על הקווים

yediot22.12.13haaretz22.12.13

isra22.12.13maariv22.12.13

Þ

הכותרות הראשיות

לא מבינה את המשחק הזה. זעזוע בישראל מהציתות האמריקאי? כאילו, אתם עושים צחוק? בשביל מה העמדת הפנים הזו, מה, אתם לא עושים אותו דבר בדיוק? אלו הן דרכי הדיפלומטיה, אם הצלחתי להבין, לא? כולם מצותתים לכולם, כולם מרגלים אחר כולם.
הכותרות הראשיות של ידיעות וישר"ה כרגיל הן המעצבנות ביותר: "ידידה, מרגלת", זועק ידיעות בשני צבעים.
"תפסיקו לצותת לנו", צועק ישר"ה, הרה"מון, מדבר בשם הממשל, כרגיל. איףףףףף.
לפחות שמעון שיפר כותב בידיעות: "כולם מאזינים לכולם" | ספר אם בכירי המערכת השלטונית שלנו יטרחו אפילו לזייף סצנת היעלבות". הנה, זייפו, עם קריאות ה"זעם", בעיתון שלך.
שיפר מסכם ונותן את תשובת האמריקאים לקריאה היומית לשחרר את פולארד, למשל:
"אנחנו מעצמה המזינה אתכם במיליארדי דולרים מדי שנה, לנו מותר לעשות דברים שלכם אסור". אה.

ynet מביא את הסיפור של רונן ברגמן: האמריקאים שכרו דירה ליד ביתו של אהוד ברק.

אחרי הצרחות, בע' 6, כותב איתמר אייכנר "בירושלים הגיבו בגיחוך מהול בלא מעט תחושות סיפוק…בצמרת… כבר מזמן הסיקו כי האח הגדול האמריקאי מאזין לשיחותיהם". מצד שני, בכתבה אחרת בעמוד אחר כותב אייכנר: "אם פרשת סנודן תצליח לזעזע משהו בחומת הצביעות האמריקאית שמחזיקה את פולארד שם – אולי תהיה תועלת בפרסום הזה", אמר גורם בירושלים.

נסיוני לברר את סוגיית הגוועלד העלה את הממצאים הבאים: יש הבדל בין לרגל אחר מישהו במדינה שלך: נניח ישראל, בישראל, אחר איקס או וויי, מאשר במדינה האחרת. לכן, למשל, הייתה התגובה לפרשת פולארד בארה"ב כה עזה. זאת ועוד: מאז נכלא פולרד נזהרת ישראל במאוד מאוד שם, ולא עושה מעשים דומים. זאת ועוד ועוד: יש הבדל בין לרגל אחר ארגונים או אישים שהם בעלי פוטנציאל פגיעה במדינה המרגלת, לבין ריגול אחר ארגונים שונים, כמו ארגון הבריאות העולמי, למשל. שזה מה שעולה ממסמכי סנודן.

תגובות האמריקאים:

– "ארה"ב אוספת מודיעין על מדינות אחרות מאותו סוג שכל יתר המדינות אוספות" (דוברת המועצה לביטחון לאומי בבית הלבן, ברנדט מאן).
– כל החשיפות והגילויים האלו הזיקו לארה"ב וליכולות המודיעין שלנו. אני חושב שהיינו יכולים לנהל את הדיון בלי הנזק הזה" (אובמה).

כמה כמה
בידיעות מתלהבים: חמישה עמודים ראשונים. במעריב מדובר בכפולת 4-5 בלבד (נדב איל: אם ארה"ב לא הייתה מרגלת זה היה מעליב). בהארץ, חצי מעמוד 4 (היירוט, למעלה מ-1,000 מטרות, סנודן ראוי לתואר איש השנה).
בישר"ה, כפלות 2-3 (דן מרגלית: העולם לא ישתנה מהותית). מה שכן, אלו כל הכותרות הראשיות, כולל המבשר.

הפגנת הפליטית/ מסתננים/ מהגרים בת"א

בידיעות אין מילה על האירוע (בגלל השר סער?), שכיכב ("[800] מבקשי מקלט הפגינו בת"א") הלילה דווקא בראש עמוד הבית של ynet.
בהארץ: "כאלף מהגרים וישראלים קראו לשחרר את המוחזקים במתקני הכליאה בדרום".
במעריב זו הפניית שער וכל ע' 6: "הפגנת זעם של אלפי מסתננים (מבקשי מקלט באתר) בת"א"

מעון או ארמון?

נדב איל על עלותו המפלצתית של מעון רה"מ (מוספשבת, מעריב).

בשנה שעברה התבקשו שתי חברות תיווך נדל"ן אמריקאיות מוכרות (מווטו וקויץ גרופ) לשערך את עלותו של הבית הלבן בוושינגטון, במנותק מהערך ההיסטורי שאין לו מחיר. הן הגיעו למספר הבא: 110 מיליון דולר. 386 מיליון שקל. כמעט חצי מעלות המפלצת החייזרית שרוצים להעמיד במרכז ירושלים. 132 חדרים יש בבית הלבן, וגם אמצעי ביטחון המתאימים לאיש החשוב בעולם, וכמובן, הבית הלבן משמש גם כבניין המשרדים של הנשיאות האמריקאית. אבל מה הם כל אלה אל מול הגדולה הירושלמית והעושר שפועם בקריית הממשלה. הבית הלבן הישראלי אמור לגמד את הבית הלבן המקורי.

שטייניץ VS לפיד

יובל שטייניץ התראיין אתמול בפגוש את העיתונות וביצע סיכול ממוקד ביאיד לפיד. בישר"ה הדברים מתפרסמים בשער. מעניין למה. בידיעות ובהארץ אין לכך זכר. במעריב יש ביקורת טלוויזיה.

הלך לעולמו

מותו של דידי מנוסי, איש ידיעות לשעבר (40 שנה בלבד כתב את טורו שם), לא ממש הזיז לאושיותיו. סיפורו הקצרצר מופיע בע' 16 של העיתון, ללא הפניית שער, ללא מודעת אבל מטעם העיתון.
במוסף 24 שעות יש לו הפניית שער קטנה וכן כפולת 8-9. למה כה מעט? מיהו האחראי על היררכיית המוות של ידיעות וקוצב למתים את מספרי המילים והעמודים הראויים, לדעתו?
ב-ynet עשו לו מחווה.
יורם טהרלב כתב לו שירה.
במעריב הדפיסו שוב את הראיון האחרון מלפני חצי שנה בהמגזין.

We don't need no education

תיכוניסטית אחת הייתה צריכה לגשת למבחן בספרות, אבל במקום זה כתבה מכתב עצבני למורה שלה. את המכתב היא או מישהו מטעמה העביר ל-ynet ושם פרסמו אותו בגאווה גדולה. אלא שבמכתב של הנערה אין בדל תבונה, וכולו קלישאות וטיעונים משונים במיוחד. למשל, היא לא זוכרת את החומר. למשל, למה היא צריכה לענות על אותו מבחן כמו שאר חבריה לכיתה בעוד היא אדם שונה מהם (?) למשל, אין לה עניין בספרות והיא לא צריכה את זה להמשך החיים. חבל שהמכתב לא נשאר בדלת אמות הכיתה בה היא לומדת, בינה לבין המורה.
סתם הצעת ייעול במקרה הספציפי הזה: יכולה הייתה הילדה הדעתנית לומר למורה: במקום המבחן, אני רוצה לכתוב לך על ספר שקראתי ושאני מעריכה, לפי פרמטרים ניתוחיים שלמדתי בשיעורי ספרות. זה היה מראה שהיא באמת ילדה מיוחדת.
וזו ההפניה בראש עמוד הבית. על מה מגיע לה 100, חבובים?

ynet100

משתכשכים בביצה

מה מצב הכסף של רשות השידור?
שלושה אחים (כנראה) עובדים ברשות השידור. אבל לא נדבר הבוקר על נפוטיזם. יום אבל הוא לנו.
השאלה היא: למה לא לפרסם מודעה אחת, אלא שלוש (!) מטעם הרשות על חשבוננו, משלמי האגרה (ידיעות, ע' 23). מי הפקיד/ה חסר/ת הדעת?
IMG_20131222_080502

——–

בעניין המסמכים, רונן ברגמן, אשכנזי והחקירה והדיווח של סילברסטיין: אורי משגב כתב על כך לפני שלושה שבועות.
(קישור למשגב מופיע גם אצל סילברסטיין, אבל לכו חפשו).

גרסה מרוככת וגם מצונזרת של כתבתו של ברגמן פורסמה לבסוף ב"מוסף לשבת". במקביל התברר כי ברגמן, ואולי גם עיתונאים אחרים שפירסמו באותם ימים כתבות בעניין, נהפכו ליעד חקירה לטעמה של לשכת הרמטכ"ל. בהסתמך על מסמכים פנימיים של הצנזורה הצבאית, שבהם צוטטו פסקאות ומשפטים מכתבתו של ברגמן כפי שהוגשה לצנזורה טרם פרסומה, שיגר הרמטכ"ל אשכנזי כבר ב–11 בנובמבר מכתב שסווג כ"סודי ביותר־רגיש־אישי למכותב בלבד־דחוף". הכותרת היתה "פגיעה חמורה בביטחון המדינה", והנמענים היו ראש השב"כ והמלמ"ב (הממונה על הביטחון במערכת הביטחון), עם העתק לשר הביטחון.

לירון שמם כתבה על גירושיה המהירים, כתבה שזכתה לעשרות אלפי צפיות ב-mako. בין היתר כתבה שמם

כבר בתחילת המסע הזה גיליתי כמה נשים כמוני יש מסביב. יותר ויותר מצטרפות לסטטוס הזה, והן יפות, וצעירות, ומגניבות. וכשהן נפגשות, עם כל הציניות וההומור, יש עוצמה חריפה באוויר. תחושה של הבנה סיאמית, תקווה וייאוש. ולמרות שיש המון מה להגיד, איכשהו אף אחת עוד לא כתבה את מדריך ההישרדות המלא לגירושים.

הריני לעדכן: כתבה. ולא אחת, כי אם שתיים חברו יחדיו:
ליאת תימור ונילי לנדסמן, באוגוסט לפני שנתיים, "שלום אהבה | איך להיפרד באלגנטיות"

niliat1

התיקונים

זמנים מודרניים מופיע הבוקר עם התאריך של השבוע שעבר. תיקון על כך מופיע בע' 26 של עמודי החדשות.
זמנים22.12

מח' הגהה

meshagot
(nrg) אופניים לא משגעות אלא משגעים.

לפני פיזור

איפה אתם מסתובבים בשבת? בשביל מי אני מתאמצת להשכים קום?
אצבעות שחורות | הבלוג מת, יחי הבלוג

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

62 תגובות על על הקווים

 1. הינשוף של מינרווה הגיב:

  צודקת התלמידה. כל אחד הוא מיוחד, ממש כמו בבדיחה של מונטי פייטון. אשר על כן, לכל אחד מגיע הפטור שלו: לזאת – בספרות, לנועה אסטרייכר – במתמטיקה.
  אני רק מקווה שלא יפגשו בכביש, חלילה, באחד שסבור שרמזור אדום מגביל אותו, שכן הוא מיוחד. מי יודע, אולי הוא חזר שיכור ממסיבה שבה חגג את הפטור שקיבל בתנ"ך, כי הוא מאותגר מטאפיסית…

  אהבתי

 2. nurit הגיב:

  ישראל לא ממש מתרגשת מזה שכביכול ארה"ב ואנגליה ריגלו אחריה – זו מה שאפשר ללמוד מהכותרת שנותנים ביאהו לידיעה של רויטרס. איך זה משתלב עם ההתלהמות של העתונות הישראלית (לפי הציטוטים דלעיל) לא ממש ברור. מצטטים את שטייניץ ויש 457 תגובות לידיעה. לא קראתי ולו אחת מהן.

  http://news.yahoo.com/israel-plays-down-importance-alleged-spying-u-uk-180616797.html

  אהבתי

  • Abe Bird הגיב:

   "ההתלהמות" עוזרת לישראל ומעצימה את המעשה האמריקאי, שיראו כולם שאמריקה מרגלת נגד כולם כולל בנות בריתה וכולל ישראל ושלא יהיו צדקנים שיבלבלו את השכל על פולארד.כל הטענות האמריקאיות של "איך אתם, ישראל, עושה לנו את זה" נמסות כמו שלג בקיץ. איך? איך שאמריקה עושה רק הרבה יותר קטן וצנוע.

   אהבתי

 3. leoded הגיב:

  מגיע לה 100, על הרווחים מפרסום, שאידיות אינטרנט עשה מהתוכן הקלישאתי שכתבה. זה, הרי, טופל בכותרת קלישאתית, וזכה לכמות קליקים שתורגמו לקאש.

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   קליקים תורגמו לקאש? איפה?

   אהבתי

   • leoded הגיב:

    כאשר YNET משתמש בתלמידה בת 18, והופך אותה לגיבורה לרגע, על התשובה ה"מקורית" במבחן, והעורך תורם את חלקו בכותרת שקרנית ("המורה, לא עונה לך"), זוהי מלכודת הקלקה. כל קליק, מייצר עוד עמוד נצפה באתר, כל עמוד נצפה מכיל כמה (וכמה) באנרים. על זה משלמים המפרסמים של YNET.

    אהבתי

 4. חייל זקן הגיב:

  V, אולי את יכולה לזרוק מילה לסילברסטיין שיפרסם את התמלילים מההאזה לברק? והאם הצליחו האמריקאים לפצח את הצופן של ברק ולהבין מה הוא רוצה?

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   יש ערוץ ישיר אליו. אני לא מתווכת.

   אהבתי

  • עו"ד הגיב:

   ברק רצה כל מה שרצו לירון, נסטיה ומיכל – אהבה, להיות כמו כולם קרי – להתחתן וילדים, ולקבל בגירושין "כל מה שמגיע לי " שזה כסף. זה מה שברק רצה.

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    ולווט כותבת במפורש שהכי הכי זה לא להיות כמו כולם. ושאלה נוספת, האם השפיונים האמריקאים תרגלו על מודל האזנה של 10 שעות רצופות לשופן עם זיופים?

    אהבתי

  • Abe Bird הגיב:

   סילברסטיין הוא ### שכל תפארתו היא בהכפשת ישראל בעיקר ע"י שקרים. סילברסטיין גם מעתיקן וגם גיליתי אצלו הרבה שקרים לבנים ושחורים וכשהגבתי והוכתי אותו על כך הוא לא פירסם את הודעותי ואפילו בשלב מסויים הוא חסם אותי, כי הוא לא רוצה להתמודד עם עובדות.

   אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    מה אתה מדבר? הNSA עם הלווינים וחוליות האזנה עם לייזרים לא מגיע לקרסוליו של סילסרסטיין שמקבל מידע ישירות משר ישראלי בכיר. אפילו את תוכניות המלחמה בלבנון הNSA היה צריך לקושש מהאתר של סילברסטיין. מה זה הסיגינט של הNSA לעומת היומינט של סילברסטיין?

    אהבתי

   • anima הגיב:

    יותר מדי סרטי בונד. מאיזה דור אתה? שון קונרי?
    לוויניים, חוליות האזנה עם לייזרים, מצלמות מוסתרות במטאטא של הפיליפינית, הפיליפינית בתפקיד הבלונדינית הסודית. מה שאספיונאג' סטנדרטי ונפוץ עושה לדמיון של המוח הישראלי.

    אתה מוכן בבקשה להביא דוגמאות לשקרים הלבנים והשחורים של סילברסטיין?

    אהבתי

   • חייל זקן הגיב:

    V, האם מותר גם לפשוטי העם לדרב"ק או שזו זכות השמורה רק לבעלים?

    אהבתי

   • anima הגיב:

    דרב"ק חופשי, אבל זהירות על הקיר.

    אהבתי

   • האמיר הגיב:

    תזכיר לי בבקשה ממה מכינים חומוס.

    אהבתי

 5. חייל זקן הגיב:

  לפי הBBC בקרוב אהיה יפה (וחכם?) כמו אורן

  אהבתי

 6. captain beefheart הגיב:

  והגלגל של קופנהגן באמת נראה כמשהו קול ביותר

  אהבתי

 7. אורן הגיב:

  העיקר שתמשיך להיות מצחיק כמו דידי מנוסי.

  אהבתי

 8. העיתונים מצויינים כמאיץ חלקיקים במעלה הארובה. גם הטלוויזיה נזנחה, ראיתי רק את רואים עולם (אחימאיר) שהיתה מרתקת. ראיון מצויין עם בכירים מה NSA לגבי החוק, האיסוף ועמדתם המנוגדת לגבי המדליף והנזק שעוד ניתן למנוע. אחר כך סקירה על תנועת ה BDS – כולל הבקע האנטישמי בתוך התנועה, המימון וההתנגדות לאסטרטגיה מצד פינקלשטיין.

  אהבתי

 9. JoeBlack הגיב:

  שוב פעם סילברסטיין ?
  1. ריצ'ארד סילברסטיין "יש לי סקופ עולמי, היישר מראיון עם רונן ברגמן"
  2. משתמשים – הנושא פורסם
  3. ריצ'ארד סילברסטיין – אתה רמאים שקרנים ולא מבדילים בנואנסים
  4. משתמשים – הנושא פורסם בשנת 2011 ע"י רונן ברגמן עצמו
  5. ריצ'ארד סילברסטיין "אה טוב יש לי סקופ עולמי באנגלית, ואתם לא מבדילים בניואנסים"

  וולוט יקרה, את עושה צחוק ? פעם אחר פעם את מביאה את השטות התורנית של הברון מינכהאוזן מסיאטל ?

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   מי שעושה צחוק זה אתה, כי לא קראת מה כתבתי

   אהבתי

   • JoeBlack הגיב:

    ודאי שקראתי,
    את שוכחת שפרסמת את אותו לינק לפני יומיים כהוכחה לאיזה הישג עיתונאי של הברון מ ?
    רק אה מה מה, את מתייחס לברון מ. כאיזו אוטריטה ופעם אחר פעם מביאה את הדברים שלו ונאלצת לגמגם אח"כ. הפעם זה היה מהיר במיוחד. עוד לא הבנת ? בסוף את תביני.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    למה שאני אשכח? בשלב זה של חיי מוחי צלול למדיי. לא מתחייבת על ההמשך.
    פרסמתי שלשום, הבהרתי אתמול, מה הבעיה בדיוק?
    את כל הסופרלטיבים לסילברסטיין אתה מעניק, לא אני. מעולם לא אמרתי אוטוריטה, או אף מילה דומה.
    אני מודה כשאני טועה. נקודה.
    ולמה אתה ממשיך לקרוא אותו, אגב, אם מה שיש לך לומר זה רק שלל נאצות? יאללה תשתחרר ותתקדם.

    אהבתי

   • JoeBlack הגיב:

    ראשית אני לא קורא את הברון מינכהאוזן מסיאטל, אני קורא אותך, את בתורך משתדלת לדחוף לנו אותו בגרון.

    כיוון שאת לא מבינה "מה הבעיה" הרשי לי להסביר לך
    החטא הקדמון הוא שלמרות שהאיש נתפס בפרסום אין ספור שטויות הכוללים: פלגיאט,ידיעות שנשתלות אצלו בכוונה, ידיעות שבדה ממוחו הקודח, את ממשיכה להביא את דבריו כאילו היו דברי אלוהים חיים.
    תמיד הסקופים שלו זה איזשהו ניואנסים הכוללים פסיק במילה השלישית במקום במילה השניה – כמו שהיה בסיפור המלחמה המפורסם (שהוא אשכרה העתיק מילה במילה)
    אם היית פותחת את פינת ההומור כמו שיש בפרש עוד הייתי מבין אבל להתייחס אליו ברצינות ועוד בכזאת אובססיביות נראה לי מוזר לאללה.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    שקר. "דברי אלוהים חיים"? אפילו את דברי אלוהים אני לא מביאה בתור דברי אלוהים חיים.

    אהבתי

   • JoeBlack הגיב:

    איזה כיף זה שאפשר להוכיח שהדיפוזיה עובדת בעולם, את גם מתחילה להישמע כמוהו. מה השלב הבא ? תצבעי את שערך ללבן ?
    תעשי לי טובה, אל תעליבי את האינטליגנציה – מעטה ככל שתהיה – של קוראיך. את אובססיבית בקשר לברון תעשית ההשמצות, אני לא זוכר שליננקת וטריקבט לעוד מקור בחו"ל חוזר ולנקק חזור וטרקבט בכזאת אדיקות. אז או שהוא משלם על זה, אז או שאת תופסת ממנו דברי אלוהם חיים ומקור אמין.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    כן, הוא משלם לי.
    אני צריכה לחיות ממשהו.
    אז לינק פעם בחצי שנה מסדר אותי.
    האובססיבי הוא אתה.
    הלכתי לדרב"ק.

    אהבתי

   • JoeBlack הגיב:

    במקום לדרב"ק לו הייתי את הייתי שוקל לשייף את האף. שיהיה טיפה יותר קצר משל פינוקיו (ועובד על הבנת הנקרא – חובה אצל עיתונאים)
    "לינק פעם בחצי שנה" אמרת ? אני הפסקתי לספור אחרי 7, כולם בתקופה של בין אוקטובר לדצמבר 2013. https://velvetunderground.co.il/?p=49590
    https://velvetunderground.co.il/?p=50280
    https://velvetunderground.co.il/?p=51547
    https://velvetunderground.co.il/?p=50711
    https://velvetunderground.co.il/?p=50442
    https://velvetunderground.co.il/?p=49548
    https://velvetunderground.co.il/?p=48967
    אני לא חושב שהוא משלם לך אגורה, אני כן חושב שאת מתייחסת אליו כמקור אמין ומדויק מה שרחוק מהמציאות כמרחק מזרח ממערב.
    עכשיו תסלחי לי, אני הוא זה שהולך לדרב"ק. כשתסיימי לשייף את האף – תודיעי.

    אהבתי

   • velvet הגיב:

    לא יכולה לשייף את האף, זה עולה הרבה כסף ויש הרבה מה לשייף.
    זה יפה שתיאורי השעשועים של פרש נחשבים בעיניך ל"דברי אלוהים חיים".
    וכן, אתה לא אובססיבי בכלל.

    אהבתי

 10. Mosh הגיב:

  אם מישהו תהה למה פורסמה תשובת התלמידה…
  במקרה שר החינוך עבר בדרך ודאג לחזק
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4468231,00.html

  ואח"כ מתלוננים שישר"ה הוא עיתון משוחד…

  אהבתי

 11. anima הגיב:

  ישר"ה לא עיתון משוחד, הוא עיתון מטעם.
  האמת, הוא שבר היום גם את השיא של עצמו. לא ברור איך העורך הראשי אישר כותרת כל כך ילדותית ומגכיחה? כאילו מה, תפסיקו לצותת לנו או שנגיד אתכם לגננת? לגמרי איףףף.

  אהבתי

  • האמיר הגיב:

   נו, צהובון, למה ציפית? בכל פעם שסנואדן מגלה את אמריקה – כלומר שאמריקה מאזינה לעוד מדינה בעולם – הצהובונים באותה מדינה מאוד נעלבים. ככה זה.

   אהבתי

 12. captain beefheart הגיב:

  כנראה שהחמצתי את התוכנית שבה נטבע המושג "לדרב"ק". הראשון שישכילני יזכה בכך שבביקורי הבא בקבר יהונתן בן עוזיאל אשליך לאש חבילת נרות על שמו.

  אהבתי

 13. שועלן הגיב:

  נסיוני לברר את סוגיית הגוועלד העלה את הממצאים הבאים

  לא הבנת בכלל את הנקודה.
  סיגינט לסוגיו נחשב יחסית "לגיטימי" (פרט אולי אם כולל חדירה פיזית למרחב לשם התקנת אמצעי ציטוט).
  מה שלא "לגיטימי" זה להפעיל את אזרחי מדינת היעד כמרגלים בשבילך ׁ(פולארד).

  וסוגייה אחרת שהיא בעיקר פנים-אמריקאית זה שלממשל מותר לצותת לגורמים בחו"ל, אך אסור לצותת לאזרחים אמריקאים (בחו"ל או בארה"ב).

  אהבתי

 14. עו"ד הגיב:

  מאחר שמכתב התיכוניסטית מכה כאן גלים עזים ומשמעותיים יותר מעניינים חסרי חשיבות כמו התוספת לתקציב הביטחון בעידן הקיצוצים, לא נותרה ברירה וצריך לומר מילה בעניין: הבחורה הזו, ספרות כנראה אינה יודעת, אבל חוש ליחסי ציבור יש לה. יקום כל מי שאי פעם בתקופת בית הספר, ובמיוחד בתקופת הבחינות, לא קיטר בסגנון דומה – למה צריך ללמוד מקצוע כזה או אחר, למה צריך להיבחן על זה, מה זה יעזור לי בעתיד ובכלל מי צריך את זה. תודה, כולם יכולים לשבת. ההבדל הוא שאנו קיטרנו והגענו ונבחנו, אבל הבחורה הזו הגיעה, רשמה במפורש במכתם למורה שהיא מן הסתם תגיע למועד ב' ובנתיים הגיעה ל YNET, לידיעות, שר החינוך בכבודו אומר שהיא צודקת וכולם יודעים מי היא, לא כל כך רע מההיבט של יח"צ. ולגופו, מה יש לי לומר לגופו? אה, זה די פשוט: מה השורה האחרונה באנטיגונה אתם יודעים? השורה האחרונה בהחלט במחזה נאמרת ע"י המקהלה: "לעת זקנה ילמדו בינה" (תרגום מיוונית אהרן קמינקא, טרגדיות נבחרות הוצאת דביר). זהו. בעתיד היא תבין. או שלא.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s