מוטי פה, פוליפ שם

yediot1.1.14haaretz1.1.14

maariv1.1.14isra1.1.14

Þ


הכותרות

ישר"ה מצטיין כבר שנים בפיסוקים בלתי אפשריים. כותבי הכותרות בשער מתעלמים מכל כללי הפיסוק בעברית באופן עקבי, עד שתוהה אדם מה נהיה? האם בכוונתם להמציא את השפה העילגת מחדש?
וכך כבר ביום הראשון של 2014 יש כותרת שזוכה בשיא הפיסוק המופרך לשנה זו. אין מה לדאוג, עוד יהיו לה מתחרות רבות.
"הסכם המסגרת: טיוטה – ופערים"
אוקיי, אסביר שוב: המקף באמצע הוא טעות גסה. לא עניין של "מיותר". פשוט טעות. מאחר שישר"ה אחראי היום על חינוכה של שדרה רחבה מאוד מהציבור, העיתון מוסיף חטא על שאר פשעיו ומחבל בידיעת העברית של קוראיו בזדון.

מי נתן את ה"הוראה מגבוה" לא להזמין את שמעון פרס לחגיגות בכור?
(ידיעות, שער וע' 8-9, "חגיגות בלי המייסד").

שיעור האבטלה בשפל היסטורי! אבל אם בשנה הנוכחית היא צפויה לעלות ל-6.9 אז מה יצא לנו מזה, ירידה של 0.1% למשך חמש דקות זו סיבה למסיבה?
הנה עוד כותרת כזו בדיוק מיוני 2011. ואחת מיולי.

קמפיין הזוועות

יש גם קמפיין זוועות מצטיין הפותח את 2014
איך לא היה אדם סביר בסביבה שאמר, עצרו, זה נורא?
תודה שניקדתם, באמת.
והדיון.

cosk02
ולמי שחושב שתמימים יושבים במשרד הפרסום, הנה, כך קראו לתמונה.

הודעה לעיתונות: תופעת השימוש ב"סם האונס" (GHB) הולכת ומתרחבת ופוגעת בעיקר בנשים. הסם שפועל לדיכוי מערכת העצבים המרכזית, נפוץ מאד בקרב צעירים ובתרבות חיי הלילה. הפניה תיעשה תחת הקופי: "תשמרי על הכּוס שלך". במהלך הוויקאנד יעברו דיילות בברים ובמועדונים ברחבי ת"א, ויחלקו אלפי כוסות ללא תחתית אשר המבנה שלהן יחייב את הנשים להחזיק בכוס בכל עת. בנוסף יחולקו דפי הסברה נלווים. את הקמפיין מוביל משרד המדיה "זניט מדיה" וייתמך מערכתית ע"י המגזין "טיים אאוט". קמפיין זה הוא פרו בונו ואין אף גורם מסחרי שעומד מאחוריו.

סיבה למסיבה (ידיעות, אמצע)

IMG_20140101_095156

לטובת העורכים שבטח לא מבינים מה אני רוצה מחייהם.
אני פותחת את הכפולה, ורואה: 2014 סיבות לחגוג | שער 1. מותו של מרן. שער 2. מותו של אריק איינשטיין
(אגב, מה זה "2014 סיבות לחגוג"?)
מה אני מבינה? שאנו חוגגים את מות שני האנשים האלו.
אלו שני האלמנטים הבולטים בכפולה. משונה שאיש לא יכול היה להעיף בכך מבט על. טעות עריכה ועיצוב חמורה.

בכפולת האמצע של 24 שעות יש ראיונות עם מיסטיקנים שמדווחים על השנה הבאה מתוך כדורי בדולח. המתקשרת עדי אשכנזי אומרת: "ביבי יאבד כוח". וויי, איזה מפתיע. איך מצאתם אותה?
הנומרולוג נחום תמיר אומר שלמפה של בר רפאלי נכנסת "דמות חדשה ממוצא יהודי". לדעתי זה רמז לחז"ן הנימול המתוסכל וחסר העורלה. נו, גם רפאלי בלונדינית.
המדיום מרים עיני אומרת שהיא לא רואה את פולארד משתחרר. האסטרולוגית מירי פלד אומרת שבפברואר מצבו ישתפר.
טוב נו, יכולתי להמשיך עוד אלף מילה ככה, אבל די.

נוחי דנקנר

האם מוטי בן משה יהיה בעל איי.די.בי?
מי עוזב את איי.די.בי?
ניר חפץ (הפסיק הלילה), רני רהב (מפסיק בימים אלו), אבי בניהו (כבר הפסיק).
נו, מה קורה? לא אמרתם שתהיה החלטת שופט בשמונה בבוקר?

הפתעה

בשייח ג'ראח מתוכננת ישיבה.

צחוקים

2013-12-29 21.55.48
(גלובס, 29.12)
נפתרה הבעיה הדמוגרפית של ישראל, ועכשיו להפך: צריך להתמיד בהפלות.

רוגל אלפר VS רני רהב

מתקוטטים השניים בובותיים. מה שמעניין זה שרהב לא מסוגל לא לענות לאיש.

בלוגלנד/ רשת/ פייסבוק

ריצ'רד סילברסטיין עונה לתגובה שלי בעניין דורון זהבי.

הכתבות המוקלקות ביותר של ישר"ה בפייסבוק מעידות על, אממ, מבנה אישיות קצת מטריד של הקוראים את העיתון. הכל בגלל המקפים, אני אומרת.

אני לא חושבת שהחוקים הסמויים של החיזור הסלולרי ממש תקפים במציאות. חלקנו, אלו המתניידים עם הליכונים, עוד זוכרים את ימי הישיבה ליד הטלפון, בתקווה שהוא או היא יתקשרו. אחר כן באו המשיבונין, והייתה ריצה מהירה הביתה כדי לראות אם השאירו לנו הודעה. זמן קצר לאחר מכן יכולנו כבר לבדוק הודעות מבחוץ, כלומר אם היינו ליד טלפון. ואז היו כל מיני בלגאנים עם הודעות במשיבונין. חלקן תועדו בסדרות העת ההיא.את סצנת החלפת הקלטות לא מצאתי.

מסיבות מסתוריות העלה מעריב את שערי סופשבוע שלו לפייסבוק, אחרי שהתחננתי חודשים!.
sofshavuaim

צהוV

אהרן קשלס ולילך סונין התארסו.

נתניהו עבר "בדיקת גסטרו שגרתית". אביגדור ליברמן החליף אותו.
ובהמשך: קולונוסקופיה. נמצא פוליפ. הוצא בשלמותו.

 לפני פיזור

תודה רבה לתומכי הבלוג החדשים, הישנים והמתמידים.
י, ח, א, ע, ג, ג, י, ל, נ, י, נ, א, ת, א, ד, מ, ל, ע, א, י, ג, ר, נ, ק, ד, ע, א, ב, י, ש, ט, א, י, ל, פ, מ, א, ב, ש, א, י, ע, א, י, ע, ש, י, ר, ש, א, מ, ש, ר, ח, ד, ע, ר, ת, ט, כ, נ, ע.

אודות דבורית

שום דבר מיוחד
פוסט זה פורסם בקטגוריה שערים, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

24 תגובות על מוטי פה, פוליפ שם

 1. חייל זקן הגיב:

  לדעתי זה רמז לחז”ן הנימול המתוסכל וחסר העורלה. נו, גם רפאלי בלונדינית.

  צר לי על הרפאלית אבל היא אחרה את המועד. החלטתי לצעוד עם הזמן ולפתח קשר הומו-אירוטי עם אורן.

  אהבתי

 2. ברטה הגיב:

  אוי ויי כוס.לא חושבת שקמפיין הכוס זוועה למרות המלה הגסה, מאחר וב2 התצורות הוא מכוון למטרה.

  אהבתי

 3. ברטה הגיב:

  שמת לב שברשימת התומכים מופיעה המלה עשיר?

  אהבתי

 4. עו"ד הגיב:

  Ynet מבשר לנו שהדלק (95) בשירות עצמי יעלה בחצות ל 7.45 ₪ ליטר, התייקרות של חמש אג' מהחודש הקודם. חפיף. מעשה שטן שמיד לאחר מכן אני נתקל בהודעה המשמחת ש 2013 היתה שנה מוצלחת בארה"ב, מחירי הדלק היו הנמוכים ביותר בשלוש השנים האחרונות. בממוצע 3.49$ לגלון. אני מחשב במהירות – 3.49 דולר זה 12 שקלים מעוגל, בגלון יש 3.8 ליטר, אז כל ליטר שם זה 3.15 שקלים. נפלא. אני מקשקש בסקייפ עם חבר אמריקאי מפעם "אתה יודע מה היה קורה כאן אם מחיר הדלק היה כמו בישראל "הוא שואל רטורית, "אנשים היו יוצאים עם נשק לרחובות הרי כל המחירים מושפעים ממחיר הדלק, איך אתה חי שם" הוא שואל. גם אני.

  אהבתי

  • לירון הגיב:

   ארה"ב ממש מודל לחיקוי בעניין הזה, נוסעים במכוניות מזהמות הצורכות כמויות אדירות של דלק, רק בשביל להרגיש שהם נוסעים על מפלצת. ברור שהמרחקים האדירים שם לא מאפשרים מיסוי כמו פה, אבל עקרונית זה אחלה מס שבעולם. מס צריכה שמושת בעיקר על האוכלוסיות החזקות. מבחינתי שיכפילו אותו לאנשים פרטיים (לא לחברות), עדיף שבערים כולנו ניסע בתחבורה ציבורית (שיש לשפרה).

   לארה"ב, בשנים האחרונות יש יתרון נוסף, הם מייצרים חלק ניכר מהתצרוכת שלהם בבית, מה שמוזיל להם עלויות גם כן.

   אהבתי

  • האמיר הגיב:

   למה לשאול? תעשה מעשה. שלח לנו גלויה מארה"ב. הרי להגיב כאן אפשר גם מהקצה השני של העולם.

   קרוב יותר לבית, מחיר הדלק בארץ (1.534 אירו לליטר, לפי האתר הזה) זול יותר מאשר באיטליה (1.740 אירו), בלגיה (1.619), אנגליה (1.578 אירו), הולנד (1.774) ומשאת נפשם של (חלק) משמאלני ארצנו, גרמניה (1.640), אבל יקר יותר מאשר בשוודיה (1.506), אירלנד (1.529), אוסטריה (1.350), צרפת (1.489) ושוייץ (1.398). בסה"כ מקום טוב באמצע.

   אם דלק זול עושה לך את זה, למה להיטפל דווקא לארה"ב, עם ה- 0.652 אירו לליטר שלהם? לך ישר לסעודיה, רק 0.087 אירו לליטר! פחות מחצי שקל. אז נכון, תצטרך להתאסלם, אבל זה תהליך קצר ופשוט. הוויתור על בירה ושאר משקאות אלכוהוליים עלול להיות קשה יותר. הענישה על סחר בסמים, כולל קנביס לסוגיו, מאוד חמורה – מי יודע, אולי כורתים של למעשנים ריאה? – אז אם התמיכה שלך היא מטעמי שימוש עצמי, כדאי לחשוב על זה פעם שניה ושלישית לפני שמגיעים להחלטה.

   מוגש כשירות לציבור עורכי הדין מטעם אמיר, חיפושים פשוטים בגוגל ובניו.

   אהבתי

   • עו"ד הגיב:

    ראשית, הסר כל דאגה מליבך אני לא זקוק לכל עזרה בחיפוש כלשהו ברשת. שנית, הגיע הזמן שתבין (אתה ושאר הימנים הפסאודו-פטריוטים ) שאיש לא מינה אותך למגן המדינה על כן אם אני כותב משהו שלא מוצא חן בעיניך בנוגע למדינה, תתאפק ואל תשלח אותי לסעודיה או לארה"ב או למקום כלשהו, האמן לי שברגע המתאים זה יקרה בלי עצותיך. שלישית, מחיר ליטר בנזין בישראל כיום הוא 1.56 EUR . הטבלה שמצאת מונה 54 מדינות, מתוכן רק ב 11 המחיר לליטר בנזין יקר יותר, כלומר המיקום של המדינה שהשכילה לגדל דור כנוע ומאולף של אומרי הן, אינו "מקום טוב באמצע". ואחרון, הדיאלוג הסתיים.

    אהבתי

   • הומר J סימפסון הגיב:

    אני בעיקר תוהה על מי שבוחר לקרוא לעצמו עו"ד, שהרי מדובר במילת גנאי.
    חוץ מזה זה די מגוחך להכתיר אוטומטית אדם שחושב כימני פסאודו פטריוט. אני מנחש שאביב לביא (הימני והפסאודו פטריוט) היה חותם על המחצית הראשונה של דבריו.
    וחוץ מזה, להודיע לאדם שהדיאלוג הסתיים זה לא ממש מנומס.

    אהבתי

   • האמיר הגיב:

    למה לקחת כל דבר כהתקפה אישית?

    אז ראשית, אני לא פסאודו פטריוט, אני ממש פטריוט. זה לא אומר שאני עיוור לבעיות שיש למדינה שלי (רואה? שלי. פטריוט), אבל אני לא מנסה להמציא בעיות גם כשאינן, לקטר כל היום על כמה רע כאן ולתכנן לעזוב "ברגע הנכון".

    שנית, אני לא שולח אותך לשום מקום, אני מציע – אם אתה שואל את עצמך איך אתה חי כאן ולא במדינה עם דלק זול, כפי שאתה בעצמך כתבת, למה לא תעשה מעשה ותעבור למדינה שבה הדלק זול יותר? אתה רואה אדם עם בעיה שמציקה לו, לא תנסה לעזור?

    שלישית, 1.56 אירו הוא מחיר המקסימום לליטר בנזין 95 אוקטן (בשירות עצמי). מי אמר לך לתדלק בתחנה הכי יקרה באזור? אם להאמין ל- Waze, ממש לידי יש תחנת דלק בה נמכר היום ליטר בנזין 95 ב- 7.39 ש"ח או קצת מתחת ל- 1.55 אירו ואני יודע בוודאות שזו לא התחנה הכי זולה באזור – אני מתדלק תמיד בתחנה זולה עוד יותר, אבל המחירים שלה ב- Waze הם מאתמול ולכן לא מעודכנים. בהחלט יתכן שזה 1.53.

    רביעית, לא כל המדינות זהות. אתה הרי לא רוצה לחיות בסעודיה, למרות שלפי האתר הנ"ל, אין מדינה שמחיר הדלק בה מתקרב אפילו למחיר שבסעודיה, נכון? אני מניח שגם אלג'יריה לא ממש מושכת אותך, למצרים תגיע רק כתייר, לא תקנה דירה בטוניסיה ואפילו לרוסיה לא חשבת לרדת (כן, פטריוטים קוראים להגירה מישראל "ירידה". ככה זה). כי מחיר הדלק הוא לא הכל בחיים. אני מניח, ובטוח שתתקן אותי אם אני טועה, שכשתעזוב אותנו זה יהיה למדינת עולם ראשון ולכן ההשוואה נעשתה בהתאם. העובדה היא שמחירי הדלק בארץ כמעט זהים למחירי הדלק במדינות מערב אירופה, למרות שמרחקי הנסיעה כאן בארצנו קטנים בצורה משמעותית מאשר אלו שבכל אחת ממדינות הנ"ל.

    חמישית, "כנוע ומאולף", מה? טוב, כנראה שזו הסיבה שבגללה הצבעתי רק פעמיים נגד ממשלה מכהנת. תבין: לא כל מי שלא חושב כמוך הוא אידיוט או שטוף מוח או בעל אינטרסים. לפעמים גם דעות אחרות הן לגיטימיות.

    ואחרונה, איך זה הולך? כשהחוק לצידך, השתמש בחוק. כשהעובדות לצידך, השתמש בעובדות. כשהחוק והעובדות נגדך, אמור "הדיאלוג הסתיים" וצא בהבעת פנים של מי שמתחת לכבודו להתמודד טענות מטופשות כגון אלו. 😉

    אהבתי

   • מישהי הגיב:

    כן מקום טוב באמצע. אם מדרגים לפי מחיר אבסולוטי בלבד ברור שאין מה להשוות אותנו למדינות שנפט הוא חלק משמעותי מהתוצרת שלהן. אם מדרגים לפי היכולת לשלם את מחיר הדלק אז צריך לנרמל לפי תמ"ג לנפש או לפי הכנסה חציונית או משהו בסגנון. בנירמול לפי תמ"ג לנפש המחירים של פורטוגל, יוון, טורקיה ואיטליה ישארו גבוהים מאלו של ישראל, ולדעתי המחירים של רוב המדינות שבדירוג אבסולוטי זולות מישראל יהיו גבוהים מישראל לאחר הנרמול. למשל מצרים, הרביעית הכי זולה, עם מחיר לליטר שהוא פחות מחמישית מהמחיר בארץ, הופכת לאחר הנרמול לבעלת מחיר לכפול.

    אהבתי

 5. עברי ואחותנו הערבית הגיב:

  הגיע הזמן לחשוף את האמת המרה – "כוס" הוא שיבוש שנולד כנראה מכך שאחינו הערבים נוטים להגות את הקללה הקסומה בשפתיים חשוקות.

  המילה כמה לא מפתיע, היא כיס, שפירושו גם "סתם" נרתיק קטן או שקית בערבית

  שימושי במיוחד לשיחה עם גור קנגורו (או ג'ואי – חזור לכיס אימך!

  אהבתי

 6. ברטה הגיב:

  ולעשיר מחובר רש. שנאמר טוב להיות בריא ועשיר מרש חולני. סתם סתם.

  אהבתי

 7. ZIKI הגיב:

  ולמה להתחנף לזילברשטיין הצדקן המתחסד?

  אהבתי

 8. נירית הגיב:

  הטרול בעוד התקף פסיכוטי
  אני לא יודעת אם זה רק זה
  או זה
  אבל הוא בהחלט עונה על התיאור הזה
  ולבעלת הבלוג היקרה מכל אני מאחלת שיימצא פיתרון

  אהבתי

 9. ברטה הגיב:

  הלילה בחצות זה יקרה.

  אהבתי

 10. בזינגה הגיב:

  עזוב – ערוץ 7 זה ממסד פאסה.
  תעבור ל-0404 ותראה חדשות אמיתיות.

  אהבתי

 11. עטל הגיב:

  המקף המיותר בכותרת של "ישראל היום":
  זה רק בשביל "כותרת בלוק".
  רק מי שעורך/ערך עיתון יבין… 🙂

  ואני בשום פנים ואופן לא מצדיק את פתרון הדחק הדבילי הזה!

  אהבתי

 12. בוקובסקי הגיב:

  לאחר שעיינתי בטענות שני הצדדים בויכוח בין דבורית לשרגל לריצ'רד סילברסטיין – הגעתי למסקנה כי סילברסטיין דפוק בראש.

  אהבתי

  • שועלן הגיב:

   אתה צריך להבין משהו – בעולם הפנימי שלו ישראל היא ישות רשע מטורפת, והוא חושב שהוא אמיץ בכך שהוא יושב בארה"ב ו"מפר" צא"פים ישראלים, כי המוסד יכול להתנקש בו בגלל זה.

   אהבתי

 13. אחד שמבין הגיב:

  תשמעו בדיחה: העיתונים פירסמו "בדיקה" שמראה שבעקבות האיסור להציג מחירים באגורות, הרשתות עיגלו מחירים למעלה.
  דוגמה, אבל לא הכתבה היחידה בנושא:
  http://www.themarker.com/consumer/1.2205532
  1. אף עיתונאי לא ערך בדיקה, זו בדיקה של אתר mysupermarket.
  2. הבדיקה מצאה בש: גבינה בולגרית 5% של גד שנמכרה ב-19.89 שקל, עולה כעת 21.20 שקל… נוזל לניקוי רצפות אג'קס 1.5 ליטר שנמכר ב-18.99 שקל נמכר ב-19.50 שקל ולא 19 שקל כפי שניתן היה לצפות.

  אבל, אף אחד לא נתן לתוצאות הבדיקה לבלבל אותו – זו לא "סתם" עליית מחירים, זה עיגול כלפי מעלה.
  ככה זה כשהכותרת מכתיבה את התוצאות

  אהבתי

  • velvet הגיב:

   נו, אבל זה מה שכתוב, שעיגלו כלפי מעלה.

   אהבתי

   • אחד שמבין הגיב:

    כן, אבל מ-19.89 ל-21.20 זה לא עיגול, זה התייקרות שלא קשורה לשינוי בחוק. יכלו לעגל ל-20, ל-19.80 או ל-19.90, נגיד.
    להקפיץ את המחיר זה התייקרות שלא קשורה לחוק, אני מניח שאלה עדכוני מחירים ל-2014

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s