הגיב:

  יוסי ורטר כותב ב"הארץ" שקיימת אפשרות סבירה שסילבן שלום יהיה הנשיא הבא. האם זה אומר שג'ודי ניר שלום מוזס תהיה הגברת הראשונה של מדינת ישראל? אוי ואבוי לנו…

  אהבתי

 5. rni22 הגיב:

  דבורית, זה שחלקת הקבר של שושנה דאמרי עלתה רבע מיליון שקלים לא אומר שהיא או משפחתה שילמו זאת. בזמנו פורסם על מצבה הכלכלי הקשה. כנראה שגם במקרה זה עיריית תל אביב ספגה את העלויות. אין לי דרך להוכיח או לבדוק זאת, אני רק חושב שהגיוני שכך יהיה.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   לא ביקשתי תשובה ממך אישית. כתבתי בפוסט שאם כבר יש כתבה על בית הקברות טרומפלדור, כדאי לעסוק גם בשאלות ארציות כמו מי קובע, כמה עולה, מי משלם.

   אהבתי

  • ברטה הגיב:

   שושנה דמארי השאירה עזבון של מליונים. הנה מתוך ולווט ספ' 2012-מאמר מערכת בהארץ בשישי: “עם מותו של חפר סיפרו השבוע חבריה של שושנה דמארי איך מתה הזמרת הגדולה הזאת בחוסר כל“.
   חבל שהם לא קראו ידיעות באותו יום, כי שם היתה כתבה על מלחמות הירושה על רכושה של הזמרת, שמוערך ב-6 מיליון ש”ח.

   אהבתי

  • roni הגיב:

   אחרי מותה של שושנה דמרי פורסם שנפטרה בעלת רכוש רב. אינני יודע איזה מידע נכון יותר.

   אהבתי

 6. דניאל סנדערסהן הגיב:

  במאמר של אמנון לורד (למעלה) מישהו השקיע בתגובה

  17.
  נכון לכל אחד יש שיר של אריק – זה השיר שלי
  מאוד אקטואלי, 27/11/13 20:40
  הו למה זה בלי הרף
  את גולן רצו לטרף
  ולא נתנו לו מנוחה
  אפילו הקוזקים
  עליו כתבו מבזקים
  הכל בגלל השנאה

  אני שותה לי וויסקי
  אני שותה שמפניה
  עם לאה ועם סוניה
  ופרס מנתניה
  אי זה לא עוזר
  בתוכי שנאה ולב בוער
  תנו לי מזרחי אחר

  בבר של אדון מוקי
  מזרחי עם בוזוקי
  עד אור הבוקר שם שר
  עושה לנו שמח
  הלב שלי שוכח
  מדוע הוא כל כך מוצלח

  אני שוכב עם מינה
  ומגפף את דינה
  חולם על סקס עם נינה
  והמשורר מבנימינה
  אי זה לא עוזר
  בתוכי שנאה ולב בוער
  תנו לי מזרחי אחר

  כן בכפירה בחרתי
  גם במצוות כפפתי
  והינה בא יום פקודה
  אני נמצא על ערש
  בתוך ארגז מקרש
  הכל בגלל התאווה

  אני רוצה לברוח
  אני רוצה לשכוח
  אני רוצה כצט מוח
  הסם דפק את הצורה
  אי זה לא עוזר
  בתוכי שנאה ולב בוער
  תנו לי מזרחי אחר

  דווח על תגובה זו
  תעלה על העץ שזחלת ממנו בבון מזרחי (ל"ת)
  אשכנזי במדינת ערבים, 28/11/13 15:23

  אהבתי

 7. תגובות ממתינות לאישור, ככה דופקים את השחרורים.

  אהבתי

 8. captain beefheart הגיב:

  עוד אסימון שנפל אצלי באיחור: אריק אינשטיין, בין השאר, היה גם סמלן המובהק של "האליטות הישנות" – עד כמה שהמושג הזה קיים במוחם של פוליטיקאים מהימין. והנה, ביבי נתניהו (שהוא כמובן אם-אמא של האליטות באשר הן, ישנות או חדשות) נפרד ממנו במילים "היית הגדול מכולם, ארץ ישראל היפה, האמיתית, המזוקקת" (ההדגשה שלי).

  אז מה אנחנו למדים מכך, שה"אליטות הישנות" הן דבר טוב או לא? יפה או לא? מזוקק או לא?

  אהבתי

  • חייל זקן הגיב:

   רבותינו הקדושים קראו לתופעה כזו "נזם זהב באף חזיר"

   אהבתי

  • דניאל סנדערסהן הגיב:

   לא רק ביבי. תקרא את הסאבטקסט של לימור לבנת בטקס

   שרת התרבות והספורט לימור לבנת כינתה את איינשטיין "ענק התרבות הישראלית". "שרת בעברית משובחת, בצניעות, בפשטות ונועם הליכות", אמרה. "אריק יצר כאן קלאסיקה שתישאר עמנו ותהפוך לנכס צאן ברזל. הלוואי שכך היו נראים גיבורי תרבות שלנו היום".

   אהבתי

 9. Tzvika הגיב:

  בן דרור ימיני הוא למעשה איש תעמולה ימני ודמגוג מגוחך. להערכתי אפילו לא ביקר בשטח כדי להכיר את המצב ולהבין את הנושא ולפני שכתב.

  אף אחת משש הטענות שלו ושתי הטענות "השבעיות" שלו (כן, כך בטקסט) אינן נכונות. צא ולמד.

  אהבתי

  • אני מבקר באזור באופן תדיר ותאמין לי שאין גוף אחד שמספיק לעדכן את המפות במימדי הפזורה. רבבות בתים ללא אישור או תכנית. פשוט אדמה חינם. אם היו יהודים הייתי מיילל על האפרטהייד. לצביעות ולדמגוגיה אין גבול. תמצא לי ארגון אחד שעוסק בנושא ולא מקבל מימון מהקרן לישראל חדשה.

   אהבתי

   • velvet הגיב:

    להבדיל ממה שקורה בהתנחלויות אלו ואחרות, שם הכל לפי האישורים, נכון?
    אתה מוזמן להתעמת עם חגי מטר.

    אהבתי

   • את סתם מנסה להדליק. קחי את עצמך עם כמה חברים ותקימי מאהל ביהודה ושומרון או בנגב ונראה תוך כמה זמן מפנים אתכם בלי אבל ובלי בג"צ. יהודים צריכים אישורים בניגוד לבדואים. מתי בפעם האחרונה הסתובבת בפזורה?

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    המציאות מורכבת. המציאות שלך חד ממדית תמיד:
    כולם אנטישמים
    הערבים רוצים לזרוק אותנו לים
    אין להם שום בעלות על הקרקע פה
    (מיטב חבריך ערבים, והם אמרו לך)
    הבדווים השתלטו על כל האדמות
    (אתה מסתובב בפזורה, אתה יודע הכל)
    ההומואים רודפים נערים צעירים
    (כולם התחילו איתך מגיל 12 ועד היום)
    שני גברים לא יכולים להיות הורים טובים
    (יש לך אפילו זוג חברות לסביות)
    וכנהלאה.
    לך יש את כל הפתרונות, אם אתה היית מנהל את העולם הכל היה אחרת.

    אהבתי

   • המימד הצר- זה מה שמפריע לך כשעוברים על החוק? ארגוני הקרן לישראל משופעים במימדים שכולם באופן פלאי מתכנסים תמיד לעשיה אנטישמית ואנטי-ציונית אבל היא רב מימדית. אני מכיר את הפזורה והנגב הרבה יותר מאידיוט שימושי שקורא שישראל מטרנספרת מיעוטים. תלמדי את הנושא במקום לפתוח דיונים לא רלוונטיים.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    המדינה מכשירה כל הזמן מאחזים לא חוקיים, ונותנת להם מיליונים. כך שדי לקשקוש.

    אהבתי

   • מנגיד, נחמד שאת לא מבדילה בין יישוב שקיבל אישור ומימון ממשלתי לבין אנשים שלוקחים את החוק לידיים. הרי נאורים מגדירים גם את אריאל ואפרת ושכונות בירושלים כהתנחלות.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    לא! היישובים לא קיבלו אישור! מכשירים אותם בדיעבד! אחרי שמפרי החוק היהודים קבעו עובדות בשטח!

    אהבתי

   • חלק גדול מהיישובים הוקמו כהאחזויות למטרת התיישבות ע"י ממשלת ישראל. זה שאת מכנה אותם התנחלויות לא אומר שהקרקע היתה בבעלות ערבית. חוצמזה, גם יישובי בדואים וערבים מכשירים בדיעבד!!!

    אהבתי

   • עובדות לגבי אום אל חירן העתיקה.
    מפה מ- 1880 של האזור.

    מחצית שניה.

    אהבתי

 10. חייל זקן הגיב:

  V, איך זה שביבי יצא זכאי מסגירת חדשות? בקרוב תואשמי על ידי הטריבונל הנאור בהשתתפות בחוג התנ"ך בסמולנסקין 9.

  אהבתי

 11. avi הגיב:

  לא יכולתי שלא לכתב משהו בעניין קפטיין ביפהארט VS מיברג.

  באיזה שהוא שלב, אחרי שהסברנו את כל ההסברים וטענו את כל הטענות הרציונליות איש איש וכוס התה/ התרעלה שלו. לפעמים אפילו זו אותה כוס. מה הטעם שוב ושוב ושוב לשתות משהו שאתה לא אוהב ולהגיד פיחס?
  אתה נהנה מזה?
  הכריחו אותך לשתות?
  אני אומנם לא אובייקטיבי לגבי האיש, אבל גם הוא לא חשב אף פעם או התיימר להיות אישיות קונצנזואלית. לא בדעותיו ובוודאי לא בכתיבתו, אני גם לא חושב שהוא מתיימר לכך, להיפך.
  חבל על הסערה. הסערה האמיתית הייתה צריכה להיות על הזניית מקצוע המולות ועל *** זמורה ביתן שדרשו ממנו למחוק למעשה כמעט חצי ספר ולסרס אותו לחלוטין. אינך יכול לבקש מכותב רציני גם אם שנוי במחלוקת מסוימת, ביוגרפיה איכותית ומעמיקה ולאחר מכן כשמגיעה התוצאה להתייחס לעריכת הספר כאילו זה היה ספר טיסה קל לעיכול אשר הנוסע אמור לגמוע אותו תוך מספר שעות . ממתי בזמורה ביתן עברו לערוך ספרים לפי משקל הנייר ולא לפי איכותם? בשביל מה ביקשתם ממיברג עצמו לכתוב ביוגרפיה על האיש אם ציפיתם למשהו קליל, מהיר, חלבי ולא צורך הרבה נייר?

  אהבתי

  • דניאל סנדערסהן הגיב:

   מה שאומר אבי. ההתגוללות של הקפטן במיברג מזכירה לי זכרונות רעים. ההתגוללות במשך חודשים ארוכים של דן בן אמוץ את מיברג מעל דפי ״חדשות״. אותה אובססיה קנאית ומיותרת. נקווה שקפטן לא ישוב לסורו.

   אהבתי

   • captain beefheart הגיב:

    מה שאומרים שניכם.

    תפקיד "המתגולל" ממני והלאה. מה לי ולזה?

    חשבתי שהוא דווקא יעריך שנמצא לו שחקן אימון, עימו יוכל להתגושש כדי לשמור על כושר, אך מסתבר שטעיתי.

    לפיכך אני מתפטר מהתפקיד ומסתפק בזכויות של אדם מן השורה. כלומר – לכתוב נגד מיברג לא יותר מפעם בשנה. 2014 מתחילה עוד מעט כך שיהיה קל לאיכון.

    אהבתי

 12. עטרה הגיב:

  בסקר על אריק לא מצאתי את ההגדרה המתאימה לדעתי. בחרתי ב"יוצר גדול" כי זה הכי מתקרב, אבל בכל ההספדים עד כה (ואולי החמצתי משהו) לא נתקלתי עדיין במישהו שציין מה אריק בעצם עשה לדור שלם, שעד "שבלול" שלו לא מצא שום נחמה במוזיקה העברית – כפי שכתבתי אמש בפייסבוק:
  לא יודעת אם כבר אמרו את זה קודם, אבל להקשיב לתקליטים עבריים היה הס מלהזכיר בדור שלי שגדל עם הביטלס, הסטונז, דילן, הנדריקס ושות', עד שהגיע "שבלול" והמם אותנו. הלם מוחלט ומופלא. פתאום התברר שאפשר לשיר בעברית על מה שקורה לך בתוך הראש (ובגוף ובלב) בלי שזה יישמע מביך. אדרבא, לאנשים הצעירים שהיינו, האלבום המהפכני הזה נתן לגיטימציה משחררת ותומכת שלא היתה במוזיקה שלנו עד אז. ואולי זו עוד סיבה כבדת משקל לָאֵבֶל. (הרהורים בעקבות ההצפה של שירי אריק ברדיו)

  אהבתי

  • עטרה הגיב:

   וכמו שציין בצדק אחד המגיבים שם, זה היה תקליט העברי הראשון שהיה אפשר לעשן איתו 💡

   אהבתי

   • shaniw הגיב:

    תהא זו התגובה הכי מתחסדת בעולם, אבל ממש לא איכפת לי. עטרה, את היית דמות שגדלתי עליה בתקופת שנות ה-90 בתוכניות הלימודיות עם יואל גבע …זה פשוט נוראי לגלות שאת משתמשת בסמים ואף מתלהבת מזה. די כאילו ברצינות, באמת אף אחד לא לוקח שום דבר יותר בחשבון? דמות חינוכית והכל? אז נכון את בטח כבר לא מקבלת משכורת משם ואין שום קשר, ועדיין…יצא לי לראות את זה גם בסרט של נילי טל…זה פשוט מעצבן. בכל מקרה, זה לא חוקי.

    אהבתי

   • shaniw הגיב:

    מה אני מקשקשת – את עדיין מופיעה בהפקות חינוכיות לילדים (כמו אלוף העברית). בקיצור, עכשיו גם הבת שלי צריכה אותך כמודל? לא תודה

    אהבתי

   • עטרה הגיב:

    שני, מה שאדם עשה בצעירותו לא אמור לפסול אותו בבגרותו. הדור שלי עישן סמים קלים באותן שנים, אני לא מתכחשת ולא מתביישת. באותם ימים לא הייתי "דמות חינוכית" ואני לא מתיימרת גם כיום.

    אהבתי

   • shaniw הגיב:

    שלום שוב, אני מוכנה להסכים עם החלק הראשון של המשפט. אבל עם החלק השני …נראה לי שזה קצת אבסורד להגיד שאת לא דמות חינוכית. את לגמרי דמות חינוכית, יותר ממיכל ינאי/עודד מנשה – את מחנכת ממש – לעברית נכונה. אז את יכולה לומר שאת כאישיות לא חינוכית, אבל מה לעשות שבד"כ ילדים מסתכלים על הדמות הסמכותית שמופיעה בטלוויזיה – ומחקים/מקשיבים לה. והמילה חינוך מוזכרת לא אחת בערך שלך בויקיפדיה. לא משנה, נסיים בזה שמדובר במקרה פרטי שלי ואני פשוט מספרת לך איך אני מרגישה. בהחלט מקווה שאחרים לא כמוני ולא לקחו את זה ברצינות.

    אהבתי

   • עטרה הגיב:

    שני, תודה על תשובתך. צר לי שאת חושבת כך. לי נדמה שגם אם בעברו של מישהו יש "כתם" כלשהו, זה לא אמור מלפסול אותו לחנך למשהו אחר לגמרי.

    אהבתי

   • שועלן הגיב:

    למען האיזון, כשאני "גיליתי" על עברך בדומה לשני, זה.

    אהבתי

 13. חייל זקן הגיב:

  איזה פסול מצאת בווילנסקי, ארגוב, היימן, שמר ועוד רבים וטובים? האם א"א לא הכיר אותם?

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s